مستند بانو

مستند بانو

تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
سام کلانتری درباره‌ی ساخت این فیلم که توأم با تلخی و امید است، اظهار کرد: اصولا تلخ دیدن با ناامیدانه تصویر کردن متفاوت است؛ شما می‌توانید فیلمی تلخ بسازید که اشک مخاطب را درآورد یا حال او را بد کند، اما لزوما فیلم ناامیدی نباشد؛ بهتر است میان این دو تفکیک قائل شویم، زیرا فیلمی که تلخ ساخته می‌شود الزاما فیلمی ناامید محور نیست. این مستندساز معتقد است که اثر هنری نباید حال مخاطب را بد کند؛ نمایش اتفاقات تلخ با عینکی بدبینانه مشکلی را حل نخواهد کرد، بلکه باید اتفاقات تلخ در کنار شیرینی‌ها بیان شوند تا شاهد اثری کامل باشیم؛ برای من مهم است که اگر خودم حال بدی دارم، این حال بد را به مخاطب منتقل نکنم. وظیفه مستندساز این است که باعث ناامیدی نشودمستند «پروژه ازدواج» به کارگردانی حسام اسلامی و عطیه عطارزاده هم پیشنهاد ازدواج بیماران را در مرکز نگهداری از بیماران اعصاب و روان مطرح می‌کند. حسام اسلامی می‌گوید: مخاطب باید نظر بدهد که با دیدن این فیلم ناامید می‌شود یا امیدوار! انتهای پیام/
ایرناایرنا23 ساعت قبل
امید در میان این دختران ورزشکار وجود داشت، به همین دلیل در فیلم شاهد این امید هستیم. در انتهای این فیلم مستند هم امید و روزنه‌هایی به زندگی خوب موج می‌زند. این به تصویرکشیدن امید به قدری برای من جذاب بود که بعید می‌دانم تا پایان فیلمسازی‌ام فیلمی بدون امید بسازم. در واقع در یک فیلم مستند که بنای آن بر پایه واقعیت است، باید امید داد. در حالی که انسان نیاز به امید دارد و این امید را می‌توان در برخی از فیلم‌های مستند دید.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: نامزدهای سه بخش نگاه نو، کوتاه داستانی و مستند بلند سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند. به گزارش سینماپرس، جلسه جمع‌بندی داوری فیلم‌های بخش نگاه نو، مستند و کوتاه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با حضور فرشته طائرپور، روح‌الله حجازی، هادی مقدم‌دوست، مهدی جعفری و مصطفی رزاق‌کریمی در دبیرخانه جشنواره فیلم فجر برگزار شد و نامزدهای این دوره از جشنواره در سه بخش به شرح زیر اعلام شدند: فیلم‌های کوتاه داستانیامتحان (کارگردان: سونیا حداد، تهیه‌کننده: پوریا حیدری اوره) دابر (کارگردان: سعید نجاتی، تهیه‌کننده: سعید نجاتی و مهدیه غلامحسینی) کوچه (کارگردان: محمدرضا مصباح، تهیه‌کننده: امیرحسین مهر) فیلم‌های مستندبانو (کارگردان: محمد حبیبی منصور، تهیه‌کننده: محمد حبیبی منصور) پروژه ازدواج (کارگردان: حسام اسلامی، عطیه عطارزاده، تهیه‌کننده: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی) جایی برای فرشته‌ها نیست (کارگردان: سام کلانتری، تهیه‌کننده: محمد شکیبانیا، محسن شاه‌محمد میراب) زمستان است (کارگردان: مهرداد زاهدیان، تهیه‌کننده: پیروز حناچی) نامزدهای نگاه نوبی‌صدا حلزون (کارگردان: بهرنگ دزفولی‌زاده، تهیه‌کننده: مرتضی شایسته) پوست (کارگردان: بهمن ارک و بهرام ارک، تهیه‌کننده: محمدرضا مصباح) روز صفر (کارگردان: سعید ملکان، تهیه‌کننده: سعید ملکان) شنای پروانه (کارگردان: محمد کارت، تهیه‌کننده: رسول صدرعاملی) لباس‌شخصی (کارگردان: امیرعباس ربیعی، تهیه‌کننده: حبیب‌الله والی‌نژاد)
انتخابانتخاب2 هفته قبل
