مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب صدقی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب که با محوریت تشکیل و توسعه فرهنگ قرآنی تشکیل یافته بود؛ گفت: از اول امسال تاکنون بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سطح شهر بناب در برنامه‌های قرآنی شرکت کرده‌اند. دبیر شورای فرهنگ عمومی بناب با اشاره به تشکیل شورای توسعه فرهنگ قرآنی در شهرستان گفت: هم اکنون ۲۷ خانه قرآن و ۲۵ کانون مساجد که عمده فعالیت آنها قرآنی است، در سطح شهرستان به موضوعات قرآنی پرداخت می‌کنند. وی افزود: یکی از اهداف جلسه امروز گسترش فعالیت‌های قرآنی و شناسنامه دار کردن فعالیت‌های قرآنی است که با تشکیل این کارگروه نسبت به شناسایی استعدادها و نخبگان قرآنی شهرستان اقدام و هر ماه نسبت به برگزاری برنامه قرآنی با حضور قاریان برجسته شهرستان، استان و کشور اقدام خواهد شد. وی همچنین با بیان اینکه پارک بانوان بناب در شأن و منزلت مردم و بانوان این شهر نیست؛ گفت: پارک بانوان بناب فضای خوبی ندارد و یک سال است پیگیر مکان مناسبی برای احداث پارک بانوان هستیم و قصد انتقال آن به مکان دیگری را داریم. حجت السلام باقری بنابی امام جمعه بناب نیز به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان برای تشکیل ماهانه جلسات این شورا اعلام آمادگی کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، قربان میرزایی افزود: چند تیم هم اکنون کارگزاران و نیروهای حج و زیارت استان‌های سیستان و بلوچستان و نیز خراسان جنوبی به عنوان استان معین اعزام شده است. وی عنوان کرد: تیمی هم از سازمان مرکزی در این مناطق حضور یافته تا با هماهنگی با ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان نسبت به مدیریت و توسعه ارتقا سطح خدمت رسانی به سیلزدگان به تناسب نیاز و شرایط اقدام نمایند. قربانی اظهار کرد: پخت و توزیع غذای گرم از دیروز با استقرار تیم‌ها در روستای نگور و برخی دیگر از مناطق آغاز شده و بخشی از منابع لازم هم از محل کمک‌های خیرین و کارگزاران تأمین گردیده است. معاون سازمان حج و زیارت تصریح کرد: هم اکنون حج و زیارت استان‌های کرمان و یزد هم آمادگی لازم برای اعزام نیرو و خدمت رسانی به سیلزدگان را دارد و در صورت اعلام نیاز؛ فوری اقدام می‌شود. وی عنوان کرد: همچنین نمایندگی مقام معظم رهبری در حج و زیارت هم نمایندگانی را در حوزه اهل سنت در کنار این تیم‌ها در مناطق سیلزده مستقر کرده تا نسبت به ارائه خدمات فرهنگی و دینی و شرعی مورد نیاز سیلزدگان اقدام نمایند.
فارسفارس1 روز قبل
آیت‌الله رئیسی با حضور در منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا از شهدای مقاومت، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد داشته است. وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسئلت نمود. آیت الله رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی نیا در برنامه بدون تعارف، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد داشته است. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. گفتنی است در این دیدار صمیمانه، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید بزرگوار پرداختند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد. رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی‌نیا در یک برنامه تلویزیونی، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه این شهدا جز برگزیدگانی بودند که خداوند آن‌ها را گزینش کرد و در این جایگاه قرار داد، تشییع باشکوه پیکر مطهر آن‌ها را یادآور شد و گفت: تشییع باشکوه شهدای مقاومت و همچنین شهید زمانی‌نیا در شهرری از برکت و اخلاص خود این شهدا بود. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی‌نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. بر اساس این گزارش، در این دیدار، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی‌نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید پرداختند.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس قوه قضائیه با حضور در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا - از شهدای مقاومت - روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد. رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی‌نیا در یک برنامه تلویزیونی، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی‌نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. بر اساس این گزارش، در این دیدار، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی‌نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید پرداختند.
ایرناایرنا1 روز قبل
وی در ادامه به منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا رفت و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسئلت کرد. رئیس قوه قضائیه با اشاره به آخرین دیدارش با شهید ابومهدی المهندس در ایام اربعین حسینی به بیان خاطره‌ای پرداخت و گفت: در آخرین دیدار با شهید ابومهدی المهندس، ایشان گفت که سلام مرا به رهبر معظم انقلاب برسانید و بگویید برایم دعا کند. روز اربعین در منزل مقام معظم رهبری مراسم بود که به ایشان گفتم آقای ابومهدی سلام رساند و رهبر معظم انقلاب خیلی از ایشان تعریف کردند و گفتند که او از چهره‌های برجسته مجاهدین عراق است و البته قسمت نشد که بنده جواب مقام معظم رهبری را به ایشان برسانم. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهیدانی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار داشت: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. گفتنی است در این دیدار صمیمانه، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید بزرگوار پرداختند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: مقصر اصلی ماجرای سانحه هواپیمایی مسافربری اوکراین آمریکاست هرچند باید بخشهای مبهم این ماجرا توسط مسوولان مشخص شود. وی اضافه کرد: تقاضای ما بررسی بیشتر این ماجرا توسط مسوولان است تا در هر بخشی قصوری انجام شده باشد مورد رسیدگی قرار گرفته و نتایج آن به ملت اعلام شود. رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: انسان مومن در سختی‌ها آرامش خود را از دست نمی‌دهد و در مسایل ناگوار اهل صبر است و درود و رحمت خداوند نیز بر انسانهای اهل صبر نازل می‌شود و خداوند نیز در قرآن اجر عجیبی برای اهالی صبر در مصیبتها قایل شده است. وی ادامه داد: شیطانهای ظاهری در دنیا، امثال آمریکا هستند که سردار محبوب کشورمان را به شهادت می‌رسانند و رییس جمهوری این کشور با وقاحت تمام، به سردار محبوب شهید ما حاج قاسم سلیمانی فحاشی نیز می‌کند. وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: اخلاص، میل به گمنامی، دوری از شهرت بیجا، کار مخلصانه و بی منت برای خداوند از ویژگیهای بارز حاج قاسم سلیمانی بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- آیت الله رئیسی با حضور در منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا از شهدای مقاومت، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد داشته است. وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسئلت نمود. آیت الله رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی نیا در برنامه بدون تعارف، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد داشته است. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی نیا در نسل شما نیز خواهد بود. گفتنی است در این دیدار صمیمانه، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید بزرگوار پرداختند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
سردار قاآنی هم که توسط مقام معظم رهبری به فرماندهی سپاه قدس منصوب شده، از حاج قاسم ذره‌ای کم ندارد و اخلاص بالایی دارد. وی سیلی ایران به آمریکا را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: تاکنون بعد از جنگ جهانی دوم، هیچ قدرتی علیه آمریکا حمله نکرده و منافعش را تهدید نکرده است. امام و رهبر ما فرمود که جواب سختی خواهیم داد و بزرگترین انتقام سخت از نظر دنیا هم این بود که موشک‌های ایران هیمنه آمریکا را شکست و نشان داد که قدرت آمریکا پوشالی است. نوعی اقدم در مورد چگونگی حمله به آمریکا گفت: با پیش بینی عکس العمل‌های دشمن، ۵ لایه علیه آمریکا برنامه هجوم طراحی شد. او عزیز اعتقادش و مرامش و اخلاصش شد و قدرتش را از خدا و اهل بیت (ع) گرفت و بزرگترین انتقام ما این است که هر کدام از ما قاسم سلیمانی باشیم، مانند او مخلص، شجاع و ولایتمدار.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی افزود: مسئولان جمهوری اسلامی ایران نسبت به مردم کشور دلسوز بوده و بروز مشکل ممکن است هر نقطه جهان نیز بروز کند بنابراین باید کنار هم بود و به آن رسیدگی کرد و آنچه مهم است پرهیز از تکرار اشتباهات است. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به جایگاه علمی آیت الله رسولی گفت: آیت‌الله رسولی محلاتی از یاران امام راحل و مقام معظم رهبری بودند که در طول ۴۰ سال فعالیت در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آثار و برکات بسیاری از وی به جا مانده است به طوری که بیش از یکصد تالیف و اثر علمی از خود یه یادگار گذاشته و تمامی آن‌ها در رده‌های مختلف علمی به ویژه در حوزه‌های علمیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. وی عنوان کرد: ولایت‌مداری و پایبندی به ارزش‌های والای انقلاب اسلامی از ویژگی‌های بارز آیت‌الله رسولی محلاتی بود به طوری که این عالم وارسته در جریانات انقلاب اسلامی نیز از پشتیبانان امام راحل بود و زحمات بسیاری در پیروزی انقلاب اسلامی متحمل شد. دری نجف‌آبادی اضافه کرد: ابعاد شخصیتی آیت‌الله رسولی محلاتی برای گسترش مفاهیم و علوم اسلامی در جامعه با تالیفات ارزنده و موثر باید در حوزه‌های علمیه کشور تشریح و تبیین شده و نقش سازنده این عالم وارسته در تحقق اهداف حوزه‌ها باید در بین طلاب الگوبرداری شود. انتهای پیام/۷۱۱/
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/لرستان رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت: مرکز درمان ناباروری استان یکی از بهترین و مجهزترین مراکز کشور است. دکتر سید علی‌نادر دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خوشبختانه امروز نخستین فرزند مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان به نام سپهر متولد شد. وی تاکید کرد: مرکز درمان ناباروری لرستان یکی از بهترین و مجهزترین مراکز کشور است و به جرات می‌گویم به لحاظ تجهیزات، تخصص و فضای فیزیکی کم‌نظیر است. رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به یک خبر خوب دیگر، تصریح کرد: علاوه بر متولد شدن نخستین فرزند مرکز درمان ناباروری لرستان، امروز نخستین عمل جراحی مردان هم انجام شد. همچنین از تک‌تک همکاران جهاد دانشگاهی استان که با روحیه جهادی همت و تلاش کردند، تشکر می‌کنم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی به دو ویژگی بارز شخصیتی سپهبد سلیمانی اشاره کرد و افزود: «شجاعت و مردم‌داری» در وجود حاج قاسم نهادینه و ذاتی بود و این فرمانده دلاور و سرافراز در هیچ شرایطی از دشمن نمی‌ترسید. همرزم شهید سپهبد قاسم سلیمانی تصریح کرد: شهید سلیمانی تنها با پشتوانه الله و شجاعت خود به این جایگاه والا رسید. وی خاطرنشان کرد: حاج قاسم در سال ۷۶ با حکم مقام معظم رهبری به‌عنوان فرمانده نیروی سپاه قدس توسط رهبر معظم انقلاب منصوب شدند و پس از این انتصاب، جبهه دشمنان در چند منطقه خاورمیانه فعال شد. همرزم شهید سپهبد قاسم سلیمانی یادآور شد: شخصیت قدرتمند و شجاع سردار در بین جوانان جهان اسلام تکثیر شد و علاوه بر آن قلبی رئوف داشته و شیعه و سنی برای ایشان تفاوتی نداشته و انسان بسیار مخلصی بود. سردار کرمی با بیان اینکه شیعه و سنی حضور پررنگی در اربعین دارند، ابراز داشت: رفت و آمد ایرانیان به عراق برای عتبات عالیات یکی از خواسته‌های شهید سلیمانی بود که با شجاعت خود این امر را محقق کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
تشییع میلاد نهاوندی شهید سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در زادگاهش ملایر+تصاویرقاسم نهاوندی از میلاد می‌گوید و اینکه چطور راهی کانادا شد و هنگام نام بردن از درجه‌های علمی پسر، احساس افتخار با غم نشسته در چشمانش گره می‌خورد. پدر شهید میلاد نهاوندیدر گفت و گو با تسنیم اظهار داشت: پسرم تحصیلات ابتدایی تا دبیرستان را در ملایر گذراند؛ دوره متوسطه در نمونه دولتی بود و برای خواندن دوره کارشناسی به دانشگاه دولتی اراک رفت. پدر شهیدمیلاد نهاوندی افزود: روزهای آخر حضورش مصادف با تشییع باشکوه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود و شب وقتی تلویزیون، صحنه اقامه نماز رهبر معظم انقلاب بر پیکر شهید را پخش کرد به نشانه احترام، تمام‌قد ایستاده بود. به گزارش تسنیم، هشت نفر از شهدای سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین به نام‌های سیده زهرا نقیبی، بهاره اسفندیاری، آنیسا صادقی، میترا نهاوندی، میلاد نهاوندی، میرمهدی صادقی، کسری ساعتی، ندا گرجی ازندریانی و مهدی عباس‌پور اصالتا اهل استان همدان بوده‌اند. از بین این افراد پیکر شهیدان سیده زهرا نقیبی، بهاره اسفندیاری، آنیسا صادقی و میترا نهاوندی، امروز در باغ بهشت همدان و پیکر میلاد نهاوندی در ملایر به خاک سپرده شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
لذا، عموما ریسک‌های غیرسیستماتیک که مختص یک سهم یا حداکثر صنعت مربوط به آن سهم هستند در تصمیم گیری برای خرید از بین سهام مختلف بازار موثر هستند. در مقابل، ریسک‌هایی وجود دارند که بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهند و در ادبیات مالی به ریسک‌های سیستماتیک معروف می‌باشند. از جمله این ریسک‌ها می‌‌توان به انواع ریسک‌های کشوری اعم از ریسک‌های سیاسی و تجاری اشاره نمود. به همین دلیل، بورس در واکنش به ریسک جنگ –که یک ریسک سیاسی است- کاهش در شاخص را تجربه نمود. لذا، در اینجا باید بین ریسک واقعی جنگ و انتظارات روانی که بر رفتار سرمایه‌گذاران تاثیر می‌گذارند تمایز قایل شد.
فارسفارس1 روز قبل
جبهه جهادگران ایران اسلامی خاطرنشان کرد: مردم به وضعیت معیشتی و تامین مخارج زندگی گلایه دارند اما با تمامی وجود از همه دستاوردهای انقلاب اسلامی صیانت می‌کنند، چون همه مردم در تحقق، ثبات و ادامه انقلاب سهیم هستند. جبهه جهادگران بر مبنای همین شعار تصمیم قطعی دارد در تهران یک لیست کامل از کاندیداهای متخصص، متعهد و انقلابی با تفکر جهادی معرفی کند. همه کاندیداهایی که شرایط فوق را داشته باشند می‌توانند رزومه خود را به ستاد مرکزی جهادگران ایران اسلامی ارسال کنند تا توسط شورای مرکزی بررسی شود. در نهایت ۳۰ نفر بر اساس شایسته گزینی انتخاب شده در لیست مردمی جبهه جهادگران ایران اسلامی با رویکرد تفکر جهادی معرفی خواهند شد. وهاب عزیزیدبیرکل جبهه مردمی جهادگران ایران اسلامیانتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- وزیر ورزش و جوانان گفت: همه اماکن ورزشی ما در کمک به سیل‌زدگان است و تعدادی از اماکن ورزشی ما آسیب دیده که برآورد خسارت‌ها باید به فوریت انجام شود. وزیر ورزش و جوانان گفت: همه دستگاه‌ها کمک می‌کنند. سلطانی‌فر گفت: با سیل وسیعی که در منطقه شاهد بودیم خوشبختانه هیچگونه خسارت جانی نداشتیم. وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: طبق صحبت‌هایی که با مردم مناطق سیل‌زده داشتیم قول دادم که در کوتاهترین زمان ممکن ارزیابی خسارت‌ها انجام می‌شود. همه اماکن ورزشی ما در کمک به سیل‌زدگان است و تعدادی از اماکن ورزشی ما آسیب دیده که برآورد خسارت‌ها باید به فوریت انجام شود و بتوانیم بازسازی و در اختیار مردم بگذاریم.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: یکی از مشکلات جوانان مناطق کمتر برخوردار اهواز از جمله ساکنان کوی مندلی ایجاد اشتغال است که در دستور کار نهادهای دولتی از جمله کمیته امداد امام خمینی قرار گرفته است. وی افزود: مشکلات منطقه کوی مندلی پایش، احصا و برای آنها برنامه‌ریزی شده است یکی از مطالبات جوانان این منطقه ایجاد اشتغال است البته اشتغال تعاریف گوناگونی دارد که یکی از مصادیق آن مشاغل خرد و خانگی هستند. وی ادامه داد: یکی دیگر از مطالبات ساکنان کوی مندلی رسیدگی به وضعیت آسفالت چند خیابان است که آن نیز مورد بررسی قرار گرفته است. کوی مندلی یکی از مناطق حاشیه‌ای کلانشهر اهواز است، بیش از ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت این کلانشهر در مناطق حاشیه سکونت دارند و اهواز پس از مشهد دومین کلانشهر به لحاظ تعداد حاشیه نشینان است. برچسب‌هاامام جمعه اهواز حاشیه نشینی خوزستان اهواز
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشقربان میرزایی افزود: چند تیم هم اکنون کارگزاران و نیروهای حج و زیارت استان‌های سیستان و بلوچستان و نیز خراسان جنوبی به عنوان استان معین اعزام شده است. اخبار اجتماعی - وی عنوان کرد: تیمی هم از سازمان مرکزی در این مناطق حضور یافته تا با هماهنگی با ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان نسبت به مدیریت و توسعه ارتقا سطح خدمت رسانی به سیلزدگان به تناسب نیاز و شرایط اقدام نمایند. قربانی اظهار کرد: پخت و توزیع غذای گرم از دیروز با استقرار تیم‌ها در روستای نگور و برخی دیگر از مناطق آغاز شده و بخشی از منابع لازم هم از محل کمک‌های خیرین و کارگزاران تأمین گردیده است. معاون سازمان حج و زیارت تصریح کرد: هم اکنون حج و زیارت استان‌های کرمان و یزد هم آمادگی لازم برای اعزام نیرو و خدمت رسانی به سیلزدگان را دارد و در صورت اعلام نیاز؛ فوری اقدام می‌شود. وی عنوان کرد: همچنین نمایندگی مقام معظم رهبری در حج و زیارت هم نمایندگانی را در حوزه اهل سنت در کنار این تیم‌ها در مناطق سیلزده مستقر کرده تا نسبت به ارائه خدمات فرهنگی و دینی و شرعی مورد نیاز سیلزدگان اقدام نمایند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
امام جمعه اهل سنت قروه با بیان اینکه «محبت، مودت و دوستی با اهل‌بیت (ع)» خواسته خداوند و رسول اکرم (ص) است، تصریح کرد: زندگی در کشوری اسلامی که همه ملت آن عاشق اهل‌بیت و امام حسین (ع) هستند، برایمان افتخار است. ماموستا نوری یادآور شد: مفسرین اهل سنت بر این باورند که قرآن مایه برکت بوده و اگر به گفتار و رهنمود اهل بیت پیامبر (ع) متوسل شوید راه حقیقی ایمان و خداجویی را خواهید یافت. وی اظهار کرد: امروزه تمامی دشمنان خدا اعم از یهودیت و مسیحیت علیه امت اسلامی ید واحدی شده تا با توطئه فراوان امت اسلامی را از بین ببرند. امام جمعه اهل سنت قروه بیان کرد: ایجاد اختلاف بین اهل سنت و تشیع یکی از توطئه‌های خطرناک دشمن بوده و هدف از ایجاد داعش نیز در راستای تحقق این هدف شوم بود. امام جمعه اهل سنت قروه خاطرنشان کرد: سفر روحانیون اهل سنت کردستان به عتبات عالیات نماد بسیار خوبی برای وحدت امت اسلامی بوده و باید این انسجام و همبستگی روز به روز محکم‌تر شود.
فارسفارس1 روز قبل
وزیر ورزش و جوانان گفت: همه دستگاه‌های کشور تلاش می‌کنند که سیستان و بلوچستان به شرایط طبیعی‌اش بعد از سیل اخیر باز گردد. وزیر ورزش و جوانان گفت: همه دستگاه‌ها کمک می‌کنند. سلطانی‌فر گفت: با سیل وسیعی که در منطقه شاهد بودیم خوشبختانه هیچگونه خسارت جانی نداشتیم. وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: طبق صحبت‌هایی که با مردم مناطق سیل زده داشتیم قول دادم که در کوتاهترین زمان ممکن ارزیابی خسارت‌ها انجام می‌شود. سلطانی‌فر تصریح کرد: استان‌های سیستان بلوچستان، کرمان و هرمزگان امکاناتشان را بسیج کردند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: با توجه به نزدیک بودن دهه فجر و انتخابات مجلس، تولید محتواهای وحدت‌آفرین و امیدبخش در فضای مجازی می‌تواند ضامن شکوه و عظمت این دو رویداد مهم باشد. احمدحسین فتایی در دومین نشست کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی که در سالن کنفرانس شهید حیدریان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: این کارگروه با هدف ساماندهی فضای مجازی و تولید محتوا در این فضا طراحی و ایجاد شده و بسیار مهم است که طبق دستورالعملی که در اختیار اعضا قرار دارد، در این راستا تلاش کنیم. وی افزود: در همین اتفاقات اخیر شاهد سوگیری دشمنان نظام در فضای مجازی و اطلاع‌رسانی اخبار نادرست و غلط توسط پایگاه‌های مختلف وابسته با آنان بودیم که البته با تدبیر مقام معظم رهبری و به‌ویژه حضور چشم‌گیر مردم در مراسم مرتبط با شهادت سردار سلیمانی نقشه‌های دشمن برای ایجاد شکاف در بین جامعه با شکست مواجه شد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد لرستان اضافه کرد: با توجه به نزدیک بودن ایام‌الله دهه فجر و همچنین زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، تولید محتواهای وحدت‌آفرین و امیدبخش در فضای مجازی می‌تواند ضامن شکوه و عظمت این دو رویداد مهم باشد و ما در این کارگروه باید این اتفاق را به‌درستی رقم بزنیم. لازم به ذکر است که طبق دستورالعمل مصوب، حفظ و ترویج خرده‌فرهنگ‌ها و آداب و رسوم بومی و منطقه‌ای، گسترش سبک زندگی اسلامی ایرانی در فضای مجازی، پیشگیری از بروز یا گسترش آسیب‌های اجتماعی، رشد مصرف کالاهای ایرانی اسلامی در فضای مجازی و تقویت بنیان خانواده و بهبود نظم و ارتباطات اجتماعی، از دیگر اهداف این کارگروه به‌شمار می‌آید.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
بیانیه گام دوم انقلاب همچنان غریب و مظلوم استسردار جعفری افزود: البته این بیانیه و مفاهیم بلند آن همچنان غریب مانده است و نیاز به تفسیر و تبیین بیشتر دارد. وی اضافه کرد: این تعبیر رهبر معظم انقلاب است که ما خرمشهرها در پیش داریم. جوانان متعهد و انقلابی، حاج قاسم‌های امروز هستندوی خطاب به جوانان حاضر در جلسه گفت: شما حاج قاسم‌های امروز هستید و این فرآیند به دوش شماست تا با برگزاری نشست هایی از این دست و البته با فراخوان بیشتر از جوانان متعهد و انقلابی، این مسیر را به پیش ببرید و ان شاء الله به سرانجام برسانید. فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین افزود: جوانان انقلابی باید دست در دست یکدیگر و به شکل متحد به شبکه سازی و جبهه سازی مردمی روی آورند تا بتوانند از این رهگذر برای حل مشکلات و مسائل مختلف و حتی بزرگ کشور گام بردارند و ایفای نقش کنند. وی اضافه کرد: در این راه، مطالبه‌گری، صدای مردم شدن، روشنگری و شفاف سازی و همچنین پرداختن جدی به امور فرهنگی و اجتماعی، مسائل مهمی است که باید مد نظر جوانان انقلابی و متعهد قرار گیرد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، قربان میرزایی افزود: چند تیم هم اکنون کارگزاران و نیروهای حج و زیارت استان‌های سیستان و بلوچستان و نیز خراسان جنوبی به عنوان استان معین اعزام شده است. وی عنوان کرد: تیمی هم از سازمان مرکزی در این مناطق حضور یافته تا با هماهنگی با ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان نسبت به مدیریت و توسعه ارتقا سطح خدمت رسانی به سیلزدگان به تناسب نیاز و شرایط اقدام نمایند. قربانی اظهار کرد: پخت و توزیع غذای گرم از دیروز با استقرار تیم‌ها در روستای نگور و برخی دیگر از مناطق آغاز شده و بخشی از منابع لازم هم از محل کمک‌های خیرین و کارگزاران تأمین گردیده است. معاون سازمان حج و زیارت تصریح کرد: هم اکنون حج و زیارت استان‌های کرمان و یزد هم آمادگی لازم برای اعزام نیرو و خدمت رسانی به سیلزدگان را دارد و در صورت اعلام نیاز؛ فوری اقدام می‌شود. وی عنوان کرد: همچنین نمایندگی مقام معظم رهبری در حج و زیارت هم نمایندگانی را در حوزه اهل سنت در کنار این تیم‌ها در مناطق سیلزده مستقر کرده تا نسبت به ارائه خدمات فرهنگی و دینی و شرعی مورد نیاز سیلزدگان اقدام نمایند.
ایرناایرنا1 روز قبل
با جرات می‌توان گفت که در داخل کشور نباید به دنبال دشمن گشت، بلکه دشمن در خارج از مرزها است و باید روی آن متمرکز شد. دشمنی با مردم ایران، راهبرد آمریکا است و فرقی ندارد که چه حزبی، در این کشور قدرت را در اختیار داشته باشد. دشمن اصلی آمریکا است و نمی‌توان از سویی مردم ایران و از سوی دیگر نیروهای امنیتی و نظامی را دشمن تلقی کرد. نامحرم دانستن مردم و پنهانکاری و ارائه اطلاعات خلاف واقع، بدترین ضربه را به وحدت ملی و اعتماد عمومی زده و مردم را در مقابل ارگان­های حاکمیتی قرار می‌دهد. متاسفانه امروز افراد و مراکزی در زمین دشمن اصلی (رژیم تروریستی آمریکا) بازی می‌کنند که ادعای مبارزه با آمریکا را هم دارند.
مهرمهر1 روز قبل
کسانی که ولایت طاغوت را می‌پذیرند، کسانی هستند که نورانیت وجود را از دست می‌دهند و ولایت طاغوتی آنها را به سمت ظلمت‌ها می‌کشاند. انقلاب ما که تجلی این ولایت در عصر حاضر بود نیز هم این جلوه را داشت و جلوه‌ای از جلوات الهی در مقابل کفر و ظلم بود. وی با بیان اینکه خدا را شاکریم که ما را در ایران و این جبهه ولایت شیعی قرار داد، گفت: فتح و پیروزی را برای این جبهه از درگاه پرودگار طلب می‌کنیم و حکومت اسلامی ما نتیجه تولی به این ولایت بود. آیت الله ملک حسینی افزود: معتقدم بر مسئولیت باید صبور بود و در رفع آن شکور، اما بی مسئولیتی نه، نه گریختن از مسئولیت صحیح است و نه گریستن بر رفع مسئولیت. هم نماینده ولی فقیه باشد و هم امام جمعه.
الفالف1 روز قبل
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پاسخ موشکی نیروهای مسلح به اقدام آمریکا را عینت بخشی واقعی قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران برای دشمن عنوان کرد و گفت: این پاسخ از طرفی دیگر نشاندهنده قدرت اراده و تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران بود. امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه ایران اسلامی با تدبیر امام راحل و رهبری مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مسیر استقلال بدون وابستگی به شرق و غرب را برگزید گفت: یکی از مهمترین لوازم استقلال حفظ و ارتقای قدرت است. وی افزود: وزارت دفاع با برخورداری از تسلیحات راهبردی، توجه به عمق راهبردی و نهایتا برخورداری از اندیشه و شرایط راهبردی، «دفاع اطمینان بخش» در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است. امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به نقش قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدام وقیحانه اخیر امریکا گفت: بدون تردید اگر دشمن چنین پاسخی دریافت نمی‌کرد مبتنی بر خوی استکبار ستیزی گام‌های بعد را باجسارت بیشتری برمیداشت و در نهایت تسلیم قاطعیت و توانمندی نظام جمهوری اسلامی ایران شد. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پاسخ موشکی نیروهای مسلح به اقدام آمریکا را عینت بخشی واقعی قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران برای دشمن عنوان کرد و گفت: این پاسخ از طرفی دیگر نشاندهنده قدرت اراده و تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
به نقل از اتاق تعاون ایران، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون در گردهمایی سراسری مراکز داوری با اشاره به گستردگی فعالیت تعاونی در کشور بیان داشت: مرکز داوری اتاق تعاون طی سالهای اخیر با بررسی تخصصی و کامل پرونده‌ها موجب کاهش ورود پرونده‌های تعاونی به قوه قضائیه شده است. رئیس اتاق تعاون ایران گفت: در اجرای قانون اصل ۴۴، توسعه تعاون مورد توجه بوده است و سهم بخش تعاون از اقتصاد ۲۵ درصد است اما اکنون بخش تعاون با رقم ۲۵ درصدی فاصله دارد. وی با اشاره به اینکه دولت باید به نفع بخش خصوصی و تعاون اقتصاد را رها کند، بیان کرد: ٧٠ درصد اقتصاد در دست دولت و مابقی در دست خصوصی و تعاون است. دولت باید به نفع بخش خصوصی و تعاون اقتصاد را رها کند. رئیس اتاق ایران در گردهمایی سراسری مراکز داوری اتاق تعاون، ایجاد سامانه ثنا را توسط قوه قضائیه در مراکز داوری خواستار شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حجت‌الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در آئین تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج اظهار داشت: جایگاه نماینده ولی فقیه فراجناحی و مربوط به تمام اقشار مختلف مردم است. وی با تاکید بر اینکه تمام مردم زیر چتر ولی فقیه زندگی می‌کنند و مشروعیت هر دولت، اداره، سازمان و زندگی مردم به اطاعت از ولی فقیه است، عنوان کرد: جایگاه نماینده ولی فقیه فراجناحی است و اختصاص به عده و گروهی خاصی ندارد و حقیر خادم همه مردم هستم. امام جمعه جدید یاسوج خاطرنشان کرد: جایگاه ولی فقیه و امام جمعه یک جایگاه بوده که باید همه توان‌ها در انجا به شکلی به وحدت برسند و در مسیر به نظام و انقلاب و خدمت به مردم بکار گرفته شود. حسینی خاطرنشان کرد: وقتی قدرت‌های بزرگ اعتراف می‌کنند اگر یکی از این توطئه‌ها علیه ما طراحی می‌شد سرنگون می‌شدیم که این عظمت به برکت داشتن ولایت فقیه، مردم و خون شهدا است. حسینی همچنین یاد و خاطره مجاهد نستوده مرحوم آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی را گرامی داشت و افزود: یاد و خاطره ایشان هرگز از تاریخ این استان محو نمی‌شود زیرا افتخاری برای ما بوده و این سرمایه‌های همیشه باقی است.

سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم اقای جهانگیری با اشاره به حوادثی، چون به شهادت رساندن سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی از مردم کرمان در مراسم تشییع سردار شهید، سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه اتوبوس سوادکوه گفت: برآوردن خواست ملت ایران و انتظار مقام معظم رهبری در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العملی انجام دهد ما ۵۲ نقطه ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم، با حمله موشکی به پایگاه عین الاسد ثمره شیرین و ماندگاری به جای ماند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج معرفی شد+تصاویر

4+
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل

به انتهای لیست رسیدید