اخبار جشنواره موسیقی فجر - آخرین و مهم ترین اخبار جشنواره موسیقی فجر از خبرگزاری‌های ایران | خبری

موسیقی

تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
بعد از اجرایم با ارکستر ملی به عنوان رهبر مهمان، باب رهبران مهمان برای ارکستر ملی باز شد. آن زمانی خیلی متعجب شدم چرا که برخی نوازندگان ارکستر ملی المان‌های رهبر ارکستر را درک نمی‌کردند و اصطلاحا چشمشان به رهبر ارکستر نیست. اگر شما نوازندگان ارکستر را تغییر دهید که دیگر آن ارکستر ارکستر ملی نیست. شما در صحبت‌هایتان اشاره کردید که به علت عدم توانایی نوازندگان ارکستر ملی درخواست کردید که بخشی از نوازندگان ارکستر ملی به تمرین‌های شما نیایند. به خاطر حواشی که برای من با ارکستر ملی پیش آمد، الان مدیران ما می‌ترسند که به من پیشنهاد حضور در ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک را بدهند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی ترابی مدیرکل سابق دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چند روز پس از انتشار دومین واکنش کتبی امیر مردانه دبیر هنری فستیوال موسیقی کلاسیک ایران که آن متن نیز در واکنش به متن اول علی ترابی به گروه هنر خبرگزاری مهر ارسال شده بود، متن دیگری را در پاسخ به این اظهارات منتشر کرد. اما در اظهارات اخیر جناب مردانه به دو مورد جدید اشاره شده است که بر خود لازم می‌دانم به آنها بپردازم خصوصا که در زمان تصدی مدیریت اخیرم در دفتر موسیقی، قولی مبنی بر شفاف سازی داده بودم که مصرانه قصد دارم برسر آن بمانم؛ به همین دلیل، از این پس روی سخنم نه با جناب مردانه و چالش فردی با ایشان، که با اهل فن در موسیقی است. در بخشی از اظهارات اخیر جناب مردانه آمده است: «این جشنواره [جشنواره کلاسیک] در جهت ایجاد حلقه مفقوده بین جشنواره موسیقی فجر و جشنواره موسیقی جوان طراحی شد». اما نکته حائز اهمیت دیگر در متن مذکور نیز، این عبارت است: «سؤال اینجاست که چرا آقای ترابی در کارکرد بودجه‌ای که برای هنرمندان موسیقی در بودجه دولت در نظر گرفته شده که حق هنرمندان مظلوم و بی ادعای این حوزه است بیشتر میل به ذخیره این منابع به سمت خزانه دولت دارند تا هنرمندان؟». نخست اینکه ادعای «ذخیره منابع موسیقی به سمت خزانه دولت» از اساس کذب است و می‌توان از دفتر موسیقی، صحت و سقم این ادعا را جویا شد که آیا بودجه اندک دفتر موسیقی از «هنرمندان مظلوم و بی ادعا» دریغ شده و به خزانه برگشته است و یا به هنرمندان موسیقی نواحی ایران و امثالهم (که لابد با ادبیات مندرج در نامه، باید آنها را ظالم و متمول و پرمدعا خواند!
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
«آزاده آزاد» نوازنده هارمونیکا معتقد است تا وقتی نگاه حمایتی به زنان در موسیقی وجود نداشته باشد، تک‌خوانی تنها مشکل و دغدغه بانوان هنرمند این عرصه نخواهد بود. خبرگزاری ایرنا: «آزاده آزاد» نوازنده هارمونیکا معتقد است تا وقتی نگاه حمایتی به زنان در موسیقی وجود نداشته باشد، تک‌خوانی تنها مشکل و دغدغه بانوان هنرمند این عرصه نخواهد بود. دی ماه گذشته آلبومی رونمایی شد که هنوز پس از گذشت شش ماه یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی بی‌کلام است. اما از سال ۱۳۹۲ پیشه مرتبط با تحصیلات دانشگاهی خود را رها کرد تا روی نوازندگی ساز هارمونیکا و موسیقی تمرکز کند. سال‌هایی که در خانه‌ای در ابتدای خیابان پنجاه و پنجم یوسف آباد زندگی می‌کرده است.
سینماپرسسینماپرس4 روز قبل
این تعداد از صنوف اگر بتوانند مجوزهای لازم را از وزارت کار دریافت کنند تنها حدود نیمی از صنوف خانه سینما را شامل می‌شوند و نیم دیگری از صنوف هرگز تن به ثبت در وزارت کار نخواهند داد. این هنرمند برجسته تأکید کرد: از نظر کانون ما آنچه رسمیت دارد اساسنامه مصوب خانه سینما است. با توجه به این اساسنامه که روشن و شفاف است ما متوجه شدیم حرکت درست این است که به سمت وزارت کار نرویم. آن‌ها صنوفی مرتبط با وزارت کار هستند و نباید در خانه سینما که نهادی زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است حضور داشته باشند. این در حالی است که ما بر اساس اساسنامه خانه سینما فعالیت می‌کنیم و هیچ کدام از اعضای مان راضی به حضور در وزارت کار نیستند.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، امیر مردانه دبیر اجرایی جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی پس از انتشار تازه‌ترین توضیحات علی ترابی مدیرکل سابق دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متن دیگری را در پاسخ به این اظهارات منتشر کرد. جشنواره‌ای تخصصی در حوزه موسیقی کلاسیک ایران، برای نسل میانی که عملا در جهت ایجاد حلقه مفقوده بین جشنواره موسیقی فجر و جشنواره موسیقی جوان طراحی شد. آیا نه اینکه امروزه در امور مالی بخش بسیار زیادی از مراودات مالی بر اساس تهاتر طرفین قراردادها صورت می‌گیرد! که در نهایت مجموع کلیه مبالغ هزینه شده برای برگزاری جشنواره بازهم، حداقل ۱۰ درصد از سرفصل بودجه این جشنواره (مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود) پایین‌تر است. مطلبی از استادی گرانقدر ذکر می‌کنم که می‌فرمود: خدا سایه بخش خصوصی را بر سر فرهنگ و هنر این مملکت مستدام بدارد.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
خبرگزاری مهر: امیر مردانه دبیر اجرایی جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی پس از انتشار تازه‌ترین توضیحات علی ترابی مدیرکل سابق دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متن دیگری را در پاسخ به این اظهارات منتشر کرد. جشنواره‌ای تخصصی در حوزه موسیقی کلاسیک ایران، برای نسل میانی که عملا در جهت ایجاد حلقه مفقوده بین جشنواره موسیقی فجر و جشنواره موسیقی جوان طراحی شد. کدام جشنواره خصوصی؟ کدام جشنواره مستقل؟ در بخشی از جوابیه‌ای که جناب ترابی در مورد «جشنواره مستقل» و «جشنواره بخش خصوصی» مرقوم فرموده بودند، لازم به ذکر است که در هیچ‌یک از مصاحبه‌ها و از هیچکدام از دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره همچین ادعایی صورت نگرفته که جشنواره برای بخش خصوصی است. نکات قابل تأملی از جمله «تأمل با اهل هنر» و «تقویت و گسترش موسیقی ایرانی» که کمبود آن در دوره مدیریت ایشان بسیار احساس می‌شد و چه بسا با تعطیلی این رویداد به تضعیف این حوزه بیشتر کمک کرد. مطلبی از استادی گرانقدر ذکر می‌کنم که می‌فرمود: خدا سایه بخش خصوصی را بر سر فرهنگ و هنر این مملکت مستدام بدارد.
مهرمهر1 هفته قبل
اما این سه نوازی که پیش رو داریم به نوعی اولین تجربه ما سه نفر در قالب یک همکاری سه نفره است که امیدوارم بتواند مورد توجه مخاطبان موسیقی جدی قرار گیرد. ضمن اینکه اگر بتوانیم تجربه‌های سه نوازی مان را گسترش بدهیم قطعا در ذهنمان تولید یک آلبوم مشترک وجود دارد که امیدوارم هرچه زودتر محقق شود. به هر حال موسیقی جدی در تمام دوران همواره با مخاطب کم همراه بوده و می‌توان ادعا کرد که جمعیت مخاطب موسیقی جدی چندان تفاوتی با سالهای قبل نداشته است. شاید تفاوت محسوس این دوران شرایط اقتصادی باشد که باعث شده مخاطب جدی موسیقی هم کمتر شود وگرنه این جنس موسیقی همواره با موضوع کمبود مخاطب مواجه بوده است. حال این سه هنرمند که سابقه همکاری و دوستی دیرینه دارند، برای اولین بار در قالب سه نوازی بداهه روی صحنه می‌روند.»
