مهاجران

مهاجران

مهرمهر46 دقیقه قبل
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ادامه داد: هدف از برگزاری این گردهمایی اطلاع از مشکلات استان‌ها و ایجاد هم فکری، هم اندیشی در اجرا می‌باشد با اینکه قانون و دستور العمل وجود دارد اما در نحوه اجرا با برداشت‌ها و تفسیرهای مختلف همراه است. وی گفت: در حال حاضر در کشور مدلی برای نرخ استاندارسازی در حال طراحی است تا بتوان همانند نرخ تورم سالیانه، نرخی برای استاندارسازی داشته باشیم. معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد بیان کرد: قانون جدیدی ذیل ماده ۲۴ قانون قرار گرفته است که اظهاریه انطباق نام دارد، یعنی روش استاندارد سازی از روش قدیمی به سمت استاندارهای خود اظهاری با مسئولیت واحدهای تولیدی انجام می‌شود. مرندی مقدم بیان کرد: اظهاریه انطباق استاندارد مسیر تحقق اجرای اقتصاد مقاومتی را طی می‌کند، به طوری که تمام محصولات تولیدی کشور از این طریق دارای استاندارد می‌شوند و می‌توان با استفاده از آن در راستای ارتقای کیفی محصولات تولیدی گام بزرگی برداشت. معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: از ابتدای سال جاری اجرای اظهاریه انطباق استاندارد آغاز و دستور العمل‌های آن ارسال شده است تا اشکالات آن بررسی و مورد آسیب شناسی قرار گیرد.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
به گزارش رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، تا چند سال پیش، حضور مربیان و کودکان مسلمان در مهدکودک‌های مسیحی آلمان غیرممکن به نظر می‌رسید. این در حالی است که تعداد مربیان مسلمان در مهدکودک‌های مسیحی نیز بسیار کم است. افزایش مهاجران و تغییرات جامعه آلمان، باعث شده تا نگاه مسئولان کلیساها به استخدام مربیان مسلمان تغییر کند. اینا هوربک، مدیر یکی از مهدکودک‌های مسیحی در مونیخ در این باره گفت: ۵۰ درصد کودکان در مهدکودکی در منطقه هسن‌برگ مونیخ مسلمان هستند. در مهدکودک‌های مسیحی، آداب مسیحیان اجرا و جشن‌های مسیحی برگزار می‌شود.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی گفت: در حال حاضر بیش از ۲۵۰ جواز استان از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند و امیدواریم از محل این جواز‌های صادر شده بتوان بیش از ۱۱ هزار شغل در سال آینده ایجاد کرد. فرخی افزود: بر اساس آمار ثبت شده سال گذشته بیش از ۱۴ هزار شغل جدید در داخل استان به وجود آمده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی اظهار کرد: سال گذشته صادرات استان بالغ بر یک میلیارد دلار بود و صادرکنندگان تولیدات استان را به بیش از ۸۰ کشور صادر کردند. از طرفی برای رونق تولید به ابزارهای تولید و تامین منابع مالی و ایجاد یک کیفیت مناسب در بازار کشورهای خارج نیازمندیم. وی بیان کرد: مجموعه اداره کل استاندارد استان با توجه به ظرفیت ۲۰ درصد نیروی انسانی و محدودیت‌های منابع مالی، مقوله استاندارد در استان را پیگیری می‌کند و باید سعی شود اشتغال حاصل از تضمین کیفیت استاندارد تداوم داشته باشد.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
جمالی‌نژاد ادامه داد: در محلات، شهرها و روستاها این شوراها هستند که حس تعلق مردم را به شهرشان زیاد می‌کنند و این امر موجب همبستگی منافع و انسجام اجتماعی می‌شود و انسجام اجتماعی است که امنیت اجتماعی را افزایش می‌دهد و به ازای آن، امنیت ملی نیز افزایش پیدا می‌کند. معاون عمرانی وزارت کشور با بیان این‌که شوراها در روستاها هم نقش مهمی را ایفا می‌کنند، تصریح کرد: اگر شوراها یک سیستم نظام‌مند داشته باشند و بین آنها ارتباط ارگانیک برقرار شود در این صورت نقش‌های اصلی ایفا می‌شود اما متأسفانه در شوراها ارتباط ارگانیک کم است. پس می‌توان گفت در استان تهران دو نوع مهاجر از درون و بیرون وجود دارد. او با بیان این‌که امسال برای اولین بار به متروی اسلام‌شهر اوراق مشارکت داده می‌شود گفت: بودجه سال ۹۸ شهرداری‌ها مناسب بوده و امسال به صورت ماهیانه به شهرداری‌ها پول پرداخت شده است. معاون عمرانی وزیر کشور همچنین تأکید کرد: قرار است از نیمه دوم امسال اقدامات خوبی در حوزه پسماند به خصوص در شهرهای شمالی اتفاق بیفتد.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رایزنی فرهنگی ایران درآلمان، تا چند سال پیش، حضور مربیان و کودکان مسلمان در مهدکودک‌های مسیحی آلمان غیرممکن به نظر می‌رسید. این در حالی است که تعداد مربیان مسلمان در مهدکودک‌های مسیحی نیز بسیار کم است. افزایش مهاجران و تغییرات جامعه آلمان، باعث شده تا نگاه مسئولان کلیساها به استخدام مربیان مسلمان تغییر کند. اینا هوربک، مدیر یکی از مهدکودک‌های مسیحی در مونیخ در این باره گفت: ۵۰ درصد کودکان در مهدکودکی در منطقه هسن‌برگ مونیخ مسلمان هستند. در مهدکودک‌های مسیحی، آداب مسیحیان اجرا و جشن‌های مسیحی برگزار می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
مطلبی که در واقع پایان یک فلسفه‌ مدیریتی از نوع «ریچارد نیکسون»، سی و هفتمین رئیس جمهور ایالات متحده‌ی امریکا را رقم می‌زد. شاید تنها نقطه‌ افتراق «نیکسون» و «ترامپ» همین رفتار حرفه‌ای باشد. رفتار سنجی ترامپ و نیکسون، نشان می‌دهد که دو رئیس جمهور در موضوع مهاجرت خارجی­ها به این کشور (آمریکا) واکنش‌های مشابه و یکسانی دارند. در شرایط فعلی آنچه قدرت دولت ترامپ رو تهدید می‌کند، پرونده دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ به نفع دونالد ترامپ و تایید آن از سوی کمیته اطلاعات سنا می‌باشد. این موضوع، درست یکسال پیش از انتخابات ۲۰۲۰، راه را برای دموکرات‌های کنگره در خصوص استیضاح رئیس جمهور را همواره‌تر کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای مهدی جمالی‌نژاد در حاشیه جلسه شورای استان تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ابلاغیه‌ای در خصوص بررسی موضوع حذف نام شهدا از کوچه‌ها و معابر به معاونان عمرانی، استانداران و شهرداران استان‌ها ارسال شده است، افزود: چند بازرس به برخی شهر‌ها اعزام شده و این کار با جدیت پیگیری می‌شود و اگر این موضوع صحت داشته باشد با خاطیان به شدت برخورد می‌شود. وی ادامه داد: تمام اقدامات در شهر‌ها و برکات ۴۰ ساله نظام مدیون شهدا است و نه تنها وزارت کشور بلکه شهرداری‌ها نیز در این زمینه به هیچ عنوان کوتاه نخواهند آمد. معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: این موضوع در چند شهر بررسی شده و یک مورد آن را بنده شخصا در جلسه‌ای که با حضور مدیران یکی از شهرستان‌ها برگزار شده بود بررسی کردم، اما موضوع صحت نداشت. وی با بیان اینکه تلاش بر این است که به هیچ عنوان چنین موضوعی در کشور نداشته باشیم، افزود: در کشور موضوعاتی که مربوط به شورای نامگذاری است از سوی مدیرکل شورای وزارت کشور دنبال می‌شود و یقینا در آنجا کارگرو‌های ویژه‌ای برای این مسئله ایجاد شده است. جمالی نژاد گفت: در وزارت کشور هفت گروه وجود دارد که موضوعات مختلف را دنبال می‌کنند که یکی از کارگروه‌ها در زمینه بررسی حذف نام شهدا از کوچه و معابر فعال شده و نتیجه آن اعلام می‌شود. وی در خصوص جایگاه شورا‌ها نیز افزود: جنس شور‌ها خدماتی، توسعه‌ای و شهری است، در حوزه امنیتی نیز شورا‌ها نقش آفرینی می‌کنند و حس مردم را نسبت به محله‌ها افزایش می‌دهد. معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: همبستگی، وفاق و انسجام اجتماعی در بین شورا‌ها باید افزایش یابد. وی مهمترین عامل امنیت ملی را امنیت اجتماعی برشمرد و ادامه داد: در این زمینه شورا‌های شهر و روستا نقش زیادی دارند. شورا‌ها اگر همدیگر را حمایت نکنند نمی‌توانند پیشرفت کنند. جمالی نژاد گفت: خوشبختانه جلساتی در خصوص موضوعات مشترک از سوی شورا‌ها تشکیل می‌شود. وی افزود: مشکلات هیچ استانی مثل استان تهران نیست اگر بخواهیم کشور توسعه یابد، توسعه اجتماعی باید افزایش یابد. رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اضافه کرد: برخی از ساکنان و مهاجران تهران به علت افزایش هزینه‌های مسکن به شهر‌ها و روستا‌های اطراف استان تهران مهاجرت کرده‌اند که در این زمینه باید یک برنامه مشترک داشته باشیم. وی افزود: اخیرا جلساتی برای حل حریم شهر تهران و تداخل بین روستا‌ها و شهر‌ها برگزار شده است. معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: سازمان همیاری و شهرداری‌ها از مسیر اصلی خود منحرف شده که باید این سازمان براساس اساسنامه فعالیت کند. وی افزود: برای نخستین بار کمیسیون ویژه برای تهران و کلانشهر‌ها تشکیل شده تا دغدغه‌ها و چالش‌های موجود این شهر‌ها ارائه و حل شود. جمالی نژاد با بیان اینکه احکام بودجه از سال ۱۳۹۹ به صورت دو ساله در نظر گرفته می‌شود، گفت: اگر اعضای شورای شهر پیشنهادی در خصوص تخصیص بودجه به طرحی را مد نظر دارند به وزارت کشور ارائه دهند، تا موضوع بررسی شود.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران بر سر افزایش پرداخت‌ها با ارزهای ملی دو کشور به توافق رسیدیم. رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران بر سر افزایش پرداخت‌ها با ارزهای ملی دو کشور به توافق رسیدیم. اوضاع ادلب موجب نگرانی استرئیس جمهوری روسیه گفت: کنترل منطقه ادلب در دست گروه‌های تروریستی همدست با القاعده قرار دارد که موجب نگرانی شدید است. تفاهم ایران روسیه و ترکیه برای بازگشت مهاجران سوریرئیس جمهوری روسیه گفت که کشورش با طرف‌های ایرانی و ترکیه‌ای برای بازگشت مهاجران سوری به خانه‌های خود تفاهم دارد. به ایران کمک کردیم و اس-۳۰۰ دادیم به ترکیه نیز سامانه اس-۴۰۰ فروختیم.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
وی گفت که جنبش للو به زودی به یک حزب سیاسی تبدیل می‌شود و در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۲۰ بدون ائتلاف با احزاب دیگر شرکت خواهد کرد. به گفته احزاب اپوزیسیونی چون جنبش اتحاد ملی و حزب گرجستان اروپایی، مقامات فعلی گرجستان بر اساس منافع روسیه به دنبال فسخ، لغو یا تملک پروژه بندر آناکلیا هستند. کنسرسیوم توسعه آناکلیا از سوی بانک TBC و یک شرکت آمریکایی در سال ۲۰۱۵ مزایده توسعه بندر آناکلیا را برنده شدند. اهداف جنبش سیاسی للوخازارادزه و جاپاریدزه در سخنان خود به صورت واضح اعلام کردند که حزب سیاسی للو غرب گرا خواهد بود. گیگی اوگولاوا رهبر حزب گرجستان اروپایی نیز از سخنان ساکاشویلی انتقاد کرد و آن را نادرست و بی موقع خواند.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
(شبکه تلویزیونی العالم) آمریکا// کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکایی گفت: راهبرد ترامپ در قبال ایران تنش آفرینی فردی و کور است. (شبکه تلویزیونی الجزیره عربی) // دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به زودی وزیر امور خارجه خود را به عربستان سعودی می‌فرستد. (شبکه تلویزیونی الحدث) // دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: ما دیگر مجبور نیستیم برای نفت، نیروی دریایی به منطقه خاورمیانه بفرستیم. (شبکه تلویزیونی العالم) بحرین// شرکت نفتی باپکو بحرین تعدادی از بخش‌های خود را در پالایشگاه الستره بحرین به حال تعطیل در آورد. (شبکه تلویزیونی الجزیره عربی) آلمان// وزیر خارجه آلمان افزایش ورود مهاجران از ترکیه به اروپا را نگران کننده خواند.

