میزان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
قربانی ادامه داد: لواش، نان سنتی مردم ارمنستان است، در تهیه این نان نازک از آرد سفید استفاده می‌شود؛ از آنجایی‌که در تهیه این نان از آرد سفید و جوش‌شیرین استفاده می‌شود از لحاظ تغذیه‌ای نسبت به سایر نان‌های سنتی ایرانی جایگاهی پایین‌تر دارد، هر کف دست نان لواش حدود ۲۵ کیلوکالری انرژی دارد. نان سنگک، ۷۵ تا ۸۰ کیلوکالری انرژی داردوی گفت: سنگک، نان ملی ایرانی‌ها و بی‌شک محبوب‌ترین نان است که روی سنگریزه‌های داغ در تنور پخته می‌شود؛ این نوع نان را از آرد کامل تهیه می‌کنند، این ویژگی باعث می‌شود نان سنگک از لحاظ کیفیت تغذیه‌ای یک سر و گردن بالاتر از بقیه نان‌ها باشد، در هر کف دست از نان سنگک معادل ۷۵ تا ۸۰ کیلوکالری انرژی نهفته است. نان تست، ۸۰ کیلوکالری انرژی داردقربانی تشریح کرد: تست نوعی نان ورقه شده انگلیسی است که با قرار گرفتن مقابل حرارت، برشته می‌شود؛ نان تست را می‌توان با آردگندم و آرد روگن (چاودار) تهیه کرد، اگر در تهیه نان تست آرد روگن یا چاودار استفاده شده باشد به دلیل اینکه این آرد تیره است، نان تست به دست آمده هم تیره می‌شود که به تست سیاه معروف است، هر یک برش نان تست متوسط، معادل یک واحد نان و برابر با ۸۰ کیلوکالری انرژی است. این متخصص تغذیه با بیان اینکه یکی از انواع رایج نان به‌ویژه در رژیم‌های لاغری، نان جوست که از آرد جو تهیه می‌شود، افزود: آرد جو نسبت به آرد گندم قدرت سیرکنندگی و فیبر بالاتری دارد؛ بنابراین برای کسانی که قصد گرفتن رژیم لاغری دارند، انتخاب مناسب‌تری است، البته کالری آن با انواع نان‌های تهیه شده از آرد گندم فرقی نمی‌کند، در هر کف دست نان جو حدود ۸۰-۷۵ کیلوکالری انرژی نهفته است. وی گفت: نان سوخاری نان حجیم شده‌ای است که برش داده شده، داخل فر خشک می‌شود؛ انواع نان خشک از جمله نان سوخاری در صورتی‌که از آرد کامل و سبوس نگرفته شده تهیه شده باشند، از لحاظ تغذیه‌ای بسیار سودمند هستند، نان‌های خشک از جمله نان سوخاری شاخص گلایسمی پایین و قدرت سیرکنندگی بالایی دارند، این نان برای دیابتی‌ها و کسانی‌که قصد لاغر شدن دارند، گزینه مناسبی است، یک تکه نان سوخاری متوسط (شیرین نشده) حدود ۳۵ تا ۴۰ کیلوکالری دارد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
در شرایطی که واردات خودرو متوقف است مشخص است سال آینده نیز خودرویی به کشور وارد نخواهد شد و دولت نیز تمایلی به خروج ارز از کشور برای خودروهای لوکس وارداتی ندارد. با این حال کتاب واردات و صادرات سال ۹۸ تعرفه واردات خودرو را درج و طبق روالی معمولی آن را به اطلاع عموم رسانده است. طبق کتابچه مذکور تعرفه واردات خودرو تغییری نکرده و همچنان سقف آن با توجه به میزان حجم موتور خودرو ۵۵ درصد تعیین شده است. البته سال گذشته و در زمان وزارت محمد شریعتمداری تعرفه واردات جهش زیادی پیدا کرد و وزیر وقت برخلاف رویه معمول پس از نشستن بر صندلی وزارت، تعرفه‌ها را به میزان قابل‌توجهی افزایش داد؛ به‌طوری‌که سقف تعرفه‌ای برخی خودروها حتی به ۹۵ درصد نیز رسید. در همین حین تعرفه خودروهای هیبریدی نیز روند صعودی چشمگیری به خود گرفت و در مورد برخی خودروهای هیبریدی تعرفه حتی به میزان ۱۰۰ درصد نیز رسید که البته با توجه به اعتراضات صورت گرفته تعدیل شد.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
اقتصادنیوز: در شرایطی که واردات خودرو متوقف است و دولت نیز در لایحه بودجه سال ۹۸ هیچ درآمدی از این منبع برای خود در نظر نگرفته، سخن گفتن از میزان تعرفه واردات خودرو شاید بیهوده باشد. آنچه مشخص است سال آینده نیز خودرویی به کشور وارد نخواهد شد و دولت نیز تمایلی به خروج ارز از کشور برای خودروهای لوکس وارداتی ندارد. به گزارش اقتصادنیوز، با این حال کتاب واردات و صادرات سال ۹۸ تعرفه واردات خودرو را درج و طبق روالی معمولی آن را به اطلاع عموم رسانده است. طبق کتابچه مذکور تعرفه واردات خودرو تغییری نکرده و همچنان سقف آن با توجه به میزان حجم موتور خودرو ۵۵ درصد تعیین شده است. در همین حین تعرفه خودروهای هیبریدی نیز روند صعودی چشمگیری به خود گرفت و در مورد برخی خودروهای هیبریدی تعرفه حتی به میزان ۱۰۰ درصد نیز رسید که البته با توجه به اعتراضات صورت گرفته تعدیل شد.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: اقدام مقامات ارشد کشور برای کاهش سطح تعهدات نسبت به برجام اقدامی هوشمندانه بود و پاسخ مناسبی بود به فشار‌ها داخلی ای که بخاطر خروج آمریکا از برجام و نقض عهد اروپایی‌ها به تیم مذاکره کننده وارد می‌شد واین کار می‌تواند نظر بسیاری از منتقدان را تامین کند. اقدام مقامات کشورمان برای کاهش سطح تعهدات نسبت به برجام پاسخ مناسبی بود به فشار‌ها داخلی ای که بخاطر خروج آمریکا از برجام و نقض عهد اروپایی‌ها به تیم مذاکره کننده وارد می‌شدوی افزود: برجام یک توافق بین المللی با پیوست سازمان ملل متحد است و خروج آمریکایی‌ها از برجام اقدامی خلاف قوانین بین المللی است وایران همواره بر اساس گزارشات آژانس بین المللی انرژی اتمی به تعهدات خود به طور کامل پایبند بوده است تا زمانی که منافع کشور تامین شود به مسیر خود در برجام ادامه خواهد داد. نماینده تفت در مجلس شورای اسلامی گفت: مخالفین برجام به زودی متوجه خواهند شد که منفعت آنها در این توافق بوده است ومن به دولت‌های نقض کننده برجام توصیه می‌کنم از سرنوشت صدام حسین عبرت بگیرند و ببینند کسی که روزی پیمان خود با ایران را شکست چه سرنوشتی پیدا کرد. من به دولت‌های نقض کننده برجام توصیه می‌کنم از سرنوشت صدام حسین عبرت بگیرند و ببینند کسی که روزی پیمان خود با ایران را شکست چه سرنوشتی پیدا کردوی با اشاره به شرایط پیش روی برجام و آینده آن خاطر نشان کرد: ایران هیچ گاه هیچ تعهد بین المللی ای را نقض نکرده اما هرگز به ذلت نیز تن نخواهد داد و بر اساس زمانبندی پیش بینی شده به اروپایی‌ها فرصت داده که پایبندی خود به قوانین بین المللی را اثبات کنند در غیراین صورت تصمیم مناسب و بر اساس منافع ملی وامنیت کشور اتخاذ خواهد کرد. /پایان پیام

بالاترین میزان ورشکستگی در انگلیس

مهرمهر2 هفته قبل

بالاترین میزان ورشکستگی در انگلیس

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
در انگلیس و ولز بیش از ۱۶ هزار شرکت ورشکست شده‌اند که بالاترین میزان در پنج سال اخیر استدر جدیدترین گزارش بنیاد دیده بان پول؛ به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از لندن؛ کارشناسان انگلیسی معتقدند برگزیت روند رو به رشد مشکلات اقتصادی در این کشور را شدت بخشیده است. براساس جدیدترین گزارش نهادهای اقتصادی در انگلیس از زمان همه پرسی خروج این کشور از اتحادیه اروپا تاکنون هر هفته انگلیس هشتصد میلیون پوند خسارت دیده است. اظهارات:۱ – یک شهروند انگلیسی۲ – اندرو سنتنس – عضو پیشین کمیته سیاست گذاری مالی بانک مرکزی انگلیس۳ – جرمی کوربین – رهبر حزب کارگر انگلیس
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
بارندگی‌های شدید و سیل از بیست و هشتم اسفند گذشته آغاز و همه استان‌های کشور را درگیر کرد. بر اساس این گزارش، میانگین حجم بارش‌ها در حوضه دریای خزر در سال آبی جاری ۴/ ۴۵۵ میلی‌متر گزارش شد که نسبت به میانگین دوره مشابه پارسال ۶۷ درصد رشد را نشان می‌دهد. براساس این گزارش، حجم بارش‌های حوضه قره‌قوم نیز ۸/ ۲۵۲میلی‌متر گزارش شد که نسبت به میانگین دوره مشابه پارسال ۲/ ۱۰۳ درصد رشد کرد و نسبت به دوره ۵۰ ساله نیز رشد ۴۳ درصدی داشت. حجم بارش‌ها در سال آبی جاری در حوضه فلات مرکزی ایران ۵/ ۱۹۷ میلی‌متر بود که نسبت به دوره مشابه در سال آبی پارسال ۱۸۹درصد رشد یافت. سال آبی از ابتدای مهرماه هر سال آغاز می‌شود و تا پایان شهریور ماه سال بعد ادامه دارد.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
هم‌چنین از یک میلیون خودرو سنگین نیز بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو فرسوده است. البته و بدون تردید نمی‌توان یک‌شبه، مسیر اصلاح الگوی مصرف انرژی را طی کرد و لازم است در این فرآیند، حمایت از دهک‌های کم درآمد جامعه به‌طور جدی مورد توجه قرار گیرد. با تمام این اوصاف، اصلاح الگوی مصرف انرژی در ایران به یک الزام تبدیل شده و استقرار مدیریت انرژی در صنایع مختلف نیز از جمله اقدام‌هایی است که به بهبود مصرف کمک می‌کند. بر این اساس، فرهنگ‌سازی از الزام‌های بهینه‌سازی مصرف سوخت عنوان شده و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت هم اعلام کرده با توجه به این مهم، طرحی را با مشارکت دانش آموزان کلید زده که پایش‌های این شرکت نشان می‌دهد این طرح نتایج خوبی هم داشته است. در نتیجه، مباحث مرتبط با اصلاح الگوی مصرف انرژی با حمایت وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش، در مدارس و دانشگاه‌های کشور باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
اقتصاد نیوز: بر اساس اسناد ارائه شده از سوی شرکت توئیتر به کمیسیون معاملات سهام و ارز، مدیرعامل شرکت توئیتر در سال ۲۰۱۸ تنها ۱٫۴ دلار حقوق دریافت کرده که این رقم بسیار باعث تعجب شده است! حقوق مدیرعامل توئیتر ۱٫۴ دلار نه ۱٫۴ میلیون دلار بوده است. بر اساس این اسناد دورسی طی ۳ سال پیش از سال ۲۰۱۸ برای مدیریت توئیتر حقوقی دریافت نکرده است. مدیرعامل توئیتر به مدت ۳ سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ از دریافت حقوق و مزایا خودداری کرده است و در سال ۲۰۱۸ نیز از دریافت تمام حقوق و مزایای خود به جز ۱٫۴ خودداری کرده است. البته مقدار ۱٫۴ دلار یک عدد تصادفی نیست بلکه بر گرفته از تعداد کاراکترهایی است که اوایل توئیتر برای هر پیام اعمال می‌کرد.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
معاون حفاظت و بهره‌برداری سازمان آب وبرق خوزستان گفت: در سدهای خوزستان۱٫۲ میلیارد مترمکعب ظرفیت خالی داریم و ۱٫۸ میلیارد مترمکعب آب وارد رودخانه‌ها می‌شود درحالی‌که براساس برآوردها ۳ میلیارد مترمکعب آورد آب به خوزستان خواهیم داشت. لشکری با اشاره به مطلوب نبودن ظرفیت خالی سدها، اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها در بارندگی که از امروز آغاز می‌شود برآورد شد تا ۸۰۰ میلیون مترمکعب آب به سد دز و ۷۰۰ میلیون مترمکعب آب به سد کرخه وارد شود. وی افزود: در سدهای خوزستان۱٫۲ میلیارد مترمکعب ظرفیت خالی داریم و ۱٫۸ میلیارد مترمکعب آب وارد رودخانه‌ها می‌شود درحالی‌که براساس برآوردها ۳ میلیارد مترمکعب آورد آب به خوزستان خواهیم داشت. وی افزود: ظرفیت خالی سد گتوند علیا بر روی رودخانه کارون را ۲۱۵ میلیون مترمکعب و ورودی به این سد یک هزار و ۲۶۴ مترمکعب برثانیه و خروجی آن یک هزار و ۳۰۰ مترمکعب برثانیه است. وی گفت: سد مارون نیز ۷۰ میلیون مترمکعب حجم خالی دارد، و ورودی به این سد ۲۹۰ مترمکعب برثانیه و خروجی ۴۰۰مترمکعب برثانیه است.
فارسفارس2 ماه قبل
وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تأمین میوه شب عید گفت: مقداری که تنظیم بازار تصویب کرده به میزان لازم خریداری و به استان‌ها ارسال و در سردخانه مراکز ذخیره شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمود حجتی ظهر امروز در بازدید از مجتمع کشت و صنعت این شهرستان در خصوص تأمین میوه شب عید اظهار کرد: مقداری که تنظیم بازار تصویب کرده به میزان لازم خریداری و به استان‌ها ارسال و در سردخانه مراکز ذخیره شده است. وی خاطرنشان کرد: سیب به میزان کامل ذخیره شده است، پرتقال نیز دو سوم آن انتقال داده شده و مابقی در حال انتقال بوده و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد. وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه قیمت میوه توسط تنظیم بازار تعیین می‌شود، افزود: میوه‌ها با قیمتی منطقی توزیع خواهند شد. حجتی بأ تاکید بر اینکه هیچ‌گونه مشکلی در مورد ذخایر گندم کشور نداریم، گفت: با توجه به میزان خریدی شده گندم، ذخایر این محصول خیلی بیش از مقداری است که به عنوان راهبردی تعیین شده است.
الفالف2 ماه قبل
در هر کدام از گویه‌های فوق اگر کسی با گویه مورد نظر کاملا مخالف باشد نمره ۱ یعنی میل کم به خشونت و اگر کسی با گویه مورد نظر کاملا موافق باشد نمره ۵ یعنی در گروه میل زیاد به خشونت دسته‌بندی شده است. در پایان از جمع چهار گویه مورد نظر شاخص میل به خشونت بر روی طیف صفر تا ۱۰۰ محاسبه شده که هرچه نمره فرد به صفر نزدیک‌تر باشد نشان دهنده میل کم به خشونت و هرچه به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد نشان‌دهنده میل زیاد به خشونت است. نتایج مربوط به شاخص میل به خشونت نشان می‌دهد در مجموع میانگین میل به خشونت بر روی طیف ۰ تا ۱۰۰ برابر با ۳۳ بوده است که به طرز محسوسی از نقطه وسط طیف (عدد ۵۰) پایین‌تر است. یافته‌های تحقیق حاکی از آن است که میل به خشونت در بین مردان و زنان یکسان است و در بین گروه‌های سنی نیز با افزایش سن میل به خشونت اندکی بیشتر می‌شود به طوری که میانگین میل به خشونت افراد بالای ۵۰ سال ۳۸ و میانگین افراد ۱۸ تا ۲۹ ساله ۳۰ بوده است. در بین گروه‌های تحصیلی نیز با افزایش تحصیلات به طرز معناداری میل به خشونت کمتر می‌شود به نحوی که میانگین میل به خشونت افرادی که تحصیلات عالی (کارشناسی ارشد و دکتری) دارند ۲۷ و میانگین افراد بی‌سواد ۴۶ از ۱۰۰ است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، نصرالله پژمانفر درباره جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: ادامه بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در دستور کار امروز این کمیسیون قرار گرفت. وی ادامه داد: در این جلسه بندهایی درباره میزان مرخصی زایمان و همچنین بانوان محصل دارای فرزند به تصویب اعضای کمیسیون فرهنگی رسید. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: بر اساس یکی از موارد تصویب شده مقرر شد میزان مرخصی زایمان با پرداخت حقوق و جایگاه شغلی شأن ۹ ماه در نظر گرفته شود. وی ادامه داد: همچنین بر اساس یکی دیگر از موارد تصویب شده بانوان محصل دارای فرزند تا سقف دو سال می‌توانند مرخصی تحصیلی بگیرند. پژمانفر خاطرنشان کرد: همچنین مطابق با مصوبه دیگری باید مؤسسات غیردولتی هم نسبت به مرخصی زایمان اقدام کنند اما این مرخصی بدون پرداخت حقوق خواهد بود.

بالاترین میزان ورشکستگی در انگلیس + فیلم

رکنارکنا2 هفته قبل
تازه‌ترین گزارش بنیاد دیدبان پول اعلام کرد تنها در انگلیس و ولز بیش از ۱۶ هزار شرکت ورشکست شده‌اند. گزارش نهاد‌های اقتصادی در انگلیس نشان می‌دهد از زمان همه پرسی خروج این کشور از اتحادیه اروپا تا کنون، هر هفته انگلیس ۸۰۰ میلیون پوند خسارت دیده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
قبادی دانا گفت: ما باید به فکر اشتغال این افراد در بخش خصوصی، تعاونی‌ها و کارآفرینی‌های جدید باشیم. قبادی دانا ادامه داد: امید است تا پایان سال مبلغ عیدی مددجویان تأمین اعتبار شود و همچنین قول‌های مساعدی را از مسئولان امر در این زمینه دریافت کرده‌ایم. وی با بیان اینکه مبلغ عیدی به میزان یک‌ماه مستمری مددجویان است، گفت: مبلغ عیدی بین ۵۳ تا ۱۰۰ هزار تومان متغیر است. رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: ما از سوی مددجویان بهزیستی نماینده هستیم و پیگیری لازم را انجام خواهیم داد. قبادی دانا گفت: برای بیش از ۴۴ هزار نفر از افراد دارای معلولیت جسمی _حرکتی، ذهنی، بیماران مزمن روانی مبلغ یارانه ۲۷ درصد افزایش یافت.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 هفته قبل
ساعت۲۴ - براساس قانون بودجه سال‌جاری میزان افزایش حقوق کارکنان دولت نسبت به سال‌های قبل تفاوت زیادی پیدا کرد. براساس قانون بودجه سال‌جاری میزان افزایش حقوق کارکنان دولت نسبت به سال‌های قبل تفاوت زیادی پیدا کرد. اعتبار حقوق و مزایا در سال ۱۳۹۸درهمین راستا مرکز پژوهش‌های مجلس درگزارشی علاوه بر محاسبه میزان افزایش حقوق کارکنان دولت میزان اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این تکلیف قانونی را اعلام کرده است. یعنی اعتباری معادل ۱۶۲٫۷۳۸ میلیارد ریال برای افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۳۹۸ در نظر گرفته شده است. به نحوی که میزان افزایش حقوق به ۱۰ درصد می‌رسد، اما پس از آن شاهد یک شیب ملایم به سمت افزایش حقوق هستیم به نحوی که حقوق ۲۰میلیون تومانی با ۱۱٫۴ درصد رشد همراه خواهد شد که با سیاست مورد نظر قانونگذار در تغایر است. با توجه به نرخ مالیات ثابت اعضای هیأت علمی (۱۰ درصد) آثار این سیاست در مورد اعضای هیأت علمی متفاوت از گروه‌های حقوق بگیر دیگر است و شاهد افزایش پلکانی نزولی تا آخرین طبقه حقوق بگیر هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما به نقل از فدراسیون بدمینتون؛ ورزشکارانی که در مسابقات برون مرزی کسب مدال کنند، جوایزی بر اساس سطح مسابقات و نوع مدال کسب به آن‌ها اهدا می‌شود که به شرح زیر است: مسابقات سطح سه (اینترنشنال چلنج) مدال طلا مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالمدال نقره مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالمدال برنز مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالمسابقات سطح دو (اینترنشنال سریز): مدال طلا مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالمدال نقره مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالمدال برنز مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالمسابقات سطح یک (فیوچرز) مدال طلا مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالمدال نقره مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالمدال برنز مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالهمچنین فدراسیون بدمینتون اعلام کرد که ورزشکاران بالای ۳۰ سال برای اعزام به مسابقات برون مرزی باید جزء نفرات اول و دوم رنکینگ کشوری بزرگسالان باشند.

بالاترین میزان ورشکستگی در انگلیس + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 هفته قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، تازه‌ترین گزارش بنیاد دیدبان پول اعلام کرد تنها در انگلیس و ولز بیش از ۱۶ هزار شرکت ورشکست شده‌اند. گزارش نهاد‌های اقتصادی در انگلیس نشان می‌دهد از زمان همه پرسی خروج این کشور از اتحادیه اروپا تا کنون، هر هفته انگلیس ۸۰۰ میلیون پوند خسارت دیده است. بیشتر بخوانید: درخواست دوباره در وقت اضافه برای برگزیت + فیلمانتهای پیام/
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش ایرنا، رامین ایمانی روز یکشنبه در همایش سلامت جمعیت و خانواده خلخال افزود: در حالی که آمار تولد نوزادان این شهرستان در سال ۹۶، هزار و ۱۰۰ نفر بوده این میزان در سال گذشته به هزار و ۴۰ نفر کاهش یافت. او با بیان اینکه کاهش فرزند آوری در این شهرستان از آمار کاهش موالید کشور تبعیت می‌کند، اظهار کرد: در سال ۹۶ آمار تولد در کشور یک میلیون و ۵۰۰ هزار نوزاد بوده که این میزان در سال ۹۷ به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیده که حاکی از کاهش ۲۰۰ هزار نفری آمار تولد در ایران است. او کاهش آمار ازدواج، افزایش سن ازدواج، افزایش طلاق، افزایش ناباروری و سقط جنین را از سایر عوامل دخیل در کاهش موالید در سال گذشته ذکر کرد و گفت: شاخص باروری در خلخال ۱٫۶ درصد است که نسبت به شاخص کشوری آن که ۱٫۸ درصد است، در سطح پایین‌تری قرار دارد. وی با بیان اینکه آمار ازدواج سال گذشته در این شهرستان ۷۱۱ مورد بوده، گفت: در این مدت ۱۷۹ مورد واقعه طلاق در این منطقه اتفاق افتاده که این امر نیز از عوامل بسیار تاثیرگذار در کاهش آمار موالید و فرزند آوری در خلخال است. خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
بر اساس بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی، سقف معافیت مالیاتی حقوق بر اساس قانون مالیات‌های مستقیم سالانه ۳۳ میلیون تومان است. به گزارش تجارت‌نیوز، محمدقاسم پناهی رئیس کل امور مالیاتی کشور، با ابلاغ بخشنامه‌ای میزان معافیت سالانه حقوق و همچنین نرخ مالیات بر درآمد حقوق سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد. به نرخ‌های بعدی مشمول مالیات خواهد بود. به عنوان مثال: چنانچه حقوق و مزایای فوق العاده اعضای هیأت علمی مبلغ ۱۱۵ میلیون تومان باشد، کارانه دریافتی به نرخ‌های مربوط به درآمد مازاد بر مبلغ یاد شده (حسب مورد ۲۰ درصد، ۲۵ و ۳۵ درصد) مشمول مالیات خواهد بود. ۶- نرخ مالیات بر درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق، موضوع بند دو فوق الذکر به شرح جدول زیر است: منبع: ایسنا
فراروفرارو2 ماه قبل
رییس انجمن تهیه‌کنندگان مستقل با بیان اینکه «سینمای ایران هیچ چیز پنهانی از چشم مردم نجیب ندارد» گفت: شورای‌عالی تهیه‌کنندگان تصمیم گرفت همه و مخصوصا مطبوعات با توجه به کارشان به لایه‌های سامانه فروش سینمای ایران دسترسی داشته باشند. غلامرضا موسوی در پی رونمایی سامانه فروش سینمای ایران در گفت‌وگویی با ایسنا گفت: شورای عالی تهیه کنندگان سینما طی دو جلسه بحث و با توجه به نگاه دکتر حسین انتظامی مبنی بر شفافیت کامل در سینمای ایران؛ به مدیرعامل خانه سینما پیشنهاد داد که سامانه فروش فیلم‌ها برای مردم، نویسندگان، منتقدان و پژوهشگران قابل دسترسی باشد. با توجه به کارشان به لایه‌های این سامانه دسترسی داشته باشند. بر این اساس این پیشنهاد از طرف دکتر انتظامی مورد قبول واقع شد و سامانه فروش فیلم‌های سینمای ایران در دسترس همه مردم ایران قرار گرفت و به اطلاعات دسترسی پیدا کردند. موسوی همچنین گفت: سینمای ایران هیچ چیز پنهانی از چشم مردم نجیب ندارد، مردم را محرم خود می‌داند و به آن‌ها احترام می‌گذارد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
به گفته صاحب‌نظران، سازمان‌های بیمه‌گر در قبال خدمات ارائه‌شده از سوی پزشکان عمومی طرف قرارداد، پرداخت یکسانی دارند. برای مثال در سازمان بیمه سلامت به تمام درخواست‌های عقد قرارداد از سوی پزشکان عمومی، رسیدگی شده و اغلب در صورت دارا بودن شرایط عمومی، قرارداد منعقد می‌گردد. در رابطه با این موضوع حیاتی و مهم حوزه سلامت، محققین کشور دست به انجام پژوهشی زده‌اند که در آن کیفیت خدمات مطب‌های پزشکان عمومی طرف قرارداد بیمه سلامت مورد ارزیابی قرار گرفته است. ریوندی و همکار پژوهشگرش اعتقاد دارند: «مطمئنا توجه به ارائه خدمت در سطوح اولیه، همگام با پوشش بیمه همگانی (بیمه سلامت) و ارتقا کیفیت، از مراجعات تکراری برای بیماران و افزایش هزینه‌ها می‌کاهد. شایان ذکر است که نشریه بیمه سلامت ایران، متعلق به سازمان بیمه سلامت ایران است و با دوره انتشار فصلی، با بهره‌مندی از نتایج پژوهش‌های اندیشمندان، پژوهشگران و دانش‌پژوهان حوزه بیمه سلامت در راستای توسعه دانش بیمه سلامت فعالیت می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
در جلسه امروز مدیران سازمان تامین اجتماعی با کانون بازنشستگی، ‌کارشناسان و شرکای اجتماعی مقرر شد حقوق سایر سطوح از جمله بازنشستگان و مستمری‌بگیران ۱۳ درصد به اضافه مبلغ ۲۶۱ هزار تومان افزایش یابد. در جلسه امروز مدیران سازمان تامین اجتماعی با کانون بازنشستگی، ‌کارشناسان و شرکای اجتماعی مقرر شد حقوق سایر سطوح از جمله بازنشستگان و مستمری‌بگیران ۱۳ درصد به اضافه مبلغ ۲۶۱ هزار تومان افزایش یابد. به عنوان مثال اگر بازنشسته‌ای سه میلیون تومان دریافتی دارد این مبلغ ضربدر ۱۳ به اضافه ۲۶۱ هزار تومان محاسبه شده و از اردیبهشت ماه پرداخت خواهد شد. این مصوبه پس از بررسی هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی برای تصویب نهایی به هیات دولت ارسال خواهد شد. مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران در فروردین ماه نیز تا دو ماه آینده به حساب‌شان واریز خواهد شد.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ادامه داد: اطلاعاتی که به آقای علیخانی ارائه داده‌اند قطعا کامل نبوده است. به عنوان متولی کار می‌توانیم این اطمینان خاطر را بدهیم خطوط از ایمنی کافی برخوردار هستند. وی اضافه کرد: تجهیزات به تدریج تکمیل می‌شود. این موضوع شامل خطوط قبلی هم میشود. ما به عنوان شرکت بهره بردار و پیمانکار نیز باید این اطمینان را بدهیم که این ایمنی لازم برای بهره برداری وجود دارد، اما اینکه بگوییم یک هواکش آماده شده و دیگری آماده نشده حرف چندان مناسبی نیست.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کردستان، کامران خرم اظهار داشت: با توجه به پیش بینی بارش‌های سیل آسا از ابتدای هفته آینده، از امروز (پنجشنبه) تا پایان هفته آینده، خروجی سدهای استان افزایش می‌یابد. وی اضافه کرد: برای تخلیه بخش بیشتری از حجم ورودی به مخازن سدها و برای مهار سیلاب‌های احتمالی پیش رو، نسبت به افزایش تدریجی خروجی سدهای استان به ویژه سد قشلاق سنندج اقدام می‌شود. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: مردم و بهره برداران پایاب سدهای قشلاق سنندج، گاران مریوان، چراغ ویس سقز، سورال دهگلان، زیویه و گاوشان کامیاران از حضور در حریم و بستر رودخانه‌های مذکور و مخازن سدهای استان خودداری و در رعایت موارد ایمنی جدیت داشته باشند. از حوضه‌های آبریز اصلی استان کردستان می‌توان به خلیج فارس و دریای عمان، دریای خزر و دریاچه ارومیه و حوضه‌های آبریز فرعی نیز به سفیدرود شامل رودخانه‌های تلوار و قزل اوزن، مرزی غرب شامل رودخانه‌های سیروان و زاب کوچک، کرخه شامل رودخانه رازآور و دریاچه ارومیه شامل رودخانه‌های زرینه و سیمینه رود اشاره کرد. استان کردستان ۹ سد در حال بهره برداری، ۱۲ سد در دست اجرا و ۱۵ مورد نیز در مرحله مطالعات دارد.

به انتهای لیست رسیدید