مقتول

مقتول

فراروفرارو5 ساعت قبل
کار‌هایی که همسرم می‌کرد من را خیلی اذیت می‌کرد، اما من او را دوست داشتم و دلم نمی‌خواست طلاقش بدهم. او طرف مادرش را می‌گرفت و هربار که من و ملیحه دعوا می‌کردیم، او هم من را تحقیر می‌کرد. متهم در پاسخ به این سؤال که دلیل این رفتار‌های همسرش چه بوده، توضیح داد: او من را به‌خاطر اعتیادم تحقیر می‌کرد. پدرم همه درآمدش را هزینه مواد می‌کرد و درگیری مادر و پدرم بیشتر به همین خاطر بود. از اینکه در خانه مواد می‌کشید ناراحت بودیم.
ایمناایمنا12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، زنی جوان به نام فهیمه چندی‌قبل به پلیس مشهد مراجعه کرد و گفت که او را ربوده بودند. این زن توضیح داد من درحالی‌که یک فرزند دارم مدتی قبل به‌دلیل اختلافات زیادی که با شوهرم داشتم، از او طلاق گرفتم. جزئیات حداقل و حداکثر حقوق سربازان با درنظر گرفتن شرایط خدمتسردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نرخ حقوق سربازان اظهار کرد: حقوق سربازان باید حداقل ۶۰ درصد و حداکثر ۹۰ درصد حداقل حقوق پایوران رسمی باشد که این بازه طبق درجه به سربازان تعلق می‌گیرد. حقوق سربازان بین ۲۰ تا ۱۰۰ آن ۶۰ تا ۹۰ درصد حداقل حقوق پایوران رسمی است. قتل راننده تاکسی با پیچ گوشتییک راننده تاکسی که به خاطر سوار کردن مسافر، راننده دیگری را با پیچ گوشتی به قتل رسانده بود، صبح دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری عامل جنایت پارک بهزادی تهرانپارس خبر داد و گفت: نزاع سه دوست منجر به قتل یکی از آن‌ها شده بود. این مقام انتظامی بیان داشت: پس از وصول خبر بلافاصله تیمی از کارآگاهان اداره دهم و تیم بررسی صحنه قتل تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ به همراه قاضی کشیک ویژه قتل راهی بیمارستان شدند. وی افزود: کارآگاهان با آغاز تحقیقات میدانی خود در خصوص شناسایی قاتل متواری به محل وقوع قتل واقع در پارک بهزادی در میدان رهبر رفته، که با بررسی و تحقیقات هویت قاتل شناسایی نشد. سرهنگ گودرزی ابراز داشت: با انجام اقدامات پلیسی و شناسایی برادر مقتول کارآگاهان موفق به شناسایی ۲ تن از دوستان صمیمی مقتول در همان محدوده تهران پارس شدند و با هماهنگی مقام قضائی متهمان دستگیر و به اداره دهم منتقل شدند. سرهنگ گودرزی با اعلام این خبر، گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به قتل با قرار صادره از سوی مقام قضائی وی برای تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ می‌باشد.
مهرمهر15 ساعت قبل
متهم به قتل در اظهارات خود بیان کرده است که من در خانه بودم که برادرم آمد و اطلاع داد که درگیر شده است. وی افزود: متهم به قتل می‌گوید که اسلحه را یک سال پیش خریده است و شغلش در گذشته آرایشگر و مدتی هم بیکار بوده است. افراد محله از متهم به قتل، سابقه خوبی نداشتند. طبق گفته متهم به قتل بعد از سال ۹۰ دیگر به زندان نرفته است، اما حالا باید استعلام کنیم ببینیم دقیقا چه سالی در زندان بوده است. متهم به قتل و مقتول سابقه درگیری نداشته‌اند و یکدیگر را نمی‌شناخته‌اند.
فارسفارس16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، رمان «حواسم بهت هست!» اثر مری هیگینز کلارک با ترجمه حمید نعمتی‌ لفمجانی منتشر شده است. مری هیگینز کلارک نویسنده آمریکایی را «ملکه تعلیق» نام نهاده‌اند و این نام را مرهون رمان‌های تریلر روانشناسی‌اش است. رمان «حواسم بهت هست!» که برای اولین بار به فارسی منتشر شده است، ‌ یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های هیگینز است. درواقع علاقه مری هیگینز کلارک به آگاتا کریستی و شرلوک هولمز سبب شده هوش و زیرکی کارآگاه مایک ویلسون تا حدودی ما را یاد شرلوک هولمز بیندازد. هیگینز همچنین رمان خود را با مجموعه‌ای از اطلاعات ارائه داده که نشان می‌دهد او صرفا یک رمان جنایی ننوشته است.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مری هیگینز کلارک نویسنده آمریکایی را «ملکه تعلیق» نام نهاده‌اند و این نام را مرهون رمان‌های تریلر روانشناسی‌اش است. رمان «حواسم بهت هست!» که برای اولین بار به فارسی منتشر شده است، یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های هیگینز است. درواقع علاقه مری هیگینز کلارک به آگاتا کریستی و شرلوک هولمز سبب شده هوش و زیرکی کارآگاه مایک ویلسون تا حدودی ما را یاد شرلوک هولمز بیندازد. هیگینز همچنین رمان خود را با مجموعه‌ای از اطلاعات ارائه داده که نشان می‌دهد او صرفا یک رمان جنایی ننوشته است. از دیدن آن منظره شوکه شد مسیری از نخ‌های درهم برهم که سروته نداشت…» رمان «حواسم بهت هست!» نوشته مری هیگینز کلارک با ترجمه حمیده نعمتی‌لفمجانی به تازگی از سوی انتشارات علمی با قیمت ۳۲,۵۰۰ تومان منتشر شده است.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
رمان «حواسم بهت هست!» نوشته مری هیگینز کلارک با ترجمه حمیده نعمتی‌لفمجانی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این رمان به تازگی از سوی انتشارات علمی با قیمت ۳۲۵۰۰ تومان به چاپ رسیده است. رمان «حواسم بهت هست!» که برای اولین‌بار به فارسی منتشر شده، ‌ یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های هیگینز است. درواقع علاقه مری هیگینز کلارک به آگاتا کریستی و شرلوک هولمز سبب شده هوش و زیرکی کارآگاه مایک ویلسون تا حدودی ما را یاد شرلوک هولمز بیندازد. هیگینز همچنین رمان خود را با مجموعه‌ای از اطلاعات ارائه داده که نشان می‌دهد او صرفا یک رمان جنایی ننوشته است.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
به‌نظر می‌رسد تلاش و اراده او برای ایجاد تغییرات مثبت در دستگاه قضایی فراتر از حرف و سخن باشد. او که پرورش‌یافته دستگاه قضایی است، بیش از هر کس دیگری از مشکلات این دستگاه آگاه است و به همین سبب می‌داند که جلب اعتماد و مشارکت مردم، مهم‌ترین عامل پیشبرد امور است. رئیسی کاهش اعتماد مردم به قوه قضاییه طی سال‌های گذشته را انکار نمی‌کند. وی درباره افزایش امیدواری مردم به قوه قضاییه می‌گوید: این امیدواری مشروط به اقدامات ماست. شیوه‌های بازسازی اعتمادرئیس قوه قضاییه یکی از راه‌های افزایش اعتماد مردم به دستگاه قضایی را مبارزه واقعی با فساد می‌داند.
انتخابانتخاب19 ساعت قبل
نامزد جمال خاشقچی تاکید دارد رهبران گروه بیست در نشست پایان هفته بر عربستان برای انتشار اطلاعات بیشتری درباره قتل این منتقد آل سعود فشار آورند. این در حالیست که کمپینی برای عدالت به جریان افتاده و او آن را به نهاد حقوق بشری عالی سازمان ملل کشانده است. پس از این جلسه او در مصاحبه‌ای گفت مقام‌های سعودی باید بابت قتل خاشقچی مجازات شوند. جامعه بین‌المللی باید فشار وارد کند تا اطمینان حاصل شود این پرونده فراموش نشده است و سازمان ملل باید این را یک گام جلوتر ببرد. به گفته او، گزارش کالامارد نشان می‌دهد دولت سعودی شواهد مرتبط با قتل خاشقچی را حین تحقیقات از بین برده است.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
نامزد روزنامه نگار مقتول سعودی به دنبال ارائه گزارش سازمان ملل خواستار آغاز تحقیق بین المللی فراگیر در پرونده قتل وی شد. چنگیز در ادامه افزود: «تحقیقی که در عربستان سعودی درباره این جنایت صورت می‌گیرد، قانونی نیست». وی از با توصیف گزارش «اگنس کالامار» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور اعدام‌های خودسرانه به یک گزارش مهم که در حمایت از پرونده سهیم بوده است، از وی تشکر و قدر دانی کرد. نامزد خاشقجی با اشاره به گزارش کالامارگفت که نمی‌خواهد این حادثه فقط در سطح یک برگه باقی بماند. کالامار پس از شش ماه تحقیق در پرونده قتل خاشقجی گزارش خود را در این زمینه صادر کرد و از «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل خواست که یک تحقیق بین المللی گسترده را در این رابطه آغاز کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، رسیدگی به این پرونده از فروردین پارسال به‌دنبال درگیری خونین در یکی از ایستگاه‌های تاکسی در پایتخت شروع شد. یکی از راننده‌ها که فرید نام داشت در اثر اصابت پیچ گوشتی به ناحیه گیجگاهی بشدت زخمی شد و در اثر خونریزی شدید درگذشت. عامل جنایت که پسر ۲۵ساله‌ای به نام نوید بود خیلی زود دستگیر شد و به قتل اقرار کرد. آنگاه متهم پای میز محاکمه ایستاد و در شرح ماجرا به قضات دادگاه گفت: روز حادثه من و فرید بر سر سوار کردن مسافر با هم درگیر شدیم. او آینه تاکسی من را شکست و دعوا تمام شد، اما چند دقیقه بعد او به طرف من حمله‌ور شد. من هم که پیچ گوشتی در دست داشتم ناگهان نوک آن به سر او فرو رفت.
رکنارکنا19 ساعت قبل
سرهنگ «نعمت الله آزادی» با اعلام این خبر، گفت: در ساعت ۲۳ شب گذشته در پی تماس تلفنی شهروندی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع نزاع و درگیری و قتل جوانی در یکی از نقاط مسکونی شهرستان آمل، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت. وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با حضور در محل وقوع جنایت در بررسی‌های اولیه دریافتند، جوانی ۲۳ ساله در پی وقوع درگیری با ضربات متعدد چاقو توسط جوانی دیگر ۲۳ ساله به قتل رسید. فرمانده انتظامی شهرستان آمل، افزود: تحقیقات کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی حاکی از آن بود که قاتل پس از ارتکاب قتل به منزل یکی از بستگان مراجعه و سپس متواری شد و خانواده وی نیز از موقعیت وی اطلاعی ندارند. سرهنگ آزادی، گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم را در یکی از مناطق مسکونی شهرستان آمل شناسایی و با هماهنگی قضائی قاتل را در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند. فرمانده انتظامی شهرستان آمل، افزود: متهم در تحقیقات اولیه اظهار داشت مشاجره بین مقتول و یکی از دوستانش اتفاق افتاد و وی ناخواسته وارد این مشاجره شده که برای رهایی از صحنه، ضربه‌ای با چاقو به مقتول وارد کردم و از محل متواری شدم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| «خدیجه چنگیز» نامزد خاشقجی، روزنامه‌نگار مقتول سعودی در مقر سازمان ملل درشهر ژنو حضور یافت و درخواست خود مبنی بر تحقیق درباره قتل وی را اعلام کرد. او با اشاره به گزارش «اگنس کالامارد»، گزارشگر ویژه اعدام‌های فراقضایی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل گفت: نمی‌خواهم این اتفاق تنها درحد یک تکه کاغذ باقی بماند. خدیجه چنگیز این تحریم‌ها را تنها وسیله‌ای برای پنهان کردن عامل اصلی این قتل دانست. هرچند گزارش کالامارد در شورای حقوق بشر سازمان ملل مطرح شده است ولی این گزارش سند رسمی سازمان ملل به حساب نمی‌آید و تنها گزارشی از یافته‌هایی است که تا کنون به دست آمده‌اند. کالامارد از گوترش، دبیرکل سازمان ملل خواسته است بر اساس این گزارش تحقیق جنایی همه‌جانبه‌ای در خصوص این واقعه انجام شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
رسیدگی به این پرونده از فروردین پارسال به‌دنبال درگیری خونین در یکی از ایستگاه‌های تاکسی در پایتخت شروع شد. یکی از راننده‌ها که فرید نام داشت در اثر اصابت پیچ گوشتی به ناحیه گیجگاهی بشدت زخمی شد و در اثر خونریزی شدید درگذشت. در آغاز محاکمه برادر مقتول که به نمایندگی از مادر سالخورده‌اش در دادگاه حضور یافته بود، خواستار قصاص شد. او آینه تاکسی من را شکست و دعوا تمام شد، اما چند دقیقه بعد او به طرف من حمله‌ور شد. من هم که پیچ گوشتی در دست داشتم ناگهان نوک آن به سر او فرو رفت.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، روز سه شنبه «خدیجه چنگیز» نامزد خاشقجی، روزنامه نگار مقتول سعودی در مقر سازمان ملل درشهر ژنو حضور یافت و درخواست خود مبنی بر تحقیق درباره قتل وی را اعلام کرد. خدیجه چنگیز این تحریم‌ها را تنها وسیله‌ای برای پنهان کردن عامل اصلی این قتل دانست. هرچند گزارش کالامارد در شورای حقوق بشر سازمان ملل مطرح شده است ولی این گزارش سند رسمی سازمان ملل به حساب نمی‌آید و تنها گزارشی از یافته‌هایی است که تا کنون به دست آمده‌اند. کالامارد از گوترش، دبیرکل سازمان ملل خواسته است بر اساس این گزارش تحقیق جنایی همه جانبه‌ای در خصوص این واقعه انجام شود. روز ۲۶ ژوئن (۵ تیر) کالامارد گزارش کامل خود را در شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
قهر و آشتی مکرر پدیده ویژه دولتقهر و آشتی مکرر رئیس‌جمهور و معاون اولش، فقط در دولت روحانی امکان‌پذیر است. نیویورک‌تایمز: تحریم‌های جدید ترامپ سوژه خنده ایرانی‌ها شدیک روزنامه آمریکایی تصریح کرد ایرانی‌ها تحریم‌های دولت ترامپ را به سخره و استهزاء گرفتند. در طول ماه‌های گذشته همواره مقام‌های ایران تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران را به عنوان جنگ اقتصادی توصیف کرده‌اند. در مقابل کمپین فشار حداکثری دولت ترامپ، برخورد ایرانی‌ها با تحریم‌های جدید خیلی خونسردانه بوده است. مؤمنی: دولت روحانی ۶ سال بی‌برنامه و با ریخت و پاش عمل کردیک کارشناس اقتصادی حامی دولت می‌گوید دولت روحانی هشدار کارشناسان درباره امید نبستن به برجام و تلف نکردن منابع را گوش نکرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
فرمانده انتظامی شهرستان آمل از نزاع و درگیری دو جوان و مرگ یکی از طرفین دعوا در این حادثه خبر داد و اغزود: قاتل در کمتر از یک ساعت شناسایی و دستگیر شد. خبرگزاری ایلنا: فرمانده انتظامی شهرستان آمل از نزاع و درگیری دو جوان و مرگ یکی از طرفین دعوا در این حادثه خبر داد و اغزود: قاتل در کمتر از یک ساعت شناسایی و دستگیر شد. وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با حضور در محل وقوع جنایت در بررسی‌های اولیه دریافتند، جوانی ۲۳ ساله در پی وقوع درگیری با ضربات متعدد چاقو توسط جوانی دیگر ۲۳ ساله به قتل رسید. سرهنگ آزادی، گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم را در یکی از مناطق مسکونی شهرستان آمل شناسایی و با هماهنگی قضائی قاتل را در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند. فرمانده انتظامی شهرستان آمل، افزود: متهم در تحقیقات اولیه اظهار داشت مشاجره بین مقتول و یکی از دوستانش اتفاق افتاد و وی ناخواسته وارد این مشاجره شده که برای رهایی از صحنه، ضربه‌ای با چاقو به مقتول وارد کردم و از محل متواری شدم.
فراروفرارو1 روز قبل
مرد راننده حرف خاصی نزد، اما اجازه نداد ما از ماشین پیاده شویم. مرد راننده پیاده شد و پیچ‌گوشتی برداشت تا آینه را درست کند. به این ترتیب، پرونده با عنوان قتل به جریان افتاد و متهم بعد از یک هفته فرار بازداشت شد. پسر جوان اتهام قتل را قبول کرد و گفت: من با پیچ‌گوشتی به مقتول زدم، اما قصدم کشتن او نبود. او خطاب به برادران مقتول گفت: این پرونده مربوط به یک قتل اتفاقی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
متهم به قتل می‌گوید من در خانه بودم که برادرم آمد و اطلاع داد که درگیر شده است. بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد بیان کرد: متهم به قتل هم می‌رود و از عقب ماشین اسلحه را بر می‌دارد و شلیک می‌کند و سپس متواری می‌شود اما بعد که متوجه فوت مقتول می‌شود حدود ساعت ۱۷ روز گذشته خود را معرفی می‌کند. وی افزود: متهم به قتل می‌گوید که اسلحه را یک سال پیش خریده است و شغلش در گذشته آرایشگر و مدتی هم بیکار بوده است. طبق گفته متهم به قتل بعد از سال ۹۰ دیگر به زندان نرفته است اما حالا باید استعلام کنیم ببینیم دقیقا چه سالی در زندان بوده است. متهم به قتل و مقتول سابقه درگیری نداشته‌اند و یکدیگر را نمی‌شناخته‌اند.
فراروفرارو1 روز قبل
پایگاه خبری جماران با مادر علیرضا شیرمحمدعلی که در زندان فشافویه به قتل رسید گفتگو کرده است. گزیده سخنان مهناز سرابی مادر مرحوم مقتول علیرضا شیرمحمدعلی‌ را در ادامه می‌خوانیم: * من، چون از لحاظ راه رفتن مشکل دارم آقای عرفانیان وکیل علیرضا دنبال پرونده هستند. در سایت خبری دنیای اقتصاد خواندم که به پرونده علیرضا رسیدگی و به دادسرا فرستاده شد. من یک بار به دادسرا (مجتمع قضایی امام خمینی) رفته‌ام، اما نه قاتلین را دیده‌ام و نه عوامل پشت پرده را. من را در جریان روند پرونده علیرضا قرار نمی‌دهند.
رکنارکنا1 روز قبل
مجتبی مروتی اظهار کرد: در پی اطلاع از وقوع درگیری در یکی از روستاهای شهرستان گرگان، بلافاصله مأموران در محل حاضر شدند و مشاهده کردند جوانی ۲۲ ساله به علت جراحات وارده ناشی از برخورد جسم سخت به سرش، مجروح و به مراکز درمانی منتقل شد. وی بیان کرد: این فرد به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان درگذشت. مروتی خاطرنشان کرد: بلافاصله تحقیقات برای شناسایی و دستگیری قاتل آغاز شد و به سرنخ‌هایی از قاتل فراری دست یافتیم. با اشراف اطلاعاتی پلیس، مخفیگاه متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی دستگیر شد. وی خاطرنشان کرد: قاتل برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
ایرناایرنا1 روز قبل
رسانه‌های نزدیک به طیف اصلاح طلب به محورهایی چون افزایش اعتماد عمومی؛ تحول در قوه قضائیه؛ عدالت محوری هدف غایی قوه قضاییه؛ حقوق بشر و کرامت انسانی در اسلام؛ اولویت‌های قوه قضاییه و همایش سراسری قوه قضاییه و دیدار ابتکار با رییسی پرداختند. بسیاری از کسانی که رییسی را گزینه خوبی برای ریاست‌جمهوری نمی‌دانستند، از او به عنوان گزینه‌ای مطلوب برای ریاست قوه قضاییه نام بردند. سیدابراهیم رییسی هم از همان روزی که بر صندلی ریاست قوه قضاییه تکیه زد، تلاش کرد تا روند سابق این قوه را تغییر دهد. اولویت‌های قوه قضاییه- اعتماد می‌نویسد: رییسی در گفت‌وگویی با پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR که به مناسبت هفته قوه قضاییه انجام شده، اولین برنامه در قوه قضاییه را مساله کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی با فعال کردن پیشگیری از وقوع جرم اعلام کرد. مهم‌ترین اولویت‌های قوه‌قضائیه در دوره پیش‌رو-وطن امروز می‌نویسد: رئیس قوه قضائیه همزمان با دومین روز هفته قوه قضائیه، در محل قتلگاه شهدای هفتم تیردر نخستین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم حضور پیدا کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس پلیس آگاهی استان گلستان از دستگیری قاتل جوان ۲۲ ساله در گرگان در کمتر از ۱۰ ساعت خبر داد. وی بیان کرد: این فرد به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان درگذشت. مروتی خاطرنشان کرد: بلافاصله تحقیقات برای شناسایی و دستگیری قاتل آغاز شد و به سرنخ‌هایی از قاتل فراری دست یافتیم. با اشراف اطلاعاتی پلیس، مخفیگاه متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی دستگیر شد. وی خاطرنشان کرد: قاتل برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
مهرمهر1 روز قبل
سرهنگ مجتبی مروتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: به دنبال یک فقره درگیری در یکی از روستاهای شهرستان گرگان با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله مأموران در محل حاضر که مشاهده کردند یک جوان ۲۲ ساله به علت جراحت وارده به سرش مجروح شده است. وی با بیان اینکه این جوان بلافاصله توسط عوامل امدادی به بیمارستان منتقل ولی به علت جراحت وارده درگذشت، گفت: تحقیقات میدانی و تخصصی پلیس آغاز و پس از یکسری اقدامات فنی سرنخ‌هایی به دست آمد. مروتی ادامه داد: با اشراف اطلاعاتی پلیس مخفیگاه متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی در اقدام ضربتی و در کمتر از ۱۰ ساعت دستگیر شد. وی اضافه کرد: متهم در تحقیقات اولیه به قتل اعتراف کرد و انگیزه خود را مشکلات شخصی با مقتول عنوان کرد. طبق گفته رئیس پلیس آگاهی گلستان قاتل پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.
الفالف1 روز قبل
گروه حوادث الف، ۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۴:۰۹ ۳۹۸۰۴۰۴۱۴۳قاضی کاظم میرزایی در گفت‌و‌گو با فارس گفت: روز گذشته مردی حدودا ۴۹ ساله در منزلش در طبرسی شمالی مشهد هدف گلوله وینچستر قرار گرفت و به قتل رسید. قاضی ویژه قتل با بیان اینکه اصل نزاع به‌خاطر دعوای دو کودک رخ داده است، افزود: پسر مقتول و برادر قاتل در حین بازی کارشان به جنجال می‌رسد، قاتل که پسر جوانی حدودا ۲۸ ساله بوده به طرفداری از برادرش با چاقو به در خانه همسایه می‌رود و نزاعی بین او و مرد همسایه رخ می‌دهد. وی ادامه داد: طبق اعترافات قاتل که اکنون دستگیر شده، مرد همسایه (مقتول) چاقو را به زور از دست وی گرفته و وی را با همکاری چند نفر دیگر مورد ضرب و شتم قرار داده است. میرزایی با بیان اینکه پس از حضور پلیس در محل، همسر متوفی بدون هیچ معطلی نام قاتل را فاش کرده و به مأموران گفته است که آخرین بار پسر همسایه چند متر آن‌طرف‌ترشان را دیده که بر روی همسرش اسلحه کشیده است، اظهار کرد: این حادثه در ساعت ۱۴ دیروز بعد از ظهر اتفاق افتاده که بعد از انتقال به بیمارستان، زمانی که ما حدود ۳ ساعت بعد رسیدیم فوت کرده بود. وی ادامه داد: قاتل در ادامه اتهاماتش اذعان کرده کرده که بعد از این موضوع مقتول چاقو را پس نداده و بر تحویل آن به عنوان سلاح سرد به پلیس پافشاری کرده، پسر جوان که از این موضوع عصبانی و خشمگین شده به سراغ اسلحه وینچستر غیرمجازی که در اتومبیلش داشته رفته است و اقدام به شلیک مرگبار به مرد میانسال می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرگزاری مهر: سرهنگ مجتبی مروتی، رئیس پلیس آگاهی گلستان اظهار کرد: به دنبال یک فقره درگیری در یکی از روستاهای شهرستان گرگان با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله مأموران در محل حاضر که مشاهده کردند یک جوان ۲۲ ساله به علت جراحت وارده به سرش مجروح شده است. وی با بیان اینکه این جوان بلافاصله توسط عوامل امدادی به بیمارستان منتقل ولی به علت جراحت وارده درگذشت، گفت: تحقیقات میدانی و تخصصی پلیس آغاز و پس از یکسری اقدامات فنی سرنخ‌هایی به دست آمد. مروتی ادامه داد: با اشراف اطلاعاتی پلیس مخفیگاه متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی در اقدام ضربتی و در کمتر از ۱۰ ساعت دستگیر شد. وی اضافه کرد: متهم در تحقیقات اولیه به قتل اعتراف کرد و انگیزه خود را مشکلات شخصی با مقتول عنوان کرد. طبق گفته رئیس پلیس آگاهی گلستان قاتل پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
محاکمه نیکوس متاکساس، متهم قتل‌های زنجیره‌ای قبرس در دادگاهی در نیکوزیا، پایتخت این کشور آغاز شد. شمار موارد جرم و جنایت در قبرس بسیار اندک است و این پرونده فجیع‌ترین داستان جنایت علیه زنان در تاریخ این کشور به حساب می‌آید. نیکوس متاکساس که از او به عنوان نخستین قاتل زنجیره‌ای در قبرس نام برده می‌شود، متهم به کشتن ۷ زن و دختر با ملیت خارجی است. قرار است دادگاه حکم متهم این پرونده را ساعاتی پس از پایان محاکمه در روز دوشنبه اعلام کند. بر اساس رویه قضایی در قبرس، دادگاه اظهارات متهم را شنیده و در نبود دادسرا یا هیئت منصفه، خود حکم را صادر می‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
این مرد در ادامه بازجویی‌ها گفت: او از بیماری افسردگی رنج می‌برد و به‌همین خاطر دست به خودکشی زده است. به این ترتیب بازپرس جنایی پرونده را از موارد لوث تشخیص داد و برای برگزاری مراسم قسامه به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال کرد. به‌همین خاطر حاضرم برای برگزاری مراسم قسامه ۵۰ نفر از بستگان نسبی‌ام را به دادگاه معرفی کنم. در پایان جلسه قضات دادگاه به اولیای دم مهلت دادند تا در فرصت قانونی ۵۰ نفر از بستگان نسبی خود را برای اجرای مراسم قسامه به دادگاه معرفی کنند تا دادگاه درباره متهم تصمیم‌گیری کنند. صبح دیروز در حالی که اولیای دم افراد زیادی را برای اجرای مراسم قسامه به دادگاه آورده بودند اما دادستان پس از بررسی دوباره این پرونده از قضات خواست باردیگر با توجه به اظهارات دختر مقتول به بررسی ماجرا بپردازند. بنابراین مراسم قسامه در دادگاه برگزار نشد و بزودی قضات درباره سرنوشت متهم تصمیم‌گیری خواهند کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
کاهش حساب‌های در اختیار رئیس قوه‌قضائیهابراهیم رئیسی همچنین یکشنبه‌‌شب در یک گفت‌وگویی تلویزیونی درباره ۶۳ حساب بانکی که در اختیار رئیس قوه است، گفت: اولا ۶۳ حساب نیست و این عدد درستی نیست که اعلام شده. این حساب‌ها امکانی برای قوه‌قضائیه بود که وقتی بودجه دولتی کفاف هزینه‌های دستگاه را نمی‌داد از آن استفاده می‌شد. ما تلاش کردیم این حساب‌ها را به پنج حساب تقلیل دهیم. از روزی که بنده آمدم این حساب‌ها با سه امضا کار می‌کند. وی ادامه داد: موضوع ۶۳ حساب مقداری سیاسی شد، اما چون این موضوع در جامعه مطرح شده آماده‌ام حتی گزارش درآمد و هزینه‌کرد این حساب‌ها در سنوات گذشته را هم گزارش کنم. علاوه‌بر این در دوره خودم هم در پایان هر سال این گزارش را به مردم ارائه خواهم کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
اوایل که زندان بودم شیره و تریاک مصرف می‌کردم اما الان مواد مخدر صنعتی می‌کشم! سیگار چطور؟ همه اعتیادها ابتدا از کشیدن سیگار شروع می‌شود چطور سیگار نمی‌کشم! چند سال زندان بودی؟ بیشتر از ۱۶ سال از عمرم را در زندان گذراندم. برادران بزرگ‌تر تو را راهنمایی نمی‌کردند؟ چرا یک بار همین جبار (مقتول) به خاطر کشیدن سیگار چنان مرا کتک زد که غش کردم. به طور قاچاقی و پنهانی در زندان مواد مصرف می‌کردم و با این کارم احساس غرور داشتم.

به انتهای لیست رسیدید