مکزیک

رکنارکنا1 روز قبل
نیروی دریایی مکزیک ۶۳۰ کیلوگرم ماده مخدر از نوع کوکایین در نزدیکی سواحل این کشور کشف و ضبط کرد. در این عملیات بالگرد نیروی دریایی مکزیک به یک قایق تندرو در سواحل این کشور مظنون شد که به دنبال تعقیب آن ۶۳۰ کیلوگرم کوکایین از آن کشف شد. این قایق مجهز به چهار موتور قدرتمند بود. در این عملیات همچنین ۱۵ نفر از سرنشینان این قایق بازداشت شدند. هشت نفر از افراد بازداشت شده از اتباع اکوادور، چهار نفر از اتباع کلمبیا و سه نفر مکزیکی هستند. محموله‌های ماده مخدر کوکایین از راه دریا و از کشور‌های آمریکای مرکزی به مکزیک منتقل می‌شود و از آنجا به آمریکا قاچاق می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا1 روز قبل
دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا جمعه قطعنامه‌ای را به جریان می‌اندازند که از اعلام وضعیت فوق‌العاده ملی از سوی ترامپ برای تامین مالی ساخت دیوار در امتداد مرز جنوبی آمریکا ممانعت به عمل می‌آورد. به گزارش ایسنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، گرچه به نظر می‌رسد این قطعنامه در نهایت از آرای کافی دو مجلس برخوردار نشود، اما نشان‌دهنده موضع قاطع دموکرات‌ها علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا خواهد بود. این قطعنامه پس از کسب تایید اولیه در مجلس نمایندگان آمریکا که در کنترل دموکرات‌هاست باید در سنای تحت امر جمهوری‌خواهان هم به رای گذاشته شود. اگر مجلس نمایندگان آمریکا و سنا به تایید اولیه هم دست یابند، به نظر نمی‌رسد که کنگره دو سوم اکثریت هر مجلس را که بعدا برای مقابله با وتوی ترامپ نیاز است، به دست آورد. این جنجال‌ها بر سر اعلام وضعیت فوق‌العاده از سوی ترامپ برای دسترسی به میلیاردها دلار فراتر از بودجه‌ای است که کنگره برای تحکیم مرز جنوبی آمریکا با مکزیک در نظر گرفته است.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
سوییس به سرعت بعد از ادعای خوآن گوآیدو مبنی بر برقراری تماس با رئیس جمهوری این کشور برای بلوکه کردن حساب مقامات ونزوئلایی را رد کرد. برقراری تماس بین سران این دو کشور در حالی اعلام شد که خوآن گوآیدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا همچنان به دنبال کسب حمایت‌های بین‌المللی برای برکناری نیکولاس مادورو است. یکی از سخنگویان رئیس جمهور سوییس اما به سرعت برقراری هرگونه تماسی بین خوآن گوآیدو و رئیس جمهور سویس را رد کرده و گفت این اطلاعات غلط است. هیچ تماس تلفنی‌ بین گوآیدو و رئیس جمهور برقرار نشده است. این محرمانه بودن باعث شده تا سیستم بانکی سوییس یک مقصد اصلی برای دیکتاتورها، غارتگران و پولشویان در سراسر دنیا شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
خوآن گوآیدو قرار است تا شخصا برای دریافت دارو و غذاهای ارسالی از سوی آمریکا به رغم احتمال رویایی و درگیری با ارتش تحت کنترل نیکولاس مادورو به منطقه مرزی با کلمبیا برود. به دستور نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا ارتش در مرز ونزوئلا به حالت آماده‌باش در آمده است. در روز چهارشنبه او رانندگان اتوبوس را تشویق کرد تا برای دریافت کمک‌ها به مرز بروند. تأمین غذا و دارو برای جمعیت بحران زده ونزوئلا یک نقطه تمرکز کلیدی در جنگ قدرت میان مادورو و گوآیدو بوده است. دلسی رودریگز، معاون رئیس جمهور اعلام کرده است که دولت تمام راه‌های هوایی و دریایی بین کاراکاس و ونزوئلا را مسدود می‌کند.
