مشهد

اخبار خراسان رضوی (مشهد)

فارسفارس1 ماه قبل
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان صبح امروز وارد مشهد شد و در ابتدای ورود خود از مجموعه‌های ورزشی حاشیه شهر مشهد بازدید می‌کند. برای سفر دو روزه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانانبه گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان صبح امروز وارد مشهد شد و در ابتدای ورود خود از مجموعه‌های ورزشی حاشیه شهر مشهد بازدید به عمل می‌آورد. در ادامه این سفر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان با کارکنان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی وسمن‌های مردم نهاد نشست مشترکی را در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار می‌کنند. سپس با حضور در ابرده شاندیز سالن ورزش‌های رزمی این بخش را افتتاح می‌کنند و از مجموعه‌های ورزشی بخش خصوصی و دولتی باز دید خواهد کرد. حسن خاتم این سفر فرامرزیان افتتاح خانه ووشوی خراسان رضوی در مشهد مقدس است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست*دیگر اخبار برجسته قدس آنلاین: - عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس: انتظار است با حضور آقای رئیسی تحول مورد انتظار ملت و رهبری در دستگاه قضایی به سرعت محقق شود- رئیس اتحادیه خیاطان مردانه مشهد: هر ماه شاهد تعطیلی سه تا چهار واحد صنفی هستیم- نماینده مردم مشهد در مجلس: استاندار برای میزبانی شایسته از زائران در نوروز ۹۸ برنامه ریزی داشته باشد* پایگاه خبری صبح توس: - تکمیل خط ۲ قطارشهری مشهد در سال ۹۸- صادرات ۲ میلیارد دلار کالا از خراسان رضوی- واکنش ارتش به سخنان رئیس شورای شهر مشهد درباره بولوار نماز* پایگاه خبری شهرآرا آنلاین: - حال و هوای زمستانی میوه شب عید- گفت و گو آیین ماست- حاشیه همچنان در حاشیه- شورایی برای سمن‌های محیط زیستی- اعتبار نرسد، خون سهمیه بندی می‌شود* پایگاه خبری صبح هشتم: - زلزله در مشهد، نترسیم اما شوخی هم نگیریم- تعطیلی ۶۱۲ مرکز غیر بهداشتی در خراسان رضوی / نظارت بر پارک‌های آبی۷۴۸۹ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، از مدتی قبل، زمزمه‌ها و حرف و حدیث‌هایی درباره رویکرد سکولار و مغایر با هویت مشهد در شهرداری این شهر شنیده می‌شد. اما مجموعه شهرداری مشهد، با اقدامات اخیر خود به این شایعات رنگ واقعیت و رسمیت بخشیدند. به طوری که در یکی از معابر اصلی این شهر تابلوی «راهنمای زائر» حذف و به جایش تابلوی «راهنمای مسافر» گذاشته‌اند. کسانی که تاکنون برای زیارت به حرم رضوی نرفته‌اند اکنون تئوریسین توسعه مشهد هستند که در نشریات مصاحبه و اعلام می‌کنند در مشهد نباید زائر داشته باشیم بلکه باید توریست جذب کنیم. از نخبگان شهر مشهد فارغ از هر خط سیاسی می‌خواهم مقابل این جریان سکوت نکنند.» همچنین یکی از مقامات شهرداری مشهد، رویکرد این نهاد برای هویت‌زدایی از مشهد را تأیید کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
«المقاوم» پایگاه دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله عیسی قاسم از نقل مکان ایشان از نجف اشرف به شهر مقدس مشهد خبر داد. اعتمادآنلاین| المقاوم پایگاه دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله عیسی قاسم از نقل مکان ایشان از نجف اشرف به شهر مقدس مشهد خبر داد. «آیت‌الله شیخ عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین، به شهر مشهد مقدس سفر کرده است. گفتنی است که آیت‌الله شیخ عیسی قاسم بیش از دو سال در محاصره نظامی رژیم آل خلیفه بود. تیرماه امسال و پس از گذشت ۱۴ ماه از حبس خانگی و وخامت حال آیت‌الله عیسی قاسم سرانجام با موافقت پادشاه بحرین وی برای درمان بیماری‌ به لندن منتقل شد.

