اخبار میزان - آخرین و مهم ترین اخبار میزان از خبرگزاری‌های ایران | خبری

میزان

بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایرانچند ثانیه قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان در صورت‌های مالی ۶ ماهه سود هرسهم را ۷۵ ریال اعلام کرده است. این شرکت سود عملیاتی را ۱۷ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال، سود خالص را ۹ میلیارد و ۴۸ میلیارد ریال و سود انباشته را ۴۲ میلیارد و ۲۳۵ میلیون ریال اعلام کرد. همچنین دلیل دیگر در افزایش نرخ میانگین فروش محصولات به علت تغییر در ترکیب محصولات با ارزش ریالی بالاتر بوده است. از سوی دیگر این شرکت میزان فروش خود را در دوره ۶ ماهه ۱۱ هزار و ۱۰۴ تن به مبلغ ۹۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و سود ناخالص آن از این محل به ۳۳ میلیارد و ۴۲۸ میلیون ریال رسید. «غگلستا» قیمت نهاده‌های دامی متاثر را از نوسانات نرخ ارز اعلام کرد و در صورت عدم ثبات قیمت ارز و افزایش قیمت آن، با افزایش قیمت روبرو بوده و خواهد بود این امر موجب افزایش قیمت شیر خام دریافتی که بخش عمده قیمت تمام شده را تشکیل می‌دهد خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- مراسم تشییع پیکر شهید مدافع امنیت «مرتضی ابراهیمی» از ابتدای خیابان، ولی عصر مقابل مسجد قائم (عج) شهرستان شهریار به سمت امام زاده اسماعیل (ع) برگزار شد. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، مراسم تشییع پیکر شهید مدافع امنیت «مرتضی ابراهیمی» صبح امروز چهارشنبه ۲۹ آبان با حضور گسترده مردم شهریار و همرزمان شهید، از ابتدای خیابان، ولی عصر مقابل مسجد قائم (عج) شهرستان شهریار به سمت امام زاده اسماعیل (ع) برگزار شد. امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی کشورمان نیز در این مراسم شرکت کرد. شهید مرتضی ابراهیمی ساکن شهریار و فرماندار گردان امام حسین (ع) شهرستان ملارد بود که طی روز‌های گذشته در جریان درگیری با اشرار براثر اصابت ضربات چاقو به شهادت رسید. بیشتر بخوانید: وداع مردم با پیکر ۲ شهید اغتشاشات تهران در معراج الشهداشهید ابراهیمی که ۳۵ سال سن داشت پیش‌تر چندین بار برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) عازم سوریه شده و با تروریست‌های تکفیری مبارزه کرده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- رئیس سابق سیا هشدار داد که کسری بودجه و درگیری در جنگ‌های منطقه‌ای سبب شده تا ذخایر ارزی سعودی‌ها رو به اتمام بگذارد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، رئیس سابق سیا هشدار داد که کسری بودجه و درگیری در جنگ‌های منطقه‌ای سبب شده تا ذخایر ارزی سعودی‌ها رو به اتمام بگذارد. این موضوع سوژه کارتونی شد. منبع: خبرآنلاینانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- کتاب «منتصر» نوشته غیدا ماجد که انتشارات سوره مهر آن را ترجمه و منتشر کرده، در اولین دوره انتخاب جایزه شهید حسین همدانی (انتخاب کتاب مدافعان حرم) به عنوان اثر برگزیده معرفی شد. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، کتاب «منتصر» سیری در زندگی شهید محمدحسین جونی از شهدای مدافع حرم لبنان نوشته غیداء ماجد است که یوسف سرشار آن را از عربی به فارسی ترجمه و سوره مهر آن را در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران عرضه کرد. کتاب «منتصر» نوشته غیدا ماجد که انتشارات سوره مهر آن را ترجمه و منتشر کرده، این کتاب در اولین دوره انتخاب جایزه شهید حسین همدانی (انتخاب کتاب مدافعان حرم) به عنوان اثر برگزیده معرفی شد. بیشتر بخوانید: برای مطالعه معرفی آخرین کتاب منتشر شده از سوره مهر اینجا کلیک کنیددر بخشی از این کتاب آمده است: «در اثنای بازپرسی، تلاش کردم با وجود تمام فشار‌ها و تهدیدها، اعتراف نکنم به اینکه به صورت مخفیانه در توزیع آن جزوات مشارکت داشته‌ام؛ و بلکه هرگونه مشارکت خود را در فعالیت‌های «خصمانه» علیه اسرائیلی‌ها، آنطور که اسرائیلی‌ها روی این گونه فعالیت‌ها اسم گذاشته بودند. با این کار می‌خواستم مانع اسیر ماندنم پیش آن‌ها بشوم و خیلی سریع بتوانم برگردم برای کامل کردن فعالیت‌هایم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 دقیقه قبل
به طور مثال پوکی استخوان در سفید پوستان بیش از سیاه پوستان و در زنان بیش‌از مردان شایع است. وی با اشاره به اینکه شایع‌ترین عارضه پوکی استخوان، شکستگی‌های استخوانی است، اظهار کرد: پس از ۵۰ سالگی از هر سه زن یک نفر دچار شکستگی ناشی از پوکی استخوان می‌شود که این آمار در مردان کمتر است تا جایی که از هر پنچ نفر، یک‌نفر دچار شکستگی ناشی از پوکی استخوان می‌شود. وی در ادامه به نقش تغذیه در جلوگیری از پوکی استخوان و عوارض احتمالی آن اشاره کرد و گفت: به طور معمول کسانی که در رژیم غذایی خود کلسیم کافی دریافت می‌کنند، کمتر در معرض ابتلا به پوکی استخوان قرار می‌گیرند. وی با اشاره به اینکه در سراسر جهان حدود ۹ میلیون نفر در سال دچار شکستگی استخوان‌ها می‌شوند، در خصوص علائم بیماری پوکی استخوان افزود: پوکی استخوان یک بیماری خاموش خوانده می‌شود؛ چراکه تا پیش‌از بروز عارضه‌ای مانند شکستگی، خود را نشان نمی‌دهد. کارشناس اداره کنترل بیمای‌های عضلانی_اسکلتی وزارت بهداشت با بیان اینکه آمار دقیقی از میزان بروز پوکی استخوان در کشور نداریم، اظهار کرد: از آنجایی که غربالگری افراد تا کنون در برنامه‌های ما نبوده است، آمار دقیقی هم از میزان بروز پوکی استخوان در دست نداریم اما، دفتر مدیریت و برنامه پیشگیری و کنترل پوکی استخوان وزارت بهداشت در نظر دارد طی سه سال آینده کار ثبت بیماران استئوپروتز را آغاز کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- بررسی‌ها نشان می‌دهد در روز‌های اخیر عمده فایل‌های پربازدید در بازار مسکن مربوط به مناطق مصرفی و آپارتمان‌های با متراژ کمتر از ۱۰۰ مترمربع بوده است؛ این در حالی است که هم‌اکنون تنوع فایل در این گروه از واحد‌های مسکونی در بازار معاملات مسکن قابل توجه بوده است. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بررسی‌ها نشان می‌دهد در روز‌های اخیر عمده فایل‌های پربازدید در بازار مسکن مربوط به مناطق مصرفی و آپارتمان‌های با متراژ کمتر از ۱۰۰ مترمربع بوده است؛ این در حالی است که هم‌اکنون تنوع فایل در این گروه از واحد‌های مسکونی در بازار معاملات مسکن قابل توجه بوده است. به عبارت دیگر نه تنها در این بخش از بازار مسکن-واحد‌های مسکونی معمولی با متراژ کمتر از ۱۰۰ مترمربع-کمبودی وجود ندارد بلکه نسبت به تقاضای موثر و مصمم به خرید در بازار بیشتر نیز هست؛ از سوی دیگر تعداد فایل‌های با قیمت مناسب برای خرید از سوی متقاضیان نیز در این گروه از واحد‌های مسکونی بیش از سایر بازه‌های متراژی است؛ به عبارت دیگر تعداد فایل‌های فروش مسکن در بازار واحد‌های مسکونی با مساحت کمتر از ۱۰۰ مترمربع که با قیمت متعارف به بازار عرضه شده‌اند در روز‌های اخیر بیش از فایل‌های قیمت مناسب عرضه شده به بازار فروش آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ-با مساحت بیش از ۱۰۰ مترمربع- است؛ به نظر می‌رسد روند تعدیل قیمت در بازار آپارتمان‌های کوچک‌متراژ و میان‌متراژ با سرعت بیشتری نسبت به واحد‌های مسکونی بزرگ متراژ ادامه یافته است هر چند در نهایت با ایجاد ثبات قیمتی در بازار مسکن روند کاهش قیمت واحد‌های مسکونی بزرگ‌متراژی که سطح قیمت پیشنهادی آن‌ها همچنان متعارف نیست نیز سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت. واسطه‌های بازار معاملات مسکن از افزایش تعداد مراجعه متقاضیان خرید مسکن به بازار در روز‌های اخیر خبر می‌دهند؛ با این حال متقاضیان فعلا در حال رصد شرایط بازار هستند و سطح معاملات خرید مسکن در مقطع زمانی فعلی چندان افزایشی نداشته است. منبع: دنیای اقتصادانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز7 دقیقه قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران از افزایش نیافتن قیمت مسکن همزمان با آغاز طرح اصلاح نرخ بنزین خبر داد و گفت: قیمت مسکن تا پایان خرداد سال ۹۹ به بهانه گران شدن بنزین افزایش نخواهد یافت. او با بیان اینکه بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران ادعا کرده بودند که ممکن است تغییراتی در قیمت مسکن رخ دهد، گفت: بازار مسکن کشش افزایش قیمت ندارد و متقاضیان این بازار هم اگر قیمت‌ها در این بازار‌ها تغییر کند قادر به خرید آن نخواهند بودند. انبوه‌سازان نباید با اصلاح قیمت بنزین تغییر نرخ دهنداو ادامه داد: با توجه به آنکه قیمت حامل‌های انرژی در اقتصاد کشور افزایش نیافته و تنها قیمت بنزین تغییر کرده بنابراین نباید برخی از سازندگان و یا تولید کنندگان مسکن از آن به عنوان بهانه‌ای برای گران کردن قیمت مسکن استفاده کنند. عقبایی یادآور شد: بازار مسکن تا ابتدای سال آینده کمی روند رکود غیرتورمی را تجربه خواهد کرد و این شرایط باعث خواهد شد که فروشندگان واقعی وارد بازار مسکن شوند. او در پایان گفت: مردم نگران افزایش قیمت مسکن نباشند چرا که این بازار نه تنها تغییر قیمتی نخواهد داشت بلکه ما شاهد روند نزولی قیمت‌ها در حوزه خرید و اجاره خواهیم بود.
تسنیمتسنیم7 دقیقه قبل
این روزها که هفته کتاب و کتابخوانی است همایش‌ها و نشست‌های زیادی در سطح کشور برگزار می‌شود تا شاید زمینه ساز فرهنگ سازی و تبیین این امر مهم در جامعه باشد. ظهر امروز در استان خراسان جنوبی نیز مراسم بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور مسئولان و دوستداران کتاب برگزار شد. محمدرضا رضایی افزود: در حال حاضر ۷۷ کتابخانه در خراسان‌جنوبی وجوددارد که از این تعداد ۶۶ کتابخانه، کتابخانه‌های نهاد عمومی خراسان‌جنوبی و بقیه مربوط به کتابخانه‌های مشارکتی استان است. محمد ناصری با بیان اینکه برای تغذیه فکری هیچ چیزی سالم‌تر از کتاب وجود ندارد افزود: زیرساخت‌های حوزه کتاب و کتابخوانی در خراسان‌جنوبی باید متناسب با سابقه فرهنگی و دانشگاهی بودن این منطقه باشد. وی تصریح کرد: هر چند ما زیرساخت‌های بسیاری خوبی برای کتاب و مطالعه ایجاد کرده‌ایم اما متأسفانه کتابخوان حرفه‌ای وجود ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 دقیقه قبل
کودکان از جهت ظرفیت و ظرافت‌های وجودی شان، آسیب پذیرترین افراد جامعه انسانی هستند و به دلیل این آسیب پذیری نیازمند حمایت می‌باشند. دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تصریح کرد: یکی از مهمترین مطالبات، تغییر و اصلاح قوانین مرتبط با کودکان و نوجوانان است. چند سالی است که لایحه جدید حمایت از کودکان و نوجوانان به این منظور از سوی دولت به مجلس تقدیم شده، اما هنوز با گذشت این مدت به تصویب نهایی نرسیده است. وی گفت: این لایحه با هدف حمایت از کودکان تنظیم گردیده و تا حدودی قادر به رفع نیاز‌ها و خلاء‌های موجود می‌باشد. وی در جمع بندی مباحث خود تأکید کرد: تصویب نهایی و اجرایی شدن لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان قطعا نقطه عطفی در توجه به حقوق کودکان و اعتلای حقوق آنان در سطوح مختلف آن خواهد بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 دقیقه قبل
یوزی رابین کیست؟ یوزی رابین طی سال‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۹ میلادی رابین مدیر برنامه دفاع موشکی رژیم صهیونیستی بوده است. از رابین به عنوان پدر صنعت موشکی رژیم صهیونیستی یاد می‌شود چراکه او در طراحی، تحقیق و توسعه برنامه موشکی رژیم صهیونیستی نقش گسترده‌ای داشته است. رابین بنیانگذار سازمان دفاع موشکی اسرائیل است. وی در سال‌های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۳ برنده جایزه دفاعی رژیم صهیونیستی شد. رابین اکنون عضو پژوهشکده‌های مطالعاتی موشکی آمریکایی و صهیونیستی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 دقیقه قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت رسمى فدراسیون فوتبال، در این جلسه با حضور کلیه اعضاى کادر فنى و اجرایى تیم امید هماهنگى‌هاى لازم در خصوص برنامه آماده سازى و ملزومات دور نهایى رقابت‌ها در تایلند صورت گرفت. سرمربى تیم امید در این جلسه از کلیه اعضاى کادرهاى فنى، اجرایى، پزشکى، رسانه‌اى و تدارکات درخواست کرد با مطالعه شرایط و نیازهاى مورد نظر امکانات و ملزومات مورد نیاز خود را اعلام کنند. انتهای پیام/
ایبناایبنا14 دقیقه قبل
معاون طرح و برنامه وزارت صمت ادامه داد: صدور جواز تأسیس به‌نام چند شخص حقیقی و یا چند شخص حقوقی مجاز نیست البته متقاضیان در صورت تشکیل شرکت می‌توانند ‌درخواست جواز تأسیس را درسامانه ثبت کنند. همچنین صدور جواز تأسیس در محل استیجاری با حداقل اجاره یکساله، در چارچوب این دستورالعمل امکان‌پذیر است. زرندی تصریح کرد: اعتبار جواز تأسیس صادر شده شش ماه بوده و با ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی طرح و تأیید آن توسط سازمان برای یک دوره‌ دیگر قابل تمدید است. وی گفت: تأمین زیرساخت‌های لازم شامل برق، گاز، آب، اینترنت و … برعهده دارنده جواز تأسیس است. معاون طرح و برنامه وزارت صمت بیان کرد: براساس این دستورالعمل، در صورتی که سرمایه‌گذار بعد از فراهم کردن امکانات طرح از قبیل زمین، برق، ساختمان و تجهیزات، تقاضای صدور جواز تأسیس کند و اقدامات انجام شده مطابق ضوابط این دستورالعمل باشد، صدور جواز تأسیس یا پروانه بهره‌برداری امکان‌پذیر است.
فردا نیوزفردا نیوز15 دقیقه قبل
معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به اصل ۲۷ قانون اساسی، گفت: در عمل همیشه برای تحقق این اصل قانونی چالش وجود داشته است. وی با بیان اینکه هدف دولت از این تصویب نامه این بود که امنیت تجمعات اعتراضی و مدنی تامین شود، بیان داشت: متاسفانه این تصویب نامه در دیوان عدالت اداری ابطال شد و ما اعتراض هایی به ابطال آن مطرح کردیم. جنیدی بیان داشت: توقع این بود که بعد از اعتراض معاونت حقوقی از سوی دیوان عدالت اداری در این مدت به جلسه‌ای دعوت شویم که این اتفاق رخ نداد. معاون حقوقی رئیس جمهوری اظهار کرد: مطالعات بسیاری انجام شده است تا ببینیم که آیا می‌توان مصوبه جدید در دولت مطرح کرد، اما در نهایت تصمیم گرفته شد تا طبق ماده ۹۱ دیوان عدالت اداری، دوباره به رای دیوان اعتراض کنیم. دولت در این مصوبه محق بود و دوراندیشی داشت و توقع داریم این بار قضات دیوان تعمق بیشتری برمبانی دولت داشته باشند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 دقیقه قبل
بازیگر سریال «خانه خورشید» گفت: متاسفانه بعضی نمایش‌های امروز بیشتر به تمسخر و تحقیر انسان‌های دردمند می‌پردازند. ما اگر کمکی نمی‌کنیم نباید بنا را بر تحقیر و تمسخر بگذاریم. با مشاهده بسیاری از آثار نمایشی به واقع آزار می‌بینم و همه چیز برای من رنگ می‌بازد. بازیگر سریال امام علی (ع) درباره فروش و عدم فروش بعضی فیلم‌های در حال اکران چنین گفت: این روزها بعضی فیلم‌ها می‌فروشند و بعضی نه. مثلا آثار ارزشی فروش کمتری نسبت به فیلم‌های دیگر دارد در صورتی که فیلم بسیار با ارزشی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین محمدجواد آذری جهرمی در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد، درباره قطعی اینترنت بین‌الملل در کشور تصریح کرد: به خاطر سوءاستفاده‌هایی که رخ داد، شورای امنیت کشور تشخیص داد محدودیت‌هایی در اینترنت بین‌الملل اعمال شود که به اپراتورها ابلاغ شد. وی ادامه داد: من درباره وصل‌شدن دوباره اینترنت برآورد زمانی ندارم اما این امیدواری وجود دارد که هر چه سریع‌تر مشکلات برطرف شود و به نظر من صد در صد اینترنت به‌زودی وصل خواهد شد. ما هم بر این اساس زیرساخت شبکه ملی اطلاعات را به شکلی طراحی و برنامه‌ریزی کردیم که فعالیت‌های اینترنتی داخلی وابسته به اینترنت بین‌الملل نباشد تا زیان مردم به کمترین میزان خود برسد. دانشگاهیان نیز در جست‌وجوی منابع درسی و تحقیقاتی دچار مشکل شده‌اند. ‌ همچنین عده‌ای از کسب و کارهایی که به اینترنت بین‌الملل متصلند، معطل مانده‌اند. در این شرایط که عده‌ای دنبال سوءاستفاده‌اند و ممکن است به امنیت کشور خدشه وارد کنند، باید ملاحظات دستگاه‌های امنیتی را مدنظر قرار داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین17 دقیقه قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، «» سفیر سوئیس در ایران - به عنوان حافظ منافع ایالات متحده آمریکا - امروز به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران نسبت به دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ایران به وی ابلاغ شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 دقیقه قبل
امیر دریادار محمد پورکلهر، معاون نیروی انسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، فعالیت سربازان به عنوان نیروی کار ماهر در بخش‌های تولیدی و صنعتی کشور پس از پایان دوره خدمت ضروری را از اهداف ارتش جمهوری اسلامی ایران برشمرد. وی ادامه داد: کارکنان وظیفه با توجه به علاقه‌مندی خود، امکان بهره‌مندی از مربی و کلاس‌های آموزشی در چهار رشته مختلف را دارند. معاون نیروی انسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: مسئله مهارت آموزی و احساس تضییع وقت کارکنان وظیفه در ساعات غیراداری و آموزشی در پادگان‌ها همواره از مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نیروی‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است. در راستای اجابت منویات معظم‌له، این تکلیف را اجرایی و تا رسیدن به نقطه مورد نظر ایشان با جدیت ادامه خواهیم داد. امیر دریادار پورکلهر همچنین فعالیت سربازان به عنوان نیروی کار ماهر در بخش‌های تولیدی و صنعتی کشور پس از پایان دوره خدمت ضروری را از اهداف ارتش جمهوری اسلامی ایران برشمرد، و ادامه داد: به همین منظور، با حمایت‌های ستادکل نیروهای مسلح و سازمان‌های مسئول کشوری مانند سازمان حرفه‌ای و … در سال جاری،، برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و مهارتی ارتش ارتقاء خواهد یافت.
ایسناایسنا19 دقیقه قبل
قائم مقام رئیس بانک مرکزی کانادا هشدار داد چشم‌انداز اقتصاد جهانی تیره شده است. ویکینز با بیان این که پیش بینی نمی‌کنیم اقتصاد جهانی در خطر رکود باشد افزود که این مساله نباید باعث شود سیاست‌گذاران و فعالان مالی نسبت به پیامدهای وضعیت کنونی بی‌تفاوت باشند. در حال حاضر نرخ بهره در کانادا ۱٫۷۵ درصد است اما به نظر می‌رسد که هر گونه کاهش بیشتر نرخ بهره در این کشور وابسته به اتخاذ نرخ بهره‌های پایین‌تر در سطح آمریکا و جهان دارد. بانک مرکزی کانادا پیش‌تر نرخ بهره را با وجود کاهش آن در آمریکا در سطح کنونی حفظ کرده و آن را مناسب خوانده بود. بریان دی پراتو- تحلیل‌گر مسائل اقتصادی کانادا در بانک «تی دی» - گفت: با توجه به سخنان قائم مقام رئیس بانک مرکزی احتمالا شاهد تداوم رویکرد محرک خواهیم بود.
ایسناایسنا19 دقیقه قبل
مولانوری گفت: احزاب و گروه‌های سیاسی که از کمیسیون ماده ۱۰ مجوز گرفته‌اند می‌توانند تقاضای مجوز برگزاری تجمع کنند و بایستی درخواست خود را سه روز قبل از موعد برگزاری تجمع یا راهپیمایی به کمیسیون ارائه کنند تا بررسی و اعلام نظر شود. در انتخابات دبیران کل احزاب استانی به استناد آرای انتخابات، آقای محمدعلی تبرایی با ۱۴ رای از مجموع ۱۶ رای به عنوان منتخب دبیران کل احزاب استانی تعیین شدند و فرایند انتخابات و نحوه نتایج آراء به تایید کمیسیون ماده ۱۰ رسید تا این فرد به مدت دو سال به عضویت کمیسیون ماده ۱۰ احزاب درآید. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی ضمن مقایسه انتخابات اخیر با انتخابات سال ۹۶ گفت: در این دوره شاهد حضور بسیار چشمگیر احزاب بودیم. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، دستورکار بعدی این جلسه کمیسیون را بررسی صلاحیت مسئولین شعب استانی احزاب اعلام کرد و گفت: در یازدهمین جلسه کمیسیون ماده ۱۰، صلاحیت مسئولین ۱۹ شعبه استانی مورد بررسی قرار گرفت. وی افزود: دو گونه تجمع داریم، تجمع در محیط باز و تجمع در داخل مکانهای مسقف که تجمع در مکانهای باز نیاز به اخذ مجوز دارد اما برگزاری تجمع در مکانهای مسقف نیاز به اخذ مجوز از کمیسیون ندارد، بااین حال مسئولین و متولین برگزاری تجمع باید جزئیات برگزاری مراسم را به فرمانداری محل اطلاع رسانی کند و مسئولیت برگزاری برعهده مسئولین برگزار کننده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین21 دقیقه قبل
بخشی از این افراد قطعا از جریان هایی که قرار بود بحران اجتماعی در ایران ایجاد کنند، نشأت می‌گرفتند. برای ما گزارش آمد که جاده عسلویه را بستند و اجازه تغییر شیفت در عسلویه را نمی‌دهند. ربیعی تصریح کرد: کسانی که اعتراضات ساده‌ای به برخی از افراد در کشور دارند، مورد پیگیری نخواهند بوداما با عناصر آشوبگر باید برخورد شود. طرح یارانه معیشتی «تا کی» ندارددر پاسخ به این پرسش که طرح معیشتی تا چه زمانی ادامه می‌یابد، اظهار کرد: طرح معیشتی «تا» ندارد و این طرح ادامه خواهد یافت. این مساله به شورای امنیت کشور محول شده است و با ملاحظه‌های لازم، وصل اینترنت در استان‌ها بزودی انجام می‌شود.
رکنارکنا21 دقیقه قبل
با این وجود، تقویت سیستم ایمنی ممکن است به آن آسانی که تصور می‌کنید نباشد. ترک سیگار و الکل - استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی‌های الکلی می‌تواند تاثیر منفی بر سیستم ایمنی بدن انسان داشته باشد. متاسفانه، حتی دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم لزوما به معنای آن نیست که به تقویت سیستم ایمنی بدن خود نیازی ندارید. هندوانههندوانه نه تنها به تقویت سیستم ایمنی بدن انسان کمک می‌کند، بلکه در تسکین دردهای عضلانی نیز نقش دارد. اسفناج، کاهو و کیلیک نوشیدنی مبتنی بر سبزیجات نیروگاهی برای مواد مغذی مختلف به منظور تقویت سیستم ایمنی بدن است.
ایسناایسنا22 دقیقه قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری شدیدا گرفتار خشکسالی آب‌شناسی است، گفت: باید صرفه‌جویی و مدیریت منابع آب مدنظر قرار گیرد. شاهرخ پارسا ۲۹ آبان‌ماه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، اظهار کرد: با بارش‌هایی که رخ داد تا حدودی وضعیت خشکسالی بهبود بخشیده شد، ولی نسبت به دوره ۱۰ ساله همچنان گرفتار خشکسالی هستیم، به طوری که ۶۵ درصد مساحت استان گرفتار خشکسالی است که نگران کننده‌ترین وضعیت مربوط به شهرستان سامان بوده که ۱۰۰ درصد جمعیت سامان با خشکسالی مواجه است. وی با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری شدیدا گرفتار خشکسالی آب‌شناسی است، گفت: باید صرفه‌جویی و مدیریت منابع آب مدنظر قرار گیرد. وی افزود: تاکنون ۸۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه‌ای و کمک‎‌های بلاعوض، ۱۰۹ میلیارد و ۶۴۴ میلیون تومان اعتبارات عمرانی و ۴۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به بخش کشاورزی و ۸۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان به بنیاد مسکن ابلاغ شده است. در ادامه ذبیح‌الله غریب رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: بیشترین خسارات ناشی از سیل ابتدای سال در بخش کشاورزی مربوط به حوزه زراعی و باغی استان بود.
فارسفارس22 دقیقه قبل
وی با بیان اینکه هدف دولت از این تصویب نامه این بود که امنیت تجمعات اعتراضی و مدنی تامین شود، بیان داشت: متاسفانه این تصویب نامه در دیوان عدالت اداری ابطال شد و ما اعتراض هایی به ابطال آن مطرح کردیم. جنیدی بیان داشت: توقع این بود که بعد از اعتراض معاونت حقوقی از سوی دیوان عدالت اداری در این مدت به جلسه‌ای دعوت شویم که این اتفاق رخ نداد. معاون حقوقی رئیس جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره راه حق تناقض این مقوله با قانون اساسی گفت: تصور دیوان عدالت اداری این است که قانون اساسی مطلق حق اعتراضات را مطرح کرده است و این تصویب نامه برای آن قید مشخص قائل شده است. معاون حقوقی رئیس جمهوری اظهار کرد: مطالعات بسیاری انجام شده است تا ببینیم که آیا می‌توان مصوبه جدید در دولت مطرح کرد، اما در نهایت تصمیم گرفته شد تا طبق ماده ۹۱ دیوان عدالت اداری، دوباره به رای دیوان اعتراض کنیم. دولت در این مصوبه محق بود و دوراندیشی داشت و توقع داریم این بار قضات دیوان تعمق بیشتری برمبانی دولت داشته باشند.
الفالف24 دقیقه قبل
خبرهای دریافتی از تهران و اصفهان و شیراز و سایر شهرهای بزرگ از پایان آشوب و بازگشت نظم حکایت دارد. شورش ۲۴- ۲۷ آبان ۱۳۹۸/ ۱۵- ۱۸ نوامبر ۲۰۱۹ هم باید از منظر جامعه‌شناختی- فرهنگی مورد مطالعه قرار گیرد و هم از منظر سیاسی- امنیتی. در ۲۲ مهر ۱۳۹۸/ ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹ نوشتم: «این دستاورد بزرگی است برای ایران و کل منطقه که می‌تواند آینده روشنی را برای ایران ترسیم کند. در ۴ آبان ۱۳۹۸/ ۲۲ اکتبر ۲۰۱۹ نوشتم: «وضعیت منطقه حساس است. این تحول نشان داد که در ایران نهادهایی که باید خواست‌ها و اعتراضات معیشتی مردم فرودست را نمایندگی کنند وجود ندارند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین24 دقیقه قبل
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، مراد فتحی مدیرکل زندان‌های استان اردبیل در آیین گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد که در سالن ملاقات زندان مرکزی برگزار شد، اظهار کرد: طی دو ماهه اخیر تعداد ۶۸ زندانی جرایم غیرعمد با پرداخت مبلغی معادل ۱۳ میلیارد تومان از بند حبس رهایی یافتند. وی گفت: زندان یک تجربه تلخ است و کام هیچ بدهکار غیربزهکاری با آن شیرین نمی‌شود، این تلخکامی هم فقط محدود به زندانی نیست و به واسطه حبس بدهکار شاکی خصوصی هم از وصول سریع بدهی خویش عاجز می‌ماند. فتحی به تاثیر روانی زندان بر روی خانواده زندانیان غیرعمد اشاره کرد و افزود: آسیب‌های اجتماعی که زندان در جامعه و در بین اعضاء خانواده این دسته از زندانیان به وجود می‌آورد بعضا غیرقابل جبران است. مدیرکل زندان‌های استان اردبیل یادآورشد: محرومیت از دستان گرم پدر برای یک کودک بسیار دشوار است و شما خیرین هستید که با آزادی زندانیان بدهکار مالی یا دیه نور امید را به کانون زندگی این افراد هدیه می‌کنید و نه فقط شخص زندانی و نه فقط خانواده او بلکه افرادی را هم که حقوق‌شان بر حسب یک اتفاق یا حادثه غیرقابل پیش‌بینی زایل شده و خسارت دیده‌اند هم منتفع از این خیر می‌شوند. وی با تقدیر از حمایت‌های خیرین در راستای حبس‌زدایی گفت: از ابتدای سال تا کنون تعداد ۱۴۰ زندانی جرایم غیر عمد با مبلغ بدهی بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان از بند حبس رهایی یافته و به آغوش جامعه بازگشته‌اند. فتحی اعلام کرد: علی‌رغم آزادی‌های صورت گرفته در حال حاضر تعداد ۵۴۰ زندانی غیرعمد در سطح زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند می‌برند که تعداد ۲۹۰ نفر از این افراد دربند واجد شرایط کمک هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین24 دقیقه قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در پیام روابط عمومی فدراسیون فوتبال آمده است؛ لحظه شمار برای شروع دوباره، زودتر از آنچه بتوان فکرش را کرد آغاز شده است. اینک که سرنوشت تیم ملی، دست خودش افتاده نیک می‌دانیم چراغ این خانه هرگز خاموش نخواهد شد. برنامه‌ای جامع برای موفقیت، پیش پای تیم ملی قرار دارد و مردان مرد ملی هیچ مانعی را برنمی تابند. صرف نظر از گمانه‌زنی‌های غیرواقعی مطرح شده، هر اتفاقی که بتواند تیم ملی را به عنوان تیم نخست به مرحله بعد رهنمون سازد میسر خواهد شد. ما به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود می‌کنیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین25 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری میزان، وزارت دفاع هند روز چهارشنبه در بیانیه‌ای نوشت؛ وزیر دفاع این کشور با تاکید بر حفظ حقوق کشورهایی که شامل این مذاکرات نیستند ابراز امیدواری کرد که بدون تهدید استفاده از نیروی نظامی، وضعیت منطقه دریای جنوب چین باثبات باقی خواهد ماند. وزیر دفاع هند همچنین از کشور‌های عضو آسه آن درخواست کرد تا با حامیان تروریسم مبارزه کرده و دسترسی آنها به منابع مالی را مسدود کنند. آمریکا و چین در دریای جنوبی چین رقابت گسترده و تنگاتنگی را در سال‌های اخیر داشته‌اند که این موضوع سبب شده تا کشورهای جنوب شرق آسیا همواره از احتمال بروز درگیری و تنش در این آبها ابراز نگرانی داشته باشند. وزیران دفاع آسه آن در سال‌های اخیر در بیانیه‌های مختلف از پکن و واشنگتن خواسته‌اند تا از تنش‌ها در این منطقه بکاهند. وزیران دفاع شرکت کننده دراین اجلاس دیدارهای دوگانه و چندگانه‌ای را نیز در حاشیه این اجلاس با یکدیگر داشتند.
ایران‌جیبایران‌جیب26 دقیقه قبل
درحالی سهم خودروهای هیبریدی (خودروهای برقی دوگانه) از بازار ایران نزدیک به صفر اعلام می‌شود که بنابر پیش‌بینی موسسات بین‌المللی …شهروند | درحالی سهم خودروهای هیبریدی (خودروهای برقی دوگانه) از بازار ایران نزدیک به صفر اعلام می‌شود که بنابر پیش‌بینی موسسات بین‌المللی، آینده صنعت خودرو متعلق به محصولات برقی است و این خودروها در آینده‌ای البته نه خیلی دور، به سلاطین بازار تبدیل خواهند شد. با وجود این، نیک‌آیین، رئیس اتحادیه مکانیسین‌ها از ضرورت بازگشت خودروهای هیبریدی و برقی به بازار کشور و حمایت‌های یارانه‌ای دولت می‌گوید. کارشناسان بر این باورند که بازار انحصاری ایران موجب شده خودروسازان داخلی هیچگاه تولید خودروهای کم‌مصرف و به‌روز را جدی نگیرند. زاوه با بیان میزان مراجعه خودروهای گازسوز به تعمیرگاه‌ها که چندبرابر خودروهای بنزین‌سوز است، توضیح داد: «توان موتور برای ماشین‌های بنزین‌سوز در شهری همچون تهران ٧٥ اسب بخار است، درحالی که این توان در خودروهای گازسوز به چیزی حدود ٥٥ اسب بخار می‌رسد. تعداد کم جایگاه‌های CNG از دیگر دلایلی است که به گفته رئیس اتحادیه مکانیسین‌ها، منجر به کاهش استفاده از خودروهای گازسوز شده است.»
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین28 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- کارشناسان روسی معتقدند که اعتراضات و ناآرامی‌ها در برخی شهرهای ایران به بهانه سهمیه بندی و افزایش بهای بنزین با تحریک آمریکا تشدید شد و واشنگتن در تلاش برای منحرف کردن مسیر اعتراض‌ها و دمیدن در شعله‌های ناآرامی‌ها است. به گزارش خبرگزاری میزان، بوریس دولگو» کارشناس مرکز مطالعات عربی و اسلامی انستیتو شرق شناسی آکادمی علوم روسیه معتقد است که اعتراضات در برخی شهرهای ایران دلایل داخلی و خارجی دارد. وی در گفت وگو با شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه به مشکلات اقتصادی اشاره کرد که از سوی آمریکا بر ایران با بازگرداندن تحریم‌ها کلید خورد. وی در این رابطه به اظهارات مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اشاره کرد که بلافاصله پس از آغاز ناآرامی‌ها و اعتراضات گفت که آمریکا با مردم ایران است. به گفته وی، در ایران سازمان یا گروهی که از سوی آمریکا حمایت مالی یا پشتیبانی شود وجود ندارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین29 دقیقه قبل
به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات این هفته ۱۲ هزار و ۳۶ کیلوگرم می‌باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۰۹۳۵کیلوگرم) ۱۰ درصد افزایش دارد. وی افزود: ۹۸۱۰ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۸۱ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است. معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همچنین از این میزان ۱۱۸۶ کیلوگرم حشیش، ۲ کیلوگرم مرفین، ۲۵۰ کیلوگرم هروئین، ۳۷۵ کیلوگرم گراس، ۲۰۰ کیلوگرم شیشه و ۲۱۳ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است. اصلانی اظهارکرد: در هفته اخیر مجموعا ۷۸۲۹ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصا طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۴۴۰۸ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۳۳۲۶ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. اصلانی اظهارکرد: طی این مدت ۲۸۶ دستگاه خودرو، ۵۰ دستگاه موتور و ۲۴ قبضه سلاح توقیف شد و ۶۸ درصد کشفیات اطلاعاتی و ۳۰ درصد انتظامی بوده است.

به انتهای لیست رسیدید