میزان

الفالف4 هفته قبل
در هر کدام از گویه‌های فوق اگر کسی با گویه مورد نظر کاملا مخالف باشد نمره ۱ یعنی میل کم به خشونت و اگر کسی با گویه مورد نظر کاملا موافق باشد نمره ۵ یعنی در گروه میل زیاد به خشونت دسته‌بندی شده است. در پایان از جمع چهار گویه مورد نظر شاخص میل به خشونت بر روی طیف صفر تا ۱۰۰ محاسبه شده که هرچه نمره فرد به صفر نزدیک‌تر باشد نشان دهنده میل کم به خشونت و هرچه به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد نشان‌دهنده میل زیاد به خشونت است. نتایج مربوط به شاخص میل به خشونت نشان می‌دهد در مجموع میانگین میل به خشونت بر روی طیف ۰ تا ۱۰۰ برابر با ۳۳ بوده است که به طرز محسوسی از نقطه وسط طیف (عدد ۵۰) پایین‌تر است. یافته‌های تحقیق حاکی از آن است که میل به خشونت در بین مردان و زنان یکسان است و در بین گروه‌های سنی نیز با افزایش سن میل به خشونت اندکی بیشتر می‌شود به طوری که میانگین میل به خشونت افراد بالای ۵۰ سال ۳۸ و میانگین افراد ۱۸ تا ۲۹ ساله ۳۰ بوده است. در بین گروه‌های تحصیلی نیز با افزایش تحصیلات به طرز معناداری میل به خشونت کمتر می‌شود به نحوی که میانگین میل به خشونت افرادی که تحصیلات عالی (کارشناسی ارشد و دکتری) دارند ۲۷ و میانگین افراد بی‌سواد ۴۶ از ۱۰۰ است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، نصرالله پژمانفر درباره جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: ادامه بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در دستور کار امروز این کمیسیون قرار گرفت. وی ادامه داد: در این جلسه بندهایی درباره میزان مرخصی زایمان و همچنین بانوان محصل دارای فرزند به تصویب اعضای کمیسیون فرهنگی رسید. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: بر اساس یکی از موارد تصویب شده مقرر شد میزان مرخصی زایمان با پرداخت حقوق و جایگاه شغلی شأن ۹ ماه در نظر گرفته شود. وی ادامه داد: همچنین بر اساس یکی دیگر از موارد تصویب شده بانوان محصل دارای فرزند تا سقف دو سال می‌توانند مرخصی تحصیلی بگیرند. پژمانفر خاطرنشان کرد: همچنین مطابق با مصوبه دیگری باید مؤسسات غیردولتی هم نسبت به مرخصی زایمان اقدام کنند اما این مرخصی بدون پرداخت حقوق خواهد بود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
قبادی دانا گفت: ما باید به فکر اشتغال این افراد در بخش خصوصی، تعاونی‌ها و کارآفرینی‌های جدید باشیم. قبادی دانا ادامه داد: امید است تا پایان سال مبلغ عیدی مددجویان تأمین اعتبار شود و همچنین قول‌های مساعدی را از مسئولان امر در این زمینه دریافت کرده‌ایم. وی با بیان اینکه مبلغ عیدی به میزان یک‌ماه مستمری مددجویان است، گفت: مبلغ عیدی بین ۵۳ تا ۱۰۰ هزار تومان متغیر است. رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: ما از سوی مددجویان بهزیستی نماینده هستیم و پیگیری لازم را انجام خواهیم داد. قبادی دانا گفت: برای بیش از ۴۴ هزار نفر از افراد دارای معلولیت جسمی _حرکتی، ذهنی، بیماران مزمن روانی مبلغ یارانه ۲۷ درصد افزایش یافت.
