مقتول

خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
با انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد وی در اثر فشار به عناصر حیاتی وخفگی به قتل رسیده است. اولیای دم هم به‌دنبال پیدا نشدن سرنخی از قاتل یا قاتلان دخترشان با مراجعه به دادگاه سرانجام درخواست دیه از بیت‌المال کردند. با افشای این راز طبق قانون احتمال اینکه طفل داخل رحم این زن هیچ نسبتی با شوهر سابق وی ندارد درخواست وی را مبنی بر دریافت دیه جنین رد کردند. از آنجا که جسد متعلق به ۱۴ سال قبل بود و جنین برای آزمایش دی ان ای وجود نداشت قضات بر اساس همان قاعده این بار با درخواست مرد جوان موافقت کردند وطفل را متعلق به شوهر سابق این زن باردار دانستند. بدین ترتیب با قبول درخواست دیه مرد جوان این پرونده مختومه اعلام شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی افزود: سعید چندسالی بود که از همسر اولش جدا شده بود و با خانمی به نام سمیرا «۳۴» ازدواج کرده بود که با وی نیز اختلافات شدیدی داشت. گودرزی اظهارداشت: در بازجویی از همسر مقتول پی بردیم که سال گذشته برای پیدا کردن خانه‌ای استیجاری به املاک یکی از دوستان سعید به نام فرزاد رفته بودند و از آنجا با وی اشنا شد. وی ادامه داد: با معرفی فرزاد، پلیس برای ادامه تحقیقات به سراغ فرزاد رفت و وی در همان ابتدا به جنایت با همدستی سمیرا اعتراف کرد. گودرزی با بیان اینکه قاتل صراحتا به جنایت خود اعتراف کرده است گفت: تحقیقات جهت کشف جسد مقتول در دستور کار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در تاریخ ۲۹ دی ماه سال جاری مامورین آگاهی با وجود بررسی میدانی محل جنایت موفق به کشف جسد یا بقایای جسد نشده و تنها چند تکه لباس آغشته به خون متعلق به مقتول در محل جنایت کشف شد. معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: در حال حاضر نیز هر دو متهم با قرار بازداشت موقت صادره جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.
الفالف1 ماه قبل
در این کتاب، آخرین مقالات و گزارش‌های نگاشته شده از سوی ۲۴ روزنامه نگار قبل از کشته شدن در حین انجام وظیفه، منتشر شده است. «کورتنی رادش» از مدیران کمیته حفاظت از روزنامه نگاران گفت: در حال حاضر، در یکی از خطرناک‌ترین زمان‌ها برای روزنامه نگاران زندگی می‌کنیم، به طوری که خبرنگاران در تعداد بی سابقه‌ای زندانی می‌شوند و قتل روزنامه نگاران در حال افزایش است. کمیته حفاظت از روزنامه نگاران که سازمانی غیرانتفاعی و مروج آزادی بیان در سراسر جهان است، پی برده است که ۹ نفر از ۱۰ نفر قاتلان روزنامه نگاران، از مجازات مصون مانده‌اند. در کتاب ستون آخر، آخرین آثار روزنامه نگارانی چون «دانیل پرل» از روزنامه وال استریت ژورنال و «ماری کلوین» از روزنامه ساندی تایمز لندن درج شده است. مستندهای کوتاهی در مورد خانواده‌های روزنامه نگاران مقتول نیز در نسخه آنلاین این کتاب ضمیمه شده است.
فراروفرارو6 روز قبل
در ادامه بررسی‌ها کارآگاهان موفق به شناسایی مردی به‌نام اصغر شدند که طبق گفته خانواده مقتول قرار بود سوله را از مقتول اجاره کند. وی در بازجویی‌ها در خصوص جنایت گفت: «همسر مقتول به‌نام مریم از حدود یک سال پیش به‌عنوان مشتری به مرکز تهیه غذای ما می‌آمد و سفارش غذا می‌داد. طی این مدت من با او همدردی می‌کردم تا اینکه یک روز مریم از من خواست تا همسرش را به قتل برسانم. از پشت سر چندین ضربه شوکر به مقتول زدم؛ مقتول روی زمین افتاد بعد او را خفه کردم. با توجه به اعترافات اصغر و مشارکت مریم (همسر مقتول) در جنایت، کارآگاهان اداره دهم بامداد پنجشنبه ۲۲ فروردین مریم را دستگیر کردند.
