مسجدالاقصی

مسجدالاقصی

تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری صفا، ده‌ها شهرک‌نشین صهیونیست امروز سه شنبه در سایه حمایت شدید نیروهای ویژه صهیونیست به مسجدالاقصی یورش بردند. به گفته مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره اوقاف اسلامی قدس اشغالی، ۹۱ شهرک‌نشین در قالب چندین گروه پس از ورود به مسجدالاقصی به رفتارهای تحریک آمیز دست زدند. این در حالی است که نظامیان صهیونیست به تشدید محدودیت‌ها در زمینه ورود نمازگزاران فلسطینی به مسجدالاقصی ادامه می‌دهند. انتهای پیام/
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه لبنانی العهد، صهیونیست‌ها همچنان به سلسله تعرض‌های روزمره خود به مسجدالاقصی ادامه می‌دهند. بر اساس این گزارش، آخرین اخبار از قدس اشغالی حاکی از آن است که مسجدالاقصی بار دیگر مورد تعرض دهها شهرک نشین صهیونیست قرار گرفته است. رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که تعرض شهرک نشینان به مسجدالاقصی با چراغ سبز نظامیان این رژیم اتفاق افتاده است.
مهرمهر12 ساعت قبل
خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- زهرا بهرامی: تفاهم نامه چندجانبه برای احیاء بافت تاریخی گرگان هرچند دیرهنگام به امضاء رسید و کمی با تاخیر وارد فاز اجرایی شد اما هم اکنون بهسازی محله سرچشمه به عنوان نخستین گذر تاریخی بافت تاریخی گرگان به نماد اقدام مشترک بازآفرینی شهری تبدیل شده است. هرچند احیاء این گذر تاریخی با تاخیر همراه بود اما هم‌اکنون بهسازی و احیاء این مرکز محله به روزهای پایانی نزدیک می‌شود. همچنین گذر سرچشمه یا راسته اصلی محله سرچشمه مرتبط کننده بازار نعلبندان به میدانگاه مصلی یا همان مرکز محله سرچشمه است. وی ادامه داد: تبدیل محله سرچشمه به پیاده راه در دستور کار قرار دارد و در حال تامین زمین برای احداث پارکینگ در این محله هستیم که بتوانیم از این گذر به عنوان گذر گردشگری بهره ببریم. هرچند از بهسازی محله سرچشمه به عنوان نماد اقدام مشترک بازآفرینی شهری یاد می‌شود اما دستگاه‌های متولی باید با احصاء نقاط قوت و ضعف در اجرای طرح احیاء این گذر، احیاء چهار گذر تاریخی و فرهنگی بافت تاریخی گرگان را با سرعت دنبال کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه لبنانی العهد، صهیونیست‌ها همچنان به سلسله تعرض‌های روزمره خود به مسجدالاقصی ادامه می‌دهند. بر اساس این گزارش، آخرین اخبار از قدس اشغالی حاکی از آن است که مسجدالاقصی بار دیگر مورد تعرض دهها شهرک نشین صهیونیست قرار گرفته است. رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که تعرض شهرک نشینان به مسجدالاقصی با چراغ سبز نظامیان این رژیم اتفاق افتاده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای حسین رویوران در نشست «مسجد الاقصی در تقدیر الهی» گفت: در آیات قرآن و روایات، پس از مسجدالحرام که نخستین مسجد بنا شده در طول تاریخ است، مسجدالاقصی جایگاه ویژه‌ای دارد، زیرا علاوه بر آن‌که قبله نخست مسلمانان است، معراج پیامبر (ص) نیز از این مکان روی داده است. وی با بیان اینکه