آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط با «گادوین منشا»
منشا

اخبار مرتبط با «گادوین منشا»

صدا و سیماصدا و سیما25 دقیقه قبل
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: این نشست برای مشخص کردن اینکه گسترش بیماری مرتبط با ویروس کروناویروس در چین‏، فوریتی بین المللی در بهداشت عمومی به شمار می‌آید یا خیر ‏، ‏ برگزار می‌شود. ‏‌‏این ویروس پیش از آنکه در شهر‌های دیگر چین از جمله پکن و شانگ‌های گسترش یابد، ‏ در شهر ووهان پیدا شد. ‏سازمان جهانی بهداشت در حساب توئیتر خود تاکید کرد: این بیماری احتمالا منشا حیوانی دارد، اما انتقال محدود این بیماری بین انسان‌ها از طریق یک ارتباط نزدیک ممکن است. علائم رایج عفوت ناشی از این ویروس شامل علائم تنفسی‏، تب، سرفه‏، تنگی نفس و دیگر مشکلات تنفسی است. در موارد وخیم‌تر، عفونت می‌تواند منجر به بروز بیماری ذات الریه، بیماری سارس، نارسایی کلیه و حتی مرگ شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز31 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، جنجال‌آفرینی مدعیان اصلاحات بر سر رد صلاحیت‌ها ماهیتی تزویرآلود و ترفندآمیز دارد. آنها پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس، جنجال و هیاهو راه انداختند تا بمب صوتی و نارنجکی دودزا برای کتمان ناکارآمدی و بی‌کارنامگی‌شان باشد. اصلاح‌طلبان پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس نیز جنجال و هیاهو راه انداختند تا بمب صوتی و نارنجکی دودزا برای کتمان همان ناکارآمدی و بی‌کارنامگی‌شان باشد. مدعیان اصلاحات سال ۹۴ با طی روندی تجارت‌گونه و پول‌محور لیست مجلس را بستند. مورد دیگر، تشکیل کمیته رفع حصر در فراکسیون امید مجلس علی‌رغم معضلات اقتصادی کشور و مشکلات معیشتی مردم بود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ساعت قبل
وزیر نفت منشاء‌های مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها را به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ابلاغ کرد. به گزارش تجارت‌نیوز، بیژن زنگنه وزیر نفت با ابلاغ بخشنامه‌ای به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، منشاء‌های مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها را اعلام کرد. خواهشمند است به‌منظور حفظ منافع ملی و جلوگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی، دستور مؤکد فرمائید که این موارد به دقت رعایت شود. *صادرات انواع هیدروکربورها و موارد مشمول این ابلاغیه حتی اگر در تحت عنوان تعرفه‌های دیگر کتاب مقررات واردات و صادرات، مانند فصول ۲۹، ۳۲، ۳۴ و ۳۸ برای صادرات اظهار شوند، مشمول اعلام منشأ مجاز به ترتیب مقرر در این ابلاغیه می‌باشند. *تاکید می‌کند که این ابلاغیه صرفا ناظر بر اعلام منشاء‌های مجاز برای صادرات کلیه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها می‌باشد و لذا صادرات دیگر محصولات شرکت‌های نامبرده شده در بند «د» این ابلاغیه (شرکت‌های پتروشیمیایی)، کماکان طبق روال قانونی مورد عمل فعلی ادامه خواهد یافت.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
این بیماری قبل از آنکه در مناطق دیگر چین از جمله آن سوی مرزی‌های این کشور گسترش یابد، در شهر ووهان چین شناسایی شده بود و مقامات بهداشتی را به تقویت هوشیاری برای کنترل احتمال شیوع این بیماری همه گیر وادار کرد. شی جین پینگ رئیس جمهور چین، اتخاذ اقداماتی را برای کاهش شیوع بیماری سارس وعده داد. بیماری سارس بین سال‌های ۲۰۰۲ - ۲۰۰۳ در چین شیوع پیدا کرده بود. در واقع یک تبعه چینی ۳۵ ساله مبتلا به بیماری سارس از شهر ووهان به شهر اینچئون (‏ در شمال غرب کره جنوبی) آمده است. با توجه به اینکه ابهامات متعددی همچنان باقی مانده، اما اکنون روشن است که انتقال بیماری سارس در میان انسان‌ها وجود دارد.

فیلم| تابش چرنکوف چیست؟ چرا نور رآکتور اتمی آبی است؟

همشهریهمشهری10 ساعت قبل
منشا این نور آبی برای فیزیکدانها یک معما بود، تا اینکه تقریبا سه سال بعد ایلیا فرانک و ایگور تام با استفاده از معادلات نسبیت خاص اینشتین موفق شدند منشأ نور آبی اسرار آمیز را توضیح دهند. چرا آب یک راکتور هسته‌ای آبی است؟ همانطور که تابش چرنکوف در آب حرکت می‌کند، ذرات باردار در آن محیط سریعتر از نور حرکت می‌کنند. از آنجایی که نور بیشتری با طول موج کوتاه وجود دارد، رنگ نور آبی به نظر می‌رسد. در رآکتور اتمی استخری (pool-type reactor)، از میزان نور آبی می‌توان برای اندازه‌گیری رادیواکتیویته میله‌های سوخت استفاده کرد. در ویدئوی زیر لحظه آغاز به کار یک رآکتور هسته‌ای نوع تریگا (TRIGA) را می‌بینید که با انتشار نور آبی یا همان تابش چرنکوف همراه است.
شاناشانا11 ساعت قبل
خواهشمند است به‌منظور حفظ منافع ملی و جلوگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی، دستور موکد فرمایید که این موارد به دقت رعایت شود. *صادرات انواع هیدروکربورها و موارد مشمول این ابلاغیه حتی اگر در تحت عنوان تعرفه‌های دیگر کتاب مقررات واردات و صادرات، مانند فصول ۲۹، ۳۲، ۳۴ و ۳۸ برای صادرات اظهار شوند، مشمول اعلام منشا مجاز به ترتیب مقرر در این ابلاغیه می‌باشند. *تاکید می‌کند که این ابلاغیه صرفا ناظر بر اعلام منشاءهای مجاز برای صادرات کلیه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها می‌باشد و لذا صادرات دیگر محصولات شرکت‌های نامبرده شده در بند «د» این ابلاغیه (شرکت‌های پتروشیمیایی)، کماکان طبق روال قانونی مورد عمل فعلی ادامه خواهد یافت. ج -۲- برای صادرات قیر، دارا بودن مجوز منشاء منتهی به پالایشگاه‌های یادشده در بند (ب) این ابلاغیه الزامی است. *مدت اعتبار هریک از فاکتورهای منشا صادرشده برای واحدهای یادشده در این ابلاغیه، حداکثر ۶ ماه از زمان صدور آن می‌باشد.
ایرناایرنا12 ساعت قبل
وی یادآور شد: سیل اخیر، موجب خساراتی به سایت پرورش میگوی بندر گواتر شد که نیازمند اجرای اقدام‌های فوری برای احیا و بازسازی است که در دستور کار قرار گرفته است. رفیعی پور اضافه کرد: برای دوره جدید پرورش میگو در بندر یاد شده نیاز به اقدام‌های اساسی در تعمیر، اصلاح و بازسازی قسمت‌های تخریب شده وجود دارد. وی افزود: سایت گواتر با چهار هزار هکتار وسعت بزرگترین سایت پرورش میگو در کشور است و تا پیش از این خسارت سیل دو هزار و ۶۰۰ هکتار از مساحت مفید آن به بهره‌برداری رسید و بر اساس آمار موجود پارسال ۶۸۰ هکتار از مساحت مفید سایت زیرکشت بود، که منجر به تولید یکهزار و ۶۰۰ تن میگو شد. رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: براساس سرمایه‌گذاری انجام شده برای امسال تولید سه هزار تن میگو آماده سازی اولیه شده بود که با بارندگی شدید اخیر این سایت به زیر آب رفته و گل و لای زیادی در سایت مشاهده می‌شود. رفیعی پور، بستن ورودی کانال‌های آبرسان، نصب دریچه روی زهکش اصلی برای جلوگیری از ورود آب هنگام مد در زمان لایروبی زهکش اصلی، تعبیه مسیری دیگر برای هدایت سیلاب به دریا به غیر از کانال زهکشی اصلی سایت گواتر و لایروبی زهکش‌های فرعی سایت، شرایط سایت به حالت طبیعی قبل از برزو سیل باز خواهد گشت.

پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته سوم سال ۲۰۲۰/جدول فروش فیلم‌های در حال اکران

16+
تکراتوتکراتو13 ساعت قبل
تابناکتابناک13 ساعت قبل
علت رشد نقدینگی چیست؟ مظاهری در پاسخ به این پرسش گفت: رشد نقدینگی با ۵ منشا اصلی در ارتباط است. یک منشا آن وام‌ها و اعتباراتی (خط اعتباری) است که بانک مرکزی به دولت یا بانک‌ها پرداخت می‌کند. هزینه هایی که برای بانک مرکزی برای پرداخت حقوق و مزایا یا ساخت ساختمان و … انجام می‌دهد موجب رشد نقدینگی خواهد شد. مظاهری ادامه داد: حالا اگر رشد نقدینگی از ناحیه سرمایه گذاری خارجی و یا اقتصاد و سرعت گردش پول باشد، این باعث رونق و رشد اقتصادی می‌شود به شرطی که این رشد نقدینگی برابر یا دو الی سه درصد بالاتر از رشد اقتصادی باشد. مظاهری ادامه داد: این جنگ نرخ سود بانکی باعث افزایش نرخ سود در بازار می‌شود.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
به گزارش روز دوشنبه دانشگاه علوم پزشکی ایران، جلیل کوهپایه زاده امروز - دوشنبه - در جلسه بورد میکروب شناسی که در دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: بوردهای تخصصی به عنوان بدنه علمی و برنامه ریزی آموزشی کشور محسوب می‌شوند. وی افزود: درحال حاضر بوردها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند، امید است روزی فرا رسد که حاکمیت‌های اجرایی در اختیار بوردها قرار گیرند. رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، این دانشگاه را یکی از مراکز بزرگ آموزش عالی توصیف کرد که در رشته‌ها و مقاطع مختلف دانشجو دارد و تبادل نظر با بوردهای تخصصی سبب ارزش افزوده می‌شود. کوهپایه زاده خاطرنشان کرد: اهمیت بورد در آموزش پزشکی بارز است و آموزش و رکن اصلی خدمات بر پایه پزشکی عمومی است ولی باید این مطلب را مد نظر داشت که در زمان حال پزشکان عمومی انگیزه و اهداف آنها با گذشته متفاوت است. رییس دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: برای شناخت علمی و درآمدزایی در منطقه باید سهمی از آموزش پسادکتری داشته باشیم و از ظرفیت‌های موجود بهره برداری کنیم.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
لایحه مناطق آزاد فرصت خوبی برای همکاری تجاری میان ایران و این کشورها و روشی مناسب برای دور زدن تحریم‌ها و صادرات کالا به شمار می‌رود. معاون وزیر کار در پاسخ به سوال ایسنا درباره هدفگذاری اشتغال این تفاهم نامه اظهار کرد: با انعقاد این تفاهم‌نامه به افراد ساکن در مناطق آزاد تجاری و اقتصادی آموزشهای مهارتی ارائه می‌شود و ظرف دو سال بیش از ۷۰ هزار نفر جذب مناطق آزاد تجاری و اقتصادی می‌شوند. اولین گروه مناطق آزاد محلی است و با توجه به آنکه ۵۰۰ هزار نفر در جامعه محلی ما حضور دارند نیازمندیم که توانمندی جامعه محلی را در حوزه‌های محلی مناطق آزاد دنبال کنیم. گروه دوم، مجموعه فعالان کسب و کار حاضر در مناطق آزاد هستند که از گذشته به شکل سنتی مشغول کار بوده‌اند، گروه سوم فعالان صنعتی و اقتصای مناطق آزاد و گروه چهارم در حوزه بین الملل است که به جهت نزدیکی با کشورهای همجوار باید امکان گسترش صادرات به کشورهای همجوار را از طریق مناطق آزاد دنبال کنیم. رستمی از جمله برنامه‌های در دست دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد را اجرای طرح «هر دانش آموز یک منطقه آزاد» از ابتدای سال ۱۳۹۹ با همکاری وزارت آموزش و پرورش، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و مناطق آزاد عنوان کرد.
رکنارکنا15 ساعت قبل
به گزارش رکنا، محمد تقی زاده معاون عمرانی استانداری تهران، در حاشیه بهره برداری از سه طرح زیست محیطی شهرستان ری اظهار داشت: جلسه‌های متعددی با حضور همه دستگاه‌های مرتبط با بوی نامطبوع تهران برگزار و در نهایت عامل این بو؛ سه مجتمع پردازش پسماند آراد کوه، مجموعه دام گستر و فاضلاب شهری که در جنوب تهران وجود دارد شناسایی و تشخیص داده شد. وی در مورد افتتاح طرح پایش افزود: این سه طرح با نصب سامانه آنلاین از نظر استاندارد زیست محیطی شرایط را رصد و پایش کرده و کمک بزرگی در بهبود شرایط زیست محیطی می‌کند. تقی زاده تصریح کرد: صنایع با رعایت اصول زیست محیطی برای کمک به اشتغال مردم و اقتصاد کشور می‌توانند در بافت مسکونی مستقر شوند. معاون عمران استاندار تهران تشریح کرد: برخی صنایع به دلیل رعایت نکردن شرایط زیست محیطی از اداره کل محیط زیست استان تهران اخطار دریافت کردند. گفتنی است در راستای افتتاح طرح پایش آنلاین کارخانه‌های بهران و ایرانول دستگاه تصفیه غبار کارخانه تولید آلومینیوم ایده آل آمیژه نیز افتتاح شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
سلامت نیوزسلامت نیوز16 ساعت قبل
سلامت نیوز: معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاه به جزئیاتی از مسکن، بیمه، رتبه بندی فرهنگیان و بودجه وزارت آموزش و پرورش از پیگیری برای اعطای وام دوجانبه مسکن به فرهنگیان از طریق بانک‌های ملی و مسکن خبر داد. کلیت ساختار و ویژگی نظام بودجه ریزی اینگونه است گرچه باید اصلاحات صورت گیرد. در این ۹۶ درصد بودجه استانی، حدود ۹۹ درصد پرسنلی است. ترکمن درباره حذف سهم صندوق ذخیره فرهنگیان در برنامه پنجم توسعه گفت: دولت برای برنامه توسعه، لایحه‌ای کمتر از ۵۰ ماده‌ای ارائه کرده بود و لایحه ۲۴۰ ماده‌ای تحویل گرفت. طبق این طرح با اصلاح بودجه ریزی، حوزه اجرا در سطح مدرسه است و باید مکانیزم هایی برای مدیریت مالی اش داشته باشد.

نصب «کارت خوان» جلوی فرار مالیاتی وکلا را می‌گیرد؟

3+
فارسفارس17 ساعت قبل
ایرناایرنا17 ساعت قبل
دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ با اعلان خروج رسمی از برجام، ایران را متهم به عدم پایبندی به این توافق کرده و گفت ایران هرگز به برجام پایبند نبوده است. مطابق این بیانیه، جمهوری اسلامی ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی‌سازی، درصد غنی‌سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) مواجه نیست. این گام اعضای اروپایی برجام زمانی برداشته شد که برخی انتظار شنیدن خبری راجع به اجرای سازوکارهای مالی و تجاری اروپا را داشتند. هرچند سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان بر تبیین سیاست خارجی مشترک در مقابل جمهوری اسلامی ایران تاکید دارند اما مناسب است هیچ گونه ارتباطی به صورت جمعی بین آنها و جمهوری اسلامی ایران صورت نپذیرد. با فعال شدن مکانیسم ماشه، فرمان ختم برجام به طور مستقیم دست آمریکا می‌افتد.
سلامت نیوزسلامت نیوز17 ساعت قبل
باوجود مزایا و معایب مصرف گوشت بهتر است از حذف کامل یا مصرف بیش از حد آن پرهیز کرد. پرهیز از گوشت کبابی و استیک نیز می‌تواند سلامت گوشت را تضمین کند. گوشت‌خواران با این تصور که گوشت برای تغذیه بشر حیاتی است بر موضع خود تاکید دارند و از طرفی برای گیاهخواران حذف گوشت از رژیم غذایی مهم است. پس افرادی که قصد دارند گیاهخوار شوند باید این توصیه را جدی بگیرند که حتما جایگزین مهمی برای فرآورده‌های حیوانی در رژیم غذایی خود داشته باشند. پس رژیم غذایی سالم آن رژیمی است که نیازهای بدن را تامین و اصل اعتدال در آن رعایت شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز18 ساعت قبل
به گزارش «استپ تو هلث»، مواد معدنی دریافتی از غذاهای مصرفی برای سلامت قلبی‌عروقی انسان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. رژیم غذایی دش برای سلامت قلبی‌عروقیموسسه ملی قلب، ریه و خون آمریکا معرف رژیم غذایی دش بوده است. آثار مفید رژیم غذایی دش با اثر بیولوژیکی مولفه‌های تغذیه‌ای دیگر در مواد غذایی مرتبط است. این شامل فلاونوئیدها که از خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهاب برخوردار هستند و همچنین مواد معدنی که بر سلامت رگ‌های خونی تاثیرگذار هستند، می‌شود. مواد معدنی کلیدی برای حفظ سلامت قلبی‌عروقیهمان گونه که متوجه شده‌اید، مواد مغذی بسیاری اثر مثبت بر سلامت قلبی‌عروقی دارند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، جلسه توجیهی ۱۱۲ نفر از کارکنان اداری جدیدالاستخدام با حضور رئیس کل دادگستری استان مازندران و معاونین برگزار شد. عالی‌ترین مقام قضایی استان مازندران با تاکید بر گشایش کار مردم گفت: هیچ کس حق بی توجهی وبی احترامی به ارباب رجوع را ندارد و دادگستری استان باید در برخورد اخلاقی با ارباب رجوع پیشرو باشد. رییس کل دادگستری مازندران در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد کارکنان جدید، با انگیزه وعشق به خدمت، منشا تحولی دردستگاه قضایی استان باشند. گفتنی است دراین مراسم، معاون منابع انسانی دادگستری مازندران نیز درسخنانی اظهارداشت: ۳۸۶ نفردرآزمون سال ۹۶ دستگاه قضایی پذیرفته نهایی شده و پس ازطی مراحل مختلف، تاپایان سال، دردادگستری استان مشغول به فعالیت می‌شوند. بیشتر بخوانید: تاکید بر برنامه ریزی بهنگام و مدبرانه درجهت کاهش تخلفات انتخاباتیاحمدی افزود: انتظار این است با رعایت نظم و انضباط اداری، تکریم مراجعان، رعایت امانت داری و رفتار دلسوزانه و مهربانانه، تحول اساسی درخدمت هرچه بیشتر به مردم صورت گیرد.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، انفجار مخازن خودروهای گازسوز و احساس ناامنی در استفاده از سوخت CNG را می‌توان یکی از مهمترین دلایل عدم استقبال زیاد از این نوع سوخت پاک و ارزان دانست. تاکنون ۹۰ سانحه انفجار مخزن CNG خودرو را در حین سوخت‌گیری در کشور شاهد بوده‌ایم که تماما ناشی از عدم بازرسی و آزمون دوره‌ای مخازن و استفاده از مخازن غیراستاندارد در خودروها بوده است. رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور اذعان داشت: در شهریور ۱۳۹۶ برای اولین بار در کشور، آزمون مخازن خودروهای گازسوز پیش نیاز دریافت معاینه فنی قرار داده شد و این روند برای کلیه خودروهای گازسوز تا دی ماه سال ۱۳۹۷ ادامه داشت. در ادامه تصاویری از مخازن خودروهای خطرزا که در جریان بازرسی‌های ادواری توسط آزمایشگاه‌های همکار سازمان ملی استاندارد گرفته شده، آورده شده است. انتهای پیام/
ایرناایرنا20 ساعت قبل
علاوه بر ریزگردها، صنایع و خودروها هم از عوامل آلاینده هوای استان هستند. این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد افزود: ناوگان عمومی در شهر بجنورد مستهلک و فرسوده است به همین علت، دودزایی این ناوگان، زیاد است. وی افزود: اتوبوس‌های دودزا یکی از منابع آلاینده هوای شهر بجنورد است که انتظار می‌رود شهرداری نسبت به نوسازی ناوگان و رفع دودزایی اتوبوس‌ها اقدام کند. افزایش روزهای پاک و سالمکارشناس پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی هم در این باره گفت: گرد و غبار علت مهم آلودگی هوای بجنورد است. وی گفت: در این مدت وجود ریزگردها و غلظت آلاینده، هوای استان در سه روز را برای گروه‌های حساس در وضعیت ناسالم قرار داد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
ساعت ۲۴-آشنایی با فرهنگ‌های ناشناخته در سفر می‌تواند یکی از بزرگترین لذت‌ها و از خوشایندترین بخش‌های سفر باشد، اما در عین حال می‌تواند به منشا اشتباهات بزرگ نیز تبدیل شود. متاسفانه، هیچ فهرستی وجود ندارد که بتواند تمامی تفاوت‌های فرهنگ‌های مختلف مردم دنیا را بشمارد تا از بروز سوء تفاهم‌های فرهنگی جلوگیری نماید؛ بنابراین در نوشتار فرهنگ‌های مختلف در سفر به ذکر تنها چند نمونه از آداب و رسوم مردم در سفر که بسیار جالب و آموزنده هستند، می‌پردازیم. دلیل آن هرچه باشد، بهتر است در سفر به مراکش برای عکس گرفتن از مردم، پیشاپیش از آن‌ها اجازه بگیرید. مردم کرواسی مانند مردم هر کشور دیگری به کشور خود افتخار می‌کنند؛ بنابراین براساس فرهنگ‌های مختلف در سفر بدانید که باید به آن به عنوان یک نقطه منحصر بفرد و خاص احترام بگذارید. ماته نوشیدنی ملی کشور آرژانتین بوده و نوشیدن آن دارای یک آئین خاص و محبوب هست.
تابناکتابناک21 ساعت قبل
چه نشسته‌اید که سمی مهلک در بسته بندی شکیل و زیبا به شما فروخته می‌شود و به خیال خام آن را سر می‌کشید! برنامه‌ای که در آن کارشناس تاکید می‌کند شیر‌هایی که به اسم پاستوریزه در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها توزیع می‌شوند، حاوی سمی خطرناک هستند و مجری از مردم می‌خواهد که تا اطلاع ثانوی شیر نخورند! بحث درباره سمی با نام «آفلاتوکسین» است که کارشناس تاکید دارد از طریق غذای آلوده دام‌ها به بدنشان رسیده و به واسطه شیر، به مردم فروخته می‌شود و سلامت ایشان را در معرض تهدید قرار می‌دهد. موانعی که برخی از جدی‌ترین هایشان محصول دوران حضور قاضی زاده هاشمی در راس وزارت بهداشت است. مشکلاتی که شاید در قیاس با لطمه وارد شده به اعتماد عمومی در این مواقع، قابل اغماض باشد!
ایسناایسنا21 ساعت قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری در ۹ ماه ابتدای سال‌جاری تنها یک روز هوای ناسالم، آن هم بدون ترکیبات صنعتی و هیدروکربنی برای گروه‌های حساس یعنی کودکان، بیماران قلبی و سالمندان در استان ثبت شده است. شهرام احمدی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه شعار امسال هفته هوای پاک با عنوان «هوای پاک، اقدام و عمل» نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: حفظ محیط زیست وظیفه‌ای همگانی است که لازمه آن حساس کردن مردم و آموزش همگانی در این حوزه است که گام موثر داشتن هوای پاک، اقدام اصولی در پیشگیری از آلاینده‌ها، جلوگیری از تخریب محیط زیست و رعایت الگوی مصرف در جلوگیری از ورود آلاینده‌های زیست‌محیطی است. وی با اشاره به اینکه خوشبختانه وضعیت هوای استان در سطح کشور سالم است، افزود: در ۹ ماه ابتدای سال‌جاری تنها یک روز هوای ناسالم، آن هم بدون ترکیبات صنعتی و هیدروکربنی برای گروه‌های حساس یعنی کودکان، بیماران قلبی و سالمندان ثبت شده است. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان دیگر دلایل سالم بودن هوای استان را نبود تراکم صنعتی در استان و فعالیت جزئی صنایع آلاینده و بهره‌مندی اکثر نقاط شهری و روستایی از نعمت گاز دانست. احمدی تصریح کرد: در فصل زمستان و بهار به دلیل افزایش رطوبت و پوشش گیاهی، هوای ناسالم در استان حاکم نیست اگر هم آلودگی وجود داشته باشد ناشی از کانون‌های برون استانی است.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
تصویر دریافتی از دانشجویاندرخت این نوع از توت‌ها در محوطه دانشکده‌های مختلف دانشگاه تبریز دیده می‎شود و با اختلاف، جذاب‌ترین و مشهورترین درخت دانشگاه تبریز به شمار می‎آید، اظهار نظرهای مختلفی در مورد این توت می‎شود و برخی این میوه حجیم را دارای خواصی مانند مفید بودن برای درد پا یا تسکین دهنده اعصاب می‌دانند، در این میان کسانی هم هستند که شاید طعم این میوه را چشیده و فهمیده‌اند که هر میوه‌ای خوراکی نیست، حتی اگر توت باشد. گفته می‎شود که این توت برای اولین بار توسط دکتر شیبانی در تهران کاشته شده است و در دانشگاه تهران و سازمان جنگل‌ها و مراتع وجود دارد و مهندس کمپانی، بذر آن را از دکتر شیبانی گرفته و در دانشگاه تبریز کشت کرده‌است، حدود پنج اصله از این نوع درخت توت که به نام توت آمریکایی خوانده می‌شود، در دانشگاه تبریز وجود دارد. بر اساس برخی اظهار نظرها، درخت توت آمریکایی در تهران و تبریز دیده شده است و به نظر می‌رسد در جای دیگری موجود نباشد. گل توت آمریکایی فاقد ارزش زینتی بوده و تکثیر این درخت از طریق کاشت بذر است. وی با اشاره به مواد موثره میوه این درخت می‌گوید: ایزوفلاوون‌های «اوسیژن» و «پومیفرین» جزو فلاونوئیدهای میوه و چوب این گیاه بوده که حدود ۱۰ درصد وزن خشک آن را تشکیل می‌دهد، وزن اولیه میوه شامل پکتین، رزین، لیپید و قند است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
بنابراین از الان نمی‌توانیم بگوییم اوساگونا و استوکس خوب هستند.» مهاجم سابق پرسپولیس می‌گوید: «شاید یحیی بخواهد همچنان از وحید امیری و مهدی ترابی هم در خط حمله استفاده کند. شاید او بخواهد با سیستم ۳-۳-۴ بازی کند و دو وینگر و یک مهاجم نوک در زمین باشند اما هرطور حساب کنید دست یحیی باز می‌ماند. ما در نیم‌فصل اول هر طوری بود با علیپور بازی‌ها را تمام کردیم اما یک‌جور بی‌انگیزگی در علیپور دیده می‌شد. از طرفی با توجه به قدرت سرزنی آنها زمان‌هایی که بازی گره می‌خورد می‌توانیم از قدرت سرزنی آنها استفاده کنیم.» مهاجم سابق پرسپولیس می‌گوید: «باید ببینیم در ذهن یحیی چه می‌گذرد. شهر خودرو در زمان حضور یحیی خوب بازی می‌کرد اما فعلا یحیی در پرسپولیس مثل هندوانه در بسته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
به گزارش ریسک نیوز سید مصطفی کیایی با بیان اینکه تلاش برای شفافیت صورت‌های مالی یکی از تعهدات اخلاقی بیمه‌گران است که باید در اولویت‌های کاری قرار گیرد، افزود: بیمه اتکایی امین درجهت قرار گرفتن در جایگاه یکی از پرسودترین شرکت‌های بیمه که این سوددهی نتیجه شفافیت باشد، تلاش می‌کند. وی در نشست با اصحاب رسانه از فروش سهم دولتی شرکت متبوعش در هفته‌های آتی خبر داد و تاکید کرد: بیمه اتکایی امین در سال گذشته تنها شرکت بیمه‌ای بود که به‌رغم بخشنامه بیمه مرکزی درخصوص تسعیر ارز با نرخ نیمایی، حساب‌های خود را با منشا حواله داخلی و با نرخ رسمی بانک مرکزی تسعیر کرد. کیایی با بیان اینکه سازمان حسابرسی با شرکت بیمه اتکایی امین در این خصوص همکاری‌های لازم را به ‌عمل نیاورد، یادآور شد: عملکرد بیمه اتکایی امین در راستای جلوگیری از شناسایی سودهای موهوم بوده، زیرا عمده دارایی شرکت‌های بیمه، به‌صورت حواله‌هایی با منشأ داخلی است و قابلیت انتقال به خارج از کشور را ندارد. وی تاکید کرد: از تسعیر ارز با نرخ نیمایی رضایت ندارد و معتقد است این امر منجر به ایجاد سودهای غیر واقعی می‌شود. کیایی ادامه داد: اعتقادی به دریافت ارز دولتی ندارم، زیرا معتقدم ما یک شرکت خصوصی هستیم و نباید به دولت فشار بیاوریم، بنابراین هیچ گاه به دنبال گرفتن ارز ۴۲۰۰ تومانی نبودیم، زیرا شرکت‌های بیمه خصوصی نباید سربار دولت باشند و چه بسا باید تلاش کنند تا باری از دوش دولت بر دارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، هفتمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات روز یکشنبه ۲۹ دی ماه با حضور رئیس سازمان فناوری اطلاعات و رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار شد. رویکرد این همایش ملی و شعار آن «ارزش آفرینی کسب و کارهای تعاملی و پلتفرم‌ها» در قالب سه محور «علمی - فناورانه»، «مدیریتی - اقتصادی» و «اجتماعی - فرهنگی» عنوان شده است. در این رویداد که یکی از بزرگترین و معتبرترین گردهمایی‌های مدیران فناوری اطلاعات کشور است، جوایز ملی فاب (فناوری اطلاعات برتر)، مبفا (مدیران برتر فناوری اطلاعات) و جایزه شرکت‌های تحول آفرین به برگزیدگان این حوزه اعطا شد و شرکت ارتباطات سیار ایران موفق به دریافت «جایزه شرکت تحول آفرین برتر» شد. گفتنی است، جایزه شرکت‌های تحول آفرین به منظور شناسایی و تجلیل از شرکت‌های فعال فناوری اطلاعات که نقش بسزایی را در پیاده سازی و کاربست فناوری اطلاعات در کشور ایفا می‌کنند و برخی از آنها خود منشا ایجاد تحول در ماهیت فناوری اطلاعات یا کاربست صحیح آن در کسب‌ و کار هستند، اعطا می‌شود. یکی از اهداف اعطای این جایزه، حساس سازی و آگاهی رسانی بخش حاکمیت و مدیران عالی کشور درباره اهمیت فناوری اطلاعات به عنوان یک اهرم تحول آفرین در حوزه‌های مختلف عنوان شده است.
مهرمهر1 روز قبل
وی به روز بودن ائمه جماعات را از دلایل اصلی محبوبیت میان نمازگزاران اعلام کرد و گفت: ائمه جماعات باید همگام با دانش و علم نوین گام بردارند. وی بیان کرد: افرادی که در مساجد حضور پیدا می‌کنند آحاد مردم، دانشجویان، فرهنگیان، اساتید دانشگاهی، جوانان و نوجوانان و افرادی تحصیلکرده هستند و نیاز است که ائمه جماعات با علوم و فنون روز آشنایی کامل داشته تا پاسخگوی نیاز آنها باشند. مقسم، کسب دانش و مهارت فن بیان و تکنیک‌های ارتباطی به منظور جذب جوانان را از دیگر ویژگی‌های مهم ائمه جماعات عنوان کرد و افزود: ائمه جماعات اگر با همه دانش و فنون هم آشنا باشند اما قدرت و مهارت‌های ارتباطی را نداشته باشند، نمی‌توانند موفق باشند. مقسم گفت: مدیریت در اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی، جذب جوانان و برنامه ریزی دقیق در راستای استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جوانان جامعه، از دیگر ویژگی‌های ائمه جماعات موفق می‌باشد. وی با بیان اینکه امام جماعت مسجد باید منشا وحدت، محبت و مهربانی باشد، تصریح کرد: بیان دغدغه هاو مشکلات مردم و توجه به مناسبت‌های ملی و مذهبی از دیگر وظایف و ویژگی‌های ائمه جماعات موفق است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه کاهش آلودگی هوای تهران اظهار داشت: ۱۵ دی ۹۶، هیات وزیران به پیشنهاد وزارت کشور به استناد ماده ۲۲ قانون هوای پاک، ۹ بند را اجرا کرده که بر اساس آن وزارت نیرو می‌تواند پساب را در اختیار شهرداری قرار دهد ضمن اینکه در مورد کمربند سبز باید اقدام شود. وی همچنین با اشاره به سایر اقدامات، گفت: روان آب‌های سطح تهران نیز جهت تغذیه آب‌های زیرزمینی جمع آوری می‌شود ضمن اینکه سیستم آبیاری نوین باید مورد توجه جدی قرار گیرد. استاندار تهران سپس با اشاره به مطالبه‌گری در مورد مشخص شدن منشا بوی نامطبوع تهران، عنوان کرد: بر اساس تقسیم بندی ناشی از مطالعات انجام شده سهم آرادکوه در بوی نامطبوع ۳۰ درصد، فاضلاب ۲۴ درصد و دامداری‌ها ۳۶ درصد بوده که محیط زیست به عنوان مرجع کار را باید دنبال کند. محسنی بندپی به فراخوان دعوت از کارشناسان و اساتید دانشگاه برای بررسی دقیق بوی نامطبوع اشاره کرد و افزود: دستگاه‌های مرتبط با انتشار این بو مشخص شده‌اند و جدیت و فعالیت بیشتر این دستگاه‌ها در بررسی و رفع این معضل خواسته شده است.

به انتهای لیست رسیدید

منشا

گادوین منشا (انگلیسی: Godwin Mensha) یک بازیکن فوتبال اهل نیجریه است که در پست مهاجم برای باشگاه استقلال تهران در لیگ برتر خلیج فارس بازی می‌کند. او در گذشته در تیم‌های فوتبال کامپوستلا، بالزان، موستا، پیکان و باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران حضور داشته‌است. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار مرتبط با «گادوین منشا» را می‌خوانید. ویکی‌پدیا