موکب اربعین

موکب اربعین

مازن آنلاینمازن آنلاین5 روز قبل
پیام مازند - ساری- موکب‌داران مازندران در مراسم اربعین همزمان با ایام بزرگداشت هفته وحدت امروز طی آیینی در سپاه کربلای استان تجلیل شدند. چرا که طبق گفته‌های یکی از علمای عراق، پیش بینی جمعیت ۱۰۰ میلیونی در اربعین دور از ذهن نیست. ۲۰ موکب مازندران در اربعین حسینی امسال به زائران کربلا خدمات رسانی کرد. براساس ابلاغیه کشوری خدمات دهی روزانه به ۲۸ هزار زائر وظیفه موکب‌های استان مازندران بود اما با توجه به تمهیدات اندیشیده شده این موکب‌ها اعلام کردند قادر به ارائه خدمات روزانه به ۵۰ هزار زائر هستند. علاوه بر ارائه خدمات رفاهی، با حضور یک تیم درمانی شامل پزشک و مسئول تزریقات در هر موکب، خدمات لازم درمانی در این زمینه نیز به زائران ارائه شد. برچسب‌هاموکب اربعین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مازندران
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
عصر کرد - سنندج - مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی هیچ شان و منزلتی جز خدمتگزاری به مردم ندارند و به واسطه همین مردم است که عزت و احترام داریم. مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان گفت: بر اساس اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی، مردم حق دارند کارگزاران را به خیر و نیکی دعوت کنند و باید ما این شرایط را برای آنها فراهم کنیم. وی با اشاره به اینکه اگر امروز برخی از جامعه اسلامی آسیب ببیند کل جامعه اسلامی آسیب می‌بیند و اقلیت‌های دینی نادیده بگیرند، تاکید کرد: ما وحدت اسلامی را در کسرت و رنگین کمانی در جامعه میبینیم و قطعا اگر این رنگین کمان یک رنگ آن آسیب ببیند آن رنگین کمان زیبایی خود را از دست میدهد. رئیس مرکز بزرگ غرب اسلامی سقز هم گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری راهکاری برای مبارزه با طاغوتیان است، وحدت اسلامی از اوجب واجبات است چون آمریکای جنایتکار و کشورهای همسو با آن نقشه‌های زیادی علیه نظام و بیداری اسلامی کشیده‌اند ولی همه آنها با هوشیاری ملت ایران خنثی شد. برچسب‌هاموکب اربعین کردستان هفته وحدت زائران اربعین سازمان تبلیغات اسلامی سقز
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، همایش یاوران وقف پیش از ظهر یکشنبه همزمان با برنامه‌های گرامیداشت دهه وقف به منظور تجلیل از فعالان این عرصه در اردبیل برگزار شد. در این مراسم ضمن تجلیل از فعالان حوزه وقف و خیران از عوامل اجرایی موکب اربعین حضرت ابوالفضل العباس (ع) در پایانه مرزی بیله سوار و موکب امامزاده سیدصدرالدین (ع) اردبیل قدردانی به عمل آمد. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در این همایش پایه و اساس اوقاف و امور خیریه را واقفان، متولیان امامزاده‌ها و هیئت امنای آنان دانست. به گفته وی طبق نظرسنجی‌های انجام شده خدمات ارائه شده موکب‌های اردبیل در استقبال از زائران اربعین حسینی در زمره بهترین استان‌های کشور قرار گرفته و با توجه به امکانات موجود تلاش بر این بود که در بهترین شرایط خدمات مورد انتظار ارائه شود. غبارروبی و عطرافشانی آستان شریف امامزاده سیدصدرالدین و جمع آوری موکب‌های استقبال از زائران اربعین از دیگر بخش‌های این مراسم بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، حیدر ضیغمی با اعلام این خبر و با تأکید بر این‌که محور برنامه‌های فرهنگی شرکت مس حضور پررنگ و تأثیرگذار در مراسم‌ها و رویدادهای مذهبی و فرهنگی کشور است، اظهار داشت: تجربه حضور مؤثر شرکت مس در برپایی