مهدی بذر افکن

اخبار « مهدی بذر افکن »

ایلناایلنا1 ماه قبل
عملکرد ضعیف نورافکن بهترین فرصت برای زکی‌پور بور که این بازیکن به بهترین نحو از این فرصت استفاده کرد. به گزارش ایلنا، هواداران استقلال پس از جدایی امید نور افکن از شارلوا و پوستن به استقلال امید زیادی به درخشش این بازیکن در سمت چپ خط هافبک خود داشتند اما سردرگمی نور افکن در اولین بازی باعث تعویض او در دقیقه ۵۳ شد. میلاد زکی پور که بازی را از روی نیمکت آغاز کرده بود پس از عملکرد ضعیف نور افکن در اولین بازی اش پس از بازگشت به استقلال در دقیقه ۵۵ به جای این بازیکن به بازی آمد، زکی‌پور که در این بازی در پست هافبک چپ به بازی گرفته شده بود ۳ دقیقه پس از آمدنش به زمین مسابقه توانست در دقیقه ۵۸ روی پاس اسماعیلی دروازه‌ی پیکان را باز کند و نشان دهد که لیاقت حضور در ترکیب اصلی را دارد.

کپی روسی از بمب افکن ناموفق آمریکایی! (+تصاویر)

4+
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
تعاونی‌های تولید روستایی ایران با دارا بودن بیش از ۳ میلیون هکتار از مرغوبترین اراضی زراعی کشور بهترین بستر برای تولید انواع بذور محسوب می‌گردند. وی افزود: در حال حاضر شبکه تحت پوشش با ۷۹ سایت فراوری و بوجاری بذر گندم و جو، ۳سایت فراوری تولید بذر دانه‌های روغنی، ۱ سایت تولید بذر ذرت، ۲ سایت تولید بذر پنبه، ۲ سایت تولید بذر سیب زمینی، ۱سایت تولید شلتوک در کشور فعالیت داشته و برای سال زراعی جاری تولید ۱۴۰ هزار تن بذر گندم و ۱۱ هزار تن بذر جو، ۱۰۰۰ تن کلزا، ۳۰۰۰ تن سویا، ۲۵۰۰ تن سیب زمینی، ۴۵۰ تن شلتوک و۵۰۰ تن پنبه را در برنامه دارد. در صورت بستر سازی و حمایت همه جانبه در یک برنامه میان مدت (تا افق ۱۴۰۰)، این سطح تولید میتواند به ۲۰۰ هزار تن بذر گندم و ۴۵ هزار تن بذر جو، ۱۲۰۰ تن بذر کلزا، ۴۵۰۰ تن بذرسویا، ۱۰۰۰ تن بذر برنج، ۵۰۰۰ تن بذر سیب زمینی، ۴۰۰۰ تن بذر ذرت، ۳۰۰ تن بذر یونجه ارتقاء یابد. شیرزاد تاکید کرد: برنامه تولید بذر گندم کشوری سال ۹۷ (آبی و دیم کشوری) به میزان ۵۷۲۳۱۶ تن بوده که از این مقدار ۴۹۶۵۵۵ تن معادل ۸۸ درصد محقق شده است. در حالی که ۹۶ درصد سهمیه تخصیصی بذر گندم شبکه محقق شده که از میانگین کشوری بالاتر است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
به گزارش روابط‌عمومی هلدینگ داتیس، شرکت داتیس کشت نخستین شرکت فعال در حوزه بذرهای ارگانیک در تمام تولیدات کشاورزی از جمله، تمامی صیفی‌جات، گل‌ها و گیاهان تزئینی، انواع چمن‌های تزئینی و ورزشگاهی و انواع میوه‌های بوته‌ای است. این بذرها دارای مجوز PHITO (از مهم‌ترین استانداردهای محصولات کشاورزی) است. بر اساس این گزارش، داتیس کشت از وزارت جهادکشاورزی و کشاورزان دعوت کرده تا با استفاده از بذرهای مرغوب، گامی به سوی کشاورزی پایدار و ارگانیک بردارند و نهاده‌های مرغوب را در اختیار مردم قرار دهند؛ ضمن اینکه توجه به این نوع بذرها صادرات بخش کشاورزی ایران را افزایش می‌دهد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
در اجلاس مذکور که با ابتکار و مدیریت آمریکایی‌ها بود، وزیران امور خارجه بازیگران موثر و گردانندگان اتحادیه اروپا مانند فرانسه و آلمان از جمله غایبان بودند. اختلاف نظرها بین آمریکا و اروپا زمانی آشکارتر شد که مقامات دو طرف در ارتباط با آینده و پیامدهای توافق هسته‌ای اعلام موضع کردند. مقامات اتحادیه اروپا به مشکلات داخلی خود و تبعات برجام شکنی بی اعتنا نیستند. تفاوت نگاه اروپا و آمریکا به برجام یک روی سکه است و سیاست‌های تهاجمی و یکجانبه گرایی آمریکا روی دیگر آن. آمریکا اجلاس ورشو را نیز در قلب اروپا آن هم بدون حضور سران اتحادیه برگزار کرد و معاون رئیس جمهوری آمریکا در اجلاس مونیخ نیز ادعای «رهبری جهان غرب» را نمود.
ایرناایرنا4 روز قبل
وزارت دفاع روسیه امروز پنجشنبه با انتشار فیلمی پرواز یک فروند بمب افکن بی-۵۲ اچ آمریکا را نشان داد که دو جنگنده روسی آن را همراهی می‌کردند. خبرگزاری ریانووستی نیز گزارش داد که بمب افکن استراتژیک آمریکا از نوع بی-۵۲ اچ بود و بمباران ناوگان روسیه را (بدون پرتاب بمب) تمرین می‌کرد. رسانه‌های روسیه دو روز پیش نیز گزارش داده بودند که چندین فروند بمب افکن بی-۵۲ اچ آمریکا که توان حمل بمب هسته‌ای دارند در نزدیکی مرزهای روسیه به پرواز درآمدند. این بمب افکن‌ها در مرزهای جنوبی، شمالی و غربی بخش‌های اروپایی و خاور دور روسیه پرواز کردند. گفتنی است، آمریکا در یک هفته اخیر شش فروند بمب افکن راهبردی بی-۵۲ اچ در انگلیس مستقر کرد.
ورزش۳ورزش۳2 هفته قبل
سبک و سیاقاستنلی کی روش از ۲۲ گل سیزده گل را با ضربه سر و ۳ گل را نیزاز روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده است. او در ۲۱ بازی لیگ برتر ۹ گل و در ۹ بازی لیگ قهرمانان تنها یک گل به ثمر رساند هرچند سه پاس گل هم به همتیمی هایش داد. کی روش امسال نیز در ۱۶ بازی لیگ برتر ۱۱ گل، ۳ بازی جام حذفی یک گل و در مجموع ۱۹ بازی ۱۲ گل برای سپاهان زده است. او در سه بازی برابر نفت مسجد سلیمان، نساجی و سایپا در یک بازی دو گل به ثمر رسانده است. این گل سومین گل استنلی کی روش بود که امسال در زمان‌های تلف شده به ثمر رسانده است.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
یک فروند بمب افکن دورپرواز راهبردی توپولف-۲۲ ام.۳ نیروی هوافضای روسیه در استان مورمانسک در شمال غربی این کشور سقوط کرد. به گزارش ایرنا به نقل از روس بالت، این حادثه ساعت ۱۳ و ۴۰ دقیقه هنگام فرود هواپیما در فرودگاه اولنگورسک رخ داده است و هر دو خلبان هواپیما کشته و دو خدمه دیگر آن به بیمارستان منتقل شدند. بمب افکن دورپرواز راهبردی توپولف-۲۲ ام.۳ قادر به حمل سلاح هسته‌ای و طی چند هزار کیلومتر است. بمب افکن دوربرد توپولف برخوردار از توان حمل ۲۴ تن انواع بمب و موشک، برد پروازی زیاد، توانمندی پنهانکاری بالا و سامانه‌های پرقدرت اخلالگر در دوران شوروی ساخته و تا ۲، ۲ برابر صوت سرعت دارد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