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مجید جوادیان‌زاده شب گذشته در افتتاحیه ‌نخستین جشنواره ملی پارچه فجر در استان یزد که در محل گذر فرهنگ و هنر مازاری‌ها یزد برگزار شد با بیان اینکه این جشنواره بزرگترین رویداد فرهنگی و هنری کشور است اظهار داشت: جشنواره‌های مختلفی مانند جشنواره فیلم فجر، موسیقی فجر، شعر فجر و جشنواره‌های دیگر با برند فجر در سطح کشور برگزار شده ولی تاکنون جشنواره پارچه فجر را نداشتیم که توانستیم امسال برای نخستین بار آن را در یزد برگزار و بتوانیم بالاترین برند را که جشنواره فجر است در یزد داشته باشیم. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: اولین قدمی که سال گذشته برداشتیم این بود که برند فجر را وارد مد و لباس و پارچه کنیم، در حالی که برای کسب این برند نیازمند فعالیت‌ها و ‌ظرفیت‌های بسیاری است. وی تصریح کرد: با تلاش‌ها و ممارستی که توسط برخی همکارانمان در استان یزد صورت گرفت به دست اندرکاران جشنواره فجر ثابت شد که همگان در یزد منتظر برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری در یزد هستیم. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه همه مسئولیت مهمی در خصوص سازه‌های هویتی یزد داریم که مهمترین آن پارچه‌هایی هستند که در یزد دارالعباده تولید و بافته می‌شدند تصریح کرد: با در نظر گرفتن صنعت پارچه می‌بینیم که هنر و هویت ما در این هنر نهادینه شده است. انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
ضرورت دارد جشنواره بین المللی موسیقی فجر، فرصت و امکانی برای حضور سلایق مختلف موسیقی فراهم کند. تاکید بر موسیقی ملی و موسیقی نواحیحسن ریاحی آهنگساز و دبیر دوره‌های ۱۹ تا ۲۱ و ۲۶ تا ۳۱ جشنواره بین المللی موسیقی فجر، در این نشست گفت: در حال حاضر، نوعی یکنواختی در جشنواره‌های موسیقی دیده می‌شود و باید یکنواختی و تکرار از جشنواره موسیقی فجر گرفته شود تا جشنواره، جشنواره‌ای پویا باشد. به هر حال، ضروروت دارد جشنواره بین المللی موسیقی فجر، بر موسیقی ملی ما، یعنی موسیقی نواحی و کلاسیک ایرانی، تأکید کند. یک نگاه این بود که جشنواره موسیقی فجر، بروز شادمانی باشد؛ بنابراین جشنواره در سالن‌های متعددی در نقاط مختلف شهر برگزار شود. البته در سی و چهار دوره جشنواره موسیقی فجر، حتما ۱۵ دوره، درخشان بوده است.
مهرمهر1 هفته قبل
ضرورت دارد جشنواره بین المللی موسیقی فجر، فرصت و امکانی برای حضور سلایق مختلف موسیقی فراهم کند. به هر حال، ضرورت دارد جشنواره بین المللی موسیقی فجر، بر موسیقی ملی ما، یعنی موسیقی نواحی و کلاسیک ایرانی، تأکید کند. جشنواره بین المللی موسیقی فجر، تنها گزینه برای گروه‌های موسیقی نبود. البته در سی و چهار دوره جشنواره موسیقی فجر، حتما ۱۵ دوره، درخشان بوده است. در دوره‌ای که دبیر جشنواره بین المللی موسیقی فجر شدم رقابت را در بخش تولید به جشنواره آوردیم و جایزه باربد طراحی شد که قبلا چنین جایزه‌ای در موسیقی نداشتیم.
موسیقی ماموسیقی ما1 هفته قبل
موسیقی ما - «محمد اله یاری» -مدیر کل دفتر موسیقی- در نشستی با کامبیز روشن روان، حسن ریاحی، حمیدرضا نوربخش و شاهین فرهت درباره جشنواره موسیقی فجر -چهار دبیر دوره‌های مختلف جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر- گفت و گو کرد. » حسن ریاحی آهنگساز و دبیر دوره‌های ۱۹ تا ۲۱ و ۲۶ تا ۳۱ جشنواره بین المللی موسیقی فجر، در این نشست گفت: «در حال حاضر، نوعی یکنواختی در جشنواره‌های موسیقی دیده می‌شود و باید یکنواختی و تکرار از جشنواره موسیقی فجر گرفته شود تا جشنواره، جشنواره‌ای پویا باشد. به هر حال، ضروروت دارد جشنواره بین المللی موسیقی فجر بر موسیقی ملی ما، یعنی موسیقی نواحی و کلاسیک ایرانی، تأکید کند. البته در سی و چهار دوره جشنواره موسیقی فجر، حتما ۱۵ دوره، درخشان بوده است.» نوربخش در ادامه گفت: «جشنواره بین المللی موسیقی فجر به عنوان ویترین موسیقی باید جذاب باشد و اگر ویترین جذابی داشته باشیم؛ گروه‌ها و اجراهای آن دیده می‌شوند. در دوره‌ای که دبیر جشنواره بین المللی موسیقی فجر شدم؛ رقابت را در بخش تولید به جشنواره آوردیم و جایزه باربد طراحی شد که قبلا چنین جایزه‌ای در موسیقی نداشتیم.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، تازه‌ترین کنسرت گروه موسیقی «آوای ماهان» به سرپرستی فرهاد میرمحمد صادقی و رهبری نیما فاتحی ساعت ۲۱:۳۰ روزهای یکشنبه ۲۳ و دوشنبه ۲۴ تیرماه با عنوان «ترانه‌های قدیمی» در تالار وحدت تهران اجرا می‌شود. در توضیح این کنسرت آمده است: «کنسرت ترانه‌های قدیمی (Old Songs) یک بار دیگر و با رپرتواری متفاوت از زیباترین آهنگ‌های دهه‌های ۵۰ تا ۸۰ میلادی به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، ایتالیایی و اسپانیایی درتالار وحدت به صحنه خواهد رفت. این چهارمین اجرای کنسرت ترانه‌های قدیمی است که توسط گروه آوای ماهان، متشکل از گروه کر آوای ماهان، ارکستر بزرگ پاپ کلاسیک و خوانندگان مطرح این سبک و این بار با قطعات، طراحی لباس و طراحی صحنه‌ای متفاوت در تالار وحدت برگزار می‌شود. فرهاد میرمحمدصادقی، سرپرست ارکستر، آهنگساز و کارشناس فنی صدابرداری نیز بیان کرد: در انتخاب قطعات این کنسرت‌ها سعی شده است به سلیقه مخاطبان توجه ویژه شود و همچنین از تمرکز روی یک خواننده خاص پرهیز شده و استفاده از خوانندگان متعدد با رنج‌های صدایی متنوع و متناسب با قطعات، موجب جذابیت بیشتر روند اجرای کنسرت برای مخاطبان شود. این در حالی است که افزایش تعداد نوازندگان برای صدادهی بهتر ارکستر، طراحی متفاوت لباس و صحنه و حضور بازیگران و هنرمندان سرشناس و سفرای بسیاری از کشورها در جمع مخاطبان، اجرای تابستان ۹۸ کنسرت ترانه‌های قدیمی را نسبت به گذشته جذاب‌تر و پربارتر خواهد کرد.
برنابرنا1 هفته قبل
گروه موسیقی «ستاره قطبی»، ویژه بانوان به صحنه می‌رود. در این کنسرت، مجموعه‌ای از آهنگ‌ها، نغمات و قطعات به زبان‌ها و لهجه‌های متنوع از شهرهای مختلف ایران و پنج قاره دنیا اجرا می‌شود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، کنسرت گروه موسیقی بانوان «ستاره قطبی» (پلاریس)، به سرپرستی «بهار ایلچی» روز ۲۳ دی‌ماه در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود. یکی دیگر از نکات اجرای بیست و سوم دی‌ماه گروه ستاره قطبی حضور بانو «پری زنگنه»، یکی از اساتید و چهره‌های مطرح موسیقی، است. پلاریس تاکنون چند اجرای موفق در تالار وحدت و فرهنگسرای نیاوران و … برگزار کرده و دوجایزه از جشنواره موسیقی فجر دارد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
آن زمان که استاد درپور در قید حیات بود استادان، دانشجویان و هنرجویان بسیاری به دیدن ایشان می‌آمدند و از محضرشان استفاده می‌کردند. ببیند بخش عظیمی از موسیقی تربت‌جام را منظومه‌ها تشکیل می‌دهند و اغراق نیست اگر بگویم استاد درپور بزرگترین منظومه‌خوان ایران است. موسیقی مقامی تربت جام با موسیقی دیگر مناطق خراسان چه تفاوت‌هایی دارد؟ بله، تفاوت‌ها و شباهت‌هایی وجود دارد. در تربت جام برخی مقامات را به صورت لحن می‌شناسند و نام نوازنده مقام مربوطه را بر آن می‌گذارند. استاد درپور با آن حافظه قوی همه آنها را آموخته بود و با آن صدای منحصر بفرد آنها را می‌خواند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
آن زمان که استاد درپور در قید حیات بود استادان، دانشجویان و هنرجویان بسیاری به دیدن ایشان می‌آمدند و از محضرشان استفاده می‌کردند. ببیند بخش عظیمی از موسیقی تربت‌جام را منظومه‌ها تشکیل می‌دهند و اغراق نیست اگر بگویم استاد درپور بزرگترین منظومه‌خوان ایران است. موسیقی مقامی تربت جام با موسیقی دیگر مناطق خراسان چه تفاوت‌هایی دارد؟ بله، تفاوت‌ها و شباهت‌هایی وجود دارد. در تربت جام برخی مقامات را به صورت لحن می‌شناسند و نام نوازنده مقام مربوطه را بر آن می‌گذارند. استاد درپور با آن حافظه قوی همه آنها را آموخته بود و با آن صدای منحصر بفرد آنها را می‌خواند.

تفاوت فستیوال‌ها و جشنواره‌های جهانی موسیقی

5+
ایلناایلنا1 هفته قبل
همشهریهمشهری1 هفته قبل
گروه آوای ماهان در برنامه تابستانی خود، کنسرت ترانه‌های قدیمی (Old Songs) را با رپرتواری متفاوت از برترین آهنگهای دهه‌های ۵۰ تا ۸۰ میلادی به زبانهای انگلیسی، فرانسه، ایتالیایی و اسپانیایی در تاریخ‌های ۲۳ و ۲۴ تیرماه ۹۸ در تالار وحدت اجرا خواهد کرد. این چهارمین کسرت ترانه‌های قدیمی است که توسط گروه موسیقی آوای ماهان به رهبری نیما فاتحی و سرپرستی فرهاد میرمحمدصادقی به روی صحنه خواهد رفت. در این کنسرت ترانه‌های قدیمی است توسط گروه آوای ماهان، متشکل از گروه کر آوای ماهان، ارکستر بزرگ پاپ کلاسیک و خوانندگان مطرح این سبک، با قطعات، طراحی لباس و طراحی صحنه‌ای متفاوت در تالار وحدت برگزار می‌شود. وی معتقد است؛ افزایش تعداد نوازندگان برای صدادهی بهتر ارکستر، طراحی متفاوت لباس و صحنه و حضور بازیگران و هنرمندان سرشناس و سفرای بسیاری از کشورها در جمع مخاطبان، اجرای تابستان ۹۸ کنسرت ترانه‌های قدیمی را نسبت به گذشته جذاب‌تر و پربارتر خواهد کرد. تهیه بلیت این کنسرت از طریق وبسایت ایران کنسرت www. iranconcert. com برای علاقمندان امکانپذیر است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کتاب «چاربیتی‌های سرزمین جام»، تازه‌ترین اثر غفور محمدزاده، هنرمند و پژوهشگر موسیقی مقامی منتشر