میانگین بارندگی کل کشور

میانگین بارندگی کل کشور

فارسفارس3 هفته قبل
روزهای یکشنبه و دوشنبه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در شمال آذربایجان غربی و برخی مناطق مرکزی و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. از روز سه شنبه تا پنجشنبه هفته جاری در اغلب مناطق کشور‌ جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما حاکم است. میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا ۳۰ تیرماه امسال ۳۱۳٫۵ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۵۹٫۶ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۹۶٫۵ درصد بیشتر از سال گذشته است. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۴٫۹ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۴ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته چهل و سوم سال زارعی متعلق به منطقه رودسر در استان گیلان به میزان ۶۰٫۴ میلی‌متر بوده است.
فارسفارس3 هفته قبل
فردا و شنبه، با نفوذ جریانات خنک شمالی، ضمن کاهش نسبی دما در سواحل خزر، شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و همچنین ارتفاعات البرز، دریای خزر مواج می‌شود. در همین مدت در شرق کشور به ویژه منطقه زابل پدیده غالب وزش باد شدید و گردوخاک خواهد بود. امروز تا شنبه در سواحل خزر، شمال آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی و همچنین ارتفاعات البرز رگبار پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. روزهای جمعه و شنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی ضمن کاهش نسبی دما در این مناطق دریای خزر مواج می‌شود. روزهای یکشنبه و دوشنبه در سواحل خزر بارش پراکنده خصوصا در بعدازظهر پیش‌بینی می‌شود در همین مدت در شمال استان‌های واقع در شمال‌غرب کشور رگبار باران، وزش باد شدید موقت و گاهی رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.
فارسفارس3 هفته قبل
روز آینده اردبیل و شهرکرد با کمینه دمای ۱۴ درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان و اهواز با بیشینه دمای ۴۹ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود. روز آینده اردبیل و شهرکرد با کمینه دمای ۱۴ درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان خواهد بود. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۴٫۹ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۴ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته چهل و سوم سال زارعی متعلق به منطقه رودسر در استان گیلان به میزان ۶۰٫۴ میلی‌متر بوده است. میانگین گرم‌ترین منطقه دهلران در استان ایلام به میزان ۴۸ درجه سلسیوس و میانگین خنک‌ترین منطقه سقز در استان کردستان به میزان ۹٫۳ درجه سلسیوس بوده است.
فارسفارس3 هفته قبل
در سه روز آینده‌ دریای عمان و شرق تنگه هرمز مواج خواهد بود، ضمن آنکه روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری دریای خزر مواج است. در سه روز آینده در زابل، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، شرق کرمان، سمنان، شمال اصفهان و یزد‌ وزش باد شدید و گرد و خاک، به‌ کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی منجر می‌شود. ‌در سه روز آینده در استان‌های اصفهان و مرکزی‌ گرد و غبار‌ سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود. در سه روز آینده‌ دریای عمان و شرق تنگه هرمز مواج خواهد بود، ضمن آنکه روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دریای خزر مواج است. میانگین گرم‌ترین منطقه دهلران در استان ایلام به میزان ۴۸ درجه سلسیوس و میانگین خنک‌ترین منطقه سقز در استان کردستان به میزان ۹٫۳ درجه سلسیوس بوده است.
فارسفارس4 هفته قبل
آسمان تهران در چند روز آینده ‌صاف تا کمی ابری، گاهی با وزش باد و در بعد از ظهر وزش باد شدید ‌پیش‌بینی می‌شود، امروز بیشینه دما در تهران ۴۱ درجه است‌. بعدازظهر امروز و فردا، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی مناطق هرمزگان‌، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب و جنوب غرب کرمان و جنوب شرق فارس پیش‌بینی می‌شود. فردا و چند روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۵۰ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود. میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا ۲۳ تیرماه امسال ۳۱۲٫۵ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۵۹٫۳ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۹۶٫۲ درصد بیشتر از سال گذشته است. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۴٫۳ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۳ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.
فارسفارس4 هفته قبل
فردا و چند روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۵۰ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود، همچنین امروز بیشینه دما در تهران ۴۰ درجه است و در چند روز آینده با ۲ درجه کاهش، ۳۸ درجه خواهد بود. فردا و چند روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۵۰ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۴٫۳ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۳ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته چهل و دوم سال زارعی متعلق به منطقه مرند در استان آذربایجان شرقی به میزان ۱۷٫۶ میلی‌متر بوده است. میانگین گرم‌ترین منطقه شوش در استان خوزستان به میزان ۴۷٫۹ درجه سلسیوس و میانگین خنک‌ترین منطقه قاملو در استان کردستان به میزان ۹٫۹ درجه سلسیوس بوده است.
فارسفارس1 ماه قبل
روز شنبه رشد ابر، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در شمال هرمزگان و جنوب فارس حاکم است. امروز تا اواسط هفته آینده آسمان صاف است و تداوم هوای گرم تابستانی در کل کشور پیش‌بینی می‌شود. در سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک خواهیم داشت. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۴٫۳ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۳ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته چهل و دوم سال زارعی متعلق به منطقه مرند در استان آذربایجان شرقی به میزان ۱۷٫۶ میلی‌متر بوده است.
فارسفارس1 ماه قبل
آسمان تهران در چند روز آینده ‌صاف تا کمی ابری، گاهش با وزش باد ‌پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۴۲ و ۳۰ درجه خواهد بود و در چند روز آینده هم بیشینه دمای ۴۲ درجه در پایتخت حاکم است. از شنبه هفته آینده تا اواسط هفته، آسمان صاف است و تداوم هوای گرم تابستانی در کل کشور پیش‌بینی می‌شود. آسمان تهران در چند روز آینده ‌صاف تا کمی ابری گاهش با وزش باد ‌پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۴۲ و ۳۰ درجه خواهد بود و در چند روز آینده هم بیشینه دمای ۴۲ درجه در پایتخت حاکم است. روز آینده اردبیل و ارومیه با کمینه دمای ۱۴ درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان خواهد بود. میانگین گرم‌ترین منطقه شوش در استان خوزستان به میزان ۴۷٫۹ درجه سلسیوس و میانگین خنک‌ترین منطقه قاملو در استان کردستان به میزان ۹٫۹ درجه سلسیوس بوده است.
فارسفارس1 ماه قبل
آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری گاهش وزش باد ‌پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۴۱ و ۲۸ درجه خواهد بود. فردا اهواز با بیشینه دمای ۴۷ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود. روز آینده اردبیل با کمینه دمای ۱۲ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۴٫۳ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۳ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. میانگین گرم‌ترین منطقه شوش در استان خوزستان به میزان ۴۷٫۹ درجه سلسیوس و میانگین خنک‌ترین منطقه قاملو در استان کردستان به میزان ۹٫۹ درجه سلسیوس بوده است.
فارسفارس1 ماه قبل
امروز و فردا در استان‌های اردبیل، گیلان، گلستان و مازندران، کاهش دما بین ۴ تا ۶ درجه پیش‌بینی می‌شود. ر‌‌وزهای یکشنبه و دوشنبه به علاوه بر سواحل خزر، در خراسان شمالی و ارتفاعات البرز شرقی در استان گلستان، بارش پراکنده و رعد ‌و برق‌ پیش‌بینی می‌شود. آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری گاهش وزش باد ‌پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۴۱ و ۲۸ درجه خواهد بود. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۳٫۴ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۷ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته چهل و یکم سال زارعی متعلق به منطقه کارکنده در استان گلستان به میزان ۹۷٫۷میلی‌متر بوده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
از شنبه پیش رو تا پایان هفته، در اغلب مناطق ‌افزایش نسبی دما، جو آرام و ماندگاری هوای گرم پیش‌بینی می‌شود. آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری ‌پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۴۱ و ۲۸ درجه خواهد بود. میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا ۱۶ تیرماه امسال ۳۱۲ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۵۹٫۲ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۹۵٫۹ درصد بیشتر از سال گذشته است. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۳٫۴ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۷ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته چهل و یکم سال زارعی متعلق به منطقه کارکنده در استان گلستان به میزان ۹۷٫۷میلی‌متر بوده است.
فارسفارس1 ماه قبل
روز آینده در برخی نقاط استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان در برخی اوقات رعد و برق پیش بینی می‌شود. روز جمعه در سواحل خزر و بخش‌هایی از اردبیل همچنین در سیستان و بلوچستان رعد و برق و افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود. از شنبه آینده تا آخر هفته دیگر در اغلب مناطق کشور‌ جوی آرام همراه با افزایش دما و ماندگاری هوای گرم را شاهد خواهیم بود. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۳٫۴ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۷ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. میانگین گرم‌ترین منطقه شوش در استان ایلام به میزان ۴۸٫۸درجه سلسیوس و میانگین خنک‌ترین منطقه کنارک در استان سیستان و بلوچستان به میزان ۷٫۴درجه سلسیوس بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
فردا در استان‌های ساحلی خزر بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و دریا مواج است. اواخر وقت پنج‌شنبه و روز جمعه بارش پراکنده در جنوب سواحل خزر پیش‌بینی می‌شود و در پنج روز آینده تداوم وزش باد شدید، گاهی گردوخاک را در شرق کشور به ویژه زابل داریم. در سه روز آینده در جنوب سمنان، برخی نقاط استان تهران، البرز، قزوین، قم، استان مرکزی، اصفهان و یزد وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. آسمان تهران فردا نیمه‌ابری، در بعدازظهر وزش باد، اواخر وزش باد شدید و بارش پراکنده با احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۳٫۴ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۷ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
آسمان تهران فردا نیمه‌ابری، در بعدازظهر وزش باد، اواخر وقت وزش باد شدید و بارش پراکنده با احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۷ و ۲۳ درجه خواهد بود. فردا در استان‌های ساحلی خزر بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و دریا مواج است. در سه روز آینده در جنوب سمنان، برخی نقاط استان تهران، البرز، قزوین، قم، استان مرکزی، اصفهان و یزد وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. آسمان تهران فردا نیمه‌ابری، در بعدازظهر وزش باد، اواخر وزش باد شدید و بارش پراکنده با احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۳٫۴ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۷ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.
فارسفارس1 ماه قبل
آسمان تهران فردا نیمه‌ابری، در بعدازظهر وزش باد، اواخر وقت وزش باد شدید و بارش پراکنده با احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۷ و ۲۳ درجه خواهد بود. فردا در استان‌های ساحلی خزر بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و دریا مواج است. در سه روز آینده در جنوب سمنان، برخی نقاط استان تهران، البرز، قزوین، قم، استان مرکزی، اصفهان و یزد وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. آسمان تهران فردا نیمه‌ابری، در بعدازظهر وزش باد، اواخر وزش باد شدید و بارش پراکنده با احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۳٫۴ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۷ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.
فارسفارس1 ماه قبل
بعدازظهر امروز و دو روز آینده مرکز و شرق خلیج فارس و همچنین شرق دریای عمان، مواج است. روزهای پنج‌شنبه و جمعه آسمان در اغلب مناطق کشور صاف خواهد بود و فقط در شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی رشد ابر و بارش پراکنده داریم. بعدازظهر امروز و دو روز آینده مرکز و شرق خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج است. آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری در بعدازظهر وزش باد شدید در برخی اوقات پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۹ و ۲۳ درجه خواهد بود. بیشترین میزان بارش در هفته چهل و یکم سال زارعی متعلق به منطقه کارکنده در استان گلستان به میزان ۹۷٫۷میلی‌متر بوده است.
فارسفارس1 ماه قبل
از امروز تا پایان هفته آسمان صاف در اغلب شهرهای کشور پیش‌بینی می‌شود ضمن آنکه در نیمه جنوبی و شرقی کشور این هفته تداوم هوای گرم و هفته آینده افزایش نسبی دما داریم. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار موقت، گاهی رعدوبرق و وزش باد را شاهدیم. فردا در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار موقت، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. در نیمه جنوبی و شرقی کشور تا اواخر هفته تداوم هوای گرم و تابستانی پیش‌بینی می‌شود و در هفته آینده افزایش نسبی دما داریم. آسمان تهران فردا صاف، گاهی وزش باد و اوایل شب باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۸ و ۲۵ درجه خواهد بود.
فارسفارس1 ماه قبل
آسمان تهران فردا صاف، گاهی‌ وزش باد‌ و در بعدازظهر و شب، وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، همچنین فردا اهواز با بیشینه دمای ‌۵۰ درجه بالای صفر، گرمترین مرکز استان ‌‌خواهد بود. امروز و فردا در جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان، ایلام، بوشهر، ‌وزش باد و در برخی نقاط گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. ‌آسمان تهران فردا صاف گاهی‌ وزش باد‌ و در بعدازظهر و شب وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۸ و ۲۳ درجه خواهد بود. ‌کاربران همچنین می‌توانند وضعیت جوی تعدادی از استان‌ها را در ۵ روز آینده در جداول زیر مشاهده کنند. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۲٫۷ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری‌ ۳۹٫۴ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، دهلران در استان ایلام به میزان ۴۹٫۲ ‌‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه اردبیل در استان اردبیل به میزان ۱۰٫۵ درجه سلسیوس بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
از شنبه تا دوشنبه هفته آینده، در بخش‌های شمالی استان‌های واقع در شمال‌غرب و سواحل خزر در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. در ۵ روز ‌آینده تداوم وزش باد شدید گاهی با گردوخاک در شرق کشور به ویژه زابل پیش‌بینی می‌شود. روز یکشنبه پیش رو کاهش نسبی ۳ تا ۵ درجه‌ای هوا در استان‌های ساحلی خزر پیش‌بینی می‌شود. بیشترین میزان بارش در هفته چهلم سال زراعی متعلق به مشهد در استان خراسان رضوی به میزان ۱۵٫۴ میلی‌متر بوده است. در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، دهلران در استان ایلام به میزان ۴۹٫۲ ‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه اردبیل در استان اردبیل به میزان ۱۰٫۵ درجه سلسیوس بوده است.
فارسفارس1 ماه قبل
در ۵ روز ‌آینده تداوم وزش باد شدید گاهی با گردوخاک در شرق کشور به ویژه زابل پیش‌بینی می‌شود. ‌آسمان تهران فردا صاف گاهی‌ وزش باد‌ پیش‌بینی می‌شود بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۹ و ۲۶ درجه خواهد بود. ‌کاربران همچنین می‌توانند وضعیت جوی تعدادی از استان‌ها را در ۵ روز آینده در جداول زیر مشاهده کنند. روز آینده‌ اردبیل با کمینه دمای ۹ درجه بالای صفر‌ خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود. بیشترین میزان بارش در هفته چهلم سال زراعی متعلق به مشهد در استان خراسان رضوی به میزان ۱۵٫۴ میلی‌متر بوده است. در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، دهلران در استان ایلام به میزان ۴۹٫۲ ‌‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه اردبیل در استان اردبیل به میزان ۱۰٫۵ درجه سلسیوس بوده است.
موجموج1 ماه قبل
روز جمعه رگبار پراکنده در ارتفاعات البرز شرقی و جنوب سیستان و بلوچستان اتفاق می‌افتد و روز یکشنبه هفته آینده در شمال غرب و نوار ساحلی شمال کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. در ۵ روز آینده در برخی مناطق شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید موجب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۲٫۷ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری‌ ۳۹٫۴ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته چهلم سال زراعی متعلق به مشهد در استان خراسان رضوی به میزان ۱۵٫۴ میلی‌متر بوده است. در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، دهلران در استان ایلام به میزان ۴۹٫۲ ‌‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه اردبیل در استان اردبیل به میزان ۱۰٫۵ درجه سلسیوس بوده است.
فارسفارس1 ماه قبل
روز جمعه رگبار پراکنده در ارتفاعات البرز شرقی و جنوب سیستان و بلوچستان اتفاق می‌افتد و روز یکشنبه هفته آینده در شمال غرب و نوار ساحلی شمال کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. در ۵ روز آینده در برخی مناطق شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید موجب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۲٫۷ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری‌ ۳۹٫۴ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته چهلم سال زراعی متعلق به مشهد در استان خراسان رضوی به میزان ۱۵٫۴ میلی‌متر بوده است. در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، دهلران در استان ایلام به میزان ۴۹٫۲ ‌‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه اردبیل در استان اردبیل به میزان ۱۰٫۵ درجه سلسیوس بوده است.
فارسفارس1 ماه قبل
از فردا تا پایان هفته در اغلب مناطق کشور آسمان صاف است و افزایش نسبی دما رخ می‌دهد که در نوار شمالی کشور این افزایش ۴ تا ۶ درجه سلسیوس خواهد بود. روز آینده‌ اردبیل با کمینه دمای ۱۰ درجه بالای صفر و شهرکرد با کمینه دمای ۱۱ درجه بالای صفر، خنک‌ترین مراکز استان خواهند بود. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۲٫۷ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری‌ ۳۹٫۴ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته چهلم سال زراعی متعلق به مشهد در استان خراسان رضوی به میزان ۱۵٫۴ میلی‌متر بوده است. در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، دهلران در استان ایلام به میزان ۴۹٫۲ ‌‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه اردبیل در استان اردبیل به میزان ۱۰٫۵ درجه سلسیوس بوده است.
موجموج1 ماه قبل
این سامانه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در نیمه شمالی کشور سبب افزایش نسبی دما می‌شود و در نوار شمالی کشور افزایش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما خواهیم داشت. میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا نهم تیرماه ۳۱۰٫۴ ‌میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۵۹٫۲ میلی‌متر بوده است، بنابراین بارش سال جاری‌ ۹۴٫۹ درصد بیشتر از سال گذشته است. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۲٫۷ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری‌ ۳۹٫۴ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته چهلم سال زراعی متعلق به مشهد در استان خراسان رضوی به میزان ۱۵٫۴ میلی‌متر بوده است. در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، دهلران در استان ایلام به میزان ۴۹٫۲ ‌‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه اردبیل در استان اردبیل به میزان ۱۰٫۵ درجه سلسیوس بوده است.
فارسفارس1 ماه قبل
امروز شدت بارش‌ها در گیلان، مازندران و گلستان است، همچنین در ۲۴ ساعت آینده کاهش دما در سواحل خزر بین ۵ تا ۱۰ درجه سلسیوس و در استان‌های جنوبی البرز بین ۳ تا ۵ درجه سلسیوس پیش‌بینی می‌شود. امروز شدت بارش‌ها در گیلان و اغلب مناطق مازندران است و بعد از ظهر علاوه بر مناطق مذکور، در استان گلستان بارش‌ها شدت می‌یابد. در ۲۴ ساعت آینده کاهش دما در سواحل خزر بین ۵ تا ۱۰ درجه سلسیوس و در استان‌های جنوبی البرز بین ۳ تا ۵ درجه سلسیوس پیش‌بینی می‌شود. این سامانه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در نیمه شمالی کشور سبب افزایش نسبی دما می‌شود و در نوار شمالی کشور افزایش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما خواهیم داشت. در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، دهلران در استان ایلام به میزان ۴۹٫۲ ‌‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه اردبیل در استان اردبیل به میزان ۱۰٫۵ درجه سلسیوس بوده است.
فارسفارس1 ماه قبل
از روز یکشنبه تا سه‌شنبه هفته جاری، کاهش ۷ تا ۱۰ درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و شمال آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی پیش‌بینی می‌شود. روز آینده‌ شهرکرد با کمینه دمای ۹ درجه بالای صفر، اردبیل با کمینه دمای ۱۰ درجه بالای صفر‌ خنک‌ترین مراکز استان خواهند بود. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۱٫۹ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری‌ ۳۹٫۸ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته سی و نهم سال زراعی متعلق به منطقه آب‌‌بر در استان زنجان‌ به میزان ۲۱٫۸ میلی‌متر بوده است. در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، دلگان در استان سیستان و بلوچستان به میزان ۴۶٫۷ ‌‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه سنقر در استان کرمانشاه به میزان ۷٫۶ درجه سلسیوس بوده است.
فارسفارس1 ماه قبل
شهرکرد با کمینه دمای ۹ درجه بالای صفر، اردبیل با کمینه دمای ۱۲ درجه بالای صفر و یاسوج با کمینه دمای ۱۶ درجه بالای صفر، روز آینده خنک‌ترین مراکز استان خواهند بود. در سه روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در منطقه زابل سبب خیزش گردو خاک، ‌کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی می‌شود. در سه روز آینده در استان‌های سمنان، اصفهان، یزد، قم، مرکزی و جنوب استان تهرن وزش باد همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. بعد از ظهر امروز و فردا با توجه به افزایش سرعت وزش باد روی کشور عراق و جنوب غرب کشور وقوع پدیده گردو خاک در جنوب غرب دور از انتظار نیست. روز آینده‌ شهرکرد با کمینه دمای ۹ درجه بالای صفر، اردبیل با کمینه دمای ۱۲ درجه بالای صفر و یاسوج با کمینه دمای ۱۶ درجه بالای صفر، خنک‌ترین مراکز استان خواهند بود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
آسمان تهران فردا صاف، در بعدازظهر وزش باد و در شب وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۹ و ۲۶ درجه خواهد بود. ‌براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های‌ پیش‌یابی هواشناسی ‌در پنج روز آینده با توجه به پایداری هوا و ماندگاری نسبی توده هوای گرم، در اغلب مناطق کشور بارش قابل ملاحظه‌ای نداریم. غیر از بعد از ظهر پنجشنبه و روز جمعه در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و برخی مناطق اردبیل بارش پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بعد از ظهر چهارشنبه و روز پنجشنبه با توجه به افزایش سرعت وزش باد روی کشور عراق و جنوب غرب کشور وقوع گرد و خاک در جنوب خوزستان در جنوب خوزستان و بوشهر دور از انتظار نیست. آسمان تهران فردا صاف در بعدازظهر وزش باد و در شب وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۹ و ۲۶ درجه خواهد بود. ‌کاربران همچنین می‌توانند وضعیت جوی تعدادی از استان‌ها را در ۵ روز آینده در جداول زیر مشاهده کنند. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۱٫۹ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری‌ ۳۹٫۸ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.
فارسفارس1 ماه قبل
غیر از بعد از ظهر پنجشنبه و روز جمعه در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و برخی مناطق اردبیل بارش پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بعد از ظهر چهارشنبه و روز پنجشنبه با توجه به افزایش سرعت وزش باد روی کشور عراق و جنوب غرب کشور وقوع گرد و خاک در جنوب خوزستان در جنوب خوزستان و بوشهر دور از انتظار نیست. آسمان تهران فردا صاف در بعدازظهر وزش باد و در شب وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۹ و ۲۶ درجه خواهد بود. ‌کاربران همچنین می‌توانند وضعیت جوی تعدادی از استان‌ها را در ۵ روز آینده در جداول زیر مشاهده کنند. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۱٫۹ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری‌ ۳۹٫۸ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته سی و نهم سال زراعی متعلق به منطقه آب‌‌بر در استان زنجان‌ به میزان ۲۱٫۸ میلی‌متر بوده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
همچنین روز جمعه در شمال آذربایجان شرقی، ‌ شمال اردبیل و شمال آذربایجان غربی، بارش پراکنده باران، ‌گاهی رعد و برق و وزش باد در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، پیش‌بینی می‌شود. امروز تا پایان هفته در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه زابل وزش باد شدید و گردوخاک در برخی ساعات خواهیم داشت. از بعدازظهر سه‌شنبه و روز چهارشنبه به دلیل افزایش سرعت وزش باد روی کشور عراق وقوع گردوخاک در استان بوشهر و جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۱٫۹ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری‌ ۳۹٫۸ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته سی و نهم سال زراعی متعلق به منطقه آب‌‌بر در استان زنجان‌ به میزان ۲۱٫۸ میلی‌متر بوده است.

به انتهای لیست رسیدید