مکه

مکه

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
مسجدی ادامه داد: سالانه حدود ۶۰ میلیارد نخ سیگار در کشور مصرف می‌شود که با احتساب مرگ یک انسان به ازای مصرف هر یک میلیون نخ سیگار، سالی ۶۰ هزار نفر به علت عوارض ناشی از سیگار فوت می‌کنند. دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت: ۲۰ درصد از فوت شدگان ناشی از مصرف سیگار کسانی هستند که در معرض استنشاق دود آن قرار دارند که شامل همسران افراد سیگاری و کودکان زیر ۱۴ سال می‌شود. وی اضافه کرد: هنوز قبح مصرف سیگار در جامعه ما به طور کامل شکسته نشده و دختران یا پسران جوان از کشیدن سیگار در مقابل والدین خودداری می‌کنند اما متاسفانه مصرف قلیان به طور دسته جمعی و خانوادگی انجام می‌گیرد که این امر دقیقا بنیان خانواده را نشانه گرفته است. مسجدی افزود: هم اینک مصرف دخانیات در کشورهای در حال توسعه افزایش یافته زیرا اهرم‌های نظارتی در آن کشورها چندان جدی نیست. دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت: نخست وزیر ژاپن که اخیرا به ایران سفر کرد هم بنای ایجاد دو کارخانه تولید سیگار را در قشم و بندرانزلی بنیان نهاد و هم اینک ۵۱ درصد سیگار تولیدی در کشور مربوط به برند شرکت جی. تی. آی است.
ایرناایرنا1 روز قبل
مسجدی ادامه داد: سالانه حدود ۶۰ میلیارد نخ سیگار در کشور مصرف می‌شود که با احتساب مرگ یک انسان به ازای مصرف هر یک میلیون نخ سیگار، سالی ۶۰ هزار نفر به علت عوارض ناشی از سیگار فوت می‌کنند. دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت: ۲۰ درصد از فوت شدگان ناشی از مصرف سیگار کسانی هستند که در معرض استنشاق دود آن قرار دارند که شامل همسران افراد سیگاری و کودکان زیر ۱۴ سال می‌شود. وی اضافه کرد: هنوز قبح مصرف سیگار در جامعه ما به طور کامل شکسته نشده و دختران یا پسران جوان از کشیدن سیگار در مقابل والدین خودداری می‌کنند اما متاسفانه مصرف قلیان به طور دسته جمعی و خانوادگی انجام می‌گیرد که این امر دقیقا بنیان خانواده را نشانه گرفته است. دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت: مصرف سیگار باعث بروز چندین نوع سرطان در فرد می‌شود و استنشاق دود سیگار و قلیان توسط زن باردار به جنین او منتقل شده‌ و احتمال سقط یا نارس به دنیا آمدن کودک و یا بروز مشکلات جسمی در سالهای بعدی زندگی کودک را افزایش می‌دهد. مسجدی افزود: هم اینک مصرف دخانیات در کشورهای در حال توسعه افزایش یافته زیرا اهرم‌های نظارتی در آن کشورها چندان جدی نیست.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نکوداشت مرحوم علامه سید جعفر مرتضی به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت (ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد. وی با اشاره به دوره تاریخ اسلام علامه مجلسی در سه قرن پیش خاطرنشان کرد: جای کتاب جامع پیرامون تاریخ شیعه در حوزه شیعی خالی بود و سیدجعفر مرتضی با کتاب تاریخ اسلام خود این خلا را پر کرد. علامه جعفر مرتضی در این رویکرد، ضرورت سازگاری سند تاریخی با پیش‌فرض‌های قطعی را مورد توجه قرار داده است. علامه مرتضی به تاریخ به صورت جریانی نگاه می‌کردسپس حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی‌راد گفت: علامه جعفر مرتضی با اینکه فردی انقلابی بود، ولی روح رقیق و بزرگی داشت و بسیار متواضع و فروتن بود که این تواضع، مثال‌زدنی است. وی گفت: علامه مرتضی به تاریخ به صورت جریانی نگاه می‌کرد و نه جزیره‌ای؛ میان حوادث تاریخی پیوند برقرار کرده و دست‌های آلوده را کشف و چگونگی عملکرد این دست‌های آلوده را در تاریخ هم نشان می‌دهد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
مرجع تقلید شیعیان خطاب به دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: شما با درایت، فرهنگ و شجاعتی که دارید باید سعی کنید این ارتباطات با حفظ اصول بیشتر شود و گام‌های مهمی در این زمینه برداشته شود. وی با تأکید بر برپایی کرسی‌هایی برای تدریس فقه شیعه ابراز کرد: باید مناظرات و جلسات مناظره‌ای با حفظ اصول از سوی علما در نقاط مختلف کشور برگزار شود. آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: در حوزه‌های علمیه نیز باید جلسات مناظره با حفظ اصول برگزار شود، افرادی باید تربیت شوند که در جهت تقریب با دیگر فرق و مذاهب در ارتباط باشند. استاد سطوح عالی حوزه‌های علمیه تأکید کرد: انجام این مهم کار ساده‌ای نبوده و باید حفظ اصول در تقریب رعایت شود تا بتوان گام‌های مثبتی در این مسیر برداشت. همچنین دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب در این دیدار، آیت‌الله بروجردی را از طلایه داران تقریب خواند و اظهار داشت: بنا براین است مسیری را که بزرگان دین ازجمله مرحوم آیت‌الله بروجردی در مسیر تقریب تعریف کرده بودند در چارچوب کار قرار بگیرد.
فوتبالیفوتبالی2 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- اریک آبیدال مدیر ورزشی باشگاه بارسلونا هفته گذشته، هفته پرسفری داشت. او از بارسلونا عازم جده شد، سپس به مکه رفت، از مکه به دوحه سفر کرد و سپس به بارسلونا بازگشت. در آنجا آبیدال به نمایندگی از مدیران بارسلونا پیشنهاد قراردادی ۲٫۵ ساله را به ژاوی ارائه کرد و از او خواست تا از بازی بارسلونا مقابل گرانادا روی نیمکت مربیگری این تیم بنشیند. علاوه بر ژاوی و آبیدال، نوریا، همسر ژاوی، اسکار، برادر ژاوی و فرناندو سولاناس، مدیربرنامه‌های او نیز دراین جلسه حضور داشتند. در همان روز رامون پلانس، یکی از مدیران ارشد بارسلونا با کیکه ستین تماس گرفت تا روند مذاکره‌ای که دو ماه پیش با او انجام داده بود را دنبال کند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
این برای نخستین‌بار است که به یک رسانه‌ اسرائیلی اجازه داده می‌شود رویدادهای داخلی عربستان سعودی را پوشش دهد. «هنریک زیمرمان» خبرنگار این شبکه تلویزیونی از برنامه‌های مراسم هیئت رفاه در جده گزارشی تصویری به زبان انگلیسی تهیه کرده است. وی با تمجید از ولیعهد سعودی، مدعی شد: «محمد بن‌سلمان از حمایت ۷۰درصد از جوانان زیر ۳۰ سال، که خواهان چشم‌انداز تغییر هستند، برخوردار است». رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی فعلا روابط رسمی ندارند؛ ولی با توجه به مواضع رسمی و غیر رسمی در این کشور پادشاهی، چشم‌انداز عادی‌سازی روابط دوجانبه همچنان پویا است. در آوریل گذشته، ولیعهد سعودی ادعا کرد ریاض و تل‌آویو با دشمنی مشترک به نام ایران روبه‌رو هستند.
فارسفارس3 روز قبل
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه برخی از رفتن‌ها و مرگ‌ها براساس روایات اجر بیشتری دارند و مشابه شهادت هستند تصریح کرد: مرگ با سوختن و یا در اثر جراحت حدید، اجر شهادت دارد. لحظه‌ای در این مجلس ذکر، زمان مرگ خود را تصور کنید دراین صورت برای بهتر زندگی کردن تلاش خواهید کرد. خوش به حال حاج قاسم سلیمانی که به گونه‌ای زندگی کرد که نایب امام زمان (عج) فرمودند به او تعظیم می‌کنم. قمی گفت: در سال دوم هجرت یعنی همان سالی که جنگ بدر رخ داد که بالاترین سطح جنگ میان حق و باطل بود. وی تصریح کرد: ابلیس ترس به وجود انسان می‌اندازد، بعد از این اتفاق افراد می‌گویند نکند خطایی کرده باشیم.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
محمدامین حیات مقدم پژوهشگر تاریخ: در جزیره العرب قبایل گوناگونی به صورت پراکنده در حال زندگی خاص آن دوران بودند. در بین قبایل مختلف به منظور تقویت قدرت دفاع در برابر دشمنان خود پیمان‌هایی بسته میشد که حلف نامیده میشد. در میان تمامی پیمان‌های عرب تنها پیمانی که به دنبال دفاع از مظلومان بود حلف الفضول نام داشت. پیامبر در سن بیست و پنج سالگی در این حلف حضور پیدا کرد. ولی نکته قابل توجه این است که چرا روحیه‌ای که باعث وجود حلف الفضول و یا همان پیمان جوانمردی بود نباید گسترش و آموزش داده شود.

نویسنده شهنواز از کلیشه‌ها رها شده / «شهنواز» فاقد تحلیل است / جسارت این نویسنده قابل تحسین است/ «شهنواز» عقب‌مانده است

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
فارسفارس3 روز قبل
در نشست مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد که در صورت موافقت شورای عالی امنیت ملی، اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات از سرگرفته می‌شود. مسؤولان عراقی برای از سرگیری اعزام زمینی به عتبات آمادگی دارنددر این جلسه آسیب شناسی کارگروه‌ مسکن درخصوص حج ۹۸ و اقدامات کارگروه حمل و نقل هوایی و فرودگاه‌ها و استراحتگاه بین راهی جده، مکه بررسی و تصریح شد: هیأت مسکن برای اجاره هتل‌های حج ۹۹ درحال آماده سازی مقدمات است و با دریافت روادید به عربستان اعزام خواهد شد. در این جلسه علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به استمرار پروازهای هوایی زائران ایرانی به عتبات عالیات، تصریح کرد: مسؤولان عراقی برای از سرگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات آمادگی دارند و ما در انتظار اعلام نظر شورای عالی امنیت ملی هستیم. نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: سپاه پاسدران انقلاب اسلامی، همیشه مدافع مردم ایران و مستضعفین جهان بوده و جان نثاری در راه حفظ آرمان‌های اسلامی را حتی در خارج از مرزها انجام داده است و شهیدان سرفراز سلیمانی و همدانی نمونه‌ای از همین افراد هستند. انتهای پیام/
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/قم معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اجرای طرح جهانی شهر بدون دخانیات در دو شهر مذهبی قم و مشهد، گفت: اجرای این طرح فرصت خوبی را برای کنترل بیماری‌های گوناگون که منشا اصلی آنها استعمال سیگار و دخانیات است، ایجاد می‌کند. وی بیان کرد: این طرح تاکنون در دو شهر دیگر مذهبی جهان از جمله مکه و مدینه اجرا شده و عربستان برای دو سال جایزه شهر بدون دخانیات را دریافت نموده‌است. دکتر محبی اضافه کرد: برای قم ۷۰ شاخص درنظر گرفته شده که این شهر به شهر بدون دخانیات تبدیل شود. نرخ استعمال دخانیات در قم ۱۴٫۲ درصد است، که ۹٫۸ درصد آن را بانوان، جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند. وی با بیان اینکه هر گونه اقدام برای مبارزه با دخانیات باید از مناطق حاشیه‌ای شهر قم صورت گیرد، بیان کرد: ۳۶ درصد از زنان ساکن در حاشیه شهر قم دخانیات مصرف می‌کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
البته بیشتر باشکوه‌ترین آرامگاه‌های جهان دارای بناها، تاریخ یا سرگذشتی جالب هستند که آن‌ها را به اماکنی توریستی در جهان تبدیل کرده‌اند. در ادامه مطلب مقبره‌های جهان قصد داریم با تعدادی از زیباترین آرامگاه‌های جهان آشنا شویم. بدون هیچ تردیدی این مورد از باشکوه‌ترین آرامگاه‌های جهان پس از مکه و مدینه مهمترین مکان مذهبی مسلمانان است که سالانه میلیون‌ها زائر به زیارتش می‌روند. آرامگاه لنین (Lenin's Tomb) عجیب‌ترین و شاید ترسناک‌ترین مقبره جهان تعلق دارد به مقبره‌ای که محل قرارگیری جسد مومیایی ولادمیر لنین است. هرم عظیم جیزه (Giza Pyramid) به عنوان آخرین آرامگاه به سراغ شناخته شده‌ترین، قدیمی‌ترین و عجیب‌ترین آرامگاهی می‌رویم که شهرتی جهانی دارد و افسانه و داستان‌های فراوانی گرداگرد این بنای عجیب باستانی می‌گردد.
رکنارکنا4 روز قبل
بعد از این، ‌ دیدم سحرناز مدام می‌گوید: «ایران، ‌ ایران …» دقت که کردم، ‌ دیدم دارد تکه‌های پازل‌مانندی از استان‌های ایران را کنار هم می‌گذارد. به خواهر سحرناز گفتم: آن فردی که مرتکب این اشتباه شده، ‌ در شرایط سختی قرار دارد و به‌شدت تحت فشار است. خواهر سحر تا این را شنید، ‌ یک فایل صوتی برایم ارسال کرد و گفت: «این فایل را برای گروه فامیلی بفرست.» سعیده، خواهر سحر در آن فایل صوتی خطاب به اقوام گفته‌بود: "قسمت سحر، ‌ این بود. اقوام وقتی صحبت‌های خواهر سحر را شنیدند، همه‌شان گفتند: "ما به ایمانش غبطه می‌خوریم.
فارسفارس4 روز قبل
وی اضافه کرد: جهان مدیون شهید سلیمانی است چرا که این مجاهد اسلام خطوط جغرافیایی جهان اسلام و حتی بین‌المللی را از لحاظ امنیت تامین کرد. وی تصریح کرد: این تنها یک حرف نیست، یک حقیقت است که سردار سلیمانی نقش مهمی در تحقق امنیت در خطوط جغرافیایی جهان اسلام شد. به گفته ماموستا رستمی، دین اسلام مکتب آزادی‌خواهی و عدالت است و دشمنان اسلام مخالف چنین ایدئولوژی و مکتبی هستند چرا که آن را مخالف خود می‌دانند. سردار سلیمانی پیام‌آور وحدت بودنماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی پیام‌آور وحدت ملت بر دشمنان بود و این پیام را رساند که راه نفوذ به کشور ایران را ندارد. نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر حق جلوی باطل را نگیرد باطل همه جای جهان گسترش یافته و اماکن دینی کامل تخریب می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
بنابراین پیروی از خانم فاطمه زهرا (س) بر هر انسانی که سعادت را هدف خویش قرار داده، واجب است. اخبار مذهبی - حضرت فاطمه زهرا (س) یکی از برترین زنان اسلام است. استاد شهید مطهری در سخنان خود از مقام و فضایل والای خانم فاطمه زهرا (س) بسیار صحبت کرده‌اند که بخشی از آن‌ها را در این گزارش می‌خوانید: [مقام والای حضرت فاطمه زهرا (س) از دیدگاه شهید مطهری] در تاریخ اسلام، زنان قدیسه و عالی قدر فراوانند. کمتر مردی است به پای خدیجه برسد، و هیچ مردی جز پیغمبر و علی (ع) به پای حضرت زهرا (س) نمی‌رسد. حضرت زهرا (س) بر فرزندان خود که امام هستند و بر پیغمبران غیر از خاتم الانبیاء برتری دارد.
مهرمهر6 روز قبل
وی بیان داشت: این طرح تاکنون در دو شهر دیگر مذهبی جهان از جمله مکه و مدینه اجرا شده و عربستان برای دو سال جایزه شهر بدون دخانیات را دریافت نموده‌است. محبی اضافه کرد: برای قم ۷۰ شاخص در نظر گرفته شده که این شهر به شهر بدون دخانیات تبدیل شود. وی تصریح کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته نمایندگان سازمان بهداشت جهانی مردادماه سال ۹۹ به قم سفر می‌کنند و در صورت مشاهده شاخص‌های مورد نظر در قم، این شهر در کنوانسیون جهانی مبارزه با دخانیات که مهرماه سال آینده در هلند برگزار می‌شود، به عنوان شهر بدون دخانیات معرفی خواهد شد. نرخ استعمال دخانیات در قم ۱۴٫۲ درصد است، که ۹٫۸ درصد آن را بانوان، جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند. وی با بیان اینکه هر گونه اقدام برای مبارزه با دخانیات باید از مناطق حاشیه‌ای شهر قم صورت گیرد، بیان کرد: ۳۶ درصد از زنان ساکن در حاشیه شهر قم دخانیات مصرف می‌کنند.
طرفداریطرفداری6 روز قبل
طرفداری- هادی عقیلی مدافع سابق تیم ملی کشورمان به خبر درگذشت تعدادی از هموطنانمان واکنش نشان داد. وی در خصوص ماجرای هواپیمای بویینگ ۷۳۷ و جان باختن تعدادی از هموطنانمان، در صفحه شخصی اش پیامی را بدین شرح منتشر کرد: ما هم مقصریم. تو این چند روز اینستاگرام پر شده از پیامهای تسلیت برای سردار سلیمانی و مسافرین هواپیمای سقوط کرده و همچنین پیگیری دلایل این دو اتفاق و قضاوتها و نظرهای گوناگون. گمونم وقتش رسیده که خودمون به فکر خودمون باشیم. پاینده باد ایران و مردم ایران زمین🇮🇷🔥
ایرناایرنا1 هفته قبل
این نهاد نخستین مؤسسه جغرافیایی و نقشه‌نگاری در ایران و منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود که در ۱۳۱۵ خورشیدی به همت ابوالقاسم سحاب و با همیاری فرزندش عباس سحاب تأسیس شد و امروز نسل سوم و چهارم خاندان سحاب مدیریت آن را برعهده دارند. تولد و خانوادهابوالقاسم سحاب ۲۰ فروردین ۱۲۶۶ خورشیدی در روستای فم از توابع شهرستان تفرش در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود. سپس هنگامی که ۲۲ ساله بود به یادگیری زبان فرانسه نزد سناءالدوله اهتمام ورزید و در مدت زمانی کوتاه با تسلط کامل به زبان فرانسه صحبت می‌کرد. سحاب علاوه بر زبان فارسی که زبان مادری اش بود به عربی، انگلیسی و فرانسه تسلط کامل پیدا کرد به گونه‌ای که متون عربی، انگلیسی و فرانسه را به راحتی ترجمه می‌کرد. علاوه بر آن سحاب موسسه‌ای ارزشمند و مانا به نام موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب در ۱۳۱۵ خورشیدی به همراه فرزند خود عباس سحاب تاسیس کرد و دست به انتشار انواع نقشه، کره، اطلس و دیگر موضوع‌های جغرافیایی برای نخستین‌بار در ایران زد که نقش زیادی در بالا بردن سطح دانش جغرافیا در کشور و شناسایی جغرافیایی ایران در جهان داشته است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
چشم می‌چرخانیم اما خبری از مادر شهید نیست. بخاری خانه همسایه‌ای خراب می‌شد، آقامصطفی می‌شد سرویس کار بخاری. آذر خانم با همه تصورات ما از یک مادر شهید داغدار متفاوت است؛ نه از اشک خبری است و نه از بغض فروخورده. این آذر فروغی، مادر شهید است که همسایه‌ها را آرام می‌کند: «حتما دیده بودید بی تابی‌های مادرانه من را؟! می دانم پسرم و حاج قاسم سلیمانی و بقیه شهدای مدافع حرم آن دنیا دور همند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، بر خلاف ادعاهای عربستان، حضور و عملکرد محور مقاومت در معادلات منطقه‌ای اثرگذار و مهم است. به اعتراف تحلیلگران سیاسی استراتژی‌های کلان آمریکا در تعریف پایه‌های قدرت در جنوب غرب آسیا در حال فروپاشی ست. این امر به شدت کشورهای متحده آمریکا در حوزه خلیج فارس را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. عربستان سعودی به عنوان اولین متحد آمریکا بیشترین تاثیر را خواهد دید. زیرا این کشور با قدرت گیری محمد بن سلمان سیاست خارجی پرتنشی را در پیش گرفته و جنگ با یمن نمونه بار آن بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
این موضوع از دید برخی از کارشناسان نتیجه‌ای به جز بی ثباتی در نظام سیاسی و فرهنگی این کشور نخواهد داشت و در نهایت جامعه عربستان دچار یک هرج و مرج داخلی خواهد شد. " خانم «امل زاهد» نویسنده عربستانی تاکید می‌کند: چاره‌ای نداریم که اعتراف کنیم در جامعه عربستان انواع فساد اخلاقی در حال افزایش بوده و در بیشترخیابان‌های شهرهای عربستان مظاهر فساد علنی شده است. رواج ناهنجاری‌های اخلاقی در جامعه عربستان غیر مرسوم بوده و در سلطنت‌های قبلی خاطئین این موارد مجازاتی همچون زندان، شلاق در ملا عام و یا حتی اعدام را شاهد بودند. اما امروز عربستان شاهد تغییرات سریع در سطح جامعه با رهبری بن سلمان جهت جذب قشر جوان جامعه است. این تلاش‌ها در واقع عبور کنترل نشده از خطوط قرمز دینی در جامعه این کشور است.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، بر خلاف ادعاهای عربستان، حضور و عملکرد محور مقاومت در معادلات منطقه‌ای اثرگذار و مهم است. به اعتراف تحلیلگران سیاسی استراتژی‌های کلان آمریکا در تعریف پایه‌های قدرت در جنوب غرب آسیا در حال فروپاشی ست. این امر به شدت کشورهای متحده آمریکا در حوزه خلیج فارس را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. عربستان سعودی به عنوان اولین متحد آمریکا بیشترین تاثیر را خواهد دید. زیرا این کشور با قدرت گیری محمد بن سلمان سیاست خارجی پرتنشی را در پیش گرفته و جنگ با یمن نمونه بار آن بوده است.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
این موضوع از دید برخی از کارشناسان نتیجه‌ای به جز بی ثباتی در نظام سیاسی و فرهنگی این کشور نخواهد داشت و در نهایت جامعه عربستان دچار یک هرج و مرج داخلی خواهد شد. " خانم «امل زاهد» نویسنده عربستانی تاکید می‌کند: چاره‌ای نداریم که اعتراف کنیم در جامعه عربستان انواع فساد اخلاقی در حال افزایش بوده و در بیشترخیابان‌های شهرهای عربستان مظاهر فساد علنی شده است. رواج ناهنجاری‌های اخلاقی در جامعه عربستان غیر مرسوم بوده و در سلطنت‌های قبلی خاطئین این موارد مجازاتی همچون زندان، شلاق در ملا عام و یا حتی اعدام را شاهد بودند. اما امروز عربستان شاهد تغییرات سریع در سطح جامعه با رهبری بن سلمان جهت جذب قشر جوان جامعه است. نمونه چهارم: انتشار کلیپ جنجالی دیگری از مراسم عروسی یکی از شاهزادگان سعودی در سواحل شهر جده، باعث خشم بخش از مردم عربستان شده است.
فارسفارس1 هفته قبل
عبدالملک بن مروان تا قبل از خلافت از بس در مسجد قرآن می‌خواند به کبوتر مسجد شهره بود. عبد‌الملک قبل از پوشیدن ردای خلافت به دلیل شرکت در مجالس علما و تلاوت قرآن در مسجد به کبوتر مسجد شهره بود. دیگر با تو کارى ندارم!» وقتی عبد‌الملک مروان به خلافت رسید، چهارگروه دعوای خلافت داشتند. در زمان خلافت عبدالملک مروان، قیام مختار ثقفی به خونخواهی امام حسین (ع) رخ داد. عبدالملک بن مروان بزرگواری حضرت زین‌العابدین علیه السلام را نسبت به مروانیان، به خصوص پدرش، در جریان انقلاب مدینه دیده بود.
فارسفارس1 هفته قبل
دولت سعودی در پنج سال گذشته پنج ائتلاف مختلف تشکیل داده و رهبری آن‌ها را بر عهده گرفته است. سیاست تشکیل ائتلاف‌های مختلف با نام‌های گوناگون از سال ۲۰۱۵ در رأس اقدامات سیاست خارجی دولت سعودی قرار گرفته است. پس از آن دولت سعودی خواستار برگزاری نشست فوق العاده مکه با حضور سران کشورهای عربی شد تا به زعم خویش کشورهای عربی را علیه ایران متحد سازد. پس از حمله پهپادی گسترده یمنی‌ها به تأسیسات آرامکو نیز، دولت سعودی همه کشورها را به مقابله با ایران فراخواند. دولت سعودی سپس اعلام کرد که ۴۱ کشور اسلامی برای حضور در این ائتلاف نظامی اعلام آمادگی کرده‌اند.
مهرمهر1 هفته قبل
علی پور جباری در این همایش گفت: شهید سلیمانی با درایت و تدبیری که داشت به دنبال وحدت و انسجام داخلی بود و از هر گونه تفرقه افکنی پرهیز می‌کرد. وی اظهار داشت: شهید سلمیانی تنها کسی است که نشان ذوالفقار را از دست مبارک رهبری دریافت می‌کند و این افتخار بیانگر جایگاه شهید در منطقه است. شهید سلیمانی اظهار داشت: مصاحبه شهید در خصوص محور مقاومت و جنگ ۳۳ روزه از دیگر کارهای تأثیر گزار است. پور جباری اضافه کرد: هر کس در مسیر سازش رفت در مسیر فروپاشی رفته است و شهید حاج قاسم سلیمانی با حرکت ماندگار خود تمام نظریه محور مقاومت را تثبیت کرد. وی ادامه داد: باید خود را بسازیم و دولت اسلامی مقدمه حکومت اسلامی است و تلاش می‌کنیم الگوی اسلامی پیشرفت پیاده شود و نقشه راه ما پیاده کردن بیانیه گام دوم انقلاب است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی با ابراز اینکه از دست دادن عزیزان بسیار دشوار است گفت: همه ما دیدیم رهبر معظم انقلاب چگونه بر پیکر مطهر سردار سلیمانی بلند بلند گریه کردند. وی با اشاره به اینکه زمانی یک سگ آمریکایی اگر به شهروند ایرانی تعرض می‌کرد ما حق شکایت نداشتیم ادامه داد: اما امروز آمریکای مستکبر، خار و ذلیل شده است. وی با بیان اینکه خون شهید خونخواه دارد و اگر سردار سلیمانی به شهادت رسیده و به ظاهر خون او را بر زمین ریختند اما خداوند منتقم خون شهید است گفت: امروز تمام جبهه اسلام متحد شده است و این اتحاد و وحدت باعث شد هیمنه آمریکا در منطقه که شکسته شده بود نابود شود. ارزانی با یادآوری اینکه زمانی امام (ره) فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند ابراز داشت: امروز که پایگاه آمریکا در عراق موشک باران می‌شود می‌بینیم که هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. وی با بیان اینکه سردار سلیمانی پیرو راستین راه حضرت زهرا (س) بود و به همین دلیل ولایتمدار محض بود گفت: این اثر وجود ولایت فقیه است.
مهرمهر1 هفته قبل
وی ادامه داد: جریان سوم بعد از شلیک موشک‌ها اتفاق افتاد که این جریان ادامه دار است که این منشأ تاریخ خواهد شد. اقتدار آمریکا به دست ایران شکستارزانی اظهار کرد: امروز دشمنان سردار ما را ناجوانمردانه به شهادت رساندند بسیار بزدلانه و نه از روبرو و در مقابل رهبر ما سریعا پیام داد ما انتقام سختی خواهیم گرفت و انجام شد و بیان داشت این واکنش تنها یک سیلی بود. مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور بیان داشت: از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری پایگاه نظامی آمریکا را مورد اصابت قرار نداده بود و تنها جمهوری اسلامی آن هم با ۱۵ موشک این پایگاه را مورد اصابت قرار داد که این اقتدار نظام را می‌رساند و اقتدار آمریکا بعد از چند دهه شکست. وی خطاب به کرمانی‌ها گفت: سردار سلیمانی افتخاری است برای کرمانی‌ها و به آیندگان نشان خواهید داد که این سردار بزرگ از دامن کرمان به وجود آمده و به خود ببالید برای داشتن چنین سرداری. وی یادآور شد: باید بدانید که پدران و گذشتگان ما برای انقلاب چه کردند و امروز قاسم سلیمانی چه کرد؟ مردم قدر خودتان را بدانید.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
مستند «قیام قم» روی آنتن شبکه دو می‌رودمستند «قیام قم» با روایتی تاریخی از قیام ۱۹ دی مردم قم پنجشنبه ۱۹ دی ساعت ۱۹ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود. گفتگوی محمدحسین رنجبران با شیخ نعیم قاسم جمعه ۲۰ دی ساعت ۱۶ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. «ثریا» امشب چهارشنبه ۱۸ دی ساعت ۱۹:۴۰ از شبکه یک سیما پخش می‌شود. پخش «یک تکه نان» در آی‌فیلمآی‌فیلم فارسی پنجشنبه ۱۹ دی فیلم سینمایی «یک تکه نان» را تقدیم نگاه بینندگانش می‌کند. پخش «گیتا» در آی‌فیلم عربیفیلم سینمایی «گیتا» جمعه ۲۰ دی، برای مخاطبان آی‌فیلم در کشورهای عرب‌زبان نمایش داده می‌شود.
فارسفارس1 هفته قبل
خبرگزاری فارس- گروه قرآن و فعالیت‌های دینی: خداوند در سوره مبارکه انفال به شرح ماجرای جنگ بدر پرداخته و اینکه چگونه لشکر مسلمانان با ۳۱۳ نفر لشکر تا دندان مسلح کفار که بیش از هزار جنگجو داشت را شکست دادند. در جنگ بدر، بعضى از مسلمانان نامه‏‌اى به ابوسفیان نوشتند و از نقشه‏ پیامبر صلى الله علیه وآله به او خبر دادند، ابوسفیان هم از مشرکان مکه درخواست کمک کرد که هزار نفر براى جنگ بدر به راه افتادند. جنگ بدر درواقع اولین جنگ بزرگ مسلمانان با کفار بود که در سال دوم هجری رخ داد. اما در نزدیکی چاه‌های بدر گروه کفار از تیررس مسلمانان خارج شدند و دیگر آنها را نیافتند و به مدینه بازگشتند. پیامبر دستور توقیف این کاروان را صادر کرد و سپاه مسلمانان با ۳۱۳ جنگجو راهی شد.

به انتهای لیست رسیدید