معابر

معابر

تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی از اواسط وقت دیروز وزش تندباد شدید و بارش شدید باران که در مناطق کوهستانی به صورت برف بود در گیلان آغاز شد که بر اثر آن علاوه بر آبگرفتگی معابر مشکلات دیگری نظیر، قطع درختان و زمینه‌سازی برای تشدید سوانح رانندگی در استان به وجود آمد. دیروز بر اساس اطلاعیه صادر شده از سوی سازمان هواشناسی کشور بارش باران، برف، آبگرفتگی معابر، کولاک و تندباد در ۶ استان از جمله گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی و آذربایجان شرقی هشدار داده شد که متعاقب این هشدارها ادارات کل هواشناسی استان‌ها نیز اخطاریه‌های جداگانه‌ای را صادر کردند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از انعکاس اخطاریه‌های هواشناسی به کلیه فرمانداری‌های استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: براساس هشدار سازمان هواشناسی کلیه دستگاه‌های خدماتی، اورژانس، امداد و نجات و نهادهای مرتبط در گیلان از روزهای قبل به حالت آماده‌باش کامل درآمده بودند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان میزان بارندگی ساعات گذشته تا اواسط وقت دیشب در این استان را برشمرد و گفت: طبق گزارشات دریافت شده در بندرکیاشهر ۳۵ میلیمتر، بندرآستارا ۶۷ میلیمتر، صومعه‌سرا ۳۱ میلیمتر، رضوانشهر ۷۲ میلیمتر، رودسر ۳۲ میلیمتر، فومن ۲۶ میلیمتر و در پره سر ۱۱۰ میلیمتر باران باریده است. انتهای پیام/ ۶۱۴/ش
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
مجید اجرایی درگفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر از وضعیت نامساعد جوی در استان خبر داد و اظهار داشت: تعطیلی مدارس با تصمیم مدیریت بحران محقق می‌شود و در این خصوص باتوجه به شدت بارندگی‌ها در مناطق مختلف استان بوشهر همه مقاطع تحصیلی شهرستان‌ کنگان و گناوه در شیفت صبح تعطیل شد. وی با بیان اینکه تاکنون درباره تعطیلی شیفت بعدازظهر مدرسه‌های شهرستان‌‌های استان تصمیمی گرفته نشده‌است افزود: باتوجه به نامساعد بودن شرایط جوی و آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها به منظور حفظ سلامتی دانش‌آموزان شورای هماهنگی مدیریت بحران تصمیم بر تعطیلی مدارس گرفت. در همین حال مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به وضعیت جوی استان بوشهر گفت: بارندگی در استان بوشهر از روز یکشنبه آغاز شده و از صبح فردا سامانه بارشی از استان بوشهر خارج می‌شود. انتهای پیام/ ع
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 ماه قبل
رئیس اداره هواشناسی دزفول خبر داد: پیام خوزستان - دزفول - رئیس اداره هواشناسی دزفول گفت: پیش بینی می‌شود در روزهای جمعه تا سه شنبه، ۲۰ میلی‌متر باران در دزفول ثبت شود. به گزارش خبرنگار مهر، علی کرمی ظهر امروز چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: از روز جمعه یک سامانه بارشی وارد منطقه خواهد شد که بیشترین میزان این سامانه بارشی در روزهای یک شنبه تا سه شنبه هفته آینده است. وی افزود: پیش بینی می‌شود بین ۱۵ تا ۲۰ میلی‌متر بارندگی در مدت زمان جمعه تا سه شنبه در دزفول ثبت شود که این امر می‌تواند منجر به آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها در برخی مناطق شهرستان شود. رئیس اداره هواشناسی صفی آباد دزفول با اشاره به وزش تندباد لحظه‌ای در روزهای جمعه تا سه شنبه در دزفول، یادآور شد: در این مدت به دلیل وقوع بارندگی، کشاورزان از سم‌پاشی و آبیاری مزارع پرهیز کنند از سویی برای برداشت کشت دیم خود از جمله ذرت و شلتوک تسریع کنند. کرمی با بیان اینکه میزان بارندگی در دزفول نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته، عنوان کرد: میزان بارندگی در دزفول از ابتدای مهر تا ۲۰ آبان صرفا ۰٫۲ میلی‌متر بوده در حالیکه در مدت مشابه پارسال ۱۲۹ میلی‌متر بارندگی و در میانگین بلند مدت نیز ۳۶ میلی‌متر بارندگی در منطقه ثبت شده است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی کرمی ظهر امروز چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: از روز جمعه یک سامانه بارشی وارد منطقه خواهد شد که بیشترین میزان این سامانه بارشی در روزهای یک شنبه تا سه شنبه هفته آینده است. وی افزود: پیش بینی می‌شود بین ۱۵ تا ۲۰ میلی‌متر بارندگی در مدت زمان جمعه تا سه شنبه در دزفول ثبت شود که این امر می‌تواند منجر به آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها در برخی مناطق شهرستان شود. رئیس اداره هواشناسی صفی آباد دزفول با اشاره به وزش تندباد لحظه‌ای در روزهای جمعه تا سه شنبه در دزفول، یادآور شد: در این مدت به دلیل وقوع بارندگی، کشاورزان از سم‌پاشی و آبیاری مزارع پرهیز کنند از سویی برای برداشت کشت دیم خود از جمله ذرت و شلتوک تسریع کنند. کرمی با بیان اینکه میزان بارندگی در دزفول نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته، عنوان کرد: میزان بارندگی در دزفول از ابتدای مهر تا ۲۰ آبان صرفا ۰٫۲ میلی‌متر بوده در حالیکه در مدت مشابه پارسال ۱۲۹ میلی‌متر بارندگی و در میانگین بلند مدت نیز ۳۶ میلی‌متر بارندگی در منطقه ثبت شده است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
بارش‌های رگباری باران ۱۲ شهرستان خراسان رضوی را از عصر روز گذشته تاکنون فرا گرفته است. وی ادامه داد: امروز یکشنبه و فردا بارش‌های پراکنده باران در خراسان رضوی ادامه دارد و در روزهای سه شنبه و چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری این بارش‌ها شدت گرفته و در مناطق مختلف استان گسترش می‌یابد. مبشری افزود: فریمان با کمینه دمای هوای چهار درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای هوای ۲۴ درجه به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرستان‌های خراسان رضوی در طول ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند. وی ادامه داد: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان نیشابور با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است. هواشناسی خراسان رضوی عصر روز پنج شنبه هفته گذشته با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها بر اثر بارش‌های رگباری باران به ویژه در نیمه شمالی این استان هشدار داد.
فارسفارس3 ماه قبل
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با اشا ره به اینکه شدت بارش‌ها در غرب و جنوب غرب تهران بیش از سایر مناطق است، گفت: همه مسؤولان و دستگاه‌های ذی‌ربط در آماده‌باش کامل به سر می‌برند. اصغر عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درخصوص بارندگی در شهر تهران و آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها گفت: خوشبختانه از ساعتی قبل شاهد باران تند پاییزی در شهر تهران هستیم. وی افزود: با توجه به پیش‌بینی بارش‌ها از صبح امروز مناطق ۲۲گانه شهر تهران و سازمان‌ها و دستگاه‌های مسؤول در آماده‌باش کامل به سر می‌برند. عطایی تصریح کرد: در حال حاضر شدت بارندگی‌ها در جنوب و جنوب غرب و غرب تهران بیش از سایر نقاط گزارش شده است و سطح خیابان‌ها در این مناطق شاهد روان‌آب‌های بیشتری است. وی گفت: تمام مسؤولان در مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران حضور دارند و به لحظه کل شهر رصد می‌شود تا در صورت بروز مشکل نسبت به مرتفع کردن آن دستورات لازم صادر شود.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بارندگی پاییزی که از شنبه شب در مازندران شروع شد، سبب آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها در بسیاری از مناطق استان شده است. این وضعیت درحالی است که مدیریت بحران و هواشناسی مازندران نسبت به آبگرفتگی معابر و بالاآمدن آب رودخانه هشدار داده است. طبق اعلام هواشناسی تا پایان روز یکشنبه شاهد بارندگی، رعد و برق، کاهش دما و مواج شدن دریا در مازندران خواهیم بود. بارندگی شدید و آبگرفتگی معابر سبب بروز ترافیک در مبادی ورودی شهرها و محدوده‌های شهری شده است. علی اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: خوشبختانه تاکنون گزارش خاصی ناشی از بارندگی و بروز خسارت نداشتیم.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ماه قبل
پیام مازند - ساری - بارندگی پاییزی سبب آبگرفتگی معابر شهری و اختلال در تردد مناطق مختلف در مازندران شده است. به گزارش خبرنگار مهر، بارندگی پاییزی که از شنبه شب در مازندران شروع شد، سبب آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها در بسیاری از مناطق استان شده است. این وضعیت درحالی است که مدیریت بحران و هواشناسی مازندران نسبت به آبگرفتگی معابر و بالاآمدن آب رودخانه هشدار داده است. بارندگی شدید و آبگرفتگی معابر سبب بروز ترافیک در مبادی ورودی شهرها و محدوده‌های شهری شده است. علی اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: خوشبختانه تاکنون گزارش خاصی ناشی از بارندگی و بروز خسارت نداشتیم.
ایرناایرنا9 ماه قبل
بهروز یاراحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش باران به صورت متناوب از شب گذشته آغاز و تا فردا سه شنبه ادامه دارد. وی بیان کرد: ۳۲۴ میلیمتر بارش باران در فروردین ماه برای این شهرستان ثبت شده که پیش بینی می‌شود تا جمعه ۶ اردیبهشت ماه نیز اداره داشته باشد. رئیس اداره هواشناسی بروجرد اضافه کرد: در سال زراعی جاری میزان بارش‌ها به ۹۰۲ میلیمتر رسیده و این درحالی است که این میزان در مدت مشابه سال قبل ۲۵۰ میلیمتر بود. یاراحمدی، حداقل و حداکثر دمای هوای بروجرد را به ترتیب هفت و ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و افزود: این سامانه بارشی سه شنبه از آسمان بروجرد خارج خواهد شد. وی ادامه داد: آسمان این شهرستان در ۲۴ ساعت آینده ابری همراه با وزش باد شدید تا ۷۰ کیلومتر بر ثانیه و بارش پراکنده باران همراه خواهد بود.
ایرناایرنا9 ماه قبل
بهروز یاراحمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش باران به صورت متناوب از امروز آغاز و تا فردا یکشنبه ادامه دارد. رئیس اداره هواشناسی بروجرد اضافه کرد: در سال زراعی جاری میزان بارش‌ها به ۸۵۴ میلیمتر رسیده و این درحالی است که این میزان در مدت مشابه سال قبل ۲۰۰میلیمتر بود. یاراحمدی ادامه داد: دمای فعلی بروجرد هشت درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته ۲ درجه کاهش داشت. وی حداقل و حداکثر دمای هوای بروجرد را به ترتیب هفت و۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد وافزود: این سامانه بارشی دوشنبه از آسمان بروجرد خارج خواهد شد. رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: آسمان این شهرستان در ۲۴ ساعت آینده ابری همراه با وزش باد شدید و بارش باران همراه خواهد بود.
ایرناایرنا9 ماه قبل
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان بیان کرد: از زمان وقوع سیل تاکنون ۸۵ اکیپ در سراسر استان به کمک مردم سیل زده شتافتند. **سیل موجب قطع آب آب شرب ۷۹۶ روستا در لرستان شدمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: از مجموع ۷۹۶ روستای خسارت دیده از سیل، آب شرب ۳۲۹ روستای تاکنون استان وصل شد. مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از ارسال ۶ هزار دستگاه چادر امدادی به همراه سه هزار تخته پتو از انبارهای جمعیت هلال احمر استان به استان سیل زده لرستان خبر داد. رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر فارس گفت: کمک‌های مردم این استان به وسیله ۱۰ کامیون راهی مناطق سیل زده استان لرستان شد. نماینده استاندار کرمانشاه در امور کمک رسانی به سیل زدگان لرستان گفت: کمک‌های مردم کرمانشاه در قالب ۴۰ دستگاه کامیون شامل اقلام ضروری به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد.
ایرناایرنا9 ماه قبل
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان بیان کرد: از زمان وقوع سیل تاکنون ۸۵ اکیپ در سراسر استان به کمک مردم سیل زده شتافتند. **سیل موجب قطع آب آب شرب ۷۹۶ روستا در لرستان شدمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: از مجموع ۷۹۶ روستای خسارت دیده از سیل، آب شرب ۳۲۹ روستای تاکنون استان وصل شد. مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از ارسال ۶ هزار دستگاه چادر امدادی به همراه سه هزار تخته پتو از انبارهای جمعیت هلال احمر استان به استان سیل زده لرستان خبر داد. رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر فارس گفت: کمک‌های مردم این استان به وسیله ۱۰ کامیون راهی مناطق سیل زده استان لرستان شد. نماینده استاندار کرمانشاه در امور کمک رسانی به سیل زدگان لرستان گفت: کمک‌های مردم کرمانشاه در قالب ۴۰ دستگاه کامیون شامل اقلام ضروری به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد.
ایرناایرنا10 ماه قبل
وی اظهار کرد: هم اکنون وضعیت شهرستان آرام و عادی است و با وجود هشدارهای هواشناسی و بارش متناوب در طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان تا این لحظه طغیان رودخانه و وقوع سیلاب نداشتیم و همچنین آسیب جانی و مالی نیز دربرنداشته است. **اوضاع گیلانغرب عادی استفرماندار گیلانغرب گفت: هم اکنون وضعیت در این شهرستان عادی است و خوشبختانه مشکلی به لحاظ سیلاب در شهرستان وجود ندارد. وی ادامه داد: تنها در شهر سرمست به دنبال بارندگی با آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها روبرو بودیم که با حضور دستگاه‌های خدمات رسان و ستاد مدیریت بحران مشکلی در شهرستان نداشتیم. فرماندار گیلانغرب گفت: دستگاه‌ها همه پای کار هستند و تا پایان هشدارهای سازمان هواشناسی و عادی شدن وضعیت همچنان ستاد مدیریت بحران در حال آماده باش هستند. وی گفت: وضعیت سدهای شهرستان نیز مشکلی ندارد و هیچ نگرانی از این بابت نداریم.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ماه قبل
با توجه به پیش بینی بارش‌های سیل آسا و طغیان رودخانه‌ها نیروهای امدادی استان از سه روز گذشته در حالت آماده باش هستند. در خرم آباد تمامی نیروهای شهرداری به همراه سایر دستگاههای امدادی خدماتی در مناطق مختلف شهر حضور دارند. در شهرستان دلفان طغیان رودخانه شهر موجب بروز ابگرفتگی در شهر نورآباد مرکز شهرستان شده و نفربرهای ارتش نیز به کمک مردم سطح شهر آمده‌اند. دستگاه‌های امدادرسان در آمادگی کامل هستنداستاندار لرستان می‌گوید: باتوجه به بارش شدید باران در استان، دستگاه‌های امدادرسان در آمادگی کامل هستند. خادمی ادامه داد: امیدواریم با آمادگی دستگاه‌های اجرایی و اطلاع رسانی‌ها صورت گرفته، کمترین مشکل را در استان داشته باشیم.
ایرناایرنا10 ماه قبل
با توجه به پیش بینی بارش‌های سیل آسا و طغیان رودخانه‌ها نیروهای امدادی استان از سه روز گذشته در حالت آماده باش هستند. در شهرستان دلفان طغیان رودخانه شهر موجب بروز ابگرفتگی در شهر نورآباد مرکز شهرستان شده و نفربرهای ارتش نیز به کمک مردم سطح شهر آمده‌اند. بامداد امروز با تشدید بارش‌ها به بیشترین میزان، اطلاع رسانی به اهالی مناطق در معرض سیل و ساکنان حاشیه رودخانه با بلندگو و آژیر خودرو صورت گرفت. شب گذشته جلسه ستاد بحران استان با حضور معاون اول رئیس جمهوری در سالن جلسات استانداری برگزار شد/** دستگاه‌های امدادرسان در آمادگی کامل هستنداستاندار لرستان می‌گوید: باتوجه به بارش شدید باران در استان، دستگاه‌های امدادرسان در آمادگی کامل هستند. خادمی ادامه داد: امیدواریم با آمادگی دستگاه‌های اجرایی و اطلاع رسانی‌ها صورت گرفته، کمترین مشکل را در استان داشته باشیم.
فارسفارس10 ماه قبل
زنگ هشدار سیل برای آذربایجان غربی/ لزوم همکاری و دقت عمل مردم و مسؤولانبه گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، زنگ هشدار وبسایت هواشناسی جهانی برای خاورمیانه و مخصوصا آذربایجان در کشور ایران به صدا درآمده و سامانه پیش‌رو یکی از قدرتمندترین یا می‌توان گفت قدرتمندترین سامانه جوی بسته - سلولی است که در آسیا و اروپا طی روزهای آینده فعالیت خواهد کرد. در ادامه این گزارش بر چگونگی آمادگی مسؤولان آذربایجان‌غربی، هشدارها و وضعیت سدها و میزان بارش‌های سال آبی جاری مروری خواهیم داشت. کیومرث دانشجو با بیان اینکه میزان بارندگی مدت زمان مشابه سال آبی سطح استان در دراز مدت ۲۲۱٫۷ میلیمتر بوده است، اضافه کرد: میزان بارندگی‌های سال آبی جاری ۵۸٫۸ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه درازمدت نشان می‌دهد. رهاسازی آب سد بوکان برای آماده شدن در مقابل سیلاب احتمالیدانشجو از رهاسازی آب سد بوکان بای آماده شدن در مقابل سیلاب احتمالی خبر داد و گفت: با هدف ایجاد فضای مناسب برای گنجایش سیلاب، رهاسازی آب از سد بوکان با دبی ۳۵۰ مترمکعب بر ثانیه آغاز شده است. وی افزود: دبی ورودی آب از سرشاخه‌ها به سد بوکان افزایش یافته و به ۲۰۹ مترمکعب بر ثانیه رسیده است.
فارسفارس10 ماه قبل
برای پیشگیری از بحران سیل در آذربایجان‌غربی باید آب وارد شده به سدها و رودخانه‌ها مدیریت شده و با اجرای طرح‌های آبخیزداری و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی در کنار ایجاد تاسیسات مناسب مهار آب در مناطق مختلف، از بحران سیل جلوگیری کرد. شهریاری با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از بحران سیل باید آب وارد شده به سدها و رودخانه‌ها مدیریت شود افزود: از سوی دیگر اجرای طرح‌های آبخیزداری و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی در کنار ایجاد تاسیسات مناسب مهار آب در مناطق مختلف از موارد پیشگیری از بحران سیل است که باید مدنظر مدیران مرتبط قرار گیرد. امیرعباس جعفری با تاکید بر خودداری مردم از سفر‌های غیرضروری تصریح کرد: مردم و مسافران آذربایجان‌غربی در حد امکان از سفرهای غیرضروری در روز‌های چهارشنبه‌ و پنج‌شنبه در محور‌های استان خودداری کنند. جعفری با تکذیب پرشدن مخازن سد‌های استان، عنوان کرد: مخازن سد‌های استان به هیچ عنوان‌ پر نبوده و هیچ خطری در این راستا آذربایجان‌غربی را تهدید نمی‌کند. مدیر کل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی اظهار کرد: شورای مدیریت بحران در همه شهرستان‌های استان تشکیل شده و تمهیدات لازم در راستای جلوگیری از بروز مشکل برای ساکنان و گردشگران نوروزی تعبیه شده است و هیچ جای نگرانی وجود ندارد.
ایرناایرنا10 ماه قبل
به گزارش ایرنا، بارش باران در قزوین از ظهر امروز پس از چند ساعت توقف دوباره آغاز شده و همچنان ادامه دارد. دیروز بعدازظهر نیز بارش باران موجب آبگرفتگی در برخی مناطق قزوین شده بود. آبگرفتگی در خیابان‌ها و معابر رفت و آمد خودروها و عابران را با کندی و اخلال روبرو کرده است. هواشناسی قزوین روز گذشته به دنبال ورود سامانه بارشی جدید در منطقه نسبت به آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها و طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها در استان هشدار داده بود. بنا بر پیش بینی هواشناسی بارش‌ها در استان قزوین تا اواخر هفته ادامه دارد.
مهرمهر10 ماه قبل
کاپیتان مجتبی شهری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر که قرار بود ساعت ۱۲:۲۰ دقیقه در فرودگاه دزفول به زمین بنشیند به دلیل بدی آب و هوا و تندباد لغو شد. وی افزود: برگشت این پرواز نیز قرار بود ساعت ۱۲:۵۵ دقیقه امروز سه شنبه از دزفول به سمت تهران پرواز کند که این پرواز نیز لغو شد. مدیر فرودگاه دزفول دلیل لغو این پروازها را شرایط بد آب و هوایی و برقراری امنیت مسافران عنوان کرد و گفت: دیروز نیز پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر از مبدا تهران که قرار بود ساعت ۱۳ در فرودگاه دزفول به زمین بنشیند به دلیل بدی آب و هوا به اصفهان رفت و دوباره به تهران بازگشت و پرواز برگشت آن نیز لغو اعلام شد. بیشتر مناطق شهرستان دزفول پس از بارندگی شدید صبح امروز با آبگرفتگی معابر و اراضی کشاورزی مواجه شده‌اند. شاخه‌های برخی از درختان دزفول نیز به دلیل تندباد با سرعت ۵۴ کیلومتر در ساعت شکسته شدند.

فیلم/ خروش رودخانه منطقه میرداماد تهران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ماه قبل
ویدئویی از رودخانه منطقه میرداماد تهران که بر اثر بارندگی‌های روزهای گذشته پرآب و خروشان شده است و آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها در اطراف این منطقه را مشاهده می‌کنید.
ایرناایرنا10 ماه قبل
نخستین جلسه ستاد مدیریت بحران استان لرستان سوم فروردین ماه جاری برگزار شد و این ستاد به حالت آماده باش درآمد و مرخصی مدیران مربوطه را لغو کرد. **برق ۸۶ روستای لرستان قطع استمدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان گفت: بارش‌های شدید همچنان موجب قطع شبکه برق ۸۶ روستای استان شده است. وی ادامه داد: امروز جریان برق ۸۳ روستای پلدختر وصل شد و به دلیل تخریب شبکه، ۳۰ روستای معمولان نیز همچنان برق ندارند. وی بیان کرد: همچنین به علت طغیان رودخانه کشکان و زیر آب رفتن مجتمع کوثر آب ۵۰ روستای آن قطع شد. میرزایی اضافه کرد: دبی رودخانه خرم آباد ساعت ۱۲ ظهر امروز به ۲۷۵، دبی کرگانه به ۳۰ و کاکاشرف به ۱۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسید و هم اکنون خطر سیلاب رودخانه خرم آباد برطرف شده است.
ایرناایرنا10 ماه قبل
نخستین جلسه ستاد مدیریت بحران استان لرستان سوم فروردین ماه جاری برگزار شد و این ستاد به حالت آماده باش درآمد و مرخصی مدیران مربوطه را لغو کرد. **برق ۸۶ روستای لرستان قطع استمدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان گفت: بارش‌های شدید همچنان موجب قطع شبکه برق ۸۶ روستای استان شده است. وی ادامه داد: امروز جریان برق ۸۳ روستای پلدختر وصل شد و به دلیل تخریب شبکه، ۳۰ روستای معمولان نیز همچنان برق ندارند. وی بیان کرد: همچنین به علت طغیان رودخانه کشکان و زیر آب رفتن مجتمع کوثر آب ۵۰ روستای آن قطع شد. میرزایی اضافه کرد: دبی رودخانه خرم آباد ساعت ۱۲ ظهر امروز به ۲۷۵، دبی کرگانه به ۳۰ و کاکاشرف به ۱۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسید و هم اکنون خطر سیلاب رودخانه خرم آباد برطرف شده است.
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
علی اصغر احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی تا ظهرچهارشنبه صیادان از ماهیگیری و هرگونه فعالیت دریایی خودداری کنند. وی افزود: صاحبان واحد‌های پرورش دام و طیور و گلخانه‌داران با توجه به کاهش دما تدابیر لازم جهت پیشگیری از بروز خسارت داشته باشند. مدیرکل مدیریت بحران مازندران تصریح کرد: با توجه به بارش برف و مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی رانندگان هنگام عبور از مناطق برفگیر و کوهستانی ضمن همراه داشتن پوشاک گرم و خوراک خودروی خود را به تجهیزات زمستانی مانند ضدیخ و زنجیر چرخ مجهز کنند. احمدی گفت: نیرو‌های امدادی ضمن آماده‌سازی تجهیزات و ماشین آلات امدادی آمادگی لازم را برای هرگونه عملیات امداد و نجات داشته باشند. وی درباره وزش باد، رگبار باران و آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها به شهروندان، کشاورزان و صیادان هشدار داد و گفت: بارش باران در هفته جاری مانند هفته گذشته نیست، اما برای کاهش خسارت‌های احتمالی، همه دستگاه‌ها آماده هستندانتهای پیام/ ع
ایرناایرنا10 ماه قبل
جلسه ستاد مدیریت بحران استان لرستان سوم فروردین ماه جاری برگزار شد و این ستاد به حالت آماده باش درآمد و مرخصی مدیران مربوطه را لغو کرد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان می‌گوید: با توجه به پیش بینی بارش‌های سیل آسا و طغیان رودخانه در مسیر جاده خرم آباد - پلدختر، این مسیر برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی بسته شده است. ** جاده خرم آباد - پلدختر بسته شدرییس پلیس راه لرستان نیز گفت: جاده خرم آباد به پلدختر براثر بارش شدید باران و طغیان رودخانه کشکان بسته شد. سرهنگ چغلوند همچنین ادامه داد: در گردنه‌های استان لرستان بارش برف باعث لغزنده شدن جاده‌ها شده لذا توصیه می‌شود مسافران برای تردد در جاده‌های استان تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند. وی با بیان اینکه بسیاری از خودرو اهالی حاشیه رودخانه به مکان‌های امن منتقل شده گفت: آمادگی لازم در صورت طغیان رودخانه خرم آباد وجود دارد.
ایرناایرنا10 ماه قبل
جلسه ستاد مدیریت بحران استان لرستان سوم فروردین ماه جاری برگزار شد و این ستاد به حالت آماده باش درآمد و مرخصی مدیران مربوطه را لغو کرد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان می‌گوید: با توجه به پیش بینی بارش‌های سیل آسا و طغیان رودخانه در مسیر جاده خرم آباد - پلدختر، این مسیر برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی بسته شده است. ** جاده خرم آباد - پلدختر بسته شدرییس پلیس راه لرستان نیز گفت: جاده خرم آباد به پلدختر براثر بارش شدید باران و طغیان رودخانه کشکان بسته شد. سرهنگ چغلوند همچنین ادامه داد: در گردنه‌های استان لرستان بارش برف باعث لغزنده شدن جاده‌ها شده لذا توصیه می‌شود مسافران برای تردد در جاده‌های استان تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند. وی با بیان اینکه بسیاری از خودرو اهالی حاشیه رودخانه به مکان‌های امن منتقل شده گفت: آمادگی لازم در صورت طغیان رودخانه خرم آباد وجود دارد.
ایرناایرنا10 ماه قبل
مازندران دارای ۲ شرکت توزیع برق به مرکزیت ساری و نوشهر است که به بیش از ۲ میلیون مشترک خدمات می‌دهند. شرکت توزیع برق مستقر در ساری که با نام شرکت توزیع برق مازندران شناخته می‌شود ۱۵ شهرستان از آمل تا گلوگاه را پوشش می‌دهد. مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اعلام کرد: توفان و سیل ۲۴ ساعت اخیر حدود ۲ میلیارد ریال به شبکه توزیع خسارت وارد کرد که بیشتر انها در ناطق روستایی بود. وی از مردم مناطق مختلف استان مازندران خواست تا نسبت با کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای همکاری همه جانبه داشته باشند. استان مازندران دارای ۲سد بزرگ شهید رجایی و البرز و هشت سد کوچک است.
ایرناایرنا11 ماه قبل
**بافقبافق ۲۸، کوشک ۲۷، سبزدشت ۱۸٫۴ و باجگان ۲۴٫۵ میلیمتر باران و در برخی روستاها هم برف گزارش شده است. **تفتتفت ۲۷٫۶، گاریز ۲۵، نیر ۴۲ باران (۱۳ سانتیمتر برف)، نصر اباد ۳۷٫۵ (هفت سانتیمتر برف)، خود سفلی ۳۳ (۱۰ سانتیمتر برف)، دهبالا ۲۴ (۱۳ سانتیمتر برف) و سلطانب سانیج ۳۸ (۲۵ سانتیمتر برف)، بیداخوید ۳۷ (۱۸ سانتمیتر برف). **هراتهرات ۱۷٫۴، مروست ۲۳٫۴، بختیاری ۳۳٫۵ و کرخنگان ۳۱ میلیمتر باران گزارش شد. **مهریزمهریز ۳٫۵، بهادران ۳۳، بنادک سادات ۴۱ (۱۰ س برف)، گل افشان ۴۵ (هشت س برف)، منشاد ۷۰ (۱۵ س برف) میلیمتر میزان بارش باران بوده است. در شهر یزد هم ۲۱٫۸ میلیمتر باران گزارش شده است.

به انتهای لیست رسیدید