میدان حسن آباد

میدان حسن آباد

درباره ۱۰ مداح مشهور و تمامی حاشیه‌هایشان

6+
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
لزوم مرمت قنوات آسیب‌دیده شهرستان‌های نیشابور و فیروزه به دلیل سیل و بارندگی. **تذکر حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین شهر به وزیر فرهنگ و ارشاد، رئیس جمهور و وزیر صنعت: لزوم تذکر به سازمان اوقاف در خصوص اتخاذ تدابیری برای رفع مشکل ۱۷۰۰ واحد مسکونی و زمین در پلاک ۴۳ حوزه انتخابیه. لزوم تهیه دستورالعمل ویژه برای حفظ ایمنی اماکن تاریخی با توجه به آتش‌سوزی اخیر میدان حسن آباد. **تذکر احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر کشور: بسته شدن مرز مهران و جلوگیری از صادرات صیفی‌جات به خصوص هندوانه و زیان به کشاورزان. **تذکر علیم یار محمدی نماینده زاهدان به وزیر نیرو: چنانچه نمی‌خواهید اقدام مناسبی برای رفع مشکل آب زاهدان انجام دهید، حداقل اظهارات خلاف واقع نکنید.
خانه ملتخانه ملت2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی وکیلی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۴ شهریور) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد. تذکر علیرضا محجوب نماینده تهران به وزیر نیرو و وزیر دادگستری؛ صدور دستور اقدام برای اصلاح وضعیت آب شرب شهر قلعه‌نو. تذکر پروانه مافی نماینده مردم تهران به رئیس جمهور؛ علت عدم قرار دادن سند راهبردی صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی در دستور کار شورای عالی فضای مجازی قرار گیرد. تذکر احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر کشور؛ بسته شدن مرز مهران و جلوگیری از صادرات صیفی‌جات به خصوص هندوانه و زیان به کشاورزان. سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند به وزیر کشور؛ ترمیم و اصلاح کامل جاده‌ها و سیل‌بندهای تخریب شده روستاهای شعیبیه شوشتر در سیل ۹۸ و تسریع در پرداخت خساراتی که وارد شده است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. علیرضا محجوب نماینده تهران به وزیر نیرو و وزیر دادگستری: صدور دستور اقدام برای اصلاح وضعیت آب شرب شهر قلعه‌نو. پروانه مافی نماینده مردم تهران به رئیس جمهور: علت عدم قرار دادن سند راهبردی صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی در دستور کار شورای عالی فضای مجازی قرار گیرد. احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر کشور: بسته شدن مرز مهران و جلوگیری از صادرات صیفی‌جات به خصوص هندوانه و زیان به کشاورزان. علی اکبری نماینده مردم بجنورد به وزیر جهاد کشاورزی: چرا محصول گوجه فرنگی مشابه استانهای همجوار توسط سازمان تعاونی خریداری نمی‌شود؟ انتهای پیام
همشهریهمشهری4 هفته قبل
صبوری درباره گود برج میلاد که به گفته وی مساله‌ای برای برج میلاد ایجاد نمی‌کند، اما همچنان بر سر آن بحث و اختلاف نظر وجود دارد، گفت: همچنان همه از این ماجرا ناراحت هستند. مساله این گود مربوط به برج میلاد نیست، ‌ اصلا گود کنار برج میلاد هم نیست. باید این قضیه روشن شود که برج میلاد محدوده‌ای به مساحت چندصد هکتار دارد و برج در نقطه‌ای از این محدوده قرار گرفته است. وی افزود: نقطه‌ای که برج میلاد قرار دارد تا نقطه‌ای که گودبرداری شده است در حدود ۲۵۰ متر فاصله دارد. معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: این کار شروع شده، ‌ اما کار ساده‌ای نیست و نیازمند هماهنگی بین دستگاهی است.
رکنارکنا1 ماه قبل
سید مجتبی موسوی معاون هنر‌های شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران با اشاره به تذکر هفته گذشته مسجدجامعی در خصوص مفقود شدن مجسمه ملک المتکلمین در پارک شهر تهران، گفت: از ۱۴ سال پیش اقدامات لازم را جهت یافتن این مجسمه آغاز کردیم و چون به نتیجه‌ای نرسیدیم، این کار رها شد. هفته گذشته احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت مرمت آرامگاه شهدای مشروطه، خبر از مفقود شدن مجسمه ملک المتکلمین داد که در گذشته از میدان حسن آباد به پارک شهر منتقل شده بود و بعد از مدتی هم دیگر مشاهده نشد. آرامگاه او در تهران، در خیابان مخصوص جنب بیمارستان لقمان، کوچهٔ شهید ابراهیمی انتهای کوچه، در آبی رنگ سمت چپ قرار گرفته‌ است. این مقبره‌ها در حیاط یک ملک قدیمی که مالک آن در دسترس نیست، قرار دارد و در حال تخریب است. بیمارستان لقمان نیز قصد گسترش فضای بیمارستان را دارد و ممکن است این مقبره‌ها در طرح بیمارستان قرار گیرند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
وانانیوزوانانیوز1 ماه قبل
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: حریق میدان حسن‌آباد حدود ٢٠ دقیقه دیر کشف و از سوی شهروندان به آتش نشانی اعلام شد. به گزارش وانانیوز، مهدی داوری در نشستی که صبح امروز با اصحاب رسانه برگزار شد درباره چرایی کشف دیر هنگام حادثه حریق میدان حسن آباد اظهار کرد: حریق ضلع شمال غربی میدان حسن آباد یکی از حریق‌هایی بود که دیر کشف شد. در ایستگاه شماره یک که در کنار محل آتش سوزی میدان حسن آباد قرار دارد، یک گروه حریق، یک گروه نجات و گروه پشتیبانی در محل حضور داشتند اما برای انجام عملیات دیگری به محل حادثه اعزام شده بودند و بخشی از گروه پشتیبانی محل حضور داشتند. با این حال سازمان آتش نشانی دارای سیستم جایگزینی است و ایستگاه‌ها جایگزین یکدیگر می‌شوند. مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در پایان اظهارکرد: آتش نشانان ۵دقیقه پس از اعلام حریق حسن آباد به محل رسیدند اما علت گسترش آتش سوزی عدم کشف سریع حریق بود.
فارسفارس1 ماه قبل
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران با اشاره به آمادگی همیشگی سازمان آتش نشانی برای مقابله با حوادث گفت: باید یک قدم عقب‌تر رفته و به پیشگیری توجه کنیم. وی ادامه داد: آن چیزی که در عرصه آتش نشانی و ایمنی باید مورد توجه قرار گیرد موضوع روزآمدی و کارآمدی سازمان آتش نشانی است. برای حفاظت فردی آتش نشانان سال گذشته دو هزار دست لباس خریداری شده و به آتش نشانان تحویل داده شد و هزار دست دیگر هم تا ماه آینده به آتش نشانان تحویل داده می‌شود. مدیرعامل سازمان آتش نشانی به ارایه کیت نجات به آتش نشانان خبر داد و گفت: به زودی خودروهای جدید به ناوگان آتش نشانی شهر تهران افزوده خواهد شد. داوری گفت: اگر در زمان مناسب شهروندان وقوع آتش سوزی را به سازمان آتش نشانی اعلام کنند دست سازمان باز بوده و خدمت رسانی بهتری می‌تواند انجام دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به تازگی جلسه‌ای با حضور پیروز حناچی شهردار تهران در رابطه با اقدامات و برنامه‌های مدیریت شهری پایتخت برای ایمنی بازار تهران برگزار شد. وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در گذشته برای ایمنی بازار تهران عنوان کرد: آبان ماه سال گذشته در بازار تهران دفتر توسعه محله‌ای مستقر شد تا به صورت ویژه و مستقل موضوعات متنوع مرتبط با بازار را استخراج کند. البته این مسئله به دستگاه‌های مختلف مانند سازمان آتش نشانی، سازمان مدیریت بحران، شهرداری منطقه ۱۲، شرکت‌های برق و آب و فاضلاب مربوط می‌شود. مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه بازار تهران از یک سری امکانات اولیه محروم است، گفت: کمبود سرویس بهداشتی برای مراجعان یک تا دو میلیونی بازار تهران از دیگر مشکلات است. این مسائل موجب شده است تا بازار تهران ظرفیت این حجم از فعالیت را نداشته باشد.
برنابرنا1 ماه قبل
شهردار تهران در روزهای اخیر جلسه‌ای را درباره اقدامات و برنامه‌های شهرداری تهران برای ایمنی بازار برگزار کرد. به تازگی جلسه‌ای با حضور پیروز حناچی شهردار تهران در رابطه با اقدامات و برنامه‌های مدیریت شهری پایتخت برای ایمنی بازار تهران برگزار شد. وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در گذشته برای ایمنی بازار تهران عنوان کرد: آبان ماه سال گذشته در بازار تهران دفتر توسعه محله‌ای مستقر شد تا به صورت ویژه و مستقل موضوعات متنوع مرتبط با بازار را استخراج کند. البته این مسئله به دستگاه‌های مختلف مانند سازمان آتش نشانی، سازمان مدیریت بحران، شهرداری منطقه ۱۲، شرکت‌های برق و آب و فاضلاب مربوط می‌شود. مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه بازار تهران از یک سری امکانات اولیه محروم است، گفت: کمبود سرویس بهداشتی برای مراجعان یک تا دو میلیونی بازار تهران از دیگر مشکلات است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشنصرالله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ درباره آخرین اقدام‌ها صورت گرفته برای بازسازی میدان حسن آباد گفت: همانطور که شاهد هستید پوشش نمای بیرونی میدان حسن آباد انجام شده و مهندس ناظر نیز برای اجرای مرمت و بازسازی میدان حسن آباد انتخاب شده است. ​اخبار اجتماعی -آبادیان با اشاره به این نکته که بازسازی میدان حسن آباد ظرف هفته آینده آغاز می‌شود، افزود: در حال حاضر مقاوم سازی بنای حسن آباد انجام شده و امید است بتوانیم هفته آینده بازسازی میدان حسن آباد را آغاز کنیم. شهردار منطقه ۱۱ در پاسخ به این سوال که چه میزان از هزینه‌های بازسازی میدان حسن آباد از مالکان مغازه‌های آسیب دیده اخذ می‌شود، تصریح کرد: درباره نحوه تقسیم هزینه بازسازی میدان حسن آباد با تمام مالکان و ذی‌نفعان جلسه‌های متعدد برگزار شد و نتیجه حاصله این شد که بخشی از هزینه بازسازی میدان حسن آباد از مالکان مغازه‌های آسیب دیده اخذ شود. آبادیان در پاسخ به این سوال که آیا مخالفتی از سوی مالکان و ذی‌نفعان مغازه‌های آسیب دیده میدان حسن آباد برای پرداخت هزینه بازسازی انجام شده است، گفت: خوشبختانه مخالفتی برای پرداخت هزینه مرمت و بازسازی این میدان صورت نگرفته و تامل خوبی با مالکان برای بازسازی برقرار شده است. برزین ضرغامی مدیر عامل سازمان زیبا سازی شهرداری تهران پیش‌تر اعلام کرده بود به دلیل آنکه بسیاری از مغازه‌های آسیب دیده میدان حسن آباد مالک خصوصی دارند در جلسه‌ای با آن‌ها تصمیم بر آن شد بخشی از هزینه مرمت میدان حسن آباد را آن‌ها تامین کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
متولیان مدیریت شهری از ۱۴ سال پیش به دنبال این مجسمه هستند تا دوباره در میدان حسن‌آباد نصب شود اما اثری از آن وجود ندارد. معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران اظهارداشت: ‌ موضوع سرقت این مجسمه دست‌کم مربوط به ۲۵ سال گذشته است. سرنوشت مجسمهوی در خصوص سرنوشت این مجسمه برنزی نیز تاکید کرد: مجسمه ملک المتکلمین پس از جمع آوری به انبار پارک‌شهر منتقل شده است اما از سرنوشت آن کسی خبر ندارد. مرمت آرامگاه ملک المتکلمینموسوی در خصوص مرمت مقبره ملک المتکلمین نیز گفت: از چندی پیش مرمت و بازسازی آرامگاه شهدای مشروطه توسط سازرمان زیباسازی شروع شده است. وی افزود: تاکنون چهار ستون و سقف آرامگاه شهدای مشروطه مرمت و احیا شده اما باتوجه به مشکلات اجرایی پیش‌بینی دقیقی برای پایان کار نداریم.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
سال گذشته شورای شهر تهران تصمیم به بازسازی مقبره «ملک المتکلمین» از چهره‌های نهضت مشروطه کرد و امسال نیز خبر از پیگیری علت گم‌شدن مجسمه او دادند. بعد از اعدام باب، میرزا یحیی نوری معروف به صبح ازل و برادر او حسینعلی بهاء، هرکدام طرفداران باب را به سمت خود جذب کردند. مسئله نفوذ ازلی‌ها در نهضت مشروطیت را نه تنها مورخان مسلمان ذکر کرده‌اند، بلکه تاریخ‌نگاران غیر مسلمان نیز بر آن صحه گذاشته‌اند. فریدون آدمیت نیز از ملک المتکلمین و سید جمال واعظ به‌عنوان «ازلی مشرب» یاد کرده است. سنگ قبر بازسازی شده ملک المتکلمین از اعضای فرقه بابیه مزین به آیه‌ای از قران!
تابناکتابناک1 ماه قبل
آنقدر تکراری که اگر چند بار دیگر هم بر کلمه «بارها» تاکید کنیم، برای آن‌هایی که سریال مجسمه دزدی‌ها در تهران در سال‌های ۸۸ و ۸۹ را از یاد نبرده‌اند، عجیب نیست. سرقت‌های پرشماری که دیگر کسی عدد درستش را نمی‌دانست و تردید داشت همه شان را شنیده و می‌داند یا خیر! غیبت تکراری و پرشمار مجسمه‌ها از سطح شهر که گاهی چندین روز بعد رسانه‌ای می‌شد و گاه مجال رسانه‌ای شدن هم نمی‌یافت. یکی از بوستانی در قلب شهر و کنار تالار مشهور و مجاور طولانی‌ترین خیابان خاورمیانه و دیگری از مرکز دانشگاه تهران و بعدی از وسط میدانی که سحرگاه هم شمارش خودرو‌های روان پیرامونش ساده نیست. انبوه تجاربی که مانع نشده وی پس از تاکید بر سرقت مجسمه «ملک‌المتکلمین» از پارک‌شهر، خواستار صدور دستور فوری برای پیگیری ماجرا از طرف مسئولان شهرداری نشود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرنخ مجله‌ای مبتنی بر بررسی اخبار حوادث است که در آن مهم‌ترین اتفاقات اجتماعی بازخوانی می‌شود. بررسی پرونده‌های جنایی، سرقت‌های حرفه‌ای، عملیات‌های پلیسی و دستگیری اشرار از جمله رسالت هایی است که این نشریه برای خود قائل است. این دوهفته نامه وابسته به گروه مجلات موسسه همشهری است و تا کنون مصاحبه‌های مختلفی با متهمان پرونده‌های جنایی و مجرمان محکوم به اعدام انجام داده است. در آخرین شماره سرنخ موضوع آتش سوزی میدان حسن آباد که بازتاب رسانه‌ای گسترده‌ای داشت و یک پای قضیه به شهرداری تهران مربوط می‌شود (به ویژه در بعد بازسازی آن در آینده) از جنبه دانش آموزی مورد بررسی قرار گرفته است. سیصد و پنجاه و پنجمین دوهفته نامه سرنخ با ۶۸ صفحه و قیمت ۷ هزار تومان هم اکنون در پیشخوان مطبوعات قابل تهیه است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
وی گفت: به دلیل اهمیت این موضوع، مجلس پنجاه سال قبل، این ضرورت را درک و اقدام به تاسیس سازمان اسناد ملی ایران کرد که بعد‌ها با کتابخانه ملی ادغام شد و هم اکنون تحت عنوان «سازمان اسناد و کتابخانه ملی» در کشور فعالیت می‌کند. زرافشان افزود: طبق قانون، دستگاه‌های دولتی موظف شدند اسناد راکد خود را که مراجعه به آن وجود ندارد به سازمان اسناد و کتابخانه ملی منتقل کنند. علت هم این است که در این سازمان، این اسناد از نظر حفاظت و نگهداری، در یک محیط استاندارد نگهداری می‌شود. معاون سازمان اسناد و کتابخانه ملی اضافه کرد: این اسناد بعد‌ها در صورت ضرورت در اختیار مردم، محققان یا دستگاه‌های دولتی قرار می‌گیرد. زرافشان افزود: درحال حاضر وزارت کشور، استانداری‌ها، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و حراست‌های کل دستگاه‌های کشور همکاری خوبی با ما داشته‌اند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، احمد مسجدجامعی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با طرح این پرسش گفت: بسیاری از شهروندان از ما می‌پرسند همه جا خانه مشروطه دارد جز تهران. البته همه جا کمی اغراق آمیز است اما در دولت اصلاحات که صدمین سال مشروطه گرامی داشته شد، مثلا در تبریز و اصفهان خانه مشروطه برپا شد. عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: همان سال هم ما اعتباری دربودجه‌های رسمی در نظر گرفتیم که خانه مدرس تملک و بازسازی شود که نمی‌دانم چرا صرف خانه نصیرالملک شد که در همان کوچه قرار دارد. وی ضمن بیان این موضوع که شورای سوم مصوبه‌ای با عنوان تملک خانه بهبهانی داشت، گفت: این خانه هم تملک نشد و الان هم قسمتی از آن تبدیل به پاساژ شده و قسمتی از آن باقی مانده. از رهبران روحانی مشروطه خواه بود و خود بهبهانی هم توسط مشروطه خواهان تندرو ترور شد.

نمره ایمنی بازارهای تاریخی استان مرکزی چند است؟

3+
ایسناایسنا1 ماه قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
کمک حسابدار خانم / آقابا ضامن معتبرمسلط به word و ثبت فاکتور شرکتی و فروشگاهیساعت کار ۹ الی ۱۹حقوق ۲میلیون تومانواقع در میدان حسن آباداز متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را به ایمیل یا شماره تلگرام یا واتس اپ زیر ارسال نمایند و یا با شماره زیر تماس حاصل نمایند. موبایل: ۰۹۲۱۶۳۰۱۰۴۱تلگرام: ۰۹۲۱۶۳۰۱۰۴۱واتس اپ: ۰۹۲۱۶۳۰۱۰۴۱آدرس ایمیل: peyman. safety@gmail. com

از ماجرای رد خون در سینمای ایران تا بلایی که آتش میدان حسن آباد بر سر اسناد تاریخی آورد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، کلاکت این هفته به سوژه‌های متنوع و موضوعات مختلفی پرداخته است که آن‌ها را در فیلم زیر مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: از پرداخت ناعادلانه یارانه به نشریات تا عاقبت ساخت اثر سینمایی با پول‌های مشکوک + فیلمانتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
رییس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی از وزارت کشور خواست در تدوین لایحه مدیریت یکپارچه خدمات ایمنی کشور به عنوان مصوبه هیئت دولت تسریع کند. رییس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی بیان کرد: البته خبر خوش در بخش اسناد آن است که یک نسخه از اسناد تاریخی موجود در این دفترخانه در سازمان ثبت وجود دارد؛ ضمن آنکه اسناد مهم دیجیتالی شده است. عضو فراکسیون امید پیشنهاد داد در جلسه آینده گزارش کاملی از این حادثه و جزئیات آن به کمیسیون فرهنگی و مجلس داده شود. رییس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی ادامه داد: این اماکن ایمن نیست و امنیت ندارد و باید برای بهبود آن فکری شود. این نماینده مجلس با بیان اینکه صداوسیما، رسانه‌ها، وزارت فرهنگ، سازمان میراث فرهنگی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی به صورت ویژه در این امر مسئولیت دارد، گفت: مردم نمی‌دانند که از آرشیوداران حمایت می‌شود؛ ضمن آنکه بخش اقدامات پیشگیرانه باید مورد تاکید بیشتر قرار گیرد.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
رییس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی بیان کرد: البته خبر خوش در بخش اسناد آن است که یک نسخه از اسناد تاریخی موجود در این دفترخانه در سازمان ثبت وجود دارد؛ ضمن آنکه اسناد مهم دیجیتالی شده است. عضو فراکسیون امید پیشنهاد داد در جلسه آینده گزارش کاملی از این حادثه و جزئیات آن به کمیسیون فرهنگی و مجلس داده شود. رییس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی ادامه داد: این اماکن ایمن نیست و امنیت ندارد و باید برای بهبود آن فکری شود. این نماینده مجلس با بیان اینکه صداوسیما، رسانه‌ها، وزارت فرهنگ، سازمان میراث فرهنگی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی به صورت ویژه در این امر مسئولیت دارد، گفت: مردم نمی‌دانند که از آرشیوداران حمایت می‌شود؛ ضمن آنکه بخش اقدامات پیشگیرانه باید مورد تاکید بیشتر قرار گیرد. مازنی همچنین خواستار بررسی قانون سال ۱۳۴۹ مبنی بر لزوم انتقال اسناد شد و تاکید کرد: احصاء قوانین موجود لازم است تا فهرستی از قوانین موجود مربوط به حفظ، جمع‌آوری و نگهداری و اشاعه اسناد فراهم شود و البته وزارت کشور نیز باید برای تدوین لایحه مدیریت یکپارچه خدمات ایمنی کشور به عنوان مصوبه هیئت دولت تسریع کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، برزین ضرغامی در این باره افزود: بعد از حادثه آتش سوزی که در بنای تاریخی میدان حسن آباد روی داد، طبق دستور رئیس جمهور و شهردار تهران جلسات متعددی در این زمینه با حضور سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی برگزار شد. وی با اشاره به میزان خرابی و آسیب بنای تاریخی میدان حسن آباد در جریان حادثه آتش سوزی بیان کرد: حادثه اخیر علاوه بر آسیب و صدمات جدی به نمای ساختمان بخش داخلی را نیز تخریب کرده است. برزین ضرغامی با اشاره به میزان آسیب دیدگی پوسته بیرونی بنای تاریخی حسن آباد گفت: یکی از مشکلات در این زمینه از بین رفتن گنبدهای تاریخی مربوط به این بنا در جریان حادثه آتش سوزی است. وی درباره اقدامات اولیه مقاوم سازی بنا بعد از حادثه آتش سوزی برای حفظ جان شهروندان بیان کرد: با توجه به دستور شهردار مبنی بر رعایت تمام موارد ایمنی، از داربست برای ایمن سازی بنا استفاده شده است. بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان زیبا سازی شهر تهران؛ ضرغامی بیان کرد: در حال حاضر طرح کامل میدان حسن آباد و بنای تاریخی آن تهیه شده و به زودی کارهای مربوط به مرمت و احیای این بنا با نظارت سازمان میراث فرهنگی انجام خواهد شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اگر آتش بحران به جان میراث فرهنگی بیفتد کسی نمی‌داند باید چطور آن را حل کرد. آتش سوزی میدان حسن آباد تهران جدیدترین حادثه پس از آتش سوزی بازار بزرگ تبریز بود. معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران گفت که آب زیاد و دودزدگی‌های به بنا آسیب وارد کرده است. در واقع می‌توان گفت که گویا سازمان آتش نشانی برای خاموش کردن همه بناهای تاریخی با هر مصالحی از یک الگوی تکراری استفاده می‌کند. وی افزود: ما هنوز ضوابطی برای خاموش کردن آتش سوزی در بناهای تاریخی نداریم که آن را به آتش نشانی اعلام کنیم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
عبدالرضا گلپایگانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره رسیدگی به خانه‌های متروکه در شهر تهران توسط شهرداری، اظهار داشت: طبق بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون، شهرداری‌ها موظف هستند نسبت به رفع خطر ساختمان‌هایی از این دست اقدام کنند. وی ادامه داد: در واقع اگر شهرداری احساس کند ممکن است ساختمانی برای شهر یا شهروندان خطرساز باشد باید با ارسال نامه به مالک، اقدامات لازم را انجام دهد و در صورتی که به مالک دسترسی پیدا نکرد با دریافت حکم از دادستانی نسبت به اصلاح وضعیت ناایمن ساختمان به حساب مالک، اقدام کند. معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران تصریح کرد: این امر به دلیل وسعت بالای ساختمان‌های در معرض خطر که در سطح شهر وجود دارد امکان پذیر نیست چراکه اگر شهرداری بخواهد برای همه آنها اقدام کند و وارد عملیات بهسازی و مقاوم سازی شود بودجه سرسام‌آوری به شهر و شهرداری تحمیل خواهد شد. گلپایگانی خاطرنشان کرد: شهرداری نسبت به ساختمان‌های متروکه‌ای که از نظر سیما و منظر شهری ظاهر نامطلوبی دارند نیز وظایفی برعهده دارد و در این خصوص سازمان زیباسازی به موضوع ورود کرده و بسیاری از راسته‌های مهم در شهر را سروسامان داده و این امر ادامه دارد. انتهای پیام/
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
علی زرافشان، معاون اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در گفت‌وگویی با تسنیم به چرایی این روند اشاره کرده است. آنچه در دفترخانه شماره ۳۹ رخ داد، هشداری است برای علاقه‌مندان به میراث و اسناد کشور تا درباره نحوه نگهداری اسناد بازاندیشی کنند. سال گذشته البته با همکاری که صورت گرفت بخش قابل توجهی از اسناد وزارت نفت به مرکز اسناد ملی منتقل شد. *تسنیم: وزارت امور خارجه چطور؟ وزارت امور خارجه نیز چون مرکز مستقل و تخصصی برای نگهداری اسناد دارد (مرکز اسناد وزارت امور خارجه) کمتر اسناد خود را به اسناد ملی منتقل می‌کنند. *تسنیم: اما طبق قانون باید این اسناد به مرکز اسناد ملی منتقل شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
علی زرافشان، معاون اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در گفت‌وگویی به چرایی این روند اشاره کرده است. آقای زرافشان شنیده شده که مرکز اسناد ملی، نماینده‌ای را جهت بررسی ابعاد حادثه حسن‌آباد اعزام کرده است. سال گذشته البته با همکاری که صورت گرفت بخش قابل توجهی از اسناد وزارت نفت به مرکز اسناد ملی منتقل شد. وزارت امور خارجه چطور؟ وزارت امور خارجه نیز چون مرکز مستقل و تخصصی برای نگهداری اسناد دارد (مرکز اسناد وزارت امور خارجه) کمتر اسناد خود را به اسناد ملی منتقل می‌کنند. اما طبق قانون باید این اسناد به مرکز اسناد ملی منتقل شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
علی زرافشان، معاون اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در گفت‌وگویی با تسنیم به چرایی این روند اشاره کرده است. آنچه در دفترخانه شماره ۳۹ رخ داد، هشداری است برای علاقه‌مندان به میراث و اسناد کشور تا درباره نحوه نگهداری اسناد بازاندیشی کنند. سال گذشته البته با همکاری که صورت گرفت بخش قابل توجهی از اسناد وزارت نفت به مرکز اسناد ملی منتقل شد. *تسنیم: وزارت امور خارجه چطور؟ وزارت امور خارجه نیز چون مرکز مستقل و تخصصی برای نگهداری اسناد دارد (مرکز اسناد وزارت امور خارجه) کمتر اسناد خود را به اسناد ملی منتقل می‌کنند. *تسنیم: اما طبق قانون باید این اسناد به مرکز اسناد ملی منتقل شود.

به انتهای لیست رسیدید