آخرین و مهم‌ترین اخبار « علی مطهری »
مطهری

اخبار «علی مطهری»

فراروفرارو2 ساعت قبل
طبق گفته سخنگوی ستاد انتخابات کشور، روز گذشته ۷۴۲۱ نفر در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند. بازدید موسوی از ستاد انتخابات کشور «سید اسماعیل موسوی» سخنگوی ستاد انتخابات کشور ظهر امروز از روند ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در وزارت کشور بازدید کرد. «فاطمه رهبر» نماینده ادوار مجلس و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، اصولگرای دیگری بود که داوطلب انتخابات مجلس یازدهم شد. بازدید وزیر کشور از ستاد انتخاباتعصر امروز، «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور با حضور در ستاد انتخابات در جریان ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. حضور یک چهره ورزشی در صحنه انتخابات «کیومرث هاشمی» رئیس سابق کمیته ملی المپیک عصر امروز با حضور در میدان فاطمی در جرگه داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم قرار گرفت.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، امروز جمعه ۱۵ آذر این افراد در محل وزارت کشور ثبت نام کردند: علی مطهری نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امیدصادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهمحجت الاسلام حسین سبحانی نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس دهممنصوره السادات هاشمی نایب رییس هیئت فوتبال تهرانمحمد عباسی وزیر ورزش و جوانان در دولت دهم از موسسین جبهه یکتاسید مهدی هاشمی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامیسید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهمایرج ندیمی نماینده مجلس نهممحمد علی وکیلی نماینده مردم تهران و عضو هیئت رئیسه مجلسحمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلسسید فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلسمحمد رضا نجفی نماینده مردم تهران در مجلسغلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امیدبهروز نعمتی دبیرکل حزب رفاه و عضو فراکسیون مستقلینروز گذشته نیز سید مصطفی میرسلیم» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، فاطمه واعظ‌جوادی معاون رئیس‌جمهور در دولت نهم، احمد مازنی» نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم، بیژن نوباوه نماینده دوره هشتم و نهم مجلس، علی شکوری‌راد و آذر منصوری دبیرکل و قائم مقام حزب اتحاد ملت، از جمله چهره‌های سیاسی بودند که به وزارت کشور رفتند تا شانس خود را برای ورود به مجلس یازدهم امتحان کنند.
رکنارکنا5 ساعت قبل
به گزارش رکنا، به نقل از نامه نیوز، فصل نام نویسی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است. بعد از پیگیری‌های چندماهه، با بهزاد نبوی درباره موضوعات مختلف از جمله معادلات انتخابات مجلس شورای اسلامی به گفتگو نشستیم. بهزاد نبوی درباره احتمال حضور علی اکبر ناطق نوری برای نامزدی انتخابات مجلس آینده گفت: نمی‌دانم، ولی بعید می‌دانم حاضر باشند. اصلاح طلبان از هم‌جهتی آقایان ناطق، علی مطهری و … در خیلی از زمینه‌ها سود می‌برند، نه این‌که زیان کنند. این فعال اصلاح طلب یادآور شد: مواضع آقای روحانی در خیلی از زمینه‌ها به اصلاح طلبان نزدیک است و باید از این نزدیکی استقبال کرد و نگریخت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، که برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به ستاد انتخابات کشور مراجعه کرده است در جمع خبرنگاران گفت: از حوزه انتخابیه تهران برای مجلس یازدهم ثبت‌نام می‌کنم. عضو ارشد فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: از دوستان شنیدم که آقای محمدرضا عارف برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت‌نام نخواهد کرد.
