اخبار مسکن - آخرین و مهم ترین اخبار مسکن از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « مسکن »

تابناکتابناک2 ماه قبل
اوراق تسهیلات مسکن دی ۹۶ «تسه۹۶۱۰» در جلسه معاملاتی آخرین روزکاری هفته ضمن ثبت افت روزانه ۲ درصدی به بهای ۵۴ هزار و ۳۲۱ تومان به فروش رفت. سایر سررسیدهای وام مسکن (به غیر از تسه۹۶۰۴) نیز در محدوده منفی معاملاتی قرار گرفتند و میانگین قیمتی آنها با تجربه افت‌های سنگین به کانال ۵۳ هزار تومان تنزل کرد. با کاهش تلاطم ارزی در بازار داخلی بسیاری از افراد ارائه واحد‌های نوساز خود به بازار را به سال آینده موکول کرده‌اند. به طور طبیعی رشد نرخ ارز محرک افزایش بهای مسکن محسوب می‌شود، از همین رو عقبگرد شاخص ارزی کشور باعث شده تا امید صاحبان مسکن به افزایش قیمت، شیفت سنتی قیمت پس از تعطیلات نوروز باشد. از طرفی سوددهی بازارهای موازی همچون بورس هم به تضعیف جریان نقدینگی «تسه‌ها» دامن زده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشمدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه در سال ۹۸ به دنبال ایجاد رونق تولید در بخش مسکن هستیم، گفت: طبق صحبت‌های مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در مسیر رونق تولید به ویژه در حوزه مسکن گام‌های بسیار بزرگی برمی‌داریم. وی گفت: در بخش تولید مسکن تلاش خواهیم کرد که این بازار را از رکود خارج کنیم و با همکاری تمام دستگاه‌های ذیربط از جمله شرکت بازآفرینی شهری و شرکت عمران شهر‌های جدید این بازار را به سمت رونق هدایت کنیم. نبیان افزود: واگذاری زمین به تمام دستگاه‌ها و همچنین حمایت از تولید مسکن توسط بخش خصوصی از دیگر اقدامات در این حوزه برای بهبود وضعیت بازار مسکن است. مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه در سال ۹۸ تمام تلاش خود را برای اتمام واحد‌های مسکن مهر به کار خواهیم گرفت، گفت: اتمام طرح مسکن مهر و بسته شدن پرونده آن نیاز به همکاری بخش خصوصی دارد که در این زمینه اقدامات لازم را انجام خواهیم داد. وی یادآوری کرد: در برخی از استان‌ها پرونده مسکن مهر بسته شده است، اما به دلیل آنکه برخی از واحد‌ها مشکل قضایی و حقوقی دارند و برخی از آنها با مشکل تعاونی‌ها روبه‌رو هستند بنابراین اتمام آنها کمی زمان بر است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ هوشنگ بازوند چهارشنبه شب در جلسه ستاد بازسازی استان کرمانشاه در سرسرای تدبیر استانداری، خواستار تعیین تکلیف متولی واحدهای مسکن مهر مناطق زلزله زده بخصوص سرپل ذهاب شد و افزود: باید مشخص شود که راه و شهرسازی متولی ساخت و اتمام این واحدها است یا بنیاد مسکن. وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای مسکن مهر سرپل ذهاب به اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه واریز کرده است، گفت: براساس دستورالعمل، راه و شهرسازی باید متولی انجام کار در مسکن مهر سرپل ذهاب باشد. وی افزود: کسانی هم که وام بالای ۵۰ میلیون تومان در مناطق زلزله زده دریافت کرده‌اند در صورت تایید بنیاد مسکن مبنی بر خسارت دیدن در اثر زلزله، وام آنها امهال می‌شود. به گفته او، اکنون سه بلوک مسکن مهر سرپل ذهاب نیز در حال احداث اسکلت هستند و ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 هفته قبل
ساعت۲۴ -یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: بر اساس رفتار گذشته، دوره افزایش قیمت بازار مسکن به اتمام رسیده؛ اما چهار عامل ناشی از شرایط عمومی اقتصاد باعث سردرگمی فروشندگان شده است. مهدی روانشادنیا اظهار کرد: اگر بر مبنای رفتار گذشته، بازار مسکن را تحلیل کنیم پایان سال ۱۳۹۷ می‌بایست پایان افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن باشد. اما چهار عامل در سال ۱۳۹۸ به سردرگمی فعالان بازار منجر شده که از شرایط اقتصادی عمومی کشور نشأت می‌گیرد. وی افزود: رفتار بازارهای موازی، دومین عامل رشد قیمت‌های اسمی در بازار مسکن ارزیابی می‌شود. همین موضوع به شرط آرامش بازار ارز، ایجاد ثبات قیمتی بازار مسکن در اردیبهشت ماه را محتمل کرده و به اعتقاد من در ماه‌های آینده رشد قیمت محسوسی در بازار مسکن اتفاق نخواهد افتاد.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به کاهش شتاب افزایش قیمت مسکن در سال آینده گفت: عرضه مناسب مسکن می‌تواند موجب پاسخگویی مناسب به تقاضا باشد و دیگر شاهد رشد جهشی قیمت‌ها نباشیم. احمد سرحدی کارشناس یک کارشناس بازار مسکن در خصوص روند قیمت مسکن در سال آینده اظ‌ها کرد: رشد قیمت مسکن در سال آینده متاثر از افزایش سایر کالا‌ها رخ خواهد داد، اما به دلیل قدرت خرید پایین متقاضیان این رشد قطعا کمتر از نرخ تورم عمومی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است اعلام شده از سوی بانک مرکزی خواهد بود. وی در ادامه افزود: متوسط قیمت مسکن در ماه‌های اخیر در مناطق مختلف شهر تهران حاکی از آن است که بیشترین افزایش قیمت در مناطق یک و ۲۱ ثبت شده است و اتفاقا این مناطق نیز بیشترین افت تعداد معاملات را تجربه کرده‌اند. این کارشناس بازار مسکن در خصوص راهکار کنترل قیمت در بازار مسکن گفت: برای کنترل قیمت مسکن بهترین راه این است که دولت با اعطای تسهیلات به سازندگان آن‌ها را در ساخت مسکن تقویت کند و قطعا اگر برنامه‌هایی مثل دریافت مالیات از این واحد‌های ساخته شده برای خالی نماندن اجرا شود هیچ سازنده‌ای بعد از اتمام ساخت مسکن آن‌ها را برای گرانتر شدن نگه نخواهد داشت. سرحدی خاطر نشان کرد: عرضه مناسب مسکن می‌تواند موجب پاسخگویی مناسب به تقاضا باشد و دیگر شاهد رشد جهشی قیمت‌ها نباشیم.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
مصطفی‌قلی خسروی در واکنش به اخبار چند روز اخیر به نقل از وی مبنی بر ورود بنیاد مسکن به قمیت‌گذاری واحدهای مسکونی، اظهار کرد: بنده هیچ وقت نمی‌آیم حرف غیرمعقولی را به زبان بیاروم. رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر این‌که نمی‌دانیم آن خبرنگار چنین حرفی که بنیاد مسکن قرار است با همکاری قوه قضاییه به قیمت‌گذاری واحدهای مسکونی را از کجا آورده است، ادامه داد: ‌ یک رسته کارشناسی مربوط به قوه قضاییه داریم. به ‌عنوان مثال در این پروسه کارشناسان قوه قضاییه می‌آیند از چند مشاور املاک می‌پرسند ۱۰ سال پیش قیمت فلان ملک چقدر بوده است. از این قیمت‌ها میانگین می‌گیرد و پس از آن گزارش مربوطه را برای رسیدگی به قوه قضاییه ارائه می‌دهند. رونمایی راهکار وزارت راه برای حل معضل قیمت مسکن و اجاره‌بها در تهرانبه گزراش تسنیم، طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر «بخشنامه بنیاد مسکن در خصوص قیمت‌گذاری مسکن با همکاری کارشناسان دادگستری برای کنترل قیمت‌ها» منتشر شده بود.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت؛ سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن استیجاری، گفت: در شرایط کنونی بازار اجاره مسکن بسیار پرتلاطم و بحرانی است و عملا با افزایش چشمگیر قیمت مسکن، نرخ اجاره بها نیز به صورت سرسام آور افزایش یافته است. نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی خانوارها برای تأمین مسکن اجاره‌ای با مشکلات بسیاری روبه رو هستند و عملا بخش اعظمی از مردم توان مالی برای پرداخت ودیعه‌های سنگین را ندارند. وی بر لزوم حمایت دولت و وزارت راه و شهرسازی از مستأجران تأکید کرد و گفت: در شرایط کنونی دولت باید در راستای افزایش سرمایه خانوارها برای پرداخت ودیعه اجاره مسکن اقدام کند. افضلی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی دو برنامه اصلی را برای مدیریت بازار اجاره مسکن دنبال می‌کند که تولید مسکن استیجاری و ارائه تسهیلات ودیعه با سود پایین بخشی از این سیاست محسوب می‌شود. عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: با توجه به اینکه به فصل تابستان و نقل و انتقال مستأجران نزدیک می‌شویم، دولت باید هرچه سریع‌تر برای ساماندهی این حوزه اقدام کند.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
شهروندان مناطق سیل‌زده در خوزستان، ‌گلستان و لرستان از افزایش قیمت مسکن و مصالح ساختمانی گلایه می‌کنند، اما اتحادیه‌ها معتقدند افزایش قیمت‌ها سازمان‌یافته نیست‌. در روزهای گذشته اعلام کرده است بازسازی در مناطق سیل‌زده بر قیمت مسکن تاثیری نخواهد داشت و به همین دلیل توجیهی برای افزایش میزان وام مسکن وجود ندارد. با این همه به نظر می‌رسد بعد از شناسایی ۱۷۹ هزار واحد مسکونی خسارت‌دیده، آنچه در بازار مسکن برخی مناطق سیل‌زده اتفاق می‌افتد متفاوت‌تر از پیش‌بینی‌های وزارتخانه است. بازرسان اتحادیه‌ها به بازار بیاینداما این همه آشفتگی فقط در بازار رهن و اجاره رخ نداده است، بلکه حالا بازار مصالح ساختمانی به‌ویژه در مناطق سیل‌زده دچار تغییر شده است. نیما دست‌افکن با تاکید بر این‌که قیمت مصالح ساختمانی تابع نرخ اعلام شده از سوی صنوف هستند، می‌افزاید: قیمت مصالح در مناطق سیل‌زده در نتیجه تخلف خرده‌فروشان گران شده است.
ایرناایرنا4 ماه قبل
به گزارش ایرنا، بنیاد مسکن‌ نهاد انقلاب‌ اسلامی‌ است‌ که‌ بر اساس‌ فرمان‌ ۲۱ فروردین‌ ۱۳۵۸ امام خمینی (ره) به‌ منظور تامین‌ مسکن‌ محرومان‌ به‌ ویژه‌ روستاییان‌ در چارچوب‌ سیاست‌ها و برنامه‌های‌ دولت‌ تشکیل‌ شد. ** اجرای ۵۹۳ طرح هادی در لرستان/ توقف روند مهاجرت با ایجاد روستاهای گردشگریمدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان می‌گوید: طرح هادی در ۵۹۳ روستای استان با اعتبار یکهزار و ۷۱۰ میلیارد ریال اجرا شده است. **مقاوم سازی ۶۱ درصد مسکن روستاییمدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: با انجام اقدامات اساسی و همکاری دستگاه‌های مرتبط، میزان بهره مندی روستاهای استان از طرح هادی از حدود ۳۲ به ۳۸ درصد در سالجاری افزایش یافته است. ** عملکرد موفق بنیاد مسکن لرستان در بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاهمدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان یادآوری کرد: زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: ماموریت این نهاد در احداث و بهسازی واحدهای زلزله زده کرمانشاه به عنوان نخستین استان معین اتمام یافته و تمامی تعهدات اجرا شده است.
ایرناایرنا4 ماه قبل
به گزارش ایرنا، بنیاد مسکن‌ نهاد انقلاب‌ اسلامی‌ است‌ که‌ براساس‌ فرمان‌ ۲۱ فروردین‌ ۱۳۵۸ امام خمینی (ره) به‌ منظور تامین‌ مسکن‌ محرومان‌ به‌ویژه‌ روستاییان‌ در چهارچوب‌ سیاست‌ها و برنامه‌های‌ دولت‌ تشکیل‌ شد. ** اجرای ۵۹۳ طرح هادی در لرستان/ توقف روند مهاجرت با ایجاد روستاهای گردشگریمدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان می‌گوید: طرح هادی در ۵۹۳ روستای استان با اعتبار یکهزار و ۷۱۰ میلیارد ریال اجرا شده است. **مقاوم سازی ۶۱ درصد مسکن روستاییمدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: با انجام اقدامات اساسی و همکاری دستگاه‌های مرتبط، میزان بهره مندی روستاهای استان از طرح هادی از حدود ۳۲ به ۳۸ درصد در سالجاری افزایش یافته است. ** عملکرد موفق بنیاد مسکن لرستان در بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاهمدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان یادآوری کرد: زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: ماموریت این نهاد در احداث و بهسازی واحدهای زلزله زده کرمانشاه به عنوان نخستین استان معین اتمام یافته و تمامی تعهدات اجرا شده است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به کاهش شتاب افزایش گرانی قیمت مسکن در سال آینده گفت: عرضه مناسب مسکن می‌تواند موجب پاسخگویی مناسب به تقاضا باشد تا دیگر شاهد رشد جهشی قیمت‌ها نباشیم. احمد سرحدی در خصوص روند قیمت مسکن در سال آینده اظ‌هار کرد: رشد قیمت مسکن در سال آینده متاثر از افزایش سایر کالا‌ها رخ خواهد داد، اما به دلیل قدرت خرید پایین متقاضیان این رشد قطعا کمتر از نرخ تورم عمومی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است اعلام شده از سوی بانک مرکزی خواهد بود. وی در ادامه افزود: متوسط قیمت مسکن در ماه‌های اخیر در مناطق مختلف شهر تهران حاکی از آن است که بیشترین افزایش قیمت در مناطق یک و ۲۱ ثبت شده است و اتفاقا این مناطق نیز بیشترین افت تعداد معاملات را تجربه کرده‌اند. این کارشناس بازار مسکن در خصوص راهکار کنترل قیمت در بازار مسکن گفت: برای کنترل قیمت مسکن بهترین راه این است که دولت با اعطای تسهیلات به سازندگان آن‌ها را در ساخت مسکن تقویت کند و قطعا اگر برنامه‌هایی مثل دریافت مالیات از این واحد‌های ساخته شده برای خالی نماندن اجرا شود هیچ سازنده‌ای بعد از اتمام ساخت مسکن آن‌ها را برای گرانتر شدن نگه نخواهد داشت. سرحدی خاطر نشان کرد: عرضه مناسب مسکن می‌تواند موجب پاسخگویی مناسب به تقاضا باشد تا دیگر شاهد رشد جهشی قیمت‌ها نباشیم.
مهرمهر4 هفته قبل
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: همچنین در بحث احداث مسکن چهار هزار و ۵۱۱ واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر توسط این بنیاد ساخته شده و ۴۳ هزار و ۴۱۰ واحد مسکن روستایی نیز در روستاهای کردستان احداث شده است. قادری اظهار داشت: بنیاد مسکن کردستان علاوه بر احداث واحدهای نوساز در بحث تعمیرات نیز خدمات قابل توجهی به محرومین و اقشار کم درآمد ارائه داده که تعمیرات پنج هزار و ۵۴ واحد مسکن حادثه دیده روستایی و هفت هزار و ۹۳۴ واحد مسکن حادثه دیده شهری بخشی از این خدمات است. وی افزود: همچنین تعمیرات ۲۳ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی روستایی در کردستان و تعمیرات ۱۲ هزار و ۳۸۶ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه بخش دیگری از خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این استان است. قادری یادآور شد: چهار هزار و ۴۵۴ زمین مسکونی روستایی نیز در طول این چهل سال در روستاهای کردستان واگذار شده و برای سه هزار و ۹۲۳ واحد مسکونی روستایی نیز بیمه صادر شده است. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان در پایان سخنان خود گفت: همچنین هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی در کردستان که بر اثر بارندگی‌های اخیر دچار آسیب شده‌اند، تعمیر و بازسازی آنها در دستور کار قرار گرفته و اتمام ۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه نیز صورت می‌گیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
احمد سرحدی کارشناس یک کارشناس بازار مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در خصوص روند قیمت مسکن در سال آینده اظ‌ها کرد: رشد قیمت مسکن در سال آینده متاثر از افزایش سایر کالا‌ها رخ خواهد داد، اما به دلیل قدرت خرید پایین متقاضیان این رشد قطعا کمتر از نرخ تورم عمومی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است اعلام شده از سوی بانک مرکزی خواهد بود. وی در ادامه افزود: متوسط قیمت مسکن در ماه‌های اخیر در مناطق مختلف شهر تهران حاکی از آن است که بیشترین افزایش قیمت در مناطق یک و ۲۱ ثبت شده است و اتفاقا این مناطق نیز بیشترین افت تعداد معاملات را تجربه کرده‌اند. این کارشناس بازار مسکن در خصوص راهکار کنترل قیمت در بازار مسکن گفت: برای کنترل قیمت مسکن بهترین راه این است که دولت با اعطای تسهیلات به سازندگان آن‌ها را در ساخت مسکن تقویت کند و قطعا اگر برنامه‌هایی مثل دریافت مالیات از این واحد‌های ساخته شده برای خالی نماندن اجرا شود هیچ سازنده‌ای بعد از اتمام ساخت مسکن آن‌ها را برای گرانتر شدن نگه نخواهد داشت. سرحدی خاطر نشان کرد: عرضه مناسب مسکن می‌تواند موجب پاسخگویی مناسب به تقاضا باشد و دیگر شاهد رشد جهشی قیمت‌ها نباشیم. انتهای پیام/
فارسفارس5 روز قبل
وی با اشاره به پروژه مسکن مهر که توانست فرصت‌های شغلی زیادی برای کشور ایجاد کند، افزود: از سال ۹۲ مدام این موضوع را شنیده‌ایم که پرونده مسکن مهر سال آینده به اتمام می‌رسد، اما هر بار اتمام این پروژه به تأخیر افتاده است. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پروژه مسکن مهر به دلیل اینکه چند وزارتخانه با آن درگیر هستند یک کار فرابخشی است، اظهار داشت: برای اتمام پروژه مسکن مهر به اعتقاد بنده باید شورای عالی مسکن به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل و وزارتخانه‌ها را به این موضوع مسکن مهر آگاه کند که این پروژه باید در ظرف ۹ماه به اتمام برسد. کیان‌پور گفت: در حال حاضر ۶۵۰۰ شرکت انبوه‌ساز در کشور داریم که هرکدام اگر ۱۰۰ واحد مسکونی در سال احداث کنند، تعادل در بازار مسکن ایجاد خواهد شد. وی افزود: قطعا تعادل در بازار عرضه و تقاضا موجب کاهش التهاب در بازار مسکن و اجاره بها خواهد شد. انتهای پیام/ک
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 هفته قبل
جدیدترین تحولات قیمت و معاملات مسکن / بازار مسکن تهران در فروردین ماه سال ۹۸ (اینفوگرافیک) آخرین اخبار مسکن ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰داده‌های بانک مرکزی در فروردین ماه سال ۹۸ از افزایش قیمت ۱۰۳ درصدی مسکن در تهران، نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر می‌دهد. با توجه به این داده‌ها منطقه یک، گران‌ترین منطقه تهران است. به گزارش تجارت‌نیوز، تحلیل داده‌های بانک مرکزی از بازار مسکن فروردین ماه تهران نشان می‌دهد این بازار در حالت رکود تورمی به سر می‌برد. قیمت‌ها در مناطق ۲۲گانه تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل به طور میانگین بیش از ۱۰۳ درصد افزایش پیدا کرده است. (اینفوگرافیک از سحر قادری) مطالعه بیشتر: معاملات مسکن در تهران از نفس افتاد / سرمایه‌گذاری شهرستانی‌ها در بازار تهراناین مطلب را به اشتراک بگذارید تلگرامتلگرام فیسبوکفیسبوک توییترتوییتر لینکداینلینکداین ایمیل
همشهریهمشهری2 روز قبل
به گزارش ایسنا، معاملات قطعی در بازار مسکن به نصف اردیبهشت ماه سال قبل رسیده است. کارشناسان معتقدند پس از ثبات قیمت ارز، اطمینان برای آرامش نسبی بازار مسکن در ماه‌های آینده بیشتر شده است. با این‌که کارشناسان سرکوب قیمتی را راهکاری مؤثر برای کنترل بازار مسکن در میان‌مدت و درازمدت نمی‌دانند، حفظ این بازار از سم آگهی‌های کاذب، دلبخواهی و بی‌هویت، ضروری به نظر می‌رسید. با این حال در اردیبهشت ماه نیز بازار مسکن رکود تورمی را در پیش گرفت. به دنبال این اقدام، بنا به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران، فروشندگان خودرو قیمت‌ها در بازار خودرو کاهشی شد و طبق گفته رئیس اتحادیه املاک و هم‌چنین واسطه‌های ملکی، بازار مسکن نیز به ثبات قیمتی رسید.
آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل
با همه این احوالات، رکود یا به گفته‌ی رئیس اتحادیه مشاوران املاک، کسادی هنوز در بازار مسکن وجود دارد. بازار مسکن خنثی شده استیکی از سوالاتی که این روزها ذهن بسیاری از مردم را به خود مشغول کرده این است که بازار مسکن در سال آینده به چه مسیری خواهد رفت. راهکار کنترل قیمت مسکنمحمدمهدی مافی، کارشناس بازار مسکن نیز معتقد است که اگر سیاست‌های لازم برای جذب نقدینگی بخش خصوصی در بخش ساخت و ساز اتخاذ شود می‌توان روند رشد قیمت مسکن را کنترل کرد؛ او هم‌چنین بازار مسکن را ماهیتا تابع عرضه و تقاضا می‌داند و می‌گوید اگر سرمایه‌ها به بازار مسکن حمله کند عرضه حدود یک دهم تقاضا است. قیمت مسکن در سال آینده به ثبات می‌رسدرئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره پیش بینی از قیمت مسکن در سال آینده می‌گوید: تجربه نشان داده بعد از انقلاب اسلامی، چهار بار در سال‌های ۱۳۶۸، ۱۳۸۶، ۱۳۹۱ و ۱۳۹۷ قیمت مسکن جهش داشته است. در ۱۳۹۷ نیز همین اتفاق افتاد و انتظار داریم از این به بعد قیمت مسکن به ثبات برسد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
با همه این احوالات، رکود یا به گفته‌ی رئیس اتحادیه مشاوران املاک، کسادی هنوز در بازار مسکن وجود دارد. بازار مسکن خنثی شده استیکی از سوالاتی که این روزها ذهن بسیاری از مردم را به خود مشغول کرده این است که بازار مسکن در سال آینده به چه مسیری خواهد رفت. راهکار کنترل قیمت مسکنمحمدمهدی مافی، کارشناس بازار مسکن نیز معتقد است که اگر سیاست‌های لازم برای جذب نقدینگی بخش خصوصی در بخش ساخت و ساز اتخاذ شود می‌توان روند رشد قیمت مسکن را کنترل کرد؛ او هم‌چنین بازار مسکن را ماهیتا تابع عرضه و تقاضا می‌داند و می‌گوید اگر سرمایه‌ها به بازار مسکن حمله کند عرضه حدود یک دهم تقاضا است. قیمت مسکن در سال آینده به ثبات می‌رسدرئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره پیش بینی از قیمت مسکن در سال آینده می‌گوید: تجربه نشان داده بعد از انقلاب اسلامی، چهار بار در سال‌های ۱۳۶۸، ۱۳۸۶، ۱۳۹۱ و ۱۳۹۷ قیمت مسکن جهش داشته است. در ۱۳۹۷ نیز همین اتفاق افتاد و انتظار داریم از این به بعد قیمت مسکن به ثبات برسد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به باور کارشناسان، در قدم اول سیاستگذاران ابتدا باید با ابزار مالیاتی مناسب سوداگران را از بازار مسکن خارج و در مرتبه بعدی با سیاست‌های حمایتی در بخش عرضه مسکن همچون امکان تولید مسکن استیجاری، می‌توان از مشکلات فعلی عبور کرد. ۷۲ درصد تقاضای مسکن برای دلالی است افشین پروین‌پور، کارشناس مسکن و عضو سابق شورای عالی مسکن افزایش تقاضای سرمایه‌ای مسکن را عمده‌دلیل بروز التهابات بازار مسکن می‌داند و می‌گوید: «بررسی و آسیب‌شناسی وضعیت مسکن از سال ۱۳۵۵ تا آخرین سرشماری نفوس و مسکن در کشور (سال ۱۳۹۵) نشان می‌دهد در سال ۵۵، سهم تقاضای مصرفی مسکن در کشور حدود ۷۸ درصد و سهم تقاضای سرمایه‌ای مسکن ۲۲ درصد بوده است. بدیهی است رشد بی‌رویه تقاضای سرمایه‌ای در بازار مسکن، زمینه جهش غیرمنطقی قیمت‌ها را فراهم می‌کند، در این صورت دو اتفاق مهم در بازار مسکن رخ خواهد داد؛ نخست اینکه مسکن در دسترس متقاضیان واقعی و مصرفی قرار می‌گیرد و دوم اینکه قیمت مسکن به‌شدت سقوط کرده و به قیمت واقعی خود دست پیدا می‌کند. بنابراین گام نخست در سروسامان بخشیدن به بازار مسکن کشور، حذف دلالی و سوداگری در بازار مسکن با استفاده از ابزارهای مالیاتی است. دلالان مقابل قانون ایستاده‌اند اما آنچه در حال حاضر در بازار مسکن اتفاق افتاده است این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که دلیل اصلی عدم تصویب یا اجرای قوانین مالیاتی برای جلوگیری از سوءاستفاده سوداگران در بازار مسکن چیست؟ بدیهی است با اجرای قوانین مالیاتی، منافع عده‌ای در معرض خطر قرار می‌گیرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
وی گفت: متأسفانه طی ماه‌های گذشته هیچ اتفاق مثبتی برای کاهش هزینه‌های تولید، کاهش بروکراسی اداری و بهبود فضای کسب و کار انجام نشده است و همین امر باعث می‌شود که تولیدکنندگان سال بسیار سختی را پیش رو داشته باشند. پور حاجت اظهار کرد: کارت اعتباری مصالح ساختمانی در چنین شرایط قابل اجرایی شدن نیست، زیرا که افزایش قیمت مصالح ساختمانیشرایط را برای تولیدکنندگان مسکن دشوار کرده است. دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور توضیح داد: افزایش ۲۵ درصدی خدمات مهندسی و دستمزد کارگران باعث شده که سال آینده بازار مسکن وارد رکود بیشتری شود. وی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته دریافت مالیات از تولیدکنندگان باعث شده است که بخش مسکن فلج شود گفت: ایده‌های جدید وزیر راه و شهرسازی و عدم استقبال تولیدکنندگان در بخش خصوصی از بازار مسکن هیچکدام راهگشای ساخت و ساز مسکن نخواهد شد. پورحاجت در پایان گفت: باید تسهیلات به بخش تولید مسکن اعطا شود تا انگیزه سازندگان برای افزایش تولید بیشتر شود چرا که نتیجه آن کاهش قیمت مسکن خواهد بود.
روزنوروزنو1 ماه قبل
در بسیاری موارد هر دو طرف توافق می‌کنند که به مالک خانه کلنگی تعدادی از واحدهای ساخته شده برسد. به کدام خانه، کلنگی می‌گویند؟ در چند سال گذشته تعریف خانه کلنگی تغییر پیدا کرده است. قیمت خانه‌های کلنگی چگونه محاسبه می‌شود؟ با کاهش تعداد خانه‌های کلنگی نسبت قیمت آپارتمان نوساز و کلنگی به نفع خانه‌های کلنگی تغییر کرده است. کدام خانه‌های کلنگی جذاب‌تر هستند؟ معیارهای خرید و فروش خانه کلنگی را می‌توان در چند فاکتور ارزیابی کرد. قیمت خانه‌های کلنگی در تهرانگران‌ترین ملک کلنگی تهران و حتی ایران احتمالا در بلوار کشاورز واقع شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، بازار مسکن ایران نیز از این امر مستثنی نبوده و حتی می‌تواند آسیب‌دیده‌ترین بازار ایران از بحران اخیر تلقی شود. از همین رو می‌توان صنعت ساختمان و بازار مسکن را پیشران اقتصاد کشور دانست؛ آنچه رئیس انجمن انبوه‌سازان نیز به آن اشاره کرده است. ضرورت همکاری بانک‌ها در ارائه تسهیلاتکاهش قدرت خرید مردم در ماه‌های اخیر نیز یکی دیگر از آفت‌های بازار مسکن محسوب می‌شود؛ با توجه به افزایش ۹۲ درصدی قیمت مسکن در یک سال گذشته، و جهش تورمی در این بخش، افزایش تسهیلات مسکن با سود کم، می‌توانست نیاز بخشی از جامعه را رفع و به رونق بازار مسکن کمک کند. در همین ارتباط حسام عقبایی، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اهمیت افزایش میزان تسهیلات در بازار مسکن اظهار کرده است: افزایش تسهیلات مسکن، تورم کاذب در این بازار ایجاد نمی‌کند. پیش از این وزیر راه و شهرسازی با تورم‌زا خواندن افزایش تسهیلات مسکن، این بازار را از چنین تحولی بی‌نیاز خوانده بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
در بسیاری موارد هر دو طرف توافق می‌کنند که به مالک خانه کلنگی تعدادی از واحدهای ساخته شده برسد. به کدام خانه، کلنگی می‌گویند؟ در چند سال گذشته تعریف خانه کلنگی تغییر پیدا کرده است. قیمت خانه‌های کلنگی چگونه محاسبه می‌شود؟ با کاهش تعداد خانه‌های کلنگی نسبت قیمت آپارتمان نوساز و کلنگی به نفع خانه‌های کلنگی تغییر کرده است. کدام خانه‌های کلنگی جذاب‌تر هستند؟ معیارهای خرید و فروش خانه کلنگی را می‌توان در چند فاکتور ارزیابی کرد. قیمت خانه‌های کلنگی در تهرانگران‌ترین ملک کلنگی تهران و حتی ایران احتمالا در بلوار کشاورز واقع شده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ماه قبل
در حال حاضر وزن واحدهای ۱۶ تا ۲۰ سال از کل معاملات مسکن از ۱۰ درصد در ابتدای سال به حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است؛ همین موضوع باعث کند شدن شیب تورم ماهانه مسکن در معاملات زمستانی بازار ملک و همچنین تاثیر بر سطح میانگین قیمت مسکن شهر تهران شده است. به این ترتیب بخش قابل توجهی از افت شدید تورم ماهانه مسکن در معاملات مسکن دی در شهر تهران ناشی از گرایش تعداد بیشتری از خریداران ملک به واحدهای مسکونی غیرنوساز بوده است. سومین و چهارمین پارامتر اثرگذار بر نحوه عملکرد ترمز تورم ماهانه مسکن در شهر تهران مربوط به سمت عرضه است. به‌طور کلی بازار معاملات مسکن شهر تهران در مناطق مختلف در اولین ماه فصل زمستان به چهار گروه قابل طبقه‌بندی است. بررسی وضعیت معاملات مسکن در پرمعامله‌ترین و پرتقاضاترین منطقه شهر تهران یعنی منطقه ۵ نیز نشان می‌دهد سهم این منطقه از کل معاملات مسکن در دی به‌طور محسوس کاهش یافته است.
پارس نیوزپارس نیوز3 ساعت قبل
به گزارش پارس نیوز، این روز‌ها وضعیت بازار مسکن به گونه‌ای است که بسیاری از متقاضیان خرید مسکن و همچنین فروشندگان این حوزه چشم انتظار تغییر در بازار مسکن هستند به طوری که اغلب متقاضیان خرید مسکن همچنان به افزایش میزان تسهیلات خرید مسکن امیدوارند این در حالی است که اسلامی، وزیر راه و شهرسازی چندین بار به صراحت اعلام کرده است که تسهیلات خرید مسکن افزایش نمی‌یابد و ما به دنبال راهکار‌های دیگری برای بهبود و رونق بازار مسکن هستیم. بسیاری از کارشناسان و نمایندگان بازار مسکن اعلام کرده‌اند که تنها راهکار بهبود وضعیت بازار مسکن در چنین شرایطی افزایش نرختسهیلات خرید مسکن است و از سوی دیگر بانک مسکن اعلام کرده است که تسهیلات خرید مسکن را افزایش نمی‌دهد و تسهیلات ساخت مسکن را برای انبوه‌سازان و سازندگان مسکن افزایش داده‌اند. وی افزود: مالیات بر عایدی مسکن و جلوگیری از ورود دلالان و سوداگران به این بازار باعث می‌شود که بازار مسکن کمی رنگ و بوی آرامش را ببیند. در این‌باره بسیاری از مشاوران املاک هم اعلام کرده‌اند که اگر نرخ تسهیلات مسکن افزایش یابد بازار مسکن از رکود خارج می‌شود اگر چه ممکن است قیمت‌های مسکن مجدد افزایش یابد، اما طی دو سال گذشته بازار مسکن وارد دوران رکود شدیدی شده و تنها راه نجات این بازار افزایش تسهیلات است که امیدواریم بانک مسکن با پرداخت آن موافقت کند. هم اکنون قدرت خرید متقاضیان مسکن کاهش چشمگیری پیدا کرده و آمار‌ها نشان می‌دهد که کمتر کسی به سراغ سپرده‌گذاری برای خرید مسکن می‌رود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
وی افزود: نوسانات نرخ ارز طی سال‌های اخیر اثر منفی در بازار مسکن ایجاد کرده و تولید به اندازه‌ی نیاز کشور نیست. زمانی که عرضه به اندازه‌ی کافی در بازار مسکن وجود نداشته باشد، انباشت تقاضا باعث به هم خوردن توازن می‌شود. نتیجه‌ی هر نوع فشار مالیاتی بر حوزه مسکن و ساخت و ساز، گران‌تر شدن مسکن خواهد بود که اثرات سو آن به اقشار پایین جامعه برمی‌گردد. خسروی درباره پیش‌بینی از بازار مسکن در سال آینده گفت: اولا باید بدانیم که قیمت مسکن با دستورالعمل پایین نمی‌آید. همان‌طور که گفتم مهم‌ترین عامل، ساخت و ساز است که خود منجر به ایجاد ثبات در این بازار می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که در بازار مسکن خرید و فروش انجام می‌شود و مسدود نشده است گفت: اگر قیمت‌ها با قدرت خرید خانوارها تناسب داشته باشد هم خانه‌های کوچک و هم خانه‌های بزرگ، مشتری خود را خواهد داشت. وی افزود: نوسانات نرخ ارز طی سال‌های اخیر اثر منفی در بازار مسکن ایجاد کرده و تولید به اندازه‌ی نیاز کشور نیست. زمانی که عرضه به اندازه‌ی کافی در بازار مسکن وجود نداشته باشد، انباشت تقاضا باعث به هم خوردن توازن می‌شود. خسروی درباره پیش‌بینی از بازار مسکن در سال آینده گفت: اولا باید بدانیم که قیمت مسکن با دستورالعمل پایین نمی‌آید. همان‌طور که گفتم مهم‌ترین عامل، ساخت و ساز است که خود منجر به ایجاد ثبات در این بازار می‌شود.
الفالف1 ماه قبل
در بسیاری موارد هر دو طرف توافق می‌کنند که به مالک خانه کلنگی تعدادی از واحدهای ساخته شده برسد. به کدام خانه، کلنگی می‌گویند؟ در چند سال گذشته تعریف خانه کلنگی تغییر پیدا کرده است. قیمت خانه‌های کلنگی چگونه محاسبه می‌شود؟ با کاهش تعداد خانه‌های کلنگی نسبت قیمت آپارتمان نوساز و کلنگی به نفع خانه‌های کلنگی تغییر کرده است. کدام خانه‌های کلنگی جذاب‌تر هستند؟ معیارهای خرید و فروش خانه کلنگی را می‌توان در چند فاکتور ارزیابی کرد. قیمت خانه‌های کلنگی در تهرانگران‌ترین ملک کلنگی تهران و حتی ایران احتمالا در بلوار کشاورز واقع شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
برآورد حجمی از بازار معاملات مسکن در میانه زمستان حکایت از وقوع شوک شب عید به معاملات مسکن دارد. تحقیقات میدانی از بازار مسکن نشان می‌دهد شوک مذکور بیش از اینکه ناشی از تقویت حضور خریداران به شکل سنتی در ایام منتهی به نوروز باشد، از تقویت حضور فروشنده‌ها و نیز نقش معکوس سفته‌بازارن در بازار مسکن نشات گرفته است. علت دومی که سبب شده میل به عرضه در میان گروه‌های مختلف فروشنده مسکن افزایش یابد، رسیدن قیمت مسکن به سقف است. در واقع نقش معکوس سفته‌بازان در بازار مسکن نسبت به حرکتی که در نیمه اول امسال انجام دادند، یکی از عوامل تحرک نسبی معاملات مسکن در بهمن‌ماه معرفی شده است. انتشار گزارش‌های رسمی از بازار مسکن از سوی بانک مرکزی و دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی پس از پایان بهمن ماه وضعیت این بازار را با دقت بالا نمایان خواهد کرد.

به انتهای لیست رسیدید