فرمانده انتظامی استان کردستان از توقیف اتوبوس حامل بیش از ۳ میلیارد ریال بذر خارجی قاچاق در شهرستان مریوان خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی آزادی گفت: ماموران انتظامی شهرستان «مریوان» در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا، حین گشت زنی، به یک دستگاه اتوبوس مشکوک وآن را متوقف کردند. وی افزود: پس ازهماهنگی مراجع قضائی و در بازرسی از اتوبوس مورد نظر ۴۰۰ قوطی بذر سبزیجات قاچاق که به طرز ماهرانه‌ای جاساز شده بود کشف شد. این مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: کارشناسان جهاد کشاورزی ارزش این مقدار بذر خارجی را بیش از ۳ میلیارد و۳۰۰میلیون ریال برآورد کرده‌اند. فرمانده انتظامی استان کردستان با اشاره به تشکیل پرونده و ارسال آن به مراجع قضائی، خاطر نشان کرد: در مقابله جدی و قاطعانه با قاچاق کالا نیاز به یک بسیج همگانی است و مردم به عنوان صاحبان اصلی امنیت نقش بسیار مهمی در راستای مقابله با این پدیده شوم دارند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
وب‌سایت نبض ما: شاید شما هم فکر می‌کنید، بذر کتان باعث نازایی می‌شود. همچنین اضافه کردن دانه‌های کتان به رژیم غذایی نیز می‌تواند باعث کاهش گرفتگی‌های عضلانی در زمان قاعدگی شود. چه کسانی نباید بذر کتان بخورند؟ مطالعات مختلف انجام شده در شرایط آزمایشگاهی نشان می‌دهد که افراد ممکن است واکنش‌های آلرژیک نسبت به دانه‌های کتان داشته باشند. مضرات بذر کتانلازم به ذکر است که یکی از معضلات در مواجهه با بذر کتان، عدم مطالعه کافی بر روی این ماده غذایی است. بذر کتان عملکرد استروژن را کپی می‌کند.
ایرناایرنا5 روز قبل
** ۴۰۰ شغل در ۲۵ هکتار گلخانه ایجاد کردیمگلخانه دار نمونه جنوب کرمان گفت: بدون دریافت هیچ تسهیلات و کمک دولتی توانستیم در ۲۵ هکتار مجتمع گلخانه‌ای ۴۰۰ نفر را مشغول به کار کنیم. **حلقه مفقوده کشاورزی جنوب کرمان، صنایع فرآوری استصادر کننده محصولات گلخانه‌ای جنوب کرمان، حلقه مفقوده کشاورزی این دیار را صنایع فرآوری برشمرد و گفت: در صورت ایجاد صنایع تبدیلی، زمینه اشتغال جدید و ارزآوری بیشتری برای منطقه حاصل می‌شود. ** ۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در جنوب کرمان پرداخت شدمعاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: سال گذشته مبلغ ۲ میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان ۱۳۳ طرح اشتغال روستایی در این منطقه پرداخت شد. نادر ملایی افزود: این اشتغال در حوزه آب و خاک، دام، تولید محصولات گلخانه‌ای، زراعت و صنایع تبدیلی و تکمیلی محقق شده است. سالانه چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی از هفت شهرستان جنوبی استان کرمان به بازارهای داخلی و خارجی صادر می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در سطح کشور استان اردبیل ویترین تولید بذر محسوب می‌شود به طوری که ما در این استان ۱۰۰ درصد بذر سورگوم، چغندر قند و ذرت را تولید می‌کنیم. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: ما در ۱۲ محسول اساسی استان رتبه زیر ۷ و ۸ را در کشور داریم به طوری که هم اکنون چهار درصد محصولات کشاورزی کشور در این استان تولید می‌شود که علاوه بر صادرات ما نیاز بازار داخلی را نیز با تولید محصولات پروتئینی به ویژه گوشت قرمز، سفید و محصولات لبنی فراهم می‌آوریم. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از استان اردبیل به عنوان ویترین تولید بذر کشور یاد کرد و افزود: در کنار پرچمداری اردبیل در تولید بذر سورگوم و بذر چغندر ۷۰ درصد ذرت بذری را تولید می‌کنیم و در تولید عدس با ۲۰ هزار تن مقام اول کشور و دانه‌های روغنی به ویژه کلزا با ۱۹ هزار و ۵۰۰ تن نیز جایگاه و رتبه ممتازی را به دست آوردیم. نیکشاد به احیای تولید پنبه اشاره کرد و گفت: ۱۲ هزار تن تولید وش پنبه را در سال زراعی گذشته در این استان شاهد بودیم که گسترش تولید پنبه به چرخه مولد صنایع کمک خواهد کرد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: به مناسبت دهه فجر ۶۶ طرح تولیدی، عمرانی و اقتصادی جهاد کشاورزی با سرمایه‌گذاری ۵۳ میلیارد تومان افتتاح شد که تاکنون با راست‌آزمایی انجام شده در بخش کشاورزی برای ۵ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش ایرنا 'تلویزیون ان. اچ. کی' ژاپن روز چهارشنبه به نقل از نیروی هوایی آمریکا در اقیانوس آرام اعلام کرد یک هواپیمای B-۵۲ ارتش این کشور روز سه شنبه در نزدیکی جزایر مورد مناقشه در این دریا پرواز کرده است. ارتش آمریکا گفت: این بمب افکن، پایگاه هوایی آندرسن در گوام را ترک و تمرینات معمول خود بر روی این منطقه را به انجام رساند این اولین بمب افکن آمریکایی از ماه نوامبر بود که بر فراز این منطقه پرواز می‌کرد. ارتش آمریکا به تلویزیون ژاپن گفته است حضور این بمب افکن برای حفظ آمادگی نیروی هوایی آمریکا در این منطقه نیاز است. ارتش آمریکا همچنین می‌گوید پرواز این بمب افکن مطابق با قوانین بین المللی و تعهد آمریکا به منطقه اقیانوس‌های هند و آرام آزاد و باز است. جزیره‌های واقع بر دریای جنوبی چین و همچنین خود دریا، مورد جدال کشورهای مختلف هستند به همین علت حتی نام‌های متفاوتی برای اشاره به این دریا به کار می‌رود که البته «دریای جنوبی چین» نام پذیرفته شده بین‌المللی، حداقل در انگلیسی و زبان‌های اروپایی است.

کپی روسی از بمب افکن ناموفق آمریکایی! +تصاویر

4+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
هر چند مقامات چین در ماه اکتبر به وجود یک بمب افکن مشابه هواپیمای آمریکایی بی – ۲ اسپریت اذعان کردند اما هواپیمای تازه‌ای که چین در حال کار بر روی طراحی آن است JH-XX نام دارد و بر اساس گمانه زنی‌ها یک بمب افکن متوسط است. از سوی دیگر انتظار می‌رود برد عملیاتی هونگ – ۲۰ بدون سوختگیری مجدد اندکی بیش از هشت هزار کیلومتر باشد. طراحی بمب افکن‌های جدید می‌تواند گام بلندی برای نیروی هوایی چین باشد که بمب افکن‌های اصلی کنونی آن یعنی مدل‌های شیان اچ – ۶ برگرفته از توپولف – ۱۶ متعلق به سال ۱۹۵۴ است. هونگ – ۲۰ به وسیله شرکت صنعتی هواپیمایی شیان طراحی خواهد شد و از سوی دیگر هواپیمای JH-XX نیز بر اساس شایعات همان طرح پیشنهادی شرکت صنایع هواپیماییی شنیانگ برای قرار داد هونگ – ۲۰ است که رقابت را به دیگر شرکت رقیب واگذار کرده است. اگر این امر واقعیت داشته باشد باید انتظار داشت این هواپیما بیشتر یک بمب افکن متوسط تا بمب افکن برد بلند باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
لازم به ذکر است که نخستین بمب افکن ارزشمند شوروی سابق در آن زمان، Pe-۲ محسوب می‌شد. قابلیت مانورپذیری بالای بمب افکن، سرعت قابل توجه و همچنین دوام مناسب در برابر آسیب‌های جدی از جمله اصلی‌ترین عوامل محبوبیت Tu-۲ بودند. از این ایده تحت عنوان «جوجه تیغی آتشین» که شکلی شبیه جوجه تیغی (اشاره به تیغ‌های روی پشت حیوان) داشت، یاد می‌شود. په په شه همراه با خشابی گرد (درام) به ظرفیت ۷۱ دور از مهمات مخصوص، وزنی معادل ۵٫۴ کیلوگرم داشت. اگرچه اعداد و ارقام فوق از نظر تئوری قدرتی فوق العاده بالا برای یک بمب افکن محسوب می‌شوند، اما آنچه که در عمل رخ می‌دهد مقداری متفاوت است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وی افزود: در واکنش به این اقدام آمریکا، وزارت دفاع روسیه تصمیم به استقرار یک اسکادران بمب افکن راهبردی در پایگاه هوایی «گواردیسکی» کریمه گرفت. این سناتور روس خاطرنشان کرد: این اقدام (استقرار اجزای سامانه پدافند موشکی آمریکایی در رومانی) موازنه قوا در منطقه را برهم زده است. بمب افکن دورپرواز راهبردی توپولف-۲۲ ام.۳ قادر به حمل سلاح هسته‌ای و طی چند هزار کیلومتر است. به گفته وی، امکانات بمب افکن توپولف-۲۲ ام.۳ به گونه‌ای است که می‌تواند همه نوع هدفی را در شعاع یکهزار کیلومتری منهدم کند. رئیس کمیسیون امنیت و دفاع روسیه یادآوری کرد که علاوه بر این بمب افکن‌ها جنگنده‌های میگ-۲۹ و سوخو-۲۷ نیز در کریمه مستقر شده است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، ‌ معرفت مصطفوی‌راد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای افزایش بهره‌وری و ارتقاء تولید محصولات کشاورزی انواع بذرهای هیبریدی برنج، ‌ سبزیجات، کدو‌ و سایر صیفی‌جات توسط شرکت‌های دانش‌بنیان فعال گیلان تولید شد. رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان تجاری‌سازی نتیجه تحقیقات شرکت‌های دانش‌بنیان را در ارتقاء سطح فعالیت‌های آینده آنان مؤثر دانست و عنوان کرد: ‌ هم‌اکنون این دسته از شرکت‌ها محصولات خوبی را در عرصه محصولات کشاورزی و صنایع وابسته آن تولید کرده‌اند. مصطفوی‌راد تولید نهاده‌های کشاورزی، ‌ تولید ارقام جدید برنج که در مقابل خشکی مقاوم هستند را برخی از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام کرد و گفت: ‌ تولید بذرهای هیبریدی برنج، ‌ سبزیجات، کدو و سایر ارقام صیفی‌جات از جمله برخی از فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان گیلان است. رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تجاری‌سازی تولیدات آنان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: ‌ در حال حاضر اینکه طرح‌ها و اختراعات شرکت‌ها‌ی دانش‌بنیان گیلان چقدر در مسیر توسعه بخش کشاورزی استان مؤثر بوده مشخص نیست. وی برخی از مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیانی که در عرصه محصولات کشاورزی گیلان فعالیت می‌کنند را برشمرد و گفت: ‌ کمبود منابع مالی، ‌ عدم بازاریابی محصولات و نبود محلی برای عرضه محصولات تولید شده از جمله موانعی است که شرکت‌های دانش‌بنیان گیلان با آن مواجه هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، وزارت دفاع روسیه روز شنبه خبر داد که یک بمب افکن B-۵۲H نیروی هوایی آمریکا در روز ۱۵ مارس (جمعه ۲۴ اسفند) بر فراز آب‌های بین‌المللی دریای بالتیک و به موازات آب‌های منطقه‌ای روسیه پرواز کرد. بر اساس بیانیه وزارت دفاع روسیه، این هواپیما در فاصله ۱۵۰ کیلومتری با مرزهای آبی روسیه پرواز می‌کرد و زمانی که دفاع هوایی روسیه در حالت جنگی شروع به ردیابی این هواپیما کرد، بلافاصله از مسیر خود بازگشت. پیشتر، منبع ردیابی آنلاین هواپیما، گزارش داده بود که بمب افکن B-۵۲H نیروی هوایی آمریکا که قابلیت حمل بمب هسته‌ای را دارد و با شماره ۶۱-۰۰۰۹ ثبت شده، بر فراز دریای بالتیک به پرواز در آمده و به شبیه‌سازی بمباران پایگاه ناوگان بالتیک روسیه پرداخته است. ارتش روسیه همواره پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا و پهپادهای شناسایی در نزدیکی مرزهای خود در بالتیک و دریای سیاه و نزدیک مرزهای روسیه در دریای مدیترانه را زیر نظر دارد. بر اساس آمارها، شبکه دفاع هوایی روسیه در سال ۲۰۱۸ پرواز بیش از هزار هواپیمای جاسوسی خارجی و پهپادهای خارجی در نزدیکی مرزهای روسیه را شناسایی کرده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز4 روز قبل
اقتصادنیوز: سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از پرواز بمب افکن‌های آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه، اعلام کرد که چنین تحرکاتی تنها تنش میان مسکو و واشنگتن را بیشتر می‌کند. وزارت دفاع روسیه امروز پنجشنبه با انتشار فیلمی پرواز یک فروند بمب افکن بی-۵۲ اچ آمریکا را نشان داد که دو جنگنده روسی آن را همراهی می‌کردند. رسانه‌های روسیه دو روز پیش نیز گزارش داده بودند که چندین فروند بمب افکن بی-۵۲ اچ آمریکا که توان حمل بمب هسته‌ای دارند در نزدیکی مرزهای روسیه به پرواز درآمدند. این بمب افکن‌ها در مرزهای جنوبی، شمالی و غربی بخش‌های اروپایی و خاور دور روسیه پرواز کردند. گفتنی است، آمریکا در یک هفته اخیر شش فروند بمب افکن راهبردی بی-۵۲ اچ در انگلیس مستقر کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
وزارت دفاع روسیه امروز پنجشنبه با انتشار فیلمی پرواز یک فروند بمب افکن بی-۵۲ اچ آمریکا را نشان داد که دو جنگنده روسی آن را همراهی می‌کردند. در گزارش وزارت دفاع روسیه آمده است که دو فروند سوخو-۲۷ نیروی هوافضای روسیه به دلیل نزدیکی هواپیمای آمریکایی بر فراز دریای بالتیک به پرواز درآمدند. رسانه‌های روسیه دو روز پیش نیز گزارش داده بودند که چندین فروند بمب افکن بی-۵۲ اچ آمریکا که توان حمل بمب هسته‌ای دارند در نزدیکی مرزهای روسیه به پرواز درآمدند. این بمب افکن‌ها در مرزهای جنوبی، شمالی و غربی بخش‌های اروپایی و خاور دور روسیه پرواز کردند. گفتنی است، آمریکا در یک هفته اخیر شش فروند بمب افکن راهبردی بی-۵۲ اچ در انگلیس مستقر کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی موفق شدند کارایی انواع بذور گیاهان دارویی، زینتی، زراعی و سبزیجات را با استفاده از تکنیک‌های کوتینگ افزایش دهند. یک شرکت دانش‌بنیان داخلی موفق شد نام ایران را وارد لیست کشورهای دارای فناوری کوتینگ بذر کند. یعنی با استفاده از تکنیک کوتینگ، قطر بذر را که حدود ۰/۲ میلی‌متر است، به دو میلی متر افزایش می‌دهیم. به گفته مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، کوتینگ بذور پیشرفت بزرگی در آماده‌سازی و مناسب‌سازی بذر برای موقعیت‌های مختلف محسوب می‌شود. کوتینگ بذر در جوانه‌زنی و رشد نهال‌های بذری نیز موثر است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی موفق شدند کارایی انواع بذور گیاهان دارویی، زینتی، زراعی و سبزیجات را با استفاده از تکنیک‌های کوتینگ افزایش دهند. یک شرکت دانش‌بنیان داخلی موفق شد نام ایران را وارد لیست کشورهای دارای فناوری کوتینگ بذر کند. یعنی با استفاده از تکنیک کوتینگ، قطر بذر را که حدود ۰/۲ میلی‌متر است، به دو میلی متر افزایش می‌دهیم. به گفته مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، کوتینگ بذور پیشرفت بزرگی در آماده‌سازی و مناسب‌سازی بذر برای موقعیت‌های مختلف محسوب می‌شود. کوتینگ بذر در جوانه‌زنی و رشد نهال‌های بذری نیز موثر است.
مهرمهر2 ماه قبل
حسین کوتی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: از ابتدای کشت پائیزه تاکنون بیش از ۲۲ هزار تن انواع کود و نهاده‌های شیمیایی بین کشاورزان این شهرستان توزیع شده است. وی افزود: از دیگر اقدامات صورت گرفته برای کشت پائیزه توزیع بذر گندم و کلزا است که خوشبختانه در این مدت موفق به توزیع ۷۳۰ تن بذر گندم و ۵ تن بذر کلزا میان کشاورزان شده‌ایم.
فارسفارس1 ماه قبل
بعد از نزدیک شدن دو بمب‌افکن استراتژیک مافوق صوت «توپولوف ۱۶۰» روسیه به منطقه شناسایی هوایی کانادا، دو جنگنده اف ۲۲ آمریکا به همراه دو جنگنده «سی اف ۱۸» کانادایی این بمب‌افکن‌ها را رهگیری و اسکورت کردند. این مرکز افزود: «اولویت مهم مرکز فرماندهی دفاع هوافضای شمال آمریکا، دفاع کردن از کانادا و ایالات متحده آمریکا است. توانایی ما برای دفاع از کشورهایمان، با شناسایی موفق، رهگیری و رصد کردن مثبت هواپیماهایی است که به سمت حریم هوایی آمریکا و کانادا نزدیک می‌شوند». رهگیری هواپیماهای روسی توسط آمریکا و متحدانش در مناطق مختلف بارها سابقه‌ داشته است. شهریور امسال دو فروند جنگنده «اف-۲۲رپتور» این کشور دو فروند بمب افکن استراتژیک روسیه با قابلیت حمل بمب اتمی را نزدیک آلاسکا رهگیری کردند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، در جریان فرود ناگهانی یک فروند بمب افکن فراصوت TU-۲۲ در شمال غرب روسیه دو نفر از سرنشینان آن کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند. فرود اضطراری این جنگنده در نتیجه طوفان و شرایط نامساعد جوی عنوان شده است. وزارت دفاع روسیه با تائید خبر حادثه برای جنگنده این کشور گفته است این حادثه در نتیجه تمرین نظامی بمب افکن مذکور انجام شده است.
فراروفرارو2 ماه قبل
فرارو- سازمان ملی فضای چین، برای نخستین بار تصویری منتشر کرده است که نشان می‌دهد این کشور روی ماه بذر پنبه کشت کرده و بذر جوانه زده است. به گزارش فرارو، در سوم ژانویه یک سفینه فضایی چینی به نام «چانگ آی-۴» روی ماه فرود آمد. این سفینه، جعبه‌ای با خود حمل کرد که در آن، خاک، بذر پنبه و سیب‌زمینی وجود دارد. تصویری که سازمان ملی فضای چین روز ۱۵ ژانویه منتشر کرد، نشان داد که بذر پنبه، اکنون جوانه زده است. پیش از این، برخی انسان‌ها در فضا گیاهانی کشت کرده‌اند، اما تا حالا هیچ کسی در ماه گیاهی کشت نکرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
به گزارش مشرق، سرهنگ محمد بخشنده صبح امروز در ادامه نشست خبری در تشریح اقدامات پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در سال ۹۷ با بیان اینکه اکنون زمان دسترسی به موادمخدر در تهران بسیار سخت شده، گفت: در شب گذشته هشت قاچاقچی با بیش از ۸۰ کیلوگرم موادمخدر تریاک بازداشت شدند، این افراد با دو کامیون قصد انتقال موادمخدر به تهران را داشتند. رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ ادامه داد: روز گذشته نیز دو محموله پستی که قصد انتقال موادمخدر را داشتند، شناسایی کرده و موفق به توقیف آن شدیم. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با بیان اینکه قاچاقچیان از تمام ظرفیت خود برای انتقال موادمخدر استفاده می‌کنند، یادآور شد: بالای ۸۵ درصد اقدامات ما، اطلاعاتی و ۱۵ درصد انتظامی بوده است. وی با اشاره به کشف ۱۵ تن و ۵۰۰ کیلو موادمخدر طی سال ۹۷ در تهران، گفت: این میزان کشف نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش رشد داشته، مصرف گل با سرعت سرسام‌آوری در تهران در حال افزایش است، بذر آن تراریخته است و از کشورهای اروپایی وارد می‌شود و هر بذر آن ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. بخشنده تصریح کرد: اکنون در تهران به ترتیب تریاک، هرویین، شیشه و حشیش بیش‌ترین مصرف موادمخدر را به خود اختصاص داده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رزمایش بزرگ پهپاد تهاجمی - رزمی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام «الی بیت المقدس ۱» در منطقه عمومی خلیج فارس برگزار و با طلوع قدرت هوایی جدید کشور، نیروی هوافضای سپاه صاحب بزرگترین ناوگان پهپاد بمب افکن تهاجمی منطقه شد. وی افزود: نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب به اذن الله بر خود می‌بالد که خط مقدم و طلایه دار تولید پهپادهای پیشرفته و مدرن با ویژگی کاملا ایرانی و بومی در شرایط تحریم قرار گرفته است. سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به اینکه همه فناوری‌های توسعه این پهپادها در مرکز تحقیقات و سازمان خودکفایی این نیرو طراحی، تولید و عملیاتی شده است، گفت: خدای بزرگ را شاکریم که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سایه تدابیر و منویات حکیمانه و دوراندیشانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا امروز دارنده بزرگترین ناوگان هواپیمای بدون سرنشین بمب افکن تهاجمی در منطقه است. وی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های این رزمایش قدرت طراحی و برنامه‌ریزی پرواز همزمان پهپادها در یک منطقه جغرافیایی بسیار کوچک است که طلوع یک قدرت هوایی جدید را در ایران اسلامی رقم زده است. فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به شرکت برخی پهپادهای مدل مشابه MQ۱ امریکایی در این رزمایش تاکید کرد: این اقدام سیلی محکمی به گوش استکبار است و به آنها یادآوری می‌کند پول‌های گزافی که در منطقه هزینه می‌کنند، این نتایج را برای شما به بار می‌آورد.

به انتهای لیست رسیدید

مهدی بذر افکن

کارشناس مدیریت تبلیغات فرهنگی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم ارتباطات و روزنامه نگاری در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مربوط به مهدی بذر افکن را می‌خوانید.