مشارکت اقتصادی

مشارکت اقتصادی

ایسناایسنا5 ساعت قبل
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از آمادگی این صندوق برای حمایت از کارآفرینان خلاق و اتصال آنها به کسب و کارهای خرد و کوچک خبر داد. خلاقیت و نوآوری دو مولفه مهم کارآفرینیمدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از خلاقیت و نوآوری به عنوان دو مولفه کارآفرینی نام برد و افزود: خلق ایده‌های جدید و ارائه راه‌کارهای نوین از ویژگی‌های یک کارآفرین موفق است. بانوانی که نوآوری و خلاقیت را سرلوحه کارآفرینی قرار داده‌اند به رشد کسب و کار خود و ایجاد اشتغال پایدار کمک کرده‌اند. اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به کسب‌وکارهای مناطق سیل‌زدهمدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در عین حال از اختصاص هزار میلیارد ریال تسهیلات به منظور بازسازی منازل و کسب و کارهای خرد مردم روستاهای سیستان و بلوچستان خبر داد. نوراله‌زاده افزود: این تسهیلات با همکاری و مشارکت صندوق کارآفرینی امید و صندوق توسعه ملی به روستاهای سیل زده استان سیستان و بلوچستان پرداخت می‌شود و حمایت صندوق کارآفرینی امید از مردم مناطق سیل زده این استان تا برقرار شدن شرایط عادی ادامه خواهد داشت.
ایرناایرنا20 ساعت قبل
روزنامه پاکستانی «اکسپرس تریبیون» امروز به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: سفر خانم ولز پیش از توافق احتمالی صلح میان آمریکا و طالبان در افغانستان بسیار مهم است. آمریکایی‌ها به دنبال اطمینان از ادامه تلاش‌های طرف پاکستانی برای ترغیب طالبان در مسیر صلح و جلوگیری از خشونت‌ها هستند. به عقیده کارشناسان مسائل سیاسی در پاکستان، همکاری‌ها با واشنگتن برای دولتمردان اسلام آباد بیشتر شبیه بده بستان شده، موضوعی که همواره راهبرد کلیدی آمریکایی‌ها نیز به حساب می‌آید. به عقیده آنان، پاکستانی‌ها تلاش برای تسهیل فرآیند صلح افغانستان را مشروط به نگاه عادلانه واشنگتن به روابط اسلام آباد و دهلی نو و همچنین کمک به خروج پاکستان از لیست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی (FATF) کرده‌اند. ناظران سیاسی در پاکستان اظهارات اخیر خانم آلیس ولز درباره اوضاع کشمیر و مطالبه وی از طرف هندی برای لغو آنچه که وی اعمال محدودیت‌های سخت در ین منطقه خواند، را نیز تلاش دیگر واشنگتن برای جلب رضایت اسلام آباد می‌دانند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سازندگی در این گزارش ده دلیل بدیهی و ساده را برای ارتباط میان اقتصاد ایران و کشورهای خارجی مطرح کرده‏است. حتی طی یک سال گذشته که رابطه اقتصاد ایران با اروپا مخدوش شده، هزینه‏های کلانی به این صنایع برای واردات تحمیل شده‏است. ۲بحران اصلی اقتصاد ایران طی دو سال گذشته تامین منابع مالی بوده‏است. در صورتی که این سناریو محقق شود، بحران اشتغال اصلی‏ترین مسئله اقتصاد ایران می‏شود. افزایش دامنه تحریم‏ها و قطع همکاری با کشورهای خارجی، ‏ بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه را به سراب تبدیل کرده‏است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی با بیان اینکه شاخص امنیت سرمایه گذاری در خراسان جنوبی به ۵٫۶۱ درصد رسیده است گفت: از این نظر در کشور جایگاه دوم را داریم. مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی افزود: بررسی شاخص‌های اقتصادی استان از جمله نرخ بیکاری نشان می‌دهد که پاییز امسال نسبت به سال گذشته وضعیت اشتغال استان بهبود پیدا کرده و تلاش‌های استاندار خراسان جنوبی و سفرهای متعدد مقامات کشوری در یک سال گذشته کم‌نظیر بوده است. جعفری حضور میدانی استاندار خراسان جنوبی و بازدید از شهرک‌های صنعتی را در جان گرفتن صنعت استان بسیار موثر دانست و یادآور شد: وضعیت محصولات استراتژیک استان نیز نسبت به سال گذشته بهبود پیدا کرده است. جواد لطفی با بیان اینکه طرح آمارگیری نیروی کار به صورت فصلی در کشور انجام می‌شود افزود: استان خراسان جنوبی هیچ نقشی در انتخاب نمونه‌ها ندارد و مرکز آمار برای ۳۱ استان تعداد نمونه‌ها را مشخص می‌کند. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی با ۵٫۴ درصد پایین‌ترین نرخ بیکاری را بین سایر استان‌ها داشته است خاطرنشان کرد: میانگین نرخ بیکاری در کشور ۱۰٫۶ درصد بوده که خراسان جنوبی کمترین و کرمانشاه با ۱۶ درصد بالاترین نرخ بیکاری را داشته است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/خراسان جنوبی معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که در پاییز جاری بخش خدمات با ۳۹٫۹ درصد بیش‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. جواد لطفی، امروز یکشنبه در نشست تحلیل عوامل مؤثر بر کاهش نرخ بیکاری استان، اظهار کرد: نرخ بیکاری در پاییز سال گذشته در کل کشور ۱۱٫۸ بوده که این مقدار در استان ۸٫۴ است. وی افزود: همچنین این نرخ در پاییز سال جاری در کشور ۱۰٫۶ بوده که در خراسان جنوبی ۵٫۴ برآورد شده است که در بین استان‌ها کم‌ترین نرخ بوده است. وی بیان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی در پاییز سال جاری در کل کشور ۴۴٫۳ بوده که در خراسان جنوبی ۴۶٫۱ است و همچنین نسبت اشتغال در کل کشور ۳۹٫۶ و در استان ۴۳٫۶ بوده است. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی یادآور شد: فعالیت‌هایی که بیش‌ترین افزایش تعداد شاغلان را در خراسان جنوبی در فصل پاییز داشته‌اند شامل؛ استخراج کانی‌های فلزی، بازیافت مواد، تولید فرآورده‌های لاستیکی و پلاستیکی، فعالیت‌های خانوارها به عنوان کارفرمایان کارکنان خانگی، فعالیت‌های املاک و مستغلات، فعالیت‌های ورزشی، تفریحی و سرگرمی، فعالیت‌های خدماتی مربوط به غذا و آشامیدنی‌ها و مهندسی عمران بوده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری این استان تهران در پاییز سال ۹۸ حاکی از کاهش ۳٫۱ درصدی این شاخص نسبت به فصل مشابه در سال ۹۷ است. اعتمادآنلاین| مسعود افشین، معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، گفت: براساس آخرین نتایج منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر استان تهران در فصل پاییز سال جاری، برابر با ۹٫۴ درصد برآورد شده است. وی یادآورشد: این آمار نشان می‌دهد که ۹٫۴ درصد افراد حاضر در سن اشتغال و جمعیت فعال استان تهران در پاییز امسال بیکار بوده‌اند. معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در گزارش خود به تعداد افراد یادشده اشاره‌ای نکرده است. وی خاطرنشان کرد: بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی نشان می‌دهد که این نرخ در استان تهران نسبت به فصل مشابه در سال قبل (پاییز ۱۳۹۷) به میزان ۶/۰درصد کاهش داشته است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گلستان بر اساس اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان، نرخ بیکاری پاییز ۹۸ در استان ۹/۶ درصد بوده و گلستان از نظر این شاخص، در جایگاه دوازدهم کشور قرار دارد. سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان اعلام کرد: در پاییز امسال نرخ بیکاری جمعیت ۱۰ ساله و بیش‌تر در استان گلستان ۹/۶ درصد و در کل کشور ۱۰/۶ درصد است. در این مدت، نرخ مشارکت اقتصادی جمعیت ۱۰ ساله و بیش‌تر در گلستان ۳۷/۲ درصد و در کل کشور ۴۰/۱ درصد است. نرخ بیکاری جمعیت ۱۵-۲۹ ساله نشان می‌دهد که میزان بیکاری در این گروه سنی در استان گلستان ۲۴/۷ درصد و در کل کشور ۲۳/۵ درصد است. استان گلستان از نظر سهم شاغلان بخش‌ خدمات در جایگاه ۲۱، بخش صنعت در جایگاه ۱۸ و بخش کشاورزی در جایگاه ۸ کشور قرار دارد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جواد لطفی ظهر یکشنبه در نشست تجلیل عوامل مؤثر بر کاهش نرخ بیکاری استان اظهار داشت: طرح آمارگیری نیروی کار به صورت فصلی در کشور انجام می‌شود. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه استان هیچ نقشی در انتخاب نمونه‌ها ندارد، گفت: مرکز آمار برای ۳۱ استان تعداد نمونه‌ها را مشخص می‌شود. لطفی ادامه داد: در این دو هفته به ۱۶۰ خوشه شامل ۸۲ خوشه شهری و ۷۸ خوشه روستایی مراجعه می‌کنیم که هر خوشه شامل ۱۲ خانوار می‌شود. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی ادامه داد: بعد از اتمام این مراحل این خانوارها از چرخه نمونه‌گیری خارج و خانوارهای جدیدی جایگزین آنها می‌شود. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی، نرخ مشارکت اقتصادی استان در پاییز امسال را ۴۶٫۱ درصد اعلام کرد و گفت: بر این اساس سهم اشتغال بخش کشاورزی ۲۹ درصد، صنعت ۳۱٫۱ درصد و خدمات نیز ۳۹٫۹ درصد بوده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
وی اظهار داشت: کاهش نرخ بیکاری از مولفه‌های توسعه یافتگی است که در کنار برنامه‌ریزی حاصل می‌شود و براساس دستور استاندار خراسان جنوبی از ابتدای امسال تدوین برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در دستور کار دستگاه‌های پیشران اقتصادی استان قرار گرفت. معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: اقداماتی که مجموع دستگاه‌های اجرایی امسال در قالب برنامه کوتاه مدت دنبال کردند ثمره آن در پاییز به بار نشست و برابر آمار اعلام شده کمترین نرخ بیکاری بین استان‌ها نصیب خراسان جنوبی شده است. نرخ بیکاری خراسان جنوبی ۵٫۴ درصد اعلام شدمعاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی نیز با اشاره به آمار ارایه شده از سوی مرکز آمار ایران درباره نرخ بیکاری فصل پاییز اظهار داشت: نرخ بیکاری استان در این فصل ۵٫۴ درصد و نرخ مشارکت اقتصادی ۴۶٫۱ درصد اعلام شده است. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی با ۵٫۴ درصد پایین‌ترین نرخ بیکاری را بین سایر استان‌ها داشته است گفت: میانگین نرخ بیکاری در کشور ۱۰٫۶ درصد بوده که خراسان جنوبی کمترین و کرمانشاه با ۱۶ درصد بالاترین نرخ بیکاری را داشته است. استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
این ۵ عارضه عبارتند، نخست کوته نگری؛ یعنی کارها را به گونه‌ای انجام می‌دهند که ملاحظات بلندمدت قربانی ملاحظات کوتاه‌مدت می‌شود. رئیس موسسه دین و اقتصاد خاطرنشان کرد: واردات کالاهای اساسی شفاف‌ترین و حساب و کتاب‌دارترین بخش واردات کشور است. در حالی که حساب و کتاب برجام روشن است، برجام به معنای اتخاذ سیاست‌های مناسب مالی، پولی، بازرگانی و صنعتی نیست. اگر اهمیت مشارکت سیاسی از مشارکت اقتصادی بیشتر نباشد کمتر از آن نیست. گویی برخی افراد نفع خود را در مشارکت‌زدایی سیاسی و اقتصادی از مردم می‌بینند و این هیچ نسبتی با علم و دین ندارد و به همین دلیل مشکوک است.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
سازمان ملل متحد اعلام کرد، رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۰، کاملا وابسته به تصمیمات سیاستمداران برای کاهش تنش‌های تجاری است. ایرنا: سازمان ملل متحد اعلام کرد، رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۰، کاملا وابسته به تصمیمات سیاستمداران برای کاهش تنش‌های تجاری است. بر اساس گزارش ۲۰۲۰ سازمان ملل متحد درباره وضعیت و چشم‌اندازهای اقتصاد جهان که به تازگی منتشر شده، اقتصاد جهان کمترین میزان رشد را در دهه اخیر داشته است. سازمان ملل متحد پیش‌بینی کرده که در سال ۲۰۲۰ رشد اقتصاد جهان افزایش یابد و به ۲٫۵ درصد برسد. همچنین بر اساس پیش‌بینی سازمان ملل، رشد اقتصادی در دیگر کشورهای بزرگ نوظهور مانند برزیل، هند، مکزیک، روسیه و ترکیه تحرک بیشتری خواهد داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: اگر اهمیت مشارکت سیاسی از مشارکت اقتصادی بیشتر نباشد کمتر از آن نیست. گویی برخی افراد نفع خود را در مشارکت‌زدایی سیاسی و اقتصادی از مردم می‌بینند و این هیچ نسبتی با علم و دین ندارد و به همین دلیل مشکوک است. در حالی که حساب و کتاب برجام روشن است، برجام به معنای اتخاذ سیاست‌های مناسب مالی، پولی، بازرگانی و صنعتی نیست. اگر اهمیت مشارکت سیاسی از مشارکت اقتصادی بیشتر نباشد کمتر از آن نیست. گویی برخی افراد نفع خود را در مشارکت‌زدایی سیاسی و اقتصادی از مردم می‌بینند و این هیچ نسبتی با علم و دین ندارد و به همین دلیل مشکوک است.
ایلناایلنا2 روز قبل
استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: اگر اهمیت مشارکت سیاسی از مشارکت اقتصادی بیشتر نباشد کمتر از آن نیست. گویی برخی افراد نفع خود را در مشارکت‌زدایی سیاسی و اقتصادی از مردم می‌بینند و این هیچ نسبتی با علم و دین ندارد و به همین دلیل مشکوک است. در حالی که حساب و کتاب برجام روشن است، برجام به معنای اتخاذ سیاست‌های مناسب مالی، پولی، بازرگانی و صنعتی نیست. اگر اهمیت مشارکت سیاسی از مشارکت اقتصادی بیشتر نباشد کمتر از آن نیست. گویی برخی افراد نفع خود را در مشارکت‌زدایی سیاسی و اقتصادی از مردم می‌بینند و این هیچ نسبتی با علم و دین ندارد و به همین دلیل مشکوک است.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/گیلان استاندار گیلان گفت: نرخ مشارکت اقتصادی گیلان امسال به ۴۸٫۱ درصد رسیده که از میانگین کشوری هم بالاتر است؛ همچنین گیلان در شاخص فضای کسب و کار رتبه دوم کشور را کسب کرده است. استاندار گیلان افزود: حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش، تقویت وحدت و انسجام مردم عزتمند ایران را ثابت کرد. زارع با اشاره به رتبه اول گیلان در تصویب سرمایه گذاری خارجی، خاطرنشان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی گیلان امسال به ۴۸٫۱ درصد رسیده که از میانگین کشوری هم بالاتر است. همچنین گیلان در شاخص فضای کسب و کار رتبه دوم کشور را کسب کرده است. استاندار گیلان ادامه داد: گیلان با ظرفیت‌های متعدد اقلیمی، زیرساختی، محیطی و همچنین میز اوراسیا می‌تواند بستر مناسبی برای ارتقای شاخص‌های اقتصادی باشد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن بیان کرد: برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن باید به عرصه‌های مختلف اقتصادی و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توجه ویژه‌ای داشته باشیم زیرا اجرای این برنامه‌ها به نحو مطلوب تا حدودی نقشه‌های استکبار جهانی را نقش برآب می‌کند. وی افزایش همدلی، وفاق و وحدت ملی را در کاهش مشکلات موثر دانست و گفت: هم‌اکنون با تلاش مضاعف بخش خصوصی، بخش دولتی و با ایجاد کارگروه رفع موانع تولید و سایر کارگروه‌های تخصصی توانستیم دستاوردهای خوبی در استان گیلان داشته باشیم که یکی از این توفیقات و دستاوردها کسب رتبه نخست گیلان در سرمایه‌گذاری خارجی است. نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی گیلان امسال به ۴۸٫۱ درصد رسید که از میانگین کشوری بالاتر است افزود: گیلان در شاخص فضای کسب و کار نیز رتبه دوم را در کشور کسب کرده است. استاندار گیلان خاطرنشان کرد: این استان به سبب ظرفیت‌های گوناگون و متنوع محیطی، جغرافیایی، انسانی، زیرساختی و ظرفیت اوراسیا می‌تواند بستر مناسبی برای همه شاخص‌ها به ویژه شاخص تولید و اشتغال باشد. انتهای پیام/۶۱۲/ش
فارسفارس5 روز قبل
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور از تصرف ۲۰ درصد کل سواحل شمال توسط دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی خبر داد و گفت تا ۶ ماه آینده تمامی سواحل رفع تصرف می‌شوند. ۷۶ کیلومتر از سواحل گیلان تحت تصرف دستگاه‌های دولتی​وضعیت سواحل گیلان از دیگر موضوعاتی بود که معاون استاندار مورد اشاره قرار داد و اذعان کرد که بالغ‌بر ۷۶ کیلومتر از سواحل گیلان تحت تصرف دستگاه‌های امنیتی و حاکمیتی است که نسبت به سواحل استان‌های شمالی کمتر بوده اما لازم است حریم۶۰ متری سواحل به کمک همه دستگاه‌ها ازجمله منابع طبیعی آزادسازی شود. حذف واردات برنج از مهم‌ترین درخواست‌هایی بود که این نماینده مجلس خطاب به معاون اقتصادی وزیر کشور مورد تأکید قرار داد و با برشمردن ظرفیت‌های کشاورزی گیلان ازجمله تولید برنج خواست تا مسؤولان ارشد دولت دست کشاورزان را بگیرند. شهرستان‌های رودسر، رضوانشهر و ماسال کمترین واحدهای فعال و شهرستان‌های صومعه‌سرا، سیاهکل و شفت به ترتیب کمترین واحد راکد را دارند. گفتنی است در لنگرود، صومعه‌سرا و انزلی به ترتیب بیشترین واحدهای تحت تکلف بانک‌ها وجود دارد که به دستور معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور باید واحدهایی که تکلف شده‌اند و فعال نیستند به چرخه تولید برگردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 روز قبل
ساعت۲۴-معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با انتقاد از ساختار متمرکز حاکم بر نظام اجرایی کشور در حوزه اشتغال گفت: در حال حاضر در حوزه اشتغال، ائتلاف وجود ندارد. در این راستا ما به عنوان سیاستگذار در حوزه ورود سازمان‌های مردم‌نهاد به شکل تخصصی به حوزه اشتغال وارد شده‌ایم. وی افزود: آنچه ما در وزارتخانه توانستیم در حوزه اصلاح ساختار اجرایی انجام دهیم، حرکت از ساختار متمرکز به یک لایه بالاتر یعنی تفویض اختیارات اداری بود. همچنین ما توانستیم سایر دستگاه‌های اجرایی را وارد ارائه برنامه‌های توسعه اشتغال کنیم که معطوف به یک ساختار صرفا متمرکز نباشیم. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز اقتصاد کشور اشتغال‌محور نیست، گفت: نه تنها در حوزه اشتغال، ائتلافی وجود ندارد بلکه در این حوزه ائتلاف نخبگان سیاستی نیز دیده نمی‌شود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
منصوری با بیان اینکه در نظام متمرکز هم تصمیم‌گیری و هم اجرا در اختیار دولت مرکزی است افزود: ادارات استانی و محلی در این فرآیند فقط نقش محدودی در کمک به پیاده‌سازی را بر عهده دارند. در این راستا ما به عنوان سیاستگذار در حوزه ورود سازمان‌های مردم‌نهاد به شکل تخصصی به حوزه اشتغال وارد شده‌ایم. وی با بیان اینکه اقتصاد کشور اشتغال محور نیست افزود: آنچه ما در وزارتخانه توانستیم در حوزه اصلاح ساختار اجرایی انجام دهیم، حرکت از ساختار متمرکز به یک لایه بالاتر یعنی تفویض اختیارات اداری بود. همچنین ما توانستیم سایر دستگاه‌های اجرایی را وارد ارائه برنامه‌های توسعه اشتغال کنیم که معطوف به یک ساختار صرفا متمرکز نباشیم. نه تنها در حوزه اشتغال، ائتلافی وجود ندارد بلکه در این حوزه ائتلاف نخبگان سیاستی نیز دیده نمی‌شود.
مهرمهر5 روز قبل
وی ادامه داد: وقتی می‌خواهیم در حوزه اشتغال سیاستگذاری صحبت کنیم، سه حوزه تقاضای بازار یعنی بخش اقتصاد کلان کشور، عرضه نیروی کار یعنی بخش نیروی انسانی و نهادها در حوزه قواعد و تدوین قوانین مورد تأکید قرار دارند. در این راستا ما به عنوان سیاستگذار در حوزه ورود سازمان‌های مردم‌نهاد به شکل تخصصی به حوزه اشتغال وارد شده‌ایم. وی افزود: آنچه ما در وزارتخانه توانستیم در حوزه اصلاح ساختار اجرایی انجام دهیم، حرکت از ساختار متمرکز به یک لایه بالاتر یعنی تفویض اختیارات اداری بود. همچنین ما توانستیم سایر دستگاه‌های اجرایی را وارد ارائه برنامه‌های توسعه اشتغال کنیم که معطوف به یک ساختار صرفا متمرکز نباشیم. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز اقتصاد کشور اشتغال‌محور نیست، گفت: نه تنها در حوزه اشتغال، ائتلافی وجود ندارد بلکه در این حوزه ائتلاف نخبگان سیاستی نیز دیده نمی‌شود.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه اعضای شورای شهر تهران سند جامع سرمایه گذاری در شهر تهران را بررسی کردند. در روز یکشنبه ۹ ماده از این سند به تصویب رسیده بود و اعضا در این جلسه به تمامی مواد آن رای دادند. محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در خصوص این سند گفت: امروز یکی از سندهای پرماده و تبصره شورای شهر تهران به طور کامل به تصویب رسید. بر اساس بند ۱۰ این سند، شهرداری تهران برای ایجاد رونق اقتصادی و بهره گیری موثر از ظرفیت‌های اقتصادی شهر تهران از طریق سرمایه گذاری داخلی و خارجی مکلف است نسبت به شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری در محلات و مناطق مختلف شهر تهران متناسب با طرح جامع و طرح تفصیلی و شناسایی فرصت‌های مشارکت اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک با شهرداری در پهنه‌های کالبدی شهر از حوزه‌های ماموریتی اقدام و اطلاعات فرصت‌های سرمایه گذاری را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد. همچنین در فصل نهم این سند بر شفافیت ایجاد عدالت رویه و فضای رقابتی تاکید شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
برای کشورهایی توسعه‌یافته، جنگ جهانی دوم جرقه‌های حضور زنان را در بازار کار روشن کرد ولی در برخی کشورها، رشد مشارکت زنان در بازار کار در دهه‌های اخیر رخ داده است. در این گزارش آمده است: ‌ در ایران زنان در بازار کار صد سال بعد از زنان جوامع صنعتی جهان، حضور یافتند، زیرا باوجود فرایند مدرنیزاسیون، بازار کار ظرفیت جذب نیروی کار زنان را نداشته است. وضعیت مشارکت اقتصادی زنان در ایرانمشارکت اقتصادی زنان یکی از مباحث توسعه، میزان مشارکت زنان در بازار کار و نقش آن‌ها در تولید است. در سال‌های اخیر، بازار کار کشور شاهد افزایش مشارکت اقتصادی زنان بوده که یکی از مهمترین ویژگی‌های بازار کار کشور قلمداد می‌شود. تلاش در جهت بالابردن سطح فرهنگ جامعه در زمینه اشتغال زنان و اثر بخشی آن در اقتصاد -حمایت بیشتر از تاسیس شرکت‌های تعاونی تولیدی زنان به ویژه در بخش‌های کشاورزی و صنایع دستی و کوچک مقیاس به عنوان یکی از راه‌های افزایش مشارکت زنان ارتقای پوشش خدمات تأمین اجتماعی برای زنان.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جهانگیر شاهمرادی ظهر دوشنبه در جلسه پیگیری مصوبات ستاد تسهیل استان، با اشاره به بررسی مشکلات واحدهای صنعتی در جلسات تخصصی و کارشناسی، گفت: در صورت عدم رفع مشکل واحدها، پرونده برای اتخاذ تدبیر به ستاد تسهیل استان که به صورت مرتب هر هفته با حضور اعضای ستاد تشکیل می‌شود، ارجاع خواهد شد. به گفته شاهمرادی بخش اعظمی از مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان به حوزه تأمین تسهیلات مورد نیاز باز می‌گردد که خوشبختانه با تعامل و همکاری همه جانبه بانک‌های البرز تحولات چشمگیری در این حوزه به دست آمده است. وی با اشاره به کسب رتبه نخست کشوری در پرداخت تسهیلات رونق تولید توسط استان البرز، میزان پرداخت‌ها را سه میلیارد و ۲۷۶ میلیون تومان اعلام کرد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در بخش دیگری میزان صادرات استان در هشت ماهه نخست امسال را ۴۴۱ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: این مهم نسبت به سال گذشته افزایش ۳۳ درصدی را نشان می‌دهد. شاهمرادی نرخ مشارکت اقتصادی استان را ۴۵٫۸ درصد اعلام کرد و گفت: این مهم نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳٫۲ درصد افزایش داشته است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/گلستان مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: از سال ۹۲ تاکنون ۶۹۰۰ طرح مشاغل خانگی، ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند که ۸۳ درصد این تسهیلات به بانوان پرداخت‌شده است. موسی بی‌باک در نشست با سمن‌های فعال در حوزه اشتغال، اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون نیز ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شد که ۵۲ درصد آن متعلق به جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بوده است. وی به مهارت‌آموزی به‌عنوان کلید اشتغال‌زایی اشاره کرد و افزود: هرچه مهارت‌آموزی بیشتر باشد، نرخ مشارکت اقتصادی بالاتر می‌رود. مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال گلستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد افراد جویای کار فاقد مهارت لازم هستند و این فرصت خوبی است که برای مهارت‌آموزی به سراغ طرح کارورزی بروند. الهه غیناقی با اشاره به برخی از طرح‌های انجام شده در حوزه بانوان، گفت: طرح بانویار، کارآفرینی، نمایشگاه‌های بانوان و تجلیل از کارآفرینان ازجمله طرح‌هایی بود که در سال‌جاری در جهت تقویت بانوان پیگیری کردیم.
ایرناایرنا1 هفته قبل
بنابر گفته عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان تا آخر وقت امروز نتیجه نهایی بررسی صلاحیت‌های نمایندگان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام می‌شود. شما با این مساله تا چه حد موافقید؟» گفت: ببینید، به عقیده من مساله اتحاد را نمی‌توان به صورت تمام و کمال به شورای نگهبان ارتباط داد. در این میان باید توجه داشت که حضور مردم در انتخابات حضور کمی نخواهد بود. ‌در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ۴۱۷ نفر ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد با بررسی‌هایی که توسط هیات‌های اجرایی انتخابات در حوزه‌های انتخابیه صورت گرفت، صلاحیت ۷۶ داوطلب کرسی مجلس احراز نشده است. در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران نیز ۳۰۶ نفر ثبت نام کرده بودند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری رسا، آیت‌الله جوادی‌آملی تصریح کرد: ملت عزیز که زیر بار ظلم نمی‌رود. ***آقاجری: منتظر فوران خونین اغتشاشات آبان باشیم! [۲] علی ربیعی، سخنگوی اصلاح‌طلب دولت نیز در اظهاراتی با اشاره به اغتشاشات آبان گفته است که «حکایت همچنان باقیست …»! نرخی که به گواه رسانه‌های رسمی در سال ۸۹ به میزان ۱۴ درصد بوده و هم‌اکنون با کاهشی ۲ درصدی به رقم ۱۲ درصد در سال ۹۷ رسیده است. در همین حال، رسانه‌ها گزارش داده‌اند که از مجموع بیکاران ایرانی، بیش از ۵ میلیون نفر جزو «بیکاران با درآمد» هستند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت۲۴-بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری استان تهران حاکی از کاهش ۱/۳ درصدی این شاخص نسبت به زمان مشابه در سال ۹۷ است. مسعود افشین افزود: براساس آخرین نتایج منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر استان تهران در فصل پاییز امسال، برابر با ۴/۹ برآورد شده است. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: به تعبیری دیگر، ۴/۹ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار) استان تهران در پاییز امسال بیکار بوده‌اند. افشین گفت: نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر، در پاییز ۱۳۹۸ برای کل کشور ۶/۱۰ درصد بوده است. افشین گفت: بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی نشان می‌دهد که این نرخ در استان تهران نسبت به فصل مشابه در سال قبل (پاییز ۱۳۹۷) به میزان ۶/۰ درصد کاهش داشته است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، براساس گزارش منتشره در تاریخ ۱۵ دی ماه ۹۸ توسط اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی نرخ تورم در ۱۲ ماهه منتهی به آذر ۹۸ در بخش شاخص بهای مصرف کننده ۴۶/۲ درصد (نقطه به نقطه برابر ۲۷/۳ درصد)، در بخش خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها برابر ۵۵/۶ درصد (نقطه به نقطه ۲۳/۸ درصد)، در بخش بهداشت و درمان ۲۹/۷ درصد (نقطه به نقطه ۲۶/۸ درصد)، در بخش حمل و نقل ۳۶/۲ درصد (نقطه به نقطه ۴۷/۳ درصد) و در بخش مسکن آب برق و گاز و سایر سوخت‌ها برابر ۱۷/۳ درصد (نقطه به نقطه ۱۹/۸ درصد) بوده است. نرخ بیکاری استان در تابستان ۹۸ برابر ۷/۶ درصد و نرخ مشارکت اقتصادی ۳۸/۷ درصد بوده است که بخش خدمات با ۴۱/۹ درصد بیشترین سهم اشتغال بخش‌های اقتصادی را به خود اختصاص داده است و بخش صنعت با ۲۹/۵ درصد و بخش کشاورزی با ۲۸/۷ درصد در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. عمده یارانه بگیران استان یارانه خود را از طریق بانک‌‌های ملی، کشاورزی و پست بانک دریافت می‌کنند. میزان صادرات قطعی از مرزهای استان در ۹ ماهه ابتدایی سال ۹۸ از نظر تعداد اظهار نامه صادره ۶ درصد و از نظر ارزش ۴۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد. میزان واردات قطعی در مدت مشابه یاد شده از نظر تعداد اظهار نامه ۱۷۴ رصد و از نظر ارزش ۷۷۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
این گزارش سالانه شاخص جهانی شکاف جنسیتی ۲۰۲۰ یک نمای کلی از وضعیت فعلی شکاف جنسیتی جهانی و تلاش‌ها و بینش‌ها برای کاهش این شکاف را تحت چهار شاخص ارائه می‌دهد، اما وضعیت ایران در گزارش اخیر مجمع جهانی اقتصاد در حوزه شکاف جنسیتی چگونه است؟ به گزارش ایرنا، بر اساس نتایج این گزارش، ایران جزو ۱۴۸ کشور جهان در شاخص جهانی شکاف جنسیتی بوده که عملکرد آن نسبت به سال قبل، ۶ پله تضعیف شده است. ایران در زیرشاخص‌های بهداشت و بقا و دستیابی به امکانات آموزشی، کمترین شکاف جنسیتی و در زیرشاخص‌های توانمندسازی سیاسی و فرصت و مشارکت اقتصادی بیشترین شکاف جنسیتی را دارد. شاخص شکاف جنسیتی چیست و چگونه تعریف می‌شود؟ مهیار خانجانی، دانشجوی دکتری جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبایی درباره این گزارش به ایرناپلاس می‌گوید: شاخص جهانی جنسی یک شاخص مقایسه‌ای میان دو جنس است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ توسط انجمن جهانی اقتصاد معرفی شده است. این شاخص‌ها همچنین برای ایجاد آگاهی جهانی درباره چالش‌هایی که شکاف جنسیتی تعیین شده و همچنین امکاناتی که به دنبال کاهش شکاف جنسیتی پدید می‌آید، مشخص شده‌اند. شکاف عمیق جنسیتی در حوزه سیاستخانجانی می‌گوید: با این مقدمه بهتر می‌توانیم درک کنیم که چرا ایران در مجموع کشورهای دنیا با بالاترین شکاف جنسیتی قرار دارد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون مدیر کل و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت‌حیدریه با اشاره به جذب صد در صدی سهمیه مشاغل خانگی در این شهرستان، گفت: سهمیه مشاغل خانگی تربت‌حیدریه در سال ۹۷ مبلغ ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بود و مبلغ ۳۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال جذب شد که با این وضعیت جذب بیش از صد در صد را نیز داشته است. علی‌اکبر اسماعیل‌پناه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این میزان اعتبار به ۲۹۰ نفر به صورت مستقل، طرح پشتیبان و تحت پوشش پرداخت و زمینه اشتغال برای این تعداد را فراهم کرده است. وی با اشاره به طرح کارورزی در سال ۹۷ افزود: سهمیه تربت‌حیدریه از طرح ۹۳ نفر بود که تا پایان سال ۲۵۴ نفر معادل ۲۷۳ درصد ابلاغ شده صورت گرفته و با این آمار عملکرد رتبه اول استان به این شهرستان اختصاص یافته است. اسماعیل‌پناه عنوان کرد: از این تعداد ۷۵ نفر توسط واحدهای پذیرنده جذب و به کارگیری شده‌اند که برای استفاده از معافیت ۲۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما به تامین اجتماعی معرفی شده است. اسماعیل‌پناه افزود: همچنین تاکنون تعداد ۵۹ طرح به مبلغ ۲۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و اشتغال ۵۵۳ نفر در کارگروه شهرستان مصوب و برای تعیین تکلیف به استان ارسال شده است.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
وی ادامه داد: هر درصد افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در خراسان رضوی معادل افزایش ۵۰ هزار نفر متقاضی شغل است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: نرخ مشارکت اقتصادی کشور در پاییز امسال ۴۴. ۵ درصد بود که نشان دهنده کاهش این نرخ در کشور است اما نرخ مشارکت اقتصادی استان در پاییز سال گذشته ۵۲. ۸ درصد بود اما این نرخ برای خراسان رضوی در پاییز امسال به ۶. یک می‌لیون و ۷۳۳ هزار نفر از جمعیت خراسان رضوی در روستاهای این استان سکونت دارند.

به انتهای لیست رسیدید