ایرناایرنا1 روز قبل
ایالت راجستان دارای بیشترین آمار قربانیان آنفلوانزای خوکی است. در دهلی نو پایتخت هند تا کنون ۲ هزار و ۲۷۸ مورد ابتلا به بیماری آنفلوانزای خوکی گزارش شده که در میان آنها هفت تن جان باخته‌اند. سال گذشته در مجموع ۱۴ هزار ۹۹۲ مورد ابتلا و یک هزار و ۱۰۳ مورد مرگ ناشی از بیماری آنفلوانزای خوکی در هند به ثبت رسید. این درحالی است که پزشکان هندی احتمال می‌دهند ویروس اچ ۱ ان ۱ که عامل بیماری آنفلوانزای خوکی است جهش یافته باشد. از سال ۲۰۰۹، سال شیوع بیماری آنفلوانزای خوکی، تاکنون بیش از چهار هزار نفر در هند جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین خبرها درباره «مکزیک»

ایسناایسنا4 هفته قبل
تحقیقات انجام شده در مکزیک نشان می‌دهد با تداوم درگیری‌ها میان قاچاقچیان مواد مخدر آمار قتل در این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی به رکورد بالایی رسیده‌ است. به گزارش ایسنا، درگیری گروه‌های قاچاق مواد مخدر به منظور بدست گرفتن کنترل قدرت و فعالیت‌های غیرقانونی موجب شده رکورد جدید قتل در این کشور به ثبت برسد. آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۸ بررسی ۲۸ هزار و ۸۱۶ مورد پرونده قتل در این کشور آغاز شده که نسبت به سال قبل از آن افزایش ۱۵ درصدی داشته‌ است. همچنین در سال‌های اخیر میزان خشونت در مناطقی از این کشور که پیش از این در آرامش بوده‌اند افزایش ناگهانی پیدا کرده و آمار قتل در این مناطق به ۷۶۳ مورد رسیده که نسبت به سال ۲۰۱۷ افزایش دو برابری پیدا کرده‌ است. بنابر گزارش روزنامه گاردین، همچنین در ایالت «گواناهواتو» رواج پدیده سرقت سوخت به افزایش آمار قتل و آدم‌کشی در این منطقه منجر شده‌ است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
تحقیقات انجام شده در مکزیک نشان می‌دهد با تداوم درگیری‌ها میان قاچاقچیان مواد مخدر آمار قتل در این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی به رکورد بالایی رسیده‌ است. درگیری گروه‌های قاچاق مواد مخدر به منظور بدست گرفتن کنترل قدرت و فعالیت‌های غیرقانونی موجب شده رکورد جدید قتل در این کشور به ثبت برسد. آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۸ بررسی ۲۸ هزار و ۸۱۶ مورد پرونده قتل در این کشور آغاز شده که نسبت به سال قبل از آن افزایش ۱۵ درصدی داشته‌ است. همچنین در سال‌های اخیر میزان خشونت در مناطقی از این کشور که پیش از این در آرامش بوده‌اند افزایش ناگهانی پیدا کرده و آمار قتل در این مناطق به ۷۶۳ مورد رسیده که نسبت به سال ۲۰۱۷ افزایش دو برابری پیدا کرده‌ است. بنابر گزارش روزنامه گاردین، همچنین در ایالت «گواناهواتو» رواج پدیده سرقت سوخت به افزایش آمار قتل و آدم‌کشی در این منطقه منجر شده‌ است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
سیتی ای‌. ام گزارش می‌دهد: برای رئیس‌جمهوری که در چندین جبهه می‌جنگد، تعطیلی دولت، امیدهای وی را برای انتخاب مجدد در ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ با اما و اگرهایی روبه‌رو کرده است. واشنگتن اگزماینر پیشنهاد داده است به‌خاطر توافق بدی که ترامپ درخصوص تعطیلی دولت داشت باید به وی نمره مردودی داد. ۴۹ درصد آن نیز مربوط به زمانی است که ترامپ با کنگره برای بازگشایی دولت توافق کرده بود. باقی نیز بیشتر به‌منظور طعنه به ترامپ که از اصطلاح «تسلیم نمی‌شویم» به منظور مقابله با خود ترامپ استفاده شده است. ای‌جی دایونی جونیور، مفسر واشنگتن‌پست نیز در یادداشتی نوشت که دیوار واقعی بین محافظه‌کاران و ایده‌های نو کشیده شده است.

مبارزه با کاشت خشخاش‎ در مکزیک

3+
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، کارشناسان می‌گویند جمعیت پروانه‌های شهریار (مونارک) زمستانی در مرکز مکزیک طی یک سال گذشته ۱۴۴ درصد افزایش یافته است. دولت مکزیک در بیانیه‌ای اعلام کرده این پروانه‌ها منطقه‌ای به وسعت ۶٫۰۵ هکتار از کوه‌های «میچوآکان» و برخی ایالات مکزیک را تصرف کرده‌اند. هر ساله میلیون‌ها پروانه شهریار از کانادا و آمریکا به جنگل‌های کاج و نراد در غرب پایتخت مکزیک مهاجرت می‌کنند. تعداد این پروانه‌ها به طور معمول به اندازه‌ای زیاد است که با وسعت مناطقی که تصرف می‌کنند، اندازه گیری می‌شوند. بنابر گزارش آسوشیتد پرس، طبق بیانیه امسال دولت مکزیک تعداد این پروانه‌ها در سال جاری میلادی (۲۰۱۹) به بیشترین میزان خود از بازه زمانی ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ میلادی رسیده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
این انفجار بر اثر اقدام تخریبی افرادی که ظاهرا سارقان انرژی بودند در ایالت هیدالگو در مرکز مکزیک رخ داد که به دلیل تجمع مردم برای پر کردن ظروف خود از بنزین باعث افزایش تلفات این انفجار شده است. اعتمادآنلاین| در پی انفجار لوله انتقال بنزین در مکزیک دست کم ۶۶ نفر کشته شدند. به گزارش اعتمادآنلاین، روسیه الیوم گزارش داد، این انفجار بر اثر اقدام تخریبی افرادی که ظاهرا سارقان انرژی بودند در ایالت هیدالگو در مرکز مکزیک رخ داد که به دلیل تجمع مردم برای پر کردن ظروف خود از بنزین باعث افزایش تلفات این انفجار شده است. تصاویری که از این حادثه در تلویزیون محلی منتشر شده نشان می‌دهد که این خرابکاری روز جمعه به وقوع پیوسته وحدود ۳۰۰ نفر از ساکنان مناطق اطراف برای جمع آوری سوخت مجانی در اطراف آن تجمع کرده بودند که این انفجار به وقوع پیوست.
ایلناایلنا2 هفته قبل
مکزیک اعلام کرد از رییس‌جمهوری و دولت قانونی ونزوئلا حماست نمی‌کند. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «مارسلو ابرارد» وزیر امور خارجه مکزیک امروز-سه‌شنبه- گفت که کشورش از «نیکلاس مادورو» رییس‌جمهوری ونزوئلا و دولتش حمایت نمی‌کند. در پی حوادث اخیر در ونزوئلا، ۱۰ کشور اروپایی، آمریکا، کانادا و چند کشور دیگر از رییس‌جمهوری خودخوانده ونزوئلا حمایت کردند. مکزیک همواره روابط پرتنشی با ونزوئلا داشته و تنها در دوران ریاست‌جمهوری «آندرس مانوئل لوپز» روابط میان دو کشور کمی بهبود پیدا کرد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
کارشناسان می‌گویند جمعیت پروانه‌های شهریار (مونارک) زمستانی در مرکز مکزیک طی یک سال گذشته ۱۴۴ درصد افزایش یافته است. به گزارش ایسنا، دولت مکزیک در بیانیه‌ای اعلام کرده این پروانه‌ها منطقه‌ای به وسعت ۶٫۰۵ هکتار از کوه‌های «میچوآکان» و برخی ایالات مکزیک را تصرف کرده‌اند. هر ساله میلیون‌ها پروانه شهریار از کانادا و آمریکا به جنگل‌های کاج و نراد در غرب پایتخت مکزیک مهاجرت می‌کنند. تعداد این پروانه‌ها به طور معمول به اندازه‌ای زیاد است که با وسعت مناطقی که تصرف می‌کنند، اندازه گیری می‌شوند. بنابر گزارش آسوشیتد پرس، طبق بیانیه امسال دولت مکزیک تعداد این پروانه‌ها در سال جاری میلادی (۲۰۱۹) به بیشترین میزان خود از بازه زمانی ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ میلادی رسیده است.

مبارزه ارتش مکزیک با کاشت خشخاش‎

17+
مهرمهر2 هفته قبل
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وزارت دفاع آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد: پنتاگون در حال اعزام ۳۷۵۰ نیروی نظامی بیشتر به مرز جنوب غربی با مکزیک است، این سربازان به مدت ۳ ماه در مرز مکزیک مستقر خواهند شد تا از نیروهای گارد مرزی حمایت کنند. با استقرار این سربازان نظامی، تعداد کل سربازانی که برای حمایت از نیروهای گارد مرزی در مرز مکزیک مستقر می‌شوند به بیش از ۴۳۵۰ نفر خواهد رسید. پنتاگون در حالی تعداد رسمی سربازان مستقر شده در مرز مکزیک را منتشر کرده است که چند روز قبل یک نماینده دموکرات گفته بود که حدود ۳۵۰۰ نظامی دیگر در مرز مکزیک مستقر خواهند شد. پنتاگون نخستین بار با دستور ترامپ اقدام به استقرار سربازان نظامی در مرز مکزیک در ماه اکتبر سال گذشته کرد، یعنی قبل از انتخابات میان دوره‌ای کنگره. یکی از مهمترین وعده‌های انتخاباتی ترامپ احداث دیوار مرزی مکزیک و مقابله با مهاجرت غیرقلنونی بوده است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
انفجار لوله انتقال بنزین در مکزیک تاکنون ۶۶ کشته و ده‌ها مجروح برجای گذاشته است. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، انفجار خط لوله غیرقانونی بنزین در مکزیک به کشته شدن دست‌کم ۶۶ نفر و مجروح شدن ده‌ها تن دیگر منجر شد. فرماندار ایالت هیدالگو مکزیک (محل وقوع انفجار) گفت که دست‌کم ۸۵ نفر در اثر انفجار شب گذشته مفقود شدند. شرکت نفت مکزیک اعلام کرد این انفجار در محلی رخ داده که دزدان بنزین چندین انشعاب از خط لوله مرکزی گرفته بودند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
در حادثه تیراندازی که در جنوب غرب مکزیک اتفاق افتاد دست‌کم ۱۰ تن کشته شدند. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مقامات دولتی در حادثه تیراندازی که روز گذشته (یک‌شنبه) بین دو گروه مسلح در ایالت «گوئررو» صورت گرفت دست‌کم ۱۰ تن کشته و دو نفر دیگر مجروح شدند. مقامات محلی با بیان اینکه این حادثه ساعت ۱۵ به وقت محلی اتفاق افتاده، اظهار داشتند: ۱۰ جسد داخل دو خودرو در محل تیراندازی کشف شد که به دلیل اصابت گلوله خسارت جدی دیده بودند. همچنین تعدادی اسلحه در محل حادثه کشف و ضبط شد. بنابر اعلام خبرگزاری رویترز، در مورد علت درگیری این دو گروه مسلح خبری منتشر نشده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
سفیر کشورمان در مکزیک با مدیرکل حقوق بشر وزارت خارجه این کشور دیدار و درباره تقویت گفت‌وگوی حقوق بشری میان ایران و مکزیک رایزنی کرد. به گزارش ایسنا، محمد تقی حسینی، سفیر کشورمان در کانال تلگرامی خود نوشت: در دیدار با کریستوفر باییناس بالدس مدیرکل حقوق بشر وزارت خارجه مکزیک در مورد همکاری دو کشور در موضوعات حقوق بشر و تقویت گفتگوی حقوق بشری بین ایران و مکزیک رایزنی شد. انتهای پیام
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
ترامپ همچنین گفت: هیچ توافقی را که تعداد تخت‌های بازداشت را که برای اسکان مهاجران غیر قانونی کاهش دهد، امضا نخواهد کرد. این توافق شامل مبلغی برای ساخت موانعی در امتداد مرز آمریکا و مکزیک می‌باشد. ترامپ همچنین گفت: هیچ توافقی را که تعداد تخت‌های بازداشت را که برای اسکان مهاجران غیر قانونی کاهش دهد، امضا نخواهد کرد. ظاهرا دموکرات‌ها از درخواست خود برای کاهش چشم‌گیر تعداد تخت خواب‌های بازداشت دست کشیده‌اند اما این برنامه شامل درخواست کامل ترامپ برای ۵۲ هزار تخت خواب نمی‌باشد. اما این مبلغ بسیار کمتر از درخواست ترامپ یعنی یک بودجه ۵٫۷ میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک می‌باشد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ۳۷۵۰ نیروی نظامی دیگر در مرز مکزیک مستقر می‌کند. به گزارش ایسنا، اعزام این تعداد نیرو به مرزهای مکزیک طی سه ماه آینده انجام خواهد شد و تعداد نیروهای مستقر در این مناطق مرزی را در مجموع به ۴۳۵۰ تن افزایش خواهد داد. پنتاگون پیش از این در ماه اکتبر با افزایش تعداد نیروهای مستقر در مرز آمریکا و مکزیک موافقت کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا در یازدهم ژانویه با افزایش تعداد نیروهای مستقر در مناطق مرزی مکزیک موافقت کرده است. پیش از این آدام اسمیت، عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا برای اولین بار برنامه پنتاگون برای اعزام نیروهای بیشتر به مرزهای مکزیک را افشا کرد.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
دادگاهی در آمریکا «ال چاپو»، غول قاچاق مواد مخدر مکزیک را در ۱۰ مورد مقصر شناخت. ال‌چاپو که ۶۱ سال دارد به عنوان غول قاچاق مواد مخدر مکزیک معروف بود. گمان می‌رود این رئیس کارتل بزرگ مواد مخدر مکزیک در نیویورک به حبس ابد محکوم شود اما گزارش‌ها حاکیست که به دلیل قرارداد بین آمریکا و مکزیک برای این تبهکار حرفه‌ای مجازات اعدام صادر نخواهد شد. در روند دادگاه مدارک زیادی علیه ال چاپو عرضه شده و دادگاه نظر ۵۰ شاهد را درباره دامنه فعالیت باند مواد مخدر ال چاپو جویا شده بود. ال چاپو که به خاطر جثه‌اش به «کوتوله» مواد مخدر نیز معروف بوده، علاوه بر خرید و فروش مواد مخدر به پول‌شویی و هدایت باندهای جنایتکار در مکزیک نیز متهم شده بود.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رییس‌جمهوری آمریکا، مکزیک را به عدم انجام اقدامات لازم برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی به کشورش متهم کرد. برترین‌ها: رییس‌جمهوری آمریکا، مکزیک را به عدم انجام اقدامات لازم برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی به کشورش متهم کرد. دونالد ترامپ نوشت: مکزیک برای متوقف کردن کاروانی که اکنون به طور کامل شکل گرفته و به سمت ایالات متحده حرکت می‌کند، هیچ کاری نمی‌کند. بسیاری هنوز در مکزیک هستند اما نمی‌توانند از دیوار ما عبور کنند. با این حال اگر دیواری نباشد، به نیروهای مرزی بسیاری نیاز است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
نیروهای نظامی آمریکا همچنین باید دوربین‌های نظارتی بیشتری را در طول مرز مکزیک نصب کرده و موانع موجود را تقویت کنند. پیش از این نیز «دیلی بیست» به نقل از پاتریک شاناهان وزیر دفاع آمریکا نوشته بود که پنتاگون برای اعزام هزاران سرباز دیگر به مرز مکزیک آماده می‌شود. وزارت امنیت داخلی آمریکا از وزارت دفاع این کشور درخواست کرده است تا برای نظارت بر مناطق مرزی نیروی بیشتری را اعزام کند. در شرایط کنونی بیش از ۲۳۰۰ نظامی آمریکایی در مرز مکزیک مستقر شده‌اند. سربازان گارد ملی آمریکا نیز برای حفاظت از مرز مکزیک در منطقه حضور دارند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
اعتمادآنلاین|وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که برای «ارائه کمک بیشتر» به آژانس‌های امنیت مرزی و گمرکات آمریکا در مرز مکزیک، حدود ۴ هزار نیروی نظامی به مرز مشترک خود با این کشور اعزام می‌کند. این وزارتخانه در ادامه افزود که اعزام این نیروهای جدید شمار نیروهای وظیفه و در حال خدمت در مرز مکزیک را به حدود ۴۳۵۰ نفر افزایش خواهد داد. طبق اعلان پنتاگون، این نیروهای اضافی ظرف ۹۰ روز آینده اعزام خواهند شد و قرار است در امتداد مرز و در محدوده‌ای ۲۴۱ کیلومتری از سیم‌های خاردار، موانع جدید مرزی احداث کنند. در بیانیه پنتاگون آمده است که فرمان این اعزام نیرو روز یازدهم ژانویه ۲۰۱۹ توسط «پاتریک شاناهان» سرپرست موقت وزارت دفاع آمریکا تأیید شده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز همدردی با مردم و دولت مکزیک برای حادثه دلخراش انفجار لوله انتقال سوخت که ده‌ها کشته، مجروح و مفقود برجای گذاشت، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در این موقعیت سخت در کنار دولت و ملت مکزیک قرار داشته و آمادگی خود را برای هرگونه کمک اعلام می‌دارد. قاسمی همچنین با بازماندگان قربانیان این حادثه تاسف بار ابراز همدردی و برای تمامی مجروحان آرزوی بهبودی و سلامتی کرد. انتهای پیام/
ایلناایلنا1 هفته قبل
سفیر ایران در مکزیکوسیتی با مدیرکل حقوق بشر وزارت خارجه مکزیک دیدار و درباره تقویت گفت‌وگوی حقوق بشری میان این دو کشور رایزنی کرد. به گزارش ایلنا، محمدتقی حسینی در کانال تلگرامی خود نوشت: در دیدار با کریستوفر باییناس بالدس مدیرکل حقوق بشر وزارت خارجه مکزیک در مورد همکاری دو کشور در موضوعات حقوق بشر و تقویت گفت‌وگوی حقوق بشری بین ایران و مکزیک رایزنی شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- مقامات دولتی و فدرال مکزیک اعلام کردند دزدی سوخت از خطوط لوله نفتی در مرکز مکزیک ۲۱ کشته و ۷۱ مجروح برجای گذاشت. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، مقامات دولتی و فدرال مکزیک اعلام کردند در اثر انفجار خط لوله در مرکز مکزیک دست‌کم ۲۱ تن در روز جمعه کشته شدند. به گزارش رویترز، این انفجار به دلیل دزدی سوخت و ایجاد حفره‌ای در خطوط لوله حامل مواد نفتی رخ داد. آتش سوزی در این خطوط لوله که در نزدیکی پالایشگاهی در شمال مکزیکوسیتی قرار دارد، تا نیمه‌های شب ادامه داشت. براساس گزارش‌های اولیه تاکنون مرگ ۲۱ نفر و مجروحیت ۷۱ تن دیگر تایید شده است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
رییس‌جمهوری آمریکا، مکزیک را به عدم انجام اقدامات لازم برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی به کشورش متهم کرد. دونالد ترامپ نوشت: مکزیک برای متوقف کردن کاروانی که اکنون به طور کامل شکل گرفته و به سمت ایالات متحده حرکت می‌کند، هیچ کاری نمی‌کند. بسیاری هنوز در مکزیک هستند اما نمی‌توانند از دیوار ما عبور کنند. اختلاف دونالد ترامپ با دموکرات‌ها در کنگره آمریکا بر سر تأمین بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک باعث شده است تا بخش‌هایی از دولت فدرال آمریکا تعطیل شود. ترامپ خواهان اختصاص بودجه دست‌کم پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری برای ساخت این دیوار است.
ایرناایرنا6 روز قبل
رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی گفت که اختیارات اجرایی خود را برای ساخت دیوار مرزی به کار می‌گیرد. در چنین وضعیتی رئیس جمهوری آمریکا این حق را می‌یابد که از هر قید و شرط یا حدودی در تعامل با بحران در امان باشد. چرا؟ ۱-تناقض با قانون اساسی و نبود پشتوانه حمایتی قانونگذارانقانونگذاران آمریکایی در بیانیه‌های خود اعلام کردند که ساخت دیوار مرزی با قانون اساسی آمریکا در تناقض است. تناقض با قانون اساسی آمریکا به معنای نبود وضعیت بحرانی اقناع کننده و هماهنگی لازم با قانونگذاران آمریکایی است. با لحاظ پرونده سنگین تخلفات ترامپ، شاید این اجماع جدید، کار را به برکناری رئیس جمهوری آمریکا پیش از ورود به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ یا در رقابت‌های انتخاباتی بکشاند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
ایسناایسنا3 هفته قبل
اگرچه رهبران مکزیک و اسپانیا هردو خواستار مذاکرات برای حل بحران ونزوئلا شده‌اند، اما رئیس جمهور مکزیک تاکید کرد که این مذاکرات باید بدون پیش شرط باشد اما رهبر اسپانیا اعلام کرد که این مذاکرات باید مشروط باشد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا در سفر به مکزیکوسیتی خواستار مذاکرات میان نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا و خوآن گوایدو، رئیس جمهور خودخوانده این کشور و برگزاری انتخابات شد. آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهور مکزیک نیز درخواست مذاکرات میان اپوزیسیون ونزوئلا و نیکولاس مادورو، رئیس جمهور این کشور را مطرح کرد اما گفت که این مذاکرات باید بدون پیش شرط انجام گیرد. مکزیک و اسپانیا دو بازیگر کلیدی در آمریکای لاتین هستند اما دیدگاه‌های مختلفی نسبت به ونزوئلا دارند. رئیس جمهور مکزیک در کنفرانس خبری مشترک اعلام کرد: ما به دنبال دیالوگ و دستیابی به یک توافق بدون استفاده از زور هستیم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رییس‌جمهوری آمریکا، مکزیک را به عدم انجام اقدامات لازم برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی به کشورش متهم کرد. به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ نوشت: مکزیک برای متوقف کردن کاروانی که اکنون به طور کامل شکل گرفته و به سمت ایالات متحده حرکت می‌کند، هیچ کاری نمی‌کند. بسیاری هنوز در مکزیک هستند اما نمی‌توانند از دیوار ما عبور کنند. اختلاف دونالد ترامپ با دموکرات‌ها در کنگره آمریکا بر سر تأمین بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک باعث شده است تا بخش‌هایی از دولت فدرال آمریکا تعطیل شود. ترامپ خواهان اختصاص بودجه دست‌کم پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری برای ساخت این دیوار است.
طرفداریطرفداری3 هفته قبل
طرفداری- باشگاه کلاب آمریکای مکزیک مایل است تا لازار مارکوویچ را از لیورپول به خدمت بگیرد. به گزارش ESPN، قهرمان لیگ مکزیک به بازیکن ۲۴ ساله‌ای که قراردادش با لیورپول در پایان فصل جاری به اتمام می‌رسد، علاقه دارد. اما اگر آن‌ها قصد به خدمت گیری مارکوویچ در ژانویه را دارند، باید تا روز پنجشنبه که پنجره نقل و انتقالات مکزیک بسته می‌شود، کار را تمام کنند. مارکوویچ که در سالیان اخیر به تیم‌هایی همچون فنرباحچه، اسپورتینگ لیسبون، هال سیتی و اندرلشت قرض داده شده است، هم اکنون همراه با تیم زیر ۲۳ سال لیورپول تمرین می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، «خواکین گوزمن لوئرا»، ملقب به «ال‌چاپو» (در اسپانیایی به معنی «کوتوله») رئیس بازداشت‌شده بزرگترین کارتل مواد مخدر جهان زمانی به «پنیا نیتو»، رئیس‌جمهور سابق مکزیک ۱۰۰ میلیون دلار به عنوان رشوه پرداخت کرده بود. «الکس سیفوئنت» این اظهارات را در دادگاه فدرال بروکلین و در جریان رسیدگی به پرونده جرائم ال‌چاپو مطرح کرد. او سال ۱۳۹۴، در دوران ریاست‌جمهوری «پنیا نیتو» در مکزیک دستگیر شد و از بازداشت او به عنوان یکی از پیروزی‌های دولت وقت مکزیک یاد شد. او پیشتر در سال ۱۹۹۳ در گواتمالا دستگیر شده بود اما در سال ۲۰۰۱ موفق شد از زندان بگریزد. او گفت که رشوه ۱۰۰ میلیون دلاری اکتبر ۲۰۱۲ که نیتو به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد به او پرداخت شد.