مشاور خانواده

مشاور خانواده

ایسناایسنا5 ساعت قبل
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان گفت: زنان بیش از ۶۰ درصد فعالان سازمان‌های مردم‌نهاد را تشکیل می‌دهند. بلوری از آسیب‌های اجتماعی را بزرگ‌ترین خطر امروز جامعه عنوان کرد و افزود: متاسفانه بیشترین پیامد این آسیب‌ها متوجه جامعه زنان بوده و ارزش‌های یک زن را زیر سئوال می‌برد، بنابراین ضروری است جهت پیشگیری و جلوگیری از افزایش این آسیب‌ها، زنان و خانواده‌ها توانمند شوند. مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان، توجه به ظرفیت‌های موجود در منطقه را زمینه‌ساز موفقیت در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی برشمرد و گفت: نهادهای مردمی مهم‌ترین ظرفیت در مقابله، پیشگیری و بازوان اجرایی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستند. این مسئول با بیان اینکه ۳۲۴ سازمان مردم‌نهاد در سطح استان فعال است، گفت: بیش از ۶۰ درصد فعالان سازمان‌های مردم‌نهاد را زنان تشکیل می‌دهند. بلوری، موازی‌کاری و جزیره‌ای عمل کردن را بزرگ‌ترین خطر در حوزه آسیب‌های اجتماعی دانست و تصریح کرد: این امر موجب اتلاف هزینه‌های زمانی، انسانی و بی‌نتیجه شدن تصمیمات می‌شود، لذا ضروری است جهت نتیجه‌گیری مطلوب‌تر تقسیم کار بین بخشی صورت گیرد.
مهرمهر2 روز قبل
وی با تاکید براینکه تنوع نقش‌های زنانه از نقش‌های مردانه بیشتر است، افزود: زنان به علت جزئی‌نگر بودنشان، می‌توانند همزمان در چند عرصه فکر کنند و تمرکزهای چندگانه داشته باشند. این استاد دانشگاه ضمن اشاره به اهمیت بیشتر نقش خانوادگی زن در دیدگاه رهبری، ابراز کرد: اینکه نقش خانوادگی زن دارای اولویت است، نشان دهنده نداشتن اولویت نقش اجتماعی آن‌ها نیست. وی عنوان کرد: نیاز فرزند به مادر فراتر از نیاز مادی و خدماتی است که مادران نسبت به فرزنداشان دارند. فرهمندپور با اشاره به اینکه جامعه تکالیفی را در ایفای درست نقش‌های زنانه دارد، ابراز کرد: به جای برنامه‌های تلویزیونی که حقیقتا در راستای فرهنگ‌سازی دینی نیستند، بایستی آموزش و فرهنگ‌سازی‌هایی در رسانه وجود داشته باشد. فرهمندپور در ادامه بیان کرد: علی‌رغم اینکه از ابتدای انقلاب تا کنون تفاوت الگوی اشتغال مطرح شده است، زنان جامعه ما یا باید طبق الگوی اشتغال مردانه کار کنند یا قید کار کردن را بزنند.
برنابرنا3 روز قبل
سخنگوی دستگاه قضا از ارسال متن نهایی لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت به دولت خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ اسماعیلی، سخنگوی دستگاه قضا از ارسال متن نهایی لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت به دولت خبر داد و گفت: از اقدامات روز‌های اخیر نهایی شدن متن لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت است. ث- ارتقاء شاخص‌های دادرسی اسلامی و عادلانه در خصوص بانوان موضوع این قانون. ث- ایجاد فضای گفتمانی در راستای حفظ کرامت زن در چارچوب‌های بومی ایرانی اسلامی و مقابله با گفتمان‌های معارض موضوع قانون. تبصره - ارائه خدمات به بانوان موضوع این قانون در مناطقی که بانوان متخصص و آموزش دیده حضور دارند، توسط ایشان انجام شود.

خبر خوش دستگاه قضا برای بانوان/ لایحه ۷۷ ماده‌ای صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- متن لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت از سوی رئیس دستگاه قضا ابلاغ و به دولت ارسال شد. ث- ارتقاء شاخص‌های دادرسی اسلامی و عادلانه در خصوص بانوان موضوع این قانون. ث- ایجاد فضای گفتمانی در راستای حفظ کرامت زن در چارچوب‌های بومی ایرانی اسلامی و مقابله با گفتمان‌های معارض موضوع قانون. تبصره - ارائه خدمات به بانوان موضوع این قانون در مناطقی که بانوان متخصص و آموزش دیده حضور دارند، توسط ایشان انجام شود. تبصره ۳- ارائه خدمات به بانوان موضوع این قانون در مناطقی که پلیس زن حضور دارند، توسط ایشان انجام شود.
انتخابانتخاب4 روز قبل
آمایش سلامت روان جامعه و ادغام این آمایش به شیوه یک شبکه در نظام سلامت کشور برنامه مشخص و تعبیه شده‌ای است که پس از پرداخت در زمان آتی به استحضار مردم خواهد رسید. وزیر بهداشت تاکید داشته است: طرح سلامت روان جامعه محدود به بیماری خاصی از مجموعه بیماری‌های اعصاب و روان نیست. رویکرد وزارت بهداشت نگاه جامع به بهداشت روان جامعه است. «بخش دیگر این است که مردم به دلیل مشکلات معیشتی و مسائل اقتصادی (که به ویژه امروز به شدت با آن درگیر هستند)، هزینه‌های سلامت روان را گران ارزیابی کرده و از آن فرار می‌کنند؛ یعنی باخودشان می‌گویند که وقتی اجاره خانه و امرار معاش ما حل نشده، هزینه سلامت روان زائد است». آمایش روان و فشار خون قابل قیاس نیستاین روانشناس در واکنش به صحبت‌های نمکی که اجرای طرح سلامت روان را شبیه طرح آمایش فشار خون عنوان کرده بود، تاکید کرد: آمایش روان مانند آمایش خون نیست و مقایسه این دو موضوع اصلا شدنی نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
در ضمن محیطی که برای رشد فرزندشان فراهم می‌کنند، می‌تواند بستری آرام یا متشنج برای پرورش کودک باشد. متاسفانه بچه‌هایی که شاهد دعوای پدر و مادر خود و طلاق والدین شان هستند در بستری آرام پرورش نمی‌یابند البته سن فرزند در زمان جدایی والدین، بسیار مهم است. «زهرا امام»، مشاور خانواده در این باره می‌گوید: فرزندان طلاق معمولا با احساس ناامنی رشد می‌کنند که این امر معمولا باعث ایجاد اضطراب در آن‌ها می‌شود. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، گاهی اوقات مهارت‌های لازم را برای داشتن زندگی مشترک ندارند و گاهی اوقات همدلی ضعیفی در روابط خود دارند. می‌توان با فرزند طلاق هم ازدواج کرد؟ در این بین و اگر هم خانم و هم آقا هر دو فرزند طلاق باشند، به دلیل این‌که هر دو شاهد کشمکش و درگیری والدین خود بودند، احتمال بیشتری برای طلاق و جدایی آن هاست و البته به این معنا نیست که نباید با فرزندان طلاق ازدواج کرد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، فراخوان جذب مبلغین و مشاورین در موکب فرهنگی اربعین با موضوع خانواده با هدف ایجاد خانواده متعالی به منظور زمینه‌سازی ظهور منتشر شده است. این فراخوان به همت بسیج دانشجویی مدرسه عالی شهید مطهری و موسسه ایمان ماندگار اعلام شده است. در این طرح مبلغین و مشاورین باید در زمینه‌های تبلیغ میدانی، مشاوره، پاسخ‌گویی به احکام، روایتگری سبک‌زندگی ائمه (علیهم السلام)، مسائل مرتبط به خانواده و کار کودک و نوجوان توانایی فعالیت داشته باشند. جهت ثبت‌نام می‌توانید عبارت «تبلیغ اربعین» را به شماره ۰۹۱۰۹۴۲۵۸۸۰ پیامک یا به اکانت @Tablighe_arbaeen در پیام‌رسان‌های داخلی ارسال کنید. الویت جذب با طلاب جوان و انقلابی و مسلط به زبان‌های خارجه و طلاب تحصیل کرده در رشته‌های روان‌شناسی، مشاوره و خانواده است.
فارسفارس5 روز قبل
به گزارش خبرنگار حوزه حج و زیارت و وقف، فراخوان جذب مبلغین و مشاورین در موکب فرهنگی اربعین با موضوع خانواده اعلام شد. براساس این گزارش، این طرح با هدف ایجاد خانواده متعالی به منظور زمینه‌سازی ظهور در دستور کار قرار گرفته است لذا مبلغین و مشاورین باید در زمینه‌های تبلیغ میدانی، مشاوره، پاسخ‌گویی به احکام، روایتگری سبک‌زندگی ائمه (علیهم السلام)، مسائل مرتبط به خانواده و کار کودک و نوجوان توانایی فعالیت داشته باشند. مبلغین و مشاوین علاقه‌مند برادر باید دارای سطح ۴ به بالا و معمم باشند و خواهران نیز باید داراس مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری مشاوره و روانشناسی و یا پایه ۴ حوزه به بالا باشند. همچنین حداکثر سن برای بردارن و خواهران ۴۵ سال است. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند عبارت «تبلیغ اربعین» را به شماره ۰۹۱۰۹۴۲۵۸۸۰ پیامک کنند و یا به اکانت @Tablighe_arbaeen در پیام‌رسان‌های داخلی ارسال کنند.
مهرمهر6 روز قبل
نباید چنین مسئله‌ای در جامعه رواج یابد و یک عده روی این مسائل موج‌سواری کنند. این استاد دانشگاه تهران در ادامه خاطرنشان کرد: استعمال واژه امام برای رهبری، بار ایدئولوژیک دارد و موجب می‌شود اوامر مقام معظم رهبری، برای ما واجب‌الاطاعه شود. وی اضافه کرد: نگاه به ازدواج و خانواده، در دین اسلام یک امر مقدس است. در تفکر سکولار گفته نمی‌شود دین امر بدی است اما می‌خواهند دین را قداست‌زدایی کرده و آن را عرفی کنند. وی در ادامه اشاره کرد: تفاوت مبنایی بین تفکر اسلامی و دیدگاه فمینیستی وجود دارد و کسانی که می‌گویند درحالیکه به اسلام اعتقاد دارند، فمینیست هم هستند، اشتباه می‌کنند و مثل این است که فردی ادعا کند یک مسلمان کافر است.
برنابرنا6 روز قبل
یک روان‌شناس گفت: ازدواج همراه با تعقل و تفکر شادی را به همراه دارد و به‌ندرت می‌توان نشانه‌هایی از شادی درون زندگی مجردی یافت. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ موضوع شادی و نشاط از جمله مواردی است که در طول زندگی یک فرد همواره همراه اوست و در برخی از موارد نیز به اوج خود می‌رسد و در گاهی از اوقات نیز در کمترین میزان خود قرار می‌گیرد. اصغر کیهان‌نیا، روان‌شناس و مشاور خانواده، در خصوص ارتباط مابین شادی و موضوع تجرد و ازدواج به خبرنگار برنا گفت: ازدواج سنت نبی اکرم (ص) است و توصیه‌هایی که از سوی ایشان در این زمینه نیز انجام گرفته نیز حاکی از این دارد ازدواج امری پسندیده و صحیح است. حتی بر اساس روایت‌هایی که در این خصوص نقل شده نیز به رسیدن به آرامش پس از ازدواج اشاره شده است. این روان‌شناس در پاسخ به این سوال که آیا ازدواج همراه با شادی است یا خیر؟ بیان کرد: در این رابطه ما با دو جواب مواجه هستیم، جواب اولیه بله است و جواب دوم نیز خیر.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
صدمات ناشی از خودکشی با پیامدهای انواع دیگر مرگ آنقدر متفاوت و ویران‌گر است که برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ در ایالات متحده امریکا روزی ملی برای بازماندگان خودکشی در نظر گرفته شد. بازماندگان خودکشی عموما از احساس گناه رنج می‌برند و اگر در جامعه‌ای سنتی زندگی کنند، احساس شرمساری و ننگ نیز به آن اضافه می‌شود. گاه بی‌معنا شدن زندگی، احساس بیهودگی و سردرگمی‌ای که خودکشی پدید می‌آورد، تلاش برای تحربه زندگی جدید را با دشواری اساسی مواجه می‌کند. اگر با بازماندگان خودکشی مواجه شدید هرگز کاری نکنید یا حرفی نزنید که احساس گناه، شرمساری، یأس و درماندگی فرد بیشتر شود. اگر از بازماندگان خودکشی هستید از درمانگران کمک بگیرید.
برنابرنا2 هفته قبل
مهارت «نه» گفتن محترمانه و قاطعانه یکی از مهمترین مهارت‌ها است و از جمله عوامل پیشگیری از سوءاستفاده جنسی و غیر جنسی است و خانواده مهمترین و بهترین محیط پرورش مهارت نه گفتن است. باید به کودکان آموزش دهیم که نباید از نه گفتن احساس خجالت یا ناراحتی کند. فرزندان بسیار مطیع اولین قربانیان تجاوز جنسی و اعتیادوی اضافه کرد: کودکان بسیار مطیع اولین قربانیان تجاوز جنسی و اعتیاد به مواد مخدر هستند چون همانطور که یاد گرفته‌اند در منزل مطیع باشند در جامعه برای اینکه پذیرفته شوند همانگونه می‌شوند. وی ادامه داد: تعداد انتخاب‌های کودک را محدود کنید تا قدرت تصمیم گیری پیدا کند و انتخاب کردن را یاد بگیرد. مثلا باید در سن زیر پنج سال، دو گزینه به او پیشنهاد دهید تا بتواند یکی از آنها را انتخاب کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
برخی می‌گویند، سن دخترک ۱۱ سال است، برخی برای او سن ۱۰ و برخی ۹ سال را تخمین می‌زنند. دخترک یا همان عروسک (عروس کوچک) خوشحال است چون کانون توجه تمام شرکت کنندگان آن مجلس است. علی کاظمی، حقوقدان است او هم به این «شرایط» برای ازدواج کودکان، کمی تامل و بحث دارد. به عنوان مثال معمولا دختر بچه‌ها با مردهایی ازدواج کرده‌اند که این مردها یا همان همسران این دختر بچه‌ها، تقریبا یک فاصله سنی قابل ملاحظه‌ای را با دختر‌ها داشته‌اند. این جامعه شناس از اصطلاحی تحت عنوان «بردگان خانگی» نام می‌برد و این کودکان را به بردگان خانگی تشبیه می‌کند که کودکی آنان ذبح می‌شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
یک مشاور خانواده گفت: آموزش، کم هزینه‌ترین راهبرد برای رسیدن به حال خوب است. دهقانیان تاکید کرد: روابط انسانی نیاز به آموزش دارد، بدون دسترسی به علم و دانش روز نمی‌توانیم در دنیای امروز حرفی برای گفتن داشته باشیم. به عبارتی دانش و آگاهی، به انسانها قدرت می‌دهد و این قدرت حضور فعال در اجتماع را سبب می‌شود. این مشاوره خانواده تصریح کرد: تقویت دانش آموزی با تکرار و تمرین و تلاش بسیار زیاد میسر می‌شود. وی گفت: ما نمی‌توانیم با دیگران ارتباط نداشته باشیم زیرا ارتباط، محدود به حرف زدن نیست.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
حساب روزهایی که برادر برای گرفتن پول به خانه خواهرش رفته بود، از دست همه در رفته بود. نوزدهم مرداد ماه آخرین باری بود که به خواهرش در منطقه توس مشهد رفت تا مثل همیشه اخاذی کند. این بار هم اهالی خانه خواهرش حاضر به تأمین هزینه خماری او نشدند و همین نه بزرگ به دایی معتاد کافی بود تا او دست به پنچر کردن خودرو خواهرزاده‌اش بزند تا مگر با این حیله بتواند آن‌ها را سرکیسه کند. اما این بار خواهرزاده از کوره در رفت و جر و بحث و دعوا با دایی معتادش بالا گرفت. او که نمی‌توانست خودش را کنترل کند ناگهان چماقی را در هوا چرخاند و بر فرق سر دایی اش نشاند، ضربه‌ای که نه تنها پرونده اعتیاد دایی، بلکه پرونده عمرش را نیز برای همیشه بست.
رکنارکنا2 هفته قبل
حساب روزهایی که برادر معتاد برای گرفتن پول به خانه خواهرش رفته بود، از دست همه در رفته بود. نوزدهم مرداد ماه آخرین باری بود که به منزل خواهرش در منطقه توس مشهد رفت تا مثل همیشه اخاذی کند. او که نمی‌توانست خودش را کنترل کند ناگهان چماقی را در هوا چرخاند و بر فرق سر دایی اش نشاند، ضربه‌ای که نه تنها پرونده اعتیاد دایی، بلکه پرونده عمرش را نیز برای همیشه بست. حمایتی که اگر به شیوه صحیح از سوی خانواده اتفاق بیفتد دیگر لازم نیست منتظر بحرانی که ناشی از رفتارهای پیش بینی نشده فرد معتاد است باشند. در پرونده قتل دایی نیز این تعلل موجب بروز حادثه ناخواسته شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
اما طلاق توافقی پاسخی به این باور غلط در جامعه است که طلاق الزاما باید با دشمنی دو همسر همراه باشد. پشیمانی بعد از طلاقاین مشاور امور خانواده، پشیمانی زن و مرد از طلاق توافقی را به‌عنوان خطرات رایج ناشی از این نوع از طلاق عنوان کرد. مشخص است که طلاق‌های توافقی عجولانه و از سر عصبانیت یا از سر اجبار تبعات ناخوشایندتری بر فرزندان می‌گذارد. از آنجایی که معمولا زوجین در مرحله برگزاری جلسه مشاوره‌ پیش از طلاق توافقی، با جدی‌نگرفتن مشاوره و اصرار بر تصمیم عجولانه‌ خود، بر جاری‌شدن طلاق توافقی پافشاری می‌کنند، می‌توان با بهره‌گیری از مشاوران، روانشناسان و روانکاوان متعدد و کاردان و نیز با برگزاری جلسات فوری مشاوره‌ای بعد از دادخواست طلاق توافقی، از برخی از این طلاق‌ها جلوگیری کرد. عادی‌‌شدن و قبح‌زدایی طلاق، از رویداد‌های مهم و اثرگذار در افزایش طلاق است که غالبا به دنبال چنین اتفاقاتی بروز پیدا می‌کند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
یک مشاور خانواده و کودک گفت: موسیقی دقیقا روی سرعت یادگیری کودک تاثیر می‌گذارد. احمدی‌قلعه تصریح کرد: محققان همچنین به این نکته پی برده‌اند که یک رابطه منطقی بین آموزش موسیقی به کودک و توانایی او در زمینه مهارت‌های ادراکی و تجسمی وجود دارد. به این معنی که درک موسیقی به کودکان کمک می‌کند تا عناصر مختلفی را که باید کنار هم قرار دهند، تجسم کنند. این مشاور یادآور شد: داده‌های مشابهی از تحقیقات متعدد این موضوع را تایید می‌کند که آموزش موسیقی به کودک به مرور زمان مهارت‌های ادراکی و تجسمی را افزایش دهد. موسیقی دقیقا روی سرعت یادگیری کودک تاثیر می‌گذارد و اگر بتوانیم در سنین کودکی فرزندمان را با موسیقی آشنا کنیم، روی سرعت یادگیری او تاثیر عمیقی گذاشته‌ایم.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
اما طلاق توافقی پاسخی به این باور غلط در جامعه است که طلاق الزاما باید با دشمنی دو همسر همراه باشد. پشیمانی بعد از طلاقاین مشاور امور خانواده، پشیمانی زن و مرد از طلاق توافقی را به‌عنوان خطرات رایج ناشی از این نوع از طلاق عنوان کرد. از آنجایی که معمولا زوجین در مرحله برگزاری جلسه مشاوره‌ پیش از طلاق توافقی، با جدی‌نگرفتن مشاوره و اصرار بر تصمیم عجولانه‌ خود، بر جاری‌شدن طلاق توافقی پافشاری می‌کنند، می‌توان با بهره‌گیری از مشاوران، روانشناسان و روانکاوان متعدد و کاردان و نیز با برگزاری جلسات فوری مشاوره‌ای بعد از دادخواست طلاق توافقی، از برخی از این طلاق‌ها جلوگیری کرد. عادی‌‌شدن و قبح‌زدایی طلاق، از رویداد‌های مهم و اثرگذار در افزایش طلاق است که غالبا به دنبال چنین اتفاقاتی بروز پیدا می‌کند. واضح است در شرایطی که زندگی به بن‌بست رسیده باشد، هیچ‌راهی برای ادامه‌دادن آن وجود ندارد، طلاق توافقی منطقی‌ترین و انسانی‌ترین راه‌حل است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
آشپزی تنها سیر کردن جسم اعضای خانواده نیستآشپزی رزق دادن دست اعضای خانواده‌ است. یک خانم وقتی قرمه سبزی درست می‌کند یا آبگوشتی بار می‌گذارد شاید در ظاهر به نظر برسد که دارد جسم اعضای خانواده را سیر می‌کند اما از بعد روانی ماجرا نباید غافل شد. بعد روانی آشپزی را باید از دو منظر بررسی کرد، اتفاقی که برای مادر در خصوص آشپزی برای اعضای خانواده می‌‌افتد و اتفاقی که برای اعضای خانواده در خصوص آشپزی مادر می‌افتد. بقیه اعضای خانواده نیز باید از این فرصتی که به مادر خانواده اجازه دیده شدن می‌دهد، استقبال کنند تا از آن برای بهتر شدن ارتباط اعضای خانواده استفاده شود. آن وقت ما متوجه می‌شویم این زندگی، زندگی گرمی نیست.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر، چهارمین نشست تبیینی زن و خانواده در اندیشه رهبر انقلاب، عصر امروز در مشهد مقدس برگزار شد. اگر انسان را اصل قرار دهی، جامعه و تمدنی شکل نمی‌گیرد، در دنیای پست مدرن امروز، اصل، جامعه فرد است اما در اسلام چنین چیزی گفته نمی‌شود بلکه بر اساس خانواده جامعه شکل می‌گیرد. وی در ادامه با بیان اینکه محبوب‌ترین سازه از نظر اسلام خانواده است که با ازدواج شکل می‌گیرد، اظهار کرد: مادر، اصل بنیان خانواده است. مشاور سازمان ملی جوانان در امور دختران، زنان و خانواده با بیان اینکه ازدواج زود و به‌موقع، انسان را از آسیب‌ها و فکرهای آسیب‌رسان نجات می‌دهد، بیان کرد: آمارها نشان می‌دهد ازدواج در سنین بالا با طلاق بیشتری روبرو است. وی با بیان اینکه سن ازدواج در کلان شهرها بیشتر از شهرهای کوچک است، گفت: طبق آمار ۵ ساله اخیر، در کشور ما، طلاق در سنین بالا بیشتر است؛ زیرا زوجین هنوز سن طلایی ازدواج را درک نکرده و در بن‌بست‌ها گرفتار شده‌اند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
طلاق به منزلۀ یک تغییر در زندگی است و هر تغییری با خود چالش‌‌هایی را به همراه دارد و این چالش‌‌ها نیازمند توجه و بررسی است. رئیس سازمان ثبت اسناد کشور درباره آمار ثبت ازدواج و طلاق در سال ۹۷ گفته است که بیش از ۱۷۹ هزار مورد طلاق در سال گذشته ثبت شده و ۸۵ درصد زنان و ۷۵ درصد مردانی که طلاق می‌گیرند، کمتر از ۴۰ سال دارند (منبع: فردا). در این بین باید بدانیم طلاق، اتفاق تلخی است که در زندگی مشترک برخی زوج‌ها اتفاق می‌افتد و متاسفانه در سال‌های اخیر روند و سیری صعودی نیز در جامعه ما داشته است. در این مرحله ممکن است فرد، طلاق و جدایی را باور نکند و مدام به دنبال بازگشت به رابطه و جست‌وجوی آن باشد. باید بپذیرید طلاق اتفاق افتاده و این رابطه با تمام کم و کیفش تمام شده است و قرار نیست طرف مقابل برگردد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
در این بین باید بدانیم طلاق، اتفاق تلخی است که در زندگی مشترک برخی زوج‌ها اتفاق می‌افتد و متاسفانه در سال‌های اخیر روند و سیری صعودی نیز در جامعه ما داشته است. در این مرحله ممکن است فرد، طلاق و جدایی را باور نکند و مدام به دنبال بازگشت به رابطه و جست‌وجوی آن باشد. در سومین مرحله، فرد وارد جر و بحث با خود می‌‌شود؛ به عبارتی با خود می‌‌گوید که «اگر فلان کار را انجام نداده بودم»، «اگر بیشتر صبر می‌‌کردم»، «اگر انرژی بیشتری می‌‌گذاشتم و تلاش بیشتری می‌‌کردم» یا «اگر این‌قدر کوتاه نمی‌‌آمدم» و … این جدایی اتفاق نمی‌افتاد. این موضوع به آن معنا نیست که شما از موقعیت پیش آمده راضی هستید بلکه پذیرفته‌‌اید از دست دادن، رفتن و جدایی از همسرتان واقعیت است و غیر قابل تغییر. باید بپذیرید طلاق اتفاق افتاده و این رابطه با تمام کم و کیفش تمام شده است و قرار نیست طرف مقابل برگردد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
اما این بار خواهرزاده از کوره در رفت و جر و بحث و دعوا با دایی معتادش بالا گرفت. او که نمی‌توانست خودش را کنترل کند ناگهان چماقی را در هوا چرخاند و بر فرق سر دایی اش نشاند، ضربه‌ای که نه تنها پرونده اعتیاد دایی، بلکه پرونده عمرش را نیز برای همیشه بست. حمایتی که اگر به شیوه صحیح از سوی خانواده اتفاق بیفتد دیگر لازم نیست منتظر بحرانی که ناشی از رفتار‌های پیش بینی نشده فرد معتاد است باشند. این مددکار اجتماعی برخورد قضائی با فرد معتاد در زمان بحران را جزو حمایت‌هایی می‌داند که خانواده نباید مانع این برخورد شوند، چرا که این مانع تراشی می‌تواند با جری کردن فرد معتاد به مشکلات بزرگ‌تری منجر شود. قادری پیش از تمام این حمایت‌ها ارتباط خوب اعضای خانواده با یکدیگر را بهترین واکسن برای پیشگیری از اعتیاد بیان می‌کند.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 هفته قبل
هوش هیجانی یا هوش احساسی یا هوش عاطفی که با حروف اختصاری EQ نشان داده می‌شود بخش مهمی از هوش است که شامل توانایی شناخت، درک و تنظیم هیجان‌ها و استفاده از آن‌ها در زندگی است. درواقع با بررسی این هوش می‌توان علت و چگونگی رفتار افراد در زندگی فردی و اجتماعی را دانست. زهره قلیلی در تعریف هوش هیجانی به ایمنا گفت: هوش هیجانی یعنی توانایی تشخیص، نام‌گذاری و ارزش‌گذاری هیجان‌ها و نحوه مدیریت هیجان در خود و طرف مقابل است. او درباره وضعیت هوش هیجانی ایرانیان نسبت به دیگر جوامع اظهار کرد: هنوز در این زمینه پژوهشی صورت نگرفته اما مشاهدات میدانی بیانگر یک نوع بی‌ثباتی هیجانی در جوانان ایرانی است که البته بستگی به فرهنگ و نواحی مختلف جامعه نیز دارد. درصورتی‌که در مبانی دینی و همین‌طور مبانی روانشناسی همیشه تأکید بر این است که در اوج هیجان تصمیم‌گیری نشود.
ایمناایمنا3 هفته قبل
زهره قلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در تعریف هوش هیجانی اظهار کرد: هوش هیجانی یعنی توانایی تشخیص، نام گذاری و ارزش گذاری هیجان‌ها و نحوه مدیریت هیجان در خود و طرف مقابل است. وی درباره وضعیت هوش هیجانی ایرانیان نسبت به دیگر جوامع اظهار کرد: هنوز در این زمینه پژوهشی صورت نگرفته اما مشاهدات میدانی بیانگر یک نوع بی ثباتی هیجانی در جوانان ایرانی است که البته بستگی به فرهنگ و نواحی مختلف جامعه نیز دارد. درصورتی که در مبانی دینی و همینطور مبانی روانشناسی همیشه تاکید بر این است که در اوج هیجان تصمیم گیری نشود. وقتی که شاد هستند نمی‌دانند با شادی خود چه کنند و رفتارهای عجیب و غریب نشان می‌دهند، چون هوش هیجانی پایینی دارند و وقتی که غمگین هستند نیز به همین صورت عمل می‌کنند. بنابراین رویکرد ما اولا نسبت به خودمان این است که با آگاهی عمل کنیم و هیجان‌های خود را بشناسیم دوم اینکه اگر فرد رفتار هیجانی داشت، ما رفتار مشابه و متقابل او نداشته باشیم و دیگر اینکه زمینه پرورش تفکر نقادانه و هوش هیجانی را در نسل آینده فراهم کنیم.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
حساب روزهایی که برادر برای گرفتن پول به خانه خواهرش رفته بود، از دست همه در رفته بود. نوزدهم مرداد ماه آخرین باری بود که به خواهرش در منطقه توس مشهد رفت تا مثل همیشه اخاذی کند. اما این بار خواهرزاده از کوره در رفت و جر و بحث و دعوا با دایی معتادش بالا گرفت. او که نمی‌توانست خودش را کنترل کند ناگهان چماقی را در هوا چرخاند و بر فرق سر دایی اش نشاند، ضربه‌ای که نه تنها پرونده اعتیاد دایی، بلکه پرونده عمرش را نیز برای همیشه بست. حمایتی که اگر به شیوه صحیح از سوی خانواده اتفاق بیفتد دیگر لازم نیست منتظر بحرانی که ناشی از رفتارهای پیش بینی نشده فرد معتاد است باشند.
رکنارکنا3 هفته قبل
حساب روزهایی که برادر معتاد برای گرفتن پول به خانه خواهرش رفته بود، از دست همه در رفته بود. نوزدهم مرداد ماه آخرین باری بود که به منزل خواهرش در منطقه توس مشهد رفت تا مثل همیشه اخاذی کند. او که نمی‌توانست خودش را کنترل کند ناگهان چماقی را در هوا چرخاند و بر فرق سر دایی اش نشاند، ضربه‌ای که نه تنها پرونده اعتیاد دایی، بلکه پرونده عمرش را نیز برای همیشه بست. حمایتی که اگر به شیوه صحیح از سوی خانواده اتفاق بیفتد دیگر لازم نیست منتظر بحرانی که ناشی از رفتارهای پیش بینی نشده فرد معتاد است باشند. در پرونده قتل دایی نیز این تعلل موجب بروز حادثه ناخواسته شد.
الفالف3 هفته قبل
بر اساس گزارش مرکز PEW از هر پنج نفر یک نفر بدون فرزند زندگی می‌کند. زنان جوان نه تنها بارداری خود را به تعویق می‌اندازند بلکه در مجموع و از اساس حرف‌ها و مخالفت‌هایی با این مقوله دارند. مذهبی‌ها دوستدار فرزندآوری هستندپیشنهاد می‌شود در صورت طرح موضوع از طرف یکی از زوجین یا خانواده‌های آن‌ها یکباره موضوع را نفی نکنید. طبق مشاهدات من، افرادی که اعتقادات مذهبی داشتند، در مورد بچه داشتن و فرزندپروری مردد نبودند، لذا در وهله اول رجوع به آموزه‌های دینی به زوج‌های جوان توصیه می‌شود. نقش هنجار‌های اجتماعیاگر برای هنجار‌های اجتماعی ارزش قائلید، احتمالا به فرزندآوری هم فکر خواهید کرد.

به انتهای لیست رسیدید