اسرائیل به تفکیک ادیان و احزاب / آیا بافت اسرائیل این رژیم را به سمت جنگ داخلی پیش می‌برد؟

3+
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اردوغان در سخنان خود در مراسم افتتاحیه پنجمین نشست سه جانبه رهبران ایران، ترکیه و روسیه که در کاخ چانکایا برگزار می‌شود با یادآوری اینکه در نشست سه جانبه مسائل موجود سوریه و در راس آنها ادلب مورد بررسی قرار خواهد گرفت گفت: روند جاری در شرق فرات، پیشرفت‌های موجود در روند جاری در سوریه و مساله پناهجویان سوری در این نشست مورد بررسی قرار خواهد گرفت. رئیس جمهوری ترکیه با تاکید بر لزوم حفظ تمامیت ارضی و وحدت سیاسی سوریه گفت: سه کشور در زمینه آرامش در سوریه و حل ماندگار مسائل این کشور از راههای سیاسی با یکدیگر اتفاق نظر دارند. اردوغان با تاکید بر اینکه از دید وی نشست آنکارا یک جان تازه به روند آستانه خواهد بخشید، گفت: سه کشور برای آرامش بیشتر در سوریه باید مسئولیت بیشتری را تقبل کنند. رئیس جمهوری ترکیه همچنین به تعداد مهاجران سوری در کشورش اشاره کرد و گفت: ترکیه در دوران سخت در کنارپناهجویان بوده است و تاکنون قریب به ۳۰۰ هزار پناهجو به کشور خود بازگشته‌اند. وی در بخش پایانی سخنان خود با آرزوی موفقیت برای نشست سه جانبه آنکارا به حمله تروریستی به بیمارستان چوبان بیگلی اشاره کرد و ادامه داد: این حمله چهره وحشی گروه تجزیه طلب را یکبار دیگر به افکار عمومی نشان داد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
پوتین خاطرنشان کرد: با حمایت سران ایران، روسیه و ترکیه، هیات‌های سه کشور نیز مذاکره می‌کنند و در گفت‌وگوها، طرف‌های سوری و نیز برخی کشورها شرکت دارند و به تازگی عراق و لبنان نیز به مذاکرات سوریه پیوسته‌اند. ادامه مبارزه بی‌امان با تروریسمرئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد که مبارزه بی‌امان با تروریستها باید ادامه یابد. پوتین گفت: باید تلاش‌های مشترک برای مقابله با این تهدید با احترام به حق حاکمیت سوریه صورت گیرد. گفتنی است، حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران که شب گذشته وارد آنکارا شد، امروز با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیدار کرد. اردوغان و پوتین نیز یک دیدار دوجانبه در آنکارا انجام دادند، بعد از انجام مذاکرات دوجانبه سران سه کشور، مذاکرات سه جانبه طرفین آغاز شد.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز , وزیر خارجه آلمان افزایش ورود مهاجران از ترکیه به اروپا را نگران کننده خواند. هایکو ماس خاطر نشان کرد: در حال حاضر ما شاهد نگران کننده ورود دوباره آوارگان از ترکیه به یونان به ویژه از طریق مسیر دریایی هستیم. او تاکید کرد: صرفنظر از آنکه از توافقنامه میزبانی اتحادیه اروپا و ترکیه حمایت می‌کنیم بر انجام تعهداتمان در برابر این توافق نیز پایبندیم. چون یونان، نخستین کشور ورودی آوارگان (به فضای اتحادیه اروپا) و آلمان نیز همچون گذشته، نخستین کشور هدف برای بسیاری از پناهندگان است. برغم پیامهای روشن ارسالی اتحادیه اروپا اما ترکیه قوانین بین المللی را نقض می‌کند و استقلال و حاکمیت جمهوری قبرس به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا را زیر سئوال می‌برد.
برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
رئیس جمهوری روسیه در نشست سران آستانه شامل کشورهای ایران، روسیه و ترکیه با بیان اینکه روند این مذاکرات کارایی خود را به اثبات رساند، اعلام کرد: تلاش‌های سه کشور ضامن صلح آستانه ثبات را به سوریه بازگردانده است. ایرنا: رئیس جمهوری روسیه در نشست سران آستانه شامل کشورهای ایران، روسیه و ترکیه با بیان اینکه روند این مذاکرات کارایی خود را به اثبات رساند، اعلام کرد: تلاش‌های سه کشور ضامن صلح آستانه ثبات را به سوریه بازگردانده است. گفتنی است، حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران که شب گذشته وارد آنکارا شد، امروز با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیدار کرد. اردوغان و پوتین نیز یک دیدار دوجانبه در آنکارا انجام دادند، بعد از انجام مذاکرات دوجانبه سران سه کشور، مذاکرات سه جانبه طرفین آغاز شد. سران سه کشور اکنون در مصاحبه مطبوعاتی مشترک شرکت کرده‌اند.
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
به‌عبارت دیگر، در زمان بحران اقتصادی کلانشهرها، شهروندان خود را «هرس» می‌کنند و افرادی که وضع مالی خوبی دارند، در کلانشهرها باقی می‌مانند و مابقی مجبور به مهاجرت ناخواسته می‌شوند. با مهاجرت از کلانشهرها به شهرهای کوچک، افراد مهاجر در ابتدا شبکه‌های اجتماعی خود را از دست داده و سرمایه‌های اجتماعی‌شان نابود می‌شود. اینها مواردی است که در مسئله مهاجرت به شهرهای کوچک به چشم دیده نمی‌شود اما واقعیت دارد و باید برای رفع آنها برنامه‌ریزی کرد. با وجود این افرادی که مهاجرت به شهرهای کوچک را انتخاب می‌کنند، اگر جزو طبقات نخبه و خلاق جامعه باشند، این مهاجرت به ضرر کلانشهرهاست؛ چراکه این افراد ممکن است از پس موج گرانی‌ها برنیایند و با مهاجرت کردن به شهرهای کوچک تمام ارتباطات و فرصت‌های شغلی‌شان از دست می‌رود. یک نکته که نباید در مسئله مهاجرت آن را فراموش کنیم، این است که جابه‌جایی و مهاجرت بین شهرها در بین مناطق کلانشهرها هم اتفاق می‌افتد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
به اعتقاد اکثر قریب به اتفاق تحلیلگران، انتخابات کنست ۲۲ که سه‌شنبه برگزار می‌شود بزرگ‌ترین دوئل نتانیاهو به شمار می‌رود. اعتمادآنلاین| به اعتقاد اکثر قریب به اتفاق تحلیلگران، انتخابات کنست ۲۲ که سه‌شنبه برگزار می‌شود بزرگ‌ترین دوئل نتانیاهو به شمار می‌رود. طرفداران دموکراسی امروز در اسرائیل دقیقا همان‌هایی هستند که خواستار کنار رفتن بنیامین نتانیاهو از قدرت‌اند. یکی از مهم‌ترین سناریوهای پیش روی رژیم صهیونیستی بعد از انتخابات، ائتلاف لیکود و آبی-سفید است که می‌توانند با کسب حداقل ۶۴ کرسی ائتلاف آسانی را برای تشکیل کابینه ایجاد کنند. - لیکود که طی انتخابات گذشته همواره پیشتاز آن بود در بهترین شرایط موفق به کسب ۳۲ کرسی خواهد شد.
همشهریهمشهری18 ساعت قبل
به گزارش مهر، مهدی محمودی، درباره بیمه سلامت پناهندگان افزود: دفترچه بیمه سلامت خدمات پاراکلینیکی مانند هزینه‌های ویزیت پزشک، دارو، آزمایش و رادیولوژی و همچنین خدمات بستری و بستری موقت پناهندگان را در بیمارستان‌های دولتی و بیمارستان‌های طرف قرارداد با بیمه سلامت تحت پوشش قرار می‌دهد. وی بیان کرد: پناهندگان آسیب‌پذیر و آن دسته از پناهندگانی که در مرحله چهارم طرح بیمه سلامت دفترچه بیمه رایگان دریافت کرده‌اند، می‌توانند به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت در نزدیکی محل سکونت خود مراجعه کرده و دفترچه بیمه این مرحله خود را دریافت کنند. مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور ادامه داد: دفترچه بیمه پناهندگان آسیب پذیر تا تاریخ ۵ اسفند ۱۳۹۸ اعتبار دارد. محمودی گفت: پناهندگان غیرآسیب پذیر نیز می‌توانند به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور مراجعه و در جهت ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه خود اقدام کنند. ثبت نام در طرح بیمه سلامت به صورت خانوار انجام می‌شود و پناهندگان آسیب پذیر فقط هزینه اداری تشکیل پرونده و چاپ دفترچه را پرداخت می‌کنند.

همه علیه نتانیاهو، نتانیاهو علیه همه +آمار

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
او به سقوط سیاسی نتانیاهو اشاره می‌کندو احتمال می‌دهد که شاید لیبرمن مامور تشکیل این دولت جعلی شود. رقبای اصلی، «حزب لیکود» متعلق به نتانیاهو و «ائتلاف آبی و سفید» هستند. اویگدور لیبرمن رهبر «حزب اسراییل خانه ما (Yisrael Beitenu)» و وزیر سابق ممکن است نقش مهمی در تعیین وزرای کابینه داشته باشد. نتیجه انتخابات اسراییل هر چه باشد، تغییر چندان در اوضاع فلسطینی‌ها و گرفتاری‌های منطقه‌ای اسراییل رخ نخواهد داد. انتخابات اسراییل در حوزه روابط اسراییل – آمریکا و رابطه آمریکا با فلسطینی‌ها و سایر بازیگران منطقه‌ای اصلا اهمیت چندانی ندارد.

آخرین صف‌بندی‌ها در انتخابات فلسطین اشغالی| همه علیه نتانیاهو، نتانیاهو علیه همه

3+
قدس آنلاینقدس آنلاین19 ساعت قبل

آخرین صف‌بندی‌ها در انتخابات فلسطین اشغالی| همه علیه نتانیاهو، نتانیاهو علیه همه

3+
فارسفارس20 ساعت قبل
ایسناایسنا22 ساعت قبل
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور از ادامه مرحله پنجم طرح بیمه سلامت پناهندگان خبر داد و گفت: تمامی پناهندگان می‌توانند جهت ثبت نام به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و دفترچه خود را دریافت کنند. به گزارش ایسنا، مهدی محمودی درباره بیمه سلامت پناهندگان افزود: دفترچه بیمه سلامت خدمات پاراکلینیکی مانند هزینه‌های ویزیت پزشک، دارو، آزمایش و رادیولوژی و همچنین خدمات بستری و بستری موقت پناهندگان را در بیمارستان‌های دولتی و بیمارستان‌های طرف قرارداد با بیمه سلامت تحت پوشش قرار می‌دهد. وی بیان کرد: پناهندگان آسیب‌پذیر و آن دسته از پناهندگانی که در مرحله چهارم طرح بیمه سلامت دفترچه بیمه رایگان دریافت کرده‌اند، می‌توانند به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت در نزدیکی محل سکونت خود مراجعه کرده و دفترچه بیمه این مرحله خود را دریافت کنند. مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور ادامه داد: دفترچه بیمه پناهندگان آسیب پذیر تا تاریخ ۵ اسفند ۱۳۹۸ اعتبار دارد. محمودی گفت: پناهندگان غیرآسیب پذیر نیز می‌توانند به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور مراجعه و در جهت ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه خود اقدام کنند.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی محمودی، درباره بیمه سلامت پناهندگان افزود: دفترچه بیمه سلامت خدمات پاراکلینیکی مانند هزینه‌های ویزیت پزشک، دارو، آزمایش و رادیولوژی و همچنین خدمات بستری و بستری موقت پناهندگان را در بیمارستان‌های دولتی و بیمارستان‌های طرف قرارداد با بیمه سلامت تحت پوشش قرار می‌دهد. وی بیان کرد: پناهندگان آسیب‌پذیر و آن دسته از پناهندگانی که در مرحله چهارم طرح بیمه سلامت دفترچه بیمه رایگان دریافت کرده‌اند، می‌توانند به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت در نزدیکی محل سکونت خود مراجعه کرده و دفترچه بیمه این مرحله خود را دریافت کنند. مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور ادامه داد: دفترچه بیمه پناهندگان آسیب پذیر تا تاریخ ۵ اسفند ۱۳۹۸ اعتبار دارد. محمودی گفت: پناهندگان غیرآسیب پذیر نیز می‌توانند به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور مراجعه و در جهت ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه خود اقدام کنند. ثبت نام در طرح بیمه سلامت به صورت خانوار انجام می‌شود و پناهندگان آسیب پذیر فقط هزینه اداری تشکیل پرونده و چاپ دفترچه را پرداخت می‌کنند.
مهرمهر22 ساعت قبل
در رمان «انستیتو» تازه‌ترین اثر کینگ که قرار است تبدیل به یک سریال محدود هم بشود، کودکانی با قابلیت‌های ماوراطبیعی از والدین‌شان گرفته می‌شوند و به زندان می‌افتند. کولبر از این نویسنده پرسید که آیا سیاست یا دونالد ترامپ روی جدیدترین اثرش تاثیرگذار بوده‌اند. آن‌ها نسبت به کارهای بزرگسالان آسیب‌پذیر هستند و این چیزی است که من درباره‌ آن در این رمان نوشتم. کینگ که روز بیست‌ویکم سپتامبر ۷۲ ساله می‌شود با «انستیتو» شصت‌ویکمین رمان خود را به ثبت رسانده است. به نظرم فعلا دارم از کاری که انجام می‌دهم لذت می‌برم.» «انستیتو» جدیدترین کتاب استیون کینگ هفته پیش (۱۰ سپتامبر) وارد بازار کتاب شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
۴- بدون شک داستان عاشورا و شهادت مظلومانه امام حسین (ع) و یارانش و اسارت ظالمانه و وهن‌آور اهل بیت آن حضرت یکی از تکان‌دهنده‌ترین فرازهای تاریخ اسلام است. عاشورا به مراتب بزرگ‌تر و تعیین کننده‌تر از یک حادثه تاریخی و حتی یک مقاومت حق‌طلبانه قهرمانانه است. ۶- سخن امام از روز نخست، عدم پذیرش یزید به عنوان خلیفه مسلمین بود و اینکه با این پذیرش از اسلام اثری نخواهد ماند. اگر امام یزید را می‌پذیرفت عملا این نظام را پذیرفته بود و اینکه این ساختار بخشی از دین است. حال آنکه در میان شخصیت‌های صدر اسلام کمتر فردی چون او به لحاظ خانوادگی تا قبل از فتح مکه در ضدیت کامل و همه‌جانبه با اسلام قرار داشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
سیاست‌های مهاجرتی دولت آمریکا که در دولت «دونالد ترامپ» با اتخاذ رویکرد سختگیرانه‌تر سبب بروز انتقادات جهانی علیه واشنگتن شد، همچنان موضوع بحث جنجالی محافل داخلی است. پس از آن که طوفان «دوریان» سبب بروز خرابی‌های گسترده‎ای در مجمع الجزایر باهاما شد، رئیس اداره مهاجرت آمریکا از امتناع دولت این کشور برای اعطای اسکان موقت به طوفان زده حمایت کرد. از سوی دیگر سخنگوی پلیس نیویورک اعلام کرد حدود ۸۰ نفر از معترضان همکاری شرکت مایکروسافت با اداره مهاجرت آمریکا را دستگیر کرده است. چند هزار نفر از معترضان روابط تجاری شرکت مایکروسافت و اداره مهاجرت آمریکا با تحصن در برابر شعب این شرکت در نیویورک خواهان پایان روابط تجاری مایکروسافت با این اداره بودند. بیش از ۱۰۰ نفر از کارکنان مایکروسافت سال گذشته با امضای نامه‌ای خواستار پایان همکاری این شرکت با اداره مهاجرت شدند.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
فصل تابستان فرصتی مناسب برای ساختمان‌سازی است، اما این روزها به دلیل رکود بازار مسکن، ساخت و ساز چندانی اتفاق نمی‌افتد و بازار کار کارگران ساختمانی خوابیده است؛ البته خروج برخی کارگران افغانستانی از ایران موقعیت کاری را برای این کارگران بهبود بخشیده اما همچنان روزهایی می‌گذرد که آنها بیکار می‌مانند. فصل تابستان فرصتی مناسب برای ساختمان‌سازی است، اما این روزها به دلیل رکود بازار مسکن، ساخت و ساز چندانی اتفاق نمی‌افتد و بازار کار کارگران ساختمانی خوابیده است؛ البته خروج برخی کارگران افغانستانی از ایران موقعیت کاری را برای این کارگران بهبود بخشیده اما همچنان روزهایی می‌گذرد که آنها بیکار می‌مانند. در این زمینه، «کاظم احمدیان» دبیر انجمن صنفی کارگران ساختمانی اظهار داشت: گرانی مصالح ساختمانی و رکود ساختمان سازی در چند سال گذشته، موجب مهاجرت بیشتر کارگران به عراق و شهرهای کربلا و سلیمانیه شده و بیشتر کارگران مهاجر مربوط به استان کردستان به ویژه شهر مریوان هستند که از مرز سلیمانیه به شکل انفرادی و با استفاده از گذرنامه زیارتی وارد عراق می‌شوند. وی اضافه کرد: بیشتر این کارگران در دوره‌های زمانی یک ماه تا ۴۵ روز در عراق کار می‌کنند و پس از اتمام مهلت گذرنامه برای تمدید دوباره به کشور مراجعت می‌کنند. وی درباره تاثیر مهاجرت کارگران در بازار کار داخل گفت: مهاجران بیشتر از استان کردستان و تعداد آنها در سطح کشور محدود است، بنابراین تاکنون تاثیر چندانی بر کاهش نیروی کارگر ساختمانی داخلی نداشته است.
مهرمهر23 ساعت قبل
نرخ خالص مهاجرت ایران در ۷۵-۱۹۷۰ بر اساس داده ‏های سازمان ملل متحد، برابر با ۰٫۵۱ نفر در هر هزار نفر جمعیت کشور است؛ یعنی به ازای هر هزار نفر جمعیت کشور، ۷ نفر از کشور خارج‌شده‌اند. این نرخ از تقسیم تفاوت مهاجران ورودی به مهاجران خروجی به جمعیت کشور به دست می‌آید. این در حالیست که طبق داده‌های منتشرشده بانک جهانی، تعداد مهاجران ایرانی، هیچ‌گاه نزدیک به صفر نبوده است. تمایل یک خواسته ذهنی است درحالی‌که تا اقدام برای مهاجرت و تحقق مهاجرت بایستی گام‌های متعددی برداشته شود. با توجه به اینکه تعداد مهاجران ایرانی در سال‌های دهه ۴۰ و ۵۰ رقم قابل‌توجهی را نشان می‌دهد، تمایل به مهاجرت هم در میزان بالاتری وجود داشته است.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
در آن زمان، وضعیت دردناکی که این سیاست ایجاد کرده بود، از تصاویری که از هق هق کردن کودکان و سخنان والدین درمانده شان منتشر شد، مشهود بود. یکی از مقامات که با کودکان زیاد سروکار داشت گفت: "تک تک کودکانی که از والدینشان جدا شده‌اند دچار ترس و وحشت بودند. " دیگران هم می‌گفتند کودکان که فکر می‌کردند والدینشان آن‌ها را رها کرده‌اند، پیوسته هق هق کنان گریه می‌کردند. در موارد دیگر هم، کودکان از مشکلات جسمی- روانی رنج می‌بردند: یکی از مقامات گفت: "بسیاری از کودکان می‌گفتند که احساس سوزش در سینه دارند، در حالی که از نظر پزشکی سالم بودند. کودکان می‌گفتند تپش قلب دارند یا از شدت درد قلبشان را احساس نمی‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید