اخبار مهدی تاج - آخرین و مهم ترین اخبار مهدی تاج از خبرگزاری‌های ایران | خبری

مهدی تاج

ایرناایرنا1 روز قبل
هشتم دی بود که مهدی تاج پس از بستری‌شدن در بیمارستان به دلیل عارضه قلبی، از سمت خود به عنوان رییس فدراسیون فوتبال استعفا داد. یک روز بعد، در جلسه اعضای هیات رییسه فدراسیون و وزیر ورزش و جوانان، حیدر بهاروند نایب رییس دوم فدراسیون و رییس سازمان لیگ، به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شد. امروز فدراسیون فوتبال در اطلاعیه‌ای، اعلام کرد که مجمع انتخاباتی برای پست‌های انتخابی این فدراسیون، روز ۲۵ اسفند برگزار خواهد شد. پیش‌تر، ‌ فریدون اصفهانیان یکی از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفته بود که طبق اساس‌نامه این فدراسیون، مجمع انتخاباتی باید روز ۱۸ اردیبهشت برگزار شود. بر اساس اطلاعیه امروز فدراسیون فوتبال، ‌ ثبت‌نام از نامزدهای شرکت در انتخابات در روزهای ۱۸ تا ۲۰ اسفند، به مدت ۱۰ روز اداری، در محل فدراسیون برگزار می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
هر چهار سال یکبار این خبر از سوی رسانه‌ها نوشته می‌شود که تیم ملی از رسیدن به المپیک بازماند. اتفاقا هر دوره نسبت به دوره قبل میزان انتقادها و عصبانیت‌ها بیشتر می‌شود اما انگار فوتبال ایران چنان پوست کلفت شده که هیچ نقد و اعتراضی کارساز نیست. سینا حسینی/هر چهار سال یکبار این خبر از سوی رسانه‌ها نوشته می‌شود که تیم ملی از رسیدن به المپیک بازماند. چون عقل سلیم حکم می‌کند تیمی نظیر تیم المپیک ایران با اشتباهات اینچنینی قربانی قدرت طلبی یک طیف خاص در فوتبال ایران نشود. اما رفاقت حمید استیلی با حسین کلانی و اکبر محمدی این تیم را به چنین روزی انداخت.

امید بیهوده/ شلیک به سیبل قائدی

4+
ایمناایمنا2 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، فوتبال ایران ۴۴ سال بود به المپیک نرفته بود، حالا چهارسال دیگر هم روی آن! بهار تلخآغاز ناکامی امید ایران در راه رسیدن به بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را باید در بهار ۹۸ جست؛ جایی که ایران میزبانی مرحله اول انتخابی بازی‌های المپیک را بر عهده گرفت و امید زیادی داشت که با یک صدرنشینی راحت در همان مرحله، کار را برای ادامه مسیر هموار کند. رضا صالحی‌امیرینمی‌شود از تیم فوتبال امید ایران حرف زد و رضا صالحی‌امیری را نادیده گرفت؛ رئیس کمیته ملی المپیک ایران اگرچه گوشه‌ای از کمک مالی به تیم امید را برعهده گرفت ولی در تصمیم‌گیری کلان به‌ویژه درباره سرمربی این تیم اشتباه کرد. او در بازی‌هایی که به میزبانی تهران برگزار شد، در عین ناباوری تیم امید را به‌جای صدرنشینی در گروه، دوم کرد تا سرنوشت ایران برای رسیدن به المپیک گره بخورد و سخت شود. به همین سادگی بیش از سه ماه زمان آماده‌سازی تیم امید جهت حضور در المپیک از دست رفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
وی افزود: ما در گروه بدی افتادیم و می‌شد بهترین باشیم، ولی متاسفانه موقعیت‌هایمان تبدیل به گل نمی‌شد. در آن صورت چه باید کرد؟ همین بازیکنان مدعی هستند حرف‌های زیادی دارند و تعجب می‌کنم چگونه در آن موقعیت توپ‌ها تبدیل به گل نمی‌شود. عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با اشاره به صحبت‌های حمید استیلی بعد از پایان مسابقه گفت: ما در بازی با کره باید مساوی می‌کردیم ولی به خاطر اشتباه دروازه‌بانمان بازی را واگذار کردیم. زمانی که با تیم ملی بزرگسالان به عراق و بحرین باختیم، گفتم که باید کارشناس را بیاوریم تا دلایل این شکست‌ها بررسی شود. من از شکست امروز و حذف تیم امید ناراحت هستم و ای کاش در این شرایطی که فضای کشور ناراحت‌کننده است، تیم امید صعود می‌کرد.
ایلناایلنا2 روز قبل
حیدر بهاروند در مورد برگزاری پیش از موعد مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال صحبت کرد. سرپرست فدراسیون فوتبال در مورد برنامه‌های این فدراسیون برای رشد و توسعه فوتبال در استان آذربایجان شرقی عنوان کرد: برنامه فدراسیون این است که رشد و توسعه فوتبال را در کل کشور انجام بدهد. وی در مورد زمان انتخابات این فدراسیون تصریح کرد: زمان انتخابات فدراسیون را این هفته اعلام می‌کنیم، قطعا زودهنگام و قبل از موعد مقرر برگزار خواهد شد. وی در خصوص آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی، اظهار داشت: تا هفته آینده سرمربی تیم ملی را مشخص می‌کنیم. این‌طور نیست که سرمربی تیم ملی قطعا ایرانی باشد، گزینه خارجی منتفی نشده و ما نمی‌توانیم گزینه‌ها را نام ببریم.
فوتبالیفوتبالی2 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- صحبتهای امروز سرپرست فدراسیون فوتبال یک نکته مهم دارد. جایی که حیدر بهاروند از تلاش برای برگزاری انتخابات فدراسیون، زودتر از زمان مقرر خبر داده است. به گزارش فوتبالی، حتما در جریان هستید که تاریخ برگزاری انتخابات، اردیبهشت سال آینده است اما حالا و با توجه به حذف تیم امید از رقابتهای انتخابی المپیک، مدیران فدراسیون بیش از گذشته نگران نتایج تیم ملی در مرحله انتخابی جام جهانی هستند. تیم ملی – که هنوز سرمربی‌اش را نشناخته – فروردین و خرداد آینده چهار بازی حیاتی دارد که تکلیف صعودش به مرحله بعدی را مشخص خواهد کرد. اگر قرار باشد که فدراسیون تا زمان انتخابات به شکل سرپرستی اداره شود، این نگرانی وجود خواهد داشت که شرایط فدراسیون روی عملکرد تیم ملی هم تاثیرگذار باشد اما اگر فدراسیون هر چه زودتر رئیس جدیدش را بشناسد، قطعا جانشین مهدی تاج برای حفظ اعتبار خودش هم که شده تمام تلاشش را برای موفقیت تیم ملی انجام خواهد داد و این موضوع می‌تواند به سود تیم ملی باشد.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
برادرم حمید تو باختی اما ما سوختیم و حذف شدیم. خبرآنلاین: برادرم حمید تو باختی اما ما سوختیم و حذف شدیم. اگر نداشتیم باید می‌پرسیدیم مگر در روز بازی ایران و آمریکا چند پیراهن به تن کرده بودی؟ یادت هست برادر؟ حمید جان تو باختی ولی ما سوختیم. تو باختی اما ما سوختیم با داغی که اقلا ۴۸ ساله شد. تو باختی و ما سوختیم که انگار تا همیشه مقدر شده سرنوشت‌مان به اجبار به چون تویی گره خورده باشد دوست عزیزم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، مهدی تاج چند روز قبل به خاطر کسالت و بیماری قلبی از ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال استعفا کرد و حتی جانشین او هم از سوی هیئت رئیسه معرفی شد تا حیدر بهاروند به جای تاج وارد اتاق ریاست شود. با این حال روز گذشته تاج در مالزی حضور داشت. او که جدا از ریاست بر فدراسیون فوتبال، در فروردین سال جاری به نایب رئیسی این کنفدراسیون در منطقه آسیای مرکزی هم رسیده بود، با همین پست در مقر AFC حضور یافت و فعالیت‌های اداری خود را دنبال کرد. بیشتر بخوانید: انتهای پیام/
وانانیوزوانانیوز3 روز قبل
به گزارش وانانیوز، گزینه‌های مختلفی برای سرمربیگری تیم ملی فوتبال مطرح شده‌اند. آنچه در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی مورد بحث است، مربوط به نحوه انتخاب سرمربی تیم ملی می‌شود. طبیعتا مرتضی محصص به عنوان رئیس کمیته فنی و توسعه باید عضو کمیته فنی باشد. ظاهرا یکی از اعضای هیئت رئیسه هم باید عضو کمیته فنی باشد که شیعی، مدیرعامل باشگاه پیکان با این سمت در جلسات کمیته حاضر می‌شود و البته لیلا صوفی‌زاده، نایب رئیس بانوان هم یکی دیگر از اعضای کمیته فنی است. صوفی‌زاده و شیعی هم طبیعتا متخصص یا مدعی انتخاب سرمربی جدید تیم ملی نیستند.
فوتبالیفوتبالی3 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال کشورمان به کشور مالزی سفر کرده است. به گزارش فوتبالی و به نقل از میزان، مهدی تاج چند روز قبل به خاطر کسالت و بیماری قلبی از ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال استعفا کرد و حتی جانشین او هم از سوی هیئت رئیسه معرفی شد تا حیدر بهاروند به جای تاج وارد اتاق ریاست شود. با این حال روز گذشته تاج در مالزی حضور داشت. او که جدا از ریاست بر فدراسیون فوتبال، در فروردین سال جاری به نایب رئیسی این کنفدراسیون در منطقه آسیای مرکزی هم رسیده بود، با همین پست در مقر AFC حضور یافت و فعالیت‌های اداری خود را دنبال کرد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 روز قبل
بعدها بحث ایرانی شدن نیمکت‌های لیگ برتری و همچنین تیم ملی به میان آمد و مذاکره با مربیان ایرانی آغار شد. یحیی گل‌محمدی بعد از درخواست باشگاه پرسپولیس، به مدیران این باشگاه پاسخ مثبت داد و به همین دلیل از جمع گزینه‌های مربیگری تیم ملی کنار رفت. اگر قلعه نویی سرمربی تیم ملی شود، تکلیف سپاهان چه خواهد شد؟ این پرسشی است که قطعا مطرح می‌شود اما انگار مسئولان فدراسیون با قلعه‌نویی و باشگاه سپاهان در این زمینه به توافق رسیده‌اند. با توجه به اینکه دو بازی نخست تیم ملی در فروردین‌ ماه و مقابل هنگ‌کنگ و کامبوج برگزار می‌شود، قرار است قلعه‌نویی همزمان هدایت تیم ملی و سپاهان را بر عهده بگیرد. وقتی او سرمربی تیم ملی بود و صمد مرفاوی هدایت استقلال را بر عهده داشت.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
رئیس فدراسیون جهانی فوتبال با ارسال پیامی برای مهدی تاج ضمن ابراز ناراحتی از کسالت به وجود آمده، برای وی آرزوی سلامتی کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فدراسیون فوتبال، در نامه جیانی اینفانتینو رئیس فیفا آمده است: مهدی عزیز، دوست عزیزماز شنیدن اخبار مشکلات سلامتی و تصمیم جنابعالی برای استعفا از پست ریاست فدراسیون فوتبال ایران در تاریخ ۲۹ دسامبر ۲۰۱۹ بسیار ناراحت شدم. با آرزوی بهبود و سلامتی برای جنابعالی امیدوارم هر چه زودتر سلامتی کامل حاصل شود. سلامتی مهمترین اولویت است، من از همین جا از راه دور امیدوارم با قدرت تمام این مرحله سخت را پشت سر بگذارید. با تقدیم گرمترین احترام‌ها و آرزوی بهترین‌ها برای جنابعالی در سال ۲۰۲۰.
ایرناایرنا4 روز قبل
مهدی تاج، ریاست فدراسیون فوتبال که چند روزی به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری بود، چندی پیش از پست ریاست فدراسیون فوتبال استعفا کرد. «جیانی اینفانتینو» فیفا برای مهدی تاج پیامی ارسال کرد. در نامه رییس فیفا آمده است:
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
بر اساس قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان و اساسنامه فدراسیون فوتبال، تعداد زیادی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نمی‌توانند در انتخابات پیش رو شرکت کنند. اعتمادآنلاین| با قبول استعفای مهدی تاج از ریاست فدراسیون فوتبال، موضوع برگزاری انتخابات پیش از موعد این فدراسیون قوت گرفته تا رئیس جدید این تشکیلات، پیش از روزهای سرنوشت‌ساز و مهم فوتبال ایران بر مسند ریاست بنشیند و برای آینده برنامه‌ریزی انجام دهد. در صورتی که هیات رئیسه فدراسیون فوتبال برای برگزاری زودهنگام به نتیجه نرسد، انتخابات قانونی این فدراسیون باید در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برگزار شود. با این حال یکی از مواردی که از چهار سال قبل تاکنون به سرانجام نرسیده، موضوع اساسنامه فدراسیون فوتبال است که از گذشته تاکنون به محل اختلاف این فدراسیون و دولت تبدیل شده است چرا که از نگاه سئول‌نشین‌ها، فدراسیون فوتبال یک نهاد رسمی غیردولتی است اما دولت به علت پرداخت بودجه، این نهاد را دولتی می‌داند. با توجه به اینکه اساسنامه فدراسیون فوتبال تایید نشده، انتخابات این فدراسیون بر اساس اساسنامه‌ای که در دوره مدیریت صفایی فراهانی به تایید هیات دولت رسیده بود، برگزار خواهد شد که در این صورت عرصه بر بازنشستگان تنگ خواهد شد.
همشهریهمشهری4 روز قبل
**********بسیاری از خوشبینی‌های «فنی» در مورد حضور یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس کاذب است. یحیی برای تیم‌های متوسط گزینه خوبی است، اما عمر حضورش در تیم‌های بزرگ‌تر تنها به دو دوره چند ماهه در پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز محدود می‌شود که هیچکدام موفقیت‌آمیز نبوده است. مساله مهم‌تر مربوط به اخلاق حرفه‌ای و اصل جوانمردی و وفاداری می‌شود؛ آنچه در این ماجرا به طور کامل «ذبح» شد. اشکالی هم ندارد که مدیران پرسپولیس سراغ جذب سرمربی یک تیم دیگر رفتند. در نتیجه قم را رها کرد و به تهران آمد تا لابد روی نیمکت پرسپولیس به عنوان دستیار مانوئل ژوزه «ریلکس» کند.
روزنوروزنو5 روز قبل
فدراسیون فوتبال هفته‌هاست در حال رایزنی برای پیدا کردن جانشین مارک ویلموتس است اما هر چه زمان به جلو می‌رود کار مسئولان موقت این فدراسیون برای تعیین تکلیف سخت‌تر می‌شود. زمانی که مهدی تاج ریاست فدراسیون را برعهده داشت رایزنی‌های زیادی با برانکو ایوانکوویچ صورت گرفت تا وی هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد اما عمر مدیریت مهدی تاج به پایان دادن این مذاکرات قد نداد و وی از سمتش استعفا کرد. به دنبال کنار رفتن تاج و مشکلاتی که برانکو با باشگاه پرسپولیس داشت، ادامه مذاکرات مسکوت ماند تا فدراسیون فوتبال سمت گزینه‌های داخلی برود. درحالی که از علی دایی به عنوان یکی از گزینه‌های نزدیک به نیمکت تیم ملی نام برده می‌شد و حتی برخی رسانه‌ها از وی به عنوان جانشین قطعی ویلموتس یاد می‌کردند، یک مقام مسئول در فدراسیون فوتبال خبر داد که بنا بر برخی دلایل علی دایی از گزینه‌های حضور در تیم ملی کنار گذاشته شده است و فدراسیون در حال مذاکره با گزینه‌های دیگر است.
روزنوروزنو5 روز قبل
در ماه‌های اخیر و بعد از جدایی برانکو از الاهلی عربستان و هم چنین استعفای مارک ویلموتس پیش از بازی با عراق مهدی تاج مذاکرات متعددی با برانکو داشت تا او را برای حضور در تهران و هدایت دوباره تیم ملی ایران متقاعد کند، اما با استعفای مهدی تاج روند این مذاکرات متوقف شد. به خصوص که برانکو اعلام کرد ابتدا باشگاه پرسپولیس باید با او تسویه حساب کند تا راضی به حضور در راس کادر فنی تیم ملی شود. اما در خصوص آخرین وضعیت برانکو خبر رسید؛ مذاکرات فدراسیون فوتبال عمان با برانکو برای هدایت تیم ملی این کشور با نتیجه مثبتی همراه بود و قرار بود همکاری طرفین امروز اعلام رسمی شود که به دلیل فوت «قابوس بن سعید بن تیمور» سلطان این کشور اعلام این خبر به تاخیر افتاد. عمان امروز به طور رسمی تعطیل است و سه روز هم عزای عمومی دراین کشور اعلام شده است. با حضور برانکو در راس کادر فنی تیم ملی عمان به طور حتم یک مربی ایرانی هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان را برعهده خواهد گرفت به این خاطر که برانکو تنها گزینه خارجی هدایت تیم ملی فوتبال ایران بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
ساکت در عین حالی که دبیرکل فدراسیون فوتبال بود، پست‌های دیگری هم داشت و به همین دلیل بود که عده‌ای به او لقب ابوالمشاغل فدراسیون فوتبال داده بودند. درباره غیر قانونی بودن انتخاب ابراهیم شکوری به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال، بارها نوشته شده است. حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال هم از زمان حضورش به جای مهدی تاج، هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته است. برای اینکه درباره غیرقانونی بودن سرپرستی دبیرکلی ابراهیم شکوری با قوانین بهتر آشنا شوید، باید به اساسنامه فدراسیون فوتبال مراجعه کرد. مسئله‌ای که رسانه‌ها بارها به ان اذعان داشتند اما فدراسیون فوتبال هربار آن را تکذیب می‌کرد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
ساکت در عین حالی که دبیرکل فدراسیون فوتبال بود، پست‌های دیگری هم داشت و به همین دلیل بود که عده‌ای به او لقب ابوالمشاغل فدراسیون فوتبال داده بودند. درباره غیر قانونی بودن انتخاب ابراهیم شکوری به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال، بارها نوشته شده است. حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال هم از زمان حضورش به جای مهدی تاج، هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته است. برای اینکه درباره غیرقانونی بودن سرپرستی دبیرکلی ابراهیم شکوری با قوانین بهتر آشنا شوید، باید به اساسنامه فدراسیون فوتبال مراجعه کرد. مسئله‌ای که رسانه‌ها بارها به ان اذعان داشتند اما فدراسیون فوتبال هربار آن را تکذیب می‌کرد.
فوتبالیفوتبالی6 روز قبل
ساکت در عین حالی که دبیرکل فدراسیون فوتبال بود، پست‌های دیگری هم داشت و به همین دلیل بود که عده‌ای به او لقب ابوالمشاغل فدراسیون فوتبال داده بودند. درباره غیر قانونی بودن انتخاب ابراهیم شکوری به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال، بارها نوشته شده است. حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال هم از زمان حضورش به جای مهدی تاج، هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته است. برای اینکه درباره غیرقانونی بودن سرپرستی دبیرکلی ابراهیم شکوری با قوانین بهتر آشنا شوید، باید به اساسنامه فدراسیون فوتبال مراجعه کرد. مسئله‌ای که رسانه‌ها بارها به ان اذعان داشتند اما فدراسیون فوتبال هربار آن را تکذیب می‌کرد.
رکنارکنا6 روز قبل
با این اتفاقات برانکو از گردونه رقابت برای تصدی نیمکت تیم ملی خارج شد و با کنار رفتن مهدی تاج از ریاست فدراسیون فوتبال نیز، انتخاب سرمربی تیم ملی تنها با حضور مربیان داخلی سرعت گرفت. در شرایطی که علی دایی، امیر قلعه‌نویی و یحیی گل محمدی تنها مربیان ایرانی دارای صلاحیت برای هدایت تیم ملی هستند، اختلاف نظر بین ارکان مختلف فوتبال و وزارت ورزش نیز دیده می‌شود. علی دایی در وضعیت کنونی در هیچ یک از تیم‌های لیگ‌برتری حضور ندارد و پیش از این سابقه هدایت تیم ملی را بر عهده داشته است. یحیی گل‌محمدی که دیرتر از دو گزینه دیگر وارد عرصه مربیگری شده، در تمام تیم‌های خود عملکرد روبه‌ رشدی داشته و از نظر اخلاقی مربی آرامی به شمار می‌رود، دیگر گزینه هدایت تیم ملی است. از سوی دیگر مالک شهرخودرو نیز اعلام کرده مخالفتی با مربیگری گل‌محمدی در تیم ملی ندارد و رضایت‌نامه این مربی را فقط برای تیم ملی صادر خواهد کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
مسئولان باشگاه که بارها وعده داده بودند پول برانکو آماده‌ است، با گابریل کالدرون به توافق رسیدند و او را به مدت یک سال تا پایان لیگ نوزدهم به خدمت گرفتند. پس تغییرات پرسپولیس می‌تواند نیمکت تیم هشتم لیگ؛ یعنی نفت مسجدسلیمان را هم دچار تنش کند. اما بعد از بن‌بست مذاکرات فدراسیون فوتبال با برانکو، علی دایی تبدیل به اصلی‌ترین گزینه هدایت تیم ملی در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ شد. بااین‌حال شایعاتی مطرح شده که علی دایی آن‌طور که باید، نسبت به آینده تیم ملی خوش‌بین نیست و احتمال رد این پیشنهاد توسط دایی قوت گرفته است. هشت تیم تا پیش از آغاز لیگ برتر روزهای پرتنشی را پشت‌سر می‌گذارند و باید دید چه تیمی می‌تواند خودش را از این باتلاق بیرون بکشد.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
خبرآنلاین: با منتفی شدن گزینه خارجی برای جانشینی مارک ویلموتس در تیم ملی فوتبال ایران، حالا همه نگاه‌ها به فدراسیون فوتبال است تا در روزهای بدون رییس سرمربی بعدی تیم ملی را از بین گزینه‌های داخلی موجود انتخاب کند. در ادامه مروری خواهیم داشت بر سه گزینه‌ای طبق شنیده‌ها و صحبت‌ها بیشترین شانس را برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران دارند: علی داییپس از نیم فصل خانه نشینی، نام علی دایی این بار با نیمکت تیم ملی یک بار دیگر در بین اهالی فوتبال شنیده شد. امیر قلعه نوییکارنامه امیر قلعه نویی در رقابت‌های باشگاهی آنقدری قابل دفاع است که اگر بنا باشد یک ایرانی سرمربی تیم ملی شود، نام او همواره در بین گزینه‌های احتمالی وجود داشته باشد. همچنین کارنامه قلعه نویی در تیم ملی و حذف در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های ۲۰۰۷ که به زعم بسیاری ناکامی تلقی شد (هرچند که خود قلعه نویی اصلا این مورد را قبول ندارد)، یکی از موانع مهمی است که شاید مانع رسیدن نیمکت تیم ملی به او شود. کارنامه و شخصیت و همچنین توانایی فنی یحیی گل محمدی آنقدری بالا و پر و پیمان است که هیچ بعید نیست طی روزهای آینده او را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ببینیم.

در انتظار سرمربی ایرانی؛ فدارسیون فوتبال برای تیم ملی تصمیمات مهمی گرفته‌اند + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران6 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، فوتبال ایران در روزهایی به سر می‌برد که مربیان خارجی هر کدام به نوعی تیم‌های خود را ترک می‌کنند و عطای حضور در ایران را به لقایش می‌بخشند. البته زمینه تمام این جدایی‌ها را بدقولی طرف ایرانی در مسائل مالی فراهم می‌کند؛ یا تامین پول، یا ارسال و واریز آن به حساب مقصد. اولین مورد جدایی مربیان خارجی در این فصل، به بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تیم فوتبال ایران یعنی تیم ملی برمی گردد. اما پس از آن مهدی تاج اعلام کرد که ویلموتس قبل از دیدار با عراق قرارداد خود را به صورت یک طرفه فسخ کرده بود. دلیل این تصمیم هم دریافت نکردن مطالبات به مدت ۲ ماه بود که مطابق قانون این اجازه را به سرمربی می‌داد تا قرارداد را فسخ کند.
همشهریهمشهری6 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی باشگاه استقلال، باشگاه استقلال با ارسال نامه‌ای به حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ رسما از سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان شکایت کرد. در این نامه که امروز (شنبه) به همراه مستندات ارسال شده، باشگاه استقلال با اشاره به مواد ۲۳ و ۵۰ آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال که به موضوع مصاحبه‌ها و اظهار نظرات مدیرعامل فولاد اشاره دارد با ابراز نگرانی از حواشی ایجاد شده در آستانه دیدار احتمالی دو تیم در لیگ برتر نسبت به بروز تنش‌های بی‌مورد و ایجاد حساسیت ابراز نگرانی کرد. در انتهای این نامه باشگاه استقلال با اشاره به سوابق قبلی نامبرده در انجام چنین رفتارهایی و ایجاد تنش، ضمن طرح شکایت و رسیدگی در اسرع وقت درخواست صدور رای بر مبنای قوانین را مطرح کرده است. این نامه با امضای اسماعیل خلیل‌زاده سرپرست باشگاه استقلال صبح شنبه ۲۱ دی ارسال شده است.
جام نیوزجام نیوز6 روز قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، در ماه‌های اخیر و بعد از جدایی برانکو از الاهلی عربستان و هم چنین استعفای مارک ویلموتس پیش از بازی با عراق مهدی تاج مذاکرات متعددی با برانکو داشت تا او را برای حضور در تهران و هدایت دوباره تیم ملی ایران متقاعد کند، اما با استعفای مهدی تاج روند این مذاکرات متوقف شد. به خصوص که برانکو اعلام کرد ابتدا باشگاه پرسپولیس باید با او تسویه حساب کند تا راضی به حضور در راس کادر فنی تیم ملی شود. اما در خصوص آخرین وضعیت برانکو خبر رسید؛ مذاکرات فدراسیون فوتبال عمان با برانکو برای هدایت تیم ملی این کشور با نتیجه مثبتی همراه بود و قرار بود همکاری طرفین امروز اعلام رسمی شود که به دلیل فوت «قابوس بن سعید بن تیمور» سلطان این کشور اعلام این خبر به تاخیر افتاد. عمان امروز به طور رسمی تعطیل است و سه روز هم عزای عمومی دراین کشور اعلام شده است. با حضور برانکو در راس کادر فنی تیم ملی عمان به طور حتم یک مربی ایرانی هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان را برعهده خواهد گرفت به این خاطر که برانکو تنها گزینه خارجی هدایت تیم ملی فوتبال ایران بود.
جام نیوزجام نیوز6 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، در صفحه تیم ملی فوتبال ایران در سایت رسمی فیفا که مشخصات فدراسیون فوتبال ایران نیز وجود دارد نام حیدر بهاروند به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران درج شده است و این بدان معنا است که استعفای مهدی تاج از فدراسیون فوتبال ایران مورد تایید این نهاد قرار گرفته است و از نگاه فدراسیون جهانی فوتبال حیدر بهاروند رییس فدراسیون فوتبال ایران است. البته نام مهدی تاج هم‌چنان به عنوان عضو کمیته سازماندهی مسابقات فیفا در این سایت موجود است. ۸ دی ماه سال جاری بود که مهدی تاج بعد از چند روز بستری شدن در بیمارستان به علت بیماری قلبی، به توصیه پزشکان از ریاست فدراسیون فوتبال کناره‌گیری کرد تا بعد از سه سال و نیم مدیریت بر این فدراسیون، صندلی ریاست را ترک کند و مطابق اساسنامه فدراسیون فوتبال حیدر بهاروند به عنوان نایب رییس فدراسیون جانشین او شد تا انتخابات فدراسیون را برگزار کند. هرچند فیفا هم بهاروند را رییس فدراسیون ایران می‌داند اما هم‌چنان در مکاتبات فدراسیون فوتبال و اخبار رسمی این فدراسیون از او به عنوان سرپرست یاد نمی‌شود.
وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
سایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نام حیدر بهاروند را به جای نام مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال جایگزین کرد. به گزارش وانانیوز، در شرایطی که حدود ۱۰ روز پیش مهدی تاج از ریاست فدراسیون فوتبال استعفا کرده است سایت فیفا به این اتفاق واکنش نشان داد و بلافاصله نام سرپرست کنونی این فدراسیون را جایگزین مهدی تاج کرد. نکته جالب در صفحه سایت فیفا درج نام علی کفاشیان به عنوان نایب رئیس این فدراسیون است، کفاشیان حدود ۱۰ ماه است که در فدراسیون فوتبال حضور ندارد اما همچنان از نظر رسمی به عنوان نایب رئیس فدراسیون از وی در مجامع رسمی یاد می‌شود. انتهای پیام/
ایرناایرنا1 هفته قبل
فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) پس از استعفای مهدی تاج از ریاست فدراسیون، نام رییس فدراسیون فوتبال ایران را در صفحه اطلاعات خود تغییر داد. در همین راستا نام حیدر بهاروند جایگزین مهدی تاج به عنوان رییس فدراسیون فوتبال ایران شد. همچنین نام بهاروند به عنوان نایب رییس هم ذکر شده است اما نکته جالب حضور نام علی کفاشیان به عنوان یکی از نواب رییس فدراسیون فوتبال است. کفاشیان در دوره ریاست مهدی تاج، نایب رییس اول فدراسیون فوتبال بود که چند ماه قبل به خاطر بازنشستگی از سمت خود استعفا کرد اما این استعفا هیچوقت به صورت کتبی اعلام نشد.

به انتهای لیست رسیدید