آخرین و مهم‌ترین اخبار مهدی بذر افکن
مهدی بذر افکن

اخبار « مهدی بذر افکن »

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ یک بمب افکن بی ۵۲ آمریکا سرنگون شد. احسان جواهر خبرنگار حوزه افغانستان در پیامی در توئیتر نوشت: مجاهدین یک بمب افکن بی ۵۲ آمریکا را در ناحیه وشیر در استان هلمند سرنگون کردند. این حادثه صبح امروز در نزدیکی پایگاه هوایی شوراب رخ داد. این بمب افکن به طور کامل سوخت و همه سرنشینان آن کشته شدند. هنوز منبع دیگری این خبر را تایید نکرده است.
ایلناایلنا3 ماه قبل
عملکرد ضعیف نورافکن بهترین فرصت برای زکی‌پور بور که این بازیکن به بهترین نحو از این فرصت استفاده کرد. به گزارش ایلنا، هواداران استقلال پس از جدایی امید نور افکن از شارلوا و پوستن به استقلال امید زیادی به درخشش این بازیکن در سمت چپ خط هافبک خود داشتند اما سردرگمی نور افکن در اولین بازی باعث تعویض او در دقیقه ۵۳ شد. میلاد زکی پور که بازی را از روی نیمکت آغاز کرده بود پس از عملکرد ضعیف نور افکن در اولین بازی اش پس از بازگشت به استقلال در دقیقه ۵۵ به جای این بازیکن به بازی آمد، زکی‌پور که در این بازی در پست هافبک چپ به بازی گرفته شده بود ۳ دقیقه پس از آمدنش به زمین مسابقه توانست در دقیقه ۵۸ روی پاس اسماعیلی دروازه‌ی پیکان را باز کند و نشان دهد که لیاقت حضور در ترکیب اصلی را دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
تعاونی‌های تولید روستایی ایران با دارا بودن بیش از ۳ میلیون هکتار از مرغوبترین اراضی زراعی کشور بهترین بستر برای تولید انواع بذور محسوب می‌گردند. وی افزود: در حال حاضر شبکه تحت پوشش با ۷۹ سایت فراوری و بوجاری بذر گندم و جو، ۳سایت فراوری تولید بذر دانه‌های روغنی، ۱ سایت تولید بذر ذرت، ۲ سایت تولید بذر پنبه، ۲ سایت تولید بذر سیب زمینی، ۱سایت تولید شلتوک در کشور فعالیت داشته و برای سال زراعی جاری تولید ۱۴۰ هزار تن بذر گندم و ۱۱ هزار تن بذر جو، ۱۰۰۰ تن کلزا، ۳۰۰۰ تن سویا، ۲۵۰۰ تن سیب زمینی، ۴۵۰ تن شلتوک و۵۰۰ تن پنبه را در برنامه دارد. در صورت بستر سازی و حمایت همه جانبه در یک برنامه میان مدت (تا افق ۱۴۰۰)، این سطح تولید میتواند به ۲۰۰ هزار تن بذر گندم و ۴۵ هزار تن بذر جو، ۱۲۰۰ تن بذر کلزا، ۴۵۰۰ تن بذرسویا، ۱۰۰۰ تن بذر برنج، ۵۰۰۰ تن بذر سیب زمینی، ۴۰۰۰ تن بذر ذرت، ۳۰۰ تن بذر یونجه ارتقاء یابد. شیرزاد تاکید کرد: برنامه تولید بذر گندم کشوری سال ۹۷ (آبی و دیم کشوری) به میزان ۵۷۲۳۱۶ تن بوده که از این مقدار ۴۹۶۵۵۵ تن معادل ۸۸ درصد محقق شده است. در حالی که ۹۶ درصد سهمیه تخصیصی بذر گندم شبکه محقق شده که از میانگین کشوری بالاتر است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
به گزارش روابط‌عمومی هلدینگ داتیس، شرکت داتیس کشت نخستین شرکت فعال در حوزه بذرهای ارگانیک در تمام تولیدات کشاورزی از جمله، تمامی صیفی‌جات، گل‌ها و گیاهان تزئینی، انواع چمن‌های تزئینی و ورزشگاهی و انواع میوه‌های بوته‌ای است. این بذرها دارای مجوز PHITO (از مهم‌ترین استانداردهای محصولات کشاورزی) است. بر اساس این گزارش، داتیس کشت از وزارت جهادکشاورزی و کشاورزان دعوت کرده تا با استفاده از بذرهای مرغوب، گامی به سوی کشاورزی پایدار و ارگانیک بردارند و نهاده‌های مرغوب را در اختیار مردم قرار دهند؛ ضمن اینکه توجه به این نوع بذرها صادرات بخش کشاورزی ایران را افزایش می‌دهد.