فراروفرارو1 هفته قبل
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد»، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. با گذشت یک هفته از زمان کشف جسد، کارآگاهان اداره دهم با بررسی پرونده‌های «فقدان افراد» موفق به شناسایی خانواده مقتول در شهرستان اسلامشهر شدند. ۴۲ ساله شدند که برابر اظهارات خانواده مقتول قرار بوده تا سوله را از مقتول اجاره کند. از پشت سر چندین ضربه شوکر به مقتول زدم؛ مقتول روی زمین افتاد، بی‌حال شده بود و قدرت دفاع کردن نداشت. با توجه به اعترافات صریح اصغر به ارتکاب جنایت و مشارکت مریم در جنایت، کارآگاهان اداره دهم در بامداد امروز اقدام به دستگیری مریم کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
نخستین تحقیقات مأموران کلانتری ۱۶۶ لواسانات نشان می‌داد جسد متعلق به مردی ۴۵ ساله است، بنابراین بلافاصله موضوع به بازپرس کشیک قتل و تیم تحقیق اعلام شد. در ادامه بررسی‌ها کارآگاهان موفق به شناسایی مردی به‌نام اصغر شدند که طبق گفته خانواده مقتول قرار بود سوله را از مقتول اجاره کند. وی در بازجویی‌ها در خصوص جنایت گفت: «همسر مقتول به‌نام مریم از حدود یک سال پیش به‌عنوان مشتری به مرکز تهیه غذای ما می‌آمد و سفارش غذا می‌داد. طی این مدت من با او همدردی می‌کردم تا اینکه یک روز مریم از من خواست تا همسرش را به قتل برسانم. از پشت سر چندین ضربه شوکر به مقتول زدم؛ مقتول روی زمین افتاد بعد او را خفه کردم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
کارآگاهان با توجه به تحقیقات میدانی و دیگر اقدامات پلیسی اقدام به دستگیری پسر مقتول کردند. کارآگاهان در تحقیقات از پسر مقتول اطلاع پیدا کردند که علی پس از آزادی از زندان در منطقه ستارخان تردد دارد. علی پس از مواجهه حضوری با پسر مقتول به‌ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن معرفی دو همدست خود، به کارآگاهان گفت: چندی پیش با حمید (پسر مقتول) آشنا شدم. در همان تحقیقات مقدماتی صورت‌گرفته از این گروه از سارقان و در بازرسی از مخفیگاه‌های آنها، تعدادی از طلاجات سرقت‌شده از خانه مقتول کشف شد. در ادامه با بررسی پرونده‌های مشابه، تعدادی از محل‌های سرقت به عنف منازل در شهر تهران شناسایی و مال‌باختگان به پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش تارنمای خبری نشریه هیل، این کتاب با عنوان «ستون آخر»، ماجرای «جمال خاشقچی» ستون نویس روزنامه واشنگتن پست و منتقد مقتول آل سعود را نیز در بر می‌گیرد. «کورتنی رادش» از مدیران کمیته حفاظت از روزنامه نگاران گفت: در حال حاضر، در یکی از خطرناک‌ترین زمان‌ها برای روزنامه نگاران زندگی می‌کنیم، به طوری که خبرنگاران در تعداد بی سابقه‌ای زندانی می‌شوند و قتل روزنامه نگاران در حال افزایش است. کمیته حفاظت از روزنامه نگاران که سازمانی غیرانتفاعی و مروج آزادی بیان در سراسر جهان است، پی برده است که ۹ نفر از ۱۰ نفر قاتلان روزنامه نگاران، از مجازات مصون مانده‌اند. در کتاب ستون آخر، آخرین آثار روزنامه نگارانی چون «دانیل پرل» از روزنامه وال استریت ژورنال و «ماری کلوین» از روزنامه ساندی تایمز لندن درج شده است. مستندهای کوتاهی در مورد خانواده‌های روزنامه نگاران مقتول نیز در نسخه آنلاین این کتاب ضمیمه شده است.
رکنارکنا2 ماه قبل
ضمن پذیرش هتک حرمت میت (مقتول)، دوباره از خانواده مقتول تقاضای عفو و بخشش کرد. به گزارش «خراسان جنوبی»، اواخر سال گذشته خبر مفقود شدن بازرگان معروف بیرجندی در شهر پیچید تا این که بیست و هفتم اسفند ماه به پلیس جنایی و قاضی کشیک مخابره شد که جسدی در پتو در حاشیه یکی از روستاهای بیرجند رها شده است. در این میان، رفت و آمدهای جوانی ۲۹ ساله و مراودات گذشته او با مقتول زیر نظر و بررسی قرار گرفت و فرد مظنون دستگیر شد. متهم جوان نیز در دفاع از خود گفت که اتهام‌های قتل عمد مقتول، کلاهبرداری اینترنتی و جعل قرارداد با امضای مقتول را قبول دارد. او هتک حرمت به میت را پذیرفت اما تقاضای عفو و بخشش را از خانواده‌اش داشت.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
پرونده رسیدگی به قتل یک مرد با حضور متهمین (قاتل و همسر مقتول) و اولیای دم مقتول در شعبه ۱۰ مجتمع کیفری یک تهران برگزار شد. قاتل با حضور در جایگاه اتهام قتل را پذیرفت و توضیح داد: من و همسر مقتول همکار بودیم و هر از گاهی همسر مقتول با من درد و دل می‌کرد، در زمان قتل انگار جادو شده بودم و رفتم اسلحه‌ای خریدم و شوهر وی را به قتل رساندم پس از قتل از زن مقتول پرسیدم چه کار کنم که او گفت جنازه‌اش را از بین ببرم و ماشین را نیز به آتش بکشم که این کار را نیز کردم. متهمه که همسر مقتول بود نیز با حضور در جایگاه منکر هرگونه رابطه با مرد قاتل شد و گفت ارتباط ما فقط در محیط کار بوده و من هیچ درخواستی از قاتل نداشته‌ام و انگیزه قتل را از خود قاتل بپرسید. قاضی ختم رسیدگی به پرونده را اعلام کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری استان گستان از انصراف خانواده مقتول پس از ۱۴ سال، از اجرای حکم قصاص خبر داد و گفت: خانواده مقتول بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای قصاص منصرف شدند. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان از انصراف خانواده مقتول پس از ۱۴ سال، از اجرای حکم قصاص خبر داد و گفت: قاتل در درگیری سبب مرگ یک نفر شده بود که با درخواست خانواده‌ی مقتول حکم قصاص او صادر شد. رئیس کل دادگستری استان گلستان تصریح کرد: پس از صدور رای و نهایی شدن آن در دیوان عالی، حکم در نوبت اجرا بود که با پادرمیانی اجرای احکام دادسرای گرگان و ریش سفیدان، خانواده مقتول بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای قصاص منصرف شدند. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
رسیدگی به این پرونده از آبان سال ۹۶ و به دنبال اعلام خبر ناپدید شدن مرد جوانی از سوی خانواده‌اش آغاز شد. پس از آن همسر مرد ناپدید شده تحت بازجویی قرار گرفت اما کارآگاهان سرنخی پیدا نکردند تا این‌که بررسی خط تلفن همراه این زن در دستور کار قرار گرفت و مشخص شد که همسر مقتول با فردی به نام فرید ارتباط زیادی داشته است بدین ترتیب فرید دستگیر شد. سپس سحر پشت میز محاکمه رفت و گفت: این مرد دروغ می‌گوید و من اتهامم را قبول ندارم. من با فرید درباره این‌که شوهرم کتکم می‌زند، حرف زده بودم اما هرگز از او نخواستم که شوهرم را بکشد. پس از پایان اظهارات دو متهم پرونده، قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
با گذشت یک هفته از زمان کشف جسد، کارآگاهان اداره دهم با بررسی پرونده‌های «فقدان افراد» موفق به شناسایی خانواده مقتول در شهرستان اسلامشهر شدند. الف ۴۲ ساله شدند که برابر اظهارات خانواده مقتول قرار بوده تا سوله را از مقتول اجاره کند. اصغر در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و عنوان داشت که جنایت را به درخواست همسر مقتول انجام داده است. با توجه به اعترافات صریح اصغر به ارتکاب جنایت و مشارکت مریم در جنایت، کارآگاهان اداره دهم در بامداد امروز اقدام به دستگیری مریم کردند. مریم نیز در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مشارکت خود در جنایت و درخواست از اصغر برای کشتن همسرش اعتراف کرد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
رئیس کل دادگستری گلستان از رضایت خانواده مقتول بعد از ۱۴ سال فراز و فرود در گرگان خبر داد. هادی هاشمیان اظهار کرد: خانواده یک مقتول پس از ۱۴ سال، با پادرمیانی اجرای احکام دادسرای گرگان از اجرای حکم قصاص منصرف شدند. وی افزود: قاتل وقتی که فقط ۱۹ سال سن داشت در درگیری سبب مرگ یک نفر شده بود که با درخواست خانواده مقتول حکم قصاص او صادر شد. هاشمیان بیان کرد: پس از صدور رای و نهایی شدن آن در دیوان عالی، حکم در نوبت اجرا بود که با پادرمیانی اجرای احکام دادسرای گرگان و ریش سفیدان، خانواده مقتول بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای قصاص منصرف شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، ۲۱ اردیبهشت ۹۱ با وقوع یک فقره قتل با سلاح گرم در خانه‌ای واقع در یوسف‌آباد، پرونده‌ای تشکیل و کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ برای بررسی موضوع وارد عمل شدند. در بررسی‌های انجام شده از محل جنایت مشخص شد که مقتول با سلاح گرم در اتاق پذیرایی منزلش به قتل رسیده و به دلیل باز بودن در خانه و عدم وجود آثار تخریبی بر روی در، این ظن ایجاد شد که قتل توسط فرد یا افرادی آشنا انجام گرفته است. همسر مقتول در ادامه تحقیقات به مشارکت در قتل همسرش اعتراف کرد و به تشریح ماجرا پرداخت. همسر مقتول در تحقیقات از شوهر خواهرش به عنوان قاتل سخن به میان آورد که کارآگاهان با کسب نیابت قضایی به شهر اصفهان اعزام و با همکاری کارآگاهان اداره آگاهی این شهر، موفق به دستگیری باجناق مقتول به نام (مراد) و همسرش شدند. با اعترافات قاتل، تحقیقات از همسر مقتول (نازی) و خواهرش انجام شد که در نهایت آن دو نیز به مشارکت در قتل اقرار کرده و با تشریح جزئیات ماجرا عنوان داشتند که در ماجرای قتل دخیل هستند.
فراروفرارو3 روز قبل
سارقان مسلحی که در جریان دستبرد به خانه مدیر سابق بیمارستان فیروزگر او را با شلیک گلوله به قتل رساندند، در بازجویی‌ها توضیح دادند توسط عروس خانواده همسر مقتول اجیر شده بودند. مهرداد در ادامه اعترافاتش به کارآگاهان گفت: به درخواست زنی جوان به نام حمیده اقدام به این کار کرده است. روز بعد نیز مرا به منزلی در میرداماد (محل جنایت) برد و گفت: اینجا نیز باید خانم … (همسر مقتول پرونده) را به قتل برسانی. به دروغ به حمیده گفتم که قتل را انجام دادم و یک عکس هم از در خانه مقتول برای حمیده فرستادم، اما نمی‌دانم حمیده از کجا فهمید دروغ می‌گویم. او را سوار کردیم و به سمت خانه مقتول رفتیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
الف (۴۲ ساله) شدند که برابر اظهارات خانواده مقتول قرار بوده تا سوله را از مقتول اجاره نماید. با شناسایی اصغر. اصغر در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت: مریم مقداری پول به من داد و من با آن پول یک شوکر خریدم. در ادامه، مریم اطلاعات کاملی در خصوص سوله متعلق به همسرش داد و عنوان کرد که همسرش (مقتول) قصد دارد تا سوله را اجاره دهد. با توجه به اعترافات صریح اصغر به ارتکاب جنایت و مشارکت مریم (همسر مقتول) در جنایت، کارآگاهان اداره دهم در بامداد روز پنجشنبه مورخه ۲۲/‏۰۱/‏۱۳۹۸‬ اقدام به دستگیری مریم کردند؛ مریم نیز در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مشارکت خود در جنایت و درخواست از اصغر برای کشتن همسرش اعتراف کرد.
یورونیوزیورونیوز2 هفته قبل
پرداخت این غرامت از سوی ریاض بخشی از تلاش عربستان سعودی برای رسیدن به توافق با خانواده خاشقجی است تا آنها همچنان در انظار عمومی با ملاحظه درباره این قتل صحبت کنند. خانه‌هایی که به فرزندان خاشقجی داده شده است در شهر جده واقع شده و قیمت آنها بیش از ۴ میلیون دلار برآورد شده است. در جریان قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸، نام محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی بعنوان متهم ردیف اول مطرح شد. دادستان عربستان سعودی ۱۱ نفر را در ارتباط با قتل این روزنامه نگار منتقد دولت عربستان سعودی متهم کرده است. ۱۵ نیروی امنیتی عربستان سعودی که از ریاض به این کنسولگری آمده بودند در این ماجرا دست داشتند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد»، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. الف (۴۲ ساله) شدند که برابر اظهارات خانواده‌ی مقتول قرار بوده تا سوله را از مقتول اجاره کند. با شناسایی اصغر. اصغر در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت: مریم مقداری پول به من داد و من با آن پول یک شوکر خریدم. در ادامه، مریم اطلاعات کاملی در خصوص سوله‌ی متعلق به همسرش داد و عنوان کرد که همسرش (مقتول) قصد دارد تا سوله را اجاره دهد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
دونالد ترامپ پس از بیان اینکه کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی درباره اتفاقات رخ داده علیه دانشجوی آمریکایی بازداشت شده در کره شمالی هیچ چیز نمی‌دانست، مورد انتقاد شدید قرار گرفت. روز جمعه والدین وارمبیر اظهارات دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و «ستایش افراطی» او از کیم جونگ اون را محکوم کردند. به نوشته این بیانیه، "کیم جونگ اون و رژیم شیطانی او مسوول مرگ پسرمان هستند. این بیانیه در ادامه آورد: هر گونه بهانه و «ستایش افراطی» از کیم جونگ اون هیچ چیزی را تغییر نمی‌دهد. کیم جونگ اون به من اعلام کرد در آن زمان هیچ چیز نمی‌دانست و من روی حرف او حساب می‌کنم.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
نزاعی بین دو کودک که منجر به کشته‌شدن یکی از طرفین می‌شود و سجاد قاتل می‌شود. پرونده سجاد را جمعیت امام علی پیگیری می‌کند و خانواده مقتول هم بعد از مدتی می‌پذیرند که دیه را بگیرند و رضایت دهند. رقم دیه هم با کمک‌های مردمی جمع می‌شود اما خانواده مقتول منصرف می‌شوند و می‌گویند سجاد باید اعدام شود. میلاد عظیمیماجرای میلاد اما کمی متفاوت است؛ او توانسته رضایت خانواده مقتول را بگیرد و در ازای پرداخت دیه آزاد شود. علاوه بر این محمدسجاد حسنی و قدیم علیزاده نیز دو کودک‌مجرم دیگر در آستانه اعدام هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. الف (۴۲ ساله) شدند که برابر اظهارات خانواده مقتول قرار بوده تا سوله را از مقتول اجاره نماید. با شناسایی اصغر. اصغر در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت: مریم مقداری پول به من داد و من با آن پول یک شوکر خریدم. در ادامه، مریم اطلاعات کاملی در خصوص سوله متعلق به همسرش داد و عنوان کرد که همسرش (مقتول) قصد دارد تا سوله را اجاره دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
الف ۴۲ ساله شدند که برابر اظهارات خانواده مقتول قرار بوده تا سوله را از مقتول اجاره کند. با شناسایی اصغر. اصغر در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و عنوان داشت که جنایت را به درخواست همسر مقتول انجام داده است. با توجه به اعترافات صریح اصغر به ارتکاب جنایت و مشارکت مریم در جنایت، کارآگاهان اداره دهم در بامداد امروز اقدام به دستگیری مریم کردند. مریم نیز در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مشارکت خود در جنایت و درخواست از اصغر برای کشتن همسرش اعتراف کرد.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد»، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. الف (۴۲ ساله) شدند که برابر اظهارات خانواده‌ی مقتول قرار بوده تا سوله را از مقتول اجاره کند. با شناسایی اصغر. اصغر در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت: مریم مقداری پول به من داد و من با آن پول یک شوکر خریدم. در ادامه، مریم اطلاعات کاملی در خصوص سوله‌ی متعلق به همسرش داد و عنوان کرد که همسرش (مقتول) قصد دارد تا سوله را اجاره دهد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به دستگیری یک نوجوان ۱۶ ساله به جرم قتل دوستش، گفت: این متهم در تحقیقات انگیزه قتل را اخاذی و تهدیدات مقتول عنوان کرد. این مقام انتظامی عنوان داشت: به‌این‌ترتیب، پرونده تحت عنوان قتل به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل‌شده و کارآگاهان این اداره تحقیقات خود را برای شناسایی قاتل و همچنین کشف هویت مقتول که یک نوجوان حدودا ۱۸ ساله بود، آغاز می‌کنند. با کشف این سرنخ، تحقیقات ادامه یافت تا این‌که یکی از دوستان مقتول که نوجوانی ۱۶ ساله به نام (فرشاد) به‌عنوان مظنون پرونده شناسایی و در تاریخ ۱۳ اسفندماه ۹۷ برای تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت فراخوانده شد. این مقام انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات انجام‌شده از فرشاد، به لب به اعتراف گشود و ماجرای درگیری با میلاد و نحوه قتل وی را با سلاح سرد کشف‌شده از محل جنایت بیان کرد. به‌این‌ترتیب، متهم انگیزه قتل را فشارهای عصبی و تهدیدهای روانی و زورگویی‌ها و زورگیری‌های مقتول عنوان کرد و بیان داشت که قصد قبلی برای قتل نداشته و اگر مقتول به تهدیدات خود ادامه نمی‌داد و سراغش نمی‌آمد، شاید جنایتی رخ نمی‌داد.
ایرناایرنا1 روز قبل
سرهنگ محمد معصومی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: پس از گزارش یک مورد قتل به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، کارآگاهان پلیس آگاهی در محل حضور یافتند. وی اضافه کرد: با توجه به مدارک و مستندات کشف شده در محل قتل ماموران به فردی مشکوک شده و او را در یک عملیات پلیسی دستگر و به مقر انتظامی منتقل کردند. سرهنگ معصومی افزود: قاتل که از این کار مقتول به خشم آمده بود در شب حادثه کنار در خانه مقتول کمین می‌کند تا همسر او به مقصد خانه مادری از منزل خارج شود. این مقام انتظامی تویسرکان ادامه داد: سپس قاتل وارد منزل شده و در یک فرصت سه ضربه با دسته هاون به سر مقتول ضربه وارد می‌کند. سرهنگ معصومی بیان کرد: ضربات هاون موجب بیهوشی مقتول شده بود اما قاتل به این امر اکتفا نکرده و با دست او را خفه می‌کند.
رکنارکنا2 ماه قبل
وی به علت فوت پدر و مادرش در منزل پدری به صورت تنها زندگی می‌کرد و تا حدود ساعت ۹ دیشب دوشنبه ۱۵ بهمن ماه ۹۷ با خانواده خود تلفنی صحبت کرده است. احتمالا قاتل یا قاتلان که انگیزه آنها از قتل هنوز مشخص نیست به منزل مقتوا ذفته‌اند و پس از در زدن به زور وارد منزل شدند، در حالی که تلویزیون منزل علی از دیشب تا صبح امروز سه‌شنبه ۱۶ بهمن ماه ۹۷ که جنازه کشف شده روشن مانده است. قاتل یا قاتلان در پشت در با مقتول درگیر شده و با چاقو یا شمشیر حدود ۱۵ ضربه به وی وارد کرده و او را به قتل رسانده و از محل متواری شده‌اند. یکی از همسایگان مقتول در منزل مقتول را در حالی که باز است مشاهده کرده و به داخل خانه رفته و با صحنه فجیع جنازه مقتول غرق در خون روبرو می‌شود. وی بلافاصله به پلیس ۱۱۰ و کلانتری ملک‌آباد اطلاع داده و سپس ماموران پلیس سیرجان به محل کشف جسد می‌روند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرترکمن از بخشش پای چوبه دار خبر داد و گفت: مادر مقتول چند ثانیه پیش از اجرای حکم قصاص، از حق خود گذشت. علیرضا مزیدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرترکمن در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، بیان کرد: سال ۹۳ در دعوای بین دو جوان یک نفر بر اثر ضربه‌ی چاقو جان خود را از دست داد. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرترکمن افزود: به درخواست خانواده‌ی مقتول، برای قاتل، حکم قصاص صادر شد. به گفته وی، پس از طی تشریفات قانونی، صبح امروز هنگامی که قاتل، به پای چوبه‌ی دار برای اجرای حکم برده شد، مادر مقتول از اجرای حکم، منصرف شد و عمر دوباره به قاتل فرزندش بخشید. مزیدی با قدردانی از گذشت بزرگوارانه خانواده مقتول گفت: در این پرونده هر دو جوان قربانی ناتوانی در کنترل خشم و حمل سلاح سرد شدند و امیدواریم دیگر شاهد چنین حوادث تلخ و ناگواری نباشیم.
موجموج4 روز قبل
وی ادامه داد: همسر مقتول تاکید کرد که مشخص بود این شخص کاملا همسرش را می‌شناخته زیرا پس از اطلاع از حضور همسر وی در خانه گفته است که به آقای «باستانی» بگویید بیاید. همچنین روز بعد نیز وی را به منزلی در خیابان میرداماد برده و گفته است که در این محل نیز باید همسر مقتول را به قتل برساند. بنابراین پس از ایجاد درگیری بین مهرداد و مقتول، مهرداد اسلحه را به سمت مقتول گرفته و دو تیر شلیک می‌کند و این افراد از محل متواری می‌شوند. این افراد نیز پس از آن به منزل مهرداد رفته و اسلحه دیگر را هم به کانال آب فردیس انداخته‌اند. به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، تحقیقات از متهمان پرونده در مراحل اولیه قرار دارد و روز جاری با صدور قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی، متهمان جهت ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
ساعت ۰۱:۰۵ بامداد ۱۹ بهمن ماه مأموران کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از مرگ مرموز مرد میانسالی در خانه‌اش خبر دادند. در ادامه تحقیقات کارآگاهان دریافتند فیروز- مقتول- از همسر اولش یک پسر دارد که همه اموالش را به‌نام او کرده است. عصر روز حادثه بهروز با پسر فیروز تماس گرفت و گفت: هر چه زنگ خانه پدر خوانده‌اش را می‌زند کسی در را باز نمی‌کند. اظهارات پسر مقتول و تناقض‌گویی‌های بهروز و مدارک به‌دست آمده حکایت از این داشت که وی در قتل فیروز نقش دارد. بدین ترتیب بازپرس جنایی دستور بازداشت پسرخوانده مقتول را صادر کرد و تحقیقات از وی ادامه دارد.

به انتهای لیست رسیدید