معرفی کتاب

همشهریهمشهری6 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، مباحث ارائه شده در کتاب انسان آکادمیک که توسط دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و با همکاری پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتشر شده است به عناوین شامل فرارویی و تقابل دانشکده‌ها، شایستگی علمی و شایستگی تجربی، فضای سرمایه و اشکال قدرت، ساختار فضای قدرت‌ها، استادان عادی و جذب اعضای هیئت علمی، دفاع از هیئت علمی و گسست از توازن و توهم خودانگیختگی می‌شود. پی بوردیو در کتاب حاضر تلاش کرده است در کنار مفاهیمی چون انسان اقتصادی، انسان سیاسی، انسان ارتباط جو، انسان اندیشه‌ورز و انسان فعال، مفهوم انسان آکادمیک را نیز به حوزه علوم انسانی اضافه کند. در این کتاب وی حوزه آموزش و مسائل آن را به‌گونه‌ای نوآورانه به مسائل اجتماعی پیوند می‌زند. کتاب انسان آکادمیک در پنج فصل انتشار یافته و نه تنها به تمایز انسان اکادمیک با دیگر انسان‌ها می‌پردازد، توضیح می‌دهد که یک انسان اکادمیک و یک دانشگاه چه تاثیراتی بر جامعه می‌گذارد. این کتاب تعداد زیادی نمودارهای آماری معتبر را در خود جای داده است که قدرت علمی و استنهاد دعاوی بوردیو را افزایش می‌دهد.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
کریستین ولتس‌باخر، متولد سال ۱۹۷۰ است و در حال حاضر در برلین زندگی می‌کند. ولتس‌باخر در کتاب جدید خود از برخورد با مردم، شهرها و مکان‌های دیدنی در ایران، نوشته است. اردیبهشت در واقع یکی از ماه‌های فصل بهار است که سرآغاز سال جدید در ایران محسوب می‌شود. او در می‌۲۰۱۷ یا همان اردیبهشت سال ۱۳۹۶، سه هفته از زندگی خود را در میان ترافیک سنگین، تعارف‌های معمول مردم و خوردن کباب‌های لذیذ ایرانی سپری کرد و شاهد جنون فوتبال و علاقه وافر به سینما در میان مردم ایران بود. با این اوصاف، کتاب «ایران، اردیبهشت ۱۳۹۶» درباره تاریخ روابط ایران و غرب و شرایط حال حاضر دو طرف است؛ این سفرنامه همچنین به اقوام مختلف ایران؛ مزایا و معایب سیاست‌های فرهنگی و اقتصادی در این کشور و نیازها و خواسته‌های طبقه متوسط در آن پرداخته است.

معرفی کتاب Factfulness اثر هانس رزلینگ

زومیتزومیت3 هفته قبل
اما هانس رزلینگ این نوع نگاه را ناشی از غرایز ما و خطای شناختی که ایجاد می‌کنند، می‌داند. در پایان کتاب، داستان نوشتن کتاب واقعیت از زبان آنا و اولا رزلینگ به‌گونه‌ای جذاب و خواندنی توضیح داده شده است. درباره‌ی نویسندگانکتاب واقعیت را هانس رزلینگ با همراهی پسر و عروسش یعنی اولا و آنا رزلینگ نوشت. هانس رزلینگ در سوئد به‌دنیا آمد و در رشته‌های بهداشت جهانی، آمار و پزشکی تحصیل کرد. کتاب «واقعیت» با ترجمه‌ی بهار رحمتی توسط نشر نوین منتشر شده که در نوشتن این مطلب، از متن این کتاب استفاده شده است.

معرفی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران

14+
الفالف2 ماه قبل
زومیتزومیت2 ماه قبل
کتاب «قلاب» نوشته‌ی نیر ایال مرحله‌به‌مرحله شما را در مسیری پیش می‌برد که به ایجاد عادت‌های جدید به‌وسیله‌ی محصولی جدید منجر می‌شود. درباره‌ی نیر ایالنیر ایال (به‌انگلیسی: Nir Eyal)، نویسنده‌ی آمریکایی کتاب قلاب، در سال ۱۹۸۰ به‌دنیا آمد. اندرو چن، نویسنده‌ای نام‌آشنا در حوزه‌ی فناوری، نیز درباره‌ی کتاب نیر ایال می‌گوید: درزمینه‌ی درگیرکردن کاربر و ایجاد عادت‌ها، کتاب قلاب راهنمایی عالی برای ذهنیت کاربران است. مت مولن‌وگ، یکی از کارآفرینان طرفدار کتاب قلاب می‌گوید: مدل قلاب طرحی کلی از تولید محصول بعدی را به شما می‌دهد. کتاب قلاب را بخوانید؛ وگرنه شرکت رقیب شما این‌ کار را خواهد کرد.
زومیتزومیت2 هفته قبل
راهنمای عملی برنامه‌ریزی در کتاب «فرمول برنامه‌ریزی» نه برای سرسری‌گرفتن و کنارگذاشته‌شدن، بلکه برای خوانده‌شدن و به‌کارگیری آن نوشته شده است. دیمون زاهاریادس در کتاب فرمول برنامه‌ریزی، برخلاف نام کتاب، فرمول مشخصی برای برنامه‌ریزی همه ارائه نمی‌دهد؛ بلکه به خواننده‌ می‌آموزد رویکرد مدیریت وظیفه‌ی شخصی خودش را پیدا کند. فرمول برنامه‌ریزی مناسب چه کسانی است؟ این کتاب با زبانی ساده و گویا برای تمام سنین بیان شده است. علاوه‌برآن، شما با خواندن فهرست کتاب، می‌توانید مهم‌ترین مطالب کتاب را با کمک واژه‌های کلیدی به‌کار رفته در فهرست متوجه شوید. سخن پایانیقسمت آخر کتاب فرمول برنامه‌ریزی بر نکات مهم تمرکز و آن‌ها را تکرار می‌کند.
زومیتزومیت1 ماه قبل
کریس کالینز، کارآفرین و یکی از کارشناسان مشهور دنیای کسب‌وکار است. کریس کالینز در Syndicate X، جدیدترین کتاب خود، با نگاهی داستانی به زندگی شخصی و دوران کاری‌اش می‌پردازد. داستان زندگی کریس کالینز و تبدیل‌ او به کارآفرین، از فیلم و سریال هم داستانی‌تر است. قهرمان داستان کتاب سندیکای ایکس اهداف خود را روشن و به‌ترتیب مشخص می‌کند. قهرمان کتاب سندیکای ایکس در مسیر پیشرفت داستان، مسئولیتش را به‌مرور درک می‌کند و سپس، فرصت پیش‌آمده برای ساختن فردایی بهتر را غنیمت می‌شمارد.
زومیتزومیت1 ماه قبل
باتوجه‌به موضوع، کتاب قدرت عادت در دسته‌ی موضوعی تحول و روان‌شناسی و جنبه‌های اجتماعی دسته‌بندی شده است. این کتاب، کتاب منتخب سال وال‌استریت ژورنال هم بوده است. هفته‌نامه‌ی بلومبرگ جمله‌ای درباره‌ی کتاب قدرت عادت گفته که با آموزه‌های خود کتاب بی‌ارتباط نیست: محرک: جلد کتاب، اقدام: خواندن کتاب و پاداش: یادگیری کامل هنر تغییر عادت‌ها. ترجمه‌‌ای روان از کتاب قدرت عادت را نشر نوین در سال ۱۳۹۵ با ترجمه‌ی مصطفی طرسکی و معصومه ثابت‌قدم منتشر کرد. درباره‌ی چارلز دوهیگچارلز دوهیگ نویسنده‌ی کتاب پرفروش قدرت عادت متولد سال ۱۹۷۴ در آمریکا است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم آیین معرفی کتاب «هندسه‌ی انقلاب»، در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فردا هشتم بهمن‌ماه، با همکاری انتشارات انقلاب اسلامی (وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی)) و خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار دبیر و کارشناسان دبیرخانه‌ شورای عالی امنیت ملی در تاریخ ۱۴/بهمن/۱۳۹۴ واژه‌ای جدید را به فرهنگنامه‌ انقلاب اسلامی اضافه کردند و آن تعبیر «هندسه‌ انقلاب» بود. ایشان راهکاری را برای استنباط ارکان هندسه‌ی انقلاب معرفی کردند و آن، این که مخاطب با مراجعه‌ مستقیم به کتاب صحیفه‌ امام (قدس‌سره) و استخراج کلمات پرتکرار می‌تواند به اصول انقلاب دست یابد. ایشان می‌فرمایند: «براساس سخنان امام (ره)، موضوع «مردم»، «استقلال کشور»، «تدین و پایبندی به مبانی اسلامی»، «مبارزه با استکبار و زورگویی»، «مسئله‌ فلسطین»، «موضوع معیشت مردم»، «توجه به مستضعفین و رفع فقر»، خطوط اصلی انقلاب هستند که از ترکیب آنها هندسه‌ی انقلاب به‌دست می‌آید». مراسم معرفی کتاب «هندسه‌ی انقلاب» فردا، ۸ بهمن‌ماه، ساعت ۱۰ در خبرگزاری تسنیم واقع در خیابان میرزای شیرازی، خیابان دوازدهم، پلاک ۲ برگزار می‌شود.
زومیتزومیت1 ماه قبل
کتاب Radical Candor به مدیران و کارمندان می‌آموزد چطور بهترین کارایی را در مدیریت و عملکرد خود داشته باشند. کیم اسکات در کتاب Radical Candor، مهم‌ترین بخش کار هر رئیس یا مدیر را در هر شرکتی روابط خوب می‌داند. کتاب Radical Candor در موضوع مدیریت سازمان و افراد و رهبری دسته‌بندی شده است. نظرات دیگرانراشل هالیس نویسنده پرفروش نیویورک تایمز، درباره‌ی کتاب Radical candor می‌گوید: من فکر می‌کنم این یک کتاب شگفت‌انگیز برای تمام کسانی است که می‌خواهند روابط باکیفیت‌تری را در فضای کاری‌شان ایجاد کنند. شانا براون، از کارکنان سابق گوگل، کتاب Radical Candor را گشاینده‌ی بعضی از رازهای موفقیت گوگل می‌داند و می‌گوید اسکات این رازها را با دنیا به‌اشتراک گذاشته است.
زومیتزومیت3 روز قبل
تفاوت میان کسب پول (درآمد) و برداشت پول (سود) را می‌دانید؟ این دو بسیاری باهم تفاوت‌اند. مایک میخالوویچ در کتاب «اول سود» درس‌های زیادی ازنظر مالی به‌ویژه برای کارآفرینان دارد. کتاب اول سود برای چه کسانی مفید است؟ اگر کسب‌وکاری راه انداخته‌اید یا در فکر راه‌اندازی کسب‌وکاری (هرچقدر کوچک) هستید یا اگر در جریان نقدینگی کارهایتان مشکل دارید، کتاب اول سود برایتان نوشته شده است. این فرمول می‌گوید سود را اول در نظر بگیرید؛ یعنی به‌شکل درآمد - سود = هزینه‌ها. ترجمه‌های کتابکتاب «اول سود» با عنوان «اول سود؛ کسب‌وکار خود را از هیولایی پول‌خوار به دستگاهی پول‌سازی تبدیل کنید» را به‌تازگی انتشارات آوین با ترجمه‌ی منصور بیگدلی منتشر کرده است.
زومیتزومیت1 هفته قبل
در کتاب قانون ۵ ثانیه، «مل رابینز» با توضیح قانون ۵ ثانیه (در برخی از کتاب‌ها باعنوان قانون ۳ ثانیه نیز یاد شده) و پرداختن به مفهوم شجاعت، خواننده را به استفاده از این قانون برای بهتر کردن زندگی و حرکت در جهت رویاهای شخصی‌اش تشویق می‌کند. خلاصه‌ی کتاب قانون ۵ ثانیهمی‌توان گفت که کتاب مل رابینز با عنوان قانون ۵ ثانیه، تقریبا درباره‌ی شجاعت و تغییر حاصل از آن است. پیش از شروع کتاب، مل رابینز درباره‌ی شجاعت چند جمله می‌گوید: شجاعت، توانایی انجام کارهایی است که دشوار، ترسناک یا نامعلوم هستند. نویسنده‌ی این کتاب مل رابینز (به‌انگلیسی: Mel Robbins) مجری شبکه‌ی CNN و همینطور نویسنده و سخنران انگیزشی است. سخنرانی تد مل رابینز با عنوان چطور از تخریب خود دست برداریم، میلیون‌ها بیننده از سراسر جهان داشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان، دقایقی پیش در مراسم جشن ۴۰ سالگی انقلاب در مجمع سیدالشهدا (ع) ضاحیه‌ی جنوبی بیروت، به معرفی کتاب خاطرات مبارزات رهبر انقلاب از زبان خودشان که به عربی گفته شده است، پرداخت. این کتاب «ان مع الصبر نصرا» نام دارد و توسط دفتر حفظ و نشر آثار رهبری چاپ شده است و ترجمه آن به فارسی نیز، بزودی منتشر خواهد شد. اخبار و محصولات تکمیلی از این کتاب در بخش عربی KHAMENEI. IR منتشر خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم معرفی کتاب «هندسه انقلاب»، در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فردا هشتم بهمن‌ماه، با مشارکت انتشارات انقلاب اسلامی (وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای) در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار دبیر و کارشناسان دبیرخانه‌ شورای عالی امنیت ملی در تاریخ ۱۴/بهمن/۱۳۹۴ واژه‌ای جدید را به فرهنگنامه‌ انقلاب اسلامی اضافه کردند و آن تعبیر «هندسه‌ انقلاب» بود. ایشان راهکاری را برای استنباط ارکان هندسه‌ انقلاب معرفی کردند و آن، این که مخاطب با مراجعه‌ مستقیم به کتاب صحیفه‌ امام (قدس‌سره) و استخراج کلمات پرتکرار می‌تواند به اصول انقلاب دست یابد. ایشان می‌فرمایند: «براساس سخنان امام (ره)، موضوع «مردم»، «استقلال کشور»، «تدین و پایبندی به مبانی اسلامی»، «مبارزه با استکبار و زورگویی»، «مسئله‌ فلسطین»، «موضوع معیشت مردم»، «توجه به مستضعفین و رفع فقر»، خطوط اصلی انقلاب هستند که از ترکیب آنها «هندسه‌ انقلاب» به‌دست می‌آید». مراسم معرفی کتاب «هندسه انقلاب» فردا، ۸ بهمن‌ماه، ساعت ۱۰ در خبرگزاری تسنیم واقع در خیابان میرزای شیرازی، خیابان دوازدهم، پلاک ۲ برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو؛ مراسم معرفی کتاب اسلام در چارچوب فرهنگی اروپا نوشته دکتر رشید حافظ اویچ با همکاری موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا و کتابخانه غازی خسرو بیک در سارایوو برگزار شد. وی افزود: حضور در فرهنگ جهانی و تاثیر گذاری در آن لازمه تقویت منابع فرهنگی، شناخت علمی و چالش و رویارویی علمی و فرهنگی مسلمانان است. در این مراسم دکتر رشید حافظ اویچ ناتوانی جهان اسلام در مقابل چالشهای معاصر را محصول دو روند دانست. دکتر عصمت بوشاتلیچ استاد علوم اسلامی سخنران دیگر این برنامه کتاب دکتر حافظ اویچ را برای جامعه معاصر بوسنیایی ضروری خواند. دکتر زوبچویج افزود: ما اکنون با این مساله مولف کتاب اسلام در چارچوب فرهنگی اروپا مواجه‌ایم و آن این استکه اروپا چه هویت فرهنگی دارد و چگونه هویت اسلامی می‌تواند در اروپا مطرح شود و کمک به هویت جمعی بکند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه «گنجینه» نهم بهمن ۹۷ با معرفی کتاب «ما و تاریخ فلسفه اسلامی»، تألیف رضا داوری ارکانی به روی آنتن می‌رود. داوری اردکانی در معرفی این اثر آورده است: «این کتاب گرچه سیری در تاریخ فلسفه اسلامی است؛ اما یک تاریخ فلسفه مثل دیگر تاریخ فلسفه‌ها نیست که صرف گزارش خلاصه افکار و آرای فیلسوفان باشد» برنامه «گنجینه» کاری از گروه فرهنگ و جامعه طراحی و تولید می‌شود که تهیه و سردبیری این برنامه را امیر عباس خاقانی و کارشناسی آن را فرهودی برعهده دارد. این برنامه سه شنبه و چهارشنبه ساعت ۱۲:۴۰ از امواج فضیلت و فطرت به روی آنتن می‌رود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیین معرفی و جشن امضاء کتاب «سرباز کوچک امام» با حضور مهدی طحانیان، نویسنده این اثر، عصر امروز در مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) رشت برگزار شد. نویسنده کتاب سرباز کوچک امام در این مراسم با تمجید از مردم شجاع و غیور گیلان و رشادت‌هایشان در دوران جنگ و شهادت اظهار داشت: به استناد آیه قرآن کریم ما همیشه در معرض امتحان و آزمایش هستیم. آزاده دوران دفاع مقدس به نصرت و کمک‌های الهی در زمان جنگ اشاره و خاطرنشان کرد: دشمن اگر میخواست می‌توانست تلفات زیادی را بر ما وارد کند اما خداوند بزرگ در دل آنها ترس و وحشت می‌انداخت و آنها موفق نمی‌شدند. رزمنده دوران دفاع مقدس با اشاره به حال و هوای معنوی رزمندگان در دوران اسارت اظهار داشت: ما عاشق رنج‌های آن دوران بودیم و انسی را که در دوران اسارت با قرآن داشتیم بی‌نظیر بود؛ لذت خواندن قرآن و دعا در شب‌های اسارت تکرارشدنی نیست. به گزارش تسنیم در این مراسم با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی استان از کتاب سرباز کوچک امام رونمایی و متنی از مقام معظم رهبری درباره توصیه به مطالعه این کتاب خوانده شد.
زومیتزومیت2 ماه قبل
اد کتمول، مؤلف کتاب «شرکت خلاقیت»، یکی از بنیان‌گذاران شرکت پیکسار و در‌حال‌حاضر مدیرعامل پیکسار و دیزنی است. حرف اصلی کتاب شرکت خلاقیت (Creativity inc) کتاب حاضر مجموعه‌ای از نوشته‌های نافذ و صریح اد کتمول، مؤسس شرکت پیکسار، درکنار استیو جابز و جان لستر است که جزء‌به‌جزء ایجاد شرکت و استفاده از خلاقیت در کسب‌وکار را شرح می‌دهد. کتاب «شرکت خلاقیت» برای مدیرانی نوشته شده که می‌خواهند کارمندانشان را به مقام والاتر برسانند. بااین‌حال، علاوه‌بر آن از زبان نویسنده در مقام مدیرعامل شرکت پیکسار، بیان ایده‌هایی است که بهترین‌ها را در ما ممکن می‌سازد. امی والاس، گردآورنده‌ی کتاب «شرکت خلاقیت»، در مجله‌های نیویورک‌تایمز و لس‌آنجلس به‌عنوان ویراستار و گزارشگر مشغول فعالیت بوده است.
برنابرنا1 ماه قبل
برای معرفی کتاب این هفته کتاب «طریق بسمل شدن» را انتخاب کردیم. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ در معرفی کتاب این هفته به سراغ یکی از آثار محمود دولت‌آبادی رفته و کتاب «طریق بسمل شدن» را به شما معرفی می‌کنیم.
زومیتزومیت1 ماه قبل
پینک، یکی از متفکران و نویسندگان حوزه‌ی مدیریت و موفقیت و نویسنده‌ی کتاب‌های‌ پرفروش «انگیزه» و «یک ذهن کاملا جدید» و «فروش انسان است»، در کتاب جدید خود به‌نام «کی؛ ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی» نگاهی نو و علمی به مسئله زمان‌سنجی انداخته است. اغلب فرض می‌شود زمان‌سنجی «هنر» است؛ اما دنیل پینک در کتابش نشان می‌دهد زمان‌سنجی درواقع «علم» است. نقل‌قول‌هایی از متن کتابپینک در کتابش می‌نویسد: موضوع این کتاب زمان‌سنجی است. همچنین، نشر نوین مجوز رسمی و انحصاری انتشار نسخه‌ی فارسی کتاب را از انتشارات رندوم‌هوس و دنیل اچ. پینک نویسنده‌ی کتاب «کی؛ ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی» در سال ۱۹۶۴ در آمریکا به‌دنیا آمده است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
این گزارش در حال تکمیل است … معرفی کتاب سال جمهوری اسلامی ایرانآثار برگزیده سی‌ و ششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و نیز بیست و ششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال امروز (سه‌شنبه، ۱۶ بهمن‌ماه) طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در تالار وحدت در تهران معرفی شدند. ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۹:۱۴
ایرناایرنا2 هفته قبل
وی اضافه کرد: همچنین سما حضرتی با معرفی کتاب «شیر کتابخانه» نوشته میشل نودسن، مریم قدیم خانی با معرفی کتاب «برترین زن» نوشته امیرمراد حاصل و رقیه محمدپور با معرفی کتاب «خرسی که دیگر خرس نبود» نوشته فرانک تاشلین در این نشست شرکت کردند. وی بیان کرد: کلاس آموزش کاردستی و تهیه روزنامه‌دیواری با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان کتابخانه و با راهنمایی کتابداران کتابخانه برگزار شد. علیزاده افزود: با همکاری مدرسه ابتدایی حضرت رقیه (س) خوی، مسابقه نقاشی پشت بنرهای باطله در محل کتابخانه عمومی پانزده خرداد برگزار شد. وی ادامه داد: نشست معرفی و قصه‌گویی از کتاب «بچه‌ها و قصه امام (ره)» با شرکت کودکان و قصه گویی کتابداران برگزار شد. به گزارش ایرنا، شهرستان خوی ۹ کتابخانه عمومی دارد و کتابخانه عمومی ۱۵ خرداد این شهرستان از بزرگترین و قدیمی‌ترین کتابخانه‌های آن است.
ایرناایرنا4 روز قبل
در این نشست آماری از میزان مطالعه کتاب در کشور و شهرستان اردکان ارائه نشد. شهردار اردکان در ادامه به معرفی کتاب ' تکنیک‌های طلایی تمدد اعصاب ' پرداخت و توضیحات ارائه داد. در این دیدار طرح ایجاد پادکست هایی با موضوع معرفی اجمالی کتاب جهت استفاده در فضاهای مجازی با همکاری شهرداری و اداره کتابخانه‌های عمومی نیز مطرح و تصویب شد. شهرداری اردکان میزبان ششمین جلسه طرح معرفی کتاب در ادارات بود. تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی اردکان حدود پنج هزار نفر است و هم‌اکنون ۱۴ باب کتابخانه عمومی در این شهرستان فعال است و ۱۴۰ هزار نسخه کتاب در مخزن کتابخانه‌ها نگهداری می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
سرویس فرهنگی خبرگزاری میزان؛ در چهل و یکمین شب از معرفی کتاب در ساعت ۲۱ به کتاب «جانا» نوشته منصوره قنادیان می‌پردازد. برای خواندن مصاحبه با نویسنده به صفحه فرهنگی خبرگزاری میزان مراجعه کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- «بود و نابود» نوشته سید هاشم حسینی درباره انقلاب و حوادث ماه‌ها آخر حکومت پهلوی است. سرویس فرهنگی خبرگزاری میزان؛ در پنجاه و ششمین شب از معرفی کتاب در ساعت ۲۱ به کتاب «بود و نابود» نوشته سید هاشم حسینی می‌پردازد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- «من سین» کتابی بر گرفته از تخیل اعظم بروجردی است که در راستای کشف هویت و خودشناسی مخاطب را با خود همراه می‌کند. سرویس فرهنگی خبرگزاری میزان؛ در چهل و هفتمین شب از معرفی کتاب در ساعت ۲۱ به کتاب «من سین» نوشته اعظم بروجردی می‎پردازد.
مهرمهر2 ماه قبل
وی با تأکید بر نیاز دائمی مردم به کتاب، بیان کرد: کتاب مانند فروشگاه دائمی تأمین نیازهای مردمی است که در قفسه کتابخانه فردی و عمومی قرار دارد و به صورت مستمر و دائم مورد استفاده قرار می‌گیرد. حجت‌الاسلام ماندگاری با تأکید براینکه غنای منبعی انقلاب، اسلام و دفاع مقدس بسیار بالاست، تصریح کرد: در حوزه تولید و انعکاس این محصول نتوانسته‌ایم به جایگاه شایسته‌ای برسیم که زیبنده مردم ایران نیست. وی برضرورت معرفی کتاب در هر فرصتی تأکید و بیان کرد: همه نهادها و دلسوزان فرهنگی باید در فرصت‌های گوناگون برای معرفی کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی بهره ببرند. این مدرس حوزه علمیه ادامه داد: ضرورت دارد که فیلم سازان در تولید فیلم‌ها و خبرنگاران در تولید اخبار به معرفی کتاب‌های مرتبط با موضوع تولید شده اهتمام داشته باشند. حجت‌الاسلام ماندگاری به موفقیت‌های چهل ساله نظام در عرصه‌های گوناگون به ویژه عرصه نظامی اشاره و خاطرنشان کرد: این موفقیت‌ها به دلیل اعتقاد به فرهنگ جهاد و شهادت است.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
خوانندگان «عصرایران» به یکدیگر کتاب معرفی می‌کنند. اگر شما هم کتابی خوانده‌اید و از آن خوش تان آمده، خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید. خوانندگان عصر ایران به یکدیگر کتاب معرفی می‌کنند. (ولی معرفی کتاب را فقط از طریق این لینک باشد). این کتاب پیش از این برندۀ جایزۀ اول کتاب بزرگ روسیه و یاسنایا پالیانا شده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- کتاب «تاریخ از این ور» نوشته احمد عربلو روایت مستند و طنزآمیز از هفت شخصیت تاریخیسرویس فرهنگی خبرگزاری میزان؛ در سی‌ و ششمین شب از معرفی کتاب در ساعت ۲۱ به کتاب «تاریخ از این ور» نوشته احمد عربلو می‌پردازد. کتاب حاضر گزارش طنزآمیز و البته مستند از زندگی هفت چهرۀ مشهور تاریخی است. برای خواندن مصاحبه کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
حسین شیخ رضایی، مدیر نشر کرگدن شیوه برگزاری نمایشگاه کتاب تهران را را بسیار آشفته توصیف کرد که در شأن کشور نیست. شکل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران زننده استشیخ رضایی اضافه کرد: شکل برگزاری نمایشگاه کتاب واقعا زننده است. شکل برگزاری نمایشگاه کتاب واقعا زننده است. به باور شیخ رضایی نمایشگاه کتاب در ساخت جریان فرهنگی برای معرفی کتاب نیز ناتوان است. به طور کل شیوه برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به عنوان مهم‌ترین اتفاق فرهنگی در کشور به هیچ عنوان مطلوب و مناسب شأن کشور نیست.

به انتهای لیست رسیدید