اخبار جشنواره موسیقی فجر - آخرین و مهم ترین اخبار جشنواره موسیقی فجر از خبرگزاری‌های ایران | خبری

موسیقی

برنابرنا1 روز قبل
آیین اختتامیه جشنواره موسیقی «پیامبر مهربانی» جمعه ۲۴ آبان در باغ موزه قصر برگزار می‌شود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ آیین اختتامیه جشنواره موسیقی «پیامبر مهربانی» جمعه ۲۴ آبان ساعت ۱۸ با اجرای چهار گروه موسیقی از نواحی ایران، در باغ موزه قصر برگزار می‌شود. جشنواره موسیقی «پیامبر مهربانی» از جمله برنامه‌های «بهار مهربانی» است که به همت مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری و همزمان با هفته وحدت با اجرای موسیقی توسط گروه‌هایی از استان‌های کردستان، سیستان و بلوچستان، لرستان، خراسان، بوشهر، گیلان و گلستان برگزار می‌شود. این گروه‌های موسیقی از ۲۰ تا ۲۴ آبان در فرهنگ‌سراهای ملل، خاوران، ولاء و باغ موزه قصر، برگزار می‌شود و ۶ گروه موسیقی در ۴ روز ۲۰ کنسرت از موسیقی اقوام ایران را اجرا می‌کنند. علاقه‌مندان برای حضور در آیین اختتامیه جشنواره موسیقی «پیامبر مهربانی» می‌توانند جمعه ۲۴ آبان ساعت ۱۸ به باغ موزه قصر به نشانی خیابان شریعتی، خیابان پلیس مراجعه کنند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
در ادامه متن صحبت‌های هر کدام از حاضران در این نشست را می‌خوانید: پاسداشت محمدرضا درویشیمحمدرضا تفضلی مشاور هنری جشنواره موسیقی صبا: تجلیل از استاد محمدرضا درویشی یکی از برنامه‌هایی است که ما در این دوره از جشنواره برگزار خواهیم کرد و معتقدیم پاسداشت بزرگان موسیقی ایران باید در زمان حیاتشان صورت بگیرد. جایزه احمد پژمان برگزار می‌شود/ حمایت‌های دولتی زیادی داشتیمپوریا رمضانیان دبیر دومین جشنواره موسیقی دانشجویی صبا: جشنواره موسیقی صبا جشنواره دانشجویی است که تلاش می‌کند که از فرم دانشجویی خود خارج شده و در فضای حرفه‌ای موسیقی کشور حضور فعال‌تری داشته باشد. اما خوشبختانه بنیاد رودکی و کمپانی «آبسال» در سال دوم برگزاری جشنواره حمایت‌های خوبی کردند که مبلغ بودجه ما را افزایش داد. در عین حال طی روزهای گذشته با جلساتی که با آقای اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد داشتیم قرار بر این شد که بخش جداگانه‌ای برای جشنواره موسیقی دانشجویی صبا در جشنواره موسیقی فجر داشته باشیم. دومین جشنواره موسیقی دانشجویی صبا با میزبانی دانشگاه هنر از روز اول تا نهم آذر ۱۳۹۸ میزبان گروه‌ها و هنرمندان موسیقی است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری دومین جشنواره موسیقی دانشگاهی «صبا» روز چهارشنبه بیست و دوم آبان با حضور دبیر و مدیران بخش‌های مختلف این رویداد در پردیس باغ ملی دانشگاه هنر تهران برگزار شد. پوریا رمضانیان دبیر دومین جشنواره موسیقی دانشجویی «صبا» در ابتدای این نشست رسانه‌ای گفت: جشنواره موسیقی «صبا» یک جشنواره دانشجویی است که تلاش می‌کند از فرم دانشجویی خود خارج شده و در فضای حرفه‌ای موسیقی کشور حضور فعال‌تری داشته باشد. ما امسال مانند دوره قبلی در چهار رشته پژوهش، آهنگسازی، موسیقی کلاسیک و موسیقی ایرانی در جشنواره به فعالیت خود ادامه می‌دهیم. در عین حال طی روزهای گذشته با جلساتی که با آقای اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد داشتیم قرار بر این شد که یک بخش جداگانه‌ای برای جشنواره موسیقی دانشجویی صبا در جشنواره موسیقی فجر داشته باشیم. دومین جشنواره موسیقی دانشجویی «صبا» با میزبانی دانشگاه هنر از روز اول تا نهم آذر میزبان گروه‌ها و هنرمندان موسیقی است.
ایلناایلنا1 روز قبل
نشست رسانه‌ای دومین جشنواره موسیقی صبا صبح امروز چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه در دانشگاه هنر واقع در باغ ملی برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست رسانه‌ای دومین جشنواره موسیقی صبا، با حضور پوریا رمضانیان (دبیر هنری جشنواره)، محمدرضا تفضلی (مشاور هنری جشنواره) و محمدهادی مجیدی (دبیر اجرایی جشنواره) برگزار شد. در عین حال طی روزهای گذشته با جلساتی که با آقای الهیاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد داشتیم قرار بر این شد که یک بخش جداگانه‌ای برای جشنواره موسیقی دانشجویی صبا در جشنواره موسیقی فجر داشته باشیم. محمدرضا آزاده فرد نیز در ادامه گفت: جشنواره صبا محملی را ایجاد می‌کند تا گروه‌های دانشگاهی ادامه حیات دهند. دومین جشنواره موسیقی دانشجویی «صبا» با میزبانی دانشگاه هنر از روز اول تا نهم آذر میزبان گروه‌ها و هنرمندان موسیقی است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
پس از صحبت‌های حذف قانون واریز ۱۰درصد از درآمد کنسرت‌ها به خزانه دولت از بودجه سال ۹۹، اینبار پای مالیات ۲۵ درصدی به میان آمده، اتفاقی که در تمام زمینه‌های موسیقی، تئاتر و سینما هنرمندان را با مشکل مواجه خواهد کرد. بندی که در قانون مالیات‌های مستقیم آمده درباره معافیت‌های مالیاتی مستقیم در حوزه فرهنگی است. شهرام صارمی می‌گوید: «مجلس به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی سراغ اصلاح بندهای معافیت مالیاتی فعالیت‌های فرهنگی و هنری رفته است. ظاهرا دولت برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، قصد کرده است بودجه سال ۹۹ را متکی بر مالیات طراحی و تصویب کند. او می‌گوید حذف معافیت‌های مالیاتی، جامعه هنری کشور را با هجمه سنگینی مواجه خواهد کرد: «تمام جوامع بر همه جوانب هنر سرمایه‌گذاری می‌کنند، چون هنر وسیله‌ای برای رشد و توسعه ملی است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
در کشورهای پیشرفته هم مخاطب موسیقی پاپیولار بسیاری بیشتر از موسیقی کلاسیک است. برای گسترش موسیقی کلاسیک و موسیقی‌های جدی بیشترین نقش را رادیو و تلویزیون دارد. ارکسترهای کوچک و جانبی هستند که با کمترین امکانات و حداقل‌ترین پشتوانه‌ها دارند بار زنده نگهداشتن موسیقی کلاسیک را به دوش می‌کشند. هر ارکستری که در ژانر موسیقی کلاسیک فعالیت می‌کند، باید به گونه دیگری در حوزه فرهنگ و هنر برخورد شود. اما پس از مدتی دیگر نام و عنوان مهم نیست و هدف اصلی به کمک برای ادامه حیات موسیقی کلاسیک تبدیل می‌شود.
مهرمهر2 روز قبل
ارکستر زهی «آرکو» به رهبری ابراهیم لطفی روز جمعه ۲۴ آبان تازه‌ترین کنسرت خود را با اجرای آثار منتخب دوره رومانتیک در تالار وحدت تهران برگزار خواهد کرد. این مجموعه به رهبری و مدیریت ابراهیم لطفی اجرای آثاری از آهنگسازان موسیقی کلاسیک و آکادمیک جهان را در برنامه‌های خود دنبال می‌کند. این هنرمند که از نگاه تعدادی هنرمندان به خلوت گزیده موسیقی کلاسیک کشورمان شهرت دارد سال ۱۳۴۵ در تهران زاده شد. ابراهیم لطفی در سال ۱۳۷۵ «گروه کوارتت زهی تهران» را بنیان نهاد که از گروه‌های موسیقی کلاسیک ایران است. لطفی همچنین رهبری ارکستر زهی فرهنگسرای نیاوران را در سال ۱۳۸۰ برعهده داشت و آثاری از موسیقیدانان بزرگ جهان را اجرا کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ابراهیم لطفی نوازنده و رهبر ارکستر با قائل شدن نقش مهم رادیو و تلویزیون برای گسترش موسیقی جدی، می‌گوید: وقتی از صبح تا شب، از تمام رسانه‌ها بیشترین حجم از موسیقی پاپ پخش می‌شود، به تبع مخاطب هم همان موسیقی را می‌شنود و دوست دارد. اولین کنسرت را دی ماه ۱۳۹۷ برگزار کردیم و در شیراز و جشنواره موسیقی فجر هم کنسرت‌هایی داشتیم. از او سوال شد که در کشورهای پیشرفته هم مخاطب موسیقی پاپ بیشتر از موسیقی کلاسیک است. برای آشتی موسیقی کلاسیک و مردم باید چه کرد؟ که پاسخ داد: وقتی صبح تا شب از تمام رسانه‌ها بیشترین حجم از موسیقی پاپ پخش می‌شود، به تبع مخاطب هم همان موسیقی را می‌شنود و دوست دارد. برای گسترش موسیقی کلاسیک و موسیقی‌های جدی بیشترین نقش را رادیو و تلویزیون دارد.
کرد آنلاینکرد آنلاین6 روز قبل
جامعه جهانی بر غنای موسیقیایی کردستان مهر تایید زداستاندار کردستان معتقد است: ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی از جانب یونسکو مهر تاییدی بر غنای موسیقایی دیار کردستان و حکایت از اهمیت و جایگاه والای هنر در زندگی و حیات مردمان این خطه دارد. وی افزود: ثبت شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی در حقیقت نشان از وجه تمایز موسیقی ایرانی و موسقی نواحی آن است که در آن امکان تولید محتوا، به اشتراک گذاشته شدن و بعد به صورت مشترک معیاری شنیده شدن دارد. استاد بزرگ موسیقی کردی اهل اقلیم کردستان عراق می‌گوید: دف بخش جدایی ناپذیر موسیقی کردی است و کسی نمی‌تواند بگوید دف، سازی وارداتی در این موسیقی است. جغرافیای فرهنگی کردستان در قالب موسیقی گسترش می‌یابدمدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان موسیقی را بخش جدایی ناپذیر از فرهنگ این استان می‌داند و معتقد است: شبکه کرد از ظرفیت خود برای توسعه جغرافیای فرهنگی در قالب موسیقی اصیل این دیار استفاده‌ می‌کند. برچسب‌هاحشمت الله صیدی جشنواره موسیقی فجر شهرداری کردستان یونسکو انجمن موسیقی ایران شورای اسلامی شهر سنندج فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمن مرادنیا
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا علیزاده صبح امروز در نشست خبری دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران با گرامیداشت روز ۱۳ آبان روز ملی استکبارستیزی اظهار داشت: دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران ۱۶ تا ۱۹ آبان‌ماه جاری به میزبانی استان کرمان برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه این جشنواره در ابعاد مختلف هنری برای معرفی استان کرمان بسیار ارزشمند است گفت: برنامه‌های متعدد و متنوعی برای برگزاری دوره دوازدهم جشنواره موسیقی نواحی ایران تدارک دیده شده است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه کرمان پایگاه اصلی برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران در کشور است افزود: از سال ۷۸ کرمان میزبان برگزاری این جشنواره بوده است و استقبال بسیار خوبی از آن شده است. وی با بیان اینکه جشنواره اول موسیقی نواحی که از جشنواره فجر جدا شد استان کرمان به‌عنوان میزبان برگزاری بخش مقامی و نواحی جشنواره موسیقی فجر انتخاب شد گفت: از آن زمان کرمان پایگاه اصلی برگزاری این جشنواره در سال‌های مختلف است. علیزاده با اشاره به اینکه امسال حدود ۳۰۰ مهمان ویژه از سراسر کشور در جشنواره موسیقی نواحی ایران در استان کرمان حضور پیدا می‌کنند افزود: ویژگی جشنواره امسال ترکیب شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی نواحی است که با حضور مدیران عالی استان کرمان و مدیران عالی وزارتخانه برگزار می‌شود.
ایلناایلنا1 هفته قبل
نشست رسانه‌ای دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی کشور با حضور مسئولان و دبیر جشنواره در سالن کنفرانس دفتر موسیقی برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست رسانه‌ای دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران امروز یکشنبه ۱۲ آبان‌ماه در سالن کنفرانس دفتر موسیقی برگزار شد. دبیرخانه دائمی تشکیل خواهد شددر ابتدای نشست محمد الهیاری گفت: جشنواره موسیقی نواحی در کنار جشنواره موسیقی جوان و جشنواره موسیقی فجر یکی از رویدادهایی است که سالانه با کمک مسئولان در تهران و استان‌ها برگزار می‌شود. اللهیاری گفت: تمایل داریم با تشکیل دبیرخانه دائمی برای جشنواره موسیقی نواحی، شاهد اتفاقات قابل توجهی در عرصه موسیقی نواحی باشیم. جشنواره موسیقی نواحی تنها رویدادی است که در سطح ملی برگزار می‌شوددر ادامه، احمد صدری درباره اهمیت موسیقی نواحی کشور گفت: موسیقی نواحی دارای هویت است و جشنواره موسیقی نواحی تنها رویدادی است که در سطح ملی برگزار می‌شود که اتفاق خوبی است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نشست رسانه‌ای دست‌اندرکاران دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران روز یکشنبه دوازدهم آبان ماه در دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در ابتدای این نشست خبری توضیح داد: جشنواره موسیقی نواحی ایران یکی از سه‌گانه‌های ملی دفتر موسیقی در کنار جشنواره موسیقی جوان و جشنواره موسیقی فجر است که موضوع موسیقی نواحی در اولویت این رویداد قرار دارد. قطعا نگاه ما، نگاه رویدادی به جشنواره موسیقی نواحی نیست و ما مایل هستیم با تشکیل دبیرخانه دائمی این جشنواره، شاهد اتفاقات موثری در عرصه توجه به موسیقی نواحی باشیم. احمد صدری دبیر علمی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی هم در این نشست خبری با اشاره به ثمرات برگزاری این رویداد ملی و تأثیر آن در عرصه موسیقی نواحی گفت: دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ۱۶ تا ۱۹ آبان ماه در شهر کرمان برگزار می‌شود. ما در آذرماه سال گذشته بود که اولین جلسات شورای سیاستگزاری جشنواره موسیقی نواحی آغاز شد.
مهرمهر3 هفته قبل
وی ادامه داد: در این کنسرت قطعاتی هم در حوزه آثار آهنگسازان ایرانی و هم در حوزه آهنگسازان موسیقی کلاسیک برای مخاطبان اجرا می‌شود. به هرترتیب همان گونه که گفتم کنسرت پیش روی کوارتت «خلیج فارس» فقط بخشی از فعالیت‌های ماست چرا که ما تصمیم داریم در قالب دپارتمان «خلیج فارس» گروه‌ها و ارکسترهای دیگری را نیز طراحی کنیم که امیدوارم بتواند در قالب‌های متفاوت به علاقه مندان ارائه شود. این نوازنده ویولن که تاکنون در ارکسترهای متعددی به عنوان نوازنده حضور داشته با اشاره به دلایل انتخاب عنوان «خلیج فارس» برای گروه خود گفت: آنچه ما برای نامگذاری گروه خلیج فارس مدنظرمان بود تلاش برای حضور در مجامع جهانی با اسم خلیج فارس است که فکر می‌کنم می‌تواند از دریچه موسیقی معرف خوبی برای توانمندی ایران در عرصه‌های مختلف در مقابله با عناوین جعلی دیگری باشد که طی سال‌های گذشته سعی در تحریف عنوان «خلیج فارس» داشتند. به هر حال من بر این باورم که با عنوان گروه خلیج فارس کارهای زیادی را می‌توانیم انجام دهیم که می‌تواند در جهانی شدن موسیقی ایران نقش موثری را ایفا کند. این کنسرت روز ۱۲ آذر ماه میزبان علاقه مندان موسیقی است.

حسین علیزاده: چه افتخاری بالاتر از این که نام دهلوی همیشه کنار موسیقی است

5+
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
ایلناایلنا4 هفته قبل
مدیر اجرایی سی‌و‌پنجمین جشنواره موسیقی فجر، مجید فروغی را به عنوان مسئول کمیته روابط عمومی، اردوان جعفریان را به عنوان مسئول کمیته امور بین‌الملل، علی مؤمنیان را به عنوان مسئول کمیته هماهنگی امور استان‌ها و فاطمه عرب سرخی را به عنوان مسئول دبیرخانه جشنواره منصوب کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
علی ثابت نیا، مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در احکامی جداگانه، مسوولان کمیته‌های روابط عمومی، امور بین الملل، هماهنگی امور استان‌ها و دبیرخانه این جشنواره را منصوب کرد. اعتمادآنلاین| مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، مجید فروغی را به عنوان مسوول کمیته روابط عمومی، اردوان جعفریان را به عنوان مسوول کمیته امور بین الملل، علی مؤمنیان را به عنوان مسوول کمیته هماهنگی امور استان‌ها و فاطمه عرب سرخی را به عنوان مسوول دبیرخانه جشنواره منصوب کرد. سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری به دبیری شاهین فرهت برگزار می‌شود و گروه‌ها و هنرمندان موسیقی برای شرکت در جشنواره تا ۱۷ آذر ماه سال جاری فرصت دارند در سایت جشنواره به نشانی www. fajrmusicfestival. com ثبت نام کنند. منبع: ایسنا
ایسناایسنا4 هفته قبل
علی ثابت نیا، مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در احکامی جداگانه، مسوولان کمیته‌های روابط عمومی، امور بین الملل، هماهنگی امور استان‌ها و دبیرخانه این جشنواره را منصوب کرد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، مجید فروغی را به عنوان مسوول کمیته روابط عمومی، اردوان جعفریان را به عنوان مسوول کمیته امور بین الملل، علی مؤمنیان را به عنوان مسوول کمیته هماهنگی امور استان‌ها و فاطمه عرب سرخی را به عنوان مسوول دبیرخانه جشنواره منصوب کرد. سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری به دبیری شاهین فرهت برگزار می‌شود و گروه‌ها و هنرمندان موسیقی برای شرکت در جشنواره تا ۱۷ آذر ماه سال جاری فرصت دارند در سایت جشنواره به نشانی www. fajrmusicfestival. com ثبت نام کنند. انتهای پیام
سینماپرسسینماپرس4 هفته قبل
سینماپرس: مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با صدور احکامی جداگانه مدیران چهار بخش این دوره از جشنواره را منصوب کرد. به گزارش سینماپرس، علی ثابت نیا مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در احکامی جداگانه، مسئولان کمیته‌های روابط عمومی، امور بین الملل، هماهنگی امور استان‌ها و دبیرخانه این جشنواره را منصوب کرد. مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، مجید فروغی را به عنوان مسئول کمیته روابط عمومی، اردوان جعفریان را به عنوان مسئول کمیته امور بین الملل، علی مؤمنیان را به عنوان مسئول کمیته هماهنگی امور استان‌ها و فاطمه عرب سرخی را به عنوان مسئول دبیرخانه جشنواره منصوب کرد.
سینماپرسسینماپرس4 هفته قبل
به گزارش سینماپرس، نشست تفاهم نامه همکاری بین موسسه فرهنگی اکو و خانه تئاتر شب گذشته‌ ۲۲ مهرم در خلال جلسات هفتگی هیئت مدیره‌ مرکزی خانه‌تئاتر برگزار شد. ایرج راد رییس هیئت مدیره‌ مرکزی خانه‌ تئاتر، بهزاد فراهانی و اصغر همت اعضای هیئت مدیره‌ مرکزی خانه‌ تئاتر، نادر برهانی مرند نایب رئیس هیئت مدیره‌ مرکزی، کوروش نریمانی و محمودرضا رحیمی اعضای این هیئت مدیره، شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه‌ تئاتر، آرش دادگر مدیر تماشاخانه‌جوانمرد پذیرای مهدی مظاهری رئیس موسسه‌فرهنگی اکو و معاونین ایشان مجتبی مشیری و زهرا اسماعیل تبار بودند. برخی از فعالیت‌های خصوصی را در نظر گرفتیم به سمت اکو بفرستیم، مانند جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر الف که با موضوع صلح در حال فعالیت هستند و به اکو معرفی کرده‌ایم. لذا در متن تفاهم نامه‌بحث خانه‌ تئاتر اکو مطرح شد. مظاهری با اشاره‌ به حضور دبیر سی و هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر در هیئت مدیره‌ مرکزی خانه‌ تئاتر افزود: این آمادگی را داریم که مانند جشنواره‌ موسیقی فجر بخش پژوهش جشنواره‌ تئاتر فجر را نیز بر عهده‌ بگیریم.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی ثابت نیا مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در احکامی جداگانه، مسئولان کمیته‌های روابط عمومی، امور بین الملل، هماهنگی امور استان‌ها و دبیرخانه این جشنواره را منصوب کرد. مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، مجید فروغی را به عنوان مسئول کمیته روابط عمومی، اردوان جعفریان را به عنوان مسئول کمیته امور بین الملل، علی مؤمنیان را به عنوان مسئول کمیته هماهنگی امور استان‌ها و فاطمه عرب سرخی را به عنوان مسئول دبیرخانه جشنواره منصوب کرد.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه‌تئاتر، شامگاه ‌۲۲ مهر و در خلال جلسات هفتگی هیأت مدیره‌ مرکزی خانه‌تئاتر برگزار شد ایرج راد رییس هیأت مدیره‌ مرکزی خانه‌تئاتر، بهزاد فراهانی و اصغر همت اعضای هیأت مدیره‌ مرکزی خانه‌تئاتر، نادر برهانی مرند نایب رئیس هیأت مدیره‌ مرکزی، کوروش نریمانی و محمودرضا رحیمی اعضای این هیأت مدیره، شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه‌تئاتر، آرش دادگر مدیر تماشاخانه‌ جوانمرد پذیرای مهدی مظاهری رئیس موسسه‌فرهنگی اکو و معاونان وی مجتبی مشیری و زهرا اسماعیل تبار بودند. در ابتدا مدیر عامل خانه‌تئاتر ضمن خوشامد گویی گفت: بر اساس تصمیمی که در هیأت مدیره‌ مرکزی خانه‌ تئاتر گرفته‌ شد و با دکتر مظاهری طرح شد، در نظر داریم با توجه به گسترش فعالیت‌های بین‌المللی و گسترش فعالیت‌های متعدد خانه‌ تئاتر اکو را راه‌اندازی کنیم و بتوانیم ارتباطی را بین کشورهای عضو اکو با خانه‌تئاتر برقرار کنیم. امروز نیز پذیرای دکتر مظاهری و معاونان ایشان در هیأت مدیره‌ هستیم تا این تفاهم‌نامه‌ امضا شود. لذا در متن تفاهم نامه‌ بحث خانه‌تئاتر اکو مطرح شد. در پایان تفاهم نامه توسط شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر و مهدی مظاهری رئیس موسسه اکو امضا شد و سپس حاضران به بازدید از بخش‌های مختلف خانه‌ تئاتر پرداختند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
پیام مازند - ساری - بیست و یکم مهرماه هشتاد و دومین زاد روز استاد لوریس چکناواریان خالق چندین اثر فاخر موسیقیایی از جمله اپرای رستم و سهراب است. تولدلوریس چکناواریان به سال ۱۳۱۶ خورشیدی از پدر و مادری ارمنی ‌تبار در بروجرد به دنیا آمد. **تحصیلاو پس از طی کردن دوران ابتدایی وارد دبیرستان فیروز بهرام شد و تحصیلات موسیقی خود را از سال ۱۳۳۲ در هنرستان عالی موسیقی تهران آغاز کرد و از آنجا دانش آموخته شد. پس از آموختن ویولن و پیانو در کنسرواتور موسیقی تهران، آهنگسازی را در آکادمی موسیقی وین آموخت و در سال ۱۹۶۱ با درجه ممتاز دانش آموخته شد. سال ۱۳۳۹ به ایران بازگشت و در فاصله سال‌های ۴۰ تا ۴۲ در کنسرواتور موسیقی تهران به تدریس تئوری موسیقی پرداخت.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
پیام مازند - ساری - بیست و یکم مهرماه هشتاد و دومین زاد روز استاد لوریس چکناواریان خالق چندین اثر فاخر موسیقیایی از جمله اپرای رستم و سهراب است. تولدلوریس چکناواریان به سال ۱۳۱۶ خورشیدی از پدر و مادری ارمنی ‌تبار در بروجرد به دنیا آمد. پس از آموختن ویولن و پیانو در کنسرواتور موسیقی تهران، آهنگسازی را در آکادمی موسیقی وین آموخت و در سال ۱۹۶۱ با درجه ممتاز دانش آموخته شد. سال ۱۳۳۹ به ایران بازگشت و در فاصله سال‌های ۴۰ تا ۴۲ در کنسرواتور موسیقی تهران به تدریس تئوری موسیقی پرداخت. معرفی و جشن امضای این کتاب، ۲۱ اسفند ۱۳۹۵، با حضور اکبر عالمی، یارتا یاران و محمود دولت‌آبادی در کافه کتاب شهر کتاب مرکزی برگزار شد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
سینا سرلک خواننده موسیقی ایرانی به تازگی در صفحه شخصی‌اش فایلی را منتشر کرده که به اذان‌گویی او اختصاص دارد. به گزارش خبرنگار ایلنا، سینا سرلک به تازگی در صفحه شخصی‌اش فایلی را منتشر کرده که طی آن به اقامه اذان می‌پردازد. سینا سرلک خواننده موسیقی ایرانی است که ردیف‌های آوازی و تکنیک‌های صداسازی را از استاد محمدرضا شجریان آموخته است. سینا سرلک علاوه بر خوانندگی و تنبک نوازی، نوازندگی تار را نیز از کیوان ساکت آموخته است. اقامه اذان توسط سینا سرلک که آن را به مومنان جهان تقدیم کرده است؛
ایلناایلنا1 ماه قبل
«عزیز تنها» درباره موسیقی خراسان و لزوم ابداع ساز «دوتارباس» می‌گوید: موسیقی خراسان در گذشته بیشتر بر اساس «تک‌خوانی و تکنوازی» بوده که این روال از دهه شصت به «گروه‌نوازی» تغییر پیدا کرد. ساز اصلی و مشترک مردم مناطق مختلف خراسان دوتار است که البته شیوه نواختن آن در شهرهای مختلف خراسان دارای تفاوت‌هایی است. عزیز تنها یکی از چندین هنرمند منطقه خراسان است. من در ابتدا نزد پدر و در ادامه از اساتید دوتار منطقه و شهرستان نیز به صورت مستقیم و غیرمستقیم استفاده می‌کردم. دوستانی هستند که علاوه بر نوازندگی سازهای جهانی بر موسیقی منطقه خود نیز اشراف دارند و با آگاهی از آن دوتار می‌نوازند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در این جلسه محمد اله­یاری فومنی (رییس جشنواره)، شاهین فرهت (دبیر جشنواره) و بهروز غریب­‌پور، هومان اسعدی، رضا مهدوی، حمیدرضا اردلان، سیامک جهانگیری، محمدرضا فیاض ئ کیاوش صاحب نسق (اعضای هیات انتخاب) حضور داشتند. این جلسه به بررسی چگونگی حضور و انتخاب گروه‌­های بخش بین­‌الملل اختصاص داشت و محمد اله‌یاری؛ مدیرکل دفتر موسیقی درباره هماهنگی‌­های انجام شده با وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و تعامل با مراکز و نهادهای مختلف برای اطلاع رسانی به گروه‌های موسیقی کشورهای خارجی و دعوت از گروه‌ها مطالبی را بیان کرد. انتهای پیام/
ایلناایلنا1 ماه قبل
سومین جلسه هیات انتخاب گروه‌ها و آثار سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با موضوع چگونگی انتخاب گروه‌های بخش بین‌الملل در دفتر موسیقی برگزار شد. به گزارش ایلنا، سومین جلسه هیئت انتخاب گروه‌ها و آثار سی‌و‌پنجمین جشنواره موسیقی فجر با موضوع چگونگی انتخاب گروه‌های بخش بین‌الملل در دفتر موسیقی برگزار شد. در این جلسه محمد اله­یاری فومنی (رییس جشنواره)، شاهین فرهت (دبیر جشنواره) و بهروز غریب‌­پور، هومان اسعدی، رضا مهدوی، حمیدرضا اردلان، سیامک جهانگیری، محمدرضا فیاض، کیاوش صاحب نسق (اعضای هیات انتخاب) حضور داشتند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
سومین جلسه هیات انتخاب گروه‌ها و آثار سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با موضوع چگونگی انتخاب گروه‌های بخش بین‌الملل در دفتر موسیقی برگزار شد. اعتمادآنلاین| سومین جلسه هیات انتخاب گروه‌ها و آثار سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با موضوع چگونگی انتخاب گروه‌های بخش بین‌الملل در دفتر موسیقی برگزار شد. در این جلسه محمد اله­یاری فومنی (رییس جشنواره)، شاهین فرهت (دبیر جشنواره) و بهروز غریب‌­پور، هومان اسعدی، رضا مهدوی، حمیدرضا اردلان، سیامک جهانگیری، محمدرضا فیاض، کیاوش صاحب نسق (اعضای هیات انتخاب) حضور داشتند. این جلسه به بررسی چگونگی حضور و انتخاب گروه­‌های بخش بین­‌الملل اختصاص داشت و محمد الهیاری مدیرکل دفتر موسیقی درباره هماهنگی‌­های انجام شده با وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و تعامل با مراکز و نهادهای مختلف برای اطلاع رسانی به گروه‌های موسیقی کشورهای خارجی و دعوت از گروه‌ها مطالبی را بیان کرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سومین جلسه هیات انتخاب گروه‌ها و آثار سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با موضوع چگونگی انتخاب گروه‌های بخش بین الملل در دفتر موسیقی برگزار شد. در این جلسه محمد اله­یاری فومنی (رییس جشنواره)، شاهین فرهت (دبیر جشنواره) و بهروز غریب‌­پور، هومان اسعدی، رضا مهدوی، حمیدرضا اردلان، سیامک جهانگیری، محمدرضا فیاض، کیاوش صاحب نسق (اعضای هیات انتخاب) حضور داشتند. این جلسه به بررسی چگونگی حضور و انتخاب گروه­‌های بخش بین­ الملل اختصاص داشت و محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی درباره هماهنگی‌­های انجام شده با وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و تعامل با مراکز و نهادهای مختلف برای اطلاع رسانی به گروه‌های موسیقی کشورهای خارجی و دعوت از گروه‌ها مطالبی را بیان کرد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
سی‌و‌پنجمین جشنواره موسیقی فجر به منظور استفاده علاقمندان و هنردوستان در استان‌ها از برنامه‌های جشنواره، با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، در استان‌هایی که آمادگی مشارکت دارند، برگزار خواهد شد. سی‌و‌پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود و گروه‌ها و هنرمندان موسیقی برای شرکت در جشنواره تا ۱۷ آذرماه سال جاری فرصت دارند در سایت جشنواره به نشانی www. fajrmusicfestival. com ثبت نام کنند.

به انتهای لیست رسیدید