مفقود شده

مفقود شده

مهرمهر13 ساعت قبل
غلامرضا حاجیانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی تماسی که فرد مفقود شده با مرکز فوریت‌های هلال احمر داشتند خبر مفقود شدن و گم کردن مسیر برگشت به پایین داد. وی اضافه کرد: بلافاصله یک تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان به محل اعزام شد و عملیات گشت زنی و جستجوی نقطه به نقطه آغاز شد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر بیان کرد: امدادگران پس از سه ساعت جست‌وجو و پیاده روی در مسیرهای صعب العبور کوه‌های مشهور به (پدری) کوهنورد مفقود شده را پیدا کردند. وی بیان کرد: پس از بررسی علائم حیاتی و اقدامات اولیه با رعایت اقدامات ایمنی و اصولی به پایین کوه هدایت کردند و این عملیات پس از ۴ ساعت به اتمام رسید. حاجیانی ضمن تقدیر از تلاش‌های نجاتگران و امدادگران هلال احمر تصریح کرد افرادی که قصد رفتن به کوه و ورزش کوه‌پیمایی دارند بدون راهنما اقدام به این کار نکنند و قبل از تاریک شدن هوا به کوه پیمایی خاتمه بدهند و زمان را مد نظر داشته باشند تا شاهد اتفاقات ناگوار احتمالی نباشیم.
رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش رکنا، بنا به اعلام روابط عمومی هلال احمر عملیات نجات فرد گم شده با حضور نجاتگران تیم‌های کوهستان جمعیت هلال احمر کرمان و ماهان، تیم واکنش سریع مرکز کرمان و همچنین جمعی از کوهنوردان داوطلب کرمانی که توسط هلال احمر فراخوان شده‌اند، در حال انجام است. بر پایه این گزارش، این فرد مفقود شده ۶۵ سال سن دارد و در ساعات اولیه صبح روز پنجشنبه سوم دیماه جاری به کوه‌های صاحب الزمان (عج) عزیمت کرده است. همچنین خانواده این فرد بعد از طولانی شدن مدت زمان خروج وی از منزل؛ همان روز با جمعیت هلال احمر استان کرمان جهت انجام عملیات جستجو ونجات تماس گرفته‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: زنی که به دلیل اختلافات خانوادگی همسر ۳۵ ساله‌اش را به قتل رسانده بود، توسط پلیس این شهرستان دستگیر شد. سرهنگ بیژن جنتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی اعلام مفقودی یک ماهه مردی ۳۵ ساله توسط همسر و مادرش، رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران کلانتری ۱۱ مرکزی شهرستان فردیس قرار گرفت. وی اظهار داشت: در تحقیقات اولیه ماموران مشخص شد فرد مفقود شده اختلاف خانوادگی با همسرش داشته که این موضوع احتمال قتل وی توسط همسرش افزایش داد. فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: ماموران با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند شب قبل از مفقودی، مقتول با همسرش دچار اختلاف شده و با هم درگیر شده‌اند. جنتی افزود: در ادامه همسر مقتول به کلانتری دعوت و در تحقیقات ابتدا منکر وجود هرگونه اختلاف و درگیری با همسرش شد، اما با مشاهده مستندات به ناچار لب به اعتراف گشود و بیان کرد که از ابتدای ازدواج با همسرش اختلاف داشتند و طبق معمول در شب حادثه با همسرش درگیری لفظی پیدا کرده‌اند که این درگیری منجر به قتل همسرش شده است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
یکی از چالش‌های پیش روی مرکز ژنتیک نور، کندی در کار شناسایی شهدای تفحص شده است و آمار شهدای گمنام دارای پروفایل شناسایی یا شهدای شناسایی شده، کم است. چه موانعی باعث تعویق در کار شناسایی شهدای تفحص شده می‌شود؟ ببینید، کار شناسایی هویت شهدای گمنام مبتنی بر پدیده وراثت است. با اطلاعات کسب شده از خانواده شهدا، بانک داده‌های دی ان ای معلوم، شکل می‌گیرد. این بخشی از چالش‌های ما بود ولی هنوز چالش اصلی به قوت خود باقی است و آن تکمیل نبودن بانک اطلاعات از نمونه خانواده شهدای مفقود است. بهترین و تاثیر گذار‌ترین خاطره‌ای که دارم مربوط به ملاقاتم با مادر شهید علی هاشمی بود.

سقوط هواپیمای اطفاء حریق در استرالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فرانس پرس؛ در سانحه سقوط یکی از بزرگترین هواپیمای تانکردار آتشنشان در استرالیا هر سه سرنشین آمریکایی این هواپیما کشته شدند. آمریکا یکی از چند کشوری است که آتش نشانان خود را برای کمک به مهار آتش سوزی مهیب استرالیا اعزام کرده‌اند. این حادثه تعداد تلفات آتش سوزی استرالیا را از زمان آغاز این بحران در سپتامبر به دستکم ۳۲ نفر افزایش داد. آتش سوزی در اراضی جنگلی هر سال در این فصل سال در استرالیا رخ می‌دهد. اما امسال فصل آتش سوزی بسیار زودرس بود و به دلیل خشکسالی و همچنین گرم شدن آب و هوا شدت آن بسیار زیاد است.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه حمداله علیزاده در این باره گفت: آخر شهریور ماه امسال یکی از فرش فروشان تهران با مراجعه به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد ۵۰ تخته انواع فرش را به صورت تلفنی در تاریخ پانزدهم شهریور ماه به شخصی فروختم و پس از چند روز برای دریافت پول با وی تماس گرفتم که متوجه شدم تلفنش را خاموش کرده و مورد کلاهبرداری واقع شده‌ام. وی با اینکه کارآگاهان در جریان تحقیقات و به دست آوردن رد پایی از متهم بودند که شکایت‌های متعددی به همین شیوه به پلیس آگاهی ارسال شد، گفت: وی علاوه بر تهران از تولید کنندگان فرش شهر کاشان نیز کلاهبرداری کرده بود و در مجموع حدود ۵۰ میلیارد ریال میزان کلاهبرداری ثبت شده است. رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت بیان کرد: در بررسی اظهارات شاکیان توسط کارآگاهان مشخص شد متهم خود را یکی از فرش فروشان معتبر تهران به نام کاظم ۵۰ ساله معرفی کرده و از نام و اعتبار این شخص برای اقدامات مجرمانه خود بهره برده است. براساس گزارش سایت پلیس، وی اضافه کرد: با انتقال ناصر به پایگاه هفتم متهم به جرم خود اعتراف و در بازجویی اظهار داشت، پس از مرخصی از زندان دیگر به آنجا برنگشتم و برای گذران زندگی و تامین هزینه‌های اعتیاد تصمیم به کلاهبرداری گرفتم. علیزاده با بیان اینکه متهم تاکنون به ۳۰ فقره کلاهبرداری اعتراف کرده است خاطرنشان کرد: متهم با صدور قرار قانونی برای کشف جزئیات پرونده در اختیار پایگاه هفتم قرار دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا2 روز قبل
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری کلاهبردار ۵۰ میلیاردی با بیش از ۳۰ فقره کلاهبرداری خبر داد و گفت متهم از فرش فروشان و تولیدکنندگان تهران و کاشان کلاهبرداری کرده بود. به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه حمداله علیزاده در این باره گفت: آخر شهریور ماه امسال یکی از فرش فروشان تهران با مراجعه به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد ۵۰ تخته انواع فرش را به صورت تلفنی در تاریخ پانزدهم شهریور ماه به شخصی فروختم و پس از چند روز برای دریافت پول با وی تماس گرفتم که متوجه شدم تلفنش را خاموش کرده و مورد کلاهبرداری واقع شده‌ام. وی با اینکه کارآگاهان در جریان تحقیقات و به دست آوردن رد پایی از متهم بودند که شکایت‌های متعددی به همین شیوه به پلیس آگاهی ارسال شد، گفت: وی علاوه بر تهران از تولید کنندگان فرش شهر کاشان نیز کلاهبرداری کرده بود و در مجموع حدود ۵۰ میلیارد ریال میزان کلاهبرداری ثبت شده است. براساس گزارش سایت پلیس، وی اضافه کرد: با انتقال ناصر به پایگاه هفتم متهم به جرم خود اعتراف و در بازجویی اظهار داشت، پس از مرخصی از زندان دیگر به آنجا برنگشتم و برای گذران زندگی و تامین هزینه‌های اعتیاد تصمیم به کلاهبرداری گرفتم. علیزاده با بیان اینکه متهم تاکنون به ۳۰ فقره کلاهبرداری اعتراف کرده است خاطرنشان کرد: متهم با صدور قرار قانونی برای کشف جزئیات پرونده در اختیار پایگاه هفتم قرار دارد.
رکنارکنا3 روز قبل
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: با توجه به اینکه از ناصر هیچ سرنخی وجود نداشت غیر از تماس تلفنی، کارآگاهان با دستور قضائی مالک خط را دستگیر و متوجه شدند وی کارت ملی اش را گم کرده و شخص کلاهبردار با کارت ملی وی سیم کارت را خریده است. رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت بیان کرد: در بررسی اظهارات شاکیان توسط کارآگاهان مشخص شد متهم خود را یکی از فرش فروشان معتبر تهران به نام کاظم ۵۰ ساله معرفی کرده و از نام و اعتبار این شخص برای اقدامات مجرمانه خود بهره برده است. این مقام انتظامی اعلام کرد: کارآگاهان در گام بعدی به محلی که فرش‌ها فرستاده شده بود رفتند و متوجه شدند کلاهبردار با کارت ملی مفقود شده مغازه‌ای را اجاره و پس از تحویل گرفتن فرش‌ها آن‌ها را با ماشین دیگری جابه جا کرده است. وی اضافه کرد: با انتقال ناصر به پایگاه هفتم متهم به جرم خود اعتراف و در بازجویی اظهار داشت، پس از مرخصی از زندان دیگر به آنجا برنگشتم و برای گذران زندگی و تامین هزینه‌های اعتیاد تصمیم به کلاهبرداری گرفتم. علیزاده با بیان اینکه متهم تاکنون به ۳۰ فقره کلاهبرداری اعتراف کرده است خاطرنشان کرد: متهم با صدور قرار قانونی برای کشف جزئیات پرونده در اختیار پایگاه هفتم قرار دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/هرمزگان مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان گفت: سیل زدگان بشاگرد و جاسکی بدون نیاز به دفترچه بیمه سلامت، خدمات درمانی دریافت می‌کنند. دکتر علی علیزاده صبح امروز (اول بهمن ماه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بیمه شدگان بیمه سلامت هرمزگان ساکن در شهرستان‌های جاسک و بشاگرد که در سیلاب اخیر، دفترچه شان در سیلاب مفقود شده است، می‌توانند در بیمارستان‌های این دو شهرستان برای دریافت خدمات درمانی مراجعه کننند. مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان ادامه داد: همچنین این بیمه شدگان می‌توانند به دفاتر پیشخوان دولت در شهرستان‌های بشاگرد و جاسک جهت اخذ دفترچه المثنی بیمه سلامت اقدام نمایند. وی به سیل زدگان این اطمینان را داد که بیمه شدگان بیمه سلامت بدون هیچگونه دغدغه‌ای می‌توانند خدمات مورد نیازشان را دریافت کنند و این خدمات کمافی السابق به بیمه شدگان بیمه سلامت در این شهرستان‌ها نیز ارائه می‌شود. علیزاده در پایان خاطرنشان کرد: هیچگونه محدودیتی برای دریافت خدمات توسط سیل زدگان فاقد دفترچه بیمه سلامت در مراکز درمانی این شهرستان‌ها وجود ندارد.

مهمترین عناوین روزنامه‌های جهان

26+
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی علیزاده، مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان گفت: سیل زدگان جاسک و بشاگرد بدون نیاز به دفترچه بیمه سلامت، خدمات درمانی دریافت می‌کنند. اخبار اجتماعی -علیزاده افزود: بیمه شدگان بیمه سلامت هرمزگان ساکن در شهرستان‌های جاسک و بشاگرد که در سیل اخیر، دفترچه شان مفقود شده است، می‌توانند برای دریافت خدمات درمانی به بیمارستان‌های این دو شهرستان مراجعه کنند. او گفت: پیرو هماهنگی‌های قبلی صورت گرفته در ستاد بحران شهرستان جاسک، از هفته گذشته به بیماران سیل زده با کد ملی و یا اعلام مشخصات شان، خدمات درمانی سرپایی و بستری ارائه می‌شود. مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان افزود: این بیمه شدگان جهت اخذ دفترچه المثنی بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان دولت در شهرستان‌های بشاگرد و جاسک مراجعه کنند. علیزاده به سیل زدگان شرق هرمزگان این اطمینان را داد که بیمه شدگان بیمه سلامت بدون هیچگونه دغدغه‌ای می‌توانند خدمات مورد نیازشان را دریافت کنند و هیچگونه محدودیتی برای دریافت خدمات توسط سیل زدگان فاقد دفترچه بیمه سلامت در مراکز درمانی این شهرستان‌ها وجود ندارد.

تایم‌لپسی دیدنی از بارش برف در کانادا

رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، بارش شدید برف در کانادا موجب دفن شدن خانه و ماشین‌ها زیر ۳۰ سانت برف شد. بنا به گزارش رسانه‌ها، تاکنون کانادا شاهد این حجم از برف و باران نبوده است اما این بار بارش شدید برف موجب دفن شدن خانه‌ها و اسیر شدن مردم در خانه هایشان شده است. دولت کانادا در پی رسیدگی به این بلای طبیعی است تا جان مردم به خطر نیافتاد چرا که در پی این حادثه جوانی ۲۶ ساله مفقود شده و تاکنون از او خبری به دست نیامده است. ویدیویی که از این حادثه در رسانه‌ها منتشر شد بارش برف و دفن شدن خانه‌ها را در زیر برف به تصویر کشیده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، با معرفی پدر شهید محمدطا‌ها اقدامی با خانواده شهید محمد چوبدست، یکی از ۵۱ شهید شهر وزوان آشنا شدیم. شهید محمد چوبدست از شهدای عملیات والفجر ۴ است که در ۲۷ مهر ماه سال ۱۳۶۲ در پنجوین عراق مفقودالاثر می‌شود. با شهربانو حاجی‌زاده مادر ۸۸ ساله شهید محمد چوبدست همکلام شدیم تا از سیره و منش فرزند شهیدش بیشتر بدانیم. می‌خواهم بروم جبهه.» محمد با اطمینان خاطر این راه را انتخاب کرده بود. محمد چه مسئولیتی در جبهه داشت؟ پسرم محمد آرپی‌جی‌زن گروهان ۲ گردان حضرت ابوالفضل (ع) لشکر ۱۴ امام حسین (ع) بود.
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس‌پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان از کشف یک فقره جعل هویت و کلاهبرداری و دستگیری یک متهم خبر از داد. سرهنگ یدالله حسن‌پور گفت: در پی شکایت یکی از هموطنان مبنی بر مفقودیت مدارک شناسایی اش و در عین حال صدور تعدادی سیم کارت با نام وی، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس قرار گرفت. او افزود: در این راستا کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و کار اطلاعاتی متهم را شناسائی و طی یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند. رئیس پلیس آگاهی در ادامه بیان داشت: در بازجویی از متهم که از اتباع کشور‌های همسایه بود؛ مشخص شد وی با خریداری مدارک مفقود شده و جعل عنوان اقدام به صدور تعدادی سیم کارت کرده و همچنین با مدارک شناسایی شده ازدواج کرده است. رئیس پلیس آگاهی استان کرمان ضمن اشاره به معرفی متهم به مقامات قضایی از همشهریان خواست: هشدار‌های پلیسی را در خصوص حفظ و نگهداری مدارک هویتی جدی گرفته و در صورت مفقودی مدارک شناسایی مراتب را هرچه سریعتر به کلانتری اطلاع دهید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
انتخابانتخاب6 روز قبل
گزارشها حکایت از آن دارند که فیس بوک برنامه خود را برای ورود تبلیغات به واتس اپ متوقف کرده است؛ اقدامی درآمدزا که به نظر می‌رسید حدود دو سال در حال توسعه بوده است و همچنین گزارش شده است که مسئول استعفای هر دو مؤسس اصلی برنامه واتس اپ بوده است. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، برخی منابع آگاه می‌گویند که تیمی که مأموریت یافتن بهینه‌ترین روش برای درج تبلیغات در داخل برنامه واتس اپ بودند منحل شده‌اند. بنابراین چه فیسبوکی را متقاعد کرد که تبلیغات مناسب واتس اپ نیست؟ برای شرکتی که از بررسی حقوقی تبلیغات سیاسی صرفا به دلیل اینکه ممکن است میلیون‌ها دلار هزینه کند امتناع می‌ورزد، این تصمیم احتمالا یک تصمیم اخلاقی در تلاش برای حفظ اخلاق واتس اپ نیست. در اوایل سال ۲۰۱۸، فیس بوک شروع به گردآوری ابزارهایی برای مشاغل کرد که برای برقراری ارتباط با مشتریان خود به واتس اپ متکی هستند. در واقع فیس بوک تمرکز خود را به محصولات تجاری جدید واتس اپ منتقل کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرگزاری مهر: معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: سه نفر مفقودی در روستای خداآفرید طبس بعد از ۱۲ ساعت تلاش امدادگران پیدا شدند. محمد حمزه اسعدزاده در جمع خبرنگاران از وقوع یک حادثه مفقودی سه نفر در روستای خداآفرید طبس خبر داد و افزود: با اعلام این حادثه در ساعت ۲۳ شب گذشته، دو تیم جست و جوی هفت‌نفره به منطقه اعزام شدند. وی با بیان اینکه در جست و جوی اولیه خودروی افراد مفقود شده که در گل و لای گرفتار شده بود، پیدا شد، افزود: با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه، عملیات جست و جو به صبح امروز موکول شد. اسعدزاده با بیان اینکه محدوده عملیات جست و جو در مرز شهرستان‌های طبس و بشرویه بوده است، اظهار کرد: طی صبح امروز تیمی پنج‌نفره هم از بشرویه برای جست و جو به محل وقوع حادثه اعزام شدند. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش ۱۲ ساعته نیروهای امدادی، افراد مفقود شده صبح امروز با شرایط جسمانی سالم پیدا شدند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد حمزه اسعدزاده در جمع خبرنگاران از وقوع یک حادثه مفقودی سه نفر در روستای خداآفرید طبس خبر داد و افزود: با اعلام این حادثه در ساعت ۲۳ شب گذشته، دو تیم جست و جوی هفت‌نفره به منطقه اعزام شدند. وی با بیان اینکه در جست و جوی اولیه خودروی افراد مفقود شده که در گل و لای گرفتار شده بود، پیدا شد، افزود: با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه، عملیات جست و جو به صبح امروز موکول شد. اسعدزاده با بیان اینکه محدوده عملیات جست و جو در مرز شهرستان‌های طبس و بشرویه بوده است، اظهار کرد: طی صبح امروز تیمی پنج‌نفره هم از بشرویه برای جست و جو به محل وقوع حادثه اعزام شدند. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش ۱۲ ساعته نیروهای امدادی، افراد مفقود شده صبح امروز با شرایط جسمانی سالم پیدا شدند. وی با بیان اینکه از شهروندان خواستاریم قبل از هرگونه سفر و تفریحی از محل مورد نظر اطلاعات کافی را کسب کنند، افزود: همچنین با توجه به فصل سرد سال تجهیزات مورد نظر را به همراه داشته باشند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
این کارشناس هلندی گفت: این کشف برای من بسیار مهم است زیرا کتاب از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از اولین نسخ دیوان حافظ است. براساس گزارش شبکه عربی ۲۱، خانواده قاضی این نسخه از دیوان حافظ را که از ۱۴۶۲ تا ۱۴۶۳ میلادی به سرقت رفته بود، پس از مرگ این تاجر کشف کرده‌اند. بر اساس این گزارش، «براند» کارشناس هلندی روز چهارشنبه برای تحویل دادن این کتاب به پلیس آلمان به مونیخ می‌رود. کارشناسان می‌گویند این کتاب که با دست نوشته شده و یکی از معدود کتاب‌های دیوان حافظ در جهان است. دومینیک برویز بورکشو، استادیار ادبیات فارسی در دانشگاه آکسفورد گفت: اگرچه این نسخه قدیمی‌ترین نیست اما جزء اولین‌های دیوان حافظ است که او را نادر و با ارزش می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشتعداد قربانیان حادثه سقوط بهمن در منطقه آزاد کشمیر به ۶۲ نفر رسید. اخبار بین الملل - گزارش‌ها حاکی است سقوط مهیب یک بهمن عظیم از رشته کوه‌های هیمالیا که به دره کشمیر منتهی می‌شود تاکنون جان ۶۲ نفر را گرفته است. این در حالی است که منابع محلی از ناپدید شدن ده‌ها نفر خبر می‌دهند و احتمال افزایش تلفات نیز وجود دارد. دولت محلی کشمیر و همچنین دولت اسلام آباد با اعلام وضعیت فوق العاده در تلاش هستند تا افراد مفقود شده را بیابند و همچنین جنازه‌های مانده زیره توده‌های عظیم برف را نیز خارج کنند. عمران خان نخست وزیر پاکستان به منظور رسیدگی به وضعیت مردم این منطقه راهی کشمیر شده است و با مجروحان این حادثه نیز ملاقات داشته است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، سیف الله ابو ترابی در این خصوص به ایرنا گفت: مراحل صدور کارت هوشمند ملی مفقود شده مانند مراحل صدور کارت هوشمند اولیه است و افرادی که کارت آنها مفقود شده باید این مراحل را طی کنند. وی ادامه داد: هزینه صدور کارت هوشمند ملی مفقود شده نیز براساس نرخ مصوب اعلام شده در پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال است. سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک که موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها، کاهش بسیاری از هزینه‌های دولت و مردم خواهد شد، افزود: از سال ۱۳۹۱پروژه کارت هوشمند ملی آغاز شد و بر اساس هدف گذاری‌ها، قرار بود این کارت تا پایان سال ۱۳۹۷ برای تمام واجدان شرایط صادر شود. ابوترابی در زمینه کاربردی شدن کارت هوشمند ملی نیز گفت: ‌ اکنون هشت دستگاه مقدمات کاربردی شدن کارت هوشمند ملی را انجام دادند، دستگاه‌های متولی که هشت دستگاه هستند مقدمات بهره‌برداری و کاربردی شدن کارت هوشمند ملی را اجرایی کرده‌اند. سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: ۵۵ میلیون و ۸۷ هزار و ۸۹۰ نفر مراحل تکمیل ثبت‌نام کارت هوشمند ملی را انجام داده‌اند که برای ۴۶ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۵۷۲ نفر کارت ملی صادر شده و ۴۵ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۴۳۳ نفر کارت خود را دریافت کرده‌اند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت۲۴-سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: افرادی که کارت هوشمند ملی آنها مفقود شده برای صدور کارت خود به جای دفاتر پیشخوان و پست‌خانه‌ها به ادارات ثبت احوال مراجعه کنند. سیف الله ابو ترابی روز سه شنبه افزود: مراحل صدور کارت هوشمند ملی مفقود شده مانند مراحل صدور کارت هوشمند اولیه است و افرادی که کارت آنها مفقود شده باید این مراحل را طی کنند. وی ادامه داد: هزینه صدور کارت هوشمند ملی مفقود شده نیز براساس نرخ مصوب اعلام شده در پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال است. ابوترابی در زمینه کاربردی شدن کارت هوشمند ملی نیز گفت: ‌ اکنون هشت دستگاه مقدمات کاربردی شدن کارت هوشمند ملی را انجام دادند، دستگاه‌های متولی که هشت دستگاه هستند مقدمات بهره‌برداری و کاربردی شدن کارت هوشمند ملی را اجرایی کرده‌اند. سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: ۵۵ میلیون و ۸۷ هزار و ۸۹۰ نفر مراحل تکمیل ثبت‌نام کارت هوشمند ملی را انجام داده‌اند که برای ۴۶ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۵۷۲ نفر کارت ملی صادر شده و ۴۵ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۴۳۳ نفر کارت خود را دریافت کرده‌اند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
سیف الله ابو ترابی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مراحل صدور کارت هوشمند ملی مفقود شده مانند مراحل صدور کارت هوشمند اولیه است و افرادی که کارت آنها مفقود شده باید این مراحل را طی کنند. وی ادامه داد: هزینه صدور کارت هوشمند ملی مفقود شده نیز براساس نرخ مصوب اعلام شده در پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال است. سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک که موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها، کاهش بسیاری از هزینه‌های دولت و مردم خواهد شد، افزود: از سال ۱۳۹۱پروژه کارت هوشمند ملی آغاز شد و بر اساس هدف گذاری‌ها، قرار بود این کارت تا پایان سال ۱۳۹۷ برای تمام واجدان شرایط صادر شود. ابوترابی در زمینه کاربردی شدن کارت هوشمند ملی نیز گفت: ‌ اکنون هشت دستگاه مقدمات کاربردی شدن کارت هوشمند ملی را انجام دادند، دستگاه‌های متولی که هشت دستگاه هستند مقدمات بهره‌برداری و کاربردی شدن کارت هوشمند ملی را اجرایی کرده‌اند. سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: ۵۵ میلیون و ۸۷ هزار و ۸۹۰ نفر مراحل تکمیل ثبت‌نام کارت هوشمند ملی را انجام داده‌اند که برای ۴۶ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۵۷۲ نفر کارت ملی صادر شده و ۴۵ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۴۳۳ نفر کارت خود را دریافت کرده‌اند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
به دنبال نشست زمین در شمال غرب چین، یک دستگاه اتوبوس به زمین فرو رفت و بیش از ۱۰ نفر کشته و مفقود شدند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، بر اثر نشست زمین و فرو رفتن یک دستگاه اتوبوس در گودال ایجاد شده در شمال غرب چین، دست کم ۶ نفر جان خود را از دست دادند و ۱۰ نفر دیگر نیز در این حادثه مفقود شده‌اند. به نوشته شبکه «راشاتودی»، فیلم منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد، هنگامی که اتوبوس در ایستگاهی در شهر «شینینگ» برای پیاده کردن مسافران می‌ایستد، به درون زمین فرو می‌رود و چند لحظه پس از فرورفتن اتوبوس، انفجاری در داخل گودال رخ می‌دهد. طبق اعلام رسانه‌های چینی، تیم‌های امداد و نجات اکنون در حال جستجوی ۱۰ مسافر مفقود شده هستند. همچنین علت این حادثه در دست بررسی است.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشبر اثر نشست زمین و فرو رفتن یک دستگاه اتوبوس در گودال ایجاد شده در شمال غرب چین، دست کم ۶ نفر جان خود را از دست دادند و ۱۰ نفر دیگر نیز در این حادثه مفقود شده‌اند. اخبار بین الملل - به نوشته شبکه «راشاتودی»، فیلم منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد، هنگامی که اتوبوس در ایستگاهی در شهر «شینینگ» برای پیاده کردن مسافران می‌ایستد، به درون زمین فرو می‌رود و چند لحظه پس از فرورفتن اتوبوس، انفجاری در داخل گودال رخ می‌دهد. طبق اعلام رسانه‌های چینی، تیم‌های امداد و نجات اکنون در حال جستجوی ۱۰ مسافر مفقود شده هستند. همچنین علت این حادثه در دست بررسی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، مردم خشمگین یمن امروز دوشنبه با برگزاری تظاهراتی در شهر عدن آزادی زندانیان از جمله «سالم الربیزی» و «عبدالحمید الصبیحی» را خواستار شدند. تظاهرات‌کنندگان که بنا به دعوت «الحراک الثوری الجنوبی» به خیابان‌ها آمده بودند، بر مخالفت خود با حضور بیگانگان در کشورشان در قالب ائتلاف سعودی-اماراتی تأکید کردند. بنابر گزارش شبکه الجزیره، این تظاهرات پس از پایان چهارمین دور نشست هیأت مرکزی الحراک الجنوبی به ریاست «حسن باعوم» برگزار شد. خانواده‌های نظامیان یمنی مفقود شده در جبهه‌های جنگ در مرز یمن و عربستان، از وجود بیش از سیصد نظامی بازداشت شده در زندان‌های سری وابسته به ائتلاف سعودی-اماراتی خبر داده‌اند. خانواده‌های مفقودین با برگزاری تجمع اعتراض‌آمیز در شر تعز، ائتلاف سعودی-اماراتی را مسئول کوتاهی عمدی در حق فرزندان خود دانستند.

۴۰۰ روستا در محاصره سیلاب/ قطع‌ ۵۰۰ راه ارتباطی/ آب آشامیدنی ۱۰۰ شهرستان دچار مشکل شده/ قطعی برق در ۱۳۰ ده/ سرما و گرسنگی روستائیان را تهدید می‌کند/ جان‌باختن ۲ نفر

4+
ایلناایلنا1 هفته قبل
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: از صبح ۲۰ دی‌ماه شاهد سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک در استان کرمان به‌ویژه در مناطق جنوبی استان بودیم. فلاح با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ نجاتگر در پایگاه‌های هلال احمر استان کرمان در آماده‌باش بودند بیان کرد: ۶۰ روستای استان تا همان شب امدادرسانی کامل شدند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان تاکید کرد: توزیع بسته غذایی، پتو، چادر امدادی، نایلون، موکت، والر و آب‌معدنی بین حادثه‌دیدگان انجام شده است. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: امدادرسانی‌ جمعیت هلال احمر تا پایان این شرایط در استان ادامه دارد وجای نگرانی در بحث امدادی نیست. نجات دومین مادر باردار از سیل جنوب کرمان شبکه بهداشت و درمان قلعه گنج گفت: دومین مادر بارداری که در باران و سیل در جنوب استان کرمان گرفتار شده بود نجات یافت.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 هفته قبل

بی‌پناهی آوارگان سیلاب؛ ۸۰۰ روستا در کرمان و سیستان و بلوچستان در محاصره سیل و برف+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
چهره ویرانگر بارش‌های کم‌سابقه در استان‌های خشک کشور «حجم بارشی که انتظار می‌رفت در طول یکسال در سیستان و بلوچستان ببارد، دو روزه دریافت شد». به گزارش آفتاب‌نیوز؛ سیلاب‌های اخیر پهنه وسیع سیستان و بلوچستان را بشدت تحت تأثیر قرار داده است. همچنین در جریان سیلاب اخیر بیش‌از ۲۰ هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان دچار خسارت ۲۰ تا ۱۰۰ درصد شد. همچنین ۵۶ روستا نیز در محاصره برف بوده‌اند که در حال حاضر راه ۱۹ روستا باز شده و ۳۷ روستا همچنان هیچ راه ارتباطی با مرکز استان ندارند. «محمدرحیم شهریاری» با بیان اینکه از این تعداد ۹ مورد مربوط به سیل و آبگرفتگی بوده است، افزود: در این حوادث به ۴۱ نفر امدادرسانی شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
مدیرکل دفتر مدیریت بحران این استان گفت: راه ارتباط ۵۰۰ روستای استان از روز شنبه براثر سیلاب بسته شده است. بیشتر باغ‌های منطقه زرآباد زیر آب رفته و نه تنها محصولی باقی نمانده بلکه بیشتر درختان نیز صدمه دیده است. مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان از بازگشایی راه «رودبار -ایرانشهر» خبر داد و گفت: با همت راهداران شهرستان رودبار و ارسال دستگاه‌های کمکی راهداری جاده رودبار جنوب به ایرانشهر بازگشایی شد. «محمدرحیم شهریاری» با بیان اینکه از این تعداد ۹ مورد مربوط به سیل و آبگرفتگی بوده است، افزود: در این حوادث به ۴۱ نفر امدادرسانی شده است. مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به امدادرسانی به‌هفت مورد حادثه جاده‌ای، تصریح کرد: در این حوادث نیز امدادگران هلال احمر استان به ۷۰ نفر امدادرسانی کردند.

به انتهای لیست رسیدید