مقاومت

مقاومت

تسنیمتسنیم9 دقیقه قبل
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان با اشاره به نخستین رویداد ملی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور «فهما» ابراز کرد: این رویداد ۲۶ بهمن ماه همزمان با سالروز میلاد حضرت زهرا (س) برگزار و استان‌های برتر در این عرصه تجلیل می‌شوند. وی با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از سال ۷۲ فعالیت خود را در کشور آغاز کردند و پس از ۲۷سال فعالیت، اساسنامه کانون‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، گفت: این اساسنامه در سال ۹۷ به کانون‌ها بلاغ شده و ملاک عمل قرار گرفت. ناهیدی فرد با اشاره به تدوین سند تحول اداری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و راه اندازی زیست بوم مجازی بچه‌های مسجد در سطح کشور عنوان کرد: فعالیت‌های انجام شده در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیاز به مهندسی بازنگری داشت چرا که باید معلوم می‌شد ما در طول این مدت چه کارهایی را انجام داده‌ایم وچه اقداماتی را باید انجام دهیم. مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان احیای کارگرد اصلی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و سوق دادن فعالیت به سمت مسجد تراز اسلامی را از مهترین برنامه‌های این نهاد دانست و ابراز کرد: از سال گذشته مرحله بارگذاری و درج اطلاعات توسط کانون‌های در سامانه بچه‌های مسجد آغاز شده است که هرکانون باید براساس ۸ شاخص و ۲۳ مولفه فعالیتهای خود را در سامانه بارگذاری کند. وی تصریح کرد: تا امروز ۵۹۰ کانون فرهنگی هنری مساجد استان موفق به ثبت نام و درج اطلاعات در این سامانه شده‌اند که این میزان ۸۵ درصد از جمعیت فعال در کانون‌های ما را تشکیل می‌دهند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز27 دقیقه قبل
خون پاک سردار سلیمانی مثل خون امام حسین ماهیت پلید و چهره شیطانی یزیدها و معاویه‌های زمان ما را روشن کرد و تروریسم وحشی و خونخوار آمریکایی را به همه نشان داد. وی گفت که سردار سلیمانی یک فرمانده شجاع، با تدبیر و انسان مخلص بود که ما از دست دادیم اما از نگاهی دیگر باید دید با از دست دادن او چه به دست آوردیم. اینکه سردار سلیمانی که بود و چگونه رشد کرد. فتح الفتوح امام خمینی، پیروزی انقلاب یا به زانو درآوردن آمریکا نبود بلکه تربیت سلیمانی‌ها بود. دانشگاه تحریم است که می‌تواند سردار سلیمانی‌ها را در جبهه مقاومت اقتصادی تربیت کند.
ایسناایسنا30 دقیقه قبل
ایسنا/مرکزی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: آمریکا بداند اگر اقدامی علیه ایران انجام دهد، پایگاه هایش در هر نقطه از منطقه در تیررس ایران است. وی تصریح کرد: امریکا بداند اگر اقدامی علیه ایران انجام دهد، جمهوری اسلامی عاجز نیست، قدرت داریم و پایگاه‌های امریکا در هر جایی از منطقه که باشد در تیررس ماست. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه باید به جای تبلیغ منفی علیه هم، همه جامعه را به حضوری فعال، دلسوزانه و مسئولانه و حداکثری تشویق کنیم، ما مجلسی برآمده از رای ۸۰ میلیون نفر می‌خواهیم. هیات نظارت در استان مرکزی عملکرد نسبتا خوبی داشت و امید است که شورای نگهبان هم حکیمانه نظر بدهد و یک حماسه و یوم الله دیگری به نام انتخابات رقم بخورد. ما نیز می‌توانیم تعداد تعطیلات را در تقویم کشور به حداقل برسانیم.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
دشمنی که یارای رودررو شدن با او نبود و بزدلانه و دزدانه او و همراهانش را به شهادت رساند. در این میان خبری قلب ایرانیان را به درد آورد، سقوط هواپیمای بویینگ ۷۳۷ اوکراینی در آسمان ایران، دقیقا ۵ ساعت از آغاز انتقام سخت ایران از قاتلان سردار دلها. آن چه مسلم است باید این جعبه سیاه در ایران و با نظارت مطلق مسؤولین ایرانی رمزگشایی شده تمامی فرضیه بررسی شده و نتایج آن به طور شفاف به اطلاع عموم رسانده شود. ما مطلقا به محور آنگلوساکسون‌ها و دولت فرانسه ذره‌ای اعتماد نداشته و نتایج رمزگشایی جعبه سیاه این پرواز را خارج از ایران و بدون حضور نمایندگان ایران محل تردید و فاقد وجاهت دانسته و خواهان پیگیری امر تا روشن شدن کامل ماجرا هستیم. شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های خراسان رضویشورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای غیر انتفاعی مشهدشورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علمی و کاربردی مشهدقرارگاه مطالبه‌گری دانشجویی شهید احمدی روشن مشهد مقدسقرارگاه دانشجویی شهید زین الدین مشهد مقدسبسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهدجامعه اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه سجاد مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه فنی شهید منتظری مشهدجامعه اسلامی دانشگاه شهید منتظریبسیج دانشجویی دانشگاه ثامن مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه جهاد دانشگاهی مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی سینا مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی خبرنگاران مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی تصمیم یار توس مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی بازرگانی توسبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی خدمات علمی و صنعتی مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی دادگستری مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی خانه کارگر مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی هلال احمر مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه خیام مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام رضا علیه السلام مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآنی مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه شهید مطهری مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی تابران مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی حکمت رضوی مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی حکیم طوسبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی فردوسبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی بهار مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی خاورانبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی خراسان مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی آرمان رضوی مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی اسرار مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی اقبال لاهوری مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی کاویان مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی عطار مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی خردگرایان مطهر مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی شاندیز مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی بینالود مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی توس مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی سلمان مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری مشهدجمعیت دانشجویی امام حسن (علیه السلام) مشهد»
الفالف1 ساعت قبل
پس از اعلام مقتدی صدر و سایر گروه‌های عراقی برای برگزاری تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی در بغداد، عناصر تحت فرمان جبهه ائتلاف غربی - عبری - عربی برای ملتهب کردن مناطق مرکزی و جنوبی عراق وارد عمل شدند. این منبع میدانی تصریح کرد: آشوبگران از سوی آمریکایی‌ها ماموریت پیدا کرده‌اند با ایجاد درگیری و بستن مراکز دولتی، دانشگاه‌ها، مدارس، تظاهرات ضد آمریکایی روز جمعه را تحت تاثیر قرار دهند و اخلال ایجاد کنند. به گفته منابع میدانی، آتش زدن دفاتر نیروهای جبهه مقاومت عراق نیز بخشی دیگر از سناریوی عناصر آشوبگر برای تحریک حشدالشعبی و ایجاد درگیری گسترده تا قبل از برگزاری تظاهرات روز جمعه است که این طرح هم ناکام مانده است. پس از خنثی کردن و به شکست رساندن سناریوی‌های پیش بینی شده برای ایجاد درگیری، جریان‌های آشوب طلب برخی از مسیرهای اصلی را در شهرهای جنوبی و مرکزی عراق مسدود و شهروندان عراقی را با مشکل جدی روبه رو کرده‌اند. جریان‌های آشوبگر با بستن راه‌های اصلی درون و برون شهری به ویژه جاده‌های منتهی به شهر بغداد در تلاش هستند از ورود شهروندان عراق به پایتخت و شرکت آنان در تظاهرات میلیونی روز جمعه جلوگیری کنند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
ماموستا عبدالرحمن خدایی, عالم برجسته اهل‌‌‌‌سنت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بانه، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: منویات رهبری همچون همیشه راهگشا بوده و لرزه بر تن دشمنان نظام انداخته است. وی با بیان اینکه پیروی از منویات حکیمانه رهبری و تقویت وحدت و یکدلی شیعه و سنی عامل حفظ یوم‌الله است, افزود: دنیا در حیرت و شگفتگی یوم‌الله سال‌جاری ایران شده باید همواره این روزهای بسیار مبارک و پربرکت برای مردم با ایمان ایران حفظ و ماندگار بماند. امام جمعه بانه گفت: بیانات مقام معظم رهبری و حمله موشکی سپاه سیلی محکمی به آمریکایی‌ها بود و قدرت و ابهت پوشالی آنان را برای همیشه در هم شکست. وی بیان کرد: بیانات رهبری همچون همیشه دل ملت ایران را شاد و اراده و ایستادگی جبهه مقاومت را در برابر دشمنان ظالم محکم‌تر کرد و امیدواریم خداوند به مسلمانان عزت و پیروزی و ذلت را به دشمنان این آب و خاک عطا کند. ماموستا خدایی با تاکید بر ضرورت پیروی از منویات رهبری مبنی بر حضور گسترده در انتخابات پیش‌رو تصریح کرد: باید مردم با مشارکت بالا, انتخاب اصلح و درست خود حماسه‌ ماندگار دیگری خلق کرده تا دشمنان بار دیگر در حیرت اتحاد و همبستگی مردم ایران بمانند.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
خون پاک سردار سلیمانی مثل خون امام حسین ماهیت پلید و چهره شیطانی یزید‌ها و معاویه‌های زمان ما را روشن کرد و تروریسم وحشی و خونخوار آمریکایی را به همه نشان داد. اینکه سردار سلیمانی که بود و چگونه رشد کرد. فتح الفتوح امام خمینی، پیروزی انقلاب یا به زانو درآوردن آمریکا نبود بلکه تربیت سلیمانی‌ها بود. این‌ها در دانشگاه جنگ تربیت شدند. در سایه نعمت تحریم می‌توان این وابستگی را برداشت.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
او همچنین تاکید کرد پروژه ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی یک پروژه صهیونیستی بود که به دست دولت امپریالیستی آمریکا که کاملا تحت نفوذ صهیونیست‌هاست به اجرا درآمد. مدیر شبکه تلویزیونی قدس ترکیه در اظهاراتی در یک برنامه تلویزیونی گفته است نقش سردار شهید «قاسم سلیمانی» فرمانده ترور شده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلوگیری از موفقیت کودتاچیان در ماجرای کودتای نافرجام تابستان سال ۲۰۱۶ ترکیه، بسیار کلیدی بود. به گزارش عصرایران، «نورالدین شیرین» مدیر شبکه تلویزیونی «قدس» ترکیه، در اظهارات ۱۳ روز پیش خود در یک برنامه زنده تلویزیونی این مطلب را بیان کرده است. او در مصاحبه با برنامه زنده «بولوشما نوکتاسی» در شبکه «۵» ترکیه، با اعلام این مطلب گفته است: سردار سلیمانی در ماجرای کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ یک‌ تنه جلوی طرح آمریکایی- صهیونیستی- سعودی برای براندازی حکومت ترکیه ایستاد. او همچنین تاکید کرد پروژه ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی یک پروژه صهیونیستی بود که به دست دولت امپریالیستی آمریکا که کاملا تحت نفوذ صهیونیست‌هاست به اجرا درآمد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
خون پاک سردار سلیمانی مثل خون امام حسین ماهیت پلید و چهره شیطانی یزیدها و معاویه‌های زمان ما را روشن کرد و تروریسم وحشی و خونخوار آمریکایی را به همه نشان داد. اینکه سردار سلیمانی که بود و چگونه رشد کرد. فتح الفتوح امام خمینی، پیروزی انقلاب یا به زانو درآوردن آمریکا نبود بلکه تربیت سلیمانی‌ها بود. اینها در دانشگاه جنگ تربیت شدند. دانشگاه تحریم است که می‌تواند سردار سلیمانی‌ها را در جبهه مقاومت اقتصادی تربیت کند.

جزییات فعالیت‌های سپاه قدس تحت فرماندهی سردار شهید سلیمانی / از سارایوو تا حلب!

4+
رکنارکنا2 ساعت قبل
خانه ملتخانه ملت3 ساعت قبل
محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با بیان اینکه هیچ یک از احزاب آمریکایی خواهان خروج از عراق نیستند، گفت: عراق یکی از مهم‌ترین کشورهای نفت خیز در دنیا است لذا اینکه تصور کنیم آمریکایی‌ها قصد خروج از این کشور را دارند، اینگونه نیست و تمام تلاش خود را برای ادامه حضور در این کشور خواهند داشت. نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکایی‌ها از عدم یکپارچگی نظام سیاسی و اجتماعی عراق در حال سوءاستفاده هستند. شاهد بودیم به خصوص میان اکراد سنی عراق بسیار نفوذ پیدا کردند تا در رأی گیری به بهانه داعش شرکت نکنند و از آنجایی که این قشر نیز به خاطر نفوذ، درک صحیحی از قضایا نداشتند، اوضاع را با مشکل مواجه کردند. وی در ادامه با بیان اینکه اتحاد سیاسی و قومیتی در عراق وجود ندارد که همین امر باعث سوءاستفاده آمریکایی‌ها شده است، عنوان کرد: سخنان ترامپ نشان از خوی قلدرمآبانه آمریکایی‌ها دارد که حتی برای حضور خود درخواست هزینه می‌کنند. جمالی نوبندگانی در ادامه با اشاره به اینکه ترامپ طبق گفته خودش فقط نفت را دوست دارد، یادآور شد: باید مسائل را درست تحلیل کرد و وارد بازی آنها نشد به خصوص که آمریکایی‌ها حتی حاضر هستند برای توجیه ادامه حضور خود در عراق، این کشور را ناامن کنند.
مهرمهر4 ساعت قبل
امام جمعه گلپایگان گفت: لال‌ترین رسانه‌های غربی که همیشه صحنه‌های سیاسی نظام را نادیده می‌گرفتن روی حضور جمعیت میلیونی در تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی مانور خبری دادند. وی با تأکید بر اینکه برپایی نمایشگاه‌های دهه فجر باید در راستای اهداف انقلاب باشد، تصریح کرد: سال گذشته در نمایشگاه دهه فجر کتاب‌ها همسو با اهداف انقلاب نبود اما کتاب‌های رمان و داستان‌های عشقی به وفور پیدا می‌شد. حجت الاسلام کرامتی تأکید کرد: برپایی نمایشگاه دهه فجر با موضوعات انقلاب اسلامی موجب درک نسل جوان از شرایط کنونی انقلاب می‌شود، امسال برپایی نمایشگاه‌ها و آیین شعرخوانی و شاهنامه خوانی با جریان سازی انقلاب، دفاع مقدس و جبهه مقاومت در نظر گرفته شود. برنامه‌های دهه فجر با محوریت سردار سلیمانیدر ادامه مهدی سرلک بخشدار مرکزی شهرستان گلپایگان اظهار داشت: گرامیداشت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب همزمان با اربعین شهادت سردار سلیمانی است و انتظار می‌رود برنامه‌های دهه فجر با محوریت سردار سلیمانی و وحدت آفرینی برگزار شود. وی گفت: نامگذاری معابر و خیابان‌ها در روستاها به نام سردار سلیمانی به دهیاری‌ها پیشنهاد شده است که با تصویب شوراهای روستا اجرایی می‌شود.
مهرمهر4 ساعت قبل
فرناز فتحی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: در دهه پنجم انقلاب اسلامی و همزمان با ایام الله دهه فجر به منظور ارتقاء اطلاعات و دانش آموزش دهندگان در حوزه وظایف و تکالیف افراد، امسال مسابقه بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب در سطح استان برگزار می‌شود. وی اظهار کرد: مسابقه انشاء نویسی با موضوع گفتمان مکتب امام (ره) و یاران ایشان با محوریت شخصیت شناسی سردار شهید قاسم سلیمانی برای سوادآموزان دوره انتقال برگزار می‌شود. معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، هدف از برگزاری این مسابقه را ایجاد فضای گفتمان سازی عنوان کرد و افزود: شناخت مکتب تربیتی سردار رشید اسلام و جبهه مقاومت در میان افراد کم سواد ضروری است. معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، اظهار داشت: رویکرد معاونت سوادآموزی استان در برنامه‌های دهه فجر امسال، مشارکت تمام مخاطبین و فعالان حوزه سوادآموزی است. فتحی تاکید کرد: باید دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و گام‌های توسعه‌ای نظام در چهار دهه بعد از انقلاب با زبان ساده و بیان همه فهم به ویژه برای افراد بی سواد و کم سواد بازگویی شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
اما در روزهای آینده باید منتظر جزئیات بیشتری از حملات موشکی به پایگاه عین الاسد باشند. به گزارش مشرق، نظامیان تروریست آمریکایی در پایگاه عین الاسد نقش ویژه‌ای را در عملیات ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی ایفا کردند و البته اولین تاوان این جنایت را هم دادند؛ عین الاسد بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق است که در غرب بغداد واقع شده و مساحت ۱۰ کیلومتر مربعی (معادل منطقه سبز بغداد) دارد. پایگاه نظامی «عین الاسد» در واقع یک فرودگاه برای نیروهای نظامی است و به واسطه اینکه مسیر اصلی دسترسی نیروهای نظامی آمریکا از خارج عراق به داخل عراق و ارتباط با ۱۳ پایگاه نظامی آمریکا در عراق است، بسیار حائز اهمیت است. پایگاه عین الاسد در اصل قادسیه نام داشت که در پایان ۱۹۹۰ ساخته شد و از سال ۲۰۰۳ در اشغال آمریکایی‌ها قرار گرفت. این پایگاه بزرگ‌ترین پایگاه آمریکا در عراق و مهم‌ترین پایگاه ارتش آمریکا برای ترابری و تأمین سوخت است.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سیستان و بلوچستان گفت: شهید سلیمانی به عنوان مرد عمل در روزهای سخت و با ویژگی ولایت مداری الگوی شاخص و برجسته از اخلاق و منش انسانی، مقابله و مبارزه با استکبار، عامل عزتمندی اسلام و انقلاب و سیدالشهدای جبهه ایثار و مقاومت بودند. سردار غلام نبی کوهکن در گفت و گو با ایسنا افزود: شهید سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی در طول حیات جاودانه شان با ویژگی مطیع امر رهبری، داشتن صبر، بردباری، بصیرت، درایت و هوشمندی در شرایط دشوار اسلام و انقلاب سربازی فداکار بودند. وی اظهار داشت: حضور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جنگ هشت ساله تحمیلی و مبارزه با گروهک‌های تروریستی و اشرار یک نوع دلگرمی و ابهت برای رزمندگان سپاه اسلام بود و هم اینک نیز بعد از شهادت یاد و نام این شهید در وجود دشمنان لرزه ایجاد می‌کند. وی تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی در سیستان و بلوچستان چهره‌ای خدمتگذار و محبوب و فرماندهی لایق و شجاع بودند که توانستند در سالهای خدمت در این استان افتخار آفرینی کنند. وی اظهار داشت: ترامپ و سران استکباری باید بدانند که مردم ایران ادامه دهنده راه شهید سلیمانی هستند و با نیروی ایمان و دفاع از حریم اسلام و انقلاب از ارزشهای والای خود صیانت می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیر حوزه علمیه استان تهران گفت: حضور میلیونی مردم در مراسم تشیع پیکر شهید قاسم سلیمانی معنویت، وحدت و شهادت طلبی را در نسل جدید بوجود آورد که در آینده‌ای نه چندان دور آثار این جریان سازی فکری را خواهیم دید. حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی رحیمی‌صادق در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران - ۲۷ دی گفت: مقام معظم رهبری تشییع پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به یوم‌الله تعبیر فرمودند چرا که یک جریان فکری، شهادت طلبی و استقامت در جهان اسلام پایه‌گذاری کرد. وی گفت: حضور میلیونی مردم در مراسم تشیع پیکر شهید قاسم سلیمانی معنویت، وحدت و شهادت طلبی را در نسل جدید بوجود آورد که در آینده‌ای نه چندان دور آثار این جریان سازی فکری را خواهیم دید. وی اظهار کرد: مردم با حضور خود در مراسم تشییع پیکر مطهر شپبهد حاج قاسم سلیمانی و نماز جمعه هفته گذشته این را درک کرده‌اند و مسئولین نیز باید بیشتر تلاش و همراه با مردم در مواجه با دشمن موفق عمل کنند. انتهای پیام/
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد14 ساعت قبل
در این مراسم که سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، جمعی از فرماندهان سپاه و ارتش و خانواده معظم سپهبد شهید قاسم سلیمانی حضور داشتند، با قدردانی از مجاهدت‌های این فرمانده بزرگ جبهه مقاومت، حکم انتصاب سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی به وی اعطا شد. معرفی جانشین نیروی قدس سپاههمچنین در این مراسم سردار سید محمد حجازی به‌عنوان جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد. حضور ۵۰ میلیونی مردم زیر تابوت سردار سلیمانیسردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در این مراسم گفت: تصور غلط دشمن این بود که اگر این سردار رشید سپاه اسلام را ترور کند، ماجرا تمام خواهد شد؛ اما همگان دیدند خون این شهید والامقام و حضور ۵۰ میلیونی مردم زیر تابوت وی، تمامی توطئه‌ها و ترفندهای شوم دشمن را بر باد داد و حرکت جدیدی را آغاز کرد.
فردا نیوزفردا نیوز14 ساعت قبل
معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: به فضل الهی دشمنان نقش سردار قاانی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه و ادامه دهنده راه حاج قاسم را در جبهه مقاومت و مقابله با توطئه‌های امریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه را درک خواهند کرد. وی افزود: سردار قاآنی در رزمندگی و دلاوری، تبعیت از ولایت و عشق به شهادت همان حاج قاسم عزیز ما است. معاون هماهنگ کننده سپاه تصریح کرد: آمریکا با ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی، سر لوله تفنگ خود راروی شقیقه خود گذاشت و این تفنگ قطعا شلیک خواهد کرد. وی در ادامه تاکید کرد: به فضل الهی دشمنان نقش سردار قاانی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه و ادامه دهنده راه حاج قاسم را هم در جبهه مقاومت و مقابله با توطئه‌های امریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه را درک خواهند کرد. سردار نقدی اظهار کرد: دشمن تصور می‌کند با ترور سردار سلیمانی می‌تواند در جبهه مقاومت خللی ایجاد کند اما کور خوانده است.
فارسفارس15 ساعت قبل
استاندار خراسان رضوی گفت: طبق گزارش‌ها درحال حاضر هیچ پرونده‌ای در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وجود ندارد که نیازمند رفع موانع بوده و منتهی به مصوبه نشده باشد. وی افزود: خوشبختانه همگرایی خوبی در استان وجود دارد و همه دستگاه‌ها برای حل مشکلات استان پای کار هستند و کمک می‌کنند. استاندار خراسان رضوی، با گرامیداشت یاد و خاطره سردار بزرگ جبهه مقاومت، بیان کرد: امیدوارم همه ما بتوانیم راه سردار سرافراز شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را با همان صفات برجسته‌ای که ایشان داشتند، ادامه ‌دهیم. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز در حاشیه این جلسه اظهار کرد: استاندار خراسان رضوی امروز از دو واحد مهم صنعتی استان به‌نام شرکت لاستیک پولاد آورین مرتبط با قطعات خودرو و شرکت دانش‌بنیان پارس سامان ایرانیان که در حوزه تولید لامپ‌های ال ای دی، صنایع برق و الکترونیک فعالیت می‌کند، بازدید به‌عمل آورد. علی‌ رسولیان با اشاره به برگزاری جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی در حاشیه این بازدید‌ها، افزود: ۲۵ مصوبه در حوزه بانکی و مالیات ماحصل جلسه امروز بود، از طرف دیگر مشکلات حوزه راه و تأمین اجتماعی هم در جلسه ستاد تسهیل مطرح و حول محور آن‌ها تصمیم‌گیری صورت گرفت.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالله نجفی بعدازظهر امروز در نشست بررسی برگزاری پنجمین جشنواره ابوذر استان بوشهر با اشاره به تمدید ارسال اثار به جشنواره اظهار داشت: با توجه به برگزاری کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر در ۲۵ دی ماه و اضافه شدن بخش ویژه تجلیل از آثار رسانه‌ای مرتبط با این کنگره، زمان برگزاری پنجمین جشنواره ابوذر استان بوشهر تمدید شده است. وی زمان آخرین مهلت ارسال آثار به پنجمین جشنواره ابوذر استان بوشهر را ۱۲ بهمن دانست و افزود: آخرین مهلت دریافت آثار پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر تا پایان وقت اداری روز ۱۲ بهمن ماه برنامه‌ریزی شده و اهالی رسانه استان می‌توانند آثار مربوط به بازه زمانی ۱۵ دی ماه سال قبل تا ۳۰ دی ماه امسال را به ایمیل جشنواره ارسال کنند. مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر با اشاره به اینکه جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان بوشهر بر بستر بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می‌شود تصریح کرد: با نگاه به اهداف و ارزش‌های انقلاب و بر بستر بیانیه گام دوم انقلاب، جشنواره ابوذر که نقش به‌سزایی در ارتقای کیفی سطوح مختلف آثار رسانه‌ای در سطح استان بوشهر داشته برگزار می‌شود. وی افزود: گردآوری آثاری ماندگار و فاخر در قالب خبر، گزارش، تیتر، مصاحبه، مقاله، عکس و موشن گرافیک را به عنوان یک اصل در جشنواره امسال ابوذر پیگیری می‌کنیم. مسئول بسیج رسانه استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به تجربه برگزاری چهار ساله جشنواره ابوذر در سطح استان که با مشارکت خوب اصحاب رسانه همراه بوده انتظار می‌رود که در جشنواره پنجم نیز تولیدات رسانه‌ای مناسبی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ صبح امروز و در آیین معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه، با حکم فرمانده کل سپاه، سید محمد حجازی نیز بعنوان جانشین این نیرو منصوب شد. سردار سرتیپ حجازی با نام کامل «سید محمد حسین زاده حجازی»، متولد سال ۱۳۳۵ در اصفهان است. وی که در خانواده‌ای مذهبی رشد و تربیت یافته است، پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل سپاه پاسداران به عضویت این نهاد انقلابی درآمد. ریاست ستاد سپاه منطقه دوم کشوری، جانشین فرماندهی سپاه منطقه دوم کشوری، جانشین قرارگاه عملیاتی سلمان و قرارگاه قدس از جمله دیگر سوابق سردار حجازی در دوران دفاع مقدس است. وی پس از پایان جنگ بعنوان معاون نیروی انسانی و معاون هماهنگ کننده نیروی مقاومت بسیج فعالیت داشت تا آنکه در اسفندماه سال ۱۳۷۶ با حکم فرمانده معظم کل قوا بعنوان فرمانده نیروی مقاومت بسیج منصوب شد و به مدت ۱۰ سال فرماندهی این نیرو را بر عهده داشت.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، امسال برای دومین سال پیایی شهرستان اسلامشهر میزبان برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری این شهرستان اسلامشهر در محل پردیس سینما فجر است که همچون سال گذشته با استقبال پرشور نوجوانان، جوانان و علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر و فیلم‌های حماسی روبه‌رو شد. رضا عظیمی مسئول برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اسلامشهر با اشاره به حضور و استقبال نوجوانان و جوانان از فیلم‌های در حال اکران جشنواره فیلم عمار اظهار داشت: فیلم‌های جشنواره مردمی عمار از ۲۸ دی‌ماه لغایت ۳۰ دی‌ماه به مدت ۳ روز و از ساعت ۱۸ الی ۲۱ در پردیس سینمایی فجر اسلامشهر با محوریت بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش اکران شد. وی گفت: جشنواره عمار با مسائل اعتقادی و دینی ما عجین گشته و آن را در قالب فیلم‌هایی با پیام‌های اجتماعی که در افزایش اعتماد به نفس و خودباوری مؤثر است به مردم نمایش می‌دهد. مسئول برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار با بیان اکران قریب به ۲۷ فیلم و مستند در ۳ روز برگزاری جشنواره در اسلامشهر تأکید کرد: فیلم‌های جشنواره با موضوعاتی از قبیل طنز، حماسی، ایثار و شهادت، کودک و نوجوان، فیلم‌های اجتماعی، داستانی و مستند ساخته شده و سعی کردیم در اسلامشهر از فیلم‌های برتر جشنواره انتخاب و به نمایش عموم درآید. عظیمی ادامه داد: جشنواره مردمی فیلم عمار در اسلامشهر با همکاری شورای اسلامی شهر، شهرداری، سپاه ناحیه سیدالشهدا (ع) و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری اسلامشهر برگزار شد.
رکنارکنا21 ساعت قبل
یکی از رموز محبوبیت سردار سلیمانی، همین شباهت بیش از اندازه او به فرماندهان محبوب دفاع‌مقدس و حراست او از این سلوک الهی بود. ۲- حاج قاسم سلیمانی نماد سیاست منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران بود. اما این همه آن چیزی نبود که حاج قاسم سلیمانی در مقام فرماندهی نیروی قدس بدون مرز ایران انجام داد. ***این موارد تنها بخشی از مهم‌ترین نکاتی است که شاید بتوان آن را تحت عنوان شناسنامه حاج قاسم سلیمانی شناخت. او الگو و نمود و تبلور عینی جهاد در منظومه انقلاب اسلامی ایران است.
مهرمهر22 ساعت قبل
همانگونه که گفته شد، در میان رسانه‌ها و شبکه‌های مختلف سعودی این شبکه‌های «العربیه» و «الحدث» هستند که همواره پیشگام پیاده سازی و عملیاتی ساختن اهداف دربار پادشاه سعودی بوده‌اند. در واقع، کمتر کسی پیدا می‌شود که دو شبکه العربیه و الحدث را در ساختار تشکیلاتی و سیاست‌های خبری مغرضانه، جدای از یکدیگر تلقی کند. جالب است که در لیست منتشر شده توسط دولت عراق نام دو شبکه العربیه و الحدث در کنار یکدیگر دیده می‌شود. درست به همین دلیل دولت عراق تصمیم به تعلیق فعالیت‌های شبکه‌های العربیه و الحدث در این کشور گرفت. این اقدام عجیب العربیه و الحدث تمسخر دیگر رسانه‌ها را به دنبال داشت تا جایی که آن‌ها اعلام کردند: «عبدالملک الحوثی توسط العربیه و الحدث به شهادت رسید».
فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
وی سردار شهید قاسم سلیمانی را تندیس مجسم آیات جهادی قرآن، عمود خیمه سپاه و مایه آرامش توصیف کرد و گفت: سردار سلیمانی با آن شکوه شخصیت و محبوبیتی که می‌تواند هر انسان بزرگی را به غرور کشاند، روز به روز متواضع‌تر از قبل بود، در عین حال در برابر دشمن صلابتی بی‌مثال داشت و به‌معنای واقعی «اشداء علی الکفار» بود. فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه شهادت «سردار سلیمانی» آغاز سردار سلیمانی جدید است، گفت: «شهید سلیمانی» زنده‌تر از قاسم سلیمانی و برای دشمن خطرناک‌تر از گذشته است. فرمانده کل سپاه سپهبد شهید قاسم سلیمانی را مدیری توانا، اندیشمند، مدبر، مؤمن، شجاع، صریح و قاطع توصیف و تصریح کرد: این فرمانده بزرگ جبهه مقاومت در لبنان، سوریه، عراق، افغانستان و در بلاد اسلامی قدرت ساخت و مخاطرات ناشناخته‌ای را برای دشمنان امت اسلامی ایجاد کرد. سرلشکر سلامی با بیان اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی حجم وسیعی از سیاره زمین را به میدان مقاومت تبدیل کرد، گفت: در نظر حاج قاسم هیچ معادله‌ای حل‌نشدنی نبود؛ او همیشه در قلب خطر، کوه آرامش و وقار بود و دشمنان را به شکست واداشته بود. فرمانده کل سپاه از شهادت سردار سلیمانی به‌عنوان روح جدیدی که در کالبد انقلاب اسلامی دمیده شد، یاد کرد و گفت: یاران شهید سلیمانی امروز سربلند، مقتدر و زنده هستند، تفکر حاج قاسم در ذهن آنها سرشار است و این راه ادامه دارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین22 ساعت قبل
پس از ترسیم جغرافیای مقاومت، سلیمانی فرامین و رهنمودهای آیت‌الله خامنه‌ای برای ساختارمند کردن هندسه عقیدتی انقلاب اسلامی بر گستره جغرافیای مقاومت را تا حدود بسیار زیادی محقق کرد. در عراق او شکست حداکثری اهداف «پل برمر» و ایجاد مقاومت مردمی عراق برای جلوگیری از چپاول اموال و سرمایه‌های عراق را بنیان گذاشت. خروج بخش عمده‌ای از نظامیان آمریکایی از عراق نخستین میوه ایجاد مقاومت مردمی علیه آمریکا در این کشور بود. ***این موارد تنها بخشی از مهم‌ترین نکاتی است که شاید بتوان آن را تحت عنوان شناسنامه حاج قاسم سلیمانی شناخت. اما با نگاهی وسیع‌تر، حاج قاسم سلیمانی را می‌توان شناسنامه جریان مقاومت دانست.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
فرمانده سپاه نینوای استان گلستان خطاب به اهالی رسانه خاطرنشان کرد: برادران و خواهران بدانید ابوذر بودن یعنی بدون ملاحظه کسی و بدون وابستگی فردی، عزت ایران اسلامی را مدنظر قرار دهیم. وی دوری از پراکنده‌کاری را یکی از اصول رسانه‌های ابوذری و جبهه انقلاب برشمرد و گفت: باید در مقابل دشمنی که جبهه‌ای عمل می‌کند منسجم و جبهه‌ای، قرارگاهی و هدفگذاری شده عمل کنیم. فرمانده سپاه نینوای استان اظهار داشت: رسانه انقلابی باید مطالبه‌گری به‌حق داشته باشد و انتقادش نیز علمی، دقیق و مستند باشد. وی تصریح کرد: رسانه انقلاب اسلامی جناحی و حزبی نیست که اگر این اتفاق افتاد آن رسانه بازنده است زیرا دیگر نمی‌تواند حرف حق مردم را منعکس کند. فرمانده سپاه نینوای استان بیان داشت: روحیه استکبارستیزی از ویژگی‌های اصلی مردم ماست که باید توسط رسانه‌ها برجسته شود چراکه مکتب امام خمینی (ره) در بیگانه‌ستیزی و استکبارستیزی بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ده‌ها هزار مسلمان پاکستانی با به دست گرفتن پوسترهای سردار شهید سلیمانی خشم خود را نسبت به سفر «آلیس ولز» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و میانه به کشورشان نشان دادند. مردم پاکستان با سردادن شعارهای ضد آمریکایی خواستار برخورد جدی مسئولین دولت اسلام آباد با تروریست‌های آمریکایی شدند. پاکستانی‌ها ضمن آتش زدن پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی تاکید کردند اجازه نخواهند داد کشورشان محل حضور نیروهای آمریکایی شود. تظاهرات ضد آمریکایی در پاکستان زیر بارش سنگین برف در شهرهای مختلف ادامه دارد و حتی مردم شهرهایی مانند سکردو در دمای منفی ۱۹ درجه سانتی گراد به خیابان‌ها آمده و علیه سیاست‌های کاخ سفید شعار سر دادند. برخی از سران احزاب مسلمان پاکستان در این خصوص اعلام کرده‌اند: تا چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی تظاهرات ضد آمریکایی در تمام شهرها ادامه خواهد یافت.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
وی افزود: دولت و مجلس عراق به خروج نیروهای نظامی آمریکا از این کشور رای قاطعانه داده‌ وی اشغالگران آمریکایی‌ حاضر به ترک عراق نیستند بنابراین دنیای اسلام باید در این باره تصمیم قاطعانه‌ای گرفته و کشور عراق و منطقه را از وجود آمریکایی‌ها پاک کند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ کشور اسلامی ایران گفت: ایران از ظرفیت‌های مختلف خدادادی، فکری، صنعتی و کشاورزی بهره‌مند است و کشور باید با استفاده بهینه از این ظرفیت‌های بزرگ، در مسیر توسعه قرار گیرد بنابراین اقتصاد وابسته به نفت نه تنها نمی‌تواند کشور را در مسیر توسعه قرار دهد بلکه سد محکمی در برابر سیاست‌ها و ایده‌های اقتصادی است. عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: شهادت شهید سلیمانی عامل تقویت وحدت کلمه ملت ایران بوده و راه این شهید سرافراز باید در تمامی لایه‌های مختلف جامعه نهادینه شود. دری نجف‌آبادی به سقوط هواپیمای اوکراینی نیز اشاره کرد و افزود: مردم و مسئولان کشورمان داغدار به شهادت رسیدن مسافران این هواپیما هستند اما نباید عظمت و اقتدار ملت ایران که در تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی به دنیا نشان داده شد، تحت‌الشعاع این حادثه قرار گیرد. انتهای پیام/۷۱۱/ز
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، ده‌ها هزار مسلمان پاکستانی با به دست گرفتن پوسترهای سردار شهید سلیمانی خشم خود را نسبت به سفر «آلیس ولز» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و میانه به کشورشان نشان دادند. مردم پاکستان با سردادن شعارهای ضد آمریکایی خواستار برخورد جدی مسئولین دولت اسلام آباد با تروریست‌های آمریکایی شدند. پاکستانی‌ها ضمن آتش زدن پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی تاکید کردند اجازه نخواهند داد کشورشان محل حضور نیروهای آمریکایی شود. تظاهرات ضد آمریکایی در پاکستان زیر بارش سنگین برف در شهرهای مختلف ادامه دارد و حتی مردم شهرهایی مانند سکردو در دمای منفی ۱۹ درجه سانتی گراد به خیابان‌ها آمده و علیه سیاست‌های کاخ سفید شعار سر دادند. برخی از سران احزاب مسلمان پاکستان در این خصوص اعلام کرده‌اند: تا چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی تظاهرات ضد آمریکایی در تمام شهرها ادامه خواهد یافت.

به انتهای لیست رسیدید