منطقه امن

منطقه امن

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
از آن جایی که وسعت کره زمین برای جاه طلبی‌های چین بسیار کم است این کشور می‌خواهد نقطه تجاری خود را از زمین فراتر ببرد و به دنبال گسترش سرمایه گذاری‌های خود بر روی ماه است. خبرآنلاین: از آن جایی که وسعت کره زمین برای جاه طلبی‌های چین بسیار کم است این کشور می‌خواهد نقطه تجاری خود را از زمین فراتر ببرد و به دنبال گسترش سرمایه گذاری‌های خود بر روی ماه است. بائو در گزارشی در این خصوص می‌گوید: «این منطقه برای چین در حوزه اقتصادی پتانسیال زیادی ایجاد می‌کند ولی نیازمند به تحقیق بیشتر در خصوص صنایع فضایی و ساخت و استفاده از وسایل حمل و نقل ارزان قیمت در بین سیارات است.» با توجه به گفته مقامات رسمی چین می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ به تکنولوژی لازم برای عملی کردن این پروژه دست یابد و تا سال ۲۰۴۰ نیز می‌تواند وسایل حمل و نقلی که مد نطر دارد را بسازد و بتواند در منطقه‌ای که می‌خواهد مستقر شود. آن چه که مقامات چینی در خصوص آن صحبت نکردند استفاده چین از ماه است این کشور می‌خواهد از منابع ماه برای توسعه صنعت و تجارتش با جهان استفاده کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-از آن جایی که وسعت کره زمین برای جاه طلبی‌های چین بسیار کم است این کشور می‌خواهد نقطه تجاری خود را از زمین فراتر ببرد و به دنبال گسترش سرمایه گذاری‌های خود بر روی ماه است. به نقل از راشاتودی، ایجاد یک منطقه امن برای تجارت بین زمین و ماه قطعا هزینه‌های زیادی می‌برد و نیاز به پیشرفت صنایع هوایی و فضایی دارد اما با اینحال درآمدی که ایجاد می‌کند به هزینه هایش می‌ارزد به طوری که بائو ویمین رئیس کمیسیون علم و فناوری در شرکت علم و فناوری هوافضا چین در این خصوص می‌گوید ایجاد این فضا برای چین حداقل درآمدی بالغ بر ۱۰ تریلیون دلار ایجاد می‌کند. بائو در گزارشی در این خصوص می‌گوید: «این منطقه برای چین در حوزه اقتصادی پتانسیال زیادی ایجاد می‌کند ولی نیازمند به تحقیق بیشتر در خصوص صنایع فضایی و ساخت و استفاده از وسایل حمل و نقل ارزان قیمت در بین سیارات است.» با توجه به گفته مقامات رسمی چین می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ به تکنولوژی لازم برای عملی کردن این پروژه دست یابد و تا سال ۲۰۴۰ نیز می‌تواند وسایل حمل و نقلی که مد نطر دارد را بسازد و بتواند در منطقه‌ای که می‌خواهد مستقر شود. آن چه که مقامات چینی در خصوص آن صحبت نکردند استفاده چین از ماه است این کشور می‌خواهد از منابع ماه برای توسعه صنعت و تجارتش با جهان استفاده کند.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، رسول راشکی مدیرعامل هلال‌احمر سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس اعلام گزارشات مردمی مبنی بر گرفتار شدن یک خانواده در روستای گودن بخش زرآباد شهرستان کنارک بلافاصله عملیات نجات آغاز شد. به دلیل در محاصره سیلاب بودن منطقه و عدم دسترسی به افراد گرفتار از طریق زمین، یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر استان سریعا به محل اعزام شد. در یک سورتی پرواز به مدت یک ساعت و ۴۵ دقیقه در ساعت ۱۶ عملیات نجات این خانواده پایان یافت و هر سه نفر به سلامت به منطقه امن انتقال داده شدند.

