مسلمانان هندی

مسلمانان هندی

جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز به نقل از نشریه تایمز او ایندیا، زنجیره انسانی به طول ۶۲۰ کیلومتر از شمال تا جنوب ایالت کرالا در اعتراض به اصلاحات قانون شهروندی هند ایجاد شد. در این زنجیره انسانی که مقامات مهم ایالت کرالا از جمله سروزیر این کشور حضور داشتند، معترضان که تعداد آنها به ۷ میلیون نفر می‌رسید خواهان لغو فوری اصلاحات قانون شهروندی هند شدند. اعتراض شهروندان هندی-آمریکایی در ۳۰ شهر آمریکاهمزمان با راهپیمایی مردم در داخل هند، شهروندان هندی ساکن آمریکا در ۳۰ شهر این کشور، در روز جمهوری هند به اصلاحات قانون شهروندی اعتراض کردند. بازداشت معترضان به اصلاحات قانون شهروندی در شهر چنای هندپلیس هند روز یکشنبه معترضان به اصلاحات قانون شهروندی هند در شهر چنای پایتخت ایالت تامیل نادو در جنوب این کشور را بازداشت کرد. اصلاحات قانون شهروندی هند تاکنون تعداد زیادی از مردم هند را به خیابان‌ها کشانده است. دولت هند در واکنش به این قطعنامه پارلمان اروپا اعلام کرده است که اصلاحات قانون شهروندی هند و وضعیت جامو و کشمیر کاملا امور داخلی هند است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
گزارش‌ها حاکی است «شیخ حسینه واجد» نخست وزیر بنگلادش که از متحدان دولت دهلی نو به حساب می‌آید در این خصوص گفت: البته ما می‌دانیم که تصویب چنین قانونی از اختیارات دولت دهلی نو است ولی باید بگویم که اجرای چنین قانونی هیچ ضرورتی ندارد. وی تاکید کرد: مسلمانان هندی مانند دیگر شهروندان از حقوق مساوی برخوردار هستند ولی تصویب این قانون عملا آنها را به حاشیه خواهد کشاند. حسینه واجد گفت: «نارندرا مودی» نخست وزیر هند تاکید کرده بود که تصویب این قانون مشکلی برای بنگلادش رقم نخواهد زد ولی شاهد سیل بازگشت مهاجرینی هستیم که تابعیت آنها لغو شده است. گفتنی است از زمان تصویب قانون بازنگری شهروندی دولت بنگلادش اینترنت را در خط مرزی خود با هند قطع کرده است. علی رغم گذشت حدود یک ماه از تصویب این قانون تظاهرات فراگیری در سراسر هند جریان دارد و بسیاری از احزاب مذهبی مسلمان و غیر مسلمان آن را رد کرده‌اند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
دولت ایالت کرالا ضمن طرح شکایتی در دادگاه عالی هند خواستار برخورد دستگاه قضایی با دولت هند شد. مسئولین ایالت کرالا مدعی هستند که هندی باید حکومت سکولار داشته باشد و از اعمال قانون علیه یک مذهب خاص اجتناب کند. این نخستین بار طی یک ماه اخیر است که دولت یک ایالت رسما علیه حکومت هند تشکیل پرونده داده و خواستار لغو قانون تبعیض مذهبی می‌شود. از سوی دیگر سران حزب بی چی پی و دولت هند معتقدند که قانون مذکور ظلم به مسلمانان هندی نیست و تنها مانع ورود مهاجرین جدید مسلمانان به هند می‌شود. دولت هند تاکنون در مقابله با تظاهرات‌های مردمی حداقل ۲۱ هزار نفر را بازداشت کرده و ۳۰ نفر را نیز کشته است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
روز گذشته بیش از ۱۰۰ هزار نفر که بخش زیادی از آنها مسلمان بودند ضمن اجتماع در پارک شاهین شهر دهلی نو علیه دولت مودی شعار سردادند. شرکت کنندگان در تظاهرات اعلام کردند: تصویب قانون موسم به CAA تلاش برای به حاشیه کشیدن مسلمانان هندی است و هیچ کس آن را نخواهد پذیرفت. معترضین تاکید کردند: دولت دهلی نو چاره‌ای جز لغو این قانون ندارد و تازمانی که قانون مذکور را لغو نکند اعتراضات ادامه خواهند داشت. دولت هند پیش از تصویب این قانون، در اقدامی عجیب با مشکوک خواندن تابعیت حدود ۲ میلیون نفر که تقریبا تمام آنها مسلمان بودند آنها را سلب تابعیت کرد. تصویب قانون جدید عملا خارج کردن مسلمانان از هند است زیرا غیر مسلمانان بازهم می‌توانند تابعیت هندی دریافت کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- دبیر حزب کنگره هند ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان اعتراض به تصویب قانون تبعیض مذهبی اعلام کرد: علیه دولت هند با مردم متحد هستیم. به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از هندوستان تایمز، پریانکا گاندی دبیر حزب کنگره هند اعلام ضمن سفر به ایالت اتارپردش با خانواده قربانیان اعتراض به تصویب قانون تبعیض مذهبی دیدار کرد. وی در این دیدار تصریح کرد: حزب کنگره به عنوان بزرگترین حزب اپوزیسیون هند در کنار مردم ایستاده و تصویب قانون تبعیض مذهبی که طبق آن غیر هندی‌ها به شرط مسلمان نبودن تابعیت هندی دریافت می‌کنند را نخواهد پذیرفت. دبیر حزب کنگره اضافه کرد: ما از دولت می‌خواهیم که به وضعیت صدها مجروح این حادثه رسیدگی کند و افرادی را که دستگیر کرده آزاد کند. گفتنی است از حدود ۴ هفته پیش اعتراضات فراگیر مردم هند به تصویب قانون تبعیض مذهبی در شهرهای مختلف این کشور آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از هندوستان تایمز، «پریانکا گاندی» دبیر حزب کنگره هند اعلام ضمن سفر به ایالت اتارپردش با خانواده قربانیان اعتراض به تصویب قانون تبعیض مذهبی دیدار کرد. وی در این دیدار تصریح کرد: حزب کنگره به عنوان بزرگترین حزب اپوزیسیون هند در کنار مردم ایستاده و تصویب قانون تبعیض مذهبی که طبق آن غیر هندی‌ها به شرط مسلمان نبودن تابعیت هندی دریافت می‌کنند را نخواهد پذیرفت. وی گفت: دولت هند حق ندارد علیه شهروندان این کشور اعمال زور کرده و با استفاده از خشونت آنها را سرکوب کند. دبیر حزب کنگره اضافه کرد: ما از دولت می‌خواهیم که به وضعیت صدها مجروح این حادثه رسیدگی کند و افرادی را که دستگیر کرده آزاد کند. گفتنی است از حدود ۴ هفته پیش اعتراضات فراگیر مردم هند به تصویب قانون تبعیض مذهبی در شهرهای مختلف این کشور آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد.
خانه ملتخانه ملت4 هفته قبل
دخالت‌ها و سرکوب‌های پلیس هند در این درگیری‌ها به اقصی نقاط دنیا مخابره شده و واکنش مدافعان حقوق بشر و حقوق شهروندی را درپی داشته است. دولت هند با هدف سرکوب اعتراضات و به دست گرفتن کنترل اوضاع دستور دستگیری حداقل ۲۱ هزار نفر را صادر کرده و حساب بانکی برخی از این افراد مسدود شده است و همزمان با افزایش التهاب‌ها حداقل ۶ هزار نفر توسط دولت هند بازداشت شده‌اند. اما مسئولان کشورمان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در موضوع رفتارهای نژادپرستانه دولت هند مواضعی را در گفتگو با خانه ملت اتخاذ کرده‌اند که در ادامه می‌خوانید. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بااشاره به کشتار مردم مسلمان کشمیر و رفتار ضدحقوق بشری دولت هند با مسلمانان، مطرح کرد: دولت هند در موضوع کشمیر هم اقدامات سرکوب گرایانه‌ای انجام داده است. در این قضایا شاهد هستیم در کشمیر هم به لحاظ نفوذ انگلیسی‌ها در هندوستان متاسفانه یک نسل کشی و برخورد سخت هم انجام می‌شود که باید دولت هند دقت لازم را انجام دهد.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز، مسئولان سازمان همکاری اسلامی که تاکنون در قبال کشمیر واکنش خاصی نداشتند از تصمیم تازه خود در قبال این منطقه بحران زده خبر دادند. گزارش‌ها حاکی است اجلاس ویژه سازمان همکاری اسلامی با موضوع کشمیر و بررسی وضعیت مسلمانان هندی پس از تصویب قانون بازنگری تابعیت در پاکستان برگزار خواهد شد. گفته می‌شود نشست ویژه سازمان همکاری اسلامی در سطح وزرای خارجه کشورهای عضو برگزار می‌شود. منابع وزارت خارجه پاکستان زمان احتمالی برگزاری این جلسه را ماه آوریل (فروردین یا اردیبهشت سال آتی) اعلام کردند. پیش از این سازمان همکاری اسلامی واکنش خاصی نسبت به وضعیت وخیم مسلمانان کشمیری نداشت و تنها به ابراز نگرانی در این خصوص کفایت کرده بود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از ملت تایمز، برخی محافل نزدیک به حزب بی جی پی که قدرت را در هند به دست دارد از بروز اختلاف نظر در میان سیاستمداران این حزب برای اجرای قوانین تازه بازنگری شهروندی خبر دادند. «کمار بوس» معاون حزب بی جی پی در ایالت بنگال غربی در این خصوص گفت: قوانین جدید رنگ و بوی مذهبی دارد و اگر این ادعای سران حزب مبنی بر بی ارتباط بودن این قوانین به مذهب صحت داشت نباید مسلمانان کنار گذاشته می‌شدند. وی تاکید کرد: طبق قانون اساسی هند تمام مذاهب باید به یک چشم دیده شوند و نباید قوانینی تصویب کرد که باعث آشفته شدن کشور شود. سخنان وی در حالی مطرح می‌شود که روز گذشته وزیر کشور هند تاکید کرده بود: تصویب قوانین جدید علیه مسلمانان هندی نیست و مسلمانانی که دارای تابعیت هندی هستند از آن آسیبی نخواهند دید. گفتنی است طبق قانون جدید مهاجران خارجی که ۶ سال مقیم هند باشند به شرط مسلمان نبودن تابعیت هندی دریافت می‌کنند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از ای. آر. وای نیوز، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان ضمن انتقاد از دولت هند اعلام کرد: تصویب قانون اعطای تابعیت به مهاجرین خارجی به شرط مسلمان نبودن نقض آشکار حقوق بشر است. وی تصریح کرد: تصویب این قانون به معنای کنار زدن مسلمانان و غلبه دادن هندوها بر جامعه هند است. عمران خان گفت: دولت هند بر پایه نظریه «آر اس اس» شکل گرفته که بنیاد آن برتر دانستن هندوها بر دیگر ادیان است. این لایحه با ۲۹۳ رای موافق و ۸۲ رای مخالف در پارلمان هند تصویب شد و باعث بروز ناآرامی در مناطق شمالی هند شد. مسلمانان هندی با برپایی تظاهرات در مناطق مختلف تصویب این قانون را نقض حقوق بشر و دامن زدن به اختلافات مذهبی دانستند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از ملت تایمز، مسلمانان ساکن ایالت‌های شمالی و شمال شرقی هند در اعتراض به تصویب لایحه تبعیض مذهبی دست به اعتراضات گسترده زدند. گزارش‌ها حاکی است مسلمانان ساکن آسام، اروناچل پردش، میگالیه، و ترپورا ضمن برگزاری تظاهرات علیه سیاست‌های دولت مودی شعار دادند. مسلمانان هندی معتقدند این تصمیم دولت در ادامه تلاش برای به حاشیه کشیدن مسلمانان و نقض حقوق شهروندی آنان گرفته شده است. تجمعات اعتراض آمیز مسلمانان باعث تعطیل شدن برخی دانشگاه‌های آسام و همچنین مراکز علمی شهرهای مختلف شده است. ادیر رنجن در این خصوص گفت: دولت مودی در تلاش است مسلمانان را تحت فشار قرار دهد و آنها را تبدیل به یک اقلیت فاقد قدرت نماید.
