آخرین و مهم‌ترین اخبار «مهاجرت»
مهاجرت

اخبار «مهاجرت»

تابناکتابناکچند ثانیه قبل
وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های اینترنتی در مناطق روستایی و عشایری ایران در دولت تدبیر و امید، از آغاز نهضت آتی. تی در این صندوق خبر داد و گفت: به‌ زودی بخش قابل توجهی از خدمات این صندوق و نیازهای ارتباطی روستائیان، کشاورزان و عشایر در سراسر کشور، از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی به این گروه از هم‌میهنان ارائه خواهد شد. به گزارش تابناک، علی شیرکانی امروز یکشنبه در بازدید از نمایشگاه الکامپ افزود: نسبت استفاده از ظرفیت‌های آی‌تی بسیار خوشبین هستم چرا که دسترسی جامعه هدف به خدمات اجتماعی صندوق را افزایش می‌دهد. وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. شیرکانی در ادامه، از غرفه سازمان تامین اجتماعی بازدید کرد و در در جریان ارائه خدمات الکترونیک توسط این سازمان قرار گرفت.
ایسناایسنا12 دقیقه قبل
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس برای حذف حکم مربوط به واریز ۱۰ درصد بهای بلیت کنسرت در تهران و کلانشهرها به حساب درآمد عمومی تلاش خواهد کرد. این اقدام باعث افزایش قیمت بلیت کنسرت و در نتیجه عدم حضور علاقه‌مندان می‌شود. این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما هم معتقدیم این بند باید در بودجه سال ۱۳۹۹ حذف شود زیرا موسیقی نیاز به حمایت دارد و حمایت‌های اندک از آن نباید برداشته شود. یوسف‌نژاد یادآور شد: ما امسال هم تلاش می‌کنیم در جریان بررسی بودجه این حکم را حذف کنیم تا کمکی به حوزه هنر و موسیقی صورت گیرد. مدیران فرهنگی هم با استدلال‌های خود مخالفت خود را نشان داده بودند و نهادهای صنفی و فرهنگی نیز در مکاتبات خود خواستار حذف این حکم بودند.
فارسفارس14 دقیقه قبل
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی برای اجاره بهای مسکن دو اقدام و سرفصل مشخص انجام دادیم، گفت: واحدهای خالی از سکنه از اول سال آینده وارد بازار می‌شوند. محمود محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سئوال که برنامه‌های دولت برای اجاره بها قبل از آغاز فصل نقل و انتقالات سال ۹۹ چیست، گفت: برای اجاره بهای مسکن دو اقدام و سرفصل مشخص انجام دادیم. اولین سرفصل، بحث‌ مالیاتی است تا به این وسیله واحدهای خالی از سکنه به بازار عرضه شوند. محمودزاده تاکید کرد: در این مورد قبلا محدودیت زمانی ۵ ساله وجود داشت و بعد از ۵ سال واحدهای مسکونی باید به فروش می‌رسید، اما در حال برداشتن این موضوع هستیم تا این واحدها ۹۹ ساله فقط به اجاره داده شوند. وی ادامه داد: به هر حال دریافت مالیات از واحدهای خالی از سکنه به گونه‌ای خواهد بود که به نفع مالک خواهد بود که حتی آن واحد مسکونی را به صورت رایگان اجاره بدهد، چون اگر واحدها را خالی نگه دارد، مالیات به گونه‌ای دریافت می‌شود که مالک ترجیح می‌دهد، واحد خود را هر طور که شده، به اجاره بدهد.
خانه ملتخانه ملت14 دقیقه قبل
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد احداث تله‌کابین در جنگل‌های هیرکانی گفت: جنگل‌های هیرکانی «ثروت‌ملی» است و اجازه نداریم در مورد آن به هر شکلی می‌خواهیم تصمیم بگیریم؛ جنگل‌ها، معادن، آب و حتی خاک ثروتی ملی محسوب می‌شوند و متعلق به آیندگان است و از آن باید به عنوان سرمایه «بین‌النسلی» حفاظت کنیم. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: انتقال آب یا احداث تله‌کابین می‌تواند به نوعی به این جنگل‌ها آسیب وارد کند باید کاری انجام دهیم که به این ثروت ملی آسیب وارد نشود و متاسفانه در سال‌های اخیر استفاده بیش از اندازه از منابع طبیعی توسط انسان آسیب جدی به جنگل‌ها زده است که توانایی احیای دوباره آنها وجود ندارد. آسیب به جنگل‌های هیرکانی «جنایت اجتماعی» جعفرزاده ایمن‌آبادی تاکید کرد: ثبت جنگل‌های هیرکانی در فهرست جهانی یونسکو که پس از دشت لوت به عنوان دومین میراث طبیعی کشور نشانهٔ منحصربه‌ فرد بودن آن است و یک فرصت بزرگی برای کشور ما محسوب می‌شود که باید از این فرصت استفاده بهینه را کرده متاسفانه با خبرهای که از احداث تله‌کابین تا اجازه فعالیت معادن در جنگل‌های هیرکانی می‌شنویم نوعی آسیب زدن به سرمایه ملی، بین النسلی و یک «جنایت اجتماعی» محسوب می‌گردد. زیر سوال رفتن «محیط زیست» نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: ۹۰درصد جنگل‌های هیرکانی در ایران قرار دارد و رقابت شدیدی برای ثبت این جنگل‌ها به نام ایران با جمهوری آذربایجان وجود داشته است؛ ایران زحمات زیادی برای به ثبت رسیدن آن کشیده است امیدوارم بودیم ثبت جهانی آن بتواند مانع از بهره برداری اقتصادی عده‌ای فرصت طلب باشد اما در حال حاضر خبر احداث تله کابین به شرط خروج قسمتی از جنگل‌ها از حوزه استحفاظی یونسکو نه تنها سازمان محیط زیست را در سطح ملی بلکه در سطح بین المللی هم زیر سوال برده است. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: گردشگران براساس فهرست یونسکو مسیر گردشگری برای خود تعریف می‌کنند، توسعه لزوما بد نیست ولی این گونه سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر جنبه سرگرمی دارد؛ گردشگری که با تله‌کابین به دل جنگل برود دستاوردی جز «تخریب» طبیعت نخواهد داشت.. /پایان پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 دقیقه قبل
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه «مبارزه با فساد از فضای هیجانی و نقطه‌زنی گذشته است»، بر ضرورت نهادینه شدن این نگاه و برخورد سیستمی با فساد تاکید کرد. وی افزود: ما معتقدیم اگر نشست‌های بین روسای قوا در موضوع مبارزه با فساد برگزار نشود، برداشت و تحلیل‌های جهت‌دار نوع نگاه قوا را به این موضوع متفاوت می‌کند. تجری با ابراز امیدواری نسبت به برطرف شدن اختلاف سلایق و نگاه‌های شبهه‌آلود در زمینه مبارزه با فساد، اضافه کرد: اگر اراده مسئولین بر مبارزه با فساد باشد، این کار شدنی است. خصوصا اینکه امروز نگاه مقام معظم رهبری، سه قوه و همه ارکان مختلف مبارزه با فساد است و ما امیدواریم توفیقات خوبی در این زمینه به دست بیاوریم. این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خاطرنشان کرد: امروز مبارزه با فساد از فضای هیجانی و نقطه زنی گذشته و باید به سمت نهادینه شدن این نگاه و برخورد سیستمی با فساد پیش برویم که بخشی به مجلس و بخشی هم به دولت برمی‌گردد.
ایسناایسنا16 دقیقه قبل
نمایش «بوی گند دهن خانم مارکز» به کارگردانی فرید قادرپناه به دلیل تعدد تعطیلی‌های مابین اجرا تمدید شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی گروه، نمایش «بوی گند دهن خانم مارکز» به کارگردانی فرید قادرپناه و تهیه کنندگی مهرداد بهاالدینی که از ۲۸ مهرماه ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه سپند، سالن شماره یک روی صحنه رفته است و قرار بود تا ۲۸ آبان اجرا داشته باشد، به دلیل تعدد تعطیلی‌های پیش آمده در طول اجرا، تا ۵ آذر تمدید شد. بهنام شرفی، کاوه مرحمتی، آزاده مشعشعی، امین جلالی و مینا زرنانی بازیگران تازه‌ترین تولید گروه تئاتر ریگولیتو هستند. » ماریا حاجی‌ها (طراح گریم)، رضا خضرایی (طراح نور)، باران سیبی (طراح لباس)، امیر دوستی (طراح صدا و آهنگساز)، سحر نهاوندی‌نژاد (طراح پوستر و بروشور)، مهرداد افشار (طراح تیزر و ویدیوآرت) گروه طراحان این نمایش را تشکیل می‌دهند. همچنین سارا سیبی (دستیار کارگردان و برنامه‌ریز)، گروه تئاتر ریگولیتو (مجری طرح)، فواد خراباتی (مشاور تولید و تبلیغات)، آوا فیاض (مدیر تبلیغات، روابط عمومی و مشاور رسانه)، مصطفی اکبرزاده (عکاس)، علی سیبی (مدیر صحنه) دیگر عوامل نمایش «بوی گند دهن خانم مارکز» هستند.
ایمناایمنا17 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، در ادامه خلاصه کتاب «حلقه‌های طلایی برندهای موفق جهان»، این بار به بخشی از مسیر موفقیت شرکت پپسی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین برندهای موفق جهان می‌پردازیم. «ایندرا نویی» مدیر عامل شرکت پپسی، بانویی باهوش، پرهیجان، مصمم، خوش‌بین و خوش اخلاق و در نهایت فردی موفق است. در نتیجه تجربیات و دانش مدیریتی، در سال ۱۹۹۴ از میان درخواست همزمان دو شرکت جنرال الکتریک و پپسی، به شرکت پپسی پیوست و فعالیت خود را رسما در سمت مدیریت برنامه ریزی استراتژیک آغاز کرد. در راستای اجرای این استراتژی، اولین هدف نویی «تروپیکانا» بود. پس از این تملیک و ادغام‌ها، میزان فروش شرکت پپسی در سال ۲۰۰۲ هفت درصد افزایش یافت و بنابراین جایگاه نویی نیز در شرکت تعالی یافت.
فارسفارس18 دقیقه قبل
مدیرکل راه‌آهن استان اصفهان گفت: در خصوص قطار خط شیراز-اصفهان، تعداد مسافر به حدنصاب نمی‌رسید و درخواست برای این مسیر کم بود، به همین دلیل خط شیراز-اصفهان ملغی شد. مدیرکل راه‌آهن استان اصفهان در خصوص قطار خط شیراز-اصفهان، افزود: تعداد مسافران این خط به حدنصاب نمی‌رسید و درخواست برای این مسیر کم بود، به همین دلیل خط شیراز-اصفهان از برنامه سیر خارج شد. حسینی یادآور شد: تا پیش از سال ۸۸ اداره کل اصفهان سرپرستی راه‌آهن شیراز را هم بر عهده داشت تا این که در این سال ایستگاه راه‌آهن فارس به بهره‌برداری رسید و از اصفهان جدا شد. مدیرکل راه‌آهن استان اصفهان اضافه کرد: نزدیک‌ترین ایستگاه به شهر اصفهان که امکان پیاده شدن مسافر وجود دارد ایستگاه سیستان در شهر سجزی است که حدود ۲۰ کیلومتر با اصفهان فاصله دارد و در حال حاضر مجوز پیاده شدن مسافر در آن ایستگاه هم وجود ندارد. به گزارش فارس، موضوع عدم حرکت قطارها بین شهرهای اصفهان و شیراز یکی از سوژه‌های ثبت شده در سامانه فارس من با عنوان «اصفهان و شیراز هنوز از طریق راه آهن به یک دیگر متصل نیستند!» بوده است.
ایسناایسنا18 دقیقه قبل
دست‌اندرکاران انیمیشن سینمایی «بنیامین» کمپینی برای حمایت از کودکان نیازمند و محروم راه‌اندازی کردند. به گزارش ایسنا، دست‌اندرکاران انیمیشن سینمایی «بنیامین» همزمان با فرارسیدن میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و روز اخلاق و مهرورزی، کمپین حمایت از کودکان نیازمند و محروم را راه‌اندازی کردند. دست‌اندرکاران انیمیشن سینمایی «بنیامین» جهت تشویق مردم برای مشارکت در این کار خیرخواهانه هر هفته به سه نفر از شرکت‌کنندگان در این کمپین در برنامه تلویزیونی مل‌مل هدایای نفیسی را اهدا می‌کنند. در خلاصه داستان «بنیامین» آمده است: "خرابکاری‌ آشر، دوست بامزه اما دست و پا چلفتی بنیامین باعث اسارت مادر بنیامین توسط سربازان پادشاه می‌شود. بنیامین تصمیم می‌گیرد برای نجات مادرش به سفری پرخطر برود و این سرآغازی است برای ماجراهای پرفراز و نشیب بنیامین و آشر …"انتهای پیام
خانه ملتخانه ملت18 دقیقه قبل
علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه متأسفانه نظارت درستی در حوزه مدارس غیر دولتی در استان سیستان و بلوچستان و به ویژه شهر زاهدان وجود ندارد، عنوان کرد: بخش خصوصی در حوزه آموزش و پرورش با استفاده از فشار و لابی پای به استان سیستان و بلوچستان گذاشت و نه تنها خدماتی به مردم ارائه نکرد بلکه سوء استفاده هایی نیز صورت گرفت. نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمین بسیاری از مدارسی که به بخش خصوصی واگذار شد به دلیل فعالیت آموزشی این مدارس با تسهیلات به آن‌ها اعطا شد ولی پس از واگذاری برخی از صاحبان مدارس با اعلام ورشکستی مدارس را فروختند و دانش آموزان سرگردان شدند. وی یادآور شد: به تبع همین موضوع بسیاری از دبیران و معلمان درجه یک نیز از کار بیکار شدند و حتی به جمعیت بازماندگان از تحصیل سیستان و بلوچستان نیز اضافه شد. نظارتی بر سیستم گرمایش مدارس غیر دولتی وجود نداردیارمحمدی با تأکید بر ضرورت تشدید نظارت بر مدارس غیر دولتی سیستان و بلوچستان با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما، تصریح کرد: متأسفانه در زمینه استفاده از سیستم‌های گرمایشی مناسب نیز نظارت دقیقی بر مدارس غیر دولتی وجود ندارد که این مسئله با توجه به پیشینه تلخی که در زاهدان وجود دارد، باید مورد توجه مسئولان رده بالای آموزش و پرورش باشد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران اضافه کرد: دولت بودجه‌هایی را در اختیار مدارس می‌گذارد که باید مشخص شود این بودجه‌ها صرف چه هزینه‌هایی شده است تا مبادا مدرسه داری نیز برای برخی تبدیل به درآمدزایی نشود. /پایان پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، در یکی از مسابقات مرحله مقدماتی فوتبال اروپا و در گروه B، تیم فوتبال پرتغال توانست با ۶ گل برابر تیم لیتوانی به پیروزی برسد. کریستیانو رونالدو ستاره تیم ملی پرتغال در این بازی توانست سه گل (در دقایق ۶، ۲۲ و ۶۵) به ثمر برساند تا تعداد گل‌های ملی این بازیکن به عدد ۹۸ افزایش یابد. رونالدو که از مدت‌ها پیش برای شکستن رکورد گل‌های ملی عزمش را جزم کرده است، حالا تا رسیدن به علی دایی ستاره پیشین فوتبال ایران که سالیان سال است با ۱۰۹ گل، عنوان آقای گل فوتبال جهان را در اختیار دارد، ۱۱ گل دیگر می‌خواهد. علی دایی در ماه‌های اخیر بارها در مصاحبه هایش عنوان کرده که رکوردها برای شکسته شدن است و از اینکه کریستیانو رونالدو این رکورد را می‌شکند، خوشحال است.
فارسفارس19 دقیقه قبل
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۰۸ قرار گرفته و هوای تهران همچون روزهای گذشته آلوده بوده و این در حالی است که از ابتدای سال پایتخت ۳۷ روز هوای ناسالم را به خود دیده است. به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۰۸ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است. همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته متوسط بر روی عدد ۱۳۹ قرار داشت و ناسالم بود. پایتخت از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۱۷۷ روز هوای سالم، ۳۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است. این در حالی است که در مدت مشابه سال پیش تهران ۱۴ روز هوای پاک، ۱۹۷ روز هوای سالم و ۲۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت.
تسنیمتسنیم19 دقیقه قبل
بررسی‌ شاخص‌های مختلف اقتصادی نشان می‌دهد که سهم درآمدهای مالیاتی دولت در اقتصاد ایران نسبت به سایر کشورهای دنیا بسیار کمتر بوده و افزایش درآمدهای مالیاتی از طریق جلوگیری از فرار مالیاتی یکی از گزینه‌های جدی برای جبران کسری بودجه است. یکی از این شاخص‌ها، تلاش مالیاتی یا نسبت درآمدهای مالیاتی به تولید ناخالص داخلی است. در نتیجه درآمدهای مالیاتی دولت حداقل می‌تواند دو برابر شود و از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان برسد. فلذا در صورت ساماندهی نظام مالیاتی در کشور، درآمدهای مالیاتی به راحتی می‌توانند جایگزین درآمدهای نفتی در بودجه شوند. در این راستا با حمایت‌های کمیسیون بهداشت مجلس، موضوع معافیت مالیاتی پزشکان در دستور کار شورای سران قوا قرار گرفته و گزارش‌‌ها حاکی از موافقت سران ۳ قوه با اعطای این معافیت مالیاتی است.
ایسناایسنا19 دقیقه قبل
ولادیمیر پوتین ابراز امیدواری کرد که دونالد ترامپ برای مراسم «روز پیروزی» روسیه که نهم ماه مه سال آینده میلادی برگزار خواهد شد، به روسیه سفر کند و گفت، مسکو آماده مذاکره با واشنگتن است. به گزارش ایسنا، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه اظهار کرد، کار درست برای دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا این است که حتی با وجود درگیری در کمپین انتخاباتی، در مراسم یادبود هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم که در مسکو برگزار می‌شود، شرکت کند. ترامپ طی روزهای گذشته اظهار کرد، به دنبال دعوت کرملین برای شرکت در این مراسم، حضور در آن را بررسی می‌کند. با وجود تنش‌ها در روابط روسیه و آمریکا، پوتین و ترامپ در ظاهر رابطه خوبی با یکدیگر دارند. پوتین در پاسخ به سوالی درباره حضور احتمالی ترامپ در مراسم روز پیروزی روسیه گفت: حتی با وجود گرفتاری در کمپین انتخاباتی، حضور در این مراسم کار درستی خواهد بود اما تصمیم‌گیری در این زمینه بر عهده ما نیست.
فارسفارس20 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، غلامرضا نوروزی مدیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ و رئیس فدراسیون پزشکی - ورزشی کشورمان در خصوص ارائه امکانات پزشکی به ورزشکاران گفت: ما همواره خدماتی ارائه می‌دهیم اما این مسأله نیاز به امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دارد. ما پیگیری‌های زیادی در این باره انجام دادیم تا بتوانیم امکانات جامعی به ورزشکاران بدهیم. وی در خصوص مثبت شدن تست دوپینگ ۳۰ ورزشکار افزود: در ۹ ماه اول سال ۲۰۱۹ از ۷۹۱ ورزشکار تست گرفته شد که ۳۵ تست متأسفانه مثبت بود اما ورزشکاران برجسته و ملی‌پوش در این ۳۵ نفر نیستند هر چند که این موضوع برای هیچ ورزشکاری پسندیده نیست و ما باید تلاش کنیم تا تعداد مثبت شدن دوپینگ ورزشکاران کم شود. البته دخالت افراد بدون صلاحیت در این زمینه گزارش شده که آن را پیگیری می‌کنیم. نوروزی درباره اینکه آیا رضا بهلول‌زاده ورزشکار مصدوم رشته ژیمناستیک به فدراسیون پزشکی - ورزشی برای مداوا مراجعه کرده یا نه، اظهار داشت: در فدراسیون پزشکی - ورزشی به روی همه باز است و من از این مسأله اطلاعی ندارم که این ورزشکار به فدراسیون پزشکی - ورزشی مراجعه کرده یا نه اما اگر کمکی لازم باشد قطعا در خدمت این ورزشکار خواهیم بود.
خبر فوریخبر فوری20 دقیقه قبل
جزئیات تغییر نرخ یارانه و طرح حمایتی دولت در راستای جبران افزایش قیمت بنزین اعلام شد. شب گذشته همزمان با اعلام شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده‌های نفتی برای اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین، رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت کمک معیشتی خبر داد. نوبخت ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز موظف شد با ضوابطی که دارد (توضیحات بیشتر آن در روز‌های آینده اعلام خواهد شد)، فهرستی از این ۱۸ میلیون خانوار یا همان ۶۰ میلیون نفر مورد نظر را آماده کند. وی گفت: سازمان برنامه و بودجه نیز موظف شد همه مبالغی که به حساب واریز می‌شود بین این خانوار‌ها که از یک نفر تا پنج نفر هستند به صورت ماهانه در قالب مبالغی بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان پرداخت کند. بر این اساس، حداکثر تا ۵ نفر از هر خانوار مشمول یارانه می‌شوند و یارانه جدید برای خانوار ۱ نفره، ۵۵ هزار تومان، خانوار ۲ نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوار ۳ نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانوار ۴ نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوار ۵ نفره ۲۰۵ هزار تومان خواهد بود که به یارانه قبلی افزوده خواهد شد.
ایمناایمنا20 دقیقه قبل
مسعود تابش در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره واکنش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درخصوص گفته‌های اخیر وی، اظهار کرد: آقای انصاری‌فر یکی از مدیران تحصیلکرده، با اخلاق و ورزشی فوتبال کشور است و من از این بابت خوشحال هستم، اما از ایشان انتظار دارم به سرمربی خود درباره صحبت‌هایش تذکر بدهد. وی درباره اینکه چه سندی برای گفته‌هایش درباره قرارداد بازیکنان پرسپولیس دارد، افزود: سند من صحبت‌های یکی از دروازه‌بان پرسپولیس در تلویزیون است؛ در یک برنامه از بیرانوند پرسیدند که «درست است شش بازیکن پرسپولیس ۵۰ میلیارد تومان گرفته‌اند» این بازیکن پرسپولیس هیچ اعتراضی نکرد، بعد هم من ندیدم جایی اعتراض کنند. مدیرعامل باشگاه سپاهان تصریح کرد: چرا باید آقای کالدرون به کنایه حرف از یک تیم متمول اصفهانی بزند؟ چرا خبرنگاران مرتب از من درباره ارقام قراردادها می‌پرسند؟ دروغ است که استنلی کی‌روش ۸۰۰ هزار دلار گرفته است. وی ادامه داد: گفته‌اند که از مدیرعامل سپاهان برای صحبت‌هایش گله‌مندیم، من هم گله‌مندم که چرا سرمربی که چهار ماه است به ایران آمده، می‌گوید فوتبال مهندسی شده است؟ تابش خاطرنشان کرد: گفته‌اند اگر از این به بعد کسی توهین کند، شکایت می‌کنیم؛ ما هم اگر کسی به تیممان توهین کرد شکایت می‌کنیم. وی گفت: بیاییم همین چند تیم که درباره قراردادهایشان حرف می‌زنند جمع شوند و قراردادها را روی میز بگذاریم؛ کاش ما هم مثل دیگران فقط یک تیم داشتیم، اما ما یک باشگاه هستیم و باید برای تمام تیم‌هایمان هزینه کنیم.
ایلناایلنا20 دقیقه قبل
فرابورس با صدور اطلاعیه‌ای محدودیت‌ معاملاتی و مدت اعتبار گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن دو بانک مسکن و ملی را اعلام کرد. بر اساس این گزارش، محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در تمامی نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن به مدت ۴ ماه است و محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق برای نمادهای اوراق گواهی که فقط چهار ماه تا پایان معاملات آن در بازار فرابورس باقی مانده، اعمال نمی‌شود. بر اساس این اطلاعیه، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره جهت اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است. در بخش دیگری از اطلاعیه مدیر عملیات بازار فرابورس در خصوص نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی آمده که اعتبار تمامی اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی «تملی» برای نقل و انتقال «خرید و فروش» در بازار فرابورس از روز ۱۵ ماه ذکر شده در شرح نماد به مدت ۲ سال تقویمی است. در همین حال، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره برای اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است و محدودیت حجمی هر سفارش خرید «حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش» برای نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی به تعداد ۲۴۰ ورقه تعیین شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، غلامرضا کریمی، درباره علت تعطیلی ۹ مدرسه ایرانی خارج از کشور اظهار کرد: در ابتدا لازم به توضیح است که هیچ مدرسه‌ای در خارج از کشور به علت چالش‌ها و مشکلات ارزی تعطیل نشده است. وی افزود: با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تداوم فعالیت مدارس خارج از کشور و دستور رئیس جمهور در این باره، مدرسه‌ای‌ به علت چالش‌های ارزی تعطیل نشده، اگرچه محدودیت‌هایی در اعزام معلم به خارج وجود دارد. رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعدادی از مدارس ما به علت آنکه جمعیت دانش‌آموزی از حد استاندارد کاهش و پایین‌تر آمده بود، ادامه فعالیت‌شان موضوعیتی نداشت. کریمی افزود: از آنجا که تعداد کارگزاران نظام و اعزام شدگان به برخی کشورها به نسبت سال‌های قبل کمتر شده بنابراین طبیعی است که از تعداد دانش‌آموزان هم کاسته شده باشد، به عنوان مثال در برخی کشورها مانند جمهوری چک، کره شمالی، آفریقای جنوبی، میلان ایتالیا و برخی شهرهای دیگر، همانند سال‌های گذشته مدرسه داشتیم ولی امسال به دلایلی که گفته شد مدارس یاد شده به خودی خود بسته شدند. وی افزود: در حال حاضر ۱۱ هزار مدرسه در ۴۶ کشور جهان مشغول به فعالیت هستند و بالغ بر ۱۴ هزار دانش‌آموز در حال تحصیل داریم.
پارس نیوزپارس نیوز21 دقیقه قبل
فارسفارس21 دقیقه قبل
یک نشریه عربی نوشت: تیم ملی عراق بر تیم ایران و مربیش مارک ویلموتس که اسیر چالش بود، غلبه کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه الدستور گزارشی از بازی‌های روز گذشته در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا منتشرکرد. در بخشی از این گزارشی در ارتباط با باخت ۲ بر یک روز گذشته تیم ملی ایران از عراق در اردن عنوان کرد: عراق در گروه سوم آسیا مقابل ایران، همسایه‌اش قرارگرفت. ایران در بازی قبلی به طرزی شگفت‌انگیز مغلوب بحرین شده بود. این رسانه با نگاهی به آنچه در هفته‌های اخیر در ارتباط با مساله عدم پرداخت به موقع حقوق ویلموتس مطرح شد، افزود: حریف عراق تیمی بود که توسط مارک ویلموتس اداره می‌شد که خود در یک ماه گذشته دچار چالش بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین21 دقیقه قبل
تنها خودروی جامانده در پارکینگ بزرگ اربعین مهران، به شهرداری مهران منتقل می‌شود. به گزارش قدس آنلاین پارکینگ بزرگ اربعین شهر مهران که تا یک‌ ماه پیش بیش از ۵۰ هزار خودرو را در خود جای داده بود، امروز میزبان تنها یک خودروست، خودرویی که تا کنون مالک آن برای تحویل آن مراجعه نکرده‌است. این خودروی جامانده در پارکینگ بزرگ اربعین مهران که در میان همسایگان ۵۰ هزاری خود جا مانده، همچنان در انتطار مالک خود میهمان شهر مهران است. حجت‌الله نصیری‌پور شهردار مهران در ارتباط با آخرین وضعیت این خودرو به جا مانده به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: تنها خودرو پارک‌شده در پارکینگ بزرگ اربعین به شهرداری مهران منتقل می‌شود. شهردار مهران گفت: تا زمان مراجعه مالک از این خودرو نگهداری می‌شود.
مهرمهر21 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس صالحی صبح جمعه در سفر خود به شهرستان ابرکوه با حاج میرزا محمد کاظم بصیری از پیشکسوتان فرهنگ و ادب ابرکوه دیدار و گفتگو کرد. وزیر ارشاد با اشاره به گزارشی که توسط فرزند این پیشکسوت ابرکوهی ارائه شد، اظهار داشت: کتب تألیف شده توسط میرزا محمدکاظم بصیری هم شجره نامه‌ای ارزشمند و هم یک سیر تاریخی معتبر در حوزه طب به شمار می‌رود. صالحی با تاکید بر تکمیل و انتشار دست نوشته‌های میرزا محمد کاظم بصیری تاکید کرد: تلاش می‌کنیم در این مسیر برای یافتن کتب مورد نیاز همراهی لازم را داشته باشیم. میرزا محمدکاظم بصیری که متولد سال ۱۳۰۶ است، یک فرهنگی بازنشسته است که اجداد و نیاکان وی همگی طبیب بوده‌اند. علی غیاثی ندوشن مدیرکل امور مجلس و استانهای وزارت ارشاد، مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسعود عظیمی معاون استاندار یزد و جمعی از مسئولان یزد و شهرستان ابرکوه، وزیر را در این بازدید همراهی کردند.
