موسسات خیریه

موسسات خیریه

ایسناایسنا13 ساعت قبل
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: خانه‌های رشد به زودی در استان‌های مختلف با هدف حرفه آموزی به کودکان و شناسایی استعدادها و پرورش خلاقیت آنان راه اندازی می‌شود. بنابراین نیاز داریم به قانون‌های حمایتی، حضور بیشتر خیرین و قانون هایی در سایر سازمان‌ها تا فرزندان نه ترخیص، بلکه به استقلال برسند. مدیر کل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، اشتغال فرزندان را یکی دیگر از برنامه‌های جدی سازمان بهزیستی کشور دانست و گفت: باید برای اشتغال این فرزندان قانون‌های حمایتی وضع شود و یا با شناسایی افراد خیر و علاقمند به حمایت از موضوعات اشتغال، خیرین را به این سمت هدایت کرد. وی با تشریح وظایف خانه رشد گفت: خانه‌های رشد به زودی در استان‌ها با هدف حرفه آموزی فرزندان و شناسایی استعدادها و پرورش خلاقیت آنان راه اندازی می‌شود که به زودی در استان تهران خانه رشد افتتاح خواهد شد. مدیر کل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با تشریح وظایف دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در دو بخش شبه خانواده و مهدهای کودک، گفت: در سازمان بهزیستی نگاه و رویکرد متوجه خود کودک است.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سعید بابایی گفت: در رویکرد جدید بهزیستی برای اصلاح و بازنگری دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌ها از نظرات کارشناسان موسسات خیریه و بهزیستی استان‌ها برای نگارش و تنظیم دستورالعمل‌ها استفاده می‌کنیم. مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه رشد آمار فرزندان تحت حمایت در سازمان‌های حمایتی باعث افتخار نیست، افزود: بهترین وضعیت ممکن اینکه سازمان‌های حمایتی چون بهزیستی زمینه بازگشت فرزندان خانواده را فراهم کنند. بابایی، اشتغال فرزندان را یکی دیگر از برنامه‌های جدی بهزیستی دانست و گفت: باید برای اشتغال این فرزندان قانون‌های حمایتی وضع شود و یا با شناسایی افراد خیر و علاقمند به حمایت از موضوعات اشتغال، خیرین را به این سمت هدایت کرد. مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در تشریخ وظایف خانه رشد، گفت: خانه‌های رشد به زودی در استان‌ها با هدف حرفه‌آموزی فرزندان و شناسایی استعدادها و پرورش خلاقیت آنان راه‌اندازی می‌شود که به زودی در استان تهران خانه رشد افتتاح خواهد شد. این مقام مسئول تشکیل کانون‌های خیرین شبه خانواده را یکی دیگر از برنامه‌های این سازمان ذکر کرد و عنوان داشت: در ۷ استان کشور کانون‌های خیرین راه‌اندازی شده است که به زودی این کانون در سایر استان‌ها نیز برای سرعت و سهولت‌بخشی به اشتغال، استقلال و توانمندسازی فرزندان تشکیل می‌شود.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی کانون‌های خیرین شبه خانواده در ۷ استان در راستای سهولت‌بخشی به اشتغال، استقلال و توانمندسازی فرزندان خبر داد و گفت: امیدواریم تربیت کودک را به وسعت ایران داشته باشیم و این مهم فقط با همکاری و حمایت رسانه ملی، صاحب نظران و کارشناسان حوزه کودک تحقق می‌یابد. مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه رشد آمار فرزندان تحت حمایت در سازمان‌های حمایتی باعث افتخار نیست، افزود: بهترین وضعیت ممکن اینکه سازمان‌های حمایتی چون بهزیستی زمینه بازگشت فرزندان خانواده را فراهم کنند. بابایی، اشتغال فرزندان را یکی دیگر از برنامه‌های جدی بهزیستی دانست و گفت: باید برای اشتغال این فرزندان قانون‌های حمایتی وضع شود و یا با شناسایی افراد خیر و علاقمند به حمایت از موضوعات اشتغال، خیرین را به این سمت هدایت کرد. مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در تشریخ وظایف خانه رشد، گفت: خانه‌های رشد به زودی در استان‌ها با هدف حرفه‌آموزی فرزندان و شناسایی استعدادها و پرورش خلاقیت آنان راه‌اندازی می‌شود که به زودی در استان تهران خانه رشد افتتاح خواهد شد. این مقام مسئول تشکیل کانون‌های خیرین شبه خانواده را یکی دیگر از برنامه‌های این سازمان ذکر کرد و عنوان داشت: در ۷ استان کشور کانون‌های خیرین راه‌اندازی شده است که به زودی این کانون در سایر استان‌ها نیز برای سرعت و سهولت‌بخشی به اشتغال، استقلال و توانمندسازی فرزندان تشکیل می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: گروه مستندساز «بزرگ راه همت» در جدیدترین قسمت این برنامه به سراغ یک موسسه فرهنگی اجتماعی با نام «یاران نگار» در همدان رفته‌اند. یازدهمین قسمت بزرگراه همت به تهیه کنندگی اباذر صالحیان و کارگردانی مصطفی کرمی روایتگر «یاران نگار» بود. مجموعه «یاران نگار» علاوه‌ بر حمایت از محرومین و کودکان بی‌سرپرست، دستی هم بر آتش فرهنگ دارد. مسئول موسسه یاران نگار جوانی‌ست حدودا سی‌ساله به نام «امین صالحی‌نیک». اما با اینکار بچه‌های خودمان را توانمند می‌کنیم که وارد حوزه تولید شوند و مدیریت را یادبگیرند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی به چهارهزار آسیب‌دیده از تغییرات آب و هوایی و خشکسالی در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان خبر داد. پویش ملی نذرآب به عنوان یک سیاست راهبردی مورد توجه مدیران ارشد کشور قرار گرفته است. ارائه خدمات سلامت محور، ارائه خدمات معیشتی، تامین آب شرب و هم افزایی و حضور سازمان‌های مردم نهاد و موسسات خیریه از محورهای مورد نظر در طرح نذر آب ۲ است. جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده‌ای را در سطح ملی و بین‌المللی برعهده دارد و می‌کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند. جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه‌ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تاسیس خود تا به حال در مسیر اهداف انسان دوستانه و اصول هفتگانه نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ستار علیزاده ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح «مهر تحصیلی» در استان گیلان، گفت: در راستای رسالت سازمان اوقاف و امور خیریه مبنی بر نظارت و صیانت از نحوی اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان، اجرای نیات واقفان در قالب طرح ویژه‌های اجتماعی اجرا می‌شود. وی با بیان اینکه یکی از این طرح ویژه‌های اجتماعی، اجرای امینانه نیات موقوفات برای تامین کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت در قالب تهیه لوازم التحریر با عنوان طرح «مهر تحصیلی» است، اظهار کرد: این طرح هر ساله در آستانه بازگشایی مدارس و با شناسایی دانش آموزان بی بضاعت از طریق مراجع ذیصلاح همانند آموزش و پرورش، موسسات خیریه و پرورشگاه‌ها و اداره بهزیستی انجام می‌شود. حجت الاسلام علیزاده در ادامه افزود: اجرای این طرح سبب اجرای روشی مشخص برای کمک به دانش آموزان نیازمند شده و از اعمال سلیقه‌های شخصی جلوگیری می‌کند. مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اینکه در راستای اجرای طرح «مهر تحصیلی» امسال ۳۱۴ بسته لوازم التحریر تهیه شده و در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد، تصریح کرد: ۱۷۵ بسته متعلق به دانش آموزان مقطع ابتدایی و ۱۳۹ بسته متعلق به دانش آموزان دوره متوسطه است. علیزاده با بیان اینکه ارزش ریالی بسته‌های اهدایی ۳۸ میلیون و ۶۸۵ هزار تومان است، بیان کرد: این بسته‌ها از محل درآمد موقوفات منطبق با کمک به دانش آموزان بی بضاعت در شش شهرستان رشت، آستانه اشرفیه، رودسر، صومعه سرا، تالش و لاهیجان تهیه شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین: رحیم خستو در یکصد و شصت و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: امیدوارم شهردار کرج با بررسی نوع قرادادهای نیروهای تامین نیرو از تضییع حقوق کارگران جلوگیری کند. وی با اشاره به امضای قراردادهای سفید با کارگران تامین نیرو گفت: این کار نه به نفع شهرداری است و نه به نفع کارگران. نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج در ادامه خواستار شفاف‌سازی جشنواره لاله‌ها و سایر جشنواره‌های برگزار شده از سوی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شد و افزود: از شهردار تقاضا می‌کنم نسبت به اعلام کتبی و شفاف حمایت کننده‌های جشنواره لاله‌ها و سایر جشنواره‌های سازمان سیما و منظر شهرداری کرج اقدام کند تا بدانیم آورده شهرداری و اسپانسر در این رویدادها چقدر بوده است. خستو با بیان اینکه باید میزان دقیق هزینه کردها برای سیاه پوش کردن چهره شهر در ایام محرم نیز اعلام شود، یادآور شد: ضمن آنکه باید مشخص شود آیا اقداماتی همچون نصب داربست در میادین جزو اولویت‌های کمیته هنر سازمان بوده است یا خیر. نایب رییس شورای شهر کرج در بخش دیگری با اشاره به نصب تابلوی ورود حیوانات خانگی ممنوع است در ورودی پارک‌ها و بوستان‌ها خاطرنشا کرد: این رفتار نیز نیازمند ساماندهی است؛ اغلب حیوانات خانگی که همراه با صاحب خود وارد پارک می‌شوند رفتار کنترل شده‌ای دارند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
معاون مشارکتهای مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران ضمن تشریح روش‌های مشارکت در کمپین «مشق مهر» برای تامین لوازم التحریر دانش‌آموزان نیازمند، از پوشش بیش از ۱۲ هزار دانش‌آموز نیازمند در استان تهران خبر داد. اعتمادآنلاین|‌ مهشید چوبکار با بیان اینکه در سطح استان تهران حدود ۱۲ هزار دانش آموز تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند، افزود: این آمار را در اختیار تمام موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی استان تهران قرار دادیم و از آنها خواسته‌ایم که در این زمینه دانش آموزان نیازمند را پوشش دهند. وی با اشاره به اجرای کمپین «مشق مهر» از سوی سازمان بهزیستی کشور نیز گفت: این طرح در تمام میادین اصلی شهر در حال اجراست. تمام خیرین شرکت کننده در این کمپین درصورت تمایل می‌توانند در مراحل توزیع لوازم التحریر حضور و مشارکت داشته باشند. همچنین در هر شهرستان تعداد و مقطع تحصیلی دختران و پسران دانش آموز و نیازمند لوازم التحریر مشخص است و نیازی به حضور آنها در ادارات کل سازمان بهزیستی نیست، بلکه این لوازم درب منزل این افراد با حضور مددکاران بهزیستی در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
معاون مشارکتهای مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران ضمن تشریح روش‌های مشارکت در کمپین «مشق مهر» برای تامین لوازم التحریر دانش‌آموزان نیازمند، از پوشش بیش از ۱۲ هزار دانش‌آموز نیازمند در استان تهران خبر داد. مهشید چوبکار در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در سطح استان تهران حدود ۱۲ هزار دانش آموز تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند، افزود: این آمار را در اختیار تمام موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی استان تهران قرار دادیم و از آنها خواسته‌ایم که در این زمینه دانش آموزان نیازمند را پوشش دهند. وی با اشاره به اجرای کمپین «مشق مهر» از سوی سازمان بهزیستی کشور نیز گفت: این طرح در تمام میادین اصلی شهر در حال اجراست. تمام خیرین شرکت کننده در این کمپین درصورت تمایل می‌توانند در مراحل توزیع لوازم التحریر حضور و مشارکت داشته باشند. همچنین در هر شهرستان تعداد و مقطع تحصیلی دختران و پسران دانش آموز و نیازمند لوازم التحریر مشخص است و نیازی به حضور آنها در ادارات کل سازمان بهزیستی نیست، بلکه این لوازم درب منزل این افراد با حضور مددکاران بهزیستی در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
آیا مزد نباید هزینه‌های حداقلی زندگی کارگر را پوشش بدهد؟ آیا راهکار بهتری سراغ دارند؟! او ادامه می‌دهد: اصلا سن چه نقشی در تعیین دستمزد دارد؟! کدام قانون جهانی یا کدام کشور مبتنی بر سن، دستمزد تعیین می‌کند؟! ارائه‌دهندگان گزارش و منتقدان حداقل دستمزد نمی‌دانند که باید «فرایندی» به موضوع دستمزد نگاه شود؛ دستمزد، فرایندی اجتماعی است که تاثیرات بسیار روی همه ارکان جامعه دارد. به گفته‌ی حبیبی، گروهی در تلاشند قانون کار مصوب سال ۶۹ را از بین ببرند؛ در دهه ۷۰، امنیت شغلی و قراردادهای دائم را هدف قراردادند، حالا هم حداقل دستمزد و ماده ۴۱ قانون کار را!
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
یکی از این موارد، تعیین حداقل حقوق و دستمزد نیروی کار است و هدف از آن، عمدتا حمایت از نیروی کار شاغل و افزایش قدرت خرید، توان چانه‌زنی و شرایط رفاهی آنهاست. او ادامه می‌دهد: اصلا سن چه نقشی در تعیین دستمزد دارد؟! کدام قانون جهانی یا کدام کشور مبتنی بر سن، دستمزد تعیین می‌کند؟! ارائه‌دهندگان گزارش و منتقدان حداقل دستمزد نمی‌دانند که باید «فرایندی» به موضوع دستمزد نگاه شود؛ دستمزد، فرایندی اجتماعی است که تاثیرات بسیار روی همه ارکان جامعه دارد. به گفته‌ی حبیبی، گروهی در تلاشند قانون کار مصوب سال ۶۹ را از بین ببرند؛ در دهه ۷۰، امنیت شغلی و قراردادهای دائم را هدف قراردادند، حالا هم حداقل دستمزد و ماده ۴۱ قانون کار را!
ایلناایلنا1 روز قبل
یکی از این موارد، تعیین حداقل حقوق و دستمزد نیروی کار است و هدف از آن، عمدتا حمایت از نیروی کار شاغل و افزایش قدرت خرید، توان چانه‌زنی و شرایط رفاهی آنهاست. او ادامه می‌دهد: اصلا سن چه نقشی در تعیین دستمزد دارد؟! کدام قانون جهانی یا کدام کشور مبتنی بر سن، دستمزد تعیین می‌کند؟! ارائه‌دهندگان گزارش و منتقدان حداقل دستمزد نمی‌دانند که باید «فرایندی» به موضوع دستمزد نگاه شود؛ دستمزد، فرایندی اجتماعی است که تاثیرات بسیار روی همه ارکان جامعه دارد. به گفته‌ی حبیبی، گروهی در تلاشند قانون کار مصوب سال ۶۹ را از بین ببرند؛ در دهه ۷۰، امنیت شغلی و قراردادهای دائم را هدف قراردادند، حالا هم حداقل دستمزد و ماده ۴۱ قانون کار را!
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
داده‌های پلیس انگلیس و ولز نشان می‌دهد که در سال گذشته ۱۷۳ نفر در اثر خشونت‌های خانگی کشته شدند. این آمار، بر اساس داده‌های بدست آمده نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۴، ۱۶۵ نفر، در سال ۲۰۱۵، ۱۶۰ نفر، در سال ۲۰۱۶، ۱۳۹ نفر و در سال ۲۰۱۷، ۱۴۱ نفر بر اثر خشونت‌های خانگی در انگلیس کشته شدند. ساندرا هورلی مدیر اجرایی خیریه پناهندگان می‌گوید "آمار رسمی اعلام شده در خصوص خشونت‌های خانگی حقیقا ترسناک است. خشونت‌های خانگی بزرگ‌ترین مسئله‌ای است که زنان و دختران در سراسر جهان با آن رو به رو هستند. بیشتر بخوانید: سایه خشونت‎های خانگی بر سر زنان در انگلیسوعده‌های مقامات انگلیس برای مقابله با خشونت خانگیبوریس جانسون متعهد شده تا برای اجرای لایجه توقف خشونت خانگی در انگلیس اقدام کند.
فارسفارس2 روز قبل
مؤسسه «یاران نگار»؛ گروهی آتش به اختیار برای کمک به محرومانبه گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، «بزرگراه همت» نام مجموعه مستندی‌ است که هر هفته از شبکه افق پخش می‌شود. یازدهمین قسمت بزرگراه همت به تهیه کنندگی اباذرصالحی و کارگردانی مصطفی کرمی روایتگر «یاران نگار» بود. مجموعه «یاران نگار» علاوه‌ بر حمایت از محرومین و کودکان بی‌سرپرست، دستی هم بر آتش فرهنگ دارد. در این میان اما آنچه یاران نگار را کمی متمایز می‌کند، راه انداختن واحد تولید و اشتغال‌زایی در شهر همدان است. گویا مسئولان یاران نگار می‌خواهند ماهی‌گیری را به افراد تحت حمایتشان یاد دهند و در رونق تولید شریک باشند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
یازدهمین قسمت بزرگراه همت به تهیه کنندگی اباذر صالحیان و کارگردانی مصطفی کرمی روایتگر «یاران نگار» بود. مجموعه «یاران نگار» علاوه بر حمایت از محرومین و کودکان بی‌سرپرست، دستی هم بر آتش فرهنگ دارد. مسئول موسسه یاران نگار جوانی‌ست حدودا سی‌ساله به نام «امین صالحی‌نیک». - آقای صالحی ایده شکل‌گیری یاران نگار از کجا آمد؟ سال ۸۹ بود که احساس کردیم در حوزه معلولین خلأ وجود دارد. اما با اینکار بچه‌های خودمان را توانمند می‌کنیم که وارد حوزه تولید شوند و مدیریت را یادبگیرند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
مسئولیتی که در صورت عمل به آن، می‌تواند جوامع را به سمت توسعه اقتصادی و اجتماعی هدایت کند. یکی از این حربه‌های جذاب، فعالیت در قالب موسسات خیریه یا همکاری با این موسسات است. موسسات خیریه و عام المنفعه، دارای اثرات مثبت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در جامعه هستند. معافیت‌های مالیاتی، در اختیار گذاشتن رایگان ساختمان‌ها برای استقرار دائم و همکاری در پیشبرد اهداف نهادهای خیریه، تنها گوشه‌ای از پاداش حکومت‌ها و سازمان‌ها به موسسات خیریه است. گاهی موسسات خیریه‌ در کنار تمام جنبه‌های مثبت خود، ممکن است به بسترهایی برای سوء استفاده و فساد اقتصادی مانند فرار مالیاتی و پولشویی تبدیل شوند.
ایسناایسنا6 روز قبل
رئیس پلیس فتای زنجان گفت: شهروندان مراقب کلاهبرداری مالی در ایام محرم و صفر باشند. سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با افزایش کلاهبرداری‌های مالی با عنوان جمع‌آوری نذری، اظهار کرد: متاسفانه در روزهای محرم شاهد جمع‌آوری نذری و کمک‌های مالی برای افراد نیازمند و بی‌بضاعت و مزاحمت با عناوین راه‌اندازی کانال و گروه‌های نذری‌یاب در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) هستیم. وی با بیان اینکه در ایام محرم و صفر کلاه‌برداران در شبکه‌های اجتماعی پیام‌هایی مانند «کمپین جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای نیازمندان» منتشر می‌کنند، افزود: شهروندان و کاربران به هیچ عنوان به این پیام‌ها اعتماد نکنند و اگر می‌خواهند کمکی نیز به افراد بی‌بضاعت یا نیازمند کنند، باید از طریق دفاتر موسسات خیریه و سایت‌های معتبر استانی اقدام کنند. وی یادآور شد: خرید از فروشگاه‌های معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیک می‌تواند راه را به روی افراد سودجو بسته و از به دام افتادن کاربران جلوگیری کند. رئیس پلیس فتای زنجان خاطرنشان کرد: شهروندان درصورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق ۱۱۰ یا وب‌‍سایت پلیس فتا به آدرس www. cyberpolice. ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
حجه فروش ادامه می‌دهد: فکر می‌کنم آن‌ها تنها نقش گلدان سر صحنه دارند و ما هم انگار دنبال همین هستیم. من از نیامدن سلبریتی‌ها می‌ترسمنمی‌توان کتمان کرد که به دنبال حضور سلبریتی‌ها کمک‌های مردمی و اعتماد عمومی جامعه هم در یک خیریه خواهد رسید. در این بین با بنیاد خیریه‌ای تماس می‌گیرم که بسیاری از سلبریتی‌ها با سالمندان تحت پوشش‌اش عکس یادگاری دارند. به گفته او ستارگان جامعه جدید سلبریتی‌ها هستند، از این جهت باعث می‌شود برای هر تبلیغی در ابتدا به فکر سلبریتی‌ها باشیم. شالچی می‌گوید: شبکه‌های اجتماعی فواید زیادی دارند اما عموم افراد جامعه خبره استفاده از این شبکه‌ها نیستند و احتمال فریب دادن مردم در این فضا بسیار است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
حجه فروش ادامه می‌دهد: فکر می‌کنم آن‌ها تنها نقش گلدان سر صحنه دارند و ما هم انگار دنبال همین هستیم. هیچ‌کدام از این افراد بدون چشم‌داشت وارد خیریه نمی‌شوند و هرکدام‌ درخواست‌هایی دارند. من از نیامدن سلبریتی‌ها می‌ترسمنمی‌توان کتمان کرد که به دنبال حضور سلبریتی‌ها کمک‌های مردمی و اعتماد عمومی جامعه هم در یک خیریه خواهد رسید. به گفته او ستارگان جامعه جدید سلبریتی‌ها هستند، از این جهت باعث می‌شود برای هر تبلیغی در ابتدا به فکر سلبریتی‌ها باشیم. شالچی می‌گوید: شبکه‌های اجتماعی فواید زیادی دارند اما عموم افراد جامعه خبره استفاده از این شبکه‌ها نیستند و احتمال فریب دادن مردم در این فضا بسیار است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
حجه فروش ادامه می‌دهد: فکر می‌کنم آن‌ها تنها نقش گلدان سر صحنه دارند و ما هم انگار دنبال همین هستیم. هیچ‌کدام از این افراد بدون چشم‌داشت وارد خیریه نمی‌شوند و هرکدام‌ درخواست‌هایی دارند. من از نیامدن سلبریتی‌ها می‌ترسمنمی‌توان کتمان کرد که به دنبال حضور سلبریتی‌ها کمک‌های مردمی و اعتماد عمومی جامعه هم در یک خیریه خواهد رسید. به گفته او ستارگان جامعه جدید سلبریتی‌ها هستند، از این جهت باعث می‌شود برای هر تبلیغی در ابتدا به فکر سلبریتی‌ها باشیم. شالچی می‌گوید: شبکه‌های اجتماعی فواید زیادی دارند اما عموم افراد جامعه خبره استفاده از این شبکه‌ها نیستند و احتمال فریب دادن مردم در این فضا بسیار است.
فارسفارس1 هفته قبل
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بیانیه‌ای به مناسبت پنجم سپتامبر روز جهانی خیریه، گفت: گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی، ضرورت امروز جامعه است. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی خیریه نوشت: «شایسته‌ترین مردمی که مورد غبطه قرار می‌گیرد کسی است که برای کار خیر سبقت می‌گیرد». «امام علی (ع)» ۵ سپتامبر روز جهانی خیریه، فرصتی برای یاد آوردن این موضوع است که گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی ضرورت امروز جامعه است. این تلاش هدفمند که با فداکاری شهروندان و مسؤولیت پذیری کارگزاران معنا می‌یابد، راه بی‌بدیل مقابله با چالش‌هایی است که بر سر راه توسعه رفاه و امنیت یک کشور وجود دارد. هرگونه تلاش خیر محور شهروندان برای بهبود وضعیت جامعه، به ویژه در بخش‌های مختلف اجتماعی حمایتی و حرکت به سمت شکل‌گیری جنبش خیرین در حوزه مهارت‌افزایی سرمایه‌ای اجتماعی است که در سایه اعتماد بین کنشگران مختلف یک جامعه شکل می‌گیرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی هدف از ایجاد موسسه را توانمندسازی و رفع وابستگی خواند و افزود: موسسه رایحه با هدف توانمدسازی خانواده‌های آسیب‌پذیر و دانش‌آموزان مستعد به تحصیل به‌عنوان امیدهای آینده کشور ایجاد شده است. وی با بیان اینکه تقویت روحیه و توانمندسازی خانواده‌ها و استقلالی مالی از مهم‌ترین اهداف کمک به خانواده‌ها است، عنوان کرد: با هدف ارتقاء شأن ومنزلت افراد تحت حمایت، اقدام به ایجاد اشتغال برای خانواده کرده‌ایم. مدیر عامل موسسه رایحه در بیجار افزود: همواره به‌دنبال گسترش و تقویت فضای کسب و کارافرادی هستیم، که با اراده قوی و سرمایه اندک خود توانسته‌اند بر مشکلات غلبه کنند. وی به تعداد دانش‌آموزان مستعد تحت حمایت موسسه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۲۰ دانش‌آموز و ۲۰۰ خانوار تحت حمایت موسسه رایحه بیجار هستند. جلالی در پایان سخنان خود با قدردانی از تمام خیرین اظهار کرد: امیدواریم همه با هم گامی در راستای رفع مشکلات، فقرزدایی و توانمندسازی خانواده‌های آسیب‌پذیر برداریم.
ایلناایلنا1 هفته قبل
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بیانیه‌ای به مناسبت پنجم سپتامبر، روز جهانی خیریه تاکید کرد: گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی، ضرورت امروز جامعه است. به گزارش ایلنا، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متن کامل این بیانیه به شرح زیر است: «شایسته‌ترین مردمی که مورد غبطه قرار می‌گیرد کسی است که برای کار خیر سبقت می‌گیرد.» «امام علی (ع)» ۵ سپتامبر روز جهانی خیریه، فرصتی برای یاد آوردن این موضوع است که گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی ضرورت امروز جامعه است. این تلاش هدفمند که با فداکاری شهروندان و مسئولیت پذیری کارگزاران معنا می‌یابد راه بی بدیل مقابله با چالش هایی است که بر سر راه توسعه‌ی رفاه و امنیت یک کشور وجود دارد. هرگونه تلاش خیر محور شهروندان برای بهبود وضعیت جامعه، به ویژه در بخش‌های مختلف اجتماعی حمایتی و حرکت به سمت شکل گیری جنبش خیرین در حوزه مهارت افزایی سرمایه‌ای اجتماعی است که در سایه‌ی اعتماد بین کنشگران مختلف یک جامعه شکل می‌گیرد. نباید فراموش کرد که یکی از دلایل مقاومت ملی ما در برابر آثار و فشارهای تحریم، وجود این روحیه‌ی فداکاری و خیرافزایی در جامعه است، با تکیه بر این روحیه است که می‌توان از چنین بزنگاه هایی با سربلندی و افتخار عبور کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در بیانیه‌ای به مناسبت پنجم سپتامبر، روز جهانی خیریه تاکید کرد: گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی، ضرورت امروز جامعه است. به گزارش ایسنا و بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشی از بیانیه شریعتمداری آمده است: «۵ سپتامبر روز جهانی خیریه، فرصتی برای یاد آوردن این موضوع است که گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی ضرورت امروز جامعه است. این تلاش هدفمند که با فداکاری شهروندان و مسئولیت پذیری کارگزاران معنا می‌یابد راه بی بدیل مقابله با چالش هایی است که بر سر راه توسعه رفاه و امنیت یک کشور وجود دارد. هرگونه تلاش خیر محور شهروندان برای بهبود وضعیت جامعه، به ویژه در بخش‌های مختلف اجتماعی حمایتی و حرکت به سمت شکل گیری جنبش خیرین در حوزه مهارت افزایی سرمایه‌ای اجتماعی است که در سایه اعتماد بین کنشگران مختلف یک جامعه شکل می‌گیرد. باور دارم که کنشگری خیر محور محل تلاقی رشد معنوی فردی، ارتقا سلامت روانی، تقویت روحیه جمعی، توسعه اقتصادی اجتماعی و کاهش فقر است.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشبه گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متن کامل این بیانیه به شرح زیر است: اخبار اجتماعی- «شایسته‌ترین مردمی که مورد غبطه قرار می‌گیرد کسی است که برای کار خیر سبقت می‌گیرد.». «امام علی (ع)» ۵ سپتامبر روز جهانی خیریه، فرصتی برای یاد آوردن این موضوع است که گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی ضرورت امروز جامعه است. این تلاش هدفمند که با فداکاری شهروندان و مسئولیت پذیری کارگزاران معنا می‌یابد راه بی بدیل مقابله با چالش هایی است که بر سر راه توسعه‌ی رفاه و امنیت یک کشور وجود دارد. هرگونه تلاش خیر محور شهروندان برای بهبود وضعیت جامعه، به ویژه در بخش‌های مختلف اجتماعی حمایتی و حرکت به سمت شکل گیری جنبش خیرین در حوزه مهارت افزایی سرمایه‌ای اجتماعی است که در سایه‌ی اعتماد بین کنشگران مختلف یک جامعه شکل می‌گیرد. نباید فراموش کرد که یکی از دلایل مقاومت ملی ما در برابر آثار و فشارهای تحریم، وجود این روحیه‌ی فداکاری و خیرافزایی در جامعه است، با تکیه بر این روحیه است که می‌توان از چنین بزنگاه هایی با سربلندی و افتخار عبور کرد.
برنابرنا1 هفته قبل
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در بیانیه‌ای به مناسبت پنجم سپتامبر، روز جهانی خیریه تاکید کرد: گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی، ضرورت امروز جامعه است. به گزارش برنا، به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متن کامل این بیانیه به شرح زیر است: «شایسته‌ترین مردمی که مورد غبطه قرار می‌گیرد کسی است که برای کار خیر سبقت می‌گیرد.». «امام علی (ع)» ۵ سپتامبر روز جهانی خیریه، فرصتی برای یاد آوردن این موضوع است که گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی ضرورت امروز جامعه است. این تلاش هدفمند که با فداکاری شهروندان و مسئولیت پذیری کارگزاران معنا می‌یابد راه بی بدیل مقابله با چالش هایی است که بر سر راه توسعه‌ی رفاه و امنیت یک کشور وجود دارد. هرگونه تلاش خیر محور شهروندان برای بهبود وضعیت جامعه، به ویژه در بخش‌های مختلف اجتماعی حمایتی و حرکت به سمت شکل گیری جنبش خیرین در حوزه مهارت افزایی سرمایه‌ای اجتماعی است که در سایه‌ی اعتماد بین کنشگران مختلف یک جامعه شکل می‌گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
او به ما می‌گوید حدود نیمی از موسسات خیریه فاقد مجوز هستند و هیچ نهادی در حکومت روی فعالیت‌های آنها نظارت نمی‌کند. به گونه‌ای که محمدعلی کوزه‌گر، دی ۹۷ با مصداق قرار دادن نیروی انتظامی در این باره به ایسنا گفت: «مشکل اصلی ما وجود مراجع متعدد برای صدور مجوز خیریه‌ها است. ولیئی در توضیح بیشتر این مساله می‌گوید: نهادهای مرجع صدور مجوز خیریه‌ها معمولا فقط زمانی صورت‌های مالی موسسات خیریه را بررسی می‌کنند که این موسسات برای تمدید مجوز درخواست داده باشند. او همچنین توضیح می‌دهد خود خیریه‌ها نیز برای ارائه صورت‌های مالی شفاف و گزارش‌دهی مستمر به نهادهای صادرکننده مجوز تمایلی ندارند. از این رو باید تاکید کرد تا زمانی که سازمانی جداگانه برای رصد امور مالی خیریه‌ها تشکیل نشود، مشکل نظارت بر خیریه‌ها برطرف نخواهد شد.
ایمناایمنا1 هفته قبل
وی افزود: مسئله اشتغال در جامعه، نیروی کار متخصص و متعهد در صنایع، رکود در اقتصاد و تولید و ظرفیت فعالیت‌های داوطلبانه در کشور از دلایل شکل‌گیری پویش پیشتازی بوده است. مدیرعامل گروه مشاوران مدیریت خرم تصریح کرد: ایده‌پردازان و مجریان پویش پیشتازی، داوطلبانی هستند که تلاش می‌کنند با برگزاری جلسات هم‌اندیشی متعدد، فضای هم‌فکری پیرامون فعالیت‌های داوطلبانه و تاثیر آن بر جامعه را در میان مراکز دولتی، سازمان‌ها، شرکت‌ها و ارگان‌ها برقرار کنند. وی اظهار کرد: به کارگیری نیروی کاری داوطلبانه به صورت رایگان، امکان انتخاب نیروهای متناسب پس از گذراندن دوره فعالیت داوطلبانه برای ادامه همکاری در صورت تمایل سازمان و انجام وظیفه مسئولیت اجتماعی در راستای اشتغال‌زایی، کاهش بیکاری و رونق اقتصادی از مزایای پویش پیشتازی برای صنایع و خدمات است. مدیرعامل گروه مشاوران مدیریت خرم تصریح کرد: اگر بخواهیم اصفهان شهری شاد، کارآفرین، امن و سرآمد شهرهای صنعتی کشور باشد، باید روحیه کار داوطلبانه را در جامعه ترویج دهیم. به گزارش ایمنا، نشست تخصصی پویش پیشتازی از سوی خانه جوان وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، با هدف ترویج کار داوطلبانه در سالن همایش‌های کتابخانه مرکزی برگزار شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
علی بیگ‌زاده میلانی، مدیر نظارت بر بازار اولیه این سازمان گفت: ارائه اطلاعات کامل مالی شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی مشمول بند (۵) ماده (۶) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴، مصوب ۲۸ خرداد ۹۸، به سازمان بورس و اوراق بهادار بعد از اصلاحاتی در مجلس شورای اسلامی الزامی شد و سازمان بورس و اوراق بهادار نسبت به انتشار مجدد آن اقدام کرد. بیگ‌زاده میلانی خاطرنشان کرد: مشمولان موظف به مراجعه به مدیریت بازار اولیه (اداره تمرکز اطلاعات نهادهای عمومی) سازمان بورس و اوراق بهادار یا مکاتبه با مدیریت مذکور جهت ارائه مدارک موردنیاز و طی کردن مراحل ارسال الکترونیکی اطلاعات از طریق سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال) به نشانی اینترنتی www. codal. ir هستند. مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: هرگونه دریافتی اشخاص حقیقی مذکور از شرکت‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و موسسات متخلف از احکام این بند، مشمول مجازات تصرف در اموال عمومی می‌شود. وی افزود: اشخاص مشمول در صورت تخلف از تکالیف مقرر در این ماده به‌صورت تضامنی در اجرای احکام این ماده مسوولیت دارند. اواخر بهمن سال ۹۵ نیز سازمان بورس با انتشار اطلاعیه‌ای تمامی شرکت‌ها و نهادهای نظامی و خیریه‌ها را موظف به ارائه اطلاعات خود به این سازمان ظرف مدت ۳۰ روز پس از تاریخ انتشار این اطلاعیه کرده بود.

به انتهای لیست رسیدید