بدرقه زوج‌های دانشجو به مشهد مقدس

14+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 هفته قبل
ایرناایرنا1 هفته قبل
هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست*دیگر اخبار برجسته شهرآرا آنلاین: - آرامش به بازار موبایل بازگشت- تولید دچار بی مهری بانکی- هشت راهبرد پیشروی ششمین رئیس- کامیابی میدان خاطرات* پایگاه خبری صبح توس: - واکنش مردم نسبت به ‌سرعت پایین دستگاه قضا در برخورد با عضو شورای شهر نیشابور- رئیس سازمان بسیج رسانه کشور: سواد رسانه‌ای یعنی اینکه چگونه حرف بزنیم* پایگاه خبری قدس آنلاین: - دولت فقط آسیب روستاهای نزدیک مشهد را می‌ بیند / بی ‌توجهی به فرصت اقتصادی روستاها برای کلانشهر مشهد- سکوت محض ارشاد خراسان رضوی در باره بلیت‌های VIP سینما اطلس- رفع مشکل ترافیک مسیر جمعه ‌بازار مشهد در حال پیگیری است- رئیس اتحادیه مشاوران املاک مشهد: تسهیلات مسکن کمکی به خانه دار شدن مردم نمی‌کند* پایگاه خبری صبح هشتم: - جمع ‌آوری معتادان متجاهر، گام شهرداری مشهد برای تحقق شهر زیباتر- اختصاص ۱۲میلیارد ریال اعتبار به بازسازی اماکن ورزشی حاشیه شهر مشهد- افتتاح ۴۵ موزه خصوصی طی امسال در کشور* پایگاه خبری مشهد پیام: - چگونه گام دوم را برداریم؟ - معاون فرهنگی شهردار مشهد: این دیوار‌موزه یک کار ضعیف بود/ تخریب پروژه به ‌جای تقویت۷۴۸۹ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*
الفالف1 ماه قبل
المقاوم پایگاه دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله عیسی قاسم از نقل مکان ایشان از نجف اشرف به شهر مقدس مشهد خبر داد. گروه سیاسی الف، ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۳۸ ۳۹۷۱۱۱۳۱۹۱به گزارش مهر، المقاوم پایگاه دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله عیسی قاسم از نقل مکان ایشان از نجف اشرف به شهر مقدس مشهد خبر داد. آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین، به شهر مشهد مقدس سفر کرده است. گفتنی است که آیت‌الله شیخ عیسی قاسم بیش از دو سال در محاصره نظامی رژیم آل خلیفه بود. تیرماه امسال و پس از گذشت ۱۴ ماه از حبس خانگی و وخامت حال آیت‌الله عیسی قاسم سرانجام با موافقت پادشاه بحرین وی برای درمان بیماری‌ به لندن منتقل شد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
حقوق دان مشهدی ادعا کرد: «امروز پدر در قالب ولایت فرزند خود را در حاشیه شهر مشهد می‌فروشد». وی ادامه داد: براساس دستور فقهی زمانی که سن بلوغ ۹ سال باشد دختر خود می‌تواند تصمیم ازدواج بگیرد و ازدواج او صحیح است. این حقوق دان مشهدی اظهار کرد: جالب اینجاست که ما پس از گذشت حدود ۷۰ سال دوباره تلاش می‌کنیم به قانون سال ۱۳۱۳ بازگردیم. این قانون از سال ۱۳۱۳ تا ۱۳۵۳ اجرایی شده و کسی با آن مشکلی نداشت. شیخ الاسلامی متذکر شد: بسیاری از مسائلی که براساس فقه در گذشته جزو حقوق خصوصی بوده تبدیل به حقوق اجتماعی و عمومی شده است، امروز پدر در قالب ولایت فرزند خود را در حاشیه شهر مشهد می‌فروشد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، تعدادی از سهامداران طرف قرارداد بخش خصوصی سازمان اتوبوسرانی در مشهدمقدس امروز مقابل ساختمان شورای شهر مشهد تجمع کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند. اتحادی؛ سخنگوی سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد مقدس در این زمینه اظهار داشت: این تجمع تجمع اتوبوسرانان بخش خصوصی نبوده بلکه تعدادی از سهامداران طرف قرارداد بخش خصوصی اتوبوسرانی شهرداری مشهد در این تجمع حاضر شده بودند. سخنگوی سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد بیان کرد: اختلافی میان سهامداران و شرکت‌های طرف قرارداد بوده و به همین دلیل افراد امروز مقابل ساختمان شورای شهر مشهد حضور پیدا کردند. وی افزود: ضمن اینکه ظاهرا جلسه‌ای برگزار شده و همه افراد از محل خارج شده‌اند؛ این مسئله یک مشکل داخلی بوده که برطرف شده و ارتباطی به اتوبوسرانان بخش خصوصی نداشته است. انتهای پیام/ ز
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم‌های والیبال پیام مشهد و درنای ارومیه در چارچوب لیگ برتر والیبال کشور بعدازظهر چهارشنبه در سالن مهران مشهد برگزار و ۲ تیم در ۴ ست مقابل هم قرار گرفتند. در این بازی تیم پیام موفق شد در ۳ ست مقابل حریف خود به پیروزی دست یابد و با کسب ۳۸ امتیاز در رده چهارم جدول لیگ برتر والیبال بعد از تیم‌های شهرداری ورامین، پیکان تهران و خاتم اردکان قرار گیرد. تیم والیبال درنای ارومیه نیز با این شکست و کسب ۶ امتیاز در ۲۰ بازی در رتبه آخر جدول لیگ برتر والیبال کشور قرار گرفت. تیم والیبال پیام مشهد توانسته است در ۲۱ بازی خود۱۴ پیروزی و۷ باخت را مقابل حریفان به دست آورد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- فعالیت تمامی مدارس مشهد با توجه به بارندگی و افزایش وزش باد و کاهش آلودگی طبق روال معمول ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، بر اساس تصمیم «کارگروه اجرایی و اضطراری آلودگی هوا مشهد مقدس» با توجه به بارندگی و افزایش وزش باد در سطح شهر مشهد و بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی مبنی بر تداوم ناپایداری‌ها امروز «چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه» فعالیت تمامی مدارس طبق روال معمول ادامه خواهد یافت. مدیران مدارس باید در خصوص رعایت مفاد دستورالعمل ابلاغی در زمینه کاهش فعالیت‌های ورزشی دانش آموزان در فضای باز اقدام نمایند. انتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، المقاوم پایگاه دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله عیسی قاسم از نقل مکان ایشان از نجف اشرف به شهر مقدس مشهد خبر داد. آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین، به شهر مشهد مقدس سفر کرده است. گفتنی است که آیت‌الله شیخ عیسی قاسم بیش از دو سال در محاصره نظامی رژیم آل خلیفه بود. تیرماه امسال و پس از گذشت ۱۴ ماه از حبس خانگی و وخامت حال آیت‌الله عیسی قاسم سرانجام با موافقت پادشاه بحرین وی برای درمان بیماری‌ به لندن منتقل شد.

رئیسی: مشهد بدون گرسنه، آرزوی ماست

برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
تولیت آستان قدس رضوی: «مشهد بدون گرسنه» آرمان دست یافتنی است، نمی‌توانیم نسبت به فقر و گرسنگی در مشهد مقدس بی‌تفاوت باشیم. خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی اظهار داشت: «مشهد بدون گرسنه» آرمان دست یافتنی است، نمی‌توانیم نسبت به فقر و گرسنگی در مشهد مقدس بی‌تفاوت باشیم.
ایرناایرنا2 ماه قبل
در این پیش نشست، مدیران و کارشناسان چالش‌های مختلف در حوزه صنعت گردشگری مذهبی در مشهد و اقدامات انجام گرفته در این حوزه را مورد بحث و بررسی قرار دادند. وی بیان کرد: مشهد مرکز گردشگری مذهبی است و نیت اصلی ۹۹ درصد زائران داخلی و خارجی که به مشهد مقدس سفر می‌کنند، زیارت بارگاه منور رضوی است. فروزان خاطر نشان کرد: این در حالی است که در سال گذشته ۳۱٫۵ میلیون زائر و در ۹ ماه امسال ۲۷٫۳ میلیون زائر وارد مشهد شدند که از این تعداد سه میلیون نفر زائر خارجی بودند. شهناز رمارم اظهار داشت: در سال ۲۰۱۷ درآمد گردشگری شهر دبی که فقط چهار ماه در سال می‌تواند پذیرای گردشگر باشد و جاذبه‌های تاریخی ندارد، ۳۰ میلیارد دلار بود اما درآمد گردشگری مشهد در این سال ۱۰ هزار میلیارد تومان بود. نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: این در حالی است که ما در مشهد به عناوین و بهانه‌های مختلف سرمایه گذار بخش خصوصی را فراری می‌دهیم.
ایرناایرنا2 ماه قبل
در این پیش نشست، مدیران و کارشناسان چالش‌های مختلف در حوزه صنعت گردشگری مذهبی در مشهد و اقدامات انجام گرفته در این حوزه را مورد بحث و بررسی قرار دادند. وی بیان کرد: مشهد مرکز گردشگری مذهبی است و نیت اصلی ۹۹ درصد زائران داخلی و خارجی که به مشهد مقدس سفر می‌کنند، زیارت بارگاه منور رضوی است. فروزان خاطر نشان کرد: این در حالی است که در سال گذشته ۳۱٫۵ میلیون زائر و در ۹ ماه امسال ۲۷٫۳ میلیون زائر وارد مشهد شدند که از این تعداد سه میلیون نفر زائر خارجی بودند. شهناز رمارم اظهار داشت: در سال ۲۰۱۷ درآمد گردشگری شهر دبی که فقط چهار ماه در سال می‌تواند پذیرای گردشگر باشد و جاذبه‌های تاریخی ندارد، ۳۰ میلیارد دلار بود اما درآمد گردشگری مشهد در این سال ۱۰ هزار میلیارد تومان بود. نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: این در حالی است که ما در مشهد به عناوین و بهانه‌های مختلف سرمایه گذار بخش خصوصی را فراری می‌دهیم.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس علیرضا رزم‌حسینی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از ۸۰۰ واحد مسکن مهر و ۱۹ نیروگاه خورشیدی مرتبط با بنیاد مسکن خراسان‌رضوی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که شهر مشهد با آن درگیر است حاشیه‌نشینی بوده و به نظر می‌رسد اقداماتی که تا کنون برای ساماندهی این بافت صورت گرفته کافی نبوده است. استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بنیاد مسکن باید به بازسازی حوزه مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد وارد شود، تصریح کرد: استانداری نیز برای ورود بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بافت‌های فرسوده تمام همکاری‌های لازم را صورت می‌دهد و در همین راستا برای ساختن یک الگو برای فعالیت در مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد باید کار نوسازی بین هزار تا ۱۵۰۰ واحد در این بافت‌ها آغاز شود. رزم حسینی ادامه داد: می‌توان اینجور تعبیر کرد که حاشیه شهر مشهد را هر جور که دوست داشته‌اند ساخته‌اند و این مسئله سبب به وجود آمدن چالش‌های اساسی در حوزه پدافند غیرعامل شده و اگر اتفاقی در این بافت‌ها رخ دهد با مشکلات اساسی مواجه می‌شویم. وی با تأکید بر اینکه در استان خراسان‌‌رضوی به چند شهر اقماری نیاز داریم، تصریح کرد: تا‌کنون برای رفع مشکل حاشیه‌نشینی ۲۴ معین مشخص شده که در آنها این آمادگی ایجاد شده تا در طول زمان مشکل حاشیه‌نشینی را کمتر و در نهایت رفع کنند. انتهای پیام/ ز
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ترافیک در مبادی ورودی مشهد پرحجم و سنگین است. سرهنگ هادی امیدوار اظهار داشت: در حال حاضر، ترافیک در ورودی شهر مقدس مشهد پرحجم است. رئیس پلیس راه استان خراسان رضوی عنوان کرد: همچنین خروجی شهر مقدس مشهد به سمت چناران و سه راه فردوسی نیز از وضعیت ترافیکی مشابهی برخوردار است. امیدوار گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷ فقره تصادف جرحی در جاده‌های خراسان رضوی به وقوع پیوسته که بر این اساس ۸ نفر مصدوم شده و به بیمارستان‌های سطح استان منتقل شده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
در آستانه نوروز و تحویل سال کهنه به سال جدید، می‌خواهیم چند نمونه از برجسته‌ترین پدیده‌های فرهنگی سال گذشته را با هم مرور کنیم. «مشهد مقدس» این که نام یک شهر را به‌عنوان یک پدیده فرهنگی، هنری در صدر لیست پدیده‌های سال بنویسیم، کاری غیر معمول و عجیب به نظر می‌رسد. آن‌ها تلاش کردند مشهد را شهری با فضای بسته، بدون امکان زیست فرهنگی، هنری و در یک کلام پلیسی، امنیتی نشان دهند. تئاتر مشهد در سالی که گذشت بیشترین نماینده را در بین شهرستان‌ها در جشنواره تئاتر فجر داشت. این حجم از اتفاق مثبت در یک سال نشان‌دهنده این واقعیت است که مشهد فضایی زنده و پویا از جهت فرهنگی دارد و واقعا شایسته عنوان برجسته‌ترین پدیده فرهنگی، هنری سال است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی نیز از دستگیری یک مامورنما خبر داد و افزود: متهم مامورنما به شیوه حیله گرانه از شهروندان کلاهبرداری کرده بود. پلیس برای دستگیری سارق فراری در مشهد مجبور به شلیک شد. فرمانده انتظامی مشهد گفت: تیراندازی صورت گرفته در بلوار توس این شهر برای دستگیری یکی از عاملان اصلی سرقت خودرو بود. فرمانده انتظامی مشهد افزود: پس از طی مسافتی خودروی فراری توسط پلیس متوقف و متهم ۲۷ ساله که به موادمخدر صنعتی اعتیاد دارد دستگیر شد. رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی نیز از دستگیری یک مامورنما خبر داد و افزود: متهم مامورنما به شیوه حیله گرانه از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.
زومیتزومیت1 ماه قبل
وجود بازارهای مدرن و متعدد درکنار جاذبه‌های تاریخی، مذهبی و فرهنگی، سبب شده مشهد یکی از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری جهان باشد. در تاریخ ۸ آبان ۱۳۸۸ هم‌زمان با تولد امام هشتم شیعیان، شهر مشهد به‌عنوان پایتخت معنوی ایران معرفی گردید. این امر سبب شد مشهد به‌عنوان شهری تمام و کمال از لحاظ جاذبه‌های گردشگری، بیشتر مورد توجه جهانیان قرار گیرد. اگر قصد دارید تمام جاذبه‌های مشهد را مشاهده کنید، باتوجه‌به ازدیاد اماکن گردشگری، باید یک بازه زمانی نسبتا طولانی مدت را در این شهر بمانید. راه دیگر اجاره سوئیت در مشهد این است که از سامانه رزرواسیون میزبون بخواهید اطلاعات کامل سوئیت‌ها، آپارتمان‌ها و هتل‌آپارتمان در مشهد را به همراه عکس در اختیار شما قرار دهد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اختصاص ردیف ویژه در بودجه کل کشور برای بهشازی مناطق حاشیه مشهد که حدود یک سوم جمعیت این شهر را در خود جای داده طی سال‌های گذشته با فراز و فرودهایی مواجه بوده و برخی سال‌ها این ردیف حذف و برخی سال‌ها در ردیف‌های دیگر تجمیع شده است. امسال نیز در فصل بودجه باز هم موضوع اختصاص اعتبار برای حاشیه شهر مشهد مورد توجه قرار گرفت که با پیگیری نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی این ردیف در بودجه جای گرفت. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در همین رابطه با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود از اختصاص دو ردیف بودجه‌ای برای مشهد در بودجه سال آینده خبر داد. حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر گفت: ر دیف «توسعه خدمات زیارتی فرهنگی» میان شهرهای مقدس قم، شیراز و مشهد به رقم ۱۵ میلیارد تومان مشترک بود، ایجاد کردیم و برای سال ۹۸ نیز این ردیف بودجه با پیگیری‌های صورت گرفته باقی ماند. وی افزود: در لایحه بودجه ۹۸ متأسفانه ردیف مستقل حاشیه شهر مشهد حذف شده بود که موجب نگرانی‌های جدی شد چرا که مردم شریف می‌دانند که لایحه بودجه مهم‌ترین سند سیاست‌گذاری دولت در سال آینده به شمار می‌رود و گمانه زنی‌ها از حذف این ردیف مهم، در اولویت نبودن حاشیه شهر مشهد در سیاست‌های حمایتی سخن به میان می‌آوردند.