فراروفرارو2 هفته قبل
رییس انجمن تهیه‌کنندگان مستقل با بیان اینکه «سینمای ایران هیچ چیز پنهانی از چشم مردم نجیب ندارد» گفت: شورای‌عالی تهیه‌کنندگان تصمیم گرفت همه و مخصوصا مطبوعات با توجه به کارشان به لایه‌های سامانه فروش سینمای ایران دسترسی داشته باشند. غلامرضا موسوی در پی رونمایی سامانه فروش سینمای ایران در گفت‌وگویی با ایسنا گفت: شورای عالی تهیه کنندگان سینما طی دو جلسه بحث و با توجه به نگاه دکتر حسین انتظامی مبنی بر شفافیت کامل در سینمای ایران؛ به مدیرعامل خانه سینما پیشنهاد داد که سامانه فروش فیلم‌ها برای مردم، نویسندگان، منتقدان و پژوهشگران قابل دسترسی باشد. با توجه به کارشان به لایه‌های این سامانه دسترسی داشته باشند. بر این اساس این پیشنهاد از طرف دکتر انتظامی مورد قبول واقع شد و سامانه فروش فیلم‌های سینمای ایران در دسترس همه مردم ایران قرار گرفت و به اطلاعات دسترسی پیدا کردند. موسوی همچنین گفت: سینمای ایران هیچ چیز پنهانی از چشم مردم نجیب ندارد، مردم را محرم خود می‌داند و به آن‌ها احترام می‌گذارد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به گفته صاحب‌نظران، سازمان‌های بیمه‌گر در قبال خدمات ارائه‌شده از سوی پزشکان عمومی طرف قرارداد، پرداخت یکسانی دارند. برای مثال در سازمان بیمه سلامت به تمام درخواست‌های عقد قرارداد از سوی پزشکان عمومی، رسیدگی شده و اغلب در صورت دارا بودن شرایط عمومی، قرارداد منعقد می‌گردد. در رابطه با این موضوع حیاتی و مهم حوزه سلامت، محققین کشور دست به انجام پژوهشی زده‌اند که در آن کیفیت خدمات مطب‌های پزشکان عمومی طرف قرارداد بیمه سلامت مورد ارزیابی قرار گرفته است. ریوندی و همکار پژوهشگرش اعتقاد دارند: «مطمئنا توجه به ارائه خدمت در سطوح اولیه، همگام با پوشش بیمه همگانی (بیمه سلامت) و ارتقا کیفیت، از مراجعات تکراری برای بیماران و افزایش هزینه‌ها می‌کاهد. شایان ذکر است که نشریه بیمه سلامت ایران، متعلق به سازمان بیمه سلامت ایران است و با دوره انتشار فصلی، با بهره‌مندی از نتایج پژوهش‌های اندیشمندان، پژوهشگران و دانش‌پژوهان حوزه بیمه سلامت در راستای توسعه دانش بیمه سلامت فعالیت می‌کند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، چند روز پیش عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: حسب دستور رئیس جمهوری و به منظور مقابله با یکی از گلوگاه‌های فساد و آسیب در فرآیند تجارت خارجی کشور سامانه رفع تعهد ارزی عملیاتی می‌شود. یکی از شاخص‌های اعتبارسنجی مشتریان در فرآیند واردات و دریافت خدمات بانکی موضوع رفع تعهد ارزی واردکنندگان خواهد بود و عدم رفع تعهد ارزی واردکننده، با عدم ارایه خدمات، همراه شده و به مراجع ذیربط اعلام خواهد شد. معاون ارزی سابق بانک مرکزی در این باره بیان کرد: رفع تعهد ارزی از واردکنندگان از اول انقلاب تا به حال وجود داشته است. وی درباره ضرورت وجود این سامانه گفت: بانک مرکزی باید بداند ارزی که به یک کالا تخصیص داده حتما کالای آن وارد می‌شود. با عملیاتی شدن این سامانه فساد تشدید نمی‌شود و بلکه با کنترل‌هایی انجام شده از طریق این سامانه جلوی فساد گرفته می‌شود.
فارسفارس3 هفته قبل
وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تأمین میوه شب عید گفت: مقداری که تنظیم بازار تصویب کرده به میزان لازم خریداری و به استان‌ها ارسال و در سردخانه مراکز ذخیره شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمود حجتی ظهر امروز در بازدید از مجتمع کشت و صنعت این شهرستان در خصوص تأمین میوه شب عید اظهار کرد: مقداری که تنظیم بازار تصویب کرده به میزان لازم خریداری و به استان‌ها ارسال و در سردخانه مراکز ذخیره شده است. وی خاطرنشان کرد: سیب به میزان کامل ذخیره شده است، پرتقال نیز دو سوم آن انتقال داده شده و مابقی در حال انتقال بوده و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد. وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه قیمت میوه توسط تنظیم بازار تعیین می‌شود، افزود: میوه‌ها با قیمتی منطقی توزیع خواهند شد. حجتی بأ تاکید بر اینکه هیچ‌گونه مشکلی در مورد ذخایر گندم کشور نداریم، گفت: با توجه به میزان خریدی شده گندم، ذخایر این محصول خیلی بیش از مقداری است که به عنوان راهبردی تعیین شده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز نصرالله پژمانفر در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: ادامه بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در دستور کار امروز این کمیسیون قرار گرفت. وی ادامه داد: در این جلسه بندهایی درباره میزان مرخصی زایمان و همچنین بانوان محصل دارای فرزند به تصویب اعضای کمیسیون فرهنگی رسید. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: بر اساس یکی از موارد تصویب شده مقرر شد میزان مرخصی زایمان با پرداخت حقوق و جایگاه شغلی شأن ۹ ماه در نظر گرفته شود. وی ادامه داد: همچنین بر اساس یکی دیگر از موارد تصویب شده بانوان محصل دارای فرزند تا سقف دو سال می‌توانند مرخصی تحصیلی بگیرند. پژمانفر خاطرنشان کرد: همچنین مطابق با مصوبه دیگری باید مؤسسات غیردولتی هم نسبت به مرخصی زایمان اقدام کنند اما این مرخصی بدون پرداخت حقوق خواهد بود.
انتخابانتخاب3 هفته قبل
خورشت قیمه (khoresht gheymeh epersianfood) یکی از لذیذ‌ترین غذاهای سفره ایرانی است. در اینجا قصد داریم طرز تهیه خورشت قیمه برای ۴ نفر را آموزش دهیم و میزان کالری دریافتی آن را بررسی کنیم. مقداری آب بریزید که خورشت قیمه شما نسوزد زیرا باید ۴۰ دقیقه حداقل حرارت ببیند تا گوشت و مواد دیگر به خوبی بپزد. ادویه‌ها مانند نمک و فلفل را در این مرحله به خورشت اضافه کنید. اکنون اجازه دهید تا خورشت با حرارت ملایم به آرامی بپزد. میزان کالری در هر جز از مواد لازم خورشت قیمهاکنون میزان کالری ماده غذایی خورشت را برایتان محاسبه می‌کنیم.
فراروفرارو1 هفته قبل
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بر اساس یکی از مصوبات امروز این کمیسیون مقرر شد که میزان مرخصی زایمان با پرداخت حقوق ۹ ماه شود. نصرالله پژمانفر در گفتگو با مهر، درباره جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: ادامه بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در دستور کار امروز این کمیسیون قرار گرفت. وی ادامه داد: در این جلسه بند‌هایی درباره میزان مرخصی زایمان و همچنین بانوان محصل دارای فرزند به تصویب اعضای کمیسیون فرهنگی رسید. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: بر اساس یکی از موارد تصویب شده مقرر شد میزان مرخصی زایمان با پرداخت حقوق و جایگاه شغلی شأن ۹ ماه در نظر گرفته شود. وی ادامه داد: همچنین بر اساس یکی دیگر از موارد تصویب شده بانوان محصل دارای فرزند تا سقف دو سال می‌توانند مرخصی تحصیلی بگیرند. پژمانفر خاطرنشان کرد: همچنین مطابق با مصوبه دیگری باید مؤسسات غیردولتی هم نسبت به مرخصی زایمان اقدام کنند، اما این مرخصی بدون پرداخت حقوق خواهد بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بر اساس یکی از مصوبات امروز این کمیسیون مقرر شد که میزان مرخصی زایمان با پرداخت حقوق ۹ ماه شود. نصرالله پژمانفر در گفت و گو با مهر، درباره جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: ادامه بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در دستور کار امروز این کمیسیون قرار گرفت. وی ادامه داد: در این جلسه بندهایی درباره میزان مرخصی زایمان و همچنین بانوان محصل دارای فرزند به تصویب اعضای کمیسیون فرهنگی رسید. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: بر اساس یکی از موارد تصویب شده مقرر شد میزان مرخصی زایمان با پرداخت حقوق و جایگاه شغلی شأن ۹ ماه در نظر گرفته شود. پژمانفر خاطرنشان کرد: همچنین مطابق با مصوبه دیگری باید مؤسسات غیردولتی هم نسبت به مرخصی زایمان اقدام کنند اما این مرخصی بدون پرداخت حقوق خواهد بود.
فراروفرارو1 هفته قبل
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بر اساس یکی از مصوبات امروز این کمیسیون مقرر شد که میزان مرخصی زایمان با پرداخت حقوق ۹ ماه شود. نصرالله پژمانفر در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: ادامه بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در دستور کار امروز این کمیسیون قرار گرفت. وی ادامه داد: در این جلسه بندهایی درباره میزان مرخصی زایمان و همچنین بانوان محصل دارای فرزند به تصویب اعضای کمیسیون فرهنگی رسید. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: بر اساس یکی از موارد تصویب شده مقرر شد میزان مرخصی زایمان با پرداخت حقوق و جایگاه شغلی شان ۹ ماه در نظر گرفته شود. پژمانفر خاطرنشان کرد: همچنین مطابق با مصوبه دیگری باید مؤسسات غیردولتی هم نسبت به مرخصی زایمان اقدام کنند اما این مرخصی بدون پرداخت حقوق خواهد بود.
ایرناایرنا19 ساعت قبل
به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری آلمان، نظرسنجی‌های اخیر حاکی است میزان محبوبیت ائتلاف راست میانه به رهبری «مارک روته» نخست وزیر کاهش یافته و این ائتلاف قادر نخواهد بود اکثریت را در پارلمان محلی به دست آورد. رقابت‌های انتخاباتی در شهرهای مختلف هلند در حالی پیگیری می‌شود که تیراندازی روز دوشنبه در اوترخت بر آن سایه افکنده است. این در حالی است که به دلیل اوضاع امنیتی ویژه در شهر اوترخت هلند، مقامات این شهر فعالیت‌های انتخاباتی احزاب را به حالت تعلیق درآورده‌اند. در پی این تیراندازی که به کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن ۹ نفر دیگر انجامید، فضای کارزار تبلیغات انتخاباتی در دیگر مناطق هلند نیز تحت تاثیر قرار گرفت. همچنین نمایندگان احزاب هلند روز سه شنبه در لاهه اعلام کردند که با وجود این اتفاق، فعالیت‌های تبلیغاتی خود را هرچند با احتیاط و آرام‌تر از گذشته، ادامه خواهند داد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
بخشنامه سازمان مالیاتی درباره بهای انواع خودروهای تولید داخل و وارداتی موضوع بند ۴ ماده ۱۷ قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی مصوب ۹۴٫۰۴٫۳۱ ابلاغ شد. از آنجا که بر اساس مفاد بند (۴) ماده ۴۷ قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی مصوب ۱۳۹۲٫۰۴٫۳۱، انواع وسایل نقلیه موتوری، زمینی، دریایی و هوایی به نرخ دو درصد بهای اعلامی توسط سازمان امور مالیاتی کشور در تاریخ ثبت انتقال به نام وارث مشمول مالیات بر ارث می‌باشد، ‌ بدین وسیله مقرر می‌دارد: بهای انواع خودروهای تولید داخل و وارداتی که هر سال در اجرای تبصره (۶) ماده ۴۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط سازمان متبوع اعلام می‌گردد، به عنوان بهای اعلامی سازمان امور مالیاتی کشور در اجرای مقررات بند (۴) ماده ۱۷ قانون مالیات‌های مستقیم نیز ملاک عمل خواهد بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
مهندسان «دانشگاه کالیفرنیا در ارواین» (University of California, Irvine) ایالات‌متحده آمریکا، اخیرا موفق به توسعه یک مانیتور تنفس ارزان شده‌اند. نکته جالب این فناوری این است که پژوهشگران مانیتور تنفس مذکور را براساس «Shrinky Dinks»، یک اسباب بازی پرطرفدار کودکان، ساخته‌اند. این مانیتور، شامل دو حسگر پیزو مقاومتی است که در اطراف دنده‌ها و شکم کاربر قرار می‌گیرند و سپس فشار وارده روی بافت‌هایی که در برابر آن قرار دارند و حجم هوای تنفس شده را اندازه‌گیری می‌کند. «Shrinky Dinks» صفحات پلاستیکی هستند که هنگام قرار گرفتن در برابر حرارت، منقبض شده و کوچک می‌شوند، بنابراین پژوهشگران در این مطالعه یک صفحه فلزی رسانا را به آنها متصل کرده و در برابر حرارت قرار دادند. در نهایت موفق به توسعه یک مانیتور کوچک شدند که قادر بود جریان الکتریکی کمی را که توسط حسگرها تولید می‌شد را اندازه بگیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
وی افزود: برخورد «آفندی» و «تهاجمی» با مجرمان، قانون شکنان، هنجارشکنان و اشخاصی که به دنبال اخلال در نظم عمومی و اجتماعی هستند، نیز به عنوان رویکرد اولویت دار دوم پلیس پایتخت تعریف و تبیین شد. سردار رحیمی تأکید کرد: تلاش برای حل مشکل مردم باید به عنوان یکی از اساسی‌ترین باور و عمل نیروهای پلیس پایتخت باشد به گونه‌ای که در رفتار و منش ماموران پلیس، شاهد باشیم که دغدغه گره گشایی از مشکلات مردم را دارند. سردار رحیمی ادامه داد: ازطرفی در روند اجرایی طرح‌های تعریف شده، بر انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی متمرکز شدیم. سردار رحیمی بیان کرد: باید بگویم با اجرای چنین طرح هایی، کلانتری‌ها به گونه‌ای در مسیر احیاء و پویایی قرار گرفتند و طرح تحول کلانتری‌ها، عملا در مراکز انتظامی تهران بزرگ اجرایی و عملیاتی شد. رئیس پلیس پایتخت تأکید کرد: بخش عمده‌ای از امنیتی که امروز در تهران بزرگ شاهدیم نتیجه اجرای طرح هایی، چون «رعد» است و نتیجه اینگونه اقدامات افزایش ۳۰ درصدی میزان رضایتمندی شهروندان تهرانی از عملکرد پلیس پایتخت است.
الفالف4 هفته قبل
گروه اجتماعی الف، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۳۵ ۳۹۷۱۱۳۰۰۵۷به گزارش تسنیم، حسین نحوینژاد درباره زمان واریز عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی کشور، اظهار کرد: با توجه به آخرین پیگیری‌های صورت گرفته قرار است عیدی مددجویان اعم زنان سرپرست خانوار و معلولان تحت پوشش بهزیستی در اسفندماه واریز شود. وی در ارتباط با میزان عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی بیان کرد: رقم در نظر گرفته شده برای عیدی این افراد به میزان یک ماه مستمری خواهد بود. بر همین اساس تمام مددجویان تحت پوشش بهزیستی که مستمری دریافت می‌کنند، عیدی خود را در اسفندماه دریافت خواهند کرد. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این پرسش که قانون حمایت از حقوق معلولان در سال آینده چند درصد اجرا خواهد شد، گفت: در این بخش نمی‌توان درصدی را تعیین کرد ولی امیدواریم با همکاری بخش‌های مختلف شرایط خوبی را برای اجرای قانون ایجاد کنیم. وی اضافه کرد: یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی در قبال جامعه هدفش و به ویژه معلولان، حمایت از آنهاست که در همین زمینه سازمان بهزیستی تامین وسال کمک توانبخشی معلولان را اعم از عصا، واکر و ولیچر را به عهده گرفته و در قابل طرح تامین تجهیزات توانبخشی انجام می‌دهد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
سرانه روزانه استفاده ایرانی‌ها از شبکه‌های اجتماعی حدود یک ساعت و چهار دقیقه است و ۹۴ درصد از اعضای فعال در این شبکه‌ها از تلگرام استفاده می‌کنند. خبرگزاری ایسنا: سرانه روزانه استفاده ایرانی‌ها از شبکه‌های اجتماعی حدود یک ساعت و چهار دقیقه است و ۹۴ درصد از اعضای فعال در این شبکه‌ها از تلگرام استفاده می‌کنند. این در حالی است که از افرادی که در شبکه‌های اجتماعی عضو هستند ۹۴٫۵ درصد از تلگرام، ۴۳٫۱ اینستاگرام، ۲۴٫۳ واتس‌آپ و ۱۵٫۴ درصد در سایر شبکه‌ها فعال هستند. موسیقی پاپ اولویت ایرانی‌هادر رابطه با وضعیت گوش دادن به موسیقی در افراد ۱۵ ساله و بیشتر نیز آمار از این حکایت دارد که ۶۸ درصد ایرانی‌های در این سن موسیقی گوش می‌کنند و ۳۲ درصد باقی‌مانده موسیقی گوش نمی‌دهند. سرانه ۲۰ دقیقه‌ای ورزشاما سرانه روزانه ورزش در ایران ۲۷ دقیقه است و وضعیت ورزش کردن افراد ۱۵ ساله و بیشتر نشان می‌دهد که ۵۱ درصد اصلا ورزش نمی‌کنند و ۴۹ درصد هستند که ورزش انجام می‌دهند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
مدیر کل هواشناسی فارس گفت: بیشترین میزان بارندگی در شهرستان‌های نورآباد با ۹۹، قیر و کارزین با ۹۱ و فیروزآباد با ۸۵ میلی متر گزارش شده است. مسعود دهملایی با اشاره به اینکه سامانه بارشی اخیر که از روز یکشنبه وارد استان شده بود و تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح سه شنبه ادامه داشت، افزود: بیشترین میزان بارندگی در شهرستان‌های نورآباد، قیروکارزین و فیروزآباد رخ داد. دهملایی اظهار داشت: این سامانه بارشی تا پیش از ظهر سه شنبه در نواحی جنوب شرقی استان به صورت بارش پراکنده ادامه خواهد داشت. مدیر کل هواشناسی فارس تاکید کرد: امشب در اکثر نقاط استان با کاهش دما و یخبندان سطح زمین به ویژه در مناطق شمالی استان مواجه هستیم. وی افزود: تا ظهر پنجشنبه خبری از بارندگی در استان نیست.
مهرمهر1 ماه قبل
مسعود دهملایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سامانه بارشی اخیر که از روز یکشنبه وارد استان شده بود و تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح سه شنبه ادامه داشت، افزود: بیشترین میزان بارندگی در شهرستان‌های نورآباد، قیروکارزین و فیروزآباد رخ داد. دهملایی اظهار داشت: این سامانه بارشی تا پیش از ظهر سه شنبه در نواحی جنوب شرقی استان به صورت بارش پراکنده ادامه خواهد داشت. وی با اشاره به اینکه از پیش از ظهر امروز به تدریج با کاهش ابر در نواحی جنوب شرقی مواجه می‌شویم، بیان کرد: بقیه نقاط استان با کاهش دید و همچنین افزایش موقتی ابر را خواهیم داشت. مدیر کل هواشناسی فارس تاکید کرد: امشب در اکثر نقاط استان با کاهش دما و یخبندان سطح زمین به ویژه در مناطق شمالی استان مواجه هستیم. وی افزود: تا ظهر پنجشنبه خبری از بارندگی در استان نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وزارت آموزش‌وپرورش فرایند پرداخت عیدی به گروه‌های مختلف کارکنان این وزارتخانه را اعلام کرده است. میزان عیدی کارکنان خرید خدمات و قراردادیدر اجرای تبصره ۲ ماده ۱ مصوبه فوق الذکر، پرداخت پاداش آخر سال به کارکنان خرید خدمت، قراردادی وموقت به نسبت خدمت تمام وقت آنان در سال ۱۳۹۷ خواهد بود. در هرحال میزان عیدی این افراد از۵۰ درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود. پرداخت عیدی به مستخدمینی که در اجرای ضوابط و مقررات از کار برکنار شده‌اند و همچنین تارکین خدمت، مجوزی نخواهد داشت. نحوه پرداخت عیدی دانشجومعلماندانشجویان متعهد خدمت که ایام تحصیل آنان خاتمه یافته است از تاریخ شروع به کار (استخدام رسمی –قطعی) می‌توانند به نسبت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۷ از عیدی برخوردار شوند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
به گزارش مشرق، حسین نحوینژاد درباره زمان واریز عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی کشور، اظهار کرد: با توجه به آخرین پیگیری‌های صورت گرفته قرار است عیدی مددجویان اعم زنان سرپرست خانوار و معلولان تحت پوشش بهزیستی در اسفندماه واریز شود. وی در ارتباط با میزان عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی بیان کرد: رقم در نظر گرفته شده برای عیدی این افراد به میزان یک ماه مستمری خواهد بود. بر همین اساس تمام مددجویان تحت پوشش بهزیستی که مستمری دریافت می‌کنند، عیدی خود را در اسفندماه دریافت خواهند کرد. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این پرسش که قانون حمایت از حقوق معلولان در سال آینده چند درصد اجرا خواهد شد، گفت: در این بخش نمی‌توان درصدی را تعیین کرد ولی امیدواریم با همکاری بخش‌های مختلف شرایط خوبی را برای اجرای قانون ایجاد کنیم. وی اضافه کرد: یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی در قبال جامعه هدفش و به ویژه معلولان، حمایت از آنهاست که در همین زمینه سازمان بهزیستی تامین وسال کمک توانبخشی معلولان را اعم از عصا، واکر و ولیچر را به عهده گرفته و در قابل طرح تامین تجهیزات توانبخشی انجام می‌دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- اسماعیل براری نویسنده، کارگردان و مدرس سینما گفت: در سال‌های آخر رژیم پهلوی سینمای ایران تقریبا به انتها رسیده بود و اگر انقلاب رخ نمی‌داد حتما سینما تعطیل می‌شد. اسماعیل براری نویسنده، کارگردان و مدرس سینما در خصوص شرایط سینما پس از انقلاب گفت: در سال‌های آخر رژیم پهلوی سینمای ایران تقریبا به انتها رسیده بود و اگر انقلاب رخ نمی‌داد حتما سینما تعطیل می‌شد. کارگردان فیلم گزارش مریم، درخصوص حذف خشونت از سینمای ایران بیان کرد: پرهیز از مسائل جنسی و خشونت، سینمای ایران را پالایش کرد و این پاکیزگی، سبب توجه دنیا به سینمای ایران شد. این معادله در سینما هم جواب داده و سینمای ایران را به سینمای فاقد خشونت بدل ساخته است. در حال حاضر در ایران سینمای خشن نداریم، سینمای اکشن به مقدار زیاد نداریم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، وزارت آموزش‌وپرورش فرایند پرداخت عیدی به گروه‌های مختلف کارکنان این وزارتخانه را اعلام کرده است. میزان عیدی معلمان حق‌التدریسدر اجرای ماده ۳ مصوبه مذکور، معلمان حق التدریس به نسبت ساعات تدریس می‌توانند از پاداش مربوط بهره‌­مند شوند؛ به عنوان مثال معلم حق التدریس که به میزان ۱۸ ساعت در هفته به تدریس اشتغال دارد به نسبت ساعت مزبور۱۸٫۲۴ می­‌تواند از پاداش مورد نظر بهره‌مند شود. عیدی معلمان حق‌التدریس تمام وقت «۲۴ ساعت» که از ابتدای سال تحصیلی جاری مشغول به خدمت شده‌اند چنانچه تا پایان سال ۹۷ اشتغال به کار داشته باشند به میزان کارکرد آنان قابل پرداخت است برای مثال پاداش عیدی برای آنها به میزان یک دوم قابل پرداخت است. در هرحال میزان عیدی این افراد از۵۰ درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود. پرداخت عیدی به مستخدمینی که در اجرای ضوابط و مقررات از کار برکنار شده‌اند و همچنین تارکین خدمت، مجوزی نخواهد داشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، احمد نورالله‌ی بازیکن ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس در بازی روز گذشته این تیم مقابل سپیدرود رشت دچار مصدومیت شد اما در زمین ماند و برای تیمش بازی کرد. نورالله‌ی امروز هم با حضور در محل تمرین پرسپولیس در سال وزنه حاضر شد و به تمرینات بدنی پرداخت. بیشتر بخوانید: واکنش برانکو به احتمال حضورش در تیم ملیبا وضعیت موجود به نظر می‌رسد احمد نورالله‌ی مشکل خاصی برای بازی مقابل پدیده نخواهد داشت و این بازیکن روز چهارشنبه در ترکیب اصلی تیمش به میدان خواهد رفت.
تابناکتابناک3 هفته قبل
به گزارش فارس به نقل از العربیه شرکت آرامکو عربستان بازسازی و اورهال سکوهای نفتی دریایی خود را که بیش از دو هفته بسته شده بود را به اتمام رساند. این شرکت نفتی در بیانیه رسمی اعلام کرد عملیات بازسازی مربوط به کابل‌های برق این سکوها و همچنین موارد جانبی این سکو‌ها بود که می‌تواند خطر آفرین باشد. در این بیانیه آمده است این سکو‌ها هم اکنون به صورت امن در آمده و می‌تواند فعالیت طبیعی خود را داشته باشند. براساس اعلام آرامکو سکوهای بزرگ دریایی عربستان می‌توانند روزانه بیش از ۵ میلیون بشکه نفت را تولید کنند که با آغاز به کار این سکوها تولید نفت عربستان به حالت طبیعی بازگشت.

به انتهای لیست رسیدید