مقامات

مقامات

ایسناایسنا9 دقیقه قبل
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: در شش‌ماهه نخست سال ۹۸ حدود ۱۷۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان قزوین پلمب و مسلوب المنفعه شده که بررسی‌ها نشان می‌دهد در احیاء منابع آبی مؤثر بوده و این اقدامات تا پلمب آخرین چاه غیرمجاز در استان ادامه خواهد داشت. البته در حوزه اجرا هم دستگاه‌های متولی مشکلاتی دارند که نیاز به همکاری و هماهنگی با سایر دستگاه‌ها است و دادستانی در این مورد ورود کرده است. خلأهای قانونی در راستای حفظ حقوق بیت‌المال وجود داردوی خاطرنشان کرد: اجرای احکام قضایی صادره در راستای جلوگیری از تعرضات، حفظ و صیانت از حقوق بیت‌المال بسیار حائز اهمیت است و اجرای این احکام در راستای پیشگیری از وقوع جرم توسط دستگاه‌های متولی باید تسریع یابد و بدون شک اجرای قاطعانه آن‌ها جنبه بازدارندگی خواهد داشت. دادستان قزوین در پایان گفت: برخی خلأهای قانونی در راستای حفظ حقوق بیت‌المال وجود دارد که باید احصاء و اصلاح شود و با توجه به شرایط موجود روزآمد شده تا رفع این خلأها فرصت سوء استفاده را از متخلفان و متعرضان گرفته و از دست‌اندازی‌ها به انفال، بیت‌المال و تضییع حقوق عمومی جلوگیری کند. انتهای پیام
تسنیمتسنیم20 دقیقه قبل
در شمال نیز در طرابلس٬غسان فران یک روزنامه‌نگار لبنانی اعلام کرد که طرح اصلاحات حریری قانع‌کننده نیست و مردم هرگز از خیابان‌ها خارج نمی‌شوند. اما احمد زین یکی از تظاهرات‌کنندگان گفت این طرح اصلاحات تنها تزریق یک مورفین جدید است و ما از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شویم. از سوی دیگر کمپین اجتماعی «لحقی» بیانیه‌ای در رد طرح اصلاحات اقتصادی حریری صادر کرده است. بندهای اصلاحات حریری تصویب شده در کابینهدولت لبنان در جلسه‌ای چند ساعته به ریاست میشل عون بندهای پیشنهادی نخست وزیر برای نجات اقتصاد و همچنین بودجه سال ۲۰۲۰ را تعیین کرد. حزب‌الله نقشی در تردد موتورسواران در مرکز بیروت نداشتروابط‌عمومی حزب‌الله در بیانیه کوتاهی تاکید کرد که حزب‌الله هیچ ارتباطی با تردد موتورسواران شامگاه دوشنبه در مرکز بیروت ندارد.
تسنیمتسنیم31 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «آندری بلویوسف» معاون نماینده دائم روسیه در مقر سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین المللی در ژنو، شب گذشته در نشست کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که اگر ایالات متحده مشکل صدور روادید برای دیپلمات‌های روسی و سایر کشورها را حل نکند، روسیه با قاطعیت بر انتقال محل برگزاری نشست‌های کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل و کمیسیون مربوط به خلع سلاح این سازمان به وین یا ژنو، یا هر محل مناسب دیگری، اصرار خواهد کرد. این دیپلمات روس در این نشست گفت: «اگر آمریکا از فرصتی که ما به آنها می‌دهیم استفاده نکند و مشکل روادید برای دیپلمات‌های روسی و سایر کشورها را حل و فصل نکند، روسیه مجبور خواهد بود تا به طور قاطع بر انتقال کار این کمیته‌ها به ژنو یا وین اصرار کند. ضمنا ما مخالفتی با هر بستر دیگری که برای این منظور مناسب باشد، نخواهیم داشت.» بلویوسف با اشاره به اینکه هشت نفر از مقامات وزارت امور خارجه، وزارت دفاع و شرکت «راس کاسموس» روسیه، نتوانستند برای شرکت در نشست کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل روادید ورود به خاک ایالات متحده را دریافت کنند، افزود: «ما راه حل این مشکل را فقط در فراهم سازی امکان دسترسی نمایندگان همه کشورهای جهان به رویدادهای سازمان ملل می‌دانیم و دولت ایالات متحده نباید از انجام تعهدات خویش در این زمینه خودداری کند.» لازم به یادآوری است که دولت آمریکا از صدور روادید برای ۱۸دیپلمات روس در جریان نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل از جمله اعضای هیئت نمایندگی روسیه در کمیته‌های اول و ششم این سازمان که به مسئله خلع سلاح و مسائل حقوقی می‌پردازند، ممانعت کرد. پنجشنبه گذشته، روسیه رسما پیش‌نویس قطعنامه‌ای درباره تصمیم گیری برای انتقال محل برگزاری کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل که مسئولیت رسیدگی به مسائل خلع سلاح و امنیت بین المللی را دارد، از شهر نیویورک به وین یا ژنو را برای بررسی به سازمان ملل ارائه کرد. انتهای پیام/

عکس/ شیلی قرق در دود آتش معرتضان

32+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز33 دقیقه قبل
ایسناایسنا34 دقیقه قبل
آژانس هواشناسی ژاپن به مردم توکیو و «ناگانو» شمالی هشدار داد که بارندگی‌های شدید امروز (سه‌شنبه) ممکن است منجر به وقوع سیلاب و رانش زمین در برخی نواحی از جمله مناطقی شود که اخیرا درگیر طوفان‌ بوده‌اند. مقامات ژاپن هم‌چنین هشدار داده‌اند که حتی در مناطقی که هشدارهای رسمی صادر نشده است، امکان وقوع سیلاب‌ و رانش زمین وجود دارد. طوفان «هاگیبیس» اوایل ماه جاری میلادی شمال و مرکز ژاپن را درنوردید. بارندگی‌های شدید ناشی از این طوفان باعث طغیان رودخانه‌ها و آسیب دیدن‌ سدها در ده‌ها نقطه شده است. خسارات محصولات کشاورزی ژاپن در این طوفان تا ۷۰ میلیارد ین (۷۰۰ میلیون دلار) تخمین زده شده است.
فارسفارس40 دقیقه قبل
به عبارت دیگر مهم‌ترین سؤالی که وجود دارد آن است که دستاورد تعاملات سطح بالا با صندوق بین‌المللی پول برای اقتصاد ایران چه بوده و آیا اساسا ایران و کشورهای مشابه می‌توانند از نهادی همچون صندوق بین‌المللی پول انتظار کمک‌رسانی داشته باشند؟ مروری بر تاسیس و کنش کلی صندوق، به آگاهی از این موضوع کمک خواهد کرد. دولت آمریکا با دارا بودن حق رای ۱۶٫۵ درصدی در صندوق بین‌المللی پول، دارای حق وتو در سیاست‌گذاریهای صندوق بین‌المللی پول میباشد که این موضوع خود گویای جهت گیری و ماهیت رفتارها و سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول برای کشورهای مخالف نظام سلطه و در راس آنها آمریکا می‌باشد. کشور ایران نیز که به اذعان مقامات آمریکایی، هدف جنگ اقتصادی تحمیلی از سوی دولت‌های غربی می‌باشد، در یک تعامل فراگیر با صندوق بینالمللی پول است. جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از قربانیان اجرای سیاستهای تعدیل ساختاری صندوق بین‌المللی پول بوده است. بست‌های در سال ۱۳۷۲ توسط حامیان فکری صندوق بین‌المللی پول در اقتصاد ایران پیاده شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین46 دقیقه قبل
هر‌چند دوستداران محیط‌زیست چشمشان به بازگشت «امید» است، اما گوششان پر شده است از صدای کشتار پرندگان مهاجر. هر سال که سیل پرندگان مهاجر بر فراز آسمان این شهر پرواز می‌کنند، تعداد بسیاری از آنها سر از بازار پرنده‌فروشان این شهر درمی‌آورند. منظور از این افراد، مشتریان رستوران‌هایی هستند که ‌ پرندگان مهاجر را در فهرست خوراک‌هایشان می‌گنجانند. رستوران‌هایی که صاحبان آنها با خریدهای کلی از دامگاه‌داران آنها را تشویق به صید بیشتر پرندگان‌ می‌کنند. روزانه ده میلیون تومان درآمدجمشید محبت‌خانی، فرمانده جدید یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط‌زیست می‌گوید، تجارت پرسود شکار پرندگان مهاجر روزانه ده تا ۲۰ میلیون تومان پول عاید سرشاخه‌های شکارچیان می‌کند.
فارسفارس48 دقیقه قبل
رئیس جمهور قزاقستان با امضای فرمانی اختیارات «نورسلطان نظربایف» نخستین رئیس جمهور، پیشوای ملت و رئیس شورای امنیت این کشور را افزایش داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «قاسم ژامرت تاکایف» رئیس جمهور قزاقستان با امضای فرمانی اختیارات «نورسلطان نظربایف» نخستین رئیس جمهور، پیشوای ملت و رئیس شورای امنیت این کشور را افزایش داد. طبق این دستور شیوه تعیین رئیس شورای امنیت قزاقستان نیز تغییر و انتخاب و تعیین کاندیدای این پست باید با نظربایف هماهنگ شود. پیش از این رئیس جمهور قزاقستان این شخص را با توصیه و پیشنهاد دفتر ریاست جمهور این کشور تعیین می‌کرد. بعد از رفتن نظربایف از سمت ریاست جمهوری «قاسم ژامرت تاکایف» رئیس پارلمان قزاقستان رئیس جمهور جدید این کشور شد.
صدا و سیماصدا و سیما50 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد؛ رسانه‌های پاکستان اعلام کردند: سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم اسلام آباد از مناطق مرزی هند و پاکستان بازدید کردند. پایگاه اینترنتی «داون نیوز» نوشت، گروهی از سفیران و دیپلمات‌های خارجی ساکن پایتخت پاکستان به دعوت وزارت خارجه پاکستان از مناطق مرزی هند و پاکستان و به ویژه بخش هایی در امتداد خط کنترل مرزی با هند قرار دارد، بازدید کردند. وزارت خارجه پاکستان به منظور تکذیب اظهارات مقامات نظامی هند مبنی بر وجود کمپ‌های تروریستی در مناطق مرزی پاکستان، صبح امروز گروهی از سفیران و دیپلمات‌های خارجی را برای بازدید از مناطق مرزی هند و پاکستان راهی این مناطق کرد. منابع خبری افزودند: علیرغم دعوت نامه رسمی پاکستان از سفارت هند در اسلام آباد، کاردار هند در پاکستان حاضر به شرکت در این سفر نشد. به گفته منابع خبری «محمد فیصل» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز دیپلمات‌های حاضر در این دوره را همراهی می‌کند. «محمد فیصل» همچنین در توییتی نوشت: حضور نیافتن نماینده هند برای بازدید از مناطق مرزی، بیانگر این موضوع است که اظهارات فرمانده ارتش هند مبنی بر وجود کمپ‌های تروریستی در خاک پاکستان کذب محض است. لازم به ذکر است که پیش از این فرمانده ارتش هند اعلام کرده بود که سه پایگاه شبه نظامیان را در خاک پاکستان هدف قرار گرفته است. در صورتی که پاکستان اعلام کرده بود نیروهای هندی با نقض آتش بس مناطق مسکونی در امتداد خط کنترل مرزی را هدف قرار داده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «دونالد ترامپ»، در اظهاراتی گفت که عربستان سعودی تمامی هزینه‌های دفاعی و حتی هزینه نیرو‌های نظامی را به آمریکا پرداخت می‌کند. به گزارش واشنگتن پست، ترامپ می‎گوید «عربستان سعودی متحد بزرگ ما است و موافقت کرده تا هزینه تمامی کار‌هایی که ما برای آن‌ها انجام می‌دهیم حتی هزینه نظامیان آمریکا را پرداخت کند.» وی با اشاره اینکه به عربستان سعودی موافقت کرده تا به طور کامل هزینه‌ها را به آمریکا پرداخت کند، می‎افزاید که مذاکرات در این باره، زمان بسیار کوتاهی برد؛ حدود ۳۵ ثانیه. " رئیس جمهور آمریکامچنین بار دیگر با لحنی تحقیرآمیز موضوع هزینه دفاع از عربستان سعودی را مطرح کرده است. وی در مصاحبه با فاکس نیوز گفته که «آن‌ها به جز پول چیز دیگری ندارند، فقط پول.»
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
بعد از آن به پیشنهاد آقای روحانی برای معاونت رئیس جمهوری انتخاب شدند و بعد آقای دکتر کاتوزیان آمدند. البته آن زمان با خانواده آقای روحانی نسبتی نداشتیم ولی آقای دکتر ستاری همیشه لطف داشتند. من هم در مقطعی با این خانواده آشنا شدم و دیداری با آقای دکتر روحانی داشتم. کمی به عقب برگردیم، چطور به آقای روحانی معرفی شدید؟ دو سه نفر از دوستان به من می‌گفتند چرا ازدواج نمی‌کنی؟! در حین تحصیل در مقطع دکترا و همزمان با اواخر دولت اول آقای روحانی، آقای اکرمی مرا دید و سوال کرد هنوز ازدواج نکرده‌ای؟ به این صورت شد که به واسطه آقای اکرمی ابتدا همراه با مادرم خدمت خانواده آقای روحانی رسیدیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
آنها حکم دادند که در صورت برداشته نشدن این عوارض، پکن می‌تواند تحریم‌های تلافی جویانه اعمال کند. آمریکا اعتبار این حکم سازمان تجارت جهانی را به چالش کشیده و مخالف این تحریم‌های ۲٫۴ میلیارد دلاری است و می‌تواند این حکم را به داوری بکشاند. هیئت رسیدگی به اختلافات سازمان تجارت جهانی در اواسط ماه اوت به پکن مجوز اعمال تحریم‌های تلافی جویانه را داد. الن ولف، معاون دبیرکل سازمان تجارت جهانی، بالاترین مقام آمریکایی در این سازمان در مورد این پرونده نظری نداد ولی گفت به اعتبار سازمان تجارت جهانی اعتماد دارد. چین در ۲۰۱۲ به سازمان تجارت جهانی رفت تا عوارض ضد سوبسید آمریکا را که بر ۷٫۳ میلیارد دلار از صادرات چین وضع شده بود، به چالش بکشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
این پیش‌ نویس درست قبل از اینکه «دونالد ترامپ»، رئیس ‌جمهوری آمریکا، برنامه مذاکرات صلح با طالبان را به حالت تعلیق در آورد، تدوین شد اما، ‌ امضا نشد. ترامپ در برنامه «آمریکا اول» خود و نیز در رابطه با جنگ‌‌های خاورمیانه بارها تاکید کرد، علاقه‌ای به درگیر کردن نیروهای آمریکایی در جنگ‌‌های پر هزینه ندارد. کاهش تعداد نیروهای آمریکایی و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در افغانستان از مطالبات طالبان است. طالبان در مذاکرات صلح با آمریکا بارها اعلام کردند، ‌ نیروهای خارجی باید به طور کامل از افغانستان خارج شوند. نیویورک تایمز در پایان خاطر نشان کرد، ترامپ در طول یکسال گذشته از تلاش ‌های سیاسی دیپلمات‌‌های آمریکایی در زمینه چانه زنی با طالبان و استفاده از گزینه تعداد نیروهای آمریکایی به عنوان اهرم چانه زنی ناامید شده است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
امید به یافتن راه حلی در خصوص برگزیت، بسیاری از بورس‌های جهانی را صعودی کرد. در مادرید شاخص «ایبکس ۳۵» حدود ۰٫۷۸ درصد بالا رفت و به ۹۴۰۲٫۳۰ واحد رسید. در چین شاخص «شانگهای کامپوزیت» با ریزش ۰٫۱۶ درصدی در سطح ۳۸۷۴٫۵۰ واحد بسته شد. همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۰٫۰۲ درصدی به ۱۴۸۴٫۸۵ دلار رسید. هر اونس نقره با افزایش ۰٫۰۷ درصدی به ازای ۱۷٫۶۱ دلار مبادله شد.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته- دوشنبه- سندی را درباره پیشنهادات رئیس‌جمهوری این کشور با عنوان باج‌خواهی از دولت اوکراین در راستای منافع شخصی خود منتشر کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آلمان، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته- دوشنبه- سندی را درباره پیشنهادات «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با عنوان باج‌خواهی از دولت اوکراین در راستای منافع شخصی خود منتشر کرد. سند منتشر شده توسط پلوسی مشتمل بر چهار صفحه است که موضوع شکایت نمایندگان مخالف علیه ترامپ را در زمینه شهادت مقام‌های دولت طی هفته گذشته پشت درهای بسته تشریح می‌کند. همچنین گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهوری اوکراین که طی آن ترامپ خواستار ارائه خدمت زلنسکی شده، بخش مهمی از تحقیق دموکرات‌های آمریکا به شمار می‌رود. در سند منتشر شده توسط پلوسی آمده است که ترامپ سوگندی را که هنگام عهده‌دار شدن قدرت در رأس دولت آمریکا ادا کرد، با باج‌خواهی از دولت اوکراین برای دخالت در انتخابات ۲۰۲۰ نقض کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، رژیم صهیونیستی از اواسط ماه آینده، مدت قطع برق در مناطق فلسطینی در کرانه باختری را افزایش می‌دهد. به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، هشام العمری مدیر شرکت برق قدس هشدار داد با توجه به اصرار مقامات اسرائیلی بر افزایش مدت قطع برق در مناطق فلسطینی، رنج شهروندان فلسطینی در قدس، رام الله، البیره، بیت لحم و اریحا افزایش خواهد یافت. العمری افزود: اسرائیل اخطاریه جدید برای شرکت برق قدس ارسال و اعلام کرد از هفدهم ماه نوامبر، برق مناطق فلسطینی در کرانه باختری را ۳ بار در روز قطع خواهد کرد. پیش از این، کارکنان شرکت برق قدس با برگزاری تجمع‌های اعتراض آمیز در برابر ساختمان‌های این شرکت در شهرهای مختلف فلسطینی، درباره پیامدهای قطع برق در مناطق فلسطینی هشدار داده بودند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
اما اردوغان پیش از رفتن به سوچی و دیدار با پوتین٬ تهدید کرده که پس از دیدار٬ نقطه پایان را می‌گذارد. خروج کامل نیروهای موسوم به قسد یا سوریه دموکراتیک از راس العین به پایان رسیده اما درگیری‌های پراکنده در برخی از مناطق همچنان ادامه دارد. انور اویمن از سفرا و دیپلمات‌های سابق ترکیه و نماینده اسبق ترکیه در ناتو و اتحادیه اروپا در مورد آتش‌بس گفت: متن توافق بین آمریکا و ترکیه٬ متن مبهمی است. خوب … منطقه امن دقیقا کجاست؟ همچنین مشکل بزرگ دیگری وجود دارد که عبارت است از عدم تعریف روشن مکانیسم عقب‌نشینی و نظارت. هر کسی می‌تواند ادعا کند که عقب نشینی و آتش بس٬ نقض شده است.
خانه ملتخانه ملت1 ساعت قبل
مسعود گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به مخالف کشورهای مختلف با طرح ائتلاف دریایی ایالات متحده آمریکا برای تامین امنیت خلیج فارس، گفت: مقامات واشنگتن با ارائه این طرح درصدد افزایش تنش در منطقه هستند. آمریکا درصدد تامین هزینه حضور نظامیانش در خلیج فارس استنماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در این راستا اظهار کرد: کاخ سفید با پیشنهاد این طرح می‌خواست با درگیر کردن کشورهای مختلف، هزینه‌های نظامی حضور در خلیج فارس را از جیب این کشورها تامین کند. شاهد تشدید انزوای سیاسی کاخ سفید در بین کشورهای دنیا هستیماین نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها خیلی تلاش کردند ایران اسلامی را در خلیج فارس به سمت انزوا سوق دهند، تصریح کرد: این مهم درحالیست که وقتی کشورهای مختلف مانند یونان به طرح آنها همراهی نمی‌کنند به معنای شکست سیاست فوق و به تعبیری تشدید انزواء سیاسی ایالات متحده است. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نظامیان آمریکایی باید بدانند اعمال سیاست‌های خصمانه علیه ایران نتوانسته منجر به نتیجه مطلوب شود لذا بهتر است به سواحل کشورهای خود بازگردند. بر این اساس یک مقام ارشد یونان بار دیگر تأکید کرده است که این کشور قصد ندارد به تنگه هرمز و خلیج فارس نیرویی اعزام کند. /پایان پیام
ایسناایسنا1 ساعت قبل
وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که ۶۳ کشور جهان را در جریان روند عملیات موسوم به «چشمه صلح» در مناطق شمالی سوریه قرار داده است. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای کوتاه در صفحه اختصاصی خود در فیس‌بوک نوشت: وزارت دفاع ترکیه ۷۷ وابسته نظامی از ۶۳ کشور را به مقر خود فراخواند تا آنها را در جریان عملیات «چشمه صلح» و اوضاع کنونی سوریه قرار دهد. ترکیه نهم اکتبر در میان مخالفت و انتقادات گسترده مقامات سوریه و کشورهای مختلف عملیات نظامی را علیه کردها در مناطق شمالی سوریه موسوم به «چشمه صلح» آغاز کرد. این عملیات پس از گذشت چند روز در آتش‌بسی توافقی میان آنکارا و واشنگتن به طور موقت متوقف شد و مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در محل سفارت کشورش در آنکارا گفت، عملیات نظامی ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت (معادل پنج روز) متوقف می‌شود تا «شبه‌نظامیان» کرد از «خط تعیین‌شده» یعنی ۳۲ کیلومتری مرز عقب‌نشینی کنند. انتهای پیام
فارسفارس1 ساعت قبل
کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی با موضوع «نفت و گاز ترکمنستان- ۲۰۱۹» در پایتخت «عشق آباد» آغاز به کار کرد. نمایشگاه بین‌المللی «نفت و گاز ترکمنستان- ۲۰۱۹» آغاز به کار کردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی با موضوع «نفت و گاز ترکمنستان- ۲۰۱۹» در پایتخت «عشق آباد» آغاز به کار کرد. شرکت دولتی «ترکمن نفت» و اتاق تجاری- صنعتی این کشور میزبانان کنفرانس هستند. معرفی ظرفیت‌های پروژه‌های ترکمنستان در ساخت لوله‌های انتقال گاز مرزی نیز یکی از موضوع‌های اصلی خواهد بود. در حال حاضر ترکمنستان گاز را به روسیه و چین صادر می‌کند.
فارسفارس1 ساعت قبل
حزب نخست‌وزیر کانادا علیرغم پیروزی در انتخابات فدرال مجبور به تشکیل دولت اقلیت است و از این پس باید برای تصویب قوانین به دیگر احزاب تکیه کند. به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، با به پایان رسیدن انتخابات فدرال روز دوشنبه در کانادا، حزب لیبرال «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا علیرغم پیروزی در انتخابات مجبور به تشکیل یک دولت اقلیت است. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، تشکیل دولت ائتلافی به مفهوم آن است که ترودو از این پس برای وضع قوانین مجبور به همکاری با دیگر احزاب خواهد بود. گزارش‌ها حاکی از آن است که انتخابات فدرال در واقع یک همه‌پرسی در خصوص ترودو بود که دور اول نخست‌وزیری وی با ناهمواری‌ها همراه بود و با رسوایی‌هایی لکه‌دار شد. خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا اوایل امروز (سه‌شنبه) به ترودو بعد از بازگشت مجدد وی به قدرت در انتخابات فدرال تبریک گفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
سالاری با بیان اینکه بخشنامه‌ها در تأمین اجتماعی در حال تجمیع و شفاف شدن هستند، اظهار داشت: در جلسات تجمیع بخشنامه‌ها به طور قطع تمام ذینفعان باید حضور داشته باشند چرا که تأمین اجتماعی امانتدار کارگران است. وی یادآور شد: ترکیب بدنه هیأت امنا را تأمین اجتماعی تعیین نمی‌کند از سوی دیگر ورودی پرونده‌های تأمین اجتماعی به شعب تشخیص زیاد است بنابراین در تلاش هستیم با استقرار هیأت‌های حل اختلاف اقناعی در شعب و تنقیح بخشنامه‌ها ۶۰ درصد اعتراض‌ها را قبل از طرح شکایت به شعب رسیدگی کاهش دهیم. از سوی دیگر هیچ بخشنامه محرمانه‌ای در تأمین اجتماعی وجود نداشته و تنها شکایت کارگران باعث نظارت دقیق بر این بخش شده است. در این نشست روسای شرکت‌های دانش‌بنیان به مشکلاتی که با سازمان تأمین اجتماعی دارند، اشاره کردند. نشست مشترک مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با روسای شرکت‌های دانش بنیان به منظور رفع مشکلات شرکت‌های دانش بنیان، استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها با تأمین اجتماعی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
این مسئله مربوط می‌شود به عدم رعایت حکم سازمان تجارت جهانی علیه آمریکا که باعث اعتراض کاخ سفید به این نهاد جهانی شد. هیئت رسیدگی به اختلافات در سازمان تجارت جهانی این پرونده را که مربوط می‌شود به دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در ۲۸ اکتبر بررسی می‌کند. آمریکا اعتبار این حکم سازمان تجارت جهانی را به چالش کشیده و مخالف این تحریم‌های ۲٫۴ میلیارد دلاری است و می‌تواند این حکم را به داوری بکشاند. الن ولف، معاون دبیرکل سازمان تجارت جهانی، بالاترین مقام آمریکایی در این سازمان در مورد این پرونده نظری نداد ولی گفت به اعتبار سازمان تجارت جهانی اعتماد دارد. وی گفت: «سازمان تجارت جهانی نمی‌تواند مانع یک جنگ تجاری شود ولی می‌تواند بخشی از راه حل باشد».
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به نوشته نیویورک تایمز، «اسکات میلر» فرمانده نیروهای ناتو در افغنستان در کنفرانس خبری روز دوشنبه تایید کرد که آمریکا به صورت مخفیانه ۲ هزار نظامی خود را از افغانستان خارج کرده و در حال حاضر تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان به ۱۲ هزار نفر کاهش یافته است. خبر کاهش نیروهای آمریکایی از افغانستان در حالی رسانه‌ای شده که مایک اسپر وزیر دفاع افغانستان بعد از ماه‌ها گفتگو در دولت ترامپ برای پایان جنگ‌های ناتمام به این کشور سفر کرده است. اسپر پیش از سفر به افغانستان اعلام کرده که بود که کاهش نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان به ۸۶۰۰ نفر تاثیری بر عملیات ضد تروریسم در افغانستان نخواهد داشت. از سوی دیگر کاهش نیروهای آمریکایی بار آموزش نیروهای افغان را بر دوش ۸ هزار نظامی آمریکایی در افغانستان خواهند انداخت. هنوز مشخص نیست که کاهش نظامیان آمریکایی باعث بازنگری در ماموریت ناتو خواهد بود یا خیر.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
محمدتقی آبایی هزاوه گفت: پیگیری برای آزادی ۲۱ کارگر بازداشتی آذرآب همچنان ادامه دارد. روز بعد از دستگیری، دادستان اراک ضمن تایید خبر بازداشت گفت: ۲۱ کارگر آذرآب، در جریان اعتراضات کارگران، بازداشت شده‌اند. وی ادامه می‌دهد: علیرغم این پیگیری‌ها، هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و این ۲۱ کارگر همچنان در بازداشت هستند. آبایی هزاوه از وعده وزیر کار برای انجام اقداماتی که به منع پیگرد کارگران معترض منتهی شود، خبر می‌دهد. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تاکید می‌کند: پیگیری‌ها برای آزادی کارگران بازداشتی آذرآب ادامه دارد.
مهرمهر1 ساعت قبل
علیرضا فتاح پور نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد شهرستان کرج، اظهار کرد: پیش‌تر ۱۲۰ کمپ در کرج فعالیت داشت که با اجرای طرح پایش برخی از این مراکز به دلیل عملکرد نا مناسب منحل شدند. وی با اشاره به وجود ۷۵ کمپ ترک اعتیاد در کرج، گفت: ۶۳ کمپ فعال و باقی فعالیت خود را متوقف کرده‌اند. رئیس اداره بهزیستی شهرستان کرج با بیان اینکه کمپ‌های ترک اعتیاد مالکیت حقوقی، موسس و مدیرعامل دارند، افزود: در این مراکز باید پزشک و مسئول فنی حضور داشته باشند، روانشناس، مددکار و مدیر داخلی نیز حضور دارند. وی به اهمیت غربالگری اشاره کرد که به منظور جداسازی معتادان متجاهر از خودمعرف انجام می‌شود و گفت: دلیل انجام غربالگری وجود کمپ‌های ماده ۱۵ و ۱۶ است، در کمپ ماده ۱۵ که تحت مدیریت بهزیستی است معتادان خودمعرف و در کمپ ماده ۱۶ معتادان متجاهر پذیرش می‌شوند. فتاح پور گفت: به کمپ‌های ترک اعتیاد مستقر در کمالشهر که سه سال از فعالیتشان می‌گذرد ابلاغ شده برای تمدید مجوز به بهزیستی کرج مراجعه کنند.

«ناروهیتو» رسما بر تخت پادشاهی ژاپن نشست + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
آن چه در این میان از سوی متولیان صنعت خودرو بدون پاسخ مانده است، حجم بالای ناکارآمدی‌ها و فسادها و تخلفات مختلف است. وقتی رئیس‌کل بانک مرکزی با جملاتی دور از شأن خود، صنعت خودرو را خطاب قرار می‌دهد باید انتظار بروز اتفاقاتی مانند عدم پرداخت تسهیلات به صنعت خودرو را هم داشته باشیم. کشور ایران نیز که به اذعان مقامات آمریکایی، هدف جنگ اقتصادی تحمیلی از سوی دولت‌های غربی می‌باشد، در یک تعامل فراگیر با صندوق بینالمللی پول است. بررسی آمار عرضه بنزین نشان می‌دهد که مصرف بنزین در کشور طی دو دهه اخیر بیش از دو برابر شده است. متغیر قدرت خریددر تعیین قیمت بنزین در کشورها قدرت خرید مردم نکته‌ای مهم و اساسی است.

به انتهای لیست رسیدید