برقی سازی قطار مشهد تهران همچنان منتظر ضمانت نامه بانک چینی

خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
توضیحات مازیار یزدانی، معاون فنی و زیر بنیایی راه اهن جمهوری اسلامی در گفتگو با اخبار مشهد. به گزارش مشهد فوری، پس از هفت سال و ۲ مرتبه کلنگ زنی در دو دولت برقی سازی قطار مشهد تهران همچنان منتظر ضمانت نامه بانک چینیتوضیحات مازیار یزدانی، معاون فنی و زیر بنیایی راه اهن جمهوری اسلامی در گفتگو با اخبار مشهد
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی اظهار داشت: «مشهد بدون گرسنه» آرمان دست یافتنی است، نمی‌توانیم نسبت به فقر و گرسنگی در مشهد مقدس بی‌تفاوت باشیم. انتهای پیام/ ت
ایرناایرنا2 هفته قبل
هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست*دیگر اخبار برجسته قدس آنلاین: - توسعه پایدار بدون آب معنی ندارد/ دولت توانایی حل مشکلات آب را ندارد/ انتقال آب مشکل گشای خراسان رضوی نیست- رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی: اتاق بازرگانی مشهد در پیگیری حق بخش خصوصی ضعیف عمل می‌کند- آغاز جشن نیکوکاری در بیش از ۴۰۰۰ پایگاه خراسان رضوی- پنج شهر خراسان رضوی از نظر بحران آب در وضعیت قرمز قرار دارد* پایگاه خبری صبح توس: - تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س): چرا برخی مسئولان پیوسته هراس داشته و به دنبال مذاکرات و برجام‌‌های ۲ و ۳ هستند؟ - رفتارهای قهرآمیز در حاشیه شهر مشکلی را حل نمی‌کند- کاهش ۷۶ درصدی حوادث چهارشنبه سوری در سرخس- میزان بارندگی‌ها در شهرستان رشتخوار ۲۰۸ درصد افزایش داشته است- به رفراندوم گذاشتن FATF آدرس غلطی است که به مردم می‌ دهند* پایگاه خبری صبح هشتم: - تلاش برای انطباق استانداردهای جهانی مدیریت بحران در مشهد- جشنواره سمنوپزان بانوان در مشهد برگزار می‌شود- برگزاری دوره مربیگری دفاع شخصی زنان و مردان در مشهد* پایگاه خبری شهرآرا آنلاین: - پایانه مشکلات- پنج بازار جدید شهر ما۷۴۸۹ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش ایرنا، رییس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای هرمزگان سه شنبه در مراسم بدرقه زوج‌های دانشجو از دانشگاههای استان گفت: کاروان زوج‌های دانشجوی هرمزگان به مدت چهار روز در مشهد مقدس اقامت خواهند داشت و در برنامه‌های متنوع فرهنگی که برای این سفر تدارک دیده شده، شرکت خواهند کرد. حجت الاسلام سید عباس تقوی افزود: برنامه‌هایی که در مدت زمان استقرار زوج‌های دانشجو در مشهد برگزار می‌شود علاوه‌ بر زیارت آستان با برکت امام رضا (ع) استفاده از مشاوران عالی و استادان مهارت‌های زندگی و خانواده برای دانشجویان است. وی بیان داشت: این سفر در واقع فرصتی کم نظیر برای زوج‌های دانشجو است که بتوانند از برکات معنوی و برنامه‌های فرهنگی و آموزشی آن بهره مند شوند. حجت الاسلام تقوی با تاکید بر ترویج ازدواج آسان در جامعه، گفت: علاوه بر مباحث دینی از نظر جامعه‌ شناسی نیز تاثیر ازدواج در استحکام بنای اجتماعی مورد تاکید قرار گرفته و تاثیر مثبت ازدواج بر جامعه سالم مشخص است. ۷۱۹۸/۶۰۴۸انتهای پیام /*
ایرناایرنا1 ماه قبل
حجت الاسلام محمود مولایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعزام در قالب برنامه شوق زیارت و کاروان انقلاب مبنی بر اعزام ۴۰ کاروان ۴۰ نفری به مشهد مقدس صورت گرفت. این مسئول افزود: در قالب این برنامه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین که تاکنون به زیارت امام هشتم شیعیان مشرف نشده‌اند، به این سفر معنوی اعزام خواهند شد. این مسئول گفت: در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی برای مددجویان کمیته امداد برگزاری اردوهای مشهد مقدس در دستور کار قرار دارد و در ۹ ماهه سال جاری ۸۵۵ مددجو به مشهد مقدس و ۲۵۸ مددجو به زیارت حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران مشرف شده‌اند. وی با بیان اینکه برنامه اعزام مددجویان به مشهد مقدس در طول سال در قالب طرح شوق زیارت اجرا می‌شود، افزود: هزینه‌های اجرای این طرح از محل کمک مالی خیران و نیکوکاران و منابع داخلی امداد و همکاری و همراهی آستان قدس رضوی تامین می‌شود. ۶۱۰۱انتهای پیام /*
ایرناایرنا1 ماه قبل
هدی پیروی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این دانشنامه، اطلاعات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی هر روستا به تفکیک، تدوین و مزیتهای هر روستا نیز مشخص شده است. وی ادامه داد: ویژگیهای جمعیتی این روستاها نیز در این دانشنامه طی جداول مقایسه‌ای و بر مبنای میزان جمعیت، وسعت و اهمیت هر روستا درج شده است. مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد گفت: ایجاد تعامل و هم افزایی میان دستگاهها مهمترین دستاورد طرح مطالعاتی روستاهای حریم شهر مشهد بود و امید است نتیجه این مطالعات مشخص کردن نقش دستگاهها و شفاف شدن حیطه اختیارات آنها باشد و به تسریع ساماندهی روستاهای حاشیه حریم این شهر کمک شایانی کند. هم اینک ۱۲۸ روستا با افزون بر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در حریم کلانشهر مشهد قرار دارد که از این تعداد، ۸۰ روستا طی ۵۰ سال گذشته به کلانشهر مشهد متصل شده است. حدود یک سوم از جمعیت سه و نیم میلیون نفری مشهد در حاشیه این کلانشهر سکونت دارند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی اضافه کرد: بر این اساس زوج‌های جوان که تاریخ عقد آنها یکم فرودین ماه سال ۹۶ تا دهم دی ماه سال ۹۷ باشد، مشمول این طرح می‌شوند. روزبه بیان کرد: البته این سفر به زوج هایی تعلق می‌گیرد که حداقل یکی از زوجین ورزشکار (مدال آور یا بیمه شده ورزشی)، دانشجو یا دبیر سازمان مردم نهاد باشد. معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان همدان خاطرنشان کرد: زمان اعلام شده این سفر ۱۲ الی ۱۴ اسفندماه خواهد بود و برنامه‌های فرهنگی متنوع برای آنان در نظر گرفته شده است. روزبه افزود: همچنین متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۳۸۳۲۱۶۳۴ تماس حاصل کنند. طرح 'همسفر تا بهشت' زوج‌های جوان همدان به مشهد مقدس برای نخستین بار در این استان انجام می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید

مشهد

مشهد کلان‌شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است. این شهر در زمان افشاریان، پایتخت ایران بود. مشهد با ۳۷۵ کیلومتر مربع مساحت، دومین شهر پهناور ایران پس از تهران است. براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ مشهد با ۳٬۰۰۱٬۱۸۴ تن جمعیت، دومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران و صد و یکمین شهر پر جمعیت دنیا به‌شمار می‌رود. این شهر به واسطهٔ وجود حرم علی بن موسی الرضا، هشتمین امام مذهب شیعه، سالانه پذیرای بیش از ۲۷ میلیون زائر از داخل و دو میلیون زائر از خارج از کشور است. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار ،‌تصاویر و ویدیوهای شهر مشهد را می‌خوانید. ویکی‌پدیا