معیشت مردم

معیشت مردم

مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در سی و یکمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد که امروز پنجشنبه در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز در جمع عزیزانی هستیم که با رشادت و مجاهدت خود، حسینیان دوران ما هستند و ایثار را به تصویر کشیدند، گفت: شما سند مطلومیت و شجاعت و افتخار انقلاب اسلامی و ‌ملت بزرگ ایران هستید. وی با اعلام اینکه شما راهی را که انتخاب کردید، آگاهانه و از روی معرفت بوده است، تصریح کرد: شهدا و ایثارگران متعلق به تاریخ ما و همه انسان‌ها هستند. نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، هدف از برگزاری این همایش‌ها و بزرگداشت‌ها را پیروی از آموزه‌های قرآنی، پاسداشت میراث بزرگان و تاریخ مان، قدردانی از زحمات و اقدامات صورت گرفته، تجلیل از ارزش‌ها، ارائه راه برای دیگران، معرفی و تبیین میزاث فرهنگی، انتقال میزاث ارزشی به نسل آینده، الگو سازی برای آیندگان اعلام کرد. وی با بیان این که افتخارات امروز ما ثمره تلاش‌های شماست، اذعان کرد: امروز نیز تلاش شبانه روزی فرزندان شما در جهاد کشاورزی برای تامین معیشت مردم از افتخارات و اقدامات موثر و در استمرار حماسه آفرینی رزمندگان در دوران دفاع مقدس است و به لطف خدا با این مجاهدت‌ها، تحریم‌ها را می‌شکند و دشمن را ناامید خواهند کرد.
فارسفارس14 ساعت قبل
معاون استاندار لرستان گفت: نهادهای تحت نظارت مقام معظم رهبری انصافا در زمان وقوع سیل و پس از سیل در استان لرستان حضور پر رنگ و موثری داشته و از معیشت مردم تا ساخت بخشی از منازل سیل‌زدگان نقش‌آفرینی ویژه‌ای انجام دادند. وی افزود: با وجود همه خدماتی که جمهوری اسلامی به ملت ایران به ویژه روستائیان و مناطق محروم ارائه کرده، اما هنوز در برخی نقاط محرومیت‌ها به طور کامل برطرف نشده و نیاز به تلاش بیشتری است. ثمینی تاکید کرد: باید شرایط پس از سیل به‌گونه‌ای فراهم شود که شرایط را جهت رغبت حضور سرمایه‌گذاران، توسعه، تولید و اشتغال در استان لرستان فراهم آورد. وی در ادامه اظهار داشت: نهادهای تحت نظارت مقام معظم رهبری انصافا در زمان وقوع سیل و پس از سیل در استان لرستان حضور پر رنگ و موثری داشته و از معیشت مردم تا ساخت بخشی از منازل سیل‌زدگان نقش‌آفرینی ویژه‌ای انجام دادند. معاون استاندار لرستان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در آستانه بازگشایی مدارس در استان لرستان حضور یافته و بخشی از نیازهای دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده و محروم که قادر به تامین اقلام آموزشی نیستند را با بسته‌های اهدایی مرتفع می‌کند.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شاهرود، علیرضا آشناگر در حاشیه سفر ۲ روزه به شاهرود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شناسایی و آشنایی با مشکلات مردم از جمله اهدافی است که در اولویت سفر به نقاط مختلف استان سمنان قرار دارد. وی افزود: تلاش می‌کنیم از نظرات مردم و مؤثران هر شهر، بخش و روستا نهایت استفاده را در حل‌وفصل مشکلات هر منطقه و توسعه مناطق مختلف استان انجام دهیم. آشناگر به ظرفیت‌های مجن از جمله آبشار این شهر و مجموعه باغات آن اشاره کرد و گفت: تهیه طرح جامع توسعه گردشگری شهر مجن باید در دستور کار قرار گیرد. وی تأکید کرد: باید از ظرفیت‌های مختلف معنوی، مذهبی، اجتماعی، فرهنگی برای تقریب مذاهب، جذب گردشگر و تولید ثروت استفاده شود. استاندار سمنان اظهار داشت: هرگونه هزینه کرد در حوزه گردشگری در حقیقت سرمایه‌گذاری برای توسعه همه‌جانبه استان سمنان، توسعه اقتصادی، ارتقای سطح کسب‌وکار و تقویت معیشت مردم است.
فارسفارس15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مدنی مدیرعامل بنیاد احسان ستاداجرایی فرمان امام دراین مراسم با اشاره به خدمات گسترده ستاد در ماجرای سیل اخیر استان گفت: از همان ابتدای وقوع حادثه در ۱۰ نقطه از مناطق سیل‌زده کشور درمانگاه‌های سیار ستاد اجرایی فرمان امام برپا شد، اهدای ۲هزار راس دام سبک و توزیع ۶هزار بسته لوازم خانگی به مردم سیل‌زده ازدیگر خدمات ستاد در استان بوده است. وی افزود: توزیع ۴هزار بسته باقیمانده پس از اتمام توزیع کمک‌های جمع‌آوری شده مردم توسط هلال‌احمرانجام خواهد شد. مدیرعامل بنیاد احسان ستاداجرایی فرمان امام، اهدای بسته‌های نوشت‌افزار را نمونه دیگری از تعهدات ستاد اجرایی فرمان امام برشمرد و افزود: در همین راستا کمپینی تحت عنوان مشق احسان در کشور راه‌اندازی شده که تاکنون ۲۰۰ هزار نفر در این پویش مردمی مشارکت کرده‌اند. مدنی تصریح کرد: هدف‌گذاری ستاد برای تهیه ۵۰۰ هزار بسته لوازم‌التحریر است که تامین ۲۵۰ هزار بسته آن را ستاد اجرایی تعهد کرده و مابقی را با مشارکت مردم تهیه خواهیم کرد. وی با تاکید بر اینکه تمامی نوشت‌افزار خریداری شده تولید داخل هستند، گفت: با خرید ۲۵۰ هزار بسته توسط ستاد اجرایی ۲۱۰ شغل ایجاد شده است.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
وی گفت: طرح مهر کریمانه و در نظر گرفتن ۱۱ هزار و ۹۰۰ بسته غذایی و ۲۰۲۶ بسته لوازم‌التحریر و ۴۱۶ فقره جهیزیه برای نیازمندان در نظر توسط سپاه استان اصفهان در نظر گرفته شده است. همچنین اجرای طرح ایران یار و حضور جوانان و بسیجیان در کارخانه‌های تولید ایرانی برای ترغیب مردم به خرید کالای ایرانی از دیگر برنامه‌های سپاه استان اصفهان است. وی درباره جوان‌گرایی در رده‌های مختلف سپاه استان اصفهان گفت: جوان‌گرایی در سپاه استان اصفهان به خوبی ایجاد شده است و اکثر فرماندهان نواحی تا مدیران مختلف در رده‌های سپاه از جوانان هستند. فرمانده سپاه استان اصفهان گفت: متأسفانه عدم اعتماد باعث می‌شود که از جوانان در نهادهای کشور استفاده نشود. وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم درباره سایر اقدامات سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان در راستای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب پیرامون موضوع استفاده از جوانان گفت: بخش عمده لایه اولیه مدیریتی سپاه استان بازنشسته شده‌اند و کارکنان سپاه عمدتا از جوانان هستند و نزدیک به ۴ سیستم گزینش در سپاه استان اصفهان داریم.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب‌شرق کشور با بیان این‌که «اگر مردم در اقتصاد، امنیت، سیاست و … حضور نداشته باشند ما هرگز موفق نخواهیم بود»، گفت: فرهنگ نیز در ایجاد امنیت موثر است و همچنین اگر اقتصاد و معیشت مردم را تامین نکنیم امنیت نخواهیم داشت. تا زمانی که نعمتی را از دست ندهیم درک نمی‌کنیم که چه نعمتی داشته‌ایم‌؛ لذا انسان تا زمانی که در امنیت و آسایش زندگی می‌کند شاید این نعمت را درک نکند و اینکه ایران امنیت مناسبی دارد یک ادعا نیست. وی درباره امنیت در جنوب شرق استان کرمان نیز بیان کرد: از دورترین نقاط به این مناطق سفر می‌کنند از نظر امنیت مشکلی ندارند اما در بسیاری از کشورها همچون آمریکا، فرانسه و … این امنیت وجود ندارد. وی با برشمردن ارکان امنیت پایدار اظهار کرد: مردم و جامعه یکی از ارکان امنیت پایدار هستند و اگر در جنوب شرق کشور برای ایجاد امنیت از مردم استفاده می‌کنیم به این دلیل است که مردم از خود این جامعه هستند و دلشان بیشتر می‌سوزد بنابراین نقش مردم در ایجاد امنیت بی‌بدیل است. فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با بیان این‌که «اگر مردم در اقتصاد، امنیت، سیاست و … حضور نداشته باشند ما هرگز موفق نخواهیم بود، تصریح کرد: فرهنگ نیز در ایجاد امنیت موثر است و همچنین اگر اقتصاد و معیشت مردم را تامین نکنیم هیچ‌گاه امنیت نخواهیم داشت.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
سردار مارانی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ همه مردم باید احساس مسئولیت داشته باشند بیان کرد: مقام معظم رهبری در این زمینه تاکیدات فراوانی داشتند. وی با تاکید بر اینکه توجه به اقتصاد و معیشت مردم باید در اولویت کار مسئولان قرار بگیرد گفت: اقدامات و فعالیت‌های ضد انقلابی باعث ایجاد ناامنی می‌شود که نقش مردم در زمینه جلوگیری از این ناامنی‌ها بسیار مهم و ضروری است. فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امروز بحث خانمان سوز قاچاق مواد مخدر نکته بسیار مهمی است که توسط سران طوایف باید کنترل شده و جدی گرفته شود افزود: مسئولیت این مهم به‌عهده سران طوایف و ریش‌سفیدان است. وی با بیان اینکه امروز تروریست برای ما تهدید نیست، گفت: قاچاق مواد مخدر برای کشور و جامعه ما تهدید بیشتر و جدی‌تر از تروریست است و باید به این مهم توجه جدی شود. سردار مارانی با ابراز امیدواری از اینکه برگزاری این همایش‌ها ساماندهی بیشتری شود افزود: باید بتوانیم بهره‌برداری بهتری از این همایش‌ها داشته باشیم.
مهرمهر20 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه این همایش موجب ایجاد وحدت، امنیت، برادری و ایجاد همدلی در مجموعه‌ها می‌شود، تاکید کرد: سلامت و امنیت دو نعمتی است که اهمیت آنها برای انسان زمانی مشخص می‌شود که آنها را از دست می‌دهد. فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه به مقوله‌های مورد نیاز برای تحقق امنیت پایدار اشاره و بیان کرد: جامعه و مردم یکی از ارکانی هستند که باعث ایجاد امنیت می‌شوند و اینکه امروز در جنوبشرق امنیت را مردمی کرده‌ایم به آن دلیل است که مردم خودشان از این جامعه هستند و دلشان برای جامعه خودشان بیشتر می‌سوزد. سردار مارانی ضمن اشاره به این مطلب که توجه به مردم و حضور مردم در حوزه ایجاد امنیت پایدار بسیار اثرگذار است، تاکید کرد: اگر مردم در امنیت، اقتصاد، فرهنگ، سیاست و سایر حوزه‌ها حضور نداشته باشند، هیچ جا موفق نخواهیم بود. سردار مارانی ضمن بیان این مطلب که نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی که مسئولیت تامین امنیت را بر عهده دارند، از ارکان تامین امنیت هستند، گفت: نقش مردم و سران طوایف و مسئولان امنیتی برای ایجاد امنیت پایدار بسیار مهم است. وی تاکید کرد: امروز بحث خانمان سوز مواد مخدر موضوع بسیار مهمی است که باید با همکاری سران طوایف، علماء و متنفذان برای حل آن اقدام شود.
فارسفارس20 ساعت قبل
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب‌شرق نیروی زمینی سپاه گفت: برای امنیت پایدار لازم است توجه کنیم به جامعه و مردم چراکه ارکانی که موجب امنیت می‌شوند خود مردم هستند، در جنوب‌شرق کشور امنیت را مردمی کرده‌ایم چون مردم از جامعه هستند و دلشان بیشتر می‌سوزد. وی با اشاره به اینکه اکنون در جنوب‌شرق کشور و در استان‌های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی از دورترین نقاط امنیت دارند و مشکلی در این زمینه نداریم، بیان کرد: اما در کشورهای به ظاهر خوب امنیت در آنها وجود ندارد. مارانی تصریح کرد: برای امنیت پایدار لازم است توجه کنیم به جامعه و مردم چراکه ارکانی که موجب امنیت می‌شوند خود مردم هستند، در جنوب‌شرق کشور امنیت را مردمی کرده‌ایم چون مردم از جامعه هستند و دلشان بیشتر می‌سوزد. فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب‌شرق نیروی زمینی سپاه با تأکید بر توجه و حضور مردم در ایجاد امنیت پایدار گفت: اگر مردم در حاکمیت، امنیت، سیاست و فرهنگ حضور نداشته باشند هیچ حا موفق نخواهیم بود. فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب‌شرق نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: بحث خانمان‌سوز قاچاق مواد مخدر بسیار بحث مهمی است در جنوب‌شرق کشور که باید سران طوایف به آن توجه کنند و در قبال آن مسئول هستند.
برنابرنا23 ساعت قبل
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب‌شرق نیروی زمینی سپاه با اشاره به این مطلب که اگر به اقتصاد و معیشت مردم توجه نکنیم، هیچگاه امنیتی وجود نخواهد داشت، گفت: در سال هایی که مردم مشکلات اقتصادی دارند شاهد هستیم که ناامنی نیز رشد صعودی دارد. فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه به مقوله‌های مورد نیاز برای تحقق امنیت پایدار اشاره و بیان کرد: جامعه و مردم یکی از ارکانی هستند که موجب ایجاد امنیت می‌شوند و اینکه امروز در جنوبشرق امنیت را مردمی کرده‌ایم به آن دلیل است که مردم خودشان از این جامعه هستند و دلشان برای جامعه خودشان بیشتر می‌سوزد. سردار مارانی ضمن اشاره به این مطلب که توجه به مردم و حضور مردم در حوزه ایجاد امنیت پایدار بسیار اثرگذار است، تاکید کرد: اگر مردم در امنیت، اقتصاد، فرهنگ، سیاست و سایر حوزه‌ها حضور نداشته باشند، موفق نخواهیم بود. فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب‌شرق نیروی زمینی سپاه با اشاره به این مطلب که اگر به اقتصاد و معیشت مردم توجه نکنیم، هیچگاه امنیتی وجود نخواهد داشت، گفت: در سال هایی که مردم مشکلات اقتصادی دارند شاهد هستیم که ناامنی نیز رشد صعودی دارد. سردار مارانی ضمن بیان این مطلب که نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی که مسئولیت تامین امنیت را بر عهده دارند، از ارکان تامین امنیت هستند، گفت: انواع قاچاق، نزاع‌های دسته جمعی، مواد مخدر، سرقت، اقدامات و فعالیت‌های تروریستی و ضد انقلابی و غیره باعث ایجاد ناامنی می‌شود و نقش مردم، سران طوایف و مسئولان امنیتی برای ایجاد امنیت پایدار بسیار مهم است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
این فعال اصلاح طلب صراحتا اعلام کرده است که دولت روحانی هیچ برنامه روشنی برای حل مشکلات کشور ندارد، اما در ادامه از بی برنامگی دولت حمایت کرده است. اما درایت دولت اوضاع را تحت کنترل درآورد و با وجود مشکلات، کشور دارد به خوبی اداره می‌شود. به همین خاطر، اصلاح طلبان راهی جز رقیب هراسی پیش روی خود نمی‌بینند. در حقیقت، تنها هنر اصلاح طلبان، ترساندن مردم از سایه جنگ و رقیب هراسی است. نگاه اصلاح طلبان به آمریکا، نگاه «ارباب-رعیتی» است.
فارسفارس1 روز قبل
معاون اول قوه قضائیه، با بیان اینکه ستاره قدرت‌های استکباری رو به افول است، گفت: دشمن علی‌رغم همه تبلیغات و هزینه‌ها در برابر پدیده جدیدی که به خون امام حسین (ع) و انقلاب اسلامی شکل گرفته، سردرگم است و شکست خورده است. ستاره استکبار رو به افول است/ قوه قضائیه دست استمداد به سوی مردم و نخبگان دراز می‌کندبه گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژە‌ای پیش از ظهر امروز در آئین تودیع و معارفه رؤسای کل پیشین و جدید دادگستری استان کرمانشاه که در تالار انتظار شهر کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به تبلیغات گسترده مستکبران در خصوص شکست‌ناپذیری‌شان، اظهار داشت: ستاره قدرت‌های استکباری رو به افول است. معاون اول رئیس قوه قضائیه با اشاره به حمله پهپادی اخیر یمن به عربستان، افزود: به برکت اسلام ناب و خون شهدای کربلا و مجاهدت پیروان اباعبدالله (ع)، طلسم قدرت دشمنان باطل شده است. وی تصریح کرد: دشمن علی‌رغم همه تبلیغات و هزینه‌ها در برابر پدیده جدیدی که به خون امام حسین (ع) و انقلاب اسلامی شکل گرفته، سردرگم بوده و شکست خورده است. اژه‌ای با اشاره به برنامه جدید رئیس قوه قضائیه و تأیید کلیات آن توسط مقام معظم رهبری، اعلام کرد: دست استمداد به سوی همه مردم و نخبگان دراز می‌کنیم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
اژه‌ای گفت: امروز همه واقف هستیم که در چه شرایطی زندگی می‌کنیم و نسبت به شرایط دنیا آگاه هستیم و می‌دانیم که کشور در شرایط کنونی و عصر حاضر در کجای دنیا قرار گرفته و چه نقشی را ایفا می‌کند و چه تأثیری را می‌تواند داشته باشد. اژه‌ای گفت: امروز می‌خواهند چند صد نفر از نیروهای کارآزموده را در عراق در مسیر اربعین قرار دهند که بگویند با این همه هزینه این چه کاری است اما به برکت خون حسین (ع) و جبهه مقاومت شکل گرفته که دشمن از آن آگاه نیست. وی با بیان اینکه دشمنان فکر می‌کنند فرصت فروش نفت را از ما بگیرند فلج می‌شویم اما ما به غیر نفت متکی می‌شویم بیان کرد: زمانی ما را از چهار اسلحه محدود محروم کردند اما نیروهای مسلح ما اکنون به چه سلاحهایی مجهز هستند. اژه‌ای افزود: اگر مشکلاتی را برای سیستم فروش نفت ایجاد می‌کنند به شرایطی دست پیدا می‌کنیم که اولا نفت را در هر صورت می‌فروشیم و بعد خود را از نفت مستقل می‌کنیم. تکمیل می‌شود …
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از سفر یک روزه تیمی متشکل از نمایندگان طرح حفاظت از تالاب‌ها و مشاور برنامه عمران سازمان ملل متحد به منظور بازدید از شرایط تالاب هامون به سیستان خبر داد. به گزارش ایسنا- به نقل از محیط زیست استان، وحید پورمردان گفت: تیمی متشکل از مدیر طرح ملی حفاظت از تالاب‌های ایران و نماینده برنامه عمران سازمان ملل متحد به منظور بازدید شرایط تالاب هامون و امکان سنجی تدوین طرح پیشنهادی برای جذب منابع مالی از اتحادیه اروپا به منظور توانمندسازی اقتصادی جامعه محلی و حفاظت محیط زیست و احیاء تالاب هامون وارد سیستان شد. پورمردان افزود: هئیت مذکور از وضعیت معیشت ماهیگیران، دامداران، کشاورزان و همچنین کانون‌های گرد و غبار در منطقه سیستان بازدید و در جلسه ستاد بحران استان در محل استانداری سیستان و بلوچستان شرکت کردند. از اینرو احیاء تالاب هامون یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های محیط زیست کشور و استان است. برنامه مدیریت جامع تالاب هامون تهیه شده و به تمام دستگاههای ذیربط ابلاغ شده است که بازدید هیئت مذکور در راستای اجرایی کردن اولویت‌های برنامه مدیریت جامع تالاب هامون برای جذب منابع مالی بین المللی برای احیاء تالاب هامون و کمک به معیشت پایدار ساکنین این منطقه برنامه ریزی شده تا در صورت امکان طرح برای جذب منابع مالی از اتحادیه اروپا برای توانمندسازی اقتصادی جامعه محلی و حفاظت محیط زیست و احیای تالاب هامون ارائه شود.
فارسفارس1 روز قبل
پس از اکتشاف منابع ملی برای تشخیص اصالت و عیار منابع ملی قطعا انجام پردازش و آزمون لازم است تا احیانا در جریان اکتشاف اشتباهی صورت نگرفته باشد. نشانی غلط و تبلیغات کاذب موجب می‌گردد که گاهی میلیاردها دلار تولید واردات محور را به عنوان منابع ملی و تولید ملی بنامند! به عبارت دیگر منابع ملی آنگاه منابع ملی اند که طی فرآیندهای یادشده به ایجاد ثروت مادی یا معنوی جامعه منتهی شوند در غیر اینصورت بدون تردید از منابع کاذب یا شبه منابع اند که معمولا به عنوان نشانی غلط توسط برخی ساختارهای حاکمیتی به جامعه ارائه می‌شود. وجود منابع در هر کشوری بدون وجود فرآیندهای بهره برداری از آن، با نبود منابع برابر است. * پرسشگری از مجمع تشخیص مصلحت نظام- آیا چشم انداز بیست ساله از فرآیندهای استفاده از منابع ملی حمایت می‌کند؟ - آیا سیاست‌های کلی نظام در امور بخشی به فرآیندهای بهره برداری از منابع ملی در بخش‌های موضوعی مختلف توجه دارد؟ - آیا اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام به فرآیندهای حاکم بر منابع ملی کشور در مصلحت سنجی‌های خود اشراف کامل دارند؟ - آیا توجه به فرآیندهای مربوط به استفاده از منابع ملی در مقابله با تحریم‌ها به مصلحت کشور است؟ * پرسشگری از دولت- فرآیندهای استفاده از منابع ملی در وزارتخانه‌های مختلف چگونه صورت می‌گیرد؟ - آیا در استانداری‌های کشور از طریق فرآیندهای تحصصی یادشده به موضوع استفاده از منابع ملی پرداخته می‌شود؟ - فرآیندهای چندگانه استفاده از منابع ملی در هیات دولت چگونه به جمع بندی و تصویب می‌رسد؟ - آیا در بدنه دولت درک مشترکی از فرآیندهای بهره برداری از منابع ملی در مقابله با تحریم‌ها وجود دارد؟ * پرسشگری از مجلس شورای اسلامی- آیا در تصویب قوانین ضدتحریم به فرآیندهای استفاده از منابع ملی توجه شده است؟ - آیا نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به فرآیندهای حاکم بر استفاده از منابع ملی شناخت و تجربه کافی دارند؟ - آیا کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در مصوبات خود به استفاده از منابع ملی و فرآیندهای مرتبط با آن تاکید دارند؟ - گزارش نظارتی مجلس شورای اسلامی پیرامون فرآیندهای حاکم بر استفاده از منابع ملی در مقابله با تحریم‌ها چیست؟ * پرسشگری از قوه قضاییه- گزارش عملکرد نظارتی سازمان بازرسی کل کشور پیرامون فرآیندهای حاکم بر استفاده از منابع ملی چیست؟ - نظارت‌های پیش از اجرای سازمان بازرسی کل کشور بر فرآیندهای جاری مقابله با تحریم‌ها چیست؟ - سازمان بازرسی کل کشور چگونه از طریق بازخوردها و نتایج اقدامات ضدتحریمی به کیفیت بخشی به آنها کمک می‌کند؟ - آیا روش‌های بازرسی در سازمان بازرسی کل کشور، فرآیندگرا یا همچون روش‌های سنتی مبتنی بر عملکرد بودجه عمل می‌کنند؟ دکتر محمدرضا ناری ابیانهانتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، «عبدالله متولیان» در یادداشت روزنامه «جوان» نوشت: مردم صاحبان اصلی کشور و انقلابند و مسئولان خدمتگزار مردمند. امریکایی‌ها و متحدان آن‌ها به ناکام ماندن سیاست فشار حداکثری در به زانو درآوردن ایران، اذعان کرده‌اند، هدف آن‌ها از مذاکره این است که به همه ثابت کنند فشار حداکثری جواب داد و مسئولان جمهوری اسلامی بر خلاف آنکه می‌گفتند مذاکره نمی‌کنیم مجبور شدند پای میز مذاکره بیایند، بنابراین تنها راه مواجهه با ایران، فشار حداکثری است. علت اصرار امریکایی‌ها و واسطه کردن برخی اروپایی‌ها برای مذاکره و دیدار در همین چارچوب است. علت اصرار اروپایی‌ها به اینکه اگر با رئیس‌جمهور امریکا یک جلسه بگذارید همه مشکلات شما حل خواهد شد، این است که اثبات کنند فشار حداکثری در مقابل ایران یک سیاست موفق است و باید همین سیاست را به کار بست. ما در مقابل باید ثابت کنیم که سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر عصر امروز در نشست شورای معادن استان سمنان که در سالن جلسات غدیر استانداری سمنان برگزار شد اظهار داشت: توسعه فعالیت در حوزه معادن یکی از فرصت‌های مناسب و ظرفیت‌های مناسب در راستای اشتغال‌زایی است که خوشبختانه استان سمنان از آن بهره‌مند است. وی به ظرفیت استان سمنان در حوزه معادن اشاره کرد و گفت: رونق و توسعه این حوزه از فعالیت در استان سمنان به بهبود و توسعه کسب و کار و معیشت مردم منجر می‌شود. استاندار سمنان بر لزوم حمایت هر چه بیشتر از ظرفیت‌های معدنی استان سمنان از سوی دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد و تلاش بیشتر مسئولان امر را در این زمینه خواستار شد. آشناگر تأکید کرد: رسیدگی و برآورده کردن مطالبات مردم در اجرای طرح‌های اقتصادی و اجتماعی باید در اولویت نخست قرار داشته باشد. وی گفت: اگر کشف و استخراج از معادن در استان سمنان همراه با ایجاد مشکلاتی نظیر کم‌آبی برای مردم آن منطقه است باید جلوی فعالیت آن گرفته شود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، انوشیروان محسنی بندپی عصر امروز در جلسه ستاد رفع موانع تولید با اشاره به هجمه‌ها و تحریم‌های اقتصادی دشمن اظهار داشت: در شرایط کنونی فرصتی بسیار استثنایی در راستای پیشرفت اقتصادی و رونق تولید ایجاد شده که این امر در سایه شعارهای سال‌های اخیر مقام معظم رهبری باید قدر دانسته شود تا بتوان از این شرایط سخت عبور کرد. وی با بیان اینکه اقتصاد شاه کلید توسعه هر کشور است تصریح کرد: هر کشوری که از اقتصاد قوی برخوردار است مردم آن قطعا سلطه‌پذیر نخواهد بود؛ چرا که ایجاد اشتغال و بهبود معیشت مردم قطعا سبب رونق اقتصاد خواهد شد. استاندار تهران افزود: در حالی بانک‌ها به عنوان قوه محرکه و تحرک‌آفرین فرمان اقتصاد مقاومتی مطرح می‌باشند که به همراه تأمین اجتماعی و امور مالیاتی ۳ عامل کندکننده یاد شده‌اند. محسنی بندپی ادامه داد: متأسفانه در برخی موارد اعمال سلیقه بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در رسیدگی پرونده‌های واحدهای تولیدی مشکلاتی را ایجاد کرده است که عمده مشکل فقدان نهادهای نظارتی است. وی در پایان خاطرنشان کرد: راهبرد و استراتژی واحدهای تولیدی در شرایط موجود مقاومت در برابر تعطیلی آن‌هاست تا بتوان با ایجاد اشتغال و رونق تولید از شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه دشمن عبور کرد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در سطح شهرمحمد مالی معاون برنامه‌ریزی سازمان پسماند اهواز اظهار داشت: بر اساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها تنها در دفع حیوانات بلا صاحب و مضر با اعلام مؤسسات بهداشتی بر عهده شهرداری‌هاست. رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز افزود: مدیریت شهری در اهواز در این زمینه تنها با احداث کارخانه پردازش در منطقه صغیره اهواز کمتر از یک درصد از زباله خشک را تفکیک و از دفع آن جلوگیری می‌نماید. قنواتی بابیان این‌که اجرای طرح تفکیک مستلزم رعایت فرایندهای قانونی و حقوقی است گفت: مزایده قانونی در این خصوص برگزار و نهایتا دو پیمانکار برای اجرای طرح تفکیک تعیین شد. وی افزود: در طول فعالیت شهردار فعلی فضای نابسامانی در شهرداری اهواز ایجادشده و مدیران امنیت شغلی ندارند. این عضو شورا بابیان این‌که توضیحات قانع‌کننده نبوده ادامه داد: بنابراین طبق قانون شوراها ظرف ۱۰روز آینده در خصوص استیضاح شهردار تصمیم گرفته خواهد شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز: پیام خوزستان - معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان اینکه موضوع ساماندهی وانت‌بارها و دستفروشان در بر گیرنده مسائل امنیتی، اقتصادی و اجتماعی است، گفت: البته این مساله رو به بهبود است و زمین‌هایی برای ساماندهی این افراد در نظر گرفته شده است. وی افزود: موضوع دستفروشان موضوع جدیدی نیست و از قبل در اهواز وجود داشته است. معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به پاکسازی کامل دستفروشان خیابان سلمان‌ فارسی، عنوان کرد: تعداد دستفروشان خیابان سلمان فارسی ظرف یک ماه گذشته به صفر رسیده است. معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: موضوع ساماندهی وانت‌بارها و دستفروشان در بر گیرنده مسائل امنیتی، اقتصادی و اجتماعی است. در زمان آقای شاعری نیز در جلسه‌ای مقرر شده که در منطقه سه زمینی به ما اختصاص بدهند تا دستفروشان زرگان ساماندهی شوند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی تصریح کرد: سطح کاندیداتوری مجلس باید پوست بیندازد و نخبگان جوان‌تر و با توان فکری بالا پا به میدان بگذارند؛ مجلس شورای اسلامی باید به دست نسل بعدی سپرده شود و نمایندگان باسابقه‌ مجلس به‌عنوان بازوی مشورتی و نه کاندیداتوری حضور داشته باشند. وی خاطرنشان کرد: حضور پرشور مردم نیز در انتخابات زمانی رخ می‌دهد که کاندیداهای جوان به میدان آمده باشند و به این باور برسند که انتخابات آینده مجلس فرصتی برای نو کردن عرصه مدیریتی و قانون‌گذاری کشور است. دبیر جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی اصفهان‌ افزود: در زمینه قانون‌گذاری، تسهیل فضای کسب‌وکار و رونق تولید خواسته‌شده در اولویت نمایندگان مجلس قرار گیرد. همچنین سخن ما به دستگاه قضایی این است که دست مفسدان و غارتگران را به دلیل تغییر فضای کشور کوتاه و با فرصت‌طلبان برخورد کند. وی یادآور شد: رصد فضای عمومی کشور برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مذاکرات گسترده با مجموعه‌های همسو و انقلابی در ارتباط با جلوگیری از تک‌روی و تقویت اتحاد همبستگی بیشتر در دستور کار قرارگرفته است که باید انتخاب درستی صورت گیرد و مجلس شورای اسلامی در آینده از قوت کافی برخوردار شود.
شاناشانا2 روز قبل
دولت یازدهم و دوازدهم مثل همه دولت‌ها، وزارت نفت مثل همه وزارتخانه‌ها و شرکت ملی گاز ایران مثل همه شرکت‌های دولتی، نقاط قوت دارند، نقاط ضعف هم دارند، طبیعی است. وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران مکلف هستند تا گاز را به همه نقاط دور و نزدیک کشور برسانند. شرکت‌های گاز استانی در ورودی هر استان، گاز را از منطقه عملیات انتقال گاز تحویل بگیرند، از فشار آن بکاهند و وارد شبکه توزیع شهری و روستایی کنند. وظیفه شرکت ملی گاز ایران رساندن بی عیب و نقص گاز ایمن و طبیعی به خانه‌ها یا هر کجای دیگر است اما قانون می‌گوید که هزینه لوله‌کشی داخلی با مشترک است. پس وقتی می‌خواهیم به مردم بگوییم به خاطر آنها می‌دویم تا اعتمادشان را جلب کنیم و شرکت ملی گاز یا شرکت‌های گاز استانی را زیر فشار می‌گذاریم تا گاز را زودتر به روستاهای سخت‌گذر و دورافتاده برسانند، قبلش فکری هم به حال وضع مالی و معیشت مردم کنیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
آنطور که یکی از والدین در این‌باره می‌گوید: «قیمت کیف مدرسه سال گذشته ۱۰۰ هزار تومان بود که امسال قیمت همان کیف به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است». در این اوضاع ظاهرا توان خرید بسیاری از مردم اجازه خرید لوازم‌التحریر را به آن‌ها نمی‌دهد و گویی بازار در دستان قشر مرفه است و اگر خریدی هم انجام شود بیشتر توسط همین قشر است. نکته قابل توجه این است که نظارتی نیز بر قیمت این لوازم وجود ندارد و بازار قیمت‌گذاری‌های سلیقه‌ای حسابی داغ شده است. آنطور که پدر یکی از بچه‌ها از حال و روز قیمت این لوازم می‌گوید: «اوضاع قیمت‌ها وحشتناک است. کاهش قدرت خریدماجرای گرانی لوازم‌التحریر امسال از بسیاری رسانه‌ها به گوش می‌رسد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
محمد جواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، اظهار داشت: وضعیت فعلی آسیب‌پذیری‌هایی در بخش سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و فضای مجازی و محیط زیست وجود دارد. وی افزود: یکی از موضوعات در غرب آسیا تنش‌های منطقه‌ایی و گروه‌های ضد انقلاب در غرب و شرق کشور است و توطئه‌های است که دست اندرکاران و حامیان وهابیت در این منطقه دارند. رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه ۴۰ سال گذشته کشور دستاوردهای مهمی در حوزه‌های مختلف داشته است، ادامه داد: برخی از افراد تلاش می‌کنند این دستاوردها بزرگ را ناچیز جلوه دهند. کولیوند با بیان اینکه فضای مجازی و آسیب‌های موجود دراین فضا از موضوعاتی است که باید به آن توجه شود، گفت: با توجه به سرعت تغییرات در این فضا لازم است که نگرش جدیدی در این موضوع انجام شود و تاکید رهبری معظم انقلاب نیز توجه به این موضوع است. انتهای پیام/ ع
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
یک استاد دانشگاه و عضو کمیسیون مناطق حفاظت شده IUCN تاکید کرد: این که برخی فکر می‌کنند اگر پروژه آشوراده افتتاح شود، اینجا هاوایی می‌شود درست نیست و این پروژه معیشت مردم را تامین نمی‌کند. محیط زیست با جلسات متعدد بسیار و بازدیدهای زمانی زیاد و کارهای طراحی و محدود کردن کارها، ورود پیدا کردند. این مصوبه را سازمان محیط زیست برای این طرح داد. در این جامعه ترکمن چند درصد تحصیلکرده متخصص بحث گردشگری دارید که در هتل هایی که در آشوراده می‌زنید جذب شود؟ چنین چیزی مطلقا وجود ندارد. وی تصریح کرد: این که در کل استانداری استان گلستان فکر می‌کنند اگر پروژه آشوراده افتتاح شود، اینجا هاوایی می‌شود درست نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
سهم اندک اقتصاد ایران در مقابل اقتصاد ۸۶ تریلیون دلاری دنیا بیانگر جایگاه متزلزل و نامنسجم وضعیت اقتصادی کشور است. تنگنای ساختاری و عدم حضور موثر در عرصه رقابت‌های جهانی یکی از چالش‌های اساسی اقتصاد ایران در همه زمان‌ها بوده است. سهم اندک اقتصاد ایران در مقابل اقتصاد ۸۶ تریلیون دلاری دنیا بیانگر جایگاه متزلزل و نامنسجم وضعیت اقتصادی کشور است. این درآمد سرسام‌آور و آسان در حوزه مسکن باعث هجوم دلالان و سوداگران به بازار مسکن شده است. اما به گفته حسین سلاح‌ورزی نباید تأثیر عوامل داخلی مانند سیاست‌های اقتصادی کشور را که می‌توانست به نحوی بهتر مدیریت شود، نادیده گرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
پیشرفت اقتصادی ایران و قدرتمند شدن اقتصاد کشورمان آرزوی ملت ایران میباشد اما متأسفانه سالهاست که اقتصاد کشورمان مریض شده و اوضاع آن به هم ریخته است.!! مجددا تحریمهای اقتصادی قدیم و جدید برعلیه ایران اعمال گردید و جنگ اقتصادی آمریکا و همپیمانانش نیز با ایران شروع شد!! حاصل مدیریت رفاقتی آقایان طی ۶ سال گذشته مساوی شده است با اقتصادی نابسامان و مریض و شیوع فساد!! جناب آقای سیف هم که متخصص ورزش «زورخانه» میباشند، میبایست از ابتدای دولت روحانی به همین سمت منصوب و رئیس «زورخانه» میشدند نه اینکه رئیس «پول خانه ایران»!! یعنی مردم و فعالان اقتصادی را سردرگم کرده‌اند و کسی نمیداند در این «اقتصاد زورخانه‌ای» چه کار باید بکند!!
مهرمهر3 روز قبل
محمد حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر پیرامون موضوع شفافیت آرای نمایندگان اظهار داشت: از سال دوم مجلس دهم، موضوع شفافیت آرای نمایندگان مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به مباحث مهم در این دوره از مجلس به ویژه در بحث معیشت مردم انتظار می‌رفت که این فضا برای آن‌ها شفاف سازی شود. نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس بیان کرد: در راستای شفاف سازی آرای نمایندگان طرح هایی تهیه شد و تعدادی از نمایندگان فهرست هایی را مبنی بر موافقت و مخالفت با این این طرح‌ها منتشر کردند. نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس افزود: در حال حاضر سیستم ثبت آرا در مجلس به دو شکل است. در موضوع شفافیت آرا به ویژه بحث دو فوریت آن به امضا تعدادی از نمایندگان رسیده بود که شرایط مربوط به خود را دارا است.

به انتهای لیست رسیدید