مسجد الاقصی

مسجد الاقصی

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما​ در این بیانیه آمده است: سبحان الذی أسری بعبده لیلا من المسجد الحرام إلی المسجد الأقصی الذی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا إنه هو السمیع البصیرپاک و منزه است آن (خدایی) که بنده‌اش را از مسجدالحرام تا مسجدالاقصی که اطرافش را برکت داده‌ایم شبانه برد، تا از نشانه‌های خود به او نشان دهیم. همانا او شنوا و بیناست. (آیه۱ سوره الاسراء) در سالگرد اقدام ددمنشانه رژیم صهیونیستی در جسارت به قبله اول مسلمین، بیت المقدس عزیز که نشان از عمق دشمنی این رژیم کودک‌کش با اسلام و مقدسات اسلامی داشت، جهانیان چهل سالگی درخت تنومند انقلاب اسلامی را به تماشا نشسته‌اند. همچنین جوانان و نسل جهادگر گام دوم درفش مقاومت و مبارزه را به استواری از اسلاف پرآوازه و قدسی خود دریافته و آرمان، عقیده و عمل انقلابی خود را تا دورترین بلاد اسلامی گسترش داده و نوید بخشان وعده صادق «تمدن اسلامی فراگیر» هستند. (ولقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر ان الارض یرث‌ها عبادی الصالحون) میدان داران این عرصه، جهادگرانی برآمده از مسجد، با ایمان‌هایی پولادین هستند که نمونه‌ای از تصویر عینی اراده هایشان، زبونی و درماندگی رژیم اسرائیل در برابر بارش خشم ابابیل گونه مجاهدان، در آخرین رویارویی با فرزندان اسلام در باریکه غزه است. صحنه‌های امروز تداعی‌کننده کلام خمینی عزیز، آن پیر سفر کرده است که: "اگر این مسجد و مرکز ستاد اسلام قوی باشد ترس از فانتوم‌ها نداشته باشید ترس از آمریکا و شوروی و این‌ها نداشته باشید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، امروز پنجاهمین سالروز به آتش کشیدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست‌هاست. در بیست و یکم ماه آگوست سال ۱۹۶۹ بخش‌های گسترده‌ای از مصلای مسقف مسجد الاقصی به آتش کشیده شد و امروز فلسطینی‌ها می‌گویند شعله‌های آتش در نخستین قبله مسلمانان هنوز زبانه می‌کشد. رژیم صهیونیستی این حادثه را که خسارات سنگین به مسجد الاقصی وارد کرد به یک یهودی استرالیایی تبار به نام «دنیس مایکل روهان» نسبت داد. کمیته قدس افزود: هنوز هم شعله‌های آتش در مسجد الاقصی به اشکال مختلف زبانه می‌کشد. قدس و مسجد الاقصی برای ما باقی خواهد ماند و اسرائیل را از روی زمین محو می‌کنیم.
فارسفارس6 ساعت قبل
فلسطینی‌ها در پنجاهمین سالروز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست‌ها، حمایت و یاری مسلمانان جهان را برای مقابله با تجاوزگری اشغالگران خواستار شدند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، امروز پنجاهمین سالروز به آتش کشیدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست‌هاست. در بیست و یکم ماه آگوست سال ۱۹۶۹ بخش‌های گسترده‌ای از مصلای مسقف مسجد الاقصی به آتش کشیده شد و امروز فلسطینی‌ها می‌گویند شعله‌های آتش در نخستین قبله مسلمانان هنوز زبانه می‌کشد. رژیم صهیونیستی این حادثه را که خسارات سنگین به مسجد الاقصی وارد کرد به یک یهودی استرالیایی تبار به نام «دنیس مایکل روهان» نسبت داد. کمیته قدس افزود: هنوز هم شعله‌های آتش در مسجد الاقصی به اشکال مختلف زبانه می‌کشد.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
