اخبار مسکن - آخرین و مهم ترین اخبار مسکن از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « مسکن »

اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 دقیقه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ لیست آپارتمانهای اجاره‌ای در منطقه یوسف آباد به شرح زیر است. توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امکانات، خیابان و یا نظر مالک تغییر می‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 دقیقه قبل
محمدمهدی مافی در پاسخ به پرسشی مبنی بر تاثیر کاهش نرخ ارز بر بازار مسکن بیان کرد: تغییر وضعیت بازار ارز بر بازار مسکن اثر می‌گذارد؛ البته باید متناسب با همان میزانی که ارز کاهش نرخ داشته، انتظار کاهش نرخ مسکن را داشته باشیم. او احتمال افزایش نرخ مسکن همزمان با کاهش نرخ ارز، به‌دلیل سوق پیدا کردن سرمایه‌ها به بازار مسکن را منتفی دانست و گفت: درحال‌حاضر نرخ مسکن افزایش زیادی داشته، به طوری که بازار کشش قیمت‌های بالاتر و مصرف‌کننده توان خرید ندارد. باتوجه به اینکه با افزایش نرخ ارز یا سکه، نقدینگی به سمت بازارهای موازی می‌رود، نباید اجازه دهیم نقدینگی سرگردان، وارد بازار مسکن شود و شاهد افزایش نرخ مسکن باشیم. این کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به لزوم تفکیک تقاضاهای موجود در بازار مسکن به دو نوع مصرفی و سوداگرانه گفت: باتوجه به اینکه تقاضای مصرفی مسکن کاهش یافته، تولید مسکن هم کاهش خواهد داشت. این کارشناس، تکمیل و عرضه مسکن مهر باقیمانده را از دیگر راه‌های کاهش نرخ مسکن عنوان کرد و افزود: عرضه این خانه‌ها از جمله راه‌های کوتاه‌مدت برای حل بخشی از مشکل مسکن اقشار کم‌درآمد است.
ایسناایسنا14 دقیقه قبل
در نشست مالیات عادلانه؛ بستر رونق تولید در استان کرمان، کمبود نقدینگی و فشارهای مالیاتی به عنوان دو مانع اصلی رونق تولید مطرح شد. وی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام رونق تولید با بیان اینکه هدف از برگزاری این نشست رسیدن به دریافت عادلانه مالیات برای رونق تولید است، افزود: رونق تولید ابزاری می‌خواهد که یکی از این ابزراها اخذ مالیات عادلانه است. مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: ما سعی در رعایت عدالت و تعامل با اصناف، بازاریان و شرکت‌ها داریم. کمبود نقدینگی و فشارهای مالیاتی دو مانع اصلی رونق تولید هستندرییس کل دادگستری استان کرمان گفت: کمبود نقدینگی و فشارهای مالیاتی دو مورد از موانع اصلی رونق تولید در وضعیت فعلی است. این مقام قضائی با اشاره به دغدغه تولیدکنندگان بیان کرد: کمبود نقدینگی و فشارهای مالیاتی دو مورد از موانع اصلی رونق تولید در وضعیت فعلی است.
رکنارکنا15 دقیقه قبل
به گزارش رکنا، علی حیدریان شهردار لواسان عصر دیروز در نشست رسیدگی به مشکلات لواسان با محوریت ساخت‌ و سازها و صیانت از منابع طبیعی با حضور معاون قضایی دادستان کل کشور در محل همایش‌های بنیاد مسکن شمیرانات اظهار کرد: این شهر در فضای مجازی مظلوم واقع می‌شود؛ بسیاری از عکس‌های منتشر شده اصلا مربوط به لواسان نیستند. وی خاطرنشان کرد: مناطقی در لواسان هستند که در کوه قرار دارند اما در محدوده شهر هستند و می‌توانیم مجوز ساخت و ساز صادر کنیم، اینها کوه‌خواری نیست. شهردار لواسان گفت: به طور مثال «ویلای (شبنم) نعمت‌زاده» بخش مجاز هم دارد که باید حفظ شود؛ ۱۵ نیروی ما همچنان در حال تخریب هستند اما در فضای مجازی، این بنا برندی برای تخلف شده است. حیدریان در خصوص شهرک ویلایی باستی هیلز نیز اعلام کرد: پس از برداشتن گیت این شهرک از بنده شکایت کردند و باید در دادگاه پاسخگو باشم؛ تنها جریمه‌ افزایش ارتفاع دیوارهای اطراف گیت ورودی باستی درگذشته پرداخت شده و مابقی دیوارها به علت افزایش ارتفاع به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم24 دقیقه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، رئیس دفتر رئیس جمهور اخیرا از تخصیص مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به بازسازی مناطق سیل‌زده (سیل ابتدای سال جاری) خبر داده و اظهار امیدواری کرده که این تخصیص موجب جهش بازسازی این مناطق گردد. علاوه بر آنکه بیشتر اجزای اعتبارات توسعه روستایی را می‌توان به حوزه‌های زیربنایی روستا‌های تخریب‌شده همچون آب، برق و راه تخصیص داد. ج- ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار برنامه‌ای جمعیت هلال‌احمر و ۵ هزار میلیارد ریال اعتبارات برنامه‌ای اورژانس کل کشور که با جابه‌جایی در ردیف‌ها می‌توان عمده آن را به حوزه حمایت و امداد آسیب‌دیدگان اختصاص داد. ب- خسارت وارده به راه‌های کشور ۳ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که تنها با افزایش ۱۰۰ تومانی (۱۰ درصد) قیمت بنزین می‌توان این مبلغ را تأمین کرد. ج- در بودجه ۱۳۹۸ کل سود شرکت ملی نفت ایران که از کسر مجموع درآمد‌ها از مجموع هزینه‌ها به دست می‌آید، ۳۲هزار میلیارد تومان و مالیات و سود سهام این شرکت در سال آینده ۶هزار میلیارد تومان است.