نامزدهای سه بخش نگاه نو، کوتاه داستانی و مستند بلند سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند. به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، جلسه جمع‌بندی داوری فیلم‌های بخش نگاه نو، مستند و کوتاه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با حضور فرشته طائرپور، روح‌الله حجازی، هادی مقدم‌دوست، مهدی جعفری و مصطفی رزاق‌کریمی در دبیرخانه جشنواره فیلم فجر برگزار شد و نامزدهای این دوره از جشنواره در سه بخش به شرح زیر اعلام شدند: فیلم‌های کوتاه داستانیامتحان (کارگردان: سونیا حداد، تهیه‌کننده: پوریا حیدری اوره) دابر (کارگردان: سعید نجاتی، تهیه‌کننده: سعید نجاتی و مهدیه غلامحسینی) کوچه (کارگردان: محمدرضا مصباح، تهیه‌کننده: امیرحسین مهر) فیلم‌های مستندبانو (کارگردان: محمد حبیبی منصور، تهیه‌کننده: محمد حبیبی منصور) پروژه ازدواج (کارگردان: حسام اسلامی، عطیه عطارزاده، تهیه‌کننده: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی) جایی برای فرشته‌ها نیست (کارگردان: سام کلانتری، تهیه‌کننده: محمد شکیبانیا، محسن شاه‌محمد میراب) زمستان است (کارگردان: مهرداد زاهدیان، تهیه‌کننده: پیروز حناچی) نامزدهای نگاه نوبی‌صدا حلزون (کارگردان: بهرنگ دزفولی‌زاده، تهیه‌کننده: مرتضی شایسته) پوست (کارگردان: بهمن ارک و بهرام ارک، تهیه‌کننده: محمدرضا مصباح) روز صفر (کارگردان: سعید ملکان، تهیه‌کننده: سعید ملکان) شنای پروانه (کارگردان: محمد کارت، تهیه‌کننده: رسول صدرعاملی) لباس‌شخصی (کارگردان: امیرعباس ربیعی، تهیه‌کننده: حبیب‌الله والی‌نژاد)

روز هشتم جشنواره فجر در سینمای رسانه؛ فیلم‌ها و حاشیه‌ها (+عکس)

38+
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
ایرناایرنا2 هفته قبل
در این فیلم سینمایی رضا بهبودی، سودابه بیضایی، محمد صدیقی مهر، حامد رحیمی نصر، پریسا محمدی و رقیه افشین‌پور به ایفای نقش پرداخته‌اند. پدران​سانس دوم هشتمین روز جشنواره ساعت ۱۶:۳۰ متعلق به فیلم سینمایی پدران است که سالم صلواتی آن را کارگردانی کرده و تهیه‌کنندگی‌اش برعهده شهرام مسلخی است. گلاره عباسی یکی از متفاوت‌ترین نقش‌های خود را در این فیلم سینمایی ایفا کرده است. الناز شاکردوست، پوریا رحیمی‌سام، امیرجعفری، ستاره پسیانی، مهران احمدی، پیام یزدانی، مجید جعفری و یگانه رفتاری بازیگران فیلم سینمایی من می‌ترسم هستند. جز پردیس ملت به عنوان کاخ اصلی جشنواره که محل نمایش فیلم‌ها برای اصحاب رسانه است، پردیس سینمایی آزادی، سینما استقلال، پردیس سینمایی ایران‌مال، پردیس سینمایی باغ کتاب، پردیس سینمایی تماشا، سینما جوان، پردیس سینمایی راگا، پردیس سینمایی زندگی، پردیس سینمایی فرهنگ، سینما فجر اسلامشهر (سالن اصلی)، پردیس سینمایی کوروش، پردیس سینمایی کیان، سینما ماندانا، پردیس سینمایی مگامال و موزه سینما در مناطق مختلف شهر تهران، سینماهای مردمی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهند بود.
ایرناایرنا2 هفته قبل
عصمت احمدیان مادر شهیدان فرجوانی و از زنان تأثیرگذار اهواز همان بانو و قهرمان اصلی فیلم جدید محمد حبیبی‌منصور است. زندگی پس از جنگ و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی خانم احمدیان نیز بخش مهمی از زندگی اوست که در این مستند به آن پرداخته شده است. گفت‌وگوی خبرنگار ایرنا با کارگردان این اثر، محمد حبیبی منصور را به بهانه اکران این فیلم در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر می‌خوانید. به طور کلی هرچه توجه جریان مدیریت فرهنگی در کشور به توزیع اثر مستند بیشتر باشد، اقبال عمومی هم به فیلم مستند بیشترخواهد بود. این‌که جشنواره فجر کجای این داستان است نیاز به فکر کردن دارد.

از زندگی در میان داعشیان افغانستان تا مجرمان بازیگران در فجر

13+
ایسناایسنا3 هفته قبل
همشهریهمشهری4 هفته قبل
امسال در این دوره از جشنواره هم بعضی فیلم‌ها یادآور موضوعاتی از این قبیل هستند که نکته قابل توجه تعداد به نسبت قابل توجه فیلم‌های مستند و کوتاه در این زمینه است. در اولین نگاه به فهرست فیلم‌های جشنواره فجر دو فیلم مستند و یک فیلم داستانی هستند که از همان اسم‌شان می‌شود حدس زد در زمره فیلم‌های دفاع مقدسی هستند؛ «مهدی عراقی را بکش»، «میان پرچم‌های جنگی» و «آبادان یازده ۶۰». او در این فیلم جنگ را از دو زاویه روایت کرده است. و آخرین اثر هم فیلم کوتاه «کوچه» به کارگردانی محمدرضا مصباح است که عنوان بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را در جشنواره فیلم کوتاه تهران کسب کرد. گلاب آدینه و نورا هاشمی از بازیگران این فیلم هستند که نگاهی عاشقانه به مقوله دفاع مقدس و ایثارگران داشته است.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر نه تنها در میان فیلم‌های بلند بلکه در بین آثار مستند و کوتاه هم فیلم‌هایی با موضوع دفاع مقدس دارد. در اولین نگاه به فهرست فیلم‌های جشنواره فجر دو فیلم مستند و یک فیلم داستانی هستند که از همان اسم‌شان می‌شود حدس زد در زمره فیلم‌های دفاع مقدسی هستند؛ «مهدی عراقی را بکش»، «میان پرچم‌های جنگی» و «آبادان یازده ۶۰». اما در کنار این سه فیلم، آثار دیگری هم به موضوع دفاع مقدس، مقاومت و اتفاقاتی از تاریخ معاصر بویژه در سال‌های نزدیک به انقلاب اسلامی پرداخته‌اند. و آخرین اثر هم فیلم کوتاه «کوچه» به کارگردانی محمدرضا مصباح است که عنوان بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را در جشنواره فیلم کوتاه تهران کسب کرد. گلاب آدینه و نورا هاشمی از بازیگران این فیلم هستند که نگاهی عاشقانه به مقوله دفاع مقدس و ایثارگران داشته است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، این مستند تصویری از زندگی خانم عصمت احمدیان، مادر شهیدان فرجوانی است که نویسندگی و کارگردانی آن را محمد حبیبی منصور به عهده دارد. مستند سینمایی بانو در ۸۲ دقیقه روایت‌گر زندگی پرفراز و نشیب بانو عصمت احمدیان از زنان تأثیرگذار اهواز است. این مستند امروز ساعت ۱۸ عصر و با حضور خانواده شهدا و فعالان فرهنگی در سینما اکسین اهواز اکران خواهد شد. به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره مردمی عمار خوزستان از ۶ تا ۸ بهمن‌ماه سال جاری و از ساعت ۱۸ تا ۲۲ در سینما اکسین اهواز برگزار می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
مراسم قرعه‌کشی فیلم‌های سینمای رسانه در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر آغاز شد. به گزارش ایسنا، طبق روال دو دوره قبل، دست‌اندرکاران جشنواره فیلم فجر به دبیری إبراهیم داروغه زاده امسال هم تصمیم گرفتند جدول نمایش فیلم‌های جشنواره را در سینمای رسانه‌ها با قرعه کشی تنظیم کنند و این مراسم با حضور صاحبان آثار راه یافته به جشنواره صبح پنجشنبه ۲۶ دی ماه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. شما با حضور در جشنواره فجر فداکاری می‌کنید چون سینما می‌تواند تسکین دهنده آلام باشد. داروغه‌زاده گفت: امسال در سینمای رسانه‌ها چهار سانس داریم‌ که سه سانس اول برای فیلم‌های سودای سیمرغ است و سانس آخر برای فیلم‌های مستند ‌ و کوتاه. همچنین از مهدی شادمانی خبرنگار فقیدی که سال گذشته در مراسم قرعه‌کشی کشی حضور داشت یاد شد و از فرزندانش دعوت شد تا برای درآوردن قرعه‌ای شرکت کند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم قرعه‌کشی انتخاب سانس‌های نمایش سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر در پردیس سینما ملت برگزار شد. در این مراسم ابراهیم داروغه زاده ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار حادثه سقوط هواپیما و سیل زدگان بیان داشت امسال هزینه افتتاحیه به سیل زدگان اختصاص پیدا کرد؛ اما برای انتخاب نوبت نمایش فیلم‌ها چاره‌ای جز برگزاری این مراسم نبود. در این دوره هر روز ۳ سانس نخست به بخش سودای سیمرغ و سانس پایانی به فیلم‌های مستند اختصاص می‌یابد. فهرست مذکور مخصوص اکران‌های سینما ملت و سینمای رسانه‌هاست. روز اول شنبه ۱۲ بهمن، مستند مهدی عراقی را بکش اثر عبدالرضا نعمت‌ اللهی و فیلم کوتاه دم اژدها اثر سعید کشاورزیکشنبه ۱۳ بهمن: مستند قصه دختران فروغ اثر خاطره حناچی و فیلم کوتاه دابر اثر سعید نجاتیدوشنبه ۱۴ بهمن: مستند جایی برای فرشته‌ها نیست اثر سام کلانتری و فیلم کوتاه امتحان به کارگردانی سونیا حدادسه‌شنبه ۱۵ بهمن: مستند خسوف اثر محسن استادعلی و فیلم کوتاه اشغال اثر علی عزیزیچهارشنبه ۱۶ بهمن: مستند عالیجناب اثر سجاد ایمانی و فیلم کوتاه سید مهدی موسویپنجشنبه ۱۷ بهمن: مستند زمستان است اثر مهرداد زاهدیان و فیلم کوتاه ‌پاندای قرمز به کارگردانی علی پاک‌نیاجمعه ۱۸ بهمن: زندگی در میان پرچم‌های جنگی اثر محسن اسلام‌زاده، فیلم کوتاه آدم‌برفی اثر مرجان خسرویشنبه ۱۹ بهمن: مستند بانو اثر محمد حبیبی منصور و فیلم کوتاه برف‌های سپید سرگردان به کارگردانی محمدرضا وطن دوستیکشنبه ۲۰ بهمن مستند خط باریک قرمز اثر فرزاد خوشدست و فیلم کوتاه کوچه به کارگردانی مجید فخریاندوشنبه ۲۱ بهمن ماه: مستند پروژه ازدواج اثر عطیه عطارزاده و حسام اسلامی و فیلم کوتاه سور بز اثر سعید زمانیانانتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار به پایان رسید. داور جشنواره عمار درباره هویت این جشنواره و رسالتی که بر عهده دارد، اظهار کرد: جشنواره عمار هویتش متفاوت از دیگر فستیوال‌هاست. جشنواره فیلم عمار می‌تواند فراگیرتر و همه جانبه‌تر از این باشد؛ این جشنواره خیلی جا دارد که اثرگذار شود. جشنواره عمار موج خوبی میان مستندسازان راه انداخته استاو به خبرنگار ما گفت: جشنواره عمار یک فستیوال متکی به محتوای انقلاب اسلامی است و این موضوع را همیشه شفاف بیان کرده است. مستند‌های خوب و قوی داریم که در جشنواره عمار حضور پیدا می‌کنند و در جشنواره‌های دیگر هم مطرح و پذیرفته می‌شوند.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: مستند سینمایی «بانو» کارگردانی محمد حبیبی منصور به بخش مستند سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر راه پیدا کرد. به گزارش سینماپرس، مستند سینمایی «بانو» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد حبیبی منصور به به بخش مستند سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر راه پیدا کرد. مستند سینمایی «بانو» در ۸۲ دقیقه، روایت‌گر زندگی پرفراز و نشیب بانو «عصمت احمدیان»، از زنان تاثیرگذار اهواز است. زندگی پس از جنگ و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی خانم احمدیان نیز بخش مهمی از زندگی اوست که در این مستند به آن پرداخته شده است. سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر بهمن ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشاسامی فیلم‌های مستند حاضر در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد و «بانو» یکی از آن‌هاست. اخبار فرهنگ و هنر - مستند «بانو» که داستان زندگی عصمت احمدیان را روایت می‌کند، به نویسندگی و کارگردانی محمد حبیبی‌منصور است. این مستند ۸۲ دقیقه‌ای زندگی پرفراز و نشیب بانو عصمت احمدیان از زنان تاثیرگذار اهواز را روایت می‌کند که خانواده او نیز به نوعی درگیر جنگ شده بودند. در این اثر به زندگی پس از جنگ و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی این بانو پرداخته می‌شود. «بانو» به بخش مستند سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر که با دبیری ابراهیم داروغه زاده برگزار می‌شود، راه یافته است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
اکران مستندهای گفتمان انقلاب اسلامی در گروه سینمایی «هنر و تجربه» بی‌نصیب نبوده اما نسبت به دیگر مستندها و فیلم‌های این بخش از بهره کمتری برخوردار بوده است. حتما مستندهای متعهد در هنر و تجربه اکران خواهند داشتیکی از دغدغه‌های اصلی مستندسازان کشور ما اکران است. زیرا عموما فیلم‌های آنان در گروه «هنر و تجربه» اکران نمی‌شود و باید برای اکران خود به تلویزیون بروند. شاید علت عدم اکران فیلم سینمایی به دلیل عدم واجدیت شرایط لازم برای اکران در سینما باشد. پس امیدواریم که گروه هنر و تجربه نسبت به اکران مستندهای گفتمان انقلاب رویکرد حمایتی بیشتری داشته باشد.
ایمناایمنا2 ماه قبل
به گزارش ایمنا به نقل از ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، مستندهایی چون «بانوعصمت» به کارگردانی محمدحبیبی منصور، مستند «آهسته و آرام» به کارگردانی دلاور دوستانیان، مستند «۱۳ هزار قدم» به کارگردانی اشکان احمدی و مستند «قصه دختران فروغ» به کارگردانی خاطره حناچی در اولین روز از جشنواره سینماحقیقت در پردیس سینمایی چارسو اکران و معرفی شدند. در نتیجه تنها امیدم خدا بود و خوشبختانه با امید به او توانستم دوباره زندگی را از سر بگیرم. روایتی از دشواری‌های ساخت مستند درباره حیات وحشهمچنین در ادامه معرفی مستندها، معرفی و اکران دو مستند «۱۳هزار قدم» ساخته اشکان احمدی و «آهسته و آرام» به کارگردانی دلاور دوستانیان درساعت ۱۸در سالن شماره ۴ پردیس سینمایی چارسو برگزار شد. «۱۳ هزار قدم» یازدهمین یا دوازدهمین فیلم من است، اما عمدتا فیلم‌های قبلی من کوتاه داستانی بودند، امسال اولین سال حضور من در سینماحقیقت است. به هر حال کار با حیوانات سختی‌های خاص خود را دارد و ساخت فیلم درباره حیوانات قابل پیش بینی نیست و نمی‌توان از قبل برای اتفاقات برنامه ریزی کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین| در دومین روز از برگزاری جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، بیش از ۴۰ فیلم مستند در شش سالن پردیس سینمایی چارسو از صبح روز سه شنبه ۱۹ آذر روی پرده می‌روند. سالن شماره یکفیلم مستند «قرقبان» ساخته فتح‌الله امیری از فیلم‌های پرمخاطب روز قبل سانس ۱۰:۳۰، «ناگفته‌های شهر شلوغ» ساخته بابک گودرزی‌نژاد، «بر فراز صخره‌های مرتفع» اثر علی احمدی زرین‌کلایی، «اسفوماتو» به کارگردانی امیرعلی میردریکوند سانس ۱۴، «پنهان» ساخته شیرین برق نورد و «رویای سیاه» به کارگردانی ارد عطارپور سانس ۱۶، «صحنه‌هایی از یک جدایی» اثر وحید صداقت سانس ۱۸، «روایت رهبری» ساخته مهدی نقویان سانس ۲۰ در بخش مسابقه ملی و «خانواده پریماورا» ساخته والنتینا پریماورا در بخش نمایش‌های ویژه سانس ۲۲ در سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می‌شوند. سالن شماره دوبرنامه سالن شماره دو به این شرح است: رونمایی از کتاب «پژوهش سینمایی» تالیف محمد تهامی‌نژاد ساعت ۱۸:۳۰، «سقوط ۶۴» اثر بهراد مهرجو در بخش خارج از مسابقه سانس ۲۰ و «بازی‌های خانگی» به کارگردانی آلیزا کوالنکو در بخش چشم‌انداز سینمای مستند کشورهای بالکان و بالتیک سانس ۲۲. سالن شماره پنجفیلم‌های «ناجی کرونر» ساخته مسعود کارگر و «پریدن از روی دیوار آتش» به کارگردانی محمد صنگوری در بخش مستندهای کارآفرینی سانس ۱۴، «بافندگان خیال» اثر سیدمحمدصادق جعفری و «رویای آب» ساخته محمد واعظی در بخش مستندهای کارآفرینی سانس ۱۶، «مخترع آهنی» اثر محمدجواد رئیسی و «با صبر زندگی» ساخته وحید فراهانی در بخش جایزه شهید آوینی سانس ۱۸، «کاست» به کارگردانی حامد سعیدی راد و «نبرد امواج» ساخته وحید فرجی در بخش جایزه شهید آوینی سانس ۲۰ و «به سلامتی» به کارگردانی برونلا فیلی در بخش نمایش‌های ویژه سانس ۲۲ در سالن شماره پنج روی پرده می‌روند. منبع: خبرآنلاین
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در دومین روز از برگزاری جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، بیش از ۴۰ فیلم مستند در شش سالن پردیس سینمایی چارسو از صبح روز سه شنبه ۱۹ آذر روی پرده می‌روند. سالن شماره یکفیلم مستند «قرقبان» ساخته فتح‌الله امیری از فیلم‌های پرمخاطب روز قبل سانس ۱۰:۳۰، «ناگفته‌های شهر شلوغ» ساخته بابک گودرزی‌نژاد، «بر فراز صخره‌های مرتفع» اثر علی احمدی زرین‌کلایی، «اسفوماتو» به کارگردانی امیرعلی میردریکوند سانس ۱۴، «پنهان» ساخته شیرین برق نورد و «رویای سیاه» به کارگردانی ارد عطارپور سانس ۱۶، «صحنه‌هایی از یک جدایی» اثر وحید صداقت سانس ۱۸، «روایت رهبری» ساخته مهدی نقویان سانس ۲۰ در بخش مسابقه ملی و «خانواده پریماورا» ساخته والنتینا پریماورا در بخش نمایش‌های ویژه سانس ۲۲ در سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می‌شوند. سالن شماره دوبرنامه سالن شماره دو به این شرح است: رونمایی از کتاب «پژوهش سینمایی» تالیف محمد تهامی‌نژاد ساعت ۱۸:۳۰، «سقوط ۶۴» اثر بهراد مهرجو در بخش خارج از مسابقه سانس ۲۰ و «بازی‌های خانگی» به کارگردانی آلیزا کوالنکو در بخش چشم‌انداز سینمای مستند کشورهای بالکان و بالتیک سانس ۲۲. سالن شماره پنجفیلم‌های «ناجی کرونر» ساخته مسعود کارگر و «پریدن از روی دیوار آتش» به کارگردانی محمد صنگوری در بخش مستندهای کارآفرینی سانس ۱۴، «بافندگان خیال» اثر سیدمحمدصادق جعفری و «رویای آب» ساخته محمد واعظی در بخش مستندهای کارآفرینی سانس ۱۶، «مخترع آهنی» اثر محمدجواد رئیسی و «با صبر زندگی» ساخته وحید فراهانی در بخش جایزه شهید آوینی سانس ۱۸، «کاست» به کارگردانی حامد سعیدی راد و «نبرد امواج» ساخته وحید فرجی در بخش جایزه شهید آوینی سانس ۲۰ و «به سلامتی» به کارگردانی برونلا فیلی در بخش نمایش‌های ویژه سانس ۲۲ در سالن شماره پنج روی پرده می‌روند. سالن شماره ششدر سالن شماره شش هم مستند «بانو عصمت» ساخته محمد حبیبی منصور از فیلم‌های پرمخاطب روز قبل سانس ۱۰:۳۰، «دیوارهای نخی» به کارگردانی عباس عمرانی بیدی و «خانم و آقای تامپ» اثر فرهاد ورهرام در بخش مسابقه ملی سانس ۱۴، «پروژه ازدواج» ساخته مشترک حسام اسلامی و عطیه عطارزاده در بخش مسابقه ملی سانس ۱۶، «کارواش» ساخته محسن سخا و «خط بغض» به کارگردانی مختار عبداللهی در بخش مسابقه ملی سانس ۱۸، «قاب‌های گمشده» ساخته حسن نقاشی و «عالیجناب» به کارگردانی سجاد ایمانی در بخش مسابقه ملی سانس ۲۰ و «نت‌های مسی یک رویا» ساخته رضا فرهمند در بخش مسابقه ملی سانس ۲۲ نمایش داده خواهند شد.
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
به گزارش سینماپرس، سینمای مستند ایران در سال‌های اخیر بارها جنجال‌ساز شده و آثار آن یا سوژه بحث‌های مستوفا قرار گرفته یا توانسته سوژه‌های ناتمام را دوباره از کنج دربیاورد و مطرح کند. آیا مدیران فعلی سینمای ایران به گونه مستند علاقه دارند؟ جواب این سوال منفی است. با اینکه پشت صحنه‌ها را خودمان گرفته بودیم، اما سعی کردیم در ساخت این فیلم مستند چندان هم به آنها وابسته نباشیم. او حالا پس از ۶۰ سال زندگی در اهواز، به یک قهرمان تبدیل شده است. پس از آن تدوین کار یک سال طول کشید و توانست در جشنواره مستند سیما هم حضور پیدا کند.

توضیحات عوامل تولید مستند «ایکسونامی» + فیلم

رکنارکنا3 ماه قبل
ما اگر سراغ ساخت مستند «پرزیدنت آکتور سینما» نرفته بودیم حتی به اتود اولیه هم در این مستند رسیده بودیم. روایت مستند جدال احسن استکنایه‌گویی در مستند «پرزیدنت آکتور سینما» هم وجود داشت. در این حد استدلالات این رساله ضعیف است که می‌گوید که در تاکسی‌های ایران این مطلب را می‌گویند پس انقلاب جنسی در ایران پیشرفته است! تمام برنامه‌های آن پروژه‌ها این است که تصویری از ایران بسازند که در آن بگوید انقلاب جنسی در ایران در حال پیگیری است. شما جامعه آموزش جنسی دیده‌تر از آن نمی‌توانید پیدا کنید که به میزان بسیاز زیادی آسیب جنسی دیده است.
الفالف3 ماه قبل
تسنیم نوشت: مستند «ایکسونامی» با نگاهی به تاریخ آمریکا با تبیین فراز و نشیب‌های جنسیت و مسائل جنسی می‌پردازد. یکی دیگر آقای «کامیل احمدی» بود که او هم در زمینه مسائل جنسی کار کرده بود و برنامه‌ریزی از قبل داشت. خانم «پردیس مهدوی» اخیرا رساله‌ خود را در هاروارد دفاع کرده است با عنوان «انقلاب جنسی در ایران» که وقتی آن را می‌خوانید می‌فهمید چقدر ابلهانه و خنده‌دار است. در این حد استدلالات این رساله ضعیف است که می‌گوید که در تاکسی‌های ایران این مطلب را می‌گویند پس انقلاب جنسی در ایران پیشرفته است! تمام برنامه‌های آن پروژه‌ها این است که تصویری از ایران بسازند که در آن بگوید انقلاب جنسی در ایران در حال پیگیری شدن توسط جوانان است.
آناجآناج4 ماه قبل
رونمایی از مستند «بانو» در سینماقدس با حضور خانوادۀ شهدا و فعالان فرهنگی؛ نارسایی خیال دربرابر سوژه‌های واقعی «بانو»، یک فعال اجتماعی و کارآفرین اقتصادی است. گروه فرهنگی آناج: امروز چهارشنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۸، قرار است که مستند «بانو» در «سینماقدس» تبریز رونمایی شود. دوره‌های کارگاهی «فیلم‌سازی» و «داستان‌نویسی» از حال‌وهوای سالن می‌توان فهمید که چیزی به اکران مستند نمانده است. قرار است که همسر شهید «فرهنگی‌والا» و مادر شهید «عدالت‌اکبری» و مادر شهید «جوانی»، دربارۀ مستند «بانو» گفت‌وگو کنند. به‌خصوص آنجاکه بانو می‌گوید با بالاکشیدن شیشۀ ماشین، در خفا برای فرزندانش گریه می‌کند.
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرس: مستند «بانو» به نویسندگی و کارگردانی محمد حبیبی منصور روز چهارشنبه ۱۷ مهر ماه ساعت ۱۶ در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) به نمایش درمی‌آید. به گزارش سینماپرس، مستند «بانو» به نویسندگی و کارگردانی محمد حبیبی منصور و تهیه‌کنندگی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، روز چهارشنبه ۱۷ مهر ماه ساعت ۱۶ در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) به نمایش درمی‌آید. بر اساس این گزارش، مستند «بانو» در ۸۲ دقیقه روایتگر زندگی پر فراز و نشیب عصمت احمدیان از زنان تاثیرگذار اهواز است. زنی که خودش و اعضای خانواده او از جمله همسر و سه فرزندش هرکدام به نوعی با جنگ در ارتباط هستند. گفتنی است، از جمله عوامل این مستند می‌توان به ثریا قاسمی راوی، محمدرضا اکبری تدوینگر، روح‌الله جوانی مدیر تصویربرداری و سیدمصطفی‌لسانی مدیر تولید اشاره کرد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، انسیه شاه حسینی کارگردان مستند «بانو» در خصوص عدم پذیرش سینمای هنر و تجربه برای اکران این مستند در گفتگو با راه دانا؛ اظهار داشت: فیلم هایی که هنر و تجربه اکران می‌کند هیچ سانسوری ندارند و کسانی که به دیدن این فیلم‌ها می‌روند متوجه این موضوع می‌شوند؛ حتی در زمان بازبینی اعضای شورا می‌گویند که این فیلم‌ها برای مخاطبان خاص است و نیازی به سانسور ندارد و مثل «سینماتک» با آن‌ها برخورد می‌کنند. وی با بیان اینکه سینماتک در تمام دنیا این گونه است یادآوری کرد: در زمان طاغوت هم این گونه بود که سینماتک‌ها برای یک قشر و یا عده‌ای مخاطب خاص بود و برای این دسته از فیلم‌ها هیچ گونه سانسور اعمال نمی‌شد ولی برای فیلم‌های دیگر که همه نوع آدم برای دیدن آن‌ها به سینما می‌رفتند این گونه نبود. شاه حسینی اظهار داشت: هنر و تجربه هم امروز مانند سینماتک برخورد می‌کند و هیچ سانسوری اعمال نمی‌کند در صورتی که مخاطبان آن از همه نوع آدم هستند؛ وقتی که سینمای هنر و تجربه چنین فضای افسار گسیخته‌ای دارد، بنابراین من تعجب می‌کنم چرا تقاضا کرده‌اند که مستند نازنین را هنر و تجربه نمایش دهد طبیعی است که هنر و تجربه با آن خط و مشی که دارد جایی برای نمایش چنین فیلم‌های ارزشی و ارزشمندی که در راستای اهداف انقلاب هستند ندارد. وی در ادامه گفت: تا زمانی که این مدیران بر سر کار هستند امیدی به این سینما هنر و تجربه نیست، مگر این که شخم زده شود و اتفاقی بیافتد که هنر و تجربه مسیر اصلی اش را پیدا کند وگرنه نمایش کارهای ارزشی برای آنها معنی ندارد. انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانه‌ها

یک قاب مشترک با ملزومات آخرین سفر در «مستند بانو» + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران4 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، مستند بانو با کارگردانی محمد حبیبی منصور، نویسندگی و کارگردانی روایتگر یک زندگی خاص و پرفرازونشیب است. بیشتر بخوانید: رمز گشایی از طرح رئیس جمهور ایران با عنوان «ابتکار صلح هرمز» انتهای پیام/روایتی از بانوی قهرمانی که جهاد جزء جدانشدنی زندگی‌اش است + فیلم
سینماپرسسینماپرس5 ماه قبل
سینماپرس: اکران‌های مردمی مستند سینمایی «بانو» تولید شده در واحد مستند دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سراسر کشور آغاز شد. به گزارش سینماپرس، اکران‌های مردمی مستند سینمایی «بانو» به کارگردانی محمد حبیبی‌منصور و تولید شده در واحد مستند دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سراسر کشور آغاز شد. مستند سینمایی «بانو» در ۸۲ دقیقه و با گفتار متن ثریا قاسمی، روایتگر زندگی پرفراز و نشیب بانو عصمت احمدیان از زنان تاثیرگذار اهواز است؛ زنی که خودش و اعضای خانواده او از جمله همسر و سه فرزندش هرکدام به نوعی با جنگ در ارتباط هستند. زندگی پس از جنگ و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی خانم احمدیان نیز بخش مهمی از زندگی اوست که در این مستند به آن پرداخته شده است. عموم علاقه‌مندان و اکران کنندگان مردمی می‌توانند برای دریافت و اکران مستند سینمایی «بانو» به ammaryar. ir مراجعه کنند.
مهرمهر5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی واحد مستند دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، اکران‌های مردمی مستند سینمایی «بانو» به کارگردانی محمد حبیبی‌منصور و تولید شده در واحد مستند دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سراسر کشور آغاز شد. مستند سینمایی «بانو» در ۸۲ دقیقه و با گفتار متن ثریا قاسمی، روایتگر زندگی پرفراز و نشیب بانو عصمت احمدیان از زنان تاثیرگذار اهواز است؛ زنی که خودش و اعضای خانواده او از جمله همسر و سه فرزندش هرکدام به نوعی با جنگ در ارتباط هستند. زندگی پس از جنگ و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی خانم احمدیان نیز بخش مهمی از زندگی اوست که در این مستند به آن پرداخته شده است. عموم علاقه‌مندان و اکران کنندگان مردمی می‌توانند برای دریافت و اکران مستند سینمایی «بانو» به ammaryar. ir مراجعه کنند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

مستند بانو