مطالعه

مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مطالعه گروهی کتاب «تسلی‌بخشی‌های فلسفه» نوشته آلن دوباتن با حضور اساتید و دانشجویان فلسفه برگزار می‌شود و در هر بخش این کتاب، راه‌های تسلی در برابر موضوعات مختلف توسط فلاسفه گوناگون بررسی می‌گردد. این برنامه با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی از سوی انجمن علمی دانشجویی فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه الزهرا برگزار می‌شود. این جلسات دوشنبه هر هفته از ساعت ۱۲ تا ۱۳ در کلاس ۳۰۳ طبقه سوم ساختمان خوارزمی دانشگاه برگزار می‌شود که اولین جلسه آن امروز برگزار شد. شرکت در این رویداد علمی برای همه جامعه دانشگاهی الزهرا (س) آزاد است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، حمید زارعی روز دوشنبه در جمع کتابداران دشتی افزود: کتاب خوانی معیاری برای شناخت فرهنگ عامه است و هر اندازه ملتی کتاب خوان باشد، می‌توان به نرخ سواد در آن کشور پی برد. وی ادامه داد: هر اندازه ملت کتاب خوان باشد، می‌توان به رواج فرهنگ علم ورزی و اقتصاد دانش بنیان آگاه شد. وی افزود: کتاب، کالای فرهنگی و اثرگذاری است که همچنان در هزاره سوم، ارمغانی شگفت انگیز از هزاره دوم به شمار می‌رود. زارعی افزود: هزاره سوم، نیازمند افراد خلاق است و خلاقیت را نمی‌توان پشت کلاس‌های دانشگاه تدریس کرد و هیچ کس، زوری خلاق و نوآور نشده و راه خلاقیت، از جاده مطالعه زیاد می‌گذرد. وی اضافه کرد: کتاب منبع با ارزشی از اطلاعات غنی بوده و خواندن کتاب موجب افزایش دانش و اطلاعات خواهد شد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
افرادی که به هنگام مطالعه از شیوه‌های یادداشت‌برداری استفاده نمی‌کنند، میزان بهره‌وری مطالعه آنان تنها حدود ۲۰ درصد است. تنظیم نکته‌های کلیدی به صورت خطی، می‌تواند بازدهی را به ۶۰ درصد افزایش دهد و اگر تنظیم نکته‌های کلیدی به صورت شبکه‌ای صورت گیرد، حتی ممکن است، افزایش بهره‌وری تا ۱۰۰درصد هم برسد. بهترین زمان برای استخراج نکته‌های کلیدی و اجرای طرح شبکه‌ای، به هنگام مطالعه اصلی است. ۳- محدودیت شاخه‌های اصلی: شاخه‌های اصلی باید تعدادشان کم باشد. مطالب فرعی نیز به همین شکل به هر شاخه اصلی متصل می‌شود.

چگونه در فشار زمانی مطالعه کنیم؟

تابناکتابناک2 ماه قبل
چگونه محترمانه «نه» بگوییم؟ بسیاری از مردم توانایی نه گفتن ندارند و به همین دلیل همیشه در زندگی خود …راهنمای جامع کلاه شاپو مردانه و انواع آن کلاه شاپو و انواع شبیه به آن در گذشته جزو اکسسوری‌های روزمره تیپ‌های …چگونه خودمان را خوب ارائه دهیم؟ استیو جابز در یک جمله معروف می‌گوید: «نحوه ارائه هرچیز، اهمیت آن را مشخص …راهنمای جامع ساعت‌های ضدآب یکی از چیزهایی که فروشندگان ساعت خیلی روی آن مانور می‌دهند ضدآب بودن …چگونه در بحث‌ها برنده شویم؟ بحث و مشاجره ممکن است در هر شرایطی پیش بیاید و مردم روزانه ناخواسته در …چگونه یک فضای مطالعه در اتاق خود ایجاد کنیم؟ همیشه مطالعه کردن جواب نمی‌دهد، گاهی لازم است مثل یک هیزم شکن بنشینید و …چگونه بر کمال‌گرایی غلبه کنیم؟ کمال‌گرایی در روانشناسی باوریست که در آن باید تمام کارها را به شیوه‌ …اصول پایه برگزاری جلسات مجازی جلسات مجازی به برگزاری نشست‌ها و جلسات به صورت مجازی و در بستر اینترنت …چگونه می‌توان نظر دیگران را تغییر داد؟ تغییر دادن نظر سایرین کار راحتی نیست و صرفا با مطرح کردن فکت‌ها و …سه گام برای شروع یک گفت‌و‌گوی بهتر چرا بعضی از مردم خون گرم‌تر به نظر می‌رسند و به راحتی با دیگران ارتباط …برترین طرح‌های دیزل تا ۲۰۱۸ «دیزل اس. ای / Diesel S. p. A» یک شرکت طراحی ایتالیایی است که بیشتر …اشتباهات زبان بدن که مردان مرتکب می‌شوند زبان بدن به انواع شکل‌های ارتباط غیرکلامی یا رفتاری اشاره می‌کند که یک …راهنمای جامع پالتو مردانه پالتو مردانه یک نوع کت بلند است که به عنوان بیرونی‌ترین لباس پوشیده …چه کسی باید پول شام قرار اول را بپردازد؟ در یک قرار ملاقات چه کسی باید صورت حساب رستوران را حساب کند، مرد یا زن؟ …شش رفتاری که رابطه شما را خراب می‌کند در هر رابطه‌ایی، تنش و اختلاف بین زوجین اجتناب ناپذیر است، اما اینکه …دو رویکرد که باعث می‌شود فورا حس بهتری پیدا کنید تصویر بدنی به معنی درک و احساسی است که فرد از زیبایی بدن خودش دارد …. راهنمای جامع خرید ساعت مردانه با توجه به تنوع بسیار زیاد ساعت‌ها، خرید و انتخاب یک ساعت می‌تواند کاملا …
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
سیدعلی کاشفی خوانساری نویسنده «پدران و مادران من» گفت: طبیعتا اگر پدر و مادر خودشان کتاب نخوانند نمی‌توانند مشوق کودکان در مطالعه کتاب باشند. دبیر دو ویژه نامه پژوهشنامه ادبیات کودکان درباره اهمیت پرداختن به شخصیت‌های بزرگ دینی و ملی در آثار کودک و نوجوان ادامه داد: یکی از مهمترین آسیب‌های اجتماعی این روزها فقدان و کمبود اطلاعات تاریخی موثق است. ما در تاریخ ایران و اسلام شخصیت‌های بزرگی داریم که می‌توانیم با توجه ویژه به آنها عرصه ادبیات کودک و نوجوان را متحول کنیم. وی درباره تاثیر خانواده در افزایش سرانه مطالعه کتاب تاکید کرد: طبیعتا اگر پدر و مادر خودشان کتاب نخوانند نمی‌توانند مشوق کودکان در مطالعه کتاب باشند. کاشفی مشکل بزرگ ادبیات کودک و نوجوان را نبود تبلیغات خواند و خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اساسی عرصه کتاب کودک و نوجوان نداشتن ویترین و تبلیغات مناسب است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
حمیدرضا آذرنگ در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: کتاب «قرمز» نوشته جان لوگان را برای مطالعه در ایام نوروز به دوستداران کتاب معرفی می‌کنم. روتکو پیشنهاد وسوسه‌برانگیز جانسون را پذیرفته و برای ادامه کارش دستیاری استخدام می‌کند. از نگاه روتکو، کن یک فرد عامی است که از نقاشی فقط جکسون پالاک را می‌شناسد. «قرمز» به داستان‌های قدیمی کهنه و نو؛ و پدر و پسر؛ در قالب «اکسپرسیونیسم انتزاعی و پاپ آرت» و «جکسون پالاک و اندی وارهول» و همچنین «روتکو و کن» می‌پردازد. وی با نمایشنامۀ «قرمز» که در سال ۲۰۰۹ در لندن و ۲۰۱۰ در برادوی اجرا شد جایزۀ تونی را از آن خود کرد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
یکی از مشکل‌های شایع که زمان مطالعه درس یا سر جلسه امتحان روی می‌دهد و می‌تواند سبب ناتوانی در مطالعه درس‌ها و کاهش نمره امتحانی شود سردرد یا حمله میگرن است. معمولا افراد زمانی که دچار سردرد یا حمله میگرن می‌شوند به سرعت دارو مصرف می‌کنند درحالی که این دارو‌ها در دراز مدت عارضه‌های جانبی زیادی به وجود می‌آورند. خواب به میزان کافی شب قبل از امتحان می‌تواند سبب جایگزینی مناسب مطالب خوانده شده در سلول‌های مغزی و تقویت حافظه، جلوگیری از خستگی، خواب آلودگی و سردرد سرجلسه امتحان شود. گاهی اوقات نیز بروز سردرد به دلیل ضعف بینایی است که در این باره لازم است افراد در بازه‌های زمانی مناسب به چشم پزشک مراجعه و چک آپ‌های لازم را انجام دهند. اگر مشکل سردرد و حمله میگرن شما حالت مزمن پیدا کرده است برای معاینه‌های دقیق‌تر و شناسایی علت اصلی به متخصص مراجعه کنید.

