مناطق آزاد

مناطق آزاد

ایلناایلنا47 دقیقه قبل
با موافقت سازمان اداری و استخدامی، بخشی از ساختار معاونت‌ها و دفاتر گمرک ایران با تغییر کرد. به گزارش ایلنا، با موافقت سازمان اداری و استخدامی، بخشی از ساختار معاونت‌ها و دفاتر گمرک ایران تغییر کرد. این تغییرات به این شرح است:
ایبناایبنا55 دقیقه قبل
به گزارش ایبنا، بخشی از ساختار معاونت‌ها و دفاتر گمرک ایران با توجه به موافقت سازمان اداری و استخدامی تغییر کرد. بر این اساس، طبق نامه احمد ذاکری، معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک خطاب به معاون امور گمرکی آمده است: با عنایت به موافقت‌های انجام شده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر تغییرات ساختاری در حوزه معاونت امور گمرکی از طریق سامانه ملی ساختار دستگاه‌های اجرایی کشور به پیوست، ساختار تفصیلی مربوط به آن معاونت به شرح ذیل جهت آگاهی ارسال می‌شود. تغییر عنوان معاونت فنی و امور گمرکی به «معاونت امور گمرکی» تغییر عنوان مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه به «دفتر واردات» تغییر و تفکیک دفتر تعیین ارزش و تعریف به «دفتر تعرفه» و «دفتر ارزش» انتقال دفتر ترانزیت از زیرمجموعه معاونت حقوقی و نظارت به زیرمجموعه معاونت امور گمرکیاطلاعیه گمرک
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ بابک دین پرست از دستور رئیس جمهور درخصوص گزارش وزیر کشور، با موضوع روند اجرای مصوبات دولت، در باره آیین نامه ساماندهی مبادله دربازارچه‌های غیر رسمی موقت مرزی (موسوم به معابرکولبری) خبر داد. معاون وزیر کشور افزود: متعاقبا نتایج حاصل ازبررسی‌های میدانی، درجلسه مورخ ۴/۴/۹۸ که با حضور نمایندگان کلیه دستگاه‌های اجرایی مسئول ملی واستانی ذیربط واستانداری‌های مشمول درمحل این وزارت برگزارگردید، مطرح وتصمیمات لازم اتخاذ شد. دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور تصریح کرد: گزارش روند بررسی‌ها به همراه (۳۱) مورد پیشنهاد اجرایی، در قالب تکالیف (۱۲) دستگاه اجرایی مرتبط، از سوی وزیر کشور برای استحضار رئیس جمهور ارسال شد. ریاست محترم جمهوری در پی نامه وزارت کشور، دستور دادند: «اقدام لازم به عمل آید». دین پرست در پایان از استانداران موضوع دستورالعمل خواست، پیشنهادات مورد موافقت قرارگرفته شده، سریعا در دستورکار شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان قرارگیرد و گزارش اقدامات به تفکیک تکالیف اعضای شورا، بطور ماهیانه به وزارت کشور گزارش شود.
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بخشی از ساختار معاونت‌ها و دفاتر گمرک ایران با توجه به موافقت سازمان اداری و استخدامی تغییر کرد. بر این اساس، طبق نامه احمد ذاکری، معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک خطاب به معاون امور گمرکی آمده است: با عنایت به موافقت‌های انجام شده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر تغییرات ساختاری در حوزه معاونت امور گمرکی از طریق سامانه ملی ساختار دستگاه‌های اجرایی کشور به پیوست، ساختار تفصیلی مربوط به آن معاونت به شرح ذیل جهت آگاهی ارسال می‌شود. ۱- تغییر عنوان معاونت فنی و امور گمرکی به «معاونت امور گمرکی» ۲- تغییر عنوان مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه به «دفتر واردات» ۳- تغییر و تفکیک دفتر تعیین ارزش و تعریف به «دفتر تعرفه» و «دفتر ارزش» ۴- انتقال دفتر ترانزیت از زیرمجموعه معاونت حقوقی و نظارت به زیرمجموعه معاونت امور گمرکیانتهای پیام/
ایلناایلنا1 ساعت قبل
معاون اقتصادی وزیر کشور از صدور دستور رییس جمهوری درخصوص گزارش وزیر کشور با موضوع روند اجرای مصوبات دولت درباره آیین نامه ساماندهی مبادله دربازارچه‌های غیر رسمی موقت مرزی (موسوم به معابرکولبری) خبر داد. به گزارش ایلنا، بابک دین پرست گفت: با عنایت به تأکیدات رهبرمعظم انقلاب (مدظله العالی) وسیاست‌ها وبرنامه‌های راهبردی دولت محترم درامرمبارزه همه جانبه با پدیده شوم قاچاق کالا، ضرورت توجه به ارتقای بنیه اقتصادی و معیشتی مرزنشینان، به ویژه ساکنان مناطق مرزی غرب وجنوب شرق کشور و لزوم بررسی آخرین وضعیت معابرموقت مرزی (موسوم به معابرکولبری) درسطح شهرستان‌های منتخب استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه وسیستان وبلوچستان، چگونگی اجرای قانون ساماندهی مبادلات مرزی وآئین‌نامه مربوطه، بررسی روند اجرایی آیین‌نامه اجرایی ساماندهی مبادله دربازارچه‌های غیر رسمی موقت مرزی و اصلاحات بعدی، بررسی وضعیت ایجاد زیرساخت‌ها و نحوه فعالیت بازارچه‌های مرزی و در نهایت بررسی آخرین وضعیت میزان تخصیص سهمیه واستفاده از تخفیف سود بازرگانی برای واردات کالاهای مجاز توسط کولبران، هیاتی با مسئولیت معاون اقتصادی وزارت کشور و بنا به دستور دکتر رحمانی فضلی - وزیر کشور و رییس شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور به استانهای مذکور عزیمت و با همراهی وهمکاری صمیمانه مسئولین دستگاهها وارگان‌های اجرایی ذی ربط، ازجمله استانداری‌های موصوف، وزارت صنعت، معدن وتجارت، وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی، گمرک، ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز و …، از بازارچه‌های موصوف و روند اجرای امور بازدید ونسبت به احصاء موانع ومشکلات موجود اقدام شد.. معاون اقتصادی وزیر کشور افزود: متعاقبا نتایج حاصل ازبررسی‌های میدانی، درجلسه ۴ تیرماه که با حضور نمایندگان کلیه دستگاه‌های اجرایی مسئول ملی واستانی ذیربط واستانداری‌های مشمول درمحل این وزارت برگزار شد، مطرح وتصمیمات لازم اتخاذ شد. دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور تصریح کرد: نهایتا گزارش روند بررسی‌ها به همراه ۳۱ مورد پیشنهاد اجرایی، در قالب تکالیف ۱۲ دستگاه اجرایی مرتبط، از سوی وزیر کشور برای استحضار رئیس جمهوی ارسال شد. وی افزود: ریاست محترم جمهوری در هامش نامه وزارت کشور، دستور دادند: «اقدام لازم به عمل آید.» دین پرست خاطر نشان کرد: دستور رئیس‌جمهوری به وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن وتجارت، امور اقتصادی ودارایی، کشور، امورخارجه، ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونان رئیس جمهوری و رؤسای سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری واستخدامی کشور، رئیس کل محترم بانک مرکزی، مشاور محترم رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی، رؤسای سازمان ملی استاندارد ایران و ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز ابلاغ شده است. به گزارش روابط عمومی وزارت کشور دین پرست در پایان از استانداران موضوع دستورالعمل خواست، پیشنهادات مورد موافقت قرارگرفته شده، سریعا در دستورکار شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان قرارگیرد و گزارش اقدامات به تفکیک تکالیف اعضای شورا به‌طور ماهیانه به وزارت کشور گزارش شود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
معاون اقتصادی وزیر کشور از صدور دستور رییس جمهوری درخصوص گزارش وزیر کشور با موضوع روند اجرای مصوبات دولت درباره آیین نامه ساماندهی مبادله دربازارچه‌های غیر رسمی موقت مرزی (موسوم به معابرکولبری) خبر داد. دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور تصریح کرد: نهایتا گزارش روند بررسی‌ها به همراه ۳۱ مورد پیشنهاد اجرایی، در قالب تکالیف ۱۲ دستگاه اجرایی مرتبط، از سوی وزیر کشور برای استحضار رئیس جمهوی ارسال شد. وی افزود: ریاست محترم جمهوری در هامش نامه وزارت کشور، دستور دادند: «اقدام لازم به عمل آید.» دین پرست خاطر نشان کرد: دستور رئیس‌جمهوری به وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن وتجارت، امور اقتصادی ودارایی، کشور، امورخارجه، ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونان رئیس جمهوری و رؤسای سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری واستخدامی کشور، رئیس کل محترم بانک مرکزی، مشاور محترم رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی، رؤسای سازمان ملی استاندارد ایران و ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز ابلاغ شده است. به گزارش روابط عمومی وزارت کشور دین پرست در پایان از استانداران موضوع دستورالعمل خواست، پیشنهادات مورد موافقت قرارگرفته شده، سریعا در دستورکار شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان قرارگیرد و گزارش اقدامات به تفکیک تکالیف اعضای شورا به‌طور ماهیانه به وزارت کشور گزارش شود. انتهای پیام
ایلناایلنا2 ساعت قبل
رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، مناطق آزاد را فرصتی برای رونق و توسعه گردشگری در کشور دانست و گفت: قوانین حاکم بر این مناطق با تکیه بر جذب گردشگر می‌تواند منجر به شکوفایی اقتصادی شود. او با اشاره به وجود آثار و بنا‌های تاریخی منحصربفرد در مناطق آزاد ماکو و ارس گفت: منطقه آزاد ارس در خصوص مرمت آثار تاریخی بخصوص کلیسای سنت استپانوس اقدامات پژوهشی خوبی انجام داده است. وی با اشاره به ضرورت احیای هنر‌های سنتی و حفظ اصالت صنایع دستی در مناطق آزاد تصریح کرد: راه حفظ بقاء هنر‌های سنتی، کاربردی کردن آنهاست. عمرانی مناطق آزاد را فرصتی برای رونق و توسعه گردشگری در کشور دانست و اظهار داشت: قوانین حاکم بر این مناطق با تکیه بر جذب گردشگر می‌تواند منجر به شکوفایی اقتصادی شود. وی تصریح کرد: لازم است در این زمینه تفاهم نامه‌ای بین مناطق آزاد و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منعقد شود.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان متولی طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار با تهیه بانک اطلاعاتی اشتغال و رشته‌های مورد نظر زمینه ورود به بازار کار ۳۰۸ زن خودسرپرست و سرپرست خانوار را فراهم می‌کند. رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان با بیان اینکه اجرای این طرح زمینه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را فراهم می‌کند و می‌تواند با بهره مندی از ظرفیت مشاغل خانگی باعث ایجاد اشتغال پایدار شود، افزود: جهاد دانشگاهی به عنوان متولی توسعه مشاغل خانگی با تهیه بانک اطلاعاتی اشتغال و رشته‌های مورد نظر زمینه ورود به بازار کار ۳۰۸ زن خودسرپرست و سرپرست خانوار را فراهم می‌کند. در ادامه فاطمه رفیعی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان گفت: با توجه به آمار زنان سرپرست خانوار و روند افزایشی آن در سال‌های اخیر، طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در استان گیلان با نظارت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و سازمان جهاد دانشگاهی بعنوان مجری استانی در دستور کار قرار گرفته است. وی ضمن بررسی دستورالعمل ابلاغی، ابراز امیدواری کرد که با مشارکت جهاد دانشگاهی و سایر دستگاه‌های مرتبط در این طرح بتوانیم گام موثری در خصوص ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانواده ایجاد کنیم. رفیعی تاکید کرد: باید شهرستان‌های کمتر توسعه یافته و محروم مورد توجه بیشتر قرار گرفته و همچنین زنجیره تولید و دسترسی به بازار فروش کامل شود.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
اس» را می‌پردازد؟ از پربازدیدترین اخبار اجتماعی ایسنا در روزهای پایانی تیرماه هستند. «راهنمای تقویت سیستم ایمنی بدن» برخی افراد به طور دائم به انواع عفونت‌ها و بیماری‌ها مبتلا شده و برخی دیگر نیز به ندرت درگیر بیماری می‌شوند و علت این تفاوت را باید در توان سیستم ایمنی افراد جست‌وجو کرد. برای مصونیت بیشتر در برابر انواع بیماری‌ها و کسب سلامت مطلوب، حفظ سلامت و قدرت سیستم ایمنی بدن باید در اولویت قرار گیرد. رفع مشکلات بیمه‌ای هنرمندان و خبرنگاران / جانمایی مفاهیم تامین اجتماعی در کتب درسیمحمدرضا جعفریان-معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه جانمایی مفاهیم تامین اجتماعی در کتب درسی برای اولین بار در مقطع ابتدایی و دبیرستان به همت آموزش و پرورش انجام شد که البته در حدود آشنایی با کلیدواژه‌هاست و دانش آموزان در سال‌های آتی با مطالب و مفاهیم بیشتری آشنا خواهند شد گفت: دانش آموزان را برای بازدید وارد مراکز تامین اجتماعی کردیم که شمار آنها به بیش از ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد. مدارس موظف هستند مصوبه شورای آموزش وپرورش درباره هزینه فوق برنامه را در معرض دید عموم قرار دهند.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
رئیس دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه هنر گفت: مدرسه عالی هنر و صنایع خلاق در مناطق آزاد کشور راه اندازی می‌شود. به گزارش ایسنا، سودابه صالحی در دومین روز از هجدهمین نشست مشترک معاونان و مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد کشور که در سالن جلسات سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد، گفت: تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه هنر و مناطق آزاد در راستای همکاری در زمینه تاسیس و راه اندازی مدرسه عالی هنر و صنایع خلاق در مناطق آزاد، همکاری در زمینه انجام پژوهش‌ها و تحقیقات کاربردی با بهره گیری از ظرفیت‌های طرفین به ویژه اساتید و پژوهشگران دانشگاهی منعقد شده است. محمود معظمی، عضو هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه هنر نیز در این نشست گفت: توانمندسازی جوامع محلی باید با رویکردی باشد که مناطق آزاد با نگاه علمی و تخصصی در این خصوص اقدام کند. معظمی توجه به پیوست فرهنگی در عمران و آبادانی را با اهمیت یاد کرد و افزود: دانشگاه باید در کنار مسئولین در مطالعات میدانی و تصمیم گیری‌ها باشد و بتواند مشاوره و همفکری بدهد. معظمی الگوگیری از تجربیات کشورهای توسعه یافته در حوزه‌های صنایع خلاق و گردشگری را نتیجه بخش دانست و گفت: دانشگاه هنر می‌تواند در مقوله هنر و فرهنگ کمک بسیار خوبی به مناطق آزاد کند.
فارسفارس23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «لی ناک یان» نخست وزیر کره جنوبی در شهر «دوشنبه» با «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان دیدار کرد. در این دیدار مسائل مربوط به وضعیت و دورنمای روابط ۲ یا چندجانبه میان ۲ کشور در عرصه‌های مورد علاقه ۲ طرف بررسی شد. طرفین اعلام کردند برای توسعه روابط میان ۲ کشور پایه حقوقی مناسبی ایجاد و فعالیت کمیسیون بین دولتی همکاری‌های اقتصادی و تجاری تاجیکستان و کره جنوبی قابل توجه می‌باشد. ۲ طرف در زمینه توسعه بیشتر روابط ۲ و چندجانبه میان تاجیکستان و کره جنوبی در چارچوب گفت‌وگوی «آسیای مرکزی – کره جنوبی»، آژانس همکاری‌های بین المللی کره جنوبی و سایر سازمان‌ها و موسسات منطقه‌ای و بین المللی تبادل نظر و تاکید کردند که طرف تاجیکی به طور کامل از افتتاح نمایندگی آژانس همکاری‌های بین المللی کره جنوبی در شهر دوشنبه حمایت و علاقه مند به برقراری روابط با صندوق کره برای وام‌های سودمند در جهت توسعه بخش‌های اقتصادی می‌باشد. رحمان برگزاری همایش‌های تجاری «تاجیکستان و کره جنوبی»، «تاجیکستان، کره جنوبی و ازبکستان» در سال گذشته میلادی را یکی از اقدامات مهم در زمینه توسعه روابط بین دولتی به ویژه در حوزه تجارت و اقتصاد عنوان و ابراز اطمینان کرد که همایش تجاری کنونی میان تاجیکستان و کره جنوبی اقدامات مشترک ۲ کشور در این مسیر را تقویت خواهد کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
مدارس موظف هستند مصوبه شورای آموزش وپرورش درباره هزینه فوق برنامه را در معرض دید عموم قرار دهند. اعتمادآنلاین|‌ رسول پاپایی با بیان اینکه مدارس هیئت امنایی عمدتا از مزیت آموزشی بهتری نسبت به سایر مدارس برخوردار هستند اما قانع نیستیم و نظارت جدی را بر این مدارس شروع کرده‌ایم اظهار کرد: تا کنون در ۲۷ استان مدارس به صورت کامل و ۱۰۰ درصد بازدید شده‌اند و مابقی هم در حال انجام است. به این ترتیب کارشناسان تجارب استان دیگر را به استان خود منتقل می‌کنند که فرصت ارزشمندی برای ارتقای مدارس هیئت امنایی است. سال گذشته لغو مجوز هیئت امنایی نداشتیم و تنها به چندین مدرسه تذکر داده شد. پاپایی همچنین با تاکید بر اینکه مدارس هیئت امنایی آزمون ورودی ندارند؛ درباره مدارس نمونه دولتی دوره متوسطه اول که مقرر شد طبق مصوبه شورای عالی، به هیئت امنایی تبدیل شوند گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی، مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم نداریم و مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم با رعایت ضوابط حاکم بر مدارس هیات امنایی می‌توانند به شیوه مدیریت هیات امنایی ادامه فعالیت دهند.
برنابرنا1 روز قبل
‌معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور گفت: تعامل با NGO‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در مناطق آزاد بیشتر شود. ‌به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ کمال اکبری در هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد کشور که در سالن جلسات سازمان منطقه آزاد ماکو ترتیب یافت، با تاکید براهمیت تعامل با NGO‌ها و سازمان‌های مردم نهاد گفت: دولت از سازمان‌های مردم نهاد حمایت ویژه‌ای می‌کند. وی از انعقاد تفاهم نامه‌ای بین مناطق آزاد و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ماحصل این تفاهم نامه تفویض اختیارات مربوط به صدور مجوز و فعالیت‌های سمن‌ها به سازمان‌های مناطق آزاد است. معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور تاثیر مشارکتی سازمان‌های مردم نهاد را در کاهش ارتکاب جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی، کلیدی توصیف کرد و افزود: حمایت و توسعه سازمان‌ها در قالب حمایت معنوی، حمایت قانونی و ایجاد بستر‌های مناسب برای فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و جلب مشارکت‌های اجتماعی است. وی تصریح کرد: مشارکت اجتماعی یکی از الزامات توسعه اجتماعی است و مناطق آزاد به واسطه قوانین خاص بستر مناسبی برای اینگونه فعالیت‌ها دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
با این حال، به گفته مسئولان اقتصادی کشور، قرار است امسال مالیات جای خالی درآمدهای نفتی را پر کند. اگر چه بسیاری از آگاهان اقتصادی می‌گویند دولت خیلی دیر به فکر اداره اقتصاد کشور به واسطه درآمدهای مالیاتی افتاده است اما به نظر نمی‌رسد این مسیر برای اقتصاد ایران چندان هموار باشد. درآمدهای مالیاتی سال ۹۸با همه این اوصاف، قرار است نقش مالیات در اقتصاد کشور پررنگ و از وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی کم شود. این در حالی است که در سال ۹۷ مالیات این گروه ۹ هزار و ۸۸۱ میلیارد تومان بوده است. افزایش پنج هزار میلیارد تومانی مالیات بر درآمدهاهمچنین دولت پیش‌بینی کرده که از محل مالیات بر درآمدها ۲۴ هزار و ۷۱۶ میلیارد تومان درآمد حاصل خواهد شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
‌معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: مناطق آزاد می‌توانند به محورهای صنعتی و سرمایه گذاری در حوزه صنایع خلاق تبدیل شوند. ‌به گزارش ایسنا‌، سعید پورعلی در نشست تخصصی معاونان و مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد کشور که در سالن جلسات منطقه آزاد ماکو ترتیب یافت، با اشاره به اهمیت توسعه صنایع خلاق در مناطق آزاد کشور گفت: باید دوره ویژه‌ای در خصوص آشنایی با صنایع خلاق در این مناطق برگزار شود و از طریق نشریات اطلاع رسانی صورت گیرد. وی افزود: مناطق آزاد می‌توانند به محورهای صنعتی و سرمایه گذاری در حوزه صنایع خلاق تبدیل شوند. معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه اگر رونق و توسعه صنایع خلاق در مناطق آزاد دنبال کنیم، می‌توانیم یک مزیت رقابتی نیز ایجاد کنیم ادامه داد: در این صنعت امکان انتقال تجارب وجود دارد و مناطق آزاد می‌توانند تجارب خود را در این حوزه با سایر مناطق آزاد و حتی سرزمین اصلی به اشتراک بگذارند. به گزارش ایسنا؛ در این نشست برنامه‌های حمایتی در راستای توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق و حمایت از سرمایه‌گذاران در خوشه‌های تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی، معرفی شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: سازمان‌های مردم نهاد واسطه مناسبی میان نهادهای دولتی و جامعه شده و مشارکت مردمی دارند. ‌به گزارش ایسنا‌ی، علی حسنلو در نشست تخصصی معاونان و مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد کشور که در سالن جلسات منطقه آزاد ماکو ترتیب یافت، از عزم معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد برای بهره مندی از ظرفیت ویژه سازمان‌های مردم نهاد، سمن‌ها و اجتماعات محلی خبر داد و با تاکید براینکه سازمان‌های مردم نهاد با ایجاد زمینه لازم برای آشنا کردن مردم با وظایف خود و همچنین فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، نقش موثری در نهادینه ساختن این امر ایفا کنند. حسنلو نقش سازمان‌های مردم نهاد را در حوزه فرهنگ و مسائل اجتماعی تعیین‌کننده و راهگشا عنوان کرد و افزود: این نقشها به دلیل ویژگیهای بارز غیرانتفاعی بودن، داوطلبانه و غیرسیاسی بودن مشخص شده است. وی با تاکید براینکه اگر در مناطق آزاد در زمینه‌های فرهنگی هزینه‌های بسیاری میشود، ولی بازده مناسبی دریافت نمیشود دلیلش عدم استفاده از ظرفیت‌های مردمی و مشارکت‌های اجتماعی است افزود: توسعه مشارکت‌های محلی و اجتماعی در مناطق آزاد می‌توانند ضعف‌ها و مشکلات اجتماعی و فرهنگی را برطرف کنند. انتهای پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
‌معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور گفت: تعامل با NGO‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در مناطق آزاد بیشتر شود. ‌به گزارش ایسنا‌ی، کمال اکبری در هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد کشور که در سالن جلسات سازمان منطقه آزاد ماکو ترتیب یافت، با تاکید براهمیت تعامل با NGO‌ها و سازمان‌های مردم نهاد گفت: دولت از سازمان‌های مردم نهاد حمایت ویژه‌ای می‌کند. وی از انعقاد تفاهم نامه‌ای بین مناطق آزاد و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ماحصل این تفاهم نامه تفویض اختیارات مربوط به صدور مجوز و فعالیت‌های سمن‌ها به سازمان‌های مناطق آزاد است. معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور تاثیر مشارکتی سازمان‌های مردم نهاد را در کاهش ارتکاب جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی، کلیدی توصیف کرد و افزود: حمایت و توسعه سازمان‌ها در قالب حمایت معنوی، حمایت قانونی و ایجاد بستر‌های مناسب برای فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و جلب مشارکت‌های اجتماعی است. وی تصریح کرد: مشارکت اجتماعی یکی از الزامات توسعه اجتماعی است و مناطق آزاد به واسطه قوانین خاص بستر مناسبی برای اینگونه فعالیت‌ها دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گفته قاضی مسعودی‌مقام، اتهام این افراد مشارکت در اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد است. پرونده دوم نیز با ۱۱ متهم شامل مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت در سطوح مختلف مدیریتی و برخی مدیران آنها در شهرستان‌ها می‌شود. ‌‌ ۳۳۲میلیارد‌و ۶۰۰ میلیون تومان اخذ رشوهمتهمان این پرونده به مشارکت در اخلال نظام تولیدی کشور از طریق تخصیص سهمیه غیرقانونی مواد اولیه پتروشیمی با اخذ رشوه متهم هستند. ‌‌ شناسایی یک باند در وزارت صنعتنماینده دادستان گفت: بسیاری از شرکت‌ها مواد را بدون فعالیت واقعی خریداری کرده و کارکنان وزارت صمت لرستان و برخی کارشناسان وزارت صمت با تشکیل باندی در وزارتخانه و گرفتن وجوه نقد و سکه، اقدام به خرید مواد برای دلالان کرده‌اند که در نتیجه موجب افزایش قیمت مواد پلاستیکی و سایر مواد مرتبط از این دست شده است. در این رابطه هفت هزار تن مواد اولیه در یکی از انبارها کشف شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدارس موظف هستند مصوبه شورای آموزش وپرورش درباره هزینه فوق برنامه را در معرض دید عموم قرار دهند. رسول پاپایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مدارس هیئت امنایی عمدتا از مزیت آموزشی بهتری نسبت به سایر مدارس برخوردار هستند اما قانع نیستیم و نظارت جدی را بر این مدارس شروع کرده‌ایم اظهار کرد: تا کنون در ۲۷ استان مدارس به صورت کامل و ۱۰۰ درصد بازدید شده‌اند و مابقی هم در حال انجام است. به این ترتیب کارشناسان تجارب استان دیگر را به استان خود منتقل می‌کنند که فرصت ارزشمندی برای ارتقای مدارس هیئت امنایی است. سال گذشته لغو مجوز هیئت امنایی نداشتیم و تنها به چندین مدرسه تذکر داده شد. پاپایی همچنین با تاکید بر اینکه مدارس هیئت امنایی آزمون ورودی ندارند؛ درباره مدارس نمونه دولتی دوره متوسطه اول که مقرر شد طبق مصوبه شورای عالی، به هیئت امنایی تبدیل شوند گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی، مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم نداریم و مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم با رعایت ضوابط حاکم بر مدارس هیات امنایی می‌توانند به شیوه مدیریت هیات امنایی ادامه فعالیت دهند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
هم چنین در حال تدوین برنامه نظام صنایع خلاق در مناطق آزاد کشور هستیم و اولین همایش بین المللی صنایع خلاق نیز در سالجاری در جزیره کیش برگزار خواهد شد. او ادامه داد: ‌با تصویب شورای راهبردی علم و فناوری، طراحی زیست بوم (اکوسیستم) علم و فناوری مناطق آزاد انجام شده و منطقه آزاد کیش بعنوان پایلوت این طرح انتخاب شده است. وی ادامه داد: در صنایع خلاق امکان انتقال تجارب وجود دارد و مناطق آزاد می‌توانند تجارب خود را در این حوزه با سایر مناطق آزاد و حتی سرزمین اصلی به اشتراک بگذارند. همکاری مناطق آزاد و دانشگاه هنر پیوند دهنده هنرهای بومی در مناطق آزاد و سرزمین اصلی استدر این نشست، عضو هیئت علمی و نماینده دانشگاه هنر در هجدهمین نشست مشترک معاونان و مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد کشور گفت: همکاری مناطق آزاد و دانشگاه هنر در قالب تفاهم نامه حلقه اتصال و پیوند دهنده هنرهای بومی در مناطق آزاد و سرزمین اصلی است. وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌های اساتید دانشگاه در مناطق آزاد نقش دانشگاه‌ها در این مناطق پررنگ می‌شود که امیدواریم با این تفاهم نامه بسترهای لازم برای توسعه اقتصاد هنر در مناطق آزاد فراهم شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از اعطاء تسهیلات به سرمایه گذاران و فعالان حوزه گردشگری در مناطق آزاد خبر داد و گفت: تخصیص یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات در این بخش در دستور کار قرار گرفته است. وی ادامه داد: در این راستا با همکاری وزارت کشور، سند مسئولیت اجتماعی مناطق آزاد تدوین شده و به زودی به مرحله اجرا و تصویب خواهد رسید. شتاب دهنده‌های صادراتی در مناطق آزاد تاسیس می‌شوندرستمی همچنین با اشاره به اینکه در حوزه صنایع خلاق در بخش شتاب دهنده‌های صادراتی، مناطق آزاد ارس و اروند پیشرو هستند بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی در زمینه فعالیت شتابدهنده‌ها با رویکرد صادرات در مناطق آزاد وجود دارد و اقدامات اولیه هم برای تاسیس آن‌ها انجام شده است. رستمی همکاری مناطق آزاد با سازمان‌های دولتی و غیر دولتی که در حوزه صنایع خلاق فعالیت دارند را مورد تاکید قرار داد و گفت: به وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت همکاری و تعامل نزدیکی در حوزه صنایع خلاق داریم و اختصاص میز تخصصی صادرات صنایع خلاق به مناطق آزاد نیز در همین راستا بوده است. وی ادامه داد: با تصویب شورای راهبردی علم و فناوری، طراحی زیست بوم (اکوسیستم) علم و فناوری مناطق آزاد انجام شده و منطقه آزاد کیش بعنوان پایلوت این طرح انتخاب شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، شهر بندری چابهار با مساحتی قریب به ۱۷ هزار و ۱۵۰ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۲۲۰ هزار نفر در استان سیستان و بلوچستان و جنوبی‌ترین نقطه شرق کشور، در مجاورت دریای عمان در نزدیکترین فاصله با آب‌های آزاد جهان یعنی اقیانوس هند قرار گرفته و تنها بندر اقیانوسی ایران است. موقعیت خلیج در این بندر و همچنین وجود آب‌های عمیق و بریدگی‌های طبیعی، فضایی مناسب را برای اسکله‌های با عمق زیاد و مختصات لنگرگاهی مطلوب برای پهلوگیری کشتی‌های عظیم اقیانوس پیما فراهم ساخته است. به بیان دیگر چابهار دروازه ترانزیت شرق ایران و یک منطقه راهبردی برای توسعه صنعت حمل و نقل محسوب می‌شود. این ویژگی ممتاز در دیگر مناطق ساحلی جنوب ایران و حتی کشور‌های حاشیه خلیج فارس دیده نمی‌شود؛ بنابراین بسیار حائز اهمیت است که موقعیت جغرافیایی ایران و جنوب شرق کشور به ویژه بندر چابهار را از منظر منافع ملی نگریسته تا در گستره مبادلات تجاری با استفاده از استعداد‌های طبیعی منطقه و ظرفیت ایجاد شده توسط سازمان منطقه آزاد چابهار، ارتباطات اقتصادی با کشور‌های همسایه و نیز کشور‌های آسیای میانه را تقویت کرده و در نهایت اهداف عالی، چون محرومیت زدایی، عمران و آبادانی، رشد و توسعه اقتصادی، حضور در بازار‌های جهانی، ایجاد اشتغال مولد، صادرات محصولات صنعتی و ارائه خدمات عمومی (ماده یک قانون چگونگی اداره‌ی مناطق آزاد تجاری – صنعتی ایران) را محقق سازیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق؛ به گفته قاضی مسعودی‌مقام، اتهام این افراد مشارکت در اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد است. ‌‌ ۳۳۲میلیارد‌و ۶۰۰ میلیون تومان اخذ رشوهمتهمان این پرونده به مشارکت در اخلال نظام تولیدی کشور از طریق تخصیص سهمیه غیرقانونی مواد اولیه پتروشیمی با اخذ رشوه متهم هستند. اختصاص سهمیه غیرقانونی مواد اولیه پتروشیمی به میزان ۸۰ هزار تن به ارزش بیش از سه‌هزارو ۳۲۶ میلیارد ریال (۳۳۲میلیارد‌و ۶۰۰ میلیون تومان) از طریق اخذ رشوه، اتهام اصلی متهمان این پرونده است. او افزود: پرونده سه دلال پتروشیمی نیز که با تأسیس شرکت‌های صوری و راه‌اندازی سوله و انبار، ۸۰ شرکت تحت مالکیت خود داشته‌اند و مواد اولیه را در بازار می‌فروختند در دادسرا مفتوح است. در این رابطه هفت هزار تن مواد اولیه در یکی از انبارها کشف شده است.
ایبناایبنا1 روز قبل
رستمی همچنین با اشاره به اینکه در حوزه صنایع خلاق در بخش شتاب دهنده‌های صادراتی، مناطق آزاد ارس و اروند پیشرو هستند بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی در زمینه فعالیت شتاب دهنده‌ها با رویکرد صادرات در مناطق آزاد وجود دارد و اقدامات اولیه هم برای تاسیس آنها انجام شده است. وی افزود: در منطقه آزاد کیش فرآیندهای شکل گیری یکی از این شتاب دهنده‌ها و مراکز نوآوری و فناوری در حال انجام است. هم چنین در حال تدوین برنامه نظام صنایع خلاق در مناطق آزاد کشور هستیم و اولین همایش بین المللی صنایع خلاق نیز در سال جاری در جزیره کیش برگزار خواهد شد. رستمی ادامه داد: ‌با تصویب شورای راهبردی علم و فناوری، طراحی زیست بوم (اکوسیستم) علم و فناوری مناطق آزاد انجام شده و منطقه آزاد کیش به عنوان پایلوت این طرح انتخاب شده است. هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی، ‌ اجتماعی و گردشگری سازمان مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ماکو در حال برگزاری است.
ایسناایسنا2 روز قبل
‌معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور از ایجاد ۳ دهکده سلامت در مناطق آزاد خبر داد. ‌به گزارش ایسنا‌، محمدرضا رستمی در هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی و گردشگری سازمان مناطق آزاد کشور که در سالن جلسات سازمان منطقه آزاد ماکو ترتیب یافت، گردشگری سلامت را برای مناطق آزاد کشور یک اصل مهم یاد کرد و گفت: در این راستا در ۳ منطقه آزاد کشور که عبارتند از انزلی، فرودگاه امام و کیش دهکده سلامت تأسیس می‌شود که مذاکرات، اقدامات و فرایند اولیه طی شده است. وی افزود: فعالیت‌های دبیرخانه شورایی عالی مناطق آزاد طی سالهای گذشته، در حوزه اجتماعی متمرکز به مشارکت اجتماعی در مناطق آزاد است که توسعه اقتصادی، صنعتی و تجاری ماحصل این اقدامات است. معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور همچنین از تأسیس دفاتر یونسکو در تمامی مناطق آزاد کشور خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این اقدام فعالیت‌های بین المللی از مناطق آزاد توسعه می‌یابد. رستمی همچنین از طراحی سامانه غذا و دارو مناطق آزاد خبر داد و گفت: این سامانه یکی از سامانه‌های درآمدزا برای مناطق آزاد است.
برنابرنا2 روز قبل
امضاء دو تفاهم نامه برای توسعه صنعت گردشگری در مناطق آزاداو از اعطاء تسهیلات به سرمایه گذاران و فعالان حوزه گردشگری در مناطق آزاد خبر داد و گفت: تخصیص یکهزار میلیارد تومان تسهیلات در این بخش در دستور کار قرار گرفته است. او افزود: در منطقه آزاد کیش فرآیندهای شکل گیری یکی از این شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری و فناوری در حال انجام است. هم چنین در حال تدوین برنامه نظام صنایع خلاق در مناطق آزاد کشور هستیم و اولین همایش بین المللی صنایع خلاق نیز در سالجاری در جزیره کیش برگزار خواهد شد. او ادامه داد: ‌با تصویب شورای راهبردی علم و فناوری، طراحی زیست بوم (اکوسیستم) علم و فناوری مناطق آزاد انجام شده و منطقه آزاد کیش بعنوان پایلوت این طرح انتخاب شده است. هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی، ‌ اجتماعی و گردشگری سازمان مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ماکو در حال برگزاری است.

جانوران در حال انقراض و منقرض‌شده؛ آیا انقراض گونه‌ها بشر را تهدید می‌کند؟

62+
زومیتزومیت2 روز قبل
ایسناایسنا2 روز قبل
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی- وضعیت کنونی دریاچه ارومیه را نتیجه بارندگی خوب امسال و اقدامات ستاد احیای دریاچه ارومیه در سال‌های اخیر می‌داند و می‌گوید: سطح تراز دریاچه ارومیه امسال حداقل تا ۱۲۷۱٫۹۶ متر بالا رفت و بیشترین تراز آب دریاچه ارومیه در هشت سال اخیر به ثبت رسید. به گفته نظری به علت کاهش بارندگی و ورودی آب به دریاچه ارومیه طی یک ماه گذشته حدود ۲۳ سانتیمتر از ارتفاع دریاچه ارومیه کم شده است. امیدوارم تبخیر تا پایان فصل گرما در آذربایجان غربی بیش از ۵۰ سانتیمتر نشود و پیش‌بینی می‌کنیم تراز دریاچه ارومیه به کمتر از ۱۲۷۱٫۳۰ نرسد. در ۲۰ تیرماه نیز حجم آب دریاچه ارومیه ۴ میلیارد و ۷۱ میلیون متر مکعب بود. برنامه وزارت بهداشت برای درمان «فشارخونی‌ها» مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور بیماری‌ها با اشاره به مشارکت ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در کشور در کمپین فشارخون گفت: برخی از افرادی که ابتلا به فشار خون در آنان تشخیص داده می‌شود، ممکن است امکان درمان در سطح یک ارائه خدمات را نداشته باشند.
فراروفرارو2 روز قبل
سال ٩٦ هم شایعاتی درباره کنسرت سامی یوسف، خواننده ایرانی-بریتانیایی در ایران مطرح شده بود، اما بعد‌ها احسان محمدحسنی، مقام ریاست این سازمان، از به نتیجه نرسیدن مذاکرات با این خواننده خبر داد. این روز‌ها هم شنیده‌هایی درباره تصمیم این نوازنده چیره‌دست فرانسوی برای برگزاری کنسرت در ایران وجود دارد و گویا شرکت برگزار‌کننده هم درخواستش را به دفتر موسیقی وزارت ارشاد ارایه کرده است، اما ظاهرا قرار نیست حالا حالا‌ها مجوزی برای این کنسرت صادر شود. البته دفتر موسیقی وزارت ارشاد درباره اشخاص نظر نمی‌دهد و درواقع این نهاد‌های ذی‌صلاح هستند که صلاحیت حضور آن خواننده یا گروه خارجی یا ایرانی را بررسی می‌کنند و به استعلام دفتر موسیقی وزارت ارشاد پاسخ می‌دهند. در صورتی که گروه یا خواننده مورد نظر از استعلام‌های دفتر موسیقی وزارت ارشاد از این نهاد‌ها جان سالم به در ببرد، دفتر موسیقی اثری که برای اجرا ارایه شده است را بررسی می‌کند و به آن مجوز می‌دهد. یک منبع آگاه در دفتر موسیقی وزارت ارشاد هم به شهروند می‌گوید که پرونده‌های زیادی در این‌باره به دفتر موسیقی آمده است، اما خیلی از آن‌ها به دلیل مثبت‌نبودن جواب استعلام‌شان نتوانسته‌اند مجوز‌های لازم را برای اجرا بگیرند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز، مهدی خلف خانی با اشاره به اینکه طبق ارزیابی‌ها انجام شده منطقه آزاد ماکو با صرفه‌ترین، بهترین و نزدیک‌ترین منطقه آزاد برای دسترسی به بازارهای آفریقایی و بالعکس است افزود: ‌ در نشست اخیر که قائم مقام سازمان منطقه آزاد ماکو حضور داشت مسئولین ارشد مناطق آزاد دو طرف ایران و غنا متقاعد شدند که درب جدیدی از ماکو برای مبادلات تجاری با غنا می‌توان باز شود. وی، منطقه آزاد ماکو را به عنوان بندر خشک و حلقه اتصال کشورهای حوزه دریای سیاه و قفقاز با آفریقا برشمرد و اظهار داشت: با توجه به تفاهم نامه هایی که با مناطق آزاد مرسین و ترابزون داریم دسترسی به دریای آزاد از این طریق امکان پذیر است و ماکو می‌تواند به عنوان هاب توزیع و حلقه اتصال کشورهای حوزه منطقه حتی کشورهای حوزه خلیج فارس نقش مهمی ایفا کند. خلف خانی ادامه داد: آفریقا بازار خوبی برای محصولات تولیدی کشور بخصوص منطقه آزاد ماکو دارد و حضور ما در بازارهای آفریقا در شرایط فعلی تحریم‌ها می‌تواند به اقتصاد کشور کمک شایانی کند. وی با اعلام اینکه از مقامات جمهوری غتا برای حضور در ماکو و عقد تفاهم نامه دعوت به عمل آمده است گفت: مبادلات تجاری در قالب تهاتر و معاملات پایاپای و بازاریابی محصولات دوطرف با برگزاری نمایشگاه و همایش‌های مشترک و همچنین توسعه گردشگری از اهداف این تفاهم نامه است.

به انتهای لیست رسیدید