اخبار مسکن - آخرین و مهم ترین اخبار مسکن از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « مسکن »

انتخابانتخاب1 روز قبل
تسهیلات مشارکت مدنی بانک ملی ایران راهی مطمئن برای اشخاص حقیقی و حقوقی است که به توسعه فعالیت‌های تولیدی، بازرگانی و خدماتی خود می‌اندیشند. به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، مشارکت مدنی فرصتی مناسب برای ایجاد، توسعه، تکمیل و نوسازی واحدهای تولیدی اعم از صنعتی، معدنی، کشاورزی، مسکن و همچنین توسعه امور وارداتی و صادراتی است و اشخاص می‌توانند در قالب آن، طرف معامله بانک قرار گیرند. در این تسهیلات سهم الشرکه نقدی یا غیرنقدی متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی، به نحو مشاع و به منظور انتفاع طبق قرارداد با بانک تقسیم می‌شود. بانک ملی ایران از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه بالغ بر ۵۸ هزار و ۲۷۸ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به ارزش ۲۸۸ هزار و ۳۵۵ میلیارد ریال پرداخت کرده است. همچنین این بانک در ۱۰ ماه ابتدای امسال یک میلیون و ۵۵۳ هزار و ۵۹۲ فقره تسهیلات در قالب عقود اسلامی پرداخت کرده است که ارزش ریالی این تسهیلات به ۹۵۲ هزار و ۴۱۹ میلیارد ریال بالغ می‌شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - وزیر راه و شهرسازی گفت:۲ هزار دستگاه دوربین‌ ثبت تخلف، در نقاط مختلف راه‌های کشور نصب خواهد شد که سهم خوزستان از این تعداد ۱۰۰ دوربین است. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش بزرگ راههای کشور گفت: طی ۱۱ ماه سال جاری ۷۲۳ کیلومتر به بزرگ راههای کشور اضافه شده است‌ که عمده این بزرگ راه‌ها برای رفع نقاط حادثه خیز در محورهای مختلف کشور می‌باشد. وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: سازمان بنادر کشور توسعه بنادر کوچک و تخصصی کردن بنادر را در دستور کار خود قرار داده است که باید این موضوع را پیگیری و دنبال کنیم. اسلامی وزیر راه و شهرسازی برای بهره برداری و آغاز چند طرح حوزه راه و مسکن، روز شنبه در سفری ۲ روزه وارد خوزستان شد. برچسب‌هاسازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افتتاح طرح
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
با این حال وقتی به آمار قیمت خانه در شهر تهران در دو ماه گذشته مراجعه می‌کنیم شاهد افزایش لاک پشتی قیمت‌ها در پایتخت هستیم. ۴ ماه قبل از آن قیمت مسکن روند نزولی به خود گرفته بود که انتظار ذهنی ادامه کاهش قیمت با وجود قرار گرفتن در ماههای پایانی سال را افزایش می‌داد. وی در خصوص افزایش قیمت مسکن گفت: بخشی از افزایش قیمت بازار مسکن مربوط به تقاضاها و نیاز بازار است و انتظار ذهنی نیاز به مسکن باعث افزایش قیمت می‌شود که اکنون در پروژه «مسکن ملی» در حال پاسخگویی به این نیاز هستیم. به گفته محمودزاده شاید اگر طی چند ماه اخیر در جنوب تهران شاهد افزایش قیمت نبودیم روند رشد قیمت در کل شهر تهران منفی می‌شد. محمودزاده ادامه داد: تلاش می‌کنیم با سیاست‌های جدید از جمله راه اندازی سامانه املاک و اسکان تاثیر قیمت مسکن را از بازارهای موازی اقتصادی به حداقل برسانیم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در پی پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر وقوع بارش‌های قوی در لرستان طی روزهای آتی، استاندار لرستان به کلیه دستگاه‌های اجرایی دستور داد آمادگی لازم را داشته باشند. به گزارش فارس، سیدموسی خادمی شامگاه شنبه در جلسه مدیریت بحران استانداری لرستان اظهار داشت: از مردم به خاطر مشارکت خوبشان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورا اسلامی تشکر می‌کنیم. وی با بیان اینکه انتخابات به خوبی در استان برگزار شد، افزود: این دوره از کم حاشیه‌ترین دوره‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی در لرستان بود. استاندار لرستان بیان کرد: بر اساس نظر کارشناسان هواشناسی سامانه بارشی قدرتمندی از ساعات پایانی