چراغ مطالعه جایگزین وای فای می‌شود!

مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به تازگی چراغ مطالعه‌ای ابداع شده که نور را جایگزین وای فای می‌کند. این فناوری که لای فای نام دارد اطلاعات را به وسیله نور منتقل و به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل می‌کند. یک فارغ التحصیل دانشگاه این چراغ مطالعه را طراحی کرده که امواج لای فای را منتشر می‌کند. می توان به این وسیله اطلاعات را به دستگاهی که دریافت کننده لای فای داشته باشد، ارسال کرد. جالب آنکه فرایند انتقال اطلاعات حتی زمانی که چراغ مطالعه خاموش باشد نیز ادامه می‌یابد. چراغ مطالعه مذکور برای کتابخانه‌ها طراحی شده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
سیدعلی کاشفی خوانساری نویسنده «پدران و مادران من» گفت: طبیعتا اگر پدر و مادر خودشان کتاب نخوانند نمی‌توانند مشوق کودکان در مطالعه کتاب باشند. خبرگزاری میزان: سیدعلی کاشفی خوانساری نویسنده «پدران و مادران من» گفت: طبیعتا اگر پدر و مادر خودشان کتاب نخوانند نمی‌توانند مشوق کودکان در مطالعه کتاب باشند. ما در تاریخ ایران و اسلام شخصیت‌های بزرگی داریم که می‌توانیم با توجه ویژه به آنها عرصه ادبیات کودک و نوجوان را متحول کنیم. وی درباره تاثیر خانواده در افزایش سرانه مطالعه کتاب تاکید کرد: طبیعتا اگر پدر و مادر خودشان کتاب نخوانند نمی‌توانند مشوق کودکان در مطالعه کتاب باشند. کاشفی مشکل بزرگ ادبیات کودک و نوجوان را نبود تبلیغات خواند و خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اساسی عرصه کتاب کودک و نوجوان نداشتن ویترین و تبلیغات مناسب است.
ایرناایرنا4 روز قبل
به گزارش ایرنا، محمد بیرانوندی روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور رییس جمهوری در محل فرودگاه خرم آباد افزود: در حالیکه لرستان جز پنج استان پرآب کشور محسوب می‌شود اما میانگین زمین‌های کشاورزی آبی در استان ۲۳ و در کشور ۴۶ درصد می‌باشد. وی با تاکید بر اینکه مردم و مسئولان لرستانی خواستار احقاق حقوق خود در حوزه آب هستند گفت: مردم لرستان از دیرباز حافظ کشور بوده‌اند و توقع داشتند رییس جمهوری در حین حادثه می‌آمدند اما من معتقدم هر موقع مشکلات مردم حل شود دیر نیست. وی با بیان اینکه سیل لرستان از زمان بحران‌های بیکاری آغاز شده تصریح کرد: باید طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری در مدت‌های دور برای لرستان انجام می‌شد. نماینده مجلس ادامه داد: تسریع در روند اسکان موقت و دائمی سیلزدگان ضروری است و علاوه بر این توقع داریم این خدمتها به هیچ بهانه‌ای کند یا سست نشود و رییس جمهوری دستور تعجیل و تسریع در رسیدگی به مناطق آسیب دیده را صادر کند. ۷۲۶۹/۶۰۶۰انتهای پیام /*
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
این نویسنده درباره چارچوب‌های نگارش متن برای سنین کودک و نوجوان تاکید کرد: برای نگارش کتب کودک و نوجوان باید اصول خاص خود رعایت شود تا این نسل بتواند با با کتاب ارتباط برقرار کند. دبیر دو ویژه نامه پژوهشنامه ادبیات کودکان درباره اهمیت پرداختن به شخصیت‌های بزرگ دینی و ملی در آثار کودک و نوجوان ادامه داد: یکی از مهمترین آسیب‌های اجتماعی این روزها فقدان و کمبود اطلاعات تاریخی موثق است. ما در تاریخ ایران و اسلام شخصیت‌های بزرگی داریم که می‌توانیم با توجه ویژه به آنها عرصه ادبیات کودک و نوجوان را متحول کنیم. وی درباره تاثیر خانواده در افزایش سرانه مطالعه کتاب تاکید کرد: طبیعتا اگر پدر و مادر خودشان کتاب نخوانند نمی‌توانند مشوق کودکان در مطالعه کتاب باشند. کاشفی مشکل بزرگ ادبیات کودک و نوجوان را نبود تبلیغات خواند و خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اساسی عرصه کتاب کودک و نوجوان نداشتن ویترین و تبلیغات مناسب است.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
در میان نام‌آوران فضای مجازی، امیر مقصودلو ملقب به تتلو، نامی آشناست. در میان نام‌آوران فضای مجازی، امیر مقصودلو ملقب به تتلو، نامی آشناست. نوید محمدزاده در هفته گذشته بخشی از ویدیو کلیپ یکی از آهنگ‌های امیر تتلو را به اشتراک گذاشت. در حالی‌که امیر تتلو و کنش‌های وی را می‌توان مورد مطالعه قرار داد، از فضای پرکنتراست انتقادی یا حمایتی فاصله گرفت و به کنه آنچه در جریان است، پی برد. پذیرش طرفداران امیر تتلو و محبوبیت وی، برای بسیاری از هنردوستان کار سهلی نیست.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: مطالعه، راه نفوذ آسیب‌های اجتماعی را می‌بندد. این مسئول با تاکید بر اینکه هر کدام از ما وظیفه داریم که آسیب‌های اجتماعی را کمرنگ‌تر کنیم، ادامه داد: هر چه آگاهی افراد بیشتر باشد، آسیب‌های اجتماعی نیز کمتر خواهد بود. وی با تاکید بر اینکه کتابخانه‌ها به موضوع آسیب‌های اجتماعی ورود کرده‌اند، افزود: در جامعه امروز، آیتم‌های منتج به آسیب‌های اجتماعی متفاوت شده است و می‌طلبد سطح آگاهی خود را افزایش دهیم. نیک‌بخش با تاکید بر اینکه مقابله با آسیب‌های اجتماعی وظیفه همگانی است، یادآور شد: مسئولیت اجتماعی باید به صورت عملیاتی برای دانش‌آموزان و خانواده‌ها اجرایی شود؛ در واقع هر چه آگاهی‌های عمومی را بیافزاییم، در کاهش آسیب‌های اجتماعی موفق‌تر خواهیم بود و این بدان معنی است که مطالعه راه نفوذ آسیب‌های اجتماعی را می‌بندد. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان خاطرنشان کرد: آمار نشان می‌دهد که قریب به اتفاق زندانیان بی‌سواد و یا کم‌سواد هستند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری میزان: حمیدرضا آذرنگ گفت: کتاب «قرمز» نوشته جان لوگان را برای مطالعه در ایام نوروز به دوستداران کتاب معرفی می‌کنم. وی اظهار کرد: این کتاب نقد جهان معاصر و دنیای مدرن است که به مخاطب نشان می‌دهد صنعت‌گرایی و زیبایی‌های بی‌محتوا هوش و حواس مردم را برده است و متاسفانه محتواگرایی را که پیش از این به عمق و اندیشه هنر می‌دیدیم در دنیای امروز در حال رنگ باختن است. «قرمز» داستان روتکوی نابغه و پیر و دستیار جوانش کن (ken) در چهار پرده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست انجمن کتابخانه‌های استان اظهار داشت: با توجه به پیشرفت‌های علمی در جهان شیوه‌های کتابخوانی تغییر کرده و با وجود وسایل ارتباطی و اینترنتی باید به سمت تغییر الگوها در این خصوص حرکت کرد. وی خواستار ارائه آمار دقیق از وضعیت کتابخوانی شد و افزود: باید جایگاه استان را در این حوزه مشخص و نیازها و فعالیت هایی را که در این خصوص لازم است انجام دهیم. سلیمانی دشتکی با بیان اینکه اکنون شیوه کتابخوانی تغییر کرده است، گفت: برای علاقه به ترویج فرهنگ کتابخوانی باید جاذبه و گیرایی کتاب‌ها را افزایش داده و با تطبیق وضعیت پیشرفت علمی در دنیا به جلو حرکت کنیم. وی با اشاره به جایگاه مطلوب و علمی این استان در بحث تحصیلات، گفت: افراد هدف و جوانان ما در سنین ۱۵ تا ۴۹ سال بالای ۹۴ درصد باسواد هستند و می‌توانند با افزایش سرانه مطالعه در بین آنها سرانه مطالعه استان را بالا ببریم. ۷۱۷۷/۶۰۳۴انتهای پیام /*