فارسفارس1 ماه قبل
همچنین دادگاه حکم داد که تخریب درب ورودی مسجد بابری در سال ۱۹۴۹ خلاف قانون بوده است. دادگاه حکم کرد که شواهد باستان‌شناسی از بررسی‌های باستان‌شناسی هند نشان می‌دهد که معماری مسجد بابری کاملا بومی و غیر اسلامی بوده است. مودی نخست وزیر هند از حکم دادگاه استقبال کرده و اظهار داشت: حکم دادگاه هند ناشی از تفکر صلح، آرامش و یکپارچگی ملت است. شورای سراسری حقوق ویژه مسلمانان هند تصریح کرد: به هر حال، جامعه مسلمانان هند در یک حالت شوک و حیرت عمیق به سر می‌برند. این مسجد به نام مسجد بابری شهرت یافت.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از ملت تایمز، دولت دهلی نو در تازه‌ترین تصمیم خود به اعطای تابعیت هندی به غیر مسلمانان جامه عمل خواهد پوشاند. گزارش‌ها حاکی است با تصویب پارلمان هند تمام مهاجرین غیرقانونی این کشور به شرط مسلمان نبودن می‌توانند برای دریافت تابعیت هندی اقدام کنند. این افراد پیش از دریافت تابعیت هندی حداقل باید ۶ سال در هند زندگی کنند و سپس برای دریافت تابعیت اقدام نمایند. پیش از این شرط دریافت تابعیت هندی اقامت ۱۱ ساله در خاک این کشور بود ولی اینک مهاجرین خارجی تنها به شرط غیر مسلمان بودن و اقامت ۶ ساله می‌توانند تابعیت هندی دریافت کنند. هند بیش از ۱۰۰ میلیون نفر مسلمان دارد ولی دولت مودی در تصمیمات اخیر خود تلاش زیادی برای به حاشیه کشاندن مسلمانان انجام داده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
مولانا ولی رحمان تصریح کرد: حکم دادگاه عالی هند مبنی بر اعطای زمین مسجد بابری به هندوها مخالف خواسته ۹۹ درصد مسلمانان هندی است. دبیر کل حزب آل اندیا مسلم پرسنل گفت: مستنداتی که دادگاه عالی هند طبق آن این حکم را صادر کرده است کافی نیستند و حکم صادر شده قابل قبول نیست. این چهره شناخته شده اضافه کرد: ما به دادگاه عالی هند اعتماد داریم و به همین دلیل برای احقاق حق خود درخواست تجدید نظر در حکم صادر شده را داریم. گفتنی است اخیرا دادگاه عالی هند در مورد جنجالی‌ترین پرونده تاریخ این کشور تصمیم گرفته و زمین مسجد بابری را به هندوها داد. پس از تصمیم دادگاه عالی هند بسیاری از مسلمانان واکنش نشان دادند ولی تاکنون حتی اجازه ثبت درخواست تجدید نظر نیز به مسلمانان داده نشده است.
الفالف3 ماه قبل
او در این گفت‌وگو انتقادات صریحی از بی توجهی به اقتصاد اسلامی، قانون اساسی و قانون بانکداری بدون ربا مطرح و سیاست‌های اقتصادی ۳ دهه گذشته را کاملا بدور از اقتصاد اسلامی ارزیابی می‌کند. این جهت‌گیری به کدام سو بود؟ به طور کلی در برنامه ریزی اقتصادی و توسعه اثری از اقتصاد اسلامی نمی‌بینید. من عقیده دارم اقتصاد متعارف «علم جهان شمول» نیست ولی اینکه اقتصاد اسلامی علم است یا نیست، اعتقاد دارم در شرایطی که الان هستیم علم اقتصاد اسلامی بالفعل موضوعیت ندارد و ما با یک مقوله به نام سیستم مواجه هستیم ولی به این معنا نیست که اگر جوامعی درست شود مبتنی بر اسلام، امکان به وجود امدن علم اقتصاد اسلامی با همین واژه‌ها و تعابیر و معیارهایی که امروز علم می‌نامندش وجود نداشته باشد. در شرایط فعلی، ما علم اقتصاد اسلامی به معنی علم تجربی نداریم و نمی‌توانیم داشته باشیم. یکی از بزرگترین آسیب هایی که به اقتصاد اسلامی رسیده وضعیت فعلی اقتصاد ایران است چون به هر دانشجو یا هرکسی که بخواهیم او را به اقتصاد اسلامی توجه بدهیم می‌گوید اگر منظورتان از اقتصاد اسلامی این است که شما درست کرده‌اید قابل دفاع نیست ….
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، منابع خبری روز یکشنبه از تداوم اعمال خشونت پلیس هند مستقر در ایالت جامو و کشمیر علیه مسلمانان این منطقه همزمان با برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان امام حسین (ع) خبر دادند. آنطورکه وبگاه شبکه خبری «پرس‌ تی ‌وی» گزارش کرده است پلیس هند به شرکت‌کنندگان در مراسم عزاداری ویژه ایام محرم ظرف دو روز گذشته حمله کرده است. پلیس هند در این حمله با استفاده از گاز‌های اشک آور و باتوم سعی کرد حاضران در مراسم عزاداری امام حسین (ع) را متفرق کند. دولت هند پس از اعلام لغو وضعیت خودمختاری ایالت جامو و کشمیر، در این منطقه حکومت نظامی اعلام کرده است. برخی رسانه‌ها پیشتر از بازداشت خانگی چند شخصیت سیاسی در جامو و کشمیر هم خبر داده بودند.

حمله پلیس هند به عزاداران حسینی در کشمیر

الفالف4 ماه قبل
به گزارش فارس، منابع خبری روز یکشنبه از تداوم اعمال خشونت پلیس هند مستقر در ایالت جامو و کشمیر علیه مسلمانان این منطقه همزمان با برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان امام حسین (ع) خبر دادند. آنطورکه وبگاه شبکه خبری «پرس‌تی‌وی» گزارش کرده است پلیس هند به شرکت‌کنندگان در مراسم عزاداری ویژه ایام محرم ظرف دو روز گذشته حمله کرده است. پلیس هند در این حمله با استفاده از گاز‌های اشک آور و باتوم سعی کرد حاضران در مراسم عزاداری امام حسین (ع) را متفرق کند. دولت هند پس از اعلام لغو وضعیت خودمختاری ایالت جامو و کشمیر، در این منطقه حکومت نظامی اعلام کرده است. برخی رسانه‌ها پیشتر از بازداشت خانگی چند شخصیت سیاسی در جامو و کشمیر هم خبر داده بودند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ماه قبل
به گزارش مشرق، چند ماهی است که زخم کهنه منطقه مهم «کشمیر»، مناقشات و درگیری‌ها بین دو کشور پاکستان و هند بر سر این منطقه سر باز کرده و توجه دولت‌های منطقه‌ای را معطوف به خود ساخته است. دولت هند، سال‌هاست که پاکستان را به پناه دادن به «تروریست‌ها» و تشویق آنها به انجام حملات علیه نیروهای خود در منطقه هندی کشمیر متهم می‌کند. به این بهانه فارس در سلسله گزارش‌هایی به بررسی تاریخچه کشمیر، کشمکش‌ها و حکومت‌های مختلف بر این منطقه، قطعنامه‌های سازمان ملل در این باره، جنگ‌های هند و پاکستان بر سر کشمیر و مواضع بین‌المللی درباره مناقشات این منطقه می‌پردازد. در ماه می‌سال ۱۹۴۸ ارتش پاکستان برای مقابله موثرتر با ارتش هند رسما وارد درگیری‌ها شد. با صدور اولین قطعنامه سازمان ملل برای پایان دادن به مناقشات کشمیر، منطقه جامو و کشمیر مجددا با دخالت انگلیسی‌ها رسما به عنوان یک ایالت به دولت هند بخشیده شد.
فارسفارس5 ماه قبل
دولت هند، سال‌هاست که پاکستان را به پناه دادن به «تروریست‌ها» و تشویق آنها به انجام حملات علیه نیروهای خود در منطقه هندی کشمیر متهم می‌کند. به این بهانه گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس در سلسله گزارش‌هایی به بررسی تاریخچه کشمیر، کشمکش‌ها و حکومت‌های مختلف بر این منطقه، قطعنامه‌های سازمان ملل در این باره، جنگ‌های هند و پاکستان بر سر کشمیر و مواضع بین‌المللی درباره مناقشات این منطقه می‌پردازد. در ماه می‌سال ۱۹۴۸ ارتش پاکستان برای مقابله موثرتر با ارتش هند رسما وارد درگیری‌ها شد. با صدور اولین قطعنامه سازمان ملل برای پایان دادن به مناقشات کشمیر، منطقه جامو و کشمیر مجددا با دخالت انگلیسی‌ها رسما به عنوان یک ایالت به دولت هند بخشیده شد. این جنگ در پی بمباران پیش‌دستانه نیروی هوایی پاکستان علیه یازده پایگاه هوایی ارتش هند واقع در منطقه کشمیر تحت اسم رمز «عملیات چنگیزخان» آغاز شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ماه قبل
در شرایط سیاسی کنونی کشمیر به سه تکه تحت حاکمیت هند، پاکستان و چین تبدیل شده که جمعیت آن به ۱۵ میلیون نفر می‌رسد. همزمان با تحولات استقلال و حالت بینابینی منطقه کشمیر مردم علیه حاکمیت خاندان دوگرا قیام می‌کنند. لندن با ادعای اینکه کشمیر تحت حاکمیت دهلی قرار ندارد از کمک نظامی طرفه رفته و بحث الحاق کشمیر به هند را مطرح می‌کند. به واسطه محدودیت‌های شدید هند، کشمیر از دهه ۱۹۹۰ وارد فاز نظامی شده و گروه‌های ستیزه‌جو که تحت حمایت پاکستان قرار داشتند عملا به مخالفت با هند برخاستند. آنچه به زعم بنده بتواند راه حلی برای آینده بحران کشمیر باشد بیدار شدن فیل خفته مسلمانان هند است که این بیداری هم فقط و فقط می‌تواند در کشمیر اتفاق بیفتد.
مهرمهر5 ماه قبل
آنها که کوشش کردند نجوم اسلامی درست کنندالبته زمان صفویه، عده‌ای از روحانیون اصفهان، کوشش کردند نجوم اسلامی درست کنند و علیه منجمان سنتی قیام کردند. این که مشتی دانشگاهی تحصیل کرده رشته طب سنتی تأسیس شده در عقلیت احمدی نژآد، حالا از طب اسلامی صحبت می‌کنند، تأثیر بدی روی علم دارد. مخالفان طب اسلامی را سکولار لقب می‌دهندهمین دوم شهریور که مراسم جهانی طب اسلامی در تهران برگزار شد! در همین منازعه طب اسلامی، حمله کردن به عنوان سکولار یک دشنام سیاسی کفری نقش مهمی پیدا می‌کند. روحانیت باید از هر نوع اتهامی مثل حمایت از همین داستان‌های ساختگی طب اسلامی، تلاش کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ماه قبل
آنچه بنده را به نتایجی برای مخالف با طب سنتی رسانده است، اساسا خود این بحث نبوده است. آنها که کوشش کردند نجوم اسلامی درست کنندالبته زمان صفویه، عده‌ای از روحانیون اصفهان، کوشش کردند نجوم اسلامی درست کنند و علیه منجمان سنتی قیام کردند. این که مشتی دانشگاهی تحصیل کرده رشته طب سنتی تأسیس شده در عقلیت احمدی نژآد، حالا از طب اسلامی صحبت می‌کنند، تأثیر بدی روی علم دارد. چه کسی ذهن اینها را به این سمت برده است؟ جالب این است که بحث هایی مثل طب سنتی، به بحث‌های جناحی هم کشیده شده است. مثل این که وزارت بهداشت دوره احمدی نژآد، طب سنتی تأسیس کرد و توسعه داد، اما دولت جدید مخالف این موارد هست و گلایه سخت دارد.
ایسناایسنا6 ماه قبل
تقلای حزب ناسیونالیست نارندرا مودی برای نامیدن مردمان «بی‌کشور» به عنوان «نفوذگران»، زندگی را برای مسلمانان هندی دشوارتر از پیش خواهد کرد. علی که کشاورزی بی‌سواد است، می‌گوید: هرگز فکرش را هم نمی‌کردم که روزی وادار به اثبات شهروندی خود شوم. مجلس سفلی پارلمان هند ماه ژانویه لایحه‌ای را به تصویب رساند که به افرادی که دست‌کم در شش سال گذشته از بنگلادش، پاکستان و افغانستان وارد هند شده باشند، شهروندی می‌دهد اما این شامل حال مسلمانان نمی‌شود. کمپ دیگری با ظرفیت ۳۰۰۰ تن در دست ساخت است و دولت آسام ۹ کمپ دیگر هم می‌خواهد؛ هر کدام با ظرفیت ۱۰۰۰ تن. به گفته اپوزیسیون هند، از زمان آغاز روند ثبت ملی شهروندی ۴۴ تن جان خود را گرفته‌اند.
ایمناایمنا7 ماه قبل
عید فطر سودان با طعم خانه تکانی: مردم کشورهای عربی و اسلامی، عید فطر را به عنوان یکی از برزگترین اعیاد اسلامی خود جشن می‌گیرند و با آداب و رسوم خاصی به استقبال عید فطر می‌روند. مصالحه و آشتی در عید فطر اندونزی: مردم اندونزی با برگزاری مراسمی به نام حلال‌به‌حلال به معنی روز مصالحه و آشتی که در مساجد برگزار می‌شود به استقبال عید فطر می‌روند. خرمای شیرین عید فطر پاکستان: مسلمانان پاکستان نیز مانند دیگر کشورهای مسلمان نشین، روز عید را با اقامه نماز عید فطر و صرف صبحانه‌ای ساده آغاز می‌کنند. عید فطر مالزی با طعم رندانگ و توپات: مردم مالزی عید فطر را (hari raya puasa) به معنای روز عید می‌نامند. شروع عید فطر تونس با حلوی: در تونس عید فطر با حلوی آغاز می‌شود.
فارسفارس1 سال قبل
سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در ایران گفت: امروز ۲۵ دسامبر و صد و چهل و دومین سالروز تولد محمد علی جناح است، اما اینکه چرا ما او را قائد اعظم می‌دانیم، به این علت است که تاریخ شبه قاره هند را تغییر داد و مملکت اسلامی پاکستان را پایه‌گذاری کرد. سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در ایران افزود: تدریس زبان و فرهنگ کشورهای دیگر سبب نزدیک شدن ملت‌ها می‌شود و لازم است که دانشگاه‌های ایران و پاکستان به این موضوع مهم سروسامان دهند. مسعود تصریح کرد: امروز ۲۵ دسامبر و صد و چهل و دومین سالروز تولد محمد علی جناح است، اما اینکه چرا ما او را قائد اعظم می‌دانیم به این علت است که تاریخ شبه قاره هند را تغییر داد و مملکت اسلامی پاکستان را پایه‌گذاری کرد. رئیس نمایندگی سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: می‌توان چنین نتیجه گرفت که فعالیت‌ها و تلاش‌های محمدعلی جناح به عنوان «قائد اعظم» منشای نهضت‌ها، جریان‌ها و سیر حوادث شبه قاره هند و پاکستان بوده است. وی گفت: همه اینها به نزدیک شدن بیشتر دو کشور و وحدت جهان اسلام کمک می‌کند و ما از آن استقبال می‌کنیم.

به انتهای لیست رسیدید