دوشنبه وارد استان می‌شود. خادمی با اشاره به اینکه مردم بایستی به خوبی از این سامانه آگاه شوند، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی استان نیز در حال آماده شدن برای این بحران هستند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی روز شنبه از محور ارتباطی دارخوین - شادگان - خور دورق و اقدامات در حال انجام در این محور بازدید کرد. به گزارش ایرنا طول محور دارخوین - شادگان - خوردورق ۱۲٫۵ کیلومتر می‌باشد که در سه قطعه قرار است اجرا شود و ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه برای آن پیش‌بینی شده است که از محل اعتبارات استانی و ملی تامین خواهد شد. پروژه دارخوین - شادگان - خوردورق توسط سه پیمانکار در حال اجراست و تا کنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. وزیر راه و شهرسازی برای بهره برداری و آغاز چند طرح حوزه راه و مسکن، روز شنبه در سفری ۲ روزه وارد خوزستان شد. برچسب‌هاسازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شادگان افتتاح طرح
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/خوزستان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از وضعیت فرودگاه اهواز خجالت می‌کشم، گفت: امیدواریم همه مسوولانی که تاکنون موجب شده‌اند تا توسعه فرودگاه فعلی و احداث فرودگاه جدید انجام نگیرد از این به بعد تلاش کنند تا یک فرودگاه درخور شان مردم اهواز داشته باشیم. محمد اسلامی امروز، سوم اسفندماه در حاشیه افتتاح پل‌ نهم اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وظیفه وزارت راه و شهرسازی توسعه زیرساخت‌ها، تسهیلگری برای بهبود وضعیت عبور و مرور و سکونت مطلوب مردم است. وزیر راه و شهرسازی گفت: از وضعیت فرودگاه اهواز خجالت می‌کشم. امیدواریم همه مسوولانی که تاکنون موجب شده‌اند تا توسعه فرودگاه فعلی و احداث فرودگاه جدید انجام نگیرد از این به بعد تلاش کنند تا یک فرودگاه درخور شان مردم اهواز داشته باشیم. اسلامی عنوان ‌کرد: فرودگاه بین المللی اهواز به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده است و باید فرودگاهی باشد تا با شان و منزلت ایشان تطابق داشته باشد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، محمد اسلامی در حاشیه افتتاح پل سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی با بیان این که وظیفه وزارت راه‌وشهرسازی توسعه زیرساخت‌ها و تسهیل‌گری برای بهبود وضعیت عبورومرور مردم است اظهار داشت: طرح اقدام ملی در اهواز وضعیت بافت فرسوده را به خصوص در منبع‌آب که یک نقطه پرخطر و آسیب‌پذیر است را تعیین تکلیف خواهد کرد. وی افزود: طرح ملی مسکن که امروز در منطقه سپیدار کلنگ‌زنی شد به این امر اختصاص داده می‌شود و آن نقطه پرخطر در منبع‌آب به یک فضای خدماتی تبدیل خواهد شد تا بتواند به کیفیت زندگی مردم این منطقه کمک کند. اسلامی با اشاره به وضعیت نامطلوب فرودگاه اهواز عنوان کرد: جای تاسف دارد که اهواز چنین فرودگاهی دارد. تمام متولیان امر توسعه این فرودگاه باید تلاش خود را کنند تا فرودگاهی در شان مردم خوزستان و نام سردارسلیمانی بنا شود. انتهای پیام/۳۳۱/ ع
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/خوزستان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از افتتاح بیش از ۷۵ کیلومتر راه اصلی و ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان در استان خبرداد. رضایی با اشاره به افتتاح چند طرح راهسازی در استان گفت: امروز بیش از ۷۵ کیلومتر راه اصلی و ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد. مدیرکل‌راه و شهرسازی خوزستان عنوان کرد: این پل حدود ۵۰۰ متر طول دارد و می‌تواند گره گشای مشکل ترافیکی منطقه کیانپارس و دیگر مناطق شهری اهواز باشد. رضایی خاطرنشان کرد: برای این پل تلاش‌های بسیاری انجام ‌گرفت و خوشبختانه اکنون شاهد افتتاح آن هستیم‌. بخش دوم این پل نیز امیدواریم با پیگیری هایی که انجام‌ خواهد شد کلنگ زنی و احداث شود.