انتخابانتخاب43 دقیقه قبل
آنچه از همان بدو ورود به اهواز و مشاهده وضع رودخانه کارون، توجه هرکسی را به‌خود جلب می‌کرد، سطح بالای آب در رودخانه بود که علی‌القاعده برای این فصل از سال غیرطبیعی نشان می‌داد. بازدید از مناطق مختلف سیل‌زده استان از دیگر برنامه‌هایی بود که تلاش کردم برمبنای مدت‌زمان سفر دوروزه‌ام، بیشتر وقت خود را به آن اختصاص دهم. با بازدید از مناطق سیل‌زده، چند مساله اصلی را بیان می‌کنم که به ذهنم رسید و نیاز به طرح در فضای رسانه دارد:۱- آنچه در بازسازی مناطق سیل‌زده خوزستان به‌چشم می‌آید، همت اهالی بومی در بازسازی در کنار نبود امکانات و تجهیزات دولتی است. ۴- یکی از پیامد‌های بارندگی ابتدای سال که متاسفانه منجر به سیل نیز شد؛ ایجاد ظرفیت بی‌نظیر کشاورزی در سطح استان خوزستان است. بررسی‌های آماری نشان می‌دهد سیل در حدود ۳۵۰۰ نفر از اهالی مناطق سیل‌زده استان خوزستان را بیکار کرده و اشتغال مجدد آن‌ها نیازمند ورود جدی مسئولان برای جبران خسارت‌هاست.
موجموج46 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری موج لرستان، مهدی جمالی‌ نژاد، گفت: هزار میلیارد تومان اعتبار به بازسازی زیرساخت‌های لرستان اختصاص یافت. معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، افزود: بازسازی راه‌های مناطق سیل زده لرستان طرح هایی نیست که تا پایان سال ۹۸ به اتمام برسد بلکه قرار است طی دو تا ۳ سال بازسازی شود، لذا این حجم از اعتبارات تخصیص داده شده مربوط به امسال است. وی، ادامه داد: پس از سیل لرستان، ۴ مرحله اعتبار به شهرها و روستاهای آسیب دیده این استان اختصاص داده شده که این روند ادامه دارد، لذا امیدواریم تا پایان سال جاری، این شهر‌ها و روستا‌ها، ظاهری سیل‌ زده نداشته باشند. جمالی نژاد، تاکید کرد: علیرغم وقوع سیل در استان لرستان، طرح‌های عمرانی و زیربنایی در شهر خرم‌آباد و سایر مناطق سیل زده رها نشده، لذا بنا داریم نه تنها در شهر خرم‌آباد بلکه در سایر شهر‌های آسیب‌دیده از سیل، کمک‌های بیشتری ارائه دهیم. جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه لرستان در حال برگزاری استگفتنی است جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان لرستان هم اکنون به ریاست استاندار لرستان در حال برگزاری است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴50 دقیقه قبل
ساعت ۲۴-بهای مسکن در اروپا و منطقه یورو چهار درصد افزایش یافت. متوسط قیمت مسکن در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ به طور متوسط هم در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا و هم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو ۴ درصد افزایش پیدا کرده است. در مقایسه با سه ماهه پایانی سال گذشته قیمت مسکن هم در اتحادیه اروپا و هم در منطقه یورو ۰٫۳ درصد افزایش پیدا کرده است. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است. در بین سایر کشورهای اروپایی، قیمت مسکن در بلژیک ۳٫۶ درصد، آلمان ۵ درصد، اسپانیا ۶٫۹ درصد، فرانسه ۲٫۹ درصد، هلند ۸٫۲ درصد، اتریش ۴٫۲ درصد، سوئد و انگلیس ۱٫۵ درصد و نروژ ۴٫۴ درصد افزایش داشته است.
مهرمهر51 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در محل استانداری زنجان، افزود: آنچه که مهم است سند راهبردی مدیریت بحران استان که خیلی مهم بوده و روی آن کار شده و اقدام شود. وی بر آسیب شناسی مشکلات روستایی اشاره کرد و گفت: روستاها مشکلات خاص خود را دارند و با توجه به گسترده گی روستاها، باید اعتبارات برای مقاوم سازی واحدهای روستایی افزایش یابد. استاندار زنجان بر بحث آموزش در مدیریت بحران تاکید کرد و گفت: برای تحقق این امر مهم باید مدیریت و برنامه ریزی انجام شود و دستگاه‌های اجرایی آماده برای بحران باشد و هم افزایی وجود داشته باشد. استاندار زنجان با بیان اینکه آسیب‌شناسی مشکلات روستایی و روستاهای در معرض خطر سیل مهم است، تاکید کرد: باید برای رفع مشکلات و خروج از بحران این روستاها علاوه بر تأمین اعتبار، برنامه‌ریزی و اقدامات دیگری لحاظ شود. وی گفت: تهیه سند راهبردی مدیریت بحران استان مهم است و باید اقدام عملیاتی و برنامه‌ریزی‌شده بر روی این سند انجام شود.
مهرمهر53 دقیقه قبل
علیرضا هوشیار صبح پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر با تبریک هفته بهزیستی اظهار داشت: سازمان بهزیستی کشور در راستای ایجاد زندگی بهتر برای جامعه هدف خود خدمات مختلفی ارائه می‌کند. وی در ادامه یکی از این خدمات را اشتغال عنوان کرد و گفت: در سال گذشته تعهد اشتغال ما در بهزیستی استان بوشهر ۸۹۶ شغل بوده است که میزان تحقق آن ۹۱۹ مورد با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ۶۰۰ میلیون تومان از محل تبصره ۱۶ و ۸ میلیارد ۹۵۰ میلیون تومان از صندوق توسعه ملی بوده است. معاون بهزیستی استان بوشهر تصریح کرد: اعتبارات امسال برای ارائه تسهیلات اشتغال ۲۶ میلیارد تومان از تبصره ۱۶ است که با توجه به نیاز، میزان تسهیلات از ۲۰۰ میلیون ریال به ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است. معاون بهزیستی در ادامه اظهار کرد: در سال ۹۷ بالغ بر ۱۳۷ پروانه فعالیت برای مراکز غیر دولتی از سوی بهزیستی استان صادر شده است که این میزان در مقایسه با سال ۹۶ رشد قابل توجهی داشته است. معاون بهزیستی عنوان کرد: با توجه به عدم تناسب بین مأموریت‌های بهزیستی و نیاز مددجویان با منابع مالی و انسانی در بهزیستی، از خیرین درخواست می‌شود بیش از پیش در کنار بهزیستی در راستا تحقق این مهم حضور داشته باشند.
خبرآنلاینخبرآنلاین59 دقیقه قبل
متوسط قیمت مسکن در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ به طور متوسط هم در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا و هم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو ۴ درصد افزایش پیدا کرده است. در مقایسه با سه ماهه پایانی سال گذشته قیمت مسکن هم در اتحادیه اروپا و هم در منطقه یورو ۰٫۳ درصد افزایش پیدا کرده است. از طرف دیگر بیشترین کاهش قیمت مربوط به ایتالیا بوده است که خانه‌ها در سه ماهه نخست امسال ۰٫۸ درصد کاهش پیدا کرده‌اند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است. در بین سایر کشورهای اروپایی، قیمت مسکن در بلژیک ۳٫۶ درصد، آلمان ۵ درصد، اسپانیا ۶٫۹ درصد، فرانسه ۲٫۹ درصد، هلند ۸٫۲ درصد، اتریش ۴٫۲ درصد، سوئد و انگلیس ۱٫۵ درصد و نروژ ۴٫۴ درصد افزایش داشته است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ در بین کشورهای عضو، بیشترین افزایش قیمت مسکن در سه ماهه نخست امسال مروبط به مجارستان با ۱۱٫۳ درصد بوده است و پس از این کشور، جمهوری چک با ۹٫۴ درصد و پرتغال با ۹٫۲ دصرد قرار دراند. از طرف دیگر بیشترین کاهش قیمت مربوط به ایتالیا بوده است که خانه‌ها در سه ماهه نخست امسال ۰٫۸ درصد کاهش پیدا کرده‌اند. لازم به ذکر است منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است. در بین سایر کشورهای اروپایی، قیمت مسکن در بلژیک ۳٫۶ درصد، آلمان ۵ درصد، اسپانیا ۶٫۹ درصد، فرانسه ۲٫۹ درصد، هلند ۸٫۲ درصد، اتریش ۴٫۲ درصد، سوئد و انگلیس ۱٫۵ درصد و نروژ ۴٫۴ درصد افزایش داشته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
۲۳۱لیست آپارتمانهای اجاره‌ای در منطقه یوسف آباد به شرح زیر است. توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امکانات، خیابان و یا نظر مالک تغییر می‌کند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سجاد صنعتی مفرد شامگاه چهارشنبه در جلسه مدیریت بحران در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه روستاهای در مرز خطر شناسایی خواهد شد، افزود: در بحث بارندگی سال ۹۸ واحدهای مسکونی که دچار خسارت شدند تسهیلات دریافت می‌کنند. وی اظهار کرد: حوادثی که در استان رخ داده به علت بارندگی علتش خشتی بودن منازل بوده که دچار حادثه شدند و تاکنون ۳۰۵ واحد مسکونی روستایی و شهری برای پرداخت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند. وی افزود: مبلغ تسهیلات تخصیص یافته برای احداث واحدهای خسارت‌دیده شهری و روستایی ۱۶۰ میلیارد ریال و تسهیلات تعمیری ۴۵ میلیارد ریال است. مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان تصریح کرد: بنیاد مسکن استان زنجان نسبت به مقاوم سازی واحدهای مسمن روستایی بسیار تاکید دارد ولی باید روستاییان هم با این نهاد همکاری کنند. صنعتی منفرد به مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: از سال ۸۴ این طرح آغاز شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
دولت و بانک مرکزی مقصر اصلی نقدینگینقدینگی مشکل دیروز و امروز اقتصاد ایران نیست و سابقه‌ای دیرینه دارد. گرچه با تدابیر بانک مرکزی نرخ ارز روند کاهشی خود را ادامه داده اما اگر بازار ارز «آنی» به حال خود واگذار شود چه بسا نرخ ارز افزایش یابد و به طبع آن سطح عمومی قیمت‌ها نیز بالا رود. سبقت نرخ ارز آزاد از نرخ ارز نیمایی اما نه از طریق نیروهای عرضه و تقاضای بازار که به واسطه توطئه ارزی دولت اتفاق می‌افتد. با همه اینها با مثبت قلمداد کردن مجموعه اقدامات ارزی دولت می‌توان امیدوار بود که ثبات بیشتری بر بازار ارز حکمفرما شود، منوط به آنکه سیاستگذار توان مدیریتی خود از بازار ارز را دریغ نکند. به سخن دیگر، مردم انتظار دارند ثمره کاهش قیمت دلار را در سفره‌های خود و معیشت خویش مشاهده کنند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده شامگاه چهارشنبه در حاشیه مراسم تقدیر از واحدهای صنعتی و معدنی نمونه استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت استان در صادرات اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال با اینکه کاهش اندکی در صادرات استان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشتیم و امیدواریم قابل جبران باشد، ۱۲۸ میلیون دلار صادرات انجام شده که امیدواریم در سه ماهه دوم امسال یعنی فصل تابستان بتوانیم این کاهش را جبران کنیم. استاندار مرکزی تصریح کرد: این کالاها به بیش از ۶۰ کشور جهان که عمدتا کشورهای همسایه ایران هستند صادر شده است. وی افزود: تامین ارز نیمایی برای تولیدکنندگان در راستای واردات مواد اولیه و خرید تضمینی برخی کالاها از حمایت‌های دولت در برطرف کردن موانع تولید است. قنبر موسی‌نژاد افزود: سربازان جبهه اقتصاد در استان مرکزی در جبهه فقر هم تلاش می‌کنند و در حد توان به مسئولیت اجتماعی دز سطح استان توجه دارند. مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی تصریح کرد: در ماه رمضان امسال بیش از ۸۷۵ فرزند یتیم در استان مرکزی توسط صنعتگران مورد حمایت قرار گرفتند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سرخس، محمد روحانی مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی با حضور فرمانده سپاه و بسیج سازندگی ناحیه سرخس، فرماندار و مسئولان کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد مسکن شهرستان سرخس از آخرین وضعیت مناطق محروم این شهرستان بازدید کرد. مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی در این بازدید بر تسریع در معرفی افراد نیازمند که خانه‌هایشان را در سیل اخیر از دست داده‌اند برای مرمت و بازسازی توسط گروه‌های جهادی استان تاکید کرد. در این جلسه مقرر شد مسئولان کمیته امداد و بهزیستی لیست افراد مذبور را در اسرع وقت تکمیل و در اختیار بنیاد مسکن شهرستان قرار دهند تا اعتبارات لازم تامین شود تا گروه‌های جهادی آماده به خدمت بتوانند در اسرع وقت عملیات عمرانی مرمت و بازسازی منازل سیل‌زده افراد نیازمند و دارای اولویت را آغاز کنند. در طرح ملی جهاد همبستگی قرار است ۲۰ هزار خانه در مناطق سیل‌زده کشور توسط گروه‌های جهادی و با همکاری بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته شود که با توجه به افزایش نرخ ساخت مسکن مقرر شده هر مسجد مسئولیت حمایت از ساخت یک منزل را بر عهده بگیرد تا بتوان از طریق خیرین و مردم مومن و نمازگزار کمبود منابع ساخت را با مشارکت آنها تامین و عملیات مرمت و احداث منازل را تا آخرین مرحله تکمیل آن پیگیری و اجرا کرد که از این بین سهم خراسان رضوی مرمت و ساخت ۱۰۰۰ واحد است که تعداد ۵۵۰ منزل در مناطق سیل‌زده استان گلستان و ۴۵۰ منزل در مناطق سیل زده خراسان رضوی اجرا خواهد شد. انتهای پیام/ح
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: بنیاد مسکن بر ساخت اصولی واحدهای آسیب‌دیده نظارت ویژه‌ای خواهد داشت. سجاد صنعتی‌منفرد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اثر بارندگی‌های اخیر ۵۱۶ واحد مسکونی شهری و ۳۱۳۶ واحد روستایی استان بیش از ۵۰ درصد آسیب دیده‌اند که بنیاد مسکن استان با تشکیل پرونده در روستای مورد هدف و اقدام به موقع در آواربرداری، بر ساخت اصولی این واحدهای آسیب‌دیده نیز نظارت ویژه‌ای خواهد داشت. وی با بیان اینکه از ناظران نظام فنی روستایی انتظار داریم همه توان خود را در جهت ساخت اصولی واحدها به کار گیرند، افزود: بنیاد مسکن استان نیز باید نظارت عالیه از واحدهای در حال ساخت در بالاترین سطح داشته باشد. صنعتی‌منفرد تصریح کرد: سهمیه مصوب استان برای احداث واحدهای مسکونی روستایی خسارت‌دیده از سیل ۳۰۰ فقره و برای واحدهای شهری ۸۰ فقره است. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، یادآور شد: تاکنون ۳۰۵ واحد مسکونی برای پرداخت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که از این تعداد ۱۳ فقره منجر به عقد قرارداد با بانک‌های عامل شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، متوسط قیمت مسکن در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ به طور متوسط هم در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا و هم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو ۴ دصرد افزایش پیدا کرده است. در مقایسه با سه ماهه پایانی سال گذشته قیمت مسکن هم در اتحادیه اروپا و هم در منطقه یورو ۰٫۳ درصد افزایش پیدا کرده است. در بین کشورهای عضو، بیشترین افزایش قیمت مسکن در سه ماهه نخست امسال مروبط به مجارستان با ۱۱٫۳ درصد بوده است و پس از این کشور، جمهوری چک با ۹٫۴ درصد و پرتغال با ۹٫۲ دصرد قرار دراند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است. در بین سایر کشورهای اروپایی، قیمت مسکن در بلژیک ۳٫۶ درصد، آلمان ۵ درصد، اسپانیا ۶٫۹ درصد، فرانسه ۲٫۹ درصد، هلند ۸٫۲ درصد، اتریش ۴٫۲ درصد، سوئد و انگلیس ۱٫۵ درصد و نروژ ۴٫۴ درصد افزایش داشته است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ولی اله سیاوش شامگاه چهارشنبه در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نهاوند اظهار کرد: شهرستان نهاوند به‌واسطه قرار گرفتن بر روی گسل زلزله نیازمند اجرای برنامه‌هایی در راستای فرهنگ‌سازی و همچنین مقابله با این مهم است. وی با اشاره به تخصیص اعتبار ویژه برای ساماندهی و اصلاح بستر رودخانه‌های شهرستان نهاوند در سال جاری، گفت: شهرستان نهاوند دارای ۱۷۶ هکتار بافت فرسوده است که متأسفانه ساکنان این محلات با توجه به شرایط موجود خود تمایلی به نوسازی ندارند. سیاوش ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان نهاوند، گفت: ضریب بهسازی منازل روستایی در شهرستان نهاوند بسیار خوب است به‌نحوی‌که در کشور دارای مقام است و همین مهم باعث شد در هنگام سیل هیچ‌گونه خسارتی به منازل مقاوم‌سازی شده وارد نشد. وی با اشاره به سیاست‌های تشویقی دولت برای ساکنان منازل خسارت‌دیده در بحث سیل، گفت: در حال حاضر با توجه به اعتبارات این بخش بنیاد مسکن به افرادی که منازل آن‌ها در سیل اخیر خسارت‌دیده مبلغ ۴۰ میلیون تسهیلات و همچنین ۱۶ میلیون تومان وام بلاعوض ارائه می‌کند. معاون فرماندار نهاوند از تحویل ۵ هزار تن سیمان رایگان برای مرمت منازل آسیب‌دیده شهرستان نهاوند خبر داد و گفت: بنا بر تفاهم‌های صورت گرفته علاوه بر تسهیلات بنیاد مسکن به هر منزل مسکونی آسیب‌دیده ۱۶۰ عدد کیسه سیمان به‌صورت رایگان ارائه می‌شود که بر همین اساس از همشهریان تقاضا شده نسبت به مقاوم‌سازی منازل خود و همچنین تشویق سایرین اقدام کنند.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
بهای مسکن در اروپا و منطقه یورو چهار درصد افزایش یافت. به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط قیمت مسکن در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ به طور متوسط هم در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا و هم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو ۴ دصرد افزایش پیدا کرده است. در مقایسه با سه ماهه پایانی سال گذشته قیمت مسکن هم در اتحادیه اروپا و هم در منطقه یورو ۰٫۳ درصد افزایش پیدا کرده است. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است. در بین سایر کشورهای اروپایی، قیمت مسکن در بلژیک ۳٫۶ درصد، آلمان ۵ درصد، اسپانیا ۶٫۹ درصد، فرانسه ۲٫۹ درصد، هلند ۸٫۲ درصد، اتریش ۴٫۲ درصد، سوئد و انگلیس ۱٫۵ درصد و نروژ ۴٫۴ درصد افزایش داشته است.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی با بیان اینکه در حوزه‌های مختلفی در مازندران می‌توان با بنیاد برکت در مسیر پیشرفت گام برداشت و قریب ۷۰ میلیارد تومان طرح مشترک میان استان و این بنیاد وجود دارد که باید محورهای آن در آینده مشخص شود، اظهار داشت: برآنیم تا در کنار اعتبارات دولتی، از تسهیلات و همکاری‌هایی که بنیاد برکت در اختیار استان قرار می‌دهد در جهت اشتغالزایی بهره گیری کنیم. وی بر گسترش همکاری‌های فی مابین بنیاد برکت و استان؛ در حوزه‌هایی نظیر ورزش در مناطق مختلف مازندران تاکید کرد و افزود: سراسر مازندران برای ما یک نقطه واحد تلقی می‌شود و امیدواریم بنیاد نیز با توجه به مزیت‌ها و قابلیت‌های مناطق مختلف استان، در همه مناطق مازندران ورود کند. استاندار همکاری در بهسازی راه‌های روستایی و بهداشت و درمان در مازندران بین بنیاد برکت و استان را خواستار شد و عنوان کرد: برای هرگونه همراهی در جهت اعتلا و توسعه مازندران با نهادهای مشارکت کننده آمادگی کامل داریم. استاندار با اشاره به اینکه تلاش داریم برای تأمین ۲۰۰۰ اشتغال خرد در مناطق محروم روستایی در این راستا در سال ۹۸ هدف گذاری با مدل یاد شده صورت گیرد، عنوان کرد: مناطق روستایی باید جایی برای رونق زندگی روستاییان باشد تا مهاجرت معکوس تحقق یابد. حسین زادگان با تاکید بر اینکه پایدار کردن اشتغال خرد در گرو تأمین بازار است، افزود: مدلی که بنیاد برکت برای فروش محصولات تدبیر کرده است در این مسیر بسیار کمک کننده است.
رکنارکنا2 ساعت قبل
علی‌اکبر سلطانی‌نژاد در جلسه شورای زمین و مسکن کهنوج از آغاز عملیات اجرایی ۶۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان در کهنوج خبر داد و اظهار داشت: براساس مصوبات سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه و مدیرکل بنیاد مسکن کشور تفاهم‌نامه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان در جنوب و شرق استان کرمان را داشتیم. وی با بیان اینکه در گام اول این تفاهمنامه ساخت ۶۰۰ واحد غیرمقاوم روستایی در کهنوج کلید خورده است گفت: به دنبال این هستیم تا به زودی اعتباری تامین داده شود تا بتوانیم به مقام‌سازی واحدهای غیرمقاوم شهری کهنوج هم کمک بکنیم. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه به این واحدها تسهیلات ۴۰ میلیونی با کارمزد ۴ درصد تعلق می‌گیرد بیان کرد: کمک‌های دیگری نیز چون خدمات مهندسی، تامین مصالح و کمک‌های بلاعوض برای روستائیان را هم در برنامه داریم. وی با بیان اینکه متوسط مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در استان کرمان ۶۴ درصد و در کشور ۴۲ درصد است افزود: تلاش ما بر این است که مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در استان به صددرصد برسد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
فاطمه قاسم زاده، بر ضرورت اصلاحات قانونی و تغییر نگاه غالب در پدیده کودکان کار، تاکید دارد؛ رئیس هیات مدیره شبکه یاری کودکان کار معتقد است؛ دستگیری، راه‌حل نیست. فاطمه قاسم زاده، رئیس هیات مدیره شبکه یاری کودکان کار است؛ شبکه‌ای که از ۳۲ تشکل حامی حقوق کودکان تشکیل شده؛ وی در گفتگوی زیر، بر لزوم پاسخگویی مسئولان و اجتناب از طرح‌هایی که حقوق کودکان را زیر پا می‌گذارد، تاکید دارد. آیا در بحث کودکان کار، مشکلات قانونی هم داریم؛ قانون کار را در این زمینه چطور ارزیابی می‌کنید؟ قانون کار باید اصلاح شوددر قانون کار آمده که نوجوان از ۱۵ سالگی می‌تواند کار کند؛ تفاوتی که برای کار نوجوان قائل شده، فقط نیم ساعت کار کمتر است! نیم ساعت، چه فایده و توفیری دارد؟ لذا قانون کار باید در جهت حمایت از کودکان کار و منع کامل کار کودک، اصلاح شود؛ اساسا «سن کار» جای بحث دارد؛ باید بپرسیم از نظر علمی، کودکی چه سنی است؟ آیا نوجوانی، - ۱۵ تا ۱۸ سال- سن مناسبی برای کار و یا ازدواج است؟! نگاه غالب، «نگاه مجرمانه» به کودک کار و خیابان است؛ در واقع به کودک خیابان.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ساعت قبل
پس از سقوط آزاد قیمت ارز، سکه و طلا، حالا شهروندان منتظر ریزش قیمت سایر کالاها، به‌ویژه خودرو و مسکن هستند. پیش‌بینی‌هایی که در آن خبری از افزایش یا کاهش قیمت دلار نبود. نگاهی به دوره‌های تغییر قیمت مسکن نیز طی چهار دهه اخیر نشان می‌دهد که طی هر پنج شش سال نرخ مسکن جهشی دو برابری را تجربه می‌کند و سپس با دوره چندساله رکود عجین می‌شود. اکنون نیز به نظر می‌رسد که افزایش قیمت مسکن پیش از آنکه ارتباطی به نوسان قیمت ارز داشته باشد، ریشه در تورم عمومی قیمت‌ها دارد که شاید افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی بر تسریع رشد این شاخص تاثیر داشته باشند؛ که یعنی تاثیر غیرمستقیم قیمت ارز بر بهای مسکن. در نتیجه نمی‌توان کاهش قیمت ارز را دلیلی بر سقوط بهای مسکن دانست؛ زیرا نرخ مسکن همگام با تورم عمومی حرکت می‌کند و اگر قیمت ارز بار دیگر روند صعودی به خود نگیرد، ممکن است سرعت حرکتی نرخ تورم کاهش یابد.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، هیتینگتون، منطقه‌ای حومه‌ای در شرق شهر آکسفورد انگلستان است که قدمتی طولانی دارد. این دو نفر با هدف ارائه بیانیه‌ای قدرتمند درباره بیهودگی جنگ، عواقب آسیب‌زا، فجایع و بی‌نظمی‌های ناشی از آن اقدام به ساخت این نماد هشت متری کردند. این ایده از تجربه افتادن در آب‌های پر از کوسه توسط «باکلی» برآمد که طی آن هر لحظه انتظار حمله و گاز گرفته شدن می‌رود. باکلی معتقد بود که چنین تجربه‌ای به اندازه ترس از نگاه کردن به آسمان در طول جنگ دردناک است چرا که مناطق جنگ زده نیز در هر لحظه در انتظار سقوط بمبی از آسمان هستند که سقف خانه‌هایشان را ویران می‌سازد. در این زمان هم کوسه و هم محل قرارگیری آن در وضعیت نابه‌سامانی به سر می‌بردند و احتمال ویرانی آن‌ها بسیار بالا بود.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