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
حسینی گفت: در رابطه با گسل‌ها ابتدا باید آنها را بشناسیم و با تقسیم‌بندی آنها آشنا شویم و سپس بر اساس شناسایی آنها اقدامات مرتبط به ساخت و ساز و یا اصلاحات لازم را انجام دهیم. همانند کشورهایی همچون نیوزیلند و ژاپن که روی این موضوعات مطالعه داشته‌اند. به عنوان نمونه گسل معکوس یا گسل راستا لغز، گسلی است که میزان اثرگذاری آن بر نوع ساخت و ساز اثر دارد. حسینی افزود: همان زمان مطالعه‌ای انجام شد که بیش از ۳۴۰۰ گود در تهران که گود بالای ۶ متر بودند در تهران شناسایی و ثبت شدند و بازدید میدانی از آن بعمل آوردیم که آیا گسلی و یا شکستگی ایی وجود دارد یا خیر؟ که نهایتا تبدیل به نقشه گسل‌های شهر تهران شد. این نقشه گسل‌های شهر تهران بعدها آمد و به عنوان یک لایه در لایه طرح تفصیلی نشست.
ایرناایرنا1 هفته قبل
پریسا کرمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سرانه مطالعه گیلانی‌ها در سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶ در شاخص عضویت ۱۷٫۵ درصد، امانت کتاب ۳۶ و در شاخص منابع کتابخانه‌ای رشد دو درصدی داشته است. کتابخانه مرکزی رشت دارای هفت هزار و ۶۰۰متر مربع زیربناست که از سال ۸۴ عملیات ساخت آن آغاز شده و تاکنون ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این کتابخانه عمومی دارای بخش‌های مختلفی چون بخش گویا و بریل، بخش ویژه ناشنوایان، بخش ویژه کودک، بخش محققین و پژوهشگران، بخش ویژه کلاس‌های آموزشی تحت وب، بخش اتاق علم نوجوانان، بخش نشریات، بخش نسخ خطی، کافه کتاب، گالری، بخش مرمت و صحافی کتاب، سالن اجتماعات، سالن جسات، مخزن کتاب، بخش امانت، بخش ویژه جهت مطالعه پژوهشگران، بخش امانت کتاب، سالن‌های مطالعه مجزا ویژه اقایان و بانوان، نمازخانه، بوفه و فضای اداری است. استان گیلان با داشتن ۱۰۴ باب کتابخانه عمومی نهادی، مشارکتی و مستقل و عضویت بیش از۶۴ هزار گیلانی در این کتابخانه‌ها، از لحاظ شاخص‌های مطالعه در وضعیت مطلوبی قرار دارد. ۱۸۸۱/۲۰۰۷انتهای پیام /*
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
این موانع که می‌توانند عوامل محیطی، زمانی، انگیزشی و حسی گوناگونی باشند هم می‌توانند موجب کاهش میزان مطالعه ما شوند و یا موجب افزایش علاقه به مطالعه (برای آشنایی با متود ناخودآگاه آن کلیک کنید). همچنین شما می‌توانید با دقت بیشتر در حین مطالعه میزان به خاطر سپاری و به کار گیری حافظه تان را مدیریت کنید. فردی که مطالعه بالایی دارد فن سخنرانی (برای آشنایی با تقویت مهارت سخنرانی حرفه‌ای کلیک کنید) بالایی هم دارد. فیلیپس فردی بود که از مطالعه برای ایجاد و افزایش علاقه به ورزش (برای آشنایی با متود ناخودآگاه افزایش علاقه به ورزش و تحرک کلیک کنید) مورد علاقه‌اش بهره‌های زیادی برد. امیدواریم که در این مقاله کوتاه با منابع استفاده از قدرت ضمیر ناخودآگاه وهمچنین بهبود مطالعه تان آشنا شده باشید.
ایرناایرنا1 ماه قبل
در حال حاضر ۷۱ کتابخانه عمومی در استان سمنان با ۱۰۶ کتابدار، مشغول به فعالیت است که از این میزان ۵۳ کتابخانه نهادی و ۱۸ کتابخانه مستقل و مشارکتی است. سماکوش عوامل موثر در افزایش سرانه مطالعه کتاب را مجموعه‌ای متصل و زنجیروار توصیف کرد و گفت: چند محور اصلی به نهادینه شدن فرهنگ‌ مطالعه کمک می‌کند که نیاز به بررسی دارد. وی گفت: رزومه سازی، تلاش برای نویسنده شدن و کتاب سازی، معضل‌های جدی در حوزه کتاب است که باعث تولید کتاب‌های بدون مخاطب می‌شود. ** ضرورت تقویت مطالعه در انقلاب فرهنگی ایرانمعاون فرهنگی و رسانه ‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، گفت: کتاب در تمدن و فرهنگ ایران باستان به عنوان یک‌ اصل فرهنگی و شغل، نقش ویژه‌ای در جامعه آن ‌زمان داشته است. فضیلت با بیان اینکه از حضور بخش خصوصی در این کار استقبال می‌کنیم گفت: هدف از راه اندازی گذر فرهنگی در استان، ایجاد زیرساختی مناسب برای افزایش شاخص‌های فرهنگی و افزایش سرانه مطالعه کتاب است و در نظر است تا بخش‌های تئاتر، شعرخوانی، کارگاه سفال، کارگاه‌های آشنایی با شیوه مطالعه و ایستگاه مطالعه، در گذرهای فرهنگی استان گنجانده می‌شود.
تابناکتابناک2 روز قبل
آزمون مهم علمی است که با برنامه ریزی دقیق و رعایت نکات کلیدی می‌توان نتیجه خوبی در آن کسب کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید؛ خاطراتی که می‌تواند شیرین و یا حتی تلخ باشد. برای بررسی راه‌های رسیدن به پیروزی و کامیابی در کنکور با سهیل سراج مشاور تحصیلی گفت‌وگو کردیم که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید. سراج بیان کرد: داوطلبان برای کنکور سال ۹۸ فارغ از اینکه در دروس پایه دهم و یازدهم چقد توانایی دارند، باید صرفا به درس‌های پایه دوازدهم معطوف شوند، یعنی دقیقا باید به مدت ۲ ماه دروس این پایه را مطالعه کنند، داوطلبان باید درس‌ها را هم به صورت تستی و هم تشریحی بخوانند. این مشاور تحصیلی افزود: کنکوری‌ها باید هر سه روز به مدت سه ساعت برای مرور بحث پایه زمان بگذارند، این کار باعث می‌شود آزمون به آزمون پیشرفت کنند و حتی خود متوجه این پیشرفت خواهند شد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
در حال حاضر ۷۱ کتابخانه عمومی در استان سمنان با ۱۰۶ کتابدار، مشغول به فعالیت است که از این میزان ۵۳ کتابخانه نهادی و ۱۸ کتابخانه مستقل و مشارکتی است. سماکوش عوامل موثر در افزایش سرانه مطالعه کتاب را مجموعه‌ای متصل و زنجیروار توصیف کرد و گفت: چند محور اصلی به نهادینه شدن فرهنگ‌ مطالعه کمک می‌کند که نیاز به بررسی دارد. وی گفت: رزومه سازی، تلاش برای نویسنده شدن و کتاب سازی، معضل‌های جدی در حوزه کتاب است که باعث تولید کتاب‌های بدون مخاطب می‌شود. ** ضرورت تقویت مطالعه در انقلاب فرهنگی ایرانمعاون فرهنگی و رسانه ‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، گفت: کتاب در تمدن و فرهنگ ایران باستان به عنوان یک‌ اصل فرهنگی و شغل، نقش ویژه‌ای در جامعه آن ‌زمان داشته است. فضیلت با بیان اینکه از حضور بخش خصوصی در این کار استقبال می‌کنیم گفت: هدف از راه اندازی گذر فرهنگی در استان، ایجاد زیرساختی مناسب برای افزایش شاخص‌های فرهنگی و افزایش سرانه مطالعه کتاب است و در نظر است تا بخش‌های تئاتر، شعرخوانی، کارگاه سفال، کارگاه‌های آشنایی با شیوه مطالعه و ایستگاه مطالعه، در گذرهای فرهنگی استان گنجانده می‌شود.
فراروفرارو2 ماه قبل
بیش از ۴۰درصد ایرانی‌ها در سال مطالعه غیردرسی ندارند «سرانه مطالعه ایرانیان» یکی از موضوعات بحث‌برانگیز همیشگی است که آمار‌های مختلفی معمولا درباره آن منتشر می‌شود و افراد زیادی هم تاکنون سطح مطالعه را نقطه ضعف اساسی جامعه دانسته‌اند. براساس این طرح آماری، ٤١٫۸ درصد ایرانیان باسواد ۱٥ساله و بالاتر، در سال پیش از این آمارگیری، هیچ‌گونه مطالعه غیردرسی نداشتند. به عبارت دیگر، از حدود ٥۲میلیون‌و۸۰۰هزار ایرانی، نزدیک به ۳۰میلیون در سال پیش از آمارگیری مطالعه غیردرسی داشته و نزدیک به ۲۲میلیون نفر هیچ‌گونه مطالعه غیردرسی نداشته‌اند. در این بین ساکنان استان قم با سرانه مطالعه ماهانه ۲۰ ساعت و ۷دقیقه بیشترین میزان مطالعه غیردرسی را بین دیگر استان‌ها دارند. ساکنان استان گیلان با سرانه مطالعه ماهانه ۲ساعت و ٣٤ دقیقه بالاترین میزان مطالعه روزنامه بین دیگر استان‌های را دارند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی اظهار داشت: همچنین هشت کیلومتر از مسیل‌ها و رودخانه‌های این شهرستان دیواره سازی شد که نقشی اساسی در جلوگیری از تخریب‌گری سیلاب‌ها داشته است. بهلولی با بیان اینکه قبل از انقلاب این شهرستان فاقد سد بود، افزود: بارزو، بزرگترین سد شهرستان با حجم مخزن ۹۲ میلیون مترمکعب و توان تنظیم سالانه ۴۴ میلیون مترمکعب دارد. وی گفت: طول شبکه آبیاری و زهکشی سد بارزو ۷۸ کیلومتر است که برای بهبود و توسعه اراضی کشاورزی در سطح پنج هزار و ۷۱۳ هکتار طراحی شده است. وی گفت: حجم مخزن سد گلیل نیز سه میلیون مترمکعب با توان تنظیم سالانه ۲٫۷۶ میلیون مترمکعب و سد شورک با حجم مخزن ۶٫۵ میلیون مترمکعب و توان تنظیم سالانه ۷٫۳ میلیون متر مکعب است. ۹۰ درصد آب تولیدی شهرستان شیروان در بخش کشاورزی، ۶ درصد در بخش آشامیدنی و چهار درصد در بخش صنعت مصرف می‌شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، مراسم افتتاح سیزدهمین دوره نمایشگاه کتاب خوزستان، عصر روز گذشته (۱۷ بهمن) در محل دائمی نمایشگاه‌های کتاب اهواز برگزار شد. هرزمانی که با شکست مواجه شدیم و احیانا موفقیتی نداشته‌ایم، از آرمان‌های حضرت امام (ره) فاصله گرفته‌ایم. بیداری شرط نجات از خودباختگی افراد جامعه است که تنها با آگاهی و دانایی به دست می‌آید. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خود را مکلف می‌داند که نمایشگاه‌های کتاب را برای تحقق آگاهی و دانایی در جامعه برگزار کند. مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در پایان سخنان خود گفت: تا پایان سال ۳ نمایشگاه کتاب دیگر در استان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود و یک نمایشگاه تخصصی کتاب دفاع مقدس نیز در استان کرمان برگزار می‌کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ افرادی که به هنگام مطالعه از شیوه‌های یادداشت‌برداری استفاده نمی‌کنند، میزان بهره‌وری مطالعه آنان تنها حدود ۲۰ درصد است. اگر فرد در زمان مطالعه زیرعبارت‌های مهم کتاب یا هر نوشته دیگر خط بکشد؛ یعنی به عمل برجسته سازی که از عوامل موثر در یادآوری است، اقدام ورزد، میزان بهره وری او در مطالعه به ۳۰ درصد افزایش می‌یابد. تنظیم نکته‌های کلیدی به صورت خطی، می‌تواند بازدهی را به ۶۰ درصد افزایش دهد و اگر تنظیم نکته‌های کلیدی به صورت شبکه‌ای صورت گیرد، حتی ممکن است، افزایش بهره‌وری تا ۱۰۰درصد هم برسد. بهترین زمان برای استخراج نکته‌های کلیدی و اجرای طرح شبکه‌ای، به هنگام مطالعه اصلی است. ۳- محدودیت شاخه‌های اصلی: شاخه‌های اصلی باید تعدادشان کم باشد.