تابناکتابناک1 روز قبل
این فلز برای کل هفته ۳٫۹ درصد افزایش قیمت نشان داد که بزرگترین رشد هفتگی در هشت ماه اخیر بود. درهم امارات نیز به عنوان دیگر ارز اثرگذار در معاملان بازار آزاد امروز، ۴۲۰۰ تومان قیمت گذاری شده است. سود سهام عدالت امروز واریز می‌شودابتدا گفته می‌شد که سود سهام عدالت خلاف دوره‌های قبل که به صورت مرحله به مرحله واریز می‌شد، قرار است به صورت یک جا به حساب تمامی مشمولان واریز شود. در نهایت نیز آنطور که مسئولان سازمان خصوصی سازی اعلام کرد، سود سهام عدالت از «سوم اسفند ماه» واریز می‌شود و به ترتیب آخرین گروه مشمولین تا پایان اسفندماه سال جاری، سود سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد؛ یعنی امسال نسبت به سال‌های قبل سود سهام عدالت با ۳ تا ۴ ماه تأخیر واریز می‌شود. همچنین کوئیک اتوماتیک با افزایش ۳ میلیون تومانی با قیمت ۱۳۱ میلیون تومان، سراتو با افزایش ۲۳ میلیون تومانی به قیمت ۴۵۰ میلیون تومان و تیبا۲ با افزایش ۳ میلیون تومانی با قیمت ۸۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: ۸۱۱ واحد مسکونی برای ۸۱۱ خانواری که در پهنه پرخطر منطقه منبع آب اهواز زندگی می‌کنند ظرف ۲ تا ۳ سال آینده احداث خواهد شد. استاندار خوزستان تصریح کرد: مطمئن هستیم ۸۱۱ واحد مسکونی برای ۸۱۱ خانواری که در پهنه خطر در منطقه منبع آب اهواز زندگی می‌کنند ظرف ۲ تا ۳ سال اینده احداث خواهد شد. وی با اشاره به مشکلات خیابان خالدی منبع آب اهواز بیان کرد: در این منطقه کوه کاملا ریزشی است و منازل آن منطقه بسیار در خطر بودند. خوشبختانه اقدام بهسازی این منطقه انجام‌شده تا ظرف چند ماه آینده شاهد حل مشکل در آن منطقه باشیم. برای احداث باند دوم اگر وزیر راه و شهرسازی موافقت کند آمادگی داریم ‌تا بخشی از اعتبارات را تامین ‌کنیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رشد ماهیانه تعداد معاملات مسکن در بهمن ماه نیز ادامه یافت. مطابق اعلام مشاوران املاک تهران، معاملات ملک طی بهمن ماه ۱۳۹۸ در شهر تهران ۲۰ درصد و در کل کشور ۹ درصد نسبت به دی‌ماه افزایش داشته است. اما چند پارامتر خارج از بازار و چند پارامتر داخل بازار مسکن، این بخش را دچار تغییر مسیر کرد. وی افزود: در داخل بازار مسکن نیز، دولت سقف تسهیلات را به ۲۴۰ میلیون تومان افزایش داد. در نتیجه برخلاف پیش‌بینی‌ها در آذرماه با نقطه عطف جدیدی در بازار مسکن مواجه بودیم.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، شمارش آرای مردم استان آذربایجان شرقی تقریبا به پایان رسیده است و جز حوزه انتخابیه تبریز، نتایج دیگر حوزه‌ها مشخص شده است. نتایج انتخابات حوزه انتخابیه تبریز تا ساعتی دیگر اعلام می‌شوددبیر ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی گفت: به احتمال زیاد نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌ انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر تا ۱٫۵ ساعت آینده اعلام می‌شود. به گفته وی علیزاده ۳۹٫۵ درصد آرای ماخوذه حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر را به دست آورد. به گفته وی تعداد ۱۴ نامزد انتخاباتی برای ورود به مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شبستر رقابت کردند. حاتمی منتخب حوزه انتخابیه کلیبر، خداآفرین و هوراند شدرییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی نتیجه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کلیبر، خداآفرین و هوراند را اعلام کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
وزیر راه و شهرسازی در اهواز: پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از وضعیت فرودگاه اهواز خجالت می‌کشم، گفت: امیدواریم همه مسوولانی که تاکنون موجب شده‌اند تا توسعه فرودگاه فعلی و احداث فرودگاه جدید انجام نگیرد از این به بعد تلاش کنند تا یک فرودگاه درخور شان مردم اهواز داشته باشیم. محمد اسلامی امروز، سوم اسفندماه در حاشیه افتتاح پل‌ نهم اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وظیفه وزارت راه و شهرسازی توسعه زیرساخت‌ها، تسهیلگری برای بهبود وضعیت عبور و مرور و سکونت مطلوب مردم است. وزیر راه و شهرسازی گفت: از وضعیت فرودگاه اهواز خجالت می‌کشم. امیدواریم همه مسوولانی که تاکنون موجب شده‌اند تا توسعه فرودگاه فعلی و احداث فرودگاه جدید انجام نگیرد از این به بعد تلاش کنند تا یک فرودگاه درخور شان مردم اهواز داشته باشیم. اسلامی عنوان ‌کرد: فرودگاه بین المللی اهواز به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده است و باید فرودگاهی باشد تا با شان و منزلت ایشان تطابق داشته باشد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
مدیرکل راه و شهرسازی استان: پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از افتتاح بیش از ۷۵ کیلومتر راه اصلی و ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان در استان خبرداد. رضایی با اشاره به افتتاح چند طرح راهسازی در استان گفت: امروز بیش از ۷۵ کیلومتر راه اصلی و ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد. مدیرکل‌راه و شهرسازی خوزستان عنوان کرد: این پل حدود ۵۰۰ متر طول دارد و می‌تواند گره گشای مشکل ترافیکی منطقه کیانپارس و دیگر مناطق شهری اهواز باشد. رضایی خاطرنشان کرد: برای این پل تلاش‌های بسیاری انجام ‌گرفت و خوشبختانه اکنون شاهد افتتاح آن هستیم‌. بخش دوم این پل نیز امیدواریم با پیگیری هایی که انجام‌ خواهد شد کلنگ زنی و احداث شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - پل نهم اهواز که به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده روز شنبه در آیینی با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید. محمد اسلامی عصر شنبه در آیین بهره برداری از این پل نهم اهواز بیان کرد: با بهرهبرداری از پل سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شمال اهواز از بن‌بست خارج شده و امیدواریم که مسیر ایمن و با ظرفیت خوبی در اختیار مردم شریف خوزستان و اهواز قرار گیرد. وی گفت: باند دوم پل شهید حاج قاسم سلیمانی هم امیدواریم طراحی و مقدمات آن هرچه سریع‌تر آغاز شود. استاندار خوزستان نیز در آیین بهره برداری از پل سردار سلیمانی اهواز نیز با بیان اینکه امروز یک باند پل سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی به بهره‌برداری رسید، گفت: آمادگی کامل برای احداث باند دوم پل شهید سردار سلیمانی را داریم. غلامرضا شریعتی افزود: این پل حدود هفت سال راکد مانده بود ولی به لطف الهی و تلاش دست اندرکاران با ۷۵۰ میلیارد ریال به بهرهبرداری رسیده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
مدیرکل راه و شهرسازی استان خبردادپیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از افتتاح بیش از ۷۵ کیلومتر راه اصلی و ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان در استان خبرداد. رضایی با اشاره به افتتاح چند طرح راهسازی در استان گفت: امروز بیش از ۷۵ کیلومتر راه اصلی و ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد. وی با اشاره به افتتاح پل‌ نهم اهواز بیان کرد: این پل سال‌ها با مشکلات فراوانی مواجه بود اما با پیگیری‌های انجام گرفته از سوی وزیر راه و شهرسازی و استاندار خوزستان سرانجام اجرایی شد. مدیرکل‌راه و شهرسازی خوزستان عنوان کرد: این پل حدود ۵۰۰ متر طول دارد و می‌تواند گره گشای مشکل ترافیکی منطقه کیانپارس و دیگر مناطق شهری اهواز باشد. رضایی خاطرنشان کرد: برای این پل تلاش‌های بسیاری انجام ‌گرفت و خوشبختانه اکنون شاهد افتتاح آن هستیم‌.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
استاندار خوزستان عنوان کرد: پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: ۸۱۱ واحد مسکونی برای ۸۱۱ خانواری که در پهنه پرخطر منطقه منبع آب اهواز زندگی می‌کنند ظرف ۲ تا ۳ سال آینده احداث خواهد شد. استاندار خوزستان تصریح کرد: مطمئن هستیم ۸۱۱ واحد مسکونی برای ۸۱۱ خانواری که در پهنه خطر در منطقه منبع آب اهواز زندگی می‌کنند ظرف ۲ تا ۳ سال اینده احداث خواهد شد. وی با اشاره به مشکلات خیابان خالدی منبع آب اهواز بیان کرد: در این منطقه کوه کاملا ریزشی است و منازل آن منطقه بسیار در خطر بودند. خوشبختانه اقدام بهسازی این منطقه انجام‌شده تا ظرف چند ماه آینده شاهد حل مشکل در آن منطقه باشیم. برای احداث باند دوم اگر وزیر راه و شهرسازی موافقت کند آمادگی داریم ‌تا بخشی از اعتبارات را تامین ‌کنیم.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - کار ساخت هفت هزار و ۶۱۲ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن، روز شنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی در خوزستان آغاز شد. به گزارش ایرنا مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در حاشیه آغاز عملیات اجرایی احداث هفت هزار و ۶۱۲ واحد مسکونی خوزستان در اهواز بیان کرد: ساختواحدهای مسکونی در قالب طرح اقدام‌ ملی تولید مسکن در خوزستان با هدف خانه‌دار کردن مردم آغاز شده است. رضا رضایی ادامه داد: برای ساخت این واحدهای مسکونی هم اکنون کار تجهیز کارگاه در حال انجام است که پس از آن ساخت واحدهای مسکونی به مساحت ۷۸ مترمربع برای هر واحد آغاز می‌شود. همچنین در آیینی با حضور وزیر راه و شهرسازی، طرح بهسازی برخی مناطق منبع آب اهواز آغاز شد. این طرح قرار است در مدت ۶ ماه اجرا شود. برچسب‌هاسازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی اهواز
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
با توجه به اینکه سامانه اطلاعات بازار املاک ایران (وابسته به وزارت راه و شهرسازی) به روزرسانی نمی‌شود، قیمت‌های مسکن اعلام شده در جدول مربوط به آگهی‌های فروش است. جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمان
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، محمدعلی دهقان معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص لایحه پیشنهادی وزارت اقتصاد برای دریافت مالیات بر عآیدی سرمایه مسکن گفت، پیشنهاد وزارت اقتصاد برای اصلاح قانون فعلی مالیات بر عایدی سرمایه است. دهقان دهنوی ادامه داد، لذا مبلغی که در نظر گرفته شده و قیدهایی که همراه آن وجود دارد، از جمله آنکه به منظور حمایت از تولید مسکن، مسکنی که تولید می‌شود، مشمول مالیات نشود. این بدین معناست خانه‌های نوساز از پرداخت مالیات عایدی بر سرمایه معاف می‌شوند و اصلا شامل این مالیات نمی‌شوند و علاوه بر تولید مسکن، مسکن اول افراد نیز شامل مالیات بر عایدی نمی‌شود. پیشنهاد مالیات بر عایدی مسکن نیز در واقع مالیات بر درآمد این طبقه از افراد است. از سوی دیگر بایستیاظهارنامه‌ها مبنای تشخیص مالیات باشد و یک نظام تشویقی و تنبیهی برای ارائه اظهارنامه وجود داشته باشد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
با توجه به اهمیت بخش مسکن در رشد اقتصادی چین انتظار می‌رود که کل رشد اقتصادی دومین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه نخست امسال کاهش پیدا کند. در سه ماهه پایانی سال نیز رشد اقتصادی تنها ۰٫۲ درصد اندازه گیری شده است. هفته گذشته نیز دن ناکورنتاب، رئیس بانک مرکزی تایلند گفته بود به دلیل شیوع ویروس کرونا این بانک انتظار دارد رشد اقتصادی در سال ۲۰۲۰ رقمی کمتر از دو درصد باشد. انتظار می‌رود تایلند امسال ۳۷ میلیون گردشگر را جذب کند که تقریبا دو میلیون نفر کمتر از رقم ثبت شده در سال قبل است. صادرات نیز احتمالا کاهش پنج درصدی را خواهد داشت که بخش بزرگی از آن مربوط به چین خواهد بود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
متقاضیان معترض به نتیجه پالایش مسکن ملی و همچنین متقاضیانی که با وجود تایید نهایی تمایل به انصراف از این طرح را دارند، می‌توانند تا چند روز آینده اعتراض خود را در سامانه «آباد» ثبت کنند. به گزارش ایرنا، برای متقاضیان طرح اقدام ملی که نسبت به نتیجه پالایش ثبت‌ نام خود اعتراض دارند، از اول اسفند ماه این امکان فراهم شده است تا با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی و ورود کد رهگیری از دلیل عدم تائید شرایط خود مطلع شوند. همچنین متقاضیان مسکن ملی می‌توانند در صورت اعتراض به نتیجه پالایش، از اواخر هفته اول اسفند ماه، نسبت به درج اعتراض در همین سامانه اقدام کنند. همچنین وزارت راه و شهرسازی فرصتی را برای افرادی قرار داده است که از ادامه ثبت نام در طرح مسکن ملی پشیمان هستند. وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح «اقدام ملی تأمین مسکن» را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی کرده است.
ایبناایبنا1 روز قبل
رشد ۱۷ درصدی ارزش بازاربه موازات صعود این متغیر، شاهد رشد ۱۷ درصدی ارزش بازار با عبور از رقم ۶ میلیون و ۵۰۷ هزار میلیارد ریال نیز بودیم که موجب شد از آغاز سال ۱۵۳ درصد بر ارزش بازار فرابورس افزوده شود. بر این اساس معاملات نمادهای فروی، کلر و ومهان به ترتیب از هشتم، شانزدهم و بیست‌ویکم بهمن‌ماه در فرابورس کلید خورد. این ابزارها در زمینه ارزش دادوستدها نیز به ترتیب افزایش ۱۲۵۴، ۲۶۵ و ۱۳۸ درصدی را نسبت به بهمن‌ماه سال قبل تجربه کردند. سهم ۱۲ درصدی فلزات اساسیارزش معاملات خرد بازار سهام در مجموع صنایع فرابورسی به رقم ۳۴۸ هزار ۱۵۹میلیارد ریال رسید که از این میزان گروه فلزات اساسی با سهم ۱۲ درصدی در جایگاه نخست ایستاد. جزییات داد و ستد معاملات فرابورس در بهمن ماه ۹۸
ایمناایمنا1 روز قبل
مرحله دوم طرح اقدام ملی در اسفندماه انجام می‌شود و هم اکنون پرونده‌های ۱۳۰ هزار متقاضی واجد شرایط در حال تشکیل شدن است. طرح اقدام ملی مسکن متناسب با تقاضا، شکل گرفته و زمین‌های مناسب داخل شهرها را مشخص کرده‌ایم که مجموع این اقدامات بیانگر برخورداری طرح اقدام ملی از طرح و ایده است. امیدواریم طبق وعده داده شده طرح اقدام ملی ظرف دو سال انجام شود. تمامی معاونان شهرسازی و معماری استان‌ها باید متعهد شوند تا سیاست‌های ابلاغی طرح اقدام ملی مسکن را دقیقا اجرایی کنند. همچنین، تدابیری در استان‌ها اتخاذ شود تا زمین طرح اقدام ملی با سهولت و روان سازی تأمین شود.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، به گفته مشاوران املاک، در سال جاری با توجه به رکود حاکم بر بازار مسکن و نیز اثرگذاری سایر فاکتورهای بیرونی همچون وضعیت بازارهای دارایی، اصطلاحا «معاملات شب عید» به میزان سال‌های گذشته رونق ندارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
مدیر عامل شهر جدید پرند با بیان اینکه پس از ابلاغ افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر از ۴ درصد به ۱۸ درصد برخی متقاضیان مسکن مهر نسبت به تحویل واحدها اقدام کردند، گفت:۴ هزار مسکن مهر برای افتتاح معطل تامین خدمات زیربنایی هستند. به گزارش گروه اقتصادی قئس آنلاین، محسن وطن‌خواهی مدیرعامل شهر جدید پرند در پاسخ به این سئوال که سهمیه شهر جدید پرند در طرح ملی مسکن چه میزان است، گفت: سهمیه شهر جدید پرند برای مسکن ملی ۲۰ هزار واحد مسکونی است که ۹۵۰۰ واحد مسکونی پالایش شده و به شرکت عمران شهر جدید پرند معرفی شده‌اند. وی با اشاره به اینکه به طور متوسط روزانه ۳۰۰ نفر برای طرح ملی مسکن تشکیل پرونده می‌دهند، ادامه داد: در مرحله دوم ثبت نام که بعد از انتخابات مجلس انجام خواهد شد، ظرفیت مسکن ملی در شهر پرند که همانا ۲۰ هزار مسکن است، تکمیل خواهد شد. *۴ هزار مسکن مهر در پرند معطل نصب انشعاباتمدیر عامل پرند با بیان اینکه طی روزهای آینده دو میلیارد تومان به این دستگاههای خدمات رسان پرداخت خواهد شد تا آنها نسبت به نصب انشعابات اقدام کنند، تاکید کرد: در حال حاضر ۴ هزار مسکن مهر در پرند معطل نصب انشعابات هستند تا تحویل متقاضیان شود. وطن خواهی اضافه کرد: مزیت دریافت کارت قسط تثبیت شدن قیمت برای متقاضیان است و افزایش قیمت برای آنها رخ نخواهد داد.

