معصومه ابتکار

معصومه ابتکار

ایلناایلنا1 روز قبل
معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهوری به رد صلاحیت نامزدهای اصلاح‌طلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار در توییترش نوشت: شورای نگهبان نقش مهمی در قانون دارد. امنیت و آرامش کشور در گرو اقتدار نظامی و انسجام اجتماعی و سیاسی است و هر اقدامی که به جداسازی بخشی از جامعه و تفرقه و کاهش مشارکت یا ناامیدی و دلسردی شود به امنیت ملی لطمه میزند. همچنین انتظار است در روند بررسی صلاحیت‌ها تجدید نظر و ایران با همه تنوع و تکثرش دیده شود.
ایرناایرنا1 روز قبل
همچنین انتظارست در روند بررسی صلاحیت‌ها تجدیدنظر و ایران باهمه تنوع و تکثرش دیده شود. به گزارش ایرنا، نامزدهای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید مورد تأیید نهادهای مربوط قرار گیرند. این نهادها به ۲ گروه هیئت‌های اجرایی که وابسته به دولت و وزارت کشور هستند و شورای نگهبان تقسیم می‌شوند. نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت به نظر می‌رسد، اعلام بررسی نتایج احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم است. نتایجی که نام بسیاری از چهره‌های سرشناس سیاسی را در زمره رد صلاحیت شدگان نشانده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده نوشت: انتظار است در روند بررسی صلاحیت‌های نامزدهای انتخابات مجلس تجدیدنظر و ایران با همه تنوع و تکثرش دیده شود. به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «شورای نگهبان نقش مهمی در قانون دارد. امنیت و آرامش کشور در گرو اقتدار نظامی و انسجام اجتماعی و سیاسی است و هر اقدامی که به جداسازی بخشی از جامعه و تفرقه و کاهش مشارکت یا ناامیدی و دلسردی شود به امنیت ملی لطمه می‌زند.» وی افزود: «انتظار است در روند بررسی صلاحیت‌ها تجدیدنظر و ایران با همه تنوع و تکثرش دیده شود.» انتهای پیام
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
برترین‌ها: معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «شورای نگهبان نقش مهمی در قانون دارد. امنیت و آرامش کشور در گرو اقتدار نظامی و انسجام اجتماعی و سیاسی است و هر اقدامی که به جداسازی بخشی از جامعه و تفرقه و کاهش مشارکت یا ناامیدی و دلسردی شود به امنیت ملی لطمه می‌زند.» وی افزود: «انتظار است در روند بررسی صلاحیت‌ها تجدیدنظر و ایران با همه تنوع و تکثرش دیده شود.»
ایمناایمنا1 روز قبل
معاون و مشاور رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از برپایی یک دیوار مهربانی با الگوگیری از فرهنگ ایران در کشور سوئد خبر داد و گفت: دنیا باید بتواند چهره حقیقی ایرانیان را در پس گردوغبار فیک نیوزها و پروپاگانداها ببیند.

سیاست‌مدارهای ایرانی در توییتر و اینستاگرام

3+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| ۳۶ نفر از اعضای دولت دوازدهم تاکنون ۱۸هزار و ۶۱۹ بار دست به جیب شده و ۱۸هزار و ۶۱۹ بار گزینه «انتشار» را در توییتر فشرده‌اند. از ۳۶ نفر مورد بررسی، ۲۰ نفر حساب ‌کاربری توییتر و ۱۶ نفر حساب کاربری اینستاگرام فعال دارند. پرمخاطب‌ترین عضو کابینه دولت دوازدهم در شبکه توییتر، محمدجواد ظریف خوانساری، وزیر امور خارجه با یک میلیون و چهارصدهزار فالوئر است. حسام‌الدین آشنا در اینستاگرام حساب‌کاربری رسمی ندارد و به جز این پنج نفر، حساب دیگری از اعضای کابینه دولت دوازدهم بالای صدهزار فالوئر ندارد. کم‌توییت‌کنندگان جدول هم در مقام نخست ‌وزیر صنعت، معدن و تجارت با ۳ توییت و وزیر نفت با ۴ توییت است.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/ایلام مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ایلام از سفر دکتر معصومه ابتکار معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده به استان خبر داد. «زینب شیرخانی» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: دکتر معصومه ابتکار؛ معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، روز شنبه ۲۸ دی ماه ۹۸ به منظور شرکت در شورای برنامه‌ریزی استان و دیدار با نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد به استان ایلام سفر می‌کند. وی بازدید از طرح‌های تولیدی زنان استان را از دیگر برنامه‌های معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در استان ایلام اعلام کرد. انتهای پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به پیش‌بینی سهم زنان در بودجه سال آینده، هفته گذشته اعلام کرد: «زنان در بودجه همه دستگاه‌ها سهم دارند و این بودجه در یک دستگاه متمرکز نیست، اما بودجه خاص برای عدالت جنسیتی و کاهش عقب ماندگی‌ها در حوزه زنان و خانواده امسال رشد ۳۶درصدی داشته که یکی از بیشترین رشد‌ها در بودجه سال ۹۹ است.» او همچنین یکی از برنامه‌های دولت را اجرای سند توسعه زنان در استان‌های مختلف عنوان کرد و گفت که دولت در لایحه بودجه برای اجرای این سند در هر استانی بودجه‌ای پیش‌بینی کرده است که نحوه توزیع آن اعلام می‌شود. سند توسعه وضعیت زنان در کشور در واقع به‌دنبال جبران عقب ماندگی‌های گذشته در حوزه زنان و رشد و ارتقای کیفیت زندگی زنان در کشور طراحی شده است. حذف بیمه زنان سرپرست خانوار؛ ضعف بودجهاما در بودجه سال آینده در شرایطی نگاه توسعه نگر به ارتقای کیفیت زندگی زنان و آنچه معاون رئیس‌جمهور ر امور زنان و خانواده «عدالت جنسیتی و کاهش عقب ماندگی‌ها در حوزه زنان» می‌خواند، وجود دارد که یکی از انتقادهای اصلی بودجه‌ای این بخش به حذف اعتبارات بیمه زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست بازمی‌گردد. در لایحه بودجه سال آینده که هم‌اکنون در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون‌های تخصصی در حال بررسی است ماده ۱۹و ۲۲از تبصره ۱۴لایحه (نسبت به سال ۹۸و ۹۷) حذف شده است که این ۲ ماده به اختصاص اعتبارات برای بیمه زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست اختصاص داشته است. طیبه سیاوشی، نماینده مجلس با اشاره به حذف ردیف اعتبارات بیمه زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست به ایسنا گفت: «بیمه زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست در قانون بودجه پارسال وجود داشت، ولی امسال حذف شده است؛ لذا کمیته زنان، خانواده و ورزش کمیسیون فرهنگی مجددا پیشنهاد این بند را جهت اضافه‌شدن در مصوبات مجلس داده چون تعهدی بوده که انجام شده و می‌بایست ادامه پیدا کند.» زهرا ساعی، رئیس کمیته جوانان، زنان و خانواده کمیسیون اجتماعی مجلس هم با بیان اینکه باید اعتباراتی برای بیمه زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست مشخص شود، به مهر گفته است: «در کمیسیون اجتماعی پیشنهاد شده است که مبلغ ۴۰۰میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست در بودجه سال ۹۹همچون سال‌های گذشته درنظر گرفته شود.»
مهرمهر3 روز قبل
مهلت ارسال آثار نیز ۳۰ آبان ماه در نظر گرفته شد و در تاریخ ۱۵ دی ماه داوری نهایی صورت گرفت. همچنین در محیط‌هایی مانند مترو نیز این جشنواره تبلیغ شد و سایت آپارات نیز با ما همکاری کرد. این جشنواره نیز در همین راستا اقدام کرده و باید تلاش مسئولان آن را یک تلاش ارزشمند معرفی کرد. همچنین از سازمان قرآنی دانشگاهیان که از مجموعه‌های فعال فرهنگی جهاد دانشگاهی است و سایر نهادها و دستگاه‌های همکار در این طرح، حق‌شناسی می‌کنم. همچنین، در پایان این مراسم نیز از برگزیدگان این جشنواره تجلیل به عمل آمد.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ورزش به عنوان عامل پیش برنده جوامع مطرح می‌شود و سیاست گذاران در کشور ما به مسئله ورزش به خوبی توجه می‌کنند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، خانم معصومه ابتکار در همایش ملی «زن و ورزش» افزود: این روز‌ها علاوه بر سلامت، نشاط اجتماعی را نیز به ورزش ارتباط می‌دهند، ورزش به عنوان عامل پیش برنده جوامع مطرح می‌شود و سیاست گذاران در کشور ما به مسئله ورزش به خوبی توجه می‌کنند. وی گفت: با توجه به هدف گذاری‌ها، باید به ورزش زنان بیش از گذشته توجه کنیم، یکی از موفقیت‌های زنان در کشور ما مربوط به ورزش بوده است. ابتکار افزود: شاخص‌هایی را بر اساس کار مشترک با دستگاه‌ها همانند وزارت ورزش در ۸ محور تعریف کردیم که محور دوم ورزش است. همایش ملی زن و ورزش با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش در آکادمی ملی المپیک در حال برگزاری است.
تابناکتابناک3 روز قبل
به گزارش تابناک ورزشی، همایش ملی زن و ورزش، فرصت‌ها و چالش‌ها امروز (سه شنبه) در آکادمی ملی المیپک برگزار شد. علاوه بر این برخی از روسای فدراسیون‌ها از جمله بسکتبال، جودو، تیروکمان و جمعی از اهالی ورزشی و دانشگاهی هم در همایش حضور داشتند. او افزود: مبانی ما برای حضور زنان در حوزه‌های فردی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و اقتصادی تقسیم می‌شود. در سفری که به لوزان داشتیم تاکیدمان به حضور زنان بود، و اگر استراتژی‌مان برای برابری زنان و مردان محقق شود می‌توانیم در دنیا با صدای بلند صحبت کنیم. ما تضمین کردیم امنیت حضور زنان را در ورزشگاه تامین خواهیم کرد و این کار را انجام دادیم و وقتی زنان حضور پیدا کردند، مردان حریم اخلاقی را هم رعایت کردند ما مسیرمان را ادامه می‌دهیم.
ورزش۳ورزش۳3 روز قبل
به گزارش «ورزش سه» و به نقل از ایسنا، همایش ملی زن و ورزش، فرصت‌ها و چالش‌ها امروز (سه شنبه) در آکادمی ملی المیپک برگزار شد. علاوه بر این برخی از روسای فدراسیون‌ها از جمله بسکتبال، جودو، تیروکمان و جمعی از اهالی ورزشی و دانشگاهی هم در همایش حضور داشتند. او افزود: مبانی ما برای حضور زنان در حوزه‌های فردی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و اقتصادی تقسیم می‌شود. صالحی امیری در مورد مهاجرت برخی از ورزشکاران چون کیمیا علیزاده بیان کرد: وقتی از توسعه صحبت می‌کنیم منظورمان توسعه اجتماعی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و … این توسعه مفهومی فراگیر است. در مورد مهاجرت برخی از ورزشکاران خواهش می‌کنم این رویکرد را تخریبی نبینید.
ایرناایرنا3 روز قبل
«معصومه ابتکار» روز سه‌شنبه در نخستین همایش ملی زن و ورزش در محل آکادمی ملی المپیک اظهار داشت: ورزش به عنوان عامل پیش برنده یک جامعه به شمار می‌رود و در ایران مساله ورزش به خوبی بین سیاستگذاران دنبال می‌شود و بر همین اساس به ورزش زنان، بیش از گذشته توجه شده است. ابتکار تصریح کرد: یکی از برنامه‌های دولت دوازدهم، تحقق عدالت جنسیتی است که در هشت محور تعریف شده و ورزش جزو محور دوم این شاخص است. توزیع عادلانه فضاهای ورزشی برای زنان و مردان یکی از موضوعاتی است که به آن توجه شده است. ابتکار همچنین گفت: مدیریت زنان در عرصه‌های ورزش یکی از موضوعاتی است که دولت دستورالعملی داد تا ۳۰ درصد از پست‌های دولتی در اختیار زنان قرار گیرد. عدالت جنسیتی یکی از محورهای مهم دولت است که در سطح سیاستگذاری‌های کلان دنبال می‌شود.
فارسفارس3 روز قبل
همچنین در محیط‌هایی مانند مترو نیز این جشنواره تبلیغ شد و سایت آپارات نیز با ما همکاری کرد. این جشنواره نیز در همین راستا اقدام کرده و باید تلاش مسئولان آن را یک تلاش ارزشمند معرفی کرد. طیبی گفت: اکنون که اولین دوره جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین به پایان خود نزدیک می‌شود، لازم می‌دانم ابتدا از پدیدآورندگان ۲۴۴ اثر حاضر در جشنواره قدردانی کنم و برای همه این عزیزان، آرزوی توفیق و سربلندی کنم. با توجه به آنچه گفته شد، هیئت داوران نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین، ضمن تشکر از تمامی سازندگان آثار راه‏‌یافته به بخش‏‌های مختلف، توجه مدیران جشنواره، مدعوین و فیلم‏سازان را به چند نکته، ضروری می‏‌داند؛ ۱. از این رو هیئت داوران جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین از مدیران این جشنواره تقاضا دارد تا در صورت امکان، این رویداد به یک جشنواره بین‌‏المللی تبدیل شود.
فارسفارس3 روز قبل
کمیته بین المللی المپیک با تشکیل کار گروهی به عدالت جنسیتی اقدام کرده و پروژه متعادل سازی ورزش برای زنان و مردان به تصویب رسیده است. با توجه به هدف گذاری‌های صورت گرفته باید به ورزش به ویژه ورزش زنان بیش از گذشته توجه کنیم. وی افزود: در دولت دوازدهم بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، سیاست‌های رهبری و سیاست‌های اختصاصی رئیس جمهور محور عدالت جنسیتی و برنامه ریزی ملی برای عدالت جنسیتی را سرلوحه کارمان قرار دادیم. اگر به من بگویند یک هدف که همه برنامه‌ها را در بگیرد نام ببرید بحث برنامه ریزی برای عدالت جنسیتی است. ما شاخص هایی بر اساس کار مشترک با دستگاه‌ها از جمله وزارت ورزش در ۸ محور تعریف کردیم که محور دوم ورزش است.
ایرناایرنا3 روز قبل
«مهین فرهادی‌زاد» روز سه شنبه در نخستین همایش ملی زن و ورزش در آکادمی ملی المپیک افزود: ایجاد فرصت‌های عادلانه در حیطه مدیریت ورزشی، زنان را به عدالت نزدیک می‌کند. متعادل‌ سازی ورزش زنان و مردان یکی از مهمترین مواردی است که نهادهای ورزشی ملی و بین‌المللی به آن تاکید دارند. رییس همایش ملی زن و ورزش ادامه داد: کمیسیون زن و ورزش با هدف توانمندسازی در حیطه ورزش زنان در کمیته ملی المپیک فعالیت خود را از سر گرفت. فرهادی‌زاد اضافه کرد: همواره به ورزش به عنوان ابزار هدایت عامه نگاه می‌کنند و مشارکت زنان از کلیدهای مهم پیشرفت است. این همایش با حضور معاون وزیر ورزش، «معصومه ابتکار» معاون رییس جمهوری، «طاهره طاهریان» نایب رییس کمیته المپیک، «نصرالله سجادی» سرپرست کاروان ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در حال برگزاری است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم اختتامیه جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین، عصر دیروز (۲۳ دی‌ماه)، با حضور سیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی؛ معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و جمعی دیگر از مسئولان و قرآنیان کشور در محل خانه هنرمندان تهران برگزار شد. در این مراسم از برگزیدگان این جشنواره تجلیل به عمل آمد که اسامی آنها به شرح ذیل است: برگزیدگان بخش حرفه‌ایسعید کریمی، رتبه اول مشترک بخش حرفه‌‏ای نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم داستانی «یک دست صدا دارد» نرگس رستمی‌معز، رتبه اول مشترک بخش حرفه‌‏ای نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم انیمیشن «دیده‌‏بان» علی پورمرادی، رتبه دوم مشترک بخش حرفه‌‏ای نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‏‌ای مبین برای فیلم انیمیشن «تبسم عروسک» بهمنش ماهرو، رتبه دوم مشترک بخش حرفه‌‏ای نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم داستانی «عیسی و موسی» فاخته جلایرنژاد، رتبه سوم بخش حرفه‌‏ای نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم داستانی «زمانه» برگزیدگان بخش تلفن همراهمحمدمهدی فکریان، رتبه اول بخش تلفن همراه نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‏‌ای مبین برای فیلم «واقعیت تفاوت زیادی دارد …» مجتبی کاویانی، رتبه دوم بخش تلفن همراه نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم «پیام کوتاه» برگزیدگان بخش «تربیت فرزند» برزان رستمی، رتبه اول بخش تربیت فرزند نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم «صدای جاده» مهدی صدیقی، رتبه دوم بخش تربیت فرزند نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‏‌ای مبین برای فیلم «بی‌قرار» برگزیدگان بخش دانشجوییهیئت داوران در این بخش، هیچ یک از آثار را دارای معیارهای لازم برای کسب رتبه اول و دوم تشخیص ندادند. بابک مجیدی، رتبه سوم بخش دانشجویی نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم «کلاغ پر» برگزیدگان بخش انتخاب مردمیهادی پورحامدی، رتبه اول بخش انتخاب مردمی نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم «همبازی» بابک مجیدی، رتبه دوم بخش انتخاب مردمی نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم «کلاغ پر» بهمن تلخابی، رتبه سوم بخش انتخاب مردمی نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‏‌ای مبین برای فیلم «عروسک» انتهای پیام/
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت۲۴ - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره شرایط جدید وام ازدواج اظهار کرد: سعی داریم بتوانیم در قانون بودجه محدودیت سنی برای وام ازدواج مدنظر قرار دهیم تا امکان سوء استفاده از وام ازدواج وجود نداشته باشد. معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره شرایط جدید وام ازدواج اظهار کرد: سعی داریم بتوانیم در قانون بودجه محدودیت سنی برای وام ازدواج مدنظر قرار دهیم تا امکان سوء استفاده از وام ازدواج وجود نداشته باشد. معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: یکی از مشکلات ازدواج کودکان این است که آن‌ها به هیچ یک از امکانات حقوقی از جمله حضور در دادگاه دسترسی ندارند و حتی نمی‌توانند مهریه خود را در دادگاه تقاضا کنند. پیش از این تندگویان معاون امور جوانان اعلام کرد که بررسی‌ها نشان می‌دهد که در برخی از نقاط کشور که با فقر فرهنگی و اقتصادی روبه‌رو هستیم، از وام ازدواج برای معامله کودکان زیر ۱۵ سال استفاده می‌شود. به نظر می‌رسد اگر قصد داریم برای وام ازدواج تمهیداتی بیندیشیم که جوانان بتوانند از پس بازپرداخت آن برآیند باید قواعد و ضوابطی نیز درخصوص سنینی که می‌توانند این وام را دریافت کنند وضع شود تا چنین آسیب‌هایی نیز به وجود نیاید.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، درباره انتخابات مجلس یازدهم گفت: برخی گروه‌های داخلی و خارجی می‌کوشند مردم را از حضور پای صندوق‌های رأی پشیمان کنند و به آنها بقبولانند که حضور یا عدم حضورشان پای صندوق‌های رأی تاثیری در انتخابات ندارد. ابتکار توضیح داد: اغتشاشگران سعی دارند مردم را از حضور پای صندوق‌های رأی و انتخابات ناامید کنند. ایجاد تغییر از هر راهی جز صندوق رأی پرهزینه استمعاون رئیس‌جمهوری اظهار کرد: البته منظور من از اغتشاشگران مردمی نیستند که معترض بودند. تجربه نشان داده قهر با صندوق یا تحریم انتخابات تبعات سنگینی داردابتکار تاکید کرد: ما هیچ راهی جز صندوق رأی نداریم. همه باید بکوشیم تا مردم را پای صندوق‌های رأی بکشانیمابتکار افزود: همه باید تلاش کنیم تا مردم را پای صندوق‌های رأی بکشانیم، بنابراین هیچ کس نباید از خودش رفع مسئولیت کند.
ورزش۳ورزش۳3 روز قبل
به گزارش «ورزش سه» به نقل از تسنیم افتتاحیه همایش ملی زن و ورزش (فرصت‌ها و چالش‌ها) امروز سه شنبه ۲۴ دی ماه در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد. نصرالله سجادی، سرپرست کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰، طاهره طاهریان، نایب رئیس کمیته ملی المپیک، فرهادی زاد معاون وزیر ورزش، معصومه ابتکار، طباطبایی و همچنین برخی از روسای فدراسیون‌ها و نواب رئیس از جمله رئیس فدراسیون بسکتبال، غلامرضا شعبانی‌بهار و آرش میراسماعیلی حضور داشتند. از ظهر امروز نیز نشست‌های تخصصی در موضوع مدیریت ورزش قهرمانی زنان با حضور مهرزاد حمیدی، محمدرضا دهخدا، سید محمد پولادگر و محمدرضا پوریا برگزار می‌شود. نشست تخصصی فرصت‌ها و چالش‌های زنان در ورزش شهروندی نیز با حضور مجید رباطی، افسانه بیاتی، محمدعلی رستگار و زهرا بهروز آذر و با ریاست فریده هادوی برگزار می‌شود‌. این همایش به همت کمیسیون زنان کمیته ملی المپیک برگزار شد.
ایرناایرنا4 روز قبل
آیین اختتامیه جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین، عصر امروز، ۲۳ دی‌ماه، با حضور سیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی؛ معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و جمعی دیگر از مسئولان و قرآنیان کشور در خانه هنرمندان تهران برگزار شد. بنابراین باید بکوشیم تا در حداقل زمان، بیشترین تأثیرگذاری را داشته باشیم. این جشنواره نیز در همین راستا اقدام کرده و باید تلاش مسئولان آن را یک تلاش ارزشمند معرفی کرد. وی تصریح کرد: تأثیر فیلم‌‏هایی با مضامین عالی قرآنی و دینی بر جهان تشنه حقیقت، بر کسی پوشیده نیست. از این رو هیئت داوران جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین از مدیران این جشنواره تقاضا دارد تا در صورت امکان، این رویداد به یک جشنواره بین‌‏المللی تبدیل شود.
ایرناایرنا4 روز قبل
مراسم اختتامیه جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین، عصر امروز، ۲۳ دی‌ماه، با حضور سیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی؛ معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و جمعی دیگر از مسئولان و قرآنیان کشور در محل خانه هنرمندان تهران برگزار شد. در این مراسم از برگزیدگان این جشنواره تجلیل به عمل آمد که اسامی آنها به شرح ذیل است: برگزیدگان بخش حرفه‌ایسعید کریمی، رتبه اول مشترک بخش حرفه‌‏ای نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم داستانی «یک دست صدا دارد» نرگس رستمی‌معز، رتبه اول مشترک بخش حرفه‌‏ای نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم انیمیشن «دیده‌‏بان» علی پورمرادی، رتبه دوم مشترک بخش حرفه‌‏ای نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‏‌ای مبین برای فیلم انیمیشن «تبسم عروسک» بهمنش ماهرو، رتبه دوم مشترک بخش حرفه‌‏ای نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم داستانی «عیسی و موسی» فاخته جلایرنژاد، رتبه سوم بخش حرفه‌‏ای نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم داستانی «زمانه» برگزیدگان بخش تلفن همراهمحمدمهدی فکریان، رتبه اول بخش تلفن همراه نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‏‌ای مبین برای فیلم «واقعیت تفاوت زیادی دارد …» مجتبی کاویانی، رتبه دوم بخش تلفن همراه نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم «پیام کوتاه» برگزیدگان بخش «تربیت فرزند» برزان رستمی، رتبه اول بخش تربیت فرزند نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم «صدای جاده» مهدی صدیقی، رتبه دوم بخش تربیت فرزند نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‏‌ای مبین برای فیلم «بی‌قرار» برگزیدگان بخش دانشجوییهیئت داوران در این بخش، هیچ یک از آثار را دارای معیارهای لازم برای کسب رتبه اول و دوم تشخیص ندادند. بابک مجیدی، رتبه سوم بخش دانشجویی نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم «کلاغ پر» برگزیدگان بخش انتخاب مردمیهادی پورحامدی، رتبه اول بخش انتخاب مردمی نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم «همبازی» بابک مجیدی، رتبه دوم بخش انتخاب مردمی نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین برای فیلم «کلاغ پر» بهمن تلخابی، رتبه سوم بخش انتخاب مردمی نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‏‌ای مبین برای فیلم «عروسک» جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین با موضوعات سبک زندگی و آموزه‌های اخلاقی، قصص قرآن، ایثار وشهادت، سیمای پیامبر اسلام (ص)، نیکی به پدر و مادر و صله رحم، نماز و واجبات الهی، آثار و برکات نیکی در زندگی مردم، کسب روزی حلال و معاملات اسلامی، انفاق، جهاد، پوشش و عفاف، توجه به محیط زیست، آسیب‌‏های اجتماعی یا در بخش‏‌های جنبی آن با عنوان تربیت فرزند و دانشجویی برگزار شد.
ایمناایمنا4 روز قبل
به گزارش ایمنا، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین، عصر امروز _ دوشنبه ۲۳ دی‌ماه_ با حضور «سیدحمیدرضا طیبی» رییس جهاد دانشگاهی، «معصومه ابتکار» معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده، «حسین انتظامی» رییس سازمان سینمایی، «علیرضا تابش» مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و جمعی دیگر از مسئولان و قرآنیان کشور در محل خانه هنرمندان ایران برگزار شد. با توجه به آنچه گفته شد، هیئت داوران نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین، ضمن تشکر از تمامی سازندگان آثار راه‌یافته به بخش‌های مختلف، توجه مدیران جشنواره، مدعوین و فیلم‌سازان را به چند نکته، ضروری می‌داند:۱. در این راستا همواره کلام خدا می‌تواند در دستیابی به چنین اهدافی برای فیلم‌سازان روشن‌بین جهان اسلام، راهگشا باشد. از این رو هیئت داوران جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین از مدیران این جشنواره تقاضا دارد تا در صورت امکان، این رویداد به یک جشنواره بین‌المللی تبدیل شود. با تشکرهیئت داوران نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین: حجت ‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسین نواب، هادی نائیجی، ابوالقاسم رئیسی و بهروز شعیبی"منبع: ایسنا
ایسناایسنا4 روز قبل
مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین، ساعتی قبل با معرفی برگزیدگان خود و با حضور جمعی از مسئولان جهاددانشگاهی، مدیران سینمایی و قرآنی و علاقه‌مندان برگزار شد. با توجه به آنچه گفته شد، هیئت داوران نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین، ضمن تشکر از تمامی سازندگان آثار راه‌یافته به بخش‌های مختلف، توجه مدیران جشنواره، مدعوین و فیلم‌سازان را به چند نکته، ضروری می‌داند:۱. در این راستا همواره کلام خدا می‏‌تواند در دستیابی به چنین اهدافی برای فیلم‏سازان روشن‌‏بین جهان اسلام، راهگشا باشد. از این رو هیئت داوران جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین از مدیران این جشنواره تقاضا دارد تا در صورت امکان، این رویداد به یک جشنواره بین‌‏المللی تبدیل شود. با تشکرهیئت داوران نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین: حجت ‏الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسین نواب، هادی نائیجی، ابوالقاسم رئیسی و بهروز شعیبیانتهای پیام
ایسناایسنا4 روز قبل
دکتر غلامحسین مهرعلیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت دارورسانی به مردم مناطق سیل‌زده، گفت: هیچ مشکل و کمبودی در زمینه تامین دارو و دارورسانی به مناطق سیل‌زده نداریم. شناسایی ۵۰ پیکر از جانباختگان هواپیمای اوکراینی+ لیست اسامیرییس سازمان پزشکی قانونی کشور از اخذ ۸۰۰ نمونه از اجساد جانباختگان هواپیمای اوکراینی خبر داد و گفت: تا کنون ۵۰ پیکر جانباختگان شناسایی شده است. آمادگی آتش‌نشانی برای اعزام نیرو و تجهیزات به مناطق سیل زدهسخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آمادگی این سازمان برای اعزام نیرو و تجهیزات به مناطق درگیر سیل خبر داد. سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: متاسفانه طی سه روز گذشته سیل موجب آبگرفتگی در برخی از استان‌های کشور شده است. نحوه ارسال تجهیزات شهرداری تهران به مناطق سیل زدهرئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران از برپایی غرفه‌های کمک به مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان خبر داد.
ایمناایمنا4 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، دو نفر از کارمندان دانشگاه امام صادق در جریان اختلاف مالی و کاری درگیر می‌شوند و یکی از کارمندان به قتل می‌رسد. بعد از این تماس، تیم عملیات کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس در محل حاضر و مشخص شد بین دو نفر از کارمندان این دانشگاه درگیری روی داده است. عدم افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه۹۹محمد تقی نظرپور درباره افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه سال ۹۹ گفت: حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه ۹۹ افزایشی نداشته و همانند سال ۹۸ اعمال می‌شود. وی درباره همترازی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های وزارت علوم با وزارت بهداشت نیز گفت: حقوق اعضای هیئت علمی که در دانشگاه‌های وزارت علوم تدریس می‌کنند با حقوق اعضای هیئت علمی که در همان رشته و مرتبه در دانشگاه‌های علوم پزشکی تدریس می‌کنند، متفاوت است. معاون اداری مالی وزارت علوم افزود: بر همین اساس برخی از اساتید دانشگاه‌ها خواستار اصلاح حقوق اعضای هیئت علمی، تحت عنوان متناسب سازی حقوق اعضای هیئت علمی با دریافتی اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند که این موضوع همچنان پیگیری می‌شود ولی هنوز موفقیتی حاصل نشده است.
ایمناایمنا4 روز قبل
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: مخصوصا وقتی که روشن شد این حادثه بر اثر شلیک اشتباه پدافند بوده، شرایط را پیچیده‌تر و دشوارتر کرد. انتظار ملت، حفظ حرمت استمعاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: مردم انتظار دارند حرمتشان حفظ شود و در سایه اعلام اخبار نادرست به آنان توهین نشود. وی تاکید کرد: شناسایی دقیق علل و عوامل در هر دو حادثه هوایی و کرمان و کنترل شدت آسیب، این درد بزرگ را التیام می‌بخشد. مراسم یادبود جانباختگان هواپیمای اوکراینی از سوی دولت برگزار خواهد شدابتکار با تاکید بر اینکه از سیاست‌های مهم این است که حق اعتراض داده شود تا عده‌ای بتوانند نارضایتی خود را نسبت به این مسئله اعلام کنند، گفت: رئیس جمهوری هم بنا دارد مراسم یادبودی برای جانباختگان برگزار کند. وی اظهار امیدواری کرد با مشخص شدن مقصران حادثه و برگزاری یادبود، درد خانواده‌های داغدار اندکی التیام یابد و از این طریق حاکمیت بتواند اعتماد لازم را جلب کند.
ایرناایرنا4 روز قبل
معصومه ابتکار روز دوشنبه در این توئیت، همچنین بر لزوم تلاش جدی برای رسیدگی و کاهش مشکلات مردم گرفتار در سیل استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد. وی افزود: بعد از هلال احمر و دولت و دستگاه‌های مسئول، معاونت امور زنان ورود کرده و نیز از تمام گروه‌های مردمی و خیریه‌ها دعوت به همیاری برای مردم مناطق سیل زده دارد. همچنین این معاونت از سازمان‌های مردم نهاد که همواره در صف نخست یاری بوده و با تمام وجود بهترین خدمات را در همه دنیا در شرایط اضطراری ارائه می‌دهند، تقاضای مشارکت سریع‌تر را دارد. بر اساس گزارش هواشناسی، سامانه بارشی که روز جمعه تا یکشنبه در سیستان و بلوچستان فعال بود بارش‌های قابل توجهی به همراه داشت به طوریکه بیشینه بارش‌ها به صورت نقطه‌ای در برخی نقاط خاص در غرب و جنوب غرب استان به ۲۰۰ میلی‌متر رسیده است. احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان روز گذشته گفت: سیلاب در جنوب این استان ارتباط بیش‌از ۵۰۰ روستا را قطع کرده بود که با تلاش‌های صورت گرفته بخشی از ارتباط برقرار شده ولی حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ روستا همچنان در محاصره سیل هستند.
ایرناایرنا4 روز قبل
به گفته وی، مخصوصا وقتی که روشن شد این حادثه بر اثر شلیک اشتباه پدافند بوده و شرایط را پیچیده‌تر و دشوارتر کرد. انتظار ملت، حفظ حرمت استابتکار خاطرنشان کرد: مردم انتظار دارند حرمتشان حفظ شود و در سایه اعلام اخبار نادرست به آنان توهین نشود. وی تاکید کرد: شناسایی دقیق علل و عوامل در هر دو حادثه هوایی و کرمان و کنترل شدت آسیب، این درد بزرگ را التیام می‌بخشد. ابتکار یادآور شد: امیدواریم با مشخص شدن مقصران حادثه و برگزاری یادبود، درد خانواده‌های داغدار اندکی التیام یابد و از این طریق حاکمیت بتواند اعتماد لازم را جلب کند. به گزارش ایرنا، ستاد کل نیروهای مسلح ایران روز گذشته (شنبه) تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است.

به انتهای لیست رسیدید