موکب اربعین حسینی در نجف و کربلا، مدیریت ارشد شرکت مس دکتر سعد محمدی را بر آن داشت تا دستور برپایی موکب شرکت مس در استان خراسان رضوی را صادر کند. مشاور مدیرعامل شرکت مس با اشاره به روند روبه رشد شرکت ملی صنایع مس ایران در حوزه تولید و فروش در حوزه «رونق تولید» تأکید کرد: مسئولیت اجتماعی شرکت‌ مس تنها محدود به مناطق تولیدی نیست و شرکت مس نگاه کلان نگر نسبت به فرهنگ و ارزش‌های مذهبی در جامعه دارد. وی با بیان این‌که بر مبنای همین نگاه و رویکرد موکب شرکت مس در استان خراسان رضوی برپا شد، افزود: این موکب از دو روز پیش به همت شرکت ملی صنایع مس و مجتمع‌‌های مس سرچشمه، سونگون و شهربابک با همکاری بیش از ۱۵ نفر از پرسنل برپا شده تا در این ایام از زائرین پیاده امام رضا‌ (ع) پذیرایی کنند. مشاور مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: موکب شرکت مس همزمان با ایام سوگواری رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی‌ (ع) و امام رضا‌ (ع) با توزیع روزانه صبحانه، غذای گرم، میان وعده و اقلام فرهنگی، پذیرای زائرین پیاده امام رضا (ع) در مسیر منتهی به مشهد مقدس هستند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام رضا نفری در جمع خبرنگاران هم‌زمان با روز دوشنبه در اداره اوقاف سمنان ضمن بیان اینکه سه قطعه زمین کشاورزی به ارزش ۷۰ میلیون ریال و دو قطعه زمین به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال در سمنان وقف شدند، تأکید کرد: اجرای طرح مهر تندرستی، هزینه‌های موکب اربعین و اجرای طرح پیوند آسمانی در زمره نیات موقوفات سه‌گانه نخست است. وی بابیان اینکه دو وقف اخیر نیز برای انجام فعالیت‌های قرآنی و اجرای طرح مهر تحصیلی هستند، افزود: کاربرد موقوفات جدید به‌خصوص در حوزه جوانان، فعالیت‌های تحصیلی و قرآنی تحسین‌برانگیز است. رئیس اوقاف شهرستان سمنان بابیان اینکه وقف امروزه در جامعه ما کاربردهای فراوان دارد، ابراز کرد: هر کس با هراندازه توان مالی می‌تواند نسبت به مشارکت در ایجاد موقوفات مشارکت کند. نفری بابیان اینکه می‌بایست موقوفات را به سمت نیات کاربردی و نیاز جامعه سوق داد، گفت: کارهای خیر زیادی به‌واسطه همین وقف و موقوفات در حال انجام است که از آن جمله می‌توان به مقوله بهداشت، درمان، فعالیت‌های آموزشی، قرآنی و … اشاره کرد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
وی با بیان اینکه امام زادگان آذربایجان شرقی جزو مظلوم‌ترین امام زادگان کشور هستند، ابراز داشت: در راستای عمران و توسعه امام زادگان تلاش چندانی نشده و تلاش می‌کنیم این عقب افتادگی را جبران کنیم. این موقوفه از بخشی از فرودگاه تا ۵ کیلومتر بعداز شهر صوفیان ادامه دارد و جزو موقوفات است که ۶ سند رسمی وقف نامه با نیات مختلف دارد. وی در ادامه از راه اندازی «ستاد رسیدگی به امور مساجد» آذربایجان شرقی برای پیگیری مطالبات نماینده ولی فقیه در استان خبر داد و افزود: کارکرد عبادی، فرهنگی، سیاسی، تعاون و … در مساجد برای اداره مسجد باید احیا شود و باید مساجد ما در این قالب اداره شوند. وی در پاسخ به سئوالی در مورد تعداد موقوفات در این استان، گفت: در آذربایجان شرقی ۸۷۵۱ موقوفه داریم که این موقوفات بیش از ۱۹۷۰۰ رقبه دارند. وی در ادامه با بیان اینکه پارک مفاخر که اراضی موقوفه در منطقه آبرسان تبریز است، به مرکز فرهنگی «افق» بانوان و به پارک بانوان و دختران تبدیل می‌شود، افزود: در این پارک توسط مراکز افق، برنامه‌های فرهنگی اجرا می‌شود و به یک مرکز ارزشمند فرهنگی، اجتماعی و قرآنی تبدیل می‌شود.
ایسناایسنا3 هفته قبل
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان با اشاره به اجرای طرح ارتقای بهره‌وری موقوفات از سه ماه گذشته گفت: در این مدت ۳۰ مورد موقوفه استان کردستان برای سرمایه‌گذاری و بهره‌وری از آن‌ها شناسایی شدند. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمد کاروند، امروز، چهارم آبان ماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان کردستان اظهار کرد: چند سالی است که پرداختن به بهره‌وری و سرمایه‌گذاری در موقوفات استان کردستان متوقف‌شده و نیازمند یک حرکت جدی است. وی افزود: موقوفات استان کردستان دارای ظرفیت بسیار بالایی برای سرمایه‌گذاری و ارتقای بهره‌وری آن‌ها در سطح استان است که باید با برنامه‌ریزی لازم این اقدام مؤثر صورت گیرد. وی بیان کرد: در تصمیم‌گیری جدید تمام موقوفاتی که برای مؤقوف‌علیه سود داشته باشد با مدیریت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان اداره خواهد شد. حجت‌الاسلام کاروند از آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد استان کردستان از محل موقوفات خیرین خبر داد و گفت: در سال جاری تاکنون پنج نفر از زندانیان جرائم غیر عمد استان کردستان با مبلغی به میزان ۳۰۰ میلیون ریال از محل موقوفات استان آزاد شدند.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 هفته قبل
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خبر داد: عصر کرد - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان با اشاره به اجرای طرح ارتقای بهره‌وری موقوفات از سه ماه گذشته گفت: در این مدت ۳۰ مورد موقوفه استان کردستان برای سرمایه‌گذاری و بهره‌وری از آن‌ها شناسایی شدند. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمد کاروند، امروز، چهارم آبان ماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان کردستان اظهار کرد: چند سالی است که پرداختن به بهره‌وری و سرمایه‌گذاری در موقوفات استان کردستان متوقف‌شده و نیازمند یک حرکت جدی است. وی افزود: موقوفات استان کردستان دارای ظرفیت بسیار بالایی برای سرمایه‌گذاری و ارتقای بهره‌وری آن‌ها در سطح استان است که باید با برنامه‌ریزی لازم این اقدام مؤثر صورت گیرد. حجت‌الاسلام کاروند با اشاره به اجرای طرح ارتقای بهره‌وری موقوفات از سه ماه گذشته عنوان کرد: در این مدت ۳۰ مورد موقوفه استان کردستان برای سرمایه‌گذاری و بهره‌وری از آن‌ها شناسایی شدند و در حال حاضر این ظرفیت‌ها خام هستند. حجت‌الاسلام کاروند از آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد استان کردستان از محل موقوفات خیرین خبر داد و گفت: در سال جاری تاکنون پنج نفر از زندانیان جرائم غیر عمد استان کردستان با مبلغی به میزان ۳۰۰ میلیون ریال از محل موقوفات استان آزاد شدند.
الفالف4 هفته قبل
سیدمجید بنی‌فاطمه می‌گوید: من به بعضی از چهره‌ها که در هیأتمان حضور می‌یافتند، می‌گفتم: حالا که عاشق امام حسین (ع) هستید، در جاهای دیگر هم از ایشان دم بزنید. نگاه من این است که امام حسین (ع) متعلق به همه بشریت با هر زبان و گویش است. من در بساط امام حسین (ع) چیزی برای خود قائل نیستم، اما برای این دستگاه، اهمیت بسیاری قائلم. این افراد عمدتا مقام معظم رهبری را دوست دارند و عاشق امام حسین (ع) هستند. من دوست دارم پولم را خرج امام حسین (ع) کنم، فرد دیگری دوست دارد پول خود را آتش بزند.

بنی‌فاطمه: اغلب سلبریتی‌ها عاشق امام حسین (ع) هستند، اما می‌ترسند فحش بخورند!

3+
فارسفارس4 هفته قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ محمد جواد نصرالله فرزند ارشد سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان مثل میلیون‌ها عاشق حسین علیه السلام برای پیاده روی اربعین راهی مسیر نجف به کربلا شد. سایت مشرق نیوز تصویری از او در حال استراحت در یکی از موکب‌های اربعین منتشر کرده است.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
یکی از اقدامات جالب این موکب ترسیم واقعه کربلا به وسیله عینک‌های مجازی بود که با استقبال زائران اربعین حسینی روبه‌رو شده و با داشتن غرفه کودک و نوجوان راه جدیدی برای تبلیغ و روایتگری حماسه عاشورا آغاز کرده است. ایجاد تصاویر شنی با هنرنمایی خاص، عینک‌های واقعیت مجازی، وسایل بازی، عکس رایگان برای زائران اربعین حسینی، اهدا جوایز به کودکان و … از جمله سرگرمی موکب فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه است که در شهر مقدس سامرا برپا است. وی با اشاره به استقرار موکب اوقاف زنجان در سامرا اظهار کرد: این موکب تا ۳۰ مهرماه به زائران خدمت‌رسانی خواهد کرد یعنی تا ۳ روز پس از اربعین نیز دایر است. وی تعداد خادمان این موکب را ۱۰۰ نفر برشمرد و گفت: روزانه ۲۰هزار نفر از خدمات این موکب استفاده می‌کنند و کالاهای مورد نیاز برای موکب اربعین توسط ۱۰ خودروی سنگین به محل اعزام شده است. کرمی در ادامه در ارتباط با هزینه‌کرد مبالغ در موکب اوقاف نیز گفت: اعتبارات مربوط به این موکب از محل موقوفات تامین شده و بخشی نیز توسط خیرین اهدا شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 هفته قبل
پیام خوزستان - دزفول- مسوول ستاد اربعین حسینی دزفول گفت: کاروان نمادین اربعین شهرستان دزفول شنبه آینده همزمان با اربعین حسینی به حرکت در می‌آید. به گزارش ایرنا ناصر نوری عصر پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه افزود: آیین حرکت کاروان نمادین اربعین از ۲۰ سال قبل در شهرستان دزفول برگزار می‌شود. مسوول ستاد اربعین حسینی دزفول اضافه کرد: هیات عزاداران آقایان و هیات بانوان بعد از این کاروان به عزاداری می‌پردازند. مسوول ستاد اربعین حسینی دزفول همایش حضرت رقیه (س) در آستان مقدس سبز قبا (ع)، برپایی نمایشگاه و فعالیت موکب‌ها را از دیگر برنامه‌های اربعین در این شهرستان نام برد. مسوول موکب اربعین حسینی دزفول در پایان از مسوولان، مردم و اصحاب رسانه که در برگزاری برنامه‌های ستاد همکاری و پشتیبانی می‌کنند، تشکر و قدردانی کرد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
یک کارشناس پزشکی در موکب اربعین گفت: زائرینی که داروهای تخصصی مصرف می‌کنند حتما آن‌ها را به همراه داشته باشند چراکه در موکب‌ها خدمات دارویی خاص ارائه نمی‌شود. نادعلی ذبیحی که در موکب فاطمه الزهرا قائمشهر از ۱۵ روز پیش مستقر است در گفت‌و گو با ایسنا، اظهار کرد: حدود ۱۵ روز قبل همراه تیم پزشکی در کربلا و این موکب برای خدمت‌رسانی به زائرین اربعین مستقر شدیم. وی تصریح کرد: روزانه حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ مراجعه کننده برای ویزیت با حضور ۴ پزشک ۲ متخصص داخلی و۲ پزشک عمومی به زائرین خدمت‌رسانی می‌شود. این کارشناس پزشکی در موکب اربعین با بیان اینکه به طور کلی کارهای امدادی و اورژانسی در حد یک درمانگاه امدادرسانی در این موکب در حال انجام است، خاطرنشان کرد: با تغییر آب و هوا و تغییر مزاج حتما داروهای مورد نیاز همراه زائرین حسینی اربعین باشد تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنند. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان گفت: با وجود اینکه برخی از دانشگاه‌های دولتی صندلی خالی داشتند ولی ما در جذب دانشجویان رشد داشتیم که امیدوارکننده است. به گزارش ایسنا، مسعود خداپناه در جلسه رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با روسای مراکز علمی کاربردی استان خوزستان که امروز (۲۳ مهر) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: مراکز ما تلاش وافری برای انجام تعهدات پژوهشی، فرهنگی و آموزشی داشتند. وی افزود: مراکز ما در فعالیت‌های فرهنگی حضور فعال و ویژه دارند که امیدواریم در رتبه‌بندی جدید مراکز علمی کاربردی، رتبه واقعی خود را به دست آورند. با وجود اینکه برخی از دانشگاه‌های دولتی صندلی خالی داشتند ولی ما در جذب دانشجویان رشد داشتیم که امیدوارکننده است. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خوزستان بیان کرد: مراکز ما در حوزه آموزشی رشد داشتند و دروس کارورزی خوبی انجام شد که باعث می‌شود دانشجویان شایسته در شان دانشگاه تربیت کنیم.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 ماه قبل
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان عنوان کرد: پیام خوزستان - رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان گفت: با وجود اینکه برخی از دانشگاه‌های دولتی صندلی خالی داشتند ولی ما در جذب دانشجویان رشد داشتیم که امیدوارکننده است. به گزارش ایسنا، مسعود خداپناه در جلسه رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با روسای مراکز علمی کاربردی استان خوزستان که امروز (۲۳ مهر) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: مراکز ما تلاش وافری برای انجام تعهدات پژوهشی، فرهنگی و آموزشی داشتند. وی افزود: مراکز ما در فعالیت‌های فرهنگی حضور فعال و ویژه دارند که امیدواریم در رتبه‌بندی جدید مراکز علمی کاربردی، رتبه واقعی خود را به دست آورند. با وجود اینکه برخی از دانشگاه‌های دولتی صندلی خالی داشتند ولی ما در جذب دانشجویان رشد داشتیم که امیدوارکننده است. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خوزستان بیان کرد: مراکز ما در حوزه آموزشی رشد داشتند و دروس کارورزی خوبی انجام شد که باعث می‌شود دانشجویان شایسته در شان دانشگاه تربیت کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
مهرمهر1 ماه قبل
آزادبخت با اشاره به برپایی ۸۰ موکب اربعین در استان همدان اظهار داشت: ۱۶ موکب نیز توسط استان همدان به منظور خدمات‌رسانی به زائران اربعین در کشور عراق برپا شده است. معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان ضمن تقدیر از مشارکت‌های مردمی، نیکوکاران، مسئولان موکب‌ها و دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: روزانه ۲۰۰ هزار پرس غذا در بین زائران اربعین در استان همدان توزیع می‌شود. قدرت الله ولدی اظهار داشت: حدود ۲۰ هزار پرس غذا در این موکب‌ها بین زائران اباعبدالله الحسین (ع) توزیع می‌شود. وی گفت: در شهرستان ملایر با محوریت امام جمعه ملایر، اتحاد و همدلی خوبی بین نمایندگان، اعضای شورای تامین و مدیران دستگاه‌های اجرایی وجود دارد. ولدی اضافه کرد: موکب حضرت فاطمه الزهرا (س) یکی از موکب‌های ویژه و برتر استان همدان است و خدماتی که در موکب‌های شهرستان ملایر ارائه می‌شود تاپایان بازگشت زوار ادامه خواهد داشت.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر، مصطفی آزادبخت بعد از ظهر امروز در آئین آغاز به کار رسمی موکب حضرت فاطمه الزهرا (س) ملایر با اشاره به برپایی ۸۰ موکب اربعین در سطح استان همدان اظهار کرد: ۱۶ موکب نیز به منظور خدمات‌رسانی به زائران اربعین در کشور عراق برپا شده است. معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان ضمن تقدیر از مشارکت‌های مردمی، نیکوکاران، مسئولان موکب‌ها و دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: روزانه ۲۰۰ هزار پرس غذا در بین زائران اربعین در استان همدان توزیع می‌شود. فرماندار ملایر نیز اظهار کرد: امسال در سطح شهرستان ملایر ۶ موکب در راستای خدمات‌دهی به زائران اربعین با همکاری خیران، مردم نیکوکار شهرستان و همچنین دستگاه‌های خدمات‌رسان راه‌اندازی شده است. قدرت‌الله ولدی با بیان اینکه در این موکب‌ها طی شبانه‌روز حدود ۲۰ هزار پرس غذا در سه نوبت توزیع می‌شود افزود: خدمات این موکب‌ها پس از اربعین و در زمان بازگشت زائران نیز ادامه خواهد داشت. وی خاطرنشان کرد: ۱۲ نقطه نیز برای استراحت و اسکان اضطراری زائران در در نظر گرفته شده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، در خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی بخش‌های مختلفی پای کار آمده و جهادی و شبانه‌روزی به فعالت رسانی به زائران امام حسینی (ع) می‌پردازند. استان خوزستان باتوجه به برخورداری از دو مرز شلمچه و چذابه و رسالت سنگین در میزبانی و بسترسازی زمینه لازم برای تردد زائران امام حسین (ع)، وظیفه‌ای دو چندان در خدمات به زائران اربعین حسینی دارد. دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان در راستای رسالت عاشورایی خود با حضور دانشجویان بسیجی و کارکنان ولایتمدار به زائران اربعین حسینی خدمت می‌کند که در همین راستا مرتضی جمشید‌پور دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشگاه‌های آزاد استان خوزستان از اعزام حدود ۱۰۰ خادم حسینی در روزهای اخیر به موکب‌های مرزی دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان اشاره کرد. دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشگاه‌های آزاد استان خوزستان با اشاره به استقبال متفاوت بسیج دانشجویی با برنامه شمیم عطر حسینی از دانشجویان در آغاز سال تحصیلی، ادامه داد: در قالب موکب اربعین حسینی در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان این استقبال صورت گرفت. جمشید پور افزود: ثبت نام خادمان برای موکب‌های مرزی، برپایی نمایشگاه اربعین حسینی، راهنمایی دانشجویانی که قصد پیوستن به راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی را دارند از دیگر برنامه‌های موکب‌های مستقر در واحدهای دانشگاهی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: استقرار واحد CPR، استقرار ۲ دستگاه آمبولانس، استقرار ۱۸ پزشک به صورت شیفتی، توزیع داروی رایگان بین بیماران ویزیت شده، از جمله خدمات موکب وزارت تعاون در شهر مهران است. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام خدمات ارائه شده به زائران توسط مرکز مقاومت بسیج و موکب شهدای کارگر کارکنان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را حمام عمومی و اسکان صلواتی عنوان کرد. رییس شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام اقدامات دیگر دستگاه‌های تابعه را ارائه خدمات اسکان و پارکینگ خودرو به کارکنان دستگاه‌های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مددجویان و مستمری بگیران و بازنشستگان سراسر کشور و توزیع بروشور و کتابچه تحت عنوان راهنمای نقشه استانی و کربلا عنوان کرد. شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم ترددخودرو‌های شخصی، کامیون‌های حامل کالا‌های صادراتی و خودرو‌های حامل زائران عتبات عالیات است. پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول روزانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می‌شوند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین اسماعیلی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان قزوین که روز دوشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: پیگیری مصوبات شورا ضروری است تا تصمیمات اجرایی شود. وی تصریح کرد: یکی از شاخص‌های ارزیابی مدیران باید نحوه تعامل آنها با رسانه‌ها و پاسخگویی به مردم باشد. مدیر روابط عمومی استانداری قزوین یادآورشد: باید روابط عمومی‌ها تجهیز شوند اما هنوز برخی به روز نیستند در حالی که جایگاه مهمی دارند. وی تصریح کرد: رسانه‌ها در عین انعکاس عملکرد مدیران باید در آستانه انتخابات هم همراه باشند و در ادامه پایش رسانه‌ها جدی گرفته شود و بین رسانه‌های برخط، فعال و کم تحرک تفاوت قایل شویم. دقیقی تصریح کرد: برای آموزش حرفه‌ای روابط عمومی‌ها آمادگی داریم و در تداوم آن جدی هستیم.
فارسفارس1 ماه قبل
با نزدیک شدن به مراسم عظیم و باشکوه اربعین حسینی، مردمان پایتخت شور و شعور حسینی «زنجان» نیز همچون سایر هموطنان برای حضور در مراسم اربعین، کوله‌بار سفر بسته‌ و راهی سفر عشق شدند. طبق آمار ارائه شده از سوی حج و زیارت، استان زنجان تاکنون بیش از ۳۵ هزار زنجانی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند. به گفته فرامرز بابایی نام‌نویسی زائران اربعین حسینی استان زنجان به ۳۶ هزار نفر با بیش از ۲۱ هزار گروه رسیده است. اعزام ۷۰ پزشک به اربعینرئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان نیز در همین باره گفت: امسال نیز مطابق سنوات گذشته پزشکان زنجانی در مراسم اربعین حضور فعالی خواهند داشت. وی تصریح کرد: البته علاوه بر فعالیت اوقاف در موکب اربعین در استان زنجان نیز به میزبانی بقاع متبرکه برنامه‌های مختلفی همزمان با روز اربعین اجرایی خواهد شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی بختیاری در مراسم رونمایی از وبسایت موکب اشتغال محرومان گفت: کارهای بزرگی را از مساجد شروع کردیم و حتی انقلاب نیز از مسجد آغاز شد و کارهای بزرگی را از کربلا شروع کردیم و با دست خالی قبل از انقلاب توانستیم نظام سلطه را سرنگون کنیم. کارهایی که به نام امام حسین و اربعین انجام می‌شود به برکت همین قداست‌ها رونق می‌گیرد که امیدواریم از طریق وبسایت موکب اربعین نیز با کمک و مشارکت مردم در جهت رفع نیاز اشتغال محرومان اقدامات بزرگی انجام دهد. بختیاری با اشاره به اینکه این موکب همه را به یاد اربعین می‌اندازد، گفت: نامگذاری وبسایت اشتغال محرومان به عنوان موکب جرقه‌ای است که بابی در قالب پروژه‌ای باز شده و مردم وارد صحنه می‌شوند و هر جا که مردم حضور داشتند ما شکست ناپذیر شدیم. وی گفت: دغدغه امروز مقام معظم رهبری بدون تعارف اشتغال است و در حکم بنده نیز توانمندسازی و ایجاد درآمد باثبات ذکر شده است. وی ضمن تشکر از معاونت اشتغال کمیته امداد گفت: از آقای عبدالملکی نیز برای اینکه به دنبال مدل‌های جدید اشتغال هستند تشکر می‌کنم که امیدوارم زحمات آنها نتیجه بخش باشد.
مهرمهر1 ماه قبل
ما جلساتی با روسای ادارات مناطق و شهرستان‌های استان تهران و نیز روسای شوراهای هیات مذهبی شهرستان‌های این استان داشتیم و پیگیری هایی که بعد از این جلسات برای چند منظور رخ داده است، را داشتیم و هدف ما تشویق خود مردم از طریق روحانیون و هیئات مذهبی برای زیارت کربلا و حضور در پیاده روی اربعین در این ایام است. * برپایی موکب اربعین در استان تهران چه اهمیتی دارد و در چه شهرستان هایی موکب اربعین برپا شده است؟ تهران پذیرای زائرانی از استان‌های گلستان، مازندران، خراسان‌های رضوی، جنوبی و شمالی و کشور افغانستان است و ادارات ما سعی در تشویق هیئات مذهبی برای ایجاد موکب هایی در مسیر زوار داشتند و لذا موکب هایی در شهرهای فیروزکوه، دماوند، پردیس، ورامین، اسلامشهر، بهارستان، رباط کریم و بخش هایی از شهریار برپا شده است و به زائراین اباعبدالله الحسین (ع) خدمات رسانی می‌کنند. اداره شهرستان ری به همراه نهادهای دیگر شهرستان به عنوان میزبان این زائران، هرسال خدمات مناسبی ارائه می‌دهند و موکب‌های خدمات رسانی فرهنگی در این مسیر برپا می‌شود. برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین در همه شهرستان‌های استان تهران است، ادارات شهرستان‌های ما پیگیر برپایی راهپیمایی جاماندگان اربعین در این شهرستان‌ها هستند و در این راستا راهپیمایی هایی برگزار خواهد شد، البته در برخی از شهرستان‌ها این راهپیمایی از قبل بوده و در جهت تقویت آن گام برداشتیم و شهرستان هایی که این راهپیمایی نبوده است، تشویق به برپایی راهپیمایی شده است، تا هرکس به هر دلیل از راهپیمایی اربعین در عراق جا مانده است، بتواند در شهرستان خود در این راهپیمایی شرکت کند و از فیوضات اربعین بی نصب نباشند. اداره تبلیغات اسلامی ری، مدتی که این زوار عزیز در ری حضور دارند، را با همکاری ادارات دیگر تدابیری برای پذیرایی و اسکان این زوار عزیز اتخاذ کردند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو اربعین، سردار رمضان شعبانی بابیان اینکه نیروی انتظامی افتخار دارد که با تمام توان تلاش خود را برای برقراری امنیت زوار حسینی در پایانه‌های مرزی به کار گرفته است، تأکید کرد: در کنار همه خدمات گوناگون، ناجا امسال اقدام به برپایی موکبی به نام «موکب الحسین (ع) شهدای نیروی انتظامی» در همه پایانه‌های مرزی کرده است. وی افزود: ناجا در دو عرصه خدمات فرهنگی و پذیرایی از زائران در موکب‌های شش‌گانه خود خدمات ارائه می‌کند و همچنین در کربلای معلی نیز موکب شهدای ناجا روزانه حداقل پنج هزار زائر را پذیرایی می‌کند. معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، گفت: در همه پایانه‌های مرزی اعم از مرز دوغارون که تاکنون ۵۰ هزار زائر افغانستانی وارد آن شده‌اند یا مرز میر جاوه که ۱۰۰ هزار زائر از پاکستان وارد آن شده‌اند و همچنین مرزهای مهران، خسروی، شلمچه و چذابه، نیروی انتظامی موکب دارد و به زائران خدمات‌رسانی می‌کند. هزینه این موکب‌ها نیز از نذورات کارکنان ناجا و خانواده‌های آنان تأمین می‌شود. وی بابیان اینکه ۲۰۰ هزار شهید و ۳۰۰ هزار جانباز از سوی نیروی انتظامی تقدیم انقلاب اسلامی‌شده است، بیان کرد: امیدواریم زائران یاد۵۰ شهید ناجا را که از اربعین پارسال تا اربعین امسال به فیض شهادت رسیده‌اند، گرامی بدارند و نایب الزیاره آنان نیز باشند.

تازه‌ترین اخبار اربعین ۹۸| خروج مطلوب زائران از مرزهای چهارگانه /‌ استقبال عراقی‌ها از موکب‌داران ایرانی / تشدید موج بازگشت زائران + فیلم

7+
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کربلا، موکب اربعین نورالزهرا (س) گیلان با هدف ارائه خدمات مختلف به زائران امام حسین (ع) در کربلای معلی راه‌اندازی شد و از ۷ صفرماه تا امروز ۳ هزار و ۵۰۰ زائر در مکان‌های مختلف این موکب اسکان داده شدند. مسئول موکب اربعین نورالزهرا (س) گیلان در کربلای معلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این موکب فعالیت خدمات‌رسانی خود را از سال ۹۰ آغاز کرد و جزء نخستین مواکب گیلانی است که در کنار دیگر مواکب عراقی در کربلای معلی از زائران امام حسین (ع) پذیرایی می‌کند. وی با بیان اینکه سال گذشته بخش ارائه خدمات پزشکی نیز به موکب اربعین نورالزهرا (س) اضافه شد افزود: بخش‌های مختلف دیگر نظیر بخش کفاشی، خیاطی، جوشکاری و تعمیرات کالسکه و ویلچر و تعمیر چرخ‌های حمل ساک دستی زائران نیز به این موکب اضافه شد. مسئول موکب اربعین نورالزهرا (س) گیلان با اشاره به اضافه شدن بخش رسانه و عقیدتی به این موکب ابراز داشت: برنامه‌هایی نظیر پاسخگویی به شبهات دینی با حضور روحانیون و برگزاری ویژه برنامه روز اربعین حسینی نیز در دستور کار قرار گرفت. وی از برگزاری برنامه زیارت اربعین و یادواره شهدای مدافع حرم گیلان به صورت متمرکز در یکی از مکان‌های اسکان زائران در موکب اربعین نورالزهرا (س) خبر داد و اظهار داشت: یادواره شهدای مدافع حرم استان نیز با سخنرانی مسئولان کشوری در کربلا برگزار می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید