موسیقی کودکان

موسیقی کودکان

مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مریم شعبانی شامگاه یکشنبه در آیین رونمایی از پوستر چهارمین جشنواره ملی تئاتر و موسیقی کودکان «ائل» و رونمایی از پوستر هفتمین جشنواره فیلم کوتاه و فیلم‌نامه‌نویسی زنجان که با مشارکت سازمان فرهنگی شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزار شد گفت: سازمان فرهنگی شهرداری وظیفه خود می‌داند تا از تمام سازمان‌ها، نهادها و افرادی که دغدغه فرهنگ و هنر این شهررا دارند در اجرای برنامه‌ها حمایت‌های لازم را داشته باشد. وی به پتانسیل‌های موجود در شهر زنجان اشاره کرد و ادامه داد: هنرمندان زنجانی در عرصه‌های مختلف رقابتی که صورت می‌گیرد همیشه گوی سبقت را ربوده است، جهت مطرح کردن چنین استعدادها و ظرفیت هایی که در گذشته غفلت باعث به حاشیه رفتن آنها شده تلاش و حمایت‌های سازمان‌ها و نهادهای مختلف را نیاز داریم. رئیس کمیته راهبردی چهارمین جشنواره ملی تئاتر و موسیقی کودکان «ائل» از حضور دو شرکت‌کننده خارجی در این مسابقات خبر داد و گفت: چهل و هفت اثر از استان‌های مختلف به دبیرخانه رسیده، که از بین آنها ۹ اثر برگزیده دور اول مسابقات شناخته شده‌اند. شعبانی یکی از اقدامات مهم این جشنواره را برگزاری کارگاه‌های آموزشی تئاتر برای کودکان به همراه خانواده‌هایشان دانست و افزود: هدف از برگزاری این کارگاه بازی و نمایش در خانه، نمایش کودک و تربیت اجتماعی، تمرین برون پذیری، تجربه زندگی اجتماعی با نمایش، اصول نمایش تعلیم و تربیتی است. وی مهم‌ترین بخش جشنواره را حقوق شهروندی اعلام کرد و گفت: یکی از مشکلات جامعه امروز عدم مشارکت در کارهای گروهی است، از آنجا که مشارکت درک ارهای گروهی تعهد، مسئولیت و اعتمادبه‌نفس را به همراه دارد آموزش و به مشارکت گرفتن در کارها را باید از دوران کودکی و به شکل نمایش جهت تأثیرگذاری بیشتر انجام داد.
موسیقی ماموسیقی ما4 هفته قبل
موسیقی ما - اولین برنامه هزارصدا ویژه استعدادیابی موسیقی و ترانه کودکان و نوجوانان، عصردوشنبه سوم تیر ماه با حضور کارشناسان موسیقی، مهمانان ویژه، هنرجویان و هنرمندان کودک و نوجوان، خانواده‌ها و علاقه‌مندان موسیقی در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. وی افزود: «در تمام برنامه‌های پیشین هزارصدا یک شاعر عضو ثابت گروه کارشناسی بود اما از آنجایی که در این برنامه هنرمند نوجوانی سروده‌ای از خود را برای کارشناسی ارائه نداده است، شاعری حرفه‌ای در گروه کارشناسی حضور ندارد. اول تیر ماه مصادف است با روز تولد این شاعر محبوب چند نسل از علاقه مندان ادبیات. هزارصدا اولین برنامه استعداد یابی موسیقی در ایران است که به همت آرش نصیری از سال ١٣٩٢ آغاز بکار کرد و در سال جدید بخش شهرستان و کودکان آن نیز راه اندازی شد. اولین برنامه هزار صدای ویژه کودکان و نوجوان، ساعت ١٨ روز سوم تیر ماه در فرهنگسرای ارسباران آغاز می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 هفته قبل
اولین مسابقه «هزار صدا» با هدف استعدادیابی موسیقی و ترانه کودکان دوشنبه ۳ تیر ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، اولین مسابقه «هزارصدا» با هدف استعدادیابی موسیقی و ترانه کودکان ساعت ۱۸ دوشنبه ۳ تیر در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. همچنین مصطفی رحماندوست شاعر برجسته کودکان در اولین مسابقه هزارصدا ویژه استعدادیابی موسیقی کودکان تجلیل می‌شود. ناصر نظر مدرس، آهنگساز و رهبر ارکستر، نزهت امیری اولین بانوی رهبر ارکستر و آهنگساز، مهرداد نصرتی آهنگ ساز در اولین مسابقه «هزارصدا» ویژه کودکان به عنوان داور به بررسی و تحلیل آثار و اجرای شرکت کنندگان می‌پردازند. فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا است و شماره‌های ۲۰-۲۲۸۷۲۸۱۸ داخلی ۱۲۲برای آگاهی بیشتر اعلام می‌شود.
ایرناایرنا4 هفته قبل
او عضویت هیات‌های داوری کتاب سال، جشنواره‌های کتاب و مطبوعات کودکان و عضو شورای موسیقی کودکان و شورای کتاب کودک ایران را نیز بر عهده داشته است. موسوی: شعر رحماندوست دارای ویژگی‌های منحصر به خود است. یکی از دیگر ویژگی‌های شعر رحماندوست این است که اکثر اشعار او در پی آموزش و انتقال خلاقیت، تجربه، مهارت یا مفهومی به کودکان است. همان چیزی که در آثار رحماندوست در حوزه ادب کودک بسیار قابل توجه به نظر می‌رسد. شعر کودک محدودیت‌های بسیاری دارد که کار را بسیار دشوار می‌کند.
موسیقی ماموسیقی ما2 ماه قبل
اشاره داشتید زنده یاد استاد حسن کامکار تنها فردی بودند که نت‌های استاد صبا را به طور صحیح اجرا می‌کردند آیا امروز هم فرزندان استاد کامکار میراث دار پدر بوده‌ و شیوه نوازندگی کارهای استاد صبا را اجرا می‌‌کنند؟. گروهی که امروز فرزندان استاد حسن کامکار از پدر به میراث برده‌اند و هر کدام از اعضای آن استادی برجسته در موسیقی ایران زمین هستند. پدرم تعریف می‌کرد از جوانی عاشق ساز ویولن بود و جالب اینکه پدر و مادرش آنچنان علاقه‌ای به موسیقی نداشتند. ایشان در تلویزیون اعلام کرد، استاد حسن کامکار فوت کرده و بعد از اخبار بیوگرافی از زندگی ایشان را پخش خواهیم کرد. به‌خاطر دارم یکی از دوستان پدر به سنندج آمده بود و از من دعوت کرد به ‌تهران بروم.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
این نوازنده جوان در گذر سینما (خیابان برادران مظفر) با اجرای خیابانی موسیقی ۱۱ فیلم سینمایی خیلی‌ها را شگفت‌زده کرد. به بهانه حضور آسو در کنسرت خیابانی «گذر سینما» و اجرای موسیقی ۱۱ فیلم سینمایی، با این هنرمند عرصه موسیقی گپی زده‌ایم. اصلا چطور شد که پایت به کنسرت‌های خیابانی باز شد؟ حدود ۳ سال پیش با دوستان موزیسین‌ام در زیرگذر چهارراه ولیعصر بودیم که بحث اجرا‌های خیابانی پیش آمد. همچنین اجرای خیابانی صمیمیت بیشتری دارد و در واقع عرضه هنر برای همه مردم است. اتفاقا به نظر می‌رسد از این اجرا‌های خیابانی می‌شود بستری برای کار‌های خیرخواهانه و فعالیت‌های عام‌المنفعه ساخت.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
این نوازنده جوان در گذر سینما (خیابان برادران مظفر) با اجرای خیابانی موسیقی ۱۱فیلم سینمایی خیلی‌ها را شگفت‌زده کرد. به بهانه حضور آسو در کنسرت خیابانی «گذر سینما» و اجرای موسیقی ۱۱فیلم سینمایی، با این هنرمند عرصه موسیقی گپی زده‌ایم. اصلا چطور شد که پایت به کنسرت‌های خیابانی باز شد؟ حدود ۳سال پیش با دوستان موزیسین‌ام در زیرگذر چهارراه ولیعصر بودیم که بحث اجراهای خیابانی پیش آمد. همچنین اجرای خیابانی صمیمیت بیشتری دارد و در واقع عرضه هنر برای همه مردم است. به‌شخصه معتقدم همانطور که با ریسه کشیدن در معابر شهر و چراغانی‌کردن کوچه‌ها و خیابان‌ها به مناسبت‌های مختلف حال مردم خوب می‌شود، اجرای خیابانی موسیقی هم خیلی در روحیه مردم اثر می‌گذارد.
مهرمهر2 ماه قبل
البته حین برگزاری مسابقه «هزار صدا» در ۲ بخش موسیقی سنتی و موسیقی پاپ تلاش می‌کردم از هنرمندان کودک هم برای اجرای قطعاتی دعوت کنم اما همچنان علاقه‌مندم که این شکل اجرا در قالبی جداگانه شکل بگیرد. وی ادامه داد: البته در حوزه موسیقی کودک و نوجوان جشنواره‌هایی مانند «نوای خرم» و «جوان» طی این سال‌ها برگزار می‌شود که هرکدام دارای ویژگی‌ها و تأثیرگذاری‌های مثبتی است و می‌تواند مورد توجه قرار گیرد. اما آن چیزی که من مدنظرم است، برگزاری برنامه‌های مستمر به صورت ماهانه است که به نظرم طراحی مسابقه هزار صدای کودک می‌تواند نقش مؤثری در این نوع دیدگاه داشته باشد. سلبریتی‌ها در ترکیب داوراننصیری درباره نحوه انتخاب هیأت داوران مسابقه هزار صدای کودک گفت: ما نهایت تلاش‌مان را انجام می‌دهیم که بهترین کارشناسان حوزه موسیقی کودک در جمع هیأت داوران این مسابقه حضور داشته باشند. من حتی معتقدم حضور این هنرمندان فعال در کنار مدرسان و هنرمندان برگزیده موسیقی می‌تواند برای کارها و پروژه‌های خودشان نیز سودمند باشد.
ایرناایرنا4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، امین مرادی روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: کار تدوین دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان از خرداد سال ۹۵ توسط حوزه هنری استان به صورت رسمی آغاز شده و در مرحله اول تدوین ۹ عنوان از این دانشنامه در دستور کار قرار گرفت. رییس حوزه هنری کردستان گفت: در این آیین از کتاب‌های کردستان و شرق شناسان اثر کامبیز کریمی، کردستان و مشاهیر (سنجر خان) اثر اسماعیل احمدی، کردستان و ادب حماسی اثر هادی یوسفی و کردستان و ادبیات عامه اثر جمال احمدی رونمایی می‌شود. وی با اشاره به اهمیت دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان برای نسل‌های آینده گفت: میراث فرهنگی مناطق بومی ایران، ثروت ملی جامعه ایرانی و منبع بسیارغنی برای پژوهش‌های جامعه شناختی، مردم شناسی، تاریخی و زبانشناسی است. وی اضافه کرد: این آلبوم با ۶ قطعه موسیقی با عناوین مختلف به تهیه کنندگی حوزه هنری کردستان به عنوان اولین البوم موسیقی سنتی هه ورامان روانه بازار شده است. آیین گشایش دبیرخانه دائمی دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان ۲۲ اسفند و رونمایی از آلبوم موسیقی هورامان ۲۳ اسفند در پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار می‌شود.
ایرناایرنا4 ماه قبل
حمید زارعی افزود: باتوجه به روح لطیف و اثر پذیر کودکان، فراگیری و شناخت آنان از موسیقی ضرورت اجتناب ناپذیر است. وی ادامه داد: کودکان با توجه به شفاهی بودن فراگیری ذهن از شنیدن موسیقی بیشترین لذت را می‌برند و در تغییر روحیات آنان تاثیر فوق العاده‌ای دارد. زارعی بیان کرد: توجه و اهتمام خانواده‌ها در خورموج به موسیقی کودکان در سال‌های اخیر قابل تقدیر است و نشان از توسعه و رشد فرهنگی این دیار دارد. در این آیین به ۱۲نفر از کودکانی که دوره موسیقی کودکان را به اتمام رسانده بودند گواهی پایان دوره اهدا شد. شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی با ۴۱ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است..۶۰۴۳/۷۲۰۶انتهای پیام /*
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرس: آیین اختتامیۀ سومین جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان با حضور تعداد کثیری از اهالی قلم، نویسندگان حوزه کودک و نوجوان، تسهیلگران و اعضای باشگاه‌های کتاب‌خوانی و کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به این موضوع، صبح امروز ۱۴ اسفندماه در پردیس سینمایی باغ کتاب برگزار شد. امسال ۱۵ هزار و ۱۰۷ باشگاه از ۴۴۲ شهر و ۱۳۰۴ روستا در این برنامه فرهنگی مشارکت داشتند که این روند منجر به حضور ۲۲۱ هزار و ۳۲۰ نفر شرکت‌کننده در سومین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان شده است. در سومین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی یک هزار و هفتصد و چهل و شش شهر و روستا مشارکت داشتند و پانزه هزار باشگاه کتاب‌خوانی کودک و نوجوان با دویست هزار عضو در سراسر کشور تشکیل شده است. در پایان این مراسم، جوایز چهار بخش «باشگاه برگزیده»، «بهترین فیلم موبایلی»، «بهترین نامه به نویسنده» و «بهترین کتاب به انتخاب کودکان و نوجوان‌ها» توسط انجمن نویسندگان کودک و نوجوان؛ شورای کتاب کودک؛ انجمن تصویرگران کتاب کودک و انجمن موسیقی کودکان به برگزیدگان سومین دورۀ این رقابت فرهنگی اهدا شد. لازم به ذکر است باشگاه‌های کتاب‌خوانی هسته‌های کوچکی برای تهیه و مطالعه گروهی کتاب‌اند که با حضور حدود ۱۲ کودک و نوجوان برای مطالعه و مبادله کتاب تحت نظارت یک مربی بزرگ‌سال تشکیل شده و پس از ثبت در دبیرخانه مرکزی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان شروع به فعالیت می‌کنند.
ایرناایرنا4 ماه قبل
فرماندار بوکان نیز با اشاره به برگزاری سومین جشنواره منطقه‌ای آواز و موسیقی کودکان و نوجوان غرب کشور در این شهرستان اظهار داشت: موسیقی از حوزه‌های فرهنگی تاثیرگذار در نشاط جامعه است. خسروی در خصوص آثار ارسال شده به جشنواره موسیقی کودک و نوجوان گفت: هنرمندانی از۴۱ شهرستان از آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند. وی بیان کرد: ۶۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که از این تعداد هیات داوری مجوز ۱۵۰ اثر را جهت ورود به جشنواره صادر کرده است. فرماندار بوکان اظهار داشت: از مجموع آثار ارسال شده ۳۶۴ اثر در بخش تک نوازی، ۱۸۲ اثر در بخش آواز و ۲۶ اثر در گروه نوازی کودک و نوجوان است. به گزارش ایرنا، آیین اختتامیه این جشنواره چهارم فرودین سال آینده به میزبانی بوکان برگزار می‌شود.

از فشار حزب جمهوری‌خواه به ترامپ تا صدور حکم حبس ابد برای ال چاپو

3+
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ماه قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ‌ بچه‌های توانمند کافه «دانتیسم» از یازدهم بهمن‌ماه در فضایی جدید، میزبان همشهریان خواهند بود. کافه دانتیسم که اردیبهشت امسال به ابتکار «آیلین آگاهی»، ‌ مربی موسیقی کودکان و نوجوانان سندروم داون و اوتیسم افتتاح شد، ‌ فرصت منحصربفردی برای این بچه‌های خاص فراهم کرد تا فعالیت اجتماعی را تجربه کنند. آیلین آگاهی با اعلام خبر تغییر مکان کافه دانتیسم در ماه جاری، اضافه می‌کند: «اینجا در طبقه دوم پاساژ و خارج از دید رهگذران هستیم، اجازه تبلیغات نداریم و فضای کوچک کافه، دست‌وپای بچه‌ها را بسته است. تنها پشتوانه من، مبلغی است که مشتریان نوع‌دوست کافه در ۸ ماه گذشته در صندوق مهربانی کافه ریخته‌اند. بنابراین در این مسیر، از همراهی و یاری مردم مهربان در هر زمینه‌ای که بتواند به آماده‌سازی این کافه و ادامه فعالیت اجتماعی بچه‌های سندروم داون و اوتیسم کمک کند، ‌ استقبال می‌کنیم.»

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

فرهنگی