دین اسلام خالی از اعجاز نیست، گفت: معراج پیامبر اعجاز بسیار مهمی در دین اسلام بود، زیرا خداوند این اعجاز را به مسجدالاقصی گره زد و پیامبر (ص) را از این مسجد شریف به آسمان عروج داد تا مسجدالاقصی و فلسطین در طول تاریخ به فراموشی سپرده نشود. ۳- خداوند با پیامبر خود هم‌کلام شد و این هم‌کلامی بسیار به طول انجامید. ۴- پیامبر (ص) یکی از بزرگترین آیات و نشانه‌های خدا را در این سفر مشاهده کرد. همه این نکات نشان می‌دهد که سفر معراج، سفری بسیار عجیب و مالامال از اعجاز بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام حجت الله ذاکر در نشست «مسجد الاقصی در تقدیر الهی» با تبریک عید سعید غدیر ابراز امیدواری کرد که خداوند عیدی این روز بزرگ را آزادی قدس شریف و مسجدالاقصی قرار دهد. وی با اشاره به سالگرد به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی گفت: در آن روز، تبهکاران صهیونیست این جنایت را مرتکب شدند تا مسلمانان را محک بزنند و بازتاب آن‌ها را مشاهده کنند. در سال‌های اخیر نیز می‌بینیم که همین جریان ادامه دارد و با اهانت به قرآن کریم، قصد تحریک مسلمانان را دارند. به همین دلیل دشمنان سعی در تخریب آن دارند. وی در پایان سخنان خود به برگزاری هفدهمین اجلاس روز جهانی مساجد اشاره کرد و گفت: این اجلاس روز چهارشنبه، ۳۰ مرداد، با حضور هزار و ۵۰۰ نفر از ائمه جماعات استان تهران برگزار خواهد شد و از اولویت‌های این اجلاس، دفاع از قدس و فلسطین که قلب تپنده جهان اسلام است، خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی به حادثه تاریخی به آتش کشیده‌شدن مسجد‌الاقصی به دست «مایکل دینس روهن»، یهودی تندروی استرالیایی در سال ۱۹۶۹ میلادی اشاره کرد و گفت: پس از گذشت ۵۰ سال از تجاوزات بی‌وقفه رژیم صهیونیستی برای ویرانی قدس و تغییر جمعیت این شهر و یهودی‌سازی آن، مبارزات ملت فلسطین همچنان ادامه دارد. قدومی درباره وضعیت سیاسی مسجدالاقصی در سایه اشغالگری صهیونیست‌ها، افزود: در ابتدای شکل‌گیری دولت صهیونیستی در سال ۱۹۴۸، چپ‌گرا‌ها خشت اولیه این دولت را تشکیل می‌دادند، راست‌گرا‌های لائیک نیز به عنوان خشت ثانویه آن و راست‌گرا‌های معتدل در حاشیه بودند. اما به مرور زمان جریان چپ‌گرایی رژیم صهیونیستی به سمت راست‌گرایی تغییر جهت داد. وی به اهداف اشغالگران در فلسطین پرداخت و گفت: اشغالگران به دنبال اجرای طرح «تقسیم زمانی و مکانی» مسجدالاقصی هستند و تلاش می‌کنند که وضعیت موجود این مسجد را به گونه‌ای تغییر دهند که یهودیان بتوانند در هر زمان به صورت فرادا و جماعت، مناسک خود را در مسجدالاقصی به جا آورند. وی جدی‌ترین چالش‌های امروز مسجدالاقصی را تلاش برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی به بهانه‌های به ظاهر انسان‌دوستانه دانست و تأکید کرد: این تلاش‌های مذبوحانه نتیجه‌ای دربر نخواهد داشت، زیرا جوانان انقلابی فلسطین سدی محکم در برابر آن خواهند بود و ملت فلسطین به خوبی می‌داند که هیچ‌کس نمی‌تواند از پشت به آن‌ها خنجر بزند، از این رو خود این ملت، پاسخی کوبنده به همه این تلا‌ش‌ها خواهند داد.
ایسناایسنا1 روز قبل
معاون فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد اعلام کرد: روز چهارشنبه ۳۰ مرداد، هفدهمین اجلاس روز جهانی مسجد را با حضور بیش از ۵۰۰ تن از ائمه جمعه برگزار می‌شود. این در حالی است که مسجدالاقصی در ظهور امام زمان سفارش شده و گفته شده ظهور از این نقطه انجام می‌شود بنابراین این منطقه اهمیتی دوچندان دارد. وی گفت: روز چهارشنبه ۳۰ مرداد، هفدهمین اجلاس روز جهانی مسجد را با حضور بیش از ۵۰۰ تن از ائمه جمعه برگزار می‌کنیم. در این اجلاس موضوعاتی از جمله حمایت از قدس مطرح است و درباره آن صحبت می‌شود. ذاکر ادامه داد: اگر صهیونیست بدعت نکبت بار خود را محقق کند در فلسطین هیچ یک از کشورهای اسلامی از تجاوز در امان نخواهند بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این نشست همزمان با (۲۱ اگوست) ۳۰ مرداد روز جهانی مساجد برگزار شد. در این نشست حجت الاسلام و المسلمین حجت الله ذاکر معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد، خالد قدومی نماینده جنبش حماس در ایران و دکتر حسین رویوران کارشناس سیاسی خاورمیانه و جمعی از اهالی رسانه حضور داشتند. گفتنی است، در۲۱ آگوست سال ۱۹۶۹ دنیس مایکل ولیم روهان جنایتکار صهیونیست استرالیایی الاصل با پشتوانه جنایتکاران صهیونیستی مسجدالاقصی را به آتش کشید که موجب تخریب بیش از هزار و ۵۰۰ متر مربع از این مسجد و نابودی یک منبر باستانی، فرش‌ها و قسمت‌های دیگر مسجد از جمله ۵۰ نقطه از گنبد آن شد. در آن زمان امام خمینی (ره) از نجف بیانیه‌ای در محکومیت این اقدام صادر کردند و خواستند تا با ترمیم نشدن بخش‌های آسیب دیده مسجد، ائتلاف مسلمانان علیه صهیونیست‌ها به منظور آزاد سازی قدس شریف مستحکم‌تر شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
یک کارشناس مسائل فلسطین گفت: فلسطین آزاد می‌شود اما نه با معجزه، بلکه به دست اهل مسجد و مؤمنین. اما خداوند هم زمان در قرآن کریم خبر می‌دهد که فلسطین آزاد می‌شود اما نه با معجزه، بلکه به دست اهل مسجد و مؤمنین. رویوران گفت خوشحالیم که با انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی، جامعه، رهبران و نظام سیاسی ایران ابزاری برای کمک به تحقق تقدیر خداوند قرار گرفته است و حامی جبهه مقاومت است. افتخار بزرگی است که از برادران‌مان در خط مقدم جبهه مقاومت در سرزمین‌های اشغالی حمایت می‌کنیم. انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خالد القدومی نماینده حماس در تهران در نشستی که به مناسبت سالروز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی از سوی رژیم صهیونیستی در خبرگزاری قدس «قدسنا» برگزار شد، تاکید کرد مسجدالاقصی همواره الهام‌بخش خیزش‌ها و قیام‌های ملت فلسطین بوده است. در حال تکمیل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- معاون فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، گفت: اگر انتفاضه در برابر صهیونیست‌های غاصب رها شود، خواهیم دید که خواسته‌ها و تمایلات صهیونیست‌ها حدیقف ندارد و این تازه شروع تجاوزگری‌های آنان خواهد بود. وی با بیان اینکه نقطه مشترک بین تمام مسلمانان فلسطینی و پیروان سایر ادیان در فلسطین «مسجدالاقصی» است، تاکید کرد: مسئله مسجدالاقصی از قبل از اسلام مورد اهمیت بوده است و این اهمیت در زمان بعثت پیامبر دوچندان شد و باید بدانیم که مسجدالاقصی در تحولات آخرالزمان هم دارای نقش است. معاون فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد ادامه داد: در سی‌امین اجلاس سازمان کنفرانس اسلامی به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران، روز ۳۰ مرداد به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شد. وی با بیان اینکه فارغ از مسجدالحرام و مسجدالنبی، «مسجدالاقصی» محور همه مساجد جهان است، عنوان کرد: در روز چهارشنبه سی‌ام مرداد، هفدهمین اجلاس روز جهانی مسجد را با حضور بیش از یک‌هزار و‌ پانصد نفر از ائمه جماعات استان تهران برگزار خواهیم کرد. حجت‌الاسلام ذاکر خاطرنشان کرد: اگر انتفاضه در برابر صهیونیست‌ها غاصب رها شود، خواهیم دید که خواسته‌ها و تمایلات صهیونیست‌ها حدیقف ندارد و این تازه شروع تجاوزگری‌های آنان خواهد بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- نماینده جنبش حماس، گفت: طی سالیان گذشته برخی کشورها به شدت از موضع خود در حمایت از قدس شریف عقب‌نشینی کردند به ویژه پس از آنکه معامله قرن مطرح شد و موضع آمریکا کاملا در حمایت از اسرائیل قرار گرفت این موضوع شدت بیشتری پیدا کرد. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، «خالد القدومی» در نشست «مسجدالاقصی در تقدیر الهی» که امروز دوشنبه ۲۸ مرداد در محل سازمان جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد اظهار کرد: طی سالیان گذشته برخی کشورها به شدت از موضع خود در حمایت از قدس شریف عقب‌نشینی کردند به ویژه پس از آنکه معامله قرن مطرح شد و موضع آمریکا کاملا در حمایت از اسرائیل قرار گرفت این موضوع شدت بیشتری پیدا کرد. نماینده جنبش حماس در تهران با بیان اینکه آمریکا وقاحت را به جایی رسانده است که سفیرش در اسرائیل به صورت علنی در مراسم حفر تونل در مسجدالاقصی حضور پیدا کرد، افزود: رویارویی با این چالش‌ها می‌طلبد که افکار عمومی دنیا نسبت به اقدامات آمریکا آگاه شوند. وی همچنین خاطرنشان کرد: تلاش برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی به بهانه‌های انسانی اقدامی است که از سوی برخی کشورها در حال انجام است اما مردم ما سدی در برابر اینگونه تلاش‌های مذبوحانه خواهند بود. انتهای پیام/
فارسفارس1 روز قبل
معاون فرهنگی و اجتماعی امور مساجد با بیان اینکه مسجدالاقصی در تاریخ اسلام اثرگذار بوده، گفت: این مسجد در تحولات آخرالزمان نیز تأثیرگذار است و در زمان ظهور نیز حضرت عیسی (ع) در این مسجد حاضر می‌شود و به امام زمان (عج) اقتدا می‌کند. وی با بیان اینکه مسجدالاقصی در اسلام بسیار تأثیرگذار بوده است، گفت: این مسجد در تحولات آخرالزمانی نیز تأثیرگذار است و زمانی که از سفیانی سخن گفته می‌شود، این مسجد حضور پررنگ دارد و در زمان ظهور نیز حضرت عیسی (ع) در این مسجد حاضر می‌شود و به امام زمان (عج) اقتدا می‌کند. تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی هدف صهیونیست‌هاستخالد قدومی نماینده حماس در ایران نیز در این نشست اظهار داشت: مسجدالاقصی همواره الهام‌بخش خیزش‌ها در فلسطین بوده است و این نهضت بیش از یک قرن قدمت دارد و تا امروز نیز ادامه یافته است. وی افزود: مسجدالاقصی متأسفانه پس از این آتش‌سوزی هنوز مورد بازسازی قرار نگرفته است. نماینده حماس در ایران تصریح کرد: اشغالگران به دنبال آن هستند تا تقسیم مکانی و زمانی مسجدالاقصی را انجام دهند، لذا چند روز قبل هم‌زمان با عید قربان یک مسئول رژیم صهیونیستی گفت که هدف این دولت تقسیم مسجدالاقصی است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با روز جهانی مسجد و سالروز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی، هفدهمین اجلاس سراسری روز مسجد، برگزار می‌شود. بنابراین گزارش، این اجلاس با سخنرانی آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با حضور ائمه جماعات مساجد استان تهران ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه ۳۰ مرداد ماه در حسینیه الزهرا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود. بیست و یکم اوت هر سال که مصادف با ۳۱ مرداد است، روز جهانی مساجد نامگذاری شده است. در سال ۱۳۴۸ در چنین روزی مسجدالاقصی که قبله اول مسلمین جهان است توسط صهیونیست‌ها به آتش کشیده شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
خالد قدومی گفت: ملت ما خوب می‌داند چه کسانی و چه کشورهایی سعی دارند از این طریق از پشت به ملت فلسطین خنجر بزنند. آمریکا وقاحت را به جایی رساند که سفیرش در اسراییل علنی در مراسم حفر تونل در مسجدالاقصی حضور پیدا کرد. وی گفت: رویارویی با این چالش‌ها می‌طلبد تا اولا افکار عمومی دنیا نسبت به اقدامات آمریکا آگاه شوند. دوم حضور پررنگ مردم در مسجدالاقصی می‌تواند با اقدامات اسرائیل مقابله کند. سوم با روحیه مجاهدان جوان و مقاومت در برابر معادله بازدارندگی می‌توانیم راه را بر اشغالگران سد کنیم.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از مردم فلسطین با بیان اینکه مسجدالاقصی به واسطه آنکه محل ابتدایی سفر پیامبر (ص) به معراج بوده، در اسلام دارای جایگاه ویژه‌ای است، گفت: براساس آیات قرآن اطراف این مسجد نیز دارای قداست است. وی افزود: علاوه بر اینکه مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان محسوب می‌شود، در سال هشتم بعثت نیز پیامبر (ص) از مکه برای معراج توسط خداوند به مسجدالاقصی رفت و سپس از این مسجد به عرض الهی سفر کرد. رویوران با اشاره به اینکه وجود مسجدالاقصی در جریان معراج پیامبر (ص) نشان‌دهنده جایگاه فزونی آن است، گفت: خداوند مسجدالاقصی را در جریان معراج قرار داد تا این مسجد فراموش نشود و با یادآوری این اتفاق اعجازی تاریخ اسلام، قدس و پیرامون آن نیز برای مسلمانان یادآوری شود. وی گفت: براساس آیات قرآن، پیامبر (ص) در سفر معراج با خداوند هم‌کلام شد و میزان این اتفاق بیش از مرتبه‌های گذشته برای پیامبران دیگر بود. همچنین در این سفر خداوند بزرگترین نشانه‌ها را به پیامبر (ص) نشان داد که نشان می‌دهد این سفر مملو از اعجاز است که در بخشی از آن نیز به مسجدالاقصی اشاره شده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، هفدمین اجلاس روز جهانی مسجد، ۳۰ مرداد ماه در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود. بر پایه این گزارش به نقل از پایگاه تخصصی مسجد، همزمان با روز جهانی مسجد و سالروز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی توسط رژیم خبیث صهیونیستی، هفدهمین اجلاس سراسری روز مسجد، ۳۰ مردادماه در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود. این اجلاس با سخنرانی آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با حضور ائمه جماعات مساجد استان تهران ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود. یادآور می‌شود، بیست و یکم اوت هر سال که مصادف با ۳۰ مرداد است، روز جهانی مساجد نامگذاری شده است. در سال ۱۳۴۸ در چنین روزی مسجدالاقصی که قبله اول مسلمین جهان است، توسط صهیونیست‌ها به آتش کشیده شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، گفت: امروز حزب‌الله، حماس و جهاد، مصداق افراد و گروه‌هایی هستند که می‌خواهند اراده خداوند متعال را برای آزادسازی مسجدالاقصی محقق کنند. رئیس کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین با بیان اینکه خداوند متعال اعجاز «معراج» پیامبر اکرم (ص) را از مسجدالاقصی انجام داد و پیامبر را ابتدا از مکه به مسجدالاقصی و سپس از آنجا به آسمان برد، عنوان کرد: سرزمین مسجدالاقصی سرزمینی مقدس و متبرک است. وی ادامه داد: امروز نزدیک به ۷ میلیون یهودی در سرزمین فلسطین جمع‌ شده‌اند که ۲ و نیم میلیون نفر از این جمعیت، نظامی هستند. رویوران با بیان اینکه اسراییلی‌ها سال‌هاست که در حالت آماده‌باش قرار دارند و جالب است بدانید در اسراییل دو ارتش وجود دارد که یکی ارتش کادر و‌ دیگری ارتش ذخیره است، گفت: امروز حزب‌الله، حماس و جهاد، مصداق افراد و گروه‌هایی هستند که می‌خواهند اراده خداوند متعال را برای آزادسازی مسجدالاقصی محقق کند. وی در پایان گفت: خداوند متعال، ایران و رهبران نظام سیاسی ایران را ابزاری برای کمک به تحقق وعده خداوند قرار داده است و این موضوع، افتخار بسیار بزرگی است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، چهل و هشت سال پیش در چنین روزی، یک یهودی تندرو و جنایتکار به نام «مایکل دینس روهن» بخش شرقی مسجد الاقصی را به آتش کشید و طی آن قسمت‌های مختلفی از جمله منبر تاریخی معروف به منبر صلاح الدین در آتش سوخت. شعله‌های آتش تا نزدیکی گنبد تاریخی مسجد که از جنبش نقره خالص بود، نیز کشیده شد. از جمله آثار و نشانه‌های مسجد الاقصی که در این آتش سوزی خسارت دید، می‌توان به مسجد عمر که سقفی گلی و پل هایی چوبی داشت، اشاره کرد. فلسطینیان توانستند به یاری مسجد الاقصی شتافته و جلوی گسترش دامنه آتش سوزی و سوختن دیگر بخش‌های مسجد را بگیرند و خودروهای آتش نشانی و امدادرسانی از الخلیل، بیت لحم و دیگر مناطق کرانه باختری و فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ برای اطفای حریق راهی قدس شدند. کمیته عمران و بازسازی مسجد الاقصی وابسته به وزارت اوقاف اردن مسئول از بین بردن آثار آتش سوزی در مسجد الاقصی و مرمت و بازسازی آن شد و تیم فنی این کمیته که اوایل سال ۱۹۷۰ آغاز به کار کرد تا این مکان مقدس را بازسازی کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
اردان در جملات خود به «تغییر وضعیت مسجدالاقصی» اشاره کرده است. او از طرح تقسیم مکانی، نیز پای فراتر نهاده و می‌خواهد در تمام بخش‌های مسجدالاقصی، یهودیان اجازه اقامه نماز توراتی داشته باشند. اردن از رژیم صهیونیستی خواست هر چه سریعتر اقدامات در راستای تغییر وضعیت مسجدالاقصی را متوقف کند. این تجاوز که همواره با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی از پل باب المغاربه صورت می‌گیرد با تعداد بیشتری صورت می‌گیرد. اقدام گلعاد اردان، به احتمال قوی بخشی از یک سناریوی آزمایشی برای تست وضعیت واکنشی فلسطینیان و جهان اسلام به وضعیت مسجدالاقصی است.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
بیشتر این یورش‌ها در دو منطقه «القدس و الخلیل» صورت گرفته و یک خبرنگار و دو زن نیز در میان افراد بازداشت شده هستند. طبق اعلام باشگاه اسیران فلسطینی، ۲۵ تن از افراد بازداشت شده از اهالی «القدس» می‌باشند که غالب این افراد در روز نخست تعطیلات عید قربان در پی یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به محیط «مسجدالاقصی» بازداشت شدند. هفته گذشته و در روز نخست تعطیلات عید قربان بیش از ۱۲۰ هزار فلسطینی برای ادای نماز عید قربان در مسجدالاقصی که در محاصره نظامیان بی شمار صهیونیست بود، حضور پیدا کردند. بر اساس اعلام مرکز امور اسرای فلسطینی، شمار فلسطینی‌های بازداشت شده توسط رژیم صهیونیستی، به حدود پنج هزار و ۷۰۰ تن رسیده است. به گزارش رسانه‌های خبری در میان بازداشت شدگان فلسطینی، ۲۳۰ کودک، ۴۸ زن، ۵۰۰ زندانی بدون اتهام و یک هزار و ۸۰۰ بیمار دیده می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
وزارت خارجه اردن سفیر رژیم صهیونیستی در امان را به دلیل تداوم هتک حرمت مسجدالأقصی از سوی صهیونیست‌ها احضار کرد. وزارت خارجه اردن همچنین خواستار توقف اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی شد. در همین راستا، سفیان سلمان القضاة، سخنگوی وزارت خارجه اردن گفت که زید اللوزی، دبیرکل این وزارتخانه نامه‌ای را به سفیر اسرائیل داده تا آن را به مقامات دولتی این رژیم تحویل دهد. وزارت خارجه اردن در ادامه، بستن درهای این مسجد و ممانعت از ورود نمازگزاران فلسطینی به آن از سوی مقامات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. اخیرا نیز عاطف طراونه، رئیس پارلمان اردن خواستار تشکیل جلسه‌ای به منظور بحث و بررسی تجاوزات رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان یهودی به مسجد الاقصی شد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، وزارت خارجه اردن سفیر رژیم صهیونیستی در امان را احضار کرد. بر اساس این گزارش، این وزارتخانه اعلام کرد که این اقدام در اعتراض به تعرضات گسترده صهیونیستها به مسجدالاقصی انجام شده است. گفتنی است، وزارت خارجه اردن پیشتر نیز تعرضات صهیونیستها به مسجدالاقصی را به شدت محکوم کرده بود.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
وزارت خارجه اردن سفیر رژیم صهیونیستی در امان را در اعتراض به تعرضات گسترده صهیونیستها به مسجدالاقصی، احضار کرد. خبرگزاری مهر: به نقل از العهد، وزارت خارجه اردن سفیر رژیم صهیونیستی در امان را احضار کرد. بر اساس این گزارش، این وزارتخانه اعلام کرد که این اقدام در اعتراض به تعرضات گسترده صهیونیستها به مسجدالاقصی انجام شده است. گفتنی است، وزارت خارجه اردن پیشتر نیز تعرضات صهیونیستها به مسجدالاقصی را به شدت محکوم کرده بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به حمله شب گذشته رژیم صهیونیستی به شمال نوار غزه و شهادت سه فلسطینی، این رژیم را مسئول جنایت علیه ملت فلسطین دانست. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز یکشنبه در بیانیه‌ای رژیم صهیونیستی را مسئول کامل جنایت علیه ملت فلسطین برشمرد. طبق گزارش شبکه فلسطین‌الیوم، جهاد اسلامی همچنین بر حق ملت فلسطین برای مقاومت و مقابله با تمامی اشکال تجاوزات صهیونیست‌ها تأکید کرد. جنبش حماس نیز تأکید کرد که هدف قرار دادن جوانان در شمال نوار غزه «جنایت جدید اشغالگر اسرائیلی است که به کارنامه سیاه آن علیه ملت فلسطین، سرزمین و مقدسات آن افزوده شد». بنابر گزارش وبگاه «عربی ۲۱»، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس افزود که استمرار این جنایت‌ها و محاصره ظالمانه علیه نوار غزه باعث انفجار اوضاع این منطقه خواهد شد.
فارسفارس2 روز قبل
جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به حمله شب گذشته رژیم صهیونیستی به شمال نوار غزه و شهادت سه فلسطینی، این رژیم را مسؤول جنایت علیه ملت فلسطین دانست. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز یکشنبه در بیانیه‌ای رژیم صهیونیستی را مسئول کامل جنایت علیه ملت فلسطین برشمرد. طبق گزارش شبکه فلسطین‌الیوم، جهاد اسلامی همچنین بر حق ملت فلسطین برای مقاومت و مقابله با تمامی اشکال تجاوزات صهیونیست‌ها تأکید کرد. جنبش حماس نیز تأکید کرد که هدف قرار دادن جوانان در شمال نوار غزه «جنایت جدید اشغالگر اسرائیلی است که به کارنامه سیاه آن علیه ملت فلسطین، سرزمین و مقدسات آن افزوده شد». وی گفت که جوانان قربانی ظلم رژیم اشغالگر و محاصره تحمیلی بر نوار غزه هستند و رژیم صهیونیستی مسؤول کامل این جنایت‌هاست و ضروری است که در اسرع وقت این محاصره رفع و تمامی اشکال خشونت و جنایت صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین و مقدسات آن متوقف شود.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نظامیان رژیم صهیونیستی به اقدامات خود در هتک حرمت به مسجدالاقصی ادامه می‌دهند. در همین راستا، نظامیان رژیم صهیونیستی به صورت وحشیانه به برخی صحن‌های مسجدالاقصی یورش بردند. این درحالی است که طی روزهای اخیر نیز شهرک نشینان رژیم صهیونیستی با چراغ سبز نظامیان این رژیم به مسجدالاقصی یورش برده بودند. گفتنی است، طبق آخرین آمار، طی هفته گذشته حدود ۲۰۰۰ هزار صهیونیست، مسجدالاقصی را مورد تعرض قرار دادند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «عاطف طراونه» رئیس پارلمان اردن سخنانی را در خصوص مسجدالاقصی و تجاوزات رژیم صهیونیستی به آن مطرح کرد. بر اساس این گزارش، وی اعلام کرد که پارلمان اردن برای بررسی تجاوزات رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی تشکیل جلسه می‌دهد. رئیس پارلمان لبنان همچنین تصریح کرد: در این جلسه تعرضات اخیر صهیونیست‌ها از جمله شماری از وزرا و اعضای کنیست رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و اظهارات «گلعاد اردان» وزیر امنیت داخلی این رژیم که خواستار تغییر وضعیت حاکم بر این مسجد شده بود، بررسی خواهد شد.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور درباره اهمیت هفته و روز جهانی مسجد اظهارکرد: روز جهانی مسجد، همچون روز جهانی قدس از ابتکارات جمهوری اسلامی ایران است که به پیشنهاد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مورد پذیرش نمایندگان کشورهای اسلامی قرار گرفت و در تقویم دینی بعضی کشورهای اسلامی وارد شد. ارزانی درباره برنامه‌های هفته جهانی مسجد اظهار کرد: طی این هفته اختتامیه جشنواره مردمی کرامت در قم برگزار می‌شود. رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ادامه داد: شب سی‌ام مردادماه، حداقل یک مسجد در هر استان، میزبان هنرمندان مسجدی است و برنامه‌ای فرهنگی به مناسبت روز جهانی مسجد با حضور آنان برگزار می‌شود، همچنین همان شب از سرود جدید بچه‌های مسجدکه به مناسبت روز جهانی مسجد تولید شده است، رونمایی به عمل می‌آید. مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: از حدود یک ماه پیش که سند چشم‌انداز مسجد امضا شد به همه کانون‌های کشور ابلاغ کردیم تا فعالیت‌های خود را براساس این سند جلو ببرند، برنامه‌های هفته جهانی مسجد نیز در چارچوب اهداف همین سند برگزار می‌شود. ارزانی در پایان گفت: باید بتوانیم در قالب الگوهای خلاق، برنامه‌هایی مشترک برای گرامیداشت هفته جهانی مسجد با همه کشورهای اسلامی تعریف کنیم، برای مثال کتاب «شادمانه‌‌های مسجد» قابلیت ترجمه به زبان‌های عربی و انگلیسی را داراست که امیدواریم ترجمه آن را سال بعد برای عرضه به کشورهای اسلامی آماده کنیم.

به انتهای لیست رسیدید