کردستانی‌ها حاشیه را به متن آوردند

7+
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| محمدعلی دهقان معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص لایحه پیشنهادی وزارت اقتصاد برای دریافت مالیات بر عآیدی سرمایه مسکن گفت، پیشنهاد وزارت اقتصاد برای اصلاح قانون فعلی مالیات بر عایدی سرمایه است. دهقان دهنوی ادامه داد، لذا مبلغی که در نظر گرفته شده و قیدهایی که همراه آن وجود دارد، از جمله آنکه به منظور حمایت از تولید مسکن، مسکنی که تولید می‌شود، مشمول مالیات نشود. این بدین معناست خانه‌های نوساز از پرداخت مالیات عایدی بر سرمایه معاف می‌شوند و اصلا شامل این مالیات نمی‌شوند و علاوه بر تولید مسکن، مسکن اول افراد نیز شامل مالیات بر عایدی نمی‌شود. پیشنهاد مالیات بر عایدی مسکن نیز در واقع مالیات بر درآمد این طبقه از افراد است. دهقان دهنوی با اشاره به اینکه مباحثی مانند مالیات بر مجموع درآمد، ساماندهی مالیات‌ها و مالیات بر عایدی املاک در این لایحه مطرح شده است، گفت: در بحث مالیات بر مجموع درآمد کسانی که درآمد بیشتری دارند مالیات بیشتری پرداخت می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، محمدعلی دهقان معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص لایحه پیشنهادی وزارت اقتصاد برای دریافت مالیات بر عآیدی سرمایه مسکن گفت، پیشنهاد وزارت اقتصاد برای اصلاح قانون فعلی مالیات بر عایدی سرمایه است. دهقان دهنوی ادامه داد، لذا مبلغی که در نظر گرفته شده و قیدهایی که همراه آن وجود دارد، از جمله آنکه به منظور حمایت از تولید مسکن، مسکنی که تولید می‌شود، مشمول مالیات نشود. این بدین معناست خانه‌های نوساز از پرداخت مالیات عایدی بر سرمایه معاف می‌شوند و اصلا شامل این مالیات نمی‌شوند و علاوه بر تولید مسکن، مسکن اول افراد نیز شامل مالیات بر عایدی نمی‌شود. پیشنهاد مالیات بر عایدی مسکن نیز در واقع مالیات بر درآمد این طبقه از افراد است. از سوی دیگر بایستیاظهارنامه‌ها مبنای تشخیص مالیات باشد و یک نظام تشویقی و تنبیهی برای ارائه اظهارنامه وجود داشته باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش قدرت خرید متقاضیان در قالب‌های مختلف یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت در خانه‌دار کردن متقاضیان است. معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی: اعتمادآنلاین| محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه تسهیلات جعاله خرید مسکن از ۲۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است گفت: افزایش این میزان تسهیلات تأثیر چندانی در افزایش و یا کاهش قیمت مسکن ندارد. او بیان کرد: بازار مسکن هم‌اکنون در شرایط ثبات قیمتی به سر می‌برد و ما سعی خواهیم کرد با افزایش قدرت خرید متقاضیان و عملیاتی کردن طرح اقدام ملی مسکن بتوانیم بازار آرامی را برای متقاضیان مسکن فراهم کنیم. او افزود: ثبت نام مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن به پایان رسیده و تا نیمه دوم بهمن ماه پالایش متقاضیانی که در این دوره در شهر‌های مختلف ثبت نام کرده‌اند به اتمام می‌رسد. معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی بیان کرد: از امروز متقاضیانی که حذف شده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه دلیل حذف‌خود را دریافت و در صورت بررسی شرایط مجددا به دور جدید ثبت نام‌ بازگردند.

به انتهای لیست رسیدید