موسیقی فیلم

موسیقی فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز51 دقیقه قبل
دهلوی در سال ۱۳۴۱ به ریاست هنرستان موسیقی ملی برگزیده شد و تا فروردین ۱۳۵۰ این سمت را عهده‌دار بود. او خود در دوره دوم هنرستان رشته‌های تئوری موسیقی ایران، تلفیق شعر و موسیقی، فرم موسیقی ایران، هارمونی و ارکستر را شخصا آموزش می‌داد. حسین دهلوی، در زمینه موسیقی فیلم هم فعالیت و البته بیشتر برای فیلم‌های مستند، نقش مشاور و انتخاب‌کننده موسیقی را بر عهده داشته و در تیتراژ فیلم‌ها، از او به نام مستعار «فریبا» یاد شده‌است. پیوند شعر و موسیقی آوازی از بارزترین آثار اوست که حاصل بیش از ۴۰ سال تجربه وی در تلفیق موسیقی با شعر است. این اسطوره موسیقی ایران صبح امروز (۲۳ مهر ۱۳۹۸) پس از مدت‌ها بیماری و ابتلا به آلزایمر در سن ۹۲ سالگی آخرین نت موسیقی زندگی پر افتخار خود را نواخت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ساعت قبل
روزگار عمرحسین دهلوی‌زاده که عموما با نام حسین دهلوی شناخته می‌شود مهرماه سال ۱۳۰۶ به دنیا آمد. شاید همین موضوع سبب شده است که در همه آثار حسین دهلوی می‌توان رگه‌های مدرنیته را دید و تغییر و تحول را در ساختمان قطعات و تنظیم‌های آن دنبال کرد. این ارکستر از زمان گشایش تلویزیون ایران در سال ۱۳۳۷ به‌صورت هفتگی در تلویزیون به اجرای برنامه پرداخت. او خود در دوره دوم هنرستان رشته‌های تئوری موسیقی ایران، تلفیق شعر و موسیقی، فرم موسیقی ایران، هارمونی و ارکستر را شخصا آموزش می‌داد. کتاب معروف او: «پیوند شعر و موسیقی آوازی» که حاصل بیش از ۴۰ سال تجربه‌اش در تلفیق موسیقی با شعر است در سال ۱۳۷۹ جایزه کتاب سال ایران را دریافت کرد.
الفالف9 ساعت قبل
دهلوی در سال ۱۳۴۱ به ریاست هنرستان موسیقی ملی برگزیده شد و تا فروردین ۱۳۵۰ این سمت را عهده‌دار بود. او خود در دوره دوم هنرستان رشته‌های تئوری موسیقی ایران، تلفیق شعر و موسیقی، فرم موسیقی ایران، هارمونی و ارکستر را شخصا آموزش می‌داد. حسین دهلوی علاوه بر ساخت و تنظیم آثار متعدد و رهبری ارکستر آثار مکتوب و مرجع مهمی در زمینه موسیقی به رشته تحریر درآورد. پیوند شعر و موسیقی آوازی از بارزترین آثار اوست که حاصل بیش از ۴۰ سال تجربه وی در تلفیق موسیقی با شعر است. این اسطوره موسیقی ایران صبح امروز (۲۳ مهر ۱۳۹۸) پس از مدت‌ها بیماری و ابتلا به آلزایمر در سن ۹۲ سالگی آخرین نت موسیقی زندگی پر افتخار خود را نواخت.
