منطقه سمنان

منطقه سمنان

ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا و دوری از گرایشات سیاسی و جناحیمحمدتقی قدس,رئیس انجمن خبرنگاران استان، سرپرست روزنامه جمهوری اسلامی و از شاخص‌ترین پیشکسوتان رسانه‌ای در استان سمنان است. این فعال رسانه‌ای که به ایسنا از دریچه‌ای دیگر نگریسته از تلاش همکاران ایسنایی را تعبیر به «هوای تازه‌ای» در سپهر رسانه‌ای کشور کرده است. ایسنا رسانه‌ای فراگیر و به واقع اجتماعی است. سوژه‌یابی و سوژه‌پردازی این خبرگزاری سبب شده است تا خبرگزاری ایسنا همواره جزو رسانه‌های تأثیرگذار کشور باقی بماند. از صمیم قلب ۲۰ سالگی خبرگزاری ایسنا را به دوستان و همکاران گرامی‌ام در دفتر منطقه سمنان این خبرگزاری تبریک می‌گویم.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، منوچهر فخری بعدازظهر امروز در نشستی با مدیرعامل بیمه برکت منطقه سمنان و گلستان اظهار داشت: صنعت بیمه در برخی حوزه‌ها آن‌طور که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است. وی با تأکید بر اهمیت توجه به بیمه ساختمان به عنوان یکی از پایه‌های بیمه‌ای مهم در کشور و استان سمنان افزود: می‌توان از بیمه ساختمان به عنوان یکی از حوزه‌های مرتبط با صنعت بیمه در جامعه که ما مورد غفلت واقع شده است؛ نام برد. وی با اشاره به نقش مهم مدیران بیمه‌ای در اقناع عمومی و آگاه‌سازی مردم از خدمات بیمه در استان سمنان گفت: فرهنگ‌سازی نسبت به توجه مردم استان سمنان به صنعت بیمه باید در دستور مار قرار گیرد و مسئولان باید نسبت به این موضوع اقدام اساسی انجام دهند. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اشاره به حادثه‌خیز بودن این استان و اهمیت پوشش ۱۰۰ درصدی بیمه ساختمان‌ها با اولویت ساختمان‌های روستایی در استان سمنان گفت: پوشش بیمه حوادث منازل روستایی استان باید در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود. به گزارش تسنیم، سمنان از استان‌های بلاخیز کشور بوده و با وجود گسل‌های متعدد در مجاورت شهرهای این استان، توصیه‌های متعددی برای بیمه ساختمانی در این استان صورت گرفته است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر فخری بعدازظهر پنج‌شنبه در نشست با مدیرعامل بیمه برکت ‌منطقه سمنان و گلستان به میزبانی دفتر خود بابیان اینکه متاسفانه استفاده از صنعت بیمه برای مقوله ساختمان در جامعه مورد غفلت قرارگرفته است، ابراز داشت: تحقق این مهم نیازمند کار فرهنگی و ریشه‌ای در بین جامعه هدف از ‌جمله حوزه روستایی و شهری خواهد بود. وی بابیان اینکه منازل دارای بیمه در حوادث قهری و بلایایی طبیعی زودتر از سیار واحدها می‌توانند سرپا شوند و این دغدغه و نگرانی خانواده‌ها را کاهش خواهد داد، افزود: این مهم می‌طلبد تا در کمترین زمان ممکن، تمامی منازل روستایی استان سمنان تحت پوشش بیمه حوادث قرار گیرند. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بابیان اینکه بیمه اطمینان بخشی به افراد برای زمان حوادث است، افزود: استفاده از بیمه حوادث و بهره مندی از مزایایی آن در حوزه ساختمان در زمان بروز حوادث طبیعی و غیر مترقبه از موارد ضروری که باید در بین مردم ترویج یابد. فخری اجرای این مهم را در تمام استان سمنان امری ضروری و الزامی خواند و اضافه کرد: مسئولان امر و فرمانداری‌ها باید به صورت ویژه به این مقوله توجه داشته باشند و قبل از وقوع بحران چاره‌اندیشی را انجام دهند تا با مشکلات کمتری در زمان حوادث مواجه باشند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/سمنان مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان از برگزاری دوره آموزشی مقررات و روش‌های جاری امور مالی ویژه دهیاران و کارکنان دهیاری‌های استان سمنان خبر داد. مهدی صمیمیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان با اشاره به اینکه این دوره آموزشی با همکاری جهاددانشگاهی استان سمنان برگزار شد، گفت: در این دوره آموزشی تعداد ۳۰۰ نفر از دهیاران و کارکنان دهیاری‌های استان سمنان در شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه، گرمسار و آرادان، دامغان، شاهرود و میامی با مقررات و روش‌های جاری امور مالی آشنایی پیدا کردند. وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را آشنایی دهیاران با وظایف کارگزاران مالی، مقایسه، تجزیه و تحلیل مقررات مالی عنوان کرد و گفت: در این دوره شرکت کنندگان با مفاهیم قانون تجمیع عوارض و آیین نامه‌های مربوطه، قانون ارزش افزوده و آیین نامه اجرایی آن و … آشنا شدند. مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان خاطرنشان کرد: آشنایی با منابع درآمدی جدید و وضع عوارض، برنامه‌های مالی بلندمدت، انواع وام و منابع اعتباری بودجه کل کشور، برنامه مالی- سال مالی، هزینه‌ها، بودجه عمومی دولت، دریافت‌ها، اعتبارات جاری، اجرایی و تحقیقاتی، طرح‌های عمرانی دستگاه‌های اجرایی و بررسی آیین نامه‌های مالی معاملاتی از دیگر مباحث مطرح شده در این دوره آموزشی برای دهیاران استان سمنان بوده است. انتهای پیام
ایلناایلنا1 ماه قبل
به گفته برخی کارشناسان هنوز نیاز آبی سمنان به خاطر آن هزینه‌های گزاف متقبل شویم، به طور مستند و متقن ارائه نشده است. به گزارش ایلنا، عیسی کلانتری روز گذشته پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفته است: انتقال آب از خزر به سمنان به هیچ کسی هم ربطی ندارد! این درحالی است که به گفته برخی کارشناسان هنوز نیاز آبی سمنان به خاطر آن هزینه‌های گزاف متقبل شویم، به طور مستند و متقن ارائه نشده است. وی خاطرنشان کرد: انتقال آب از خزر برای سمنان مثل زدن به آب و آتش است. نوری اسفندیاری تاکید کرد: تردیدی نیست که خزر شورتر می‌شود، تبعات بزرگ زیست محیطی کوچک‌ترین اثر آن است و اگر این رویه باب شود، باید شاهد بروز یک دریاچه ارومیه جدید باشیم.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 ماه قبل
سلامت نیوز: طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران با دستان محمود احمدی‌نژاد در ۲۸ فروردین ماه سال ۹۱ کلنگ خورد. کارشناسان درون وزارت نیرو و بیرون از ساختار دولت هم عموما اجرای این طرح را به صرفه نمی‌دانستند. تا اینکه آذرماه ۹۷ رییس‌جمهور روحانی که به سمنان سفر کرده بود به یک باره برای اجرای طرح قول قطعی داد. او در توجیه اجرای طرح گفت: «اولین نکته‌ای که می‌خواهم برای مردم عزیز و قهرمان استان سمنان عرض کنم، مساله آب است. فعلا علی ربیعی سخنگوی دولت در پاسخ به انتقادها گفته است که دولت اصراری به این طرح ندارد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
استاندار سمنان معتقد است که مدارس و فضاهای آموزشی باید فضایی برای تمرین گفت‌وگو و مدارا باشند. رئیس شورای آموزش و پرورش استان سمنان نشاط و شادی را لازمه یک فضای آموزشی پویا برشمرد و گفت: محیط مدارس باید سرشار از نشاط و سرزندگی باشد. ضمن اینکه زمینه شکل‌گیری گفت‌وگو در فضاهای آموزشی استان فراهم شود. وی به همزمانی بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس پرداخت و افزود: دانش‌آموزان دیروز در میدان دفاع از کشور نمره قبولی گرفتند آنها در سال‌های دفاع مقدس در مقطعی کلاس درس و مشق را رها کرده و به میدانی درآمدند که امروز مایه عزت و غرور یک ملت است. آشناگر وجود برخی خطاهای احتمالی را اجتناب‌ناپذیر دانست و گفت: برخی رویه‌ها باید مستمرا مورد اصلاح و بازخوانی قرار گیرند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
در آستانه بهار علم و دانش نزدیک به ۱۲ هزار کلاس‌اولی اولین روز حضور خود در مدارس استان را جشن گرفتند. وی با بیان اینکه استان سمنان امسال بیش از ۱۱ هزار و ۸۰۰ کلاس اولی دارد ادامه داد: هیچ گونه مشکلی برای ثبت‌نام کلاس‌اولی‌ها در مدارس این استان وجود نداشته و دانش‌آموزان از فردا سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند. مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان شمار دانش‌آموزان این استان در سال جاری را افزون بر ۱۲۳ هزار دانش آموز برشمرد و خاطرنشان کرد: سال تحصیلی فردا با زنگ مهر در سراسر استان آغاز می‌شود. وی با بیان اینکه کلاس اولی‌های استان امروز راهی مدارس خود شدند ادامه داد: روز گذشته نیز بیش از هشت هزار پیش دبستانی با حضور در پیش‌دبستانی‌های خود به پیشواز بهار علم و دانش رفتند. مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه نزدیک به ۹هزار معلم و فرهنگی در مدارس استان فعالیت می‌کنند افزود: امسال دانش آموزان این استان در بیش از یک هزار و ۱۰۰ مدرسه به تحصیل خواهند پرداخت.
ایسناایسنا2 ماه قبل
دبیر فدراسیون بوکس از برنامه‌ریزی برای حضور بوکسورهای زن ایرانی در میادین بین‌المللی خبر داد و گفت: در همین راستا در تلاش برای تعریف و تعیین یک پوشش مناسب اسلامی برای حضور زنان بوکسور ایرانی در رقابت‌های رسمی هستیم. به گزارش ایسنا-منطقه سمنان؛ شهریار رحمانی در آیین مجمع عمومی هیئت بوکس استان سمنان اظهار کرد: ورزش بوکس در بین زنان ایرانی علاقه‌مندان زیادی دارد و همین مسوولیت ما را بیشتر می‌کند. رحمانی حضور زنان ایرانی با حجاب اسلامی در رقابت‌ها را مایه افتخار دانست و خاطرنشان کرد: زنان ایرانی می‌توانند در این ورزش نیز افتخاراتی برای ایران اسلامی کسب کنند. دبیر فدراسیون بوکس با بیان اینکه فرآیند زمینه‌سازی برای حضور زنان بوکسور در رقابت‌های برون مرزی از مراجع قانونی در حال پیگیری است اظهار امیدواری کرد: با مقدمه‌سازی برای شرکت زنان ایرانی در رقابت‌های بوکس، شاهد توسعه این ورزش در کشور باشیم. وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد وزارت ورزش مخالفتی با این مهم ندارد گفت: مسائل و مشکلات ورزش بوکس بانوان باید از مراجع و مجاری قانونی پیگیری شود که در حال پیگیری است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان از برنامه‌ریزی برای برپایی جشن عاطفه‌ها در ۴۰۰ مدرسه این استان خبر داد. وی ادامه داد: مرحله دوم جشن عاطفه‌ها هم‌زمان با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی از ۱۰ مهرماه آغاز در بیش از ۴۰۰ مدرسه سراسر این استان برگزار خواهد شد. معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان ضمن دعوت از عموم مردم برای مشارکت در این جشن گفت: دو هزار دانش‌آموز و نزدیک به ‌یک‌هزار دانشجوی نیازمند استان سمنان در انتظار همدلی تمامی آحاد مردم در جشن عاطفه‌ها هستند. وی با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها در مرحله اول و جمع‌آوری کمک‌های مردمی خاطرنشان کرد: در نخستین مرحله جشن عاطفه‌ها ۴۰۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی در استان جمع‌آوری شد. قوسی یادآوری کرد: مردم استان سمنان می‌توانند وجوه نقدی خود را با شماره‌گیری سامانه آنی پرداخت#۰۲۳*۸۸۷۷*، شماره‌حساب ۰۱۰۲۳۱۸۴۶۳۰۰۹و یا شماره کارت ۶۹۸۴-۹۰۱۷-۶۹۱۹-۶۰۳۷نزد بانک صادرات پرداخت کنند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
استاندار سمنان به تجلیل از جایگاه ممتاز کشورمان در جهان و منطقه پرداخت و گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز به وزنه تعادل در محاسبات منطقه‌ای تبدیل شده است. به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، علیرضا آشناگر در آئین رژه نیروهای مسلح استان در سمنان در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در سمنان اظهار کرد: امروز ایران عزیز از قدرتمندترین نیروی مقاومت در مقابل هر تهاجم در سطح منطقه برخوردار است. آشناگر اضافه کرد: آمریکا به‌دنبال آن است که مولفه‌های قدرت ملت ایران که دربرگیرنده: اتحاد، انسجام و همبستگی و …است را هدف قرار داده و با اختلاف‌افکنی در بین صفوف ملت، به ایجاد قطب سازی‌های بی‌اعتبار بپردازد. وی نفوذ استراتژیک ملت ایران را تا عمق قلب‌های مردمان آزاده ارزیابی و خاطرنشان کرد: آمریکا به خیال خود می‌کوشد تا توان موشکی و نفوذ استراتژیکی ما را که به وسعت قلب‌های مردم منطقه گسترش یافته، خنثی کند. آشناگر شیفتگی ترامپ به عکس یادگاری با رئیس‌جمهوری ایران را نماد و گویای قدرت و نفوذ ایران اسلامی ارزیابی و خاطرنشان کرد: مقاومت و ایستتادگی ایران در برابر تحریم‌های ظالمانه به بار نشسته و امروز ساختارهای اقتصادی جمهوری اسلامی در حال ساماندهی و قوام و شکوفایی بیشتر هستند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
دبیر جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان سمنان از برگزاری سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان سمنان در آذرماه امسال خبر داد. دبیر جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان سمنان از برگزاری سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان سمنان در آذرماه امسال خبر داد. وی از افزایش موضوعات جشنواره امسال خبر داد و افزود: خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای استان می‌توانند در صورت علاقه در همه بخش‌های این جشنواره شرکت کنند. مسلمان با اشاره به محورها و موضوعات جشنواره سوم خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی، شعار سال، دین شناسی، بسیج و خدمات ۴۰ ساله آن، دستاوردهای انقلاب اسلامی، مسائل صنفی خبرنگاران، آسیب‌های اجتماعی، دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت، نشاط اجتماعی، محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی از موضوعات سومین جشنواره استانی ابوذر است. دبیر جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان سمنان از افزایش بخش‌های مرتبط با تولیدات رسانه‌ای در بخش‌های دیداری و شنیداری به عنوان مهمترین وجه تمایز جشنواره سوم با سال قبل یاد کرد و افزود: علاوه بر این امسال بخش مردمی و دانشجویی نیز به جشنواره امسال افزوده شده است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
