موزه

موزه

ایسناایسنا39 دقیقه قبل
محققان پس از شش سال تحقیق اعلام کردند خودنگاره نادری از «ونسان ون‌گوگ» که برای سال‌های متوالی در صحت اصالت آن تردید وجود داشت در حقیقت یک اثر اصیل از این هنرمند مشهور هلندی است. «ون‌گوگ» در دورانی از زندگی خود با بیماری روانی درگیر بود و در سال ۱۸۹۰ در سن ۳۷ سالگی با شلیک گلوله خودکشی کرد. این خودنگاره در سال ۱۹۱۰ توسط موزه ملی نروژ و به قیمت ۱۰ هزار فرانک فرانسه خریداری شد که معادل ۱۰۰ هزار یورو امروزه است. استفاده از رنگ‌های کدر تلاش خود این هنرمند برای کمتر زنده جلوه دادن این اثر است.» بررسی‌های جدید نشان‌ داد رنگ‌دانه‌های موجود در این خودنگاره با رنگ‌دانه‌های موجود در سایر آثار «ون‌گوگ» تطابق دارد. برخلاف ادعاهای پیشین مطرح شده جنس کرباس این تابلو با سایر آثار این هنرمند نیز هم‌خوانی دارد.
صدا و سیماصدا و سیما58 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این نمایشگاه به همت مرکز هنر‌های تجسمی حوزه هنری و با مشارکت دانشگاه هنر‌های اسلامی _ ایرانی استاد محمود فرشچیان، دانشگاه آزاد اسلامی، فرهنگستان هنر، پژوهشگاه فرهنگ، هنر، ارتباطات (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، مکتب نگارگری کمال الدین بهزاد، اداره موزه‌های شاهد (موزه شهدا)، پژوهشکده هنر‌های سنتی (پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری)، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، انجمن هنر‌های تجسمی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، انجمن نگارگری ایران، موزه ملی قرآن کریم (وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)، موزه هنر‌های معاصر تهران، معاونت فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) و مدرسه اسلامی هنر برپا می‌شود. نمایشگاه آسمان نگاره‌ها در نگارخانه ابوالفضل عالی و نگارخانه شماره ۲ خانه عکاسان برگزار خواهد شد. همزمان با برگزاری این نمایشگاه در روز‌های ۲۸ و ۲۹ بهمن، ​چهار کارگاه تخصصی با حضور استادان نگارگری در فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
احمد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگاندرباره آخرین وضعیت ساخت موزه روستایی در استان گلستان اظهارداشت: این پروژه پس از موزه روستایی گیلان، دومین موزه بزرگ در کشور به شمار می‌رود. وی ادامه داد: تا کنون حدود یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان اعتبار در این پروژه هزینه شده است. تجری با اشاره به اقدامات انجام شده در سایت موزه روستایی استان گفت: تملک ۴ سازه شامل تلار- خانه قلندرایشی- خانه جهانبخش و خانه زاهد انجام شده است. وی توضیح داد: خانه قلندرایشی از غرب استان گلستان بعد از مراحل فنی (مستندنگاری و برداشت معماری) واچینی و در محل سایت موزه میراث روستایی دوباره چینی شد. خانه جهانبخش (سرکلاته خرابشهر) خانه زاهد (شهرستان کردکوی) تلار (شهرستان بندرگز) بعد از مراحل فنی واچینی شده و در سایت موزه میراث روستایی در انتظار دوباره چینی است.
مهرمهر1 ساعت قبل
حمید رضا حسنی رئیس اداره میراث فرهنگی شاهرود در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه در دادگاه تجدید نظر رأی به نفع میراث فرهنگی صادر شد، گفت: قرار شد خانه تاریخی امیر اعظم شاهرود در فهرست آثار ملی باقی ماند. وی در ادامه تصریح کرد: با کمک ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان مالک و مشارکت رسمی دستگاه‌های فرهنگی خانه امیر اعظم شاهرود قرار شد به یک بنای فرهنگی در سطح شهر برای شهروندان و گردشگران رقم خورده و مورد بازدید عموم قرار گیرد. علی‌اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی وقت نهم مردادماه سال ۹۷ ابلاغ ثبت ملی ساختمان امیر اعظم شاهرود را به علیرضا آشناگر استاندار سمنان اعلام کرد. ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان مالک پس اطلاع از این موضوع شکایتی را علیه سازمان میراث فرهنگی مطرح کرد که این موضوع مطالبه‌گری دغدغه مندان حوزه میراث فرهنگی را برانگیخت. امیر اعظم مشهورترین حاکم ایالت قومس یا همان استان سمنان امروزی در دوران مظفر الدین شاه قاجار محسوب می‌شود که آرامگاه خاندان وی نیز در داخل این عمارت قرار دارد.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
میلیاردر اسپانیایی پنج سال پیش تابلو را به راننده خود می‌سپرد تا آن را از مادرید به والنسیا ببرد. آنجا قایق تفریحی آقای بوتن آماده بود تا «سر یک بانوی جوان» را به جزیره کرس یا کرسیکا در فرانسه منتقل کند. پلیس فرانسه پس از خبردار شدن از ماجرا، قایق را نزدیک جزیره کرس متوقف و تابلوی ارزشمند پیکاسو را از کابین ناخدا خارج کرد. دادگاه در نهایت استدلال وکلای بوتن را نپذیرفت و اعلام کرد میلیاردر اسپانیایی آگاهانه در حال خارج کردن غیرقانونی «سر یک بانوی جوان» از مرزهای آبی اسپانیا بود. انتظار می‌رود سرمایه‌دار ۸۳ ساله اسپانیایی هم با دادن جریمه ۵۸ میلیون دلاری پرونده را ببندد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
اصالت تابلوی ونسان ون‌گوگ نقاش هلندی پس از چند دهه شک و تردید، مورد تائید قرار گرفت. اعتمادآنلاین| به گفته کارشناسان، این تنها اثر از ون‌گوگ در دورانی است که از روان پریشی رنج می‌برده است. در این تابلو با عنوان «نقاشی از چهره خود (۱۸۸۹)» چهره این هنرمند در پس زمینه‌ای آبی و زرد رنگ نمایان می‌شود و موزه ون‌گوگ در آمستردام اصل بودن آن را به رسمیت شناخته است. کارشناسان برای تحلیل تابلو از اشعه ایکس استفاده و ثابت کردند که این اثر تابستان ۱۸۸۹ زمانی که ون‌گوگ در آسایشگاهی در فرانسه بود، خلق شده است. منبع: ایرنا
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
کارشناسان روز دوشنبه ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) اصالت تابلویی از ونسان ون‌گوگ را که از خودش در حال و هوایی غمگین کشیده است، تایید کردند. به گزارش خبر فوری، این موضوع به نیم قرن تردید درباره این اثر پایان داد چراکه این نقاشی تنها اثر نقاش هلندی در دورانی است که از روان‌پریشی رنج می‌برد. کارشناسان موزه ون‌گوگ در آمستردام، اصالت این نقاشی که متعلق به گالری ملی اسلو است تایید کرده‌اند. موزه نروژ در سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفت که این نقاشی را برای کار کارشناسی بیشتر به دست متخصصان هلندی بسپارد. تابلو نسبت به سایر نقاشی‌های ون‌گوگ در آن زمان با رنگ‌های تیره‌تر کشیده شده است و بخشی از اثر به‌نظر ناتمام می‌رسد.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
به گفته کارشناسان، این تنها اثر از ون‌گوگ در دورانی است که از روان پریشی رنج می‌برده است. کارشناسان برای تحلیل تابلو از اشعه ایکس استفاده و ثابت کردند که این اثر تابستان ۱۸۸۹ زمانی که ون‌گوگ در آسایشگاهی در فرانسه بود، خلق شده است. ون‌گوگ یک سال قبل از خلق این اثر، گوش خود را پس از مشاجره با دوست نقاشش «پل گوگن»، برید. نقاشی منتسب به ون‌گوگ در حال حاضر در موزه ون‌گوگ در آمستردام به نمایش نگهداری می‌شود و قرار است همزمان با گشایش موزه جدید اسلو در سال ۲۰۲۱، به نروژ بازگردانده شود. فنلاند سال ۲۰۲۰ برای نخستین بار آثار هنری ون‌گوگ نقاش معروف هلندی را به‌نمایش می‌گذارد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/خوزستان مدیر پایگاه میراث جهانی چعازنبیل و هفت‎تپه گفت: پایه‎ستون‎های هخامنشی موجود در باغ‎موزه این پایگاه به منظور حفاظت بیشتر و مکان‎یابی جدید، به بخش پژوهشی چغازنبیل و هفت‎تپه منتقل شدند. عاطفه رشنویی افزود: این پایه‎ستون‎های زنگوله‎ای هخامنشی احتمالا در زمان افتتاح موزه هفت‎تپه در دهه ۴۰ شمسی از محوطه آپادانا در نزدیکی شوش به این محوطه منتقل شده بودند. وی بیان کرد: این پایه‎ستون‎ها در معرض مستقیم عوامل مخرب محیطی مانند نور شدید خورشید، باران‎های سیل‎آسا و عوامل انسانی ناشی از عدم شناخت و برخورد با آثار تاریخی قرار داشتند که به منظور حفاظت بیشتر به حیاط مرکزی بخش پژوهشی چغازنبیل و هفت‎تپه منتقل شدند. وی خاطرنشان کرد: همچنین پس از این جابه‎جایی، مطالعات پاکسازی و آسیب‎زدایی پایه‎ستون‎ و مکان‎یابی جدید برای آن‎ها در دستور کار قرار گرفت. انتهای پیام
ایرناایرنا3 ساعت قبل
کاخ مرمر از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران قرار دارد. این موزه تا سال ۱۳۵۷ با عنوان «موزه پهلوی» فعالیت می‌کرد. بنا به گزارشها، بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شده است. کاخ مرمر با مساحت ۲۸۷۰ متر مربع در زمینی به وسعت ۳۵ هزار و ۴۶۲ متر مربع ساخته شده‌است. کاخ مرمر در تقاطع خیابان امام خمینی (ره) و خیابان ولی عصر (عج) قرار دارد.
ایرناایرنا3 ساعت قبل
کاخ مرمر از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران قرار دارد. پس از حادثه ترور نافرجام محمدرضا پهلوی در محوطه کاخ مرمر، دفتر ویژه شاه به کاخ صاحبقرانیه انتقال یافت و کاخ مرمر در سال ۱۳۵۵ به موزه خاندان پهلوی تغییر کاربری داد. بنا به گزارشها، بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شده است. کاخ مرمر با مساحت ۲۸۷۰ متر مربع در زمینی به وسعت ۳۵ هزار و ۴۶۲ متر مربع ساخته شده‌است. کاخ مرمر در تقاطع خیابان امام خمینی (ره) و خیابان ولی عصر (عج) قرار دارد.
ایرناایرنا3 ساعت قبل
کاخ مرمر از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران قرار دارد. این موزه تا سال ۱۳۵۷ با عنوان «موزه پهلوی» فعالیت می‌کرد. بنا به گزارشها، بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شده است. کاخ مرمر با مساحت ۲۸۷۰ متر مربع در زمینی به وسعت ۳۵ هزار و ۴۶۲ متر مربع ساخته شده‌است. کاخ مرمر در تقاطع خیابان امام خمینی (ره) و خیابان ولی عصر (عج) قرار دارد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
خبرگزاری صبا: به نقل از یورونیوز، کارشناسان روز دوشنبه ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) اصالت تابلویی از ونسان ون‌گوگ را که از خودش در حال و هوایی غمگین کشیده است، تایید کردند. کارشناسان موزه ون‌گوگ در آمستردام، اصالت این نقاشی را که متعلق به گالری ملی اسلو است، تایید کرده‌اند. موزه نروژ در سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفت که این نقاشی را برای کار کارشناسی بیشتر به دست متخصصان هلندی بسپارد. ون‌گوگ غیر از این تابلو ۳۵ اثر دیگر از چهره خود دارد اما تفاوت‌ها در نحوه کشیدن این اثر باعث تردید درباره اصالت آن شد. موزه اسلو این نقاشی را در سال ۱۹۱۰ از یک مجموعه‌دار در پاریس به مبلغ ۱۰ هزار فرانک خریداری کرده بود.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علیرضا زندوکیلی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره ویژه برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت دهه فاطمیه و یوم الله دهه فجر، اظهار کرد: در حوزه مقاومت و دفاع ارزشمندی که انجام شده و در متون دینی و آیینی ما هم به آن اشاره شده است، ویژه برنامه‌هایی تدارک دیدیم. وی گفت:: پس اعلام شهادت سردار سلیمانی در معاونت هنری ویژه برنامه‌ای سریعا تدارک دیده شد به نام «جایزه هنری سردار دل‌ها» که از هر سر فصل عنوان اصلی هنری چند بخش کوتاه را انتخاب کردیم که همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بخش پایانی این برنامه انجام می‌شود. زندوکیلی با بیان اینکه در افتتاح فرهنگسرای شهید سردار حاج قاسم سلیمانی اعلام کردیم، اولین سردیس توسط استاد نجیبی تهیه می‌شود، گفت: مقارن با چهلم ایشان، این سردیس رونمایی و نصب می‌شود. البته در سال‌های دیگر جایزه اصلی که امسال برگزار شد تحت عنوان جایزه مقاومت یا سردار دل‌ها ادامه خواهد داشت و تنها ویژه امسال نیست. زندوکیلی ادامه داد: در ایام الله دهه فجر یک سالن بزرگ، یک استودیوی صدا و یک کافه گالری در باغ کتاب افتتاح می‌شود. همچنین در این ایام اجرای ترانه‌های پیروزی در منطقه دو و سرود‌های ترکیبی که در فضای مجازی منتشر می‌شود، از دیگر برنامه‌های سازمان است. برنامه روشنا در نگارخانه‌های منتخب، روایت انقلاب و شب شعر سرباز به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی از برنامه‌های دیگری است که به گفته معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران قرار است اجرا شود. فاطمیان‌پور، معاون اجتماعی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
اد اوبراین، نویسندۀ این مطالعه و استاد علوم رفتاری دانشکدۀ کسب‌وکار دانشگاه شیکاگو، می‌گوید که تکرار یک تجربه، از قضا «ممکن است آن‌قدری هم که مردم فکر می‌کنند، کسل‌کننده نباشد». و از آن‌ها خواستند نمره‌ای بین ۱ تا ۷ به لذت خود از تماشای فیلم بدهند. اما گروهی که برای بار دوم فیلم را تماشا کردند، به طور متوسط نمرۀ ۴٫۵ به تماشای دوبارۀ فیلم دادند. این‌گونه نیست که تماشای فیلم برای دومین بار طی ۲۴ ساعت به همان اندازۀ اولین‌بار لذت‌بخش باشد؛ که احتمالا چنین هم نخواهد بود. وب‌سایت ترجمان آن را در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۹۸ با عنوان «چرا فکر می‌کنیم دوباره انجام‌دادن کارها کسل‌کننده است؟» و ترجمۀ فاطمه قهرمانی منتشر کرده است.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی قائم مقام معاون فرهنگی شهرداری تبریز با اشاره به عزم جدی شهرداری تبریز، شورای اسلامی شهر تبریز و اتاق بازرگانی از طریق دانشگاه تبریز برای اجرای پروژه برندسازی شهر تبریز، گفت: برگزاری اکسپوی هنری به عنوان یکی از شاخص‌های مهم این پروژه بزرگ شهری بسیار اهمیت دارد. وی ادامه داد: نمایشگاه‌ها و اکسپوهای هنری بستری برای شناخت آثار هنری نیز هستند و با ایجاد تقاضای بیشتر برای خلق آثار هنری، باعث افزایش خرید آثار هنری می‌شود. وی ادامه داد: تقویم زمانی منظم (یکساله، دوساله و …) برای برگزاری اکسپوی هنری بسیار مهم است که تاکنون رعایت شده و امیدواریم تا به همین منوال ادامه یابد. وی افزود: ایستگاه‌های مترو نیز جزو اولویت‌های واگذاری به بخش هنر هستند که این پیشنهاد نیز به سازمان قطار شهری تبریز و حومه داده شده است. وی در خصوص اکسپوی هنری تبریز گفت: این رویداد گامی در راستای اقتصاد هنر و کمک به معرفی شهر و ایجاد اشتغال پایدار برای افراد سودمند خواهد بود و امیدواریم تداوم داشته باشد.
مهرمهر6 ساعت قبل
مهران کاظم نژاد در خصوص پروژه سرمایه گذاری در بلوار غدیر گرگان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: مجتمع تجاری و گردشگری بازار موزه گرگان که در بلوار غدیر (محل چهارشنبه بازار سابق) در دست احداث است با مالکیت شهرداری بوده و به سرمایه گذار واگذار شده است. وی مبلغ سرمایه گذاری را ۳۰۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت که سهم شهردای در این پروژه زمین و پروانه ساختمانی است. کاظم نژاد بیان کرد: زیربنای پروژه ۶۷ هزار متر بوده و ۳۴۰ واحد تجاری در پنج میدان که هر میدان به صورت بافت سنتی یکی از شهرهای کشور است، ایجاد خواهد شد. وی توضیح داد که بافت قدیم تهران، یزد، شیراز، اصفهان و گرگان و دو راسته بازار تبریز و کرمان در این مجتمع طراحی شده است. وی گفت: در این مجتمع هاپپرمارکت پنج هزار متری در دو طبقه که بزرگترین هاپپرمارکت استان بوده در نظر گرفته شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 ساعت قبل
پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیر پایگاه میراث جهانی چعازنبیل و هفت‎تپه گفت: پایه‎ستون‎های هخامنشی موجود در باغ‎موزه این پایگاه به منظور حفاظت بیشتر و مکان‎یابی جدید، به بخش پژوهشی چغازنبیل و هفت‎تپه منتقل شدند. عاطفه رشنویی افزود: این پایه‎ستون‎های زنگوله‎ای هخامنشی احتمالا در زمان افتتاح موزه هفت‎تپه در دهه ۴۰ شمسی از محوطه آپادانا در نزدیکی شوش به این محوطه منتقل شده بودند. وی بیان کرد: این پایه‎ستون‎ها در معرض مستقیم عوامل مخرب محیطی مانند نور شدید خورشید، باران‎های سیل‎آسا و عوامل انسانی ناشی از عدم شناخت و برخورد با آثار تاریخی قرار داشتند که به منظور حفاظت بیشتر به حیاط مرکزی بخش پژوهشی چغازنبیل و هفت‎تپه منتقل شدند. وی خاطرنشان کرد: همچنین پس از این جابه‎جایی، مطالعات پاکسازی و آسیب‎زدایی پایه‎ستون‎ و مکان‎یابی جدید برای آن‎ها در دستور کار قرار گرفت. انتهای پیام

از «مجمع تشخیص مصلحت» تا موزه «مرمر»

ایسناایسنا13 ساعت قبل
مدتی قبل گذشته کاخ مرمر تخلیه شد، اما نه به راحتی، بلکه با ادعا و جرو بحث. اما تلاش‌هایی که صورت گرفته و توسط نهادهایی خاص نیز با جدیت زیاد پیگیری کردند، باعث همراهی مجمع تشخیص مصلحت نظام و تخلیه‌ی این بنای تاریخی شد. او اما درباره‌ی احتمال پیوستن موزه قرآن به موزه‌ی کاخ مرمر اظهار می‌کند: این‌ها دو مقوله جدا هستند. یک هدف پابرجایی موزه قران و هدف دیگر تبدیل کاخ مرمر به به عنوان یک موزه است. این کاخ در سال ۱۳۵۵ به موزه تبدیل شد و تا سال ۱۳۵۷ با عنوان «موزه پهلوی» قابل بازدید بود.

مهدی کلهر: جریانی از همان ابتدا قصد حذف انقلاب از سینما را داشت/ به فرمان امام خمینی فیلمبردار به جنگ فرستادم

7+
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
سومین آئین یادواره ایثارگران و شهدای حوزه دارویی کشور، با شعار «شفای شاهدان» در محل باغ موزه دفاع مقدس و با ه همت گروه دارویی «شفادارو» برگزار شد. او افزود: پیشنهاد می‌کنم نام این مراسم به مراسم پاسداشت فرهنگ شهدا و ایثارگران تغییر کند. سردار صفوی افزود: تحریم دارویی ایران توسط آمریکا یک تروریسم انسانی و جنایت علیه بشریت است. او گفت: آرمان شهدای داروسازی کشور این است که داروسازان کشور با تلاش مضاف آخرین حربه آمریکا علیه ایران یعنی تحریم دارو را شکست دهند. در ادامه مراسم دکتر شانه‌ساز ضمن پاسداشت یاد شهید سردار سلیمانی گفت: شهید سلیمانی بسیار خطرناک‌تر از قاسم سلیمانی برای آمریکا و متحدانش است.
ایمناایمنا16 ساعت قبل
وی افزود: امسال دو سالن جدید گالریا در ولنجک و سینما بهمن دو در میدان انقلاب جزء سینماهای مردمی است که همزمان با آغاز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به بهره‌برداری می‌رسد. مدیر سینماهای جشنواره درباره سانس‌های سینماهای مردمی تصریح کرد: امسال سه سانس برای سینماهای مردمی در نظر گرفته‌ایم که از بعدازظهر آغاز خواهد شد؛ دلیل آن هم این است که سال‌های گذشته، بارها شاهد بودیم به‌دلیل دایر بودن اداره‌ها و دانشگاه‌ها، در ساعات صبح استقبال چندانی از این سایت‌ها نمی‌شد و مخاطبان معمولا در ساعات عصر به سینما مراجعه می‌کنند. به گزارش ایمنا، فرجی پیش از اعلام کرده بود که، پردیس سینمایی آزادی، سینما استقلال، پردیس سینمایی ایران‌مال، پردیس سینمایی باغ کتاب، پردیس سینمایی تماشا، سینما جوان، پردیس سینمایی راگا، پردیس سینمایی زندگی، پردیس سینمایی فرهنگ، سینما فجر اسلامشهر (سالن اصلی)، پردیس سینمایی کوروش، پردیس سینمایی کیان، سینما ماندانا، پردیس سینمایی مگامال و موزه سینما در مناطق مختلف شهر تهران، میزبان مخاطبان سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهند بود. بر اساس این خبر، سالن اصلی سینما فجر اسلامشهر امسال برای دومین بار پیاپی میزبان جشنواره فیلم فجر شده است. سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، نادر فلاحی شامگاه امروز در جلسه شورای معاونین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار داشت: ۶ پروژه گردشگری در دهه فجر امسال در سطح استان اردبیل افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد. وی با بیان اینکه حوزه گردشگری در سفر ریاست جمهوری نیز در اولویت قرار داشت افزود: در جریان سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل حوزه گردشگری در اولویت اساسی قرار داشت و با حضور رئیس جمهور و وزیر میراث فرهنگی ۲۹ پروژه شاخص گردشگری در مناطق مختلف استان اردبیل افتتاح شد. فلاحی با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته به حوزه گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: اعتبارات خوبی برای حوزه گردشگری سطح استان اردبیل درخواست شده است که امیدواریم با رویکرد مثبتی که دولت برای توسعه در پیش گرفته است اعتبارات خوبی اختصاص یابد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از افتتاح ۶ پروژه گردشگری در دهه فجر در استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: ۶ پروژه گردشگری اعم از سایت مجموعه گردشگری جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی در سه زبان، صحن قزل باشلار و موزه باستان شناسی گرمی در دهه فجر امسال در سطح استان اردبیل افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد. وی اظهار کرد: همچنین استان اردبیل در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران نیز در بهمن ماه حضور می‌یابد و امسال در این نمایشگاه با تلاش فعالان بخش خصوصی گردشگری قابیلیت‌های گردشگری استان اردبیل با محوریت پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو معرفی می‌شود.
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
موزه ملی افغانستان واقع در «کابل» نیز پس از تایید اصالت این اثر، با برگزاری نخستین نمایشگاه عمومی خارج از افغانستان این مجسمه موافقت کرد. این مجسمه در «سرخ‌کوتل» یکی از مهم‌ترین مناطق تاریخی افغانستان که در بناهای تاریخی آن در زمان حکومت امپراتوری «کوشانی» ساخته شده‌اند، ‌ کشف شد. «هارتویگ فیشر» - مدیر موزه بریتانیا – بازیابی این اثر تاریخی را به عنوان «قدمی مهم در راستای بازگرداندن میراث فرهنگی غنی افغانستان‌ پس از دهه‌ها نزاع، ویرانی و فقدان» توصیف کرد. اگر چه خشونت‌های مرگبار همچنان در افغانستان ادامه دارد، ‌ اما موزه‌های افغانستان درتلاشند تا آثار تاریخی افغانستان را به کشور بازگردانند و نمایشگاه‌های عمومی ترتیب دهند. موزه بریتانیا با همکاری با پلیس مرزی بریتانیا بسیاری از آژانس‌های مختلف موفق شده از سال ۲۰۰۳ تاکنون هزاران اثر تاریخی غارت‌شده افغانستان را به این کشور بازگردانده است.
ایمناایمنا16 ساعت قبل
خبرگزاری ایمنا، در بسته سیاسی خود به ارائه گزیده اخبار منتشر شده طی بیست و چهار ساعت گذشته می‌پردازد: آمریکا از مردم ما می‌ترسد نه از موشک مامسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی از طرف آمریکا هستیم. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با قرائت بخش‌هایی از نامه حضرت علی (ع) در منشور حکومتی به مالک اشتر گفت: شاخص مردم هستند و حق با مردم است. بنابراین این نهاد، نهاد کمی نیست و شورای نگهبان باید بررسی کند که آیا افرادی که می‌خواهند به نهاد راه یابند صلاحیت احراز این مسئولیت را دارند یا ندارند. اگر شورای نگهبان به این موضوع عمل کند، مردم خوشحال خواهند بود. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم کشور بحث زنان است.
ایمناایمنا17 ساعت قبل
شانه ساز تصریح کرد: ذخیره دارویی کشور نیز به میزان اطمینان بخشی وجود دارد و مردم به هیچ وجه نگران دارو نباشند. رئیس سازمان غذا و دارو افزود: تعداد کمبودهای دارویی کشور نیز بسیار انگشت شمار و کم شده و اگر دارویی در یک داروخانه نیست به علت بدهی و مشکلات نقدینگی داروخانه‌ها و تاخیر پرداخت بیمه‌ها است که باید حل شود. وی خاطرنشان کرد: مشکلات نقدینگی بیمه‌ها به خاطر بدهی بیمه‌ها است و وزیر بهداشت به دنبال حل این مشکل است؛ سازمان تامین اجتماعی نیز قول‌هایی برای پرداخت بدهی‌های معوقه داده است. سازمان بیمه سلامت هم همکاری می‌کند و اگر این مشکل حل شود یکی از چالش‌های اصلی حوزه دارو رفع خواهد شد. شانه ساز درباره تامین داروی بیماران «ام پی اس» (MPS) نیز گفت: این دارو نیز توسط آمریکا تحریم شده و با اینکه شرکت وارد کننده هزینه آن را در بانک اروپایی پرداخت کرده، باز هم با فشار آمریکا شرکت تولیدکننده از ارائه دارو خودداری می‌کند، اما از راه‌های دیگری این دارو را تامین می‌کنیم.
ایرناایرنا17 ساعت قبل
این نقاشی امروز دوشنبه در اختتامیه پنجمین جشنواره ابوذر استان گلستان برای اهدا به خانواده شهید سلیمانی به سردار معروفی فرمانده سپاه نینوا تحویل داده شد. این بانوی ارمنی چند سال قبل با دیدن خواب سردار رجبلو از شهدای شهرستان رامیان، کشیدن نقاشی شهدای گلستان را آغاز کرد و تاکنون آثار بسیاری را به تصویر کشیده و به خانواده آنان هدیه کرده است. شهرستان رامیان در شرق استان گلستان قرار دارد. استان گلستان ترکیب جمعیتی متنوعی از اقوام، مذاهب و نژادهای مختلف دارد. بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ خورشیدی در حمله تروریستی بالگردهای آمریکایی به ۲ خودرو در فرودگاه بغداد، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون نیروی مردمی عراق (الحشد الشعبی) و همراهان دیگرشان در این حمله هدف موشک قرار گرفته و به شهادت رسیدند.
ایرناایرنا19 ساعت قبل
وی افزود: امسال دو سالن جدید گالریا در ولنجک و سینما بهمن ۲ در میدان انقلاب جزو سینماهای مردمی است که همزمان با آغاز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به بهره برداری می‌رسد. مدیر سینماهای جشنواره درباره سانس‌های سینماهای مردمی گفت: امسال سه سانس برای سینماهای مردمی در نظر گرفته‌ایم که از بعدازظهر آغاز خواهد شد. به گزارش ایرناف فرجی پیش از اعلام کرده بود که، پردیس سینمایی آزادی، سینما استقلال، پردیس سینمایی ایران‌مال، پردیس سینمایی باغ کتاب، پردیس سینمایی تماشا، سینما جوان، پردیس سینمایی راگا، پردیس سینمایی زندگی، پردیس سینمایی فرهنگ، سینما فجر اسلامشهر (سالن اصلی)، پردیس سینمایی کوروش، پردیس سینمایی کیان، سینما ماندانا، پردیس سینمایی مگامال و موزه سینما در مناطق مختلف شهر تهران، میزبان مخاطبان سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهند بود. بر اساس این خبر، سالن اصلی سینما فجر اسلامشهر امسال برای دومین بار پیاپی میزبان جشنواره فیلم فجر شده است. سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار می‌شود.

(ویدئو) رنگی کردن تصاویر جنگ جهانی اول در یک مستند

فراروفرارو20 ساعت قبل
این ویدئو بریده‌ای است از آن‌ها نباید پیر شوند (They Shall Not Grow Old) فیلمی مستند به کارگردانی پیتر جکسون سازنده ارباب حلقه‌ها و هابیت، که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. این فیلم با استفاده از فیلم‌های اصلی برداشته‌شده از جنگ جهانی اول محفوظ در آرشیو موزه سلطنتی جنگ که بیشتر آن‌ها تاکنون دیده‌نشده‌اند، به همراه صدا‌های ضبط‌شده توسط بی‌بی‌سی و مصاحبه‌های آی‌دبلیوام که از بریتانیایی‌های حاضر در نبرد گرفته‌شده، ساخته شده‌است. بیشتر این فیلم‌ها رنگی شده و با استفاده ابزار‌ها و تکنیک‌های مدرن تبدیل شده‌اند و برای اثرگذاری بیشتر و هرچه بیشتر نزدیک‌شدن به تجربه واقعی سربازان از نبرد، از جلوه‌های صوتی و صداپیشه در آن استفاده شده‌است.
ایرناایرنا20 ساعت قبل
شانه ساز ادامه داد: ذخیره دارویی کشور نیز به میزان اطمینان بخشی وجود دارد و مردم به هیچ وجه نگران دارو نباشند. وی گفت: تعداد کمبودهای دارویی کشور نیز بسیار انگشت شمار و کم شده و اگر دارویی در یک داروخانه نیست به علت بدهی و مشکلات نقدینگی داروخانه‌ها و تاخیر پرداخت بیمه هاست که باید حل شود. سازمان تامین اجتماعی نیز قولهایی برای پرداخت بدهی‌های معوقه داده است. سازمان بیمه سلامت هم همکاری می‌کند و اگر این مشکل حل شود یکی از چالش‌های اصلی حوزه دارو رفع خواهد شد. وی گفت: داروسازان ایثارگر کشور در زمان جنگ در حالیکه که کمتر از ۲۵ درصد داروها تولید داخل بود و بیشتر این تولیدات هم بسته بندی داروهای خارجی بود توانستند نیاز کشور و رزمندگان را تامین کنند و حتی برای اولین بار داروهای مورد نیاز مجروحان شیمیایی را تولید کردند.

به انتهای لیست رسیدید