مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- طی مراسمی با حضور وزیر دفاع، روسای سازمان‌های عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات وزارت دفاع، مدیران عامل سازمان‌ها و جمعی از معاونین وزارت دفاع، معاون جدید هماهنگ کننده، رئیس بازرسی و مدیرعامل بنیاد تعاون وزارت دفاع منصوب شدند. گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ طی مراسمی با حضور امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع، روسای سازمان‌های عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات وزارت دفاع، مدیران عامل سازمان‌ها و جمعی از معاونین وزارت دفاع، معاون جدید هماهنگ کننده، رئیس بازرسی و مدیرعامل بنیاد تعاون وزارت دفاع منصوب شدند. در این مراسم مهندس سید مهدی نامجوی به عنوان مدیر عامل جدید بنیاد تعاون وزارت دفاع منصوب و از زحمات و تلاش صادقانه سرتیپ پاسدار علیرضا تمیزی مدیر عامل سابق بنیاد تعاون وزارت دفاع به پاس سال‌ها تلاش در نیرو‌های مسلح به‌ویژه ۸ سال دفاع مقدس و عرصه خدمت رسانی به دست اندکاران صنعت دفاعی تقدیر به عمل آمد. همچنین در این مراسم از زحمات و تلاش‌های ارزنده امیر سرتیپ شیخ حسنی معاون سابق هماهنگ کننده وزارت دفاع تجلیل و امیرسرتیپ شعبانیان که پیش از این در مسئولیت رئیس بازرسی وزارت دفاع انجام وظیفه می‌کرد، با عنوان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع معرفی شد. سردار سرتیپ دوم پاسدار رسولی نیز به عنوان رئیس جدید بازرسی وزارت دفاع منصوب معرفی شد.
خبر فوریخبر فوری7 دقیقه قبل
به گزارش خبر فوری، روزنامه کیهان نوشت: آقای روحانی دیروز در نشست خبری گفت ۱۸ میلیارد دلار برباد نرفته و به مردم داده‌ایم. خبرنگار کیهان پرسید «سال گذشته در اوج جنگ اقتصادی ١٨ میلیارد دلار از ذخایر ارز کشور در قالب ارز ۴ هزار تومانی به باد رفت. مسئولیت آن با چه کسی است؟» و آقای روحانی در پاسخ گفت «١٨ میلیارد ثبت سفارش برای خرید کالا کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد پاسخ دیروز آقای روحانی، نوعی بازی با کلمات است که با تحریف آمیخته‌شده است. ادبیات اخیر آقای روحانی، مشابه همان ادبیاتی است که فساد و «اختلاس» ‌های چند هزار میلیاردی را رد کرد و «بدهی معوقه» خواند.
ایسناایسنا16 دقیقه قبل
دبیر جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین گفت: مهم‌ترین نکته‌ای که برای رسیدن به نقطه مطلوب به جریان اصولگرا کمک می‌کند این است که ترکیب وحدت‌ساز مورد بازبینی قرار گیرد. در حال بحث و بررسی شاخص‌های نمایندگان هستیمدبیر جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین اضافه کرد: ما جریان انقلابی و اصولگرایی را مدنظر قرار می‌دهیم و به صورت فراگیر از آنان دعوت می‌کنیم. دوره قبل انتخابات مجلس نیز همین سازوکار را داشتیم و پیش رفتیم، انتشار و اعلام نهایی لیست ما به شورای وحدت گره می‌خورد. از آنچه در شورای وحدت می‌گذرد بی‌اطلاعیموی اضافه کرد: ما از آنچه در شورای وحدت می‌گذرد بی‌اطلاع هستیم. امیدواریم خروجی لیست وحدت مورد توافق همه اصولگرایان باشدکامل‎‌نواب گفت: امیدواریم در مجموعه وحدت تدابیر لازم را به خرج دهند و خروجی مجموعه وحدت مورد توافق همه جریان‌ها و گروه‌های اصولگرا در سطح مشهد باشد.
تسنیمتسنیم21 دقیقه قبل
به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، طی مراسمی با حضور وزیر دفاع، روسای سازمان‌های عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات وزارت دفاع، مدیران عامل سازمان‌ها و جمعی از معاونین وزارت دفاع، معاون جدید هماهنگ کننده، رئیس بازرسی و مدیرعامل بنیاد تعاون وزارت دفاع منصوب شدند. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه جوانگرایی جزء ذات نیروهای مسلح است، گفت: برنامه‌های دفاعی را منطبق بر بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد بازنگری قرار دادیم و یک متخصص جوان دهه ۶۰ را در مسند خدمت رسانی به کارکنان وزارت دفاع و خانواده‌های آنها به عنوان مدیر عامل جدید بنیاد تعاون وزارت دفاع منصوب کردیم. در این مراسم مهندس سید مهدی نامجوی به عنوان مدیر عامل جدید بنیاد تعاون وزارت دفاع منصوب و از زحمات و تلاش صادقانه سرتیپ پاسدار علیرضا تمیزی مدیر عامل سابق بنیاد تعاون وزارت دفاع به پاس سال‌ها تلاش در نیروهای مسلح به‌ویژه ۸ سال دفاع مقدس و عرصه خدمت رسانی به دست اندکاران صنعت دفاعی تقدیر به عمل آمد. همچنین در این مراسم از زحمات و تلاش‌های ارزنده امیر سرتیپ شیخ حسنی معاون سابق هماهنگ کننده وزارت دفاع تجلیل و امیرسرتیپ شعبانیان که پیش از این در مسئولیت رئیس بازرسی وزارت دفاع انجام وظیفه می‌کرد، با عنوان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع معرفی شد. سردار سرتیپ دوم پاسدار رسولی نیز به عنوان رئیس جدید بازرسی وزارت دفاع منصوب معرفی شد.
مهرمهر41 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، یکصد و شصت و ششمین جلسه گروه علمی عرفان با موضوع عرفان اجتماعی در پرتو نهضت حسینی با ارائه حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد رودگر و با حضور اعضای گروه چهارشنبه ۱۷ مهر در مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار شد. نهضت حسینی کتاب جامع عینی و صحیفه کامل عملی است که دارای ساحات وسیع و سطوح عمیق و عریقی است، یکی از آن ساحات عرفان زلال اسلامی که یکی از سطوح آن، عرفان اجتماعی است. عرفان اجتماعی مبتنی بر این نهضت و واقعه، برفلسفه سیاسی امامت محور ابتنا دارد. عرفانی که در کربلا ترسیم شد و در عاشورا تقریر یافت، عرفان جامع و کامل، عرفان شمشیر و شهود، عرفان سجاده و سنگر، عرفان عقل و عشق، عرفان جهاد درونی و بیرونی، عرفان عقلانیت و عدالت است و چنین عرفانی، معیار سنجش و ارزیابی همه عرفانها و شاخص تمامی سلوکهای پیشنهادی است و عرفان معیار را باید در کربلا و عاشورا جستجو کرد و دیگر هیچ. این همان حقیقتی است که در عرفان عاشورائی و فلسفه سیاسی حسینی تحت عنوان عرفان اجتماعی امامت محور از ان یاد کرده و می‌کنیم و گرانیگاه و مرکز ثقل این تحقیق است.
ایمناایمنا48 دقیقه قبل
اکبر ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص طرح حذف درس زبان انگلیسی مدارس، اظهار کرد: مقام معظم رهبری تاکید داشتند چرا باید تنها زبان انگلیسی به طور انحصاری خوانده شود و این موضوع در مقدمه این بحث آمده است. وی با تاکید بر لزوم وجود اختیار در خواندن زبان دوم، افزود: ممکن است افراد خواهان خروج از کشور برای تحصیل به کشورهای مختلفی باشند و بر همین اساس رفع انحصار از زبان انگلیسی را خواستار شدیم از نظر ما نباید این خواندن زبان دوم انحصاری باشد و هر فردی بنا به سلیقه و نیازهای خود در انتخاب زبان دوم آزاد باشد. نماینده شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، چادگان، بوئین و میاندشت تصریح کرد: ما اجازه انتخاب می‌دهیم و اگر مردم خواهان این زبان بودند دوباره آنها این زبان را انتخاب کنند و این هیچ اشکالی ندارد اما قطعا یک تعدادی هستند که خواهان زبان دیگری خواهند بود. ترکی با تاکید بر اینکه در طرح آموزش زبان دوم تنها کلیات آن مطرح شده و هنوز جزئیات طرح تصویب نشده است، افزود: کلیات این طرح رفع حصر و انحصار از آموزش زبان بوده که تصویب شده و برای کسانی که شعارهایی مبنی بر داشتن آزادی می‌دهند قطعا این یکی از آزادی‌هاست. آموزش و پرورش باید زمینه اجرای طرح آموزش زبان دوم را در خود ایجاد کندوی با بیان اینکه ما خواهان آزادی دانش‌آموز هستیم، گفت: شاید خانواده‌ای خواهان رشد و تعالی یا تحصیل فرزندش در یک کشور خاص باشد و برای چنین افرادی با این طرح از ابتدا حق انتخاب ایجاد می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین59 دقیقه قبل
و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فیها الی رواه حدیثنا فانهم حجتی علیکم و انا حجه الله علیهم از مواردی که از اصول دین و همچنین از ضروریات و مسلمات قطعی دین نباشد و از اوامر و دستورهای فرعی و عملی دین است، انسان مکلف می‌تواند یکی از سه راه ذیل را انتخاب نماید. با تقلید از مرجع تقلید جامع‌الشرائط، مسئولیت چگونگی انجام اعمال عبادی و وظائف شرعی مقلدین به ذمه و گردن مرجع تقلید می‌افتد و او مورد سؤال قرار میگیرد، که این امر بسیار بسیار مهم و قابل اهمیت و قابل ملاحظه است و این مسئولیت‌پذیری امری بسیار سنگین و مشکل و حساس است. در زمان غیبت کبری دستور بر این است که علاوه بر مراجعه به مراجع تقلید جهت کسب تکلیف چگونگی انجام اعمال و وظائف شرعی بلکه در امور مختلف دینی، اجتماعی و سیاسی و امثال آن باید به آنان مراجعه نمود. مرجع تقلید نایب و قائم مقام امام) ع (در عصر غیبت اوست، او زمامدار است و آنچه را برای شخص امام در رأی نهایی در قضاوت‌ها و حوادث و حکومت بین مردم و … رواست برای او نیز رواست. بخشی از جایگاه والای مرجعیت را در تاریخ و تأثیرگذاری اجتماعی آن و از نمونه‌هایی مانند فتوای تحریم تنباکو از سوی میرزای شیرازی (ره) و یا فصل‌الخطاب بودن کلام امام خمینی (ره) در کوران حوادث و رقم زدن انقلابی جهانی، میتوان متوجه شد و یا عیادت مقام معظم رهبری (دام ظله) به عنوان ولایت فقیه از مراجع عظام تقلید به روشنی گویای جایگاه والای مرجعیت در جهان اسلام است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
​ دانشگاه شاهد در مسیر فعالیت‌های پژوهشی درباره بیانیه گام دوم انقلاب پیشرو باشدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در جلسه شورای معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به پیش رو بودن اربعین حسینی (ع)، گفت: واقعه عاشورا از تأثیرگذارترین و ماندگارترین رخداد‌هایی است که منشأ تحولات اساسی در تاریخ شد و با گذر زمان نه‌تنها یاد و خاطره آن از بین نرفت بلکه پیام آن جاودان شد. وی افزود: یادگار اصلی قیام عاشورا؛ فرهنگ ایثار، شهادت، مقاومت و فداکاری است که نسل به نسل امتداد یافته و امروز به ما رسیده است و نقش اساسی این فرهنگ را در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی می‌بینیم و بی‌شک فرهنگ ایثار و شهادت ضامن دوام و امتداد انقلاب اسلامی است. نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به راهپیمایی باشکوه اربعین، گفت: این راهپیمایی تبلور وحدت و همدلی تمام شیعیان است و همه‌ساله شاهدیم که شیعیان از تمام کشور‌ها برای حضور در این راهپیمایی حضور پیدا می‌کنند. همچنین لازم است در جذب جامعه هدف تلاش بیشتری صورت گیرد، البته شاهد هستیم که این مسئله در سال جاری به نسبت سال قبل افزایش داشته است. همچنین باید برای رشد علمی دانشجویان تلاش شود و دانشجویان این دانشگاه جزو برترین دانشجویان کشور باشند. در زمینه فعالیت‌های جهادی نیز باید کار‌های بیشتری صورت گیرد. معاون رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت وجود نشاط و تحرک در فضای دانشگاه، گفت: فضای دانشگاه باید با آزادی همراه باشد و زمینه ابراز نظر‌ها و نگاه‌های مختلف در دانشگاه وجود داشته باشد تا دانشجویان در چارچوب قوانین افکار خود را ابراز کنند و به بحث و تبادل‌نظر بپردازند. همچنین دانشگاه شاهد باید در زمینه پژوهش و فعالیت در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری پیشگام و پیشرو باشد. کامیار ثقفی رئیس دانشگاه شاهد نیز در این جلسه به تشریح فعالیت‌های این دانشگاه پرداخت. در این جلسه گزارش موسسه حسابرسی «رهنمودان کاردان» از فعالیت‌های دانشگاه شاهد در سال گذشته خوانده شد که بر اساس این گزارش دانشگاه شاهد عنوان «مطلوب» را کسب کرد و دستور‌های جلسه نیز پس از طرح رئیس دانشگاه شاهد بررسی و تصویب شد. همچنین موسسه حسابرسی «شاخص اندیشان» به مدت یک سال به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس دانشگاه شاهد انتخاب شد. این جلسه با حضور افشین سفاهن مدیرکل امور اقتصادی و مجامع بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان وزرای «علوم، تحقیقات و فناوری»، «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» و «آموزش و پرورش» برگزار شد.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
تا این لحظه حتی یک اتوبوس هم تامین نشده است در حالی ‌که بیش از یک سال از آن زمان گذشته است. این گلایه را از دولت دارم، مجلس نیز توجه نمی‌کند که بخشی از درآمد شهرداری‌ها از طریق همین عوارض ارزش افزوده است. توقع ما از مجلس و دولت محترم این است که درآمد حاصل از عوارض ارزش افزوده برای شهرداری‌ها از بین نرود. رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بحث استفاده از TOD یک موضوع شهرسازی است و یک موضوع درآمدی نیز به شمار می‌رود. رییس شورای شهر در پایان خاطرنشان کرد: بودجه غیرنقدی شهرداری هم هنوز به صورت کامل فعال نشده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
حسین زاده تاکید کرد: شرایطی که مردم در مقابل یکدیگر قرار گیرند قطعا به نفع اسرائیل و آمریکاست، بنابراین افرادی که به دنبال این فضا هستند باید بدانند چه کاری را انجام می‌دهند. وی تاکید کرد: اشخاصی که دل در گرو این سرزمین دارند و دل می‌سوزانند مشخص است که به دنبال شکاف در بستر اجتماعی جامعه نیستند. چرا عده‌ای فکر نمی‌کنند که در مقابل هم قرار دادن افراد هیچ نفع و سودی برای کشور ندارد. حسین زاده خاطرنشان کرد: اینکه ما افراد جامعه را در مقابل یکدیگر قرار دهیم فقط و فقط به نفع دشمنان و مخالفان این سرزمین است که سعی می‌کنند به هر نحوی که است فضای سیاسی ما را تحت تاثیر قرار دهند و تنش ایجاد کنند. وی در خاتمه گفت: شرایطی که مردم در مقابل یکدیگر قرار گیرند قطعا به نفع اسرائیل و آمریکاست، بنابراین افرادی که به دنبال این فضا هستند باید بدانند چه کاری را انجام می‌دهند.
فارسفارس1 ساعت قبل
رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: با افرادی که پیشرفت‌های علمی کشور را انکار می‌کنند و برخی دیگر که به دلالی نخبگان می‌پردازند باید به شدت برخورد شود از طرفی باید همه مراکز علمی تمرکز بیشتری بر روی فعالیت نخبگان داشته باشند. * دیدار مقام معظم رهبری با دانشگاهیان باعث افزایش انگیزه دانشجویان می‌شودوی افزود: دیدار مقام معظم رهبری با دانشگاهیان و به خصوص نخبگان باعث یک جهش علمی می‌شود به طوری که دانشجویان پس از این ملاقات‌ها تا مدت‌ها از انگیزه بالایی برخوردارند و همچنین اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها نیز بواسطه نخبگان انرژی و پتانسیل مضاعفی در تدریس و تحقیقات علمی پیدا می‌کنند. * باید دانشگاه‌ها تمرکز بیشتری بر روی فعالیت نخبگان داشته باشندیزدان دوست درباره اینکه بعضی از افراد به دلالی نخبگی می‌پردازند، تصریح کرد: من معتقدم با افرادی که پیشرفت‌های علمی کشور را انکار می‌کنند و برخی دیگر که به دلالی نخبگان می‌پردازند باید به شدت برخورد شود از طرفی باید همه مراکز علمی و دانشگاه‌ها تمرکز بیشتری بر روی فعالیت نخبگان داشته باشند. * پشتیبانی از دانشجویان سرعت پیشرفت علمی را افزایش می‌دهدرئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: این دانشگاه در حال حاضر علاوه بر فعالیت‌های صنعتی، در دانشکده‌های مکانیک، برق، شیمی و فیزیک به فعالیت‌های میان رشته‌ای و همچنین تحقیقات در زمینه بایو تکنولوژی می‌پردازد البته باید به این نکته اشاره کنم که فراهم کردن امکانات و پشتیبانی از دانشجویان سرعت پیشرفت علمی را افزایش می‌دهد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
این صحبت‌ها در حالی است که با اجرای قانون فوق‌الذکر، عملا مدارس استعدادهای درخشان و نمونه‌دولتی به عنوان مدارس اصلی نخبه‌پرور در نظام‌آموزشی حذف خواهند شد. ممانعت شورای عالی انقلاب فرهنگی از حذف مدارس استعدادهای درخشان و نمونه‌دولتی و تصویب اساسنامۀ تشکیل سازمان سمپاد، نشانگر سیاست‌های کلی این شورا در قبال این مدارس است و مصوبۀ حذف تنوع مدارس با این سیاست‌ها مغایرت دارد. ب- به جز مدارس استثنایی، مدارس دولتی متنوع در کشور نباشد. ثانیا در این جمله باید عبارت «تنوع در کشور» به «تنوع در مدارس دولتی» تغییر کند یا جمله باید به این شکل تغییر کند: «به جز مدارس استثنایی دولتی، مدارس عادی دولتی و مدارس عادی غیردولتی نوع دیگری از مدرسه در کشور نباشد»؛ در غیر این صورت با خط قبل که مدارس غیردولتی به رسمیت شناخته‌ شده‌اند در تناقض است. در صورتی که تنها ملاک ثبت‌نام مدارس دولتی فاصلۀ محل سکونت باشد، کارکرد تمامی انواع مدارس فوق با چالش قانونی مواجه شده و مختل خواهد شد.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
و هنگامی که فاجعه‌آمیز بودن این تصمیم و بر باد رفتن ۱۸ میلیارد دلار ارز-آنهم در شرایط حساس جنگ اقتصادی- برملا شد، هیچکدام حاضر به پذیرش مسئولیت آن نبوده و نیستند؟! آقای روحانی در آن جلسه، به تک تک اعضای آن جلسه نگاه کرد و پرسید؛ این جمع‌بندی همه شماست؟ گفتند: بله. اگر آنگونه که رئیس‌جمهور محترم در کنفرانس خبری دیروز ابراز داشته‌اند، این ۱۸ میلیارد دلار برباد نرفته و آن را به مردم داده‌اند! و بالاخره آقای روحانی مشخص نفرمودند که واگذاری ۱۸ میلیارد دلار، تصمیم بجایی بوده یا نابجا؟! ۷- آقای رئیس‌جمهور درباره کیهان نیز ادعای خلاف واقعی کرده وگفته است «اولین روزنامه‌ای که از آن (تصمیم به اختصاص ۱۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی) تعریف کرد هم کیهان بود»!
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
و هنگامی که فاجعه‌آمیز بودن این تصمیم و بر باد رفتن ۱۸ میلیارد دلار ارز-آنهم در شرایط حساس جنگ اقتصادی- برملا شد، هیچکدام حاضر به پذیرش مسئولیت آن نبوده و نیستند؟! آقای روحانی در آن جلسه، به تک تک اعضای آن جلسه نگاه کرد و پرسید؛ این جمع‌بندی همه شماست؟ گفتند: بله. اگر آنگونه که رئیس‌جمهور محترم در کنفرانس خبری دیروز ابراز داشته‌اند، این ۱۸ میلیارد دلار برباد نرفته و آن را به مردم داده‌اند! و بالاخره آقای روحانی مشخص نفرمودند که واگذاری ۱۸ میلیارد دلار، تصمیم بجایی بوده یا نابجا؟! ۷- آقای رئیس‌جمهور درباره کیهان نیز ادعای خلاف واقعی کرده وگفته است «اولین روزنامه‌ای که از آن (تصمیم به اختصاص ۱۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی) تعریف کرد هم کیهان بود»!
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
آیت‌الله محسن فقیهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، حرکت عظیم پیاده‌روی اربعین را حرکتی جهانی توصیف کرد و اظهار داشت: پیاده‌روی روز اربعین، به‌دوراز ملیت و مذهب خاصی بوده و ظرفیت بالایی برای صلح و ثبات منطقه ایجاد خواهد کرد لذا با احترام به ادیان مختلف این حرکت عظیم می‌تواند به وحدت جهان اسلام و مسلمانان و مردم کل جهان تبدیل شود. وی با پیروی از فرمایش مقام معظم رهبری این حرکت عظیم را مختص دین و مذهب خاصی ندانست و تصریح کرد: تمام جوامع و ادیان مختلف در این تجمع بزرگ تشیع مشارکت دارند و این حرکت مختص به گروه خاصی نبوده و هیچ گروهی نیز حق مصادره آن را به نفع خویش ندارد. عضو جامعه مدرسین بی‌توجهی به اهداف امام حسین (ع) را عاملی برای فسادهای گاه‌وبیگاه در گوشه و کنار قلمداد کرد و گفت: با یادآوری مصائبی که خاندان نبوت در کربلا متحمل شدند و عمل به اهداف آقا و سرمشق گیری از ایشان درحرکت‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی می‌توان در اصلاح مملکتی کوشید. وی با اشاره به اتفاقات اخیر و حرکت‌های مرموزانه و اختلاف افکن میان شیعه‌ و سنی‌ در کشور عراق خاطرنشان کرد: رفتار صحیح شرکت‌کنندگان در این حرکت عظیم می‌تواند نقش مؤثری در خنثی کردن توطئه گران داشته و همگی باید به دنبال تقویت وحدت اسلامی باشند. انتهای پیام/ش
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روز یکشنبه ۲۱ مهرماه، عمران خان نخست وزیر پاکستان به دیدار مقام معظم رهبری و رئیس جمهور رفت. سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در رابطه با این فرضیه مطرح شده در رسانه‌های خبری عنوان کرد که ما چه با میانجی چه بدون میانجی آماده گفتگو با عربستان هستیم. همچنین حضرت ایت الله خامنه‌ای در دیدار با عمران خان فرمودند که جمهوری اسلامی زمانی با عربستان گفتگو می‌کند که راه حل چهار مرحله‌ای یمن را بپذیرند. ولی چنانچه ادامه دار بوده و منتج به مفاهمه شود که آغازی است برای منطقه‌ای رو به توسعه پایدار. کاربر دیگری به اعزام نظامیان آمریکایی به عربستان اشاره کرده و می‌نویسد: این چه مذاکره ایه که عربستان اون همه نیروی آمریکایی تو خاکش مستقر کرده؟!
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایران برای رسیدن به اهداف خود که مشارکت و همکاری تمامی کشورهای منطقه برای توسعه و برقراری صلح، ثبات و امنیت در منطقه است، طرح‌ها و ابتکارات مهمی را ارایه کرده است. به هر ترتیب، ایران امیدوار است که کشورهای منطقه تحت تاثیر سیاست ایران هراسی قرار نگرفته و دست دوستی و برادری ایران را بفشارند. بسیار مهم است که کشورهای منطقه با مشاهده تحولات جاری، به نیات پلید دشمنان صلح، ثبات و امنیت منطقه ما پی برده و با بهره گیری از روش‌های کم هزینه و مسالمت آمیز به حل اختلافات خود مباردت ورزند. اینک رهبران کشورهای منطقه بیش از هر زمان دیگری در امور منطقه مسؤولیت دارند و تدبیر آنها می‌تواند منافع همۀ منطقه را در پی داشته باشد. برقراری صلح، ثبات و امنیت در منطقه، توسعه را به ارمغان خواهد آورد و همه مردمانمان از آن بهره مند خواهند شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
آقای روحانی در آن جلسه، به تک تک اعضای آن جلسه نگاه کرد و پرسید؛ این جمع‌بندی همه شماست؟ گفتند: بله. در بیان جناب آشنا دقت کنید، اعتراف ضمنی به فاجعه‌آمیز بودن تصمیم ارز ۴۲۰۰ تومانی در آن موج می‌زند! آقای روحانی گفت: «رئیس جمهوری طبق اصل ۱۱۳ قانون اساسی باید مداوم حواسش به قانون اساسی باشد. در مرحله اول دولت سوریه به مناطقی تسلط پیدا کرد که بیش از پنج سال است هیچ نیروی رسمی یا کارمند دولت سوریه در آن حضور ندارد. نخست آنکه اگر مبنای ارزش پول ملی را مقطع کوتاه دلار ۱۸ هزار تومانی در نظر بگیریم به طور قطع افزایش ۴۰ درصدی ارزش پول ملی آمار درستی است.
مهرمهر2 ساعت قبل
راهپیمایی اربعین و حرکتی که مردم انجام می‌دهند در حقیقت لبیک به سیدالشهدا (ع) و لبیک به فرزندشان حضرت بقیه الله اعظم (عج) و حرکت به سوی آرمان‌های آن وجود شریف است. یعنی حرکت به سمت زیارت امام حسین (ع) در حقیقت نماد حرکت به سمت اهداف امام حسین (ع) است. راهپیمایی اربعین لبیک به این ندای یاری سیدالشهدا (ع) است. اولین زائر امام حسین (ع) که دقیقا نمی‌دانیم اربعین اول بوده یا اربعین‌های بعدی جناب جابر بن عبدالله انصاری بوده است. برخی علما یا در اربعین و یا در غیر اربعین برای زیارت امام حسین (ع) مسیر نجف به کربلا را پیاده طی می‌کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش بلومبرگ، ایران برای جلوگیری از تحریم‌های ایالات متحده هم‌اکنون به صادرات نفت از طریق کشتی به کشتی در دریاهای آزاد اقدام می‌کند. ایرانمشاور «آبه» فردا به تهران می‌آیدخبر اول اینکه، مشاور نخست وزیر ژاپن فردا به تهران می‌آید. ژاپن از جمله خریداران اصلی نفت ایران است که به لحاظ سیاسی و اقتصادی هم روابط حسنه‌ای با تهران دارد. به گزارش «ایران»، به نظر می‌رسد مشاور آبه شینزو در این سفر درباره طرح ابتکاری ژاپن برای بن‌بست‌شکنی شرایط موجود در برجام رایزنی کند. همدان «کلانشهر» شدمدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: با تصویب طرح مجموعه شهری، همدان «کلانشهر» شد.
فارسفارس4 ساعت قبل
پیرغلام همدانی و مداح اهل بیت (ع) حاج سید مسعود باقری فعالیت خود در زمینه نوحه‌خوانی را از ۴۰ سال پیش آغاز کرده و در این مدت همواره با نوای عاشقانه شور عاشورایی در میان مردم به پا می‌دارد. به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، عشق به اهل بیت (ع) سن و سال نمی‌شناسد و عاشقان این خاندان همیشه خدمتگزار این درگاه و دوستدارانش هستند. هر دو هفته یک بار اصول و فنون مداحی، کاروان فرات حسینی و کاروان فرات در حسینیه انتهای خیابان اکباتان برگزار می‌کنیم. کلانتری انتهای خیابان اکباتان زیرزمینی داشت که از آن به عنوان بازداشتگاه هم استفاده می‌شد و استوارپلنگی من را به بازداشتگاه انداخت و خود او رفت. فارس: و توصیه‌ شما به مردم و مداحان؟ باقری: برخی دنبال کمرنگ کردن گریه بر اهل بیت (ع) هستند اما در واقع گریه «جلد» ‌کتاب ارزشمند اهل بیت (ع) ‌ است و «جلد» خیلی ارزش دارد و از تمام اسرار کتاب حفاظت می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
حاج علی اکبری اظهار کرد: بیانیه گام دوم لایه‌های عمیق فراوانی دارد که نیاز است تا با نگاهی عالمانه و اجتهادی فقه سیاسی شیعه را در عصر حاضر قدر بدانیم. نقطه اصلی و مرکزی این بیانیه «امید» و پیوست آن هم ما «می توانیم» است. یعنی اگر با دقت به این بیانیه نگاه کنیم از آغاز تا پایان امید صادق در آن جلوه دارد. او افزود: با این بیانیه اتفاق خوب ایجاد روحیه تمدن سازی در نظام انقلابی در حال رخ دادن است. البته رهبر انقلاب به تمدن سازی و تمدن نوین اسلامی عنایت بیشتری دارند که بسیار شوق انگیز است.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
و هنگامی که فاجعه‌آمیز بودن این تصمیم و بر باد رفتن ۱۸ میلیارد دلار ارز-آنهم در شرایط حساس جنگ اقتصادی- برملا شد، هیچکدام حاضر به پذیرش مسئولیت آن نبوده و نیستند؟! آقای روحانی در آن جلسه، به تک تک اعضای آن جلسه نگاه کرد و پرسید؛ این جمع‌بندی همه شماست؟ گفتند: بله. در بیان جناب آشنا دقت کنید، اعتراف ضمنی به فاجعه‌آمیز بودن تصمیم ارز ۴۲۰۰ تومانی در آن موج می‌زند! اگر آنگونه که رئیس‌جمهور محترم در کنفرانس خبری دیروز ابراز داشته‌اند، این ۱۸ میلیارد دلار برباد نرفته و آن را به مردم داده‌اند! و بالاخره آقای روحانی مشخص نفرمودند که واگذاری ۱۸ میلیارد دلار‌، تصمیم بجایی بوده یا نابجا؟!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
مسئولیت آن با چه کسی است؟» و آقای روحانی در پاسخ گفت «١٨ میلیارد ثبت سفارش برای خرید کالا کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد پاسخ دیروز آقای روحانی، نوعی بازی با کلمات است که با تحریف آمیخته‌شده است. اگر آقای روحانی دریافتی‌های ۵۰ تا ۷۳۰ میلیون تومانی را نجومی ‌نمی‌داند، پس به‌نظر ایشان حقوق نجومی ‌چه مبلغی را شامل می‌شود؟! ادبیات اخیر آقای روحانی، مشابه همان ادبیاتی است که فساد و «اختلاس» ‌های چند هزار میلیاردی را رد کرد و «بدهی معوقه» خواند. در این میان رقمی ‌بالغ بر ۱۳۰ هزار میلیارد تومان نصیب رانت‌خوارانی که دو یا سه درصد جامعه (و نه «مردم»!)
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
عقبایی ادامه داد: در سال ۹۴ تا ۹۸ مجدد شاهد رشد قیمت مسکن بودیم به طوری که در سال ۹۷ و ۹۸ افزایش قیمت از مرز صد در صد در شهرهای بزرگ گذشت. وی عنوان کرد: یعنی رشد تسهیلات بانکی از رشد قیمت مسکن بسیار عقب‌تر است و موجب شده که تعداد مستاجران ما از دهه ۶۰ تا ۹۰ سیر صعودی داشته باشد. عقبایی افزود: در شهرتهران حدود ۴۲ درصد از مردم و در سطح کشور حدود ۳۲ درصد از مردم مستاجر هستند. کاهش قیمت مسکن تا سقف ۴۰ درصد در شهرهای بزرگعقبایی با اعلام این که اکنون هم همچنان بازار مسکن در رکورد عمیق به سر می‌برد و میزان معاملات بسیار کاهش یافته است، اظهار داشت: قیمت مسکن روند نزولی را در پیش گرفته است به صورتی که در شهرهای بزرگ قیمت مسکن در واحدهای بزرگ متراژ تا سقف ۶۰ و ۴۰ درصد و در واحدهای کوچک مقیاس تا سقف ۳۰ درصد کاهش قیمت را در پی داشت. وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود در پاییز و زمستان سال ۹۸ شاهد رکود غیرتورمی در بازار مسکن باشیم و همزمان در کنار این مهم ریزش قیمت‌ها را خواهیم داشت.
فارسفارس5 ساعت قبل
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد گفت: عده‌ای در دانشگاه‌های کشور با بددلی به پیشرفت علمی نگاه می‌کنند و در کنار بدخواهان خارج از کشور ۲ لبه قیچی را تشکیل می‌دهند که یأس و ناامیدی را ترویج می‌کند. این در حالی است که در بیانیه گام دوم انقلاب محور همه صحبت‌ها مربوط به علم و فناوری است. به طوری که شکل‌گیری شرکت‌های دانش بنیان و حوزه‌های نانو فناوری، زیست فناوری و علوم شناختی نشان از اهمیت آن دارد. * عده‌ای در دانشگاه‌های کشور با بددلی به پیشرفت علمی نگاه می‌کنندرئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد افزود: متأسفانه عده‌ای در دانشگاه‌های کشور با بددلی به پیشرفت علمی نگاه می‌کنند و در کنار بدخواهان خارج از کشور دو لبه قیچی را تشکیل می‌دهند که به ترویج یأس و ناامیدی می‌پردازند و نخبگان را برای مهاجرت به کشورهای خارجی تشویق می‌کنند. * دشمنان پیشرفت علمی ایران را پاسخگوی به نیاز کشور نمی‌دانندنگاهداری ادامه داد: امروز دشمنان پیشرفت علمی را طوری تلقی و انکار می‌کنند که فعالیت‌های علمی توان پاسخگویی به نیاز کشور را ندارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
براساس اعلام معاون وزیر اقتصاد «وزارت بهداشت»، «وزارت علوم»، «سازمان امور استخدامی»، «شهرداری تهران، سایر شهرداری‌ها و بخش مرتبط در وزارت کشور» و «سازمان برنامه و بودجه» از جمله دستگاه‌هایی هستند که همکاری لازم را درخصوص بهبود فضای کسب و کار نداشته‌اند. البته معاون وزیر اقتصاد این موضوع را نیز یادآوری می‌کند که این دستگاه‌ها به دنبال عدم شفافیت نیستند، بلکه اقداماتشان کافی نبوده است. به‌صورت کلی اقدامات وزارت اقتصاد در بهبود محیط کسب و کار دنبال خواهد شد و دستگاه‌ها نیز باید با صدور ابلاغیه‌هایی، تلاش برای بهبود محیط کسب و کار را نشان دهند. وزارت اقتصاد آمادگی بررسی نظرات فعالان این حوزه را دارد اما در حال حاضر استفاده از ارز دیجیتال در شبکه پرداخت داخلی کشور ممنوع است. معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد در رابطه با اینکه تاکنون چه اقدامات ویژه‌ای برای حذف مجوزها انجام شده است، اظهار کرد: رویکرد ما در وزارت اقتصاد، حذف مجوزها نیست بلکه ما به دنبال تسهیل مجوزها هستیم.
فراروفرارو9 ساعت قبل
روزنامه کیهان نوشت: آقای روحانی دیروز در نشست خبری گفت ۱۸ میلیارد دلار برباد نرفته و به مردم داده‌ایم. مسئولیت آن با چه کسی است؟» و آقای روحانی در پاسخ گفت «١٨ میلیارد ثبت سفارش برای خرید کالا کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد پاسخ دیروز آقای روحانی، نوعی بازی با کلمات است که با تحریف آمیخته‌شده است. اگر آقای روحانی دریافتی‌های ۵۰ تا ۷۳۰ میلیون تومانی را نجومی ‌نمی‌داند، پس به‌نظر ایشان حقوق نجومی ‌چه مبلغی را شامل می‌شود؟! ادبیات اخیر آقای روحانی، مشابه همان ادبیاتی است که فساد و «اختلاس» ‌های چند هزار میلیاردی را رد کرد و «بدهی معوقه» خواند.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
وی همچنین اظهارداشت: شعار محور سال از سوی مقام معظم رهبری به نام «رونق تولید» تعیین شده است. وی گفت: خوشبختانه چند ماهی استکه قانون حداکثر استفاده از توان داخل جهت اجرا از سوی دولت به دستگاه‌ها ابلاغ شده است. فولادگر تصریح کرد: طبق این قانون دستگاه‌ها، شرکت‌ها، نهادهای دولتی و غیردولتی دریافت کننده امکانات از دولت مشمول ممنوعیت واردات می‌شوند. نماینده مردم اصفهان و رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی افزود: ثبت سفارش واردات جزء از طریق این سامانه امکان پذیر نیست. وی اظهارداشت: جدا از این درخصوص واردات کالاهای دارای مشابه ساخت داخل جرم انگاری و در ضمن هیئت نظارتی نیز برای مشخص کردن تخلفات در نظر گرفته شده است.
فارسفارس10 ساعت قبل
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: مجموعه خط مشی‌‌های کلی در علم و فناوری و همچنین نظرات انتقادی دانشجویان در دیدارهای مقام معظم رهبری با دانشگاهیان و نخبگان نه تنها برای حرکت‌های علمی مفید است بلکه سرعت رشد فناوری را تسهیل می‌کند. * رسیدن به جایگاه مناسب علمی کار و تلاش بیشتری می‌خواهدوی افزود: اگر در بعضی از حوزه‌های علمی هنوز برای رسیدن به جایگاه مناسب فاصله داریم نشان از آن است که باید کار و تلاش بیشتری انجام دهیم و با سرمایه گذاری درست زیرساخت‌ها و اقدامات موثری صورت گیرد که بدون شک در آینده‌ای نزدیک شاهد رشد در حوزه‌های علمی بیشتری خواهیم بود. * انتقادهای نخبگان حرکت علمی را تسهیل می‌کندخاکی صدیق تصریح کرد: دیدارهای مقام معظم رهبری با دانشگاهیان و نخبگان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چراکه در این جلسات مجموعه خط مشی‌های کلی در علم و فناوری از سوی مقام معظم رهبری داده می‌شود و همچنین انتقادات و نظرات انتقادی که توسط شرکت کنندگان، نخبگان و اساتید مطرح می‌شود برای تسهیل حرکت‌های علمی مفید است. * خط مشی‌های مقام معظم رهبری در حمایت از پژوهشگران تأثیرگذار بوده استوی ادامه داد: خط مشی‌های که در دیدارهای مقام معظم رهبری گفته می‌شود به لحاظ اینکه در قالب دستور العمل اجرایی می‌شود، منشأ تحولات است به طوری که این دیدارها تا کنون در مقوله‌های پژوهش و حمایت از پژوهشگران تأثیرگذار بوده است. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید