منطقه مازندران

منطقه مازندران

تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
اجرای‌های شب گذشته شامل هنرنمایی تعزیه خوانان، ورزشکاران گود زورخانه‌ای، هنرمندان غزل خوانی موسیقی تهران قدیم و ارامنه، دهل نوازی و صدای سرنای عروسی‌های غرب کومش بود. در بخش بعدی محمد منتشری خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی به همراه گروهش به صحنه آمد و قطعه‌هایی مبتنی بر بیات تهران اجرا کرد. در ادامه اکبر غلام سلطانی برای روایت نی ساربانی کومش به صحنه آمد. همچنین منطقه کومش پژوهشگر جوانی به نام روح الله کلامی دارد که به خوبی روی موسیقی این منطقه کار کرده است. بخش اول ساربانی منطقه دامغان است که اکبر غلام سلطانی خواننده و نوازنده نی ساربانی اجرا می‌کند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - ساری – ایرنا – مدیر شرکت مخابرات منطقه مازندران گفت که حدود ۲۰۰ کیلومتر از چهار محور اساسی استان تا پایان امسال به فیبر نوری متصل می‌شود. وی با اشاره به اینکه مازندران بعد از تهران بیشترین ضریب نفوذ «اف تی تی اچ» را دارد، افزود: استان مازندران بعد از تهران و اصفهان هم بیشترین ضریب نفوذ سرویس «وی پی اس» را به خود اختصاص داده است. اف تی تی اچ تکنولوژی است که در آن یک فیبر نوری از دفتر مرکزی به ارائه‌دهنده‌ خدمات مخابراتی و سپس محل استقرار مشتری کشیده می‌شود. مدیر شرکت مخابرات منطقه مازندران با اعلام این که تمامی شهرهای مازندران مجهز به سرویس اف تی تی اچ هستند، گفت: تاکنون به حدود چهار هزار مشترک در استان این سرویس داده شده است. برچسب‌هانمایشگاه بین المللی الکامپ شرکت مخابرات استان مازندران فیبر نوری
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/مازندران مدیر مخابرات منطقه مازندران از اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای افزایش فیبر نوری در سراسر استان خبر داد. علی اصغرپور خاطرنشان کرد: حوزه فناوری و دیجیتال یکی از بزرگترین حوزه‌هایی است که در بخش فناوری به خوبی عمل کرده و اشتغال‌زایی می‌کند. مدیر مخابرات منطقه مازندران ادامه داد: مخابرات استان در حوزه روستایی به اندازه شهری رشد نداشت اما در حال حاضر نزدیک به ۸۰ روستا را به لحاظ بازسازی و نوسازی شبکه تسریع کردیم. مدیر مخابرات منطقه مازندران یادآور شد: تمام مشترکان پر مصرف در مازندران شناسایی شده و برای مشترکین این سرویس‌ها پهنای باند انجام شد. مدیر مخابرات منطقه مازندران با اشاره به اینکه تمام شهرهای مازندران مجهز به سرویس اف تی تی اچ هستند، اظهار کرد: تاکنون ۴ هزار مشترک در استان سرویس دهی کردیم و از لحاظ زیر ساخت فیبر نوری مشکلی در مازندران نداریم.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
مدیر مخابرات منطقه مازندران خبر دادپیام مازند - ایسنا/مازندران مدیر مخابرات منطقه مازندران از اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای افزایش فیبر نوری در سراسر استان خبر داد. علی اصغرپور خاطرنشان کرد: حوزه فناوری و دیجیتال یکی از بزرگترین حوزه‌هایی است که در بخش فناوری به خوبی عمل کرده و اشتغال‌زایی می‌کند. مدیر مخابرات منطقه مازندران ادامه داد: مخابرات استان در حوزه روستایی به اندازه شهری رشد نداشت اما در حال حاضر نزدیک به ۸۰ روستا را به لحاظ بازسازی و نوسازی شبکه تسریع کردیم. مدیر مخابرات منطقه مازندران یادآور شد: تمام مشترکان پر مصرف در مازندران شناسایی شده و برای مشترکین این سرویس‌ها پهنای باند انجام شد. مدیر مخابرات منطقه مازندران با اشاره به اینکه تمام شهرهای مازندران مجهز به سرویس اف تی تی اچ هستند، اظهار کرد: تاکنون ۴ هزار مشترک در استان سرویس دهی کردیم و از لحاظ زیر ساخت فیبر نوری مشکلی در مازندران نداریم.