معرفی کتاب

معرفی کتاب

زومیتزومیت1 ساعت قبل
کتاب «عادت‌های اتمی» را جیمز کلیر در نتیجه‌ی این مطالعه‌ها و همچنین تجربه‌ی شخصی‌اش از پیاده کردن روش عادت‌های اتمی نوشته است. در کتاب عادت‌های اتمی درباره‌ی تأثیر عادت‌های کوچک در زمانی طولانی و رسیدن به نتایج عالی در اثر همین عادت‌های کوچک و ساده صحبت می‌شود. جیمز کلیر در کتابش علت سخت‌بودن تغییر عادت‌های بد را تغییر موارد اشتباه به روش اشتباه می‌داند. هدف اصلی کتاب عادت‌های اتمی تمرکز هویتی است که بر پایه‌ی عادت‌های فرد به‌وجود می‌آید. دیدگاه دیگران درباره‌ی عادت‌های اتمیکتاب عادت‌های اتمی جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفته است.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 روز قبل
وی با بیان اینکه مسلط بودن به فن قصه‌گویی برای کتابداران بخش کودک یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، افزود: بدون تردید قصه‌گوها در سایه مجهز شدن به دانش و کسب مهارت‌های این هنر، کتابداران موفق‌تری خواهند بود. وی افزود: کودکان به خصوص در سنین زیر ۷ سال، با قصه گویی مهارت‌های زندگی را آموزش می‌بینند و ما هم با معرفی زندگی بزرگان و پیامبران، از طریق قصه به این کار کمک می‌کنیم. این کتابدار قصه‌گو افزود: قصه گویی بهترین روش برای معرفی کتاب به کودکان است. وی افزود: یک سال است که بحث قصه گویی را جدی‌تر دنبال می‌کنم و هفته‌ای یکبار در مهدکودک‌ها قصه می‌گویم. عزیزی افزود: کودکانی که اهل خواندن و تفکر باشند قصه گویی برایشان بسیار مؤثر است، باید قصه را بشنوند و قصه گویی کنند و البته کمتر کودکی است که اینکار را دوست نداشته باشد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت مصطفی چمران، شبکه رادیویی قرآن ویژه برنامه‌ای را با عنوان «مصطفای خوبی‌ها» تدارک دیده که فردا پنجشنبه به صورت زنده تقدیم شنوندگان می‌شود. بررسی ابعادی از زندگی علمی و هنری و خانوادگی شهید چمران به عنوان الگویی برای نسل امروز، معرفی کتاب، گزارش از مزار شهید چمران، پخش مستند‌های آرشیوی از زندگی ایشان، شهید چمران از نگاه بزرگان، مناجات‌های شهید چمران و اشاره به فیلم «چ» از جمله بخش‌های این ویژه‌برنامه است. معرفی الگو‌های دفاع مقدس، آشنایی با ابعاد مختلف زندگی شهدا، پاسداشت شهدا و ترغیب مخاطب به ابعاد قرآنی زندگی شهید چمران نیز از اهداف این برنامه است. این برنامه کاری از گروه اطلاع‌رسانی است که به تهیه‌کنندگی سمیرا قنبری و اجرای حمید مجیدی‌مهر پنجشنبه، ۳۰ خرداد از ساعت ۱۹ تا ۲۰ به صورت زنده از رادیو قرآن موج اف ام ردیف ۱۰۰ مگاهرتز به سمع شنوندگان خواهد رسید.

حضور اقشار مختلف در برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی

7+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 روز قبل
مهرمهر1 روز قبل
مجری برنامه، شاعر؛ مهدی حبی‌حصار در معرفی کوتاهی از فعالیت انتشارات هنررسانه اردی‌بهشت گفت: این موسسه تاکنون از قریب به چهارصد شاعر، اثر منتشر کرده که بخش عمده‌ای از این کتاب‌ها به منزله ارائه اولین شناسنامه حرفه‌ای شاعر بوده است. وی افزود: شاعر سعی دارد از خرده و ریزهای پیرامونش، از روابط خاصی سخن بگوید که در نزد انسان معاصر، واکنش‌های فراوانی را در پی دارد. این شکل از یافته‌ها در این مجموعه، با شتاب خاصی زبان منظومه‌ها را به نوعی از اعتراض و پرسشگری نزدیک و نزدیک‌تر می‌کند. از جهتی، گاهی در متن‌ها، واقعیت‌ها و دریافت ذهنی در هم‌دیگر به تداخل و واگوئی می‌رسند که بعضا به تکرار نشانه‌ها می‌انجامند. در پایان، حاضران کتاب‌های رونمایی شده را با امضاء این دو شاعر با خود به یادگار بردند.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، در ادامه سلسله نشست‌های جشن امضا و معرفی کتاب که به همت مرکزکتاب طلائیه برگزار می‌شود، دوازدهمین جشن امضا و معرفی کتاب «مجید بربری» در اراک برگزار می‌شود. این نشست با حضور خدابخش دهقی نویسنده کتاب مجید بربری و با حضور مادر شهید مجید قربانخانی برگزار می‌شود. کتاب «مجید بربری» خاطرات زندگی شهید مجید قربانخانی است که با عنوان حر مدافعان حرم به رشته تحریر درآمده و دوشنبه ۳ تیرماه در اراک رونمایی می‌شود. انتهای پیام/ن
مهرمهر2 روز قبل
این کتاب در سال گذشته (۱۳۹۷) با شمارگان پانصد نسخه، ۳۱۸ صفحه و بهای ۴۰ هزار تومان توسط نشر نی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. درباره کتاب «پنج گفتار: در زمان و زندگانی فردوسی» نوشته مهدی سیدی، ویرایش دکتر محمد دهقانی: کتاب شامل پنج گفتار است در ٣١٨ صفحه. حتا آنجا که به جهت فقدان مدارک به حدس متوسل می‌شود حدس او به توجه به جمیع جهات مجاب کننده است. سیدی در دو گفتار نخست کتاب به طور پیگیر و همانند یک کارآگاه سخت کوش و خستگی ناپذیر می‌خواهد هویت امیر یا امیرهای ایرانی را که هم از نظر سیاسی و هم به ویژه از نظر مالی پشتیبان فردوسی بوده‌اند، پیدا کند. تیراژ کتاب (فقط پانصد نسخه) ناراحت کننده است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی افزود: در فرهنگستان هنر، نکوداشت هایی برای بزرگان هنر و پیشکسوتان این حوزه برگزار می‌شود که از طریق گروه‌های تخصصی فرهنگستان هنر به تصویب می‌رسد. سرپرست فرهنگستان هنر گفت: به سفارش فرهنگستان هنر توسط استاد درخشانی نقاشی پرتره از استاد مشایخی کشیده شده است که امروز رونمایی خواهد شد و با کمک بنیاد رودکی قطعات موسیقی توسط استاد نادر مشایخی فرزند گرامی استاد جمشید مشایخی به یاد پدر اجرا خواهد شد. همینطور تشکر می‌کنیم از خانواده محترم استاد مشایخی که در طول اجرای برنامه زحمات زیادی کشیدند و همین طور از استاد نادر مشایخی برای اجرای موسیقی در این برنامه تشکر می‌کنیم. دقایقی بعد مسعود کیمیایی که سه در سه فیلم سینمایی با جمشید مشایخی همکاری کرده، سخنانی را درباره استاد مشایخی بیان کرد: من با بازیگر توانا، جمشید مشایخی که هیچ وقت نمی‌توانم بگویم رفته است. پس از رونمایی از پرتره و سردیس جمشید مشایخی و رونمایی از کتاب یادنامه استاد مشایخی، نادر مشایخی با همراهی بخشی از اعضای ارکستر ملی قطعه «افسوس همه عمر دیر رسیدیم» را اجرا کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
زمانی که تازه کتاب‌های الکترونیک وارد عرصه شدند، با هم صحبت می‌کردیم و می‌گفت: «کتاب الکترونیک خوبه، همه دنیا هم به این سمت میرن. در مورد قیمت کتاب‌ها هم باید بگویم که برخی ناشران، قیمت کتاب‌های الکترونیک‌شان را هم بالا برده‌اند، البته تخفیف هم داشته‌ایم. بحث دیگر اینکه قیمت کتاب چاپی به‌روز در حال افزایش است، درحالی که افزایش قیمت کتاب الکترونیک این‌طور نیست. با این وجود، هستند ناشرانی که ۳۰ درصد قیمت کتاب چاپی را به‌عنوان قیمت کتاب الکترونیک‌شان نرخ‌گذاری می‌کنند. هفته گذشته، گزارشی را در مورد افزایش قیمت کتاب‌های چاپی منتشر کردیم که در آن به بررسی قیمت کتاب از سال ۹۶ تا ۹۸ را بررسی کردیم.
ایمناایمنا2 روز قبل
استادی که استاد صلواتی روزنامه نگار در وصف ایشان می‌گوید: ما در گذشته ایشان را داشتیم بی نظیر و تکرار نشدنی اما آیا کسی اصلا در آینده به سطح ایشان خواهد رسید؟! سپس وقتی نوای تار استاد نعمت اللهی از شاگردان وی سالن را پر از طنین زیبای تار کرد تاثیر همه را برانگیخت و همه در یافتند استاد شهناز چه کرده بود با موسیقی این شهر، این کشور و دل‌های ایرانیان. این نویسنده ادامه‌می‌دهد: دوسال طول کشید تا این کتاب به دست چاپ برسد و می‌توان گفت کتاب وزین و قوی است. علی اصغر شاهزیدی استاد بعدی بود که اینگونه در وصف استاد گفت: در مورد استاد شهناز باید سکوت کرد و فقط صدای ساز ایشان را شنید و هیچ عبارتی حق مطلب را ادا نخواهد کرد. در پایان نواختن تار توسط استاد میر جلالی شاگرد استاد شهناز حسن ختام یاد بودی بود که تا پایان هم هنوز کسانی بودند که ایستاده به احترام استاد صبر کردند و روح وی را شاد کردند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، ‌در سال‌های اخیر پاتوق‌های کتاب فراوانی در سطح کشور و استان کرمانشاه افتتاح شده است اما جای پاتوقی برای کتاب دفاع مقدس با توجه به نقش و حضور استان کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس خالی بود که این پاتوق فرهنگی توسط دفتر خبرگزاری تسنیم در استان کرمانشاه طی هفته آینده افتتاح خواهد شد. برنامه‌های پاتوق کتاب دفاع مقدس در خبرگزاری تسنیم در چند بخش پیگیری خواهد شد که بخش اصلی آن مربوط به معرفی کتاب‌های حوزه دفاع مقدس در استان کرمانشاه است که این کتاب‌ها با حضور نویسنده کتاب معرفی شده و در طول برنامه نیز خوانش بخش‌های منتخب کتاب توسط نویسنده انجام خواهد شد. برگزاری میزگردهای تخصصی، معرفی تازه‌های نشر، معرفی انتشارات فعال در حوزه کتاب دفاع مقدس، بررسی کتاب‌های منتشر شده، معرفی کتاب‌های در دست انتشار در این حوزه و خوانش کتاب‌های شاخص دفاع مقدس کرمانشاه توسط چهره‌ها از جمله برنامه‌های پاتوق کتاب دفاع مقدس خبرگزاری تسنیم خواهد بود. ‌پاتوق کتاب دفاع مقدس خبرگزاری تسنیم در نخستین برنامه به معرفی کتاب «بر بلندای کرکوک‌» اثر آذر آزادی می‌پردازد. این کتاب تاریخ شفاهی خاطرات سردار سرتیپ دوم پاسدار رضا شاه‌ویسی از دوران کودکی تا پایان سال‌های دفاع مقدس از فرماندهان عمیلات سپاه استان کرمانشاه است.

عطر رضوی در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی پیچید

26+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، «ببینید کتاب در اولویت برنامه‌های ما نیست!» این حرف برای کسانی که در حوزه کتاب و ادبیات فعالیت می‌کنند، حرف جدیدی نیست. از طرفی دیگر می‌گویند، سازمان اوج تمرکز و بودجه‌اش را برای فیلم و سریال و موسیقی و توجه به کتاب به سازمان دیگری سپرده است. توجه به کتاب در مدیوم رسانه‌های تصویری نشان داده است که چقدر می‌تواند برای ورود مردم و خرید کتاب تاثیرگذار باشد. اتفاقی که برای کتاب «دختر شینا» یا کتاب‌هایی که در برنامه «خندوانه» معرفی می‌شدند، افتاد نشان می‌دهد که مردم چه در قالب مسابقه کتابخوانی و چه در قالب معرفی کتاب، اگر این معرفی صورت بگیرد، حتما کتاب را می‌خرند و می‌خوانند. یا می‌شود برای یک بار هم که شده دیوارنگاره‌ای را برای فضای کتاب و کتابخوانی طراحی کرد.» همه اینها نکاتی است که می‌شود توجه کرد، اما به راحتی از کنارش می‌گذریم و حرف‌مان هم این می‌شود که «ببینید کتاب در اولویت برنامه‌های ما نیست…!» *عاطفه جعفری / فرهیختگان
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور5 روز قبل
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته چهارم خردادماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در هفته پایانی خردادماه کتابخانه‌های عمومی کشور با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی پذیرای اعضای کتابخانه‌ها و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی خواهند بود. معرفی عناوین ارائه شده در طرح کتاب‌خوان ماه خرداد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در قالب نشست‌های کتاب‌خوان، جلسات معرفی کتاب و نشست‌های جمع‌خوانی نیز از دیگر برنامه‌های هفته چهارم خردادماه سال ۱۳۹۸ در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور هستند. می توانید از لینک‌های زیر برنامه استان‌ها را به تفکیک مشاهده کنید. آذربایجان شرقیآذربایجان غربیاصفهاناردبیلالبرزایلامبوشهرتهرانچهارمحال و بختیاریخراسان جنوبیخراسان رضویخراسان شمالیخوزستانزنجانسمنانسیستان و بلوچستانفارسقزوینقمکردستانکرمانکرمانشاهکهگیلویه و بویراحمدگلستانگیلانلرستانمازندرانمرکزیهرمزگانهمدانیزد
زومیتزومیت1 هفته قبل
کتاب «صداهایی از چرنوبیل» داستان‌های واقعی از مردمی است که ناخواسته درگیر آلودگی‌های شدید هسته‌ای در اثر انفجار در نیروگاه اتمی اوکراین شدند. کتاب «صداهایی از چرنوبیل» ماجرای ترس‌ها و خشم‌ها و زندگی آدم‌های بی‌گناه را از زبان خودشان به‌صورت واقعی و با هنر نویسنده به‌گونه‌ای خواندنی به تصویر می‌کشد. کتاب صداهایی از چرنوبیل را می‌توان دانش‌نامه‌ی کوچکی از تاثیر فاجعه‌ی هسته‌ای چرنوبیل بر بلاروس دانست. ترجمه‌های کتاب چرنوبیلکتاب صداهایی از چرنوبیل، برگردانی از متن انگلیسی کتاب تحت عنوان Voices from Chernobyl است. نیویورک‌تایمز مقاله‌ای با عنوان «گزیده‌ای از کتاب صداهایی از چرنوبیل» منتشر کرده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم‌از قم، هم زمان با هفته محیط زیست همایش کودک و محیط زیست در تالار غدیر اداره کل کتاب خانه‌های عمومی استان برگزار شد. حجت الاسلام امیرعطالله جباری مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، محمدرضا عابدی رئیس حیاط وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید حمیدرضا موسوی معاون حفاظت محیط زیست استان قم، وحید میرزایی معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه‌های عمومی استان و خانواده‌های آنها در این مراسم حضور داشتند. وی ادامه داد: این هفته فرصت مناسبی برای فرهنگ‌سازی و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست است. حمیدرضا موسوی معاون مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم نیز در این مراسم تصریح کرد: امروز آلودگی محیط زیست سبب بسیاری از بیماری‌ها شده است. محمدرضا عابدی رئیس حیاط وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قم در این همایش تصریح کرد: عملکرد والدین به صورت مستقیم بر کودکان تاثیرگذار است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
اگر شما هم کتابی خوانده‌اید و از آن خوش تان آمده، خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید. اگر شما هم کتابی خوانده‌اید و دوست دارید خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید، از طریق فرمی که در این لینک است، اقدام کنید. *** لطفا اگر درباره کتاب‌های معرفی شده، نظری دارید، زیر همین پست برایمان بفرستید. _________________________________________نام کتاب: بینوایاننام نویسنده/ مترجم: ویکتور هوگو/ محسن سلیمانیپیشنهاد دهنده: لیلا وزینی (تهران) ناشر: افقچرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم: در این کتاب هوگو ادعا می‌کند که عشق برترین هدیه ایست که یک نفر می‌تواند به شخص دیگری ببخشد و همیشه نمایش این کیفیت باید مهمترین هدف زندگی باشد. داستان «کیومرث و پادشاهی او» از کتاب «تاریخ طبری» محمد بن جریر طبری و «قصه یوسف» از «تفسیر طبری» دو داستان افتتاحیه کتاب است.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 هفته قبل
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به همراه شورای معاونین نهاد در سفر به استان مرکزی ضمن دیدار با سیدعلی آقازاده استاندار استان مرکزی از پروژه کتابخانه مرکزی اراک بازدید کرد. در این نشست سیدعلی آقازاده استاندار استان مرکزی به ارائه گزارشی از اعتبارات تخصیص یافته به استان مرکزی پرداخت و با توجه به اهمیت موضوع اتمام پروژه کتابخانه مرکزی اراک نسبت به همکاری و تعامل با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور درخواست هایی را مطرح کرد. وی با اشاره به تجربه نهاد در ورود به پروژه کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد افزود: الگوی بهره برداری از کتابخانه مرکزی مشهد که بیش از ۲۳ سال از زمان کلنگ زنی آن گذشته بود، الگوی بسیار موفقی است. در ادامه سفر شورای معاونین نهاد به اراک، دبیرکل نهاد به همراه معاون فنی استاندار استان مرکزی از پروژه کتابخانه مرکزی اراک بازدید کردند. گفتنی است زمین کتابخانه مرکزی اراک در سال ۱۳۸۴ اختصاص و در سال ۱۳۹۳ با حضور وزیر آموزش و پرورش وقت کلنگ زنی شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
برنامه «کتاب ۴» جمعه این هفته، ۲۴ خرداد ماه به سراغ ادبیات کودک رفته و به موضوعات مرتبط با آن از جمله قصه‌گویی می‌پردازد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه چهار، این برنامه که دارای بخش‌های گوناگون همچون سینما اقتباس، این چهار کتاب، گفتگو، معرفی کتاب از فضای مجازی و … است، به بهانۀ ۲۲ خرداد، روز مبارزه با کار کودکان به بررسی یکی از حقوق کودکان یعنی کتاب و قصه پرداخته و تمامی بخش‌های برنامه این هفته به موضوع «ادبیات کودک» اختصاص یافته است. همچنین در بخش گفتگو علی خانجانی، نویسنده و مدرس حوزه قصه‌گویی به عنوان مهمان برنامه حضور دارد. در بخش «اقتباس»، این هفته فیلم «الیور توئیست» ساخته رومن پولانسکی که اقتباسی از کتاب چارلز دیکنز است مورد واکاوی قرار می‌گیرد. برنامه «کتاب ۴» با اجرای سید فرشاد عریضی کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما است که جمعه‌ها ساعت ۱۶:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 هفته قبل
هم زمان با برگزاری نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی، کودکان و نوجوانان استان قم با حضور در ۱۰ نشست فرهنگی با ۳۵ عنوان کتاب علمی و دینی آشنا شدند. در نشستی سبحان ملکوتی داستان «حضرت موسی (ع) در کتاب قرآن پایه سوم» را با بهره مندی از کتاب «آیه‌ها و قصه‌ها» قصه گویی کرد. پنجمین نشست کتاب خوان با موضوع فرهنگ ایثار و شهادتمجتبی وطن خواه با معرفی کتاب «بزرگ مرد کوچک» نوشته علی باباجانی؛ زهرا وطن خواه با معرفی کتاب «آلبوم عکس بابا» نوشته نرجس رحیمی نژاد؛ مصطفی قربانی با معرفی کتاب «مسیر عشق» نوشته امین توکلی و فاطمه شاطری با معرفی کتاب «جاده‌های بی انتها» سروده مهدی وحیدی صدر تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند. چهارمین نشست شعرخوانی و زنگ مطالعهدر چهارمین نشست شعرخوانی، فاطمه مسعودی، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه آیت الله خامنه‌ای به معرفی کتاب «هشت کتاب» سروده سهراب سپهری پرداخت. وی سپس به خوانش بخشی از کتاب «قیصر امین پور» نوشته محمدحسین حسینی از مجموعه کتاب‌های «چهره‌های درخشان» پرداخت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام ریحانه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به معرفی کتاب «دلتنگ نباش» پرداخت. برش‌هایی از کتاب دلتنگ نباش! به انتخاب سرکار خانم زینب عبدفروتن، همسر شهید روح‌الله قربانی «زینب عادت داشت، گل‌هایی را که روح‌الله برایش می‌خرید، پرپر می‌کرد و لای کتاب خشک می‌کرد. اما جریان گلبرگ دوم را نمی‌دانست. وقتی آن را برگرداند، دستخط روح‌الله را شناخت که روی گلبرگ نوشته بود: «عشق من دلتنگ نباش!»
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
در این گزارش به بررسی عواملی که موجب افزایش فروش یک کتاب می‌شود، می‌پردازیم. مخاطبی که برای خرید کتاب به کتاب فروشی‌ها مراجعه می‌کند، اگر کتابی خاص را مدنظر نداشته باشد، نظرش به کتاب‌هایی با نام‌های جذاب و طرح‌های خاص معطوف می‌شود. از طرفی هزینه توزیع کتاب کم نیست و این خود سبب به فروش نرسیدن کتاب می‌شود. قیمت روی جلدبسیاری از کتاب دوستان زمانی که برای خرید کتاب مراجعه می‌کنند، با قیمت‌های بالای کتاب مواجه می‌شوند. تبلیغاتبرگزاری مراسم‌های رونمایی کتاب و البته ایجاد فضایی برای نقد و بررسی آن، از عواملی است که موجب افزایش فروش کتاب می‌شود.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 هفته قبل
کتابدار بخش نابینایان کتابخانه مرکزی ایلام از تولید کتاب صوتی «سیره تقوی» اثر جواد محدثی، از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این کتابخانه خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، رقیه شفیعی، کتابدار بخش نابینایان کتابخانه مرکزی استان ایلام، از تولید کتاب صوتی «سیره تقوی» ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد علیه السلام، اثر جواد محدثی، از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این کتابخانه خبر داد. شفیعی افزود: اغلب کتب صوتی تولید شده، از کتاب‌های پرتقاضای روشندلان بوده و تلاش شده بخشی از نیاز مطالعاتی روشندلان به کتاب‌های غیردرسی از طریق کتب صوتی تأمین شود. همچنین رمضان بشاره صیفی، سرپرست کتابخانه مرکزی ایلام در این زمینه اظهار داشت: تهیه کتاب‌های صوتی از سال۱۳۹۷در بخش نابینایان کتابخانه مرکزی استان ایلام شروع شده و تاکنون ۴۰ عنوان کتاب با بیش از پانصد ساعت به صورت گویا ضبط شده است. وی با بیان اینکه تعداد ۲۰۴ روشندل عضو کتابخانه‌ مرکزی ایلام هستند، افزود: علاوه بر تولید کتاب گویا و بریل، قصه گویی، جمع خوانی کتاب، معرفی کتاب، نشست‌های کتابخوانی، جلسات نقد و بررسی کتاب نیز برای روشندلان برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، با تلاش کتابداران کتابخانه عمومی حضرت آیت الله خامنه‌ای، ۳۵ عنوان کتاب در ۱۰ نشست فرهنگی با حضور کودکان و نوجوانان معرفی شد. در این نشست سبحان ملکوتی داستان «حضرت موسی (ع) در کتاب قرآن پایه سوم» را با بهره مندی از کتاب «آیه‌ها و قصه‌ها» قصه گویی کرد، پس از آن نیره خدادادشهری ضمن معرفی و خوانش کتاب‌های «قرآن بخوان و بالا برو» و «فرهنگ تصویری قرآن» نوشته ناصر نادری درباره آیات قرآن، شرح نزول آن و درک مفاهیم قرآنی با دانش آموزان سخن گفت. نیره خدادادشهری، کتاب‌های «رزمنده کوچولو و خرمشهر» نوشته مژگان حضرتیان فام و «امام رضا علیه السلام» را معرفی کرد پس از آن اعضا به جمع خوانی از کتاب پرداختند. فاطمه مسعودی به معرفی کتاب «هشت کتاب» سروده سهراب سپهری پرداخت سپس به پیشنهاد نوجوانان از شعر معروف سهراب با عنوان «اهل کاشانم» از کتاب» شعر خوانی و هم خوانی شد. مجتبی وطن خواه با معرفی کتاب «بزرگ مرد کوچک» نوشته علی باباجانی؛ زهرا وطن خواه با معرفی کتاب «آلبوم عکس بابا» نوشته نرجس رحیمی نژاد؛ مصطفی قربانی با معرفی کتاب «مسیر عشق» نوشته امین توکلی و فاطمه شاطری با معرفی کتاب «جاده‌های بی انتها» سروده مهدی وحیدی صدر؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

برنامه‌های فرهنگی ویژه در کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی برگزار شد

6+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 هفته قبل
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 هفته قبل
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته سوم خردادماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در هفته سوم خردادماه کتابخانه‌های عمومی کشور با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی پذیرای اعضای کتابخانه‌ها و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی خواهند بود. معرفی عناوین ارائه شده در طرح کتاب‌خوان ماه خرداد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در قالب نشست‌های کتاب‌خوان، جلسات معرفی کتاب و نشست‌های جمع‌خوانی نیز از دیگر برنامه‌های هفته سوم خردادماه سال ۱۳۹۸ در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور هستند. می توانید از لینک‌های زیر برنامه استان‌ها را به تفکیک مشاهده کنید. آذربایجان شرقیآذربایجان غربیاصفهاناردبیلالبرزایلامبوشهرتهرانچهارمحال و بختیاریخراسان جنوبیخراسان رضویخراسان شمالیخوزستانزنجانسمنانسیستان و بلوچستانفارسقزوینقمکردستانکرمانکرمانشاهکهگیلویه و بویراحمدگلستانگیلانلرستانمازندرانمرکزیهرمزگانهمدانیزد
زومیتزومیت2 هفته قبل
آنچه می‌تواند به ما در این مسیر کمک کند، روش معروف دیوید آلن با عنوان به‌انجام رساندن کارها (G. T. D) است. کتاب به‌انجام رساندن کارها اثر دیوید آلن روشی برای مدیریت زمان را توصیف می‌کند. در فیلم معرفی کتاب به‌انجام رساندن کارها می‌توانید معرفی دقیق و کاملی از کتاب را به‌صورت انیمیشن مشاهده کنید. همچنین در سال ۱۳۹۶، انتشارات نوین کتاب گویا کتاب دیوید آلن را با عنوان به‌انجام رساندن کارها و روایت اعظم حبیبی به‌صورت صوتی تهیه و در وب‌سایت نوار، مرجعی برای کتاب‌های صوتی، منتشر کرده است. هاموندز می‌گوید: اصول بهره‌وری دیوید آلن در ایده‌های بزرگ و اساسی ریشه دارند؛ اما درعین‌حال، بسیار کاربردی و انجام‌دادنی هستند.
زومیتزومیت2 هفته قبل
تعداد نویسندگانی که هر فرد می‌‌شناسد، می‌‌تواند معیار خوبی برای میزان مطالعه‌‌ی افراد باشد. او با اسکن مغزی این دسته افراد دریافت که هنگام مطالعه‌‌ی داستان‌‌، فعالیت بیشتری درشبکه‌‌های مغزی مربوط‌‌به شبیه‌‌سازی افکار دیگران دیده می‌‌شود. داستان کوری درمورد مردی است که در خودروی خود پشت چراغ قرمز منتظر است که ناگهان بینایی‌اش را ازدست می‌‌دهد. دانشجویان با خواندن این داستان، نه‌‌تنها احساس افزایش حس همدردی را داشتند؛ بلکه عمیقا ازلحاظ احساسی نیز جذب داستان شدند. شاید زمان آن فرارسیده است که تصورات غلط خود را درمورد انزوای اجتماعی دوستان اهل‌‌ کتاب و مطالعه‌‌ی خود کنار بگذاریم.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: برنامه کتاب ۴ که هر هفته جمعه‌ها ساعت ۱۶:۳۰از شبکه چهار سیما به روی آنتن می‌رود و به مسائل حوزه کتاب و کتاب خوانی و همچنین معرفی کتاب می‌پردازد این هفته ۱۷ خرداد ماه، موضوع نیمه خرداد و اتفاقات سال ۱۳۴۲ را بررسی می‌کند. به گزارش سینماپرس، برنامه کتاب ۴ که دارای بخش‌های گوناگون همچون این چهار کتاب – سینما اقتباس – مصاحبه – معرفی کتاب از فضای مجازی و … و. است در این هفته به سراغ موضوع ۱۵ خرداد رفته و به این موضوع پرداخته است. همچنین در بخش مصاحبه جناب دکتر مرتضی میردار نویسنده و پژوهشگر حوزه تاریخ شفاهی و معاونت تاریخ شفاهی مرکز اسناد انقلاب اسلامی به عنوان مهمان برنامه حضور دارند. قابل ذکر است در بخش اقتباس هر هفته به کتاب هایی که از آن‌ها فیلمی اقتباس شده است پرداخته و معرفی میشود این هفته فیلم «ژرمینال» ساخته کلود بری که اقتباسی از کتاب امیل زولا نویسنده مشهور فرانسوی است مورد واکاوی قرار گرفته استبرنامه کتاب ۴ با اجرای سید فرشاد عریضی کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما است که هم اکنون سری ۲۳آن جمعه‌ها ساعت ۱۶:۳۰ در حال پخش است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در فضای مجازی به معرفی کتاب «الف لام خمینی» نوشته هدایت الله بهبودی پرداخته است. شایان ذکر است، «الف لام خمینی» عنوان زیبایی است بر مجموعه‌ای که هنرمندامه تالیف شده و بیانگر حوادث مختلف دوران معاصر از حدود دو قرن قبل تا کنون می‌باشد. کتاب سرگذشت امام خمینی ره از دوره جد پدری تا رحلت ایشان و حوادثی که اتفاق افتاده است را بررسی می‌کند. کتابی که از خواندن آن لذت می‌برید مخصوصا آنان که وقایع دوران انقلاب را ندیده‌اند می‌توانند با خواندن آن خود را در آن دوران قرار داده و جریان‌های سیاسی اجتماعی وقت را بهتر لمس کنند. کتاب گاهی گلایه حاج آقا روح الله را بابت خروج از عالم وحدت و ورود در عالم کثرت بیان می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید