مکس ورشتپن

مکس ورشتپن

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
توتو وولف، رئیس تیم مرسدس، اعلام کرده احتمال اینکه همیلتون در پایان فصل از مرسدس جدا شود ۲۵ درصد است. با این برد همیلتون بار دیگر ثابت کرد چرا محبوب‌ترین راننده فرمول یک است. پس از مسابقات ابوظبی دوباره آینده او در تیم مرسدس و احتمال پیوستنش به فراری مورد بحث قرار گرفت. توتو وولف، رئیس تیم مرسدس، اعلام کرده احتمال اینکه همیلتون در پایان فصل از مرسدس جدا شود ۲۵ درصد است. وقتی از او پرسیدند احتمال ماندن همیلتون در مرسدس چند درصد است او پاسخ داد: ۷۵ درصد.

فرمول یک؛ خلاصه گرند پری ابوظبی ۲۰۱۹

طرفداریطرفداری1 هفته قبل
طرفداری- در آخرین گرند پری سال ۲۰۱۹ که در ابوظبی برگزار شد، لوییس همیلتون به مقام نخست رسید، مکس ورشتپن دوم شد و چارلز لکلرک نیز به رتبه سوم رسید.
طرفداریطرفداری1 هفته قبل
طرفداری - در آخرین پرده از فصل ۲۰۱۹ مسابقات فرمول یک، لوییس همیلتون در پیست یاس مارینا، ابوظبی توانست یازدهمین پیروزی فصل خود را کسب کند. مکس ورشتپن از ردبول و چارلز لکلرک از فراری در رده‌های بعدی قرار گرفتند. این پیروزی که پنجاهمین برد دوران حرفه‌ای همیلتون از پول پوزیشن بود در واقع، آسان‌ترین مسابقه لوییس در این فصل محسوب می‌شود. همیلتون همچنین با این پیروزی با رکورد اسطوره خود، ایرتون سنا برای پیشتازی از چراغ تا پرچم در ۱۹ مسابقه برابری کرد. ورشتپن نیز که در ابتدای مسابقه امیدوار بود بتواند همیلتون را تحت فشار قرار دهد در رده دوم و بالاتر از چارلز لکلرک قرار گرفت.
طرفداریطرفداری1 هفته قبل
لوییس در تمرینات روز جمعه به مشکل خورده بود اما در تمرین سوم فرم خود و ماشین را بازیافت و در تعیین خط کار خود را تکمیل کرد. همین موضوع باعث می‌شود تا مکس ورشتپن که پیش از این هرگز هم‌تیمی‌های خود را در تعیین خط فرمول یک امارات شکست نداده بود به خط دوم و ردیف اول استارت صعود کند. سباستین فتل و چارلز لکلرک، رانندگان فراری در آخرین دور سریع خود در مرحله سوم درگیر یک شاهکار دیگر از فراری شدند. در تصویر زیر، زمان ثبت شده توسط رانندگان در تعیین خط گرندپری امارات را مشاهده می‌کنید. در این رده‌بندی پنالتی بوتاس لحاظ نشده و رانندگان صرفا بر اساس زمانشان رتبه‌بندی شده‌اند: مسابقه اصلی گرندپری ابوظبی، فردا، یکشنبه، از ساعت ۱۶:۴۰ آغاز خواهد شد.

۸۸مین پل‌پوزیشن لوییس همیلتون در فینال ابوظبی

5+
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل

برندگان و بازندگان گرند پری برزیل

6+
ورزش۳ورزش۳3 هفته قبل
ورزش۳ورزش۳3 هفته قبل
در دور ۲۱ همیلتون به پیت‌استاپ رفت و با لاستیک‎‌های سافت به پیست بازگشت تا چشم به آندرکات کردن ورشتپن داشته باشد. مبارزه‌ی این دو لحظات زیبایی را در پیست اینترلاگوس خلق کرد و تماشاگران را به هیجان آورد. در دور ۵۰ وتل به پیت رفت و با لاستیک سافت در رده‌ی چهارم به پیست بازگشت. در دور ۵۱ آلبون به پیت‌استاپ رفت و پس از لکلرک و بوتاس در رده‌ی ششم با لاستیک‌های سافت کهنه به پیست بازگشت. در ادامه ماشین ایمنی در یک دور مانده به پایان مسابقه از پیست خارج شد.
ورزش۳ورزش۳3 هفته قبل
به گزارش «ورزش سه»، گرند پری برزیل با انجام تمرین اول و دوم در پیست بارانی اینترلاگوس کلید خورد. تمرین اولبه دلیل بارش باران در دقایق ابتدایی تمرین اول تعداد کمی از راننده‌ها گاراژ را ترک کرده و با لاستیک‌های wet مشغول محک زدن شرایط پیست اینترلاگوس شدند. تصادف آلبون در سه دقیقه مانده به پایان تمرین باعث دادن پرچم قرمز شد و تمرین اول با این پرچم قرمز به پایان رسید. تمرین دومپیست در تمرین دوم بسیار خشک‌تر از تمرین اول بود، هر چند در اواسط تمرین باز هم بارش باران را در پیست اینترلاگوس شاهد بودیم. تمرین سوم گرند پری برزیل فردا از ساعت ۱۸:۳۰ الی ۱۹:۳۰ و تایم‌گیری از ساعت ۲۱:۳۰ الی ۲۲:۳۰ برگزار خواهند شد.
ورزش۳ورزش۳3 هفته قبل
لوییس همیلتون در گرند پری آمریکا موفق شد ششمین قهرمانی جهان خود را به دست بیاورد. در شش سال گذشته این راننده‌ی بریتانیایی پنج بار موفق به کسب عنوان قهرمانی جهان شده است. مکس ورشتپن از سوی دیگر در صد مسابقه‌ای که شرکت کرده هفت پیروزی به دست آورده و امیدوار است بتواند برای قهرمانی جهان همیلتون را به چالش بکشد. ورشتپن می‌گوید: «سلطه‌ی همیلتون بر فرمول یک دارد خسته کننده می‌شود و زمان آن رسیده که نسل جدید فرمول یک جای او را بگیرند.» همیلتون که می‌تواند به رکورد هفت قهرمانی جهان و ۹۱ پیروزی مایکل شوماخر برسد، دو ماه دیگر ۳۵ ساله می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
طرفداری: مسابقه فرمول یک آمریکا به پایان رسید که در پایان والتری بوتاس، پول‌سیتر مسابقه اصلی، موفق شد زودتر از بقیه رانندگان از خط پایان عبور کند. لوییس همیلتون با قرار گرفتن در رده دوم موفق شد ششمین قهرمانی فرمول یک و سومین قهرمانی پیاپی خود را در حالی که هنوز دو مسابقه به پایان فصل باقی مانده قطعی کند. او حالا تنها یک قهرمانی دیگر با مایکل شوماخر در فهرست بیشترین قهرمانی فرمول یک فاصله دارد. همیلتون پیش از این در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ طعم قهرمانی را چشیده بود. سباستین فتل نیز که از همان دور اول با مشکل روبه‌رو شده بود در نهایت در دور نهم به‌علت نقص فنی در سیستم تعلیق ماشین خود از دور مسابقه کنار رفت.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ورزش سه، فصل رویایی تیم مرسدس در فرمول یک با کسب یک و دوی تیمی دیگری در گرندپری آمریکا با پیروزی والتری بوتاس و سکوی دوم لوییز همیلتن ادامه یافت تا در روزی که همیلتن از هم‌تیمی و تنها رقیب باقیمانده‌اش در رقابت‌های قهرمانی جهان شکست خورده بود، ششمین قهرمانی جهان خود را جشن بگیرد. بوتاس در پایان با تبریک به لوییز همیلتن برای کسب ششمین قهرمانی جهانش گفت: «من امسال نتوانستم به هدفم برسم، همیشه فصل بعدی هست … اما لوییز شایسته‌ این قهرمانی بود.» در پایان در مراسمی که هیچ شبیه جشن شایسته‌ ششمین قهرمانی جهان نبود، لوییز همیلتن روی سکوی دوم پیست کوتا ایستاد و ششمین قهرمانی جهان خود را به سردی جشن گرفت تا منتظر جشنی شایسته‌تر در گاراژ مرسدس بماند. او حالا تنها یک عنوان قهرمانی جهان دیگر برای رسیدن به رکورد مایکل شوماخر افسانه‌ای لازم دارد. رکوردی که با توجه به عملکرد درخشان این راننده‌ بریتانیایی و سلطنت شش ساله‌ تیم مرسدس بر فرمول یک، دور از دست نیست.
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
طرفداری - مسابقه فرمول یک آمریکا دقایقی پیش به پایان رسید که در پایان والتری بوتاس، پول‌سیتر مسابقه اصلی، موفق شد زودتر از بقیه رانندگان از خط پایان عبور کند. لوییس همیلتون با قرار گرفتن در رده دوم موفق شد ششمین قهرمانی فرمول یک و سومین قهرمانی پیاپی خود را در حالی که هنوز دو مسابقه به پایان فصل باقی مانده قطعی کند. او حالا تنها یک قهرمانی دیگر با مایکل شوماخر در فهرست بیشترین قهرمانی فرمول یک فاصله دارد. همیلتون پیش از این در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ طعم قهرمانی را چشیده بود. سباستین فتل نیز که از همان دور اول با مشکل روبه‌رو شده بود در نهایت در دور نهم به‌علت نقص فنی در سیستم تعلیق ماشین خود از دور مسابقه کنار رفت.

ششمین قهرمانی جهان؛ همیلتون در یک‌قدمی اسطوره

5+
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
طرفداری - والتری بوتاس، راننده فنلاندی تیم مرسدس دقایقی پیش یازدهمین پول پوزیشن دوران حرفه‌ای خود و اولین پول پوزیشنش در گرندپری آمریکا را کسب کرد. سباستین فتل نیز فرداشب مسابقه اصلی فرمول یک آمریکا را از خط دوم آغاز خواهد کرد و مکس ورشتپن نیز سومین زمان سریع جلسه تعیین خط را ثبت نمود. آخرین پیروزی بوتاس در گرندپری ژاپن رقم خورد. رده‌بندی کامل رانندگان در جلسه تعیین خط گرندپری آمریکا را در تصویر زیر مشاهده کنید: مسابقه اصلی گرندپری آمریکا فرداشب (یکشنبه) از ساعت ۲۲:۴۰ آغاز خواهد شد.

گزارش از تگزاس؛ روز بد همیلتون و کورسوی امید برای بوتاس

6+
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
طرفداری - مکس ورشتپن برای دومین‌بار در جلسات تمرینی گرندپری آمریکا اول شد. ورشتپن در تمرین اول نیز سریع‌ترین بود با لاسیتک‌های سافت در سکتور اول و سوم از فتل سریع‌تر بود. اما هم‌تیمی فتل یعنی چارلز لکلرک یک‌بار دیگر با مشکل قابلیت اطمینان ماشین فراری روبه‌رو شد. حالا گاراژ فراری وظیفه دارد ماشین لکلرک را برای جلسه تعیین خط که تقریبا یک ساعت دیگر (۱۲:۳۰) آغاز خواهد شد آماده کند. رده‌بندی کامل رانندگاندر تمرین سوم گرندپری آمریکا را در تصویر زیر ببینید:
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
هم‌تیمی جوان و تایلندی-بریتانیایی ورشتپن یعنی الکساندر البون نیز سومین زمان برتر FP۱ را ثبت کرد. اختلاف مکس با فتل ۰٫۱۶۹ ثانیه بود. همچنین البون نیز که نخستین حضور خود در پیست COTA را تجربه می‌کرد حدود سه‌دهم ثانیه از هم‌تیمی خود کندتر بود. همچنین چند راننده فرصت رانندگی با لاستیک‌های ترکیب C۴ پیرلی که برای سال ۲۰۲۰ آماده خواهد شد را پیدا کردند. رده‌بندی کامل رانندگان در جلسه اول تمرینی گرندپری آمریکا به‌صورت زیر است: تمرین دوم از ساعت ۲۳:۳۰ امشب (جمعه) آغاز خواهد شد.
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
به گزارش «ورزش سه»، لوییس همیلتون پس از برخوردی که با مکس ورشتپن در گرند پری مکزیک داشت، رانندگی «احمقانه‌ی» ورشتپن را سرزنش کرد. قهرمان جهان لوییس همیلتون پس از برخوردی که با ورشتپن داشت در کنفرانس خبری پس از مسابقه گفت: «در پیست به مکس ورشتپن همیشه باید فضای بیشتری بدهید چرا که همیشه احتمال برخورد او با شما وجود دارد.» ورشتپن همچنین با هم‌تیمی فنلاندی همیلتون، والتری بوتاس نیز چند دور بعدتر تصادف کرد و این برخورد موجب پنچر شدن یکی از لاستیک‌های عقب ماشین مکس شد. او که در کنفرانس خبری پس از مسابقه در کنار همیلتون نشسته بود، کاملا مشخص کرد که با هر چه همیلتون گفته موافق است. همیلتون توسط مقامات مسابقه از پنالتی معاف شد چون به تشخیص آنها او بیش از آن به صحنه‌ی تصادف نزدیک بود که بتواند از سرعتش بکاهد.

مردی با سخت‌ترین شغل در فرمول یک

5+
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل

مسترکلاس همیلتون و مرسدس برای گاراژ فراری

4+
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
طرفداری - ناظران گرندپری فرمول یک مکزیک بابت کم نکردن سرعت در زمان تصادف والتری بوتاس در جلسه تعیین خط این رویداد، سه رده پنالتی گرید به مکس ورشتپن دادند تا پول پوزیشن از دست وی خارج شود. زمانی که راننده فنلاندی در پیچ آخر و هفدهم تصادف کرد، ورشتپن پشت سرش قرار داشت و آخرین دور سریع خود را میزد اما یک پرچم زرد که به‌علت تصادف برافراشته شده بود را نادیده گرفت. ورشتپن در آن لحظه برای بهتر کردن زمانی که با آن صدرنشینی را در اختیار داشت تلاش می‌کرد. ناظران پس از گفتگو با ورشتپن و بازبینی مدارک ویدیویی، مکالمه صوتی و تله‌متری ماشین شماره ۳۳ ردبول، ورشتپن را به‌علت بی‌توجهی به هشدار مارشال پیست جریمه کردند. بنابراین فرداشب گرید پیست هرمانوس رودریگز در زمان استارت به‌شکل زیر خواهد بود:
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
طرفداری - جلسه تعیین خط گرندپری مکزیک دقایقی پیش به‌پایان و در نهایت این مکس ورشتپن بود که توانست سریع‌ترین زمان را در مرحله سوم زمان‌گیری ثبت کند. چارلز لکلرک نیز فردا در خط دوم استارت پیست هرمانوس رودریگز قرار خواهد گرفت و سباستین فتل نیز مسابقه را از خط سوم شروع می‌کند. مهم‌ترین اتفاق تعیین خط گرندپری مکزیک تصادف والتری بوتاس در پیچ آخر بود. این اتفاق در حالی رخ داد که فتل و همیلتون مشغول طی کردن هات‌لپ خود بودند و با تصادف بوتاس زمان‌شان کنسل شد. رده‌بندی کامل رانندگان در تعیین خط مکزیک را در تصویر زیر مشاهده کنید: مسابقه اصلی فرداشب یعنی یکشنبه از ساعت ۲۲:۴۰ آغاز خواهد شد.

خیز بلند ورشتپن برای سومین پیروزی متوالی در مکزیک

6+
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل

تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند

6+
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
طرفداری - در تمرین اول گرندپری مکزیک لوییس همیلتون یک گام دیگر به ششمین قهرمانی جهان خود نزدیک شد. او با اختلاف یک دهم ثانیه نسبت به چارلز لکلرک و مکس ورشتپن بهترین زمان را ثبت کرد. ورشتپن به‌دنبال سومین پیروزی خود در مکزیک است و لکلرک نیز سومین پیروزی فصلش را می‌خواهد. همیلتون قرار است در پیست هرمانوس رودریگز که در ارتفاع بالایی از سطح دریا قرار دارد بیشترین تلاش خود را برای قطعی کردن قهرمانی ششم داشته باشد. در تصویر زیر رده‌بندی کامل تمرین سوم گرندپری مکزیک را مشاهده کنید:
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
به گزارش «ورزش سه»، همیلتون برای مرسدس یک مسابقه‌ی سخت دیگر را در گرند پری مکزیک پیشبینی کرده است. درست است که همیلتون در دو سال گذشته دو قهرمانی جهان خود را هر بار در مکزیک قطعی کرده اما از سال ۲۰۱۶ تاکنون موفق نشده که در مکزیک روی سکو برود. دو مسابقه‌ی آخرمان در مکزیک واقعا شوکه‌کننده بودند، هر چند که ما قهرمانی جهان را آنجا بردیم. امیدوارم امسال روزهای بهتری را آنجا تجربه کنیم اما فکر می‌کنم که شکست دادن فراری در آن مسیر مستقیمی‌های طولانی خیلی سخت باشد. من فکر می‌کنم مسابقه‌ی خیلی سختی در پیش باشد. "
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
انتظار می‌رفت فراری این موقعیت خوب در آغاز مسابقه را تبدیل به نتیجه‌ی یک و دوی تیمی در پایان مسابقه کند، اما در عوض این تیم به شکل عجیبی برای دومین گرند پری پیاپی پیروزی مسلم خود را دور انداخت! وتل در پانزده دور ابتدایی و قبل از اینکه در پایان دور شانزدهم از ۵۲ دور مسابقه – به دلیل نقص در سیستم الکترونیکی زدن پرچم پایان، یک دور کمتر از دورهای برنامه‌ریزی شده- برای تعویض لاستیک به پیت‌استاپ برود و با لاستیک سافت نو به پیست بازگردد، نزدیک به ۰٫۴ ثانیه در هر دور به مرسدس پیشتاز باخته بود. کند بودن سرعت مسابقه‌ای فراری نسبت به سرعت تک‌دورتئوری‌های مختلفی در رابطه با تفاوت سرعت روز به روز فراری وجود دارد. ۱۹ دور میانی او با لاستیک مدیوم نیم ثانیه سریع‌تر از ۱۷ دور معادل بوتاس بود که با ترافیک دست و پنجه نرم می‌کرد. سریع‌ترین دور مسابقه که همیلتون به ثبت رساند بیش از ۰٫۶ ثانیه از نزدیک‌ترین دور سریع پیست و تقریبا یک ثانیه از بوتاس، سریع‎‌تر بود!
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
همیلتون بریتانیایی برای کسب عنوان قهرمانی فصل ۲۰۱۹ مسابقات فرمول یک فقط کافی‌ست در مکزیک ۱۴ امتیاز بیشتر از والتری بوتاس کسب کند. همیلتون عنوان قهرمانی جهان خود در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را در پیست هرمانوس رودریگز مکزیکوسیتی برده است. سال گذشته همیلتون و بوتاس با رده‌ی چهارم و پنجم مسابقه‌ی مکزیک را به پایان رساندند. گفتنی‌ست که همیلتون عنوان قهرمانی جهان خود در سال ۲۰۱۵ را نیز در آستین تگزاس به دست آورد. توتو ولف گفت: "ششمین قهرمانی جهان برای ما بسیار خاص است و ما آن را تقدیم به نیکی می‌کنیم.
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
صدمه وارد شده به ماشین ورشتپن جدی بود. لکلرک نیز با بال جلوی آسیب‌دیده خود چند دور دیگر ادامه داد و سپس برای تعویض قطعه باکس کرد. در ابتدا ناظران مسابقه حادثه را بررسی کردند اما برای لکلرک جریمه‌ای درنظر نگرفتند، سپس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی کمی بعد اعلام کرد که صحنه پس از مسابقه بازبینی خواهد شد. جریمه اول که پنج ثانیه پنالتی است، به‌خاطر این بود که راننده موناکویی فراری در تصادف با ورشتپن، مقصر اصلی بود. این در حالی بود که فراری بلافاصله پس از تصادف لکلرک با ورشتپن به مدیریت مسابقه گفته بود که لکلرک پیت‌استاپ خواهد کرد.
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
طرفداری - دقایقی پیش والتری بوتاس فنلاندی، زودتر از دیگر رانندگان از خط پایان عبور کرد. چارلز لکلرک ششم شد و ورشتپن نیز نتوانست مسابقه را به پایان برساند. اشتباه فتل در استارت مسابقه و تصادف ورشتپن و لکلرک در پیچ اول، سرنوشت گرندپری ژاپن را تعیین کرد. با احتساب نتیجه، ششمین قهرمانی تیمی پیاپی مرسدس قطعی شد و همچنین سباستین فتل، چارلز لکلرک و مکس ورشتپن از رقابت برای قهرمانی خارج شدند. او چند دور بعد از دور مسابقه کنار رفت.

به انتهای لیست رسیدید