مسکو

مسکو

چشم‌انداز بازار مسکن پایتخت

3+
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 ساعت قبل
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز6 روز قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، بازار معاملات مسکن در روزهای اخیر با سه حرکت رکودشکن از سوی سازنده‌ها مواجه شده است. این رویداد یعنی برقراری تماس‌های معکوس در بازار مسکن از سوی سمت عرضه، چند پیام مهم برای بازار مسکن به همراه دارد؛ مهم‌ترین و کلیدی‌ترین پیام معکوس شدن تماس‌های تلفنی در بازار معاملات مسکن به تصویر سمت عرضه از آینده کوتاه‌مدت و میان‌‌مدت بازار مسکن برمی‌گردد. بررسی‌ها از آخرین تحولات بازار مسکن شهر تهران در آخرین ماه از فصل پاییز نشان می‌دهد یک رویداد مهم دیگر هم‌اکنون در بازار مسکن مشاهده می‌شود. رویداد سومی که هم‌اکنون در بازار معاملات مسکن و در نتیجه تغییر تاکتیک سازنده‌ها در بازار مشاهده می‌شود به دگرگون شدن شرایط «دریافت» در معاملات مسکن مربوط می‌شود. بهار امسال یعنی فصل اوج جهش قیمت مسکن در بازار معاملات املاک، شرایط متفاوتی نسبت به وضعیت فعلی در بازار مسکن از نظر نحوه دریافت قیمت مسکن در بازار وجود داشت.
فراروفرارو1 هفته قبل
هم‌اکنون عمده تماس‌های معکوس در بازار مسکن از سوی سازنده‌ها انجام می‌شود. این رویداد یعنی برقراری تماس‌های معکوس در بازار مسکن از سوی سمت عرضه، چند پیام مهم برای بازار مسکن به همراه دارد؛ مهم‌ترین و کلیدی‌ترین پیام معکوس شدن تماس‌های تلفنی در بازار معاملات مسکن به تصویر سمت عرضه از آینده کوتاه‌مدت و میان‌‌مدت بازار مسکن برمی‌گردد. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» از آخرین تحولات بازار مسکن شهر تهران در آخرین ماه از فصل پاییز نشان می‌دهد یک رویداد مهم دیگر هم‌اکنون در بازار مسکن مشاهده می‌شود. رویداد سومی که هم‌اکنون در بازار معاملات مسکن و در نتیجه تغییر تاکتیک سازنده‌ها در بازار مشاهده می‌شود به دگرگون شدن شرایط «دریافت» در معاملات مسکن مربوط می‌شود. این تحول و دگرگونی نسبت به دوران اوج جهش قیمت مسکن است. بهار امسال یعنی فصل اوج جهش قیمت مسکن در بازار معاملات املاک، شرایط متفاوتی نسبت به وضعیت فعلی در بازار مسکن از نظر نحوه دریافت قیمت مسکن در بازار وجود داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- وزیر آموزش و پرورش گفت: حقوق معلمان نیازمند ترمیم اساسی است و باید به تدریج و گام به گام به سمت بهبود آن برویم که یکی از ملزومات آن برخورداری فرهنگیان از قانون خاص اداری و مالی و خروج آنان از قانون مدیریت خدمات کشوری است. وی ادامه داد: یکی از این وعده‌ها تصویب آیین‌نامه طرح رتبه‌بندی معلمان در هیأت دولت بود، براساس این آیین‌نامه معلمان و فرهنگیان عزیز رتبه‌بندی خواهند شد و متناسب با این رتبه‌ها از مزایای متفاوتی برخوردار خواهند شد. حاجی‌میرزایی طرح رتبه‌بندی معلمان را از مطالبات اصلی آنان دانست و گفت: هدف آن است که معلمان با دانش، تجربه و عملکرد متفاوت بتوانند از دریافتی متفاوتی بهره ببرند. البته این بدان معنا نیست که کسی که بالای هجده سال قرار دارد در رتبه چهار قرار گیرد بلکه حضور در این رتبه منوط به کسب صلاحیت‌ها و کیفیت لازم است. بهبود وضعیت فرهنگیان نیازمند خروج آنان از قانون مدیریت خدمات کشوری استوی گفت: حقوق معلمان نیازمند ترمیم اساسی است و باید به تدریج و گام به گام به سمت بهبود آن برویم که یکی از ملزومات آن برخورداری فرهنگیان از قانون خاص اداری و مالی و خروج آنان از قانون مدیریت خدمات کشوری است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دومین نشست خبری محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش آغاز شد. هدف این است که دانش و تجربه و صلاحیت معلمان در دریافتیشان را بدانیم و پرداخت پاداش به کیفیت‌های برتر است. وزیر آموزش و پرکرش گفت: منطق اصلی رنپتبه بندی افزایش انگیزه و گیفیت کار معلمان است. جایی که آموزش و پرورش این طرح ۳ ساله پیش بینی شده و شخرها و مناطق روستایی را شامل می‌شود. کسانی واجد شرایط هستند که فاقد زمین و ملک باشند و از تسهیلات این حوزه بهره مند نشده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 هفته قبل
هرچه نسبت قیمت زمین به قیمت واحد مسکونی در یک منطقه کمتر باشد، ساخت و ساز در آن منطقه بیشتر خواهد بود. بررسی فایل‌ها خانه‌های کلنگی منطقه ۲ نشان می‌دهد، مظنه خانه کلنگی در این منطقه حدود ۵۵میلیون تومان است. *** منطقه ۸؛ قیمت زمین ۱٫۸برابر مسکنقیمت هر مترمربع زمین خانه‌های کلنگی در منطقه ۸ تهران بین ۹میلیون تومان تا ۵۰میلیون تومان متغیر است. *** منطقه ۱۱؛ قیمت زمین ۱٫۹برابر مسکنقیمت خانه‌های کلنگی در منطقه ۱۱ بازه بزرگی را شامل می‌شود. بررسی فایل‌های خانه‌های کلنگی منطقه ۱۲ نشان می‌دهد، مظنه خانه کلنگی در این منطقه حدود ۱۷میلیون تومان است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
به گزارش مشرق، محمود محمودزاده در نخستین نشست خبری خود به تشریح جزئیات آغاز ثبت‌نام متقاضیان مسکن در طرح اقدام ملی پرداخت. وی درباره آورده متقاضیان در طرح ملی مسکن، گفت: در مرحله اول ۳۰ درصد قیمت تمام‌شده باید پرداخت شود که عدد فیکسی نیست که بتوانیم آن را اعلام کنیم. حذف انبوه‌سازان از طرح ملی مسکنمحمودزاده با اشاره به این‌که قیمت تمام‌شده واحدهای مسکونی طرح ملی ۱٫۶ تا ۲٫۵ میلیون تومان و به‌طور متوسط ۲ میلیون تومان است در خصوص ایراد انبوه‌سازان، تصریح کرد: ایراد انبوه‌سازان در خصوص قراردادهای مشارکتی بود. وی افزود: با توجه به این‌که انبوه‌سازان از طرح ملی مسکن استقبال نکردند، برای ساخت حدود ۲۳ هزار واحد مشارکتی قراردادهایی با شرکت‌های دیگر منعقد شده است. معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین تأکید کرد: کف و سقف قیمت واحدهای مسکن طرح اقدام ملی مشخص نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، عبده تبریزی در ابتدای تحلیل خود، وضعیت فعلی بازار مسکن و ریشه‌های نابسامانی آن را در اصطکاک‌ها، غیرقابل تجارت بودن، گرانی، ناهمگنی و کندی واکنش عرضه به تحولات تقاضا ارزیابی کرد، هر چند که به نظر او سوداگری همچنین ضعف قوانین که مانع از سوداگری‌ها می‌شود نیز بر بازار مسکن بی‌تاثیر نیست. این کارشناس مسکن با توسل به آمارهای رسمی نشان داد که قیمت مسکن در تهران از سال ۷۱ تا ۹۸ حدود ۲۸۰ برابر شده است. او در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به این موضوع که در کشور، متوسط سهم زمین از قیمت مسکن در مقایسه با دیگر کشورها بسیار بالاست، گفت: «سهم زمین از قیمت مسکن در نقاط متراکم شهری در حدود ۶۰درصد است و در مورد مسکن لوکس این سهم حتی به ۸۰درصد هم می‌رسد. این پدیده باعث از دست رفتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد و اشتغالزای اقتصاد کشور می‌شود و سرعت گردش پول در اقتصاد کشور را کاهش می‌دهد. رانت موجود در زمین شهری نیز یکی از موضوعات اصلی در اقتصاد شهری است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
بخش هایی از سخنان وی در پی می‌آید: اصلی‌ترین مسائل مسکن قیمت زمین و سوداگری در این بخش، ضعف قوانین، ضعف بازار رهن و حجم بالای مسکن نامناسب است. * در ایران متوسط سهم زمین از قیمت مسکن در مقایسه با دیگر کشورها بسیار بالاست. سهم زمین از قیمت مسکن در نقاط متراکم شهری در حدود ۶۰ درصد است و در مورد مسکن لوکس این سهم حتی به ۸۰ درصد هم می‌رسد. *عدم حضور توسعه‌گران در کشور ایران سبب شده عرضه زمین شهری به هیچ عنوان پاسخگو تقاضای فزاینده آن نباشد. رانت موجود در زمین شهری نیز یکی از موضوعات اصلی در اقتصاد شهری است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
این اقتصاددان اصلی‌ترین مسائل مسکن را قیمت زمین و سوداگری در این بخش، ضعف قوانین، ضعف بازار رهن و حجم بالای مسکن نامناسب اعلام کرده است. به گزارش تجارت‌نیوز، حسین عبده تبریزی، اقتصاددان در جلسه‌ای در محل موسسه‌ی عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی با عنوان «آسیب‌شناسی وضعیت مسکن» به تحلیل بازار مسکن پرداخت. وی عنوان کرد: در کشور متوسط سهم زمین از قیمت مسکن در مقایسه با دیگر کشورها بسیار بالاست. وی در خصوص مشکلات بازار زمین تصریح کرد: هجوم سرمایه به سمت بازار زمین، توازن بازارها را به نفع زمین تغییر داده و سرمایه را در زمین انباشت و بلوکه می‌کنند. این اقتصاددان اصلی‌ترین مسائل مسکن را قیمت زمین و سوداگری در این بخش، ضعف قوانین، ضعف بازار رهن و حجم بالای مسکن نامناسب اعلام کرده است.
فارسفارس1 ماه قبل
بازار مسکن در بیش از یک دهۀ گذشته همواره با فراز و فرودهایی روبرو بوده، در شرایط فعلی برخی از کارشناسان معتقدند وضعیت مسکن تابع شرایط تورمی کشور است و برخی هم معتقدند با عبور از دورۀ رونق یا جهش قیمت، در سه سال آینده قیمت مسکن ثابت خواهد بود. البته پروژه مسکن مهر در بیشتر استان‌های کشور بر بازار مسکن اثرگذاشت و هزاران خانواده از دهک‌های درآمدی پایین صاحب مسکن شدند و در شهرها هم قیمت مسکن تحت کنترل درآمد. ثبات قیمت مسکن در طی سه سال آیندهمحمدمهدی سلطان محمدی کارشناس بازار مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس می‌گوید: با توجه به اینکه دورۀ رونق را پشت سر گذاشته و وارد دورۀ رکود شده‌ایم پیش‌بینی می‌کنیم که تا ۳ سال آینده وضعیت بازار مسکن باثبات روبرو خواهد بود. وی می‌افزاید: بازار مسکن نیز جدای از این بازارها نیست زیرا نقدینگی لجام گسیخته با ورود به بازار مسکن موجب افزایش نجومی قیمت‌ها شده است. وی در پایان عنوان می‌کند: برای سر و سامان دادن به بازار مسکن، استفاده از فناوری‌های نوین در ساخت مسکن و حذف قیمت زمین است که سبب کاهش قیمت تمام شده آن خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
بنابراین شرایط خرید مسکن را ندارند و شاهد افت معاملات نسبت به ماه‌های قبل و مدت مشابه سال گذشته هستیم. در واقع رکود بازار مسکن طی دو سه ماهه گذشته عمیق‌تر شده است و پیش بینی می‌شود که این رکود در ماه‌های آتی هم ادامه یابد،. این فعال بازار مسکن با اشاره به رکود شدید بازار مسکن بیان می‌کند: معاملات به‌شدت کاهش یافته است، در این منطقه فروشنده‌ها به بنگاه مراجعه می‌کنند، اما خریداری وجود ندارد. این فعال بازار مسکن می‌گوید: به دلیل شفاف نبودن وضعیت بازار مسکن در آینده، هم خریدار و هم فروشنده تمایلی برای انجام معامله ندارند. به گفته این فعال بازار مسکن، حجم معاملات تقریبا به صفر رسیده است و با وجود فایل‌های بسیار برای فروش، خریداری وجود ندارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
در جردن نیز واحدی با عمر ۵ سال به قیمت‌تری ۲۸ میلیون تومان به فروش رسیده است. قیمت واحد مسکونی نوساز در منطقه شیخ بهایی با امکانات کامل ۲۵ میلیون تومان اعلام شده است. بر این اساس در نیاوران، یکی از گران‌ترین مناطق تهران واحدی مسکونی با عمر ۲۱ سال به نرخ متری ۲۹ میلیون تومان معامله شد. قیمت ملکی مشابه با سنی بالاتر در منطقه ولیعصر، محدوده پارک ساعی برابر با ۲۰ میلیون تومان در هر متر مربع اعلام شده است. در بلوار فردوس اما قیمت ملکی با عمر ۱۳ سال برابر با ۱۹ میلیون تومان در هر متر مربع است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
نکته قابل تامل در این آمار، قیمت مسکن در منطقه ۲۱ بود که نسبت به ماه پیش از آن حدود ۱۱۷ درصد افزایش یافته و وزارت راه نرخ ۲۱ میلیون و ۲۲۳ هزار تومان را برای آن اعلام کرده بود. از سوی دیگر وزارت راه و شهرسازی نیز گویا به اشتباه خود در قیمت مسکن منطقه ۲۱ پی برده و جدول قیمت شهریور ماه را اصلاح کرده است. بر این اساس متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در این منطقه طی شهریور ماه امسال ۱۰ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان بود که طبق معمول همیشگی با قیمت‌های بانک مرکزی مقداری متفاوت است. مطابق آمار اصلاح شده دفتر اقتصاد و برنامه‌ریزی مسکن وزارت راه در شهریور ماه متوسط قیمت واحد مسکونی در تهران ۱۲ میلیون و ۷۲۲ هزار تومان بوده که حدود ۲۰۰ هزار تومان از قیمت جدول قبلی پایین‌تر است. در واقع قیمت مسکن در شهریور نسبت به مرداد امسال ۳٫۵ درصد کاهش یافته است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ماه قبل
مقایسه کارنامه ساختمانی دو نیمه شمالی و جنوبی پایتخت از وجود چهار عامل بازدارنده سرعتگیری رکود در محدوده تهران قدیم خبر می‌دهد. مقایسه کارنامه ساختمانی دو نیمه شمالی و جنوبی پایتخت از وجود چهار عامل بازدارنده سرعتگیری رکود در محدوده تهران قدیم خبر می‌دهد. ریشه بروز رکود ساختمانی خفیف‌تر در محدوده بافت فرسوده نسبت به سایر مناطق شهری در بخش تقاضا به دو عامل «زیربنای ساختمانی» و «قیمت واحد مسکونی» مربوط می‌شود. در نتیجه این عامل کمک می‌کند در دوره رکود معاملاتی و ساختمانی، سرمایه‌گذاران ساختمانی آسان‌تر پروژه‌های جدید خود را تکمیل و به بازار عرضه کنند. عامل اول، پیش‌بینی سیاست‌های تشویقی برای پروژه‌های ساختمانی بافت فرسوده است که موجب می‌شود خطرپذیری توسعه‌گران و سرمایه‌گذاران برای ساخت مسکن در بافت فرسوده کاهش پیدا کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ماه قبل
تفاوت میان قیمت فروش آپارتمان در نیمه‌جنوبی و شمالی‌شهر سبب می‌شود که تقاضای بیشتری برای خرید در محدوده بافت فرسوده شهر وجود داشته باشد. عامل اول، پیش‌بینی سیاست‌های تشویقی برای پروژه‌های ساختمانی بافت فرسوده است که موجب می‌شود خطرپذیری توسعه‌گران و سرمایه‌گذاران برای ساخت مسکن در بافت فرسوده کاهش پیدا کند. البته به واسطه افزایش برخی هزینه‌های ساخت وساز همچون قیمت مصالح، نیروی انسانی و … کاهش هزینه‌های ساخت وساز برای سازندگان بافت فرسوده در سال جاری به حدود ۱۶ درصد کاهش پیدا کرده است. عارضه نخست طرح‌های نوسازی اجرا شده، کسری شدید پارکینگ در محله‌های نوسازی شده بافت فرسوده است. کیفیت پایین ساخت‌وسازهای جدید نیز سومین و مهم‌ترین پارامتری است که به نوعی نشان‌دهنده تولید مجدد بافت فرسوده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
ریشه بروز رکود ساختمانی خفیف‌تر در محدوده بافت فرسوده نسبت به سایر مناطق شهری در بخش تقاضا به دو عامل «زیربنای ساختمانی» و «قیمت واحد مسکونی» مربوط می‌شود. در نتیجه این عامل کمک می‌کند در دوره رکود معاملاتی و ساختمانی، سرمایه‌گذاران ساختمانی آسان‌تر پروژه‌های جدید خود را تکمیل و به بازار عرضه کنند. تفاوت میان قیمت فروش آپارتمان در نیمه‌جنوبی و شمالی‌شهر سبب می‌شود که تقاضای بیشتری برای خرید در محدوده بافت فرسوده شهر وجود داشته باشد. عامل اول، پیش‌بینی سیاست‌های تشویقی برای پروژه‌های ساختمانی بافت فرسوده است که موجب می‌شود خطرپذیری توسعه‌گران و سرمایه‌گذاران برای ساخت مسکن در بافت فرسوده کاهش پیدا کند. کیفیت پایین ساخت‌وسازهای جدید نیز سومین و مهم‌ترین پارامتری است که به نوعی نشان‌دهنده تولید مجدد بافت فرسوده است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ماه قبل
البته سهم تسهیلات خرید مسکن از قیمت یک واحد مسکونی متوسط متراژ طی سال‌های گذشته متغیر بوده است. در این میان و با توجه به تفاوت معنادار در سهم وام‌ها در پوشش هزینه خرید مسکن بین ایران و سایر کشورها، روزنامه تعادل به بررسی وضعیت پرداخت وام خرید مسکن در سایر کشورها می‌پردازد و شرایط تسهیلات دهی این کشورها را با کشورمان مقایسه می‌کند. ناگفته نماند که بانک‌های مالزی دو نوع تسهیلات به خریداران مسکن پرداخت می‌کنند که شامل تسهیلات زماندار و تسهیلات مسکن انعطاف‌پذیر است. در وام زماندار، متقاضی خرید مسکن باید ماهیانه برای مدت زمانی مشخص (به عنوان مثال ۳۰ سال) مبلغی را بابت اقساط بازپرداخت وام، پرداخت کند. هند: در هندوستان بسته به میزان درآمد، وام خرید مسکن ۷۵ تا ۸۰ درصد قیمت واحد مسکونی را پوشش می‌دهد و دراین کشور وام‌های مسکن مختلفی وجود دارد.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
از این رو به نظر می‌رسد راهکار اصلی کنترل اجاره ایجاد ثبات در اقتصاد کلان و تقویت عرضه واحدهای مسکونی اجاره‌ای باشد. سیاست کنترل اجاره می‌بایست کمترین دخالت را در مکانیزم بازار داشته باشد و هم‌چنین برنامه کنترل اجاره باید ساده، شفاف و برای اجرا و اعمال آسان باشد. فرانسه از سال ۲۰۱۵ کنترل اجاره در مناطقی که تقاضا بیش از عرضه است را اجرا کرده است. کنترل اجاره به تمام خانه‌ها به‌غیر از خانه‌های تازه ساخته شده یا خانه‌های مدرن اعمال می‌شود. خلاصه‌ای از وضعیت کنترل اجاره در بخش خصوصی اجاره‌داری در کشورهای عضو OECD در جدول زیر آورده شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
از این رو به نظر می‌رسد راهکار اصلی کنترل اجاره ایجاد ثبات در اقتصاد کلان و تقویت عرضه واحدهای مسکونی اجاره‌ای باشد. سیاست کنترل اجاره می‌بایست کمترین دخالت را در مکانیزم بازار داشته باشد و هم‌چنین برنامه کنترل اجاره باید ساده، شفاف و برای اجرا و اعمال آسان باشد. فرانسه از سال ۲۰۱۵ کنترل اجاره در مناطقی که تقاضا بیش از عرضه است را اجرا کرده است. کنترل اجاره به تمام خانه‌ها به‌غیر از خانه‌های تازه ساخته شده یا خانه‌های مدرن اعمال می‌شود. خلاصه‌ای از وضعیت کنترل اجاره در بخش خصوصی اجاره‌داری در کشورهای عضو OECD در جدول زیر آورده شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
سهم بالای ۷۰درصدی قیمت «زمین» در قیمت مسکن موضوعی است که از سوی کارشناسان مورد تأکید قرار می‌گیرد. وارد رکود تورمی بخش مسکن شده‌ایمفرهاد بیضایی، مدیرگروه سیاست‌گذاری مسکن دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه از سال ۹۲ تا امروز در فضای رکودی مسکن قرار داریم، می‌گوید: برخلاف ادعای طرح‌شده رونق در حوزه مسکن را تجربه نکرده‌ایم و نمی‌توان با یک شاخص رشد قیمت مسکن، ادعا کرد که وارد فضای رونق شده‌ایم. ۷۰ درصد تقاضای مسکن، تقاضای سرمایه‌ای استاو با بیان اینکه ۷۰ درصد تقاضایی که در بخش مسکن وجود دارد، تقاضای سرمایه‌ای است، می‌افزاید: این بخش به‌دنبال دلالی و سوداگری در بازار مسکن است. مدیر گروه سیاست‌گذاری مسکن دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه باید رشد تولید مسکن را هم ایجاد کنیم، تصریح می‌کند: بزرگ‌ترین مانع بر سر تولید مسکن، زمین است. سهم بالای زمین در قیمت مسکنمحمد عدالتخواه، کارشناس بازار مسکن، نیز در پاسخ به اینکه آیا در رکود مسکن قرار داریم، می‌گوید: نیاز به مسکن بسیار بالاست، اما قیمت‌ مسکن آن‌قدر بالاست که توان خرید نیز وجود ندارد.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشاین روز‌ها همزمان با زمزمه‌ کاهش قیمت در بازار مسکن بسیاری از متقاضیانی که برای خرید مسکن دست نگه داشته بودند، دوباره به فکر خرید افتاده‌اند. در عین حال کسانی که اصرار به خرید دارند همچنان در بازار مسکن در حال جست‌وجو هستند و گزینه‌های متناسب با بودجه خود را ارزیابی می‌کنند. رکود سنگین بازار مسکن در شهر تهران موجب شده که شهر‌های جدید هم از رونق بیفتند و خرید و فروش در این شهر‌ها به پایین‌ترین حد خود برسد در واقع متقاضیان کمی در این شهر‌ها حضور دارند. در طرف مقابل قیمت خانه‌ دارای ۲ پارکینگ، ۴۰ میلیون تومان گران‌تر از خانه‌هایی است که دارای یک پارکینگ هستند. بنابر این خانه هایی که فاقد آسانسور هستند زیر قیمت بازار به فروش می‌رسند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ماه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، این روز‌ها همزمان با زمزمه‌ کاهش قیمت در بازار مسکن بسیاری از متقاضیانی که برای خرید مسکن دست نگه داشته بودند، دوباره به فکر خرید افتاده‌اند. در عین حال کسانی که اصرار به خرید دارند همچنان در بازار مسکن در حال جست‌وجو هستند و گزینه‌های متناسب با بودجه خود را ارزیابی می‌کنند. خانه واقع در طبقه زیر همکفاز جمله مواردی که سبب کاهش قیمت واحد مسکونی می‌شود، واقع شدن آن واحد در طبقه زیر همکف است. در طرف مقابل قیمت خانه‌ دارای دو پارکینگ، ۴۰ میلیون تومان گران‌تر از خانه‌هایی است که دارای یک پارکینگ هستند. بنابر این خانه هایی که فاقد آسانسور هستند زیر قیمت بازار به فروش می‌رسند.

به انتهای لیست رسیدید