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا، حجت السلام محسن قرائتی روز سه شنبه در آیین همایش طلایه داران تبلیغ در جمع روحانیان همدان افزود: مبلغان فرهنگی در دانشگاه‌ها باید ۲ برابر دانشجویان مطالعه داشته باشند. حجت السلام قرائتی در خطاب به مبلغان فرهنگی گفت: قرآن علم است و باید در تبلیغات خود از منبع نامتناهی قرآن استفاده کنید. وی با بیان اینکه همه مبلغان فرهنگی باید در تفسیر آیات قرآن مطالعه داشته باشند، خطاب به روحانیان عنوان کرد: مطالعه کنید و خود را دانش آموخته ندانید و برای مدرک درس نخوانید. وی افزود: مبلغان فرهنگی توجه داشته باشند مردم ما را زیر نظر دارند و باید در بیان مطالب، پربار و با مطالعه ورود کنیم. حجت السلام قرائتی تاکید کرد: امروز مخالفت هایی با ما صورت می‌گیرد، از روز اول گفتند انقلاب اسلامی نباید بماند اما ماند و روز به روز قدرتمند‌تر می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، علی بهرامشاهی روز جمعه در نشست علمی 'آشتی با کتاب' شانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان افزود: خانواده‌ها مطالعه کتاب را از سنین کودکی آغاز کرد تا در شخصیت بچه‌ها نهادینه شود. وی در ادامه، سرانه مطالعه هر ایرانی بر اساس آمار جهانی را ۱۵ دقیقه عنوان کرد که در مجموع یک ایرانی در طول عمر ۷۰ ساله خود یکهزار و۳۵۰ برگ کتاب مطالعه می‌کند که بسیار قابل تامل است. رییس انجمن مولفان و نویسندگان هرمزگان در این رابطه به ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه در عصر مجازی و ارائه آمار حضور ایرانی‌ها در فضای مجازی اشاره کرد. بهرام شاهی مدیریت فضای مجازی را باعث سوق دادن مردم به مطالعه دانست و افزود: کتاب یک بسته اطلاعات کاملا مطمئن است. نمایشگاه کتاب هرمزگان از هشتم تا سیزدهم اسفند در محل دائمی نمایشگاه‌‌های هرمزگان واقع در چهار راه جهانبار بندرعباس برپاست.
ایرناایرنا3 ماه قبل
حسن ارگی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مهدیشهر با برخورداری از منطقه حفاظت شده پرور و جاذبه‌های طبیعی بکر ظرفیت قابل توجهی در توسعه گردشگری حیات وحش در منطقه دارد. فرماندار مهدیشهر اضافه کرد: نقش سازمان‌های مردم نهاد برای توسعه بخش گردشگری حیات وحش برجسته باشد و تفاهم نامه‌ای با اداره کل‌های حفاظت محیط زیست و میراث فرهنگی استان برای اجرای این طرح مهم در آینده نزدیک منعقد می‌شود. ارگی تصریح کرد: توانمند سازی جوامع محلی یکی از راهبردهای اساسی با اجرای این طرح گردشگری در مهدیشهر است و با برگزاری برنامه‌های گروهی، گردشگری اشتغال در روستاهای مهدیشهر افزایش می‌یابد. فرماندار مهدیشهر گفت: این شهرستان ظرفیت‌های قابل توجهی در گردشگری سلامت، جاده‌ای و حیات وحش دارد که در چند سال گذشته برای اجرای طرح‌های اشتغال آفرین از دست برنامه‌های کاربردی در مهدیشهر اجرایی شد. گردشگری حیات وحش (Wildlife Tourism)، به اعتقاد کارشناسان امر، شاخه‌ای از صنعت گردشگری است که روز به روز گسترده شده و بر طرفداران آن افزوده می‌شود و اهداف بسیار زیادی را دنبال می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید