اخبار جشنواره موسیقی فجر - آخرین و مهم ترین اخبار جشنواره موسیقی فجر از خبرگزاری‌های ایران | خبری

موسیقی

ویدئو / اختتامیه جشنواره موسیقی فجر

ایسناایسنا3 ماه قبل
سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر پس از شش روز اجرا در هفت سالن، در تالار وحدت به کار خود پایان داد. مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره موسیقی فجر، سه‌شنبه شب یعنی در واپسین شب بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار شد. تصویربردار: داریوش گرگوند، امید ابراهیمی / تدوینگر: امید ابراهیمی
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
چهارمین شب از سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر برگزار شد. خبر فوری؛ چهارمین شب سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر، «دانشگاه هنر» در دو بخش کلاسیک و هنر در تالار رودکی و «ارکستر ر توریک» به رهبری نصیر حیدریان در تالار وحدت اجراهایی را روی صحنه بردند که با استقبال مخاطبان مواجه شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در حالی دومین روز خود را پشت سر گذاشت که استفاده تعدادی از گروه‌های خارجی و داخلی شرکت کننده این رویداد از آثار شاهین فرهت دبیرهنری جشنواره یکی از نکات قابل توجهی است که موجب بروز شائبه‌هایی برای جشنواره موسیقی فجر شده است و به همین دلیل هم تعدادی از منتقدان و تماشاگران همیشگی جشنواره‌ها به مطایبه از این دوره به‌عنوان «جشنواره موسیقی شاهین فرهت» یاد می‌کنند! آنسامبل «آتلاس» از کشور دانمارک با اجرای قطعه تریو بادی چوبی، اپوس ۲۴، «ارکستر سمفونیک تهران» به رهبری شهرداد روحانی با اجرای یکی از آثار شاهین فرهت با تک نوازی ویولن امین غفاری، تریو «امئل» از کشور اسلوونی با اجرای قطعه «تریو برای پیانو، اپوس ۹۶»، تکنوازی پیانو ماری دوالا از کشور ایرلند، ارکستر رتوریک به رهبری نصیر حیدریان با اجرای قطعه «سینفونیتا در لا مینور اپوس ٦٦» گروه‌ها و هنرمندانی هستند که در رپرتوار اجرایی کنسرت خود حداقل از یک یا دو قطعه شاهین فرهت استفاده کردند. گویی پیش از برگزاری جشنواره از سوی تیم برگزارکننده این «پیشنهاد» یا «اجبار» صورت گرفته که برای حضور در جشنواره می‌بایست حتما از آثار دبیرهنری جشنواره برای رپرتوار اجرایی خود استفاده کنند. این در حالی است که امیرمهیار تفرشی‌پور از سیاستگذاران اصلی جشنواره سی و چهارم موسیقی فجر و پرفسور هرمز فرهت نیز از جمله هنرمندانی هستند که تعدادی از آثارشان به شکل جالب توجهی در بین فهرست قطعات برخی گروه‌های شرکت‌کننده دیده می‌شود. اجرای آثار بزرگان موسیقی کشورمان از جمله شاهین فرهت که سابقه علمی درخشانی در عرصه موسیقی دارد می‌تواند یکی از نکات قابل توجهی باشد که هر گروه، هنرمند یا مجموعه به تناسب سلیقه کاری خود می‌تواند از این قطعات برای کنسرت‌ها و اجراهای زنده خود استفاده کند، اما ماجرا از زمانی می‌تواند دربرگیرنده بازتاب‌های منفی برای مخاطبان جشنواره ملی چون جشنواره موسیقی فجر باشد که آهنگسازی که اثرش در فهرست قطعات گروه اجرایی شرکت‌کننده در جشنواره استفاده شده به عنوان دبیر هنری یک رویداد ملی نیز به فعالیت مشغول باشد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر پس از شش روز اجرا در هفت سالن شب گذشته در تالار وحدت به کار خود پایان داد. سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر غیررقابتی برگزار شد و بر این اساس برگزیده‌ای در اختتامیه معرفی نشد. پخش کلیپی از روند برگزاری سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر بخش بعدی این مراسم را تشکیل می‌داد. داستان جشنواره موسیقی فجر در یک جملهشاهین فرهت، دبیر سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر در این مراسم اظهار کرد: جشنواره موسیقی فجر همیشه بهترین و مهم‌ترین زمان برای اجرا و شنیدن موسیقی بوده است. وزیر ارشاد اظهار کرد: جشنواره موسیقی فجر خط اتصال نسل‌های موسیقی و خط اتصال تهران و ایران است.

آخرین شب جشنواره موسیقی فجر

8+
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایرناایرنا2 ماه قبل
وحیدپور تاکید کرد: همین که توانستیم با این بضاعت مردم بنشینند و موسیقی کلاسیک، عرب، بختیاری و … گوش کنند یک پیروزی بزرگ به شمار می‌رود. وحیدپور بیان کرد: سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در استان خوزستان سراسر موفقیت و پیروزی بود زیرا همه گروه‌های موسیقی را دور هم جمع کرد. به گزارش ایرنا گروه ارکستر کلاسیک چهار فصل در چهارمین روز از سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر خوزستان اجرا داشت. این ارکستر برای اولین بار در اسفند ۹۶ و در اختتامیه سومین دوره جشنواره موسیقی کارون، همچنین برای کنسرت افتتاحیه چهارمین جشنواره موسیقی کارون در اسفند ۹۷ روی صحنه رفت. سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در خوزستان با حضور ۱۶ گروه موسیقی در قالب سنتی، محلی و کلاسیک برای پنج شب برنامه ریزی شده است، این جشنواره با همکاری انجمن موسیقی استان خوزستان از ۱۳ تا ۱۷ اسفند سال جاری در شهرهای اهواز، امیدیه و ماهشهر برگزار شد.
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، رسیتال تک‌نوازی پیانو توسط هوشیار خیام در سی و چهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر در تاریخ ۲۹ بهمن برگزار خواهد شد. در اختتامیه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر برگزار خواهد شد: تقدیر از سه استاد برجسته موسیقیهمزمان با اختتامیه جشنواره موسیقی فجر از استادان برجسته حوزه موسیقی تقدیر خواهد شد. به گزارش روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، استاد کریم صالح‌عظیمی ردیف‌­دان، خواننده و مدرس آواز، استاد فخری ملک پور، نوازنده پیانوی ایرانی و و استاد رامین جزایری سازنده و نوازنده تار و سه تار، اساتیدی هستند که از آن­ها در تالار وحدت، به پاس سال­ها فعالیت در حوزه موسیقی تقدیر خواهد شد. اختتامیه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، ۳۰ بهمن در تالار وحدت برگزار خواهد شد. در سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر اتفاق می‌افتدنمایش گزیده مستندهای موسیقایی دو دهه اخیر سینمای ایرانهمزمان با برگزاری سی‌وچهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر، فیلم­های مستند ایرانی با موضوع موسیقی در خانه سینما و در سالن سیف‌الله داد اکران خواهد شد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
تعدادی از خواننده‌ها علی رغم کنسرت‌های مختلف و حضور فعال در عرصه موسیقی، در سی و چهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر حضور ندارند که باعث تعجب دوستداران موسیقی شده است. باشگاه خبرنگاران جوان: تعدادی از خواننده‌ها علی رغم کنسرت‌های مختلف و حضور فعال در عرصه موسیقی، در سی و چهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر حضور ندارند که باعث تعجب دوستداران موسیقی شده است. بر طبق اخبار منتشر شده در روزهای اخیر، مسئولان در بخش پاپ سی و چهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر سعی کردند سلیقه‌های مختلف را در نظر بگیرند از این رو خواننده‌های جوان و با سابقه مانند بهنام بانی، شهاب مظفری، امیرعباس گلاب، علیرضا طلیسچی، محسن ابراهیم‌زاده و گروه‌های هفت، پازل و ماکان میزبان علاقه‌مندان موسیقی پاپ هستند. بهنام بانی، امیرعباس گلاب، علیرضا طلیسچی، پازل بند و ماکان بند در دوره پیشین (سی و سوم) نیز حضور داشتند و محسن ابراهیم زاده برای اولین بار در این رویداد به روی صحنه می‌رود. گفتنی است سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری به دبیری شاهین فرهت برگزار می‌شود و مرکز همایش‌های برج میلاد، میزبان علاقه‌مندان بخش پاپ جشنواره موسیقی فجر است.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
«جایزه باربد» اتفاق بزرگ و مفیدی بود که می‌توانست به رونق جشنواره موسیقی فجر بیانجامد اما با تغییر تیم برگزاری جشنواره، جایزه باربد هم حذف شد. این شاید مهمترین تفاوت جشنواره فیلم فجر و جشنواره موسیقی فجر است. جشنواره فیلم فجر منفعل نیست اما جشنواره موسیقی فجر برای چند دهه منفعل مانده بود و حالا که می‌خواست روندی تاثیرگذار در پیش گیرد؛ ناگهان دستی از سوی تیم اجرایی جدید جشنواره موسیقی فجر آمد و باز هم جشنواره موسیقی فجر را به ورطه‌ی انفعال برد. سی‌وسه دوره از برگزاری جشنواره موسیقی فجر می‌گذرد و این جشنواره در تمام این سال‌ها زیر سایه‌ی جشنواره فیلم فجر مانده است. جدایی صدیقی زنگ خطر بزرگی است برای این دوره از جشنواره موسیقی فجر؛ چرا که یکی از مهمترین بخش‌های جشنواره موسیقی فجر بخش بین‌الملل است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
بخش مخصوص موسیقی نواحی در جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر که در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود، در شب نخست خود، با خلق لحظه‌های شادمانه، مخاطبان را راضی به خانه‌هایشان فرستاد. به گزارش ایسنا، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در بخش موسیقی نواحی و آئینی، در نخستین شب، شاهد اجرای گروه «راست موغام تبریز» و «زندگی مازندران» بود. درحالی‌که مخاطبان بیشتر انتظار داشتند گروه موسیقی محلی تبریز (آذربایجان) به سرپرستی شهریار صدیق، قطعه‌های پرنشاطی را به صحنه ببرد، عموم قطعه‌های اجرا شده توسط این گروه، چنین نبودند. خواننده گروه همچنین اعلام کرد که برخی قطعه‌های اجرا شده توسط این گروه، از ساخته‌های هنرمندانی چون محمد آراز و جهانگیر جهانگیراف بوده است. در بخش دوم نخستین شب اجراهای جشنواره موسیقی فجر در سالن سوره حوزه هنری، گروه موسیقی محلی مازندران به سرپرستی علی حسن‌نژاد به صحنه رفت که قطعه‌های اجرا شده توسط این گروه، فضای شادمانه‌ای را در سالن ایجاد کرد.
ایلناایلنا3 ماه قبل
مراسم اختتامیه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر شامگاه روز سه شنبه بیست و نهم بهمن ماه در تالار وحدت برگزار شد. در ادامه شاهین فرهنگ (دبیر این دوره از جشنواره) گفت: جشنواره موسیقی فجر بهترین محل برای ارایه موسیقی است و آرزوی دیرینه من برآورده شد. در ادامه مراسم سیدعباس صالحی (وزیر ارشاد) پس ابراز خوشحالی از برگزاری سی‌و‌چهارمین جشنواره موسیقی فجر گفت: ایران سابقه دیرینه‌ای در موسیقی دارد. می‌توان گفت موسیقی ایرانی خط ارتباطی ایران و جهان است و اگر می‌خواهیم دریچه‌هامان به جهان گشوده شود موسیقی ایرانی چنین محملی است. سیدعباس صالحی با بیان اینکه جشنواره موسیقی فجر امسال در پانزده استان برگزار شده، گفت: جشنواره فجر فرصتی برای بازخوانی موسیقی ایرانی است و خط اتصال نسل‌هاست.
الفالف3 ماه قبل
گروه فرهنگی الف، ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۳۸ ۳۹۷۱۱۱۵۰۸۶به گزارش ایسنا، در حالی که ۹ روز به آغاز سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر باقی مانده است علی ترابی (مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد)، شاهین فرهت (دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر) و شهرام صارمی (مدیر اجرایی این رویداد) در یک نشست خبری حضور پیدا کردند و پاسخگوی خبرنگاران بودند. شاهین فرهت در این نشست گفت: فکر می‌کنم تمام کارها به خوبی انجام شده است. صحبت‌های محوری فرهت در این نشست به این شرح است: - هیأت انتخاب در هر رشته و ژانری از موسیقی متخصصی داشت و آثار تماما با در نظر گرفتن کیفیت انتخاب شدند. در نشست خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی علی ترابی هم در بخشی از صحبت‌هایش چنین گفت: - به جز بخش موسیقی پاپ که فقط یکسری شاخصه‌ها برای آن توسط هیأت انتخاب تعیین شد حتی یک نفر را نمی‌توانید پیدا کنید هیأت انتخاب او را انتخاب نکرده باشد. تمام گروه‌ها در هیأت انتخاب مورد بررسی قرار گرفتند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ناصر چنانی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع چهاردهمین جشنواره موسیقی فجر اظهار کرد: ایجاد فضای شادی و نشاط در جامعه همچنین توجه و حمایت از موسیقی سنتی، آیینی و محلی خوزستان از جمله اهداف این جشنواره است. وی افزود: به منظور تعریف جدیدی از گروه‌های موسیقی و هویت بخشی مستقل امسال این جشنواره به صورت گروه محور برگزار می‌شود که در هویت بخشی و شناسنامه دار شدن گروه‌های موسیقی استان نقش بسزایی دارد. چنانی گفت: انتظار می‌رود از این طریق گروه‌های موسیقی استان خوزستان را بیشتر به دیگر استان‌ها و جامعه معرفی کنیم تا حرکت جدیدی در این حوزه شاهد باشیم. وی ادامه داد: انجمن موسیقی امسال به منظور تقویت گروه‌های موسیقی، ادامه حیات آنها و حضور جدی این گروه‌ها در عرصه این جشنواره را تعریف کرده است. به گزارش خبرنگار مهر، چهاردهمین جشنواره موسیقی فجر از هفتم اسفندماه تا ۹ همین ماه به مدت دو روز در شهرهای اهواز، امیدیه و ماهشهر برگزار می‌شود.
ایسناایسنا3 ماه قبل
همزمان با سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، فیلم‌های مستند این حوزه در خانه سینما اکران خواهد شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، مستندهایی با مضمون موسیقی در دو سانس ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ با مشارکت خانه سینما برای علاقمندان به نمایش درمی‌آید. دبیر بخش فیلم‌های مستند موسیقی به عهده ناصر صفاریان (مستندساز) خواهد بود. علاقمندان می‌توانند برای تماشای فیلم‌های مستند از ۲۴ بهمن تا ۳۰ بهمن به خانه سینما در خیابان انقلاب، خیابان بهار، نرسیده به سمیه، خیابان سمنان.، پلاک ٢٩، سالن سیف الله داد مراجعه کنند. ورود عموم برای دیدن فیلم‌های مستند آزاد است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا و به نقل از روابط عمومی سی و‌چهارمین جشنواره موسیقی فجر، علی مغازه‌ای دبیر بخش نواحی جشنواره موسیقی فجر با اشاره به تاکید جشنواره امسال بر اجرای موسیقی شاد و شادیانه‌های قوام ایرانی، گفت: طبق فراخوان سالیانه وزات ارشاد، گروه هایی از نواحی مختلف ایران برای شرکت در جشنواره موسیقی اعلام آمادگی کرده بودند. دبیر بخش نواحی جشنواره موسیقی فجر هم چنین درباره اجرای گروه‌های موسیقی مختلف این بخش در شهرهای دیگر گفت: غیر از تهران بعضی از شهرها، همزمان با جشنواره موسیقی فجر تدابیری برای اجرای موسیقی اقوام اندیشده‌اند. علی مغازه‌ای با توجه به تجربیات خود در برگزاری پنج دوره جشنواره «آینه‌دار» درباره تطبیق این جشنواره با بخش نواحی جشنواره موسیقی فجر گفت: رویکرد آینه‌دار یافتن راویان کهنسال موسیقی نواحی مختلف ایران است که برای هر کدام از آنها مدت‌ها تحقیق می‌کنیم. وی در توضح تفاوت دو رویدادف گفت: در واقع آینه‌دار روایت کهن و تا حد ممکن اصیل موسیقی اقوام است که بصورت موسیقی تکنوازی اجرا می‌شود. سی و‌چهارمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ تا ۲۹ بهمن ماه برگزار خواهد شد و در ۳۰ بهمن ماه در طی مراسم اختتامیه به کار خود پایان می‌دهد.

پنجمین شب از جشنواره موسیقی فجر

17+
الفالف3 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: به منظور تعریف جدیدی از گروه‌های موسیقی و هویت بخشی مستقل امسال این جشنواره به صورت گروه محور برگزار می‌شود. ناصر چنانی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع چهاردهمین جشنواره موسیقی فجر اظهار کرد: ایجاد فضای شادی و نشاط در جامعه همچنین توجه و حمایت از موسیقی سنتی، آیینی و محلی خوزستان از جمله اهداف این جشنواره است. وی افزود: به منظور تعریف جدیدی از گروه‌های موسیقی و هویت بخشی مستقل امسال این جشنواره به صورت گروه محور برگزار می‌شود که در هویت بخشی و شناسنامه دار شدن گروه‌های موسیقی استان نقش بسزایی دارد. وی ادامه داد: انجمن موسیقی امسال به منظور تقویت گروه‌های موسیقی، ادامه حیات آنها و حضور جدی این گروه‌ها در عرصه این جشنواره را تعریف کرده است. چهاردهمین جشنواره موسیقی فجر از هفتم اسفندماه تا ۹ همین ماه به مدت دو روز در شهرهای اهواز، امیدیه و ماهشهر برگزار می‌شود.

جشنواره موسیقی فجر در همدان

10+
مهرمهر2 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
امسال در جشنواره موسیقی فجر، فیلم‌ هم نمایش داده می‌شود. اعتمادآنلاین|‌ امسال در جشنواره موسیقی فجر، فیلم‌ هم نمایش داده می‌شود. این فیلم‌ها در قالب سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در دو سانس برای مخاطبان اکران می‌شوند. حضور مدیوم سینما در کنار موسیقی موجب می‌شود نه تنها طیف اهل موسیقی بلکه سینماروهای حرفه‌ای و مردم غیرمتخصص هم جذب موسیقی و جشنواره موسیقی فجر شوند. به نظرم کار جشنواره موسیقی فجر می‌تواند برای این جشنواره‌ها هم الگو باشد تا به موسیقی بپردازند.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
امسال در جشنواره موسیقی فجر، فیلم‌ هم نمایش داده می‌شود. خبرگزاری ایسنا: امسال در جشنواره موسیقی فجر، فیلم‌ هم نمایش داده می‌شود. این فیلم‌ها در قالب سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در دو سانس برای مخاطبان اکران می‌شوند. حضور مدیوم سینما در کنار موسیقی موجب می‌شود نه تنها طیف اهل موسیقی بلکه سینماروهای حرفه‌ای و مردم غیرمتخصص هم جذب موسیقی و جشنواره موسیقی فجر شوند. به نظرم کار جشنواره موسیقی فجر می‌تواند برای این جشنواره‌ها هم الگو باشد تا به موسیقی بپردازند.

مروری بر اجراهای شب چهارم جشنواره موسیقی فجر/باخ، بتهوون و شوپن به روایت میناسکانیان

9+
فارسفارس3 ماه قبل
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
اما متاسفانه خود برگزار کنندگان جشنواره موسیقی فجر این قانون را زیر پا گذاشتند و به دو خواننده اجازه‌ی حضور هم‌زمان با دو گروه در جشنواره موسیقی فجر را دادند. توضیح‌های مدیر اجرایی جشنواره موسیقی فجر درباره علت حضور کمانگری با دو گروه در جشنواره موسیقی فجر موجب ایجاد حاشیه‌های بسیاری شد. چرا که حرف‌های شهرام صارمی (مدیر اجرایی جشنواره موسیقی فجر) ضد و نقیض بود و واکنش‌هایی از سوی اهالی موسیقی در پی داشت. یکی دیگر از خوانندگانی که در جشنواره سی‌وچهارم موسیقی فجر همراه با دو گروه به صحنه رفت؛ وحید تاج بود. جالب اینکه تا کنون هیچ کدام از مسئولان جشنواره موسیقی فجر، توضیحی درباره علت این قانون شکنی نداده‌اند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر صبح امروز دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ در تالار وحدت برگزار شد. در این نشست علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی و رئیس جشنواره موسیقی فجر، شاهین فرهت دبیر جشنواره موسیقی فجر، شهرام صارمی دبیر جشنواره موسیقی فجر، امیر بهاری روابط عمومی جشنواره موسیقی فجر و جمعی از خبرنگاران حوزه موسیقی حضور داشتند. من به جشنواره موسیقی فجر آمدم که آثار آهنگسازان ایرانی اجرا شود. بخش پاپ امسال بخش مردم پسند است؛ دو فاکتور داشتیم که یکی استقبال مخاطبان و دیگری حضور خواننده در آن تاریخ در ایران. تا دوره سی و سوم دبیر جشنواره می‌توانست تمام ارکان جشنواره را زیرورو کند.
ایلناایلنا3 ماه قبل
گروه­های موسیقی بخش نواحی جشنواره موسیقی فجر در ۶ شب و هر شب با دو اجرا در سالن سوره حوزه هنری شادیانه‌های فرهنگ‌های مختلف سرزمین ایران را اجرا می‌کنند. به گزارش ایلنا، گروه‌­های موسیقی بخش نواحی جشنواره موسیقی فجر در ۶ شب و هر شب با دو اجرا در سالن سوره حوزه هنری شادیانه‌های فرهنگ‌های مختلف سرزمین ایران را اجرا می‌کنند. علی مغازه­ای؛ دبیر بخش نواحی جشنواره موسیقی فجر با بیان اینکه نگرش جشنواره امسال اجرای موسیقی شاد و شادیانه اقوام ایرانی بوده است گفت: «طبق فراخوان سالیانه وزات ارشاد، گروه­هایی از نواحی مختلف ایران برای شرکت در جشنواره موسیقی اعلام آمادگی کرده بودند. ما با این کار سعی کردیم یک تنوع کیفی و محتوایی موسیقی ایجاد کنیم و برای مخاطبان از همه نواحی ایران اجراهایی داشته باشیم.» دبیر بخش نواحی جشنواره موسیقی فجر هم چنین درباره اجرای گروه­های موسیقی مختلف این بخش در شهرهای دیگر گفت: «غیر از تهران بعضی از شهرها، همزمان با جشنواره موسیقی فجر اقداماتی برای اجرای موسیقی اقوام کرده­اند. مثلا شهر رشت برنامه­هایی تدارک دیده که شامل بخش­های کلاسیک و پژوهشی موسیقی اقوام و نواحی ایران می­شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر صبح دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ در تالار وحدت برگزار شد. در این نشست علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی و رئیس جشنواره موسیقی فجر، شاهین فرهت دبیر جشنواره موسیقی فجر، شهرام صارمی دبیر جشنواره موسیقی فجر، امیر بهاری روابط عمومی جشنواره موسیقی فجر و جمعی از خبرنگاران حوزه موسیقی حضور داشتند. این نشست حاشیه‌های بسیاری داشت که یکی از آنها مربوط به صحبت‌های دبیر اجرایی جشنواره درباره خوانندگانی بود که از شرکت در جشنواره انصراف داده یا خودداری کرده بودند. در ادامه عکس‌های این نشست را می‌بینید:
ایسناایسنا3 ماه قبل
گروه‌های موسیقی بخش نواحی جشنواره موسیقی فجر در ۶ شب و هر شب با دو اجرا در سالن سوره حوزه هنری، شادیانه‌های فرهنگ‌های مختلف سرزمین ایران را اجرا می‌کنند. به گزارش ایسنا، علی مغازه‌ای؛ دبیر بخش نواحی جشنواره موسیقی فجر با بیان اینکه نگرش جشنواره امسال اجرای موسیقی شاد و شادیانه اقوام ایرانی است، گفت: طبق فراخوان سالیانه وزات ارشاد، گروه‌هایی از نواحی مختلف ایران برای شرکت در جشنواره موسیقی اعلام آمادگی کرده بودند. دبیر بخش نواحی جشنواره موسیقی فجر هم چنین درباره اجرای گروه‌های موسیقی مختلف این بخش در شهرهای دیگر گفت: غیر از تهران بعضی از شهرها، همزمان با جشنواره موسیقی فجر اقداماتی برای اجرای موسیقی اقوام کرده‌اند. مثلا شهر رشت برنامه‌هایی تدارک دیده که شامل بخشهای کلاسیک و پژوهشی موسیقی اقوام و نواحی ایران میشود. مغازه‌ای با توجه به تجربیات خود در برگزاری پنج دوره جشنواره آینه‌دار درباره تطبیق این جشنواره با بخش نواحی جشنواره موسیقی فجر گفت: رویکرد آینه‌دار پیدا کردن راویان کهنسال موسیقی نواحی مختلف ایران است که برای هر کدام از آن‌ها مدت‌ها تحقیق می‌کنیم.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر در حال برگزاری است و حالا فضای اظهار نظر در رابطه با آن داغ است. یک جشنواره مرکزیت‌زداسینا ذکایی، یکی از هنرمندانی است که در سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر حضور پیدا کرده است. ذکایی که سرپرست ارکستر بادی تهران است درباره سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر می‌گوید: جشنواره موسیقی فجر برای هنرمندان جوان مفید است، زیرا می‌توانند با مخاطبان از نزدیک در ارتباط باشند. آثار بزرگان موسیقی باید به گوش مخاطبان برسد و چه بهتر که در جشنواره موسیقی فجر این اتفاق بیفتد. کیانی در پایان می‌گوید: زمانی‌که هیات ده نفره برای جشنواره موسیقی فجر تصمیم‌گیری کنند جشنواره پربارتر خواهد بود، زیرا یک دست به تنهایی صدا ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی میزان، سی وچهارمین جشنواره موسیقی فجر دیشب به پایان رسید. در آخرین شب از سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر تالار رودکی میزبان گروه «کر شهر تهران» به رهبری مهدی قاسمی بود. شب پایانی جشنواره موسیقی در فرهنگسرای نیاوران با حضور دو گروه موسیقی «یاغلیق» به سرپرستی ساناز نامداری و «رخداد» به سرپرستی سهند شکرزاده همراه بود. در برج میلاد محسن ابراهیم زاده که برای اولین بار در جشنواره موسیقی فجر حضور داشت گفت: بسیاری از عزیزان معتقدند که محسن ابراهیم زاده از طریق پارتی بازی توانسته در ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری اجرای کنسرت داشته باشد. آخرین شب سی وچهارمین موسیقی فجر دیشب به پایان رسید. آیین اختتامیه این مراسم امشب در تالار وحدت برگزار خواهد شد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، سی و چهارمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر با حضور بیش از ۶۰ گروه و هنرمند ایرانی و خارجی در ژانر‌های مختلف موسیقی آغاز می‌شود. همزمان با آغاز سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر شاهد حضور گروه‌های مختلف موسیقی هنرمندان داخلی و خارجی بروی صحنه اجرای این رویداد خواهیم بود. شاهین فرهت دبیر هنری این دوره از جشنواره موسیقی فجر، نگاه و هدف اصلی این رویداد هنری را اجرای آثار آهنگسازان ایرانی می‌داند. سی و‌چهارمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ تا ۲۹ بهمن همزمان با تهران در سراسر کشور برگزار و در۳۰ بهمن با مراسمی ویژه به کار خود پایان خواهد داد. ** اجراهای روز اول و افتتاح جشنوارهبا توجه به جدول اجراهای شب اول سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، گروه‌ها و هنرمندان زیر، امشب آغازگران رسمی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر خواهند بود.

به انتهای لیست رسیدید