۵۰ سال پیش در چنین روزی مسجد الاقصی به آتش کشیده شد. به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در چنین روزی در ۲۱ اوت سال ۱۹۶۹، «مایکل دینس روهن» یهودی جنایتکار استرالیایی‌الاصل اقدام به آتش زدن مسجد الاقصی کرد. فلسطینیان در نهایت جلوی گسترش دامنه آتش‌سوزی را گرفته و اجازه ندادند دیگر بخش‌های مسجد الاقصی طعمه حریق شود. یکی از پیامدهای این جنایت، تاسیس سازمان همکاری اسلامی بود که تمامی کشورهای اسلامی در آن عضو شدند. البته این سازمان تا به امروز نیز نتوانسته جلوی تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و ویرانی‌ها و حفاری‌های زیر و اطراف آن را بگیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
در سال ۱۳۴۸ در چنین روزی مسجد الأقصی که قبله اول مسلمین جهان است توسط صهیونیست‌ها به آتش کشیده شد. درباره جایگاه معنوی این مکان مقدس نزد مسلمانان حداقل چهار نکته در اندیشه اسلامی وجود دارد: ۱ بیت‌المقدس قبل از کعبه اولین قبله‌گاه شناخته می‌شد. نبرد جبهه حق و باطل در تصاحب بیت‌المقدسبیت‌المقدس سوای از جایگاه معنوی، به لحاظ جغرافیای سیاسی و یا ژئوپلتیکی دارای جایگاه بالایی است. جایگاه نابودی اسرائیل در بیت‌المقدساما آنچه از همه مهم‌تر است، نگاه به بیت‌المقدس از جنبه تمدنی آن در سطح ادیان الهی است. بر پایه این اعتقاد مسجدالاقصی توسط اشغالگران صهیونیست به آتش کشیده شد.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از بیروت؛ کنفرانس مطبوعاتی پنجاهمین سالگرد آتش زدن مسجدالاقصی توسط رژیم صهیونیستی و روز جهانی مساجد، در پایتخت لبنان برگزار شد. صهیونیست‌ها بعد از این فاجعه بارها اقدام به حفاری در زیر مسجد الاقصی نمودند که باعث سست شدن پایه‌های این مسجد شده است. در این مراسم نمایندگان جنبش‌های جهاد اسلامی، حماس، حزب الله و امل، چهره‌های سرشناس فلسطینی و ریزان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند. حاضران در این مراسم ضمن محکومیت شدید این اقدام‌ها صهیونیست‌ها خواستار برخورد قاطع کشورهای اسلامی و مجامع بین المللی شدند.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
وی افزود: ​مسجد الاقصی به خصوص یک نقش ویژه دارد و از یک قرن پیش تاکنون الهام بخش انقلاب‌هایی در فلسطین از جمله انقلاب براق در سال ۱۹۲۹​ و انتفاضه فلسطین همچنین واکنش جمعی علیه اشغالگران بوده است. نماینده جنبش حماس در ایران با اشاره به سالگرد فاجعه آتش کشیدن مسجد الاقصی به دست صهیونیست‌های خبیث گفت: متأسفانه نقش مسجد آنگونه که باید باشد تا امروز حاصل نشده است. آقای قدومی افزود: به عنوان نمونه آقای ترامپ قدس را به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل اعلام کرد، اما تا امروز شاهد واکنش رسمی سران کشور‌های عربی در رد این صحبت گستاخانه نبوده‌ایم. نماینده جنبش حماس در ایران تصریح کرد: باید اقدام ما در مقام آزادی مسجد الاقصی باشد باید جلوتر برویم و سطح رسمی و واکنش‌های رسمی با سطح مردمی برابر باشد. وی درباره حمایت جمهوری اسلامی ایران از مسجد الاقصی گفت: واکنش ایران از امروز نیست و نقش مؤثر آن در قضیه فلسطین حتی در سطح دیپلماسی، ​ هماهنگی با کشور‌های اسلامی دیگر و در سطح سازمان بین الملل قابل ذکر است و ما امیدواریم نقش ایران بیشتر شود.
فارسفارس9 ساعت قبل
سازمان بسیج مساجد به مناسبت روز جهانی مسجد نوشت: مسجد تربیت‌کننده جهادگران برای تحقق تمدن اسلامی است و سازمان بسیج مساجد برای اعتلای این سنگر و اصحاب آن بیش از پیش کمر همت بسته و این ظرفیت بی‌بدیل را چنان که در شأن آن است دریابند. به گزارش خبرگزاری فارس، ۳۱ مردادماه از سوی سازمان کنفرانس اسلامی به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران، روز جهانی مسجد نامگذاری شده است، سازمان بسیج و محلات بیانیه‌ای به این منظور صادر کرد. (آیه ۱ سوره الاسراء) در سالگرد اقدام ددمنشانه رژیم صهیونیستی در جسارت به قبله اول مسلمین، بیت‌المقدس عزیز که نشان از عمق دشمنی این رژیم کودک‌کش با اسلام و مقدسات اسلامی داشت، جهانیان چهل سالگی درخت تنومند انقلاب اسلامی را به تماشا نشسته‌اند. همچنین جوانان و نسل جهادگر گام دوم، درفش مقاومت و مبارزه را به استواری از اسلاف پرآوازه و قدسی خود دریافته و آرمان، عقیده و عمل انقلابی خود را تا دورترین بلاد اسلامی گسترش داده و نوید بخشان وعده صادق «تمدن اسلامی فراگیر» هستند. همین آثار بی‌بدیل مسجد است که دشمن درمانده را به آنجا رسانده که از روی کینه و بیچارگی، دست به اهانت و جسارت به ساحت مسجد و نمازگزاران مسجدی بزند؛ خواه آگوست ۱۹۶۹ باشد و مسجد الاقصی یا مارس ۲۰۱۹ و مسجد در نیوزیلند.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
چهل و هشت سال پیش یک صهیونیست به نام «مایکل دینس روهن» بخش شرقی مسجد الاقصی را به آتش کشید، جنایتی که براثر آن بخش‌های مختلفی از منبر تاریخی معروف به منبر صلاح الدین در آتش سوخت. آتش کینه صهیونیست‌ها در قبال مسجد الاقصی برپایه یک ادعای مجعول و با اتکای به یک دروغ بزرگ شکل گرفته است، آن‌ها براین باورند که این مسجد بر ویرانه‌های معبد حضرت سلیمان نبی بنا شده است و از همان آغاز موجودیت نامشروع خود در صدد تخریب مسجد الاقصی بوده و هستند، رویایی که به دلیل حساسیت مسلمانان در قبال قبله نخست مسلمین تاکنون محقق نشده است. صهیونیست‌ها از فردای اشغال قدس در سال ۱۹۶۷، حفاری‌های جدید در قدس را کلید زدند و در مرحله نخست حدود ۲۰ حفاری در نقاط مختلف فلسطین انجام شد. صهیونیست‌ها روزانه با انجام ۲۰ پرواز به وسیله هواپیما‌های جنگی در ارتفاع پایین بر فراز مسجد الاقصی و شکستن دیوار صوتی تلاش می‌کنند روند تخریب این مسجد را تشدید کنند. این آتش کینه صهیونیست‌ها در قبال مساجد را در جریان حملات گروه تروریستی صهیونیستی داعش در عراق و سوریه نیز می‌توان دید به طوری که تروریست‌های داعش از ابتدا تخریب اماکن مذهبی مسلمانان شیعه و سنی را در دستور کار خود قرار دادند.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سازمان بسیج مساجد و محلات به مناسبت روز جهانی مساجد (امروز) در اقدام ددمنشانه رژیم صهیونیستی در به آتش کشاندن مسجدالاقصی بیانیه‌ای صادر کرد. همانا او شنوا و بیناست. (آیه۱ سوره الاسراء) در سالگرد اقدام ددمنشانه رژیم صهیونیستی در جسارت به قبله اول مسلمین، بیت‌المقدس عزیز که نشان از عمق دشمنی این رژیم کودک‌کش با اسلام و مقدسات اسلامی داشت، جهانیان چهل سالگی درخت تنومند انقلاب اسلامی را به تماشا نشسته‌اند. صحنه‌های امروز تداعی‌کننده کلام خمینی عزیز، آن پیر سفر کرده است که: «اگر این مسجد و مرکز ستاد اسلام قوی باشد ترس از فانتوم‌ها نداشته باشید ترس از آمریکا و شوروی و اینها نداشته باشید.» مساجد این قلب تپنده و حیات‌بخش جامعه اسلامی، با تربیت نسلی مؤمن، انقلابی و برآمده از معنویت اصیل اسلامی هسته‌های مقاومت را در سرتاسر دنیا شکل داده و با میدان‌داری در عرصه تقابل با کفر در زمین، هوا و دریا، خون تازه ایستادگی به کالبد آرزومندان ظهور مهدی موعود (عج) و پیروزی نهایی است.