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - نوشهر- پروژه کانال انتقال آب رودخانه چالوس به بخش‌های مرکزی استان مازندران با گذشت ۲۴ سال تکمیل نشده و گفته می‌شود به علت کمبود اعتبار پیمانکار طرح را رها کرده است. در پی تماس‌های متعدد خبرنگار ایرنا از سه روز گذشته تاکنون با مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه مازندران برای پاسخگویی مسئولان ذیربط نسبت به تعطیلی این طرج متاسفانه این پی گیرها نتیجه‌ای نداشت. مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران ار ارائه اطلاعات بیشتر اظهار ناآگاهی کرد. مدیر عامل آب منطقه‌ای مازندران نیز پیش از این در گزارشی میزان اعتبار مورد نیاز برای به سرانجام رسیدن این طرح را بیش از ۷ هزار میلیارد ریال اعلام کرده بود. برچسب‌هاطرح‌های زیرساختی چالوس شرکت مدیریت منابع آب ایران
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل
پیام مازند - ساری - مدیر شرکت مخابرات منطقه مازندران گفت که بیش از ۱۳۰ هزار خط تلفن ثابت بلااستفاده با بدهی معوقه در این استان وجود دارد که صاحبان آنها باید تا پایان امسال تکلیف آنها را مشخص کنند. وی علت احتمالی بلااستفاده ماندن این تلفن‌ها را تعدد خطوط تلفن در اختیار برخی مشترکان خانگی و تجاری، نقل مکان مشترک و عدم انتقال خطوط تلفن به دیگری، عدم پرداخت هزینه تلفن از سوی مستاجر و دلایل دیگری از این دست برشمرد. وی توضیح داد: در برخی مناطق مازندران متقاضیانی هستند که به دلیل محدودیت خطوط تلفن در منطقه مجبور به استفاده از خطوط تلفن پی سی ام شده‌اند، در صورتی که با تعیین تکلیف تلفن‌های ثابت بلااستفاده می‌توان این تلفن‌ها را به مشترکان واگذار کرد. به عبارتی در این وضعیت چند خط با یک سیم تلفن منتقل می‌شود و در نهایت قبل از رسیدن به مشترک با پی سی ام جدا می‌شود. مازندران یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک تلفن ثابت دارد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
شش کشور پیرامون این دریا واقع شده‌اند و سواحل آن حدود ۶۵۰۰ کیلومتر است. سواحل دریای خزر در کشور ایران در استان‌های گلستان، گیلان و مازندران واقع شده است که حدود ۱۱۰ کیلومتر آن در استان گلستان قرار گرفته است. در خصوص حدود سواحل دریای خزر و محدوده بستر دریا، حریم دریا، اراضی مستحدثه و اراضی قابل ساخت و ساز برای تاسیساتی بجز اسکله، ابهاماتی وجود دارد که لازم است در راستای رفع موانع از توسعه سواحل و شفاف سازی مورد بررسی و حل وفصل قرار گیرد. د-حریم: قسمتی از اراضی ساحلی یا مستحدث است که یکطرف آن متصل به آب دریا یا دریاچه یا خلیج یا تالاب باشد. لذا سواحل موجود در استان گلستان، سواحل دریا نیستند، بلکه سواحل تالابند و این موضوع پیچیدگی دیگری به موضوع می‌دهد و آن علاوه بر نحوه تعیین تراز تالاب، میزان عرض حریم ساحل است که در سواحل دریای خزر ۶۰ متر تعیین گردیده و در تالابها ۱۵۰ متر.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 هفته قبل
پیام مازند - ساری - مدیرمخابرات منطقه مازندران از وصل شدن اینترنت مشترکان تلفن خانگی، صنعتی و تجاری این استان خبر داد و گفت: از بامداد امروز یکشنبه مشترکان برای استفاده از اینترنت از طریق تلفن‌های ثابت خود با مشکل مواجه نیستند. رسول علی اصغرپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سطح دسترسی به خدمات اینترنت ثابت در استان مازندران شامل همه سایتهای فعال در شبکه وب و پیام‌رسان‌ها امروز به صورت هم زمان وصل شده است. براساس تصمیم شورای عالی امنیت ملی و زیرمجموعه مرتبط، روز گذشته در ۱۰ استان کشور که ناآرامی وجود نداشت یا کم بود؛ اینترنت وصل شد. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران نیز گفت: از یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک تلفن ثابت در این استان ۲۸۷ هزار مشترک، کاربر اینترنت هستند. وی در خصوص زمان رفع مشکل اینترنت تلفن همراه در مازندران را منوط به تصمیم مسئولان کشوری عنوان کرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 هفته قبل
پیام مازند - ساری - نماینده ولی‌فقیه در مازندران بر لزوم به کارگیری روش‌های علمی در مصرف انرژی و صرفه‌جویی در مصرف آب و برق تاکید کرد و گفت: باید همه در مسیر اصلاح الگوی مصرف حرکت کنیم. آیت الله محمدی لائینی امروز شنبه در دیدار مدیران صنعت آب و برق مازندران با اشاره به اهمیت رعایت الگوی مصرف از سوی مردم خواستار رعایت استانداردهای مصرف با به کارگیری شیوه‌های علمی شد. امام جمعه ساری با اشاره به خسارت‌های ناشی از وقوع سیل در ابتدای سال جاری در مناطقی از مازندران به ویژه در زمینه تخریب تاسیسات انرژی و کشاورزی، برنامه‌ریزی و تلاش مدیران دستگاه‌های مسئول برای جبران خسارت‌های وارده به مردم را خواستار شد. در ابتدای این دیدار مدیران عامل شرکتهای آب و برق منطقه مازندران گزارشی از روند اقدامات و فعالیت‌های در حال انجام حوزه آب و برق مازندران ارائه کردند. برچسب‌هانفت و گاز مدیریت مصرف انرژی مصرف بهینه برق آب و فاضلاب مازندران نماینده ولی فقیه مازندران

آیت‌الله لائینی: در بها دادن به جوانان گام‌های جدی برداشته شود/ ساده‌زیست خواهم ماند

4+
فارسفارس4 هفته قبل
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
پیام مازند - نوشهر- فرماندار چالوس با اشاره به عبور خط لوله انتقال آب از زمین‌های مردم منطقه گفت: حقوق قانونی مالکان اراضی در مسیر خط انتقال طرح ملی آبرسانی به شهرهای مرزن آباد، نوشهر، چالوس، هچیرود و حوزه روستایی این شهرستان‌ها پرداخت می‌شود. عملیات اجرایی طرح ملی انتقال آب به شهرهای مرزن آباد، چالوس، نوشهر و هچیرود از آبان ماه سال ۹۶ با پیش بینی اعتباری مبلغ ۳۱۵ میلیارد تومان آغاز شده و براساس برنامه ریزی صورت گرفته باید این طرح در سال ۱۴۰۰ اجرایی و به بهره برداری برسد. این طرح برای تامین و پایداری شبکه آبرسانی علاوه بر ۵۲۴ هزار مشترک شهری مرزن آباد، هچیرود، چالوس و نوشهر و ۱۲۹ روستا این مناطق اجرایی می‌شود. محمدناصر زندی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: برای ضایع نشدن حق و حقوق این افراد، مالکان زمین هایی که مدعی هستند مسیر خط لوله انتقال در زمین‌های انان است می‌توانند مدارک مثبته خود را ارائه تا پس از بررسی حق و حقوق انان پرداخت شود. فرماندار چالوس اظهار داشت: هرچند بخش عمده‌ای از مشکلات پیش روی اجرای این طرح در پی بازدید استاندار مازندران و دستور ایشان بر حل آنها، برطرف شد ولی اکنون تنها مشکل تملک اراضی اشخاص در مسیر اجرای این طرح است.

لحظه‌ی طلوع آفتاب در شکارگاه غیرقانونی پرندگان!

4+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
مهرمهر1 ماه قبل
سید محمدرضا رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سردترین نقطه استان با دمای ۶٫۲ درجه سانتیگراد بلده بوده است افزود: همچنین آلاشت با ۶٫۸، سیاه بیشه با ۷٫۶، کجور با ۹، کیاسر با ۹٫۱ درجه دیگر مناطق سرد استان بوده است. وی دمای شهر ساری را در صبح یکشنبه ۱۷٫۸ درجه اعلام کرد و افزود: براساس تجلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های هواشناسی امشب و روز دوشنبه با شکل گیری جریانات مرطوب شمالی سطح زمین شاهد بارش باران، وزش باد و کاهش دمای هوا در استان خواهیم بود. رضوی ادامه داد: دریای خزر در مدت یادشده مواج خواهد بود و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
مدیرکل هواشناسی مازندران اعلام کرد: پیام مازند - ساری - مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان ان بلده با کمینه دمای ۶٫۲ درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان در صبح یکشنبه بوده است گفت: پنج منطقه استان دمای زیر ۱۰ درجه را تجربه کردند. سید محمدرضا رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سردترین نقطه استان با دمای ۶٫۲ درجه سانتیگراد بلده بوده است افزود: همچنین آلاشت با ۶٫۸، سیاه بیشه با ۷٫۶، کجور با ۹، کیاسر با ۹٫۱ درجه دیگر مناطق سرد استان بوده است. وی دمای شهر ساری را در صبح یکشنبه ۱۷٫۸ درجه اعلام کرد و افزود: براساس تجلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های هواشناسی امشب و روز دوشنبه با شکل گیری جریانات مرطوب شمالی سطح زمین شاهد بارش باران، وزش باد و کاهش دمای هوا در استان خواهیم بود. رضوی ادامه داد: دریای خزر در مدت یادشده مواج خواهد بود و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد.
مهرمهر1 ماه قبل
یداله طهماسبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پایان طرح پایش زیرساخت‌های روستایی استان اظهار داشت: این طرح از اواسط تیرماه سال جاری آغاز و با فعالیت شبانه روزی ۱۰ تیم متشکل از نمایندگان زیرساخت و مخابرات منطقه مازندران امروز پایان یافت. وی با اشاره به اینکه در این طرح دو هزار و ۴۷۴ روستای بالای ۲۰ خانوار استان مورد پایش قرار گرفت، تاکید کرد: هدف از اجرای این پروژه، بررسی وضعیت ارتباطی مناطق روستایی و تهیه شناسنامه ICT از هر روستا بود تا بتوان با برنامه ریزی درست و تهیه نقشه راه مناسب، زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی را در مناطق کمتر توسعه یافته روستایی استان توسعه و ارتقا داد. طهماسبی خاطرنشان کرد: وضعیت پوشش تلفن همراه و سرویس اینترنت ثابت و سیار، نصب بودن دکل مخابراتی، برخورداری از دفتر پیشخوان، دارا بودن دستگاه خودپرداز، تست سرعت نسل ۳G/۴G و … از جمله شاخص‌های بررسی شده در هر روستا در این طرح بوده است. وی ادامه داد: در فاز بعدی این طرح، سایر روستاهای باقیمانده از مجموع سه هزار و ۶۲۲ روستای استان نیز مورد پایش قرار خواهند گرفت.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران: پیام مازند - ساری - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران گفت: طرح پایش زیرساخت‌های ارتباطی در دو هزار و ۴۷۴ روستای استان انجام شد. یداله طهماسبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پایان طرح پایش زیرساخت‌های روستایی استان اظهار داشت: این طرح از اواسط تیرماه سال جاری آغاز و با فعالیت شبانه روزی ۱۰ تیم متشکل از نمایندگان زیرساخت و مخابرات منطقه مازندران امروز پایان یافت. وی با اشاره به اینکه در این طرح دو هزار و ۴۷۴ روستای بالای ۲۰ خانوار استان مورد پایش قرار گرفت، تاکید کرد: هدف از اجرای این پروژه، بررسی وضعیت ارتباطی مناطق روستایی و تهیه شناسنامه ICT از هر روستا بود تا بتوان با برنامه ریزی درست و تهیه نقشه راه مناسب، زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی را در مناطق کمتر توسعه یافته روستایی استان توسعه و ارتقا داد. طهماسبی خاطرنشان کرد: وضعیت پوشش تلفن همراه و سرویس اینترنت ثابت و سیار، نصب بودن دکل مخابراتی، برخورداری از دفتر پیشخوان، دارا بودن دستگاه خودپرداز، تست سرعت نسل ۳G/۴G و … از جمله شاخص‌های بررسی شده در هر روستا در این طرح بوده است. وی ادامه داد: در فاز بعدی این طرح، سایر روستاهای باقیمانده از مجموع سه هزار و ۶۲۲ روستای استان نیز مورد پایش قرار خواهند گرفت.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 ماه قبل
پیام مازند - ساری - بعد از اجرای شبکه دولت در تمامی ادارات کل، ادارات شهرستان و فرمانداری‌های استان مازندران، دهیاری روستاهای استان نیز به این شبکه متصل می‌شوند. در سفر روز گذشته معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده با امضای تفاهم نامه میان اداره کل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری و مخابرات منطقه مازندران اجرایی شدن شبکه دولت در روستاهای این استان کلید خورد. وی ادامه داد: با فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز، در این مرحله یکهزار دهیاری روستاهای مازندران به شبکه دولت متصل می‌شوند. مدیر کل شبکه دولت مازندران گفت: در شبکه دولت ۱۷ سامانه نرم افزاری راه اندازی شده است که دستگاه‌های اجرایی متناسب با عملکرد از این نرم افزارها استفاده می‌کنند. وی در خصوص وضعیت زیر ساخت ارتباطی روستاهای مازندران گفت: هم اکنون ۹۸ درصد روستاهای مازندران دارای اینترنت هستند که از این تعداد اینترنت ۷۰ درصد روستاها پرسرعت است که برای وصل شدن به شبکه الکترونیکی دولت کفایت می‌کند.

عکس/ روستای تخلیه شده گشنیان

13+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
ایسناایسنا2 ماه قبل
به گزارش ایسنا، به گفته کارشناسان و مسئولان مربوطه با اتمام ساخت سد هراز ذخیره آب سطحی مازندران به ۱۴ درصد خواهد رسید. ساخت سد هراز که در دولت امید با سرعت قابل قبولی در حال اجرا است یک سری نگرانی‌هایی از جمله ورود شیرآبه‌های زباله آمل به داخل سد برای حامیان محیط زیست به همراه دارد. یخکشی ادامه داد: امسال برای طرح هراز۶۰ میلیارد تومان از مدیریت بحران اعتبار درخواست شد که کارها در دست اقدام بوده و علاوه بر آن وزارت نیرو اعلام کرد که یکی از اولویت‌هایش سد هراز است. شاهنظری در پاسخ به مشکلات احتمالی ایجاد سد هراز در آینده گفت: تغییر درهرمجموعه یک سری مزایا و معایبی به همراه دارد که باید مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد. هیئت علمی گروه مهندسی آب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری محل احداث سد هراز را مناسب دانست و یادآورشد: سد هراز منبع ذخیره آبی خوبی است که می‌توان با ذخیره‌سازی و راه‌اندازی آن امکان کشت دوم برای کشاورزان پایین دست فراهم شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین منطقه مازندران، مهدی رازجویان در بازدید از عملیات اجرایی سد هراز در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر جاده انحرافی در مرحله ساخت پل قوسی است که پیش بینی می‌شود تا پایان آذرماه به اتمام برسد. رازجویان با اشاره به بازدید ماه گذشته استاندار مازندران از پروژه ساخت سد هراز افزود: کار ساخت سد در حال انجام است و تا چند روز آینده عملیات خاکریزی هسته آغاز می‌شود. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران همچنین افزود: ساخت سد هراز برای استان مازندران بسیار حیاتی است و خواست ما اتمام هر چه زودتر این پروژه و افزایش ۲ برابری کنترل و ذخیره آب سطحی استان برای تامین آب شرب و همچنین نیاز کشاورزی ما است. سد مخزنی هراز بر روی رودخانه‌ای با همین نام در آمل در حال ساخت است. این سد از نوع خاکی با هسته رسی است که قرار است به ارتفاع ۱۵۰ متر با طول تاج ۳۷۳ متر ساخته شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
وی با اشاره به اینکه پدیده تغییر اقلیم یکی از بزرگترین چالش‌های جهانی پیش روی بشر در عصر حاضر می‌باشد بیان داشت: ما انسانها در هر جا که زندگی می‌کنیم، این پدیده شوم، سلامت و حیات ما را تهدید می‌نماید. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: بر اساس تحقیقات دانشمندان محیط زیست دنیا، تا ۲۰ سال آینده، ۵/۱ درجه سانتی گراد بر دمای زمین افزوده می‌شود به طوری که این افزایش دما، تغییرات شگرفی بر سلامت انسان و محیط زیست بر جای خواهد گذاشت. وی با اشاره به اینکه از مهم‌ترین چالش‌ها و تهدیدات پدیده تغییر اقلیم، افزایش بروز بیماری‌های قلبی- عروقی، تنفسی، عفونی و انگلی و همچنین افزایش بروز بلایای طبیعی نظیرسیل، طوفان و کاهش کیفیت منابع آب شرب می‌باشند. وی خاطر نشان کرد: عدم سوزاندن پسماندهای خانگی و شهری در شهرها و روستاها، همکاری و مشارکت مردم در مدیریت و جمع آوری پسماندهای خانگی و شهری، حفظ محیط زیست و استفاده بهینه از انرژی برق پدیده تغییر اقلیم را کاهش می‌دهد. دکتر عموئی گفت: امید است با افزایش آگاهی و نگرش آحاد مختلف جامعه جهانی، در یک اقدام مشترک و یکپارچه نسبت به حفظ محیط زیست و به دنبال آن، کاهش اثرات نامطلوب پدیده «تغییر اقلیم» بر سلامت انسان و محیط زیست، گام‌های مطلوب و مناسبی برداشته شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 ماه قبل
ایسنا از دنیای ناشناخته خزر برای مازندرانی‌ها گزارش می‌دهدپیام مازند -دریای خزر سرشار از ثروت، فرصت مغتنمی برای توسعه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی به ویژه حمل و نقل بین منطقه‌ای و حتی فرامنطقه‌ای است و می‌تواند قطب دوم اقتصاد کشور باشد. وی با اشاره به اینکه هزار رشته رودخانه به دریای خزر راه پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: فقط رودخانه ولگا در شمال خزر کشور روسیه است که به تنهایی ۸۴ درصد آب خزر را تامین می‌کند بنابراین وقتی فقط یه راه ورودی آب داریم چالش‌ها و محدودیت‌های بسیار زیادی از لحاظ آبی و محیط زیست آبی وجود دارد. *دریای خزر به عنوان منبع ثروت برای مازندران و شمال کشور استمسعود تقی پور کارشناس اقتصاد کشاورزی در گفت وگو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه دریای خزر به عنوان منبع ثروت برای مازندران و شمال کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: بزرگترین پتانسیلی که مازندرانی‌ها دارند دریای خزر و اکوسیستمی بوده که به خاطر دریای خزر وجود دارد و برای این استان یک فرصت است. تقی پور با تصریح اینکه چرا این امر شامل مازندران و سواحل ایران در خزر نشود، خاطرنشان کرد: اکو سیستم جنوب خزر در این سواحل جهت گردشگری و حمل و نقل دریایی در طول سال مناسب بوده که می‌تواند پوشش بهتر اقتصادی نسبت به شمال خزر داشته باشد. وی انتقال آب خزر را بسیار خطرناک دانست و گفت: انتقال آب خزر به خارج از حوزه آبریز، گردش آب را بر هم زده و شوری آب را افزایش می‌دهد، خشکی جنگل‌ها و منابع زمینی را به همراه دارد که اکوسیستم دریای خزر را به هم می‌ریزد و سه استان‌های شمالی مازندران، گلستان و گیلان را تهدید می‌کند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 ماه قبل
در مازندران، در یک نگاه خوشبینانه، محیط زیست به دلایل مختلف به «محیط نیست» تبدیل شده است و این موضوع را نه نگارنده، بلکه خود مسئولان محیط زیست، نمایندگان و مردم بارها فریاد زدند و باز هم کاری نمی‌شود. عزیر عابسی دبیر کارگروه محیط زیست و پسماند اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه مازندران، معتقد است مازندران در شمال کشور، به دلیل سرسبز بودن، تمامی مولفه‌های زیست محیطی را دارا است. عابسی معتقد است به دلیل روند افزایش ورود مسافران و مهاجران به مازندران، محیط زیست این استان طی ۲۰ سال گذشته، بسیار آلوده شده و مشکلات دیگر مانند فرسایش خاک را باید به این موضوع اضافه کرد. عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، ارتباط دانشگاهیان و‌حوزه اجرایی را، راه برون رفت از مشکلات زیست محیطی در مازندران می‌داند و معتقد است: دانشگاهیانی که در بحث سواد در بالاترین سطح قرار دارند نقشی در مسائل مدیریتی و اجرایی ندارند بنابراین تا این موارد وجود دارد، اتفاقی اساسی در محیط زیست مازندران به وقوع نمی‌پیوندد. مشکلات زیست محیطی در مازندران آنقدر گسترده و ادامه‌دار شده است که بسیاری از وعده‌ها نیز به فراموشی سپرده شد.

تبیین ارزش‌ها، آثار و تاریخ دفاع مقدس برای نسل جوان و آینده

4+
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسناایسنا2 ماه قبل
معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مازندران به تشریح آخرین وضعیت آب و هوای مازندران در هفته جاری پرداخت. احمد اسدی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه مازندران، بااشاره به پیش‌بینی آخرین وضعیت جوی مازندران، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی وضعیت جوی استان از روز یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸ ابری همراه با بارش باران، وزش باد (گاهی نسبتا شدید)، کاهش محسوس دما، احتمال رعدوبرق و از اواخر روز یکشنبه با کاهش ناپایداری همراه است. وی تصریح کرد: دوشنبه یک مهرماه مناطق غربی مازندران نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد و مناطق مرکزی و شرق استان نیمه ابری در اواخر روز ابری با احتمال بارش پراکنده و وزش باد همراه خواهد شد. معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مازندران وضعیت جوی روز سه شنبه ۲ مهر ماه را نیمه ابری گاهی ابری بویژه در غرب استان با بارش پراکنده اعلام کرد وگفت: چهارشنبه و پنج‏شنبه ۳ و ۴ مهر آسمان مازندران صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دما پیش بینی می‌شود. اسدی خاطرنشان کرد: وضعیت جوی روز جمعه ۵ مهر ماه صاف تا قسمتی ابری– از اواخر روز بتدریج ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیر جهاد کشاورزی تنکابن از پیش‌بینی تولید ۲۸۰ تن فندق در باغ‌های این شهرستان خبر داد. به گزارش ایسنا منطقه مازندران، ابراهیم کاویانی گفت: فندق از میوه‌های خشک است که در اراضی ییلاقی دهستانهای دو هزار و سه هزار بخش خرم آباد شهرستان تنکابن کاشت می‌شود. وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال از ۲۸۰ هکتار باغ‌های این شهرستان با متوسط عملکرد یک تن در هکتار، ۲۸۰ تن فندوق برداشت و به بازار عرضه شود. مدیر جهاد کشاورزی تنکابن بابیان اینکه خواص دارویی فندق از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است، خاطرنشان کرد: برگ، شکوفه، ‌ گل و پوست آن (مخصوصا پوست ریشه آن) قابض بوده و به دلیل اینکه دارای مقدار کمی مواد نشاسته‌ای است و مواد معدنی زیادی مانند، کلسیم، ‌ پتاسیم، فسفر، ‌ منیزیوم، ‌سدیم و آهن هست، غذای بسیار خوبی برای مبتلایان به دیابت محسوب می‌شود. انتهای پیام
ایسناایسنا2 ماه قبل
با کمک ۴۰ میلیون تومانی کارکنان بانک ملی در مازندران، چهار زندانی جرائم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شدند. به گزارش ایسنا منطقه مازندران، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، با کمک ۴۰۰ میلیون ریالی کارکنان بانک ملی ایران در استان مازندران زمینه آزادی چهار زندانی جرائم غیرعمد در استان فراهم شد. با حضور حجت الاسلام اکبری رییس کل دادگستری مازندران، از مدیر امور شعب بانک ملی ایران در استان مازندران تقدیر به عمل آمد. انتهای پیام
ایسناایسنا2 ماه قبل
فرمانده انتظامی نکا از کشف ۹ کیلو گرم انواع مواد مخدر در طرح ارتقای امنیت اجتماعی در این شهرستان خبرداد. به گزارش ایسنا منطقه مازندران، حسین زارع با اعلام این خبر، گفت: در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و جلب رضایت عمومی، طرح عملیاتی ارتقاء امنیت اجتماعی با محوریت نا امن کردن محیط برای سارقان، فروشندگان موادمخدر و مجرمان در سطح شهرستان نکا به مرحله اجرا در آمد. وی تصریح کرد: ماموران با هماهنگی قضائی در چندین مرحله عملیات موفق به کشف ۹ کیلو و ۲۷ گرم انواع مواد مخدر از متهمان شدند. فرمانده انتظامی نکا با اشاره به کشف یک موتورسیکلت سرقتی گفت: در این طرح ۷سارق، ۵ عامل خرید و فروش مواد مخدر و ۵ نفر قاچاقچی چوب دستگیر شدند. زارع از دستگیری ۵۲ نفر از مجلوبان محاکم قضائی در این شهرستان نیزخبر داد و افزود: در این طرح ۱۸خودرو و موتورسیکلت متخلف توقیف و ۵تن چوب جنگلی قاچاق نیز کشف شد.

به انتهای لیست رسیدید