مهرمهر8 ساعت قبل
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران نیز از پرویز فتاح برای سخنرانی به مناسبت روز دانشجو دعوت کرده است. این مراسم روز شنبه ۱۶ آذر، از ساعت ۱۲ ظهر تا ۵ عصر در دانشکده مدیریت این دانشگاه برگزار خواهد شد. انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا وزیر اقتصاد را دعوت کردهمچنین فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا برای سخنرانی روز دانشجو به این دانشگاه می‌رود. وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتییک تشکل دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز از سعید نمکی وزیر بهداشت برای برگزاری مراسم روز دانشجو در ۱۹ آذرماه دعوت به عمل آورده است. سید احسان قاضی زاده هاشمی هم قرار است ۱۶ آذر، در دانشگاه آزاد زاهدان و ۱۷ آذر ماه، در دانشگاه فرهنگیان مشهد سخنرانی کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
** علی مطهری وارد وزارت کشور شدعلی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون امید در دوره دهم، برای ثبت نام از حوزه انتخابیه تهران وارد وزارت کشور شد. ** نائب‌رییس هیات فوتبال استان تهران ثبت‌نام کردمنصوره سادات هاشمی نائب‌رییس بانوان هیات فوتبال استان تهران از حوزه انتخابیه تهران نام‌نویسی کرد. ** علی عباسپور تهرانی‌فرد در فرمانداری تهران حضور یافتعلی عباسپور تهرانی نماینده ادوار مجلس برای ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس وارد حوزه انتخابی فرمانداری تهران شد. ** سیدمهدی هاشمی ثبت‌نام کردسیدمهدی هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس نهم با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرد. ** صادق خلیلیان ثبت‌نام کردصادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات مجلس یازدهم داوطلب شد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، در ششمین روز ثبت نام‌ها وزارت کشور روز شلوغی را آغاز کرد و افراد زیادی از اولین لحظات آغاز ثبت نام در انتخابات وارد وزارت کشور شده و در صف ثبت نام ایستادند. در روزهای گذشته، افراد سیاسی شناخته شده معمولا در ساعات اول آغاز ثبت نام به وزارت کشور نمی‌آمدند، اما امروز تا قبل ساعت ۹صبح، علی مطهری و صادق خلیلیان در وزارت کشور حضور یافتند. محمد عباسی وزیر ورزش احمدی نژاد نیز خود را به وزارت کشور رساند. امروز یک چهره ورزشی نیز در انتخابات ثبت نام کرد. منصور السادات هاشمی نایب رئیس هیات فوتبال تهران که راس ساعت ۸ در وزارت کشور حضور یافت.
ایلناایلنا9 ساعت قبل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره حضورش در لیست‌های انتخاباتی گفت: نمی‌دانم چگونه وارد انتخابات خواهم شد باید ببینیم وضعیت لیست‌ها چطور است و چگونه بسته می‌شود تا در این زمینه تصمیم‌گیری کنم. این نماینده مجلس اظهار کرد: مهم این است که مردم در این انتخابات مشارکت بالایی داشته باشند چراکه هم آثار داخلی دارد و هم خارجی. مردم هم فکر نکنند که شرکت کردن یا نکردن‌شان در انتخابات تاثیری در وضعیت ندارد. مطهری در پاسخ به پرسشی درباره احتمال حضورش در لیست اصلاحات گفت: نمی‌دانم چگونه وارد انتخابات خواهم شد باید ببینیم وضعیت لیست‌ها چطور است و چگونه بسته می‌شود تا در این زمینه تصمیم‌گیری کنیم. این نماینده مجلس ادامه داد: به نظرم اعلام هزینه‌های انتخاباتی نیز ایرادی ندارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| علی مطهری که اکنون نایب رییس دوم و نماینده مجلس دهم است، صبح امروز با حضور در وزارت کشور برای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس نام‌نویسی کرد. به گزارش اعتمادآنلاین، علی مطهری در جمع خبرنگاران گفت: تشخیص عملکرد ما با مردم است و خودمان نمی‌توانیم نظر دهیم، اما به نظر خودم بد عمل نکردم. او گفت: مشارکت مردم در محکم‌تر شدن پایه‌های نظام تاثیر خواهد داشت و کمک می‌کند تا کشورهای خارجی مراقب باشند و تحریم‌ها زودتر تمام شود. مطهری تصریح کرد: نیاز زیادی به تبلیغات نداریم و هزینه انتخاباتی هم کم است. خوب است که به خصوص احزاب هم این کار را انجام دهند.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
در تازه‌ترین رویدادهای انتخاباتی، چهره‌هایی چون علی مطهری، شکوری راد و آذر منصوری برای انتخابات اسفند مجلس ثبت‌نام کردند. تنور انتخابات درحال گرم شدن است و صبح امروز صادق خلیلیان وزیر کشاورزی دولت احمدی‌نژاد و علی مطهری نماینده اصلاح‌طلب مجلس برای انتخابات اسفند ثبت‌نام کردند. فهرستی از تازه‌ترین ثبت‌نامی‌ها را در ادامه بخوانید: علی شکوری‌راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت ایرانآذر منصوری، قائم‌مقام حزب اتحاد ملت ایرانامیرعباس سلطانی، نماینده بروجن در مجلس نهمفاطمه جوادی، معاون محیط‌زیست زنان دولت نهممحمد کاظمی، نماینده ملایر در مجلس دهماحمد مازنی، نماینده تهران در مجلسعلی‌اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیات‌رئیسه مجلس دهمموید حسینی‌صدر، نماینده دوره هشتم و نهم مجلسسیدمهدی موسوی‌نژاد، نماینده دوره ششم مجلس از زنجانبیژن نوباوه، نماینده مجلس هشتم و نهم از تهرانسیدابراهیم ابراهیمی، رایزن فرهنگی ایران در باکو و نماینده دولت‌‌های خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی در صحن علنی مجلسعزت‌الله تقواییان، دبیرکل مجمع دانش‌آموختگان و عضو شورای عالی اصلاح‌طلبانبهمن اخوان نماینده ادوار پنجم، ششم و هشتم مجلس از تفرشعلیمراد جعفری، نماینده دوره هفتم مجلس از گچساران
برترین‌هابرترین‌ها14 ساعت قبل
خبرگزاری ایسنا: ششمین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد. منصورالسادات هاشمی نائب رییس هیات فوتبال تهران و علی مطهری نماینده فعلی مردم تهران جزء اولین چهره‌های شاخصی بودند که برای ثبت نام در ساعات اولیه ششمین روز به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند. داوطلبان این انتخابات تا ۱۶ آذر فرصت دارند تا با در دست داشتن مدارک لازم، در انتخابات ثبت‌نام کنند. مدت زمان ثبت‌نام در هر روز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر و به مدت ۱۰ ساعت است.
فراروفرارو1 روز قبل
علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات خود در جمع دانشجویان درباره‌ اصلاح قیمت بنزین توضیح داد. به گزارش انصاف نیوز، علی مطهری در پاسخ به اظهارات واعظی رییس دفتر رییس جمهور و ربیعی سخنگوی دولت گفت: «حرف من این بود که از یک طرف اصلاح قیمت بنزین برای جلوگیری از واردات بنزین و نیز قاچاق بنزین ضروری بود و از طرف دیگر دولت و مجلس در حل این مساله تعلل می‌کردند و آن را جدی نمی‌گرفتند.» او ادامه داد: «مقام رهبری پیگیر بودند که این مسأله حل شود و بالاخره با پیشنهاد دولت و تصویب سران قوا به این شکل نامناسب مصوب شد و به شکل تاسف باری اجرا شد.»
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
علی مطهری در پاسخ به اظهارات واعظی رییس دفتر رییس جمهور و ربیعی سخنگوی دولت گفت: «حرف من این بود که از یک طرف اصلاح قیمت بنزین برای جلوگیری از واردات بنزین و نیز قاچاق بنزین ضروری بود و از طرف دیگر دولت و مجلس در حل این مساله تعلل می‌کردند و آن را جدی نمی‌گرفتند.» او ادامه داد: «مقام رهبری پیگیر بودند که این مسأله حل شود و بالاخره با پیشنهاد دولت و تصویب سران قوا به این شکل نامناسب مصوب شد و به شکل تاسف باری اجرا شد.» ۲۷۲۱۵
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
برای مردم بیان می‌کرد و در واقع به شخصیت مردم احترام می‌گذاشت نه اینکه آنها را غافلگیر کند». در همین حال کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، در توییتی نوشت که سخنان همراه با قهقهه جناب رئیس‌جمهوری پاک ناامیدمان کرد. برخی هم نوشتند که چنین رئیس‌جمهوری بی‌اختیاری چرا باید بر مسند ریاست تکیه بزند. یکی از کاربران اصولگرای فضای مجازی نوشت: «معاون وزیر کشور گفته که زمان‌بندی اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، دو بار؛ یک‌بار با ارسال صورت‌جلسه شورای امنیت کشور و یک بار با تلفن وزیر کشور به اطلاع رئیس‌جمهور رسیده است. برخی سیبل حملات خود را متوجه اجرای بد این طرح از سوی وزیر کشور کردند و برخی دیگر نوشتند که همچنان رئیس‌جمهور مقصر حوادث چند روز گذشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
سرویس سیاست مشرق- بعد از سهمیه‌بندی بنزین و اغتشاشات پس‌ازآن، بسیاری از مسئولین به دنبال توجیه و تبرئه خود از دخیل بودن در این طرح هستند اما دراین‌بین اظهارنظر علی مطهری همه را شگفت‌زده کرده است. او گفت: «بنزین با اصرار رهبری سهمیه‌بندی شد. همچنین اشاره‌ای که در رابطه با جان‌باختگان مطرح کردند، موجب شد تا تصمیماتی را در این زمینه اتخاذ کنیم. [۳] این نماینده معلوم‌الحال که یکی از نمادهای سیاهی در مجلس محسوب می‌شود دارای سابقه‌ای بس عجیب و سینوسی است. درباره دروغ‌گویی مطهری نسبت به رهبر انقلاب، این سؤال باقی می‌ماند که مطهری این سخنان را از کجا نقل می‌کند که هیچ‌کس آنان را تأیید نمی‌کند؟ و اینکه او با این اظهارات کذب به دنبال چیست؟ منبع سخنان کذب مطهری کجا و یا کیست؟
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
عدم واردات کالاهای غیرضروری، جلوگیری از قاچاق، حرکت به سمت صادرات و جدا کردن بودجه از نفت ازجمله مواردی بود که رهبر معظم انقلاب بر آن اصرار داشتند. وی ادامه داد: آنچه بنده خودم در جلسات سران قوا شاهد بودم، آن بود که رهبری مصوبه سران سه قوه را تأیید کردند و حتی یک‌بار این مصوبه خدمت ایشان ارسال شد، اما بازگشت داده شد و فرمودند هر سه قوه با هم توافق نظر داشته باشند. سران قوا آن را امضا کردند و ایشان هم مصوبه سران قوا را تأیید فرمودند. ربیعی خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم دفاع رهبری از این تصمیم، اقدام درستی بود. همچنین اشاره‌ای که در رابطه با جانباختگان مطرح کردند، موجب شد تا تصمیماتی را در این زمینه اتخاذ کنیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت دیروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، در مورد اظهارات علی مطهری و نسبت دادن مساله بنزین به رهبر انقلاب گفت: اصرار رهبری بر اصلاح ساختار اقتصادی بوده اما رهبر انقلاب تنها مصوبه سران قوا را تایید کردند حتی یک بار این مصوبه خدمت ایشان ارسال شد و ایشان گفتند سران سه قوه تایید کنند. محمود واعظی مسوول دفتر رئیس‌جمهوری هم در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره اظهارات علی مطهری مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور مخالف اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین بودند و بنابر بر دستور رهبر انقلاب این طرح اجرا شده است، اظهار کرد: خیر، این‌گونه نیست، آقای رئیس‌جمهور مخالف اجرای این طرح نبودند، اگر آقای مطهری این صحبت را کرده باشند که رئیس‌جمهور مخالف بودند و رهبر انقلاب دستور دادند من تایید نمی‌کنم. او در بخش دیگری از این جلسه هم گفت که مجلس از جزئیات و زمان اجرای طرح سهمیه‌بندی خبر نداشت. علیرضا رحیمی عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرد که علی لاریجانی رئیس مجلس، روز سه‌شنبه قبل از اعلام جدید قیمت بنزین در جلسه غیر علنی گفته بود طرح بنزین اجرا می‌شود. اثر افزایش قیمت بنزین بر افزایش قیمت‌هااز سوی دیگر، روز گذشته عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حاشیه چهل و یکمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: زمانی که قیمت بنزین افزایش می‌یابد، یک مقدار افزایش قیمت‌ها طبیعی است.
الفالف1 روز قبل
وی اضافه کرد: زمانی که قیمت بنزین افزایش می‌یابد، یک مقدار افزایش قیمتها طبیعی است. این سامانه خوب است اما کامل نیست، به‌عنوان مثال برخی از دستگاه‌ها پرداخت‌های قانونی خود را در سامانه اظهار نمی‌کنند. در این زمینه باید گفت مشخص نیست مقصود رئیس دیوان محاسبات از سامانه ثبت حقوق و مزایای کارمندا چیست. ***یک نماینده مجلس: لاریجانی افزایش قیمت بنزین را به نمایندگان گفته بودچند روز پیش علی مطهری، نماینده تهران درباره اطلاع مجلس از طرح افزایش قیمت بنزین در جمعی دانشجویی گفت: مجلس از جزئیات و زمان اجرای طرح سهمیه بندی خبر نداشت. لذا تردیدی نیست که رییس مجلس روز سه شنبه به نمایندگان اطلاع داده بود که دولت طرح بنزین را عملی می‌کند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
در واقع نیازی به قانون عادی ندارد و قانون اساسی ما این کار‌ها را اجازه نمی‌دهد، ولی چون به فصل سوم قانون اساسی که درباره حقوق ملت است، توجه نمی‌شود مجبوریم قانون عادی تصویب کنیم. ظاهرا درباره متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای، اعترافات غیرواقعی گرفته شده و از صداوسیما پخش شده است. با کار‌های مرحوم خلخالی هم مخالف بودند و در چند مورد جلوی او را گرفتند، ولی همان طور که می‌دانید خیلی زود شهید شدند. البته در همین موضوع آقای ابراهیمی ما نشنیدیم که مجرمان این قضیه مجازات شده باشند و حتی نشنیدیم، وزارت اطلاعات خصوصا وزیر وقت یعنی آقای حیدر مصلحی عذرخواهی کرده باشد. گویی هر کاری که انجام می‌شود، درست است و عذرخواهی از قداست جمهوری اسلامی می‌کاهد.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: درباره اتفاق اخیر لردگان مردم باید به حرف حاکمیت اعتماد و گزارش کارشناسان مجلس و دولت را باور کنند. هر کسی به تنهایی نمی‌تواند درباره این اتفاق تحقیق کند، به همین دلیل باید به حرف حاکمیت اعتماد کنند. مطهری ادامه داد: اگر مردم نظام را قبول داشته باشند، باید به گزارش مجلس و دولت در این‌باره اعتماد کنند و حرف کارشناسان و نتیجه گزارش آنها را بپذیرند، چون این کارشناسان به طور جداگانه مامور بررسی شده‌اند. کارشناسان دولت و مجلس در این زمینه تحقیق کرده‌اند و اگر مردم حاکمیت را قبول دارند، این حرف را می‌پذیرند و کسی که اعتماد ندارد نیز باور نمی‌کند. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دولت باید از کلی‌گویی بپرهیزد و به طور جزئی توضیح بدهد ماجرا از چه قرار بوده است و در این باره شفاف‌سازی کند.
ایمناایمنا2 روز قبل
به گزارش ایمنا، علی ربیعی در حاشیه جلسه هیات دولت در مورد تحولات عراق گفت: ما معتقدیم مدتی دیگر وضعیت عراق و لبنان به ثبات می‌رسند و خوشحالیم که دولت از مرجعیت تبعیت کرد، اما دست‌های خارجی در این باره دخالت کرد، حمله به کنسولگری ایران در نجف توسط مردم عراق نبوده است. وی در مورد اظهارات علی مطهری و نسبت دادن مساله بنزین به رهبر انقلاب گفت: اصرار رهبری بر اصلاح ساختار اقتصادی بوده اما رهبر انقلاب تنها مصوبه سران قوا را تایید کردند حتی یکبار این مصوبه خدمت ایشان ارسال شد و ایشان گفتند سران سه قوه تایید کنند. سخنگوی دولت در مورد تعداد دستگیر شدگان و خسارات وارده گفت: آقای رحمانی فضلی طی یک نامه محرمانه آمار خسارات را به دولت اعلام کرده که پس از بررسی و تفکیک افراد اعلام می‌شود. ربیعی در مورد عدم دریافت مالیات از سلبریتی‌ها اظهار داشت: این بحثی بوده که سازمان برنامه اعلام کرده و باید توسط وزارت اقتصاد لایحه شود و به مجلس برود و تبدیل به قانون شود. بحث چند سلبریتی نیست بحث فعالان فرهنگی و هنری است که خیلی هم فعالیت آنها پولساز نیست.
ایلناایلنا2 روز قبل
سخنگوی دولت گفت: مقام معظم رهبری صرفا مصوبه سران سه قوه را تائید کردند، یک بار حتی این مصوبه به محضر ایشان رفت اما بازگرداندند و گفتند هر سه باید تائید کنند. وی دررابطه با پیگیری دولت ایران در خصوص حمله به کنسولگری کشورمان در نجف گفت: در عراق و لبنان به یک ثبات اجتماعی خواهیم رسید. آنچه رئیس‌جمهور مطرح کرد و بنده هم پیگیری کردم؛ مطلع هستم که شورای امنیت کشور مخیر بودند هر زمانی که تشخیص دادند اعلام کنند و می‌توانست این هفته یا هفته قبلش یا هفته بعدش باشد. بنابراین بحث رئیس‌جمهور به هیچ عنوان به این معنا نبوده که از خودش سلب مسئولیت کند و این به معنای مخیر بودن وزیر کشور و شورای امنیت کشور بود. وی افزود: برخی می‌گویند چرا پله‌ای قیمت را افزایش ندادید، خب ما سال‌ها می‌خواستیم این افزایش را انجام دهیم و مجلس رد کرد، یک سال ماجرای ۹۶ رخ داد، یکسال کمیسیون بودجه گفت به صلاح نیست و مجلس هفتم مصوبه افزایش پله‌ای را لغو کردند.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
سخنگوی دولت گفت: اصرار رهبری بر اصلاح ساختار اقتصادی بود، رهبر انقلاب تنها مصوبه سران قوا را تایید کردند. به گزارش نامه نیوز، علی ربیعی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره اظهارات روز گذشته علی مطهری مبنی بر اینکه افزایش قیمت بنزین با اصرار رهبری صورت گرفته و دولت با این موضوع مخالف بوده است و نسبت دادن مساله بنزین به رهبر انقلاب گفت: اصرار رهبری بر اصلاح ساختار اقتصادی بود. رهبر انقلاب تنها مصوبه سران قوا را تایید کردند حتی یکبار خدمت ایشان ارسال شد و ایشان گفتند سران سه قوه تایید کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری: روحانی مخالف اجرای طرح بنزینی نبود/ سخنان مطهری را تکذیب می‌کنممحمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری، گفت: رئیس جمهور مخالف طرح بنزینی نبودند، اگر آقای مطهری این صحبت را کرده باشند که رئیس جمهور مخالف بودند و رهبر انقلاب دستور دادند من تایید نمی‌کنم.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
از جمله این تلاش‌ها می‌توان به تیتر «تصمیم نظام» یکی از خبرگزاری‌های حامی دولت و دیگر اخبار رسانه‌های اصطلاح طلب و همچنین اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد. محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور بعد از اعلام خبر افزایش قیمت بنزین اعلام کرد: «این کار در راستای اجرایی‌شدن مصوبه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه است». بعد از اظهارات نوبخت، رئیس جمهور و سایر وزرای کابینه نیز اعلام کردند که «بنزین ۳هزارتومانی تصمیم سران قواست»! در جدیدترین برگ از این تلاش مذبوحانه، علی مطهری در اظهار نظری عجیب، دولت و مجلس را مخالف اجرای طرح بنزینی و رهبری را عامل اصلی اجرای آن اعلام کرده است. هم تصمیم بدی گرفته شده و هم بد اجرا شده، خیلی‌ها از دولت و مجلس هم غافلگیر شدند.
الفالف2 روز قبل
هرچند اخبار احتمال حضور علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری در همه ادوار این انتخابات او را همراهی می‌کرد، اما در سه دوره گذشته هرگز چنین تصمیمی از سوی او گرفته نشد. لاریجانی پس از مجلس به کجا خواهد رفت؟ اعلام خبر عدم حضور لاریجانی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دو مسیر را پیش روی اذهان عمومی قرار داد. از سوی دیگر، علی لاریجانی که گفت بود بی‌نیاز از حمایت اصلاح‌طلبان است، عملا خود را از پشتیبانی این جبهه محروم کرده است. اصولگرایان نیز با پر کردن لیست شهر قم خود با اسامی شخصیت‌هایی مانند زاکانی، ذوالنور و امیرآبادی فراهانی، جایی برای حضور علی لاریجانی در لیست خود باقی نگذاشتند. با توجه به مواضعی که دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا در قبال علی لاریجانی دارند، می‌توان این پیش‌بینی را داشت که چنانچه او قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را داشته باشد، با نظر به نوع نگاه اصلاح طلبان به او، لاریجانی به صورت مستقل وارد انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد.
رجانیوزرجانیوز2 روز قبل
به گزارش رجانیوز، مطهری در سخنانی که اخیرا درباره گران شدن بنزین داشت، با اعلام اینکه دولت مخالف سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین بوده، گفته است: بنزین با اصرار رهبری گران و سهیمه‌بندی شده است! واعظی گفته است: رئیس‌جمهور مخالف طرح بنزینی نبودند، اگر آقای مطهری این صحبت را کرده باشند که رئیس جمهور مخالف بودند و رهبر انقلاب دستور دادند من تایید نمی‌کنم. علاوه بر واعظی، علی ربیعی سخنگوی دولت نیز در صحبت‌هایی مشابه، ادعای مطهری را تکذیب کرد. رهبر انقلاب تنها مصوبه سران قوا را تایید کردند. او در حضور دانشجویان بی مهابا با دروغ بستن به رهبر انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را مسئول افزایش ناگهانی نرخ بنزین معرفی می‌کند.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
علی مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتقادات صورت گرفته درباره روند واریز یارانه معیشتی به حساب خانوارها، گفت: پیامک هایی درباره عدم واریز یارانه معیشتی دریافت کرده‌ایم. واریز یارانه نقدی باید از دهک‌های پایین جامعه آغاز شودنماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مکانیزم دولت برای شناسایی و تفکیک اقشار نیازمند از توانمند، ادامه داد: در بحث اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها از ابتدا معتقد بودم که واریز یارانه نقدی باید از دهک‌های پایین جامعه آغاز شود. به نظر من یارانه نقدی باید به افراد نیازمند از جمله مددجویان کمیته امداد اما خمینی (ره)، مددجویان سازمان بهزیستی، معلولان و زنان سرپرست خانوار پرداخت شود و بقیه افراد جامعه هم اگر خواستار دریافت یارانه هستند، درخواست داده تا این موضوع بررسی شود، تا در صورت احراز شروط لازم، به آن‌ها نیز پرداخت شودوی ادامه داد: به نظر من یارانه نقدی باید به افراد نیازمند از جمله مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، مددجویان سازمان بهزیستی، معلولان و زنان سرپرست خانوار پرداخت شود و بقیه افراد جامعه هم اگر خواستار دریافت یارانه هستند، درخواست داده تا این موضوع بررسی شود، تا در صورت احراز شروط لازم، به آن‌ها نیز پرداخت شود. شناسایی و تفکیک اقشار نیازمند از اقشار توانمند، دشوار استمطهری گفت: شناسایی و تفکیک اقشار نیازمند از اقشار توانمند، روش بسیار سخت و دشواری است، اما می‌توان اقشاری که مسلما نیازمند دریافت یارانه هستند را شناسایی کرده و به آن‌ها پرداخت کرد. /پایان پیام
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
پیام خوزستان - اگر حکم چند همسری را قبول نکنیم به معنای این است که عده‌ای از بانوان از حق تاهل محروم شوندنظر علی مطهریدرباره چند همسریعلی مطهری درباره موضوع چند همسری گفت: اصل مسئله چند همسری حکمی از احکام اسلام است که به حل یک معضل اجتماعی می‌پردازد. مطهری با اشاره به اینکه این حکم برای هر مردی جایز نیست، گفت: البته این مسئله شرایطی دارد. وی ادامه داد: با توجه به وضعیت فعلی جامعه، اگر ما این حکم را اجرا نکنیم، فساد و فحشا در جامعه افزایش پیدا می‌کند. اما موضوع این نیست که بخواهیم این مسله را ترویج کنیم و از همه بخواهیم این کار را انجام دهند. در جامعه‌ای که بر فرض مثال ۳ میلیون زن آماده ازدواج بیشتر از مردان دارد چه باید کرد؟ نمی‌توانیم بگویم که آنها ازدواج نکنند.

به انتهای لیست رسیدید

مطهری

علی مطهری (زادهٔ ۶ بهمن ۱۳۳۶ تهران) سیاستمدار و استاد دانشگاه ایرانی است، که هم‌اکنون به عنوان نماینده تهران در دوره دهم مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس دوم مجلس، فعالیت می‌کند. وی پیشتر در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نماینده تهران در مجلس حضور داشت. او فرزند مرتضی مطهری و برادر همسر علی لاریجانی است. علی مطهری همچنین عهده‌دار مسئولیت نشر و نظارت بر نشر تألیفات مرتضی مطهری است. در این صفحه آخرین و مهم ترین اخبار مرتبط با علی مطهری را می‌خوانید. ویکی‌پدیا