معترضان

معترضان

فیلم/ به مناسبت روز جهانی حقوق بشر؛ برخورد خشن دولت فرانسه با معترضان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز29 دقیقه قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز33 دقیقه قبل
تا حالا همچین چیزی ندیده بودم.» همین صحنه‌ها آن روز تعدادی از دانش‌آموزان را تا آلارد، تا مرکز شهر رباط‌کریم دنبال خودش می‌کشاند. مسئول یکی از مدارس رباط‌کریم می‌گوید: از ۱۸۰دانش‌آموز نوبت دوم، فقط ۱۰نفر آن روز به مدرسه رسیدند. در ورودی رباط‌کریم از جاده ساوه، از روی پل هوایی، تصویر وسیع‌تری از شهر را می‌توان دید. آنها یا در مغازه ضایعاتی پدرشان کار می‌کنند یا شاگرد گچ‌کار و نقاش هستند. اینکه کار می‌کنند و شغلشان چیست را بدون خجالت، مکث و حتی می‌شود گفت با افتخاری مردانه تعریف می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ‎؛ چهار کودک افغان براثر حمله خمپاره‌ای به استان لوگر در جنوب پایتخت افغانستان کشته شدند. شماری از اهالی شهرستان «برکی برک» استان لوگر امروز با انتقال اجساد چهار کودک کشته شده به ساختمان استانداری لوگر خواستار پاسخ گویی مقامات محلی و تحقیق در این زمینه شدند. معترضان بر شناسایی عاملان این حمله خمپاره‌ای تاکید کردند. " عبدالمتین حسن خیل " فرمانده نیروهای ارتش در لوگر گفت: احتمال دارد نیروهای خارجی این حمله را انجام داده باشند زیرا در نزدیکی محل اصابت خمپاره، یک پایگاه نیروهای خارجی قرار دارد. یکی از اهالی شهرستان برکی برک نیز نظامیان خارجی را مسئول این حمله دانست و گفت: در این محل طالبان حضور ندارند.
مهرمهر1 ساعت قبل
خبرگزاری مهر، گروه بین الملل رامین حسین آبادیان: طی روزهای گذشته سلسله حوادث مشکوکی در برخی نقاط عراق به وقوع پیوسته است. در ادامه اتفاقات مشکوک در عراق، استان «میسان» شاهد وقوع سه انفجار بود. این درحالی است که در انفجار دوم یکی از مراکز پزشکی وابسته به عصائب اهل الحق هدف قرار گرفت. پیش از این حوادث نیز، نفوذی‌ها شهرهای مقدس عراق به ویژه نجف اشرف را هدف اقدامات خرابکارانه خود قرار داده بودند. درست به همین دلیل است که جملگی مردم عراق همواره خود را ملزم به گوش فرا دادن به رهنمودهای مرجعیت می‌دانند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، بغداد پایتخت عراق قرار است امروز و امشب شاهد تجمع بزرگ معترضان از چند استان این کشور باشد. از روزهای گذشته فراخوانی از منابع نامعلوم در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر اینکه معترضان از چند استان به بغداد بیایند و در میدان التحریر تجمع کنند. منابع خبری می‌گویند معترضان علت این کار را جلوگیری از هرگونه حادثه تجمع و ازدحام خطرناک توصیف کرده‌اند. طی روزهای گذشته همزمان با فروکش کردن موج اعتراضات در چند استان عراق بخصوص پایتخت، سلسله اتفاقاتی مشکوک سبب شعله‌ور شدن خشم مردم شده است. با توجه به اتفاقات مشکوک چند روز اخیر در چند شهر عراق از جمله بغداد و کربلا، به نظر می‌رسد که ساعات آینده در بغداد، ساعات حساسی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اعتصاب‌ها علیه برنامه نظام بازنشستگی دولت امانوئل مکرون که بر مبنای آن سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ افزایش می‌یابد از ۶ روز گذشته در فرانسه آغاز شده و همچنان ادامه دارد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، کنفدراسیون عمومی کار فرانسه امروز (سه‌شنبه ۱۹ آذر) اعلام کرد، با اعتصاب کارکنان پالایشگاه‌ها، هفت پالایشگاه از مجموع هشت پالایشگاه این کشور تعطیل شده است. این اتحادیه چپگرای فرانسه از کارکنان شرکت برق فرانسه (الکتریسیته دو فرانس) خواستار اعتصاب و تظاهرات در دومین روز از بسیج صاحبان مشاغل و حرفه‌ها علیه اصلاحات نظام بازنشستگی شده است. به گفته او، فقط پالایشگاه «اسو نوتردام» ناحیه «گرونشون» واقع در «اوت نورماندی» تعطیل نشده است. براساس این گزارش، حمل‌ونقل محصولات به وسیله خطوط لوله، کشتی، قطار و کامیون قطع شده است و حتی یک قطره سوخت از پالایشگاه خارج نمی‌شود.
فارسفارس2 ساعت قبل
با ادامه بن‌بست میان اتحادیه‌های کارمندی و کارگری با دولت فرانسه در خصوص موضوع تغییر نظام بازنشستگی، اعتصاب‌های سراسری گسترده در این کشور همچنان ادامه دارد و وارد ششمین روز خود شد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اتحادیه‌های فرانسه دومین دور از تظاهرات‌های گسترده خیابانی را با ورود این کشور به ششمین روز از اعتصاب‌های سراسری و توقف حمل و نقل در اعتراض به طرح‌های پیشنهادی دولت این کشور برای تغییر نظام بازنشستگی آغاز کردند. بنا به گزارش روزنامه انگلیسی «گاردین»، بن‌بست دولت فرانسه با اتحادیه‌ها همچنان ادامه دارد زیرا «ادوارد فیلیپه» نخست‌وزیر فرانسه تأکید کرد که قاطعانه ایستادگی خواهد کرد و جزئیات تغییرات بازنشستگی را فردا (چهارشنبه) اعلام می‌کند. آنطور که رسانه‌های محلی گزارش کرده‌اند، مردم فرانسه نه تنها از نظام بازنشستگی بلکه از پایین بودن حقوق‌ها، وضعیت خدمات دولتی و نادیده‌ گرفته شدن توسط دولت ناراضی هستند. گزارش‌ها حاکی از آن است که اعتراضات فعلی در فرانسه در مقایسه با اعتراضات جلیقه‌ زردها علیه سیاست‌های ماکرون بسیار گسترده‌تر است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
سخنگوی وزارت خارجه ایران بیانیه مداخله جویانه جانشین موگرینی را ناشی از اطلاعات نادرست و جهت‌دار خواند و اتحادیه اروپا را به توجه جدی نسبت به نقض حقوق بشر در برخی کشورهای عضو و هم پیمان فراخواند. قدس آنلاین: «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اظهار تاسف از بیانیه نماینده جدید اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی، این بیانیه را ناشی از اطلاعات نادرست و جهت‌دار خواند و افزود: جمهوری اسلامی ایران هرگونه استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشر علیه کشورهای مستقل را مردود می‌داند. موسوی تصریح کرد: رعایت حقوق مردم برای جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام مردمسالار یک اصل و از الزامات امنیت ملی است و عملکرد جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه گذشته نیز به خوبی نشانگر جدیت کشورمان در جهت ارتقای حقوق بشر و حفظ حقوق مردم بوده است. «جوزپ بورل» مسؤول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه، ایران را به نقض حقوق بشر و برخورد خشونت‌آمیز با اعتراضات متهم کرد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین نحوه مقابله با ناآرامی‌های اخیر در ایران را «غیرقابل قبول» توصیف کرده است.
فارسفارس3 ساعت قبل
«میدان التحریر» بغداد امروز و امشب شاهد تجمع هزاران معترض است که بر اساس فراخوانی «مشکوک» از استان‌های دیگر به پایتخت منتقل شده‌اند اما برخی سیاسیون درباره اتفاقات ناگوار هشدار داده‌اند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بغداد پایتخت عراق قرار است امروز و امشب شاهد تجمع بزرگ معترضان از چند استان این کشور باشد. از روزهای گذشته فراخوانی از منابع نامعلوم در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر اینکه معترضان از چند استان به بغداد بیایند و در میدان التحریر تجمع کنند. در این چارچوب قیس الخزعلی گفته که مراد از تظاهرات امروز در بغداد «انتقال آشوب به قلب پایتخت» است». با توجه به اتفاقات مشکوک چند روز اخیر در چند شهر عراق از جمله بغداد و کربلا، به نظر می‌رسد که ساعات آینده در بغداد، ساعات حساسی است.
فراروفرارو3 ساعت قبل
فرارو - با وجود اینکه نخست وزیر عراق در واکنش به اعتراضات گسترده و ادامه‌دار این کشور، از سمت خود استعفا کرده است، خبری از آرامش در عراق نیست. گروه‌های سیاسی عراق برای انتخاب نخست وزیر جدید به تکاپو افتاده و ظاهرا به توافقاتی هم رسیده‌اند. این تحولات در حالی رخ می‌دهد که نخست وزیر عراق از سمت خود استعفا کرده و عراق با یک خلأ سیاسی مواجه شده است. دولت عراق در واکنش به فراخوان‌های معترضان، تدابیر امنیتی در بغداد را به شکل چشمگیری افزایش داده است. برخی بر این باور بودند که با استعفای نخست وزیر، معترضان آرام شده و به منازل خود بازخواهند گشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| سید عمار الحکیم، رئیس جریان حکمت ملی عراق، ‌ امروز (سه‌شنبه)، در بیانه‌ای از تظاهرات‌کنندگان خواست که نفوذی‌ها را از تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌جو متمایز ساخته و آنها را صف خود جدا کنند. به گزارش خبرگزاری رسمی عراق «واع»، الحکیم از تظاهرات‌کنندگان خواست که از روی آوردن به اقدامات خرابکارانه، تعرض به اموال چه عمومی و چه خصوصی و تلاش برای منحرف‌سازی روند مسالمت‌آمیز تظاهرات خودداری کنند. رئیس جریان حکمت ملی در بیانیه یاد شده در ارتباط با روز جهانی حقوق بشر گفت: «از فرصتی که روز جهانی حقوق بشر فراهم ساخته است استفاده می‌کنیم و از ملت‌ها و کشورهای جهان می‌خواهیم به انسان‌ها فارغ از رنگ، جنس و نژاد آنها احترام بگذارند». از شهرهای جنوبی کربلا و نجف هم هزاران معترض خود را به بغداد رسانده‌اند تا در اعتراضات شرکت کنند. در تظاهرات اخیر، عده‌ای از عناصر تلاش کرده‌اند که اعتراضات مردم عراق را به سوی خشونت و آشوب سوق دهند.
فارسفارس3 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سید عمار الحکیم، رئیس جریان حکمت ملی عراق، ‌ امروز (سه‌شنبه)، در بیانه‌ای از تظاهرات‌کنندگان خواست که نفوذی‌ها را از تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌جو متمایز ساخته و آنها را صف خود جدا کنند. به گزارش خبرگزاری رسمی عراق «واع»، الحکیم از تظاهرات‌کنندگان خواست که از روی آوردن به اقدامات خرابکارانه، تعرض به اموال چه عمومی و چه خصوصی و تلاش برای منحرف‌سازی روند مسالمت‌آمیز تظاهرات خودداری کنند. رئیس‌جمهور عراق نیز امروز، بر ضرورت مقابله با نفوذی‌های اعتراضات تاکید کرد (جزئیات بیشتر). از شهرهای جنوبی کربلا و نجف هم هزاران معترض خود را به بغداد رسانده‌اند تا در اعتراضات شرکت کنند. در تظاهرات اخیر، عده‌ای از عناصر تلاش کرده‌اند که اعتراضات مردم عراق را به سوی خشونت و آشوب سوق دهند.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
سعد حریری نه تنها از ابزار سیاسی طایفی در بین جامعه اهل سنت استفاده می‌کند بلکه دارالافتوای اهل سنت را برای این هدف سیاسی نیز به کار می‌گیرد. حالا تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل که می‌تواند چه به روزی بر سر کشمکش‌های طایفی لبنان بیاورد. استعفای سعد حریری (بخوانید سقوط حریری) مشاهده می‌کنیم عدم تکاپوی سعودی در باره لبنان است. اما حتی در چنین شرایطی باز هم بعید به نظر می‌رسد که سعودی تخم مرغ‌هایش را در سبد سعد حریری شکست خورده در فضای سیاسی لبنان قرار دهد. بازگشت حریری مساوی با آغاز اعتراضات گستردهاکنون همه نگرانی‌ها به برخورد و رویارویی معترضان با طرفداران حریری در جامعه اهل سنت لبنان باز می‌گردد.
رکنارکنا4 ساعت قبل
این مقام عراقی در ادامه تصریح کرد: این ناشی از اعتماد و همکاری شهروندان با نیروهای ارتش برای سلب فرصت و بستن راه در مقابل کسانی است که به خشونت و آتش کشیدن املاک خصوصی و عمومی دست می‌زنند. از سوی دیگر، شاهدان عینی اعلام کردند که شهروندان عراقی امروز (سه شنبه) در سالروز پیروزی بر داعش و پس از فراخوان تظاهرات میلیونی به شکل گسترده‌ای در میدان التحریر در مرکز بغداد تجمع کرده‌اند. این شهروندان عراقی که از استان‌های مختلف به میدان التحریر بغداد آمده‌اند با در دست داشتن پرچم کشورشان بار دیگر بر تحقق خواسته‌های خود و مجازات عاملان قتل معترضان عراقی تأکید کردند. معترضان عراقی در میدان التحریر همچنین اخبار منتشر شده درباره قصد و نیت معترضان برای یورش به منطقه الخضراء را بی‌پایه و اساس خواندند و تأکید کردند که این منطقه از روز اول تظاهرات و زمانی که معترضان به قتل رسیدند سقوط کرد. دولت عراق نیز به مناسبت سالگرد پیروزی نیروهای این کشور در برابر گروه تروریستی داعش امروز را تعطیل رسمی اعلام کردبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ استان میسان در جنوب شرق عراق، نیمه شب، ‌ شاهد سه بمب‌گذاری بود. زنجیره اتفاقات مشکوک در عراقطی روزهای گذشته همزمان با فروکش کردن موج اعتراضات در چند استان عراق بخصوص پایتخت، سلسله اتفاقاتی مشکوک سبب شعله‌ور شدن خشم مردم شده است. پیشتر، در حادثه مشابهی دیگر، «مهند الکعبی»، ‌ یکی دیگر از دست‌اندرکاران تظاهرات در کربلا، هدف ترور قرار گرفت. در حادثه‌ای دیگر، ‌ «فاهم الطائی» یکی از دست‌اندرکاران اعتراضات عراق در شهر کربلا، یکشنبه‌شب (هفدهم آذر) ترور شد و جان باخت. هزاران معترض از چند استان عراق به بغداد آمده و قرار است امروز و امشب در میدان التحریر در مرکز بغداد تجمع کنند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، براساس اعلام حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی فردا (۲۰ آذر ماه) آخرین مهلت ثبت نام طرح معیشت خانوار در سایت Hemayat. mcls. gov. ir است. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد معترضان به عدم دریافت کمک معیشتی می‌توانند با شماره گیری کد دستوری *۶۳۶۹#، ثبت اطلاعات خود، دریافت کد رهگیری و ثبت اطلاعات در وبسایت Hemayat. mcls. gov. ir مراتب اعتراض خود را به ثبت برسانند و منتظر اعلام نظر وزارت تعاون در رابطه با وضعیت هزینه و درآمد خانوار خود باشند. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
معترضان در میدان «التحریر» بغداد، امروز (سه شنبه) به فراخوان از سوی عناصر اغتشاشگر و خرابکار مبنی بر یورش به منطقه «الخضراء» (سبز بغداد) در بر دارنده مقرهای دولتی و شماری از سفارتخانه‌ها، پاسخ منفی دادند. فعالان سیاسی معتقدند که هدف از این فراخوان منحرف کردن جنبش مردم عراق از فرآیند مسالمت آمیز آن و تبدیل آن به تظاهرات خرابکارانه است. به گزارش رسانه‌های عراقی شماری از تظاهرکنندان استان «میسان» دیشب وارد میدان التحریر بغداد شدند. حکیم بر اهمیت فراهم آمدن مقدمات لازم برای انتخابات زودهنگام در عراق تاکید کرد و افزود: بدین ترتیب مردم خواهند توانست تا به نقش قانونی خود در زمینه انتخاب نمایندگانش عمل نمایند. عبدالمهدی نخست وزیر عراق در پی تشدید اعتراضات کناره گیری کرد و پارلمان عراق نیز با تشکیل جلسه فوق العاده با استعفای عبدالمهدی نخست وزیر این کشور موافقت کرد.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، ارتش لبنان با صدور بیانیه‌ای از ناآرامی هایی که طی شب گذشته در طرابلس رخ داده است، خبر داد. ارتش لبنان بیان کرد: ارتش وارد عمل شد و مانع از اغتشاش و آتش زدن سطل‌های زباله شد و یک نفر به نام محمد عبدالعزیز عیون السود را هم بازداشت کرد. در این بیانیه آمده است: در منطقه صربا در استان نبطیه هم ارتش در مورخه دهم دسامبر ۲۰۱۹ چهار نفر را به خاطر سوزاندن لاستیک و تلاش برای قطع کردن اتوبان بازداشت کرد. خبر دیگر از لبنان اینکه که معترضان شیشه‌های شهرداری المینا در طرابلس در شمال لبنان را شکستند و آنرا را با سنگ هدف قرار دادند. منابع لبنانی اعلام کردند که ارتش لبنان وارد عمل شده است تا مانع حمله معترضان به شهرداری شود.
فارسفارس5 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق روز سه شنبه تاکید کرد که باید جلوی همه تلاش‌ها برای تضعیف اعتماد شهروندان به نیروهای امنیتی در شرایط کنونی عراق گرفته شود. الحلبوسی در بیانیه‌ای به مناسبت سالروز اعلام پیروزی عراق بر تروریسم داعش (دهم دسامبر ۲۰۱۷) گفت: ما روز پیروزی را به مردم عراق تبریک می‌گوییم، زیرا مردم و مبارزان با هم جنگیدند و آنها به نمایندگی از همه دنیا علیه سیستم افراط گرایی و تروریسم داعش جنگی سرسختانه انجام دادند. رئیس پارلمان عراق بر ضرورت حفظ دستاورد پیروزی بر داعش از طریق ادامه همکاری میان شهروندان و نیروهای امنیتی تاکید کرد و گفت: باید جلوی همه تلاش‌ها برای تضعیف و متزلزل کردن اعتماد ملت به نیروهای امنیتی در این شرایط گرفته شود. طی روزهای گذشته همزمان با فروکش کردن موج اعتراضات در چند استان عراق بخصوص پایتخت، سلسله اتفاقاتی مشکوک سبب شعله‌ور شدن خشم مردم شده است. ترور چند لیدر اعتراضات، تیراندازی به جمع معترضان در بغداد و حمله غافلگیرانه با ضربات چاقو به معترضان از جمله این اتفاقات است.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
سعد حریری نه تنها از ابزار سیاسی طایفی در بین جامعه اهل سنت استفاده می‌کند بلکه دارالافتوای اهل سنت را برای این هدف سیاسی نیز به کار می‌گیرد. حالا تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل که می‌تواند چه به روزی بر سر کشمکش‌های طایفی لبنان بیاورد. حریری آشپزخانه سعودی را گرم می‌کنداز نکات مهمی که پس از استعفای سعد حریری (بخوانید سقوط حریری) مشاهده می‌کنیم عدم تکاپوی سعودی در باره لبنان است. اما حتی در چنین شرایطی باز هم بعید به نظر می‌رسد که سعودی تخم مرغ‌هایش را در سبد سعد حریری شکست خورده در فضای سیاسی لبنان قرار دهد. بازگشت حریری مساوی با آغاز اعتراضات گستردهاکنون همه نگرانی‌ها به برخورد و رویارویی معترضان با طرفداران حریری در جامعه اهل سنت لبنان باز می‌گردد.
فارسفارس5 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، افراد مسلح ناشناس، صبح امروز سه شنبه، یک غیرنظامی را در منطقه «الشعله» در شمال غرب بغداد (پایتخت) ترور کردند. به گزارش شبکه خبری السومریه، افراد مسلح ناشناس هستند و هویت فرد غیرنظامی هم هنوز اعلام نشده است. در چند روز گذشته در حوادثی مشابه، چندین نفر مرتبط با اعتراضات خیابانی ترور شده‌اند. هزاران معترض از چند استان عراق به بغداد آمده و قرار است امروز و امشب در میدان التحریر در مرکز بغداد تجمع کنند. ترور چند لیدر اعتراضات، تیراندازی به جمع معترضان در بغداد و حمله غافلگیرانه با ضربات چاقو به معترضان از جمله این اتفاقات است.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق روز سه شنبه تاکید کرد که باید جلوی همه تلاش‌ها برای تضعیف اعتماد شهروندان به نیروهای امنیتی در شرایط کنونی عراق گرفته شود. اخبار بین‌الملل- الحلبوسی در بیانیه‌ای به مناسبت سالروز اعلام پیروزی عراق بر تروریسم داعش (دهم دسامبر ۲۰۱۷) گفت: ما روز پیروزی را به مردم عراق تبریک می‌گوییم، زیرا مردم و مبارزان با هم جنگیدند و آنها به نمایندگی از همه دنیا علیه سیستم افراط گرایی و تروریسم داعش جنگی سرسختانه انجام دادند. رئیس پارلمان عراق بر ضرورت حفظ دستاورد پیروزی بر داعش از طریق ادامه همکاری میان شهروندان و نیروهای امنیتی تاکید کرد و گفت: باید جلوی همه تلاش‌ها برای تضعیف و متزلزل کردن اعتماد ملت به نیروهای امنیتی در این شرایط گرفته شود. طی روزهای گذشته همزمان با فروکش کردن موج اعتراضات در چند استان عراق بخصوص پایتخت، سلسله اتفاقاتی مشکوک سبب شعله‌ور شدن خشم مردم شده است. ترور چند لیدر اعتراضات، تیراندازی به جمع معترضان در بغداد و حمله غافلگیرانه با ضربات چاقو به معترضان از جمله این اتفاقات است.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
معترضان لبنانی برای اعلام مخالفت خود با چهره‌های سیاسی حاکم، کیسه‌های زباله را به درب منازل آنها در طرابلس پرتاب کردند و در ادامه در حالیکه ارتش قصد متفرق کردن آنها را داشت، درگیری‌هایی با معترضان پیدا کرد. نزدیک به ۳۰ معترض لبنانی راهپیمایی در طرابلس به راه انداخته و خود را به مقابل منازل اشرف ریفی، وزیر سابق دادگستری، واقع در مجاورت منازل محمد کباره، از حزب المستقبل و فیصل کرامی، رئیس جریان الکرامة رسانده و در آنجا آشغال ریختند. معترضان به محض رسیدن به منزل کرامی، ده‌ها کیسه زباله را در مقابل درب این خانه رها کردند که در ادامه محافظان کرامی کیسه‌ها را به سمت معترضان پرتاب کردند و دو طرف با یکدیگر درگیر شدند. در این درگیری پنج تن از معترضان به شکل جزئی و برخی تا حدی زخمی شدند و در ادامه نیروهای ارتش لبنان با پرتاب گاز اشک‌آور برای متفرق کردن دو طرف وارد عمل شدند. در آستانه ناکامی دیگری در تشکیل کابینه لبنان، معترضان در این کشور برای پنجاه و چهارمین روز از اعتراضات برخی مسیرها را بستند، همزمان اعتصاب جزئی نیز در مدارس این کشور گزارش شد.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری براثا اسنادی را در خصوص عوامل حمله به معترضان عراقی در منطقه السنک و میدان الخلانی در بغداد طی جمعه گذشته منتشر کرد. براساس این اسناد مشخص شده است که شخصی به نام عامر عبدالمجید السعدون مسئولیت اقدامات مجرمانه علیه معترضان را بر عهده داشته است. السعدون به حزب بعث وابسته بوده و پدرش عبدالمجید السعدون یکی از رهبران حزب بعث به شمار آمده و در حال حاضر در ترکیه به سر می‌برد. پیش از این منابع پزشکی و امنیتی عراقی از افزایش شمار قربانیان حمله مسلحانه به معترضان عراقی در منطقه السنک به ۲۵ تن خبر داده بودند. پیشتر شمار قربانیان شلیک گروهی ناشناس به سمت معترضان در پارکینگی هفت طبقه در منطقه السنک در نزدیکی میدان التحریر ۱۶ تن اعلام شده بود.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
معترضان لبنانی عصر روز گذشته- دوشنبه- با تأکید بر مخالفت با چهره‌های سیاسی حاکم، کیسه‌های زباله را به سمت خانه‌های این سیاستمداران پرتاب کردند. به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، معترضان لبنانی عصر روز گذشته -دوشنبه- با تأکید بر مخالفت با چهره‌های سیاسی حاکم، کیسه‌های زباله را به سمت خانه‌های این سیاستمداران پرتاب کردند. حدود ۳۰ معترض با راهپیمایی در طرابلس به منازل «اشرف ریفی» وزیر اسبق دادگستری و «محمد کباره» و «فیصل الکرامی» دو نماینده جریان المستقبل رسیدند و زباله‌ها را مقابل این منازل پرتاب کردند. معترضان به محض رسیدن مقابل منزل کرامی، ده‌ها کیسه زباله را به سمت آن پرتاب کردند. محافظان منزل کرامی نیز در اقدامی متقابل زباله‌ها را به سمت معترضان پرتاب کردند که موجب زد و خورد بین دو طرف شد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
رئیس ستاد ارتش عراق امروز (سه‌شنبه) در سخنانی بر حفاظت ارتش و نیروهای امنیتی کشورش از معترضان تا زمان تحقق خواسته‌هایشان تأکید کرد. در همین حال منابع آگاه از تجمع گسترده شهروندان عراقی در میدان التحریر بغداد خبر دادند. این شهروندان عراقی که از استان‌های مختلف به میدان التحریر بغداد آمده‌اند با در دست داشتن پرچم کشورشان بار دیگر بر تحقق خواسته‌های خود و مجازات عاملان قتل معترضان عراقی تأکید کردند. معترضان عراقی در میدان التحریر همچنین اخبار منتشر شده درباره قصد و نیت معترضان برای یورش به منطقه الخضراء را بی‌پایه و اساس خواندند و تأکید کردند که این منطقه از روز اول تظاهرات و زمانی که معترضان به قتل رسیدند سقوط کرد. دولت عراق نیز به مناسبت سالگرد پیروزی نیروهای این کشور در برابر گروه تروریستی داعش امروز را تعطیل رسمی اعلام کرد.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
ارتش عراق امروز- سه شنبه- در آستانه برگزاری تظاهرات میلیونی به دعوت فعالان، متعهد به حمایت از تظاهرکنندگان شد. الغانمی ادامه داد: ‌ «بدانید که ارتش و نیروهای امنیتی برای حمایت از شما تا زمان تحقق خواسته‌های قانونی خود ایستاده‌اند». بغداد در تاریخ ۱۰ دسامبر خبر آزاد سازی اراضی این کشور از سیطره گروه تروریستی داعش را اعلام کرد. صدها معترض روز گذشته- دوشنبه- از استان‌های مرکزی و جنوبی این کشور در پاسخ به دعوت فعالان برای برگزاری انتخابات میلیونی خود را به میدان التحریر رساندند. «محمد اقبال» یکی از فعالان اعتراض‌های اخیر بغداد گفت: «میدان التحریر مملو از هزاران معترض است و قرار است امروز شاهد بزرگ‌ترین تظاهرات علیه مفسدان باشد».
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ منابع عراقی می‎گویند که معترضان امروز در میدان «التحریر»، بغداد، پایتخت عراق، حاضر شده‎اند. معترضان امروز در میدان «التحریر»، بغداد، پایتخت عراق، حاضر شده‎اند. *تاکید رئیس ستاد ارتش عراق بر حفاظت از معترضانرئیس ستاد ارتش عراق با حضور در میدان التحریر عراق به معترضان اطمینان داد نیروهای امنیتی از آن‌ها تا زمان تحقق مطالباتشان محافظت خواهد کرد. انتظار می‌رود نام نخست وزیر آینده عراق در چند روز آینده اعلام شود. «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق در ۲۹ نوامبر (۸ آذر) با ارسال استعفا نامه خود به پارلمان، از سمت خود کناره گیری کرد.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
معترضان لبنانی برای اعلام مخالفت خود با چهره‌های سیاسی حاکم، کیسه‌های زباله را به درب منازل آنها در طرابلس پرتاب کردند و در ادامه در حالیکه ارتش قصد متفرق کردن آنها را داشت، درگیری‌هایی با معترضان پیدا کرد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، نزدیک به ۳۰ معترض لبنانی راهپیمایی در طرابلس به راه انداخته و خود را به مقابل منازل اشرف ریفی، وزیر سابق دادگستری، واقع در مجاورت منازل محمد کباره، از حزب المستقبل و فیصل کرامی، رئیس جریان الکرامة رسانده و در آنجا آشغال ریختند. معترضان به محض رسیدن به منزل کرامی، ده‌ها کیسه زباله را در مقابل درب این خانه رها کردند که در ادامه محافظان کرامی کیسه‌ها را به سمت معترضان پرتاب کردند و دو طرف با یکدیگر درگیر شدند. در این درگیری پنج تن از معترضان به شکل جزئی و برخی تا حدی زخمی شدند و در ادامه نیروهای ارتش لبنان با پرتاب گاز اشک‌آور برای متفرق کردن دو طرف وارد عمل شدند. در آستانه ناکامی دیگری در تشکیل کابینه لبنان، معترضان در این کشور برای پنجاه و چهارمین روز از اعتراضات برخی مسیرها را بستند، همزمان اعتصاب جزئی نیز در مدارس این کشور گزارش شد.

به انتهای لیست رسیدید