شد. این کتاب به دوبیتی‌هایی پرداخته که در قالب‌های مختلف موسیقی مقامی در شرق خراسان از سرخس تا سیستان، خوانده می‌شود. این کتاب، به معرفی انواع چاربیتی‌های شرق خراسان به مرکزیت تربت جام، در دسته‌بندی‌های محتوایی مذهبی، عاشقانه، هجرانی، فلک‌خوانی، پندنامه‌خوانی، چاربیتی‌های سفر، چوپانی، شاهدخوانی، فصل‌خوانی و کنایی پرداخته است. کتاب «چاربیتی‌های سرزمین جام»، با مقدمه هوشنگ جاوید منتشر شده است. او که خودش هم از هنرمندان موسیقی مقامی است، کسب چندین رتبه در جشنواره موسیقی فجر را در کارنامه دارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
چرا؟ در حال حاضر کدام خوانندگان آلبوم تولید می‌کنند تا من نیز چنین کاری کنم؟ به نظرم با وضعیت موجود تولید آلبوم منطقی نیست و توجیه اقتصادی ندارد. در چنین فضایی آینده موسیقی کشور را چگونه می‌بینید؟ حافظ می‌گوید «سخنرانی و خوش‌خوانی نمی‌ورزند در شیراز». طی سال‌ها و دهه‌های گذشته موضوعات و مسائل مختلفی وجود داشته‌اند که وضعیت موسیقی هنری کشور را تحت تاثیر داده‌اند و اتفاقات فعلی را برای آن رقم زده‌اند. به طور واضح، ‌ هنرمندان ملی مملکت نه در تلویزیون جایی دارند و نه می‌توانند در خارج از کشور فعالیت کنند. آنها پس از این اتفاق‌ها کجا می‌روند و چگونه فعالیت می‌کنند؟ ببینید به هرحال هنر نیز مانند خط تولید است.
ایلناایلنا2 هفته قبل
عبدالحسین مختاباد درباره کم و کیف حقوق اساتید موسیقی کشور می‌گوید: در حال حاضر حقوق یک استاد دانشگاه سالی سه هزار دلار است. در چنین فضایی آینده موسیقی کشور را چگونه می‌بینید؟ حافظ می‌گوید «سخنرانی و خوش‌خوانی نمی‌ورزند در شیراز». طی سال‌ها و دهه‌های گذشته موضوعات و مسائل مختلفی وجود داشته‌اند که وضعیت موسیقی هنری کشور را تحت تاثیر داده‌اند و اتفاقات فعلی را برای آن رقم زده‌ا‌ند. به طور واضح، ‌ هنرمندان ملی مملکت نه در تلویزیون جایی دارند و نه می‌توانند در خارج از کشور فعالیت کنند. آنها پس از این اتفاق‌ها کجا می‌روند و چگونه فعالیت می‌کنند؟ ببینید به هرحال هنر نیز مانند خط تولید است.

شهبازیان: بنیاد رودکی برای حذف من دسیسه کرد/ سلیمانم در دام مورچگان

3+
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
برنابرنا2 هفته قبل
حمید رضا نوربخش ​مدیرعامل خانه موسیقی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره موسیقی «امیرجاهد» گفت: با تعاملی که با نمایندگان مجلس داشته‌ایم تلاش می‌کنیم سال آینده قانون اخذ ۱۰ درصد از فروش کنسرت‌ها را ملغی کنیم. جشنواره موسیقی فجر که با موضوع و کارکرد مشخص خود هر ساله برگزار می‌شود. جشنواره موسیقی جوان را هم داریم که در زمینه سازهای ایرانی، غربی، موسیقی نواحی و آواز در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شود. مدیرعامل خانه موسیقی گفت: ما در خانه موسیقی خدمتگزار موسیقی هستیم و در زمینه‌هایی که وظیفه داریم، حمایت و تلاش‌هایمان را انجام می‌دهیم. در ادامه مراسم برگزیدگان دومین جشنواره موسیقی امیر جاهد در دو بخش اصلی موسیقی ایرانی و موسیقی غیر ایرانی معرفی شدند و با اهدای لوح و تندیس از آنان قدردانی شد.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: مراسم اختتامیه دومین جشنواره موسیقی «امیرجاهد» پنجشنبه شب ششم تیرماه با معرفی هنرمندان و گروه‌های برگزیده این دوره در تالار ایوان شمس تهران برگزار شد. جشنواره موسیقی فجر که با موضوع و کارکرد مشخص خود هر ساله برگزار می‌شود. جشنواره موسیقی جوان را هم داریم که در زمینه همه سازهای ایرانی، غربی، موسیقی نواحی و آواز در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شود. جشنواره موسیقی امیرجاهد در آینده می‌تواند جشنواره‌ای پایدار باشد که بتواند نقش آفرینی و بستر سازی کند و ویترین جذابی برای معرفی استعدادهای جوان باشد. در این مراسم دو گروه موسیقی «امیرجاهد» به سرپرستی مدی مساح بیدگلی و گروه بیدار (به سرپرستی مهبد ایازی) به اجرای برنامه پرداختند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
*امیدواریم «جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی» احیا شودحمیدرضا نوربخش (مدیرعامل خانه موسیقی و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی امیرجاهد) گفت: در کشور جشنواره‌های مختلفی در زمینه موسیقی داریم که با موضوعات مختلف و در سطوح مختلف برگزار می‌شود. *جشنواره امیرجاهد می‌تواند پایدار و نقش آفرین در حوزه موسیقی باشدوی افزود: جشنواره‌ای برای استعداد یابی در حوزه موسیقی وجود نداشت. *تلاش می‌کنیم که قانون ده درصد برای سال آینده مغلی شودمدیرعامل خانه موسیقی گفت: ما در خانه موسیقی خدمتگزار موسیقی هستیم و در زمینه هایی که وظیفه داریم حمایت و تلاش هایمان را انجام می‌دهیم. در این مراسم دو گروه موسیقی «امیرجاهد» به سرپرستی مهدی مساح بیدگلی و گروه بیدار (به سرپرستی مهبد ایازی) به اجرای برنامه پرداختند. در ادامه مراسم برگزیدگان دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد در دو بخش اصلی موسیقی ایرانی و موسیقی غیر ایرانی معرفی شدند و با اهدای لوح و تندیس از آنان قدردانی شد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
مدیرعامل خانه موسیقی گفت: با تعاملی که با نمایندگان مجلس داشته‌ایم تلاش می‌کنیم سال آینده قانون اخذ ۱۰ درصد از فروش کنسرت‌ها را ملغی کنیم. به گزارش ایسنا، مراسم اختتامیه دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد عصر پنجشنبه (۶ تیرماه) با معرفی هنرمندان و گروه‌های برگزیده در تالار ایوان شمس برگزار شد. جشنواره موسیقی جوان را هم داریم که در زمینه سازهای ایرانی، غربی، موسیقی نواحی و آواز در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شود. مدیرعامل خانه موسیقی گفت: ما در خانه موسیقی خدمتگزار موسیقی هستیم و در زمینه‌هایی که وظیفه داریم، حمایت و تلاش‌هایمان را انجام می‌دهیم. در ادامه مراسم برگزیدگان دومین جشنواره موسیقی امیر جاهد در دو بخش اصلی موسیقی ایرانی و موسیقی غیر ایرانی معرفی شدند و با اهدای لوح و تندیس از آنان قدردانی شد.
موسیقی ماموسیقی ما2 هفته قبل
موسیقی ما - مراسم اختتامیه دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد شب گذشته (۶ تیرماه) با معرفی هنرمندان و گروه‌های برگزیده در تالار ایوان شمس برگزار شد. *امیدواریم «جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی» احیا شود. حمیدرضا نوربخش (مدیرعامل خانه موسیقی و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی امیرجاهد) گفت: «در کشور جشنواره‌های مختلفی در زمینه موسیقی داریم که با موضوعات مختلف و در سطوح مختلف برگزار می‌شود. جشنواره موسیقی فجر، جشنواره موسیقی جوان و همچنین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی که متاسفانه بعد از سه دوره تعطیل شد و امیدوارم مدیریت جدید دفتر موسیقی این جشنواره را احیا کند؛ اما جشنواره‌ای برای استعداد یابی در حوزه موسیقی وجود نداشت. در ادامه مراسم برگزیدگان دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد در دو بخش اصلی موسیقی ایرانی و موسیقی غیر ایرانی معرفی شدند و با اهدای لوح و تندیس از آنان قدردانی شد.
مهرمهر2 هفته قبل
امیدواریم «جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی» احیا شودحمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی امیرجاهد گفت: در کشور جشنواره‌های مختلفی در زمینه موسیقی داریم که با موضوعات مختلف و در سطوح مختلف برگزار می‌شود. جشنواره موسیقی فجر که با موضوع و کارکرد مشخص خود هر ساله برگزار می‌شود. جشنواره موسیقی جوان را هم داریم که در زمینه همه سازهای ایرانی، غربی، موسیقی نواحی و آواز در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شود. جشنواره موسیقی امیرجاهد در آینده می‌تواند جشنواره‌ای پایدار باشد که بتواند نقش آفرینی و بستر سازی کند و ویترین جذابی برای معرفی استعدادهای جوان باشد. در ادامه مراسم برگزیدگان دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد در دو بخش اصلی موسیقی ایرانی و موسیقی غیر ایرانی معرفی شدند و با اهدای لوح و تندیس از آنان قدردانی شد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبرگزاری ایسنا: مراسم اختتامیه دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد عصر پنجشنبه (۶ تیرماه) با معرفی هنرمندان و گروه‌های برگزیده در تالار ایوان شمس برگزار شد. جشنواره موسیقی فجر که با موضوع و کارکرد مشخص خود هر ساله برگزار می‌شود. جشنواره موسیقی جوان را هم داریم که در زمینه سازهای ایرانی، غربی، موسیقی نواحی و آواز در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شود. مدیرعامل خانه موسیقی گفت: ما در خانه موسیقی خدمتگزار موسیقی هستیم و در زمینه‌هایی که وظیفه داریم، حمایت و تلاش‌هایمان را انجام می‌دهیم. در حال تلاش هستیم که بخش موسیقی پاپ هم از این ماجرا لطمه نخورد و با تعاملی که با نمایندگان مجلس داشتیم تلاش می‌کنیم سال آینده این قانون را ملغی کنیم.
موسیقی ماموسیقی ما3 هفته قبل
موسیقی ما - دراگو استامبوک سفیر کرواسی در تهران در دیدار با سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تعامل و همکاری در زمینه هنری و اجرای گروه موسیقی از ایران در کرواسی تاکید کرد. دراگو استامبوک در این دیدار گفت: «ایران فقط سرزمین شعر نیست، بلکه سرزمین موسیقی دانان و آوازخوانان است. کشور کرواسی درگیر هم جنگ و مشکلات بوده و ایران به کشور ما کمک کرده است و ما هیچگاه این کمک را فراموش نمی‌کنیم. جشواره موسیقی نواحی ایران رویدادی است که تنوع موسیقی نواحی ایران را بیان می‌کند. حسینی در پایان گفت: «معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و مد و لباس مسئولیت و فعالیت دارد و برای همکاری بیشتر با کرواسی در این زمینه‌ها آمادگی وجود دارد.»
مهرمهر3 هفته قبل
کشور کرواسی درگیر هم جنگ و مشکلات بوده و ایران به کشور ما کمک کرده است و ما هیچگاه این کمک را فراموش نمی‌کنیم. وی افزود: خوشحالم که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر و معاون امور هنری به پیشنهاد کرواسی برای همکاری در زمینه هنر و موسیقی نگاه مثبت دارند و امیدوارم گروه موسیقی از ایران در جشنواره بین المللی فولکلور کرواسی حضور داشته باشد. جشواره موسیقی نواحی ایران رویدادی است که تنوع موسیقی نواحی ایران را بیان می‌کند. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تقویت تعامل و همکاری با کشور کرواسی در زمینه هنر و موسیقی استقبال می‌کند و امیدواریم با توجه به فرصت کم گروه موسیقی از ایران نیز برای حضور در جشنواره فولکلور کرواسی هماهنگ شود. معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در بهمن ماه گفت: امیدواریم شاهد حضور گروه موسیقی کشور کرواسی در این رویداد نیز باشیم.

به انتهای لیست رسیدید