تحلیل المیادین از منافع مشترک اسرائیل و ترکیه در سوریه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و وزیر دفاع او، تهدیداتی را علیه سوریه مطرح کردند و بار دیگر با قدرت از ایجاد منطقه امن در سوریه سخن گفتند. تنش آفرینی اسرائیل و ترکیه علیه سوریه، مبتنی بر محاسبات قابل درکی است. به سود ترکیه است که اوضاع شمال سوریه به همین صورت باقی بماند و دمشق نتواند سرزمین خود را آزاد کند و به نبرد‌ها پایان دهد. برگزاری نشست سه جانبه بین مسئولان اطلاعاتی روسیه، ترکیه و سوریه چه پیامدی خواهد داشت؟ درست است که اطلاعات موجود همواره حاکی از دیدار‌هایی بین دو طرف بود، اما اعلام علنی برگزاری این دیدار و به طور مشخص از طرف سوریه، حامل پیام آشکاری است. نقش روسیه در برابر تشدید احتمالی حملات اسرائیل به آنچه حضور ایران در سوریه می‌خواند، چگونه خواهد بود؟ طوفان شمال سوریه ممکن است همه منطقه را فرا بگیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- خروج غیرنظامیان از مناطق تحت اشغال تروریست‌ها که از روز‌های گذشته آغاز شده، همچنان ادامه دارد و همزمان آنکارا می‌گوید که از پست‌های دیده بانی در ادلب عقب نشینی نخواهد کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ ده‌ها نفر از غیرنظامیان، از طریق کریدور «الحاضر»، مناطق تحت اشغال تروریست‌ها در ریف استان‌های «ادلب» و «حلب» را ترک کردند. به گزارش خبرگزاری سانا، ارتش سوریه سه گذرگاه بشردوستانه را برای خروج غیرنظامیان از استان ادلب بازگشایی کرده و صبح روز دوشنبه با توزیع هوایی بیانیه از غیرنظامیان در ادلب خواست تا برای خروج از این استان از سه گذرگاه در «الحبیت»، در حومه جنوبی ادلب، «ابوظهور»، در حومه جنوب شرقی ادلب و «الحاضر» در جنوب غرب استان حلب استفاده کنند. خروج غیرنظامیان از مناطق تحت اشغال تروریست‌ها در ادلب پس از آن صورت می‌گیرد که «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، و «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه، بر سر ایجاد آتش بس در ادلب به توافق رسیدند. وی می‎گوید «رایزنی‌ها با روسیه درباره ایجاد یک منطقه امن در ادلب که پناهجویان سوری زمستان را در آنجا بگذرانند، ادامه دارد.» انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از ریانووستی، سرگئی ژمورین سخنگوی مرکز روسی آشتی طرف‌های درگیر در سوریه در جمع خبرنگاران گفت: حدود یکهزار نفر از ساکنان نقاط تحت کنترل تروریست‌ها در منطقه امن ادلب از این منطقه خارج شدند. وی افزود: گذرگاه هایی برای خروج ساکنان محلی از منطقه امن ادلب از ساعت ۱۳ بوقت مسکو روز ۱۳ ماه ژانویه آغاز بکار کردند. ژمورین گفت: ظرف یک شبانه روز از آغاز کار این سه گذرگاه حدود یکهزار نفر از ساکنان محلی از ادلب خارج شده‌اند. گفتنی است سه گذرگاه برای تخلیه ساکنان ادلب در مناطق ابوالظهور، هابیت و الهادر قرار دارند. وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرده بود که برپایه توافق مسکو و آنکارا از ساعت ۱۴ آن روز آتش‌ بس در استان ادلب سوریه برقرار شده است.
فارسفارس2 روز قبل
وزیر دفاع ترکیه ضمن اعلام انجام مذاکره میان آنکارا و مسکو درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه گفت برای اعلام شکست آتش‌بس در لیبی زود است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه روز چهارشنبه گفت آنکارا و مسکو در حال مذاکره برای ایجاد یک منطقه امن در شمال غرب شهر «ادلب» سوریه هستند. وزیر دفاع ترکیه افزود پس از تصویب خروج نیروهای خارجی از عراق توسط پارلمان این کشور، ترکیه درخواستی رسمی درخصوص خروج نیروهایش از عراق دریافت نکرده است. این در حالی است که «خلیفه حفتر» فرمانده نظامیان شرق لیبی از امضای توافق در مسکو امتناع کرده است. پارلمان طبرق در شرق لیبی که تحت حمایت عربستان، مصر، امارات، فرانسه و روسیه هستند و خلیفه حفتر فرماندهی آنان را بر عهده دارد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه امروز با این ادعا که حملات ارتش سوریه ادامه دارد اعلام کرد که نیروهای ترکیه هرگز از نقطه ایست بازرسی در ادلب عقب نشینی نخواهند کرد بلکه بالعکس احتمالا آن را تقویت خواهند کرد. وی با بیان این مطلب افزود: مذاکرت با روسیه برای ایجاد منطقه امن در ادلب ادامه دارد. آکار در بخش دیگر سخنان خود گفت: سامانه دفاع موشکی روسیه موسوم به «اس ۴۰۰» در ماه آوریل یا می‌فعال خواهد شد. وی همچنین گفت: ما از سوی پارلمان عراق درخواست رسمی برای خروج نیروهای بیگانه دریافت نکرده‌ایم.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
وی ادامه داد: زمانی مشکل نگهداری از معتادین را داشتیم، اما با ساخت مرکز سروش و باز پروری معتادین متجاهر، هم اکنون شاهد خروج بیش از ۱۵۰ نفر از این مرکز هستیم. رحیمی تصریح کرد: همانطور که سرهنگ بخشنده گفت فقط دیشب بیش از ۷۰۰ کیلو مواد مخدر کشف شد و این حاصل تلاش چندین ماهه بود. فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره سرهنگ بخشنده گفت‌: سرهنگ بخشنده تمام تلاش خود را برای حل مشکلات و مسائل کشور گذاشت. رحیمی گفت: بیش از ۲/۵ کیلومتر از پاکسازی دره فرحزاد باقی مانده است و این نیز به زودی پاکسازی خواهد شد. فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه امنیت شهر تهران را تضمین می‌کنیم، گفت: ما تمام مناطق آلوده شهر تهران را پاک می‌کنیم با انسجامی که میان نیروی انتظامی و دستگاه قضا به وجود آمده امان را از ارازل و اوباش و مجرمین می‌گیریم.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی از ارتقاء منطقه کمر سرخ در شهرستان سرایان و باقران در شهرستان بیرجند به منطقه حفاظت شده خبر داد. حسن اکبری، امروز ۲۵ دی جاری در جمع خبرنگاران از ارتقاء سطح حفاظتی مناطق کمر سرخ و باقران به منطقه حفاظت شده خبر داد و افزود: شورای عالی حفاظت محیط زیست به استناد بند الف ماده ۳ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، منطقه کمرسرخ واقع در شهرستان سرایان و منطقه باقران واقع در شهرستان بیرجند را به عنوان مناطق حفاظت شده تصویب کرد. مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی گفت: منطقه حفاظت شده باقران در جنوب شهرستان بیرجند واقع شده که بدلیل وجود گونه‌های جانوری با ارزش و در خطر انقراض و همچنین وجود پوشش گیاهی باارزش، اکوتیپ‌های جنگلی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به پوشش گیاهی و جانوری متنوع این منطقه گفت: در این منطقه جانورانی شامل قوچ و میش، کبک و گیاهانی از جمله بنه، بادامشک، ارغوان و … زیست می‌کنند. اکبری با اشاره به تصویب منطقه کمرسرخ به حفاظت شده است، گفت: منطقه حفاظت شده کمرسرخ در شمال شهرستان سرایان قرار داردکه محل تردد گونه شاخص قوچ ومیش و حلقه اتصال تمام زیستگاه‌های حوزه ۴ شهرستان سرایان، قاین، گناباد و فردوس است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
مداخلات ترکیه در منطقهارال چالشلار/ روزنامه پستااین روزها، تحولات لیبی توجه رسانه‌ها و محافل سیاسی جهان را برانگیخته است. ترکیه بر اساس این تز و نظریه که خود را به عنوان یک بازیگر منطقه‌ای می‌بیند در تمام مسائل مداخله کند. پروژه ترورندیم شنر/ روزنامه حریتدو روز پیش در شهر استانبول، تئاتری بر صحنه رفت که توجه اغلب رسانه‌ها و محافل خبری و سیاسی ترکیه را به سوی خود جلب کرد. سلوی کلیچدار اوغلو همسر رهبر حزب جمهوری خلق، کافتان جانان اغلو رئیس شاخه استانبول حزب جمهوری خلق، دمیرتاش همسر صلاح الدین دمیرتاش و دیلک امام اوغلو همسر شهردار استانبول. چنین شد که قدرت‌های غربی دست به دست هم دادند تا این نقشه را عملی کنند.

هدف آمریکا تسلط بر نفت سوریه است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، رئیس جمهور آمریکا اذعان کرد هدف واشنگتن از حضور نظامیانش در سوریه، تسلط بر نفت این کشور است. دونالد ترامپ در سخنرانی خود در تجمع طرفدارانش در ایالت ویسکانسین گفت: باقی ماندن در سوریه برای تسلط بر نفت است و آمریکا باید در عراق هم از مدت‌ها قبل همین کار را می‌کرد. ترامپ افزود: منطقه امن در سوریه، خطرناکترین منطقه در جهان است، به همین علت نیرو‌های آمریکایی را از آن خارج و به ترکیه اعلام کردم خودش باید از مرزهایش دفاع کند.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
سرانجام پس از یک سال تحقیق، ناسا سایتی را که برای جمع‌آوری نمونه‌های سیارک مدنظر داشت، انتخاب کرده است. سرانجام پس از یک سال تحقیق در بین ۴کاندیدا، ناسا سایتی را که برای جمع‌آوری نمونه‌های سیارک مدنظر داشت، انتخاب کرده است. این سیارک با نام بنو (بنو) در فاصله نزدیک ۷۵۰هزار کیلومتری با زمین قرار‌دارد که امکان برخورد آن با زمین را تشدید می‌کند. او افزود: از بین ۴نامزد، سایت نایتینگل بهترین قلمرو را داشت و ما را نسبت به موفقیت ماموریت مطمئن می‌کرد. به همین دلیل محققان سایت Osprey را به‌عنوان سایت پشتیبان در زمان عدم‌موفقیت OSIRIS-Rex در سایت نایتینگل کنار گذاشته‌اند.
خانه ملتخانه ملت5 روز قبل
احمد سالک کاشانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص حمله موشکی رزمندگان سپاه به پایگاه ارتش تروریستی آمریکا در عین الاسد، گفت: ترامپ با اقدام تروریستی خود دست به رفتاری بزدلانه در دل شب زد. وی با بیان اینکه عملیات رزمندگان سپاه موجب شد رژیم صهیونیستی و ترامپ بدانند دیگر در منطقه امنیتی برایشان وجود ندارد، ادامه داد: در این بین محور مقاومت نیز با این عملیات جانی دیگر گرفتند زیرا دریافتند که پشتیبان قوی برای آنها وجود دارد. این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در واقع اگر آمریکایی‌ها تصور کنند در بازه زمانی خاصی می‌توانند دست به اقدامات تلافی جویانه بزنند، دیگر مراکز مهم و حساسی مانند تلاویو برایشان امن نخواهد بود. عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید یادآور شد سیاستمداران کاخ سفید با ترور شهید سردار سلیمانی اولین سیلی را از پارلمان عراق دریافت کردند و در ادامه حمله موشکی سپاه به مواضع آنها در عین الاسد نیز دومین سیلی محسوب می‌شود. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه در عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی با رمز «یا زهرا (س)» با شلیک ده‌ها فروند موشک زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین الاسد» را در هم کوبیدند. /پایان پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، «جیمز جفری» فرستاده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور سوریه، روز شنبه با تعدادی از مقامات ترکیه از جمله «حلوسی آکار» وزیر دفاع و «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست‌جمهوری این کشور درباره مسائل و تحولات منطقه‌ غرب آسیا گفت‌وگو کرد. بیشتر بخوانید: واکنش دولت انگلیس به بازداشت موقت سفیر خود در تهرانبه نوشته خبرگزاری «آناتولی» به نقل از منابع دیپلماتیک، جفری و کالین شامگاه شنبه در استانبول درباره جدیدترین تحولات میدانی در سوریه و همچنین تنش‌های اخیر بین آمریکا و ایران صحبت کردند. بر این اساس، در جریان این گفت‌وگوها دو طرف بر لزوم تداوم تماس‌ها بین آمریکا و ترکیه درخصوص توافق دوجانبه برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه و لزوم بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تاکید کردند. به نوشته آناتولی، آن دو همچنین استفاده دیپلماسی را برای ممانعت از ورود موج جدیدی از مهاجران و آوارگان سوری، از مناطق درگیری در ادلب به ترکیه لازم دانستند. در این دیدار، کالین نگرانی دولت ترکیه از تنش‌های اخیر بین آمریکا و ایران و احتمال دامن زدن آن به درگیری‌های جدید و افراط گرایی در منطقه را به نماینده واشنگتن ابراز کرد.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «جیمز جفری» فرستاده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور سوریه، روز شنبه با تعدادی از مقامات ترکیه از جمله «حلوسی آکار» وزیر دفاع و «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست‌جمهوری این کشور درباره مسائل و تحولات منطقه‌ غرب آسیا گفت‌وگو کرد. اخبار بین الملل - به نوشته خبرگزاری «آناتولی» به نقل از منابع دیپلماتیک، جفری و کالین شامگاه شنبه در استانبول درباره جدیدترین تحولات میدانی در سوریه و همچنین تنش‌های اخیر بین آمریکا و ایران صحبت کردند. بر این اساس، در جریان این گفت‌وگوها دو طرف بر لزوم تداوم تماس‌ها بین آمریکا و ترکیه درخصوص توافق دوجانبه برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه و لزوم بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تاکید کردند. به نوشته آناتولی، آن دو همچنین استفاده دیپلماسی را برای ممانعت از ورود موج جدیدی از مهاجران و آوارگان سوری، از مناطق درگیری در ادلب به ترکیه لازم دانستند. در این دیدار، کالین نگرانی دولت ترکیه از تنش‌های اخیر بین آمریکا و ایران و احتمال دامن زدن آن به درگیری‌های جدید و افراط گرایی در منطقه را به نماینده واشنگتن ابراز کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «جیمز جفری» فرستاده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور سوریه، روز شنبه با تعدادی از مقامات ترکیه از جمله «حلوسی آکار» وزیر دفاع و «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست‌جمهوری این کشور درباره مسائل و تحولات منطقه‌ غرب آسیا گفت‌وگو کرد. به نوشته خبرگزاری «آناتولی» به نقل از منابع دیپلماتیک، جفری و کالین شامگاه شنبه در استانبول درباره جدیدترین تحولات میدانی در سوریه و همچنین تنش‌های اخیر بین آمریکا و ایران صحبت کردند. بر این اساس، در جریان این گفت‌وگوها دو طرف بر لزوم تداوم تماس‌ها بین آمریکا و ترکیه درخصوص توافق دوجانبه برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه و لزوم بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تاکید کردند. به نوشته آناتولی، آن دو همچنین استفاده دیپلماسی را برای ممانعت از ورود موج جدیدی از مهاجران و آوارگان سوری، از مناطق درگیری در ادلب به ترکیه لازم دانستند. در این دیدار، کالین نگرانی دولت ترکیه از تنش‌های اخیر بین آمریکا و ایران و احتمال دامن زدن آن به درگیری‌های جدید و افراط گرایی در منطقه را به نماینده واشنگتن ابراز کرد.
فارسفارس5 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جیمز جفری» فرستاده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور سوریه، روز شنبه با تعدادی از مقامات ترکیه از جمله «حلوسی آکار» وزیر دفاع و «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست‌جمهوری این کشور درباره مسائل و تحولات منطقه‌ غرب آسیا گفت‌وگو کرد. به نوشته خبرگزاری «آناتولی» به نقل از منابع دیپلماتیک، جفری و کالین شامگاه شنبه در استانبول درباره جدیدترین تحولات میدانی در سوریه و همچنین تنش‌های اخیر بین آمریکا و ایران صحبت کردند. بر این اساس، در جریان این گفت‌وگوها دو طرف بر لزوم تداوم تماس‌ها بین آمریکا و ترکیه درخصوص توافق دوجانبه برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه و لزوم بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تاکید کردند. به نوشته آناتولی، آن دو همچنین استفاده دیپلماسی را برای ممانعت از ورود موج جدیدی از مهاجران و آوارگان سوری، از مناطق درگیری در ادلب به ترکیه لازم دانستند. در این دیدار، کالین نگرانی دولت ترکیه از تنش‌های اخیر بین آمریکا و ایران و احتمال دامن زدن آن به درگیری‌های جدید و افراط گرایی در منطقه را به نماینده واشنگتن ابراز کرد.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، دیدار ابراهیم کالین سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه و جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در کاخ دلمه‌باغچه استانبول پایان یافت. این دیدار بدون حضور خبرنگاران صورت گرفته و یک ساعت و ۲۵ دقیقه به طول انجامید. به گزارش آناتولی، آخرین تحولات سوریه، تنش آفرینی‌های آمریکا علیه ایران و سایر تحولات منطقه از موضوعات مورد بحث در این دیدار بود. در دیدار کالین و جفری ادعا شد که به منظور بازگشت امن و داوطلبانه سوری‌ها به کشورشان، اجرای کامل مراحل ایجاد منطقه امن در چارچوب توافق ۱۷ اکتبر ۲۰۱۹ با آمریکا ضروری است. همچنین بر لزوم اقدامات دیپلماتیک جهت جلوگیری از موج مهاجرت ساکنان ادلب به دلیل بحران انسانی موجود به دنبال ادامه درگیری‌ها در این منطقه تاکید شد.
ایسناایسنا6 روز قبل
فرستاده ویژه آمریکا به سوریه در آنکارا با مقامات ترکیه دیدار و در خصوص تحولات سوریه گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، در دیدار ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه و جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه تاکید شد که جهت بازگشت امن سوری‌ها به کشورشان، خاتمه مراحل ایجاد منطقه امن در چارچوب توافق با آمریکا ضروری است. همچنین سدات اونال، معاون وزیر امور خارجه ترکیه و جیمز جفری پیرامون تحولات سوریه در آنکارا دیدار کردند. در دیدار اونال و جفری وضعیت تروریست‌های خارجی و روند ارسال کمک‌های بشر دوستانه به سوریه مورد تبادل نظر قرار گرفت. اونال اطلاعاتی در مورد اوضاع نظامی و کمک‌های بشردوستانه در سوریه به جفری ارائه داد.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
براساس گزارش منابع خبری، چهار نظامی ارتش ترکیه بر اثر انفجار بمب در شمال سوریه کشته شدند. به گزارش ایرنا خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بامداد پنجشنبه به نقل از رسانه‌های ترکیه‌ای گزارش داد: وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که دو افسر و دو سرباز در پی انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در روستای الاربعین در حومه راس العین کشته شدند. ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه و الحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به چشمه صلح را در شمال سوریه آغاز کرد. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه، حد فاصل شهرهای رأس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است. حملات یک هفته‌ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشدر بیانیه وزارت دفاع کرواسی ‌آمده، اقدامات بعدی با رایزنی با متحدان ناتو گرفته می‌شود. اخبار بین‌الملل- تعداد زیادی از کشورهای اروپایی در حال خارج کردن نیروهایشان از عراق هستند. آلمان گفته که ۳۵ سرباز خود را از عراق به اردن و کویت منتقل کرده است. دفتر نخست وزیری اسلواکی نیز امروز اعلام کرد که با متحدان ناتو درباره اقدامات بعدی رایزنی می‌کند. در همین حال روزنامه لا استامپا امروز (سه‌شنبه) گزارش داد، نیروهای ایتالیایی هم در راستای توافق با ناتو، نیروهایشان را از عراق خارج کردند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
«آنگرت کرامپ-کارن بائر»، وزیر دفاع آلمان در واکنش به این حمله موشکی ایران از احتمال عقب نشینی نیروهای آلمانی از شمال عراق خبر داد. به این ترتیب ارتش آلمان بر اساس اطلاعات وزارت این کشور خود را برای خروج بخشی از نیروهای مستقر در شمال عراق آماده می‌کند. وزیر دفاع آلمان از هماهنگی و همکاری نزدیک کشورش با شرکای بین‌المللی در این راستا خبر داد. وزیر دفاع آلمان همچنین اعلام کرد که در حمله موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق هیچ نیروی آلمانی آسیب ندیده است. وزارت دفاع آمریکا ضمن تایید این حملات اعلام کرده است که در حال ارزیابی و بررسی اولیه خسارات این حملات موشکی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، دشمن در انتظار ضربه انتقامی خود می‌کوشد با فرار یا مچاله کردن نیروها خود را نجات دهد. بماند که خبرهایی از فرار برخی شاهزادگان سعودی به اروپا و امریکا شنیده می‌شود. آلمان ۱۲۰ سرباز در عراق دارد که نه تنها در التاجی و بغداد بلکه در سراسر عراق مستقر هستند. ایتالیا حدود ۵۰ نیروی مستقر در یک پایگاه نظامی امریکا در بغداد داشت که خروج آن‌ها تکمیل شد. سفارت امریکا اعلام کرده، عربستان سعودی آژیرهای هشدار دارد، اما ممکن است هیچ هشدار قبلی درباره حمله موشکی یا پهپادی داده نشود.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
وزارت دفاع کرواسی اعلام کرد با توجه به تنش‌های رو به افزایش پس از ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا، ۱۴ نیروی کرواسی، عراق را به مقصد کویت ترک کرده‌اند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ‌آسوشیتدپرس، در بیانیه وزارت دفاع کرواسی ‌آمده، اقدامات بعدی با رایزنی با متحدان ناتو گرفته می‌شود. تعداد زیادی از کشورهای اروپایی در حال خارج کردن نیروهایشان از عراق هستند. آلمان گفته که ۳۵ سرباز خود را از عراق به اردن و کویت منتقل کرده است. دفتر نخست وزیری اسلواکی نیز امروز اعلام کرد که با متحدان ناتو درباره اقدامات بعدی رایزنی می‌کند.
مهرمهر1 هفته قبل
آیت‌الله محسن مجتهد شبستری پیرامون ابعاد شخصیتی شهید قاسم سلیمانی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: شهید بزرگوار سپهبد حاج قاسم سلیمانی یک انسان خودساخته‌ای بود که حقیقتا می‌توانیم بگوییم مالک اشتر زمان بود. این اعمالی که از مقام شامخ شهید سلیمانی سر می‌زد به خاطر ایمان و عمل صالح ایشان و شجاعت او بود و همچنین به این دلیل بود که در مکتب قرآن و اهل‌بیت تربیت شده بود. محسن مجتهد شبستری همچنین عنوان کرد: بالاخره پاداش ایشان این بود که به درجه رفیع شهادت نائل شود. شهید قاسم سلیمانی در مسئولیت خطیری که در فرماندهی سپاه قدس داشتند مطیع محض ولی‌فقیه زمان خودشان بودند و فعالیت‌هایشان را در راستای امر ایشان انجام می‌دادند. وی در پایان گفت: ولایت‌پذیری شهید قاسم سلیمانی در درجه ممتاز و عالی بود و یکی از ویژگی‌های بارز ایشان بود.
مهرمهر2 هفته قبل
وی با اشاره به دخالت مستقیم جنایتکاران و تروریست‌های آمریکایی در شهادت سردار سلیمانی ابراز داشت: شیطان بزرگ بعد از شکست نقشه‌ها و دسیسه‌های خود در سوریه، لبنان و عراق نقشه‌های شهادت سردار سلیمانی را اجرا کرد. امام جمعه موقت کاشان با بیان اینکه شهادت شهید سلیمانی آمریکای جنایتکار و مزدوران منطقه‌ای آنان را به خاک ذلت می‌کشاند، تصریح کرد: همه دنیا بداند آمریکا با این جنایت گور خود را کنده است. وی بیان داشت: ما می‌دانیم که انقلاب هزینه دارد و شهادت شهید سلیمانی و یاران نزدیک امام و رهبری و دلبستگان به نظام مقدس جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب تا کنون نمونه‌ای از این هزینه هاست. امام جمعه موقت کاشان با انتقاد از برخی از مسئولین در تعامل و مذاکره با آمریکای جنایتکار افزود: ذات شیطان بزرگ جنایت و دشمنی است و شهادت سردار سلیمانی ثابت کرد که مذاکره و تعامل با آمریکای جنایتکار اشتباهی بیش نیست. وی با بیان اینکه عده‌ای در کشور تلاش می‌کنند تا ناامیدی را به مردم و جوانان پمپاژ کنند، تصریح کرد: شهادت سردار سلیمانی باعث می‌شود که مردم و نظام جمهوری اسلامی استوارتر از همیشه با آمریکای جنایتکار مبارزه کنند.
کجاروکجارو2 هفته قبل
چیزی نمانده بود تا کلیسای نتردام، با قدمت حدود ۱۰ قرن، در ۱۵ آوریل ۲۰۱۹ در آتش به‌کلی از بین رود. همکارهایش در حالی که شلنگ را پشتش نگه داشته بودند می‌توانستند ببینند که وزش باد شعله‌ها را به‌سمت برج شمالی کلیسا هدایت می‌کند. هیچ راه دیگری نبودستوان لمر خطرات برج شمالی را در غروب آن روز دیده بود. آن‌ها با نقشه‌ای که داشتند به قصد نجات برج شمالی (که تا پیش از آن سوخته بود) حرکت کردند. مسئول کلیسا می‌گوید کارمند‌های شرکت امنیتی ضدحریق هیچ‌گاه به چارچوب سقف کلیسا اشاره نکردند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
تغییر در این وضعیت همیشگی باعث آرامش روح و فکر انسان می‌شود. مسافرت رفتن برای روح همانن ورزش کردن برای جسم است و قرار گرفتن در فضایی شاد. تغییر سبک زندگی روزمره، دیدن جاهای جدید، ملاقات با افرادی از سایر فرهنگ‌ها باعث افزایش خلاقیت ذهن می‌شود. خودشناسیدر سفر یاد می‌گیرید که چگونه با تغییرات دست و پنجه نرم کنید و با هر شرایطی سازگار شوید. در سفر یاد می‌گیرید که چگونه کنترل همه‌چیز را در دست بگیرید.

به انتهای لیست رسیدید