موسیقی متن

موسیقی متن

مازن آنلاینمازن آنلاین18 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - بیست و چهارم مهرماه سی‌امین سالمرگ استاد مرتضی حنانه از آهنگسازان معاصر کشور است که اغلب مردم او را تنها به موزیک متن سریال هزار دستان می‌شناسند. همچنین در بحث آهنگسازی، موزیسین‌ها اغلب براساس حس و قریحه خود آثاری را می‌آفرینند و برخی نیز رشته آهنگسازی (کمپوزسیون) را می‌گذرانند که استاد مرتضی حنانه از جمله بهترین آنان است. مرتضی حنانه در مرکز عالی موسیقی واتیکان به تحصیل پرداخت و درباره موسیقی مذهبی ایتالیا پژوهش کرد. این ارکستر آثار آهنگ‌سازان ایران از قبیل مرتضی حنانه، صدیقه شهنیا، فریدون ناصری، فریدون فرزانه، مصطفی کسروی و سیروس شهردار را اجرا و ضبط کرد. مرتضی حنانه روز سه شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۶۸، پس از گذراندن بیماری سرطان چشم از جهان فروبست و در امامزاده طاهر (کرج) به خاک سپرده شد.
انتخابانتخاب19 ساعت قبل
به نقل از ورایتی، فیلم «بزرگ‌ترین مزرعه کوچک» در چهارمین دوره از جوایز سالانه مستند انتخاب منتقدان با کسب هفت نامزدی بیشترین شانس را دارد. نامزدی‌های این فیلم در بخش بهترین مستند بلند، بهترین کارگردان، بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین، بهترین موسیقی متن، بهترین روایت و بهترین مستند علمی/طبیعی هستند. همه این فیلم‌ها هم در بخش‌های بهترین مستند بلند و بهترین کارگردانی نامزد شده‌اند. در نهایت فیلم‌های «غار»، «هانی‌لند»، «کارخانه آمریکایی»، «آکوارلا» و «دریای سایه‌ها» همگی چهار نامزدی کسب کرده‌اند. جویی برلین مدیر عامل جوایز مستند انتخاب منتقدان در بیانیه‌ای گفت: «در حالیکه صنایع فیلم و تلویزیون مدام متحول می‌شوند، مستندسازان همچنان یک فرم هنری خلاق و پرانرژی باقی مانده‌اند که در حین سرگرم کردن آموزش هم می‌دهند.
ایسناایسنا2 روز قبل
نکته دومی که باید آن را امشب بگویم این است؛ مجید جوانمرد، برای خیلی از تهیه‌کننده‌ها منافع مالی بسیار خوبی ایجاد کرد. خیلی از فیلم‌های مجید تا سال‌ها مرغ تخم طلای تهیه‌کنندگانش بود. مجید قاری‌زاده: کارگردان‌ها بازنشستگی ندارنددر ادامه «مجید قاری‌زاده» روی صحنه رفت و ضمن تبریک به مجید جوانمرد، گفت: بیش از ۴۷ سال است که با او دوست هستم و اشتراکات زیادی با هم داریم. بعد از صحبت‌های او هدایایی به رسم یادبود به این کارگردان پیشکسوت سینمای ایران از سوی صندوق اعتباری هنر، بنیاد سینمایی فارابی و کانون کارگردانان سینمای ایران اهدا شد. امیدوارم که فرصت پیش بیاید «مجید جوانمرد» فیلم‌های بیشتری بسازد و مجبور نشود فیلمی بسازد که بگوید فیلم من نیست.
برنابرنا2 روز قبل
شب «مجید جوانمرد» به همت کانون کارگردانان سینمای ایران و به میزبانی بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد. نکته دومی که باید آن را امشب بگویم این است؛ مجید جوانمرد، برای خیلی از تهیه‌کننده‌ها منافع مالی بسیار خوبی ایجاد کرد. این جابه‌جایی هم ریشه در همان بحث‌های همیشگی دارد که بعد از ۳۰ سال هنوز دست از سر سینمای ایران برنداشته است. فیلمسازی را از خود سینما یاد گرفتیمدر بخش دیگری از شب «مجید جوانمرد»، «حجت‌الله سیفی» پشت تریبون قرار گرفت و گفت: من با مجید از سال ۱۳۴۸ آشنا هستم. کانون کارگردانان سینمای ایران، سلسله شب‌های کارگردانان را در راستای تکریم جایگاه کارگردانان پیشکسوت سینمای ایران و توجه به نقش تاریخی سینماگران ایرانی در رونق سینما برگزار می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
این روزها با خبر آهنگ‌سازی کیهان کلهر برای فیلم سینمایی «مجبوریم» و حسین علیزاده برای «آتابای» مواجهیم. جایی دیگر هم نوشته بود موسیقی متن می‌تواند به کلی معنی صحنه‌ها را تغییر دهد و این، یعنی نقش بزرگ آهنگ‌ساز در فیلم سینمایی. در ادامه، به موضوع بازگشت همزمان چند آهنگ ساز سنتی به عرصه آهنگ سازی سینما پرداختیم. موسیقی پنجمین فیلم بلند سینمایی نیکی کریمی را حسین علیزاده می‌سازد. جالب این که هفت سال از آخرین حضور حسین علیزاده در سینما به عنوان آهنگ‌ساز و نوازنده می‌گذرد.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
خبرآنلاین: مجید انتظامی موسیقیدان و آهنگساز مطرح در آیین «چله عشق» همراه با ارکستر سمفونیک تهران قطعه «روز واقعه» را در کتابخانه ملی ایران اجرا خواهد کرد. مجید انتظامی پس از ۶ سال دوری از رهبری ارکستر قصد دارد در آیین «چله عشق» که به همت کتابخانه ملی ایران و با هدف تجلیل از هنرمندان بنام عاشورایی برگزار می‌شود، حضور یابد و به اجرای قطعه «روز واقعه» بپردازد. همزمان با ایام صفر و اربعین حسینی، آیین «چله عشق» با هدف تجلیل از اسناد چهره‌هایی که طی یک قرن اخیر در حوزه واقعه عاشورا آثار ماندگاری خلق کرده‌اند، برگزار خواهد شد. آیین «چله عشق» که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی تدارک دیده شده، ۲۹ مهر ۱۳۹۸ در تالار قلم مرکز همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد. انتظامی خالق موسیقی ماندگار و به یادماندنی فیلم سینمایی «روز واقعه» در سال ۱۳۷۳ توانست برای موسیقی این فیلم از سیزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن را از آن خود کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ جایی خوانده بودم که فیلم، بدون موسیقی متن می‌میرد. جایی دیگر هم نوشته بود موسیقی متن می‌تواند به کلی معنی صحنه‌ها را تغییر دهد و این، یعنی نقش بزرگ آهنگ ساز در فیلم سینمایی. در ادامه، به موضوع بازگشت همزمان چند آهنگ ساز سنتی به عرصه آهنگ سازی سینما پرداختیم. جالب این که هفت سال از آخرین حضور حسین علیزاده در سینما به عنوان آهنگ ساز و نوازنده می‌گذرد. حال، این ترکیب سحرانگیز قرار است برای دومین بار بعد از سال ۹۴، صدای یک فیلم در سینما باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
جایی خوانده بودم که فیلم، بدون موسیقی متن می‌میرد. جایی دیگر هم نوشته بود موسیقی متن می‌تواند به کلی معنی صحنه‌ها را تغییر دهد و این، یعنی نقش بزرگ آهنگ ساز در فیلم سینمایی. در ادامه، به موضوع بازگشت همزمان چند آهنگ ساز سنتی به عرصه آهنگ سازی سینما پرداختیم. جالب این که هفت سال از آخرین حضور حسین علیزاده در سینما به عنوان آهنگ ساز و نوازنده می‌گذرد. حال، این ترکیب سحرانگیز قرار است برای دومین بار بعد از سال ۹۴، صدای یک فیلم در سینما باشد.
فراروفرارو3 روز قبل
با آهنگسازی حسین علیزاده، آتابای تازه‌ترین ساخته نیکی کریمی برای جشنواره فجر آماده می‌شود. حسین علیزاده، نامزد دریافت ۳ جایزه گرمی و برنده ٤ سیمرغ بلورین موسیقی متن جشنواره‌های فیلم فجر، امسال با آتابای نیکی کریمی، در جشنواره فجر حضور خواهد داشت. با به پایان رسیدن فیلم‌برداری جدیدترین فیلم نیکی کریمی، حسین علیزاده، آهنگساز مشهور ایرانی که تا به حال جوایز زیادی در داخل و خارج از ایران کسب کرده، کار ساخت موسیقی این فیلم را آغاز کرده است. آتابای پنجمین فیلم بلند سینمایی نیکی کریمی است که نگارش فیلمنامه آن را هادی حجازی‌فر بر اساس طرحی از نیکی کریمی به عهده داشته، سامان لطفیان مدیر فیلمبرداری آن بوده و این روزها مراحل تدوین آن توسط حسین جمشیدی گوهری در حال انجام است. هادی حجازی فر، جواد عزتی، سحر دولتشاهی و دانیال نوروش بازیگران آتابای هستند و اولین نمایش این فیلم در جشنواره فجر امسال خواهد بود.
همشهریهمشهری3 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسکرین‌دیلی، چهارمین تجربه کارگردانی آبیار در نخستین حضور بین‌المللی خود در بخش مسابقه رسمی جشنواره شب‌های تیره تالین به نمایش درمی‌آید. بیست و سومین جشنواره شب‌های تیره تالین ۱۵ نوامبر تا اول دسامبر در استونی برگزار می‌شود اما برنامه نمایش فیلم‌های بخش مسابقه ۲۰ تا ۲۹ نوامبر است. کره‌جنوبی، ترکیه، دانمارک، آلمان، چین، ایرلند و روسیه همراه با ایران در بخش مسابقه رسمی نماینده دارند. فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره شب‌های تیره تالین برای کسب چند جایزه رقابت می‌کنند؛ ابتدا جایزه بزرگ برای بهترین فیلم به ارزش ۱۰ هزار یورو که به کارگردان و تهیه‌کننده می‌رسد. بخش مسابقه رسمی از سال ۲۰۱۴ آغاز به کار کرده است.

ویدئو / موسیقی فیلم؛ «بازی تقلید»

ایسناایسنا5 روز قبل
«بازی تقلید» فیلمی درام و زندگی‌نامه‌ای به کارگردانی «مورتن تیلدام» درباره زندگی «آلن تورینگ» است که به عنوان پدر علوم کامپیوتر شناخته می‌شود. این فیلم نامزد دریافت هشت اسکار شد، اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را ازآن خود کرد و جایزه انتخاب مردمی جشنواره فیلم تورنتو را نیز به خانه برد. موسیقی متن «بازی تقلید» را «الکساندر دسپلا» آهنگساز و رهبر ارکستر ۵۸ ساله فرانسوی ساخته است. «دسپلا» جوایز معتبری از جمله اسکار و بفتا را برای فیلم‌هایی مثل «سخنرانی پادشاه» و «هتل یزرگ بوداپست» دریافت کرده است. تدوینگر: جواد علیزاده

۳۵ فیلمی که در سال ۲۰۲۰ نباید از دست بدهید

32+
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
سینماپرسسینماپرس6 روز قبل
سینماپرس: مستند «۴۰» با نگرشی نو به موضوع راهپیمایی و همایش عظیم اربعین حسینی پس از سه سال تحقیق، پژوهش و فعالیت میدانی به مرحله تولید و پخش رسید. به گزارش سینماپرس، مستند «۴۰» با نگرشی نو به موضوع راهپیمایی و همایش عظیم اربعین حسینی پس از سه سال تحقیق، پژوهش و فعالیت میدانی به مرحله تولید رسید که به زودی روی آنتن شبکه‌های داخلی و خارجی خواهد رفت. این مستند به سفارش شرکت White Frame و به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احسان حلمی تولید شده است. مستند «۴۰» برای مخاطب جامعه غربی و غیرمسلمانان تولید شده و زبان اصلی آن انگلیسی است و به دو زبان عربی و فارسی نیز دوبله شده است. مستند «۴۰» همزمان با پخش جهانی، در ایران از رسانه ملی پخش خواهد شد.
وانانیوزوانانیوز6 روز قبل
به گزارش وانانیوز، اعلام فهرست نهایی فیلم‌های متقاضی شرکت در رقابت بهترین فیلم خارجی‌زبان اسکار با یک اتفاق غیرمنتظره همراه شد. پیش از این رکورد تعداد فیلم‌های متقاضی رقابت در این بخش به سال ۲۰۱۷ با ۹۲ فیلم برمی‌گشت. یکی از بخش‌های جالب فهرست نهایی فیلم‌های متقاضی شرکت در رقابت اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان امسال، حضور فیلم‌هایی از کشور‌های ازبکستان، نیجریه و غنا برای اولین بار است. نماینده سینمای ازبکستان در این رقابت فیلم «نان گرم» ساخته امید خامدامف، نماینده غنا فیلم «Azili» ساخته کوآبنا گیانسا و نماینده نیجریه فیلم «شجاع‌دل» ساخته جنویو نناجی است. نماینده ایران در این رقابت هم مستند «در جست‌و‌جوی فریده» خواهد بود که وقتی خبر انتخاب آن در ۲۷ مرداد منتشر شد حاشیه‌هایی به همراه آورد.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
ای‌آر رحمان، آهنگساز اسکاری هندوستان با ساخت فیلم «لو ماسک» اولین کارگردانی خود را تجربه می‌کند. رحمان برنده اسکار بهترین موسیقی برای فیلم هالیوودی «میلیونر زاغه‌نشین» و خالق موسیقی فیلم «محمد رسول‌الله» ساخته مجید مجیدی فیلمساز ایرانی است، در مراحل پس تولید اولین تجربه کارگردانی‌اش است. او ایده اولیه داستان فیلم را از همسرش گرفته و فیلم را براساس فیلم‌نامه‌ای از گوراچی فینکس می‌سازد، علاوه بر آن آهنگسازی و موسیقی متن فیلم را نیز عهده‌دار است. او به ورایتی گفت: «تقریبا ۸۰ درصد از مراحل تولید فیلم را انجام داده‌ایم همزمان با تولید این فیلم در جشنواره بوسان با فیلم «۹۹ آهنگ» در مقام فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده شرکت کردیم.» رحمان در ادامه افزود: «این یک تجربه حسی ۷۰ دقیقه‌ای و ۳۶۰ درجه‌ای است. به خاطر کیفیت و ویژگی‌های منحصری که این در این فیلم خلق کرده‌ایم، قطعا همه تماشاگران از دیدن فیلم شگفت‌زده خواهند شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
«ای‌آر رحمان» موسیقیدان اسکاری هند و خالق موسیقی فیلم «محمد رسول‌الله» مجید مجیدی، در مراحل پس تولید اولین تجربه کارگردانی‌اش است. اعتمادآنلاین|‌ «ای‌آر رحمان» آهنگساز اسکاری هندوستان با ساخت فیلم «لو ماسک» اولین کارگردانی خود را تجربه می‌کند. این فیلم یک تجربه واقعیت مجازی چند حسی است که دارای تجربیات لمسی حیرت‌آور و حس بویایی است. «ای‌آر رحمان» ایده اولیه داستان فیلم را از همسرش «سایرا» گرفته و فیلم را براساس فیلم‌نامه‌ای از «گوراچی فینکس» می‌سازد، علاوه بر آن آهنگسازی و موسیقی متن فیلم را نیز عهده‌دار است. او به ورایتی گفت: تقریبا ۸۰ درصد از مراحل تولید فیلم را انجام داده‌ایم همزمان با تولید این فیلم در جشنواره بوسان با فیلم «۹۹ آهنگ» در مقام فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده شرکت کردیم.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مستند «۴۰» با نگرشی نو به موضوع راهپیمایی و همایش عظیم اربعین حسینی پس از سه سال تحقیق، پژوهش و فعالیت میدانی به مرحله تولید رسید که به زودی روی آنتن شبکه‌های داخلی و خارجی خواهد رفت. این مستند به سفارش شرکت White Frame و به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احسان حلمی تولید شده است. «۴۰» از یک تیم پژوهشی بین‌المللی تشکیل شده تا با حضور میدانی به جمع‌آوری بیش از ٣٠٠ گفتگو در کشورهای مختلف بپردازد. مستند «۴۰» برای مخاطب جامعه غربی و غیرمسلمانان تولید شده و زبان اصلی آن انگلیسی است و به دو زبان عربی و فارسی نیز دوبله شده است. مستند «۴۰» همزمان با پخش جهانی، در ایران از رسانه ملی پخش خواهد شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
اما شاید کمتر کسی که از نام کارگردان سریال «پس از باران» بی‌خبر باشد، باور کند که سریال «ستایش» نیز ساخته همان کارگردان یعنی سعید سلطانی باشد. در سریال این‌گونه نشان داده شد که همسر اول ارباب در پاداش برای از خودگذشتگی که برای ارباب همسر دوم انتخاب کرد صاحب فرزند شد. از کارمندی تا کارگردانیسعید سلطانی اگر یک اثر برای ماندگار شدن در کارنامه کاری خود داشته باشد باید سریال «پس از باران» را نام برد. ستایش کارنامه سلطانی را تغییر دادتا کنون در صدا و سیمای ایران کم سابقه بوده است که سریالی در حال پخش به علت کیفیت پایین از پخش آن جلوگیری شود. سری نخست سریال ستایش آذر ماه ۱۳۸۹ آغاز شد و با جذب مخاطب کارگردان را به این فکر انداخت که سری دوم را نیز بسازد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مستند «۴۰» با نگرشی نو به موضوع راهپیمایی و همایش عظیم اربعین حسینی پس از سه سال تحقیق، پژوهش و فعالیت میدانی به مرحله تولید رسید که به زودی روی آنتن شبکه‌های داخلی و خارجی خواهد رفت. به گزارش ایسنا، این مستند که به سفارش شرکت White Frame و به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احسان حلمی تولید شده، از یک تیم پژوهشی بین‌المللی بهره برده است تا با حضور میدانی به جمع‌آوری بیش از ٣٠٠ گفت‌وگو در کشورهای مختلف بپردازند. مخاطب هدف مستند «۴۰» جامعه غربی و غیرمسلمانان و زبان اصلی تولید آن به انگلیسی است که البته به عربی و فارسی دوبله شده است. کارگردان مستند «۴۰» می‌گوید: این مستند، پژوهشی واقع‌بینانه از نگاه غیرمسلمانان و غربی‌ها به گردهمایی عظیم اربعین است که در سیر آن، مولفه‌هایی همچون «رفتارشناسی دینی مردم جهان»، «قیاس کمی و کیفی این راهپیمایی با تجمع‌های مشابه مذهبی»، «بررسی آداب، رسوم، عادات و سبک مهمان نوازی اربعینی» را از ذره‌بین تحلیل گذر داده است. همزمان با اکران عمومی، مستند «٤٠» در ایران از صداوسیما پخش و از سایت فیلیمو قابل دسترسی خواهد بود.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین، آخرین قسمت سریال تاریخی «مختارنامه» ساخته سیدداود میرباقری چهارشنبه ۱۷ مهر از شبکه چهار پخش می‌شود و کمتر از ۲۴ ساعت بعد یعنی ساعت ۲۴ روز پنجشنبه یک مجموعه تاریخی دیگر جای آن می‌آید. «امیرکبیر» که محصول ۱۳۶۳ است، نخستین‌بار از اردیبهشت ۶۴ از شبکه یک پخش شد و در آن دوران بسیار محبوب و پرتماشاگر بود. نیکپور که در بسیاری از پروژه‌های تاریخی تلویزیون ایران ایفای نقش کرده، کارگردان و بازیگر نقش محمدتقی‌خان فراهانی در «امیرکبیر» است؛ صدراعظم مقتدر و باتدبیر ناصرالدین‌شاه که به دسیسه نزدیکان شاه قاجار در حمام فین کاشان به شهادت رسید. در تاریخ سینما و تلویزیون ایران چهار بازیگر نقش امیرکبیر را ایفا کرده‌اند؛ مرحوم ناصر ملک‌مطیعی در سریال «سلطان صاحبقران» زنده‌یاد علی حاتمی، سعید نیکپور در «امیرکبیر»، محمد صادقی در سریال «سال‌های مشروطه» محمدرضا ورزی و البته داریوش ارجمند در فیلم سینمایی «ناصرالدین‌شاه آکتور سینما» به کارگردانی محسن مخملباف. مجموعه ۱۳ قسمتی «امیرکبیر» هر روز ساعت ۲۴ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود و روز بعد ساعت ۱۸ بازپخش می‌شود.
برنابرنا1 هفته قبل
هر یک از بیست قطعه‌ی ارائه شده در نخستین لوح فشرده‌ی صوتی مینای مهتاب، دارای این ویژگی هستند. بنابراین لوح فشرده‌ی مذکور را، در حال انجام امورات روزمره، حتی داخل اتومبیل هنگام رانندگی نیز می‌توان شنید. البته استثنائاتی نیز در زمان شنیدن هر یک از لوح‌های فشرده‌ی صوتی مینای مهتاب وجود دارد؛ که از دایره شمول کلی آن خارج است؛ به عنوان مثال وقتی شنونده در هر لحظه از شبانه روز، به هر دلیلی بخواهد با خودش خلوت کند. در چنین موقعیتی که ریتم بدن به طور طبیعی کاهش می‌یابد، شنیدن نخستین لوح فشرده‌ی اثر یاد شده، بهترین پیشنهاد برای وی خواهد بود. بنابراین همه‌ی کسانی که جهت حفظ و ارتقای هرچه بیشتر سلامت روان خود، گوش سپردن به شعر و موسیقی را برمی گزینند؛ مخاطب همیشگی مینای مهتاب هستند.
موجموج1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج، همزمان با نودمین زادروز زنده یاد سهراب سپهری نخستین بخش از آلبوم صوتی نفیسی به بازار موسیقی آمد؛ که «مینای مهتاب» نام داشت؛ و گزیده‌ای بود از سروده‌های این شاعر و نقاش معاصر ایرانی، که با اجرای مهرداد محمدپور و همراهی موسیقی‌های زیبایی از Zbigniew Preisner- آهنگساز لهستانی- و Vassilis Saleas_ نوازنده کلارینت اهل کشور یونان- و در اختیار علاقمندان شعر و موسیقی قرار گرفت. به عنوان مثال می‌توان به شعر آب اشاره کرد؛ که موسیقی انتخاب شده برای آن، از ساخته‌های Vassilis Saleas است. به عنوان مثال می‌توان به شعر ندای آغاز اشاره کرد؛ که موسیقی متن آن از ساخته‌های Zbigniew Preisner انتخاب شده است. هر یک از بیست قطعه‌ی ارائه شده در نخستین لوح فشرده‌ی صوتی مینای مهتاب، دارای این ویژگی هستند. ایجاد انگیزه در شنوندگان جهت انس و الفت هر چه بیشتر آنان با شعر و ادبیات ایران به منظور درک صحیح معانی و مفاهیم عمیق نهفته در آن.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
فیلم «پارازیت» یا «انگل» ساخته بونگ جون هو به عنوان برنده اصلی جوایز سینمایی بویل جشنواره بوسان ۲۰۱۹ انتخاب شد. به نقل از ورایتی، «انگل» که برنده نخل طلای جشنواره فیلم کن بود، برنده بزرگ بیست و هشتمین دوره جوایز بویل در جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان هم شد. این کمدی سیاه ۶ جایزه برد که جایزه بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد مکمل و بهترین بازیگر زن مکمل برای پارک میونگ-هون و لی جونگ-اوئن از جمله آنها بود. جایزه بهترین فیلمنامه نیز به بونگ و نویسنده همراهش هان جین-ون رسید و جایزه بهترین فیلمبرداری و بهترین موسیقی متن فیلم را نیز دریافت کرد. جوایز سینمایی بویل از سوی روزنامه لیبو بوسان از سال ۱۹۵۸ در جشنواره بوسان اهدا و یکی از قدیمی‌ترین جوایز سینمایی این کشور محسوب می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: این هفته «وضعیت موسیقی کشور» در برنامه زنده رادیویی «گیومه» تحلیل و بررسی می‌شود. به گزارش سینماپرس، عناوین و موضوعاتی که این هفته گیومه به آن می‌پردازد شامل اقتصاد: اقتصاد موسیقی، دولت، شریک کنسرت گذاران؟ «ده درصد از درآمد کنسرت‌ها» واکنش هنرمندان موسیقی در این زمینه، آیا مافیای موسیقی وجود دارد؟ موسیقی خیابانی آری یا نه؟ کنسرت‌ها با گوش موسیقیایی ما چه می‌کنند؟ کپی کاری و سرقت هنری در موسیقی پاپ و موسیقی متن و آسیب شناسی ترانه‌ها و کیفیت نظارت بر شعر و موسیقی هستند. برنامه «گیومه»، تا پایان هفته جاری به تهیه کنندگی آزاده شاهرخ مهر، اجرای: شیما جان قربان، «روی میز خبر» با اجرای محمدعلی مومنی، و «کارشناسی اجرای» شهاب شهرزاد و با همکاری غزاله پورخاکی در بخش «شوخی با خبرها»، از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۰:۳۰ به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: در دهمین برنامه «فیلمنامه فیلم» از سری نشست‌های «سینماپاتوق» حوزه هنری، فیلم مستند «کربلا جغرافیای یک تاریخ» با حضور داریوش یاری (کارگردان) نقد و بررسی می‌شود. به گزارش سینماپرس، نمایش و بررسی مستند «کربلا جغرافیای یک تاریخ» با سخنرانی و ارائه داریوش یاری (کارگردان) در دهمین برنامه «فیلمنامه فیلم» از سری نشست‌های «سینماپاتوق»، یکشنبه ۱۴ مهرماه از ساعت ۱۵:۳۰ در سالن اوستا حوزه هنری برگزار می‌شود. «کربلا جغرافیای یک تاریخ» محصول حوزه هنری و روایتی متفاوت از قیام امام حسین (ع) و تاثیر آن بر فرهنگ و سبک زندگی شیعیان از گذشته تا امروز است. بهروز مفید هم تهیه‌کنندگی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» را برعهده دارد. شایان ذکر است نمایش این فیلم با حضور هنرجویان و دانشجویان سینما، علاقمندان، اعضای کانون سینمایی سوره و جمعی از خبرنگاران و اهالی رسانه با هدف بررسی فیلمنامه فیلم پیش‌بینی شده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
اعلام عوامل و بازیگران نمایش «من»، جدیدترین چهره معروف اینستاگرام بازیگر تئاتر شد، تولید فیلم «آبادان یازده ۶۰» و …. از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. زنگ افتتاح نمایش «از بان تا تان» توسط یکی از مادران شهدا و آزیتا موگویی کارگردان سینما و هنرمندان دیگر تئاتر و سینما زده خواهد شد. تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان نمایش «از بان تا تان» اشکان درویشی و مشاور رسانه‌ای نمایش نیز سید حسین رسولی است. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: مردم غیور آبادان … شهر در آستانه سقوط قرار گرفته است! شایان ذکر است نمایش این فیلم با حضور هنرجویان و دانشجویان سینما، علاقمندان، اعضای کانون سینمایی سوره و جمعی از خبرنگاران و اهالی رسانه با هدف بررسی فیلمنامه فیلم پیش‌بینی شده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
در دهمین برنامه «فیلمنامه فیلم» از سری نشست‌های «سینماپاتوق» حوزه هنری، فیلم مستند «کربلا جغرافیای یک تاریخ» با حضور داریوش یاری (کارگردان) نقد و بررسی می‌شود. به گزارش قدس آنلاین، نمایش و بررسی مستند «کربلا جغرافیای یک تاریخ» با سخنرانی و ارائه داریوش یاری (کارگردان) در دهمین برنامه «فیلمنامه فیلم» از سری نشست‌های «سینماپاتوق»، یکشنبه ۱۴ مهرماه از ساعت ۱۵:۳۰ در سالن اوستا حوزه هنری برگزار می‌شود. «کربلا جغرافیای یک تاریخ» محصول حوزه هنری و روایتی متفاوت از قیام امام حسین (ع) و تاثیر آن بر فرهنگ و سبک زندگی شیعیان از گذشته تا امروز است. بهروز مفید هم تهیه‌کنندگی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» را برعهده دارد. شایان ذکر است نمایش این فیلم با حضور هنرجویان و دانشجویان سینما، علاقمندان، اعضای کانون سینمایی سوره و جمعی از خبرنگاران و اهالی رسانه با هدف بررسی فیلمنامه فیلم پیش‌بینی شده است.

سکانس‌هایی از فیلم رفیق بد

تابناکتابناک1 هفته قبل
فیلم سینمایی «رفیق بد» به کارگردانی عباس احمدی مطلق و نویسندگی ایرج طهماسب محصول سال ۱۳۸۶ است. به توصیه پزشک، حبیب به تعریف ماجرای دوستی خود و عزیز در حضور او می‌پردازد و ماجرای سرقت پول از بانک بازخوانی می‌شود. ایرج طهماسب، حمید جبلی، هما روستا، ژاله صامتی، ریما رامین‌فر، مهدی باطبی، الناز حبیب پور و محمد بحرانی در این فیلم مقابل دوربین تورج اصلانی بازی کردند. علیرضا کهن‌دیری موسیقی متن این فیلم را ساخت و کاوه ایمانی این اثر را تدوین کرد. سکانس‌هایی از این فیلم سینمایی را در تابناک تماشا می‌کنید.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
«بیداری مورچه‌ها» در جشنواره‌های بین‌المللی مختلف مانند جشنواره فیلم کاستاریکا، جشنواره فیلم گواناهواتو، جشنواره فیلم آمریکای لاتین لیما، جشنواره فیلم سیاتل نمایش داده شد و جوایزی نیز دریافت کرد. «رما» بجز جایزه اسکار بهترین فیلم بلند بین‌المللی، در دو بخش بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری هم اسکار گرفت. «The Whistlers» بعد از ونیز در جشنواره فیلم تورنتو و بعد در جشنواره فیلم نیویورک نمایش داده شد. آلمودوار در ۲۰۰۲ برای فیلم «با او حرف بزن» برنده اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شد و برای همین فیلم نامزد اسکار بهترین کارگردان بود. «به سوی خانه» در جشنواره بین‌المللی فیلم اودسا برنده جایزه بزرگ و در جشنواره بین‌المللی فیلم بخارست برنده جایزه بهترین فیلم شد.
زوم‌جیزوم‌جی1 هفته قبل
فیلم Cherry (چری) قرار است فیلم بعدی این دو برادر باشد که تام هالند، بازیگر نقش پیتر پارکر ملقب به مرد عنکبوتی، قرار است نقش اصلی این فیلم را بازی کند. علاوه‌بر براوو، بیل اسکارشگورد با سابقه بازی در فیلم It (آن)، جک رینور با سابقه بازی در فیلم Midsommar (میدسامر)، فارست گودلاک با سابقه بازی در فیلم The Revenant (از گور برخاسته)، کایل هاروی با سابقه بازی در فیلم The After Party (بعد از مهمانی)، جف والبرگ با سابقه بازی در فیلم Dora and the Lost City of Gold (دورا و شهر گمشده طلا) و مایکل گاندولفینی با سابقه بازی در فیلم The Many Saints of Newark (آمرزیدگان فراوان شهر نیوآرک)، دیگر بازیگران جدیدی هستند که به هالند در فیلم چری اضافه شده‌اند. فیلم Cherry داستان واقعی یک پزشک سابق ارتش آمریکا به‌ناک نیکو واکر را روایت می‌کند که در واقع او کتاب زندگینامه خود را نوشته است. همچنین مراحل فیلمبرداری و تولید فیلم Cherry در شهر کلیولند در ایالت اوهایو آغاز شده است. همانطور که ما در شهر کلیولند به‌دنیا آمده بودیم، این بسیار اهمیت داشت که فیلمبرداری فیلم نیز در شهر زادگاه خودمان انجام شود.

به انتهای لیست رسیدید