فرمانده انتظامی استان سمنان از کشف یک محموله بیش از ۶ میلیارد ریالی پارچه قاچاق از یک تریلی حین عبور از محورهای این استان خبر داد. به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سرهنگ عبداله حسنی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این محموله قاچاق کالا از یک دستگاه تریلی و توسط پلیس مبارزه قاچاق کالا در مقابل پلیس راه سمنان دامغان کشف شد. وی با اشاره به توقف این تریلی از سوی نیروهای پلیس ادامه داد: در بررسی‌های انجام شده ۸ هزار و ۹۰۰ متر پارچه خارجی قاچاق که کارشناسان ارزش ریالی آن را افزون بر شش میلیارد ارزیابی کردند کشف شد. فرمانده انتظامی استان سمنان از تشکیل پرونده‌ای در این ارتباط خبر داد و خاطرنشان کرد: راننده این خودروی باری به عنوان صاحب کالای قاچاق به مرجع قضائی استان معرفی شد. این مقام ارشد انتظامی از تشدید برخوردهای پلیس با قاچاق کالا و ارز در استان خبر داد و گفت: برخورد قاطع پلیس با قاچاق کالا و ارز و تشدید اقدامات این حوزه در سال‌های اخیر، موفقیت آمیز بوده و علاوه بر دستگیری فرصت طلبان، سودجویان و متخلفان اقتصادی میلیاردها ریال انواع مختلف کالای قاچاق کشف شده است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: برداشت گندم در این شهرستان نسبت به سال گذشته بیش از ۱٫۵ برابر فزایش یافته است. به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید محسن طباطبائیان در شورای اداری شهرستان اظهار داشت: برداشت گندم در مزارع این شهرستان از اواخر خردادماه آغاز شد. وی با بیان اینکه برداشت گندم از سوی کشاورزان این شهرستان با ۱۱ دستگاه کمباین «۴ دستگاه بومی و هفت‌دستگاه غیربومی» آغاز شد تصریح کرد: کار برداشت گندم از مزارع این شهرستان به اتمام رسیده است. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان با اشاره به سطح زیر کشت گندم در سال زراعی قبل این شهرستان گفت: سطح زیر کشت این محصول استراتژیک در شهرستان دامغان حدود یک هزار و ۳۶۴ هکتار بود. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان اضافه کرد: بخشی از محصول گندم نیز به‌عنوان بذر خودمصرفی برای سال زراعی آینده مورداستفاده قرار می‌گیرد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
استاندار و رئیس کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت و خانواده استان سمنان با اشاره به فراوانی بالای سرطان‌ها در کشور معتقد است که باید حساسیت مردم به این بیماری را بیش از پیش افزایش دهیم. به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علیرضا آشناگر در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت و خانواده استان اظهار کرد: این افزایش حساسیت نباید به‌گونه‌ای باشد که ترس را به جامعه پمپاژ کنیم. وی از سرطان‌ها به عنوان یکی از مهمترین دلایل مرگ و میرها در کشور نام برد و افزود: اگرچه همچنان آمار سرطان‌ها در استان سمنان پایین‌تر از متوسط آمار جهانی است اما رشد سرطان بر اساس آمار اعلام شده نگران کننده است. وی با اشاره به برخی مشکلات مبتلابه سرطانی‌ها در استان و کشور گفت: نیاز بیماران سرطانی و گرانی دارو و هزینه‌های درمان این بیماری‌ها بخش مهمی است که باید مورد توجه دستگاه‌های مسوول قرار گیرد. این مقام ارشد اجرایی بر ضرورت ارتقاء شاخص سرزندگی و نشاط را در سطح استان تاکید و تصریح کرد: ایجاد فضاهای شاد و گسترش نشاط اجتماعی در سطح استان موجب کاهش مبتلایان و آثار منفی بیماری‌ها خواهد شد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از برگزاری جشنواره انار «یاقوت سرخ» درجزین با همکاری شهرداری این شهر خبر داد. وی از این جشنواره به عنوان یک فرصت طلایی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری درجزین نام برد و افزود: رویداد محوری یکی از بهترین راهکارها برای معرفی استان سمنان است. وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی ایل سنگسر در آبان ماه امسال، افزود: جشنواره انار درجزین نیز فرصت مناسبی برای معرفی جشنواره ایل سنگسر است. شهر درجزین از شهرهای شهرستان مهدیشهر است. این شهر که به دلیل کیفیت بالای انارستان‌هایش به شهر یاقوت سرخ اشتهار دارد در فاصله ۵ کیلومتری شمال سمنان و ۱۰ کیلومتری جنوب شهر مهدیشهر قرار دارد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: یک جوجه یک روزه بعد از ورود به مرغداری در گذشته در یک بازه زمانی ۵۰ تا ۵۲ روزه و امروزه که بحث مرغ سایز مطرح شده در یک بازه ۴۰ تا ۴۲ روزه بدون استفاده از هرگونه هورمون یا داروی غیرمجاز به وزن دو تا سه کیلو می‌رسد. حمیدرضا حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان اظهار کرد: این جوجه‌ها با استفاده از یک خوراک مغذی که سرشار از پروتئین و دیگر مواد مغذی است در یک فرآیند کاملا بهداشتی و سالم به وزن مناسب می‌رسند. حسینی با بیان اینکه هر جوجه در طول یک دوره تقریبا ۵ کیلو نهاده مصرف می‌کند ادامه داد: هر کدام از این جوجه‌ها با مصرف پنج کیلو نهاده تقریبا به وزن سه کیلو می‌رسند. وی با رد استفاده از هرگونه «هورمون» در تولید مرغ‌های گوشتی اظهار کرد: اصولا استفاده از هورمون برای مرغداران مقرون به صرفه نیست و نوعی خودزنی مالی برای آنها محسوب می‌شود. ضمن اینکه اصلا چیزی به اسم هورمون به صورت آزاد و قانونی در بازار وجود ندارد که چنانکه کسی اراده کند استفاده کند بتواند آن را تهیه کند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، پژوهشی و فناوری بین دانشگاه سمنان و مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به امضاء رسید. به گزارش ایسنا-منطقه سمنان دکتر مسعود نصیری رئیس دانشگاه سمنان اظهار کرد: بر اساس این تفاهم نامه دو طرف در زمینه نمایه سازی اطلاعات و آمار تولیدات پژوهشگران دانشگاه در پایگاه‌های مرکز منطقه‌ای و ISC، تبیین و تحقق شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه و تعیین جایگاه دانشگاه در بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی، معرفی و ورود دانشگاه به نظام‌های بین المللی رتبه بندی، چاپ و انتشار نشریات معتبر علمی دانشگاه و درونداد و پردازش این مجلات در (ISC) و ایران ژورنال (نظام نمایه‌سازی مرکز منطقه‌ای) باهم همکاری می‌کنند. رئیس دانشگاه سمنان با ابراز خرسندی از فعالیت‌های صورت گرفته توسط رایسست و ISC و موفقیت‌های این دو سازمان، اظهار کرد: ‌نقش رایسست در تامین اطلاعات منابع علمی و نیز جایگاه ISC در رصد تولید علم و نیز مبحث رتبه بندی نشریات، محققان و دانشگاه‌ها برای ما بسیار ارزشمند است و خدمات مشاوره‌ای این مجموعه به ارتقاء جایگاه دانشگاه‌های کشور در سطح بین المللی کمک خواهد کرد. وی اظهار امیدواری کرد که با سازمان‌دهی و تمرکز بخشی به رتبه بندی دانشگاه‌های کشور و محول کردن این مهم به ISC، دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی کشور هرچه بهتر ارزیابی شده و عملکرد آنها بهبود خواهد یافت. وی افزود: دانشگاه سمنان علاقه‌مند است که در سایر حوزه‌ها نظیر انجام پروژه‌های تحقیقاتی، همکاری‌های بین المللی، برگزاری همایش‌ها، کارگاه‌ها و نشست‌های علمی ملی و بین المللی و نیز چاپ نشریه و کتاب و موضوعات مورد علاقه دیگر تعاملات گسترده‌ای با رایسست و ISC شکل گیرد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
وی از بخش بسطام به عنوان یک منطقه مستعد برای اجرای طرح پایلوت کشت گونه‌های مقاوم به سرما نام برد و افزود: کشت گونه‌های مقاوم به سرما و تغییر الگوی کشت در بخش بسطام می‌تواند به رزونق زراعت و باغداری در بخش بسطام کمک شایانی کند. استاندار سمنان با اشاره به ظرفیت‌های متنوع گردشگری در بسطام افزود: وجود مقبره‌های بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی در بسطام به تقریب مذاهب و جذب گردشگر در منطقه کمک می‌کند. ضمن اینکه هر جا در خصوص توسعه شهر نیاز به اجرای طرح و تغییر کاربری خاصی باشد با ارائه‌ی دلایل منطقی و قانع کننده مساعدت خواهد شد. وی از پیگیری مشکلات اتمام طرح فاضلاب روستایی در روستای ابر بسطام خبر داد و خاطرنشان کرد: اعتباراتی به منظور تکمیل مصلای شهر بسطام نیز اختصاص داده می‌شود. استاندار سمنان با بیان اینکه سمنان، استان پهناوری است گفت: پراکندگی جمعیت در این استان بالا است و همین هزینه‌های خدمات‌رسانی در استان را افزایش می‌دهد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
وی با بیان اینکه نگاه به بخش بسطام، باید نگاه ویژه باشد ادامه داد: شهر تاریخی بسطام از ظرفیت‌های مختلفی در حوزه‌های گردشگری، فرهنگی، کشاورزی و …برخوردار است. امام جمعه بسطام با اشاره به ظرفیت بالای صنعت گردشگری در این بخش ادامه داد: بسطام با جاذبه‌های فراوان گردشگری، سیاحتی، عرفانی و معنوی، توانمندی تبدیل شدن به قطب گردشگری استان را دارد. امام جمعه بسطام با بیان اینکه بخش بسطام بیش از ۴۰۰ شهید را تقدیم انقلاب و کشور کرده اضافه کرد: روستای میغان با تقدیم ۹۶ شهید، اولین روستای ایثارگر کشور است که در بخش بسطام قرار دارد. فرماندار شاهرود با بیان اینکه شهر تاریخی بسطام بیش از ۹ هزار جمعیت دارد افزود: بخش بسطام دارای ۴۵ هزار نفر جمعیت است. بسطام به واسطه وجود آرامگاه سلطان العارفین بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی می‌تواند به عنوان پایتخت عرفان شرق مطرح شود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
طی حکمی از سوی معاون استاندار سمنان، رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان به عنوان عضو اصلی کانون هماهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان معرفی شد. به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، در حکم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان به حسن رهایی، رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان آمده است: با توجه به سوابق و تجارب ارزنده جنابعالی و پیرو بخشنامه تشکیل کانون ملی هماهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به موجب این ابلاغ، به عنوان عضو کانون هماهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان منصوب می‌شوید. در ادامه حکم حبیب الله خجسته پور، معاون استاندار و رئیس کانون هماهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان آمده است: بی شک توسعه گردشگری که مبنای برنامه ریزی استانی است، با بهره گیری از توان سایرین و پتانسیل موجود در حوزه‌های مختلف، می‌تواند نقش مثبت و م<ثری را ایفا نماید، امید است ب اتکال به خداوند سبحان و توجهات حضرت ولیعصر (عج) و با رعایت کلیه قوانین و مقررات در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.
ایسناایسنا2 ماه قبل
استاندار سمنان از مجن به عنوان یکی از شهرهای با پتانسیل بالای گردشگری در استان نام برد و بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های متنوع این منطقه تاکید کرد. وی از آبشار مجن به عنوان یک ظرفیت مهم گردشگری طبیعی نام برد و گفت: آبشار زیبای مجن و دیگر جادبه‌های این شهر از چنان قابلیت و استعدادی برخوردار است که به‌عنوان یکی از پتانسیل‌های گردشگری کشور و استان مطرح شود. آشناگر بر ضرورت ایجاد زیرساخت‌های رفاهی در محدوده این جاذبه طبیعی مجن تاکید کرد و از اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان خواست با حمایت استانداری طرح مطالعاتی گردشگری منطقه آبشار مجن را اجرایی کند. به گزارش ایسنا استاندار سمنان همچنین با حضور در آبشار مجن، منطقه گردشگری تنگ داستان، سد مجن و … به بررسی ظرفیت‌های مختلف این بخش پرداخت. شهر مجن به دلیل جاذبه‌های متنوع گردشگری و بافت پلکانی زیبایش به «ماسوله کویر» اشتهار دارد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان بر لزوم رفع مشکلات و موانع پیش پای واحد‌های تولیدی راکد و تعطیل تاکید کرد. به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه مشترک کمیسیون کارگری شهرستان و استان سمنان بر لزوم احصاء مشکلات واحدهای تولیدی تاکید و اظهار کرد: مسوولان ذی‌ربط باید در راستای حل مشکلات احتمالی واحدهای تولیدی فعال، مشکل‌دار و تعطیل استان گام بردارند. معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه باید مشکلات واحدهای تولیدی مشکل‌دار به فوریت‌، بررسی و حل شوند ادامه داد: واحد‌های تولیدی راکد و یا تعطیل نیز باید با تلاش جدی‌تری به چرخه تولید برگردند. وی ادامه داد: اگر معضلات و مشکلات واحدهای مشکل دار و یا تعطیل احصا گردد به دو مدل برخورد می‌کنیم، یا این‌مشکلات استانی بوده و در استان قابل حل‌اند یا مشکلات آنها باید در سطح ملی پیگیری و مرتفع شوند. خجسته‌پور با بیان اینکه برخی از مشکلات واحدهای تولیدی باید در سطح ملی حل شوند ادامه داد: نخستین گام برای رفع این مشکلات، شناسایی و ارجاع آنها به مراجع مسوول است ضمن اینکه باید راهکارهای حل مشکلات نیز باید همزمان به مراجع ملی ارائه شود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
با همکاری و توافق بین جهاددانشگاهی استان و دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی در استان سمنان انجام می‌شود. به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در نشست رئیس و معاونین این دانشگاه با رئیس و معاونین جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: انشاءالله پس از انجام توافقات اولیه و تعیین تیم‌های کارشناسی از جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی، فعالیت‌های تخصصی در حوزه پژوهشی و آموزشی با بهره گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ارزشمند جهاددانشگاهی در این حوزه انجام می‌شود. رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این نشست جهاددانشگاهی را مولود اصلی انقلاب معرفی کرد و گفت: مأموریت اصلی جهاددانشگاهی ارتباط و پل بین جامعه و دانشگاه است، همچنین فعالیت‌های تحقیقاتی، آموزشی، فرهنگی و علمی نیز از رسالت‌های اصلی جهاددانشگاهی است. وی تأکید کرد: تیم‌های کارشناسی از دو دانشگاه علوم پزشکی استان و جهاددانشگاهی تعیین خواهند شد و در موضوعات مختلف، جنبه‌های همکاری بین دو دانشگاه را بررسی خواهند کرد و انشاءالله همکاری‌های دو دانشگاه در حوزه آموزشی و پژوهشی گسترش یابد. رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: در سال‌های گذشته دوره‌های تخصصی آموزشی با حمایت دانشگاه علوم پزشکی و توسط جهاددانشگاهی در استان سمنان برگزار شد که می‌توان به دوره‌های کمک پرستاری، تکنیسین داروخانه، تکنیسین دندانپزشک، تکنیسین اتاق عمل و … اشاره کرد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان از پرداخت خسارت بازسازی و تعمیرات واحد مسکونی به ۶۷۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان که از سیل بهار امسال آسیب دیده بودند، خبرداد. به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سیده فاطمه تقوی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: سه مرحله بازدید از مناطق سیل‌زده استان سمنان در بهار سال جاری با حضور کارشناسان کمیته امداد و بیمه انجام شد و متعاقب آن تمام منازل مسکونی آسیب دیده از سیل خسارت دریافت کردند. معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان بیمه اثاثیه منزل مددجویان شهری و روستایی را ۱۵ میلیون اعلام و خاطرنشان کرد: با توجه به این امر، بخش زیادی از خسارات وارده از سیل جبران خواهد شد. وی بابیان اینکه ۲۸,۹ درصد از مددجویان ساکن مناطق محروم هستند، تصریح کرد: هفت منطقه در استان سمنان دارای ضریب محرومیت ۶ تا هشت تحت حمایت این نهاد است. معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: ۹ هزار و ۲۸۸ نفر در قالب ۴۱۹۲ خانوار در مناطق مرحوم روستایی با ضریب ۶ تا هشت تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان هستند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از ارسال ٢٥٠ اثر به اولین جشنواره استانی شعر آئینی به میزبانی شهرستان گرمسار خبر داد. به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت در نشستی با عوامل اجرایی برگزاری این جشنواره گفت: این آثار توسط ٨٨ تن از ساعران استان به این جشنواره ارسال شده است. وی با بیان اینکه نخستین جشنواره استانی شعر آیینی به میزبانی شهرستان گرمسار برگزار می‌شود اظهار داشت: آیین اختتامیه این جشنواره هشتم مهر در گرمسار برگزار خواهد شد و برترین‌های این جشنواره شناخته می‌شوند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه هنر شعر و شاعری در استان سمنان یک ظرفیت است تصریح کرد: برگزاری جشنواره شعر با هدف احیا و رونق این هنر در نقاط مختلف استان و شناسایی استعدادهای جدید شعری برگزار می‌شود. فضیلت با تاکید بر اینکه جشنواره شعر آیینی فرصت مناسبی برای کمک به هنر شعر در استان و رونق آن است افزود: از این جشنواره‌ها باید برای انتقال تجربه و نیز آموزش استفاده شود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
د بیر اجرای سوگواره مهر محرم از برگزاری بخش بین المللی مسابقه رسانه‌های دیجیتال مهر محرم در سال جاری خبر داد و موضوعات و محورهای این بخش را اعلام کرد. دبیر سوگوار ملی و بین المللی مهر محرم یادآور شد: دوستداران شرکت در این مسابقه برای ثبت نام و ارسال آثار می‌توانند به سایت www. MehreMoharram. ir مراجعه کنند. وی ادامه داد: سوگواره مهر محرم در حال حاضر از جایگاه خوبی در تولید محتوا و مشارکت هنرمندان و مستند سازان از تمامی استان‌های کشور و سراسر جهان بخصوص کشورهای مسلمان برخوردار است. قدس‌پور گفت: امسال با راه‌اندازی پویش جهانی مهر محرم با هشتگ‌های فارسی ‌مهر_محرم ‌مهر_حسینی و عربی #حب_الحسین_یجمعنا #حب_الحسین_یرفعنا و انگلیسی‌ #hussainUnitsUs و #kindMoharram به دنبال نقش آفرینی فعال‌تر در حوزه فضای مجازی و افزایش مشارکت مردمی در تولید محتوای دیجیتال عاشورایی هستیم. وی با بیان اینکه سی ام آبان ماه آخرین مهلت شرکت در این مسابقه است یادآوری کرد: علاقمندان ‌به شرکت در مسابقه رسانه‌های دیجیتال مهر محرم‌، می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www. mehremoharram. ir و مطالعه فراخوان هر بخش نسبت به ثبت نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از وارد مدار شدن ۳۰۰ نیروگاه خورشیدی کوچک‌مقیاس مددجویان استان خبر داد و گفت: ۵۰ طرح پنل خورشیدی با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد بسطام اجرا می‌شود. به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در جلسه کارگروه اشتغال اداره بسطام که با حضور رؤسای بانک‌های عامل و شرکت‌های طرف قرارداد کمیته امداد، افزود: یکی از ظرفیت‌های استان سمنان، بهره‌مندی بالا از انرژی‌ خورشیدی است که سال‌ها از آن غفلت شد و کمیته امداد از چند سال گذشته طرح احداث نیروگاه‌های خورشیدی کوچک‌مقیاس را برای اشتغال خانواده‌های مددجوی خود آغاز کرد. وی با بیان اینکه در مرحله نخست ۳۰۰ نیروگاه خورشیدی کوچک‌مقیاس خانواده مددجویان کمیته امداد استان سمنان وارد مدار شده است، افزود: به‌صورت تضمینی، برق تولیدی از مددجویان خریداری می‌شود. مسعودیان راد تصریح کرد: هزار پنل خورشیدی در استان سمنان برای مددجویان جویای کار استان سمنان در دستور کار قرار دارد. مدیر کل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به نخستین مرحله از اجرای این طرح تصریح کرد: در حال حاضر ۳۰۰ طرح برای مددجویان این نهاد در حال اجراست که از این مجموع ۳۰ پروژه در منطقه بسطام است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با پرداخت هشت هزار و ۹۰۰میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای مشکل‌دار این استان در سال ۹۸ موافقت کرد. به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علیرضا آشناگر استاندار سمنان در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان فلسفه شکل‌گیری این کارگروه را تسهیل و رفع موانع تولید بر شمرد و اظهار کرد: نباید اجازه دهیم بر مشکلات تولید کنندگان افزوده شود. بهروز اسودی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان و دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز از آغاز مجدد ثبت‌نام واحدهای تولیدی متقاضی دریافت تسهیلات طرح رونق تولید امسال خبر داد و گفت: این تسهیلات به منظور حمایت از تولید و رفع مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی، به کلیه واحدهای تولیدی استان که مشمول طرح می‌شوند پرداخت خواهد شد. وی گفت: امسال نیز همچون سال قبل بسته تسهیلات رونق تولید با هدف هموار سازی مسیر تولید ملی و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و در راستای تحقق شعار رونق تولید و تامین مالی تولید کنندگان داخلی، اجرایی می‌شود. دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان اینکه سال گذشته ۸۷۹ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان بیش از ۹ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از بانک‌های عامل استان دریافت کردند افزود: سال گذشته شاهد تحقق ۸۷ درصدی سهم پرداختی تسهیلات رونق تولید در استان بودیم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان سمنان از خرید بیش از ۶ میلیارد ریال تجهیزات ورزشی و بهداشتی برای آموزشگاه‌های این استان خبر داد. به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علیرضا حاج قاسمی بااعلام این خبر اظهار کرد: این تجهیزات تجهیزات ورزشی و بهداشتی مدارس روز گذشته از طریق ۲۴ دستگاه وانت باربه استان منتقل شدند. وی با اشاره به خرید و ارسال بیش از ۶ میلیارد ریال تجهیزات ورزشی و بهداشتی برای آموزشگاه‌های استان سمنان در قالب کاروان «مهر بانشاط» خاطرنشان کرد: کاروان مهر با نشاط شامل تجهیزات و اقلامی است که به برگزاری بهتر و بانشاط‌‌تر درس تربیت بدنی و زنگ ورزش در مدارس کمک می‌کند. معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گفت: این تجهیزات به بهبود روحیه نشاط و شادابی و ارتقاء سطح سلامت در دانش آموزان مدارس کمک شایانی خواهد کرد. معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان سمنان از ارسال این تجهیزات به مدارس شهرستان‌های مختلف استان خبر داد و گفت: این تجهیزات در سال تحصیلی پیش رو مورد استفاده دانش‌آموزان هم‌استانی قرار می‌گیرند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

معاملات
سمنان
بورس
اقتصاد