اصلاحات پرساصلاحات پرس9 ساعت قبل
دهلوی در سال ۱۳۴۱ به ریاست هنرستان موسیقی ملی برگزیده شد و تا فروردین ۱۳۵۰ این سمت را عهده‌دار بود. او خود در دوره دوم هنرستان رشته‌های تئوری موسیقی ایران، تلفیق شعر و موسیقی، فرم موسیقی ایران، هارمونی و ارکستر را شخصا آموزش می‌داد. حسین دهلوی، در زمینه موسیقی فیلم هم فعالیت و البته بیشتر برای فیلم‌های مستند، نقش مشاور و انتخاب‌کننده موسیقی را بر عهده داشته و در تیتراژ فیلم‌ها، از او به نام مستعار «فریبا» یاد شده‌است. پیوند شعر و موسیقی آوازی از بارزترین آثار اوست که حاصل بیش از ۴۰ سال تجربه وی در تلفیق موسیقی با شعر است. این اسطوره موسیقی ایران صبح امروز (۲۳ مهر ۱۳۹۸) پس از مدت‌ها بیماری و ابتلا به آلزایمر در سن ۹۲ سالگی آخرین نت موسیقی زندگی پر افتخار خود را نواخت.
سینماپرسسینماپرس10 ساعت قبل
سینماپرس: هفتاد و یکمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت فردا کار خود را در حالی آغاز می‌کند که نروژ مهمان ویژه این نمایشگاه است. به گزارش سینماپرس، هفتاد و یکمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت فردا چهارشنبه ۲۴ مهر ماه (۱۶ اکتبر) در شهر فرانکفورت آلمان کار خود را آغاز می‌کند. مهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت با ۷۵ نویسنده و بیش از ۴۰ رویداد در این دوره حضور خواهد داشت. اریکا فاتلند و کارل اووه کناوسگارد از جمله نویسندگان مطرح نروژ هستند که در نمایشگاه فرانکفورت حضور خواهند داشت. نمایشگاه کتاب فرانکفورت یکشنبه ۲۸ مهرماه به کار خود پایان می‌دهد.
مازن آنلاینمازن آنلاین11 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - بیست و چهارم مهرماه سی‌امین سالمرگ استاد مرتضی حنانه از آهنگسازان معاصر کشور است که اغلب مردم او را تنها به موزیک متن سریال هزار دستان می‌شناسند. همچنین در بحث آهنگسازی، موزیسین‌ها اغلب براساس حس و قریحه خود آثاری را می‌آفرینند و برخی نیز رشته آهنگسازی (کمپوزسیون) را می‌گذرانند که استاد مرتضی حنانه از جمله بهترین آنان است. مرتضی حنانه در مرکز عالی موسیقی واتیکان به تحصیل پرداخت و درباره موسیقی مذهبی ایتالیا پژوهش کرد. این ارکستر آثار آهنگ‌سازان ایران از قبیل مرتضی حنانه، صدیقه شهنیا، فریدون ناصری، فریدون فرزانه، مصطفی کسروی و سیروس شهردار را اجرا و ضبط کرد. مرتضی حنانه روز سه شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۶۸، پس از گذراندن بیماری سرطان چشم از جهان فروبست و در امامزاده طاهر (کرج) به خاک سپرده شد.
پارس نیوزپارس نیوز13 ساعت قبل
هفتاد و یکمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت فردا چهارشنبه ۲۴ مهر ماه (۱۶ اکتبر) در شهر فرانکفورت آلمان کار خود را آغاز می‌کند. نروژ در این دوره به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه فرانکفورت حضور دارد. مهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت با ۷۵ نویسنده و بیش از ۴۰ رویداد در این دوره حضور خواهد داشت. ایران نیز در این دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت در فضایی به وسعت ۱۹۰ متر مربع حضور خواهد داشت. نمایشگاه کتاب فرانکفورت یکشنبه ۲۸ مهرماه به کار خود پایان می‌دهد.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ‌ هفتاد و یکمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت فردا چهارشنبه ۲۴ مهر ماه (۱۶ اکتبر) در شهر فرانکفورت آلمان کار خود را آغاز می‌کند. نروژ در این دوره به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه فرانکفورت حضور دارد. مهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت با ۷۵ نویسنده و بیش از ۴۰ رویداد در این دوره حضور خواهد داشت. اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی، مجمع ناشران انقلاب اسلامی، مؤسسه فرهنگی مجمع ناشران دفاع مقدس، انجمن فرهنگی- هنری زنان ناشر و انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان شش تشکل صنفی نشر هستند که در غرفه ایران فعالیت خواهند داشت. نمایشگاه کتاب فرانکفورت یکشنبه ۲۸ مهرماه به کار خود پایان می‌دهد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
دهلوی در سال ۱۳۳۹ از هنرستان عالی موسیقی در رشته آهنگسازی فارغ التحصیل شد و پس از درگذشت استاد صبا در سال ۱۳۳۶ رهبری ارکستر شماره یک اداره هنرهای زیبا که بعدا «ارکستر صبا» نامیده شد به دهلوی واگذار شد. دهلوی در سال ۱۳۴۱ به ریاست هنرستان موسیقی ملی برگزیده شد و تا فروردین ۱۳۵۰ این سمت را عهده‌دار بود. او خود در دوره دوم هنرستان رشته‌های تئوری موسیقی ایران، تلفیق شعر و موسیقی، فرم موسیقی ایران، هارمونی و ارکستر را شخصا آموزش می‌داد. حسین دهلوی علاوه بر ساخت و تنظیم آثار متعدد و رهبری ارکستر آثار مکتوب و مرجع مهمی در زمینه موسیقی به رشته تحریر درآورد. این اسطوره موسیقی ایران صبح امروز (۲۳ مهر ۱۳۹۸) و در سن نودودوسالگی پس از مدت‌ها بیماری و ابتلا به آلزایمر آخرین نت موسیقی زندگی پر افتخار خود را نواخت.
ایمناایمنا14 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، استاد حسین دهلوی آهنگساز و رهبر ارکستر صبح روز سه‌شنبه ۲۳ مهر بعد از مدت‌ها مبارزه با بیماری درگذشت. با ورود به هنرستان موسیقی به فراگیری علمی موسیقی گرایش پیدا کرد و هارمونی، کنترپوان و اصول آهنگسازی را نزد حسین ناصحی گذراند. نخستین اثر دهلوی در زمینه ارکستر موسیقی ملی، به نام «سبک‌بال» در سال ۱۳۳۲ در دستگاه شور تصنیف شد. دهلوی از سال ۱۳۴۱ تا فروردین ۱۳۵۰ ریاست هنرستان موسیقی ملی را بر عهده داشت و در دوره دوم هنرستان رشته‌های تئوری موسیقی ایران، تلفیق شعر و موسیقی، فرم موسیقی ایران، هارمونی و ارکستر را آموزش می‌داد. برگزارکنندگان نخستین جشنواره دانشجویی موسیقی صبا در اسفند ۱۳۹۵ مراسم بزرگداشت استاد دهلوی را با حضور هنرمندانی چون حسین علیزاده، نادر مشایخی، فریدون شهبازیان و حمیدرضا دیبازر برگزار کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
دهلوی در سال ۱۳۴۱ به ریاست هنرستان موسیقی ملی برگزیده شد و تا فروردین ۱۳۵۰ این سمت را عهده‌دار بود. او خود در دوره دوم هنرستان رشته‌های تئوری موسیقی ایران، تلفیق شعر و موسیقی، فرم موسیقی ایران، هارمونی و ارکستر را شخصا آموزش می‌داد. حسین دهلوی، در زمینه موسیقی فیلم هم فعالیت و البته بیشتر برای فیلم‌های مستند، نقش مشاور و انتخاب‌کننده موسیقی را بر عهده داشته و در تیتراژ فیلم‌ها، از او به نام مستعار «فریبا» یاد شده‌است. پیوند شعر و موسیقی آوازی از بارزترین آثار اوست که حاصل بیش از ۴۰ سال تجربه وی در تلفیق موسیقی با شعر است. این اسطوره موسیقی ایران صبح امروز (۲۳ مهر ۱۳۹۸) و در سن نودودوسالگی پس از مدت‌ها بیماری و ابتلا به آلزایمر آخرین نت موسیقی زندگی پر افتخار خود را نواخت.
برترین‌هابرترین‌ها17 ساعت قبل
موسیقی: نشست بررسی موسیقی فیلم‎های لیونل نیومن ۲۵ مهر با حضور نصرالله داوودی در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. گفتنی است که این نشست دومین نشست از یک مجموعه نشست پیاپی است که در آن به خدمات «خانواده نیومن» در تاریخ هالیوود پرداخته می‎شود. وی به مدت ۴۶ سال در این سمت ماند و در این مدت برای بیش از دویست فیلم موسیقی فیلم ساخت و صدها اثر از آهنگسازان دیگر را رهبری و مدیریت کرد. لیونل نیومن در سال ۱۹۸۵ خود را بازنشسته کرد و در ۳ فوریه ۱۹۸۹ بر اثر سکته قلبی در سن ۷۳ سالگی در هالیوود درگذشت. او در طول حیات پربار هنری‎اش یازده بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد و سرانجام برای فیلم «سلام دالی» موفق به دریافت این جایزه شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| موسیقی فیلم‎های لیونل نیومن در فرهنگسرای نیاوران بررسی می‌شود. در این نشست نصراله داوودی به بررسی زندگی و آثار «لیونل نیومن» آهنگساز، پیانیست، رهبر ارکستر و پرافتخارترین مدیران موسیقی تاریخ هالیوود خواهد پرداخت. گفتنی است که این نشست دومین نشست از یک مجموعه نشست پیاپی است که در آن به خدمات «خانواده نیومن» در تاریخ هالیوود پرداخته می‎شود. لیونل نیومن، در ۴ ژانویه ۱۹۱۶ در شهر نیوهاون ایالت کنکتیکت آمریکا چشم به جهان گشود. نشست بررسی موسیقی فیلم‎های لیونل نیومن ۲۵ مهر ساعت ۱۷ با حضور نصراله داوودی در سالن کنفرانس فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: آهنگساز فیلم سینمایی «ردخون» با اشاره به بن‌مایه مشترک موسیقی این اثر سینمایی با فیلم «ماجرای نیمروز» درباره تغییر رنگ‌آمیزی موسیقی این اثر با کار قبلی توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش سینماپرس، حبیب خزاعی‌فر آهنگساز فیلم سینمایی «رد خون» که این روزها در میان استقبال مخاطبان روی پرده سینماهاست با اشاره به انگیزه‌های خود برای ساخت موسیقی این فیلم گفت: بن مایه موسیقی فیلم رد خون با آنچه مخاطبان از موسیقی فیلم ماجرای نیمروز به یاد داشتند، دارای نشانه‌های مشترکی است، چرا که فیلم رد خون در ادامه تفکراتی است که در فیلم قبلی محمدحسین مهدویان موردتوجه قرار گرفته بود بنابراین نمی‌شد که فضای موسیقایی فیلم تغییر پیدا کند. وی ادامه داد: شنونده موسیقی فیلم «ماجرای نیمروز» با چارچوبی همراه بود که عمدتا روی سازهای زهی و پیانو متمرکز بود اما در موسیقی فیلم «رد خون» که از فضای اکشن‌تر و حادثه‌ای‌تری برخوردار است، تلاش کردم تا با استفاده از سازهای بادی برنجی و همچنین سازهای کوبه‌ای، فضایی را ایجاد کنم که در عین وفاداری به بن مایه اصلی موسیقی فیلم «ماجرای نیمروز» وارد فضای جدید شنیداری هم بشود که برای مخاطب می‌تواند دربرگیرنده تجربه‌های متفاوتی باشد. امیدوارم فضا به گونه‌ای هدایت شود که بتوانم علاوه بر انتشار آلبوم موسیقی این دو فیلم، نسبت به انتشار سایر آثارم نیز اقدام کنم. «ماجرای نیمروز: رد خون» از سوم مهر با پخش «سیمای مهر» روی پرده سینماها رفته است.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
استانبول در کنار سهراب عزیز، آغاز پروژه موسیقی فیلم مست عشق. سپاس بیکران معشوق را که بتوانم بار دیگر زیر سایه حضرت شمس و مولانا باشم
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - ساری - بیست و یکم مهرماه هشتاد و دومین زاد روز استاد لوریس چکناواریان خالق چندین اثر فاخر موسیقیایی از جمله اپرای رستم و سهراب است. تولدلوریس چکناواریان به سال ۱۳۱۶ خورشیدی از پدر و مادری ارمنی ‌تبار در بروجرد به دنیا آمد. **تحصیلاو پس از طی کردن دوران ابتدایی وارد دبیرستان فیروز بهرام شد و تحصیلات موسیقی خود را از سال ۱۳۳۲ در هنرستان عالی موسیقی تهران آغاز کرد و از آنجا دانش آموخته شد. پس از آموختن ویولن و پیانو در کنسرواتور موسیقی تهران، آهنگسازی را در آکادمی موسیقی وین آموخت و در سال ۱۹۶۱ با درجه ممتاز دانش آموخته شد. سال ۱۳۳۹ به ایران بازگشت و در فاصله سال‌های ۴۰ تا ۴۲ در کنسرواتور موسیقی تهران به تدریس تئوری موسیقی پرداخت.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - ساری - بیست و یکم مهرماه هشتاد و دومین زاد روز استاد لوریس چکناواریان خالق چندین اثر فاخر موسیقیایی از جمله اپرای رستم و سهراب است. تولدلوریس چکناواریان به سال ۱۳۱۶ خورشیدی از پدر و مادری ارمنی ‌تبار در بروجرد به دنیا آمد. پس از آموختن ویولن و پیانو در کنسرواتور موسیقی تهران، آهنگسازی را در آکادمی موسیقی وین آموخت و در سال ۱۹۶۱ با درجه ممتاز دانش آموخته شد. سال ۱۳۳۹ به ایران بازگشت و در فاصله سال‌های ۴۰ تا ۴۲ در کنسرواتور موسیقی تهران به تدریس تئوری موسیقی پرداخت. معرفی و جشن امضای این کتاب، ۲۱ اسفند ۱۳۹۵، با حضور اکبر عالمی، یارتا یاران و محمود دولت‌آبادی در کافه کتاب شهر کتاب مرکزی برگزار شد.
مهرمهر2 روز قبل
در این راستا به تازگی کار آهنگسازی فیلم سینمایی «زنبور کارگر» به نویسندگی سعید نعمت‌الله و کارگردانی افشین صادقی را آغاز کردم. وی ادامه داد: همزمان با ساخت موسیقی این فیلم برای سجاد افشاریان هم موسیقی نمایش «هرکسی یا روز می‌میرد یا شب، من شبانه‌روز» را ساختم. این نمایش از شهریورماه در مجموعه تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته و خوشبختانه با استقبال مخاطبان نیز مواجه شده است. البته در این راستا در حال ساخت موسیقی برای چند خواننده جوان هم هستم که به تازگی در عرصه‌های حرفه‌ای موسیقی حضور پیدا کرده‌اند. البته نحوه همکاری من با این هنرمندان در قالبی است که طی روزهای آینده به صورت جزیی‌تر اطلاع رسانی می‌شود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سهراب پورناظری در سال‌های گذشته برای چند فیلم موسیقی ساخته که تقریبا همه این فیلم‌ها از آثار موفق سینمای ایران بوده‌اند. تقریبا تمام همکاری‌های سهراب پورناظری در زمینه ساخت موسیقی فیلم، در آثاری رخ داده که حمید نعمت‌اله کارگردانش بوده است. این بار اما سهراب پورناظری و همایون شجریان در ساخت موسیقی فیلمی همکاری خواهند داشت که کارگردانش حسن فتحی است. فیلم «مست عشق» به روایت بخش‌هایی از زندگی مولانا و شمس می‌پردازد. داستان فیلم «مست عشق» همزمان با دوران زندگی مولانا و شمس تبریزی اتفاق می‌افتد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
همچنین ندا صفی فر به عنوان مدیر ارکستر در این مجموعه مشغول فعالیت است. شایان ذکر است که دکتر منوچهر صهبایی به عنوان رهبر ارکستر ایستگاه با گروه نمایش موزیکال «مری پاپینز» همکاری خواهد کرد. وی فارغ التحصیل دکترا در رشته‌های موزیکولوژی و هنرها، سولیست ابوا، استاد کنسرواتوآر و استاد دانشکده موسیقی در اتریش است. بهنوش طباطبایی، مهراوه شریفی نیا، احسان کرمی و آرمین رحیمیان بازیگران اصلی این نمایش موزیکال هستند. موزیکال «مری پاپینز» آبان ماه امسال به کارگردانی احمد سلیمانی روی صحنه تالار وحدت به اجرا درمی‌آید.
ایلناایلنا3 روز قبل
با آغاز مرحله‌ تدوین فیلم سینمایی «کارلا» مهدی وجدانی آهنگساز و رهبر ارکستر ایرانی به عنوان آهنگساز به این فیلم پیوست. این فیلم داستان زندگی یک پدر هنرمند تئاتر عروسکی با بازی چاعلایان سوینچر (Çağlayan Sevinçer) و دختر کوچکش کارلا کاندمیر (Karla Kandemir) و محصول کشور ترکیه است. با آغاز مرحله تدوین؛ مهدی وجدانی آهنگساز و رهبر ارکستر ایرانی به عنوان آهنگساز به این فیلم پیوست. مهدی وجدانی پیشتر در زمینه ساخت موسیقی فیلم و تئاتر فعالیت داشته و تندیس بهترین موسیقی از جشنواره تئاتر را دارد. وجدانی رهبر مهمان ارکستر ملی ایران بوده و آخرین فعالیت وی رهبری ارکستر زهی تهران با همراهی سامان احتشامی در تالار وحدت بوده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اعتمادآنلاین| فیلم سینمایی «کارلا» به نویسندگی نفیسه لاله و کارگردانی پروفسور دکتر جیحان کاندمیر (Prof. Dr. Ceyhan Kandemir)، به تهیه‌کنندگی مورات چینار (Murat Çınar) به ایستگاه پایانی فیلمبرداری خود در استانبول رسید. این فیلم داستان زندگی یک پدر هنرمند تئاتر عروسکی با بازی چاعلایان سوینچر (Çağlayan Sevinçer) و دختر کوچکش کارلا کاندمیر (Karla Kandemir) و محصول کشور ترکیه است. با آغاز مرحله‌ تدوین؛ مهدی وجدانی آهنگساز و رهبر ارکستر ایرانی به عنوان آهنگساز به این فیلم پیوست. وجدانی پیش‌تر در زمینه ساخت موسیقی فیلم و تئاتر فعالیت داشته و تندیس بهترین موسیقی از جشنواره تئاتر را دارد. وجدانی رهبر مهمان ارکستر ملی ایران بوده و آخرین فعالیت او رهبری ارکستر زهی تهران با همراهی سامان احتشامی در تالار وحدت بوده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
فیلم سینمایی «کارلا» به نویسندگی نفیسه لاله و کارگردانی پروفسور دکتر جیحان کاندمیر (Prof. Dr. Ceyhan Kandemir)، به تهیه‌کنندگی مورات چینار (Murat Çınar) به ایستگاه پایانی فیلمبرداری خود در استانبول رسید. این فیلم داستان زندگی یک پدر هنرمند تئاتر عروسکی با بازی چاعلایان سوینچر (Çağlayan Sevinçer) و دختر کوچکش کارلا کاندمیر (Karla Kandemir) و محصول کشور ترکیه است. با آغاز مرحله‌ تدوین؛ مهدی وجدانی آهنگساز و رهبر ارکستر ایرانی به عنوان آهنگساز به این فیلم پیوست. وجدانی پیش‌تر در زمینه ساخت موسیقی فیلم و تئاتر فعالیت داشته و تندیس بهترین موسیقی از جشنواره تئاتر را دارد. وجدانی رهبر مهمان ارکستر ملی ایران بوده و آخرین فعالیت وی رهبری ارکستر زهی تهران با همراهی سامان احتشامی در تالار وحدت بوده است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، فیلم سینمایی «کارلا» به نویسندگی نفیسه لاله و کارگردانی پروفسور دکتر جیحان کاندمیر (Prof. Dr. Ceyhan Kandemir)، به تهیه‌کنندگی مورات چینار (Murat Çınar) به ایستگاه پایانی فیلمبرداری خود در استانبول رسید. این فیلم داستان زندگی یک پدر هنرمند تئاتر عروسکی با بازی چاعلایان سوینچر (Çağlayan Sevinçer) و دختر کوچکش کارلا کاندمیر (Karla Kandemir) و محصول کشور ترکیه است. با آغاز مرحله‌ی تدوین؛ مهدی وجدانی آهنگساز و رهبر ارکستر ایرانی به عنوان آهنگساز به این فیلم پیوست. وجدانی پیشتر در زمینه ساخت موسیقی فیلم و تئاتر فعالیت داشته و تندیس بهترین موسیقی از جشنواره تئاتر را دارد. وجدانی رهبر مهمان ارکستر ملی ایران بوده و آخرین فعالیت وی رهبری ارکستر زهی تهران با همراهی سامان احتشامی در تالار وحدت بوده است.
ایمناایمنا4 روز قبل
به گزارش ایمنا، با پایان فیلمبرداری فیلم سینمایی «آتابای»، حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده تار و سه‌تار کار ساخت موسیقی این فیلم را آغاز کرد. «آتابای» پنجمین فیلم بلند سینمایی نیکی کریمی در مقام کارگردان است. فیلمنامه را هادی حجازی‌فر بر اساس طرحی از نیکی کریمی نوشته است و خود در فیلم بازی می‌کند. جواد عزتی، سحر دولتشاهی و دانیال نوروش و از دیگر بازیگران «آتابای» هستند. سامان لطفیان مدیر فیلمبرداری و حسین جمشیدی گوهری تدوینگر فیلم هستند که برای نمایش در جشنواره فیلم فجر امسال آماده می‌شود.
ایسناایسنا4 روز قبل
رئیس انجمن موسیقی لرستان گفت: ارکستر فیلارمونیک لرستان برای نخستین بار به روی صحنه می‌رود. به گزارش ایسنا، امین عباسیان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: نخستین ارکستر فیلارمونیک لرستان از سال گذشته فعالیت خود را تحت حمایت انجمن موسیقی استان آغاز کرده است و برای اولین بار ۲۴ مهرماه سال‌جاری به روی صحنه می‌رود. وی تصریح کرد: ساختار ارکستر فیلارمونیک، ازنظر سازی، به‌صورت ارکستر سمفونیک یا ارکستر بزرگ است. رئیس انجمن موسیقی لرستان از مسئولین ارشد استان برای حمایت همه جانبه پیشبرد فعالیت‌های این ارکستر دعوت به همکاری کرد. گفتنی است، ارکستر فیلارمونیک لرستان به رهبری محمد میرزایی کارشناس ارشد آهنگسازی دانشگاه هنر تهران با اجرای قطعه حماسی موسیقی فیلم گیم آف ترونز چهارشنبه ۲۴ مهرماه ۱۳۹۸ در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم‌آباد در افتتاحیه سومین سوگواره چمرگه به روی صحنه می‌رود.
ایسناایسنا4 روز قبل
پیروز حناچی شهردار تهران نیز در این نشست گفت: سال‌ها پیش زمانی که در وزارت مسکن و شهرسازی بودم، به تحقیقی درباره‌ی میدان توپخانه تهران برخوردم. وی در ادامه، با اشاره به شیوه آشنایی‌اش با مهرداد زاهدیان از طریق تماشای یک مستند، عنوان کرد: «حدود سال‌ ۸۷ به واسطه معرفی مستند «میدان بی‌حصار» توسط یکی از دانشجویانم با نام مهرداد زاهدیان آشنا شدم. شهردار تهران پیرامون تهیه «زمستان است» توضیح داد: همان موقع صحبت‌های مقدماتی درباره تهیه یک فیلم را با آقای زاهدیان انجام دادیم. در ادامه این آیین رونمایی، مهرداد زاهدیان کارگردان مستند «زمستان است» گفت: مفتخرم که اولین نمایش فیلم را در حضور شما برگزار می‌کنیم. در خلاصه موضوع این فیلم مستند ۸۵ دقیقه‌ای آمده است: «حکایت تجددخواهی در ایران کمابیش مشابه سرگذشت خیابان لاله‌زار تهران است.

ویدئو / موسیقی فیلم؛ «بازی تقلید»

ایسناایسنا4 روز قبل
«بازی تقلید» فیلمی درام و زندگی‌نامه‌ای به کارگردانی «مورتن تیلدام» درباره زندگی «آلن تورینگ» است که به عنوان پدر علوم کامپیوتر شناخته می‌شود. این فیلم نامزد دریافت هشت اسکار شد، اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را ازآن خود کرد و جایزه انتخاب مردمی جشنواره فیلم تورنتو را نیز به خانه برد. موسیقی متن «بازی تقلید» را «الکساندر دسپلا» آهنگساز و رهبر ارکستر ۵۸ ساله فرانسوی ساخته است. «دسپلا» جوایز معتبری از جمله اسکار و بفتا را برای فیلم‌هایی مثل «سخنرانی پادشاه» و «هتل یزرگ بوداپست» دریافت کرده است. تدوینگر: جواد علیزاده
خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
ای‌آر رحمان، آهنگساز اسکاری هندوستان با ساخت فیلم «لو ماسک» اولین کارگردانی خود را تجربه می‌کند. رحمان برنده اسکار بهترین موسیقی برای فیلم هالیوودی «میلیونر زاغه‌نشین» و خالق موسیقی فیلم «محمد رسول‌الله» ساخته مجید مجیدی فیلمساز ایرانی است، در مراحل پس تولید اولین تجربه کارگردانی‌اش است. او ایده اولیه داستان فیلم را از همسرش گرفته و فیلم را براساس فیلم‌نامه‌ای از گوراچی فینکس می‌سازد، علاوه بر آن آهنگسازی و موسیقی متن فیلم را نیز عهده‌دار است. او به ورایتی گفت: «تقریبا ۸۰ درصد از مراحل تولید فیلم را انجام داده‌ایم همزمان با تولید این فیلم در جشنواره بوسان با فیلم «۹۹ آهنگ» در مقام فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده شرکت کردیم.» رحمان در ادامه افزود: «این یک تجربه حسی ۷۰ دقیقه‌ای و ۳۶۰ درجه‌ای است. به خاطر کیفیت و ویژگی‌های منحصری که این در این فیلم خلق کرده‌ایم، قطعا همه تماشاگران از دیدن فیلم شگفت‌زده خواهند شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
«ای‌آر رحمان» موسیقیدان اسکاری هند و خالق موسیقی فیلم «محمد رسول‌الله» مجید مجیدی، در مراحل پس تولید اولین تجربه کارگردانی‌اش است. اعتمادآنلاین|‌ «ای‌آر رحمان» آهنگساز اسکاری هندوستان با ساخت فیلم «لو ماسک» اولین کارگردانی خود را تجربه می‌کند. این فیلم یک تجربه واقعیت مجازی چند حسی است که دارای تجربیات لمسی حیرت‌آور و حس بویایی است. «ای‌آر رحمان» ایده اولیه داستان فیلم را از همسرش «سایرا» گرفته و فیلم را براساس فیلم‌نامه‌ای از «گوراچی فینکس» می‌سازد، علاوه بر آن آهنگسازی و موسیقی متن فیلم را نیز عهده‌دار است. او به ورایتی گفت: تقریبا ۸۰ درصد از مراحل تولید فیلم را انجام داده‌ایم همزمان با تولید این فیلم در جشنواره بوسان با فیلم «۹۹ آهنگ» در مقام فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده شرکت کردیم.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

موسیقی فیلم
کریستف رضاعی