فارسفارس21 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در حاشیه نشست سران عضو سازمان بریکس در برزیل به خبرنگاران گفت: مسکو احساس می‌کند هنوز کارهای زیادی در منطقه ادلب، که تحت کنترل شبه نظامیان و معارضان سوری است، باید انجام شود. پوتین همچنین درباره تحویل سامانه موشکی اس-۴۰۰ به هند نیز گفت: مسکو طبق برنامه زمانبندی این سامانه «زمین به هوا» را به دهلی نو تحویل خواهد داد. دولت هند سال گذشته توافق خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه را امضا کرده است هرچند که دولت آمریکا فشار زیادی روی دهلی نو وارد کرده است تا این توافق لغو شود. با این حال دولت هند تاکید کرده است که خرید این سامانه موشکی باعث تقویت سیستم دفاع هوایی این کشور خواهد شد. پوتین درباره نگرانیها در زمینه به تاخیر افتادن تحویل سامانه اس-۴۰۰ به هند افزود: «همکاران هندی ما هیچ درخواستی درباره تسریع در فرایند تحویل نداشته‌اند.
ایمناایمنا21 دقیقه قبل
روند افزایشی ارزش شاخص‌های نفت و انرژی در بازار‌های جهانی که از هفته گذشته آغاز شده بود، ادامه داشته به طوری که هر گالن بنزین امروز در بازار‌های جهانی افزایش تقریبا یک درصدی را تجربه کرده است.
ایسناایسنا22 دقیقه قبل
همزمان با شروع فیلمبرداری فیلم سینمایی «اورکا» به کارگردانی سحر مصیبی، لیست کامل بازیگران و عوامل این فیلم، منتشر شد. به گزارش ایسنا، سمیرا علایی، مدیر تولید این فیلم خبر داد که با پیوستن مهتاب کرامتی به گروه بازیگران «اورکا»، فیلمبرداری این فیلم در شمال ایران آغاز شده است. ترانه علیدوستی، مسعود کرامتی، مهتاب نصیرپور، عطیه غبیشاوی، محمد رشنو و مهتاب کرامتی گروه بازیگران این فیلم را تشکیل می‌دهند. در خلاصه داستان «اورکا» می‌خوانیم: «تو اورکایی دختر…چون اونقدر می‌جنگی تا به اون چیزی که می‌خوای می‌رسی.» این فیلم، اولین تجربه سینمایی سحر مصیبی است که پیش از این مستند «صفر تا سکو» را درباره زندگی خواهران منصوریان ساخته است. عوامل فیلم «اورکا» عبارتند از: تهیه‌کننده: طهورا ابوالقاسمی، نویسنده: طلا معتضدی، مدیر تولید: سمیرا علایی، مدیر فیلمبرداری: روزبه رایگا، طراح صحنه و لباس: علی عابدینی، طراح چهره‌پردازی: عباس عباسی، صدابردار: مهدی ابراهیم‌زاده، تدوین: مستانه مهاجر، منشی صحنه: آذر تجلی، مدیر تدارکات: مهدی صدیق، عکاس: مریم مجد، مدیر روابط عمومی و تبلیغات: ثمین مهاجرانی.
ایسناایسنا22 دقیقه قبل
سرمربی آلمانی لیورپول به شوخی با زلاتان پرداخت و حضور این بازیکن در یونایتد را دلیل نخریدنش دانست. او مورد توجه چند تیم اروپایی قرار گرفته ولی هنوز مقصد بعدی او معلوم نشده است. یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول درباره حضور این بازیکن در تیمش گفت: اگر زلاتان در یونایتد بازی نکرده بود، آن وقت ما او را به عنوان گزینه‌ای برای تیممان در نظر می‌گرفتیم. با این حال خارج از شوخی باید بگویم حتی از علاقه او برای حضور در لیورپول نیز مطلع نیستم. گفته می‌شود زلاتان قرار است راهی یکی از تیم‌های ایتالیایی شود و در این بین حتی نام میلان، تیم سابق او نیز مطرح شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین23 دقیقه قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!

به انتهای لیست رسیدید

مهاجرت

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار و گزارشات مربوط به مهاجرت به سایر کشورها و وضعیت مهاجرین می‌خوانید.