معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی

ایسناایسنا7 ساعت قبل
رییس مرکز امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان از در نظر گرفتن سه طرح جایگزین خدمت سربازی برای شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد. این موضوع مختص شرکت‌های دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیانی است که داخل پارک‌های فناوری مستقر باشند. یکی از نکات بسیار مهم، شکل‌گیری صندوق‌های پژوهش و فناوری در کنار پارک‌های فناوری در مناطق مختلف بود. وی گفت: از سال ۹۲ نیز، قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، با نوشتن آیین‌نامه و فرآیندها اجرایی شد. این تصمیم کارگروه ارزیابی به منظور افزایش کیفیت شرکت‌های دانش‌بنیان است تا به برخی از صنایع با کیفیت پایین تبدیل نشوند.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
مهدی کریمی تفرشی گفت: اصلاح نظام بانکی و تطابق با قوانین بین المللی از مهمترین ضرورت‌هایی است که باید در مناطق آزاد در دستور کار قرار گیرد. وی در ادامه گفت: به عنوان نمونه مجوز احداث پایانه صادراتی دزفول اخیرا صادر شده است که قرار است با همکاری بخش خصوصی احداث شود. نوع دیگر صادرات کالاهای تولیدی منطقه آزاد به سرزمین اصلی است و نوع سوم صادرات کالای تولید منطقه آزاد به خارج از کشور است. باید در مناطق آزاد بانک‌های فراساحلی دایر شود و از قواعد سرزمین اصلی مستثنی و نظام مالی‌شان نظام مالی بین المللی باشد. وی در پایان افزود: اصلاح نظام بانکی و تطابق با قوانین بین المللی از مهمترین ضرورت‌هایی است که باید در مناطق آزاد در دستور کار قرار گیرد.
همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اولین نشست عمومی چهاردهمین دوره اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران عصر روز یکشنبه (۲۴ شهریور ۹۸) با حضور نمایندگان کمیسیون‌ها و کارگروه‌ها همچنین اعضای اتحادیه برگزار شد. در مرحله توزیع کاغذ شرکت آشنا فعالیت دارد و در مرحله نظارت نیز اتحادیه کارها را پیگیری می‌کند. نگاهی به فعالیت کمیسیون‌های تخصصیبخش دیگر این نشست به ارائه گزارش اعضای کمیسیون‌های تخصصی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران اختصاص داشت. وی افزود: همچنین بررسی شرایط نمایشگاه‌های استانی و راهکارهای جلوگیری از ورود کتاب‌های قاچاق و کپی به این نمایشگاه را نیز در این کارگروه دنبال می‌کنیم. بخش پایانی این نشست عمومی به پرسش اعضا و پاسخگویی هیات مدیره اتحادیه درباره مشکلات و مسائل ناشران اختصاص داشت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی الویری، در خصوص آخرین وضعیت لایحه ارزش‌افزوده گفت: لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده به‌صورت موقت تصویب شده بود که باید دائمی‌ شود. وی ادامه داد: این لایحه به دست کمیسیون برنامه بودجه و امور اقتصادی شورای عالی استان‌ها و شورای شهر تهران رسید و این کمیسیون‌ها نظرات و تذکرات خود را مبنی بر رفع مشکلات لایحه را ارائه دادند. رئیس شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: علیرغم رفع این اشکالات چند اشکال اساسی و مبنایی در این لایحه وجود دارد که به نظر ما باید در مجلس برطرف شود. وی با تأکید بر این‌که می‌بایست این مشکل در لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده برطرف شود گفت: در غیر این صورت شوراها تبدیل به نهادی گوش‌به‌فرمان می‌شوند که می‌بایست منتظر بخشنامه‌ها و تصمیمات وزیر کشور بمانند. رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: ایراد بعدی به لایحه موردنظر این است که هرجایی که معافیت مالیاتی وجود دارد معافیت از پرداخت عوارض هم اعمال‌شده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رییس شورای عالی استانها با تاکید بر لزوم رفع ایرادات لایحه مالیات بر ارزش افزوده توسط مجلس گفت: مهم‌ترین ایراد این لایحه سلب اختیار وضع عوارض از شوراها و واگذاری آن به وزیر کشور است. مرتضی الویری در خصوص آخرین وضعیت لایحه ارزش‌افزوده گفت: لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده به‌صورت موقت تصویب شده بود که باید دائمی‌ شود. وی ادامه داد: این لایحه به دست کمیسیون برنامه بودجه و امور اقتصادی شورای عالی استان‌ها و شورای شهر تهران رسید و این کمیسیون‌ها نظرات و تذکرات خود را مبنی بر رفع مشکلات لایحه را ارائه دادند. رئیس شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: علیرغم رفع این اشکالات چند اشکال اساسی و مبنایی در این لایحه وجود دارد که به نظر ما باید در مجلس برطرف شود. رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: ایراد بعدی به لایحه موردنظر این است که هرجایی که معافیت مالیاتی وجود دارد معافیت از پرداخت عوارض هم اعمال‌شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
رییس شورای عالی استانها با تاکید بر لزوم رفع ایرادات لایحه مالیات بر ارزش افزوده توسط مجلس گفت: مهم‌ترین ایراد این لایحه سلب اختیار وضع عوارض از شوراها و واگذاری آن به وزیر کشور است. اعتمادآنلاین|‌ مرتضی الویری در خصوص آخرین وضعیت لایحه ارزش‌افزوده گفت: لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده به‌صورت موقت تصویب شده بود که باید دائمی‌ شود. وی ادامه داد: این لایحه به دست کمیسیون برنامه بودجه و امور اقتصادی شورای عالی استان‌ها و شورای شهر تهران رسید و این کمیسیون‌ها نظرات و تذکرات خود را مبنی بر رفع مشکلات لایحه را ارائه دادند. رئیس شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: علیرغم رفع این اشکالات چند اشکال اساسی و مبنایی در این لایحه وجود دارد که به نظر ما باید در مجلس برطرف شود. رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: ایراد بعدی به لایحه موردنظر این است که هرجایی که معافیت مالیاتی وجود دارد معافیت از پرداخت عوارض هم اعمال‌شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
رییس شورای عالی استانها با تاکید بر لزوم رفع ایرادات لایحه مالیات بر ارزش افزوده توسط مجلس گفت: مهم‌ترین ایراد این لایحه سلب اختیار وضع عوارض از شوراها و واگذاری آن به وزیر کشور است. به گزارش ایسنا، مرتضی الویری در خصوص آخرین وضعیت لایحه ارزش‌افزوده گفت: لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده به‌صورت موقت تصویب شده بود که باید دائمی‌ شود. وی ادامه داد: این لایحه به دست کمیسیون برنامه بودجه و امور اقتصادی شورای عالی استان‌ها و شورای شهر تهران رسید و این کمیسیون‌ها نظرات و تذکرات خود را مبنی بر رفع مشکلات لایحه را ارائه دادند. رئیس شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: علیرغم رفع این اشکالات چند اشکال اساسی و مبنایی در این لایحه وجود دارد که به نظر ما باید در مجلس برطرف شود. رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: ایراد بعدی به لایحه موردنظر این است که هرجایی که معافیت مالیاتی وجود دارد معافیت از پرداخت عوارض هم اعمال‌شده است.

فارس من| ابهامات مقررات جدید بازار پایه در گفت‌وگو با مدیران بورس/ تلخ و شیرین مقررات جدید بازار

4+
فارسفارس1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
سهم اندک اقتصاد ایران در مقابل اقتصاد ۸۶ تریلیون دلاری دنیا بیانگر جایگاه متزلزل و نامنسجم وضعیت اقتصادی کشور است. تنگنای ساختاری و عدم حضور موثر در عرصه رقابت‌های جهانی یکی از چالش‌های اساسی اقتصاد ایران در همه زمان‌ها بوده است. سهم اندک اقتصاد ایران در مقابل اقتصاد ۸۶ تریلیون دلاری دنیا بیانگر جایگاه متزلزل و نامنسجم وضعیت اقتصادی کشور است. این درآمد سرسام‌آور و آسان در حوزه مسکن باعث هجوم دلالان و سوداگران به بازار مسکن شده است. اما به گفته حسین سلاح‌ورزی نباید تأثیر عوامل داخلی مانند سیاست‌های اقتصادی کشور را که می‌توانست به نحوی بهتر مدیریت شود، نادیده گرفت.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
از ۳۵ درصد باقیمانده که مؤدیان خوش حساب و دارای کارنامه مالیاتی شفاف از قبیل کارمندان، کارگران و تولیدکنندگان و … هستند هم ۱۵۰ هزار میلیارد تومان دریافت می‌شود. بر اساس اعلام امید علی پارسا از رقم مالیاتی یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پزشکان غیردولتی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت می‌شود و بقیه را می‌توان فرار مالیاتی محسوب کرد و از سال آینده مالیات پزشکان، پیراپزشکان و داروسازان علی الرأس محاسبه نخواهد شد. می‌توان به این‌ها هم اعتبار داد؛ مثلا تا سقف مشخصی از درآمد، معافیت مالیاتی برایشان قائل شد. شرکت‌های کوچک پس از دو سه سال و با رسیدن به درآمد قابل قبول، نباید معافیت داشته باشند. بر همین اساس در واقع دلالان به صورت تصریح نشده معاف شده‌اند و معاملات سوداگری با این معافیت نانوشته همراه شده که برخی آن را فرار مالیاتی هم می‌دانند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
پورشه و بوش به جمع مشتریان باتری خودروی برقی CATL پیوستند؛ پیش از این بی‌ام‌و، هیوندای، تویوتا و ولوو، باتری‌های خود را از سازنده‌ی چینی تأمین می‌کردند. زومیت: پورشه و بوش به جمع مشتریان باتری خودروی برقی CATL پیوستند؛ پیش از این بی‌ام‌و، هیوندای، تویوتا و ولوو، باتری‌های خود را از سازنده‌ی چینی تأمین می‌کردند. به‌گفته‌ی مایکل اشتاینر، رئیس بخش تحقیق و توسعه پورشه، این شرکت و تولیدکننده‌ی باتری‌های لیتیوم یون CATL در حال پیشبرد مذاکرات هستند. سازنده‌ی چینی باتری از قبل با بی‌ام‌و به‌عنوان مشتری، قرارداد همکاری امضا کرده است. CATL در این قرارداد با طراحی، توسعه و ساخت باتری خودروی برقی برای استفاده در سیستم ۴۸ ولتی نیم‌هیبریدی بوش که هم‌اکنون در حال تولید است، با بوش همکاری خواهد کرد.
فارسفارس1 روز قبل
حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، افزود: گزارش رونق تولید را برای ارائه در صحن اصلی مجلس به هیات رئیسه ارائه کردیم که هفته آینده این گزارش در صحن مجلس قرائت می‌شود. فولادگر با بیان اینکه از دریچه آمار وارد نشدیم گفت: بیشتر بحث شناسایی چالش‌های صنعت و تولید و آسیب‌شناسی و راه حل‌ها ارائه شده‌اند. به گفته وی مهمترین چالش‌ها برای بنگاه‌های تولیدی در حوزه مالی، نقدینگی، تسهیلات بانک، بازار سرمایه، مالیات، بیمه، نرخ ارز، بحث صادرات و واردات است که برای هر مشکل راه‌حل‌های پیشنهادی هم ارائه شده است. در ابتدای این گزارش، رویکردهای کلان رونق تولید در قالب ۷ محور بنیادی بررسی شده، سپس در بخش بعدی آسیب‌شناسی بخش واقعی اقتصاد کشور و در نهایت در بخش آخر، راهکارهای سیاستی تحقق رونق تولید به تفکیک بخش واقعی اقتصاد کشور مورد ارزیابی و تحلیل قرار می‌گیرد. ۲-نظام مالیاتی: در نظام مالیاتی موارد زیر باید رعایت شود: تعیین تکلیف قطعی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در کوتاه مدت؛ تدوین و تصویب مالیات بر عایدی سرمایه به صورت تصاعدی progressive CGT در نگاه بلندمدت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
سیاست‌گذار پرداخت هرگونه مشوق و اعطای معافیت‌های مالیاتی به فعالان صادراتی را مشروط به بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور دانست. دردسرهای خلق شده براثر این بخشنامه باعث شد اعضای کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگوی اتاق ایران در نشستی انتقادهای صادرکنندگان از بخشنامه سازمان امور مالیاتی را مورد بررسی قرار دهند. زمان اعمال معافیت‌های صادراتی و استرداد مالیات ارزش‌افزوده به صادرکنندگان یکی از شاخص‌ترین دغدغه‌های فکری بود که در این نشست مطرح شد. در جدیدترین سیگنال‌های مخابره شده از سوی صاحبان کسب‌وکار و صادرکنندگان، نحوه استرداد مالیات ارزش‌افزوده برای صادرات به محلی برای طرح انتقادها تبدیل شده است. وی افزود: بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی توافق کرده‌اند که بانک مرکزی اطلاعات را سه ماه به سه ماه در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد تا سازمان بر مبنای آن رسیدگی به پرونده‌ها و استرداد مالیات ارزش‌افزوده و اعطای معافیت مالیاتی را شروع کند.
زومیتزومیت1 روز قبل
پورشه و بوش به جمع مشتریان باتری خودروی برقی CATL پیوستند؛ پیش از این بی‌ام‌و، هیوندای، تویوتا و ولوو، باتری‌های خود را از سازنده‌ی چینی تأمین می‌کردند. به‌گفته‌ی مایکل اشتاینر، رئیس بخش تحقیق و توسعه پورشه، این شرکت و تولیدکننده‌ی باتری‌های لیتیوم یون CATL در حال پیشبرد مذاکرات هستند. سازنده‌ی چینی باتری از قبل با بی‌ام‌و به‌عنوان مشتری، قرارداد همکاری امضا کرده است. CATL در این قرارداد با طراحی، توسعه و ساخت باتری خودروی برقی برای استفاده در سیستم ۴۸ ولتی نیم‌هیبریدی بوش که هم‌اکنون در حال تولید است، با بوش همکاری خواهد کرد. فناوری باتری CATL هم‌اکنون توسط تعدادی از تولیدکنندگان وسایل نقلیه برقی در سراسر جهان استفاده می‌شود.
ایبناایبنا2 روز قبل
وی افزود: به علاوه اینکه در زمینه مالیاتی نیز بانک مرکزی، ۷۰ درصد را در نظر گرفته است؛ یعنی اگر یک صادرکننده ۷۰ درصد ارز حاصل از صادرات را به چرخه اقتصادی برگرداند، مشمول ۱۰۰ درصد معافیت مالیاتی می‌شود و سازمان امور مالیاتی در موارد کمتر از آن، به تناسب رفتار می‌کند. مدیر اداره صادرات بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی توافق کرده‌اند که بانک مرکزی اطلاعات را سه ماه به سه ماه در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد تا سازمان امور مالیاتی بر مبنای آن رسیدگی به پرونده‌ها و استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده و اعطای معافیت مالیاتی را شروع کند. بلوکه شدن بخشی از منابع صادرکنندگان به معضلی تبدیل شده که مورد انتقاد فعالان اقتصادی قرار دارد. در نتیجه کارگروه تخصصی شورای گفتگو، موضوع را بررسی و چند پیشنهاد را مطرح کرد. اعضای کارگروه تخصصی شورای گفتگو در نشستی به منظور بررسی انتقادات صادرکنندگان از بخشنامه سازمان امور مالیاتی در مورد زمان اعمال معافیت‌های صادراتی و استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده به صادرکنندگان، پیشنهادهایی را مطرح کردند و قرار شد آنها را در جلسه اصلی شورای گفتگو مطرح و درباره آن تصمیم‌گیری کنند.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشیارانه نقدی شهریور ۹۸ از بامداد روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور به حساب سرپرستان خانوارها واریز و همان زمان قابل برداشت است. مبلغ یارانه شهریور ۹۸ هر یک از مشمولان همانند ماه‌های گذشته ۴۵٫۵۰۰ تومان است. اخبار اقتصادی-محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار رفاه اجتماعی ۱۴ شهریور و در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره شناسایی و حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی، گفت: در قانون بودجه امسال دولت مکلف به حذف یارانه سه دهک بالاتر شده است یعنی افراد با درآمد‌های بالا که نیاز به دریافت یارانه ندارند، حذف شوند. / آیا پرداخت یارانه نقدی راهکار صحیح حمایت از اقشار ضعیف است؟ او گفت: امیدواریم حذف یارانه دهک‌های درآمدی بالا به گونه‌ای اتفاق بیفتد تا در مهر امسال بتوانیم بخشی از افراد برخوردار را با میزان خطای حداقلی از لیست یارانه بگیران حذف کنیم. به این ترتیب این طور که نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید دارد متقاضیان و نیازمندان واقعی در فرآیند حذف نگرانی نخواهند داشت.
ایسناایسنا2 روز قبل
متاسفانه در ایجاد مناطق ویژه اجتماعی، «فقر اقتصادی» حرف اول را می‌زند و قریب به اتفاق ساکنان این مناطق، به مشاغل کاذب روی آورده‌اند. همچنین، توسعه فقر فرهنگی در نتیجه افزایش جمعیت ساکنان سکونت‌گاه‌های اجتماعی، زمینه‌ساز بروز آسیب‌های اجتماعی بوده و بسیار ضروری است که سازمان‌های امور اجتماعی به این مناطق ورود کرده و دفاتر تسهیل‌گری را در چند منطقه مستقر کنند. حتی آن دسته از ساکنان مناطق ویژه اجتماعی که سند مالکیت اخذ کرده‌اند، می‌توانند تسهیلات مقاوم‌سازی بگیرند و شهرداری در پی آن است که خدمات بیشتری به جمعیت ساکن در این مناطق ارائه دهد. به تبع این مهاجرت‌ها، برهم‌خوردگی فرهنگی و اجتماعی در ساختار جمعیت شهری مشهود است. نصیری با تاکید بر این‌که عمده ساکنان سکونت‌گاه‌های غیررسمی به دلیل عدم دسترسی به آموزش و تحصیل، سطح سواد پایینی دارند، تصریح می‌کند: نبود مهارت و تخصص شغلی موجب می‌شود که جمعیت سکونت‌گاه‌های غیررسمی در مقایسه با سکونت‌گاه‌های رسمی، برای دست‌یابی به شغل، محدودیت‌های قابل ملاحظه‌ای داشته باشند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
توکایف در این سخنرانی خود را متعهد کرد که از رقابت سیاسی و کثرت گرایی در این کشور حمایت کند. این سخنرانی هم چنین بر حل پیچیده‌ترین و حادترین مشکلات جامعه قزاقستان تاکید داشت. توکایف بر ضرورت نوسازی سیاسی تاکید داشت با این حال اظهار کرد که این نوسازی نباید به روشی آشفته و عجولانه اتفاق بیفتد. توکایف در سخنرانی سالانه خود اظهار داشت که انجام اصلاحات موفق در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی بدون نوسازی اجتماعی و سیاسی غیرممکن است. توکایف تاکید کرد که قوانین جدیدی می‌بایست به منظور ارتقاء وضعیت معلمین و پزشکان تصویب شوند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
مسئولیتی که در صورت عمل به آن، می‌تواند جوامع را به سمت توسعه اقتصادی و اجتماعی هدایت کند. یکی از این حربه‌های جذاب، فعالیت در قالب موسسات خیریه یا همکاری با این موسسات است. موسسات خیریه و عام المنفعه، دارای اثرات مثبت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در جامعه هستند. معافیت‌های مالیاتی، در اختیار گذاشتن رایگان ساختمان‌ها برای استقرار دائم و همکاری در پیشبرد اهداف نهادهای خیریه، تنها گوشه‌ای از پاداش حکومت‌ها و سازمان‌ها به موسسات خیریه است. گاهی موسسات خیریه‌ در کنار تمام جنبه‌های مثبت خود، ممکن است به بسترهایی برای سوء استفاده و فساد اقتصادی مانند فرار مالیاتی و پولشویی تبدیل شوند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا خانپور عصر شنبه در ستاد توسعه شهرستان آوج که در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: منطقه صنعتی روستایی آوج در سال ۶۶ با پیش بینی ۶۶ هکتار زمین شکل گرفت و امروز به عنوان یک ناحیه صنعتی محسوب می‌شود. وی اضافه کرد: در حال حاضر در این منطقه زمین از قرار متری ۳۵ هزار تومان واگذار می‌شود و تسهیلات ویژه و تشویقی را هم در نظر می‌گیریم. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین تصریح کرد: در مناطق کمتر توسعه یافته معافیت‌های مالیاتی و قسط بندی در واگذاری زمین پیش بینی شده تا بتوانیم افراد بیشتری را در این مناطق جذب کنیم. خانپور بیان کرد: ۷ سال معافیت مالیاتی پس از بهره برداری، تخفیف ۴۰ درصدی در ابتدای واگذاری زمین و ۱۰ درصد پس از پایان کار به افرادی که در نواحی صنعتی مناطق کمتر برخوردار مستقر شوند داده می‌شود و اقساط ۳۶ ماه هم در نظر گرفته می‌شود تا انگیزه لازم در سرمایه گذار ایجاد شود. وی اظهارداشت: تاکنون در این منطقه ۱۴ هکتار زمین به متقاضیان واگذار شده و برای سایر متقاضیان هم آماده تامین زمین هستیم.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
علی‌رغم مطرح شدن موضوع انتقال پایتخت از دوران محمدرضا پهلوی و ایده شارستان پهلوی در نخستین طرح جامع (۱۳۴۷) و ساماندهی مراکز سیاسی و اداری، این طرح هیچ وقت به مرحله عمل درنیامد! سال ۱۳۶۸ در دوره ریاست جمهوری مرحوم هاشمی رفسنجانی و وزارت مسکن و شهرسازی در زمان مرحوم کازرونی، ایده انتقال پایتخت دوباره مطرح شد. در جلسه انتقال پایتخت، کرباسچی شهردار وقت تهران موضوع ساماندهی تهران را مطرح کرد و طرح ساماندهی تهران به جای انتقال پایتخت و تمرکززدایی از آن باعث شد تهران به مشکلات امروز گرفتار شود؛ موضوع انتقال پایتخت مسکوت ماند تا در دولت دهم، طرح ۲۱ ماده‌ای انتقال کارمندان به مناطق مختلف مطرح شد. نکته مهمی که در این ارائه‌ها قابل ذکر است این است که در هیچ کدام از آن‌ها حرفی از تمرکززدایی یا انتقال پایتخت توسط ارائه دهندگان زده نمی‌شود یا کمتر بدان پرداخته می‌شود هرچند موافقین انتقال پایتخت زیاد هستند. تصمیم به انتقال یا عدم انتقال پایتخت توسط نهادهایی که خود ذی‌نفع عدم انتقال هستند و تصمیم به جمع‌بندی موضوع در کم‌ترین زمان ممکن (۶ ماه) نتیجه مشخصی در پی دارد و آن هم عدم موافقت با بحث انتقال پایتخت است!
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، نادر جنتی درباره آخرین وضعیت مالیات بر اجاره‌بها اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی با توجه به التهابات بازار مسکن به دنبال اصلاح تبصره ۱۱ ماده ۵۳ قانون مالیات‌های مستقیم است. وی ادامه داد: این پیشنهاد در کمیسیون فرعی اقتصادی دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و سپس به کمیسیون اصلی اقتصاد دولت رفت. اما نهایتا مقرر شد تا معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی همراه با معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد، سازمان امور مالیاتی و سازمان برنامه و بودجه راهکاری پیدا و به کمیسیون اقتصاد دولت ارائه کنند. اما آن دسته از موجرانی که موارد مذکور در این پیشنهاد را رعایت نکرده و مشمول پرداخت مالیات بر احاره بها شوند، ۲۵ درصد هزینه استهلاکات منزل، طبق قانون معاف از مالیات بر اجاره بها بوده و مابقی درآمد حاصل از اجاره بها را طبق ماده ۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم پرداخت خواهند کرد. معاون سازمان امور مالیاتی تأکید کرد: بر اساس ماده ۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم، درآمد تا ۵۰ میلیون تومان، مشمول ۱۵ درصد مالیات، تا ۱۰ میلیون تومان، مشمول ۲۰ درصد و درآمد بالای ۱۰۰ میلیون تومان، مشمول ۲۵ درصد مالیات خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
علاوه بر زیاد بودن حجم فرار مالیاتی در کشور، میزان معافیت‌های مالیاتی داده شده نیز بسیار بالاست. هر چند تخمین دقیقی درباره میزان معافیت‌های مالیاتی در کشور موجود نیست اما برخی گزاره‌ها حاکی از این است که عدد معافیت‌های مالیاتی به حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. طبق این اظهارنظر در صورتی که میزان فرار مالیاتی در کشور صفر در نظر گرفته شود میتوان با یک جدول تناسب ساده میزان معافیت‌های مالیاتی در کشور را حساب کرد. طبق محاسبات فوق، حداقل مقدار معافیت‌های مالیاتی در اقتصاد کشور حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان است. در نتیجه با مقایسه نسبت‌ها مشخص می‌شود که میزان معافیت‌های مالیاتی در این حالت حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
علاوه بر زیاد بودن حجم فرار مالیاتی در کشور، میزان معافیت‌های مالیاتی داده شده نیز بسیار بالاست. هر چند تخمین دقیقی درباره میزان معافیت‌های مالیاتی در کشور موجود نیست اما برخی گزاره‌ها حاکی از این است که عدد معافیت‌های مالیاتی به حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. طبق این اظهارنظر در صورتی که میزان فرار مالیاتی در کشور صفر در نظر گرفته شود میتوان با یک جدول تناسب ساده میزان معافیت‌های مالیاتی در کشور را حساب کرد. طبق محاسبات فوق، حداقل مقدار معافیت‌های مالیاتی در اقتصاد کشور حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان است. در نتیجه با مقایسه نسبت‌ها مشخص می‌شود که میزان معافیت‌های مالیاتی در این حالت حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است.
فارسفارس3 روز قبل
علاوه بر زیاد بودن حجم فرار مالیاتی در کشور، میزان معافیت‌های مالیاتی داده شده نیز بسیار بالاست. طبق این اظهارنظر در صورتی که میزان فرار مالیاتی در کشور صفر در نظر گرفته شود میتوان با یک جدول تناسب ساده میزان معافیت‌های مالیاتی در کشور را حساب کرد. طبق محاسبات فوق، حداقل مقدار معافیت‌های مالیاتی در اقتصاد کشور حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان است. در نتیجه با مقایسه نسبت‌ها مشخص می‌شود که میزان معافیت‌های مالیاتی در این حالت حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. یعنی در صورت اصلاح نظام معافیت‌های مالیاتی میتوان درآمدی معادل فروش نفت خام را به دست آورد.
دنیای خودرودنیای خودرو3 روز قبل
درصورتی‎که تجدید ارزیابی انجام شود، سرمایه شرکت‌ها افزایش پیدا می‌کند و آن‌ها می‌توانند از زیر سایه ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند. کاهش یا افزایش سرمایه خودروسازان و اصلاح ساختار مالیوضعیت ایران‎خودرو و سایپا از منظر بنیادی درشرایط ماده ۱۴۱قانون تجارت قرار دارد. تجدید ارزیابی دارایی‌ها و شفاف‌سازیبسیاری از کارشناسان معتقدند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دربازار سرمایه می‌تواند اثرات مثبتی به‌جای بگذارد. شفافیت، نخستین اثر تجدید ارزیابی دارایی‌های خودروسازان و البته هر واحدی است که اقدام به‌تجدید ارزیابی می‌کند. ضمن اینکه پس از افزایش سرمایه و بهبود وضعیت مالی خودروسازان باید فکری به حال زیان‌ده بودن آن‌ها شود.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
براساس قانون تمام شهروندان ایرانی باید مالیات درآمدشان را بپردازند و در این بین تنها بازیگران، خوانندگان و اقشار فرهنگی از پرداخت مالیات معاف هستند. براساس قانون تمام شهروندان ایرانی باید مالیات درآمدشان را بپردازند و در این بین تنها بازیگران، خوانندگان و اقشار فرهنگی از پرداخت مالیات معاف هستند. با در نظر گرفتن متوسط ۹۰‌هزار تومانی قیمت بلیت کنسرت این خوانندگان آن‌ها در عرض یک شب چیزی حدود ۱۹۰‌میلیون تومان درآمد دارند. به عبارتی آن‌ها ماهانه حدود ۶۰۰‌میلیون تومان درآمد به جیب زده‌اند، اما براساس قوانین آن‌ها معاف از پرداخت مالیات هستند! با این حال غلامحسین دوانی، عضو انجمن حسابداران خبره و کارشناس مالیات به شهروندآنلاین می‌گوید که فوتبالیست‌ها از پرداخت مالیات معاف نیستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
مدیر کل بین الملل مجلس شورای اسلامی برگزاری نشست پارلمان‌های عضو اوراسیا را مهم خواند و خاطر نشان کرد: نقش دیپلماسی پارلمانی در توسعه مناسبات میان کشورها قابل توجه است. سخنگوی کمیسیون «کشاورزی، آب و منابع طبیعی» مجلس گفت: در حال حاضر نزدیک به ۴۰ درصد معافیت مالیاتی داریم که قطعا رقم سنگینی خواهد شد. متأسفانه رقم وصول مالیات ما همیشه نزدیک به ۶۵ هزار میلیارد تومان است و رقم فرار مالیاتی هم به ۳۵ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد که البته این رقم بیشتر شده است.
ایبناایبنا5 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از پورتال بانکداری اسلامی، در تاریخ دوم آگوست ۲۰۱۹ در فیلیپین قانونی درباره بانک‌های اسلامی منتشر شده که به «قانون جمهوری شماره ۱۱۴۳۹» مشهور است. قانون مذکور به شورای پول فیلیپین اجازه می‌دهد تاسیس بانک‌های اسلامی را در این کشور که اکثر جمعیت آن مسیحی‌ هستند، قانونی اعلام کند و به سایر بانک‌های این کشور اجازه می‌دهد با این بانک‌های اسلامی تعامل داشته باشند. همچنین بر اساس این قانون، بانک‌های اسلامی خارجی مجازند در این کشور شعبه دایر کنند. طبق این قانون بانک‌های اسلامی موظفند یک شورای مشورتی مبتنی بر شریعت اسلامی تشکیل دهند که توصیه‌هایی بر اساس اصول شریعت به این بانک‌ها ارائه خواهد کرد و بر کار آنها نظارت می‌کند. قانون بانک‌های اسلامی در فیلیپین، مشتمل بر بیست بخش است که عبارتند از: اعلامیه خط‌مشیتعریف اصطلاحات (شریعت، حساب جاری، حساب سرمایه‌گذاری، کسب‌وکار بانکداری اسلامی، واحد بانکداری اسلامی، مشارکت، ربا و حساب پس‌انداز) تاسیس بانک‌های اسلامینظارت و مقررات‌گذاری توسط بانک مرکزیشوراهای نظارت شرعیاختیارات بانک‌های اسلامیمالکیت و هویت قانونی (بانک‌های اسلامی) انتقال و تملک عمده سهامقاعده مناسب و متناسب بودن (ارزیابی و تعیین صلاحیت مدیران بانک‌های اسلامی توسط شورای پول) استانداردهای مقرراتیحساب‌های جاری بانک‌های اسلامیتسهیلات بانک‌های اسلامیابزارها و سیاست‌های ثبات پولیمعافیت مالیاتیجریمه‌هابرنامه آگاه‌سازی مشتریان و ظرفیت‌سازیعدم موضوعیت قوانین منتخب (استثنا شدن برخی قوانین برای بانک‌های اسلامی) بند تفکیک‌پذیری (تحت شمول کل قانون بودن) بند اصلاح (تعدیل سایر قوانین ناسازگار با قانون بانک‌های اسلامی) اجرایی شدن قانونطبق اعلامیه، این قانون پانزده روز پس از انتشار رسمی آن قابلیت اجرا شدن دارد.

به انتهای لیست رسیدید