معصومی نژاد

معصومی نژاد

تماشای شهرآورد رم با معصومی نژاد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما امروز به عنوان یک تماشاگر به وزرشگاه المپیک رم می‌رود و لحظه به لحظه از شهرآورد این شهر بین دو تیم فوتبال آس رم و لاتزیو گزارش می‌دهد. حال و هوای اطراف ورزشگاهتعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیورودی ورزشگاه المپیکو و صدای ترقه

ستاره‌هایی که در کنار مدیریت نادرست خاموش می‌شوند / تا کی باید شاهد ریزش قهرمانان ملی بود؟ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از مقام آوران و ورزشکاران کشورمان قربانی ضعف مدیریتی مسئولان فدراسیون‌ها شده‌اند. بیشتر بخوانید: آخرین اخبار پیوستن دیبیازی به تیم ملی ایران از زبان حمید معصومی نژادانتهای پیام/

آخرین اخبار پیوستن دیبیازی به تیم ملی ایران از زبان حمید معصومی نژاد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران4 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، حمید معصومی نژاده، خبرنگار صداوسیما در رم، خبرهایی مربوط به دیبیازی، سرمربی ایتالیایی و سرنوشت تیم ملی را جمع آوری کرده است که در فیلم زیر مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: گزینه‌های سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال از زبان بهاروندانتهای پیام/

:: رم- مشکلات آقای خبرنگار

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل

:: معصومی نژاد- نشست گفتگو‌های مدیترانه‌ای در رم

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
گزارش اختصاصی:: معصومی نژاد- نشست گفتگو‌های مدیترانه‌ای در رموزیر امور خارجه روسیه از رویکرد آمریکا در قبال ایران به شدت انتقاد کرد و آنرا بر خلاف حقوق بین الملل دانست

:: معصومی نژاد - همایش گفتگوهای مدیترانه‌ای در رم

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از رم؛ پنجمین نشست بین المللی گفتگو‌های مدیترانه‌ای در رم، رسما کار خود را آغاز کرد. گفتگو‌های مدیترانه‌ای در ایتالیا، همایشی جهانی است که هر سال در آن مقامات و نمایندگان کشور‌های مختلف از جمله دولتمردان، کارآفرینان، جامعه مدنی، دانشگاه و رسانه‌های جمعی شرکت می‌کنند و درخصوص مشکلات مدیترانه و دیگر مسائل مهم بین المللی گفتگو می‌کنند.

:: معصومی نژاد- بحران پیری جمعیت در ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
تعداد نوزادان متولد شده در سال ۲۰۱۸ میلادی در ایتالیا در مقایسه با سال قبل، نشان دهنده کاهش تولد بیش از ۱۸ هزار نوزاد استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، ادامه سیر نزولی باروری و افزایش امید به زندگی در ایتالیا، این کشور را با بحران پیری جمعیت روبرو کرده است.

:: معصومی نژاد- رشد اقتصادی ایتالیا صفر

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ کاهش تولیدات صنعتی در کنار بدهی سنگین دولتی ایتالیا، شرایط اقتصادی این کشور را دشوار کرده است. جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیاروزنامه نگار ایتالیاییمرکز امار ایتالیا در جدیدترین گزارش خود نسبت به وخامت شرایط اقتصادی و افزایش رشد نرخ بیکاری جوانان در این کشور هشدار داد. ادامه شرایط بحرانی اشتغال و متوقف ماندن رشد اقتصادی در ایتالیا، دولت این کشور را نگران کرده است. این در حالی است که نرخ بیکاری زنان در جنوب ایتالیا نیز در مقایسه با مناطق مرکزی و شمالی، دو برابر بیشتر است. کمک‌های مالی دولت ایتالیا در یک دهه گذشته به این شرکت هر چند موجب جلوگیری از ورشکستگی الیتالیا شده، اما وضعیت این شرکت را نسبت به سابق وخیم‌تر کرده است.

:: معصومی نژاد - دردسرهای پرندگان برای شهروندان رم

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، در این روز‌ها در شهر رم، سار‌ها با پرواز دسته جمعی در آسمان این شهر اشکال مختلف و زیبایی را خلق می‌کنند. پرواز دسته جمعی این پرندگان یکی از نمایش‌های زیبای طبیعت است که با هماهنگی و به شیوه‌های شگفت آوری در آسمان انجام می‌شود. البته حضور گسترده این پرندگان مهاجر و پرسر و صدا در فصل پائیز در رم دردسر‌هایی را هم برای پایتخت نشینان به همراه دارد چرا که پرواز هزاران سار در مرکز شهر رم همراه با فضولات این پرندگان پرجنب و جوش است؛ ساکنان این شهر و به‌ویژه گردشگران خارجی در ساعاتی از روز و شب مجبورند با چتر و یا گذاشتن کلاه و کتاب و نقشه بر سر، از خود مراقبت کنند.

:: معصومی نژاد- کشف اجساد ۷ آواره در دریای مدیترانه

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
ه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیمااز رم، غواصان گارد ساحلی ایتالیا، اجساد ۷ آواره دیگر را که هفته پیش نزدیک ساحل جزیره لامپدوزا، در جنوب این کشور غرق شده بودندریال در عمق ۴۰ متری دریا کشف و از آب خارج کردند. بر اساس این گزارش، هفته پیش، یک قایق بزرگ حامل حدود ۱۷۰ آواره فراری از جنگ و خشونت نزدیک ساحل لامپدوزا در دریای مدیترانه دچار حادثه شد و به زیر آب رفت. نیرو‌های گارد ساحلی ایتالیا توانستند بیشتر این افراد را از غرق شن نجات دهند، اما ۲۱ نفر آن‌ها جان خود را از دست دادند و در دریا مفقود شدند. گارد ساحلی ایتالیا در روز اول این حادثه اجساد ۵ زن را کشف کرده بود. در ۴۵ روز گذشته غرق شدن دو قایق بزرگ حامل آوارگان و مهاجران نزدیک ساحل جزیره لامپدوزا ایتالیا موجب کشته شدن ده‌ها نفر از آن‌ها شد.

:: معصومی نژاد- همایش ضد صهیونیستی در رم

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، در همایشی ضد صهیونیستی در رم پایتخت ایتالیا، ادامه جنایت‌ها و سیاست‌های سرکوبگرانه رژیم اشغالگر قدس علیه فلسطینی‌ها محکوم شد. سخنرانان در این نشست که با حضور جمعی از اندیشمندان ایتالیایی و شخصیت‌های سیاسی برگزار شد، از حمایت‌های همه جانبه دولت امریکا از رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کردند. خانم لوئیزا مورگانتینی، معاون اسبق پارلمان اروپا یکی از سخنرانان در این نشست بود. وی به خبرنگار صدا و سیما در رم گفت: ترامپ حقوق بین الملل را لگد مال می‌کند، بیت المقدس را پایتخت اسرائیل قلمداد می‌کند شهرک سازی در سرزمین‌های اشغالی را قانونی می‌داند و در رویکردی مستبدانه و دیکتاتوری می‌خواهد اهداف خود را در چارچوب خواسته‌های اسرائیل به جامعه بین الملل تحمیل کند و این در حالی است که در چنین وضعیتی، ما شاهد موضع بسیار ضعیف اتحادیه اروپا هستیم. شرکت کنندگان در این همایش، با انتقاد از ادامه سکوت رسانه‌های غربی در برابر جنایت‌های نژاد پرستانه نظامیان صهیونیست علیه فلسطینی‌ها، به ویژه در نوار غزه، ارژیم اشغالگر قدس را برای صلح جهانی یک تهدید دانستند. یک فعال ضد اسرائیلی گفت: ضرورت دارد که همه ما برای جلب توجه افکار عمومی در اروپا و ایتالیا به موضوع فلسطین بیش از پیش تلاش کنیم چرا که تحریف خبری و دیواری از سکوت در غرب، مانع از انتشار اخبار صحیح در این رابطه است. در این همایش روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین گرامی داشته شد. شرکت کنندگان در این نشست همچنین اخرین اقدام دولت امریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی در به رسمیت شناختن شهرک سازی این رژیم در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را شدیدا محکوم کردند.

:: معصومی نژاد- اعتراض دانش آموزان

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
هزاران دانش آموز ایتالیایی در حمایت از محیط زیست و در اعتراض به تغییرات آب و هوایی در رم راهپیمایی کردندبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ هزاران دانش آموز ایتالیایی در حمایت از محیط زیست و در اعتراض به تغییرات آب و هوایی در رم راهپیمایی کردند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلییک دانش آموز ایتالیایی به خبرنگار صدا وسیما در رم گفت: حضور ما در این راهپیمایی برای جلب توجه دولت‌ها به مشکلات زیست محیطی است. یک دانش آموز ایتالیایی به خبرنگار صدا وسیما در رم گفت: حضور ما در این راهپیمایی برای جلب توجه دولت‌ها به مشکلات زیست محیطی است. دانش اموز دیگری نیز گفت: حمایت از محیط زیست و حفاظت بیشتر از آب و هوا مسئله بسیار مهمی است و هیچ کس نباید به ان بی تفاوت باشد. روز جمعه همزمان با شهر رم، نوجوانان و جوانان بسیاری دیگر از شهر‌های بزرگ جهان نیز در حمایت از محیط زیست و علیه پدیده تغییرات اقلیمی راهپیمایی کردند.

:: معصومی نژاد-خرید خانه در ایتالیا با یک یورو

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
شهرداری شهر کوچک «موسوملی» که جمعیت ان در سه دهه گذشته از ۲۲ هزار نفر به کمتر از نصف رسیده است، در ابتکار عملی از ۲ سال پیش خانه هایی را که مالکانشان رها کرده‌اند با قیمت نمادین یک یورو چیز حدود یعنی ۱۴ هزار تومان به فروش گذاشته است. «توتی نیگرلی»، معاون شهردار شهر کوچک موسوملی در جزیره سیسیل گفت: ما در ۲ سال گذشته حدود ۱۲۰ خانه را به قیمت یک یورو فروخته‌ایم. تنها شرط این است که خریدار پس از خرید خانه، در مدت کمتر از ۳ سال آن را مرمت و بازسازی کند. فروش خانه با یک یورو با هدف افزایش جمعیت و جذب گردشگر و رونق کسب و کار و تجارت صورت می‌گیرد. باید بگویم تقریبا همه‌ی خریداران این خانه‌ها خارجی هستند. یکی از خریداران خانه‌های یک یورویی یک خانم آرژانتینی است.

:: معصومی نژاد- فصل جدید همکاری‌های ایران و فائو

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، چو دانگ یو، مدیر کل سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، بر گسترش همکاری‌های ایران و این سازمان تاکید کرد.

معصومی نژاد- آموزش تغییرات آب و هوایی در مدارس ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ‏‎، یکی از پیامد‌های تغییرات اقلیمی، افزایش بی نظمی و پدیده‌های شدید زیست محیطی است. به همین علت دولت ایتالیا تصمیم گرفته مطالعه تغییرات آب و هوایی را از سال آینده برای دانش آموزان مدارس اجباری کند. لورنتسو فیورامونتی، وزیر آموزش و پرورش ایتالیا اعلام کرد از سال آینده، اموزش تغییرات اب و هوایی در مدارس این کشور اجباری می‌شود و دانش آموزان همه مقاطع تحصیلی ملزم به مطالعه و یادگیری تغییرات اقلیمی و توسعه پایدار خواهند بود. ما تلاش خواهیم کرد که توسعه پایدار و تغییرات اب و هوایی، به محور الگوی اموزش در مدارس کشورمان تبدیل شود. وزیر اموزش و پروزش ایتالیا رویارویی با مسئله گرمایش کره زمین و تعییرات اقلیمی را موضوعی جدی برای ایتالیا دانست.

:: معصومی نژاد - اعتراض ایتالیایی‌ها به زن کشی

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، هزاران نفر با راهپیمایی در خیابان‌های مرکزی رم، خشونت فیزیکی و جنسی ضد زنان را محکوم کردند. یکی از معترضان گفت: در ایتالیا از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۴۶ زن به دست همسر و یا شریک سابق زندگی خود به قتل رسیده‌اند؛ متاسفانه بسیاری از زنان در ایتالیا هر روز در سکوت قربانی خشونت و آزار و اذیت مردان هستند. عبارت «زن کشی» از مدت‌ها پیش وارد زبان عامیانه در ایتالیا شده که بیانگر نگرانی گسترده در این کشور است. یک تظاهرکننده دیگر گفت: با وجودی که ما فکر می‌کنیم در کشوری متمدن زندگی می‌کنیم، اما هر روز شاهد خشونت روز افزون مردان در محیط خانوادگی ضد زنان هستیم. بر اساس تازه‌ترین آمار منتشر شده در ایتالیا از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون بیش از ۳۱۰۰ زن در ایتالیا به دست نزدیکان خود کشته شده‌اند. تظاهرکنندگان در این راهپیمایی، تصویب قوانین شدیدتری را برای مبارزه با پدیده خشونت ضد زنان در ایتالیا خواستار شدند.

:: معصومی نژاد- وضعیت ناپایدار ونیز

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از ونیز، ارتفاع سطح آب در ونیز ایتالیا که در چند روز گذشته به نزدیک به ۲ متر رسید در نیم قرن گذشته بی سابقه بوده است. دولت ایتالیا که ۵ روز پیش در این شهر وضعیت فوق العاده اعلام کرده بود متعهد به مرمت فوری بنا‌های تاریخی و تامین خسارت‌های مالی ونیزی‌ها شده است. نیکولا پلیکانی، نماینده مردم ونیز در پارلمان ایتالیا به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در رم گفت: بالا امدن سطح آب در ونیز بیش از یک میلیارد یورو خسارت به بار اورده است. دولت در آغاز وضعیت اضطراری در ونیز، ۲۰ میلیون یورو برای کمک به نیاز‌های اولیه مردم اختصاص داد. متاسفانه بعد از گذشت بیش از ۳ دهه از طرح حفاظت از شهر ونیز در برابر آب گرفتگی، هنوز این طرح آماده نشده و بسیاری از اهالی ونیز را مجبور به ترک شهرشان کرده است. طرح حفاظت از شهر ونیز موسوم به «موزه»، ۳۵ سال پیش آغاز شد.

:: معصومی نژاد- کتاب «سفر به گرای ۲۷۰ درجه» در رم

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، کتاب «سفر به گرای ۲۷۰ درجه» نوشته احمد دهقان به زبان ایتالیایی ترجمه شد. ترجمه این داستان بلند که به روایت جنگ و دفاع مقدس از نگاهی جدید می‌پردازد، در دانشگاه لاساپینتسا رم با حضور جمعی از استادان دانشگاه و دانشجویان و علاقمندان ایتالیایی به فرهنگ ایران معرفی شد. در این نشست که با مشارکت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ایتالیا برگزار شد، احمد دهقان نویسنده کتاب، اکبر قولی، رایزن فرهنگی کشورمان در رم و میکله مارلی مترجم ایتالیایی، از جمله سخنرانان در این نشست بودند. افشین شحنه تبار، مدیر انتشارات شمع و مه که در این نشست حضور داشت گفت: پیش از رم نیز احمد دهقان همراه با مترجم ایتالیایی کتاب، در دانشگاه‌های پادوا و بولونیا در شمال این کشور، در خصوص ترجمه کتاب سفر به گرای ۲۷۰ درجه نشست‌هایی را برگزار کرده و متعاقبا این تور ادبی در دانشگاه‌های شهر‌های میلان و تورینو ایتالیا ادامه خواهد داشت. مصاحبه شوندگان:۱- اکبر قولی، رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا۲- احمد دهقان نویسنده کتاب۳- میکله مارلی، مترجم کتاب

:: معصومی نژاد- تلاش راست گرایان ایتالیا برای کسب قدرت

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، همزمان با بالا گرفتن اختلاف و تنش سیاسی میان رهبران دو حزب ائتلافی ایتالیا درباره موضوعات مختلف، احزاب راست افراطی ایتالیا تلاش می‌کنند قدرت را در این کشور به دست بگیرند. متئو سالوینی، رهبر حزب راست افراطی و مهاجر ستیز «اتحاد» که در دولت ائتلافی پیشین ایتالیا، وزیر کشور بود، در جمع هزاران نفر از طرفدارانش وعده داد به زودی به دولت باز خواهد گشت. بر اساس تازه‌ترین نظر سنجی‌ها در ایتالیا در صورت برگزاری انتخابات زود هنگام در این کشور، حزب اتحاد به رهبری سالوینی پیروز خواهد شد. سالوینی گفت: من به شما قول می‌دهم تا چند ماه دیگر قدرت را به دست خواهیم گرفت. اما شما باید کمی صبور باشید، چرا که صبر و ارامش، هنر افراد قوی است.

:: معصومی نژاد - نشست مطبوعاتی سفیر ایران در رم

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما رم، حمید بیات، سفیر ایران در ایتالیا در صبحانه کاری با جمعی از خبرنگاران رسانه‌های گروهی ایتالیا، آخرین تحولات مهم ایران و منطقه، برجام و روابط ایران و ایتالیا را بررسی کرد. سفیر کشورمان در این نشست آخرین اقدام‌ها و گام‌های جمهوری اسلامی ایران را در محدود کردن تعهدات اختیاری خود در اجرای برجام تشریح و بر ضرورت اقدام جدی اروپا در جهت انجام تعهداتشان برای حفظ توافق پافشاری کرد. بیات همچنین با اشاره به طرح صلح هرمز، مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسایل منطقه‌ای را با تاکید بر رویکرد حل و فصل مسایل از طریق گفتگو مورد تاکید قرار دارد. در ادامه این نشست، سفیر کشورمان به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد. در این نشست تعدادی از خبرنگاران رادیو و تلویزیون دولتی ایتالیا (رای) و کارشناسان حوزه سیاسی نیز حضور داشتند.

:: معصومی نژاد - طوفان و بارش سنگین برف و باران در ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
طوفان و بارش شدید برف و باران در سراسر ایتالیا خسارت‌های جانی و مالی برجای گذاشتبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، در حالی که در برخی از مناطق کوهستانی در شمال ایتالیا بارش برف شمار زیادی را خانه نشین کرده است، ادامه باران‌های سیل آسا در مرکز و جنوب ایتالیا هم مشکلات زیادی برای مردم به وجود آورده است و صدها نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند. در رم پایتخت ایتالیا بارش شدید باران ادامه دارد. همچنین شرایط نامساعد جوی و ادامه بارندگی در شهر ونیز در شمال ایتالیا، برای سومین روز متوالی موجب بالا آمدن آب و اعلام وضعیت هشدار در این شهر شده است. بسیاری از رهگذران و به ویژه گردشگران خارجی از پیاده روهای موقت چوبی که برای بالا آمدن آب تعبیه شده است، استفاده می‌کنند.

:: معصومی نژاد- کودکان آواره بی سرپرست

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، سازمان‌های حامی کودکان، مهاجران و پناهندگان ملل متحد، از آینده کودکان و نوجوانان آواره بی سرپرست در ایتالیا، ابراز نگرانی کرد. بر اساس گزارش ۳ سازمان یونیسف، کمیساریای عالی پناهندگی ملل متحد و سازمان بین المللی مهاجرت در چند سال گذشته در حالی که هزاران کودک و نوجوان اواره فراری از جنگ و خشونت پس از ورود به خاک ایتالیا ناپدید شده‌اند، افرادی هم که به سن قانونی ۱۸ سال می‌رسند دیگر از حمایت دولت این کشور برخوردار نخواهند بود.

:: معصومی نژاد- اجلاس فائو درباره معاهده ژنتیکی گیاهی

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه گروهی عکس «انتزاع» مشتمل بر آثار منتخب انتزاعی تعدادی از هنرمندان عکاس کشورمان از جمله امیر اصغر زاده، عسل کاظمیان، یاسمن اخلاق دوسن، احسان طوطیان، مهدی بندری، نازنین داودی، عاطفه کریمی، تار تفرشی، مریم معصومی نژاد از روز بیست و چهارم آبان در گالری «سروا» به نمایش در می‌آید. در استیتمنت نمایشگاه به قلم فاروق مظلومی آمده است: «عکس در یک زمان و مکان مشخص با آگاهی کامل عکاس ثبت می‌شود. شاید نقاش در حالت انتزاعی بتواند نقاشی کند اما عکاس باید با حواس کامل عکس خوب را بسازد یا اتفاق ساخته شده را ثبت کند. یک عکس انتزاعی حتی می‌تواند حاصل لحظه‌ای لرزش عکاس یا دوربین باشد. عکاسی، بازنمایی اشیا و وضعیت هایی است که وجود دارند یا حاصل واسازی همین بازنمایی است. واسازی در معنای شالوده شکنی و ساخت گشایی. آنچه که عکاسی انتزاعی را از عکاسی عمومی جدا می‌کند نحوه بازنمایی است که اشیا را بدون توجه به کارکرد آنها صرفا به عنوان یک فرم نشان می‌دهد.»

:: معصومی نژاد- ایتالیا در باتلاق بدهی عمومی

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ ایتالیایی‌ها همچنان در باتلاق بدهی عمومی این کشور دست و پا می‌زنند. در همین حال سیر صعودی بدهی عمومی ایتالیا، اتحادیه اروپایی را به شدت نگران کرده است. پی یر موسکوویسی، کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا گفت: پیام من به ایتالیا همچون گذشته کاهش بدهی عمومی این کشور است. هم اکنون بدهی عمومی ایتالیا به ۲۴۳۶ میلیارد یورو رسیده است که برابر با ۱۳۶ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور می‌باشد. به گفته کارشناسان، میزان بالای بدهی عمومی ایتالیا به یک معضل بزرگ تبدیل شده است که در کنار وضعیت دشوار اقتصادی بر دوش مردم این کشور سنگینی می‌کند.

:: معصومی نژاد - نشست کمیته «کدکس» به ریاست ایران در فائو

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، دهمین نشست کمیته هماهنگی برنامه استاندارد‌های غذایی موسوم به کدکس، برای منطقه خاور نزدیک، روز دوشنبه کار خود را به ریاست، جمهوری اسلامی ایران در رم آغاز کرد. در این نشست که در محل اتاق ایران در مقر سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) برگزار می‌شود، نمایندگان ۱۷ کشور خاور نزدیک حضور دارند. محمد حسین شجاعی علی آبادی، هماهنگ کننده منطقه‌ای کمیته هماهنگی فائو و سازمان بهداشت جهانی برای خاورمیانه (غرب آسیا)، ریاست این نشست را بر عهده دارد. محمد حسین عمادی، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های بین المللی مستقر در رم در این نشست، به نمایندگی از سازمان ملی استاندارد ایران سخنرانی کرد. وی در بخشی از اظهارات خود گفت: با توجه به پویایی تجارت بین الملل و بروز چالش‌ها و تهدید‌های بین المللی جدید، میزان وابستگی متقابل بین کشور‌ها افزایش یافته است و همین مسئله، ما را ترغیب می‌کند تا با هم همکاری کنیم. حصول اطمینان از سلامت مواد غذایی و همچنین تسهیل و روان سازی تجارت جهانی مواد غذایی از اهداف اصلی این نشست در رم است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، حدود ۲۰ هزار شهروند ایتالیایی و خارجی ساکن رم، با راهپیمایی در خیابان‌های مرکزی پایتخت به ادامه رویکرد مهاجر ستیزانه دولت ایتالیا اعتراض کردند.

:: معصومی نژاد- ایتالیا پیشرو در اقتصاد سبز

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم درباره اقتصا دسبز در ایتالیا. ارمته رئالاچی، سیاستمدار و رئیس بنیاد سبز ایتالیاپاسکوئاله انونتسیا، مسئول محیط زیست شهرداری منطقه پانزده رم
همشهریهمشهری2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، در این بازی که در کشور امارات برگزار می‌شد تیم ملی کشورمان با نتیجه پرگل ۶ بر ۳ اسپانیا حریف قدرتمندش را شکست داد. گل‌های این بازی توسط مصطفی کیانی، سعید پیرامون، محمد مختار، حمید بهزادپور دروازه بان تیم ملی، محمد احمد زاده و معصومی نژاد به ثمر رسید. برای تیم اسپانیا نیز گارسیا سوارز و گومز گلزنی کردند. در این بازی محمد مختار یک ضربه پنالتی را از دست داد و احمدزاده نیز در وقت سوم بازی با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد.

:: معصومی نژاد-سیاست‌های خصمانه ضد ایرانی آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
سازمان هواپیمایی کشوری ایتالیا اعلام کرد پروازهای مستقیم ماهان ایر به شهرهای رم و میلان، فقط تا ۱۵ دسامبر اینده (۲۴ اذرماه) برقرار خواهد بود. یک کارآفرین ایتالیایی گفت: متاسفانه تداوم مشکلات بانکی میان ایتالیا و ایران، بسیاری از شرکت‌ها از جمله شرکت ما را متضرر کرده است. یک کارمند نمایندگی فروش بلیط ایران ایر در رم گفت: هر روز شمار زیادی از ایرانیان مقیم ایتالیا با تماس تلفنی با دفتر ایران ایر و یا حضور در دفتر ما پیگیر اگاهی از برقراری مجدد پرواز ایران ایر به رم هستند. البته خبر خوب این که عباس داودی نماینده فروش ایران ایر در ایتالیا اعلام کرد که پروازهای هما در مسیر تهران رم تهران تا یک ماه دیگر مجددا برقرار خواهد شد. شات لیست:۱- کارآفرین ایتالیایی۲- کارمند نمایندگی فروش ایران ایر در رم۳ و ۴ - دو شهروند ایرانی مقیم ایتالیا

به انتهای لیست رسیدید