معاونت توسعه روستایی

معاونت توسعه روستایی

تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، شهرام ملکی عصر امروز در دومین نشست ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه سیاست اصلی دولت و مسئولان، حمایت و توجه به قشر کشاورزان و روستائیان است اظهار داشت: این جمعیت به عنوان جمعیت مولد شناخته می‌شود و به همین خاطر بر اساس دستورالعمل‌ها و سیاست‌ها، حمایت از آنان در قالب صندوق بیمه اجتماعی روستائیان جزو دستورکارهای اصلی دولت قرار گرفت. وی با بیان اینکه جذب حداکثری جامعه هدف از اولویت‌های عملیاتی ساختن این دستور کاری است، افزود: خوشبختانه شرایط و زیرساخت‌های مورد نیاز فراهم شده و محدودیتی جهت جذب حداکثری جامعه هدف وجود ندارد. معاون امور عمرانی استاندار کردستان با اعلام اینکه در حال حاضر حدود یکهزار و ۸۰۰ روستا در استان کردستان وجود دارد، گفت: یکهزار و ۲۱۵ دهیاری و چهار هزار شورای فعال در این روستاها وجود دارند. وی با ذکر اینکه با رایزنی‌های صورت گرفته ستادهای شهرستانی صندوق بیمه اجتماعی روستائیان تشکیل شد، تصریح کرد: لیست افراد واجدشرایط از طریق این ستادها گردآوری و در مجموعه‌های شهرستانی و استان این موضوع به‌صورت جدی پیگیری شده است. ملکی با تأکید بر اینکه اقدامات لازم از جمله اطلاع‌رسانی بیمه اجتماعی روستائیان از طریق کارگزاران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران صورت گرفته است، ادامه داد: آموزش‌ها و پیگیری‌های لازم نیز از طریق متولیان تأثیرگذار در روستاها و دهیاری‌ها وارد فاز عملیاتی شده و این مهم با هدف تشویق مردم و روستائیان به بیمه اجتماعی لحاظ شده است.
ایسناایسنا2 روز قبل
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، شهرام ملکی، شامگاه چهارشنبه (۲۶ شهریور) در دومین جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: سیاست اصلی دولت و مسئولان، توجه به قشر کشاورزان است که در این راستا صندوق بیمه اجتماعی روستاییان شکل گرفته است. وی افزود: خوشبختانه شرایط نیز فراهم شده است تا حداکثر جامعه هدف تحت پوشش این صندوق قرار گیرند. ملکی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه مابین معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان تنظیم شده که در پی آن دستورالعمل‌های لازم نیز به استان‌ها ابلاغ شده است. جبار احمدپور، مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و کشاورزان استان کردستان نیز در ادامه اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر به تناسب کشور، از سال ۸۴ در استان کردستان راه اندازی شد. برهان صلواتی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان هم در این جلسه خواستار سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی بیمه روستایی در استان کردستان شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، شهرام ملکی، شامگاه چهارشنبه (۲۶ شهریور) در دومین جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: سیاست اصلی دولت و مسئولان، توجه به قشر کشاورزان است که در این راستا صندوق بیمه اجتماعی روستاییان شکل گرفته است. وی افزود: خوشبختانه شرایط نیز فراهم شده است تا حداکثر جامعه هدف تحت پوشش این صندوق قرار گیرند. ملکی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه مابین معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان تنظیم شده که در پی آن دستورالعمل‌های لازم نیز به استان‌ها ابلاغ شده است. جبار احمدپور، مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و کشاورزان استان کردستان نیز در ادامه اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر به تناسب کشور، از سال ۸۴ در استان کردستان راه اندازی شد. برهان صلواتی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان هم در این جلسه خواستار سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی بیمه روستایی در استان کردستان شد.
فارسفارس2 روز قبل
استاندار گلستان با اشاره به اینکه ۸ تا ۱۰ هزار هکتار از خلیج گرگان خشک شده است، گفت: ممکن است تا چهار سال دیگر خلیج گرگان به کلی خشک شود‌. وی گفت: ۴۶ درصد جمعیت گلستان در روستا زندگی می‌کنند و در سال گذشته ۳۲۲ میلیارد تومان در بخش روستایی پرداخت و ۶ هزار و ۷۷۹ شغل در روستاها ایجاد شد. استاندار گلستان اظهارکرد: ۷۰ هزار جمعیت بیکار در گلستان وجود دارد و نرخ بیکاری استان ۱۱ درصد است. حق شناس گفت: خلیج گرگان ۴۰ هزار هکتار است که ۸ تا ۱۰ هزار هکتار آن خشک شده است و طبق مطالعات مشابه، سالی ۸۰ سانتیمتر تا یک متر آب این خلیج کاهش می‌یابد، یعنی تا چهار سال دیگر خلیج گرگان خشک می‌شود‌. استاندار گلستان با هشدار نسبت به تهدید بقای برخی شهرهای استان گلستان طی چهار سال آینده خاطرنشان کرد: باید از خشک شدن خلیج گرگان پیشگیری شود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی با اشاره به اینکه طرح زنجیره تولید گوشت قرمز در کشور اجرا می‌شود گفت: از محل صندوق توسعه به این طرح تسهیلات ملی پرداخته می‌شود که خراسان رضوی نیز در این خصوص خوش درخشیده است. نماینده وزارت جهاد کشاورزی افزود: امسال هجده خودروی مجهر به تانکر آب برای برای آبرسانی به مناطق صعب العبور عشایری از محل فاینانس تامین شده است. وی باشاره به برگزاری مراسم روز روستا در خراسان جنوبی افزود: معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم به دنبال آن است که ۱۵ مهرماه را به عنوان روز روستا و عشایر در تقویم کشور ثبت کند. وی تصریح کرد: این همایش ملی۱۵ مهرماه در خراسان جنوبی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری افتتاح می‌شود. نماینده وزارت راه و شهرسازی در این مراسم گفت: تا پایان سال جاری ۲۰۰۰کیلومتر و تا پایان دولت ۳۰۰۰ کیلومتر راه روستایی و عشایری آسفالت میشود.
فارسفارس3 روز قبل
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان گلستان گفت: سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری گلستان در دست اقدام است. وی با اشاره به اینکه حدود سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری گلستان در دستور کار و در دست اقدام است، خاطرنشان کرد: میزان سرمایه گذاری کل تاسیسات گردشگری تا قبل از سال ۹۲ و پروژه‌های در دست ساخت شاید کمتر از ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان بود که این رقم در حال حاضر در استان گلستان بالغ بر سه هزار میلیارد تومان رسیده است. با اشاره به اینکه استان گلستان به عنوان اکوتوریسم ایران شناخته می‌شود، اظهار داشت: در همین راستا ما به دنبال زیرساخت‌های لازم در استان هستیم که یکی از آنها طرح‌های بوم گردی و ساخت تاسیسات گردشگری است، زیرا اقامتگاه‌ها و تاسیسات گردشگری به توانمندسازی جامعه محلی کمک می‌کند. معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان گلستان گفت: در حدود ۱۷ هزار نفر شغل در حوزه‌های فعالیتی اداره کل میراث فرهنگی از سال ۹۲ تا امروز ایجاد شده است که این اشتغال در سامانه رصد ثبت شده است. رحمانی خلیلی گفت: پیش بینی ما این است که در سال ۹۸، هزار میلیارد تومان پروژه به بهره برداری برسد که البته با توجه به افزایش قیمت‌ها و تورم‌های سال گذشته حداقل پانصد میلیارد تومان تا هفتصد میلیارد تومان پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
استاندار خراسان جنوبی معضل کم آبی را مهمترین مشکل این استان خواند و افزود: تامین آب شرب برای روستاها در سطح استان خراسان جنوبی یکی از چالش‌های اساسی ما محسوب می‌شود. وی تاکید کرد: البته ما در سطح استان خراسان جنوبی ۱۷۰۰ روستای دارای سکنه داریم که ۴۱ درصد جمعیت استان را به خود اختصاص دادند و از این میان ۱۱ درصد جمعیت روستایی استان از عشایر هستند. ۶۲۵۰ قنات در استان خراسان جنوبی وجود دارد که در حال حاضر تنها دو هزار قنات فعال هستند لذا در این حوزه نیازمند بازسازی قنات‌ها هستیم. متاسفانه خراسان جنوبی بیش از سه برابر نرم کشوری تبخیر آب وجود دارد لذا ساخت سدها نیز کمک موثری در حوزه آب رسانی نکرده است. سند توسعه روستایی بومی براساس ظرفیت‌های استان خراسان جنوبی تدوین شده ما در سطح این استان ظرفیت‌های گسترده‌ای در حوزه تولید زرشک، عناب و … داریم.
ایسناایسنا3 روز قبل
استاندار خراسان جنوبی معضل کم آبی را مهمترین مشکل این استان خواند و افزود: تامین آب شرب برای روستاها در سطح استان خراسان جنوبی یکی از چالش‌های اساسی ما محسوب می‌شود. خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است و در رتبه ۲۸ جمعیتی کشور قرار گرفته ولی با توجه به پهناور بودن استان کمترین تراکم انسانی را در کشور به خود اختصاص داده است. وی تاکید کرد: البته ما در سطح استان خراسان جنوبی ۱۷۰۰ روستای دارای سکنه داریم که ۴۱ درصد جمعیت استان را به خود اختصاص دادند و از این میان ۱۱ درصد جمعیت روستایی استان از عشایر هستند. ۶۲۵۰ قنات در استان خراسان جنوبی وجود دارد که در حال حاضر تنها دو هزار قنات فعال هستند لذا در این حوزه نیازمند بازسازی قنات‌ها هستیم. سند توسعه روستایی بومی براساس ظرفیت‌های استان خراسان جنوبی تدوین شده ما در سطح این استان ظرفیت‌های گسترده‌ای در حوزه تولید زرشک، عناب و … داریم.
ایسناایسنا3 روز قبل
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از برگزاری همایش روز ملی روستا و عشایر در ۱۵ مهر ماه در استان خراسان جنوبی خبر داد. به گزارش ایسنا، محمد امید در جلسه هماهنگی برگزاری همایش روز ملی روستا و عشایر گفت: روز ۱۵ مهر ماه در تقویم کشور به نام روز روستا و عشایر نامگذاری و مقرر شده امسال همایش این روز خارج از تهران برگزار شود. وی ادامه داد: قطعا افتتاح این پروژه‌ها در کنار برگزاری نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر حاکی از عنایت و توجه خاص دولت به حوزه روستاییان و عشایر بود. از سوی دیگر مقرر شد که همایش این روز در یکی از استان‌های کم برخوردار‌تر برگزار شود که نهایتا استان خراسان جنوبی برای برگزاری این مراسم انتخاب شد. وی ادامه داد: امروز در این جلسه تا فرصت دو هفته‌ای که برای برگزاری این روز داریم از همه دستگاه‌ها می‌خواهیم که پروژه‌های قابل افتتاح خود را برای این روز معرفی کنند و همچنین در برگزاری همایش روز ملی روستاییان و عشایر قطعا افتتاح پروژه، برگزاری نمایشگاه و انعقاد تفاهم‌نامه‌ها انجام خواهد شد.
ایلناایلنا3 روز قبل
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی گلستان از ایجاد پانزده هزار شغل در حوزه عملیاتی اداره کل مزبور از ابتدای سال ۹۲تاکنون خبر داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی گلستان از ایجاد پانزده هزار شغل در حوزه عملیاتی اداره کل مزبور از ابتدای سال ۹۲ تاکنون خبر داد. پیش‌بینی ما این است که حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان از کل هزار میلیارد تخصیص یافته به بهره‌برداری برسد. او ادامه داد: حدود ۱۵ تا ۱۷ هزار نفر شغل در حوزه فعالیتی اداره کل میراث فرهنگی از سال ۹۲ به وجود آمده است که در سامانه رصد ثبت شده است. پیش‌بینی ما این است که حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان از کل هزار میلیارد تخصیص یافته به بهره‌برداری برسد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کرمعلی قندالی در نشست با دبیر کارگروه زنان روستایی عشایر و مناطق محروم معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار داشت: تعداد ۳۶۱ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری با حدود ۲۰ هزار نفر عضو در سراسر کشور فعالیت اقتصادی می‌کنند. وی با انتقاد از کم‌توجهی به موضوعات مرتبط با زنان عشایری، بیان داشت: دستگاه‌ها در مناطق روستایی حضور پیدا می‌کنند و زنان روستایی کم و بیش دیده می‌شوند اما در حوزه عشایری بخش زنان مغفول و مظلوم واقع شده است. قندالی با تاکید بر این که باید به صورت کاربردی وارد موضوع زنان عشایری شد، گفت: باید NGO‌ها و نهادهای قوی مردمی در این خصوص تشکیل شود که متاسفانه در حال حاضر چنین چیزی ظهور و بروز ندارد. وی تصریح کرد: امور زنان، یک واژه عام است لذا باید همه زنان شهری، روستایی و عشایری به صورت عام دیده شوند و ما هم این ظرفیت را داریم که در ساختار سازمان اداره‌ای را تحت عنوان امور زنان عشایر راه اندازی کنیم. سلطانی گفت: برای تهیه اطلس زنان روستایی، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اعتباراتی را در نظر گرفته که می‌توانیم از این ظرفیت در بخش زنان عشایری نیز استفاده کنیم.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دانیال پولادوند ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید تور روستایی گلستان که به همت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در حال برگزاری است، اظهارکرد: در سطح گلستان بالغ بر ۵۱ هزار نفر تحت پوشش بیمه عشایر و روستایی بوده و دو هزار خانوار در سطح گلستانماهیانه از این صندوق مستمری دریافت می‌کنند. وی افزود: در سال ۸۴ صندوق حمایت از قشر کشاورز و روستایی تشکیل و خواسته آن‌ها که بیمه اجتماعی بود، محقق شد. پولادوند با بیان این که روستاییان باید در رده سنی ۵۰-۱۸ باشند تا مشمول این قانون شوند، گفت: کشاورزان و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و کسانی که عضو نظام دامپزشکی و یا عضو نظام کشاورزی و منابع طبیعی هستند مشمول این طرح می‌شوند و می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌های ما، عضو صندوق شوند. وی با اشاره به این که این افراد می‌توانند از مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و مستمری فوت بهره مند شوند، اضافه کرد: این خدمات باعث شده که مهاجرت معکوس به روستاها را شاهد باشیم. گفتنی است که در سومین روز تور روستایی گلستان که در حال برگزاری است، خبرنگاران از روستای ریگ چشمه بازدید کرده و با مجموعه بومگردی آن آشنا شدند.
فارسفارس3 روز قبل
فرماندار کردکوی گفت: بودجه‌های استانی کفاف توسعه گردشگری روستاها را نمی‌دهد و ما نیاز به بودجه‌های ملی داریم. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، قدمنان فرماندار شهرستان کردکوی در جریان بازدید تیم رسانه‌ای معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری از طرح‌های استغالزایی استان گلستان با اشاره با اشاره به جمعیت ۳۲ هزار نفری روستاهای اسین شهرستان گفت: ۲۶ روستا در کردکوی داریم که از تعداد، هفت روستا کوهستانی است. وی به ظرفیت بالای گردشگری در شهرستان کردکوی اشاره کرد و افزود: از آنجا که شغل اصلی مردم شهرستان کردکوی کشاورزی دامداری و صنعت است ظرفیت‌های خیلی خوبی دارد که باید از آن استفاده شود. فرماندار کردکوی درباره وامهای اعطا شده برای توسعه روستایی شهرستان کردکوی گفت: در بحث بودجه روستایی ۱۰ و نیم میلیارد تومان سهمیه شهرستان بود؛ ما توانستیم حدودا ۲۳ میلیارد تومان وام بدهیم و ۱۸۰ درصد در این زمینه رشد داشتیم و رتبه اول استان را داریم. وی با تاکید براینکه کردکوی قادر است در حوزه گردشگری فعالتر شود، ادامه داد: متاسفانه بودجه‌های استانی کفاف توسعه گردشگری را نمی‌دهد، ما نیاز به بودجه‌های ملی داریم تا بتوانی زیرساخت‌های گردشگری را بهبود بخشیم.
ایلناایلنا4 روز قبل
فرماندار بندر ترکمن گفت: با ارائه ۳۱۸ طرح‌ اشتغالی و عمرانی توانستیم بیش از ۲۰ میلیارد تومان در راستای اشتغال روستایی اعتبار کسب کنیم. قسمت عمده اعتبارات ما در کشاورزی و دامپروری است که بیش از ۱۳ میلیارد تومان را شامل می‌شود. هیوه‌چی درباره طرح‌های اشتغال روستایی گفت: بودجه شهرستانی ما ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون بوذه است که تلاش می‌کنیم با برنامه‌های مدون به جذب بیشتر خواهیم پرداخت. او خاطرنشان کرد: با ارائه ۳۱۸ طرح‌ اشتغالی و عمرانی توانستیم بیش از ۲۰ میلیارد تومان در راستای اشتغال روستایی اعتبار کسب کنیم. قسمت عمده اعتبارات ما در کشاورزی و دامپروری است که بیش از ۱۳ میلیارد تومان را شامل می‌شود.
مهرمهر4 روز قبل
طرح ترسیب کربن در روستای نراب و وامنان و پروژه کاله زردآبه و پخش سیلاب تیل آباد از دیگر طرح‌های مورد بازدید بود. وی گفت: در راستای طرح ترسیب کربن در سطحی معادل ۳۵ هکتار گونه‌های آویشن و گل گاوزبان کشت شده و ۹۵ هزار اصله نهال گلدانی مرتعی با گونه‌های آگروپایرون النگاتوم و فستوکا در مساحت ۱۶۰ هکتار کاشته شده است. لطفی ادامه داد که ایجاد ۳۳۰ دستگاه آبشخور، نهال کاری مثمر در بیش از ۴۶۰ هکتار، جنگلکاری در مساحت ۳۰ هکتار، اصلاح و احیاء مراتع و کودپاشی حدود هزار و ۲۰۰ هکتار، اصلاح و احیای مراتع، کپه کاری و بذرکاری حدود ۳۰۰ هکتار و احیای ۱۲ آب انبار از جمله اقدامات طرح ترسیب کربن در آزادشهر است. یکی از این طرح‌ها آبخیزداری است که به گفته لطفی مطالعات آن در نیمی از استان گلستان انجام شده است. لطفی گفت: پروژه‌های آبخیزداری می‌تواند به عنوان زیربنای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال مورد توجه برنامه‌های توسعه در کشور قرار گیرد.
ایلناایلنا2 هفته قبل
اعضای کمیسیون فرهنگی دو پرونده «طرح ساماندهی و ارتقای خدمات فرهنگی به جامعه روستایی کشور (بسته فرهنگی روستا)» و «چهاردهمین گردهمایی بین المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی» را مورد بررسی قرار دادند. در آغاز این جلسه طالبی، دبیر کمیسیون فرهنگی خلاصه‌ای از فرایند بررسی پیشنهاد معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با عنوان «طرح ساماندهی و ارتقای خدمات فرهنگی به جامعه روستایی کشور (بسته فرهنگی روستا)» در دبیرخانه کمیسیون را مطرح نمود. در ادامه جلسه سایر اعضا کمیسیون به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوع بسته فرهنگی روستا پرداخته و ساز و کار و جوانب تصویب این پیشنهاد در دولت را تحلیل نمودند. در پایان بررسی پیشنهاد معاونت توسعه روستایی، مقرر گردید دبیرخانه کمیسیون برای لحاظ ایرادات وارده، موضوع را در جلسه فرعی کمیسیون مورد بحث قرار داده و نتیجه آن را به کمیسیون اصلی منعکس نماید. در ادامه جلسه پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی با عنوان چهاردهمین گردهمایی بین المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی مورد بررسی هیئت وزیران کمیسیون فرهنگی دولت قرار گرفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
«رامین اسدی» با اشاره به اختصاص ۱و نیم میلیارد دلار از محل «صندوق توسعه ملی» به منظور پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال روستایی، گفت: با کمک سازمان برنامه و بودجه و معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری، ۱ و نیم میلیارد دلار تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت می‌شود. «رامین اسدی» با اشاره به اختصاص ۱و نیم میلیارد دلار از محل «صندوق توسعه ملی» به منظور پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال روستایی، گفت: با کمک سازمان برنامه و بودجه و معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری، ۱ و نیم میلیارد دلار تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت می‌شود. مدیر سرمایه‌گذاری پروژه فراگیر اشتغال روستایی با بیان اینکه دولت توانست برای اولین بار بر اشتغال روستایی متمرکز شود، افزود: هدف دولت اشتغالزایی در شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر است. او افزود: بهره تسهیلات اشتغال روستایی برای طرح‌هایی که در مرزها مستقر می‌شوند، ۴ درصد و در مناطق غیرمرزی ۶ درصد است. در ضمن باید اقساط پرداختی متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی هم به عددی برسد که بتوانیم برای آن برنامه‌ریزی کنیم.
ایلناایلنا2 هفته قبل
در کل حدود ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌شود. مدیر سرمایه‌گذاری پروژه فراگیر اشتغال روستایی با بیان اینکه دولت توانست برای اولین بار بر اشتغال روستایی متمرکز شود، افزود: هدف دولت اشتغالزایی در شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر است. وی افزود: بهره تسهیلات اشتغال روستایی برای طرح‌هایی که در مرزها مستقر می‌شوند، ۴ درصد و در مناطق غیرمرزی ۶ درصد است. به محض اینکه تسهیلات اشتغال روستایی به حساب متقضایان واریز شد سامانه‌ای که تشکیل داده‌ایم کار نظارت را آغاز می‌کند. در ضمن باید اقساط پرداختی متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی هم به عددی برسد که بتوانیم برای آن برنامه‌ریزی کنیم.
ایسناایسنا2 هفته قبل
رئیس دانشگاه پیام‌نور با اشاره به راهبرد دانشگاه در توانمندسازی مهارتی و اشتغال دانشجویان افزود: در حال حاضر بحث تمامی دانشگاهها بحث کارآفرینی است به همین دلیل در یک سال اخیر با فراهم اوردن بسترهای مختلف، زمینه‌ای فراهم شده است تا بتوانیم نیروی متخصص در دانشگاه پرورش داده و وارد بازار کار کنیم. به گزارش ایسنا، دکتر زمانی با حضور در مرکز سمنان ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی در کشور است و فارغ التحصیلان دانشگاه در هر عرصه‌ای که وارد شده‌اند سرآمد و تاثیر گذار بوده‌اند. وی افزود: روش آموزش در دانشگاه پیام نور ترکیبی است یعنی در دانشگاه روش‌های نوین برای شیوه‌های آموزشی داریم. وی با اشاره به راهبرد دانشگاه پیام نور در توانمندسازی مهارتی و اشتغال دانشجویان افزود: در حال حاضر بحث تمامی دانشگاهها بحث کارآفرینی است به همین دلیل در یک سال اخیر با فراهم اوردن بسترهای مختلف، زمینه‌ای فراهم شده است تا بتوانیم نیروی متخصص در دانشگاه پرورش دهیم و وارد بازار کار کنیم. وی افزود: دومین سامانه، سامانه تسهیلات وام می‌باشد که تمام اطلاعات مربوط به دریافت کنندگان تسهیلات وام و سایر روند کار را به صورت الکترونیک در اختیار می‌گذارد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدرضا زمانی در جلسه بررسی مشکلات اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی گرمسار که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای با معاونت توسعه روستایی کشور باهدف ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی منعقدشده است. وی افزود: طرح ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مرحله نخست در هفت استان کشور به‌صورت پایلوت اجرا خواهد شد و در همین راستا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به این فارغ‌التحصیلان پرداخت خواهد شد. رئیس دانشگاه پیام نور کشور خاطرنشان کرد: این تسهیلات به فارغ‌التحصیلانی پرداخت خواهد شد که در دوره‌های آموزشی تخصصی و مهارت‌آموزی در دانشگاه‌های پیام نور کشور شرکت کنند. وی عنوان کرد: در حال حاضر ۴۳۰ هزار دانشجو در ۵۰۰ واحد دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل هستند و این دانشگاه هم‌اکنون برخوردار از چهار هزار عضو هیئت‌علمی و ۱۰ هزار کارمند است. زمانی بیان داشت: عدم توجه به مهارت‌آموزی و اشتغال نتیجه‌اش افزایش آمار بیکاری در میان فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا زمانی شامگاه سه‌شنبه در جلسه بررسی مشکلات اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی گرمسار که به میزبانی سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در راستای ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی منعقد شد که این طرح در هفت استان کشور به‌صورت پایلوت اجرایی می‌شود و در راستای اجرای این تفاهم‌نامه دوره‌های آموزشی تخصصی و مهارت‌آموزی در دانشگاه‌های پیام نور کشور برگزار می‌شود. وی با اشاره به اینکه دانشجویانی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند می‌توانند با دریافت گواهینامه معتبر از سوی دانشگاه پیام نور نسبت به دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی اقدام کنند، افزود: ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی با نرخ شش درصد به آن‌ها پرداخت می‌شود. کیفی‌سازی آموزش عالی رویکرد اصلی دانشگاه پیام نوررئیس دانشگاه پیام نور بابیان اینکه فاز دوم این تفاهم‌نامه سایر استان‌های کشور نیز در این راستا ساماندهی می‌شوند، خاطرنشان کرد: اولویت توانمندی استان‌ها در رابطه با ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بررسی و اعلام شود. زمانی با اشاره به اینکه کیفی‌سازی آموزش عالی رویکرد اصلی دانشگاه پیام نور است، یادآور شد: مهارت‌آموزی برای دانشجویان و ایجاد اشتغال به‌عنوان یک سیاست در این نهاد دنبال می‌شود. وی درباره وسعت دانشگاه پیام نور در کشور بیان کرد: ۴۳۰ هزار دانشجو در ۵۰۰ مرکز و واحد دانشگاه پیام نور با چهار هزار عضو هیئت‌علمی و ۱۰ هزار کارمند در سراسر کشور فعال است.
فارسفارس3 هفته قبل
به گفته اسدی، اشتغال ایجاد شده از محل این طرح‌ها ۲۴۳ هزار و ۴۸۶ نفر تا امروز پیش‌بینی شده است. مثلا بیشترین ضریب وام‌ها در استان سیستان و بلوچستان است که برای زیرساخت‌های کشاورزی به کارآفرینان و متقاضیان پرداخت می‌شود. وی گفت: برای رشته تولید فرش، پوشاک، خدمات و صنایع تبدیلی و غذایی کشاورزی وام‌های روستایی پرداخت می‌شود. اما با این وجود تا کنون بیش از ۱۰۴ هزار طرح وام روستایی دریافت کرده‌اند. مدیر سرمایه‌گذاری پروژه اشتغال فراگیر روستایی و عشایر در پایان تأکید کرد: بیشترین آمار وام‌ها مربوط به مشاغل خرد تا پنج نفر است.
شاناشانا3 هفته قبل
ما در شرایطی قرار گرفتیم که در یک سال اخیر شدیدترین تحریم‌ها را به ما وارد کرده‌اند. رئیس‌جمهوری تاکید کرد: ما می‌ایستیم تا به اهداف، منافع، امنیت، عظمت و استقلال‌مان برسیم و از این ایستادن لذت می‌بریم و قوی‌تر می‌شویم. این همه سرمایه‌گذار به کشور آمد که وقتی می‌آمدند هیچ کسی حرفی نمی‌زد اما وقتی می‌روند می‌گویند چرا می‌روند؟! رئیس‌جمهوری اظهار کرد: از سال ۹۲ تاکنون در هر هفته به ۴۷ روستا گازرسانی کرده‌ایم که این رقم به اندازه آمار همه تاریخ گازرسانی روستایی کشور تا پیش از سال ۹۲ است. دولت، معاونت توسعه روستایی را با هدف ایجاد هماهنگی در توسعه روستاها ایجاد کرده است تا مردم روستاها هر روز بیش از پیش شرایط بهتری برای زندگی داشته باشند.
شاناشانا3 هفته قبل
ما در شرایطی قرار گرفتیم که در یک سال اخیر شدیدترین تحریم‌ها را به ما وارد کرده‌اند. رئیس‌جمهوری تاکید کرد: ما می‌ایستیم تا به اهداف، منافع، امنیت، عظمت و استقلال‌مان برسیم و از این ایستادن لذت می‌بریم و قوی‌تر می‌شویم. این همه سرمایه‌گذار به کشور آمد که وقتی می‌آمدند هیچ کسی حرفی نمی‌زد اما وقتی می‌روند می‌گویند چرا می‌روند؟! رئیس‌جمهوری اظهار کرد: از سال ۹۲ تاکنون در هر هفته به ۴۷ روستا گازرسانی کرده‌ایم که این رقم به اندازه آمار همه تاریخ گازرسانی روستایی کشور تا پیش از سال ۹۲ است. دولت، معاونت توسعه روستایی را با هدف ایجاد هماهنگی در توسعه روستاها ایجاد کرده است تا مردم روستاها هر روز بیش از پیش شرایط بهتری برای زندگی داشته باشند.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: معاونت توسعه روستایی که به دستور رئیس جمهور ایجاد شده جایگاه اجرایی ندارد و متاسفانه در سیستم اداری کشور جایگاه خالی توسعه روستا احساس می‌شود. رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: متاسفانه مدیریت واحدی در حوزه توسعه روستایی وجود ندارد و جایگاه خالی این موضوع در کشور احساس می‌شود. آقایی با اشاره به اینکه متاسفانه مدیریت واحدی در حوزه توسعه روستایی وجود ندارد، تصریح کرد: تعصبات خشک سازمانی در برخی از موارد موجب می‌شود تا به تصمیمات مناسب نرسیم. در گذشته جهاد سازندگی، توسعه روستایی را دنبال می‌کرد ولی امروزه بنیاد مسکن با یک دیدگاه، سازمان عشایر با یک دیدگاه و دیگر سازمان‌ها نیز هرکدام به یک شکل، نظر خود را دنبال می‌کنند و در نتیجه نمی‌توانیم به خواسته‌هایمان در حوزه توسعه روستایی برسیم. وی ادامه داد: معاونت توسعه روستایی که به دستور رئیس جمهور ایجاد شده نیز جایگاه اجرایی ندارد و متاسفانه در سیستم اداری کشور جایگاه خالی توسعه روستا احساس می‌شود.
ایسناایسنا3 هفته قبل
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: متاسفانه مدیریت واحدی در حوزه توسعه روستایی وجود ندارد و جایگاه خالی این موضوع در کشور احساس می‌شود. رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: متاسفانه مدیریت واحدی در حوزه توسعه روستایی وجود ندارد و جایگاه خالی این موضوع در کشور احساس می‌شود. آقایی با اشاره به اینکه متاسفانه مدیریت واحدی در حوزه توسعه روستایی وجود ندارد، تصریح کرد: تعصبات خشک سازمانی در برخی از موارد موجب می‌شود تا به تصمیمات مناسب نرسیم. وی ادامه داد: معاونت توسعه روستایی که به دستور رئیس جمهور ایجاد شده نیز جایگاه اجرایی ندارد و متاسفانه در سیستم اداری کشور جایگاه خالی توسعه روستا احساس می‌شود. گفتنی است، در پایان این دیدار نیز نشان همیار طبیعت به حجت الاسلام والمسلمین واعظی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اهدا شد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، خلیل آقایی در دیدار با حجت الاسلام احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در زمینه کشت گندم باید به خودکفایی برسیم، اظهار داشت: بیشتر کشاورزان اگر در زمین خود گندم کشت نکنند توانایی کشت محصولات دیگر را نیز ندارند. آقایی با اشاره به اینکه متأسفانه مدیریت واحدی در حوزه توسعه روستایی وجود ندارد، تصریح کرد: تعصبات خشک سازمانی در برخی از موارد موجب می‌شود تا به تصمیمات مناسب نرسیم. در گذشته جهاد سازندگی، توسعه روستایی را دنبال می‌کرد ولی امروزه بنیاد مسکن با یک دیدگاه، سازمان عشایر با یک دیدگاه و دیگر سازمان‌ها نیز هرکدام به یک شکل، نظر خود را دنبال می‌کنند و در نتیجه نمی‌توانیم به خواسته‌هایمان در حوزه توسعه روستایی برسیم. وی ادامه داد: معاونت توسعه روستایی که به دستور رئیس جمهور ایجاد شده نیز جایگاه اجرایی ندارد و متأسفانه در سیستم اداری کشور جایگاه خالی توسعه روستا احساس می‌شود. گفتنی است، در پایان این دیدار نیز نشان همیار طبیعت به حجت الاسلام واعظی تقدیم شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، منتقدان روحانی مدعی هستند وضعیت امروز دریاچه ارومیه نه به‌دلیل فعالیت‌های ستاد احیا که به‌دلیل ورود باران و فاضلاب به دریاچه ارومیه است. اما «مسعود تجریشی» رئیس ستاد احیا معتقد است که فعالیت‌های این ستاد وضعیت دریاچه ارومیه را به تثبیت رساند. چقدر از احیای دریاچه ارومیه کار باران‌ها است؟ آن آبی هم که از پشت سدها رها می‌شود منشأ باران دارد. بسیاری از جمله یکی از نمایندگان آذربایجان غربی به ورود فاضلاب به دریاچه ارومیه اعتراض دارند، آیا دریاچه ارومیه با فاضلاب احیا شد؟ هنوز فاضلابی به دریاچه ارومیه وارد نشده! یعنی فاضلاب این شهرک به دریاچه ارومیه نمی‌رود؟ تا دو سه سال پیش فاضلاب آن به دریاچه می‌رفت اما الان وارد نمی‌شود.
خانه ملتخانه ملت4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی یکشنبه (۳ شهریور) با دستورکار بررسی حیطه وظایف و اختیارات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، جمع‌بندی راهکارهای تامین مالی واحدهای تولیدی و چالش‌های حوزه بانکی و ارزی، جمع‌بندی راهکارهای مالیاتی در حوزه تولید، جمع‌بندی راهکارهای بیمه‌ای در حوزه تولید با حضور مسئولان و کارشناسان معاونت اقتصادی وزارت کشور، معاونت برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تسهیل و رونق تولید بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی، اتاق‌های ایران، اصناف، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد. همچنین نشست سه شنبه (۵ شهریور) کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به بررسی چالش‌ها و راهکارهای بهبود کسب و کار با موضوعات دیپلماسی اقتصادی منطقه‌ای (مواد ۹ و ۱۰ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار)، طولانی بودن فرآیند صدور مجوزها و تعداد و تکرار استعلامات، کمرنگ بودن نقش تشکل‌ها و بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها (مواد ۲ تا ۵ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار) با حضور مسولان وزارتخانه‌های امور خارجه (معاونت اقتصادی)، امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت (سازمان شرکت‌های صنعتی)، کشور، جهاد کشاورزی (معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی، سازمان‌ جنگل‌ها، مراتع، آبخیزداری، امور اراضی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی، نظام صنفی کشاورزی) و سازمان محیط زیست، دیوان محاسبات، اتاق‌های ایران، تعاون و اصناف و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اختصاص دارد. براساس این گزارش کارگروه رونق تولید کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی روز دوشنبه (۴شهریور) به جمع‌بندی راهکارهای بهبود کارآفرینی و اشتغالزایی پایدار روستایی و عشایری، جمع‌بندی راهکارهای توسعه صنایع دستی و گردشگری روستایی و عشایری، بررسی راهکارهای اصلاح نظام مدیریت محلی روستایی در راستای ماده ۲۷ قانون برنامه ششم با حضور معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهور، وزارت کشاورزی (سازمان تعاون روستایی)، وزارت کشور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان برنامه و بودجه، معاونت فناوری ریاست جمهوری، معاونت پژوهشی وزارت علوم، شورای عالی استان‌ها، بنیاد برکت، قرارگاه پیشرفت و آبادانی، اتاق‌های ایران، تعاون و اصناف، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی می‌پردازد. همچنین کارگروه رونق تولید کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی چهارشنبه (۶شهریور) راهکارهای رونق تولید در بخش کشاورزی با محورهای افزایش ضریب خود اتکایی و خودکفایی در محصولات اساسی، توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی و بهبود نظام بازاریابی کشاورزی زنجیره ارزش پایدار، استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی، بهبود حاکمیت شرکتی و ارتقای شبکه‌سازی تشکل‌های کشاورزی و عشایری را با حضور وزارت جهاد کشاورزی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، معاونت آموزشی و پژوهشی وزارت علوم، سازمان صنایع کوچک، سازمان بورس و اوراق بهادار، اتاق‌های ایران، تعاونی و اصناف، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می‌دهد. /پایان پیام
فارسفارس1 ماه قبل
وی گفت: طبق آخرین آماری که ما داشتیم معادل ریالی ۳۰۰ میلیارد تومان از یک و نیم میلیارد دلار تعیین شده برای ارائه تسهیلات به تولید کنندگان روستایی اختصاص یافته است و حجم زیادی از تسهیلات در نظر گرفته شده که از صندوق توسعه ملی برای ارائه تسهیلات به تولید کنندگان روستایی است، به دست تولید کننده نرسید. رئیس فراکسیون توسعه روستایی مجلس افزود: آنچه بسیار مهم است زمان لازم برای تقدیم تسهیلات به تولید کننده است که نباید از این موضوع خیلی زمانی بگذرد. و باید روند پرداخت تسهیلات از مرکز کشور پیگیری شود. ضمن اینکه عدم داشتن اطلاعات لازم در بین کارشناسان و متصدیان این موضوع هم موجب اطاله روند پرداخت تسهیلات به تولید کننده روستایی است. رئیس فراکسیون توسعه روستایی مجلس اظهار کرد: در حوزه تسهیلات به تولید کننده روستایی حرکت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری لاک پشتی بوده است و ممکن است در پرداخت تسهیلات لازم برای اشتغال به گونه دیگری عمل کرده باشند اما تصور می‌کنم که زمانی که از تاریخ تصویب تا امروز برای پرداخت تسهیلات گذشته است باید همه منابع جذب شده و بخش عمده‌ای از این منابع به صندوق برگشت داده می‌شد.

به انتهای لیست رسیدید