معرفی فیلم

معرفی فیلم

سنگ تمام هنرمندان برای سردار دل‌ها + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 هفته قبل
بسته خبری کلاکت؛ به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، کلاکت ۱۹ دی به سوژه‌های متنوعی، چون آخرین اخبار از فعالیت‌های فرهنگی هنرمندان برای قدردانی از شهید سردار سلیمانی و … پرداخته است. بیشتر بخوانید: از ماجرای کمبود کاغذ تا شیوه جدید معرفی فیلم‌های در جشنواره فیلم فجرانتهای پیام/
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر نوشت: در هفتاد و سومین دوره جوایز آکادمی فیلم بریتانیا (بفتا) فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» توانست در ۱۱ شاخه نامزد کسب جایزه شود و پس از آن دو فیلم «مرد ایرلندی» از «مارتین اسکورسیزی» و «روزی روزگاری در هالیوود» ساخته «کوئنتین تارانتینو» با ۱۰ نامزدی قرار گرفتند. درام جنگی «۱۹۱۷» به کارگردانی «سم مندس» نیز که روز گذشته در جوایز گلدن گلوب جایزه بهترین فیلم درام و کارگردانی را گرفت در جوایز آکادمی فیلم بریتانیا در ۹ شاخه شانس کسب جایزه دارد. «مارگو رابی» نیز در شاخه بهترین نقش مکمل زن برای دو فیلم «بمب‌شل» و «روزی روزگاری در هالیوود» نامزد جایزه در این رویداد شده است. فهرست نامزدهای جوایز فیلم بفتا ۲۰۲۰ از این قرار است: بهترین فیلم: ۱۹۱۷، مرد ایرلندی، جوکر، روزی روزگاری در هالیوود، انگلبهترین فیلم بریتانیایی: ۱۹۴۷، طعمه، برای سما، راکن‌من، متاسفیم جا ماندی، دو پاپبهترین فیلم غیرانگلیسی: خداحافظی، برای سما، درد و شکوه، انگل، پرتره یک بانو در آتشبهترین مستند: کارخانه آمریکایی، آپولو ۱۱، دیه‌گو مارادونا، برای سما، هک بزرگبهترین انیمیشن: منجمد ۲، کلاوس، گوسفند ناقلا: فارماگدون، داستان اسباب‌بازی ۴بهترین کارگردانی: سم مندس (۱۹۱۷)، مارتین اسکورسیزی (مرد ایرلندی)، تاد فیلیپس (جوکر)، کوئنتین تارانتینو (روزی روزگاری در هالیوود)، بونگ جون هو (انگل) بهترین فیلمنامه اصلی: بوس‌اسمات، چاقوکشی، داستان ازدواج، روزی روزگاری در هالیوود، انگلبهترین فیلمنامه اقتباسی: استیو زایلیان (مرد ایرلندی)، تایکا وایتیتی (جوجو ربیت)، تاد فیلیپس و اسکات سیلور (جوکر)، گرتا گرویگ (زنان کوچک)، آنتونی مک‌کارتن (دو پاپ) بهترین نقش اصلی زن: جسی باکلی (رز وحشی)، اسکارلت یوهانسن (داستان ازدواج)، سیرشا رونان (زنان کوچک)، چارلیز ترون (بمب‌شل)، رنی زلوگر (جودی) بهترین نقش اصلی مرد: لئوناردو دی‌کاپریو (روزی روزگاری در هالیوود)، آدام درایور (داستان ازدواج)، تارون اگرتون (راکت‌من)، واکین فینیکس (جوکر)، جاناتان پرایس (دو پاپ) بهترین نقش مکمل زن: لارا درن (داستان ازدواج)، اسکارلت یوهانسن (جوجو ربیت)، فلورنس پو (زنان کوچک)، مارگو روبی (بمب شل)، مارگو روبی (روزی روزگاری در هالیوود) بهترین نقش مکمل مرد: تام هنکس (یکم روز زیبا در محله)، آنتونی هاپکینز (دو پاپ)، آل پاچینو (مرد ایرلندی)، جو پشی (مرد ایرلندی)، برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود) بهترین موسیقی متن: ۱۹۱۷، جوو ربیت، جوکر، زنان کوچک، جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکربهترین فیمبرداری: ۱۹۱۷، مرد ایرلندی، جوکر، فورد در مقابل فراری، فانوس دریاییبهترین تدوین: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، فورد در مقابل فراری، روزی روزگاری در هالیوودبهترین طراحی لباس: مرد ایرلندی، جودی، جوجو ربیت، زنان کوچک، روزی روزگاری در هالیوودبهترین چهره‌پردازی: ۱۹۱۷، بمب‌شل، جوکر، جودی، راکت‌منبهترین صدا: ۱۹۱۷، جوکر، فورد در مقابل فراری، راکت‌من، جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر، ویلسونبهترین جلوه‌های ویژه بصری: ۱۹۱۷، انتقام جویان: آخر بازی، مرد ایرلندی، شیرشاه، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکرمراسم اعلام برندگان و اعطای جوایز هفتاد و سومین دوره جوایز آکادمی فیلم بریتانیا (بفتا) روز دوم فوریه (۱۳ بهمن) در رویال آلبرت‌هال لندن برگزار می‌شود.

حواشی جنجالی سینمای جهان در سال ۲۰۱۹ + عکس

8+
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل

حواشی جنجالی سینمای جهان در سال ۲۰۱۹ + عکس

8+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل

حواشی جنجالی سینمای جهان در سال ۲۰۱۹ + عکس

8+
مازن آنلاینمازن آنلاین2 هفته قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
حال و هوای فیلم روسی مانند اسم آن است؛ احتمالا می‌دانید که روس‌ها مشهور به آدمهایی سرسخت و سرد و خشن هستند و این موضوع چه صحت داشته باشد چه نه، روی اهالی این کشور به صورت برچسب در آمده است. روسی نیز از همان ثانیه اول تا ثانیه آخر، فیلمی سرد و خشن است و عاشقانه آن از جنس لطیف و به اصطلاح رمانس نیست. عاشقانه روسی یک عاشقانه بی‌رحم و خون‌بار است که از آن تلخی می‌بارد و بیننده برای هضم کردنش به مشکل می‌خورد
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
ادوارد نورتون یکی از بازیگران اصلی «فایت کلاب» یا «باشگاه مشت‌زنی» که در حال حاضر یکی از فیلم‌های مطرح تاریخ سینماست، معتقد است سازندگان فیلم برای پرفروش شدن آن تلاش زیادی نکردند. ادوارد نورتون که در این فیلم کنار برد پیت و هلنا بونهام کارتر نقش‌آفرینی کرد، گفت دلیل این موفق نبودن باکس آفیسی تا حدودی به خاطر افرادی بوده است که مسئولیت معرفی فیلم را بر عهده داشتند. نورتون ادامه داد: به نظرم اگر بیشتر حس فردی را داشتید که در فیلم نقش رئیس من را ایفا می‌کند، آن وقت خیلی از فیلم خوشتان نمی‌آمد. وی عنوان کرد: تجربه جالبی بود چون همه ما عاشق فیلم بودیم و خیلی نسبت به آن حس اطمینان می‌کردیم، بنابراین کمی دردناک بود. نورتون اضافه کرد: فیلم ابتدا از نظر مالی هم موفق نبود و هرگز در بخش جوایز حضور نداشت اما در نهایت «فایت کلاب» تبدیل به فیلمی شد که یک نسل را تصویر می‌کند.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
ادوارد نورتون که در این فیلم کنار برد پیت و هلنا بونهام کارتر نقش‌آفرینی کرد، گفت دلیل این موفق نبودن باکس آفیسی تا حدودی به خاطر افرادی بوده است که مسئولیت معرفی فیلم را بر عهده داشتند. نورتون ادامه داد: به نظرم اگر بیشتر حس فردی را داشتید که در فیلم نقش رئیس من را ایفا می‌کند، آن وقت خیلی از فیلم خوشتان نمی‌آمد. اما در عین حال به طور کلی هضم کردن آن هم سخت بود. وی عنوان کرد: تجربه جالبی بود چون همه ما عاشق فیلم بودیم و خیلی نسبت به آن حس اطمینان می‌کردیم، بنابراین کمی دردناک بود. نورتون اضافه کرد: فیلم ابتدا از نظر مالی هم موفق نبود و هرگز در بخش جوایز حضور نداشت اما در نهایت «فایت کلاب» تبدیل به فیلمی شد که یک نسل را تصویر می‌کند.
مهرمهر2 هفته قبل
ادوارد نورتون که در این فیلم کنار برد پیت و هلنا بونهام کارتر نقش‌آفرینی کرد، گفت دلیل این موفق نبودن باکس آفیسی تا حدودی به خاطر افرادی بوده است که مسئولیت معرفی فیلم را بر عهده داشتند. نورتون ادامه داد: به نظرم اگر بیشتر حس فردی را داشتید که در فیلم نقش رئیس من را ایفا می‌کند، آن وقت خیلی از فیلم خوشتان نمی‌آمد. اما در عین حال به طور کلی هضم کردن آن هم سخت بود. وی عنوان کرد: تجربه جالبی بود چون همه ما عاشق فیلم بودیم و خیلی نسبت به آن حس اطمینان می‌کردیم، بنابراین کمی دردناک بود. نورتون اضافه کرد: فیلم ابتدا از نظر مالی هم موفق نبود و هرگز در بخش جوایز حضور نداشت اما در نهایت «فایت کلاب» تبدیل به فیلمی شد که یک نسل را تصویر می‌کند.

حاشیه‌های مهم سینمای جهان در سال ۲۰۱۹

25+
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
کارگری شدن خانه سینما مدت‌ها است مورد انتقاد و اعتراض صنوف سینمایی است. سالمی نیز در این خصوص اظهار داشت: دغدغه اصلی اهالی سینما مباحث معیشتی و بیمه‌ای است و به خصوص مبحث مهم بیمه در چند ماه اخیر به کرات مورد توجه بوده است. وی تأکید کرد: در راستای اشاره‌ای که به مبحث مهم شفاف سازی داشتم مایلم به این نکته اشاره کنم که شفاف سازی‌های سازمان سینمایی باید شکل واقعی‌تری پیدا کند. مثلا ما اگر می‌آییم و راجع به هزینه کردهای نهادهای زیرمجموعه سازمان سینمایی آماری را ارائه می‌کنیم از آورده‌ها و درآمدهای آن‌ها هم بگوییم. مثلا ۸۰۰ میلیون تومان برای سفر چند سینماگر به خارج از کشور آن هم با عنوان «حضور در جشنواره» و ۴ میلیارد تومان هزینه برگزاری جشنواره فیلم کودک شده بود.
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: آیا جشنواره فیلم فجر بعد از ۴۰ سال به ثبات شخصیت رسیده است؟ به گزارش سینماپرس، آیا جشنواره فیلم فجر بعد از ۴۰ سال به ثبات شخصیت رسیده است؟ ۱. جشنواره فیلم فجر را اگر در کالبدی انسانی تصور کنیم فردی در آستانه ۴۰ سالگی و تثبیت کامل شخصیت است. سخن گفتن از متر و معیار پذیرش یک فیلم در جشنواره فیلم فجر و تعیین استانداردی واحد برای اعتباربخشی به یک اثر امری چالشی با قضاوت‌های متکثر است. تجربه جشنواره‌های فیلم فجر در دهه نود گویا نقصی بزرگ بوده است که برخی رفتارها ضربات انکارناپذیری به اعتبار ذاتی این رخداد وارد کرد. یقینا پذیرش سه گزاره استقبال مردمی، کیفیت هنری و تنوع ژانری بعنوان ملاک انتخاب آثار تولید شده می‌تواند جشنواره سی‌وهشتم را تبدیل به تجربه‌ای موفق و زبانزد برای جشنواره فیلم فجر کند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
جشنواره فیلم فجر را اگر در کالبدی انسانی تصور کنیم فردی در آستانه ۴۰ سالگی و تثبیت کامل شخصیت است. چنان نیز که مشهور است پس از ۴۰ سالگی دیگر کمتر امیدی می‌توان به تغییر ارزش، منش و بینش افراد داشت. سخن گفتن از متر و معیار پذیرش یک فیلم در جشنواره فیلم فجر و تعیین استانداردی واحد برای اعتباربخشی به یک اثر امری چالشی با قضاوت‌های متکثر است. تجربه جشنواره‌های فیلم فجر در دهه نود گویا نقصی بزرگ بوده است که برخی رفتارها ضربات انکارناپذیری به اعتبار ذاتی این رخداد وارد کرد. یقینا پذیرش سه گزاره استقبال مردمی، کیفیت هنری و تنوع ژانری بعنوان ملاک انتخاب آثار تولید شده می‌تواند جشنواره سی‌وهشتم را تبدیل به تجربه‌ای موفق و زبانزد برای جشنواره فیلم فجر کند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
سینمای مستند ایران معرفی می‌شود* قبل از اینکه به سری جدید بپردازیم درباره معیار انتخاب فیلم‌ها بیشتر توضیح بدهید. به لحاظ زمانی ۵ دقیقه پلی‌بک داریم، ۲۰ دقیقه استودیو و بقیه هم که به نمایش مستند اختصاص دارد که بین ۷۵ تا ۹۰ دقیقه متغیر است. این برنامه می‌تواند کمک کند تا مخاطبان چه ایرانی و چه خارجی که تماشاگر این برنامه‌اند دست‌کم با تولیدات سینمای مستند ایران آشنا شوند. مخاطبان ما بسیاری از فیلم‌های داستانی را می‌شناسند یا دست‌‌کم نام آنها به گوششان خورده اما اطلاعات کمی درباره فیلم‌های مستند ایرانی دارند و این برنامه می‌تواند به معرفی سینمای مستند ایران کمک کند. پخش این برنامه از شبکه پرس‌تی‌وی به قول شما نوع و جنس مخاطبان مستند ایرانی را از سطح داخلی به سطحی جهانی‌تر گسترش می‌دهد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
بیشتر بدانید: از شهرزاد شدن لیلا حاتمی تا اهریمن شدن بیتا فرهی!!! درباره لیلا حاتمی برای «شهرزاد»، اشکان خطیبی برای «آفریدون»، بانیپال شومون برای «روزبه» و پرویز پرستویی برای «تهمورث» چطور؟ برای «شهرزاد» دنبال یک صدای ملیح بودیم که بی‌گناهی و معصومیت را نشان بدهد، همان طور که «شهرزاد» به عنوان نماینده‌ای از سرزمین ایران است. صداپیشگی لیلا حاتمی در انیمیشن آخرین داستانبیشتر بدانید: لیلا حاتمی در چالشی جذاب, شهرزاد شد + عکسبرای شخصیت «روزبه» انتخابی نداشتم و کمی سردرگم بودم، بانیپال را هم نمی‌شناختم، اما وقتی خانم پاکروان صدایش را که ابیاتی از شاهنامه خوانده بود پخش کرد، خیلی از استحکام صدایش و این که چقدر خوب فن بیان را بلد است و به کار می‌گیرد خوشم آمد. بیشتر بدانید: انیمیشن ایرانی «آخرین داستان» چگونه به اسکار ۲۰۲۰ راه یافت؟ بیشتر بدانید: حمله کیهان به انیمیشن ایرانی راه یافته به اسکار: چرا زنان حجاب ندارند؟! بیشتر بدانید: انیمیشنی که قاعده بازی را در ایران تغییر داد/ با صدای لیلا حاتمی و پرویز پرستوییبیشتر بدانید: انیمیشن ایرانی با صدای لیلا حاتمی و حامد بهداد در اسکار ۲۰۲۰ + عکسمنبع: خراسان
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
بیشتر بدانید: از شهرزاد شدن لیلا حاتمی تا اهریمن شدن بیتا فرهی!!! درباره لیلا حاتمی برای «شهرزاد»، اشکان خطیبی برای «آفریدون»، بانیپال شومون برای «روزبه» و پرویز پرستویی برای «تهمورث» چطور؟ برای «شهرزاد» دنبال یک صدای ملیح بودیم که بی‌گناهی و معصومیت را نشان بدهد، همان طور که «شهرزاد» به عنوان نماینده‌ای از سرزمین ایران است. صداپیشگی لیلا حاتمی در انیمیشن آخرین داستانبیشتر بدانید: لیلا حاتمی در چالشی جذاب, شهرزاد شد + عکسبرای شخصیت «روزبه» انتخابی نداشتم و کمی سردرگم بودم، بانیپال را هم نمی‌شناختم، اما وقتی خانم پاکروان صدایش را که ابیاتی از شاهنامه خوانده بود پخش کرد، خیلی از استحکام صدایش و این که چقدر خوب فن بیان را بلد است و به کار می‌گیرد خوشم آمد. بیشتر بدانید: انیمیشن ایرانی «آخرین داستان» چگونه به اسکار ۲۰۲۰ راه یافت؟ بیشتر بدانید: حمله کیهان به انیمیشن ایرانی راه یافته به اسکار: چرا زنان حجاب ندارند؟! بیشتر بدانید: انیمیشنی که قاعده بازی را در ایران تغییر داد/ با صدای لیلا حاتمی و پرویز پرستوییبیشتر بدانید: انیمیشن ایرانی با صدای لیلا حاتمی و حامد بهداد در اسکار ۲۰۲۰ + عکسمنبع: خراسان
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 ماه قبل
بیشتر بدانید: از شهرزاد شدن لیلا حاتمی تا اهریمن شدن بیتا فرهی!!! درباره لیلا حاتمی برای «شهرزاد»، اشکان خطیبی برای «آفریدون»، بانیپال شومون برای «روزبه» و پرویز پرستویی برای «تهمورث» چطور؟ برای «شهرزاد» دنبال یک صدای ملیح بودیم که بی‌گناهی و معصومیت را نشان بدهد، همان طور که «شهرزاد» به عنوان نماینده‌ای از سرزمین ایران است. صداپیشگی لیلا حاتمی در انیمیشن آخرین داستانبیشتر بدانید: لیلا حاتمی در چالشی جذاب, شهرزاد شد + عکسبرای شخصیت «روزبه» انتخابی نداشتم و کمی سردرگم بودم، بانیپال را هم نمی‌شناختم، اما وقتی خانم پاکروان صدایش را که ابیاتی از شاهنامه خوانده بود پخش کرد، خیلی از استحکام صدایش و این که چقدر خوب فن بیان را بلد است و به کار می‌گیرد خوشم آمد. بیشتر بدانید: انیمیشن ایرانی «آخرین داستان» چگونه به اسکار ۲۰۲۰ راه یافت؟ بیشتر بدانید: حمله کیهان به انیمیشن ایرانی راه یافته به اسکار: چرا زنان حجاب ندارند؟! بیشتر بدانید: انیمیشنی که قاعده بازی را در ایران تغییر داد/ با صدای لیلا حاتمی و پرویز پرستوییبیشتر بدانید: انیمیشن ایرانی با صدای لیلا حاتمی و حامد بهداد در اسکار ۲۰۲۰ + عکسمنبع: خراسان
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
متاسفانه ما چون کشوری نبودیم که خیلی در حوزه پویانمایی تولید داشته باشیم، صداپیشگی و دوبله با یکدیگر مخلوط شده. یعنی مثل همه‌جای دنیا با حضور بازیگران و ستاره‌های سینما کار صداپیشگی ارائه بدهم که هم این تجربه اتفاق بیفتد و هم بتوانیم از شهرت آن‌ها برای معرفی فیلم استفاده کنیم. می‌خواستیم صدای «ضحاک» تیپیک و خاص باشد یعنی شخصیتی که در لحظه می‌تواند احساساتش را تغییر بدهد. در لحظه می‌تواند آرام باشد، در لحظه می‌تواند عصبانی باشد، در لحظه می‌تواند عاشق باشد. درباره لیلا حاتمی برای «شهرزاد»، اشکان خطیبی برای «آفریدون»، بانیپال شومون برای «روزبه» و پرویز پرستویی برای «تهمورث» چطور؟ برای «شهرزاد» دنبال یک صدای ملیح بودیم که بی‌گناهی و معصومیت را نشان بدهد، همان طور که «شهرزاد» به عنوان نماینده‌ای از سرزمین ایران است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
متاسفانه ما چون کشوری نبودیم که خیلی در حوزه پویانمایی تولید داشته باشیم، صداپیشگی و دوبله با یکدیگر مخلوط شده. یعنی مثل همه‌جای دنیا با حضور بازیگران و ستاره‌های سینما کار صداپیشگی ارائه بدهم که هم این تجربه اتفاق بیفتد و هم بتوانیم از شهرت آن‌ها برای معرفی فیلم استفاده کنیم. می‌خواستیم صدای «ضحاک» تیپیک و خاص باشد یعنی شخصیتی که در لحظه می‌تواند احساساتش را تغییر بدهد. در لحظه می‌تواند آرام باشد، در لحظه می‌تواند عصبانی باشد، در لحظه می‌تواند عاشق باشد. درباره لیلا حاتمی برای «شهرزاد»، اشکان خطیبی برای «آفریدون»، بانیپال شومون برای «روزبه» و پرویز پرستویی برای «تهمورث» چطور؟ برای «شهرزاد» دنبال یک صدای ملیح بودیم که بی‌گناهی و معصومیت را نشان بدهد، همان طور که «شهرزاد» به عنوان نماینده‌ای از سرزمین ایران است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
متاسفانه ما چون کشوری نبودیم که خیلی در حوزه پویانمایی تولید داشته باشیم، صداپیشگی و دوبله با یکدیگر مخلوط شده. یعنی مثل همه‌جای دنیا با حضور بازیگران و ستاره‌های سینما کار صداپیشگی ارائه بدهم که هم این تجربه اتفاق بیفتد و هم بتوانیم از شهرت آن‌ها برای معرفی فیلم استفاده کنیم. می‌خواستیم صدای «ضحاک» تیپیک و خاص باشد یعنی شخصیتی که در لحظه می‌تواند احساساتش را تغییر بدهد. در لحظه می‌تواند آرام باشد، در لحظه می‌تواند عصبانی باشد، در لحظه می‌تواند عاشق باشد. درباره لیلا حاتمی برای «شهرزاد»، اشکان خطیبی برای «آفریدون»، بانیپال شومون برای «روزبه» و پرویز پرستویی برای «تهمورث» چطور؟ برای «شهرزاد» دنبال یک صدای ملیح بودیم که بی‌گناهی و معصومیت را نشان بدهد، همان طور که «شهرزاد» به عنوان نماینده‌ای از سرزمین ایران است.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
چون ایده‌هایی که انتخاب می‌کنم و موضوعات من، ذاتا پردردسرند از این حواشی خودم را دور می‌کنم. او درباره روایت رهبری توضیح داد: در همین مستند «روایت‌ رهبری» مسائل حاشیه‌ای جای خودش را کاملا‌ به محتوای کامل و ارائه سندی جامع از جلسه مهم سال ۱۳۶۸ خبرگان رهبری داده است. کارگردان مستند «روایت رهبری» تأکید کرد: دغدغه‌های روز را شناختم و همیشه با این دغدغه‌ها به سراغ سوژه‌ها و موضوعات رفته‌ام. وی با اشاره به ساخت فیلم سینمایی داستانی برای سال آینده، ‌ افزود: درصدد ساخت فیلم سینمایی‌ام که به وقایع ۴۴ روز قبل از پیروزی انقلاب که توسط عکاس آمریکایی که به ایران آمده است، می‌پردازد. اما دنبال ساخت مستندی جامع درباره برجامم و ربطی به زاویه دولت هم ندارد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
این ظرف که شکل جذابی برای مخاطب داشته باشد و من همواره سعی کردم در کارهایم به این نکات توجه داشته باشم. چون ایده‌هایی که انتخاب می‌کنم و موضوعات من، ذاتا پردردسرند از این حواشی خودم را دور می‌کنم. او درباره روایت رهبری توضیح داد: در همین مستند «روایت‌ رهبری» مسائل حاشیه‌ای جای خودش را کاملا‌ به محتوای کامل و ارائه سندی جامع از جلسه مهم سال ۱۳۶۸ خبرگان رهبری داده است. کارگردان مستند «روایت رهبری» تأکید کرد: دغدغه‌های روز را شناختم و همیشه با این دغدغه‌ها به سراغ سوژه‌ها و موضوعات رفته‌ام. به طور کل از منظر رهبری به برجام نگاه می‌کنیم و مجموعه‌ای سه چهار قسمتی را درنظر گرفته‌ایم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
عده‌ای موافق و عده‌ای مخالف این موضوع بودند و در نهایت به نظر من باید سینمای ایران به این مرحله می‌رسید. در بین هنرمندان و رسانه‌هایی که به سینمای ایران می‌پردازند، فضای بحث درباره سینمای مستند با چند سال پیش، بسیار فرق می‌کند. ۷۴ فیلم مستند بلند، ۱۸۸ فیلم مستند نیمه‌بلند و ۴۱۳ فیلم مستند کوتاه در جشنواره حضور دارند. در کل، این اتفاق بسیار خوشحال‌کننده بود که در سه بخش اصلی ایدفا، این موفقیت برای سینمای مستند ایران حاصل شد و این همان نگاه نویی است که خدمت شما گفتم سینمای مستند ایران، خودش را به جوامع هنری شناسانده است. خوشبختانه سینمای مستند ایران، این قدرت را نشان داده است و توانسته خودش را ارائه کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/گیلان نماینده ارشاد اسلامی گیلان در حوزه رشت از تشکیل ۶۲ باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در رشت خبر داد و گفت: اعضای این باشگاه‌ها می‌توانند با ۵۰ درصد تخفیف تا سقف ۶۰ هزار تومان کتاب خریداری کنند. محمد حسن پور در گفت وگو با ایسنا، از تشکیل ۶۲ باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در رشت خبر داد و اظهار کرد: چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان گیلان از تیرماه امسال آغاز شده و تا اسفندماه ۹۸ ادامه دارد. وی افزود: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برای چهارمین سال پیاپی جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان را در سطح استان برگزار می‌کند که تاکنون ۶۲ مجوز ثبت باشگاه از سوی این اداره‌کل صادر شده است. نماینده اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در حوزه شهرستان رشت با بیان اینکه جام باشگاه‌های کتابخوانی با برگزاری چندین کارگاه کتابخوانی در مرداد و شهریور ۹۸ برای مربیان داوطلب آموزش و پرورش، مربیان بسیجی سپاه قدس رشت، مددکاران و مربیان مهدهای کودک شهری و روستایی و کتابخانه‌ها و کانون‌های پرورش فکری آغاز شد، گفت: این مربیان جام باشگاه‌های کتابخوانی را به کودکان و نوجوانان مراکز خود معرفی و باشگاه‌های کتابخوانی را ثبت کردند. وی هدف از اجرای طرح «باشگاه کتابخوانی» را تعمیم فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست و تصریح کرد: در دوره چهارم با حمایت اداره آموزش و پرورش ناحیه دو رشت و همکاری مدیر و معلمان مدرسه محمود مشخ، چهار باشگاه کتابخوانی در این مدرسه فعالیت خود را آغاز کردند که ۶۰ کودک در این مدرسه عضو باشگاه کتابخوانی شدند و هفته‌ای یکبار کتاب خوانده و به نویسندگان کتاب‌ها نامه می‌نویسند و با معرفی فیلم کوتاه موبایلی کتاب‌ها را به همسالان خود معرفی می‌کنند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ددلاین، «یک زندگی پنهان» فیلم جدید ترنس مالیک که داستانی واقعی از وجدان بیدار «فرانتس یگراشتاتر» را روایت می‌کند، ‌ در کتابخانه واتیکان به نمایش درآمد. این فیلم روز چهارشنبه در کتابخانه فیلم واتیکان به نمایش درآمد. پائولو رافینی از مسئولان بخش ارتباطات در این برنامه به معرفی فیلم پرداخت و خود مالیک نیز از حضار این مراسم بود. وی افزود: روایت فیلم هم زیبا و هم وحشتناک است و فیلم چالشی است، زیرا چهره‌ای از روح ما را ارایه می‌کند، از وجدان ما، از ترس ما، از فراموشی و اجتناب ما از مسئولیت‌هایمان را. «یک زندگی پنهان» از جمله معدود فیلم‌هایی است که در واتیکان به نمایش درآمده است.

معرفی فیلم بیوه سیاه؛ من از گذشته‌ام فرار کردم + تیزر فیلم

ایمناایمنا1 ماه قبل
این فیلم اولین فاز چهارم و بیست و چهارمین فیلم دنیای سینمایی مارول به‌شمار می‌رود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe) یک دنیای داستانی است که محور مجموعه فیلم‌هایی ابرقهرمانی می‌باشد که بر پایه شخصیت‌های کمیک‌های مارول کامیکس ساخته می‌شوند. مرد آهنی ۳ (۲۰۱۳) آغازگر فاز دوم مارول بود و این فاز با فیلم انتقام جویان (۲۰۱۵) به پایان رسید. مارول فاز سوم را با فیلم کاپیتان امریک: جنگ داخلی (۲۰۱۶) آغاز کرد و این فاز هم با فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه (۲۰۱۹) به پایان رسید. از مشهورترین ابرقهرمانان مارول می‌توان به مرد آهنی هالک، مرد عنکبوتی، مرد مورچه‌ای و بیوه سیاه اشاره کرد و مشهورترین ضد قهرمانان مارول: دکتر اختاپوس، کله سرخ، ونوم، خون آشام زنده هستند.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: «رومن پولانسکی» فیلمساز جنجالی و پرحاشیه لهستانی پس از برنامه‌ریزی عده‌ای از دانشجویان برای اعتراض در روز معرفی فیلم جدیدش، برنامه سخنرانی و معرفی فیلم را لغو کرد. پولانسکی اولین بار در سال ۱۹۷۸ در کالیفرنیا متهم به تجاوز به دختر نابالغ شد اما پیش از محکومیت از آمریکا گریخت. رومن پولانسکی در سال ۱۹۵۹ از مدرسه فیلمسازی «لودز» فارغ‌التحصیل شد و بعدها مفتخر به دریافت دکترای افتخاری شد. او در لهستان، بریتانیا، فرانسه و ایالات متحده آمریکا فیلم ساخته‌ است. در سال ۲۰۰۵ با حکمی مجدد از پولانسکی خواسته شد که خود را به مقامات قضایی کالیفرنیا معرفی کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
«رومن پولانسکی» فیلمساز جنجالی و پرحاشیه لهستانی پس از برنامه‌ریزی عده‌ای از دانشجویان برای اعتراض در روز معرفی فیلم جدیدش، برنامه سخنرانی و معرفی فیلم را لغو کرد. خبرگزاری فارس: به نقل از ورایتی، رومن پولانسکی پس از اطلاع از برنامه‌ریزی و اعلام دانشجویان در شبکه‌های اجتماعی برای اعتراض در روز معرفی فیلم جدید وی با عنوان «یک افسر و یک جاسوس» او این برنامه را لغو کرد. رومن پولانسکی در سال ۱۹۵۹ از مدرسه فیلمسازی «لودز» فارغ‌التحصیل شد و بعدها مفتخر به دریافت دکترای افتخاری شد. «ماریوس گریگورزک» رئیس مدرسه فیلمسازی لودز از تصمیم خود برای دعوت از پولانسکی دفاع کرد و در قالب جملاتی طولانی به تمجید از این فیلمساز پرداخت و گفت: رومن پولانسکی هنرمند بزرگ سینماست، او برجسته‌ترین فارغ‌التحصیل مدرسه فیلمسازی ما است. در سال ۲۰۰۵ با حکمی مجدد از پولانسکی خواسته شد که خود را به مقامات قضایی کالیفرنیا معرفی کند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
فیلم سینمایی «به وقت شام» با زیرنویس عربی در مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاذقیه نمایش داده شد. فیلم سینمایی «به وقت شام» با حضور استادان، فارسی‌آموزان دوره ترجمه و دوستداران هنر و فرهنگ ایرانی در مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاذقیه برگزار شد. غلامحسین حسینی‌درقه، وابسته فرهنگی کشورمان در لاذقیه به معرفی فیلم «به وقت شام» برای علاقه‌مندان پرداخت و افزود: به منظور تقویت زبان فارسی در میان فراگیران و دوستداران آن، مرکز آموزش زبان فارسی در لاذقیه در هر ماه دو فیلم با موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی و آموزشی برای فارسی‌آموزان به نمایش خواهد گذاشت. «به وقت شام» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا با موضوع حضور داعش در سوریه در سال ۱۳۹۶ ساخته شد و ۳ سیمرغ بلورین از سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشفیلم سینمایی «به وقت شام» با حضور استادان، فارسی‌آموزان دوره ترجمه و دوستداران هنر و فرهنگ ایرانی در مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاذقیه برگزار شد. اخبار فرهنگ وهنر - غلامحسین حسینی‌درقه، وابسته فرهنگی کشورمان در لاذقیه به معرفی فیلم «به وقت شام» برای علاقه‌مندان پرداخت و افزود: به منظور تقویت زبان فارسی در میان فراگیران و دوستداران آن، مرکز آموزش زبان فارسی در لاذقیه در هر ماه دو فیلم با موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی و آموزشی برای فارسی‌آموزان به نمایش خواهد گذاشت. «به وقت شام» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا با موضوع حضور داعش در سوریه در سال ۱۳۹۶ ساخته شد و ۳ سیمرغ بلورین از سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.

به انتهای لیست رسیدید