ناتو

ناتو

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین59 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سفیر آمریکا در جمهوری ارمنستان در گفت‌وگو با یک رسانه ارمنستانی به تشریح مواضع واشنگتن در خصوص روابط ارمنستان با ایران به ویژه همکاری در زمینه انرژی پرداخت. سفیر آمریکا در ارمنستان گفته است که واشنگتن متوجه است که ایران یکی از تنها دو مرز باز ارمنستان است. این دیپلمات آمریکایی در ادامه این گفت‌وگو با ادعای این‌که ایالات متحده نگران روابط تجاری مشروع بین کشورها نیست، به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت. سفیر آمریکا در ارمنستان در حالی مدعی شد که روابط تجاری ایران و ارمنستان یک روابط دوجانبه است و آمریکا با آن هیچ مشکلی ندارد، از پاسخ به سئوالی در زمینه پرونده دو شرکت ارمنی که در حوزه تجارت با ایران همکاری می‌کردند، اما در فهرست تحریم وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفتند، امتناع ورزید. به نوشته این وبگاه، سفیر آمریکا در این گفت‌و‌گو به وضوح گفت که سیاست کشورش در قبال ایران به ویژه در رابطه با تحریم‌ها، هدف قرار دادن بخش ویژه‌ای از اقتصاد ایران است، اما روابط تجاری ارمنستان و ایران کاملا جدا از این مسئله است.
الفالف3 ساعت قبل
به نوشته وبگاه «آراوت»، «لین تریسی» سفیر آمریکا در جمهوری ارمنستان اخبار منتشر شده مبنی بر اختلاف آمریکا با ارمنستان بابت همکاری این کشور با ایران در بخش انرژی انرژی و گاز را رد کرد. سفیر آمریکا در ارمنستان گفته است که واشنگتن متوجه است که ایران یکی از تنها دو مرز باز ارمنستان است. به گفته وی واشنگتن عمق روابط اقتصادی بین ارمنستان با ایران را درک می‌کند. این دیپلمات آمریکایی در ادامه این گفت‌وگو با ادعای این‌که ایالات متحده نگران روابط تجاری مشروع بین کشورها نیست، به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت. سفیر آمریکا در ارمنستان در حالی مدعی شد که روابط تجاری ایران و ارمنستان یک روابط دوجانبه است و آمریکا با آن هیچ مشکلی ندارد، از پاسخ به سئوالی در زمینه پرونده دو شرکت ارمنی که در حوزه تجارت با ایران همکاری می‌کردند، اما در فهرست تحریم وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفتند، امتناع ورزید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سفیر آمریکا در جمهوری ارمنستان در گفت‌وگو با یک رسانه ارمنستانی به تشریح مواضع واشنگتن در خصوص روابط ارمنستان با ایران به ویژه همکاری در زمینه انرژی پرداخت. سفیر آمریکا در ارمنستان گفته است که واشنگتن متوجه است که ایران یکی از تنها دو مرز باز ارمنستان است. به گفته وی واشنگتن عمق روابط اقتصادی بین ارمنستان با ایران را درک می‌کند. این دیپلمات آمریکایی در ادامه این گفت‌وگو با ادعای این‌که ایالات متحده نگران روابط تجاری مشروع بین کشورها نیست، به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت. سفیر آمریکا در ارمنستان در حالی مدعی شد که روابط تجاری ایران و ارمنستان یک روابط دوجانبه است و آمریکا با آن هیچ مشکلی ندارد، از پاسخ به سئوالی در زمینه پرونده دو شرکت ارمنی که در حوزه تجارت با ایران همکاری می‌کردند، اما در فهرست تحریم وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفتند، امتناع ورزید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سفیر آمریکا در جمهوری ارمنستان در گفت‌وگو با یک رسانه ارمنستانی به تشریح مواضع واشنگتن در خصوص روابط ارمنستان با ایران به ویژه همکاری در زمینه انرژی پرداخت. سفیر آمریکا در ارمنستان گفته است که واشنگتن متوجه است که ایران یکی از تنها دو مرز باز ارمنستان است. به گفته وی واشنگتن عمق روابط اقتصادی بین ارمنستان با ایران را درک می‌کند. این دیپلمات آمریکایی در ادامه این گفت‌وگو با ادعای این‌که ایالات متحده نگران روابط تجاری مشروع بین کشورها نیست، به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت. سفیر آمریکا در ارمنستان در حالی مدعی شد که روابط تجاری ایران و ارمنستان یک روابط دوجانبه است و آمریکا با آن هیچ مشکلی ندارد، از پاسخ به سئوالی در زمینه پرونده دو شرکت ارمنی که در حوزه تجارت با ایران همکاری می‌کردند، اما در فهرست تحریم وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفتند، امتناع ورزید.
فارسفارس4 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سفیر آمریکا در جمهوری ارمنستان در گفت‌وگو با یک رسانه ارمنستانی به تشریح مواضع واشنگتن در خصوص روابط ارمنستان با ایران به ویژه همکاری در زمینه انرژی پرداخت. سفیر آمریکا در ارمنستان گفته است که واشنگتن متوجه است که ایران یکی از تنها دو مرز باز ارمنستان است. به گفته وی واشنگتن عمق روابط اقتصادی بین ارمنستان با ایران را درک می‌کند. این دیپلمات آمریکایی در ادامه این گفت‌وگو با ادعای این‌که ایالات متحده نگران روابط تجاری مشروع بین کشورها نیست، به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت. سفیر آمریکا در ارمنستان در حالی مدعی شد که روابط تجاری ایران و ارمنستان یک روابط دوجانبه است و آمریکا با آن هیچ مشکلی ندارد، از پاسخ به سئوالی در زمینه پرونده دو شرکت ارمنی که در حوزه تجارت با ایران همکاری می‌کردند، اما در فهرست تحریم وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفتند، امتناع ورزید.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم هم در نشست خبری امروز خود با بیان این که افزایش قیمت بنزین ضرورت داشت گفت: نمایندگان مجلس از طرح افزایش قیمت بنزین مطلع بودند. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که قیمت بنزین چند سالی ثابت مانده بود اما تورم شتابان پیش می‌رفت اظهار کرد: باید متناسب با افزایش تورم، قیمت بنزین هم اصلاح می‌شد. زیرا پایین بودن قیمت بنزین موجب مصرف زیاد بنزین، ایجاد آلودگی و ترافیک می‌شد. دو رئیس جمهور درباره اقدامات بعدی پیرامون ایران و سوریه و همچنین دیدار آتی رهبران ناتو در لندن رایزنی کردند. وزارت امورخارجه روسیه اعلام کرده است که افزایش اغتشاشات در ایران پس از اصلاح قیمت بنزین، «ممکن است به تحریک نیروهای خارجی باشد.»
وانانیوزوانانیوز12 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، جود دیر، معاون مطبوعاتی کاخ سفید در پیامی توییتری نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت‌وگو گو کرد. دو رئیس جمهور درباره اقدامات بعدی پیرامون ایران و سوریه و همچنین دیدار آتی رهبران ناتو در لندن رایزنی کردند. انتهای پیام
قدس آنلاینقدس آنلاین12 ساعت قبل
فرماندهی ماموریت ناتو در عراق خشونت‌ها در جریان اعتراضات عراق را «تراژدی مطلق» خواند. قدس آنلاین؛ به نقل از روسیا الیوم، ژنرال دنی فورتین، فرمانده ماموریت ناتو در عراق که در راس هیأتی متشکل از مستشاران و مربیان نظامی قرار دارد، در پایان ماموریت یک ساله خود، خاطرنشان کرد: ناتو به تشویق دولت عراق برای خویشتنداری در حوادث شش هفته گذشته که تراژدی مطلق بوده، ادامه می‌دهد. نیروهای آمریکایی و دیگر کشورهای اروپایی و ناتو همچنان به منظور ارائه مشاوره و آموزش نیروهای امنیتی در عراق مستقر هستند. نیروهای امنیتی عراق طی هفته‌های اخیر به خاطر شلیک گلوله‌ جنگی و گاز اشک‌آور با انتقادات گسترده رو به رو هستند. عراق برای دومین ماه متوالی شاهد تظاهرات گسترده در اعتراض به فساد، بیکاری و کمبود خدمات اساسی است و این تظاهرات با خشونت و درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان همراه است.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
فرماندهی ماموریت ناتو در عراق خشونت‌ها در جریان اعتراضات عراق را «تراژدی مطلق» خواند. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، ژنرال دنی فورتین، فرمانده ماموریت ناتو در عراق که در راس هیأتی متشکل از مستشاران و مربیان نظامی قرار دارد، در پایان ماموریت یک ساله خود، خاطرنشان کرد: ناتو به تشویق دولت عراق برای خویشتنداری در حوادث شش هفته گذشته که تراژدی مطلق بوده، ادامه می‌دهد. نیروهای آمریکایی و دیگر کشورهای اروپایی و ناتو همچنان به منظور ارائه مشاوره و آموزش نیروهای امنیتی در عراق مستقر هستند. نیروهای امنیتی عراق طی هفته‌های اخیر به خاطر شلیک گلوله‌ جنگی و گاز اشک‌آور با انتقادات گسترده رو به رو هستند. عراق برای دومین ماه متوالی شاهد تظاهرات گسترده در اعتراض به فساد، بیکاری و کمبود خدمات اساسی است و این تظاهرات با خشونت و درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان همراه است.
فراروفرارو12 ساعت قبل
دولت سوریه و متحدانش این گروه را به فعالیت‌های جاسوسی و ارتباط با «گروه‌های تروریستی» و «انجام اقدامات تبلیغاتی خصمانه» متهم کرده‌اند. این گروه عمدتا در مناطقی فعالیت می‌کرد که هدف بمباران و گلوله‌باران نیرو‌های دولتی سوریه یا روسیه قرار می‌گرفت. اما لندن مدعی است اعضای گروه کلاه سفید‌ها مورد هدف تبلیغات سیاه‌نمایی مسکو و دمشق قرار گرفته است. مقامات روسی نیز همواره لمسوریر را به داشتن ارتباط با گروه‌های تروریستی متهم کردند. او حتی در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۴ گفته بود حدود ۳۰۰ هزار دلار از انگلیس، امریکا و دیگر کشور‌ها برای تاسیس گروه کلاه سفید‌ها دریافت کرده است.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
مقام‌های کره‌جنوبی و آمریکا امروز (دوشنبه) با هدف کاهش شکاف چهار میلیارد دلاری درباره میزان پرداخت سئول برای هزینه‌های میزبانی از نیروهای آمریکایی، گفت‌وگوها را از سر گرفته‌اند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این رایزنی در بحبوحه اعتراضات مردمی که آن را «راهزنی» توصیف کرده‌اند، علیه درخواست آمریکا برای افزایش هزینه‌های دفاعی و حضور نیروهای این کشور در کره‌جنوبی برگزار شده است. مارک اسپر، ‌ وزیر دفاع آمریکا اخیرا پس از دیدار با جئونگ کیونگ دو، وزیر دفاع کره‌جنوبی گفته بود: سئول یک کشور ثروتمند است و باید و می‌تواند پول بیشتری برای هزینه‌های دفاعی و استقرار نیروهای آمریکایی در کره‌جنوبی بپردازد. ترامپ مکررا شراکت نامناسب و ناکافی متحدان در هزینه‌های دفاعی را زیر سوال برده و از آن شکایت کرده است. ایالات متحده قرار است مذاکرات جداگانه‌ای برای توافق‌های جدید اشتراک هزینه‌های دفاعی با ژاپن، آلمان و ناتو در سال آتی میلادی داشته باشد.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که نیروهای کرد ۸۰۰ داعشی را از زندانی در شهر تل ابیض آزاد کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: کردهای سوریه ۸۰۰ داعشی را از زندان شهر تل ابیض در شمال سوریه آزاد کرد. ترکیه تنها کشور عضو ائتلاف بین المللی و پیمان ناتو است که رو در رو با داعش جنگید. این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ترکیه تاکنون بیش از ۴۰۰۰ هزار داعشی را در سوریه و عراق خنثی کرده است. دلیل درایت و مصمم بودن ترکیه در این راستا عملیات «چشمه صلح» است که هدف آن نابودی تمامی گروه‌های تروریستی و در رأس آن داعش است.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
وزارت دفاع ترکیه گزارش داد که شبه نظامیان کرد دست کم ۸۰۰ عنصر تروریستی داعش را از زندان «تل أبیض»، در شمال سوریه آزاد کردند. به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شبه نظامیان کرد گروه‌های «ی. پ. ک» و «پ. ک. ک» دست کم ۸۰۰ عنصر تروریستی داعش را از زندان «تل أبیض»، در شمال سوریه آزاد کردند و ترکیه تنها کشور ائتلاف بین المللی و پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» است که با گروه تروریستی داعش در میدان جنگ مبارزه می‌کند. در این بیانیه تأکید شده است که ترکیه تاکنون توانسته بیش از چهار هزار عنصر تروریستی داعش را در سوریه و عراق از پای درآورد. در ادامه این بیانیه آمده است: «عملیات چشمه صلح که با هدف نابودی همه گروه‌های تروریستی و در صدر آنها داعش صورت گرفت و نیز عملیات اخیر علیه سرکرده این گروه تروریستی نمایانگر عزم جدی ترکیه در این مسیر است».
ایلناایلنا14 ساعت قبل
فرماندهی ماموریت ناتو در عراق در پایان مأموریت یک ساله خود تأکید کرد که خشونت‌های صورت گرفته در جریان اعتراض‌ها علیه دولت تراژدی مطلق است. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، ژنرال «دنی فورتین»، فرماندهی ماموریت ناتو در عراق که در رأس هیأتی متشکل از مستشاران و مربیان نظامی قرار دارد، ‌ گفت: «ناتو به تشویق دولت عراق برای خویشتن داری در حوادث شش هفته گذشته که تراژدی مطلق بود، ادامه می‌دهد.. این موضوع ۲۰ تا ۳۰ سال طول خواهد کشید و ما شاهد تغییر در یک سال نخواهیم بود». ژنرال «جینی کارنان» در پایان ماه نوامبر جانشین فورتین می‌شود و فرماندهی حدود ۵۸۰ نفر از جمله شرکایی از کشورهای خارج از ناتو مانند استرالیا، سوئد و فنلاند را به عهده خواهد گرفت. نیروهای آمریکایی و دیگر کشورهای اروپایی و ناتو همچنان برای ارائه مشاوره و آموزش به نیروهای امنیتی در عراق مستقر هستند. عراق برای دومین ماه متوالی شاهد تظاهرات گسترده علیه فساد و بیکاری و ضعف خدمات عمومی است.
فارسفارس1 روز قبل
دولت مورد حمایت سازمان ملل روز یکشنبه یک هواپیما متعلق به نیروهای شرق به فرماندهی خلیفه حفتر را در فرودگاه مصراته توقیف کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقامات در فرودگاه مصراته لیبی روز یکشنبه یک هواپیمای خطوط هوایی لیبی را که در بنغازی در شرق کشور فعالیت می‌کرده، توقیف کردند. «عزالدین المشنون» سخنگوی فرودگاه بنغازی گفت که این تنها هواپیمای خطوط هوایی لیبی بوده که در جریان عملیات تعمیر و نگهداری توقیف شده است. بر اساس گزارش خطوط هواپیمایی لیبی، مشکل هواپیما توسط مهندسان در فرودگاه مصراته حل شده و هواپیما و آماده پرواز بود که توسط «حسین بالائو» معاون فرودگاه مصراته توقیف گردید. سخنگوی دولت شرق لیبی گفت که مقامات در شرق لیبی به فرودگاه مصراته تنها چند ساعت مهلت داده‌اند تا هواپیما را بازگردانند یا آنکه آنها باید مسئولیت اقدامات تنش‌زا در حریم هوایی‌ را قبول کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ای‌ان‌اف، حزب سبز آلمان اعلام کرد که در اعتراض به تهاجم ترکیه به شمال و شرق سوریه و نقض قوانین بین المللی، خواستار تحریم این متحد ناتو است. بر اساس اعلام این رسانه، در نشست حزب سبز آلمان در شهر «بیلفلد» (Bielefeld)، اکثریت حاضران با پیشنهاد تحریم ترکیه موافقت کردند و خواستار اعمال تحریم‌‌های مالی علیه رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری، اعضای دولت و ارتش ترکیه شدند. همچنینی در این نشست اعضاء خواستار توقف کامل صادرات سلاح به ترکیه و پایان توافق میان اتحادیه اروپا و ترکیه شده‌اند. گفتنی است، ترکیه بی اشاره به نقض منشور ملل متحد و بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق به بخشی از خاک این کشور مستقل حمله کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
رئیس‌جمهوری فرانسه موجی از واکنش‌ها را در اتحادیه اروپا و آن سوی اقیانوس اطلس به همراه داشته است. ایلنا: به نقل از پایگاه اینترنتی پولیتیکو، اظهارات اخیر «امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه، درباره سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) موجی از واکنش‌ها را در اتحادیه اروپا و آن سوی اقیانوس اطلس به همراه داشته است. از واکنش‌های دبیرکل این سازمان و همچنین صدراعظم آلمان که بگذریم، این اظهارات باعث شده بسیاری طرف مکرون را بگیرند. پولتیکو گزارش داد که «بسیاری از مقام‌‌‌ها و دیپلمات‌های اروپایی معتقدند که اظهارات مکرون درباره مرگ مغزی ناتو درست بوده است.» یک دیپلمات اروپایی که نخواست نامش فاش شود گفت: «این تحلیل کمابیش درست است. تنها شیوه بیان آن است که مشکل دارد.» یک دیپلمات دیگر که نخواست نامش فاش شود گفت: «آنچه در سوریه روی داده کاملا آشکار است: دو کشور دو عضو ناتو بدون هماهنگی یکدیگر عمل کرده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
در آخرین روز رزمایش مشترک ناتو و رژیم صهیونیستی، نحوه مقابله با سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسیه با استفاده از سامانه‌های موشکی پاتریوت آمریکا شبیه سازی شد. ایرنا: در آخرین روز رزمایش مشترک ناتو و رژیم صهیونیستی، نحوه مقابله با سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسیه با استفاده از سامانه‌های موشکی پاتریوت آمریکا شبیه سازی شد. کشورهای اروپایی عضو ناتو، رژیم صهیونیستی و آمریکا رزمایش مشترکی را در روزهای اخیر در جنوب اراضی اشغالی به اجرا گذاشتند. رسانه‌های خبری صربستان گزارش دادند که سامانه‌های پدافند موشکی اس-۴۰۰ و پانتسیر-۱، در چارچوب رزمایش نظامی مشترک روسیه و صربستان در قلمرو صربستان مستقر شده‌اند. قسمت اول رزمایش نظامی فرامرزی فدراسیون روسیه تحت عنوان سپر اسلاویک ۲۰۱۹ بین نیروهای فدراسیون روسیه و صربستان در سپتامبر امسال برگزار شده بود.
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس‌جمهوری فرانسه موجی از واکنش‌ها را در اتحادیه اروپا و آن سوی اقیانوس اطلس به همراه داشته است. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی پولیتیکو، اظهارات اخیر «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه، درباره سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) موجی از واکنش‌ها را در اتحادیه اروپا و آن سوی اقیانوس اطلس به همراه داشته است. از واکنش‌های دبیرکل این سازمان و همچنین صدراعظم آلمان که بگذریم، این اظهارات باعث شده بسیاری طرف ماکرون را بگیرند. پولتیکو گزارش داد که «بسیاری از مقام‌‌‌ها و دیپلمات‌های اروپایی معتقدند که اظهارات ماکرون درباره مرگ مغزی ناتو درست بوده است.» یک دیپلمات اروپایی که نخواست نامش فاش شود گفت: «این تحلیل کمابیش درست است. تنها شیوه بیان آن است که مشکل دارد.» یک دیپلمات دیگر که نخواست نامش فاش شود گفت: «آنچه در سوریه روی داده کاملا آشکار است: دو کشور دو عضو ناتو بدون هماهنگی یکدیگر عمل کرده‌اند.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نماینده خدمات فدرال در همکاری‌های فنی و نظامی روسیه اعلام کرد: مسکو و ریاض مذاکره برای فروش سامانه پدافند موشکی اس۴۰۰ به عربستان را آغاز کرده‌اند. به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، «ماریا وارابیووا» با بیان این مطلب افزود: روسیه و عربستان سعودی در خصوص شرایط تامین و ارسال پدافند موشکی اس۴۰۰ بحث و گفت‌وگو می‌کنند ضمن اینکه چند کشور دیگر در خاورمیانه نسبت به خرید این سامانه ابراز علاقه کرده‌اند. وی افزود: درخواست تمامی مشتریان خارجی که علاقه‌مند به دریافت بهترین سیستم پدافند موشکی جهان هستند، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در رسانه‌های روسی، مباحثی مبنی بر تولید سامانه اس۵۰۰ برای ارتش این کشور مطرح است. روسیه تاکنون تنها به چین و ترکیه اس۴۰۰ فروخته و آن را علاوه بر اطراف مسکو در کریمه نیز که برسر مالکیت آن با غرب اختلاف دارد، مستقر کرده است.
برنابرنا1 روز قبل
به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، کشورهای اروپایی عضو ناتو، رژیم صهیونیستی و آمریکا رزمایش مشترکی را در روزهای اخیر در جنوب اراضی اشغالی به اجرا گذاشتند. اوایل آبانماه، سامانه پدافند موشکی «اس-۴۰۰» برای نخستین بار در خارج مرزهای فدراسیون روسیه برای شرکت در تمرینات نظامی مشترک با صربستان تحت عنوان «سپر اسلاویک ۲۰۱۹» در بلگراد، پایتخت صربستان مستقر شد. رسانه‌های خبری صربستان گزارش دادند که سامانه‌های پدافند موشکی اس-۴۰۰ و پانتسیر-۱، در چارچوب رزمایش نظامی مشترک روسیه و صربستان در قلمرو صربستان مستقر شده‌اند. شناسایی، نظارت و تخریب تمامی اهداف مورد نظر در هوا از جمله عملیات یگان‌های پدافند هوایی روسیه و صربستان در رزمایش مشترک نظامی این دو کشور گزارش شده است. قسمت نخست رزمایش نظامی فرامرزی فدراسیون روسیه تحت عنوان سپر اسلاویک ۲۰۱۹ بین نیروهای فدراسیون روسیه و صربستان در سپتامبر امسال برگزار شده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
سرویس جهان مشرق- شاید هیچ کس بهتر از این تعبیر را نمی‌توانست در مورد تأثیر انتخاب ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا در عملکرد ناتو بیان کند: ‌ مرگ مغزی. مکرون در مصاحبه با اکونومیست اعلام کرد «اروپا باید از نظر توانمندی و راهبرد نظامی مستقل باشد» زیرا ناتو در زمان ترامپ به یک «ضعف استثنایی» دچار شده و «به نظر من آنچه ما اکنون داریم تجربه می‌کنیم، مرگ مغزی ناتو است. مکرون پیش از این نیز از ارتش اروپا سخن گفته بود و اینکه اروپا باید برای مقابله با چین، روسیه «و حتی آمریکا» آماده باشد. او گفت اگر بریتانیا را دیگر جزئی از اروپا به حساب نیاوریم، مخارج نظامی اروپا یک چهارم ناتوی بدون اروپا خواهد بود و شاید منظورش از این مقایسه آن بود که بگوید توان نظامی اروپا نیز به همین نسبت از ناتو کمتر است چون نتیجه گرفت «اتحادیه (نظامی) اروپا نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای اتحادیه فراآتلانتیک (ناتو) باشد». شرق اروپابه غیر از آمریکا و سران ناتو، احتمالا سخنان مکرون بار دیگر کشورهای شرق اروپا را نگران کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- دوستی ترامپ و اردوغان از نگاه کاریکاتوریست اکونومیست اشاره‌ای به سفر اخیر اردوغان به واشنگتن و دیدار روسای دو کشور عضو ناتو دارد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه خراسان، دوستی ترامپ و اردوغان از نگاه کاریکاتوریست اکونومیست که اشاره‌ای به سفر اخیر اردوغان به واشنگتن و دیدار روسای دو کشور عضو ناتو دارد. بیشتر بخوانید: روند استیضاح ترامپ سرعت گرفتانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسان‌های منتشر میشود.
برنابرنا1 روز قبل
روزنامه آلمانی نوشت: فرانسه برای جدایی اروپا از ناتو تلاش می‌کند. به دنبال سخنان اخیر امانوئل مکرون با عنوان «مرگ مغزی ناتو»، یک روزنامه آلمانی روز شنبه نوشت: رئیس جمهوری فرانسه برای کاهش وابستگی اتحادیه اروپا از ناتو پیش قدم می‌شود. به گزارش روزنامه ولت سونتاگ، مکرون یکی از فعال‌ترین حامیان ادغام نظامی و تشکیل ارتش مشترک اروپا است. به گزارش روزنامه آلمانی، رئیس جمهوری فرانسه اخیرا فعالیت‌های تلاش و تحرکات دیپلماتیک خود برای بازنویسی پیمان جدید اتحادیه اروپا به منظور حفاظت بهتر از کلیه اعضای اروپا را آغاز کرده است. «آنه گرت کارن باوئر» در کنفرانس مربوط به ناتو در برلین، سخنان رئیس جمهوری فرانسه مبنی بر اینکه ناتو دچار مرگ مغزی شده را بسیار تند و مبالغه‌آمیز خواند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
در هفدهم نوامبر ۲۰۱۸ (۲۶ آبان ۱۳۹۷) حدود ۲۸۰ هزار فرانسوی با پوشیدن جلیقه‌های زرد به خیابان‌های فرانسه رفتند تا اعتراض خود را به سیاست‌های به اصطلاح اصلاحی دولت مکرون به نمایش بگذارند. دولت فرانسه با مشاهده جدیت معترضان در دستیابی به مطالبات خود اقدام به لغو اصلاحات مذکور کرده و امتیازاتی اعم از افزایش دستمزد‌ها و کاهش مالیات اقشار فقیر را ارائه کرد. پذیرش ۶۹ درصدی اعتراض جلیقه زرد‌ها در افکار عمومی براساس نظرسنجی «لافیگارو» بر نگرانی‌های دولت دامن می‌زند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ده‌ها هزار معترض به سیاست‌های دولت فرانسه در شهر‌های بزرگ و کوچک و حتی روستا‌های حاشیه‌ای در سالروز یک سالگی جنبش جلیقه زرد‌ها یکی از بی سابقه‌‌ترین و بزرگ‌ترین جنبش‌های اعتراضی تاریخ فرانسه را برگزار می‌کنند. این پیش بینی‌ها سبب شده تا نیروهای امنیتی و دولت فرانسه به حالت آماده باش درآید.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
ترامپ از این ادعاهای خود خجالت نکشید که گفت: "ما از نفت حفاظت می‌کنیم. ما نفت داریم. نفت در امنیت است و نیروها را تنها برای حفاظت از نفت به آنجا مستقر کردیم". اسد به صراحت از استراتژی جدید سوریه تحت حمایت روسیه مبنی بر آغاز جنگ‌های چریکی در دو جبهه سوریه خبر داد. در صورتی که دولت سوریه وارد مرحله جنگ چریکی شود، روزهای سختی در انتظار نیروهای ترکیه و آمریکا در سوریه خواهد بود.»
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
تکرار ادعاهای خصمانه پمپئو علیه ایرانپیش‌تر وزیر امورخارجه آمریکا با تکرار ادعاهای نخ‌نما و خصمانه علیه ایران گفت که رد پای ایران و روسیه در سوریه قابل مشاهده است. بنابر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امورخارجه آمریکا، پمپئو در بخش دیگری از سخنان خود درباره سوریه گفت که ایران و روسیه درحال‌حاضر رد پای بزرگی در سوریه دارند و با اسد (رئیس‌جمهور سوریه) همکاری داشته‌اند. «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در بیانیه‌ شامگاه جمعه درباره میزبانی «مایک پمپئو» وزیرخارجه آمریکا از همتای فرانسوی خود در واشنگتن، از رایزنی‌های ضد ایرانی پمپئو خبر داد. طبق این بیانیه، وزرای خارجه آمریکا و فرانسه درباره ناتو بحث و تبادل نظر کردند. طبق بیانیه وزارت‌خارجه آمریکا، پمپئو و لودریان درباره «اهمیت ائتلاف ناتو و لزوم ادامه همکاری فراآتلانتیک برای مقابله با تهدیدات علیه منافع امنیتی مشترک صحبت کردند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
واکنش اروپا به غنی‌سازیاین کارشناس ارشد مسائل هسته‌ای با بیان اینکه اتحادیه اروپا تاکنون واکنش تندی به کاهش تعهدات ایران نشان نداده است، گفت: «در بیانیه‌های اتحادیه اروپا درخصوص کاهش تعهدات هسته‌ای ایران مسائلی همچون تلاش اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای و ابراز نگرانی از اقدامات تهران مطرح و از ایران خواسته می‌شود که کاهش تعهداتش را متوقف کند. من فکر نمی‌کنم عدم اجرای پروتکل الحاقی برگ برنده‌ای برای ایران باشد بلکه تصویب آن مهم‌تر و برگ برنده‌ای از سوی ایران در مقابل تلاش‌های آمریکا علیه ایران است.» وی درباره طرح خروج از معاهده منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای (NPT) از سوی ایران نیز توضیح داد: «خروج از ان‌پی‌تی با ۲۰ سال قبل متفاوت است. ما با تجربه کره‌شمالی در خروج از این معاهده روبه‌رو هستیم که شرایط را به سود آن کشور رقم نزد. آنچه تا به امروز از سوی آژانس درباره تورقوزآباد مطرح شده، مبنی بر پیدا شدن کشف ذراتی از اورانیوم معلق است. جزئیات بیشتری هم در این باره مطرح نشده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
صدیق صدیقی سخنگوی رییس جمهور افغانستان در صفحه توییتر خود نوشته است: «اناس حقانی, مالی خان و حافظ رشید هر سه عضو شبکه حقانی هستند و در حال حاضر در بازداشت دولت افغانستان به سر می‌برند. کابل فرآیند تبادل آنها با گروگان‌های خارجی را با در نظر داشتن منافع ملی پیش می‌برد». اناس حقانی پسر جلال الدین حقانی, بنیانگذار شبکه حقانی است. رییس جمهور افغانستان تصریح کرد که آزادی این افراد تصمیم سختی بود ولی برای شروع مذاکرات غیر رسمی یک شرط اصلی بود. طالبان تا امروز هرگونه پیشنهاد مذاکره با مقامات افغانستان را رد کرده است زیرا این مقامات را غیر مشروع می‌داند.

به انتهای لیست رسیدید