میترا استاد

میترا استاد

همشهریهمشهری2 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، حمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمدعلی نجفی درباره حکم دادگاه وی در پرونده قتل همسرش میترا استاد اظهار کرد: پرونده موکلم پس از فرجام‌خواهی به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور ارجاع شده و در حال بررسی است. در عین حال، اگر جهات کیفیت مخفف رعایت می‌شد، حکم حبس به زیر ۳ سال می‌رفت و اگر یک تا دو درجه تخفیف نیز لحاظ می‌شد، حبس یک تا دو سال می‌شد. این در حالی است که یکی از مستشاران اقلیت رأی را از تعدد خارج کرده و حکم به ۳ سال حبس داده است. گودرزی با اشاره به این‌که دلایل قتل شبه‌عمد نیز در جای خود مطرح شده است، گفت: ظرف چند هفته آینده رأی دیوان عالی مشخص خواهد شد. وی افزود: موکلم با وجود اعلام وثیقه، هنوز در بازداشت است و این امر با قانون موضوعه در تضاد است، به همین دلیل این موضوع را به دیوان عالی کشور نیز اعلام کرده‌ایم.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
حمیدرضا گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: پس از فرجام خواهی ما نسبت به رای صادره، پرونده به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور ارجاع شده و شعبه مذکور در حال بررسی است. وی یادآور شد: رای صادره برخلاف قوانین موضوعه از جهات عدیده‌ای است و امیدواریم که رای نقض شود. بر اساس این گزارش، گودرزی ۲۳ آذرماه جزییات رای صادره برای محمدعلی نجفی در دور دوم رسیدگی را اعلام کرده بود. وکیل مدافع محمدعلی نجفی ۹ دی ماه گفت که نسبت به رای شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران که برخلاف قانون صادر شده بود، از دیوان عالی کشور فرجام خواهی کرده است. پس از اعتراض به پرونده، دیوان عالی کشور حکم صادره از سوی شعبه ۹ دادگاه کیفری یک تهران را نقض و پرونده را برای رسیدگی مجددبه همان شعبه فرستاد.

پشت پرده هایی از مهناز افشار / آخرین توصیه مهناز به دختر سردار شهید سلیمانی + اسناد

4+
رکنارکنا3 روز قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
وکیل مدافع محمدعلی نجفی با تاکید بر اینکه مسلما قتل شبه عمدی است، گفت: به حکم صادره معترض هستیم و در دیوان عالی کشور فرجام خواهی کردیم. ایرنا: وکیل مدافع محمدعلی نجفی با تاکید بر اینکه مسلما قتل شبه عمدی است، گفت: به حکم صادره معترض هستیم و در دیوان عالی کشور فرجام خواهی کردیم. اولیا دم میترا استاد در این پرونده از حق قصاص خود گذشت کردند ٣٠ شهریور ماه حمیدرضا گودرزی وکیل محمدعلی نجفی به ایرنا گفت: دیوان عالی کشور بعد از نقض رأی قتل عمد موکلم آن را به شعبه ۹ کیفری یک استان تهران برای رأی مجدد ارسال کرده است. ۲۳ آذر ماه، حمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمد علی نجفی گفت: رأی موکلم امروز از سوی ریاست شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران ابلاغ و براساس آن، قتل عمد محرز دانسته شد. گودرزی اظهارداشت: رأی قابل اجرا ۶ سال و نیم حبس است البته رأی غیرقطعی است و طبق مهلت قانونی ۲۰ روز، قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است به آن اعتراض می‌کنیم زیرا به نظر ما رأی در تضاد با قوانین و مقررات حقوقی صادر شده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
سخنگوی قوه‌ قضائیه خاطرنشان کرد: حکم صادره غیرقطعی و قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است و در صورت اعتراض از ناحیه متهم یا وکلای متهم رسیدگی می‌شود. اولیا دم میترا استاد در این پرونده از حق قصاص خود گذشت کردند ٣٠ شهریور ماه حمیدرضا گودرزی وکیل محمدعلی نجفی به ایرنا گفت: دیوان عالی کشور بعد از نقض رأی قتل عمد موکلم آن را به شعبه ۹ کیفری یک استان تهران برای رأی مجدد ارسال کرده است. بعد از طی این مراحل وقت دادرسی مجدد تعیین و به پرونده رسیدگی می‌شود و دادگاه علنی خواهد بود. ۲۳ آذر ماه، حمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمد علی نجفی گفت: رأی موکلم امروز از سوی ریاست شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران ابلاغ و براساس آن، قتل عمد محرز دانسته شد. وی افزود: موکلم به جهت قتل عمد به ۶ سال و نیم حبس و از باب نگهداری سلاح به یک سال و سه ماه حبس محکوم شد.
الفالف2 هفته قبل
وکیل مدافع محمدعلی نجفی گفت: نسبت به رای شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران که برخلاف قانون صادر شده بود، از دیوان عالی کشور فرجام خواهی کردیم و اکنون چشم امید ما به قضات دیوانعالی کشور است. میدرضا گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: فرجام خواهی ما جهات عدیده‌ای دارد. همچنین طبق تبصره ۴ ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی" مقررات تعدد جرم در مورد جرائم تعزیری درجه‌های هفت و هشت اجرا نمی‌شود. متاسفانه موکلم دچار بیماری حاد قلبی است، سابقه سکته قلبی دارد و باید تحت درمان باشد و خطرمرگ در زندان او را تهدید می‌کند. بر اساس این گزارش، گودرزی ۲۳ آذرماه جزییات رای صادره برای محمدعلی نجفی در دور دوم رسیدگی را اعلام کرده بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
با او درباره سوژه و حواشی سریال «آقازاده» گفت‌وگویی کردیم که در ادامه می‌خوانید. وقتی سریال «پدر» را هم می‌ساختم، همه می‌گفتند دیگر مخاطب، سریالی با تم مذهبی نمی‌بیند. ولی مخاطب بین «پدر» و سریال عاشقانه دیگری که همزمان پخش می‌شد، «پدر» را انتخاب کرد. در یک گزارش مطبوعاتی، آمده بود که سریال «آقازاده» ماجرای قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی را به تصویر کشیده است. بازیگری که در این سریال، نقش آقازاده را بازی می‌کند، امیر آقایی است که شبیه آقازاده‌ها نیست.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
حمیدرضا گودرزی یکی از وکلای محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران که به اتهام قتل عمد میترا استاد دوباره محاکمه و این بار هم محکوم شد، درباره رای اخیر نجفی توضیح داد. خبرآنلاین: وکیل محمدعلی نجفی معتقد است شانس نقض رای محکومیت متهم به قتل عمد به مراتب از دوره اعتراض قبلی در دیوان عالی کشور بیشتر است. محکومیت مجدد تایید شد؟ جای تعجب دارد میزان حکم زندان آقای نجفی در سایتها آمده ولی به ما که وکیل او هستیم رای ابلاغ نشده است. دیوان عالی کشور محکومیت قتل عمد را ایراد گرفته و نقض کرده بود. دیوان عالی کشور مجددا نظرات ما و کارشناسان را دوباره بررسی کرده و نظر می‌دهد.

بشنوید | گودرزی: دادگاه تجدیدنظر هم حکم به قتل عمد میترا استاد توسط محمدعلی نجفی داده است

خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
عصر کرد - محمدعلی نجفی برای دومین بار محکوم شد که به صورت عمدی همسرش، میترا استاد را به قتل رسانده است. این متن حکمی است که پس از برگزاری دور دوم دادگاه، به او ابلاغ شده استمحکومیت مجدد محمدعلی نجفی به قتل عمد همسرشبدشانسی‌های محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران و از چهره‌های مطرح اصلاحطلبان، گویی تمامی ندارد. او پس از آنکه برای بار دوم به اتهام قتل همسرش میترا استاد، پای میز محاکمه رفت، محکوم به تحمل مجازات قتل عمدی شد. محکومیت مجدد محمدعلی نجفی به قتل عمد همسرش در حالی اتفاق افتاد که او دارای یکی از بهترین تیم‌های وکالت در امور جنایی است. کانال روزنامه شرق درباره رای پرونده محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران نوشت: رای محکومیت او به اتهام قتل همسر دومش، میترا استاد، از سوی شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران صادر شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
پیام مازند - محمدعلی نجفی برای دومین بار محکوم شد که به صورت عمدی همسرش، میترا استاد را به قتل رسانده است. این متن حکمی است که پس از برگزاری دور دوم دادگاه، به او ابلاغ شده استمحکومیت مجدد محمدعلی نجفی به قتل عمد همسرشبدشانسی‌های محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران و از چهره‌های مطرح اصلاحطلبان، گویی تمامی ندارد. او پس از آنکه برای بار دوم به اتهام قتل همسرش میترا استاد، پای میز محاکمه رفت، محکوم به تحمل مجازات قتل عمدی شد. محکومیت مجدد محمدعلی نجفی به قتل عمد همسرش در حالی اتفاق افتاد که او دارای یکی از بهترین تیم‌های وکالت در امور جنایی است. کانال روزنامه شرق درباره رای پرونده محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران نوشت: رای محکومیت او به اتهام قتل همسر دومش، میترا استاد، از سوی شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران صادر شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 ماه قبل
پیام خوزستان - محمدعلی نجفی برای دومین بار محکوم شد که به صورت عمدی همسرش، میترا استاد را به قتل رسانده است. این متن حکمی است که پس از برگزاری دور دوم دادگاه، به او ابلاغ شده استمحکومیت مجدد محمدعلی نجفی به قتل عمد همسرشبدشانسی‌های محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران و از چهره‌های مطرح اصلاحطلبان، گویی تمامی ندارد. او پس از آنکه برای بار دوم به اتهام قتل همسرش میترا استاد، پای میز محاکمه رفت، محکوم به تحمل مجازات قتل عمدی شد. محکومیت مجدد محمدعلی نجفی به قتل عمد همسرش در حالی اتفاق افتاد که او دارای یکی از بهترین تیم‌های وکالت در امور جنایی است. کانال روزنامه شرق درباره رای پرونده محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران نوشت: رای محکومیت او به اتهام قتل همسر دومش، میترا استاد، از سوی شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران صادر شد.

اخبار حقوقی و قضایی در هفته‌ای که گذشت

9+
ایسناایسنا1 ماه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بدشانسی‌های محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران و از چهره‌های مطرح اصلاحطلبان، گویی تمامی ندارد. او پس از آنکه برای بار دوم به اتهام قتل همسرش میترا استاد، پای میز محاکمه رفت، محکوم به تحمل مجازات قتل عمدی شد. قضات دادگاه کیفری یک استان تهران، باز هم رای دادند او گناهکار است. محکومیت مجدد محمدعلی نجفی به قتل عمد همسرش در حالی اتفاق افتاد که او دارای یکی از بهترین تیم‌های وکالت در امور جنایی است. کانال روزنامه شرق درباره رای پرونده محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران نوشت: رای محکومیت او به اتهام قتل همسر دومش، میترا استاد، از سوی شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران صادر شد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
محمدعلی نجفی برای دومین بار محکوم شد که به صورت عمدی همسرش، میترا استاد را به قتل رسانده است. خبرآنلاین: بدشانسی‌های محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران و از چهره‌های مطرح اصلاحطلبان، گویی تمامی ندارد. او پس از آنکه برای بار دوم به اتهام قتل همسرش میترا استاد، پای میز محاکمه رفت، محکوم به تحمل مجازات قتل عمدی شد. محکومیت مجدد محمدعلی نجفی به قتل عمد همسرش در حالی اتفاق افتاد که او دارای یکی از بهترین تیم‌های وکالت در امور جنایی است. کانال روزنامه شرق درباره رای پرونده محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران نوشت: رای محکومیت او به اتهام قتل همسر دومش، میترا استاد، از سوی شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران صادر شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
حمید گودرزی وکیل‌مدافع محمدعلی نجفی روز گذشته با اعلام احراز دوباره «قتل عمد» ازسوی دادگاه برای محمدعلی نجفی از اعلام صدور حکم پرونده موکلش خبر داد و گفت: در سامانه ثنا دیدم دادگاه قتل عمد را احراز کرده و در این خصوص حکم موکلم صادر شده است. وکیل مدافع نجفی درگفت‌وگو با فارس هم گفت: آنچه در سامانه اعلام شده است رای دادگاه به محکومیت قتل عمد است اما اینکه محکومیت نجفی چند سال است هنوز ابلاغ رسمی نشده است. پس از آن سه جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی‌کشکولی برگزار شد. همچنین دراین جلسات به‌رغم توضیحات محمدعلی نجفی و وکلای او، طبق نظر رئیس دادگاه و کارشناسان اسلحه‌شناسی ادعای کمانه کردن گلوله منتفی شد ودرنهایت نماینده دادستانی، خواستار اشد مجازات برای محمد‌علی نجفی شد. پس از ختم دور دوم دادرسی، قاضی کشکولی اعلام کرد ظرف یک هفته، رای نهایی صادر و اعلام خواهد شد و روزگذشته پس از گذشت ۱۰روز رای صادر شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
براساس قانون سهمیه اختصاصی دانشجویان پزشکی مناطق محروم ٣٠ درصد، سهمیه خانواده ایثارگران هم ٣٠ درصد است و نخبگان هم درصد کمی دارند و درصد کمی هم به عنوان امتیاز برای اعضای هیئت علمی پیش‌بینی شده است. مسئله اختصاص ٥٠ درصد سهمیه‌های پزشکی واقعیتی بود که من آن را عیان و آشکار کردم. بارها گفته‌ام این مجلس و حکومت در مقابل مرگ سحر خدادادی هم مسئول است چه بپذیرید چه نه! نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی همچینن در پاسخ به سئوال نماینده شورای صنفی دانشگاه صنعتی شیراز که معضل کالایی و پولی شدن دانشگاه‌ها را مطرح کرد، گفت: مشکلات صنفی دانشجویان را از نزدیک آشنا هستم. رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در شرایط اقتصادی کشور که این همه مشکل داریم بر اساس چه تفکری هنرمندان را از مالیات معاف کرده‌اند؟ بنده در این باره به شدت به دولت نقد دارم.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش ایمنا، حمید گودرزی گفت: حکم پرونده موکلم صادر شده، ولی هنوز به ما ابلاغ نشده است. در سامانه ثنا دیدم دادگاه قتل عمد را احراز کرده و در این خصوص حکم موکلم صادر شده است. وی ضمن بی اطلاعی از میزان محکومیت حبس موکلش گفت: باید حکم ابلاغ شود. بر اساس این گزارش، میترا استاد - همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران - صبح روز سه‌شنبه ۷ خرداد ماه با شلیک گلوله به قتل رسید و عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد. سه جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در دور اول در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
پیام مازند - محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران در پرونده قتل میترا استاد همسر دومش، بار دیگر از سوی شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به قتل عمد محکوم شداحتمال ۶٫۵ سال حبس برای محمدعلی نجفیحمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمدعلی نجفی با اعلام این خبر گفت: بر اساس آنچه در سامانه اعلام شده، دادگاه موکل را به قتل عمد محکوم کرده، اما مندرجات رأی هنوز در سامانه ابلاغ نشده است. این وکیل دادگستری افزود: در حکمی که دادگاه صادر کرده، تعدد جرم را پذیرفته و بر همین اساس احتمالا موکل را به شش سال و نیم حبس محکوم کرده است. گودرزی ادامه داد: تا یک یا دو ساعت دیگر حکم به‌صورت کامل ابلاغ می‌شود و با توجه به اینکه معتقدیم موکل مرتکب قتل شبه‌عمد شده است، به‌طور قطع به حکم صادره اعتراض می‌کنیم تا در دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گیرد. منبع: tasnimnews. com
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، حمیدرضا گودرزی وکیل محمدعلی نجفی در مورد اعلام حکم موکلش از جنبه عمومی قتل میترا استاد گفت: حکم «نجفی» صادر شده اما هنوز به صورت رسمی به ما ابلاغ نشده است. وی افزود: آنچه در سامانه اعلام شده است رای دادگاه به محکومیت قتل عمد است اما اینکه محکومیت نجفی چند سال است هنوز ابلاغ رسمی نشده است. این در حالی است که برخی رسانه‌ها اعلام کردند نجفی از سوی شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران صادر شده است. گفته می‌شود نجفی به ۷٫۵ سال حبس محکوم شده که ۶ سال آن قابل اجراست. پس از ختم دور دوم دادرسی، قاضی کشکولی اعلام کرد ظرف یک هفته، رأی نهایی صادر و اعلام خواهد شد و حالا پس از گذشت این مدت، رأی صادر شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
حمیدرضا گودرزی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: ​ بر اساس رای ثبت شده در سامانه ثنا برای محمدعلی نجفی، درباره قتل عمد و نگهداری سلاح، حکم محکومیت صادر شده است. وی گفت: رای صادره و جزئیات آن هنوز به بنده ابلاغ نشده است و اگر هم محکومیت حبس ۶ یا ۵ سال که در رسانه‌ها اعلام شده، صحت داشته باشد به رای صادره اعتراض می‌کنیم. این وکیل دادگستری تصریح کرد: ​ بر اساس این رای، دادگاه استدلال کارشناسان را مبنی بر این که گلوله غیرمستقیم شلیک شده را قبول نکرده است. دادگاه‌های علنی رسیدگی به پرونده این قتل، در روز‌های ۲۲، ۲۶ و ۳۱ تیر در سه جلسه و با حضور اولیای دم، متهم و وکلای طرفین پرونده در شعبه نهم کیفری یک استان تهران و به ریاست قاضی محمدی کشلوکی برگزار شد. قاضی کشکولی، محمد علی نجفی را در مهلت قانونی پس از برگزاری دادگاه به قصاص محکوم کرد و در نهایت ۲۳ مرداد امسال مسعود استاد، برادر میترا استاد با انتشار متنی در صفحه شخصی خود، از گذشت خانواده‌اش برای قصاص نجفی خبر داد. با اعتراض به رای صادره از سوی وکلای نجفی، دیوان عالی کشور پرونده را به شعبه رسیدگی کننده ارجاع داد و این شعبه نیز در روز‌های ششم و نهم آذر امسال در دو جلسه علنی، ​ابهامات مطرح شده را با حضور کارشناسان اسلحه و پزشکی قانونی بررسی کرد و در نهایت در مهلت قانونی حکم صادر شده است.
الفالف1 ماه قبل
گروه حوادث الف، ۲۰ آذر ۱۳۹۸، ۱۱:۱۰ ۳۹۸۰۹۲۰۰۵۴حمیدرضا گودرزی وکیل محمدعلی نجفی در گفت‌وگو با فارس در مورد اعلام حکم موکلش از جنبه عمومی قتل میترا استاد گفت: حکم «نجفی» صادر شده اما هنوز به صورت رسمی به ما ابلاغ نشده است. وی افزود: آنچه در سامانه اعلام شده است رای دادگاه به محکومیت قتل عمد است. ** گفتنی است روزنامه شرق امروز مدعی شده بود: نجفی به ٧/۵ حبس محکوم شده است که ۶ سال قابل اجرا است.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
دادگاه در دو موضوع متهم را مجرم تشخیص داده؛ «قتل عمد» را محرز دانسته و با توجه به تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص، چون حق الناس است حکم به قصاص صادر کرده است. دادگاه در مورد «ایراد صدمه غیر موثر در قتل» رای برائت صادر کرده، چون دادگاه بر خلاف دادسرا به این نتیجه رسید که صدمات وارده به مقتول «یک صدمه» بوده، دو تیر به او اصابت نکرده بلکه یک تیر ابتدائا به کف دست اصابت کرده، از دست عبور کرده و در قفسه سینه مقتوله جای گرفته است. به موجب قانون هر گاه ضربه، ضربه واحدی باشد هر چند جراحات متعدد باشد یک حکم صادر می‌شود و، چون با اقدام واحد این عمل انجام شده، همان حکم اشد که «قصاص» است مورد حکم دادگاه قرار گرفته است. با حضور کارشناسان اسلحه و پزشکی قانونی و موکلم صحنه جرم مجددا بررسی شد. قاضی محمدی کشکولی رییس شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران ۱۲ آبان ماه درباره آخرین وضعیت پرونده نجفی گفته بود: نظریه کارشناسی به وکلای طرفین پرونده ابلاغ شد و وکلا ۷ روز فرصت دارند که نظر کتبی خود را به ما اعلام کنند. اگر وکلا به نظریه کارشناسی اعتراضی داشتند باید هیات قضایی بررسی کند که آیا این اعتراضات قابل اجابت است یا نیست.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، حمیدرضا گودرزی وکیل محمدعلی نجفی درباره صدور حکم موکلش، اظهار کرد: آن‌طور که در سامانه صدور رأی نوشته شده، گویا حکم صادر شده، اما هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است. وی در پاسخ به این سوال که آیا ۶ سال حبس نجفی قابل تایید است، گفت: من هم این موارد را شنیده‌ام، اما تا حکم را رویت نکنم، نمی‌توانم جزئیات آن را بگویم. توضیحات وکیل نجفی در پی آن ارائه می‌شود که صبح امروز رونامه خبر جنوب که در شیراز منتشر می‌شود، از صدور حکم ۶ سال حبس برای وی خبر داده است. اما خانواده مقتول نجفی را بخشیدند و پرونده وی برای رسیدگی به جنبه عمومی جرم در دادگاه روال خود را طی کرد. آخرین جلسه رسیدگی به این پرونده ۹ آذر ماه جاری برگزار و مقرر شد دادگاه در موعد قانونی نظر خود را اعلام کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت۲۴-وکیل محمدعلی نجفی از صدور حکم موکل خود خبر داد. حمیدرضا گودرزی وکیل نجفی درباره صدور حکم موکلش گفت: آنطور که در سامانه صدور رای نوشته شده گویا حکم صادر شده است اما هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است. وی در پاسخ به این سوال که آیا ۶ سال حبس نجفی قابل تایید است، گفت: من هم این موارد را شنیده‌ام اما تا حکم را رؤیت نکنم نمی‌توانم جزئیات آن را بگویم. در پی دو ایرادی که از سوی دیوان عالی کشور از پرونده قتل میترا استاد گرفته شد؛ دادگاه پس از تکمیل تحقیقات و رفع ایرادات، وقت دادرسی را تعیین کرد. اولین جلسه دادگاه مجدد روز ۶ آذرماه و دومین جلسه ۹ آذرماه برگزار و پس از آن مقرر شد دادگاه در موعد قانونی نظر خود را اعلام کند.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، وکیل محمدعلی نجفی از صدور حکم موکل خود خبر داد. حمیدرضا گودرزی درباره صدور حکم موکلش گفت: آنطور که در سامانه صدور رای نوشته شده گویا حکم صادر شده است اما هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است. وی در پاسخ به این سوال که آیا ۶ سال حبس نجفی قابل تایید است، گفت: من هم این موارد را شنیده‌ام اما تا حکم را رؤیت نکنم نمی‌توانم جزئیات آن را بگویم. در پی دو ایرادی که از سوی دیوان عالی کشور از پرونده قتل میترا استاد گرفته شد؛ دادگاه پس از تکمیل تحقیقات و رفع ایرادات، وقت دادرسی را تعیین کرد. اولین جلسه دادگاه مجدد روز ۶ آذرماه و دومین جلسه ۹ آذرماه برگزار و پس از آن مقرر شد دادگاه در موعد قانونی نظر خود را اعلام کند. امروز صبح حکم ۶ سال زندان برای نجفی صادر شد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
وکیل محمدعلی نجفی از صدور حکم موکل خود خبر داد. حمیدرضا گودرزی وکیل نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره صدور حکم موکلش گفت: آنطور که در سامانه صدور رای نوشته شده گویا حکم صادر شده است اما هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است. وی در پاسخ به این سوال که آیا ۶ سال حبس نجفی قابل تایید است، گفت: من هم این موارد را شنیده‌ام اما تا حکم را رؤیت نکنم نمی‌توانم جزئیات آن را بگویم. در پی دو ایرادی که از سوی دیوان عالی کشور از پرونده قتل میترا استاد گرفته شد؛ دادگاه پس از تکمیل تحقیقات و رفع ایرادات، وقت دادرسی را تعیین کرد. اولین جلسه دادگاه مجدد روز ۶ آذرماه و دومین جلسه ۹ آذرماه برگزار و پس از آن مقرر شد دادگاه در موعد قانونی نظر خود را اعلام کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
این قدرت در اصلاح‌طلبی وجود ندارد که از خودش عبور کند و تمام آدم‌هایش ۲۰، ۳۰ سال است که مانده‌اند. وقتی ژاپن برای میزبانی روحانی از آمریکا اجازه می‌گیرد! اما «آبه شینزو» گفت: ژاپن به دنبال میانجی‌گری بین ایران و آمریکا برای کاهش تنش‌ها و دستیابی به ثبات در منطقه است. همچنین روزنامه ژاپن تایمز در گزارشی که مورد استقبال روزنامه «ایران» قرار گرفت، مدعی شد «آمریکا با سفر حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران، به ژاپن موافقت کرده است»! سردبیر ارگان حزب کارگزاران همانگونه که پیداست انتقادات تند و تیزی حواله عارف و شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
دانستنی‌های حقوقی؛ بر اساس قانون با گذشت اولیای دم مقتول قاتل باید باز هم مدتی در زندان بماند. آیا با گذشت شاکی قاتل سریعا آزاد می‌شود؟ به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهار امسال بود که خبر قتل میترا استاد به دست همسر خود محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران و وزیر سال‌های دور آموزش و پرورش منتشر شد؛ قتلی که حکم قصاص را به دنبال نداشت زیرا خانواده مقتوله رضایت دادند، اما باوجود رضایت خانواده مقتول نجفی آزاد نشد. قتل عمد از جمله جرایمی است که مجازات اعدام دارد و درصورتی که خانواده مقتول رضایت ندهد قاتل به قصاص محکوم می‌شود؛ اما گاهی اوقات باگذشت اولیای دم و پرداخت دیه از سوی قاتل او از اعدام نجات پیدا می‌کند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که بلافاصله پس از رضایت شاکی قاتل از محکومیت رهایی می‌یابد اما این یک باور اشتباه است و حتی با رضایت خانواده مقتول باز هم قاتل سریعا از زندان آزاد نخواهد شد. بر اساس قانون فرد قاتل علاوه بر آنکه مرتکب جرمی عمد شده امنیت و نظم عمومی جامعه هم را مختل کرده است و از همین رو باید در این زمینه به قانونو جامعه پاسخگو باشد. بر اساس این قانون فرد قاتلی که از چوب دار نجات یافته باید حبس از ۳ تا ۱۰ سال را بگذراند و سپس از زندان رهایی یابد.

به انتهای لیست رسیدید