بهای مسکن در اروپا و منطقه یورو چهار درصد افزایش یافت. به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط قیمت مسکن در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ به طور متوسط هم در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا و هم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو ۴ دصرد افزایش پیدا کرده است. در مقایسه با سه ماهه پایانی سال گذشته قیمت مسکن هم در اتحادیه اروپا و هم در منطقه یورو ۰٫۳ درصد افزایش پیدا کرده است. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است. در بین سایر کشورهای اروپایی، قیمت مسکن در بلژیک ۳٫۶ درصد، آلمان ۵ درصد، اسپانیا ۶٫۹ درصد، فرانسه ۲٫۹ درصد، هلند ۸٫۲ درصد، اتریش ۴٫۲ درصد، سوئد و انگلیس ۱٫۵ درصد و نروژ ۴٫۴ درصد افزایش داشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به آخرین وضعیت اقدامات پسا سیل در شهرستان سیمرغ بیان کرد: در اثر سیل فروردین ماه تعداد هزار و ۵۶۶ واحد مسکونی دچار خسارت شدند که یک بخشی تعمیراتی و ۱۵۰ واحد نیز احداثی هستند. وی ادامه داد: ۹۵ درصد اقدامات مربوط به واحدهای مسکونی تعمیری انجام شده است. حداکثر تا پایان تیر ماه کار تعمیرات واحد‌های مسکونی در کل شهرستان سیمرغ به پایان می‌رسد و باید قبل از شروع بارندگی در شهرستان کارها تمام شود. فرماندار سیمرغ خاطرنشان کرد: در بحث احداث واحدهای مسکونی نیز عملیات اجرایی‌ ۹۰ واحد مسکونی تا روز گذشته آغاز شده و همگی در حال بتن‌ریزی، اسکلت و سقف‌زنی هستند و ما توانستیم چند واحد را در هفته گذشته افتتاح کنیم. حبیب‌نژاد روشن عنوان کرد: همه متقاضیان خسارت دیده در اثر سیل، وام‌هایشان را گرفته‌اند. با توجه به تمهیداتی که مدیران استانی تدبیر کرده بود کار‌ها با سرعت ویژه‌ای صورت گرفت. وی گفت: از مجموع واحد‌های خسارت دیده در شهرستان شش میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض ونیز ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره برای تعمیرات و احداث در بخش مسکن اعطاشده است. با توجه به سرعت و همکاری بانک‌ها در اول مهر بخش اول واحد‌های مسکونی به اتمام می‌رسد.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
مراسم بزرگداشت یک عمر فعالیت‌های هنری فردوس کاویانی با حضور اهالی سینما در خانه سینما برگزار شد. فردوس کاویانی به دلیل کسالت در این مراسم حضور نداشت و آرمیتا کاویانی به نمایندگی از پدر در مراسم حضور یافت. مسعود جعفری جوزانی کارگردان سینما درباره فردوس کاویانی و شلوغی این مراسم نکوداشت گفت: این استقبال از مراسم بزرگداشت یک هنرمند آدم را امیدوار می‌کند. در ادامه بخش‌هایی از تئاتر تلویزیونی «مرگ تصادفی یک آنارشیست» به کارگردانی فردوس کاویانی پخش شد. علیرضا خمسه: کاویانی در خلوت اشک می‌ریختسپس علیرضا خمسه روی صحنه آمد و درباره کاویانی گفت: سال ۵۴ با فردوس کاویانی در انجمن بازیگران سینما آشنا شدم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از جام جم، از اینها که بگذریم، رئیس دهمین همایش داروسازی بالینی ایران، دکتر خیرا … غلامی درباره نحوه مصرف دارو در کشور، تجویز دارو و عوارض قطع مصرف آن، نکته‌هایی را بیان کرده که قابل تامل است. علاوه بر این‌که مردم ما بی‌پروا دارو مصرف کرده و از طرفی از مصرف دارو هراس دارند. دکتر ساروی در این‌باره می‌گوید: مصرف دارو موضوعی کاملا فنی و علمی بوده و به طور مستقیم با سلامت ما سر و کار دارد. دکتر ساروی درباره این دارو می‌گوید: این دارو، اولین دارو از خانواده معروف بنزودیازپین‌ها است که معمولا برای کنترل اختلالات اضطرابی یا برای تسکین کوتاه‌مدت علائم اضطراب و همچنین برای رفع علائم قطع مصرف الکل تجویز می‌شود. دکتر ساروی درباره این دارو می‌گوید: دگزامتازون از داروهای خانواده کورتیکواستروئیدها یا کورتون‌هاست که برای درمان طیف گسترده از بیماری‌ها استفاده می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید