معامله قرن

معامله قرن

فارسفارس2 ساعت قبل
جنبش‌های فلسطینی جهاد اسلامی و حماس اعلام کردند، اخبار منتشر شده در خصوص رایزنی پیرامون آتش‌بس طولانی صحت ندارد و هرگونه تصمیم‌گیری در این باره فقط در چارچوب اجماع ملی صورت خواهد گرفت. در ادامه این گزارش آمده، مصر به هیأت جهاد اسلامی در قاهره نیز وجوز انجام سفر خارجی به کشورهای منطقه داده و پیش‌بینی می‌شود که به ایران، سوریه و لبنان بروند. از سوی دیگر، یک منبع امنیتی عالیرتبه به خبرگزاری صهیونیستی «واللا» اعلام کرد، در سایه وضعیت فعلی چاره‌ای جز حمله فراگیر به نوار غزه وجود ندارد. حماس هم آتش‌بس طولانی مدت را تکذیب کردبر اساس گزارش «دنیا الوطن»، حماس هم در بیانیه‌ای آتش‌بس طولانی مدت را تکذیب و اعلام کرد: گزارش‌های رسانه‌ای در این باره ادامه حملات تحریک علیه حماس و تخریب چهره این جنبش و برنامه‌های مقاومت است و بعید نمی‌دانیم بخشی از عملیات منحرف کردن افکار عمومی برای پوشش بر امتیازدهی‌های خطرناک باشد. حماس در ادامه تأکید کرد، همواره با ملت فلسطین صادق بوده و هرگونه تصمیم‌گیری در این باره فقط در چارچوب اجماع ملی صورت خواهد گرفت.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، احمد عبدالهادی نماینده حماس در لبنان اعلام کرد: ملت فلسطین با همه طرحهای ضد آرمان فلسطین در همه زمینه‌ها مقابله خواهد کرد. وی افزود: ملت فلسطین که با همه طرحهای هدفمند قبلی برای نابودی آرمان فلسطین مقابله کرده است با معامله قرن نیز با موضع گیری یکپارچه و مقاومت قدرتمندی که مجاهدان آنرا بنا کرده‌اند، مقابله خواهد کرد. عبدالهادی تاکید کرد: مبارزه و مقاومت تنها راه آزادسازی فلسطین و بازگشت فلسطینی‌ها و گرفتن حقوق مشروع ما به طور کامل در سرزمین مبارک فلسطین است.
افکارنیوزافکارنیوز3 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشرسانه‌های صهیونیستی اخیرا گزارش‌هایی درباره اینکه یک پیشنهاد آتش‌بس طولانی در نوار غزه در حال بررسی است، منتشر کردند و پس از آن برخی منابع عربی نیز از صحبت در این باره در مذاکرات مصر میان گروه‌های فلسطینی خبر دادند. بر اساس گزارش خبرگزاری «معا»، «خالد البطش» از اعضای ارشد جهاد اسلامی اعلام کرد، خبرهای منشر شده درباره توافق‌هایی در این باره با رژیم صهیونیستی صحت ندارد و در رایزنی‌های قاهره درباره جزیره شناور در نوار غزه صحبت نشده است. در ادامه این گزارش آمده، مصر به هیأت جهاد اسلامی در قاهره نیز وجوز انجام سفر خارجی به کشورهای منطقه داده و پیش‌بینی می‌شود که به ایران، سوریه و لبنان بروند. از سوی دیگر، یک منبع امنیتی عالیرتبه به خبرگزاری صهیونیستی «واللا» اعلام کرد، در سایه وضعیت فعلی چاره‌ای جز حمله فراگیر به نوار غزه وجود ندارد. حماس در ادامه تأکید کرد، همواره با ملت فلسطین صادق بوده و هرگونه تصمیم‌گیری در این باره فقط در چارچوب اجماع ملی صورت خواهد گرفت.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشاخبار بین‌الملل- احمد عبدالهادی نماینده حماس در لبنان اعلام کرد: ملت فلسطین با همه طرحهای ضد آرمان فلسطین در همه زمینه‌ها مقابله خواهد کرد. وی افزود: ملت فلسطین که با همه طرحهای هدفمند قبلی برای نابودی آرمان فلسطین مقابله کرده است با معامله قرن نیز با موضع گیری یکپارچه و مقاومت قدرتمندی که مجاهدان آنرا بنا کرده‌اند، مقابله خواهد کرد. عبدالهادی تاکید کرد: مبارزه و مقاومت تنها راه آزادسازی فلسطین و بازگشت فلسطینی‌ها و گرفتن حقوق مشروع ما به طور کامل در سرزمین مبارک فلسطین است.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از رفتن به سوی برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان سخنرانی در اولین کنفرانس بین‌المللی سازمان مبارزه با فساد تاکید کرد، فلسطین بعد از اینکه همه تشکیلات‌ها و گروه‌ها بخصوص جنبش حماس با انتخابات موافقت کردند، در مسیر برگزاری انتخابات قرار دارد. از سوی دیگر، حنا ناصر، رئیس کمیته مرکزی انتخابات فلسطین گفت که حماس با رویکرد محمود عباس برای برگزاری انتخابات در فلسطین موافقت کرده است. وی افزود: زمینه برای صدور فرمان برگزاری انتخابات با پیشینه‌ای که شامل قانونی برای اصلاحات ویژه شود، فراهم است. حنا ناصر در ادامه تصریح کرد: مدت زمان مطلوب برای برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری، چهار ماه پس از صدور فرمان و مدت زمان اجرای انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان نیز هفت ماه پس از صدور فرمان است.
ایلناایلنا9 ساعت قبل
کارشناس مسائل فلسطین گفت: آتش‌بس میان اسرائیل و حماس برقرار نشده بلکه این روند به درخواست تل‌آویو مطرح شده و با ماهیت جریان‌های فلسطینی مغایرت دارد. مساله دوم که باید به آن توجه ویژه شود این است که طرح معامله قرن از بین نرفته، بلکه اجرای آن به دلیل در پیش بودن انتخابات آمریکا عقب افتاده است. وی ادامه داد: از چند ماه پیش کاملا مشخص شد که ترامپ به دنبال استفاده کردن از کارت معامله قرن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده است. شاخه‌های فعال در کرانه باختری، با عنوان شاخه انشعابی شناخته می‌شوند و جریان اصلی (جریان مادر) آنها را قبول ندارد. اینکه مصر چنین مجوزی به هنیه داده نشان از ارائه امتیازهای ضمنی به حماس است؛ چراکه این مجوز همزمان با پیشنهاد آتش‌بس مطرح شد که نشان می‌دهد قاهره، خروج هنیه را مشروط کرده و انتظار شنیدن پاسخ مثبت از حماس دارد.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، یک عضو برجسته حماس مقاومت را تنها گزینه پیش روی ملت فلسطین به شمار آورد. علی برکۀ عضو دفتر روابط عربی و اسلامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در پیامی تلویزیونی به مناسبت سی و دومین سالگرد تاسیس این جنبش اعلام کرد مقاومت تنها راه بازگشت و آزادسازی است و کارایی مقاومت بار‌ها ثابت شده است. وی افزود: جنبش حماس از زمان تاسیس در قرن گذشته میلادی تاکنون تحولی در تاریخ مبارزات فلسطین ایجاد کرده است. وی افزود: شکل گیری حماس تاکیدی بر این نکته بود که ملت فلسطین به جهاد و مقاومت ادامه خواهد داد. ملت فلسطین گزینه‌ای غیر از مقاومت پیش رویشان نیست. وی با اشاره به تهاجم مداوم آمریکا به فلسطین و خصوصا معامله قرن و به رسمیت شناخته شدن قدس به عنوان پایتخت یکپارچه فلسطین توسط رئیس جمهوری آمریکا و به رسمیت شناخته شدن شهرک‌های صهیونیستی واقع در کرانه باختری توسط وزیر امور خارجه‌اش گفت: برای مقابله با این امور راهی جز مقاومت وجود ندارد. مقاومت توانسته است از طریق اتاق عملیات مشترک و اتحاد همگان در راهپیمائی‌های بازگشت کارائی و یکپارچگی خود را نشان دهد و حماس یکی از ستون‌های اصلی این اتحاد است. این عضو حماس افزود: اکنون امید ملت فلسطین به مقاومت است.
مهرمهر1 روز قبل
ما این تخلفات را تلاش آمریکا برای تحمیل «معامله قرن» بر خلاف خواسته مردم فلسطین می‌دانیم. به این ترتیب طرح سیاسی پیشنهادی دولت آمریکا به نام «معامله قرن» تنها در خدمت منافع گروه‌های راست تندرو در اسرائیل است. دولت ترامپ تلاش دارد با بی توجهی به مردم فلسطین و زیرپا نهادن حقوق آن‌ها، راه را برای پیاده سازی طرح ننگین معامله قرن هموار کند. ارزیابی شما از این مسأله چیست؟ اسرائیل رکورددار نقض قطعنامه‌های سازمان ملل و سایرقوانین بین‌المللی است. *رؤسای جمهور سابق ایالات متحده آمریکا هیچگاه اقداماتی را که امروز ترامپ علیه فلسطین انجام می‌دهد، صورت ندادند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
زیرا هم ناتو به ترکیه احتیاج دارد و هم ترکیه به ناتو. گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ هفته گذشته در هفتادمین سال تأسیس ناتو، لندن میزبان نشست سالانه سران اعضا این اتحادیه نظامی بود. از این رو شوروی در واکنش به اقدام غرب، سازمان نظامی ورشو را ایجاد کرد اما با فروپاشی شوروی، دلیل بقای ناتو نیز از بین رفت. بیشتر بخوانید: آینده ناتو در سایه اختلافات داخلیدر حال حاضر یکی از مشهودترین تنش‌های داخلی ناتو بحث ترکیه است. زیرا هم ناتو به ترکیه احتیاج دارد و هم ترکیه به ناتو.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
هیئت جنبش جهاد اسلامی در همه این دیدارها بر ضرورت مقابله با دشمن صهیونیستی به‌ویژه در سایه ادامه حملات دشمن به غیرنظامیان در جریان راهپیمایی‌های بازگشت تاکید کرد. این هیئت بر ضرورت حفظ وحدت ملت فلسطین در مقابله با معامله قرن که مسئله فلسطین را هدف قرار گرفته است تاکید کرد. مشکلات اهالی غزه در نتیجه ادامه محاصره از جمله محورهای دیگر مذاکرات هیئت جنبش جهاد اسلامی در مصر بود و طرف مصری در این دیدار وعده ارائه تسهیلات و برداشتن گام‌هایی برای کاهش این مشکلات را داد. جنبش جهاد اسلامی بر عمیق بودن روابط خود با جنبش حماس و بر ضرورت همکاری‌ها و هماهنگی‌های مشترک برای حمایت از پروژه مقاومت و حق ملت و نیروهای مقاوم در مقابله با اشغالگران تاکید کرد. این جنبش همچنین بر ادامه راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره تاکید کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار بین‌الملل- جنبش حماس سیگنال‌هایی از مصر دریافت کرده مبنی بر اینکه طرح موسوم به «معامله قرن» به آن شکلی که دولت «دونالد ترامپ» تبلیغ می‌کرد، ساقط و به یک پیشنهاد برای توافق آتش‌بس طولانی‌مدت با رژیم اشغالگر صهیونیستی تبدیل شده و حماس از این موضوع استقبال کرده است. در ادامه این گزارش تأکید شد، صحبت از معامله قرن به شکلی که پیشتر مطرح بوده، کاملا تمام شده و آنچه باقی مانده تفاهمات و خطوط کلی است که به توافقی محدود برای آتش‌بس طولانی مدت نزدیک‌تر است. منابع آگاه افزودند، حماس در کل به آتش‌بس طولانی‌مدت با اسرائیل استقبال نشان داده و مصر در صدد انجام رایزنی با دیگر گروه‌های فلسطینی در نوار غزه است، گروه‌هایی که به این توافق مخالفند. مقامات آمریکایی بارها وعده رونمایی از «معامله قرن» یا همان طرح مورد ادعای این کشور برای پایان دادن به نزاع فلسطینی و اسرائیلی را داده‌اند اما این وعده هنوز اجرایی نشده است. مصر بعید نمی‌داند که یکی از این طرف‌ها، رژیم صهیونیستی باشد زیرا رویکردهای و دیدگاه‌های مختلفی در داخل سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی این رژیم وجود دارد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
جنبش حماس بار دیگر بر حمایت کامل خود از راهپیمایی‌های بازگشت و وفاداری به جمعیت‌های انقلابی تاکید کرده و از جانفشانی‌هایی که صورت گرفت، تمجید کرد. بر اساس این بیانیه، رهبران حماس در دیدار با مسئولان مصری تاکیدکردند ملت فلسطین این تصمیمات را به رسمیت نمی‌شناسد و مصمم است از حقوق غیر قابل خدشه خود حمایت کند. بر اساس این بیانیه، رهبران جنبش حماس درباره پیامدهای تعلل و طفره رفتن اشغالگران در عمل به تعهدات خود هشدار داده‌اند. بیانیه حماس آورده است امتیازهایی که جنبش حماس در این پرونده ارائه کرده بیانگر تمایل و مسئولیت پذیری بالا و تمایل و پافشاری بر ساماندهی صفوف فلسطینی و پایه ریزی نظام سیاسی بر اساس پایه‌های دموکراتیک و شراکت واقعی است. بر اساس این بیانیه، حماس اعلام کرد که از برگزاری نشست رهبران فلسطینی به میزبانی مصر استقبال می‌کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی در خصوص معامله قرن، در مقام تعریف از داماد خود برآمده و مدعی شد که این فقط کوشنر است که می‌تواند این طرح سازش را به سرانجام برساند. به نقل از واشنگتن‌پست، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، در جریان سخنرانی در ایالت فلوریدا گفت: همانگونه که بسیاری می‌گویند معامله قرن سخت‌ترین معامله است. جرد کوشنر یک یهودی آمریکایی و داماد دونالد ترامپ است. با وجود آنکه وی پیش از ریاست‌جمهوری ترامپ سابقه هیچ فعالیتی در دولت را نداشت توسط ترامپ به عنوان مشاور ارشد رئیس‌جمهور منصوب شده و مسئولیت طرح ترامپ برای صلح خاورمیانه موسوم به معامله قرن را برعهده گرفت. اگرچه ترامپ و کوشنر ماه‌هاست که از طرح پیشنهادی خود، معامله قرن صحبت‌ می‌کنند اما هنوز جزئیات آن افشا نشده است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واشنگتن‌پست، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، در جریان سخنرانی در ایالت فلوریدا گفت: همانگونه که بسیاری می‌گویند معامله قرن سخت‌ترین معامله است. جرد کوشنر یک یهودی آمریکایی و داماد دونالد ترامپ است. با وجود آنکه وی پیش از ریاست‌جمهوری ترامپ سابقه هیچ فعالیتی در دولت را نداشت توسط ترامپ به عنوان مشاور ارشد رئیس‌جمهور منصوب شده و مسئولیت طرح ترامپ برای صلح خاورمیانه موسوم به معامله قرن را برعهده گرفت. اگرچه ترامپ و کوشنر ماه‌هاست که از طرح پیشنهادی خود، معامله قرن صحبت‌ می‌کنند اما هنوز جزئیات آن افشا نشده است. عدم اعلام مفاد طرح پیشنهادی کنجکاوی زیادی را برانگیخته است.
ایسناایسنا2 روز قبل
منابع آگاه مصری اعلام کردند، قاهره به حماس تأکید کرده که پرونده «معامله قرن» از شکلی که دولت آمریکا آن را تبلیغ می‌کرد خارج شده و به توافقی درباره آتش‌بس طولانی‌مدت با رژیم صهیونیستی بدل شده است. این منابع اعلام کردند: حماس به صورت کلی از آتش‌بس طولانی مدت با اسرائیل استقبال کرده است. به گفته منابع، مصر با سفر خارجی هنیه موافقت کرده است و هنیه از امروز (یکشنبه) سفر خود را آغاز می‌کند. عباس کامل، رئیس دستگاه اطلاعات کل مصر موافقت قاهره با این سفر را به حماس ابلاغ کرده بود. این منابع اعلام کردند: در دیدار هیئت حماس با مسئولان مصری درباره پرونده امنیت مشترک و مرز غزه با منطقه سینا و پرونده آتش‌بس در غزه صحبت شد.
ایلناایلنا2 روز قبل
منابع آگاه مصری افشا کردند که جنبش حماس اشاره‌هایی را از مصر دریافت کرده مبنی بر اینکه پرونده معامله قرن با ساختار طراحی شده توسط دولت آمریکا سقوط کرده است. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری العربی الجدید، منابع آگاه مصری افشا کردند که جنبش حماس اشاره‌هایی را از مصر دریافت کرده مبنی بر اینکه پرونده معامله قرن با ساختار طراحی شده توسط دولت آمریکا سقوط کرده است و احتمالا به چیزی شبیه توافق آتش‌بس طولانی‌مدت با رژیم صهیونیستی تبدیل شود. این پیشنهاد مورد استقبال جنبش حماس که قرار است «اسماعیل هنیه» رئیس سیاسی آن از امروز- یکشنبه- دور سفرهای خارجی خود را آغاز کند، قرار گرفته است. این منابع در ادامه افزودند: «سخن از معامله قرن به شکل پیشین آن به طور کامل پایان یافته و تنها طرح‌های کلی آن باقی مانده که بیشتر شبیه یک توافق محدود برای آتش‌بس طولانی‌مدت است». این منابع اعلام کردند که روزهای آینده و تا زمان بازگشت هنیه از سفر خارجی مصر از تعدادی از گروه‌های دیگر در نوار غزه برای پایان دادن به اختلافات مرتبط با پرونده آتش‌بس با رژیم اشغالگر دعوت می‌کند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
بارئیل، که تحلیلگر امور منطقه عربی در روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» است، خاطرنشان کرد که فرود هواپیمای تیم ملی عربستان سعودی به دوحه واقعه‌ای تاریخی است و این رویداد محاصره علیه دوحه را شکست. این تحلیلگر اسرائیلی خاطرنشان کرد، تلاش‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا برای ایجاد آشتی میان عربستان سعودی و قطر به نتیجه نرسید ولی به نظر می‌رسد تصمیم استراتژیک او مبنی بر آغاز عقب‌نشینی از خاورمیانه همان عامل محرکی است که عربستان سعودی را به گام گذاشتن در مسیر آشتی با قطر سوق داد. علاوه بر این، منابعی به این شرق‌شناس صهیونیستی اعلام کردند که سیرک آکروباتیک، که در رسانه‌ها به «معامله قرن» معروف است و عربستان سعودی در آن نقش اساسی ایفا می‌کرده، در حال جمع کردن بار خود است. به منظور پیشگیری از این «فاجعه» بایستی «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی به منظور تثبیت جایگاه کشورش در خاورمیانه و بهبود وجهه آن در واشنگتن به سرعت وارد عمل شود. البته بارئیل توضیح داد که روابط ایران و انصارالله هرگز وابسته به برقراری این روابط دیپلماتیک با سعودی‌ها نیست.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم, جبهه خلق برای آزادی فلسطین, آمریکا را محور شر خواند و بر مخالفت با همه طرح‌ها و توطئه‌ها برای آتش بس طولانی مدت با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
مصر به اطلاع سران حماس رسانده طرح آمریکا موسوم به «معامله قرن» به آن شکلی که پیش‌تر مطرح شده بوده، ساقط شده و قرار است آتش‌بسی طولانی‌مدت جایگزین آن شود. در ادامه این گزارش تأکید شد، صحبت از معامله قرن به شکلی که پیشتر مطرح بوده، کاملا تمام شده و آنچه باقی مانده تفاهمات و خطوط کلی است که به توافقی محدود برای آتش‌بس طولانی مدت نزدیک‌تر است. منابع آگاه افزودند: حماس در کل به آتش‌بس طولانی‌مدت با اسرائیل استقبال نشان داده و مصر در صدد انجام رایزنی با دیگر گروه‌های فلسطینی در نوار غزه است، گروه‌هایی که به این توافق مخالفند. مقامات آمریکایی بارها وعده رونمایی از «معامله قرن» یا همان طرح مورد ادعای این کشور برای پایان دادن به نزاع فلسطینی و اسرائیلی را داده‌اند اما این وعده هنوز اجرایی نشده است. مصر بعید نمی‌داند که یکی از این طرف‌ها، رژیم صهیونیستی باشد زیرا رویکردهای و دیدگاه‌های مختلفی در داخل سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی این رژیم وجود دارد.
ایسناایسنا3 روز قبل
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نسبت به طرح‌های ادامه‌دار آمریکا در اراضی فلسطینی به عنوان زمینه‌ای برای اجرای طرح «معامله قرن» هشدار داد و گفت تشکیلات خودگردان جلوی این گونه اقدامات ضد فلسطینی آمریکا می‌ایستد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای‌الیوم، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در آغاز نشست کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در شهر رام‌الله، خاطرنشان کرد: اسرائیل به حملات خود علیه ملت فلسطین به ویژه در شهر قدس اشغالی ادامه می‌دهد که آخرین آن بازداشت کادر روزنامه‌نگاران فعال در تلویزیون فلسطین در روز جمعه بود. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تاکید کرد: این موضوع هرگز اجرایی نخواهد شد و رهبری فلسطین در مقابل یهودی‌سازی و اقدامات آمریکا دست بسته و بی‌تفاوت نخواهد ماند. از سوی دیگر، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اخیرا به شخصیت‌های عالی‌رتبه اردنی که با وی دیدار داشتند، گفت که تمایل دارد سطح هماهنگی با اردن را در همه سطوح و همه نهادها به بالاترین سطح ممکن برساند. محمود عباس، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را «بی‌پروا و بی‌باک» توصیف کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
شمار زیادی از مردم اردن در اعتراض به طرح آمریکایی معامله قرن تظاهرات برگزار کردند. قدس آنلاین؛ به نقل از الغد، شمار زیادی از مردم اردن در اعتراض به طرح آمریکایی «معامله قرن» تظاهرات برگزار کردند. بر اساس این گزارش، تظاهرات مذکور بنا به دعوت ائتلاف ملی مقابله با معامله قرن در اولین سالروز شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برگزار شد. تظاهرات کنندگان با سردادن شعارهایی حمایت همه جانبه آمریکا از رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. آن‌ها از دولت اردن خواستند روابط خود با رژیم صهیونیستی را به طور کامل قطع و معاهده صلح وادی عربه با این رژیم را لغو کند.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الغد، شمار زیادی از مردم اردن در اعتراض به طرح آمریکایی معامله قرن تظاهرات برگزار کردند. بر اساس این گزارش، تظاهرات مذکور بنا به دعوت ائتلاف ملی مقابله با معامله قرن در اولین سالروز شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برگزار شد. تظاهرات کنندگان با سردادن شعارهایی حمایت همه جانبه آمریکا از رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. آن‌ها از دولت اردن خواستند روابط خود با رژیم صهیونیستی را به طور کامل قطع و معاهده صلح وادی عربه با این رژیم را لغو کند. شهروندان اردنی بر ضرورت اعمال فشار اردن بر آمریکا به منظور تجدید نظر در تصمیم خود در مورد قدس اشغالی تاکید کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
تعداد زیادی از مردم اردن در اعتراض به طرح آمریکایی معامله قرن تظاهرات برگزار کردند. اعتمادآنلاین| تعداد زیادی از مردم اردن در اعتراض به طرح آمریکایی معامله قرن تظاهرات برگزار کردند. تظاهرات مذکور بنا به دعوت ائتلاف ملی مقابله با معامله قرن در اولین سالروز شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برگزار شد. تظاهرات کنندگان با سردادن شعارهایی حمایت همه جانبه آمریکا از رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. آن‌ها از دولت اردن خواستند روابط خود با رژیم صهیونیستی را به طور کامل قطع و معاهده صلح وادی عربه با این رژیم را لغو کند.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
هشتاد و سومین جمعه تظاهرات بازگشت در مرزهای غزه با مشارکت هزاران فلسطینی برگزار شد. هیئت عالی ملی تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره طی بیانیه‌ای خواستار مشارکت پررنگ فلسطینیان در تظاهرات روز جمعه با شعار «تظاهرات ادامه دارد» شده بود. به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این تظاهرات به دعوت ائتلاف ملی مقابله با «معامله قرن» در اولین سالروز شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط دونالد ترامپ برگزار شد. تظاهرات کنندگان با سردادن شعارهایی جانبداری همه جانبه آمریکا از رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. آنها از دولت اردن خواستند روابط خود با رژیم صهیونیستی را به طور کامل قطع و معاهده صلح وادی عربه با این رژیم را لغو کند.
ایسناایسنا3 روز قبل
هشتاد و سومین جمعه تظاهرات بازگشت در مرزهای غزه با مشارکت هزاران فلسطینی برگزار شد. هیئت عالی ملی تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره طی بیانیه‌ای خواستار مشارکت پررنگ فلسطینیان در تظاهرات روز جمعه با شعار «تظاهرات ادامه دارد» شده بود. به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این تظاهرات به دعوت ائتلاف ملی مقابله با «معامله قرن» در اولین سالروز شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط دونالد ترامپ برگزار شد. تظاهرات کنندگان با سردادن شعارهایی جانبداری همه جانبه آمریکا از رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. آنها از دولت اردن خواستند روابط خود با رژیم صهیونیستی را به طور کامل قطع و معاهده صلح وادی عربه با این رژیم را لغو کند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، هزاران شهروند فلسطینی عصر امروز برای مشارکت در هشتاد و سومین راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره که سه هفته متوقف شده بود به مرزهای غزه آمدند. هیئت ملی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره از شهروندان خواسته بود در راهپیمایی امروز که «راهپیمایی ادامه دارد» شرکت کنند. وی به سران رژیم صهیونیستی درباره ارتکاب هرگونه حماقت علیه غیرنظامیان شرکت کننده در راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره هشدار داد. رضوان گفت که نامیدن هشتادمین جمعه راهپیمایی‌های بازگشت به نام راهپیمایی ادامه دارد برای تاکید بر ادامه این راهپیمایی‌های صلح‌آمیز تا تحقق اهداف آن است. فلسطین|ادامه راهپیمایی‌های بازگشت تا تحقق همه اهداف/ البطش: نبرد با اشغالگران پایان نیافته استانتهای پیام/
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه الجزیره، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر در سخنانی در رم ایتالیا گفت: ما هیچ اطلاعاتی درباره معامله قرن یا سازوکار اجرای آن نداریم. سامح شکری در ادامه به انتقاد از توافقنامه‌ اخیر میان دولت وفاق ملی لیبی و ترکیه پرداخت و گفت: توافقنامه اخیر میان دولت وفاق لیبی و ترکیه هیچ ارزشی ندارد. شکری افزود: توافقنامه میان دولت وفاق لیبی و ترکیه، وارد کتاب رکوردهای گینس شده، زیرا در یک زمان کوتاه به دست آمده است. وزیر خارجه مصر که در همایش گفت‌وگوهای دریای مدیترانه در رم سخن می‌گفت، اظهار داشت: امیدواریم و تمایل داریم که روابط میان کشورهای عربی، روابط ویژه و متمایزی باشد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم5 روز قبل
وی افزود در نبردها و رویارویی‌های قبلی (با اشغالگران) یک فعالیت میدانی مشترک وجود داشت، ولی ورود تنهایی گردان‌های قدس به نبرد اخیر به معنای وجود اختلاف نیست. نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) که در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می‌گفت، افزود ما یک جنبش مقاومت هستیم، ممکن است شکل فعالیت تغییر کند، ولی هرگز مقاومت علیه دشمن را متوقف نخواهیم کرد. وی همچنین از پافشاری جنبش حماس بر مشارکت در انتخابات فلسطین که ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان خواهان آن شده است، خبر داد و گفت انتخابات به پایان شکاف داخلی کمک می‌کند. وی افزود تصمیم مشارکت در انتخابات یک مانور سیاسی یا وقت تلف کردن نیست، بلکه یک تصمیم جدی است. رهبران حماس و جهاد اسلامی همچنین به مبارزات و فداکاری اسیران در زندان‌های اشغالگران و اوضاع دشوار آنها و راه‌های آزادی آنها از اسارت از یک سو و پایان دادن به رنج آنها و مبارزاشتان در داخل زندان‌ها از سوی دیگر پرداختند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، مقامات رژیم صهیونیستی این روزها با شدیدترین بحران سیاسی از زمان تأسیس این رژیم تاکنون دست و پنجه نرم می‌کنند. لیبرمن اعلام کرد که حزب وی با دو نفری که مامور تشکیل کابینه این رژیم شده بودند، ائتلاف نمی‌کند. مهم‌ترین بحران کنونی این رژیم مسأله تشکیل کابینه و تعیین رأس هرم سیاسی به شمار می‌رود. وارد آمدن چنین اتهاماتی علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی آن هم وقتیکه وی هم چنان بر سر کار است، مسأله‌ای بی سابقه از زمان تأسیس این رژیم به شمار می‌رود و تمام این قضایا باعث شده اوضاع داخلی در رژیم صهیونیستی بیش از پیش پیچیده و بحرانی شود. نتانیاهو طی مدت یک ماهه اعطا شده، نتوانست کابینه جدید را تشکیل دهد و به شکست خود در تشکیل کابینه اذعان کرد.
ایلناایلنا5 روز قبل
کارشناس مسائل سیاسی و رسانه‌ای گفت: دعوت از امیر قطر برای شرکت در اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس تنها مربوط به عربستان نمی‌شود بلکه پای آمریکا هم در میان است. در این میان چند نکته باید مورد توجه قرار گیرد که نخست به مسایل داخلی عربستان و سپس به ابعاد بین‌المللی این موضوع مربوط است. در این میان اتفاق بسیار مهمی که روی داده تغییر مکان برگزاری اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس از ابوظبی به ریاض بود. برخلاف آنچه در بسیاری از تحلیل‌ها منتشر شده، باید توجه شود که جایگاه قطر برای پیشبرد راهبرد ایالات متحده بسیار مهمتر از عربستان سعودی است. به هر جهت این موضوع را باید یکی از تحولات بسیار مهم در منطقه دانست و باید منتظر باشیم که آیا امیر قطر در تاریخ ۱۰ دسامبر وارد ریاض خواهد شد یا خیر.

به انتهای لیست رسیدید