موجموج3 هفته قبل
معاون وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با سهم شبکه تعاونی‌ها در تولید بذر کشور افزود: در سال زراعی (۹۷-۹۶) حدود ۱۴۶هزار تن بذر گندم و نزدیک به ۲۲هزارتن بذرجو مورد نیاز کشور در شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی تکثیر و تولید گردیده و بنحو مطلوب بین کشاورزان مناطق مختلف توزیع شده است. دکتر حسین شیرزاد درمورد جزییات بیشتر فعالیت‌های تولید بذر شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شبکه تحت پوشش با ۷۹ سایت فرآوری و بوجاری بذور گندم و جو، ۳ سایت فرآوری و تولید بذر دانه‌های روغنی، یک سایت تولید بذر ذرت، ۲ سایت تولید بذر پنبه، ۲ سایت تولید بذر سیب زمینی و یک سایت تولید شلتوک در کشور فعالیت داشته و برای سال زراعی جاری تولید ۱۵۷ هزار تن بذر گندم و ۲۷ هزار تن بذر جو، ۱۰۰۰ تن کلزا، ۳۰۰۰ تن سویا، ۲۵۰۰ تن سیب زمینی، ۴۵۰ تن شلتوک و۵۰۰ تن پنبه را در برنامه دارد. وی درعین حال اظهار امیدواری کرد که در صورت بستر سازی و حمایت همه جانبه در یک برنامه میان مدت (تا افق ۱۴۰۰)، این سطح از تولید می‌تواند به ۲۰۰ هزار تن بذر گندم و ۴۵ هزار تن بذر جو، ۱۲۰۰ تن بذر کلزا، ۴۵۰۰ تن بذرسویا، ۱۰۰۰ تن بذر برنج، ۵۰۰۰ تن بذر سیب زمینی، ۴۰۰۰ تن بذر ذرت و ۳۰۰ تن بذر یونجه ارتقاء یابد. مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران عمده استانهای تولیدکننده بذور کشاورزی کشور را استانهای اردبیل، خوزستان، فارس، گلستان و همچنین کشت و صنعت‌های جیرفت و شهید رجایی (دزفول) عنوان کرد. این مقام مسئول ضمن برشمردن مزایای تولید بذر توسط شبکه تعاونیهای روستایی کشور تأکید کرد: انتخاب تعاونیها به عنوان تولیدکننده بذر، متضمن تغییر نگرش کلی در بحث تولید بذور و تفوق دیدگاه خدمت رسانی بجای درآمدزایی، کاهش چشمگیر هزینه‌های قابل توجهی همچون سرکشی و بازدید از مزارع، حمل بذر از مزرعه تا سایت بوجاری و … را به دنبال داشته، تولید و توزیع بذر توسط این شبکه و فرآیند جایگزینی بذور خودمصرف کشاورزان با بذور اصلاح شده موجب افزایش کیفی وکمی تولید محصولات و بهبود بهره‌وری و نیل به خودکفایی پایدار خواهد بود.

کپی روسی از بمب افکن ناموفق آمریکایی! (+تصاویر)

4+
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
معاون وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با سهم شبکه تعاونی‌ها در تولید بذر کشور افزود: در سال زراعی (۹۷-۹۶) حدود ۱۴۶هزار تن بذر گندم و نزدیک به ۲۲هزارتن بذرجو مورد نیاز کشور در شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی تکثیر و تولید گردیده و بنحو مطلوب بین کشاورزان مناطق مختلف توزیع شده است. حسین شیرزاد درمورد جزییات بیشتر فعالیت‌های تولید بذر شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شبکه تحت پوشش با ۷۹ سایت فرآوری و بوجاری بذور گندم و جو، ۳ سایت فرآوری و تولید بذر دانه‌های روغنی، یک سایت تولید بذر ذرت، ۲ سایت تولید بذر پنبه، ۲ سایت تولید بذر سیب زمینی و یک سایت تولید شلتوک در کشور فعالیت داشته و برای سال زراعی جاری تولید ۱۵۷ هزار تن بذر گندم و ۲۷ هزار تن بذر جو، ۱۰۰۰ تن کلزا، ۳۰۰۰ تن سویا، ۲۵۰۰ تن سیب زمینی، ۴۵۰ تن شلتوک و۵۰۰ تن پنبه را در برنامه دارد. وی درعین حال اظهار امیدواری کرد که در صورت بستر سازی و حمایت همه جانبه در یک برنامه میان مدت (تا افق ۱۴۰۰)، این سطح از تولید می‌تواند به ۲۰۰ هزار تن بذر گندم و ۴۵ هزار تن بذر جو، ۱۲۰۰ تن بذر کلزا، ۴۵۰۰ تن بذرسویا، ۱۰۰۰ تن بذر برنج، ۵۰۰۰ تن بذر سیب زمینی، ۴۰۰۰ تن بذر ذرت و ۳۰۰ تن بذر یونجه ارتقاء یابد. مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران عمده استان‌های تولیدکننده بذور کشاورزی کشور را استان‌های اردبیل، خوزستان، فارس، گلستان و همچنین کشت و صنعت‌های جیرفت و شهید رجایی (دزفول) عنوان کرد. معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از اظهارات خود با ارائه توضیحاتی پیرامون مسائل و مشکلات تکثیر و تولید بذور اصلاح شده گفت: سازوکار‌های حمایتی وزارت متبوع در زمینه پرداخت تسهیلات و تخصیص یارانه‌ها نیازمند بازنگری و تقویت جدی است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن پلنگ افکن اولین حضور خود را در رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان تجربه می‌کند. پلنگ افکن در مورد شرایطش به خبرنگار مهر گفت: خدا را شکر در آستانه اعزام به مسابقات جهانی به شرایط مطلوب نزدیک می‌شویم. روز اول مسابقات جهانی به میدان می‌روم و تلاش می‌کنم تا با رسیدن به مدال مسیر قهرمانی تیم ملی را باز کنم. این عضو تیم ملی تکواندو در مورد رقبای خود گفت: اولین حضور خود را در رقابتهای جهانی تجربه می‌کنم. نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم تیم ملی کشورمان در رقابتهای جهانی تکواندو در پایان گفت: اردوهای بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم.
ورزش۳ورزش۳2 ماه قبل
سبک و سیاقاستنلی کی روش از ۲۲ گل سیزده گل را با ضربه سر و ۳ گل را نیزاز روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده است. او در ۲۱ بازی لیگ برتر ۹ گل و در ۹ بازی لیگ قهرمانان تنها یک گل به ثمر رساند هرچند سه پاس گل هم به همتیمی هایش داد. کی روش امسال نیز در ۱۶ بازی لیگ برتر ۱۱ گل، ۳ بازی جام حذفی یک گل و در مجموع ۱۹ بازی ۱۲ گل برای سپاهان زده است. او در سه بازی برابر نفت مسجد سلیمان، نساجی و سایپا در یک بازی دو گل به ثمر رسانده است. این گل سومین گل استنلی کی روش بود که امسال در زمان‌های تلف شده به ثمر رسانده است.
موجموج4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات در مراسم روز جهانی تنوع زیستی که امروز در سالن سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد، گفت: سه اتفاق مهم در رابطه با تنوع زیستی در وزارت جهاد کشاورزی رخ داد؛ نخست حمایت از تنوع زیستی برای تصویب قانون بود، سوی ایجاد مرکز ملی مدیریت ذخایر ژنتیکی و در نهایت انتقال مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی به ز بوده است. کاظم خاوازی با تاکید بر اینکه تنها دو کشور در دنیا هنوز عضو کنوانسیون تنوع زیستی نیستند، گفت: امروز بیست و پنجمین دوره کنوانسیون تنوع زیستی برگزار می‌شود و یکی از کارهای این مراسم در دهمین دوره آن در نگویای ژاپن بود که بیست هدف برای حمایت از تنوع زیستی انجام شد. همچنین در ادامه قرار است برای سال‌های بعد از ۲۰۲۰ برنامه‌های لازم ارائه شود. او با اشاره به اینکه به دنبال مشارکت جدی در برنامه‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ هستیم، تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های بین المللی به نفع نسل‌های آینده کشور استفاده کرد. او با اشاره به اینکه براساس تصمیم هیات وزیران مسئولیت کنوانسیون تنوع زیستی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است، گفت: بزرگترین بانک بذر خاورمیانه در این مجموع تشکیل شده است و تنها در دو سال گذشته ۹۷۰ گونه جدید به این بانک اضافه شده است و ۱۲۰۰ گونه در حال انقراض پایش شده است.