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، بیست و یکم اوت هر سال که مصادف با ۳۰ مرداد است، روز جهانی مساجد نامگذاری شده است. در سال ۱۳۴۸ در چنین روزی مسجد الأقصی که قبله اول مسلمین جهان است توسط صهیونیست‌ها به آتش کشیده شد. جایگاه نابودی اسرائیل در بیت‌المقدساما آنچه از همه مهم‌تر است، نگاه به بیت‌المقدس از جنبه تمدنی آن در سطح ادیان الهی است. همچنین در منابع روایی، درباره جایگاه آخرالزمانی بیت‌المقدس احادیث متعددی وارد شده است. یهودیان طبق آموزه‌های خود معتقدند جنگ آخرالزمانی «آرماگدون» در بیت‌المقدس رخ می‌دهد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
تشکیل این اجتماع با شکوه با حضور ائمه جماعات استان تهران، فرصت مغتنمی است تا به نکاتی در خصوص اهمیت مساجد و فضیلت نماز جماعت در آن اشاره شود. این‌ها نمونه‌هایی از توصیه‌های دینی ما نسبت به مسجد و درک نماز جماعت است که بیان همین سخنان ائمه اطهار (ع) می‌تواند موجب جذب مردم به مساجد و استحکام اعتقادات دینی آن‌ها شود. همگی می‌دانید که پایگاه اصلی انقلاب اسلامی مساجد بوده است و استمرار آن نیز از طریق همین مساجد است، بنابر این باید تلاش کنیم حضور مردم در مساجد جدی‌تر و بیشتر شود. آمار‌ها وضعیت مطلوبی را نشان نمی‌دهد، کما اینکه اظهار داشته‌اند از ۷۵ هزار مسجد کشور شاید نیمی از آن‌ها فاقد امام جماعت باشند! «و أقیموا وجوهکم عند کل مسجد وادعوه مخلصین له الدین» والسلام علیکم و رحمه الله و برکاتهمتن پیام آیت الله حسین نوری همدانی را مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی، در حسینیه الزهرا (س) و در جمع شرکت کنندگان هفدمین اجلاس روز جهانی مسجد قرائت کرد.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله نوری همدانی برای هفدهمین اجلاس سراسری روز جهانی مسجد پیامی صادر کرد. تشکیل این اجتماع با شکوه با حضور ائمه جماعات استان تهران، فرصت مغتنمی است تا به نکاتی در خصوص اهمیت مساجد و فضیلت نماز جماعت در آن اشاره شود. همگی می‌دانید که پایگاه اصلی انقلاب اسلامی مساجد بوده است و استمرار آن نیز از طریق همین مساجد است، بنابر این باید تلاش کنیم حضور مردم در مساجد جدی‌تر و بیشتر شود. مسجد‌های خودتان را حفظ کنید بروید به مسجد تا این نهضت به ثمر برسد و مملکت شما نجات پیدا کند. » وأقیموا وجوهکم عند کل مسجد وادعوه مخلصین له الدین «والسلام علیکم و رحمه الله و برکاتهحسین نوری همدانی
فارسفارس12 ساعت قبل
آیت‌الله نوری همدانی از مراجع تقلید در پیامی به اجلاس سراسری روز جهانی مسجد با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت مساجد گفت: درب مساجد حتی المقدور باید ۲۴ ساعته باز باشد، چراکه خانه خداست و البته این مهم با یک خادم عملی نیست و یکی از طرح‌های قابل اجرا در این زمینه بکارگیری خادم افتخاری و شیفتی برای مساجد است. در بخش دیگری از این پیام آمده است: تشکیل این اجتماع با شکوه با حضور ائمه جماعات استان تهران، فرصت مغتنمی است تا به نکاتی در خصوص اهمیت مساجد و فضیلت نماز جماعت در آن اشاره شود. مسجد‌های خودتان را حفظ کنید بروید به مسجد تا این نهضت به ثمر برسد و مملکت شما نجات پیدا کند. آمارها وضعیت مطلوبی را نشان نمی‌دهد، کما اینکه اظهار داشته‌اند از ۷۵ هزار مسجد کشور شاید نیمی از آنها فاقد امام جماعت باشند! در این پیم افزوده شده است: از اهتمام مرکز رسیدگی به امور مساجد نسبت به برگزاری این همایش با شکوه از ائمه جمعه و جماعات و گرامیداشت روز جهانی مسجد صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم.
الفالف12 ساعت قبل
مسؤولانی از کاخ سفید به همراه شهرک نشینان و با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی یورش بردند. به نوشته روزنامه الایام فلسطین، این وزارتخانه آورده است: ورود کارمندان کاخ سفید به مسجد الاقصی به شیوه یورش و با مشارکت شهرک نشینان و بدون هماهنگی با طرف رسمی متولی مسجد الاقصی (اداره اوقاف اسلامی) انجام گرفته است. این یورش‌ها همزمان با پنجاهمین سالگرد به آتش کشیدن مسجد الاقصی بود. جنایت به آتش کشیدن مسجد الاقصی در سال ۱۹۶۹ همچنان یکی از خبیثانه‌ترین جنایت‌های اشغالگران به منظور اجرای طرح‌های نابودی مسجد مذکور و بنای معبد موسوم به «هیکل سلیمان» است. یک شهرک نشین یهودی استرالیایی الاصل قصد داشت در ۲۱ اوت ۱۹۶۹ اولین قبله بزرگ مسلمانان را به آتش بکشد.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
مسؤولانی از کاخ سفید به همراه شهرک نشینان و با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی یورش بردند. به نوشته روزنامه الایام فلسطین، این وزارتخانه آورده است: ورود کارمندان کاخ سفید به مسجد الاقصی به شیوه یورش و با مشارکت شهرک نشینان و بدون هماهنگی با طرف رسمی متولی مسجد الاقصی (اداره اوقاف اسلامی) انجام گرفته است. این یورش‌ها همزمان با پنجاهمین سالگرد به آتش کشیدن مسجد الاقصی بود. جنایت به آتش کشیدن مسجد الاقصی در سال ۱۹۶۹ همچنان یکی از خبیثانه‌ترین جنایت‌های اشغالگران به منظور اجرای طرح‌های نابودی مسجد مذکور و بنای معبد موسوم به «هیکل سلیمان» است. یک شهرک نشین یهودی استرالیایی الاصل قصد داشت در ۲۱ اوت ۱۹۶۹ اولین قبله بزرگ مسلمانان را به آتش بکشد.
فارسفارس12 ساعت قبل
تشکیل این اجتماع با شکوه با حضور ائمه جماعات استان تهران، فرصت مغتنمی است تا به نکاتی در خصوص اهمیت مساجد و فضیلت نماز جماعت در آن اشاره شود. همگی می‌دانید که پایگاه اصلی انقلاب اسلامی مساجد بوده است و استمرار آن نیز از طریق همین مساجد است، بنابر این باید تلاش کنیم حضور مردم در مساجد جدی‌تر و بیشتر شود. مسجد‌های خودتان را حفظ کنید بروید به مسجد تا این نهضت به ثمر برسد و مملکت شما نجات پیدا کند. آمارها وضعیت مطلوبی را نشان نمی‌دهد، کما اینکه اظهار داشته‌اند از ۷۵ هزار مسجد کشور شاید نیمی از آنها فاقد امام جماعت باشند! » وأقیموا وجوهکم عند کل مسجد وادعوه مخلصین له الدین «والسلام علیکم و رحمه الله و برکاتهحسین نوری همدانیانتهای پیام/

روز جهانی مساجد| روز بازنگری اندیشه صیانت از مسجدالاقصی+ تصاویر

7+
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
یکبار دیگر حادثه آتش سوزی مسجدالاقصی اتفاق افتاده بود یک سال پس از تصرف بخش شرقی بیت المقدس توسط نظامیان اشغالگر صهیونیستی در جریان جنگ ۶ روزه ژوئن ۱۹۶۷ و (خرداد ۱۳۴۶) صورت گرفت. شهر بیت المقدس در سال‌های اولیه بعد از رحلت پیامبر اسلام (ص) از سلطه رومی‌ها خارج و به تصرف مسلمانان درآمد. اکنون ۵۰ سال از حادثه اسفبار به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی می‌گذرد. عکرمه صبری امام جماعت مسجد الاقصی نیز گفت: مسجد الاقصی نه تنها امروز بلکه همه روز‌های سال باید موضع اهتمام باشد. در هفته گذشته صد‌ها نفر از مردم فلسطین خود را به مسجد الاقصی رساندند و با برگزاری نماز جمعه، حادثه ناگوار آتش سوزی مسجد الاقصی را توسط صهیونیست‌های جنایتکار، یادآور شدند.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این اجلاس با حضور ائمه جماعات مساجد استان تهران و سخنرانی آیت الله محسن اراکی رئیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه امروز در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود. در ۲۱ آگوست سال ۱۹۶۹، مسجد الاقصی به دست صهیونیست‌ها به آتش کشیده شد و به همین مناسبت به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و تصویب اعضای سازمان کنفرانس اسلامی، این روز به نام روز جهانی مسجد نام گذاری شد. مسجدالأقصی قبله اول مسلمانان بوده و از جایگاهی والا برخوردار است. واقعه معراج پیامبر گرامی اسلام (ص) و نماز گزاردن دیگر پیامبران به امامت ایشان در این مسجد موجب محبوبیت این مکان مقدس نزد مسلمانان است.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
کار احداث مراکز و آبادانی مسجد تماما با کمک‌های مالی اهالی محله و تلاش شبانه‌روزی مرحوم «میرشفیعی» نخستین امام جماعت مسجد المهدی (عج) صورت گرفت. فراهم کردن زمینه ازدواج جوانان محل، یکی دیگر از اقدامات خیرخواهانه این مسجد طی سال‌های اخیر بوده است. همه این‌ها در سایه این به دست آمده که این محله، مسجد فعالی داشته است. پویایی و فعالیت یک مسجد موجب جذب اهالی محل می‌شود و مردم از این‌گونه مساجد استقبال می‌کنند. اما گام بعدی آن است که مسئولان هم در صفوف نماز مساجد و برنامه‌های مسجد دیده شوند.
مهرمهر1 روز قبل
خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- زهرا بهرامی: تفاهم نامه چندجانبه برای احیاء بافت تاریخی گرگان هرچند دیرهنگام به امضاء رسید و کمی با تاخیر وارد فاز اجرایی شد اما هم اکنون بهسازی محله سرچشمه به عنوان نخستین گذر تاریخی بافت تاریخی گرگان به نماد اقدام مشترک بازآفرینی شهری تبدیل شده است. هرچند احیاء این گذر تاریخی با تاخیر همراه بود اما هم‌اکنون بهسازی و احیاء این مرکز محله به روزهای پایانی نزدیک می‌شود. همچنین گذر سرچشمه یا راسته اصلی محله سرچشمه مرتبط کننده بازار نعلبندان به میدانگاه مصلی یا همان مرکز محله سرچشمه است. وی ادامه داد: تبدیل محله سرچشمه به پیاده راه در دستور کار قرار دارد و در حال تامین زمین برای احداث پارکینگ در این محله هستیم که بتوانیم از این گذر به عنوان گذر گردشگری بهره ببریم. هرچند از بهسازی محله سرچشمه به عنوان نماد اقدام مشترک بازآفرینی شهری یاد می‌شود اما دستگاه‌های متولی باید با احصاء نقاط قوت و ضعف در اجرای طرح احیاء این گذر، احیاء چهار گذر تاریخی و فرهنگی بافت تاریخی گرگان را با سرعت دنبال کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه؛ استاندار قدس درخواست کرد قدس اشغالی، شهر فاجعه زده اعلام شود. در پی افزایش اقدامات اسرائیل در نقض حقوق فلسطینی‌های ساکن قدس و گسترش شهرک سازی در این شهر، عدنان غیث خواستار آن شد که شهر قدس به عنوان شهر فاجعه زده اعلام شود. عدنان غیث افزود: اسرائیل تلاش می‌کند، شهر قدس را از فلسطینی‌ها خالی کند. اینکه می‌گوییم قدس فاجعه زده است، شعار نمی‌دهیم، بلکه واقعا اینطور است. اسرائیل هر نوع فعالیت سیاسی، اجتماعی و حتی ورزشی در شهر قدس اشغالی را برای فلسطینی‌ها ممنوع کرده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، دفتر نخست وزیری کویت در بیانیه‌ای تشدید تجاوزات و تعرضات شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی تحت حمایت مستقیم دولت رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. در این بیانیه آمده است که این تجاوزات احساسات و عواطف مسلمانان را خدشه‌دار می‌کند و نقض صریح قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی به شمار می‌رود. کویت از جامعه جهانی دعوت کرد به مسئولیت‌های خود عمل کرده و رژیم صهیونیستی را به منظور پایبندی به قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی و توقف اقدامات تحریک‌آمیز و خودسرانه علیه مقدسات دینی مسلمانان تحت فشار قرار دهد.
ایسناایسنا1 روز قبل
جنبش مقاومت اسلامی (حماس) خواستار خیزش سراسری فلسطینیان در حمایت از مسجد الاقصی شد. به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد که روز جمعه آینده، روز دفاع از مسجد الاقصی و مقابله با طرح‌های آمریکایی-اسرائیلی علیه آن و حمایت از ساکنان قدس با شعار «لبیک یا اقصی» خواهد بود. حماس تأکید کرد که این فراخوان در حالی صورت می‌گیرد که قدس و مسجد الاقصی در معرض وحشیانه‌ترین تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی و تلاش‌های این رژیم برای یهودی‌سازی آن در پنجاهمین سالروز آتش زدن قبله نخست مسلمانان در سایه تشدید تعرضات شهرک‌نشینان یهودی به آن قرار دارد. این جنبش عموم ملت فلسطین در نوار غزه، کرانه باختری، قدس و سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ را به مشارکت گسترده در فعالیت‌های روز جمعه از جمله تظاهرات بزرگ بازگشت در مرزهای غزه و دیگر فعالیت‌های مردمی فراخواند. انتهای پیام
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
پارلمان اردن با برگزاری نشستی اضطراری ضمن تاکید بر ضرورت اتخاذ موضع محکم مجامع بین المللی در قبال هتک حرمت و یورش بی وقفه رژیم اشغالگر به مسجد الاقصی اخراج سفیر این رژیم از امان را خواستار شد. به گزارش خبرگزاری فارس، اعضای پارلمان اردن از دولت این کشور خواستند که ضمن اخراج «امیر وایسبورد»، سفیر رژیم صهیونیستی از امان سفیر اردن را از تل آویو احضار کند و همه اشکال عادی سازی را با رژیم اشغالگر متوقف کند. الصفدی تاکید کرد: وزارت خارجه سفیر اسرائیل در امان را فراخواند تا بر محکومیت تجاوزگری‌های اسرائیل تاکید کند و پیامی فوری برای توقف این تخلفات اسرائیل فرستاده است. «عبدالله العکایله»، رئیس فراکسیون پارلمان الاصلاح اردن هم خواهان اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از کشورش و پاره کردن توافقنامه وادی عربه و بستن سفارتخانه اسرائیل در امان و لغو توافق گازی اردن با رژیم اشغالگر شذ. اداره نظارت بر اماکن اسلامی در شهر قدس فلسطین اشغالی از سال ۱۹۴۸ تا به امروز بر عهده وزارت اوقاف و امور دینی اردن است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، پارلمان اردن از دولت این کشور خواست که سفیر رژیم صهیونیستی را از امان اخراج کند و سفیر اردن در تل آویو را فرا بخواند. پارلمان اردن همچنین خواستار بازنگری اردن در توافق صلح با رژیم صهیونیستی شد. این در حالی است که وزارت خارجه اردن روز گذشته سفیر رژیم صهیونیستی در امان را احضار و مراتب محکومیت و مخالفت با اقدامات صهیونیستها در مسجد الاقصی و توقف اقدامات تحریک آمیز تل آویو را به اطلاع وی رسانده بود.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، گروه‌های مقاومت فلسطین ضمن هشدار به رژیم صهیونیستی نسبت به ادامه تجاوزات و جنایات علیه ملت فلسطین، این رژیم را مسئول پیامدهای به شهادت رساندن جوانان فلسطینی در مرزهای غزه دانستند. این گروه‌ها در بیانیه‌ای مطبوعاتی تاکید کردند که از نزدیک پیگیر حوادث جاری و ادامه تجاوزات اشغالگران صهیونیست علیه مسجد الاقصی و تداوم محاصره غزه هستند. در این بیانیه آمده است که اقدام اخیر جوانان فلسطینی در مرزهای غزه نشان از نزدیک شدن لحظه انفجار است و مقاومت هرگز در برابر ادامه جنایات دشمن صهیونیستی علیه ملت و مقدسات فلسطین ساکت نمی‌نشیند. گروه‌های مقاومت فلسطین تاکید کردند که دشمن صهیونیستی با آتش بازی می‌کند و در نهایت در این آتش خواهد سوخت، زیرا غزه همچون آتشفشانی است که فوران خواهد کرد و به روی مسئولان و نظامیان اسرائیلی منفجر خواهد شد. این گروه‌ها عموم ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ را به خیزش سراسری علیه دشمن صهیونیستی دعوت کردند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای حسین رویوران در نشست «مسجد الاقصی در تقدیر الهی» گفت: در آیات قرآن و روایات، پس از مسجدالحرام که نخستین مسجد بنا شده در طول تاریخ است، مسجدالاقصی جایگاه ویژه‌ای دارد، زیرا علاوه بر آن‌که قبله نخست مسلمانان است، معراج پیامبر (ص) نیز از این مکان روی داده است. وی با بیان اینکه دین اسلام خالی از اعجاز نیست، گفت: معراج پیامبر اعجاز بسیار مهمی در دین اسلام بود، زیرا خداوند این اعجاز را به مسجدالاقصی گره زد و پیامبر (ص) را از این مسجد شریف به آسمان عروج داد تا مسجدالاقصی و فلسطین در طول تاریخ به فراموشی سپرده نشود. ۳- خداوند با پیامبر خود هم‌کلام شد و این هم‌کلامی بسیار به طول انجامید. ۴- پیامبر (ص) یکی از بزرگترین آیات و نشانه‌های خدا را در این سفر مشاهده کرد. همه این نکات نشان می‌دهد که سفر معراج، سفری بسیار عجیب و مالامال از اعجاز بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام حجت الله ذاکر در نشست «مسجد الاقصی در تقدیر الهی» با تبریک عید سعید غدیر ابراز امیدواری کرد که خداوند عیدی این روز بزرگ را آزادی قدس شریف و مسجدالاقصی قرار دهد. وی با اشاره به سالگرد به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی گفت: در آن روز، تبهکاران صهیونیست این جنایت را مرتکب شدند تا مسلمانان را محک بزنند و بازتاب آن‌ها را مشاهده کنند. در سال‌های اخیر نیز می‌بینیم که همین جریان ادامه دارد و با اهانت به قرآن کریم، قصد تحریک مسلمانان را دارند. به همین دلیل دشمنان سعی در تخریب آن دارند. وی در پایان سخنان خود به برگزاری هفدهمین اجلاس روز جهانی مساجد اشاره کرد و گفت: این اجلاس روز چهارشنبه، ۳۰ مرداد، با حضور هزار و ۵۰۰ نفر از ائمه جماعات استان تهران برگزار خواهد شد و از اولویت‌های این اجلاس، دفاع از قدس و فلسطین که قلب تپنده جهان اسلام است، خواهد بود.

به انتهای لیست رسیدید