ایلناایلنا3 ماه قبل
فرمانده انتظامی استان کردستان از توقیف اتوبوس حامل بیش از ۳ میلیارد ریال بذر خارجی قاچاق در شهرستان مریوان خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی آزادی گفت: ماموران انتظامی شهرستان «مریوان» در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا، حین گشت زنی، به یک دستگاه اتوبوس مشکوک وآن را متوقف کردند. وی افزود: پس ازهماهنگی مراجع قضائی و در بازرسی از اتوبوس مورد نظر ۴۰۰ قوطی بذر سبزیجات قاچاق که به طرز ماهرانه‌ای جاساز شده بود کشف شد. این مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: کارشناسان جهاد کشاورزی ارزش این مقدار بذر خارجی را بیش از ۳ میلیارد و۳۰۰میلیون ریال برآورد کرده‌اند. فرمانده انتظامی استان کردستان با اشاره به تشکیل پرونده و ارسال آن به مراجع قضائی، خاطر نشان کرد: در مقابله جدی و قاطعانه با قاچاق کالا نیاز به یک بسیج همگانی است و مردم به عنوان صاحبان اصلی امنیت نقش بسیار مهمی در راستای مقابله با این پدیده شوم دارند.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
وب‌سایت نبض ما: شاید شما هم فکر می‌کنید، بذر کتان باعث نازایی می‌شود. همچنین اضافه کردن دانه‌های کتان به رژیم غذایی نیز می‌تواند باعث کاهش گرفتگی‌های عضلانی در زمان قاعدگی شود. چه کسانی نباید بذر کتان بخورند؟ مطالعات مختلف انجام شده در شرایط آزمایشگاهی نشان می‌دهد که افراد ممکن است واکنش‌های آلرژیک نسبت به دانه‌های کتان داشته باشند. مضرات بذر کتانلازم به ذکر است که یکی از معضلات در مواجهه با بذر کتان، عدم مطالعه کافی بر روی این ماده غذایی است. بذر کتان عملکرد استروژن را کپی می‌کند.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
یک فروند بمب افکن دورپرواز راهبردی توپولف-۲۲ ام.۳ نیروی هوافضای روسیه در استان مورمانسک در شمال غربی این کشور سقوط کرد. به گزارش ایرنا به نقل از روس بالت، این حادثه ساعت ۱۳ و ۴۰ دقیقه هنگام فرود هواپیما در فرودگاه اولنگورسک رخ داده است و هر دو خلبان هواپیما کشته و دو خدمه دیگر آن به بیمارستان منتقل شدند. بمب افکن دورپرواز راهبردی توپولف-۲۲ ام.۳ قادر به حمل سلاح هسته‌ای و طی چند هزار کیلومتر است. بمب افکن دوربرد توپولف برخوردار از توان حمل ۲۴ تن انواع بمب و موشک، برد پروازی زیاد، توانمندی پنهانکاری بالا و سامانه‌های پرقدرت اخلالگر در دوران شوروی ساخته و تا ۲، ۲ برابر صوت سرعت دارد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وزارت دفاع روسیه امروز پنجشنبه با انتشار فیلمی پرواز یک فروند بمب افکن بی-۵۲ اچ آمریکا را نشان داد که دو جنگنده روسی آن را همراهی می‌کردند. خبرگزاری ریانووستی نیز گزارش داد که بمب افکن استراتژیک آمریکا از نوع بی-۵۲ اچ بود و بمباران ناوگان روسیه را (بدون پرتاب بمب) تمرین می‌کرد. رسانه‌های روسیه دو روز پیش نیز گزارش داده بودند که چندین فروند بمب افکن بی-۵۲ اچ آمریکا که توان حمل بمب هسته‌ای دارند در نزدیکی مرزهای روسیه به پرواز درآمدند. این بمب افکن‌ها در مرزهای جنوبی، شمالی و غربی بخش‌های اروپایی و خاور دور روسیه پرواز کردند. گفتنی است، آمریکا در یک هفته اخیر شش فروند بمب افکن راهبردی بی-۵۲ اچ در انگلیس مستقر کرد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
در اجلاس مذکور که با ابتکار و مدیریت آمریکایی‌ها بود، وزیران امور خارجه بازیگران موثر و گردانندگان اتحادیه اروپا مانند فرانسه و آلمان از جمله غایبان بودند. اختلاف نظرها بین آمریکا و اروپا زمانی آشکارتر شد که مقامات دو طرف در ارتباط با آینده و پیامدهای توافق هسته‌ای اعلام موضع کردند. مقامات اتحادیه اروپا به مشکلات داخلی خود و تبعات برجام شکنی بی اعتنا نیستند. تفاوت نگاه اروپا و آمریکا به برجام یک روی سکه است و سیاست‌های تهاجمی و یکجانبه گرایی آمریکا روی دیگر آن. آمریکا اجلاس ورشو را نیز در قلب اروپا آن هم بدون حضور سران اتحادیه برگزار کرد و معاون رئیس جمهوری آمریکا در اجلاس مونیخ نیز ادعای «رهبری جهان غرب» را نمود.

لحظه سقوط بمب افکن B۵۲ آمریکایی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، کشور آمریکا هزینه‌های زیادی در صنایع نظامی می‌کند و دائم در تلاش است تا جنگنده‌ها و بمب افکن‌های منحصربه فردی بسازد و همیشه با ایجاد فضاهای رسانه‌ای می‌کوشد تا لوازم جنگی خود را، برترین در جهان معرفی کند اما هر از گاهی با لو رفتن برخی فیلم‌ها کارشناسان نظامی دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که تجهیزاتی که از آنها به عنوان برترین، نام برده می‌شود دارای نقص‌ها و مشکلات فراوانی هستند و بمب افکن B۵۲ هم یکی از آنهاست. با وجود تلاش‌های آمریکا در سرپوش گذاشتن اینگونه حوادث اما باز هم هر از گاهی اخباری از شکست‌های صنایع نظامی این کشور به بیرون درز می‌کند. البته این اتفاق تنها برای B۵۲ پیش نیامده است و تاکنون شاهد سقوط جنگنده‌های نسل پنجم و به اصطلاح فوق پیشرفته این کشور هم بوده‌ایم. بیشتر بخوانید: نصب بمب هوشمند قاصد روی جنگنده اف-۴انتهای پیام/حادثه برای بهترین بمب افکن آمریکا + فیلم
فارسفارس23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، خلیل نیکشاد امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با استفاده از فن‌آوری کشت بافت و تولید ۲٫۵ میلیون عدد غده مینی‌تیوبر، اردبیل به عنوان یکی از قطب‌های تولید بذر سیب‌زمینی کشور شناخته می‌شود. وی ادامه داد: ۱۰۰ درصد سورگوم بذری و بیش از ۸۰ درصد بذر ذرت هیبرید کشور در این استان تامین می‌شود. رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: بیش از ۱۲۰ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی به‌طور مستقیم مشغول به فعالیت هستند و استان اردبیل با داشتن بالاترین کاربری اراضی کشاورزی نسبت به کل وسعت استان، رتبه اول را در بین استان‌های کشور دارا است. نیکشاد افزود: استان اردبیل به لحاظ داشتن تنوع اقلیمی خاص و منحصربه‌فرد، وجود کشت و صنعت‌های مغان و پارس، دشت‌های حاصلخیز اردبیل، مغان و مشگین شهر، وجود بیش از ۱۲۰ هزار بهره‌بردار، ۴ میلیون واحد دامی، وجود سد‌های یامچی، سبلان و خدآفرین و بیش از یک میلیون هکتار منابع طبیعی اعم از جنگل و مرتع یکی از قطب‌های مهم کشاورزی و دامپروری کشور محسوب می‌شود. انتهای پیام/۳۴۶۳/۵۲۶/خ
ایرناایرنا2 ماه قبل
** ۴۰۰ شغل در ۲۵ هکتار گلخانه ایجاد کردیمگلخانه دار نمونه جنوب کرمان گفت: بدون دریافت هیچ تسهیلات و کمک دولتی توانستیم در ۲۵ هکتار مجتمع گلخانه‌ای ۴۰۰ نفر را مشغول به کار کنیم. **حلقه مفقوده کشاورزی جنوب کرمان، صنایع فرآوری استصادر کننده محصولات گلخانه‌ای جنوب کرمان، حلقه مفقوده کشاورزی این دیار را صنایع فرآوری برشمرد و گفت: در صورت ایجاد صنایع تبدیلی، زمینه اشتغال جدید و ارزآوری بیشتری برای منطقه حاصل می‌شود. ** ۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در جنوب کرمان پرداخت شدمعاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: سال گذشته مبلغ ۲ میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان ۱۳۳ طرح اشتغال روستایی در این منطقه پرداخت شد. نادر ملایی افزود: این اشتغال در حوزه آب و خاک، دام، تولید محصولات گلخانه‌ای، زراعت و صنایع تبدیلی و تکمیلی محقق شده است. سالانه چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی از هفت شهرستان جنوبی استان کرمان به بازارهای داخلی و خارجی صادر می‌شود.
ایسناایسنا3 ماه قبل
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در سطح کشور استان اردبیل ویترین تولید بذر محسوب می‌شود به طوری که ما در این استان ۱۰۰ درصد بذر سورگوم، چغندر قند و ذرت را تولید می‌کنیم. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: ما در ۱۲ محسول اساسی استان رتبه زیر ۷ و ۸ را در کشور داریم به طوری که هم اکنون چهار درصد محصولات کشاورزی کشور در این استان تولید می‌شود که علاوه بر صادرات ما نیاز بازار داخلی را نیز با تولید محصولات پروتئینی به ویژه گوشت قرمز، سفید و محصولات لبنی فراهم می‌آوریم. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از استان اردبیل به عنوان ویترین تولید بذر کشور یاد کرد و افزود: در کنار پرچمداری اردبیل در تولید بذر سورگوم و بذر چغندر ۷۰ درصد ذرت بذری را تولید می‌کنیم و در تولید عدس با ۲۰ هزار تن مقام اول کشور و دانه‌های روغنی به ویژه کلزا با ۱۹ هزار و ۵۰۰ تن نیز جایگاه و رتبه ممتازی را به دست آوردیم. نیکشاد به احیای تولید پنبه اشاره کرد و گفت: ۱۲ هزار تن تولید وش پنبه را در سال زراعی گذشته در این استان شاهد بودیم که گسترش تولید پنبه به چرخه مولد صنایع کمک خواهد کرد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: به مناسبت دهه فجر ۶۶ طرح تولیدی، عمرانی و اقتصادی جهاد کشاورزی با سرمایه‌گذاری ۵۳ میلیارد تومان افتتاح شد که تاکنون با راست‌آزمایی انجام شده در بخش کشاورزی برای ۵ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
آمریکا در ادامه تهدیدات و جنگ روانی خود علیه ایران، ۴ بمب افکن B – ۵۲ را به منطقه اعزام می‌کند. راشا تودی با اعلام این خبر گفته است که دو بمب افکن از ۴ بمب افکن یاد شده امروز سه شنبه به سوی پایگاه آمریکا در قطر پرواز کرده‌اند و دو بمب افکن دیگر در هفته‌های آتی اعزام خواهند شد. همزمان از بغداد خبر می‌رسد که وزیر خارجه آمریکا در سفری اعلام نشده وارد بغداد شده و با نخست وزیر عراق مذاکراتی داشته است. هنوز جزییات کاملی از این مذاکرات منتشر نشده است اما وزیر خارجه آمریکا گفته است درباره تهدیدات ایران با نخست وزیر و رییس جمهور عراق صحبت کرده است و مسئولیت امنیت سربازان آمریکایی در عراق را با این کشور دانسته است. منابع نظامی در ایران این تهدیدات را ناشی از شکست تحریم‌ها و بیشتر نوعی جنگ روانی دانسته و آمریکا را فاقد هرگونه توان و امکان درگیری نظامی با ایران می‌دانند.
یورونیوزیورونیوز2 هفته قبل
مقامات آمریکایی که خواسته‌اند نامشان فاش نشود به خبرگزاری رویترز گفتند که چهار بمب افکن به منطقه خلیج فارس اعزام می‌کنند. ماموریت این ۴ بمب افکن به همراه پرسنل و تجهیزات کامل، پشتیبانی و برای شرایط اضطراری تعریف شده است. بیشتر بخوانید: ناو لینکلن در راه خلیج فارس؛ بولتون: واکنش ما به حمله ایران بی‌رحمانه استاین بمب‌افکن‌ها که احتمالا از نوع بی-۵۲ هستند و تاکنون در خاورمیانه مورد استفاده قرار نگرفته‌اند. بوئینگ بی-۵۲ هواپیمای جت بمب‌افکن راهبردی فروصوت هستند که شرکت بوئینگ آن را برای نیروی هوایی ایالات متحده طراحی و ساخته‌ است. این هواپیما برای مأموریت‌های بازدارندگی هسته‌ای در دوره جنگ سرد و به عنوان جایگزینی برای بمب‌افکن کانویر بی-۳۶ ساخته شد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین شیرزاد در ارتباط با سهم شبکه تعاونی‌ها در تولید بذر کشور افزود: در سال زراعی (۹۷-۹۶) حدود ۱۴۶ هزار تن بذر گندم و نزدیک به ۲۲ هزار تن بذر جو مورد نیاز کشور در شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی تکثیر و تولید شده و به نحو مطلوب بین کشاورزان مناطق مختلف توزیع شده است. مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تشریح فعالیت‌های دفتر توسعه خدمات فنی و کشاورزی تعاونی‌ها گفت: به طور کلی تکثیر و تولید بذور اصلاح شده غلات و دانه‌های روغنی در سطح شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی به دو بخش تکثیر و تولید بذور غلات (گندم وجو) و بذور دانه‌های روغنی تقسیم می‌شود. وی اظهار امیدواری کرد که در صورت بسترسازی و حمایت همه‌جانبه در یک برنامه میان مدت (تا افق ۱۴۰۰)، این سطح از تولید می‌تواند به ۲۰۰ هزار تن بذر گندم و ۴۵ هزار تن بذر جو، ۱۲۰۰ تن بذر کلزا، ۴۵۰۰ تن بذر سویا، ۱۰۰۰ تن بذر برنج، ۵۰۰۰ تن بذر سیب زمینی، ۴۰۰۰ تن بذر ذرت و ۳۰۰ تن بذر یونجه ارتقا یابد. وی عمده استان‌های تولید کننده بذور کشاورزی کشور را استان‌های اردبیل، خوزستان، فارس، گلستان و همچنین کشت و صنعت‌های جیرفت و شهید رجایی (دزفول) عنوان کرد. شیرزاد با ارائه توضیحاتی پیرامون مسائل و مشکلات تکثیر و تولید بذور اصلاح شده گفت: سازوکارهای حمایتی وزارت متبوع در زمینه پرداخت تسهیلات و تخصیص یارانه‌ها نیازمند بازنگری و تقویت جدی است.

کپی روسی از بمب افکن ناموفق آمریکایی! +تصاویر

4+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، ‌ معرفت مصطفوی‌راد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای افزایش بهره‌وری و ارتقاء تولید محصولات کشاورزی انواع بذرهای هیبریدی برنج، ‌ سبزیجات، کدو‌ و سایر صیفی‌جات توسط شرکت‌های دانش‌بنیان فعال گیلان تولید شد. رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان تجاری‌سازی نتیجه تحقیقات شرکت‌های دانش‌بنیان را در ارتقاء سطح فعالیت‌های آینده آنان مؤثر دانست و عنوان کرد: ‌ هم‌اکنون این دسته از شرکت‌ها محصولات خوبی را در عرصه محصولات کشاورزی و صنایع وابسته آن تولید کرده‌اند. مصطفوی‌راد تولید نهاده‌های کشاورزی، ‌ تولید ارقام جدید برنج که در مقابل خشکی مقاوم هستند را برخی از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام کرد و گفت: ‌ تولید بذرهای هیبریدی برنج، ‌ سبزیجات، کدو و سایر ارقام صیفی‌جات از جمله برخی از فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان گیلان است. رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تجاری‌سازی تولیدات آنان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: ‌ در حال حاضر اینکه طرح‌ها و اختراعات شرکت‌ها‌ی دانش‌بنیان گیلان چقدر در مسیر توسعه بخش کشاورزی استان مؤثر بوده مشخص نیست. وی برخی از مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیانی که در عرصه محصولات کشاورزی گیلان فعالیت می‌کنند را برشمرد و گفت: ‌ کمبود منابع مالی، ‌ عدم بازاریابی محصولات و نبود محلی برای عرضه محصولات تولید شده از جمله موانعی است که شرکت‌های دانش‌بنیان گیلان با آن مواجه هستند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اسپوتنیک، طالبان اعلام کرد یک بمب افکن راهبردی آمریکا از نوع بی-۵۲ استراتوفورترس را سرنگون کرده است. در حال حاضر مقامات در افغانستان یا آمریکا این خبر را تأیید نکرده و درباره آن توضیح نداده‌اند. براساس اخباری که منتشر شده است این بمب افکن آمریکایی در حالی که از یک پایگاه هوایی در استان هلمند در جنوب افغانستان برخاسته بود، سرنگون شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی افزود: در واکنش به این اقدام آمریکا، وزارت دفاع روسیه تصمیم به استقرار یک اسکادران بمب افکن راهبردی در پایگاه هوایی «گواردیسکی» کریمه گرفت. این سناتور روس خاطرنشان کرد: این اقدام (استقرار اجزای سامانه پدافند موشکی آمریکایی در رومانی) موازنه قوا در منطقه را برهم زده است. بمب افکن دورپرواز راهبردی توپولف-۲۲ ام.۳ قادر به حمل سلاح هسته‌ای و طی چند هزار کیلومتر است. به گفته وی، امکانات بمب افکن توپولف-۲۲ ام.۳ به گونه‌ای است که می‌تواند همه نوع هدفی را در شعاع یکهزار کیلومتری منهدم کند. رئیس کمیسیون امنیت و دفاع روسیه یادآوری کرد که علاوه بر این بمب افکن‌ها جنگنده‌های میگ-۲۹ و سوخو-۲۷ نیز در کریمه مستقر شده است.

گزارش تدکس امیرکبیر؛ ایده‌هایی که بذر شدند

6+
دیجیاتودیجیاتو2 هفته قبل
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا 'تلویزیون ان. اچ. کی' ژاپن روز چهارشنبه به نقل از نیروی هوایی آمریکا در اقیانوس آرام اعلام کرد یک هواپیمای B-۵۲ ارتش این کشور روز سه شنبه در نزدیکی جزایر مورد مناقشه در این دریا پرواز کرده است. ارتش آمریکا گفت: این بمب افکن، پایگاه هوایی آندرسن در گوام را ترک و تمرینات معمول خود بر روی این منطقه را به انجام رساند این اولین بمب افکن آمریکایی از ماه نوامبر بود که بر فراز این منطقه پرواز می‌کرد. ارتش آمریکا به تلویزیون ژاپن گفته است حضور این بمب افکن برای حفظ آمادگی نیروی هوایی آمریکا در این منطقه نیاز است. ارتش آمریکا همچنین می‌گوید پرواز این بمب افکن مطابق با قوانین بین المللی و تعهد آمریکا به منطقه اقیانوس‌های هند و آرام آزاد و باز است. جزیره‌های واقع بر دریای جنوبی چین و همچنین خود دریا، مورد جدال کشورهای مختلف هستند به همین علت حتی نام‌های متفاوتی برای اشاره به این دریا به کار می‌رود که البته «دریای جنوبی چین» نام پذیرفته شده بین‌المللی، حداقل در انگلیسی و زبان‌های اروپایی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
هر چند مقامات چین در ماه اکتبر به وجود یک بمب افکن مشابه هواپیمای آمریکایی بی – ۲ اسپریت اذعان کردند اما هواپیمای تازه‌ای که چین در حال کار بر روی طراحی آن است JH-XX نام دارد و بر اساس گمانه زنی‌ها یک بمب افکن متوسط است. از سوی دیگر انتظار می‌رود برد عملیاتی هونگ – ۲۰ بدون سوختگیری مجدد اندکی بیش از هشت هزار کیلومتر باشد. طراحی بمب افکن‌های جدید می‌تواند گام بلندی برای نیروی هوایی چین باشد که بمب افکن‌های اصلی کنونی آن یعنی مدل‌های شیان اچ – ۶ برگرفته از توپولف – ۱۶ متعلق به سال ۱۹۵۴ است. هونگ – ۲۰ به وسیله شرکت صنعتی هواپیمایی شیان طراحی خواهد شد و از سوی دیگر هواپیمای JH-XX نیز بر اساس شایعات همان طرح پیشنهادی شرکت صنایع هواپیماییی شنیانگ برای قرار داد هونگ – ۲۰ است که رقابت را به دیگر شرکت رقیب واگذار کرده است. اگر این امر واقعیت داشته باشد باید انتظار داشت این هواپیما بیشتر یک بمب افکن متوسط تا بمب افکن برد بلند باشد.

به انتهای لیست رسیدید

مهدی بذر افکن

کارشناس مدیریت تبلیغات فرهنگی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم ارتباطات و روزنامه نگاری در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مربوط به مهدی بذر افکن را می‌خوانید.